GEEN GOEDKOOP De AJour-inrichting „J. B. FAVORITE"* Een Vrouwenhart Laatste Berichten. PREDIKBEURTEN. VERPLAATST Gebr. KAMPHUIZEN. 11 Slum's ui Sam's mitrailleurs over den Plas worden ge- z»t. j Al droegen de goiveai van derf l'las op deacm dag ook witte Kruinen ae pontonniers aellen de mannén rusiig over. Af eai loe donderde een kanon scJiot door di.? lucup eui bijna anopnou dei.jk kinetteraen de niitranlleurs nis. scheai de sloepen door voer een vnug- gc motorboot met Roode K ruif vlag. De smalle wegprf langs de l'ias >sa- ren geiieel inganon.en door militair on. Van den weg at volgden veien ut- oeieningem hoewel daar nergens een beschut ple.vje te vinden was. Het 101 oei loeechciijivers was echter nog a i.ja aauigemaimier dan dat der tirailk erende muiriniers, die, 0111 hun oefeningen ge •rouw te volbrengen, af en toe de.v king moesten zoeken in net niJttegras. Het had een mooi schouwspel mui nen worden. Helaas heel de regen, dit maar aanhoudend in diKKe straien bleef plassen, veel bedorven, v 00 d«n toeschouwer daai. De aeten.ugeai zelf zijn geheel volgens den opzet ver- oopen. Lood, loodwit en loocfmenie benooren tot de gevaarlijkste vyanden van den arbeider. Ze zijn afdoende te bestrijden, maar dit ge lukt alleen bij voortdurende zorg. Zinde lijkheid is daartoe het eerste vercischte. LAND- EN TUINBOUW. De Ned. Dank en ons Landbouwcrediei. Een beschouwing van mr. v. d. Deure. Het feit d^t de Nederlandsche Bank wei gen om de adcepten van de plaatselijke boe renleenbanken te verdisconteeren en op die stukken geld te geven houdt vele vooian- staande personen in den landbouw bezig, vooral nu ten aanzien van de middenstands- credietbank zulk een geheel andere houding wordt aangenomen. Mr. v. d. D(eure) te Bennekom schrijft in het „Alg. Ned. Landbouwblad" de 'oor zaak van de afwijzende houding van de Ned. Bank toe aan het feit, dat de boerenleen banken te sterke mededingers zijn van de andere banken. Leenbanken, die credieten geven tegen 5 rente en voor gelden in loopende rekening 4 '/c rente vergoeden, trekken, wanneer deze feiten bekend wor den, alle handelszaken tot zich. Er zijn I plaatsen, zooals Enkhuizen, waar de boe renleenbank meer te doen heeft dan alle andere banken tezamen en het zijn voorna melijk personen die door te groote credie ten niet van de bestaande banken los kun nen komen, die daar nog blijven. Dit alles wordt door den georganiseer- den geldhandel met leede oogen aangezien De houding van de directie van de Ned. Bank schryft mr. v. d. D. daaraan toe. Maar wanneer er een organisatie is, die de menschen helpt aan goed en goedkoop ere- I diet, mag deze vereeniging toch niet door onze eemi-officieele bank worden tegenge werkt. Immers juist dat goedkoop^ crediet I is een van de middelen om onzen zoozeer bedreigden en door de malaise lijdenden middenstand weer wat omhoog te brengen, betoogt hij. De schr. hoopt t^n slotte dat zoo spoedig mogelijk de Ned. Bank haar houding her ziet of dat anders een onzer Kamerleden daaraan eens een interpellatie in de Kamer wijdt. Hohandsche Maatschappij van Landbouw. Voor de vervulling van de functie van voorzitter van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw is aangezocht dr. H. J. Iio- vinck, vroeger directeur-generaal van den Landbouw, thans lid van de Tweede Kamer en burgemeester van Alphen a. d. Rijn. De heer D. de Boer Dz. te Stompetoren bij Alkmaar, die thans deze functie vervult, moet op 1 Jan. a.s. periodiek aftreden en dan volgens de wet van de H. M. v. L. ver vangen worden door een Zuid-Hollander. Indisch Openluchtfeest. Woensdag is in den Haag in het park van Huize Arendsdorp", daartoe beschikbaar ge steld door Freule van Byland, het Indisch Openluchtfeest ten bate van „Nationale Dierenzorg" en gelijk nader werd besloten, van de slachtoffers der stormramp, even plechtig als feestelijk geopend. Op de eerepoort voor den ingang wordt met het opschrift „Slamat Dateng" den be zoekers welkom geheeten. Ter zijde van de fraaie met groote beu ken beplante oprijlaan is het feestterrein, in hoefyzervorm vindt men daar tentjes voor waarzegsters, een Warong, Theehuis, Toko, Postkantoor, Rad van Avontuur enz. enz. Verder een tent van Baronesse van Byland, een Hollandsch restaurant, een dansvloer, muziektent, champagne bar, .poffertjeskraam, enz. en om niet te verge ten een tent van de Vereeniging tot Be scherming van Dieren en verder nog vele attracties die een bezoek aan het Openlucht feest in groote mate zullen bevorderen. Tgen 11 uur werd het feest officieel door den Minister van Koloniën Dr. Koningsber ger geopend. Z. Exc. werd door het uitvoe- rend Comité opgewacht en wandelde daarop onder een pajong (een soort van eerepaja- $ol (welke door een pajongdrager werd op gehouden en gevolgd door een stoet van dames en heeren in inheemsche costumes naar het gebouwtje, waarbij de opening zou plaats hebben. De optocht, begeleid door krontjongmuziek, maakte een bijzonder ef fect. De heer G. J. Oudemans, oud-resident, sprak een woord van welkom en tevens een woord van dank aan Freule van Bylandt voor hetafstaan van haar landgoed. FINANCIEELE BERICHTEN. Alg. Centr. Bankver. v. d. Middenstand. De overdracht van het bedrijf aan de N.V. Nederi. Middenstandsbank. In aansluiting op hetgeen wy vermeld den, vernemen wij nog, dat op de buiten gewone algemeene vergadering van aan deelhouders der Algemeene Centrale Bank- vereeniging voor den Middenstand, te hou den op 5 Juli a.s., aan de orde komt een voorstel van commissarissen, om, op grond van het door de Regeeringscommissie-Van Doorn i nek uitgebrachte rapport en het daaruit voortgekomen wetsontwerp, hen te machtigen tot overdracht van het bedrijf der Algemeene Centrale Bankvereenigtng voor den Mkklen stand met hare activa en passiva aan een nieuw op te richten N.V. „Nederlandsche Middanstandsbank", en wel als storting op: a. 400.000 gewone aandeelen in de N.V. Nederlandsche Middenstandsbank- b. 6000 oprichtersbewijzen in de N.V. Nederlandsche Middenstandsbank, uit de winst dezer instelling door uitloting gelei delijk te converteeren in 600.000 gewone aandeelen in de N.V. Nederlandsche Mid denstandsbank. RECHTZAKEN. De militaire relletjes te Amersfoort. Het Hoog Militair Gerechtshof hee.t thaaiö reedb uits-praak gedaan in Re sfruïzaken legen cteim reserve eerste luitenant J. A,. K. en den. sergeant J. J. K.. beiden van het 16de fegiment infanterie, dlie D nsdag j.l. in hooger beroep voor het hof hebben terechtge staan. beschuldigd, dat zij 'bi; de mili taire relletjes te Amersfoort op 1 Sep tember 1926 niet de door het belang der zaak gevorderde maatregelen van gewold naar vermogen hebben aange wend. Ilei hof vernietigde zoowel het Cegen luitenant K. gewezen vonnis, w arbij ('uz© was vrijgesproken met verwijzing naar den comlmaaideeretndteui olficier, «'•is het tegen sergeant K. gewezen von nis. houdende veroordeel ng tot 7 da gen gevangenisstraf, en verwees ae beide zaken naar den comimaindieeren- deai officier, ahn dezen ter beoordee ling latende o. beklaagden al dan niet 1-rijgsti^hteiijk bob oor en te worden ge straft. LUCHTVAART. De Fokker VII te Allahabad geland. De Kokker VII, op weg naar Ned. Indië. laaiddie gistermidldag om vijf mi nuten over drietn in Bamrauli bij Al lahabad. Tien minuten te voren was het toestel in zicht gekomen op fort Allahabad, juist boven de boonien die dcor vroeger op den dlug gevallen stort buien als verjongd waren. Van hier ging die Kokker Vil door naar Batnrauli. De reizigers vonden hel vliegveld in uitstekende conditie. ond|niks den regenval en het feit. dat de civiele luchtvaart hier ontbreekt. Militaife autoiite'ten zorgden evenwel voor bewak ng van het toestel en voor len aanvoer van benzine. Van Karachi uit luidden de vliegers eouigszins een omweg gemaakt 011 langs 7VSm Jodilupoor spoorweg gevlogen via AjTi.er en Jhajnsi om de woejsti n Kunnen vermijden. amdnag wordt de tocht voortgezet Laar Calcutta een afstaaidi van 770 h. M. Knar verwacht mien de eerste kc 11 nisirak lig met den moesson. Een nieuw vlieg-type van de K. L. M. Dg K.L.M. zal heden voor het eerst in hair gewonen dienst op Engeland een (nieuw vli^gluig-type in dienst bren gein en wel een tweemoilorigen Kokker. De machine, die zich op het vlieg- veld Waalhaven bevindt, zou vanmor gen om kwar voor tien vandaar zijn reis aanvangen. Tot de passagiers be hoor eti oud-minister Colijn en familie. SPORT EN WEDSTRIJDEN. WATERPOLO. MAAS-Y 0-6. Voor de eerste klasse competitie vond gisteren de wedstryd Maas—Y plaats. De Amsterdammers zyn onmiddellyk sterker en spoedig neemt G. Bohlander, die den bal goed aangegeven krygt, met een fraaien omhaal voor het Y de leiding. Vlak daarna I geeft Kohier den bal over aan den vrij lig- geilden Bohlander, die opnieuw met een omhaal den voorsprong vergroot. Maas komt nu ook opzetten, doch het schieten is nog zeer slecht. Een vrije worp wordt door Pot fraai gestopt. Ook Maas krijgt daarna eenige vrije worpen, doch weet er evenmin van te profiteeren. Nadat Bohlander een ge makkelijke kans gemist heeft, komt de rust (0—2). Ook na de hervatting blijft het Y sterker. O. Bohlander weet opnieuw de score te ver- hoogen. Nauwelijks is de bal weer ingegooid of Bohlander weet vanaf het midden van het water doel te treffen. Het Y blijft ook .verder overwegend sterker en Bohlander scoort voor de vijfde maal. Nadat Maas eenige vergeefsche pogingen heeft gedaan om de eer te redden, maakt Kohier tenslotte het half dozjjn vol. Met 0—6 komt het einde. MARKTBERICHTEN Coop. Vereen. „De Boskoopsche Veiling" Rezen le kw.: Opbel ia 46-50, Gol den Ophelia 36—58, Mar del Rouyer 52 -—92. Had l ey 128lliO, Claudius Ker nel 100—120, Columbia 82—90. Butter- ily 52—62. M ,c Keiler 76-98. Mme Ju- le- Bouché 65, Rosal ndia 80, Kolyan- Unrozeu 72—88. Diversen Gladiolen 40—49. Lathy- ius 10lil, Pioenen 71—81. Violieren QK^djlO. Campanula 16—19. Ajers 23. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT Aanvankelijk stormachtige Zuidwes- lefijKe tot Westeli'ke. later afnemend? en kirimip/anide wind. zwaar befwolkt tot he trokken met lijdelijke opklaring, aan vankelijk nog regenbuien; zachter over dag. Z(j. die zich met ingang van 1 M voor minstens 3 mtianden od Hp GOUDSCHE COURANT abonnee,en onvangen de tot dien datum verschij nende nummers GRATIS. STADSNIEUV S. GOUDA, 25 Juni 1927. Comité Stormramp 1927. Stand giften op 24 Juni 1927: Totaal vorige opgaaf f 4427A3 Ontvangen: Door Dh. P. D. Tjalsma van N. Nj Dooi Mevr. Steinlbach van Mevr. K5__ Per giro van J. J. H5._ Totaal 4438.H.1 Doctoraal examen Geneeskunde Dezer dagen slaagde aan de Rgksuniver- Utrecht het doctoraal-examen geneeskunde onze oud-stadgenoot Dr R H de Waard. Excursie „p de Reeuwijksche Pks«„. De afdeelmg Rotterdam van de Neder landsche Natuurhistorische Vereeniging I, voornemens modgen een excursie te houden naar de Reeuwijksche en Sluipwijksche Plassen. Laten we hopen, dat goed weer de tocht zal begunstigen. Vettenbroeksche Club. Men bericht ons: In aansluiting op hetgeen reeds is mede gedeeld, kan nog vermeld worden, dat de weldodigheidsavond ten bate der slachtof fers van de cycloonramp in Twente, welke op 6 Juli a.s. in den Grooten Schouwburg zal worden gegeven, werkelijk een succes belooft te worden. De dames, die zich welwillend met den kaarten verkoop hebben willen belasten, zijn reeds zoover gevorderd, dat het zich laat aanzien, dat de Schouwburg weer geheel ge vuld zal zyn. Om teleurstelling te voorko men, kunnen wy nog mededeleen, dat even eens in het sigarenmagazijn van den heer Markus aan de Hoogstraat kaarten zijn te verkrijgen. De loge- en stalles-plaatsen zyn nagenoeg uitverkocht, terwijl voor balcon en galerij nog voldoende plaatsen beschikbaar zyn. Een excursie naar Boskoop. Vandaag brachten de leden van de Haag- sche Journalistenkring, de leden van de Buitenlandsche Pevsvereeniging en enkele genoodigden een bezoek aan Boskoop, ook Burgemeester Gaar landt maakte de tocht mede. Met een twintigta1 auto's, allen beschik baar gesteld door Boskoopsche kweekeis werden de gasten aan het station Gouda af gehaald en vertoefden daarna een kort oogenblik op de Markt alhier. Schouwburg-bioscoop, Het programma in den Schouwburg-bios-1 coop opènt deze week met de bekende mansch „Hand in Hand" van Franz von Blom. Dan krygen we een uitgebreid Jour naal met heel interessante opnamen, waar van in 't bijzonder verschillende episoden uit de geschiedenis der Russische revolutie van 1917 zeer interessant zyn. De Czaai van Ruslayd, Kerenski, Lenin en Trotzky verschijnen op het doek. Indrukwekkend zyn de opnamen van de groote betooging tegen de monarchie. Na dit Fox-journaal volgt een echte Fox-film met Tom Mix in de hoofdrol. Een deel van het bioscopen- bezoekend publiek is gewoon met een ze ker dédain te spreken over de cowboy- en Wilcl-West-films waarin Tom Mix optreedt. Maar wij gelooven, dat ze als men ze eens in 't hart keek, moesten bekennen dat zoo'n sensatie-film, waarin Tom zoo kranig paardrijdt en als een dolle schiet en vecht nog lang niet zoo onaardig vinden. En dat is toch ook zoo heel begrijpelijk, want in ieder mensch huist nog wel, als is 't soms in een heel vergeten hoekje, de drang naar romantiek en romantiek wordt ons in de juin ne Koue-uitöel werdlen de gasten jielKOm gethceten door dien heer Kran sen. Vervocgens .sprak de burgemeester van Loetiem, de heer Wittewaial. "ie to vereeniging huldigde in haar voor zitter. <wot. mr. M. K. l reub. Krol. lreub zeide in aijn antwoord, nat de stoutste verwachtingen omtrent dt Gekiersohc kollietafel waren over- ti often. Vervolgens ging do tocht over Rtiuir- lo naar Vord.il. waiar batron Van .ter torch van orden verversch ig,..i j. aanbieden. Gedurende het kort oponi i.jul liet do muziekvereeniging io.i- cordia zich hooren. Van V orden ree" a.oa op Zuiphen aan, waar men uea maaltijd zou gebruiken en na auoop aarvan een concert in de Biwtenso- c.fleiit wachtte, aangeboden door het gemeentebestuur, ine gelegenheid tot ctuusem in do groote zaal. Gm- l'i uur s nachts werd per tram, aangeboden, door de tramweg-Maat schappij Zutphen— Einmetrik, do lerug- Kicht naar Deventer aanvaard. GEMENGDE BERICHTEN. Uit den trein gevallen. De toestand van inej. c., wonende ie Kollerdjaim. die Maianuiagavom. evtm bui en Delft uit den trein is gevaneu, en eerst 's 'nachts, zwaar gewond, uooij uen ïuicthtwawer wtard gevonden, c vooruitgaande. Levensgevaar is me. meer aanwezig. 'lijdons het verhoor, dat de ponne tuuar eerst gisteren heeft Kunnen atne >Ken, lieed mej. C moegeooedu, da, zij uit hot portierraaunpje leunue om te /•en, waar zij zich bevond. De dtui as toon waarschijn]ijk met gesiOitn. (waardoor ssij er uic is gevallen. Derui- n.en t jdi heen zij, op do spoorlijn geiMl. om huip geroepelii, ooch tenge volge van do pijn en het bloeuveive» ^lieoft. ziji naderhand hot bewustzijn vu- ,0WI1-. Ml ,li.' Leger- en Vlootdag. De leger- o.i viooudlig ui Rotterdam is gisteren jaHumerlijK in hei water gevallen, al noeit inen dan ook de oefening dos morgens laten uoorg un Verondersteld in verband met ue oefening were dat do Kraliugsche Klas fjet oen breedon aran verbundou -s niet do Mans en dat het terrein tan Noordoosten van don Klas uoor inun deer dig onbegaanbaar en onb- vaarbaa. is. Eon •blauwe en een roollit' patrii^ wa ren Jin. meielkaar in strid geraas. De blaujvve (Westeiijkof) paraj nee., 23 Juni de li ju Oost- en WOst-Baren dTeoht—Keiijenoord bereik» en snel al- auar op eon roode trom>eumaicht. die 7> ch ter verdediging inricht. 11e blauwe partij had verder ten Noorden van de Maas Ro.terdia*» beze. en wel ten We» en van de onderstel de verbinding lunchen Klas eai Maas. Vah Be roode parlij bevoatd zich ten van die Maas slechts zwaske bew.i- kingstroepeu, hoofdzakelijk ten Zuiden van Kraüingien. Alvorens tot don aanval Zuid van de Maas over te gaan. wilde de com mandant der blauw© .foepeu in het bez t zijn van deai geiheeilen Noordelij ken oever van Nieuwe Maas en IJsel tussdien Rotterdlain en üude i'laat, waarom opdracht gegeven werd over den Plat? te trekken eai deai anderen oever te bezetten. -in dat overtrekken van. d-"n Kias a* dus het hooldmoment voor de manoeu vre. Ledder van het geheel was oveTste f i a rdenberg Ondierdteeien van land- en zeemacht i.:u:©n onder dekking van artillerie et. Met donderend geweid beukten de golven Bretagne's rotsige kust. Huizenhoog ver- hieven zich de hooge wjlde waterbergen en deden een schuim opspatten, alsof de ge- heele oceaan al zijn sohuim daarheen had gevoerd. De wind raasde en gierde en huil de lus ichrn de rotsen met een geioei alsof de hel was losgebroken. Nu en dan flikker de liet weerlicht en scheurde het donkere wolkenheir vaneen. Plotseling verscheen aan den geziditseinder een visschersbark, voort gejaagd door den wind en telkens bijna ver slonden door de golven. „Daar zijn zjj, ja daar zjjn z(j", riep I opeens een der vrouwen, die met de grijs aards van het visschersdorp den strijd van de elementen met bang hart gadesloegen. Len der mannen, de oudste en meest kromgebogen, haaide een verrekijker nit zyn zak, ontdeed hem voorzichtig van het beschermend foudraal en schouwde aan dachtig naar het broze vaartuig, ten prooi aan wind en golven. Verscheidene malen moest hy den kyker afvegem omdat de glazen werden beneveld door den regen, maar eindelijk zei hy„Ja, Marie, zij zyn het hoor." „Dank je welfvGelukkig, ik heradem... Ik ga straks gauw koffie Zetten en lekkere soep Waarmaken, want myn man zal het heerlyk inden, na dit hondenweer, de an deren eens fijn te kunnen tracteeren." Niemand antwoordde. Bleek, ernstig, de kleeren opgezweept door den wind, de ge zichten nat van den regen en 't zilte schuim dat aldoor opspatte, /Volgden de andere vrouwen met doodsangst in het hart voor allen, die daar op de baren worstelden, den stryd van de kleine bark met wind en gol ven Een siddering van angst voer door él len heen, telkens wanneer een nieuwe golf de kleine boot opnam en neerslingerde in den dankeren afgrond. De schipper van de boot, de man van Marie, stond wel bekend als de beste zeevaarder van deze streken, maar tevens als een der vermetelste... Zelfs nu in aezen wilden orkaan, nu de golven het land beukten alsof zy het wil den verslinden, zelfs nu voer Peter met zooveel zeilen op alsof er het lichtste briesje stond. Het was of hy de toeschouwers en toeschouwsters daar aan den kant zyn knap heid wilde toonen. Maar die vermetelheid kon niet alleen den schipper, maar ook de matrozen het leven wel eens kosten... I Toch naderde de bark, nu eens hemelhoog geheven op de toppen der golven, dan weer onzichtbaar by na in de diepte, langzaam de veilige haven. Eindelyk, daar was zy... ge red... nog een kwart mijl slechts... „O!" Een angstige, wilde kreet klonk uit boven het geloei van wind en golven; de bark leek om te slaan. Neen! het was de mast, die viel en ioo ongelukkig, dat zijn gewicht twee mannen meesleepte. Maar het ongeluk liep nog goed af, de mast werd door de twee mannen ge grepen en zoo konden zg de bark volgen en zich met inspanning van al hun krachten eindelijk in de boot hijschen, juist toen het Peter gelukte de mast te kappen en over boord te werpen... De bark bereikte de veilige haven en nu wendden allen de brandende oogen weer naar den horizon, uitkijkend naar die an- dèren, die nog op zee waren en daar stre den tegen de meedoogenlooze zee. ^Myn God, wie zyn die ongelukkigen Een tweede schip is in zicht gekomen, trachtte naar de haven te koersen. „Dat?" zei een der oude zeelui, „men zou zeggen, dat het Ril ven's boot was." „Neen, het is Cozanen", zei een der vrou wen. De grysaard die den kyker bezat, veegde zorgvuldig de glazen schoon, keek eenigen tijd en zei: „Je hebt gelijk, Marianne, het is wel de schuit van Cozanen, ik herken haar beslist." Zy, die daar aangesproken werd met den naam van Marianne, was een knappe, jonge vrouw, de weduwe van een braven zeeman, die op acht en twintig jarigen leeftijd aan de zee ten offer was gevallen, toen hy pro beerde haar voor de twaalfde maal haar prooi te ontrukken. Marianne had hem lan gen tyd beweend, maar wilde niet beklaagd worden en sprak van zyn dood met een ze keren droevigen trots. „O, kijk, kijk", zei de oude zeerob, steeds met den kyker voor de oogen. Achter hen omarmde Marie haar man, terwyl de ma trozen en den scheepsjongen met henj aan wal gekomen, zich bezig hielden met de ontredderde bark, gelukkig lachend nu zy voor dezen keer den dood weer zoo nabij hadden gezien en hem weer ontkomen wa ren. Plotseling klonk een angstkreet luide op naaf den hemel,'een kreet niet alleen van an£st voor te verwachten ongeluk, maar één die droeve werkelijkheid verraadde: de bark van Cozanen was temidden der klippen om geslagen. Vastgeklemd aan de kiel, aan wrakhout, schreeuwden de ongelukkige vis- schers om hulp, géven teekens om de aan dacht te trekken. Marianne keerde zich naar Pierre, gaf hem een slag op den schouder en onttrok hem aan de omhelzingen van zijn vrouw. Toen wees zij hem het tragische schouw spel. „Neen, je zult niet gaan, Peter! Je gaat niet!" riep angstig Marie, toen zy zag hoe ha^r man zich omwendde om de armen te gaan helpen. „O, Peter, denk er toch aan, je zoudt er nu wel eens kunnen blyven, ga toch niet, bid ik je." Maar Marianne keerde zich tot de man nen en zei verontwaardigd: „Wat, kunnen jullie hier blyven staan en die anderen daar zien sterven?" En toen zy aarzelden, weer terug te kee- ren naar die hel, naar dien bljnr» wissen dood, riep zy uit, hen toornig dooreen schuddend: „Maar dat kan toch n et mogelijk zijn Gy allen, zoo bly teruggekomen te zyn, laat gy hen sterven? Ge zult gaan, zeg ik je..." Zy keerde zich nam- Peter en zei: „Als je nog langer aarzelt, wil ik je niet meer kennen. Spreek my nooit weer van myn man, hy zou zich over je schamen." „Ja, hoor eens, jou man is dood', zei Ma rie.' „Welnu", zei Marianne, „als hy op dit oogenblik uit het graf opstond, zou ik hem op zyn plicht daarginder wyzen." Maar ook de matrozen weifelden en voel den geen lust zich weer te wagen. „Goede God", gromde de oude zeerob, ,zyn er dan geen mannen meer in het land?" „Neen", i Marianne, „dat schynt zoo. Maar men zal niet zeggen dat door Peter's schuld die allen daar ginder moeten ver drinken. Als de mannen bang zyn, dan zyn wy vrouwen er nog. Waar zyt gy vrou wen?" Moeders en doenters, allen volgden de jonge vrouw en de grysaards voegden zich by hen... „Hier blyven" k'onk opeens de stem van Peter, die, zyn vrouw terugduwend, op zyn matrozen toetrad. En toen glimlachten al die mannen, di» zoo straks no^ schenen te beven van vree3. Vlug werd een reddings boot gereed gemaakt en toen keerden aden met geborgen hoofd terug naar den by na -keren dood. En zy keerden terug met hun geredde broeders en toen sidderde Marianne even als Marie. Wit van den doorgestanen angst, bet 'zweet op het voorhoofd, kon zy geen woord uitbrengen; men moest haar mede- sleepen, naar het verblyf waar de geredden en d? redders zich konden drogen en ver kwikken aan een warm^wynsoep. Marie, trotsch en vroolyk, praatte voortdurend, maar Marianne schreide zachtjes. Na kor ten tyd ging zy heer, naar haar eigen huis je. Daar, tusschen de medailles die hy ver diend had met het redden van menschen- levens, hing een groot portret van haar ge storven held. Marianne drukte er zachtjes haar lippen op en fluisterde: „Ben je over me tevreden?" De avond van dien dagwas het feest in jle woning van Peter. Allen, geredden en redders, zaten als kameraden om dezelfde tafel en dronken op elkanders gezondheid. Marie was de eerste die de eereplaats wilde geven aan Marianne, en toen Cozanen voor allen Peter wilde bedanken, wees Pe ter dien dank af en zei: „Neen, ik aan vaard geen dank, dien komt haar toe." En Marianne of zy wilde of niet, moest een stroom van dankbetuigingen ontvangen. „Ja," merkte eindelyk Peter op, „onze spierkracht hebben wy vair onze vaders, maar het hart, vrienden, dat moeten wjj hebben van onze moeders." C. Tom Mix-films zekei gegeven. De füm die ditmaal draait is getiteld „De roekelooze daad". Tom is weer op z'n best en doet ons volop genieten als ruiter, schutter, messen- gooier... saxophonist en ten slotte als red der van een alleraardigst meisje. Nadat het orchest vervolgens «yBlumen- geflü-ster" van Franz von Blom heeft ge speeld, wat een applaus aan 't publiek ont lokt, krygen we een tweede hoofdnummer, „De Uitdrager" een humoristisch filmwerk waarin George Sydney de hoofdrol vervult. Deze film speelt in Amerikaansche Joden- kringen. George Sydney is als Simon Levi uitdrager, koopman in 2e handsgoederen. In de eerste acten zien we op welke verma kelijke wyzen hy z'n klantjes weet te be handelen en al tyd hun zwakke zyden weet op te zoeken. Later gaat hy uit zaken en steekt z'n geld in een onderneming waar'n z'n a.s. schoonzoon als compagnon wordt opgenomen. Al spoedig b'.ykt dit niet 'n orde te zyn en Simon Levie wordt straat arm. Hy begint met nieuwen moed, maar gelukkig blykt 't al spoedig niet meer noo- dig te zyn. Op onverwachte manier weet hy z'n geld terug te krygen. George Sydney heeft in deze füm op zeer byzondere w(Jze de hoofdrol vervult. De Joodsche goedhar tigheid en hun bedrevenheid in zaken doen heeft hy wat, daar hy zelf Jood is, hen- niet zóó lastig zal vallen op gevoelige wyae weten uit te beelden. Zyn spel, waarom alles draait, was in alle opzichten èf, een genot om te zien. Een paard op hol. Donderdagmiddag schrok een voor een vrachtwagen gespannen paard op het Lom bokterrein voor een binnenkomenden trein, met het gevolg dat het dier op hol sloeg en met de boomen van de wagen een glasruit verbrijzelde van Hotel Station. Na dit on geval kwam het paard tot staan. Per- soonlyke ongelukken kwamen niet voor en het paaid bekwam geen letsel. Door de politie is- aangehouden de zwer ver G. K. die gesignaleerd stond in het A1- gemeen Politieblad tot het ondergaan van drie dagen hechtenis. De man is naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overge bracht. Thalia-Theater. „Metropolis" is het werk van den regis seur Fritz Lang, bewerkt naar den gelyk- namige roman van zyn echtgenoote Thea von Harbosa. Allerlei ideeën dwarrelen in den roman door elkaar het Taylor-systeem en de toren van Baibel, electrisehe wonderen en Amerikaansche wolkenkrabbers, een Mussolini die over allen ën alles heerscht. In de toekomststad leven de ryken boven den grond in heerlyke verblyven maar dp arbeiders leven onder den grond en hebben niets anders te doen dan te sloven en te sterven by de geweldige machines welke zy in gang moeten houden. In de catacombin laten de arbeiders zich toespreken door een meisje, Maria, dat zeer verheven doet maar weinig boven het we- reldsche uitkomt. Wat in het eersto deel van dit machtig werk in hooge mate te bewonderen valt is de omlysting van het geval, de massa-regie, (ie bouwwerken, de constructig, met het doode materiaal zyn wonderen geschapen. Imposant is het gewirwar van bovengrond- sche straten en spoorlynen alsmede de zwermen van vliegtuigen die als luchttaxi? om de hoeken komen aanvliegen. Het tweede gedeelte van dit zeldzaam filmwerk wordt de volgende week verwacht. Een spannende en goede detective-film is „Pantserkluis 13". De aanvoerder van een ongewone bende misdadigers komt ach ter het verleden van éen fabrikant en dwingt hem het benoodigde papier af te geven om er valsche bankhiljetten op te di-ukken. De heele Duitsche politiemacht weet niet waar de valsche bankbiljetten op het échte papier vandaan komen, behalve de detective Stuart Webbe. De aanvoerder deinst er niet voor terug, als zyn veiligheid dat vereischt, een moord te plegen maar hy en zyn medeplichtigen zyn te roekeloos en onderschatten de hard- i.ekkigheid van den in hinderlaag gelokten detective Webbs, die vasthoudt als een bu' dog tot en met hy zyn tegenstanders met voldoening in de boeien kan slaan. Wat de regie en het spel betreft ia dit een byzonder knap filmwerk. Er zyn uitste kende intermezo's, de ondervraging en de. vlucht van Sandy. Het is een film waarin men geheel meeleeft. Het journaal bevat o.a. een mod( broeikas, een gasoorlog in Duitschland per vliegtuig tegen de rupsenplaag, training van land- en zeemacht en inscheping van Europeanen te Nanking tydene de onluste' Chin: Een in i muzikale illustratie van het „Thalia-trio" geeft aan dit interessant piogramma veel bekoring. Boottocht naar Hoek van Holland. Het bestuur van de mpndharmonicaveri ging „Cresendo" verzoekt ons mede te dee- len, dat het vertrekuur van de boot naar Hoek van Holland op Zondag 26 Juni a.s. bepaald is om 7 uui des morgens van de Nieuwe Veerstal. Uit Hoek van Holland wordt vertrokken des namiddags 5 uur. Een jubileum. Heden herdacht de heer P. Weyer den (lag waarop hy zich voor 25 jaren als apo theker alhier vestigde. Geboren te Gouda bezocht de heer Weyer (le verschillende onderwysinstellingen hier ter stede en studeerde aan de Amsterdam- ache Universiteit voor het apothekers- Na zyn studie volbracht te hebben, kwam He heer Weijer naav Gouda terug om de taak van zyn moeder, die vele jaren de apo theek van wylen de vader van den heer Weyer had gedreven met behulp van een provisor, over te nemen. Hy wist door zyn bekwaamheid en hu'pvaardigheid zyn zaak op een goede hoogte te brengen, en vond ondanks zyn drukke werkkring nog tyd on gelegenheid vele jonge dames voor apothe kers-assistente op te leiden. Door de groote ernst die zyn lessen ken merkten, kweekte de heer Weyer by hen allen een groote liefde voor de gekozen stu die aan en velen de len dan ook mefr succes hun examen. De heer Weyer was verder gedurende een reeks van jaren lid van de Commissie voor de gascontrole. Verschillende fraaie bloemstukken wer den den jubilaris naar zyn vacantieverblyf in Laag Soeren toegezonden. De verlaging van het briefport. In verband met de reeds gemelde verla ging van het briefport met ingang van 1 Juli a.s. (van 10 tot 7% cent voor brie- en van ten hoogste 20 gr. in het blnnen- landsch verkeer Jn het verkeer met Su riname en Curasao en in het grensverkeer met Duitschland en België) zyn van Maan dag a.s. af op de postkantoren nieuwe tarieftabellen en tariefboekjes verkrygbaar tegen den prys van reap. 5 en 10 cent per exemplaar. Voorts wordt de gelegenheid geopend om gedurende Juli a.s. de by het publiek voor handen zynde postzegels van 10 cent in te wisselen tegen zegels van cent tot een gelyke totaalwaarde, eventueel met verre kening van een overschietend bedrag in geld of in zegels. Afscheid Ds. van Oosten. Donderdag hadden zich in de Kleine Kerk aan de Peperstraat alle catechisanten van Ds. van Oosten verzameld om afscheid van hun leeraar te nemen. Namens de catechisanten zegde de heer v. Wingerden Ds. v. Oosten harte! yk dank voor het onderwysf dat hy hun had gegeven en wenschte hem Gods besten zegen toe. Als stoffelyk blyk van waardeering werd den predikant een prachtige plateelen zuil aangeboden. Intercommunaile arbeidsbemiddeling. Aanbiedingen van werkzoekenden. Lyst van 22 Juni 1927. -Biedt zich aan: 1 plateelschilder, 1 gar- neerder, 5 aardewerkers, 8 pypmakers, 1 machinezetter, 5 drukkers, 2 hulpstraatma- kers, 3 timmerlieden, 10 letterzetters, 4 helers, 1 witter, 2 loodgieters, 9 grondwer kers, 2 metselaars, 1 electricien, 14 opper lieden, 2 houtdraaiers, 3 kistenmakers, 1 stoffeei der, 1 meubelmaker, 1 witwerker, 2 fotografen, 1 beitser, 1 mach. houtbewer ker, 4 schoenmakers, (1 leerling), 1 scheeps- tuiger, 2 bleekersknechts, 3 scheepsklin- kers en yzerwerkers, 1 machinist, l'smid, 2 blikslagers, 5 stokers, 4 bankwerkers, (1 halfwas), 1 soldeerder, 1 ry'wielherstellei 1 kopergieter, 3 textielarbeiders, 3 suiker werkers, 1 instrumentenmaker, 4 brood- en bankertbakkers, 1 slagersknecht, 22 pak huis-, 2 expeditiebedienden. 3 tuinders- knechts, 19 sigarenmakers,» 6 schippers knechts, 1 sorteerder (sigaren), 1 plaklcer, reizigers, 1 kantoorbediende, 1 kellner koetsiers, 1 winkelbediende, 2 boekhou ders, 86 transport- en fabrieksarbeiders, chauffeurs, 1 aankomend loodgieter. Vertrokken en gevestigde personen. V er trokken: B. van Zutphen uit Kruidenierstraat 11 en B. van Jutphen uit Lemdulsteeg 22 naar Amsterdam, Johan Franklin straat 29II; M. C. L. Sopers uit G. van Bloisstraat 91 naar Amsterdam, Bata- viastraat 60IIA. Broekhuisen uit Nieuwe- haven 52 naar Rotterdam, Dordtsche straat weg 456 B; N. de Korte uit Bockenbergstr. 55 naar Bodegraven, Noordzyde 67; W. Ammerlaan uit Lethmaetstraat 68 naar Den Haag, Amazonestraat 80; A. J. van der Kroef uit Groeneweg 13 naar Hilversum, Achterom 171; M. W. Kamphuizen uit Gou we 18 naar Goes, Westwal 22; J. S. Langen uit Karnemelksloot 70, C. Middelkoop uit Krugerlaan 21 naar Hlllegersberg, Berglaan 31; J. Vermey uit Nobelstraat 69 en A. A. Verhart uit Kleiwegstraat 10 naar Haas trecht, Hoogstraat G 182a; Wed. J. Meer kerk-Verdoold lit Karnemelksloot 17 naai Berkenwoude B 127; J. Jongeneel uit Vest 101 naar 's-Gravenhage, Molenaarstraat 73; J. A. Hendriksse uit K. Tiendeweg 17 naar Amsterdam, L. Leidsche Dwarsstraat 66; S. Slappendel uit Boomgaardstraat 73 naar Reeuwy-k, Raadhuisstraat 280; W. van Beest uit Walvisstraat 13 naar 's-Gravenhage, Stortstraat 204; J. M. A. Groenendaal uit Dr. Leydstraat 3 naar Leiden, Steenstraat 34; A. van Dort uit Turfmarkt 84 naar 'eb Gravenhage, Oleanderlaan 39; B. van Eijk uit Gouwe 109 naar Rotterdam, 2e Weena straat 28b; G. Brinkhuis uit R. van Catswèg 74 naar Assendelft, Noordeinde 491; S. G. Koesander uit Walvisstraat 14 naar Elle- com, Buitensingel 32; A. J. Schoonder- woerd uit Wilhelminastraat 9 naar Hille- gersberg, W. van Hildegaerdbergstraat 61b; N. J. de Knoop uit Vest 39 naar Boskoop, Reyerskoop 105y; G. de Wtt uit Komyn- steeg 30 naar Culemborg, Westerwal 52; C. H. M. Lodder uit Krugerlaan 47 naar Heerlen, Eurenderweg 6; P. Sevenhoven uit R. van Catsweg 72 naar Wassenaar, Lang straat 21; F. de Gruyl uit J. Philipsweg 91 naar Haastrecht, Goudscheweg 57; J. Leef- lang uit J. Philipsweg 57 naar Reeuwyk, Platteweg 633; A. J. M. Snoek uit Kanaal straat 3 naar Waddinxveen, Kerkweg 67D; A. Bosman uit J. Philipsweg 37 naar En schede, Deuringerstraat 19; W. C. Lafebei- uit Spoorstraat 45 naar 's-Gravenhage, Ka zernestraat 51; H. Texier uit Goudkade 11 naar Haastrecht, Kippensteeg; C. H. van den Brink uit Wydepoort 22 naar Alphen a. d. Ryn, Steekterw'eg 282; J. Giethoorn uit Bleekerssingel 77 naar Ryswyk, C. van Necklaan 18; J. van Vliet uit Karnemelk sloot 193 naar Ede, Singel 24. Gevestigd: D. van der Ploeg, rem mer N.S., uit Apeldoorn, Graaf van Blois straat 71; C. II. Kuylenburg, timmerman, uit Voorburg, J. Philipsweg 101; O. Kett- litz, uit Utrecht, N. Gouwe O.Z. 1; K. Hoo- gendoorn uit Gouderak, P. C. Bothstraat 94; H. G. S. van der Mey, tuinder, uit Overschie R. van Catsweg 204; Rynsburger, uit Wad dinxveen, R. van Catsweg 244; C. Kleyn, caféhouder, uit Stolwijk, Spoorwegstraat 03; H. J. Akerboom, caféhouder uit Alphen a. d. Ryn, Veerstraat 10; A. A. M. van der Poorten, sigarenmaker uit Rotterdam, Wes terkade 10; S. Gompers uit Amsterdam, Bleekerssingel 29; G. van der Borden, ver pleegster, uit Schiedam, Krugerlaan 130; den Hertog, schilder, uit Haastrecht, Vondelstraat 7; C. Heeren, huishoudster, uit Oosterbeek, van Bergen lJzendoornpark 7; H. van Dyck, plateelschilder, uit Schoon hoven, Dykstraat 9; C. van der Kemp uit Berkel, Gr. van Bloisstraat 54; G. C. van Groeningen, dbe., uit Oudewater, Kleiweg 2; T. Fledderus, juffr. van gez., uit De Bilt, Krugerlaan 18; C. Harderwylj;, kellner, uit Amersfoort, L. Tiendeweg 55; Wed. P. Oudenaarden-Dekker, huishoudster, uit Lek- kerkerk, P. C. Bothstraat 94; G. H. M. Schumacher, meubelmaker, uit Raalte, R. an Catsweg 120; A. B. Muijten, opzichter, uit Rotterdam, Burg. Martenssingel 55; H. van der Palm, fabr. arb. uit Reeuwyk, Dub- belebuurt 2boven; Wed. J. W. Bezemer— Bierhorst uit Wyk by Duurstede, Gouwe 27; P. Blokzyl, timmerman, uit Utrecht, Gouwe 197; D. Waaning, ambt. N. S., uit Vlaardingen, Graaf van Bloisstraat 74; M. van der Wolf, schipper, uit Alphen a. d. Ryn, Muilenpoort 4; Wed. J. Poot—van der Hoeven, uit Moordrecht, P. C. Bothstraat 68; A. Zandvoort uit Amsterdam, Turfmarkt 89; P. J. Laurier, sigarenmaker uit Rotter dam, Vest 101; J. Kool, bouwkundige, uit Voorburg, Zoutmanstraat 56; L. H. van der Molen, uit Schiermonnikoog, R. van Cats weg 67; M. V. Vogel uit Aalten, Zwarteweg 22; E. M. van Munster, dbe., uit Cuyk, Kar nemelksloot 134; W. Hogstraten, potten bakker, uH -dorp, Walvisstraat 12; E. W. Treebuocu, iiusJioudster, uit 's-Graven hage, Gouwe 139. ttuaceriijke Stand. GEBOREN: 22 Juni: Catharina Maria iheresia, d. v. W. F Imbens en H. A. M. van Heel, de L. van Wyngaardestr. 12. ONDERTROUWD: 23 Juni: A. Nieuwen- huisen en J. C. M. van den Eng. J. van der Star en A. H. Vergoed. W. Hoogstraten en C. van der Blom. H. J. van der Wou den en C. A. NuvelBtyn. J. C. Vergeer en P. F. van Eyk. OVERLEDEN 24 Juni: Antonius Hen rietta de Man Lapidoth, 6 m. Agenda. 25 Juni, 8 uur. Zaal Concordia, Westhaven. Liefdadigheidsuitv. Tooneelclub „Thalia". 26 Juni 8 uur Soc. „Ons Genoegen" Concert Stedelyk Orkest. 28 Juni 8Ï4 uur St. Janskerk Derde Orgel bespeling. Padvindersagenda. Zaterdag 2 uur Clubhujs Collecte Zonne straal. De apotheek vin den heer F. A. Dee, Westhaven, is tot en met 1 Juli, benevens den daarop volgenden nacht geopend na 8 uur des avonds (des nachts echter all< In de gemeente de Bildt, waar hy sinds enkele jaren woonde, is op 87-jarigen leef- tyd overleden de heer L. Roth, die onze ge meente tal van jaren als bode en telefoon- I.K.KKKRKKRJt- De uitslag van de gehoqden aanbesteding van de verbouwing van de 3de Openbare Lagere School is de volgende: J. Noorde- graaf 2921.50; B. van Eesteren 2908; B. Verboom 2785; A. Borsje 2520; en A. Zwynenburg 2393.50. SCHOONHOVEN. Uitslag aanbesteding. Voor de aanbesteding van het maken van tutconstructies met bybehoorende werken de Ned. Herv. Kerk en Toren, werden 13 biljetten ingeleverd, t.w.: 1. Wouden berg te Utrecht 3760; H. Woudenberg te Schoonhoven 4240; J. Klip te Schoonho- I en 4199; G. Plomp te Schoonhoven 4140; J. Bunschoten te Groot-Ammers 4480; D. J. Reeskamp te Den Dolder 5419; Gebrs. Naglé te Geertruidenberg 4650; G. A. Viveen te Schoonhoven 3834 of 4364; M. van Ooyen te Utrecht 3970; G. H. Kuylenburg te Schoonhoven 4444; L. de Jong te Ouderkerk a. d. IJasel 424. en J. Spruytenburg en Duyvendyk te Ouderkerk a. d. IJssel 4330. Het werk is nog niet gegund. Annexatieplannen. Plannen om Ammerstol by Schoonhoven te Ged. Staten stellen een UIT DEN OMTKEK. BERGAMBACHT. De omslag van den polder Bergambacht is voor dit jaar vastgesteld op 8 per H.A. BOSKOOP. De Raad dezer gemeente is byeengeroe- pen op Woensdag 29 Juni des avonds 7 uur. De agenda bevat o.tn. de volgende pun ten: Voorstel van B. en W. om over te gaan tot onderzoek van de geloofsbrieven der tot lid van den Raad benoemden. Aanbieding door B. en W. van de reke ning der ontvangsten en uitgaven van het Burgerlyk Armbestuur te Boskoop over het dienstjaar 1926. Aanbieding door B. en W. van een aan beveling voor de benoeming van een lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Voorstel van B. en \y. om over te gaan tot nadere vaststelling- van pensioensgrond slagen. Aanbieding door B. en W. van concept besluiten, strekkende tot wyziging der ge meente-begrooting voor den dienst 192' Voorstel van B. en W. om machtiging te verleenen tot gunnnig van den bouw van 15 eenvoudige arbeiderswoningen. GOUDERAK. Ds. Goverts, predikant te Oldenbroêk, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. HAASTRECHT. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Martyntje, d. v. W. M. de Jong en B. G. Verstoep. Cornelis Adilia, z. v. C. van Dyk en M. A. van leeuwen. Donderdagmiddag, omstreeks 12% uur, had op den Zuider-IJsseldyk alhier een on geval plaats, dat gelukkig goed is afgeloo- pen. Een in de richting Haastrecht rydende kaasbrik passeerde naby de woning van den heer A. Graveland een vrachtatuo, waar door het paard schrok en naar den kant van den weg sprong. De brik sleepte langs den dyk, het paard bleef echter op den weg. De vrouw van den landbouwer viel van den wagen, die over haar heen ging, zonder haar te raken. Zy werd door spoedig toegescho ten hulp in een autobus geholpen, waarna zy de reis voortzette. Het paard werd afgespannen, waarna de wagen, die tamelyk beschadigd werd, weer op den dyk gebracht kon worden. Op Donderdag 30 Juni a.s., namiddags van 1—1% uur zal in een der lokalen der Openbare Lagere School gelegenheid wor den gegeven tot kostelooze inenting en her Evangelisatie, 9% u. v.m. en 5% u. n.m. Ut heer P. Lyklema. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerx, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. Bartlema te Zeist. HAAS'l RECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. Landstra. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. L. E. Smilde. MOOKDRKCH'i. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Da. B. Nieuw- burg. OUDEWATER. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 2% u. n.m. Ds. H. J. v. Schuppen. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. vjiu Ds. B. J. Bi en W. dezer gemeente hebben, volgens de Sch. Crt. het teit onder het oog gezien, dat er binnenkort een dringend gebrek zou ontstaan aan bouwterrein binnen de Schoon- hovensche grenzen. Zy hebben daarom overwogen de wen- scheiykheid om te komen tot eenige uitbrei ding van het grondgebied der gemeente. Het College stelde zich met Gedeputeer de Staten der provincie Zuid-Holland in ver binding om van hen te vernemen in hoéverre zy de mogelykheid zagen om aan Schoon hovend grondgebied naar den Westkant uit breiding te verleenen. De vorige week hebben drie leden van Ged. Staten, namelyk de heeren van Boeyen, Heukels en Schaper, vergezeld van den toe- gevoegden ambtenaar Mr. Carp, onze ge meente bezocht. Zy werden door B. en W. ontvangen en na een conferentie heeft het College de bezoekeis door de gemeente ge leid, waanby hun getoond werden de ver schillende bouwterreinen, welke nog dispo nibel zyn, de onbewoonbaar verklaarde wo ningen en tevens de woningen, wel'ke pas gebouwd of nog in aanbouw zyn. Ook werden de leden van Ged. Staten op- erkzaam gemaakt op het feit, dat ter Westzyde uitbreiding zeer gewenscht is en dat aan de Oostzyde eveneens uitbreiding nuttig zou zyn, doch dat daar de provin ciale grens een belemmering vormt. Daarop hebben genoemde heeren zich naar Ammerstol begeven, waar zy een con- irentie hadden met B. en W. dier gemeente Naar aanleiding hiervan vestigt het blad de aandacht op het feit, dat in de laatste zitting van de Provinciale Staten van Zuid- Holland de opmerking gemaakt werd, dat het eenige, wat er voor de gemeente Am merstol met haar benarden financieelen toe stand opzit, is, om geannexeerd te worden met .een andere gemeente. Het spreekt vanzelf, dat de overleggingen thans nog in een zeer voorbereidend sta dium STOLWIJK. By de gehouden aanbesteding voor een landbouwerswoning met schuur en stalling door den bouwkundige J. C. Koot, was als laagste inschryver den heer Doesberg te Haastrecht voor 7349.—; als hoogste de heer Bunschoten te Groot-Ammers voor 9985.—. Het werk is aan den laagsten in schryver gegund. Door de Coöp. Boerenleenbank alhier is een bedrag van 100.— beschikbaar gesteld foor de getroffenen by den stormramp. VLIST. Op Donderdag 30 Juni a.s., namiddags van 2%3 uur, zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. Evangelisatiegebouw, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. A. Dekker te Bleiawyk. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Leeskerk. 6% u. n.m. Ds. H. A. de Geus. emonstr. Kerk. Geen dienst. N1EUWERKERK a. d. IJSÜKL. Ned. Herv. Kerk, 19 u. v.m. De heer A. de Redely kheid. 7 u. n.m. Ds. J. Enklaar. REEUWtJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. H. A. de Geus van Waddinxveen. DKAADLOOZE DIENST. Linbergh naar Canada. WASHING ion. 'Zo 3uiu. cniu'bergl, liueh dk> uiniuKifJg tig vuil de Cauade© sche regeering uni op 2 Juii naar Ut tawa te vliegen otui tteel te nennetii aan het diaaiiüiüloii jubileum van Canada aaaigenooueo. Een non-stop-rit van San Francisco naar Hawaii. NEW YORK, 25 Juni. Het Departe ment van Uorlog liee i loesteviuic ng ge geven voor een anonJeibrokon vlucht vail Sao Francisco naar Hawaii, een atstaaid van 2-iOO mijl. welke vlucht in hel begin van Juli met een. 6-n»otorig vliegtuig aal worden ondernouuem. De typograaf W. S. veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf. LEEUWARDEN, 25 Juni. Het Ue rtchlahol alhier heet heden in hoog er beroep arrest gewesten in de aaak ie gen den, 29-jarigen tyjiograai. W. 9. du heeft tereoh(gestaan wegens mis unideling den dood tengevolge heb bende, van zijn ehel S. in de drukke rij van do ui m«a Walters te Cl railing en. Het Hof veroordeelde hem lat ee:> gevangenisstrai vain 7 jaren, de eiscl» was 12 jaar. ADVEUTENTIEN. VOORLOOPIG KOSTELOOS Bij vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Rotterdam, d.d. 22 Juni 1927 ia in staat van faillissement verklaard Pieter Adrianus Strijdhorst, tuinder, wonende te Zevenhuisen, zulks met benoeming van den E. A. Heer Mr. S. N. B. Halbertsmp tot Rechter-Commissaris en van den on- dergeteekende tot curator. De Curator, Mr. H. P. C. M. DE WITT WIJNEN GOUDA, 24 Juni 1927. Oosthaven 51. VOORLOOPIG KOSTELOOS. By vonnis van de Arrondissements-Recht- bank te Rotterdam d.d. 24 Juni j.l. is MA RIA JOSEPH1NA ANTOINETTE MARIA KLEEKAMP (wed. J. Zeegers), Dubbele Buurt te Gouda verklaard in staat van fail lissement, zulks met benoeming van den E.A. Heer Mr. G. L. VAN OOSTEN SLIN GERLAND tot rechter-commissari8 en van ondergeteekende tot curator. Mr. M. DE MOL. GOUDA, 25 Juni 1927. Markt 46. Zondag 26 Juni. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. P. D. Tjalsma. Onderwerp: „De Engelenzang en de Groote Parade". Kleine Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. Borger. Lutihersche Kerk, 10 u. \.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. Herm. Knoop. Ver. „Calvyn", Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en .5% u. n.m. De heer Vroegindewey te Middel harnis. AMMERSTOL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Hugenholtz. berkenwoude. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. L. R. v. d. Broek. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Dekking. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk. Geen dienst. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Houtgast. Afscheid. van Ja. E. VAN DONGEN BOLDING is van Vest 29 naar MARTENSSINGEL 154 (by het viaduct). 8 Geen Gouwenaar gaat op reis zonder Siroopwafels mee te nemen. Nu het reisseizoen weer aankomt herinneren wij aan ons fabrikaat. Wij hebben Luxe blikjes met Stadhuis en Waag in Oud- Hollandache uitvoering f 1.45. De losse Wafels kosten 6 cent. ie» to »r vardwljnt ■Hak varaehl|nt Gebruikt daarom 10 f !■- per flacon. J. C. LANGERAAR, „HET BLAUWE KRUIS" Burgemeester Martenssingel Telef. 739. Blauwstraat 12, GRAMOFOONGELUID DOCH WERKELIJKHEID Vraagt demonstratie van de Radio-ontvanger JOH. BEIJ, Gouda. 1817 30

Goudsche Courant | 1927 | | pagina 4