Jongste Bediende Firma B. de Jong VITRAGE MEUroOLBaUflTKN. Laatste Berichten. jbeuM van S mimranni B-S— het hnio was aangelegd. Dear verbrandde RtGBZONDEN MEDEEBÏLtNGKN- hy de ledematen aehteteenvelgena. j GOUWE 89 Seizoan etalage 1927 aa itóreenvolgenfl. De bank echter had een Ijj-st van die klan ten, waarheen Lamarre zich begeven had. Den 9en December werden Garrare en zijn vrouw gearresteerd; men vond in ban wo ning een ring en het horloge van het Slacht offer. Den 25en Juni 1898 werd Carrara op het schavot terechtgesteld. Louise kreeg tevens- langen dwangarbeid. Na bijna dertig jaar ie z\j nu wegenis haar goed gedrag op vrije voeten gesteld. 2y heeft zich naar familie in Nantes begeven oin vandaar naar haar kinderen te vertrekken, die in Amerika ge vestigd zijn. Ben ex-premier in armoede. Pensioen van 2400 frc. toegekend. De Fransche regeering heeft een pensioen van 24.000 francs per jaar toegekend aan den heer Monis, die ih 1911 minister-presi dent was en thans bijna geheel „aan lager wal" is getaakt. Dit feit der pensioneering is een unicum in de geschiedenis der derde republiek. Wel zijn er nu en dan pensioenen toegekend aan weduwen van vooraanstaande openbare per soonlijkheden, maar de republiek heeft nim mer hulp aan een politicus verleend gedu rende zijn leven. De heer Monis is nu 80 jaar oud. Hjj is advocaat van beroep, doch trad in 1886 in de politiek als afgevaardigde voor de Gi- ronde. Zes jaren later werd hy in den senaat ge kozen en werd1 in 1899 lid van het kabinet- Waldeck-Rousseau. Van nu af gaf hij zich geheel aan de poli tiek. Hij nam een actief aandeel in het com missiewerk en werd tweemaal minister. iBy een vliegongeluk te Issydes-Mouli- neaux, toen hij als eerste minister de ope ning van een vliegwedstrijd meemaakte, werd hij ernstig gewond. De minister van oorlog, Bertheaux, die naast hem stond, werd gedood. In 1920 had Monis het ongeluk, dat hij bij de senaatsverkiezingen verslagen werd. Daar hij geen eigen middelen had, moest hij van het ex-senatoren-pensioen van 200 frc. per maand leven. Op 74-jarigen leeftijd moest hij opnieuw trachten, door arbeid aan de balie in zijn levensonderhoud te voorzien en gedurende de laatste zes jaren had hij voortdurend te kampen met armoede. VER. STATEN. Dreigende mynwerkersstaking. De AroeriKaaaisclie mijnwerkers gaan roei de eigenaars onderhandelen over., eep nieuwe overeenkomst van 2 jaar cp den grondslag van geen loonsverla ging. De z.g.n. overeeoiaomst van Jack sonville, die drie jaar geduurd heelt en op 31 Maart alloopi, mei haar grond- loon van-7y% dollar per dag zal ais basis voor de nieuwe regeling gelden. Dat besluit der mijnwerkers maakt net volgens den „Tinies"-oarrespondent te New* York zoo goed als zeker, dat er op 1 April een staking in de steenko lenmijnen zal uitbreken, daar de eige naars herhaaldelijk hebben verklaard, dat zij niet konden voldoen aan de loonschaal der overeenkomst van Jack sonville. (Mill PORTUGAL. D* nieuwe revolutionaire beweging. Het land der revoluties. Gelijk zooveie niaiem reeds is het ook ditmaal met mogelijk met eemge juistheid vast te steil en tot op welke hoogte er in Portugal van een nieuwe revolutie kan worden gesprotten. De opstand is onder de militairen in Opor to uitgebroken, de minister van onder wijs, de M'agalhaes, die daar toevallig roet verlof vertoefde* werd gevangen genomen. Maar reeds schijnt de re geering den toestand meester te zijn, zoo roeiden althans de offioieele be- rich tee. i| I II Gedurende de laatste twaalf maanden hebben er vier „revoluties" in Portu gal plaats gehad. In Februari van het vorig jaiar kwamen twee artillefieaf- dieelingen in Almada in opstand, doch reeds den volgenden dag waren zij bedwongen. De volgende revolutie ge schiedde in Mei, toen generaal Cabe- cadas de regeering tot aftreden dwong en het bewind in handen nam. Gene raal Gomez Costa, die premier werd, moest kort daarop aftreden, waarna generajai Cönnonal minister-president werd, hetgeen hij thans nog is. In Juli en December hadden ernog»- maals revolutionnaire onlusten plaats, welke echter van geen bijzondere be- 'eekenis waren. CIMENW BBRICHTBN. De moord in Den Haat. Wij lezen in de Res.bode Naar wij uit ipolitioneele kringen vernemen, wint de overtuiging meer en meer veld, dait die te Brussel aan gehouden personen niets met den moord' aan het Bezuidienhout hebben uit te staan. Hun uitlevering is ten slotte gevraagd wijl het gewenschT is, dat elk spoor, hoe onbelangrijk oogemschijnlijk, nauw keurig wordt nagegaan, zoodat men tenslotte de zekerheid) heeft, alles ie hebben gedaan wat mogelijk was om in deze zaak licht te ontsteken. Nog jaltijd heeft de meening, dat de dadbr geen onbekende is geweest, de overhand. Met groote zekerheid' kan worden aangenomen, dat het slachtof fer roet den misdadiger te voren kof fie gedronken heeft. Er is althans kort voor deo moord iemand ten huize van die vrouw geweest, die daar koffie ge- STADSNIBUWS. GOUWE 141 Hoerenkamer 349*20 dronken heett, want er stonden twee gebruikte kopjes op taf ei. Tot nu toe heeft zich niemand aangemeld als de persoon, die tussohen 10 ep 12 uur bij de vrouw koffie gedronken heeft. Uit dit zich opzettelijk schuil houden mag geconcludeerd' worden, dat deze per soon er meer van weet. De te Brussel aangehoudenen rijn totaal onbeKenden van de tamilie Wils, en de vrouw zou met dezen zeker geen koffie hebben gedronken. Alleen zou de mogelijkheid kunnen bestaan, dat zij door uit te kijken, handlanger- diensteo aan den dader bewezen had den, maar deze mogelijkheidl moet als zeer gering worden beschouwd. Het is niet zeer waarschijnlijk, dat de dader medeplichtigen heeft gehad. Ten slotte deelde men ons nog mee, dat het buitengewoon moeilijk is voor de politie, in deze PooBsdhe familie relaties of betrekkingen met bekenden wegwijs te worden men staat er tel kens voor onoplosbare puzzles. Een moderne japon. Eeui winaeljulirou/w van een groot Berlijnsche modehuis sprak liaar direc tie in rechten aan wegens onrechtma tig ontslag. De directrice bracht daar entegen in, aat zij baar employé had ontslagen omdat deze een japon van crêpe de Chine had ontvreemd en in haar handtaschje mee naar huis geno men. Een beschuldiging die althans wat 't laatste gedeelte betreft, vroeger zou hebben doen twijfelen aan de geestvermogens van wie ze uitte; te genwoordig echter geenszins. De rechter die de zaak behandelde, schijnt ietwat „weltfremdi" te zijn; hij kon niet gedooven dat een damesjapon in eten handtaschje gaat. Droomde o'«j nog van crinolines Hoe het zij, hij wilde reeds de directrice tot betaling van behoorlijke schadevergoeding aan het meisje veroordeelem, toen de di rectrice verlof vroeg zich een oogen blik uit de zaal te mogen verwijde ren hetgeen werd toegestaan. Benige n imiten later kwam zij teTug in haar mantel gehuld'. Vriendelijk reikte zij haar eigen handtaschje, klei ner dan dat van het meisje aan den rechter toe, en zed met haar beminne lijkst eoi glimlach „Wilt u eens open maken 1 Blozend opende de magistraat het minuscuul diamestasohje, en daaruit kwam' tot zijn verrassing de japon, een pronkstuk van crêpe de Ohine, dat de directrice evetn tevoren nog had aangehad). Het bewijs was geleverd! de eisch, van de winkeljuffrouw werd' aigewe- Wasachen is goed, baden is beter, zwem men is het beet. Nederl. Zwembond. RKCMTZAKSN. De agent ^majoor-inbreker. Wat hem ten laste gelegd wordt. Op Vrijdag 18 Februari a.s. zal voor do rechtbank te Dordrecht worden be handeld do strafzaak tegen den agent majoor van politie A. L. A. In de dagvaarding wordt hem- naar do Tel. meldt o.a. ten laste gelegd ontvreemd te hebben een bedrag van f 1000 uit 't kantoor dier N. V. Morks Geuze in den nacht van 14 op 15 November 1925 zwarte bonten, de kens en andere goederen uit het pand van de firma Kraler in 1924 bedra gen van f 42.50 en f 17.50 uit 't Litxor- Theater in den nacht van 25 Januari 1925 een' 50-tal bussenvierf en lak, kisten Brasso en boenwas, kwasten, schuurpapier enz., in 1924, 1925 en 1G26 uit het pakhuis van Joh Rrim dooyen pakjes puddingpoeder, flessohen eau d"e cologne, een kist bastaardsui ker enz. uit die grossierderij van J. 0. Verheydiem in 1924. 1925 en 1926; een aantal stukken zijde, fluweel, borduur sel, lint enz. uit een pakhuis vRn Busch in 1925 en 1926 een aantal kazen uit het palkhuis van A. J. J. v. d. Rest in October 1926 een aantail van zijn gading zijnde goederen uit de werkplaats vam de N.V. Giltay Zn. Tot al de genoemde perceel en zou beklaagde zich toegang versohaft heb ben met valsche sleutels, tot hij bij het laatste feit op heeterda'ad1 betrapt werd. Verdachte heeft door het be gaan van deze feiten, rijm bijzooderen ambtsplicht geschonden, daar hij al die feiten pleegde gedurende den tijd, dat hij als jwemt-maioor van politie ge kleed. controlediensten verrichtte. In deze zaak rijn 15 getuigen gedag vaard. i j GOUDA, 6 Februari 1927. De „Goudsche Post" over de wethouders- benoeming. Het a.-r. weekblad! „De Goudsche Post" schrijft naar aanleiding van het door den Raad ingenomen standpunt by de benoeming van een tijdelijk wethouder het volgende: ,;De heer van Staal heeft verleden week in het gezicht van de kust zyn scheepje zien „Er weid ai lang gemompeld dat hy ern stig dong naar een wethouderszetel. „O, die baantjes. „Thans was voor hem de groot* ure aan gebroken. „De S. D. A. P. fractie wilde, om invloed te hebben in het college van B. en W. een tijdelijk wethouder, daar haar partijgenoot de heer Lafeber, ziek is. „Natuurlijk, dacht de heer van Staal, ben ik daarvoor de aangewezen man en misschien wel voor goed ook, na September. „Edoch, dat was buiten den waard gere kend. j IJ „De heer van Staal vergat, dat dit maar niet zóó zou gaan, wHy vond het vreemd Van Staal vindt alles vreemd, wanneer het niet gaat zooals hij wil. opgedaan in di- de heer van Staal vaak ahsenteert, óf overdag niet kan ver gaderen, óf te laat komf, had Tiet bewijs geleverd, dat van Staal geen hulp zou zyn voor het College. „Alle pogingen door hem gedaan het toch klaar te spelen, faalden. „De Raad was wijzer. „Het vertrouwen in van Staal was den laatsten tijd' toch al zoo geschokt. En dan! „Z'n eigen fractie wilde hem immens niet! „Dit bleek duidelijk uit de verklaring van een der leden: „de tijdelijke bezetting geeft geen vergoeding en daarom, maar ook daar om alleen, zou men den kapitalist van Staal genomen hebben. „Ware dit anders geweest, dan was de heer van Staal ook door zijn eigen partijgenoot* n t, een ieder zal be den heer van Staal zyn party ergernis. «Hij wil den lezers van zyn blad wel sug"- gereeren van niet, doch wy weten wel beter. „Moge deze ervaringen den heer van Staal doen bedenken, dat men, optredende op pu bliek terrein, ook publiek geoordeeld wordt! „Wij kunnen het standpunt van de meer- begrypen en bil lijken, ook een tijdelijke, moet een man zyn, die er den tyd voor heeft, maar ook een man, die de de andere partijen en de e de overige leden van den Raad maar uitmaakt voor alles wat hy wil. EjM tenslotte een man van^ „Wij meenen dat da heer van Stkal van dit alles weinig bezit. „Blijft over een groote mond. „En diaarmee is noch zyn eigen partij, noch het gemeentebelang gebaat." Wijziging en aanvulling verordening, regelende de bezoldiging van de vakonder wijzers bij het openbaar lager onderwijs. De commissie van bijstand voor het On derwijs heeft zich'bij schrijven d.d. 9 No vember ji. tot B. en W. gewend met het voorstel de verordening regelende de bezol diging van de vakonderwijzers en -onder wijzeressen hjj het openbaar lager onder wijs in deee gemeente, voor zooveel betreft de jaarwedden van de onderwijzers belast met het onderwijs in de gymnastiek, te wij zigen. Genoemde commissie is, mede gezien de in verschillende andere gemeenten terzake geldende regelingen, tot de conclusie geko- men dat de bezoldiging van de bedoelde on derwijzers in deze gemeente zeer laag, en daardoor niet in het belang van het onder wijs is. Zjj geeft voorts als hare meening te ken nen dat het uit een oogpunt van billijkheid, en gezien het feit dat een gymnastiekonder- wil hjj voor een benoeming in aan- in het bezit moet zjjm van de acte M. O. gymnastiek, gewenscht is de thans geldende bepaling betreffende verhoo ging van het salaris voor het bezit van die acte met 200.-— per jaar, te doen verval len. De commissie geeft B. en W. dan ook in betrekkelijke verordening 1 Januari 1927 te wijzigen als volgt: a. de belooning per wekelyksch lesuur der gymnastiekonderwyzers, thans bepaald op 6080, vast te stellen op 60—100 (vier tweejaarlyksche verhoogingen van 5 per wekelyksch lesuur); b. de vergoeding ad 200.— voor het bezit der akte M. O. gymnastiek te doen voorgestelde regeling zal re vorderen van 400. per jaar, terwyl zy nog mededeelt dat in dien de gewyzigde bepaling op 1 Januari 1925 zou hebben gegolden de uitkeeringen aan de bijzondere scholen over het jaar 1925 met 300.zouden zyn verhoogd. Tenslotte wordt nog opgemerict dat by het vervallen van de vergoeding voor het be zit der akte M. O., ten behoeve van een der leeraren een overgangsbepaling dient te worden in het leven geroepen, teneinde te voorkomen dat voor hem uit de nieuwe rege ling nadeel zou voortvloeien. B. en W. kunnen zich met de zienswijze der commissie volkomen vereenigen. Voor het beroep .bedankt. Ds. 'R. Kok heeft voor het beroep naar de Geref. Kier kte Westzaan bedankt. Thalia-Theater. In de keuze van het hoofdnummer is de directie van „Thalia" ditmaal al heel geluk kig geweest. „De Hertogin en de Kellner" is een bijzonder mooi filmwerk met Adolph Menjou in de hoofdrol. Hy is in deze film de ryke Franschman, wiens paarden op hun sloffen de grand prix winnen. Dat hy smoorlijk verliefd wordt >p verwonderen die de film ziet, want Florence Vidar is een voorname schoonheid. Hjj, de Fransohman met renstallen*en buitenverblij ven by het dozjjn, wil een kansje wagen by in een duur hotel teert op haar heriimerin- arer juweelen. Hy om haar te nade- a kell- nersjasje en haar en de twee heeren die met haar zyn, te bedienen; eerst gaat dat bedie nen met een zekere mate van zwier, grafenis van den dichter Jean Richepin te Parys, het 300-jarig bestaan van Broadway, hardloopwedstrijd in het Bois de Boulogne De Potemkinfilm. I Naar de „Goudsche Post" meldt heeft het bestuur van de Soc. „Ons Genoegen" ge weigerd lokaliteit beschikbaar te stellen' voor de vertooning van de Potemfcin-filni. De heer J. H. van der Torren zal aftreden als Voorzitter van de Nat. Ver. tot bev. der Paardenfokkerij. In de gisteren gehouden jaarvergadering van de Nat. Vereesniging tot bevordering der Paardenfokkerij, heeft de voorzitter, d)e heer J. H. van der Torren, medegedeeld dat hy, in aanmerking nemend dat hy den 65-jarigen leeftijd reeds heeft overschreden, den tyd gekomen achtte om als voorzatter en in an dere functies af te treden. De T H T Sonora en de Tehatee- Want Adolph jer dan zyn geld, wat voor een millionair heel wat zeggen wil. De beide heeren uit Rusland zijn uitste kende types; de oude grijze oom, die dag en nacht havana's rookt en de jonge neef die geblaseerd is eh by de rampzaligste tijdin gen uit Rusland danswijsjes op de pdano gaat spelen, zyn goed getroffen. Dan is er nog een hofdame op rijperen leeftijd, die kostelijk is in haar plotseldngen overgang van neerbuigende vriendelijkheid voor de vorstelijke personages, maar onverholen Als diens harnekkigheid eindelijk beloond schijnt te worden, raakt hy zyn hertogin nog even kwyt: de familie gaat een restau rant beginnen, want het geld van de juwee len is opgeteerd; de deftige oom wordt kok en de onverstoorbare neef wordt op zijn 'beurt kellner. Ttdat Adolph hen op het spoor komt en zyn geliefde zyn hart en zyn mil- lioenen aanbiedt en de beide heeren een zucht van verlichting slaken, de een omdat hy weer havana's zal kunnen rooken en den Het is een film vol aardige vondsten, waarin Adolph Menjou de onverbeterlijke, een hoofdrol heeft naar zyn hart. Voorts gaat er een aardige komische twee- acter „De Bende filmt". Het journaal geeft oefeningen van de ca- valerieschool in de sneeuw te Nortfield, ver betering van het wereldrecord voor water vliegtuigen met een snelheid van 418 K.M. nieuwste Parysche modes en hoe men in New-York een aangenaam uurtje bij den Ir.orauir uwrmvii^u Op het tooneel wordt een alleraardigste klucht met zang dn een bedrijf „Dito met •en sterretje" opgevoerd van M. van Behalve de auteur teredën in Het programma in den Schouwburg-bios coop opent met de Asta-marsch, gecompo neerd door kapelmeester Gerrit van Weezell, gevolgd door een aardige Ouverture van Béla. Het Ufa-journaal brengt weer aller lei interessants van over de heele wereld, waarbij ook ons eigen mooie land niet ver geten is. Dan volgt een komische film en tenslotte krijgen we het hoofdnummer, een Ufa-kunstproduct in 8 acten: Manon Les- caut. Wy hebben in ons blad1 van gisteravond reeds een korte bespreking over deze fraaie rolprent opgenomen en kunnen dus thans met weinig woorden volstaan. Trouwens het oude spreekwoord: Goede wyn behoeft geen krans, is ditmaal zeer wel van toepassing. Manon Lescaut wordt, als ze op weg is om door een paar oude tantes naar een klooster gebracht te worden, geschaakt door den ridder des Grieux, die haar naar Parys voert. De oude Markies de Bli, een pachter van de Fransche belastingen, heeft echter eveneens z'n oog op Manon laten vallen en legt het jonge paartje allerlei listen en la gen. Hy weet hen door allerlei intrigues en de hulp van invloedrijke vrinden (hoe prach tig worden de wantoestanden, die in Frank rijk toentertijd bestonden, vertoond!) van elkaar gescheiden. Des Grieux wordt in den waan gebracht, dat Manon hem telkens be driegt en de omstandigheden werken wel lar wat lichtzinnig en kan de armoeda, waarin ze moet leven, niet ver dragen. Manon wil niets van den dwazen ouden markies weten, en deze neemt allerlei geweldmaatregelen te baat om haar te dwin gen. Eerst laat hy ze opsluiten in het spin huis en als dat niet helpt, wordt ze gede porteerd. Des Grieux volgt het transport en menigte haar te bevrijden, maar het is te laat; 'by hem thuis gekomen sterft zy in zyn armen. Dit ie, heel verkort, den inhoud van deze boeiende film. 't Behoeft wel geen be toog, dat het spel van Lya de Putti óf was. Maar ook haar tegenspeler Wladimir Gai- darow hebben we zeer bewonderd. Hy was ml Een gemaskerd bal voor de H. B. S.-ers. 'De Goudsche H. B. S.-Vereeniging orga niseert een gemaskerd bal op Zaterdag 12 Februari ,in de zaal Kunstmin van „Ons Ge- Scheepvaart door de IJsselhaveiuluis. Gedurende de maand Januari kwamen door de IJsselhavensluis 384 9chepen met een inhoud van 19332 MB. laadvermogen en 1 houtvlot uitmakende 5 koppels of 14 la gen hout. De radiohandel Tukker heeft een aller aardigst boekje samengesteld met beschrij vingen en illustratie» van zyn T HT Sonora en Tehatee-radiotoeêtellen. Uit een groot aantal daarin méde opgenomen attesten bly'kt hoezeer deze toestellen voldoen. Blijkens achterstaande advertentie is deze keurig uitgevoerde handleiding gratis by den heer Tukker te verfcrygen. rzoek van het water der Goudsche Waterleiding Mij. dóór Prof. Dr. L. E. Goester. name: 24 Januari 1927; Kleur: volkomen' helder, zeeir licht geel; Reuk: geheel reukeloos; Smaak: sma- neutraal tegen phenoiph- egen neutraal rood; Chloor-ion: 127.8 miffigr. p. L.; Sulfaat-ion: spoor aaniwezi'g; Nitriet-ion: 2.1 milligr. p. L.; Nitraat-don: minder daai 1 mdlligir. p. L.: 11.8 milligr. p. L.; IJzer- 0.1 milligr. p. L.; Man- gaan-ion: minder dan 0.05 miligr. p. L.; Hardheid (Wartha-Pfeiffer)14.0 graden; Permangajnaafcveilbruik: 32.4 milligr. p. L.; Zware metalen: niet aantoonbaar; Coliprocf van Eykmian: geheel negatief. Conclusie: Het water is geheel goed, zoo wel uit chemisch als bacteriologi sch oog punt. De eenigszins alkalische reactie, waarop de vorige maal de aandacht ge vestigd moest worden, is nu geheel afwezig. Lezing van Prof. Dr. Gunning. Voor de afd. Gouda van de Ned. Ver. van Huisvrouwen spreekt ÖP Vrijdag 11 Fe- bruari des middags 3 uur, in Hotel °„de Zalm" Professor Dr. Gunning van Hilver sum over „Physiologie en Paedagogie dor rypere jeugd". By 'het bestuur is in voorbereiding een „Kiiradtermiddag" te geven door Mevr. An toinette van Dijk, waarsdhynlyk op Zater dag 19 Februari e.k. en wel in de Zaal wy dat voor do af dcc- ling op 1 Maart komt .sprekem de heer Drij ver van Rotterdam over „Wat de huisvrouw dient te weten van financiën in het alge meen en van het bankwezen in liet bijzon der?" Gevo^Mjen voorwerpen. Op eiken werkdag, de» voowmdidags tus- schan 10 en (12 uur en des namiddags van 35 uur, zyn aan het bureau van politie alhier inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gedeponeerde gevonden voor werpen: diverse sleutels. Voorts zijn te bevragen: 1 manchetknoop bij A. v. Leest, Hecren- str. Ill; 1 kinderportemonnaie m .inh. bij W. Bruijniks, Vondelstr. 49; 1 heerenhand- schoen bij J. Sch riek, v. Strijenstr. 8; 1 ket ting bij G. Kieliger, N. Markt 21; 1 man chetknoop by J. V. d. Bos, R. v. Catsweg 208; 1 poes by Wolf, IJasellaan 213; 1 re ticule m. inh. bij M. de Jong, Derde Kade 22; 1 rozenkrans by S. H. v. d. Kraats, Zeugestr. 20; 1 kinderkous by H. Boegheim Snoystr. 17; 1 knipmes by W. Bok, Pr. Hendrikstr. 67; 1 annlbandhorloge by A. Bey, Fkrweelensingel 51; 1 damesportemon- naie m. inh. bij D. J. Jansen, J. Philipsweg 51; 1 damesportemonnaie m .inh. bij Boon, Keizerstr. 84; 1 kinderportemonnaie m. inh. by C. Maarschalkenweerd, L. Tiendeweg 73a; 1 'bril ,by F. de Bruin, W. Tombergstr. 15; 1 damesportemonnaie m. inh. en hals snoer by K. Does, Boomgaardsti*. 3; 1 kin- derportemonnaie by J. v. Nieuwpoort, R. v. Catsweg 226; 1 portemonnaie bij Mimpe, L. v. Wyn-gaardeistr10; 1 kinderbontje bij L. v. d. Dool, N. Haven 8; 1 damesparapiui bij B. v. d. Broek, Wachtelstr. 24; 1 duif bij D. v. d. Weyden, Karnemelksloot 66; 1 etui m. schrijfgam. by W. v. Eyk, Gr. v. Bloisstr. 26; 1 herdershond bij H. Akkerman, Var- kensmarkt 32; 1 kindertaschje m. inh. by A. -Brenkman, N. Haven 32; 1 alpacca 'beursje by M. C. de Heer, Gr. v. Bloisstr. bij H. v. d. Zaan, J. v. d. 12; 1 kinderwantje by A Spruit, 16; 1 kwartje by D. v. Straa- 55; 1 hónd by G. J. Prummel, 7; 1 damesportemonnaie m. inh. bij J. Vergoed', Parkfitr. 10; 1 dames- portemKmnaie m. inh. by H. Wietzer, Ro- 'baarsteeg 7; 1 kinderwantje by S. Boot, Snoystr. 73; 1 kerkboekje by M. van 't Lith, Bockenbergstr. 14; 1 portemoimaAe m. inh. bij J. Krieger, J. Philipsweg 24; 1 hamer z. steel bij A. M. Waasiflg, Veerstr. 6; 1 kaart knoopen by B. de Witt, Boomgaardstr. 19; 1 rekenschrift by J. v. Vliet, Karnemelk sloot 106; 1 portemonnaie bij A. de Groot, Kleiweg 95; -1 portemonnaie m. inh. bij Er- berveld, L. Tiendeweg 88; 1 sierduif by A. 'Dullemond, N. Haven 12; 1 ringetje by H. Kooiman, Bogen 8; 1 jongenspet bij H. Hofstede, Slapperdel 15; 1 paar kinder handschoenen by Quant, Kleiweg 7; 1 paar kinderhand'schoenen bij M. Keller, N. Ha ven 25; 1 hond; by S. J. Hoogerzeal, Rozen- laan .Boskoop; 1 witte zak m. inh. by v. Hee, Snoystr. 12; 1 Irinderportemonmaie bij H. de Bok, Agent v. Politie; 1 armband horloge bij F. Bralber, OOosthaven 1; 1 portefeuille m. inh. bij B. v. Putten, Gr. v. Bloisstr. 8; 1 Irindenportemonnaie bij C. f Da Bamautabagrootlng «66r alias. Van Staal's obstructie. Naar de heer v. Staal in het Goudsch V o 1 k s b la d schrijft heeft de GOUDSOHE COUBANT zich don iaateten tyd met de medewerking van de meest Wanghebbende tot taak gerekend de noodige proeven te geven van vuilschrijverij tegen de S. D. A. P.-eche fractie, in 't bijzonder tegen haar i Staal het- van onze t te zeggen eerst J Wwlterleidingkahaal en nu over de methode om een aparte openbare raadsver gadering aan te vragen ter behandeling van in nieuw kabaal over de inrichting der ad ministratie der gemeente, dat gerust een maand wachten kan, waarvoor dan de be handeling der Gemeentebegrooting, die drin gend geboden is, moet wijken! We hebben daarin gezien een obstructie tegen den goe den gang van zaken, die door al de door de S. D. A P.-fractie opgeworpen quaesties al meer dan genoeg is We t blijkt dat het ge biedend noodzakelijk is om vóór alles de Ge meentebegrooting af te doen, daar de hui dige toestand feitelyk onwettig is. Neem zegt de heer Van Staal, als de Goudsche Crt. de wet goed had geïnterpre teerd of zich niet aan verkeerde voorlich ting had willen schuldig maken, dan had zy moeben zeggen dat „sedert 1 Januari j.l. in het ««heel geen uitgaven mochten geschie den en niet meer mogen geschieden. Precies wat wij hebben beweerd en nog beweren, maar wat voor den heer Van Staal, die natuurlijk zooals alles, ook dit beter weet, uit hetgeen wy schreven, niet Juist ómdat wij op dien onwettigen toe stand hebben gewezen, moet deze poging van de S. D. A. P. worden beschouwd als een obstructie, omdat daardoor noodzakelijk ver lengd moet worden de periode gedurende welke de gemeente zit zonder goedgekeurde Het ware loyaal van den heer Van Staal om rondweg te erkennen dat het juist daar om gaat. We zuLlen daarop ook nog wel na der wijzen. De heer Van Staal moet ons niet meer aan boord komen met de voor goedgeloovigen misschien nog accep tabele 'bewering dat hier door hem het ge meentebelang wordt beoogd. De achter lig gende periode heeft te duidelijk gedemon- steerd dat deze S. ,D. A. P.-sche leider alleen ontwrichting van de bestaande verhoudin gen wil. We herhalen daarom dat het naar onze overtuiging dringend geboden is dat tegen het door den heer Van Staal ge- met alle kracht stelling genomen. Hy moge, zooals hy ook thans weder doet, insinueeren zooveel hy wil of welk kabaal ook verwek ken, dat zal ons niet beletten het in zyn ge- politieleen 214; 1 by C. Wiener, Zoutmanstr. 12; 1 temonnaie m anh. by B. H. v. d. Pavoordt, L. Tiendeweg; 2 aanslagbiljetten bij L. v. d. Berg, R. v. Gatsweg 18; 1 schroevendraaier by C. Voorkamp, N. Haven 203; 1 porte monnaie bij A. Broekhuizen, Karnemelk sloot 73»* 1 kinderportemonnaie by J. Ver- bey, Lorrfbartsteeg 8; 1 kip by E. Lafebev, Houtmansgracht 25; 1 kinderportemonnaie m. inh. by P. v. d. Meyden, Bermweg 108, Capelie a. d. IJssei; 1 kindertaschje bij G. Molk, Heerenstr. 122; 1 vrouwenschort 'by J. Leer in 't Veld, Komijnsteeg 19; 1 pak huissleutel by D Kilyn, L. Dwarsstr. 47; l heerenhandschoen by Boonstra, Vierde Ka de 35; 1 kinderwantje by C. de Jong, R. v. Catsweg 218; 1 kinderwantje by A. v. d. Berg, Turfmarkt 85; 1 dameshandsohoen by J. Schoonderwoerd, Lebhmaetstr. 55; 1 boord by P. J. Honings, Zeugestr. 66; 1 kinder- portemoimaie m. inh. by "W. de Groot, Ke- telstr. 75; 1 kinderportemonnaie m. inh. by A. de Weger, Bogen 25; 1 hond by M. Baas, Kattensingel 87; 1 hondje by W. den Boer, L. Groeneodoal; 1 hond by C. v. Vliet, Gr. Florisweg 40; lrozenkrans by A. F. de Gruyl, Heerenstr. 75; 1 dekkleed by C. Win- tershoven, v. Stryenstr. 15; 1 pet by A. de Joode, Wachtelstr. 16; 1 portemonnaie bij P. Berlyn, Dr. Leydstr. 13; 1 damesporte monnaie en schrijfpen by J. Nieuwerihuizen, Vierde Kade 49; 1 damesportemonnaie b\j J. H. Brussé, F. W. Redtzstr. 37; 1 dames- portemorenaie by A. Blok, Boomgaardst. d. Heuvel, Boelekade 181; 1 boodschappen- tasch by W. v. Kersbergen, Boskenbergstr. 64; 1 meaillon by W. Kempers, Boelekade 48; 1 haarstrik bij P. Berlyn, Dr. Leidstr. IS; 1 heilige beeltenis by P. v. d'. Hout, R. V. Catsweg 118; 1 halve rietkoffer m. riem bjj Flujj, Bookenibepgstr. 41; 1 portemonnaie en rozenkrans by A. de Gruyl, Vierde Kade 83; 1 armbandje |by A. v. d. Berg, Wees- buis; 1 (witte jas "bij C. v. d. Neut, Wijde Poort 9; 1 portemomiaie m. inh. bij J. de Bruin, Groeneweg 58; 1 (tairostolt bij S. de Wit, P. C. Bothstr. 76; 1 ketting bij C. A. Sdioiten, L. Tiendeweg 63. Omtrent eenige gevonden rjjjwielbelas- Bngplaatjes aijn aan het Bureau van Politie «Jfcier inlichtingen te bekomen. Ab verloren werd aangegeven: 1 zwarte damestasch, inh. 23; 1 porte- ®onnaie, inh. 40; 1 bruin taschje met ril- beursje en 20. Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Aanbiedingen van werkzoekenden. Lyst van 2 Februari 1927. 8 plateelschilders, 1 vormgieter, 7 aarde werkers, 10 pypmakers, 5 drukkers, 11 let- terzetters, 12 helers, 2 witters, 3 hulpstraat- D^cers. 1 yzervJechter, 1 betonwerker, 24 schilders, 1 rietdekker, 4 loodgieters, 16 grondwerkers, 31 opper- en 29 timmerlie den (2 acheeps-), 4 metselaars, 2 meubel makers, 2 meubelschilders, 1 halfwas kleer maker, 4 houtdraaiers, 1 electrician, 1 wa genmaker, 2 stucadoons, 2 kistenmakers, 2 behangers, 1 stoffeerder, 1 witwerker, 1 slagersknecht, 1 fotograaf, 2 beitsers, 1 za ger, 2 mach. houtbewerkers, 1 gieter (me taal), 5 schoenmakers (1 leerling), 1 scheepstuiiger, 3 bleekersknechts, 4 scheeps klanken» en ijzerwerkers, 4 kleermakers, 3 blikslagers, 3 stakers, 2 rijwielherstellers, 2 machinisten, 1 metaaldraaier, 1 frame- vyler, 1 nettenrekker, 2 bankwerkers (1 halfwas), 1 kopergieter, 2 rijwielmonteurs, 1 aanhouder, 1 zeilmaker, 2 touwslagers, 2 textielarbeiders, 6 suikerwerkers, 1 instru- mentenmaker, 2 brood- en banketbakkers, 23 pakhuis-, 2 expeditiebedienden, 4 tuin dersknechts, 31 sigarenmakers, 8 schippers knechts, 2 sorteerders (sigaren), 2 plakkers, 2 reizigers, 7 kantoorbedienden, 1 kellner, 4 koetsiers, 1 winkelbediende, 3 boekhouders, 139 transport- en fabrieksarbeiders, 7 chauf feurs, 1 molenaarsknecht (ongeveer 80 ge- deeltel. werklooze sigarenmakers). BurgerLyke Stuud. GEBOREN: 1 Febr. Cecile Therese An toinette Marie, d. v. J. L. P. van Mackelen- berg en van M. J. E. Slabbekoorn, B. Mar- tenssingel 31. 2 Febr.: Catharina Wiihelxmna Jacöba, d. v. W. J. iB. Kok en C. van Gangelen, Laza ruskade 9. ONDERTROUWD: 3 Fabr. G. Blonk en C. Rietveld. H. K. de Waal en C. Tij- bout. C W. Godecke en W. van der Star re. C. Boer en G. J. van Vliet. OVERLEDEN: 8 Fdbr. Antonius Jose- !phus Verhart, 34 j. 6 Fêbr 8 uur. Zaai Concordia. Liefdaddg- heidsuitvoering door het R. K. Goudsch 10 Febr. 8 u. iCoraoordia Uitvoering Ohr. Gymnastiek-Vereeniginig ,JD. I. O." 10 Febr. 8 u. Réunie aanvang cursus „De 12 Febr. 8 u. Zaal „Concordia" Uitvoe ring „Thalia". 14 Febr. 814 u. Soc. Réunie, Filmvertooning van het bedrijf van de Bat. Petr. My. in Ned. Indië. De apotheek van dien heer F. A. Dee, W.- Haven, is tot en met 11 Feitar. beneivens den 'daarop volgenden nacht, 'geopend na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor UIT DEN OMTREK. zijn door baldadigen op ballons van straatlantaarns De politie die onmiddellijk een heeft ingesteld, heeft de dadjr en hem proces-verbaal Vader en Moe hebben Voor der in i Byi het lossen van een wagen met zand by de nieuwe bestrating aan de Zyde viel gis teren J. K. wonende Scheiderdorp van den wagen doordat het paard onverhoeds de wa gen vooruittrok. De man kreeg een hersen schudding en is naar het ziekenhuis te Lei den vervoerd. Het dubbel woonhuis met bergplaats, erf en water aan de Achterkade No. 225 en 227 van de Fa. J. A. van der Schuyt te Rot terdam, is bij de ten overstaan van Notaris H. Houtzagers gehouden veiling ingezet op 7360.—. De tooneelcliub „Naar betere tijden" gaf in Hotel Neuf een uitvoering van het too- neelstuk „Blank en Bruin" door Moresco Marisini. Zooals we van deze club gewoon zyn, werd wederom verzorgd spel te zien gegeven, dat door het talrijke publiek met aandacht werd gevolgd. Het luide applaus na elk bedrijf was dan ook welverdiend. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Frederik Jacobus, z. v. F. J. Hooftman en V. de Ruyter. Jacob Mar- tinus, z. v. J. M. Grootendorst en M. Trimp. Agnes Maria Theresia, d. v. A. C. Raate land en M. M. v. Ooi. Johanna Geertrui- da, d. v. J. A. Straver en J- H. v. Heveflin- ONDERTRDUWiD: P. Spyker, 25 jr. en M den Dunne, 30 jr. C. A. v. d. Hoek, 28 jr. en C. J. v. Rijn, 25 jr. GETROUWD: Joh. Kamerbeek, 22 jr. en Ghr. Venburg, 21 jr. A. v. Dyk, 28 jr. en P. G. Hogendoorn, 21 jr. BODEGRAVEN. De nationale schietwedstrijden. De door „Willem Teil", georganiseerde nationale schietwedstrijden blyken rich in een zeer groote belangstelling te mogen verheugen. Er is reeds buitengewoon druk geschoten, terwijl nog tal van vereenigin- gen uit alle oorden van het land deelneming hebben toegezegd, Intusschen zijn de wed strijden voor de helft achter den rug. Na deze anderhalve week luidt de stand als volgt: Personeel* baan, massa (maximum 60 p.): K. Moermond, Bedeel, 59—59 p.; H. A. M. Roelants, Schiedam, 59—68 p.; J. W. van Eist, Amersfoort, 5957 p.; Andre Saers, Rotterdam, 59—58 p.; J. Kleywegt, Rotterdam, 57—57 p.; J. Kool, idem, 58—67 p.; W. B. Kroon, Alphen, 5857 p.; J. A. Uddng, Amersfoort, 5856 p.; H. de Groot, Bodegraven, 5757 p.; A. T. Nevens, Rot terdam, 58 p.; B. van Spronsen, Berkel, 6757 p., G. Bergshoef, Alphen, 5756 p.; C. Kriesz, Rotterdam, 6752 p.; W. Kromkamp, Berkel, 57—52 p.; N. Bos, Bo degraven, 57 p.; N. van den Linden, Al phen, 56 p.; A. C. Mjjs, Alphen, 56 p.; L. C. Jongenburger, Alpben, 56 p.; D. van Buuren, Amersfoort, 56 p.; J. Wittebrood, Amerongen, 56 p.; G. van Tol, Bodegraven, 56 p.; A. A. Saers, Rotterdam, 56 p.; K. Trousalot, Rotterdam, 66 p. Vrye baan, (Marga (maximum 72 p.); A. C. Mye, Alphen, 72 p.; A. A. Saers, Rotter- I dam, 72 p.; J. Kleywegt, idem, 72 p.; A. Broed ijk, Bodegraven, 72 p.; André Saers, Rotterdam, 72 p.; M. M. van Poelgeest, Am stelveen, 72 p.; L. C. Jongenburger, Alphen, 72 p.; B. van Spronsen, Berkel, 72 p.; H. Smit, Utrecht, 72 p.; J. Dekker, Rotterdam, 72 p.; K. iMoermond, Berkel, 72 p.; J. de Vries, Bodegraven, 72 p.; J. Kool, Rotter dam, 72 p.; A. Faas, idem, 72 p.; W. B. Kroon, Alphen, 72 p.; A. Voelen turf, Bode graven, 72 p.; N. C. von der Linden, Al phen, 72 p.; C. Zaal Tzn., Bodegraven, 71 p.; H. Göbal, idem, 71 p.; G. Bergshoef, Al phen, 71 p.; J. Wittelbrood, Amerongen, 71 p.; F. iMog, Bodegraven, 71 p.; S. van Wa- veren, idem, 71 p.; J. Trouselot, Rotterdam, 71 p. Kampioenabaan, Marga (maximum 120 p.)H. Gölbed, Bodegraven, 110 p. Personeele baan, buks (maximum 50 p.): A. C. Mys, Alphen, 48—49 p.; R. Staaldui nen, Naaidwyk, 4848 p.; dr. Brand, Utrecht, 4743 p.; M. Impelman, Rotter dam, 4741 p.; J. W. van Eist, Amersfoort, 4647 p.; Ruitenbeek, Doom, 46—46 p.; G. Berghoef, Alphen, 46—45 p.; C. A. Servais, Rotterdam, 46—40 p.; J. Kleywegt, idem, 4547 p.; J. H. van der Marei, Monster, 4544 p.; G. W. Bakker, Leiden, 4548 p.; ZomreveLd, Rotterdam, 45—-40 p.; D. Soete- kow, Monster, 4437 p.) L. C. Jongenbur ger, Alphen, 44 p. Vaste baan, buks (maximum 150 p.): dr. Brand, Utrecht, 139 p.; J. W. van Elst, Amersfoort, 138 p.; J. Wittebrood, Ameron gen, 136 p.; R. Staalduinen, Naaldwyk, .136 p.; H. Ruedisueele, Breda, 135 p.; H. A. Smit, Utrecht, 135 p.; P. Borghout, Rotter dam, 134 p.; F. C. Vurman, idem, 134 p. Vrije baan, buks (maximum 90 p.): J. W. van ELst, Amersfoort, 90 p.; H. A. Smit, Utrecht, 90 p.; Ruitenbeek, Doorn, 90 p.; H. Bogaards, idem, 90 p.; F. C. Vurman, Rotterdam, 90 p.; F. van Antwerpen, Mon ster, 89 p.; G. Beagshoef, Alphen, 89 p.; C. A. Servais, Rotterdam, 88 p,; A. C. Mys, Alphen, 88 p.; J. Dekker, Rotterdam, 88 p.; P. Borghout, idem, 88 p.; J. Buys, Vlaar- dingen, 88 p.; J. Kleywegt, Rotterdam, 88 p.; Joh. de Bruyn, de Lier, 87 p, Jubileuimbaan, buks (maximum 50 p.): J. W. van Eist, Amersfoort, 47—49 p.; R. Ruedisueele, Breda, 47 p.; Zonneveld, Rotterdam, 46—44 p.; M. A. van Remmel, Amersfoort, 46—44 p.; A. van zeel, Wassenaar, 4642 p.; N. van der Lin den, Alphen, 46 p.; C. A. Servais, Rotter dam, 46 p.; Van Dalen, Vlaardingen, 45 p.; dr. Brand, Utrecht, 45 p.; J. Kleywegt, Rot terdam, 45 p.; L. C. Jongenburger, Alphen 44 p.; J. H. van der Marei, Monster, 44 p.; D. van Buuren, Amersfoort, 44 p.; H. Rue disueele, Breda, 44 p.; M. Sjouke, Monster, 44 p.; Wetten, Utrecht, 44 p. buks (maximum 250 p.): Irma» Vaardig, Hoek van Holland, 206 p.; SiA Hubertus, Breda, 198 p.; Schietveneeniging Lisse, 185 p.; Ne derland en Oranje, Alphen, 177 p. Korpswedstryd burgerwacht «mz„ buks (maximum 260 p.): Monstersdhe Burger wacht 215 p.; Wassenaarsche Politie^Schiet- vereeniging, 172 p.; Leidsche Politie-Schiet- vereeiliging „Burgemeester De Gijselaar" 145 p.; Buitengew. Vryw. Landstorm, Bo degraven, 143 p. Eerekorpswedstryd buks (maximum 150 p.): Willem Tell, Amerongen, 128 p.; Mon ster sche burgerwacht, 127 p.; Immer Vaar dig, Hoek van Holland, 126 p. GOUDERA*. gemeente kwam heden- bij een. Voorzitter, wyze te de gebruikeiyke de notulen goedgekeurd. dat,Ged .Staten heb- van 8 en 29 December 1926. Verder dat aan deze een Ryksvoorschot zal worden 930.voorts dat het Ryk voor het Bureau van Arbeids- op de be- wenken Staten dat zy met de graf< van Ged -S' den gewyzigd. Mej. v. d. Pol bepleitte een nieuwe be graafplaats. De Voorzitter zegt dat dit thans niet aai de orde is, doch als een goed gedocumen teerd voorstel inkomt, zullen B. en W. dew zaak in ernstige overweging nemen. Een schryven van Gód. Staten dat de woning van het Hoofd der openbare school als ambtswoning moet worden beschouwt. Goedgekeurd. Betere toelichting wordt gevraagd door Ged .Staten over het waterleidingbedrijf- Hierna ging de raad dn geheime zitting. Na heropening vroeg de Voorzitter het gevoelen van den Raad, of de'kasopname zal blyven geschieden door B. en W. of door den gemeente-ambtenaar de' heer Gelyns. De heer die Jong meent da+ het moet bly ven by B. en W. deze moeten de verante woording houden. Aldus besloten. De Vooraiter deelde hierna mede dat het Electr. bedrijf tekort komt, een leening zal moeten worden aangegaan van 5000. Aldus besloten.. De rente werd bepaald op 5 Besloten wend den heer van Boxtel op diens vertzoek tegemoet te komen lm de door hem .geleden schade. Het bedrag werd bepaald op 2468.31. In behandeling kwam vervolgens een adres van de bewoners van het Beyersche wegje, die aansluiting verzoeken aan het eiectr. net De Voorzitter wees eer op dat verschillen de van deze adressanten wel electrisch licht willen hebben, maar niet willen nakomen de verplichtingen die volgens do verordening zyn vastgesteld. Op voorstel van den heer de Bruin werd besloten dat allen zullen worden gehoord, opdat men precies weet wie niet en wie wel wol betalen, en een kostenberekening te aken. De vergadering werd daarna gesloten. In deze gemeente liebbea zich 21 jonge lingen aangemeld voor de Nationale Militie achting 1928. HAASTRECHT. De autohandelaar C. Th. van V. ia Don derdagavond met zyn auto, by het nemen van een bocht in den Bodegraafschen straat weg in een geul langs den weg gekomen, waardoor een band sprong en de auto om sloeg en beschadigd werd. l>e beide inzittenden bekwamen geen let sel, de heer van Vliet verwondde zyn hand, zoodat hjj te Bodegraven verbonden moest worden. Met behulp van personeel der Gem. Lichtfabrieken te Gduda werd te auto weer op den weg gezet, en daar de motor niets mankeerde, kon de heer v. V. zelf weer naar huis rjjden. Mej. G. alhier had het ongeluk te vallen en daarbjj zoodanig op haar pols neer te ko men dat deze brak. NIEUWJUUÜÓRK a. IJSJÖL. Tot gemeente-secretaris van Vee re i* door den gemeenteraad benoemd de heer Th. C. D. Coops, ambtenaar ter secretarie alhier. WADDIJfXVKEM. Alhier ds een comité opgericht, da^ zich ten doel stelt, die stappen te doen, welke een spoedige afbouw van den spoorweg Goudar-lBoakoop—Alphen kunnen bevorde ren In genoemd comité hébben zitting geno men twee bestuursleden van den Bond van Meubel fabrikantentwee leden van den ge meenteraad; tjwee bestuursleden van den Mliddenstandabond, terwijl twee leden van de Holl. Mjj. van Landbouw en tevens de heer G. van Lange, lid van den Raad en van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Gouda, voorioopig hebben toegezegd even eens zitting in genoemd comité te zullen nemen. Het ligt in die bedoeling van het comité met Mie gepaste middelen een krachtige actie te voeren tegen die, welke uitgaat van Burgem. en Wetfa. van Waddinxveen, welke in geenen deele de- meening van het meerendeel der Waddnxveensohe bevolking weergeeft. Zondag, 6 Februari. GOUDA. Remonstr. Kerk, 1014 u. v.m. Dr. J. C. Fetter van Rotterdam. St. Janskerk, 6 u. njn. Dr. J. J. Welden- dorp te Warmond. Luthersche Kerk, 10 u. vjn. Ds. F. J. Plaat te Den Haag. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 6% u. nm. Ds. Herm. Knoop. Ver. „Calvjjn", Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142 10 u. v.m. en 5 Mi u. n.m. De heer J. Vroeg- indewey, Middelharnia. Woensdag 9 Febr., nun. 714 ut Ds. Rap- pard te Barneveld. AMMERSTOL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Hugenholtz, BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 914 u. vjn. Ds. L. R. v. d. Broek. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 914 u. v.m. De heer de Vries, g.o. te Stodwjjk. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Remonstr. Kerk, 10 u. vjn. Ds. Houtgast. Evangelisatie, 914 u. v.m. en 6 u. n.m. De heer A. J. Dekker van B leas wijk. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 914 u. v.m. Ds. v. d. 2 u. n.m. Ds. Enklaar te Ouderkerk a. d. IJasel. Maandag 7 Febr., 7 u. n.m. De heer Vroeg- indewey, g.o. te Middelharnis. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. A. Landstra. Geref. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u n.m. Ds. L. E. Smilde. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. OUDEWATER. Ned. Herv. Kerk, u. v.m. en 614 u. n.m. Ds. H. J. v. Schuppen. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 914 u. v.m. Ds. B. J. Ka nis. Evangelisatiegebouw, 914 u. v.m. en 614 u. njm. De heer Scherpenzeel, g.o. te Bunnik. WADMNXVEEN. Reanostr. Kerk. Geen dienst. OUDERKERK a. d. IJSSKL. Ned. Herv. Kerk, 914 u. v.m. Ds. J. Enklaar. 6% u. n.m. De heer de Redelijkheid. Wjjkgebouw Lageweg, 914 u. v.m. De heer de Redelijkheid. NIEUWERXERX a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. IDs. N. Luyendyk. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 9V4 u. v.m. De heer Ly- kiema van Waddinxween. Hygiëne, lijfsbehoud en volkskracht zyn drie der voornaamste grondslagen, die be vorderd worden door het zwemmen te ma ken tot een van-zelf^sprekende dagelyksche gewoonte der bevolking. Nederl. Zwembond. DKAADLOOZK DUOMT. De „Maashaven" nog niet geborgen. AMSTERDAM, 5 Febr. Volgens een nader bericht is bet s^s. „Maaamtven dat op weg naar Kiga nabij w inuau is gestrand, nog niet vjot gebracht, net bergingswerk moest worden stopge/oi, omdol de booten wegens de storm te rug moesten. De Maashaven'' is vorder het land op gedreven, dje machinekamer staat onder water. LEiuKn, o rebr. uoor oe uruia B. van Kloeten is aan haar K. tl. Prinses Juliana met hot oog op tmar studie aan de Leddsche Umveisuoit een Baka-diotaaLcainer met gouu op snede in losse maroco lederen band aangeboden. Een drijvende bok geien ken AMfilinKoAM, o reor. i^e urijvende boa van versouuxe eu ka>. s en macuajnetaiorieia weuae gisueren ag»**" is geraoiat toon net gevaarte uozig was op nqi emplacement vun de tied, uon mij. Ketens te nijscnen aan boora van net s.s. ,,baieior is in de nawiouag geneed gezonaeu, slechts eeu atein ge- ueeite steeat nog boven het water ipt. Het oe. „Java" in botsing met kat Engelscbe sa „Phyllis Hudson". VLiooatiüirJi, o beur. net s.s. „ja- va" van de Mij Nederland, van Ant werpen naar Rotterdam, en ae BChe motorboot „Phyiiis tiuuson van Londen naar Antwerpen zijn in den algenoofxni nacht op ae boheide met eiaaar in aanvaring gekomen. De mo torboot is geaonaen. De opvarenucn oenovens de loods zijn door de be manning van de ,,Java" gered. Vv lobriLautiiuBkiii 4e Febr. 5 Febr. Officieel. 12 uur. Londen 12.12% 12.13% Berlyn 69.25 69.26% Barys 9K4 9.83 Brussel 34.76% 34.74 Zwitserland 48.10 48.09 Ween en 36J40 86.20 Kopenhagen 66.67% 66.65 btocKhoim 66.76 66.72% O&io 64.25 64.24% New-York 2.60 260 Praag 7.41% 7.40% Madrid - 41.50 4L60 Milaan X» um 10.68 Op de effecten beurs was het van daag de lYamKee-andeeiing die het groot sle gedeelte van de belangstel)mg tot zich trok. Op de locale markt waren het de Geoonsoiideerden die de aanoacm tron ken en die ruimschoots boven 2oÜ kwamen.. Koninklijken waren vast ge stemd. Voor BCheepvaartpapieren was de animo weer opgeleefd en voor deao fondsen heerschte een vaste tendens. Oude Vaarten en in het bijzonder nog eenige wilde vaartaondeelen, wer den boven de koersen van den vori- gen dag afgedaan. Van de Ned. tad. gaven de Kunst- zijde-aandeelen weer de noodige aiial. re te zien, doch thans had het aanbot^ eenbszins ae overhand, zoodat de koereosen meerendeels iets lager kwa men te liggen. In Furnese Stokvis vormde zich een kleine hoek, hoewel ze overigens niet veel veranderd wa ren. Rubberfondêen waren op dien achter- yrond geraakt. RADIO-TELEGRAFISCH WEEEEEEICBT Verwachting Zwakke tot matige, later toenemende zuidelijke tot zuid westelijke wind!. Zwaar bewolkt tot betrokken. Later opklarend. Tijdelijs eenige regen, iets zachter. ADVERTENTIEN. Heden overleed na een zeer lang durig lyden onze innig geliefde Man en Vader, die Heer PIETER BEZEMER, in den ouderdom van ruim één en veertig jaar. B. A. BEZEiMERZANEiN. BELIA. JAN. Stolwijk, 5 Febr. 1927. Heden overleed te Stolwijk, na ken ziekbed van eenige jaren, onze beste Zwager en Oom, de Heer P. BEZEMER, in den ouderdom van ruim 41 jaar. Uit Mier naam H. ZANEN Czn. Gouda, 5 Febr. 1927. GEVRAAGD op Handelskantoor, voor directe indiensttreding Sollicitaties onder No. 365, bureau Goudsche Courant, fy^grkt 31. 10

Goudsche Courant | 1927 | | pagina 4