A. C. COSIJN Kloosterbalsem Muggebeten ui labiwiii Friiteki Brsiri-, Kuk- ii listliÉikkirs-hiiiiiii RE SOL IT flroiistirij „Hit ümii Kruis" Verzekering tegen Diefstal Hudels ALudbtawbank Laatste Berichten. GOUDA - TELEF. No. 81 J. HULLEMAN, Laag«TiMi»wt»5, ra. 360, Gouda. Official Dealer. Haarziekten 1MI40 tegen een kleine vergoeding werd verstrekt, dan zou ongetwijfeld reeds een aanzienlijke verbetering zijn bereikt. Het geldt hier in derdaad een hoogst onaangenaam euvel en duizenden huisvrouwen zouden deze poging tot beschertning ongetwijfeld zeer op prijs stellen en gaarne aanvaarden. Het zou tevens een uitstekend middel tegen de vermomde bedelarij zijn. Nog steeds zwerven dagelijks allerlei ongure ty pes door de straten met een pakje kleeren- nangers of veters bij zich, die zij zooge naamd te koop aanbieden. In werkelijkheid is dit niets dan bedelarij en we weten allen, hoe deze dames en heeren van het oogen- blik, dat de voordeur voor hen geopend is, gebruik maken om te zien, of er ook fiet sen in de vestibule staan of kleeren han gen, Wanneer op die manier het terrein verkend is, volgt vandaag of morgen wel een „deur-opensluiting", gelijk dat tech nisch heet en verdwijnt het een of ander spoorloos. De politie schijnt aan deze soort vermomde bedelarij niets te kunnen doen, omdat ze niet gemakkelijk te onderscheiden is van venten. Hert; is niet onwaarschijnlijk of er Wordt nog aan vele deuren iets ge geven, want anders zou het euvel wel ver dwijnen. Vele weekhartige dienstboden schijnen er nu eenmaal te blijven bestaan al weten zij misschiqp zelf, dat zij meer kwaad dan goed met haar giften doen. Wij lazen dezer dagen, dat de drogisten vereeniging jammert over het toenemen van het aantal drogisterijen. We kunnen in onze omgeving inderdaad constateeren, dat het juist ie, maar wat die drogisten er niet bij vertellen, is, dat vele drogisten verkapt als apotheker haifBelen. Zy maken recepten klaar, want maar al te dikwijls is de moderne drogist apothekers-assistent. Men zegt, dat in de apotheken de klad zit, in dien zin dat de verkoop van geprepa- reerde geneesmiddelen hoe langer hoe meer hoofdzaak wordt en dat de drogisterijen, die evengoed, alleen maar goedkooper leveren. De diepe eerbied voor de apotheek, vroe ger voor een soort giftmengerfj gehouden, is al lang weg. De populaire geschriften over geneeskunde hebben het hunne er toe bijgedragen om het publiek in te lichten en in menig huis houdt men er een eigen apotheekje op na. In hoeverre daaraan ge varen zijn verbonden, is niet na te gaan. T>e vele cursussen in eerste hulp bij ongeluk ken hebben reeds duizenden vertrouwd ge maakt met de behandeling van kleine on gevallen en het is licht te begrijpen, dat dit zoowel den doktoren als den apothekers werk ontneemt. Er wordt in stilte heel wat meer op eigen houtje gedokterd, dan men wellicht weet. Inderdaad zijn velen door het volgen van cursussen aardig op de hoogte gekomen van de functies van het menschelyk lichaam. Heel wat 'goeds heeft dit uitge werkt, omdat het de meest dwaze voor- oordeelen en bakerpraatjes heeft weggeno men, maar daarnaast ook geleid heeft tot allerlei eigen-houtje-studie van genees kunde, waaraan eenig gevaar verbonden kan zijn. Intusschen is het nut der cursus sen overwegend groot, zoodat wy dit kant je op den koop moeten toenemen. De dok toren zijn over het algemeen geneigd, die opvatting ook te huldigen. In September a.s. heeft een groot internationaal congres voor eerste hulp verleening in ons land plaats, wel een bewys, hoe deze moderne actie algemeene verbreiding heeft gevon den. In den Haag heeft zy zeer vele aan hangers en beoefenaren en het succes, dat er mee bereikt wordt, is inderdaad belang rijk. Als algemeene oefening voor ontwik keling is eerste hulp verleening inderdaad zeer nuttig en vooral ten plattelande zou ze zeer tot heil der bevolking kunnen werken. HAGENAAR. INGEZONDEN MEDEDEEUNOEN. De stabilisatie van den franc. De Fransche schuldovereenkomsten met Londen en Washington, strijd in Mexico. De De Fransche Kamer heeft het geheele wetsontwerp nopens de voorbereiding van de stabilisatie met 365 tegen 181 stemZnen aangenomen, na een verdediging van het ontwerp door Foinearé. IDe jongste sty gingen van den wissel- keors beinvloeden, zoo zed de Minister, den toestand van de schatkist, evenals de achtereenvolgende inflaties. Z(J Ibeïn- vloeiden ook den goudvoorraad der Bank, welke onze eenige waarborg is en Foin earé verklaarde, dat men eerst van bui toni andaahe credieten gébruik zal ma ken, wanneer de deviezenkoers is verbeterd en FVankryks positie ten opzichte van het buitenland is versterkt Hij meende dat de politiek tot verlaging der wisselkoersen slechts een zeer geringen tegenslag zal héb ben op de stijging deer prijzen en, hy voegde er by, dat hy voornemens is zekere gesig naleerde feiten krachtig te bestryden, aoo- alis b.v, de dageiyksdhe verwisseling der pry «etiketten1 in de winkelzaken. Door het vertrouwen, dat de Ban que de France in het buitenland geniet, zoo 'ging Foinearé voort, wordt zy aangewezen <m in het be lang des lands te intervenieeren, met hand having van haar onaflhankel ijlcheid en haar goudvoorraad. Door een halfjaarlyksbhe oontróle zal de biljettenoimloop in even redigheid wonden gehouden met den goud voorraad. Er is geen sprake van inflatie. De Bank zal het vry staan om biljetten te weigeren aan ieder, die geen deviezen of goud aanbiedt. De regeering stelde der halve de quaestie van vertrouwen. Alle andere artikelen werden daarop met geringe wyzigingen aangenomen, waarop bet geheele ontwerp, ten aanzien waarvan de regeering eveneens de quaestie van ver trouwen had gesteld, zooals gemeld met 365 tegen 181 stemmen werd aangenomen. (Maandag zal de ministerraad een offi- cieele beslissing nemen betreffende de even- tueele bespreking door het parlement van het ontwerp tot ratificatie der overeenkom sten betrekkelyk de regeling der inter- geallieerde schulden. Doch indien het er aanvankelyk uitzag, alsof de leden van het parlement er vry algemeen voor te vinden waren, ten minste in de Kamer, om <Je be spreking van de ratificatie vóór het reces te aanvaarden, in den loop van den-middag scheen er zich een (beweging in tegenover- gestelden zin te hébben afgeteekend. In den loop van den middag werden in- dividueele stappen ondernomen by Poin- caré, o. a. door Morinaiud, voorzitter der interfractioneele republikeinsdhe groep voor openbaar welzijn, welke 275 leden telt, om hem onder oogen te brengen, dat de staat der parlefnentaire meening thans niet 'gun stig is voor de goedkeuring zonder debat der overeenkomst tuasohen Bérenger en Mellon. Vele afgevaardigden achten een grondige studie, door de bevoegde parlementaire commissies, van de teksten die haar zyn of zullen worden voorgelegd, evenals van de gevolgen, die zy zouden kunnen hebben Voor den economischer, financieelen en po liticken boestand van het land, onmübaar. (Het schijnt dus, dat de regeering zich in (le noodzakelykheid zal bevinden om er van af te zien, om een onmiddeiyk beslissing van het parlement te verkrygen en, np haar standpunt tegenover de parlementaire com missies uiteengezet te hebben, deze de ge legenheid zal moeten geven om in volkomen onafhankelijkheid het dossier over de in- tengeallieerde schulden te bestudeeren, dat haar in zyn geheel zal worden meegedeeld. (Naar de „Times"-correppondeivt te New York meldt, zou er een einde in zicht zyn van het conflict tussdhen Kerk en Staat in Mexico. De regeering heeft vertelaard, dat haar aandringen, dat de geestelijkheid zich aan de uitgevaardigde decreten zal houden, niet beteekent, dut regeerintg zich rechtsreeks in de geestelijke functies der Kerk zal mengen. De registratie der geeste lijken i8 bovendien eeen zuiver administra tieve maatregel. De Vereeniging van Kamers van Koop handel heeft verklaard zich geheel buiten het conflict te houden en bet département van financiën in Mexico City spreekt te dat een commissie van bankiers bemidde ling heeft aangeboden, zooals gisteren werd gemeld. Intusschen gaat het in de provincie nog heftig toe. In Guadalajara zyn by relletjes buisschen katholieken en andersdenkenden zes personen gedood en veertien gewond. Toen het bekend werd dat de regeering de kerk in Vdrlvarado, in den staat Vera Cruz aan den priester Dumas Angumno had te ruggegeven, nadat detse de voorwaarden der regeering had onderschreven, werd de geestelijke onverwijld door mgr. Guizar y Valencia, bisschop van Vera Crue, exoommunioeerd. President Calles heeft in een heftigen brief aan den president van Peru doen weten, dat het geschil Mexico's eigen zaak is en dat buitenstaanders er niets mede te maken hebben. De huidige revolutionnuire regeering poogt thans eens en vooral een einde te maken aan de onduldbare actie der reactionnaire geesteiykheid, welke den Staat poogt te schaden. BUITENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. Polit i et en toon steil in g te Berlijn. Ned.-Indische deelneming. Op uitnoodiging van de Pruisische regee ring zal ook de politie van Néderlandsch- Indië aan de politietenrtoonstelling deelné men, die in October te Berlyn zal plaats vinden. Onder leiding van de politie te Batavia is een speciale oomsmissie ter voorbereiding der deelneming gevormd, aan welker hoofd de comroisarris van politie 0. Koerper t« Weltevreden staat. Ford in Berlyn. Ford heeft thans ook te Berlyn een fa briek geopend en de directie daarvan heeft het al dadeiy'k aan den stok gekregen met het personeel over de instelling van een toedryfsraad. „Wanneer g(j in ons bedrijf Duiteche wetten wilt «tellen zoo ver klaarde zy zullen wry ook Duitsche loo- nen betalen." De Deutsche Beigwerfezrtg., het orgaan van de myneigenaars, teekent hienby aaan; „De vakbonden «tellen den Ehiitschen on dernemers juist aliyd Ford tot voorbeeld en ongietwyfeid is de loonpolitiek van Ford navolgenawaard. De vakbonden zullen mitsdien Ford geen kwaadwilligheid kun nen verwyten, maar dan dienen zy ook te erkennen dat de by ons gebruikelyke vak- ibondspólitiek met hooge loonen niet kan samengaan. Kan dat misschien de openbare jpeening in Duitsdhland niet tot nadenken stemmen!" De Frankf. Ztg. merkt op dat de vrucht van zulk een nadenken wel anders kan uit vallen dan de Bergwerkatg. meent. „Ze ker, Amerika heeft goede loonen en weinig sociale politiek. Het kan zich dit laatste veroorloven, jurist omdat dé arbeiders veel gemakkelyk dan by ons het risico van ontslag, ziekte, ouderdom enz. op arieh kun nen nemen door zelf een spaarpot te maken of zich te verzekeren. In Doitachland is echter het loonpeil van dien aand, dat zulks onmogelyk is en voor afzienbaren tyd on- mogeiyk blyft, ook al ry«t het loonpeil. Daarmee moet elke buitenlandache onder- neming en ook Ford, rekenen." De invrijheidstelling van Haas. Uit Maagdenburg wordt gemeld, dat thans ook <ïe procureursgeneraal d© ïnivry- KANTOOR GOUDA. EFFECTEN EN COUPONS. Gratis Belegging*-Adviezen. heidstelling van den groot-industrieel Haas heeft verlangd. Men neemt aan, dat onder deze omstandigheden de strafkamer morgen in ieder geval zal bijeenkomen en dat Haas naar alle waarschynlykheid nog heden avond uit de voorloopig© hechtenis zal wor den ontslagen. De verloofde van Schroder ia gisteravond om 6 uur weer in vrijheid gesteld. FRANKRIJK. Poincaré, de nachtbraker! Gedurende de laatste dagen schijnt aan het einde van de Rue Marbeau by het Bois de Boulogne te Parya uit een der huizen een licht, terwyi het overal elders reeds donker is. In zyn werkkamer zit Poicaré, verdiept over papieren, te arbeiden tot laat in den nacht. Onverschillig voor de muggen en de nieuwsgierige voorbijgangers, blyft de premier werken tot hy zyn taak beëin digd heeft. iHet aantal toeschouwers nam dusdanig toe en er bevonden zich zulke ongunstige typen onder, dat Paul de Caasignae, de Bo- napartische leider, die tegenover Poincaré woont, dezen waarschuwde niet te onvoor- rioht'g te zyn en de ramen te sluiten. Poin caré bedankte zijn buurman, doch verklaar de geen hinder te hebben van het wertcen by het open raam. Het geval lrwam den prefect van politie ter oore, die den premier verzocht geen aan slagen van verdwaasde personen te riskee- ren, maar zyn vensters dicht te doen. An ders zou hy genoodzaakt zyn een wachtpost by het huis van den minister te plaatsen Poincaré werkt "{Karin met de ramen dicht. BINNENLAND. De tabaksaccijns. De minister van financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat verkrijgbaar worden gesteld zegels voor den tabaksaccijns voor niet stuksge wijs getsegelde sigaTen in andere ver pakkingen dan in kistje» met ruglint of scharnier»! uiting, en wel voor ver pakkingen van 50 stuks. MEDISCHE BRIEVEN. Litteekens. III. De blauwrood© gladde gezwelvorming, welke nogal eens pleegt op te treden na een huidverwonding en meestentyds multipel, d.w.z. op meerdah één plaats zich gaat vor men, gelijkt bij een eerste beschouwing min of tmeer op, een kwaadaardig gezwel. Het zou dus bJf> kunnen zijn een kanker achtig vormsel ftran den huid. By nader onderzoek blykt het hiermede evenwel niets te maken te hebben. Immers het typische kenmerk van de kwaadaardige gezwellen ia n.l. dat zy groeien zonder vaten, zenuwen, kortom zonder gewichtige deelen te sparen, mist het keloid ten eenenmale en hoe on aangenaam en onsieriyk het er ook uitziet, het is toch gelukkig een goedaardige ge zwelvorming. Bovendien ontbreekt het zoo merkwaardige verschijnsel der kwaadaar dige gezwellen, dat we bestempelen met de naam van „metastase", hier volkdmen. Het zal U n.l. niet onbekend zyn, dat iemand in 't beaat zijnde van een kanker gezwel, b.v. vandaag of morgen een zélfde vormsel op een geheel andere plaats kan krygen. Op welke wyze deze verplaatsing geschiedt, is ons nog niet helder ten dage. De lymphbanen, een buitensysteem dat naast het bloedvaatstelsel ih ons lichaam een gewichtige rol speelt, schynen de kwaadaardige producten te vervoeren, wel ke zich hier of daar, waar zy de kans schoon zien, nestelen en zich gaan uitbreiden. By het keloid zien we niets van dit alles. Wel heeft men waargenomen, dat een pa tiënt in het bezit zjjnde van een keloid, by een andere verwonding op een geheele an dere plaats van het lichaam, ook aldaar een dergelyk litteeken kreeg, hoewel ook het tegenovergesteldea voorkwam, dus zich een geheel normaal litteekenweefsel vormde. Wy moeten dus wel aannemen, dat we te doen hebben met een zekere voortoeschikt- heid tot het vonden van het z.g.n. keloid, welke by den een plaatseiyk, by den ander algemeen is. Wy willen thans nog een oogenblik stil staan by de maatregelen, welke in den loop der tyden getroffen zyn om óf hét keloid weg te nemen óf het vormen van een ke- loïdmassa in t algemeen tegen te gaan. Het bleek by nader onderzoek, dat het geenszins gemakkelyk was een afdoende behandeling te vinden. Immers, wanneer men de keloïdmassa met het mes verwy- derde en het defect met een weefselmassa van een andere plaats afkomstig, trachtte aan te vullen, dan bleek 't, dat zich zeer vaak wederom het keloid vormde. Ook langs chqmlschen weg heeft men ge tracht een oplossing te vinden. Hoewel men op deze wyze ook niet te veel kan pochen, toch moet ongetwyfeld deze laatste metho de boven het mea gesteld worden. Met be hulp van een 16 preent sterke alcoholische Thiosinamine-oploBsing, welke men in het keloïdweefsel in- een hoeveelheid van 1 C.M8. inspuit, bereikt men vaak op den duur een blauwachtige verkleuring van het lit teekenweefsel, dat langzamerhand verweekt en kleiner wordt. Hoewel de kans op succes zonder twjjfel veel en veel grooter is dan langs operatieven weg, kleeft ook aan deze wyze van behandeling ontegenzeggeiyk een groot gevaar, n.l. dat zfj veel en veel lan ger duurt en voorts dat zy zeer pijnlijk is. By een grootte van eenige be teekenis der litteekenmassa dienen da inspuitingen eeni ge maanden achtereen volgehouden te wor den, terwyi de duur der operatieve ingreep slechts enkele weken ia. „Wie mooi wil zijn, moet pyn ïyden", zegt een spreekwyze en het is aeer zeker van toepassing op de be strijding van het keloid langs chemischen Wég. Zoo ziet ge dus, dat er therapeutisch nog veel te doen is op dit gebied en zullen wy hopen, dat het niet lang meer duurt, dat men zonder eenig bezwaar iemand kan ver lossen van dit onaangename litteeken- vormsel. Als de muggen U plagen of reeds hebben gestoken, als gij niet kunt slapen van den gruwelijken jeuk der opgezwollen muggebeten, grijpt dan toch dadelijk naar het ideale middel tegen muggemeten, dat de zwelling voorkomt dat den Jeuk dadelijk stilt dat antemet, zuivert, geneest AKKER'. Wrijf U In met Kloosterbalsem vójór 't naar bed gaan, dit houdt de mug gen op een afstand. Zijt gij reeds gestoken, dan dadelijk Klooster balsem erop. Gaat niet op reis zonder een potje Kloostelbalsem, een huisapotheek op zich zelf, on overtroffen bij alle wonden, ont vellingen, zonnebrand, doorloopen enz. Alom verkrijgb. f 0.60 per pot Modepraatje. Toekomstmuziek. Hét is thans het oogertblik van stilt© vóór dén storm, het oogenblik waarop in de Pa- rij sche salons alles wendt voorbereid voor de „Groote Week", de week namelyk der wedrennen te Auteuil en te Lomgéhamps. Daair immers worden de nouveautés voor het herfstseizoen gelanceerd. Het is daar diat dnieuwe modelynen den toets van den publieken «maak doorstaan en dat het vonnis over hun voltrokken of de overwinning uitgeroepen wordt. Het is natjuurlyk de élite der Framsche beauimonde die daar van haar verfijnde» smaak en haar flair voor nieuwigheden biyk geeft. Naar men zegt stelt zy zich van te voren duchtig op de hoogte en... te meer, indien er dingen zyn welke haar niet lijken. Zoo moet eene schuchtere poging tot het iweder invoeren van pof- en ballon» wen reeds by voorbaat in dan kiem ver stikt zyn! De (dames willen er niet aan. Zy achten ze uit den boaze omdat ze hare „slanke iyn" bederven zouden. Zy hébtoen gelyk, zullen haaa- zin dus doordrijven en gaan zelfs zoover om de „Haute Oon- turiers" te dwarsbooanen en ook al te zwaar gegarneerde mouwen t© boycotten. Ze rijn bang, zeggen ze, dat als het begint met de mouwen, de ingepende tailles ook niet meer veraf zullen zyn en daarvan moeten ze voorloopig niets hebben. Naar verluidt zal dus de slanke silhouette nog een poosje gehandhaafd blijven, zy het dan dat een vloed van ruimte het rokge- deelte onder de heupen verwijlden zal. Maar reeds begint de terugkomst van den ge tail leerden mantel zidh af te teekenen! Althans voor bont zal hy aanjvamkeiyk veel suoce» hebben en mocht zijn vorm inslaan dan zal dat zeker op de verdere mode van invloed zyn. Toch zyn de bontmantels nog tameiyk recht van snit zoodat ze veel hebben van den heerenoverjas em zelfs de heerenkraag met revers ze niet mankeert. Elegante mantels zullen als mede-teeken Directoire kragen dragen en wel' kragen die zéér hoog opstaan en op rug en schouders een puntig verloop hebben. Er schynen twee categoriën van japon nen te komen. De eene vertoont de nieuw ste vorm der deux-plècea, de andere ver tegenwoordigt het japonnetje uit één stuk. De japonnetjes voor ochtend- en middag- dracht zullen reeds ietwat getailleerd van vorm zyn en als garneering veel zware zyden stiksels vertoonen en inlegsele met chiffon en crêpe-de-chine. Fluweel heet een© groote toekomst tege moet te gaan voor mantels. Metaal stoffen dito voor blouses, want de voque der deux- pièces moet ook wederom tal van blouses in het leven roepen. Natuurlijk zijn er ook speciaal hoogzo- mer-nouveauté's, welke op de races gedra gen zullen worden en deze onderscheiden zich door eene verfyning, die tegeiyk op vallend mag heeten. Zoo worden er ensem bles gedragen, niet meer van effen- gekleurd chiffon, (maar van deze fyne stof in het rijkgebloemde genre. Het moet niet om te zeggen zyn, zoo fraai als deze ge bloemde mantels aandoen, vooral indien ze wat veel gedaan wordt met bontran- den afgezet zyn. Maar om tot de voorspellingen terug te keeren! De blouse Is oorzaak van het in zwang biyven der plissérokjes en deze wor den dan ook op gewijzigde manier veelvul dig gebracht Zy vormen met een gekleed blousepakje en een kort manteltje de nieuw ste herf8t-ensembles, waarby de Etonkraag en het rechthoekige vest zich handhaven als voornaamste versiering van het jakje. Voor de dans japonnetjes worden wijde geplooi de rokjes tot slechts even over de knie voorspeld. Crèpe-satlh, moiré fluweel en crêpe-georgette zyn daarvoor nieuwe en geliefde stoffen. Zoo varieeten steeds by stukjes en brok jes de modellen en worden de dessins der stoffen telken» vernieuwd met telkens fraaie effecten. Nietwaar, als de vóórteekenen in vervul- ling gaan, dan krfjgen wy een interessant winterseizoen? Het zal dan niet tevergeefs zyn, dat de mannequins in de heete dagen van Juli en Augustus in zware stoffen en bont gehuld de cliëntèle harer huizen de nieuwste créaties voorleggen. GRACE ALLAN. ONDERWIJS. 30ste Alg. Vergadering van het N.O.G. Gisteren is te ivnsoneue d© 80ste al- gennetene vergadering van het Neder- lamdsch Onderwijzers Genootschap ge. houdien. Des morgens had! de offlei- oedo ontvangst ühkw het gemeentebe stuur plaiate tij. Des middags heette de vooratter van het district Enschedé, de heer Over- duin, de aanwezigen belkom1, waar voor de bondsvoorzitter, de heer H. J. Bon, dankte, om' vervolgens de ope ningsrede u t te spreken. Spr. gaf hieirini een historisch over. zicht van het 84-jarig Geaootechap. UHvojwig stond) spr. stil bij het slechter worden der anderwijswetge. ving sedert de nieuwe Onderwijswet van 1920. Na de beteekenis van mi nister De Visser en minister Rutgera te hebben geschetst, zjed spr. van den tegenwoordigen minister van Onder wijs, K. en W., dat de heer Waszink èn als onderwija-specialist èn ais poli tieke figuur tot dusver niet op dén voorgrond is getreden. Maar in dat laatste, meent spr., kaïn juist een be- lofte liggen. Wij wemischen onzen nieu wen minister van harte toe, dat hij aan den invloed der politiek moge ontkomen, dat hij ten aanzien der on- derwijzerszaken ais „luisterpoet" mo ge beschouwen, om te weten te Ko men, wat in onderwijzerskringen) wordt glewenscht en noodig geacht. Hij zal dan bemerken, hoe groot in alle krin gen van onderwijzers die ontstemming is over de maatregelen, die de laatste jaren op hen zijn toegepast. Spr. ontleent de volgende grieven, die de onderwijzers hebben aan Het Katholieke Schoolblad: a. het premievrij pensioen is ver- vallen b. het vervolgonderwijs behoort prao ti tot het verleden c de salarissen zijn met 10 en 20 pCt. verminderd d. de eadarisregeling is enorm» ver slechterd! f e. de jeugdiaftrek is vergroot f. de ongehuwd© onderwijzers en ouder w i j zeros sen zijn bij alle andere ongehuwde ambtenaren achtergesteld; g. de rechtspositie is verzwakt h. de pensioenregeling is verslech terd de arbeidsvoorwaarden zijn ver- zwaard door het 48-leerlimgem-stelsel. Deze grieven vult apr. nog aan. met de volgende genomen) maatregelen, welke een nadeel zijp» voor het onder wijs en de volksontwikkeling 7 a. de opschorting van de verplich ting tot het instellen van het zevende leerjaar b. de Verlaging van den leerplich tigen leeftijd c. het niet meer verplicht stellen van de gelegenheid tot het ontvangen van vervolg-ondJenwijs d. de verhaoging van het aantal leerlingen per onderwijzer; de instelling van het instituut as sistenten. Al deze narigheden, zegt opr., moe ten ten spoedigste verdwijnen. Spr. eindigde met een beroep op de onderwijzers om» ondanks alles de mo- reelo verpiliahting tegenover de jeugd m te komen en met die beste krach ten als opvoeders en onderwijnen? de Nedlerhndsohe jeugd' te blijven dienen, aood'at hot kind' niet de ddpe worde van die sefcrijnande bejegening van de regeering ten opnldhte van den ander- wijaeralgtand1. —mbnqde BWHCHTEN. Twee honderdjargien. De weduwe Urietje van Heere- waarden te Leeuwarden,' is gisteren 103 jaar geworden. B. en W. hebben haar bloemen gezonden en een enve lop met inhotid. Ook van andere zijde heedt het oudje geschenken gekregen, Vandaag wordt mej. T. Punt, te Wil lemstad, 102 jaar. Aangehouden. Gisternacht heelt die politie in een cabaret te Utrecht een 20-jarig jong- meradi aangehouden, aldaar woonach tig, wiens opsporing als minderjarige was verzocht, meldt het „U. D.". Hij was reeds eenige diagen van buis weg- Itdoopen terwijl hij evenmin op het kantoor verschenen was. Maar de jon geman was niet aïleen v»n zijn bu reau weggebleven, dkxfc had boven den ongeveer f 1000 bij zich, dieniet hèn» maar zijn firma- behoorden. Vad het geid' maakte hij in cabarets goede B-er en reeda I 300 is op <Tese wij» opgemaakt- De politie heelt hem' W voorloopig arreet gesteld. STADSNIEUWS. GOUIDA, 7 Augustus 1926. Hinderwet. Ruagemeester en Wethouders brengen ter kennis, dat lij voor een proeftyd van zes maanden vergunning tyebben verleend aan Th. J. Nobel Tuinstraat 73 te Gouda, en ayme redhtverkrygendeu tot het oprichten van een lompensorteer- en opslagplaats in het perceel plaatselijk gemerkt Hoefateeg no- 10, kadastraal bekend gemeente Gouda Sectie C No. 419, behoudens heit recht van belanghebbende Cn) tot het instellen van benoep binnen 14 dagen by H. M. de Ko ningin, ingevolge artikel 16 der Hinderwet. Hy, die bet beroep instelt, geeft daarvan geiyktydög kennis aan het gemeente bestuur en (toy deurwaardersexploit) aan de(n) gene(n), aan wie de vergunning ia verleend. De inbraak by den kaashandelaar Teekens. Het onderzoek door de politie ingesteld inzake de brutale inbraak gisterennacht bij den kaashandelaar Teekens aan de Gouwe boek Keizerstraat, wordt met kracht voort gezet. i Van de ontvreemde effecten, is een lijst opgemaakt, welke over het geheele land is verspreid), zoodat het voor de dieven niet gemakkelyk zal zyn deze te gelde te maken. De ontvreemde effecten zyn: v i e r 6 obligatiëa van 500.Anton Jurgens Vereen. Fabrieken, nos. 37763, 37764, 68583, 68584; één cum. pref. winstd. aandeel B van 1200.Anton Jurgens Vereen, fabrieken no. 019972; één cum. pref. winstd. aandeel C van 10QP.Anton Jurgens Vereen. Fabrieken na 019618; i ti twee aandeelen Stoomvaart Maatschap pij „Noordzee" van 1000.nos. 1386 en 2499 afgestempeld tot stukken van 400. vief aandeelen Konmklyike Nederland- sche Stoomboot Maatschappy van 500. nos. 6314, 14952, 10373 en 14951; één aandeel Stoomvaart Maatschappy „Zeeland" van 250.no. 392; Voorts zyn ontvreemd: 1000 gulden be staande uit 10 bankbiljetten van 60.en 10 biljetten van 40. 1000 gulden aan muntspecie, waaronder 40 gouden tientjes en 2 halve gulden stukken. (De heer P. G. Teekens, looft een beloo ning uit van 500.aan hem, die aanwij zingen kan geven, die tot de opsporing en aanhouding der daders leiden, walmeer het geheele bedrag van het ontvreemde weder in zyn bezit komt, terwyl by gedeeltelyke acbterhaling van het bntvreemde, de beloo ning naar veihoudang zal wionden uitgie- fceerd. i Gisteravond zy j door de Rotl^amrciie Recherche te Rotterdam twee mannen aan gehouden, welke uit de richting Gouda zou den zyn gekomen en die in het bezit waren van een som geld, waarvan zy de herkomst niet wilden mededeelen. Effecten werden op hen met bevonden. De Rotterdaimsche recherche heeft het commissariaat van Po litie alhier direct van deze aanhouding in kennis gesteld en hedenmorgen zyn de in specteur van Hoorn met den hoofdagent- reohercheur Negryn naar Rotterdam ver trokken voor nader onderzoek. Het resultaat daarvan is nog niet bekend. Omtrent deze inbraak vernemen we nog dat de daders daarvan, uit de voetstap- afdrukken valt af te leiden dat er zoo wel in de laan van de Remonstrantse he kerk als in den tuin van den heer Teekens twee personen zyn geweest en dat by het over- klimmen van den muur ook gebruik is ge maakt van een in den tuin van T. staand trapje alsook van een emmer, die tegen den muur is gezet, wel op de hoogte moeten zyn geweest met de plaatselyke situatie en deze zeer goed in zich hebben opgenomen. De rustige omgeving heeft hen in staat gesteld ongestoord hun gang te kunnen gaan. Dat zy zich niet hebben overhaast en blykbaar op hun gemak by lamplichfal- les hebben nagezocht, blykt wel uit het feit dat de effecten uit de enveloppen zyn geno men en dat d'ie stukken, welke nagenoeg waardeloos waren, door hen niet zyn mede genomen. Ook waardeloos Duitsch papieren geld ia 'behooriyk op zij gelegd. Het goudgeld dat in spanen doosjes was geborgen is er kalmpjes uitgehaald en de doosjes zyn den eigenaar gelaten. De heer Teekens heeft het den die ven wel heel gemakkelyk gemaakt om zoo groote waarde zoo maar voor het grijpen te laten. Daar de dieven zich by hun onderzoek van de kast nogal eenigen tyd hebben op gehouden is het onbegrypeiyk dat niemand van de boven slapende groote familie van den heer Teekens, iets van het nachteiyk bezoek of van het vertrek der dieven door de voordeur heeft bemerkt. Aan de aangetroffen voetstappen en vin gerafdrukken heeft de politie alle aandacht geschonken en daarvan afdrukken gemaakt, teneinde by arreetatie der daders te kun nen dienen. Den laatsten tyd komen zoowel hter als elders meer dan vroeger inbraken voor, daarom is het zaak dat ieder voor zich zoo veel mogeiyk veiligheidsmaatregelen treft. Brand in den Plateelbakkerij van den heer C. E. Antheunis. Gisterenavond kwart voor tien is brand nitgébroken in d© Plateelbakkerij van den heer C. E. Antheunis, aan dfe Raam. Direct na het alarm nikte de brandweer met de nvotorqpuit en de reddingsbrigade uit. Het bleek by onderzoek dat een boven den oven geplaatste houten kap en een party turven, ™e by den oven waren opgeslagen, in brand «tonden. De turven by den oven hebben blykbaar den brand veroorzaidct. Door ter- "tond grijpen slaagde de brandweer er in bet vuur tot die gedeelten te beperken, zoo dat de in de brandweerkazerne gereed staande stoomspuit niet behoefte uit te (rukken. T© elf uur was de brand? bedwon gen en kon de brandweer inrukken. Verzekering dekt de schade. Gp het terrein van den brand waren vele gemeente-autoriteiten aanwezig en aan publieke belangstelling ontbrak het even min; op de Kaam stond een menigte men- schen. j Te water geraakt. Gistermiddag geraakte op d© Bleekers- Bingel een fietsende jongedame, die voor een paard, dat door een fietser aan een touw werd geleid, wilde uitwijken, te water. Haar vriendin bracht haar spoedig op het droge, terwyl de eigenaar van het paand de fiets uit bet water opwtsdhte. Mond- en klauwzeer. By de politie is aangifte gedaan door een landbouwer hier ter stede van een geval van mond- en klauwzeer onder zyn vee. De Shell benzinepompen van plaats namen voorzien. ID© Bataafsc?h© Imp. My. verkoopkantoor van Kon. Shell producten, deelt ons mede: iZlooals bekend, was Onze My. van plan, in samenwerking met de AJ4.WJB. toeris tenbond voor Nederland en met d© K.NA. Club aan den ingang van vensdhillewle ge meenten langs de hoofdrouites in ons land (borden te plaat&n, waarop de naam der betreffende gemeente zou wonden aange geven. (Doordat men van regeeringswege or ech ter meer voor voelt een dergelijke plaats aanduiding zonder roedewerking van com- mercieele lichamen aan te brengen, moeten wy helaas van ons plan afstappen, daar het aanbrengen, van |kg. iganteentéborden een geheele reorganisatie met zich mede zal brengen., en d© mogelijkheid derhalve niet is uitgesloten, dat het nog wel eenigen tyd aal duren, alvorens men langs onze hoofd wegen rijdende, zidh oriënteeren kan om trent de plaats waar men zich bevindt, heb ben zy geineend in het belang van toeristen het volgende hulpmiddel te moeten toe passen. iWy zullen binnenkort al onze Shell ben zinepompen, distributiepompen, welke langs hoofdwegen geplaatst zyn, vooralen van den naam der gemeente of plaats waar zy zich bevinden. Toeristen kunnen rich dan weliswaar niet altyd by de intrede van een plaats oriën teeren, doch naar wy hopen zal d© door ons aan te brengen plaatsaanduiding hun veel gemak opleveren. Thalia-Theater. Het journaal brengt on. gezichten op de oyerstroomingen van het Elbegebied, het schilderen van wolkenkrabbers te New York, voetbal-landwedstryd te Nuernberg, de toe passing van motortractie by de Amerikaan- sche artillerie, de Duitsche derby-wedstrij den en een automobielwedstryd in Amerika met 40.000 als prijs. Van eigen bodem worden mooie opnamen ven Culemborg ver toond. i Een aardige teekenfilm is de eenacter „Felix als rechter". Voorts wordt een komi sche 2-acter vertoond „Snooky's erfgenaam" een film gespeeld door drie apen, de dres suur wekte bewondering. Op het tooneel treedt „Di Gaima" het mu zikaal wonder op en en een wonder mag het genoemd worden dat één persoon meer dan 20 instrumenten op vaardige wyze be speelt zoowel houten- als koperen blaasin strumenten, tokkelinstrumenten alsmede harmonica en slagwerk. Als hoofdnummer gaat „Ingred, het Ker miskind". Gunnar Hede is de kleinzoon van een als arm violist-onarskramer begonnen man, die door rendieren 20 roylen Zuid waarts te voeren een vermogend man was geworden. Gunnar houdt meer van zyn viool dan van zyn studie, hy is een fantast. Als Ingrid, het aangenomen kind van een paar kermisreizigers, op den voorhof van het landgoed een voorstelling komt geven toont Gunnar zyn vaardigheid op haar viool. Zyn strenge moeder verbrijzelt het instrument en schenkt Ingrid grootvader1» viool. Gun nar neemt Ingrid onder zyn bescherming en verschaft het teere meisje onderdak by den door zyn moeder ontslagen rentmeester. Gunnar gaat de wyde wereld! in en wil ook trachten evenals zyn grootvader met ren dieren geld te verdienen. De ontbering en ellende maken hem waanzinnig. In volko men zielszieken toestand komt hy thuis en zyn trotsche moeder ziet weldra in dat het door haar verjaagde kermiskind slechts haar zoon kan genezen. En na veel weder waardigheden is de door Ingrid gespeelde wals uit Faust oorzaak dat Gunnar's ge dachten terugkeeren en zyn zielsleven weer normaal wordt. Een boeiend filmwerk met prachtige na tuur opnamen, uitmuntend' gespeeld en in scène gezet Het „Thaiia-Trio" gaf weer veel moois ten beste. De Watergentiaan bloeit. Aan den Gouwweg naar Stolwyk even vorby den Beierschen Tiendeweg, dus dicht by Gouda, vindt men aan den linkerkant in de vaart een heele oppervlakte bedekt met ronde, hartvormig ingesneden donkergroene blaadjes, die aan lange stelen op 't water drijven. Wie een wandeling daarheen te ver is, kan de plant ook in den Fluweelensingel- gracht, ongeveer by de Doelenstraat aan treffen. Op 't oogenblik staat ze in vollen bloei en tooit zich met prachtige goudgele bloemen, die eenige c.M. boven bet water uitsteken. i Wanneer wij zoo'n bloem eens ontdeden, bevinden we, dat de kelk vergroeidbladig is en een vyftal «lippen heeft; de bloem kroon is eveneens vergroeid, ia stervormig, ook ld met vyf slippen, vyf meeldraden vinden we verder, die aan de basis afwisse len met evenveel honigklieren, die aan den voet van het vruchtbeginsel staan. Op de grens van bloembuia en slippen zyu een aantal naar boven gerichte franje-achtige aanhangsels ingeplant, die de door de klie ren afgescheiden honig tigea schadeiyke in secten of regen beschermen. De plant be hoort tot een familie waarvan slechts enkele vertegenwoordigers in onze omgeving voor komen, tot de Gentiaanachtigen. Haar we tenschappelijke naam is Limnanthe- mum nyphaeoides IA., in gewoon Hollandsche heet ze Watergentiaan. De mooie bloemen blyven gewoonlyk slechts enkele uren en by vollen zonneschijn geopend. Wanneer ze uitgebloeid zyn ont wikkelt zich een eironde doosvrucht, die, tót de zaden rijp wordén, onder water ge doken blyft. 9 Doordat de vrucht verrot komen de zaden vry, die dan aan de oppervlakte van het water drijven. Die zaden zyn met tot weer- haakjes omgebogen afcókeltjes voorzien, waardoor ze gemakkelyk aan de veeren van allerlei waitervogela blyven hangen, wat de verspreiding; van de soort natuurlyk bevor dert. Heimans en Thyase vertellen in hun mooie-boekje „In Sloot en Plas", dat ze gemakkelyk thuis is te kweeken. 't Is daar- by slechts zaak in 't voorjaar een stukje van de wortelstok machtig te worden, die in een bakje <mfet klei wordt gepoot, waar boven we een laagje water laten staan. Met weinig moeite moet men zoo in 't bezit vn een mooi overblyvende plant kunnen ko men. En de bloemen, die in Juli ontwikke len, kunnen wat kleur en vorm betreft ge rust wedijveren met die van onze mooiste kamerplanten. Er ia in een doodgewone sloot toch nog zooveel moois te vinden 1 I A. S. Rywieldief gepakt Door de marechaussee te Roosendaal is een man aangehouden, di© in het bezit bleek te zyn van het ryiwiel dat dezer dagen uit de poort van de wusscherij van de firma P. Daalmans alhier üonti^tenxl. Scheepvaart door 5«l Isa^haTenaluis. Door de IJsselhavensluis kwamen gedu rende de maand Juli 742 schepen met een inhoud van 31852 M3. De buurtcommissie van den Tiendeweg. iNaar wy vernemen, koesteren meerdere leden der ibuurteommiaai© van den Tiende weg het voornamen de feestélyke versiering en illummeeriug van den Tiendeweg ter ge legenheid van den verjaardag der Konin gin, uit t© breiden over meerdere dagen en gedurende die dagen ook aan de winkels éen feestelyk aanzien te gpven, teneinde de aandacht van het publiek op de fraaie eta lages der winkels te vestigen. Vinden de plannen daartoe instemming dan zo» d© laatste week van Augustus tot feestweek voor den Tiendeweg worden ge maakt. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 4 Aug.: Tepntje, d. v. G. M. van Leeuwen en G. Hoegpndoorn, Turf markt Tl. 8 Aug1.: Johanna Maria Louies d. v. G. J. F. van Blokland en J. P. H. van dé Zandt, Gr. Florisweg 10. ONDERTROUWD: 5 Aug.: B. van der Willik en C. Herssenberg. A. van RUs- wyk en A Vermeulen. J. S. Mul en S. de Weger. T. P. van Loon en C. B. Laurier. A. S. Janmaat en J. Streng. T. Prins en K. Hukema. F. K. Reparon en M. Lugt- hart L. Schouten en C, J. van Scheppin gen. M. Danens en L. A van Es. C. Verboom e* M. Zorg. OVERLEDEN4 Aug.: Magdalena Pau lina Tier, wed A. J, Verhaar, 72 j. 5 Aug. Maria Antoinette Theresia Veereschild, wed. G. van Doorn, 84 j. Agenda. 8 Aug. 2 uur Sportwedstrijden Padvinders- vereeniging op het Gouda-terrein. 8 Aug. 8 uur Soc. Ons Genoegen Concert Sted. Muziekkorps. 24 Aug. 2 uur Stadhuis, Openbare aanbe steding vorbreeding Hoogstraat brug. ID© apotheek van den heer A. H. Teepe, Gouwe, is deze week bot en met 13 Au gustus, benevens den daarop volgenden nacht geopend na 8 uur dee avonds (des nachts echter alleen voor recepten). UIT PEN OMTREK. ALPHEN a. d. RUN. Verdronken. De 65-jarige W. R. alhier is des avonds te water geraakt en den ande ren ntorgen levenloos opgehaald. MOORDRECHT. Examen Engelsch La. Te Utrecht is geelaiagd voor het exa men Engelsch 1. o. méj. A. C. Tuyk- sohot alhier. 3TOLWUK. De heeren Kool en «v. d. Vlist bei den op dé motorfiets geraakten giste ren, doorda een woonwagen niet ge noeg uithaalde in die Vliat te water. Hoewel beiden spoedig op het dro ge kwanten en geen letsel bekwamen, konden zij met hun natte pak huis waarts keeren. WOERDEN. Voor het notarieel «xaimen tweede gedeelte is geslaagd tnej. M. A. G. Kleher, voor het eerste deel de heer Lobman bedden alhier. MARKTBERICHTEN. Marktbericht der Coöperatieve Vereeniging „De Boakoopeche Veiling" te Boakoop. Rozen: Ophelia 4050; Golden Ophelia 4852; Badley 90—95; Columbia 60—80; Butterfly 60—60; Mac Keiler 50—70; Mme. Jules Bouché 4560; Marcel Royen 6270; Cl. Pernet 80—113; Polyanthrozen 20—30; Wilh. Hordes 70—77; Rosalénchier 26; Diversen: Dahlia's 4044; Gladiolen 828; li mi. 1 .jpUig Anjers 2686; Asparagus 2048; Shyboo- nen 19—22; Sperciebonen 19 p. K.G. Aardappelmarkt Amsterdam, 7 Aug. Langedfoker muizen 5%6 ct. per KG. IJpolder kl. borgers 210246 p. H.L. Zeeuwsche eigenheimers 2.302.50; Zeeuwsche blauwen 2.102.30; Hillegom- mer Zand 4.30—4.60; Aanvoer 5 ladingen, 278 H.L. PRBHKBKUBim Zondag 8 Augustus. GOUDA. RamoRstrantach© Kerk, 10% u. v.m. D». D. A. Vorsfter, Herv. Pred. te Arnhem. St. Janakerk, 10 u. vjh. Dr. J. J. Walden- dorp t© Warmond. 6 uur n.m. Prof. Da*. G. A. v. d. Bergth van Eyainga, te Santpoort. Onderwerp: „Het ongeschreven Evangelie" (Joh. 21 26). Kleine Kerk, 6 u. nan. Ds. Klomp te Aax- landerveen. Lutherache Kerk, 10 u. vjm. Dis. F. J. Plaat, Em. te Den Haag. Dienst wegens verbouw in d© Kleine Kerk. Geref. .Kerk, Turfmarkt 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. Heran. Knoop. In de morgen dienst collecte voor de Evangelisatie. Ver. „Calvyn", Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. K. J. v. d. Berg te Amersfoort. Ohr. Geref. Gemeente Turfmarkt 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. Kok. AMMERSTOL. Ned .Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. Hiugen- holte. Evangelisatiegebouw 10 u. Dfe heer P. J. D. Geelkerken van Schoonhoven. 6% u. n-m. de heer J. Fafiie van Schoon hoven. BEKKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. L. R. v. d. Broek. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. vjm. en 7 u. njn. De heer Sdhenpenzeel, G.O. te Bunnik. BOSKOOP. Ned. Herv. Kertc, 10% u. v.m. Ds. J. N. Pattist, Den Haag. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Mej. E. Poort man, Rem. prop. Evangelisatie, 9% u. van. Dis. L. A. Aaklers te Ouwetrkertc. 8 u. njm. Prof. Th. Haitjema van Gronin- Igen. GOUDERAK. Ned. Herv. Kèrir, 10 u. vjm. De heer De Vries, G.O. te Stolwyk. 7 u. n.m. Ds. ^Hoeksema be Willige-<Lan- gerak. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kertc, 10% u. v.m. Ds. A. Lanid- etra. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Da. L. E. Smilde. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerlr, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. vjm. De heer C. B. Broere te Oudenhoorn. OUDEWATER. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Da J Hoek. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. 'Ds. Léfckerkerker t© Delft. REEUWIJK Ned. Herv. Kerk, 2% u. nm». Ds. Severyn te Waarder. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. Van. Da. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw 10% u. vjn. De heer K. Maatjes, hoofd ©ener Bye. School t« WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kertc, 10 u. vjn. en 6% u. n.m. Ds. de Geus. Reninstr. Kerk, 10 u. van. Db. Houtgast. DRAADLOOZE DIENST. Loonsverhooging in het Vaticaan. ROME, 7 Aug. Z. H. de Paus heeft het personeel van het Vatieaan ©en loonsverhooging toegestaan van 80 tot 40 in varbaiwi nnet die waardever mindering van de liro en? de verhoog de kosten vam het levensonderhoud. De begrooting van het Vaticaan-is daardoor vermeerd niet 3 millioen lire. Een kind levend verbrand. HULST, 7 Ai«. Een kind vaa on geveer 4 jaar is, doordat het met bran dende lucifer» heeft gespeeld, bijna geheel lévend verbrand. Toen dé brand bemerkt w^rd waren de kleertjes en de huids reeds gedeeltelijk verschroeit. De levensgeesten waren toen nog niet geheel geweken. RADIO TELEGRAFISCH WEERBERICHT 7 Aug. Hoogste stand' 668t3 le Scilly. Laagste stand 759.0 te Den Hél dor. Verwachting Zwakke tot matige, noordwestelijke tot westelijke wind. Zwaar of half bewolkt. Nog kans op eenige regenbuitjes. Weinig verande ring in temperatuur. De neerslag bedroeg van gistermor gen 9 uur tot hedenmorgen 9 uur 16 m.M. i advertentibn. Voor de vele blijken van deel neming ondervonden bij bet overlijden van onze lieve Moederen Grootmoeder Mavr. 8. H008EN Dl J KJ0N8ENS betuigen wij bij dezen onzen hartelijken dank. tC. HEUSDENS—Hoogendijk C. H. W. HEUSDENS Wzn. ie* u en Kinderen. ER BIEDT ZICH AAN om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden voorzien van zeer goede getuigschriften liefst ih Gouda of'Omstreken. 13 Brieven onder No. 1979 Bureau „Goudsche Courant" Markt 31, Gouda. Een ieder zijn eigen Schoenmaker met geeft 75 pCt. besparing. Zie de Etalage in 10 KLEIWEG 91 Telef. 317 GOUDA IN ASSURANTIËN met inbraak van Inboedels, Goederen, Effecten en Geldswaarden in brandkast en kluis. THE UNIVERSAL CAR Steeds alle modellen open- en gealoten Ford-Automobielen, alsmede Vrachtauto's en Ghasiit voorradig.. Vraagt zonder eenige verbinding prijsopgave, kostenberekening en demonstratie of proefritten. Diverse 2e hands beste AUTO's in voorraad. 178S 40 Voor herstel van alle voorkomende HAARZIEKTEN iooals: ronde kale plekken, ontstaan in korten tijd, ronde zweren, zwerende plekken, schedelpijn, te droog of te vet haar, roos enz. Kostaloos inlichtingen, ook schriftelijk, eiken Maan dag en Dinsdag van 10—2 en 6—8 uur. DIERGAARDESINGEL 19, huls ROTTERDAM Eenige eigenaar der beroemde „CRINOFLOOR" C. ROMBIJN, HaarkMndlB-Sp*elall««H Vraagt, kosteloos verkrijgbaar, onze brochure met atteaten van dankbare herstellenden, 54 soorten middelen voor 20 soorten haarziekten.

Goudsche Courant | 1926 | | pagina 2