Drinkt IJsselstijn's Hieuw Rood. Buitengewoon Schitterend Programma PREDIKBEURTEN. Laatste Berichten. WISKUNDE - P. s. DAUVILLIER, A. K. J. DE HAAS Pekelvleesch Gebr. Roastbeef Kalfsgehakt Leverkaas Am «I. OPSTELtBN Imistirij „Dl liriscki Giyir' The aire Boltlnl: Lachwi Lachsn tachsn ARENS Staat dit jaar met de Ponnybaan es een Hypodróme met prima Zadel-Rijpaarden op de NIEUWE MARKT:2tl° 34 Schoenmakerij voor fijne Schoenreparatiën III ttOOIK IDE KEBMIS voorhanden GEMBER- en SUCAÖEKOEK, x. T7*E£a:B"u se®- i de den Havenmeester vergadering van 16 de woning (aangehouden Juli 1927). De heer KAMPHU1JZEN (c.h.) kan niet meegaan met het voorstel. Het gepleegde verzuim kan iedereen overkomen. Spr. het eens met de Fabricagecommissie, dat de Havenmeester zich zou kunnen beroepen op niet-betrouwbaarheid van het apparaat. Het is ondenkbaar dat een zoo hooge waterstand vooruit is te zien. Spr. is voor samenwer king in deze tusschen Politie, Gemeentewer ken «»n Havendienst. Mevr. RIESZ (v.b.) is dezelfde opvatting toegedaan als de heer Kamphuizen. Het zich ter ruste begeven met het idee: de echel zal me wakker maken, acht spr. niet goed. Als hoog water te vreezen is, is het beter dat de Havenmeester zich niet ter ruste begeeft. De heer ANDERS (s.d.) zegt dat hem is verzekerd dat een ieder, die eenig verstand van getijen heeft, by het eerste gety reeds kan *ien of by het tweede gety gevaar kan dreigen. Sph voelt er niets voor drie bedry- ven in werking te stellen. Een ajfent kan. een oogje ih het zeil houden, als -men van meening is dat het niet tot de taak van den Havenmeester behoort. De heer fOTHARST (r.k.) wyst op het feit dat langs den geheelen IJsel men door het gety we|rd verrast. Spr. bepleit aanne ming van bét voorstel ter voorkoming van duizenden guldéns schade. De heer DONKER (r.k.) voegt er nog aan toe dat men niet het enge standpunt moet innemen, hy acht het kleine bedrag te klein om tegen het voorstel te stemmen. De ha venmeester krygt hiermede ook electrisch licht. Wethouder BOKHOVEN (v.b.) zegt dat geen zekerheid verkregen wordt dat de Ha venmeester door de schel in richting wakker zal worden en de absolute verantwoording van hem wordt weggenomen. Spr. wil wel meegaan met het aanbrengen van electrisch licht in de Havenmeesterswoning, doch van de scheiinrichting vreest spr. afschuiving van verantwoordelijkheid. I>e VOORZITTER zegt dat by aanneming van het voorstel de Havenmeester n i et van zyn verantwoording zal ontheven zyn. Mevr. RIBiüZ (v.b.) verklaart zioh ook wel voor het aanleggen van electrisch licht. De jreer DONKER (r.k.) wyst er nog op dat de huiagénooten ook de schel kunnen hooren. De heer POTHARST (r.k.) De schel blyft 2 uur werken! j Do VOORZITTER: Straks hoor ik ze ook nog! De heer POTHARST: Best mogelijk. Het voorstel ifrordt in stemming) gebracht en aangenomen met 10 tegen 6 stemmen. Het voorstel tot herstelling van de oever bescherming by het Bolwerk (aange houden in de vergadering van 15 Juli 1927). Aangenomen. Het voorstel tot het verstrekken van een renteloos voorschot aan het Kerkbestuur der Ned. Israëlitische Gemeente tot een bedrag van 2075 ten behoeve van den aanleg eener nieuwe begraafplaats voor die ge-' Aangenomen. Het voorstel tot het niet verleenen van ontheffing van de eischen der veror dening betreffende de verlofslokali teiten aap W. P. H. Jansen. De heer SANDERS (s.d.) wyst er op dat een artikel in |de verordening veroorlooft dispensatie te iverleenen in een zaak als deze. Mevr. RlESZj (v.b.) gevoelt wel het be zwaar dat B. en W. hebben. B. en W. zou den zich begeven op een hellend vlak «iet het vcrleénen vën dispensatie. In dij eene gov al echter wajjr het gezin waarschijnlijk geheel aan armoede zou zyn overgeleverd, zou spr. verzachtende omstandigheden wil len laten geldeii. Spr. vraagt of het niet mogelijk is eenige verbetering in de lokali teit aan te brengen of desnoods de zaak een balt jaar aan té houden, in dien tyd kan ïiatu andere bestaansmiddelen worden om gezien. De VOORZITTER is van meening dat een volgend keer men wéér met een even klem mend aigunierft zal aankomen. De Raad zal goed doen vast te, houden aan zyn eigen ver- ordeping. I Spr. brengt in istemming het voorstel tot afwijzing van de [aanvraag. l£et wordt aangenomen met 11 tegen 5 stemmen. Het voorstel tot^aankoop van grond en water, geleden in de Willens van J. C. Wagner, L. Houd ijk en, de Wed. A. Borst. Aangenomen. Af- en overschrijvingen op de gemeen tebegroting dienst 1927. Goedgekeurd. Wethouder Lafeber hersteld. De VOORZITTER stelt er prys op den heer Lafeber gel(uk te wenschen met-zyn volledig herstel. Wethouder LAFEBER (s.d.) dankt den Voorzitter. Art. 70 Politieverordening. De VOORZITTER zegt in verband met een ingekomen voorstel van Mevr. Riesz e. a. tot wijziging van art. 70 der Politiever ordening naar aanleiding van klachten van bewoners van den Kleiweg, in* overleg met den Commissaris van Politie maatregelen te hebben getroffen ten aanzien van de klacht overliet niet mogen stilstaan van auto'} op den openbaren weg. De politie stelt z|ch voor voortdurend toe zicht te houden datj het verkeersbelang niet gesctoaad wordt,Kmaar anderzijds de veror dening zoodanig toe te passen dat hiet iedere stilstaand» auto tot doorryden wordt genoodzaakt. Dairmede zal aan de bezwa ren worden tegemoet gekomen. Mevr. RIESZ (v.b.) verheugt zich over de kwestie, omdat persooniyke sympathieën en antipathiën nu kunnen gelden. Spr. hoopt dat zooveel mogelijk dispensatie zal worden gegeven in het belang van de neringdoen den. De VOORZITTER zegt toe dat van be voorrechting geen sprake kan zyn. W et houde rs pensioenen. De VOORZITTER zegt nog dat de wet houderspensioenen niet aan de orde konden komen in deze vergadering. We zien, zegt spr., elkaar terug vóór September. Het Turfaingelpontje. De heer DONKER (r.k.) geeft in over weging het Turfsingelpontje in plaats van met trapjes te voorzien van een glooiende inrichting ten behoeve van fietsen en kin derwagens. Wethouder BOKHOVEN (v.b.) zal er nota van nemen. De sloot achter het Ziekenhuis. De heer v. STAAL (s.d.) zegt eenige maanden geleden gevraagd te hebben om verbetering van de sloot achter het Van Iterson Ziekenhuis. De toestand ter plaatse is ondraaglyk. De VOORZITTER zal de zaak bespreken. Waterlevering op de kermis. De heer v. STAAL (s.d.) vraagt of het drinkwater op het kennisterrein geleverd wordt tegen 3 ct. per emmer. Spr. acht dit te hoog en niet in het belang der hygiëne. Volgens spr. zou 1 M3. die 0.26 kost dan 1.50 opbrengen! De VOORZITTER heeft die zaak onder zocht. De waterverkoop balanceert met de aftapkosten, waarvoor een man van G. W. noodig is. Spr. heeft niet den indruk gekre gen dat het water te duur is. De zaak zal nader onder de oogen worden gezien. Het personeel by de Gemeente-Ontvan- «er- De heer v. d. BRUG (c.s.) wyst op het eertyd9 gedane verzoek om salarisherzie ning van den ambtenaar ten kantore van den Gemeente-ontvanger werkzaam. De VOORZITTER zegt zyn aandacht hier aan te zullen wyden. De openbare vergadering wordt te kwart voor elf gesloten, waarna de Raad overgaat in besloten zitting. Da vlootoonfarontio la Qaaèva. Ongunstige De werkzaamheden der vlootconferentie zyn practisch afgebroken. Wat er verder gebeuren zal hangt af van de beslissingen der regeeringen te Washington en Tokio na kennisneming van de jongste voorstellen der Britsche afvaardiging, aldus het laatste nieuws uit Genève. De Amerikanen wachten, zoo luiden de berichten verder, instructies uit Washington om een definitief antwoord op de Engelsche voorstellen te kunnen ge ven. De Amerikaansche delegatie heeft gisteren namelyk nog niet zelf de verant woordelykheid op zich durven nemen om deze voorstellen af te wijzen; maar men neemt in het algemeen aan, dat het ant woord uit Washington wel negatief zal uit vallen. Ondertusschen schynen de Japan ners, niettegenstaande hun groot pessimis me, nog op onofficieele wyze bemiddelings pogingen te doen, waarzy echter zelf geen groote verwachtingen hebben, al verluidt het dat uit Genève berichten van zoo groot belang naar Londen zyn verzonden, dat Sir Austen Chamberlain, de minister van Bui- tenlandsche Zaken, in alleryl een minister raad heeft bijeengeroepen. Verscheidene ministers, die na het uiteengaan van het Lagerhuis de stad haddén verlaten, zyn weer teruggeroepen.. Minister Churchill kreeg aan het Waterloo-station nog net bij tijds bericht. Andere ministers, die per auto vertrokken waren, zyn op den weg door de gewaarschuwde politie opgevangen en zyn teruggekomen. Definitief kan wor den verklaard, dat de conferentie te Genève niet is opgebroken. In officieele kringen in Londen wordt de toestand wel als critiek beschouwd, ir men is van meening, dat die Amerikanen nog niet tyd genoeg kunnen hebben gehad om al de details van den ge heelen omvang van de nieuwe Britsche voorstellen te onderzoeken. In niet-officieele kringen acht men de kans op succes zeer gering, daar men vreest, dat er een fundamenteel verschil van politiek bestaat tusschen de Vereenig- de Staten en Groot-Brittannië over den aan bouw van kruisers in de eerstvolgende tien jaar. Verder zou het technisch verschil zoo wel wat betreft de tonnage van kruisers als het kaliber der kanonnen onoplosbaar zyn gebleken. De Britsche voorstellen geven de grens aan, waartoe Groot-Brittannië kan gaan. De „New York World" zegt, dat de bei de regeeringen niet alleen zich voorberei den op het afbreken van de conferentie, maar, wat veel erger is, op een hervatting van den wedstryd in bewapening. Het blad spreekt den wensch uit, dat president Coolidge en Baldwin, de Britsche premier, in conferentie zullen bijeenkomen, om het kwaad, dat de deskundigen hebben berok kend, te niet te doen. De „Tribune" zegt. dat de rede van Sir Austen Chamberlain blijkbaar een ommekeer aanwyst in de Brit sche marinepolitiek en vraagt, wat de ware oorzaak van deze afwyking van de vroegere verklaringen van Lord Balfour is. Hoe dit alles zy, dat men de hoop op overeenstemming reeds gaat verliezen, kan we zeiden het gisteren reeds, zeker we! worden afgeleid uit de omstandigheid, dat officieel voor Maandag een openbare zitting is aangekondigd, waarvan men aanneemt, dat zy de conferentie, die dan in 't water .tal zyn gevallen, za! besluiten. Dat zou een smadelijk einde zyn en een groote politieke tegenslag Misschien za! men zich nog uit de moei- lyltheden trachten te redden door een tijde lijke overeenkomst aan te gaan voor een beperkt aantal jaren. In dat geval zou de conferentie althans iets hebben bereikt, maar in Amerika schijnt men voor een «der gelijke oplossing niet al te veel te voelen. In elk geval kan men er op rekenen, dat een mislukking zal uitloopen op een vlootbouw- concurrentie en het streven van die Ameri kanen, die een krachtige Amerikaansche marine wenschen, opnieuw aan wakkeien. Het Amerikaansche beawaar tegen hetgeen Engeland aan de hand doet, komt namelijk hierop neer, dat aanvaarding ervan de Ver. Staten zou noodlzaken een verbazend kost baar bouwprogram ten uitvoer te leggen, terwyl de Amerikaansche vloot in dat ge val zelfs nog niet eens op één lyn gesteld zou kunnen worden met de Engeleche. Het feit, dat Groot-Brittannië eraan vasthoudt, dat elke mogendheid behalve de totale ton nage nog 25 proeent daarvan mag handha ven aan oude schepen en bovendien ver langt, dat de Kruisers beneden 10.000 ton slechts met zes-duims-kanonnen mogen wordén bewapend, wekt vooral Amerika's misnoegen. Wat dit laatste punt aangaat, wyzen de Amerikanen erop, dat Engeland practisch Amerika de baas blyft, omdat het maar al te gemakkelijk zyn groote handels vloot met zes-duims-kanonen kan bewape nen. Alleen op het gebied der duikbooten heeft Engeland in zyn nieuwe voorstellen eenige toeschietelijkheid betond, die echter niet blyk geeft van verregaande generasi- teit, daar de concessie geschiedt... ten koste van Japan. Aan vankei yk was Engeland van ordeel, dat Japan's duikbootvloot dezelfde tonnage mocht hebben als die van Amerika en Engeland; volgens de nieuwe voorstellen echter zal Japan slechts 60.000 ton en Ame rika en Engeland beide 90.000 Jon mogen bezitten. Zooals wy reeds lieten uitkomen, kan naü- welyks worden aangenomen, dat Amerika zich zal vereenigen met de Britsche voor stellen. BUITENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. Nbodweer in West falen. Het noodweer, dat in den afgeloopen nacht en hedenochtend boven het geheele gebied van den Beneden-Rijn heeft gewoed, 'heeft groote schade aangericht. Zware ha- gelbuein hebben aan het te velde staanfe gewas zulke verwoestingen aangericht, dat cle oogst voor een gedeelte als verloren moet worden beschouwd. BELGK. De helden van Yperen. Sir Laming Worthington Evans,, de mi nister van oorlog, heeft een schrijven ge richt tot den heer Calder, den directeur van de Burtonbrouwery, waarin hy diens aan bod, om „hoogte 60", die tijdens den oorlog 'het tooneel van zeer zware gevechten in den sector van Yperen is geweest, aan de Engelsche natie te schenken, aanvaard.' De minister deelt tevens mede, dat hy de rijkscommissie vóór de oorlogsgraven heeft verzocht, de schenking over te nemen en voor het onderhoud van het terrein te zor gen. Sir Fabian Ware, de onder-voorzitter de zer commissie, heeft in een interview ge zegd, dat, zoodra de overdracht is geschied, hy onmiddellijk* zal nagaan, op welke wyze de heuvel het best in stand kon worden ge houden. FRANKRIJK. Een Herinnering aak de autobandieten. Dieudainné begenadigd. De stoutmoedige vlucht uit de strafkolo nie. Guyana dóór Dieudonné, één van de le den van de beruchte bende autobandieten i.l* i«w Bonn°t, heeft onlangs de algemeene be- toezegging, maar hét lijkt spr. een moetiyk lkngsteling gewekt. Dieudonné mocht zich zooals het een goede roman betaamt, „zy elkaar toch krijgen." Léon Daudet laat van zich Hooren. Hij wenscht een nieuw onderzoek naar den dood van zyn zoon. De ochtendbladen publiceeren uittreksels uit een brief van Léon Daudet aan den mi nister van justitie, waarin hy zich beklaagt over de wyze, waarop het proces over den dood van zyn zoon Philippe is gevoerd en zich bereid verklaart in de gevangenis terug te keeren, indien naar aanleiding van zyn klacht een nieuw onderzoek ingesteld en zonder belemmering uitgevoerd zal worden. Daudet stelt den eisch, dat de politie-ambte- naren, die by deze zaak betrokken zyn, ter beschikking zullen worden gesteld, opdat hy de noodige waarborgen zal hebben, dat het onderzoek behoorlijk plaats heeft. CHINA. Groote overstroomingen. Yele dood vu. Het Chineesche blad Sjoenpas zegt, dat er 10.000 menschen verdronken en 100.000 dakloos zyn geworden te Tsjang-tsjou-foe, 80 K.M. ten W. van Arnoy, by overstroo mingen van de Koeling, die buiten zyn bed is getreden. Zeven districten zyn over stroomd. De oogst is beschadigd. De schade zou 5 millioen Mexicaansche dollars bedra gen. ITALIë. De dienstplichtige leeftijd. Volgens enkele Italiaansdhe bladen zou op het departement van oorlog te Rome een wetsontwerp worden voorbereid, waardoor de dienstplichtige leeftyd in Italië van 20 op 21 jaar zal worden gebracht. STADSNIEUWS. RECHTZAKEN. Verhoogde aansprakelijkheid bij een Coöp. vereeniging. Een Westiandsche quaestie. De Coöperatieve Verduurzaaminrichting „Het Westland" te Naaldwijk was op 18 October 1920 failliet verklaard. Wegens een aan curatoren gebleken tekort, vermoe delijk 1.050.000 bedragende, hebben dezen toen de leden-aandetlhouders aangesproken tot bij-storting op de aandeelen tot een be drag van 300 per aandeel, aangezien art. 14 der Statuten bepaalt dat de aansprake lijkheid voor het tekort voor ieder lid wordt beperkt tot 300 voor elk te zjjnen name ingeschreven aandeel. Aanvankeiyk was de aansprakelijkheid beperkt tot 100, doch in een op 5 Juli 1919 gehouden aandeelhou dersvergadering werd dit bedrag verhoogd tot 300 voor een tijdsverloop tot en met Juli 1920, welke termijn by besluit van 25 Juni 1920 is verlengd tot en met 31 Dec. 1920. De Haagsehe rechtbank heeft de door cu ratoren ingestelde vordering toegewezen tot een bedrag van 100 per aandeel, terwyl de besluiten van 5 Juli 1910 en van 25 Juni 1920 tot wijziging der statuten nietig wer den verklaard, op grond dat de aandeelhou ders by het nemen hunner beslissing in dwaling hebben verkeerd', en dat de ver hoogde aansprakelijkheid alleen zou gelden voor een bepaalde, door het bestuur voorge stelde, transactie met een buitenlandsche firma. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft zich thans met deze beslissing eens ver klaard, waarbij nog werd overwogen, dat den leden een juist inzicht in de positie waarin hun vereeniging zich bevond, is ont houden, en dat door het bestuur is verzwe gen, dat „het Westland" een groote schuld had aan de bank, welke schuld door de be staande aansprakelykheid niet was gedekt. Het Hof bekrachtigde dan ook het gewe zen vonnis. GEMENGDE BERICHTEN. verheugen in veler sympathie, zóó zelfs, dat de Figaro dezer dagen in wanhoop uit- riép, waarom men dan indertijd, als men zoo overtuigd ie van 'a mans onschuld, dit niet heeft doen uitkomen in plaats van te wachten tot de belanghebbende zelf het ini tiatief heeft genomen tot zyn bevrijding! Woensdag heeft de minister van justitie, na een ministerraad verklaard, dat Dieu donné (hy wordt door de Braziliaansche autoriteiten, zooals men weet, vastgehou den) begenadigd zal worden, zoodra enkele formaliteiten betreffende de uitlevering ge regeld zullen zyn. Het soort aureool, hetwelk thans in da verbeelding der Pary zenaars het hoofd van Eugéne Dieudonné omgeeft, dankt onge twijfeld zyn ontstaan niet het minst aan- het romantisch element, dat zoo sterk by zyn vlucht is betrokken. Eugéne toch dankt zijn vrijheid aan den moed en de toeiwyding van een Amerl- kaansch meisje, dat hem een 15 jaren gele den in Parijs had leeren kennen. Toen hy naar het bagno werd gezonden, volgde zy hem in de rol van ziekenzuster. Onafgebroken ontwierp zy plannen voor zyn ontvluchting, maar moest deze telkens weer opgeven. Herhaaldelijk deed zy rei zen naar het oontinent, verkleed als man; soms fungeerde zy als kok op een handels- stoomer, dan weer wist «Ij een ander baan tje te krjjgen. Tenslotte scheën haar taaie energie be loond te zullen worden; maar in het gezicht van de haven al* het ware strandde haar vriend nog tengevolge van *ifn eigen groot moedigheid, die hem belette enkelen van zyn kitgenooten, die hem geholpen hadden, in den steek te laten. Het drama-Bonnot zal dus tenslotte be sloten worden tiet een hoofdstuk, waarin. Een kind vergeten in den trein. Op 't station Woerden kwam 'n echtpaar met hun jeugdige spruit uit de richting R'dam; zy moesten voor Leiden overstappen. Toen de* trein, die het echtpaar had verlaten, de reis naar Utrecht reeds was begonnen, kwam de moeder tot de ontdekking dat het kind in den coupé was achtergebleven. Dat komt er van als men kleine kinderen in het bagagagenet legt. De vader is zyn telg naar Utrecht nagespoord. ONZE KOLONIËN. A. Van Nieuwenhoven Helbach. t Batavia's eerste vervangend bur gemeester overleden. De heer A. van Nieuwenhoven Helbach, loco-burgemééster van Batavia, is ten ge volge van een beroerte overleden. De thans overledene was zoo we! in Kali Besar- als in municipale kringen onge meen populair. De heer Van Nieuwenhoven Helbach was U:hef der effectenfirma Pino Co., en \erd tot lid van den gemeenteraad geko zeV meen periode toen de Bataviasche grodUlndel geen vertegenwoordiger hal in de vroedschap. Hy vestigde te voren de aandacht op zich als leider van een pro test-beweging onder de burgerij, gericht tegen plannen van den gemeenteraad om op overhaaste vyijze het groote particulie re land „Petodjo" aan te koopen; een quaestie, welke een achttal jaren geleden veel beroering in Tndië's hoofdstad ver wekte. De heer Helbach weid, nadat de heer Schotman was benoemd tot burgemeester van Cheribon, gekozen tot eersten praats vervanger van den burgemeester, en trad herhaaldelijk met succes op als loco-hoofd ,'hr gemeente. Circa een jaar geleden werd hy" benoemd tot Batavia's eersten wethou der; een functie, die vele beslommeringen met zich bracht. Ook in,het hoofdstedelijk society-leven nam de heer Helbach een voorname plaats in. Hier is ongetwijfeld een man heenge gaan, die een leegte achterlaat. GOUDA, 80 Juli 1927. Comité Stormramp 1927. Stand der giften op 29 Juli 1927. Totaal vorige opgaaf 5489.81 Ontvangen van: Dresseerclub „Gouda" (Demon stratie Politiehonden op 23 Juli 1927) 116.81H Totaal5556.68 Examen M. U. L. O. Te 's-Gravenhage slaagde voor het ex*, men M. U. L. O.: A. Boot, N. v. d. Berg B. de Mink en Chr. de Jong, allen alhier. Geen spreekuur. Men verzoekt ons te melden dat wethou der Lafeber verhinderd is a.s. Maandag spreekuur te houden. De spoorweg GoudaAlphen. Waddinxveen is nu voor spoedige voltooiing Nadat in een vorige raadsvergadering de stemmen hadden gestaakt, besloot de raad der gemeente Waddinxveen Donderdagavond met 7 tegen 6 st. op zyn in 1923 eenparig genomen besluit terug te komen en de re geering te verzoeken alsnog den spoorweg GoudaAlphen met spoed te voltooien. Het lid Galama, die' door ziekte geruimen tyd in Zwitserland heeft vertoefd, was nu ter vergadering aanwezig en stemde voor. Jubileum. Maandag 1 Augustus a.s. herdenkt mej. J. Meyer den dag, dat zy voor vijf-en-twin- tig jaar aan de Werkinrichting alhier ver bonden zal zyn. Exainen Duitsche Handelscorrespondentie. Voor het op 28 Juni 1927 te Rotterdam gehouden examen in de Duitsche Handels correspondentie der Federatie van Handels- en Kantoorbedienden slaagde J. B. v. d. Velden, alhier, leerling van den heer H. M. v. Triet alhier. Voor dit zelfde Mercurius-examen slaag de ook de heer M. van Dam, leerling van den heer Lafeber. Een winkelweek in September. Door de Middenstands-Centrale is beslo ten hier ter stede een winkelweek te hou- den van 2024 September a.s. De Commis sie, die met de organisatie is belast, heeft reed» verschillende plannen ontworpen, die als zy tot verwezenlijking komen deze win kelweek tot een zeer belangwekkende voor onze Gemeente zullen maken. Zoo spoedig nadere bijzonderheden be kend zijn, zullen deze door ons worden ge publiceerd. Geref. Kerk. Onze oud-stadgenoot Ds. A. Derckaen, predikant by de Geref. Kerk te Pynacker- Nootdrop, komt met Ds. J. C. Houtzagers van Reeuwyk-Sluipwijk voor op het twee tal voor de Geref. Kerk te Middelburg. Thalia-Theater. Het journaal bevat o.a. de opname met het langzaamwerkend apparaat van een duiksprong te Pary's van Miss Quiney van een hoogte van 17 toeter; herdenking der eerste tocht door de Sahara; optocht der reuzen door Brussel; Maurice Chevallier zjjn muziekmemoires schrijvend; vlucht van 7000 postduiven te Saint Denis; wat iedere vrouw wil dragen en races te Longchamps. Voorts bevat het programma twee hoofd nummers: het eerste is getiteld „Fired is bang voor paarden", een spannende en goe de cowboy-film in 5 acten, waarin Fred Hu- mes de hoofdrol vervult. Fred heeft een onverklaarbare vrees voor paarden welke eigenschap hem i» "ito be- oep allerminst te pas komt. Om de gunst van het meisje te winnen dat hy eens uit een onaangename positie redde, zal hy op een race uitkomen met het lievelingspaard van het meisje en het gevolg van zyn wanhoops daad is dat hy den vader van het meisje uit netelige positie redt, den eersten prys wint en in*net bezit komt van een alleraar digst bruidje, „Met ijzeren vuist" is de titel van het tweede hoofdnummer, een Paramountfilm waarin Jack Holt en Billie Dove, goede be kenden van de habituées, de hoofdrollen ver vullen. Ivan Hurd is ten koste van Clifton Brand's vader in het bezit gekomen van het exploi tatierecht van derl houtaankoop. By een minder aangename ontmoeting belooft Hurd Clifton Het exploitatierecht terug te ge- Clifton komt in aanraking met de fa milie St. Ives en gevoelt zich dadeiyk tot Antoinette St. Ives, die ook door Hurd be geerd wordt, aangetrokken. Clifton komt in betrekking by de familie St. Ives en ver richt gevaarlijke karweitjes als zoodanig. r het laten ontploffen van kruiend hout wordt Clifton gewond. Antoinette rent over de stammen hem te hulp, verzorgt hem lief derijk, hetgeen zyn herstel bevordert. Het gevolg is de oprichting van een nieuwe fir ma St. Ives en Brand. Deze film munt uit door goed spel en boeienden inhoud. Op het tooneel weet het ook hier reeds populaire duo Hoffman in zyn nieuwste re pertoire het publiek een hoogst aangenaam kwartiertje te verschaffen. De films draaien ditmaal slechts tot Zon dagavond, daar Maandag Watt en Half Watt als de vroolyke kruisers hun intrede in Thalia zullen doen. Het „Thalia-trio" geeft weer veel moois te hooren. De te houden Bazar voor de restauratie van de Rem. Geref. Kerk. In aansluiting op een dezer dagen door ons geplaatst voorloopig bericht betreffen de de oprichting van een comité ter voor bereiding van een bazar ten bate van de restauratie van het kerkgebouw van de Remonstrantsch Geref. Gemeente, verne men wü thans dat het Comité dat de bazar zal voorbereiden, als volgt is samengoReld. Mevr. L. E. H. PrinceSchim v. d. Loeff, Voorzitster; Mevr. A. E. H. RieszNoot hoven van Goor, Vice-Voorzitster; Mevr. C. L. Tjalsmavan der Meulen, le Secreta resse; Mej. C. M. J. IJsselstyn, 2e Secreta resse; Mevr. C. P. JonkerMiiller, le Pen- ningmeesteresse; Mevr. M. IJssel de Schep perFyan, 2e Penningmeesteresse; Mej. L. de Mol, 3e Penningmeesteresse; Mevr. C. L. AbersonRond; Mevr. A. H. AnemaetAd miraal; Mevr. J. BaerentsKoolhaas; Mevr. E. de BlouwScholten; Mevr. G. Boekei Roeper; Mevr. C. J. Bokhovenv. Vreumin- gen; Mevr. M. van BurkHavenga; Mevr. M. Eynwachter—Verwoerd; Mej. N. Goede- waagen; Mevr. E. Grootendorstv. Zut- phen; Mej. F. Herman de Groot; Mevr. S. v. d. Jagtv. d. Post; Mej. M. B. S. de Jong; Mevr. J. Koole(Hol; Mej. H. H. £or- tenoever; Mej. G. N. Kruisheer; Mevr. N. SlopTienstra; Mej. A. Slop; Mevr. M. v. StapeleSchut; Mevr. M. v. d. Straaten Srpuyt; Mevr. G. M. Sytsma—Boudewyn; Mevr. J. E. TieterBrinkman; Mevr. G. TurionVeenendaal; Mevr. C. J. J. Ver schoor—Boers; Mevr. VixseboxseZonne- ville; Mevr. M. de Vooys—de Lange; Mevr. j J. C. v. Vreumingen--Beekenkamp; Mevr. B. v. VreumingenStoffers. Dé bazar zal gehouden worden van 11 tot en met 14 October a.s. in de Sodieteit „Ons Genoegen". Uit het H. B. S.-kamp te Eerbeek. Hoe het afliep. We hadden een reuzen-eindfuif, zoo schryft de leider ons. Er was een onbekend gebleven kamp-pa, die een flink bedrag te verfuiven gaf. We hadden taartjes, limo nade en nog veel meer en... we hadden ook een kampvuur. De banken er rondom. De kleurige schaar, fantastisch verlicht, op de achtergrond lampions. De stemming steeg ten top. Toen... kwamen drie booze manrien die bekeurden... omdat je geen kampvuur mag maken. En zoo raakte het sprookje aan z'n eind. Schouwburg-Bioscoop. Maria Corda en Harry Liedtke. Draaide vorige week irt de Schouwburg- Bioscoop een film, waarin Willy Fritsch de hoofdrol vervulde, thans heeft de directie beslag weten te leggen op een rolprent, waarin zyn evenknie Harry Liedtke met Maria Corda de hoofdvertolkers zyn. Har ry Liedtke met z'n vroolyke lach en kwieke, pittige figuur is een van de beste artisten van de Duitsche film-industrie, met onbe twistbaar groot talent, die hy in deze film- een echte z.g. „speelfilm" volop de monstreert. Zyn vertolking van den advo caat moet in alle opzichten zeer geslaagd genoemd worden. Maria Corda, ook een ar tiste van den eersten rang, is in deze film een waardige partnerin. De rol van het wufte, frivole vrouwtje, dat in plaats van haar man een gezellig thuis te bezorgen, hem avond aan avond meesleept naar dan cings en variété's, wordt door haar op voor- treffelyke wyze weergegeven. Niet minder goed was het spel van „het vriendinnetje" de naam van de artiste is ons ontschoten die dat wat den man noodig had, telkens op het juiste oogenblik wist te geven. En dan de kostelyke rol van den dokter! Wy hebben tegen deze film maar een groot be zwaar, dat is de titel „Mevrouw wenscht geen kinderen"; met een pakkender titel zou deze zoo goed gespeelde, tot in de klein ste finesses verzorgde film een Schlager worden. Intusschen, wy twyfelen er niet aan of de Schouwburg-Bioscoopdirectie zal deze week over het bezoek niet te klagen hebben. Het byprogramma vertoont een mooie film over uitgestorven volksstammen tn Amerika, en een tweetal komische fcwee- acters, met aardige nieuwe vondsten. Het orchest willen we niet den lof onthouden voor de mooie vertolking van de Czardas I van Monti! Maandag- en Dinsdagavond draait een speciaal Kermis-programma, waarover wy nog nader in ons volgend nummer zullen berichten. Dresseerclub „Gouda". Het batig saldo der opbrengst van de Politiehondendemonstratie der Dresseer club „Gouda", welke op Zaterdag 23 Juli is gehouden, bedroeg 116.81%. Zooals de lezers weten is dit bedrag be stemd voor het Stormramp Comité 1927 en inmiddels aan genoemd comité afgedragen. Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Aanbiedingen van werkzoekenden. Lijst van 27 Juli 1927. 1 garneerder, 6 aardewerkers, 7 pypma- kers, 2 machinezetters, 3 drukkers, 7 tim merlieden, 9 letterzetters, 7 heiers, 2 wit ters, 1 loodgieter, 4 metselaars, 9 grond werkers, 1 electriciën, 13 opperlieden, 2 1 houtdraaiers, 3 kistenmaker», 1 stoffeerder, 1 beitserv 1 mach. lyutbewerker, 2 schoen makers (1 leerling-), 1 scheepstuiger, 1 bleekersknecht, 4 scheepsklinkers en yzer-* werkers; 1 machinist, 1 smid, 2 blikslager.», 3 stokers, 3 bankwerkers (1 halfwas), 1 sol deerder, 1 kopergieter, 4 textielarbeiders, 3 suikerwerkers, 2 brood- en banketbakkers, 1 slagersknecht, 17 pakhuis-, 1 expeditie bedienden, 2 tuindersknechts, 16 sigarenma kers, 6 schippersknechts, 1 sorteerder (si garen), 1 plakker, 4 reizigers, 1 kantoorbe diende, 1 kellner, 5 koetsiers, 1 winkelbe diende, 3 boekhouders, 81 transport- en fa brieksarbeiders, 6 chauffeurs, 1 aankomend N loodgieter, 1 werkster. B§geriyke Stand. IN:% i GEBOREN:^? Juli: Maria Jozephina, d. v. C. Zuidam en H. van der Horst, A. de Vischmarkt 40. 29 Juli: Janna, d. v. C. Vonk en M. de Jong, Turfmarkt 40. Wil lem, z. v. W. van de^i Broek en C. Wilten- burg, Boschweg 3. ONDERTROUWD: 28 Juli: T. G. Zylsira en M. J. E. Gestel. G. A. van de Vliet en A. A. Blom. G. W. Vergeer en H. M. Zwanenburg. J. P. Nuvelstyn en J. van der Valk. C. Snel en M. Schmechta. OVERLEDEN: 28 Juli. Pieter Frank Ver sluis, 4 mnd. Dirk Heemsbergen, 57 j. Agenda. 30 Jula 3% uur Lombokterrein Buitenoe fening E.H.B.O. en Roode Kruis. De apotheek van den heer E. Grendel, Tiendeweg, is tot en met 5 Aug. benevens c«en daarop volgenden nacht geopend na 8 uur des dvonds (de» nachts echter alleen voor recepten). UIT DEN OMTREK. BERXENWOUDE. Gemeenteraad. De Raad der gemeente Berkenwoude kwam op Donderdag 28 Juli 1927 des n.m. 8 uur byeen. Aanwezig waren de leden G. Oudenes en W. C. van Erk, wethouder», G. D. Rehorst, M. de Jong Gz., G. Suyker, W. Ooms en J. de Groot Jacz. Voorzitter de Burgemeester de heer M. I Gautier, tevens Secretaris. De Voorzitter Opende de vergadering en verzoekt de notulen der vorige vergadering aan te houden. Werd goedgekeurd. 1. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede dat de aanbe steding van het werk voor het Elec. net heeft plaats gehad en den laagsten inschrij ver was Albut en Cluft te Amsterdam voor de som van 27.634. De heer de Groot vroeg of de kosten van de ingenieur daarin zyn begrepen. De heer W. C. van Erk zegt „neen" al leen in totaal 40 geven aan de overige in schrijvers als vergoeding voor hun inechry- ving. De heer M. de Jong vroeg hoever de lei- ding werd gelegd. De burg: zeide tot aan huis. De heeren de Jong en Rehorst verklaren zich hiertegen daar >nen de meter niet over al in huis wil hebben. De heer G. Oudenes meende dat twintig meter uit het midden van den weg wordt gerekend, de heer van Erk merkt op dat 2000 M. Is uitbesteed, wat wel voldoende i«. De Voorzitter stelde voor den heer Dy- kers de meters te laten keuren. Het hono rarium van deh heer Dykers zal 2000.— bedragen. De heer Dykers zal zelf toezicht op het werk houden, zoodat een dagelyksche opzichter niet noodig ia Goedkeuring door Ged. Staten verhuur van land aan P. den Braven, sollicitatie van den heer H. Schipper te Stolwyk voor kas sier boekhouden van het G. E. B. in deze gemeente. Voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde kwam de benoeming mon- teur-meteropnemer door bedanken van den heer K. Krook. B. en W. handhaven de overdracht zoo dat hy thans Luidt: No. 1 A. van Herk, en no. 2 K. Rietveld. De heer M. de Jong Gz. kan zich met de voordracht niet vereenigen en zou willen kiezen uit alle sollicitanten. De Burgemeester wees er op dat een monteur-meteropnenier moet worden be noemd uit de voordracht van B. en W. vol gens de Instructie. De heer M. de Jong Gz. merkte op dat B. en W. de voordracht kunnen intrekken en dan alle vier de sollicitanten opnieuw er op De heer J. de Groot Jacz. zegt dat hy vernam dat B. en W. eigenlyk ook niet erg tevreden zyn over de voordracht. De Burgemeester merkte op dat men zich aan praatjes die de ronde doen in den Raad toch niet kan storen en is tegen intrek king van de voordracht. Verschillende leden blyven zich tegen de voordracht verzetten. Tot stemming werd overgegaan. Na stem ming blyken te zyn uitgebracht op A. van Herk 1 stem, 1 ^tem op K. Rietveld en 5 in De Burgemeester zegt wanneer de Raad zoo onsympathiek tegenover de voordracht staat hy eerst met de wethouders even al leen een bespreking wil hebben, waarop de vergadering wordt geschorst. Na heropening der vergadering zegt de voorzitter dat hoewel B. en W. de handel wijze van den Raad ndet goedkeuren, de voordracht is gewijzigd en thans alle solli citanten er op voorkomen. Thans luidde de voordracht: No 1 K. Rietveld, No. 2 A. van Herk, No. 3 P. Berkouwer, No. 4 K. Markus. Na verschillende stemmingen wordt be noemd P. Berkouwer met 4 stemmen tegen 3 stemmen uitgebracht op K. Markus. De Burgemeester merkte naar aanleidmg van deze stemming op dat do Raad het toch ook niet samen eens is. Daarna komt aan de orde vaststelling jaarwedde kassier-boekhoudter. De Burg- stelde voor dit te stellen op 150. De Burg, vraagt of men nu voor Boek houder een oproeping moet plaatséh, ja of neen. De heeren de Jong en Rehorst verklaar den er zich voor iemand uit de gemeente te nemen. j I A k Aldus besloten. Vervolgens wordt voorgelezen en aange nomen het cohtract met de gemeente Gouda. By de rondvraag vraagt de heer J. de Groot Jacz. hoe 't staat met de aankoop van grond aan den Kerkweg. De voorzitter zeide dat dit nog niet be kend is. y 1 Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. BERGAMBACHT. Voor het diploma M. U. L. O. is geslaagd voor diploma B, C. v. d. Straaten alhier. BOSKOOP. Ds. P. Smit, predikant by d eChr. Geref. Kerk, komt voor op het tweetal voor predi kant te Amsterdam. Mej. W. J. C. v. d. Peet is te Rotterdam geslaagd voot het examen ^fcte nuttige handwerken. De wnd. directeur-generaal van den land bouw brengt ter kennis van hen, die tot den cursus 19271928 van de Rykstuinbouw- winter)schooi wenschen te worden toege laten, dat de data van aanmelding voor het toelatingsexamen ia vastgesteld vóór of uiterlyk op 4 September. POLSBROEK. De nieuwe Burgemeester van Benschop, Hoenkoop en Polsbroek. Jhr. Mr. Van der Goes als zoodanig benoemd. Blykens een in de Staatscourant versche nen bericht is by Koninklijk besluit van 26 Juli benoemd tot burgemeester der gemeen ten Benschop, Hoenkoop en Polsbroek, in de plaats van wylen den heer R. van Beuse- kom, Jhr. Mr. P. W. C. van der Goes, advo caat en procureur te Oegstgeest. Jhr. Van der Goes is omstreeks vijftig jaar oud. Hy is gehuwd en heeft twee kin deren. Als advocaat en procureur heeft hij een ruim vijftienjarige rechtspractyk achter den rug. Sinds 1913 is hy secretaris v. d. Armen raad te Leiden en heeft in verband daarmee zeer veel sociaal werk gedaan. Sinds 1919 is de nieuw benoemde burge meester gestuurslid der Vereeniging voor Chr. Maatschappelijk Weric op Geref. Grond slag in kerkelijke wijk IV te Leiden. Eveneens sinds 1919 is hy secretaris der van het Ryk uitgaande Vereeniging „Boter- controleatation Leiden". Jhr. Van i (bes was secretaris der kort geleden opgeheven Vereeniging ter bestrij ding der werkloosheid en hare gevolgen. Sinds 1920 is hij plaatsvervangend griffier bij het Kantongerecht te Leiden. Onze nieuwe burgemeester heeft vier jaar aLs volontair gewerkt ter gemeentesecreta rie der gemeenten RIjésburg en Noordwijk, teneinde zich in de gemeente administratie te bekwamen. Jhr. Van der Goes ia lid der A. R. Partij en lidmaat der Ned. Herv. Gemeente te Lei den. Omtrent den datum, waarop hy zyn ambt in bovengenoemde drie gemeenten zal aan vaarden, is nog niets bekend. STOLWIJK. Het Café „Harmonié" voor de erven van den heer P. L. Bouter, door notaris Mahl- stede publiek verkocht ia voor den heer A. Koolwyk ingezet op f 5300.terwijl een woonhuisje gelegen toaast bovengenoemd café door den heer B. Natzyl is ingezet op 750.—. De werkman A. Kraayenbrink, werkzaam aan een in aanbouw zijnde schuur is dooi vallende steenen zoodanig getroffen dat hy zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. WADDINXVEEN. Waddinxveen. De rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1926 sluit, wat den gewonen dienst betreft, met een batig saldo van ruim 85000.—. De Raad besloot op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen om van dit batig slot een bedrag van 55000.— over te schrijven naar den kapitaaldienst en daardoor de nieuwe zwem-inrichting, de nieuwe auto-spuit „Magirus" en eenige an dere objecten inééns af te schryven, zoodat daarvoor geen leeningen behoeven te wor den aangegaan. De resteerende 80.000.zal als ont- vangpost worden overgebracht naar den dienst 1928. SPORT EN WEDSTRIJDEN. WATERPOLO. A.s. Dinsdagavond 8 uur speelt G. Z. C. II in de Stedelyke Zweminrichting een wed strijd tegen U. Z. C. II voor de reserve le klasse. Zondag 31 Juli. GOUDA. Remonstr. Kerk, Soc. „de Réunie" 10% u. v.m. Ds. L. R. v. d. Broek, Herv. Pred. te Berkenwoude. St. Janakerk, 10 u. v.m. Ds. Is. Voorsteegh. 6 u. n.m. Ds. Joh. E. Bijl. Kleine Kerk, 10 u. v m. Ds. J. Borger. Lutherache Kerk, 10 u. v.m. Ds. G. Koning van Utrecht. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. Koelewyn van Berkel. Ver. „Calvljn", Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142 5% u. n.m. Ds. Klüsener, beroépen predi kant te Nieuwpoort. Maandag 1 Aug. 7% u. n.m. Ds. W. v. Lok horst te Delfshaven. Woensdag 3 Aug. 7% u. n.m. Ds. G. Albers te Nieuwiefckeriand. Chr. Geref. Gemeente Turfmarkt, 10 u. v.m. en 6% n.m. DV Kok. AMMERSTOL. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. B. Th. Hugenholtz. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 8 u. n.m. Ds Landstra van Haastrecht BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. Dekking. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Remonstr. Keric 10% u. v.m. Dr. S. D. Sax van Oudewetèring. Evangelisatie 9% u. v.m. en 6 u. n.m. De heer W. Bouman te Stellendam. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Gunning te Schoonhoven. 2% u. n.m. De heer de Redelijkheid G.O. te Ouderkerk. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Lawtótra. Geref. Kerk 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. L. E. Smilde. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. Rosber gen van Uitgeest. OUDEWATER. Ned .Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 2% u. n.m. De heer v. Barneveldt. STOLWIJK. Ned. Her-v. Kerk, 10% u. v.m. Ds. Kars te Wouw (Dr.). fcvangelisatiegebouw, 10% u. v.m. De heer Kars G.O. te Schoonhoven. WADDINXVEEN. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Geen opgave, ontvangen. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De heer A. de Redelijkheid. 7 u. n.m. Ds. J. Enklaar. NLEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. De heer Schalekamp G.O. te Overschle. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. De heer Endt uit Rhoon. DRAADLOOZE DIENST. Generaal de Pinedo. ROME, 30 Juli. Kolonel de Pinedo de, be kende luchtvaarder is in verband met zyn buitengewone aviatische prestaties tot Ge neraal bevorderd. De Vesuvius werkt. PARIJS, 30 Juli. Uit Napels wordt ge meld dat de Vesuvius in werking is. ROME, 30 Juli. Nader wordt gemeld dat uit alle deelen van Italië de toeristen zich naar Napels spoeden om het grootsche schouwspel van den in werking zljnden Ve suvius gade te slaan. Uit den Centralen kegel stijgen lava-massa's omhoog en er zyn rood-gele vlammen-gordynen zichtbaar, die boven den middenkrater gassen ontwik kelen, welke aanhoudend tot fantastische kaleidoscopische explosies komen. Rondom den top dwarrelen enorme rookwolken. Deze nieuwe erupties zijn niet van dien aard dat men zich ongerust behoeft te ma ken, het teven in de omringend» wijn gaarden heeft zyn gewone verloop. In de nachtelijke uren is het in den om trek van (fern vulkaan zeer druk door de aanwezigheid van tftllooee vakantiegangers. MARKTBERICHTEN. Coop. V«r. „Do Bortoopockt Volllut' te Boskoop. Rozen, le lew.: Ophelia 3036, Golden Ophelia 26—33, Marcel Kouyer 47—«67, Hadley 71—92, Claudius Pernet 70—76, Co lumbia 60, Butterfly 45—73, Mac Keiler 55 —65, Mme Jules Boyché 24, Rosalindia 50, Polyantharozen 22—27; Diversen: Dahlia's grootbloemig 41—48, kiem kleinbloemig 15 —17, Gladiolen 15—48, Anjers 26—81, Le- lie's 6—8 per kelk. RADIO-TKLEGRAHSCH WEEKBERICHT Hoogste stand 766.2 te Munchen. Laagste stand 750.2 te Blaoksod. Verwachting: Zwakke tol matige wind uit Zuidelijke richtingen. Helder tot liohtibe- wolkt, later wellicht toenemende bewolking. Aanvankelijk droog weer. Weinig verande ring in temperatuur. ADV E RTENT1EN lessen aangeboden, op zeer billijke waor- w aard en, voor leerlingen H. B. S. en Gymnasium, voor candidate® BOUWKUN DIG OPZICHTER, enz. door 761 10 ZEUGSTRAAT 14. Brood- en Beschuitbakkerti Hp BROUWER DE KONING Spieringstraat 15.1 Gouda. Meermalen bekroond. ROTTERDAM. 7 Arts voor 2108 HART en BLOEDVATEN TOT 6 SEPT. NIET TE RAAOPLEBEN IB BI0» Aanbevelend, HOOGSTRAATS TKUF. MN> MARKT 6 TEL. 7«2. KURKEN, FLESSCHENI.AK BRUISPOEDER ZWAVELSTOKKEN AZUNESSKNCS INMAAKKHUIDEN PERKAMENTPAPIER. 2092 20 Standplaat*MaaKT, tegenover de flrme Van der S.nden Thans met een 2115 34 Optreden van een 15-tal Dames- en Heeren Artiesten. Het vorige jaar werd dit theater bezocht door duizende bezoekers. Woensdag-namiddag EXTRA KINDER- EN FAMlLIEVOORSTfeLLINÜ Aanvaufl 2 uar - tc8en verminderde prijzen der plaatsen. - Iül1!)| 2 UI MEN ZIE HET UITVOERIG PROGRAMMA AAN HET THEATER Verschillende bevestigingsmethod^s zooalt Doorgenaald Randgenaaid Gelijmd enz. Aanbevelend Werkplaats A. PERDIJK, Aaltje Baksteeg 7 F. W. RE1TZSTRAAT 22. WEGENS VACANTIE GESLOTEN Maandag 8, Dinsdag 9 en Woensdag 10 Augustus. 2114 30 TAARTEN en KLE1NGEBAK DIVERSE SOORTEN KOEK EN BANKET ALLES VERVAARDIGD VAN PRIMA GRONDSTOFFEN EN BESLIST NATUURBOTER Beleefd aanbevelend, 30 2112 BROOD-. BOE»- BAN ZETBAK ERBIJ SPtERINGSTRAAT. tem, v. W. van de* Broek en C. Willen- Niets meer aan de orde '.tjnde sluit- de Ned. Herv. Kerk, 8 u. m Us utndstra van SPIERINGSTRAAT. burg, Boschweg 3. voorzitter de vergadering. Haastrecht

Goudsche Courant | 1927 | | pagina 4