Thalia Theater - Kleiweg SPECIAAL KERMIS-PROGRAMMA A. BRINKMAN ZOON Laatste Berichten. Beurs ran Amsterdam. uit. De productie wend op deze wijze opge voerd, maar thy zelf zag in, dat deze bloei slechts van vooibijigaanden aard was, dat een nieuwe inoinking, zelfs ineenstorting, onvermijdelijk was. De barmhartige dood heeft hem het aanschouwen van deze ineen storting gespaard. BELGIS. De verboden betooging voor Borms. Het gemeentebestuur van Leuven heeft de groot© amnesbiebetoootgmg voor Dr. Borms verboden, die Zondag moest plaats hébben en waarvoor reeds vele duizenden Vlamingen zidh hadden gereed gemaakt om er aan deel te nemen. IDat verbod is gekomen een paar weken, nadat dezelfde gemeente-overheid in den persoon van den burgemeester eerst ver gunning tot het houden der betooging Ihad gegeven en uit 't Vilaamsdhe land reeds ver schillende extratreinen voor Leuven waren besproken. Ondanks het verbod zyn gisteren 'n vijf honderdtal „frontjwaohten" naar Leuven ge togen. De gendarmerie was versterkt geworden met een groot detachement uit Brussel, ter wijl verder het plaatselijk garnizoen was geconsigneerd. De „fjjéEtwachten" hielden een vergade ring in een gesloten lokaal, waar de Vlaaim- eche naast de... communistische vlag hing en door den gewezen frontafgevaardiigde Maas en het communistisch kamerlid van Overstnaeten het woord werd gevoerd. Besloten werd een actie op touw te zet ten, om de voorgenomen amnestie-betooging te Antwerpen te doen doorgaan. Incidenten van beteekenis deden zich niet voor. De gevangenis van Leuven waar, zooals men weet, Dr. Bonms is opgesloten, werd streng door een afdeeling gendarmerie be waakt. BINNENLAND. H. M. de Koningin op de terugreis. x.tuu- uei naagsotie cx>rr. Bur. inedo deelt, werd h. M. de Koningin op haar reis vergezeld! door dr. C. L. de Jough uit s-üravenhage, die daartoe naar Saaikt Beatmberg werd' ontboden en geen bezwaren, tegen de terugreis had. hvemwel was hij van meening, dat H. M. in het belang van een ai- geheel herstel zich na' haar terugkeer g duimen tijdi in acht aal moeten ne men. Het invoerverbod van vleesch. De gevolgen ui Engeland. lien aantal beweame nanueiaaxa van de Eondieuaehö vioeschmarki antómfield neooen aan een verieg euiw oor eag er vup ue ,,L/aaiy iNows veraiaara, uat er gegronde vrees bestaat dat de prijs vaai vieeson mei name varkens- en h^iisvleescti zat stijgeu ais gevolg van het invoerverbod) op verseh vieeseb vau het CowUment. i VaraenK- en kausvleeoch aain reeds ongeveer d pence per Eingelsöh pond üiuurdietr dan verleiden jaar om dieiaeu tijd. Volgens een der handelaars zul len de moeilijkheden pas goed begin nen omstreeks September, wanneer er in normale tijden veel vark,ens uit Ne derland worden verzonden. Verleden jaar zijn er tuspchen September en "et eind) van het jaar 380.0ÜÖ varkens uit Nederland naar Smithfiekt gezondeu Deze zendingen vertegenwoordigen ongeveer 75 van de totale voorzie ning van Londeft mot varkensvleescb. In dit verband voorspelde de zegsman van- de ..Daily News' een prijsstijging met 4 pence per pond in den groot handel, zoo niet meer. Het beste vieesch, zoo vernam de journalist nog op diet miarkt van. Smi3i- field, komt uit Nederland. Iersche var kens konden aeilfs nog beter zijn, maar het vervoer is zoo onvoldoende en zij komen in zoo'n plechten toestand op de markt aan, dat men de voofkeur geeft aan varkens vleesch van het Con tineait. Veel vani het beste oontinen tale vleesch gaat naar de volksbuur ten, zoodat de airmen^ernstig onder de prijsstijging zullen lijden. In normale tijden stuurt Nederland een groote hoevöeiheidi versdigeslacn- te jonge kalveren, die goedkoop in de arme wijken verkocht worden. In den aanstaanden winter aal dit goefficoope kaIfsvleesch ontbroken. Ook lams- en schapenvleesch wordt op groote schaal uit Nederland) inge voerd, in de laatte vier maanden van het vorige jaar een millioew karkassen Reeds heeft het invoerverbod werk loosheid veroorzaakt onder tftgenen, die bij den Neder]andscher» vleesclBn- voer hun brood verdienen. „De Ster in het Oosten". Nadal ZateruBgmiddag de heer Krisn nanrurti enthousiast ingehaald was in het kamp te Ommen, was Zondagmor gen alles in gereedheid gebracht voor de ontvangst van den stroom van be- .:00kers, die verwacht werd wegens de rede van dr. Annie Besant. De toe loop vau nie'-leden van het congres viel eehler tegen. Dr. Annie Besant hield in het En- g'ïlsch haar rede in die groote verga dertent. De eereplaats op het podium nam Krifhnmmirti in. Ondanks veler verwachting sprak hij niet. De bis schop van de Lib. Katholieke Kerk Wedieewood woonde in ambtsgewaad de bijeenkomst bij. Aan het einde van haar redevoe ring sprak mevr. Besant ongeveer als volgt Laat de memechheidi bedenken dal •Ol lui v> Ol ~o.il Jö.ilCl>u. IluCU) IS, UUl Oil's iiuienijiK liUitsiuoaoj ireu, uai weraunjA bartDrtueiiu, is niew aai uei leven aan vernie.igen. Er bestaat slechts een kracht, ue vereeniging van vvijsnem en menieneem ue mensen uen top van üeo lauuer bereikt, aan voed mj uat de Chrisma ui nem geboren is, ou voedt nij uai bei teven ue grootste ze gen is, üaeu aeuis God kan geven. ue reide werd in t Kransen, uudscü en Nederlandsen vertaald. Voor fle bezoekers was hei een groote teneur stelling, dat net eigenlijke kamp niet voor tien toegankelijk was. Vooral in teressant is hierin net z.g. kampvuur. Binnen in een grooie open ruunte ia een groote vuurplaats, waarom heen uen rijen banken, vervaardigd uil ge kloofde dennenstammen, waardoor een amphitheater ontstaat van een dertig meter midden lengte. Aan eeue zijde is deze ring vaai banken onderbroken, en uit zware boomstammen is -daar een troon gebouwd Eleotrische licht- leidingen loepen naar dezen troon en naar twee piatvormen ter weerszijden daarven. s Avonds ontsteken Hindoes cp de vuurplaats een groot kampvuur, (mder gezang, begeleid door een pi ano, nemien hier de congressisten des avonds plaats om bij de fantastische verlichting van hes vuur en de lichten te luisteren naar de toespraken, die iederen avond door de leiders gehou den worden Het voornaamste oongres- werk besaiat uit besprekingen der verschillende landelijke commission en der onder-afdeel ingetn zooals voor ge heel onlthoua wig., 1 dierenbescherming, enz. De congressist© die hieraan geen deel hebben, vullen hun dag met zwemmen, wandelen en andere sport. Maandagavond wordt op het kasteel „Eerde" een openluchtuitvoering ge geven van de bruiloft van Kloris en Roosje, welke ook voor mi et deden toe gankelijk is. G1MENGDE BERICHTEN. Felle brand te Blokzijl. Zes huizen afgebrand; negen beschadigd. Ie Blo.vzaji neext gisternacht een lelie brand gewoed). Omstreenfi iwee uur in den nacht, meldt V. L».. ontdekte een zoontje van den heer Michel in de Kerkstraat, uat er brand1 was uitgebroken in het mat- cetunagazjjn van den heer S. Koop- mans, wem perceel miet de voorzijue aan de Breesiraat is gelegen. Aange wakkerd door een stevigen wind greep het vuur, dat gretig voedsel vond in het licht brandbare materiaal, snel om zich heen. Het duurde dan ook niet lang of nog twee perceeien, staande in die Kerkstraat, waren door t vuur aangetast. De meeste inwoners vain Blokzijl, gealarmeerd door het brandgeroep, snelden naar de plaats des onheils. Met de motor- eai haindspuiit, die Blok zijl bezit, was echter tegen de gewel dige vuurzee weinig uit de richten. Men stond vrijwel nuaehte.oos en de burgemeester van Blokzijl, de heer Bulten, achtte het raadcsaami telefonisch de hulp in te roepen van de brand weer te Zwartsluis en Vollenhoven. De brand bleef zich steeds uitbreiden. Tegen vijf uur waren nog drie hui- zen, ondanks alle pogingen om' deze tegen liet vuur te beschermen, inbrand geraakt. De inwoners van Blokzijl, die als spuitgagten de beide spuiten be dienden, stelden alle pogingen in het werk om verder onheil te voorkomen. Zij hielden, toen de in brand geraak te huizen niet meer te behouden wa ren, de omliggende woningen nat. On getwijfeld zouden nog meer huizen zijn afgebrand, als tegen zes uur de wind niet was gaan liggen. Negen huizen, die ernstig gevaar van verwoesting hadden geloopen, bleven daardoor ge spaard. Slechts kregen zij vrij ernsti ge brand- en waterschade. Toen tegen zes uur de brandweer uit Zwartsluis en VoJlenhoven ver scheen, was er geen gevaar voor ver- diere uitbreiding meer aanwezig en behoefde geen hulp m-eer te worden verleend. Het magazijn van den heer Koop mans en diens woning, onder een dak gebouwd, en vijf huizen zijn totaal af gebrand). Van de inboedels werd' zoo goed als niets gered. De bewoners der huizen waTem op één n». allen, zij het laag, verzekerd. De oorzaak van den brand is niet bekend. Auto-zegening. Zondag werden, naar de Maasbode meldt, in Roermond de auto's der stad toegewijd nan den H. Chnstoffei. Na de plechtige Hoogmis, opgedragen voor de bezitters en bestuurders der auto s, werd een groot aantal auto's, staande op de Markt, elk afzonderlijk ge-ze gend en toegewijd) aan den H. Chns toffei d)oor den Zeereerw. heer Dekei Le Bron de Vetxela, terwijl er tevens gelegenheid waB om zich in te laten, schrijven in do broederschap van den H. Christoffei. De bedoeling vs de dwaze talismamnetjes van de auto's te weren en dozen onder bescherming van St. Christoffei te plaatsen. Het nieuwe schip van de Nederland. Vrijdag tegen 2 uur is het nieuwe schip van do Stoomvaart-Mij. Neder land'. het dubbefsehroefmotarscip Pi©, ter Cornel is®. Hooft, uit St. Nazaire, ztju geoooctepiaacs, ie Amsterdam' aan gekomen. Men weet, dat net begin van zijn levensgeschiedenis min of meer bewogen is geweest nog voordat kiel gelegd was, heeft het heel wat beroering gewekt, ornaat het gebouwd zou worden niet op een vadienandsche werf, maar in den vreemde. Daarna, toen het nagenoeg voltooid op de wert van St. Naaaiir© lag, ig een gjroóto brand hei komen teisteren, daardoor ue geheele bovenbouw van het schip verwoest is, en de voltooiing ongeveer een jaar is vertraagd. Nog zijn er au dere bedreigingen van de zijde vau net vuur van minder beteekenis ge weest. Het is verreweg het grootste passa giersschip van de vaste lijnen op Am sterdam, on het eemge, dat door mo- toren gedreven wardit. Het schip meet 14.500 bruto register toode lengte bedraagt 159 M., de breedte bijna 21 M de holte 10.65 M. De kapitein, die heer Schippers, ver klaarde, dat de eer»ie reiis heeft doen blijken, dat het schip van een. stabili teit is, als hij van geen ander schip keilt, terwijl het geheel leeg was en zonder ballast. Op de reis van Stf. Na zaire naar Amsterdam had het alleen zoetwater in om die tanks te ver ver schelt toch was, hoewel de zee dik- wijls tamelijk ruw Is geweest, van stampen geen sprake. Aan waterbal- last kan het schip meevoeren 1745 ton en 1385 ton drinkwater. De oliebun ker kan 2000 Ion olie bevatten. Het schip wordt gedreven door twee series van 8 Diesel-motoren, een aan stuur- en een aan bakboord. Van elke serie is de capaciteit op de as 4006 P.K. Aan board werkt nagenoeg alles electrisch de ankerspil-inrichting, de s.uurma chine, de winches, met gehee le koksbedrijf. Iets nieuws op dit ge bied zijn de thermotanks voor de ven dlatie in het onderschip ze blazen door een blusleiding de versche luent door het geheel schip heen deze pij pen kunnen met stoom verwarmd wor den, zoodai zij zoo noodig de lucht verwarmd door de verschillende com partimenten voeren, en dan dus dienst doen als verwarmdngsinstallatie. De P. C. Hooft kan vervoeren 528 le en 2e klasse passagiers, 57 3e en 51 4e klasse*, gezamenlijk) 639 passa giers. De equipage bestaalt uit 262 man. De in het sdhip aanwezige ruim te is veel grooter dan die van de J. P. Co-en. maar ze is voor een >00 groot gediee-lt© lot verhooging van net comfort voor de passagiers aangewend dat de laadruimte in verhouding 3lechts weinig grooter dan die van de Coeni is. :(f In alle opzichten overtreft de P. C Hooft al da vroegere schepen van de Nederland De le-klassesalons zijn weer met smaak jm luxe ingericht dloor Lion Cachet 'de 2e-klasaesalons door een Franscfae firma. Op dien teohnischen proeftocht heeft het schip J7 mijl geloopenwe lie pen in het Kanaal alle awdiere sche pen glad voorbij, verzekerde kapitein Schippers met groote voldoening. De officieele proeftocht zal vermoe delijk op 27 en 28 Augustus plaats vindien. De oplichting te Antwerpen. Dealer oagen hebben wij medege deeld, dat ue „Banque Centra ie Au- versoiae" was opgelicht voor een be- drag van f 52.11X), gepieegd met een cnèque op die Rotterdamsohe Bank ver- eeniging. De oplichter is daarbij als volgt te werk gegaan De „Barnque Centrale Anversoise ontving een brief van die firma R. Mees eri Zn. te Rotterdam, waarin werd verzocht een bedrag van f 52.100 uil te betalen aan dien heer O. Levy. Dien zelfden dag kreeg de bonk een brief u't Brussel, get eekend 0. Levy, waar in deze mededeelde telegrafisch be richt ontvangen te hebben van de fir ma R. Mees en Zoonen te Rotterdam, dat een bedrag van f 52.100 bij de Banquet Centrale Anvereoie te zijner beschikking was. Hij verzocht dit bedrag per ohèque op de Rotterdaraache Bank te Rotter dam over. te maken per gewonen brief en dezen af te geven aan den portier van het hotel Tprminius te Antwerpen alwaar hij de chèque in ontvangst zou nemen. De heter Levy had verzocht een ..uncrossed" chèque af te geven, die niec via een bank, maar direct door den geadresseerde kan worden verzil verd. De brief is bij het Terminusho tel afgehaald. Later bleek der directie van de Antwerpsohe bank. dat het schrijven van de firma Mees valsch was. Voor zoover men op het oogenblik kan nagaan is de chèque nog niet ver zilverd. De Banque Centrale Awersoie heeff aan alle banken ter wereld een schrij ven gericht, waarin zij meedeelt le zijn bestolen ze is echter opgelicht 986052* nhèqUe 8d f 5210°' Nb' He centrale recherche van Rotter dam heeft te Antwerpen en ook el- djere eten uitgebreid onderzoek Inge steld welk onderzoek echter nog geen resultaat heeft opgeleverd. De heer Levy heeft hef briefpapier van de firma R. Mees «1 Zoooebzeer ueuriegeiijK laiten namanen, uet briet- nootid vertoont tietzelfde lettertype, al leen is hei in tegenstelling met het eciite papier niet in rol iel druk. in zijn persoonlijk verzoek aail üe Banque centrale Anversoise heeft de heer Levy gevraagd die chèque ais gewonen brief' aan den portier van hotel lerminius waar hij niet lo- geerde te doen algeven. Dit is geschied eu het is dien portier dus niet mogelijk1 een nauwkeurig sig nalement van den haler van den briet op te geven. De Banque Centrale Anversoie wil tegen de tinna Mees een civiele pro cedure aanhangig maken, teneinde zoo doende vertiaal te hebben op het geld, waarvoor zij is benadeeld. De firma Moe» stelt zich even wet op net stand punt, dat over een zoo aanzienlijk be drag nimmer naar aanleiding van een enkel schrijven luid mogen worden be schikt, terwijl zij het tevens afkeu- ringswaardig acht, dat de ohèque in derdaad ,,per gewonen brief" is afge zonden aan hoted Terminus. Men had volgens haar opvatting in diten brief een verzoek kunnen sluiten aan den heer Levy, om' zich even ten kantore van do bank te vervoegen, ten, einde zich te kunnen legimiteeren. De diefstal in de Boaz-bank. D© arrestatie in het woonwagenkamp. üisiereui is in Amsterdam in het be kende woonwagenkamp aam dein|»spaann- dammerddjk éearreBteerd de 32-jarige Frederik Brumimer. van beroep koop man in kleedjes, verdacht van dien in val en den root in de Boazbank .e Bussural te hebben gepleegd. Van verschillende zijden was do aandacht van do politie te Bussurn reeds ap do®en Brummer gevestigd. Het signalement is namelijk oorzaak geweest dat 'n aantal personen oogen- blikkelijk Brummer als den vermoede- lijken dader aanwees. De man kwam veel miet kleedjes in do buurt venten en Het dan zijn fiets te Naardon staan. Het schijnt, dat hij ook te voren pools- hoogfb van die situaitae in de Boaz- bank heeft genomen. In verband hiermede besloot do Bus- sumöch© politie gisteren tot do arres tatie oveT te gaan. Hiermede werd belast de inspecteur Vos, die zich gis termiddag in gezelschap van den di recteur dor bank, dien heer Joosten, naar Amsterdam) begaf. Na besprekin gen mot den chef dor Centrale Recher che in Amsterdam werd vastgesteld, dat do arrestatie to haiftien zou plaats vindlen in het bedOeldle woonwagen kamp. Hot geselschap begaf zich tegen hef 'vallen van den avond derwaarts. Brummer was er toen nog niethij was mot zijn peardl en wagen vertrok ken. Int ut» chen wachtte 't ge®elschap, politie on getuigen buiten. De jongen Hansen wetrdi reeds terstond door eon bewoonster van het kamp herkond, dank zij het portret, dat in do dagbla den had gesitaan. 'Bijna op hetzelfde oogenblik kwam Brummer mot rijn karretje het kamp binnenrijden. Met één oogopslag herkenden die heer J oosten en Hansen hem). De vertegenwoordigers der politie gaven zich uit voor beambten van den gezondheidsdienst, ten einde in do na bijheid van dien woonwagen' van Brum mer geen argwaan te wekken. Doze kwam spoedig naar bulten, waarop on- m'idldeJlijk de arrestatie volgde. Toén de inspecteur Van Slobbe zedjdie, dat hij zich als arrestant moest beschou wen, vloekte 'hij e*i vroeg waaraan hij die oer te danken had. Dit heeft men hem echter niet terstond' gelegd. In zijn tegenwoordigheid1 weiÜ de woonwagen aan een onderzoek onder worpen, Allee word, van zijn plaats gehaald, doch er werd' geen geld, al thans geen noemenswaardig bedrag, gevonden'. Wel ontdekte men een revolver van het Bulldog-model met draaibare ka- mor. Zij was ledig, doch heeft ver moedelijk bij den aaïislag dienst geu daafo. Ook de echtgenoote» van Brummer, zeido nriot te begrijpen, wat het doei van do arrestatie was. Een goede vangat. Men meldt uit Glanerbrug, d.d. gis teren aan de ,,Zw. Crt.": Door de politie is een berucht in breker in arrest gesteld, zekere R. uit Ochtrup, die zich op verschillende plaatsen aan inbraken had1 schuldig gemaakt. Hij wordt er bijv. ernstig van verdacht, zich op het postkantoor te Vreden van 1200 Mark moester te hebben gemaakt, door don kantoorhou der mie een revolver te bedreigen. Na een opwindende jacht van Duitsche en HoJlandSohe politie werd hij door de laatste, dde do vervolging per auto op zich nam, gearresteerd. In Duitschlond is hij al eendge koeren uitgebroken. Ook hieT waagdOhij daartoe doh' avond van do gevangenneming) een poging. Hij wist boven in die cel te klauteren doch kwam met raam en ai naar be neden. Na zijn straf in Holland te heb ben ondergaan, zal hij wordten uitge leverd, om een groote rekening met de Duitsche Justitie te voldoen. RADIO-NIEUWS. Programma voor heden. 6.86. Londen Kindenveitellinigen. 6.20. Londen Dansmaciek. SMAAKVOL DRUKWERK 7.20. Londen. Tijdsein, lezing. 7.45. Londen. Back-pianoconcert. Ber lijn. Lezingen. 8 u. Londen, Vertellingen. 8.20 Londen. Conecrt (orkest en soli.) Oslo (382 m.) Concert. Kopenhagen. Klassieke operette navond. Hamburg. Jazz-muziek. Brussel. Concert. 8.50. Parijs. Concert. Zurich. Kamer muziek. Berlijn. Fitm-nuanuac rip ten (Asba Nielsen en Werner Krauss); muziek. Brussel. Lezing- 9.20. Londen. „The passing of Talma", tragrie-comédie. 10.25. Londen. Liedjes afgewisseld door Jaaz-band. 10.50. Londen. Dansmuziek. Het station Hilversum (U050 m.) zendt uit; 7.15—7.45 uur: Lezing door mevrouw C. J. Heemskerk over de moeilijkheden, die zich kunnen voordoen bij het op voeden van jonge meisjes. 7.45. Be richten, koersen. 8.10. Uitzendavond R.iK. Radio-omroep. Solisten-concert: spreker is de heer Theo Btoaman. 10 u. Nieuwsberich ten. Het station Daventry (5 XX 1600 m.) zendt uit: 8.20. Minziek uSt Wales, 9.20. ,J>a- ventry's verjaardag". 9.60,12,20. Progr. van Londen. Daventry. Een jarige vriend de« volks. Vandaag bestaat Daventry een jaar. Dat wil zeggen, hot station als zooda- uig beotaaf natuurlijk al langer, maar hedlen is het een jaar geleden, dat het Engelsche krawhtstation zijn geregelde uitzendingen begon. Zijn voorganger, Uhelnteford', had zich een groote popu lariteit veroverd, natuurlijk in de eer ste plaats op de Britsche eilanden, maar ook in het buitenland, en niet het minst in ons land', dat zoo dank baar profiteert van het vele goeds, dat de Emgeische omroep aan zijn luisteraars bied*. Toen dan ook be kend werd. dat Chelmsford! zou wor den opgeheven ('t was altoos bedoeld als experimenteel station) en 'n nieuw 1, rachtstationi zou worden gebouwd meer het land. in, werd de vrees uit geoprokieti, dal de HoUamdsche luister aars aan den nieuwen zender niet meer zooveel zouden hebben als aan den ouden. Dat bleek gelukkig niet het geval te rijn, want toen de zond- proeven van Daventry een aanvang na men, kwamen er al spoecfig Ik ra- ddobladen enthousiaste rapportende sterkte van dèn nieuwen reus wap niet minder dan die van rijn voorganger overal werden de proeven uitstekend ontvangen, en daarenboven was de quailfiteit van het uitgezondene niet on belangrijk beter. En ap 27 Juil 1925 was de machtige stem van Daventry definitief in den, aether van 's morgens tot 's alvonds laat. En de populariteit, die Chelmsfoidl genoot, ging in één slag over op Daventry. Het station bestaat nu een jaar. En laat ons het eerlijk bekennen: we zou den er niet mieer buiten kunnen. Wan neer er eens een oogenblik op den dag is, dat er op de 1600 M. geen ge luid udt den luidbpreker kotot, dan krijgen we eenzaam) gevoel over ons. 't Gebeurt ook zoo weinig, dat hij er niet is. Al om voor half twaalf 's mor- genp krijgen we de ochtendeoocerten, daarna de „lunahtim© music", en dan volgen schier ononderbroken de* con certen en leringen en tnededteelingen elkaar op, tot die omroeper omi 12.20 's nachts Europa goedien naciht jvenscht. Daventry is de vyiend1 van velen ge- worden, omdat hij er aitijdl is, omdat er altijd op hem' kan worden, gere kend, omdat hij véél geeft en goed, omdat hij gemakkelijk is te bereiken, omdat hij flink hard is. Wanneer men ooit nog eens mocht gaan discussie-eren over de vraag, of een kraclhtstatioo op die lange golf wel wenschelijk is, dan staaf daar Daven try. omi die vraag met een eenvoudig ..ja" te beantwoorden. In het jaar, dat het station nu werkt, heeft het ruimschoots bewezen zijn bestaansrecht niet alleen doch ook rijn onmisbaar heid. MARKTBERICHTEN. Rotterdamsche veemarkt. 27 Juli. Aanvoer 298 paarden, 107 veulens, 824 magere runderen, 885 vette» run dieren, 350 vette kalveren, 320 nuchte re kalveren., 188 schapen of lammeren 102 biggen, 1 bok, 51 graskalverea 23 overloopiers. Prijzen Vette koeden le kw. 10 40 f -—0.50, 2e kW. f 0.30—0.32Ossen 2e kw. f 0.44. 3e kw. f 0.87 Stieren le kw. f 0.40, 2e kw. f 0.86, 3e kw. f 0.32 Kalveren, le kw. f0. 5—0.67Jj 2e kw. f 0.57. 3e kw. f 0.42^—0.45. Mjedkkoeien f 285—425, Kalfkoeien f 290—450, Stieren f 110-460, Pinken f 100150. Oraskalverenl f 25—50,' Vaarzen f 170—235, Werkpaarden f 200 —350, Slachtpaardèn f 100—200, Hitten f 100—225, Fokka!veren I 1525, Big gen f 12—21, Overtaapö«~t. 25—36, Veulens f 35—80, Nuchtere slacbtkal- vereo f 10—14, biggen p. w. f 2.25 -2.50. Handiel in koeien, en ossen redelijk, prijzen vaser. Stieren langzame han del, prijzen onveranderd'. Vette kalve ren redelijke handel, prijzen beter. Melk- en kftlfkoeéen, matige handel, prijzen onveranderd. Jong vee weinig handel, prijzen onveranderd. Graskal veren kalm© handle!, vrij lage prijzen. Vaarzen matige handled, prijzen statio. nair. Biggen flaiuiwei handel, prijzen vaster. Overloopers kalme handel, prij zen iets beter. Kaasmarkt Bodegraven. 27 Juli. Aanvoer 532 partijen, waarvan, 485 m. r.m)., 24558 stuks, 196464 K.G. Prijzen le kw. nu. r.m. f 42—48, f 3440, zware f 49. zonder f 3242. Hlandel vlug. Marktbericht der Coöperatieve Vereeniging „De Boekoopache Veiling" te Boakoop. Veiling van 26 Juli 1926. Komfloommers le soort 4.20—15.80, 2e soort 1.60—4.00, 3e soort 0.20—'150, id. gele 0.60 5.30; Bloemkool 0.5016.00; Kropsla 0-20 1.60; Andjjvie 0.602.10 per 100 stuks; Snüboonen 21.0038.00; StoJdboonen 27.00 —69.00; Sbamboonen 27.0032.00; Spek- boonen 25.00; Pnonkjboonen 19.0026.00; Tunnbooneir 0.602.60; Doperwten 7.00) 21.00; Spitskool 2.30—3.40; Postelein 2.00— 4.40; 9pin«®ie 1.00-8.00 per 100 K.G. Peen 4.108/10, id. sprot 1.604.30; Rabaiiber 2.50—3.80; Peterselie 2.10-3/00; Selderie 0.60—180; Uien 3.20--6.1O; Kroten 0.30— 3.70 per 100 bos; Tomaten A 9.0011.30, id. B 7.00—40.00, Ad. C 6.00—,10.70, id OC 3.00 6.40, id. kriel 1.606.00, id. rijp 6.00 12.00 per 100 pond. Aagurken fyn 0.9»1 1.05, id. fijn basterd 0.67—0.78, id. basterd 0.32 per mandje. Framlboaen 0.440.65; Aardbeien 0.160.29; Reode bessen 0.10 0.14; Morellen 0.200.24 per pond. Perziken per stuk 0.030£"4; Beieren per 100 stuks 6.306.80. 27 Juli. Rozon: Opheiia 3010. Got den Ophe lia 36—42, Hadley 52—78, Columbia 40—56, Butterfly 35—50, Marcel rozen 36. Cl. Pemet 4763, Polyanthrozen 20—127, WUh. Kordles 2028, Rosalan- dia 27—50. Divorsen r Pahlia's 28—40, Gladio* len 22631. Violieren 24, Anjers 22 STADSNIEUWS. 442e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 27 Juti. le klasse. 2e ljjat Hoofdprijzen 20.000.—: 3581. 2000.14372. 1000.— 13563. 400.7517. 200.12308 17578. f 100<-l MIOT. i - Prijzen van 20. 29 217 220 237 252 257 264 291 313 474 506 507 582 020 833 849 943 1030 1081 1171 1202 12g5 1316 1321 1935 1510 1585 1602 1604 1697 1715 1716 1727 1819 1821 1826 1855 1380 2089 2092 2232 2262 2299 2328 2863 2430 2603 2536 2563 25719 2581 2688 2591 2690 2691 2607 2720 2733 2779 2862 2895 2955 3017 3070 3116 3122 9126 3149 3306 3400 3458 3491 3640 3568 3602 3624 3632 3705 3743 3762 3777 3886 3908 3928 4006 4041 4054 4128 4194 4219 4249 4253 4349 4351 4467 4511 4677 4692 4703 4817 4874 4892 4901 4928 4960 4993 50O1 5083 5099 5193 5278 5317 5323 5883 5375 6410 5411 5442 5462 5826 5858 5087 5962 5985 6990 6015 6079 6124 6126 62ll4 6283 6254 6279 6287 6309 6330 6441 6467 6499 6509 65l4 657r 6579 6609 6617 662/1 6668 6739 6778 6827 6840 6086 6002 7000 7011 7022 7068 710a 7181 7133 7156 7210 7281 7244 7288 7317 7342 7428 7600 7697 7698 7625 7650 7676 7688 7748 7756 7797 7834 7870 7871 8116 8124 8126 8134 8252 8255 8260 831,1 8334 8469 8506 8631 8588 8623 8626 8637 8072 8711 8726 8744 8762 8802 8908 895h 8998 9089 9103 9151 9258 9260 9270 928(5* 9309 9829 9338 9860 9373 9399 9486 9436 9514 9530 9625 9677 9786 9793 9862 9807 9925 9983 10012 10075 '10172 ,10292 10822 10393 10458 1056)1 10671 10726 10729 10743 10759 10814 10824 10901 ,10948 10973 10976 10997 10998 11011 11066 11188 11139 11171 11221 11222 11241 11293 113512 ,11463 11514 116156 11571 11574 11810 11019 11639 11687 11740 11706 11833 11919 ,11929 12023 12060 12080 12112 12267 12289 12388 12443 12455 12533 12506 12S85 12601 12028 12652 12682 12734 1273© 12706 12834 12876 12886 12924 12926 12929 12941 12962 12977 12979 18008 13046 13180 13L77 18192 18267 13366 13392 13414 13437 L3476 13494 13560 18685 18622 13066 13704 13835 13883 13889 13959 14016 14020 14027 14138 14152 14158 1/4164 14167 14178 14212 14216 14899 14431 14416 14496 14515 14649 14634 14663 14708 14814 14923 14926 15087 15050 16111 16127 16145 15158 15266 15299 16308 15346 153(96 15442 16487 15634 15550 16647 15716 15749 15765 16878 15926 15949 16183 16251 16276 16276 16323 16390 16444 16467 16510 10587 16584 16593 16021 16752 16837 16850 16938 16954 16989 17006 17090 17.H11 17130 17137 17180 17247 17272 17326 17409 17480 17491 17549 17624 17677 1768* *T714 17729 17810 17828 17891 17909 17978 18068 18085 18108 18179 18211 182712 18280 18326 18387 18401 18409 18452 18596 18613 18621 18057 1J8706 18729 18732 18780 18811 18828 18062 11890 18904 18980 19017 19087 19043 19046 ,19004 19097 19129 19160 19291 19876 19409 19415 194&0 19442 19492 19530 19648 19685 19621 19744 19777 19780 19806 19812 18950 19892 19922 19929 19904 20000 20010 20(05 20025 20027 20031 20034 20102 20148 20168 20189 20212 20243 20259 20273 20287 20485 20486 20488 20613 20071 20718 20731 20824 20875 5 GOUDA, 27 Juli. De kermis langs. 't Was gisteravond gedurende enkele uren al verbazend druk op de kermis en, igetijk een dichter vele jaren geleden reeds (gezon gen heeft: „De bly'de jeugd sprong, vroolyk dart'lend, Hand aan hand in onbepaalde vreugd." Er is ook heel wat te zien en te hooren. Zoo'n eerste 'kermisavond wordt, als te be grijpen is, geibruikt om alles eens goed op te nemen en behoorlijk kennis mede te ma ken, alllèreerst met het uitwendige der veel belovende inrichtingen van allerlei aard, weLke op allerlei wijize fle aandacht trach ten te trekken. Ook de kermiggaiiger houdt er van de kat uit den boom te kijken om daarna vast te stellen, welk kenmösgenoe- gen hij zich wel het eerst zal gunnen. Van daar is den aanvang van den avond een op- eenhooping van menschen, een gedrang, voor die gelegenheden, -waar de uitnoodöging tot binnenkomen (gaat dat zien! gaat dat -zien!met de .meeste luidruchtigheid ge paard gaat. Goeden wijn, zegt het spreek woord, behoeft 'geen krans. Op de kennis zijn eenige vermakelijkheden, die telken jare terugkomen en zidh een blijvende plaats veroverd hebben dn de belangstelling van het publiek. IDaar is vooreerst de stoomcarousisel, waaraan zoo lange jaren de naam Antoon flenner verbonden was. Een der meest in 't oog springende attracties. Aan het blinkend, schitterend en spiegelend uiterlijk beant woordt het inwendige van de groote inrich ting. Wie kent haar eigenlijk niet? -En wie zou met weten hoe jolig het er toe gaat in dat schitterende paleis waar men 't «ij op een paard, zij op de gemakkelijke kussens van deinende „koetsen" of „bootjes", of hoe men 't noemen wü, lustig draait onder op gewekte muziek. De stooimearoussel van den heer Janvier mag zich in druk bezoek ver heugen en Wie er eenmaal in is, ontkomt niet aan de bekoring van het vroolijke en levendige dat van het geheel uitgaat. Waar ook voor velen een plekje van groot genoegen is, dat is het danspaleis. Een spie gelgladde vloer, prettige muziek o.a. van „The Btue Jacket Band" en een flinke ruim te. Geen wonder dat de vele liefhebbers en liefhebsters er zich gaarne aan het genoe gen van het dansen overgeven. (Een bijzondere attractie is ook het „Qhampagiïon Palace", dat o>p verschillende tentoonstellingen een succes was. De „Paddestoel", een beweegbare vloer, een uit vele stukken samengestelden bodem, die in golvende beweging gebracht wordt en waarop men niet zoo heel vast staat noch ait. Een vrooljjk tooneel van gelach en ge joel onder opgewekte muziek. Om die gol vende vloer heen is een netwerk tot opslui ting. Men behoeft er niet bang te z(jn en wie gaat kijken, komt er vanzelf toe zich eens te begeven op den beweeglijken bodem, waarop men naar verkiezing overeind kan IB-Ifliveh (niet wat mioeate, weliswaarof kan gaan zitten, 't Gaat er prettig en grappig toe in het Öhampignon-Palace. 'De kermis strekt zach tegenwoordig uit tot de Nieuwe Markt, waar een stadge noot, de heer Vermolen zyn inrichting heen „Het Vroolyke Rad", een welgekozen naam. Want vroolyk gaat het er toe byi den heer Vermelen. „Het Vroolyke Rad' is een ronde spiegelgladde parketvloer, die draait, eerst langzaam, en dan hoe langer hoe vlugger. Het vermaak heeft plaats onder leddüng van iemand, die met hA draaiende rad uit nemend vertrouwd is en... uitstekend met het jongere publiek weet om te gaan. Een aparte vermakelijkhend is het „Vroolyke Rad", 'Waarop 'aoovelen heel moedig gaan zitteny- of rich neervlijen om eventjes maaraan de middelpuntvl iedende kracht weerstand te bieden om dan stuk voor stuk maar geen enkele uitgezonderd af te glij den naar het vaste gedeelte van den glad den vloer. Soms zitten er tien, twintig aan een grooten klit op het Rad, z© bieden weer stand, sneller gaat het draaien en als 't ware b(j kluitjes schuiven ze voort. Wie heel precies in 't midden komt te ritten maakt even een kansje, te bl(jven zitten. Voor komische afwisseling wordt in de in richting van den heer Ver molen gezorgd door een tweetal Clowns. Voor de eerste maal in Gouda is Van Bergen's Ghimmy-Home" of „Vengenoe- gingqpaleis", dat o.a. de aandacht trekt door de eenigszins ongewone wyize, waarop de bezoekers zich naar boven begeven. In het „Ghimmy-Home" (de reis er door gaat glij dend, draaiend, schommelend en slingerend) draait, schudt en schommelt zoowat alles. Het komt er op aan vaat te zitten en vast te staan. Zelfs de treden van de trap schud den hden en weer. De reis door het goed verlichte „ChimmyHome" moet heel prettig ijjn. De overige gelegenheden op de Goudsche kermis bieden meer of minder vermaak van zeer uiteen loopend en aard. Daar is byv. nog de „Pbnnybaan" waarin men met jongere kinderen heel rustig zit, Vischivermaak en Lyntreksport, daar zyn verschillende werp- gelegenheden en vele inrichtingen waar allerlei lekkers, van zeer uiteenloopenden aard verkocht wordt en waaronder het Nougat-etablissement vian den heer Stuvé (achter de Waag) en het etablissement Vic tor Consael (wafelen en poffertejs) ook door het uitwendige de aandacht trekken. Erl dan is er natuurlijk gelegenheid tot schieten t- oefening van oog en hand, voor 't Vaderland en gelegenheid ook zich te laten inlichten omtrent verleden, heden en toekomst „Wie niet gezien wenscht te wor den, kan door een achterdeurtje binnenko- en", 100 lazen we". (Het is niet onaangenaam de kermiawereJd even van een wat hooger niveau dan het ge wone gade te slaan. Wie er vermaak in heeft dit te doen, make gebruik van dfe z«- Deensche Hoogbaan, Waarin de bezoekers een reisje door de lucht doem, waarbij ze heel op hun geanak kunnen blijven zitten. Voorts Is er een curiositeiten-theater, waar zoo een en amder te zien is. Het aanplakbil jet met het „meisje met dq twee hoofden" zegt ongeveer met welke bijzonderheden men in dit theater kan kennis maken. Zooals we zeiden, het was gisteravond al aardig vol op de kermis en als 't weer een beetje gunstig blijft, zullen de houders der verschillende inrichtingen zich onge twijfeld in een druk bezoek mogen verheu gen. Er is „elck wat wils!" üe voorstelling in den Schouwburg. Het kermisprogramma van den. Nieuwen Schouwburg is gisterenavond geopend met een opvoering van Molière's geestig spel „Dokter tegen wil en dank", voorafgegaan door Brero's „Klucht van de koe". We kunnen de keuze voor dezen eersten Gouda's ingezetenen de kermis komt inlui den, niet bewonderen, vooral met Brero's klucht is dat het geval, waarvan bovendien veel van de voordracht door den oud-hol- landschen tekst voor het gehoor teloor ging. Over Molière's spel mogen we echter niet ontevreden zyn. Dit fijngeestig bijspel heeft gisterenavond groot genoegen verschaft. Ko van Dijk, die de titelrol vervulde, was daarin prachtig. In het eerste bedrijf, waar in hy optreedt als de in potsierlijke kleedy gedoste houthakker, die al zijn hebben en houden verbrast, en zijn vrouw, die hem daarover kapittelt, afrost, kwam het ko misch element niet tot zijn recht, maar in het tweede en laatste bedrijf was de dok ter tegen wil en dank heel vermakelijk. De tmanier, waarop hy, gezeten tusschen de patiënte Lucinde en haar vader, de eerste cureert, hoe hij, na eerst den vader ge vraagd te hebben of deze latijn verstaat, zijn geleerdheid lucht op de meest dwaze manier, hoe hy niet laten kan dol verliefde aanvallen te doen op de min, die hij met alle geweld ziek wil maken, om maar over haar te kunnen dokteren, het was alles dol amusant. Bijzonder aardig was ook de ver tolking van Stine van der Gaag, die de rol van Jacqueline heel verleidelijk speelde en haar jaloersche echtgenoot, die heel-koml- sche momenten gaf. Trouwens allen, die aan deze opvoering hebben medegewerkt, gaven uitnemend spel te zien, waardoor Molière's geestig werk ten volle tot recht is gekomen. Vanavond gaat „Als je maar een ver leden hebt", het zeer geestige spel van Ar nold en Bach, dat zeker een lachsucces wor den zal. Examen Handelskennis L. O. Te 's-Gravenbage is geslaagd, voor het ©xaimen handelskennis L o. de 'heer A. Piersma alhier. Examen M. U. L. O. Te Rotterdam is geslaagd voor het M.U. L.O. examen diploma B, W. Bbkhoven al hier. |0 'De gevaarlijke hoek b*j dè Roode Brug. Gistermorgen is een beladen wagen met hout by de Rood© Brug achiterritgeJoopen en terechtgekomen tegen het woon- en win kelhuis van de Weduwe de J. aan de Wach- teJstraat, waardoor de glazendeur die toe gang geeft tot de woning gedeeltelijk werd veibrijzeld. De vrachtrijder K. A. van de Katten singel, aan wien de wagen toeber hoort, heeft de schade betaald. Slavenburg Co.'s Bank. Uitkeering 100 in proces contra Scheurleer Zoonen. Naar wy vernemen heeft Slavenburg Co.'s Bank in het ibekendè geschil met Scheurleer Zonen's Bank betreffende den eisch tot vergoeding van schade, geleden door uitbetaling van onvoldoend geteekende ohèques een uitkeering van 100 gekregen. Men herinnert rich, dat deze procedure niet beëindigd is wegens de tasschentyds tot stand gekomen schikking, waarbij de geleden schade gelijkelijk is verdeeld tus- schen Scheurleer Z.'ns Bank en de Incasso Bank, welke laatste zich in plaats van Sla venburg Go's Bank partij had gestéld. Wie de 50 c/r verlies ly'dt, i-s neg niet be kend gewerden. 6e Volksconcert. IDoor hiet Sted. Muziekkorps, directeur de heer Joh .Fabriaan, zal op Donderdag 29 Juli 8 uur a.s in het Houtmansplantsoen het zesde Volksconcert worden gegeven. Het programma luidt alA volgt: 1. Einzug der Gladiatoren J. Fucik. 2. Ouverture „öberto" Veedi. ,8. Valse de Concert E. Wesly. 4. Fantaisie Martha Flotow. 6; Y« des Loups Buxeuil. 6. Fantaiaie „Cendriolette" Amdreu. 7. Dol^osa Foxtrot Beneck. 8. Frmtaiisie Guillaume Tell Rossini. 9. IMarsch Finale. Temperatuur van het water. iDe temperatuur van het waiter in de Sted. Zweminrichting was hedenmiddag 2 uur 68 gr., de lucht was 65 gr. Agenda. 27 Juli 8 uur. Nieuwe Schouwburg. Het Zomertooneel, leider Ko van Dijk. 28, 29, 30,31 Jdli en 1 Aug. Nieuwe Schouw burg Revue Henri ter Hall 1926. Aanvang 's avonds half acht. 29 Juli 8 uur. Houtmansplantsoen 6e Volks concert. 81 Juli, 11 uur, Zaal Kunstmin, Groot bal. Agenda Goudsche Padvinders. Zaterdag 31 Juli: Gymnastiek Kopschool 1.303 uur. Zondag 1 Aug.: Fietstocht voor Welpen on der Hopman van 91 uur. Aantreden Clubhuis. De\ apotheek van den heer F. A. Dee, Westhaven, is deze week tot en met 30 Juli, benevens den daarop volgenden nacht geopend na 8 uur des avonds (d« nachts echter alleen voor recepten). UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. Voor het examen nuttige handwerken is te Rotterdam geslaagd Mej. G. A. v. d. Broek alhier. Ter gelegenheid vau de opening van het electriscfa bedrijf op 2 Augustus e.k. zal de toren der Nod. Herv. kerk, benevens do korenmol em van den heer Abbembiroek electrisch verlicht worden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd A. Moon en en li Körber. Overleden Arjen v. d1. Wal 54 j. GOUDEKAJL De postduiven vereeniging de Witpen te Stoïwijkersiuis hield Zondag j.l. een onderling concours vanuit Eindhoven, afstand 82.7 K.M. De prijzen werden behaald als volgt G. Palsgraof le 13e 21e 23e en 32e prijs P. v d. Berg 2e. en 2öe F. Donik 3e 11e 40b 27e en 50e F. v. Vliet 4e' 5e 36e en 30e A de Groot 6e 29e 30 en 28 P. v. d. Linden 8e 16e 17e 19e en 49e P. Mudde 8e 18e 28e 31e 41e en 51e A. Berkouwer 12e en 27o C. de Braber 15e 15e 2e 24e 34e 35e 37e en 38e .1. N'. v. Leeuwen 22e en 25eC. Loemder- sloot 33e 20e en 44e C. v. Kereen 43e prijs. Aankomst eerste duif 8-23-39, laat ste duif 9-08-16. HAASTRECHT. Burg. en Weth. hebben aan P. G. v. WiLligen vergunning verleend tot den verbouw van twee woonhuizen. Burgerlijke Stand. Geboren Johanna, D. v. A. Ver boom en K. JungheÜm. Overleden Neeltje v. Tiggelen 66 j.. wed. v. W. Verstoep. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Hendrik, z. v. A. Rehorst en L. de Jong. Jacob en Dirkje^ z. en 4. v. P. Vryen'hoek ©n N. Speksnijder. Willem, z. v. P. Mourik en K. W. Ooms. Johanna Sophia, d. v. A. P. Stolk en C. van Eikel. Aartje Johanna, d. V. H. den Outer en A. Hazenlbroek. Jaantje, d. van B- J. Dul en A. Vuik. Jan, z. v. A. Roth en W. H. Vuiurene. Ten gemeentebuiee alhier heeft de open bare aanbesteding plaats igehad van den veibouiw der le openbare lagiere school. In geschreven is als volgt: Timmerwerk: P. Valkenburg 2462; T. Meifeis 2371; F. van Vliet 2280; C. van Leeuwen 2252; T. Teriouw 2200. Metselwerk T. van Vliet 2400; A. de Wit 2890; J. C. de Wit 2328; H. P. de Wit 2183. Schilderwerk: L. Vente 625; L. Stolk 506; K. Viaser 505; H. Boele 483; P. van Reeuwijk 456 en Gebr. van Erkel 399. Smidawerk: J. F. J*ul 92; Th. Berndsen 76. Lood- en Zinkwerk: J. Overvliet 498; J. Sterk 485. Het werk is aan de laagste inaphrijvers ge gund. SCHOONHOVEN. oor hot mulo examiem, diploma B aijn geslaagd W. Hoodttaas en W Mound beiden alhier. SPORT EN WEDSTRIJDEN. LAWNTENNIS. De Open-Lawntenaiswedstryden van T. I. O. D. Voor de open wedstrijden, uitgeschreven door de Goudsche Tennisclub T.I.O.D., wel ke a.s. Woensdag beginnen, bestaat ook dit jaar wederom groote belangstelling. Voor het Dames Enkelspel zyn 25 in schrijvingen. De beker wordt verdedigd door Mej. A. Zoethout. Als ernstige caruM- daten zien wy de ou<Lbekenhoudster, Mej. Redele, Voorta Mej. Hillen, Mej. A. en H. Swane. Als Goudsche speelstere staan ver meld Mej. N. Spit en Mej. Kortenover. In het open Heeren Enkelspel zijn 46 in schrijvingen. Ook hier komt de hricerwin- naar van verleden jaar, Miarinkelle, zijn prys verdedigen. Er wacht hier een span nende strijd tasschen Eriksson, Hoffman, Borgerhof Mulder en Scheurleer. Om het Junior Kampioenschap van Zuid- Holland Heeten Enkelspel aal worden ge streden door 46 inschrijvers. In het Heeren Dubbelspel zijn diverse sterke combinaties zooals Eriksson en Bor gerhof Mulder, Hoffman en Muntz, Marin- kelle en Scheurleer. Voor het Dames Dubbelspel en Gemengd Dubbelspel zyn ondenscheidelyk' 14 en 34 inschrijvingen. In het eerste nummer noe men wy als ernstige oandwiaten voor de prijzen Mej. Hillen en Mej.Hefting, Mej. en H. Swane, Mej. Woudstra en Mej. Spit en Mej. I. en O. Schotsman de Jong, terwijl de sterkst^ combinaties in het ande- nummer zijn Mej. Hefting en Hoffman, Mej. Woudstra en Borgeihof Mulder, Mej. Hillen en Eriksson, Mej. de Jong en Marin- kelle en Mej. I. Schotsman de Jong met Scheurleer. Alles tezamen genomen wachten er we derom vele spannemie partijen. Moge het weder medewerken opdat het tournement ook dit jaar zal slagen. 1 DRAADLOOZE DIENST. Het mijnconflict. Naar het einde? LONDEN 27 Juli. Uit alle deelen van het Janid komon berichten, die erop wijaen, dat de aankomst van voorra den buitenlaiKlgahe, steenkolen den in- dustrie-elen toestand heeft vergemak kelijkt. In vele oentra, zooals Shef field, waar de werkloosheid als indi rect gevolg van hel kolenconllict groot was, zijn die fabrieken weer in wer king gesteld. Er is reeds een lichte teruggahg van het werkloozemcijfer te consta» eeren 2000 arbeiders zijn uit de werklooaheidsregisters geschrapt in Sheffield en hebben het werk hervat. Aan de Clyde' en te Swansea zijn steen kolen beschikbaar voor den scheeps bouw en andere industrieën. In Lan cashire is het werk hervat door de textielarbeiders en papierwerkers. In alle indiustrieele centra wordt het ein- dè van het steenkolengesdhil afge wacht om weer volledig het bedrijf in werking te stellen. H. M. de Koningin te Soeatdtyk aangekomen. S0E9TDIJK. 27 Juli. Hedenmorgen te 11.32 arriveerde H. M. de Konin gin per extra trein aan het station Soestdijk. De Koning in-Moeder verwel. kamde haar dochter aan dien trein. De ontvangst was allerhartelijkst. In auto's werd naar het Paleis gereden. Een groote menigte juichte het vorste lijk gezelschap toe. Het verblijf van de Koningin ve Soestdijk zal in verband' met "dien ver jaardag van de Koningin-Möeder tot het midden der volgende we»ek duren. Het gevolg van H. M. de Koningin is in het Badhotel te Baara onderge bracht. De bankdiefetal te Buaaum. BUSSUM. 27 Juli. De gisteravond aan den Hemweg te Amsterdam' aan gehouden woonwagenbewoner, die ver- dïteht wordt den bankoverval te» Bua- sum te hebben gepleegd is hedenmor gen door de Bussumsche politie ver hoord. De verdachte blijft hardnekkig ontkennen, het misdrijf gepleegd te hebben. Een gevangene ontvlucht. ALMELO, 27 Juli. Hedenmorgen is de gevangene J. Drogt, een woonwa genbewoner. die met 2 anderen te- reoKt stond wegens diefstal van kabels te Borne, ontvlucht. Toen hij naar het Huis van Bewaring was teruggebracht is hij door een openstaand! venster van de kamer van het parket naar buiten gevlucht en verdwenen. Politie, marechaussees en rijksveld wachters hebben de omgeving afgezet. WISSELKOERSEN. 26 Juli. 27 Juli. Officieel. Londen 12.10% 12.10% Benlyn 59.26 69.26 Parijs 6.48 6.11 Brussel 6/52% 6.12% Zwitserland 48.19 48.18 Weenen 36.20 35.20 Kopenhagen 66.— 66.— Stockholm 66.65 66.65 Oslo 54.70 54.70 New Yort: 2.48% 2.48Vi« Niet officieel. Praag 7.38 7.38 Madrid 38.80 38.45 Milaan 8.27% 8.— Beuraoverzicht. He! meest kenmerkende verschijnsel ter beurze »au Amsterdam was afwo- zigbeid van affaire. Op geen enkele afdeeling ging iets van beteekenis ouv De m'ijnwaarden die gisteren' nog voor eenige afwisseling hadden zot-g gedra gen, waren thans grootendeeis veron achtzaamd. Voor rubberaandeelen bes; >n 1 riectus geringe belangstelling. Amsterdam rub bers bewogen zich op een weinig ver anderd niveau. In tabakken ging niet vee! om. Su- matrdsoorten werden op ongeveer de vorige prijzen afgedaan. Suikerfondsen waren' prijshoudend, doch wezen overigens slechts geringe koersafwijkingen aan. Van de peiroleumwaarden gaven al leen Koninklijke enkele teekenen van aanwerighedd'. De scheepvaartmarkt was stil. Ned. Ind. konden zich meerendeels op peil houden. Yankees bijna/ glheel verwaarloosd. Prolongatie 2 RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT Hoogste stand 773.1 te Valentia. Laosete stand 758.0 te Visby. Verwachting Matige tot zwakke, noordelijke tot westelijke wind'. Af wisselend bewolkt. Wèihig of geen neerslag, met weinig stijging in tem peratuur. vartoont U Mn 1»

Goudsche Courant | 1926 | | pagina 2