Vertegenwoordigers wartendijk': Handels&Landbouwbsiik UIEIIlUNUIl DKlMlmmudlai tlM-WEI tor atheel Nederland. PREDIKBEURTEN. Laatste Berichten. Zit- en Slaapkamer Gebr. KAMPHUIZEN. 9 dooi geprkkeldheid, bitterheid en scherpte. Ke'log, Amerika's minister van buitenland- ehe zaken, besloot met de hoop uit te spre ke i. dat het échec de hartelijke Britsch- Amarikaansche betrekkingen niet zal ver tol en, doch dit neemt niet weg, dat de geest van vertrouwen en verzoening op de conferentie dikwijls verre was te zoeken. In elk geval opent de afloop der maritieme conferentie geenszins hoopgevende vooruit zichten met betrekking tot de Volkenbond s- vergadering van September, die zich ook met ontwapeningsproblemen zal bezig hou den. De Bntsehe pers betreurt algemeen het fiasco der conferentie. Volgens de „Star", kon de conferentie uoott een succes worden, daar onmiddellijk b'eek, dat de marine-experts er de leiding van -/ouden nemen, menschen, die hun ge heele leven hadden gericht op het breed uit meten »an alle internationale geschillen ter zee en op het steunen van een nationaal echt op marinegebied. De conferentie was van het begin af reeds gedoemd tot mis lukking en heeft veel schade aangelicht, ^laav zij zoowel in Amerika als in Japan ult- bai tingeii van verontwaardiging heeft ver wekt Voorts is er geheel onnoodig ge- .nraat over pariteit van Amerika en over superioriteit ,op een wijze als men nooit te voren hoorde en die alleen dan van betee- kenis koir zijn, als er gedacht kon worden aan een oorlog tusschen Groot-Brittannië ey Amerika. Het blad zegt, dat het het Jaesfce zal zijn, Amerika kalmweg de schepen te laten bouwen, die het verkiest en zelf niet méér to bouwen dan noodig is voor. be- .cherming van de koopvaardijvloot en voor de verdediging. Amerika kan waarschijnlijk zonder bezwaar die ongewenschte en on- •noodige schepen bekostigen, maar Groot- Brit taimië niet. De „Evening Standard" zegt, dat de Bri cache vertegenwoordigers door hun ken nis, hun vooruitzenden blik en hun klem mende woorden/een uitstekend figuur heb ben geslagen, vooral minister Bridgeman in zijm laatste rede. Zij waren steeds een drachtig, terwijl de Amerikanen de marine experts en de diplomaten, het vaak openlijk oneens waren, waarbij elk der partijen de Amenkaansche perscorrespondenten ge bruikte om haar inzichten bekend te ma ken. Te gispen valt de rede van den Ame- rikaanschen afgevaardigde Gibson, daar deze rede als slotrede, waarop niet meer geantwoord kon worden, veel bestrydbaars en aanvechtbaars bevatte. In Amerika is de mislukking van de be sprekingen te Genève met onverschilligheid ontvangen De bladen begroeten over het algemeen de hartelijkheid der redevoerin gen, bij het sluiten van de gisteren gehou den slotzitting uitgesproken. In welinge lichte politieke kringen gelooft men, dat Goohdge thans zijn krachten zal wijden aan het effenen van den weg door onderhande lingen via de gewone diplomatieke kanalen voor het houden van een nieuwe conferentie te Washington in 1829. BU1TENLANDSCH NIEUWS. VEREENIGDE STATEN. Sacco en Vanzetti. Protest in Parijs en Moskou en Zuid-Amerika. Zooals te verwachten was hebben ook te - Parijs de communisten tegen de weigering van gouverneur Fuller om Sacco en Van zetti gxatie te verleenen, geprotesteerd. Een B.T.A. bericht uit Parijs meldt, dat bij het uitgaan van een vergadering van communisten te Parijs een betooging werd gehouden, waarbij het tusschen politie èn betoogers tot een botsing kwam. De agen ten moesten de betoogers eenige straten ver vervolgen. Een agent werd gewond; ook verschillende betoogers, o.w. het com munistische Kamerlid Duclos. De Russische ibladen publiceeren een op roep aan dp Int. Arb. Hulp, waarin alle arbeiders en intellectueelen opgewekt wor den om tegen de terechtstelling van Sacco en vanzetti te protesteeren. Hoewel de zaak-Saeco en Venzetti, in Home. niet. zooveel sensatie heeft gewekt 'als vijf jaar geleden, vóór het Fascistisch regiem, het geval zou zjjrt geweest, wordt liet verloop van deze „cause célebre" niet temin met groote belangstelling gadege slagen. ZmtJil OMr Athletlik. XIII. Zondag j.l. is alles, wat maar iets pres teert up liet gebied van de athletiek, bijeen geweest op de voorwedstrijden voor de Ne derlandsche kampioenschappen. In een 6-tal plaatsen in den lande werden deze wedstrij den gehouden en zoowel uit 't oogpunt van quaiititeit der deelnemers, als van qualiteit van het geleverde bekeken, zyn ze uitne mend geslaagd. Ons, menschen 'uit het ge- bied der Z. H. A. B., interesseert natuurlijk liet meest, wat onze Zuid-Hollandsche ath- leten in Delft gepresteerd hebben. En in de eerste plaats verheugt ons dan de zeer fraai» verbetering van het Nederlandsch record pohyérspringen door de Thorman G. Lamoree (ex D. O. S., Schoonhoven), die onze voorspelling van de vorige week: „de i eei Lamoree zal bij ernstige training een irrt class vérspringer worden", reeds nu vaar maakte. Want behalve de eerste plaats bij t verspringen met de polsstok (9.14 M.) v eroverde Lamoree ook de tweede plaats bij het vérspriugen m. a. met 6.69 M., achter onze internationaal .JL de Boer dïe 6.96 M. sprong. Ook de Goudsche Quickdames kun nen met voldoening op de voorwedstrijde» terugzien: mej. Heystraten werd afgevaar digd naai' Haarlem voor de 100 M., mej. A. Mallon werd 2e op de 800 M., mej. J. Mal- lon sprong met 1.45 M. evenhoog als no. 1 Slechts een blad, de „Tribune", geeft commentaar op het door de gouverneur Fuller genomen besluit. Het te Rome ver schijnend officieel fascistisch orgaan schrijft: „Wij weten niet of Fuller's beslis sing ten slotte zal eindigen als een tragi sche scherts, die gedurende zeven jaar den geest van onze beide ongelukkige landge- nooten heeft gekweld. Wat ook moge ge beuren, zeker is, dat de executie van de ter dood veroordeelden of zelfs de verdaging van deze executie op schaamtelooze wijze een van de donkerste juridische periodes, die ooit in de geschiedenis voorkwamen, zat besluiten." Sacco en Vanzetti. Reuter meldt uit New-York dat de advo caat, die de zaak van Sacco en Vanzetti op zich genomen heeft, wanhopige pogingen doet om hun leven nog ie redden. De mees te rechtsgeleerden zijn het er over eens, dat er maar één manier is daartoe en wel een beroep op het Hooggerechtshof op grond van het feit, dat de zaak van de beide ver oordeelden niet onpartijdig behandeld is, tengevolge van hunradicale sympathieën. De advocaat, die de zaak thans in handen heeft, is Arthur Hill, een bekende Boston- sche pleiter, aan wien Thompson een Ehr mann, de advocaten van het comité ter ver dediging van Sacco en Vanzetti, de volle vrijheid hebben gelaten om te handelen ge lijk hem het beste lijkt. ENGELAND. Het Kanaal over. De heer Temme, een bediende bij een ver zekeringsmaatschappij te Londen, heeft dit jaar de eerste poging gedaan om het En gelsche Kanaal over te zwemmen en is daarbij geslaagd. Hy vertrok om 42 minu ten na middernacht van Kaap Grisnez en kwam te Lydens Pont, 2 mijlen ten Westen van Dover aan land, na 14 uur en 27 minu ten te hebben gezwommen. BKLGIë. Léon Daudet te Brussel. Een der redacteurs van de Nation Beige heeft op de Anspachiaan, in de onmiddellijke omgeving van de Beurs het drukste punt van Brussel een onderhoud met Léon Daudet gehad, die naar de journalist be weert, heel alleen op den boulevard wandel de. Daudet zeide hem, dat hij wel degelijk van zins is, zijn vacantie in België door te brengen en zelfs indien zijn werk het hem toelaat, met zijn gezin nog eenige uitstap jes naar Nederland en elders wenscht te on dernemen. Het werk, waaraan hij een deel van zijn vacantie wil besteden, is van tweeërlei aard: litterair en wetenschappelijk. Hij bereidt voor den winter een serie lezingen voor over Kabelais, Montaigne en Baudelaire, zet zijn onderzoekingen op het terrein der genezing van kanker en longtering voort en hoopt de laatste hand te kunnen leggen aan een ro man. „Natuurlijk", aldus Daudet, „denk ik er niet aan, in België aan politiek te doen. Aan de Action Frangaise en de Camelots du. Roi heb ilr ganoeg ZWITSERLAND. Het naodweer in een deel van het land. Over het noodweer dat in den middag van 2 Aug. in een groot deel van Zwitserland heeft gewoed, melden de Zwitsersche bla den o.a. nog het volgende In Ziirich viel zulk een geweldige hoe veelheid regen, dat in korten tijd talrijke kelders en vele benedenverdiepingen van huizen onderliepen. Van alle kanten Werd de brandweer te hulp geroepen; '9 avonds waren ruim 100 alarmseinen gegeven! Toen was de geheele brandweer in touw, geen mannetje was achtergebleven. De door het water aangerichte schade is natuurlijk groot. Het onweer heeft ook aanzienlijke storing veroorzaakt in het telefoonverkeer; herhaaldelijk bleek het net ontredderd. In de omgeving van Albistieden heeft de tuin bouw veel te lijden gehad van het water der in een oogenblik tot ontstuimige rivieren geworden beekjes die buiten de oevers tra den. Vele sla- en iomatenbedden zyn ver nield. Met het noodweer ging te Ziirich een sterke daling van de temperatuur gepaard. In het dorp Rothenburg werd de bevol king bij het naderen van de bui verschrikt door een duisternis air, ware het nacht, toen plotseling hagenstecnen -met geweld "neer sloegen en Sn korten tijd alles, wat te va)du stond, vernielden. De prachtig ervoor en 2, en werd tevens 110. 3 bij het no. vér- springen m. a. Een oude bekende in Gouda, de welbeken de W. Ceelen, vroeger van Pro Patria Zoe- termeer} thans van D. O. S. Rotterdam, werd met een sprong van 2.80 M. 3de op het nummer polshoogspringen. Vergelijken wy eens de resultaten by de verschillende wedstrijden behaald, dan zien wy dat de Zuid-Hollandsche athleten lang geen slecht figuur zullen slaan op de Natio nale kampioenschappen a.s. Zondag te Haarlem. Op de 100 M. en 200 M. is de Z.-T. A. B. vertegenwoordiging wel in orde op de midden- en lange afstand is er vast en zeker Amsterdamsche en Haarlemsche suppre- matie. Bekyken wy eens de loopprestaties in de verschillende bonden, dan zien we dat we dik in de goede 100 en 200 M. loopers zitten. Nemen wy in aanmerking, dat degenen, die op deze wedstrijden uitkwamen over 't al gemeen „mindere goden" en „opkomende sterren" waren, dan kan dit niet anders dan 'n verheugend feit genoemd worden. De V. en L. man H. de Boer maakte te Delft de kortste tijd, n.l. 11 sec. Op de 400 M. was 't natuurlijk Ad. Paulen, die in Haarlem de kortste tijd maakte. Hij liep son aise in 51.1 sec., 'Wat voor een grasbaan nog zoo slecht niet is. Zijn grootste concurrent voor a.a. Zondag is Harry Broos, die hem vorig jaar bij de wedstrijd Holland—<België klop- INOEZONDKN MEDEDEELINGEN KANTOOR GOUDA. uaa 10 staunde ooftbonmm zier. er thans uit als in November; de tuinen zyn een woestenij. Een afdeeling m te'ren van de ondoroffi- ciersschool te Luzern biedt hulp in vereeni- ging met de brandweren uit Emmenthal en Luzern. Aan talrijke huizen is groote scha de berokkend; gelukkig zyn er geen men- schenlevens te betreuren. De hagelsteenen, die hier vielen,,waren zoo groot, dat de da ken van sommige schuren eenvoudig wer den doorgeslagen. Van alle kanten komen berichten, van min of meer groote schade, door de kracht van den storm en het water aangericht: uit Röttevil, Hellbühl, Neuenkirch, Ruswil enz. In verschillende van die gemeenten staat byna geen boom meer overeind. Uit Zug wordt gemed, dat ook daar de geheele ooft- oogst vernield is. De schade beloopt hon derdduizenden franken. Uitgestrekte land streken waren Woensdagochtend nog met hagelsteenen bedekt en wit als in den win ter. Na een ondragelijke hitte werd het Dinsdagmiddag tegen 4 uur in 't Kanton Bern zoo donker als op een neveligen win terdag, zoodat men overal het licht moest opsteken; ongevier vier uur vielen de eer ste hagelsteenen, zoo groot als kippeneie ren, neer. Een glazen dak van het station te Bern werd vernield, in verschillende gedeelten van de stad hadden dergelijke ongevallen plaats, zoodat" het neergutsen de water vryen toegang kreeg tot de hui zen. Winkelruiten werden vernield, de gla zen van de broeikassen in de tuinen wer den doorgeslagen. Hoezeer de ruiten het hebben moeten ontgelden, blykt wel hier uit dat bijv. één fabriek de schade aan ge broken ruiten en glazen dakbedekking schat op 20.000 frs. Nadat de hagelslag een tien minuten had geduurd, volgde een stortregen, die weldra de straten in beken veranderde. In Thun, Spie*, in het Berner Oberland, overal is enorme schade aangericht aan den oogst te velde of aan de vruchtboomen. Nergens echter zyn menschenlevens te betreuren. In de bergen verongelukt. De Tyroler Anzeiger meldt, dat de Wur- tembergsche staatsraad Spaick gisteren bij een bergtocht naar den Hochvogel bij Tann- heim in een afgrond gevallen en gedood is. BINNENLAND. De reis van Koningin en Prinses. Eq» küQgrtan vaw het Noorsch iel-3 grairtbureaii uit Oslo d.d. 5 Aug. meiJi Kjoningin WilSMhwrna em Pruis es Ju liaaia rijn te 16.15 uur. na een hees- lijken rit, te Fefor aangekomen. Bei- den zagen er uitstekend uit I)e hoo- ge gaBten hebben zich onmiddellijk jn haar appartementen/ teruggetrokken. Het hotel is vol gakten.. Heit weer is schitterend. Het Congres van het I. V. V. Het besluit van dern heer Oudegeest. Wij melden gisteren dal de lieer J. Üudegeest medegedeeld heet op hei congres van het I.V.V. dat momenteel te Parijs wordt gehouden, dait hij ont slag neem* als secretaris. Blijkens bericht aan .,Het Volk" heeft dje heer Oudegeest dezen slap net die volgende verklaring gemoti veerd Dinsdag heb ik het voor noodzak e- c lijk vqrk|laard zoo zeide hij dat het congres stelling néémt tegenover een secretaris, die zich zou hebban BC/huilddg gemaakt aan feiten, waarvan ik beschuldigd 'ben. Ik blijf bij deze foeeaiin|g en wacht die beeüssknc van de commissie af. Maai* rij heeft haar werkzaamheden nog niet beëindigd en het congres moei in de gelegenheid wok-dien gesteld- 'zijn werkzaamheden voort te zetten, zonder dat het door persoonlijke qnaestiee wordt opgehou- te. Maar Paulen zint op revanche! B(j de 800 M. doet zich het verblijdende feit voor, dat zich hier vooral jonge athleten op de voorgrond plaatsten. De tot nu toe totaal onbekende J.O.S. man Huisken liep in Am sterdam slechts 2 min. 2.2 sec., d. i. maar 4.4 sec. boven Paulen's record en klopte alle Amsterdamsche cracks als Bolten, Lyflan- der e.a. Maar ook de vertegenwoordigers der Noord-Hollandschen en Oostelijken Ath- letiekbond kunnen er zyn: Hoogerwerf tip pelde er in Haarlem 2 min. 4.5 sec. over, terwyl in Nymegen de Quick-man Kwak- kernaat er 2 min. 5 sec. over deed. In Am sterdam was de groote surprise van den dag, de fraaie recordverbetering op de 1500 M. van Jan Zeegers, die nu eindelijk zyn doel bereikt heeft. Daar de sintelbaan erg hard en droog was, zien wy met belangstel ling het loopen van Zeegers op het snelle Haarlem-veld tegemoet. Ook op de 5000 M. stak Jan Zeegers kop en schouders boven zyn tegenstanders uit. Klaasse, die vorige week het Nederlandsch record verbeterde, liep er nu, in eigen omgeving, byna een mi nuut langer over, wat deze record-verbete ring zeer onwaarschijnlijk maakt. De estafetteploegen uit de verschillende bonden ontloopen elkaar niet veel. W(j ge- looven, dat de snelle ploeg van het Nymeeg- sche Quick 'n felle concurrent zal worden voor Haarlem, V. en L. c.s. 't Zyn een stel letje prima sprinters! Ook op de 4 x 100 M. den. Uitsluitend om dit mogelijk te maken wensch ik thans het volgende te- verklagen „Wait ook die besliss,ng van die oom- missie moge soijn., het is duide.ijk dial ik niet meer het vertrouwen vasn alle lauden bezit. Eeui secretaris kan be veu/diea rijt* functie niet vervullen, wanneer hij niet het vertrouwen heeft vam allen. Om deze red-en neem ik ontslag als secretaris." President Puroell verdaagde dïtairta d-e bespreking over dieze- quaestie in afwachting van het rapport d-er com missie. Voorts meldt ,,Het Volk", dat tus schen de Duftsdhe en de Britsdie de legaties ondieriiandielingen plaats heb ben gehad1 over de verplaatsing van lief bureau van (het I.V.V. uit Ams!er- dam. Onthulling Dr. Schaepman-inonument. 1 'Oiuxie-rdag 11 dezer zrii op den, Tub- berge-resch de onthulling plaats vinden van het Dr. Schaepnaii-nwniuinent. l»e onthulling zal geschieden door den heeij Monseigneur Prof. Dr. W. H. Noleas lid der Tweede Kamer der Staten- Generaal. De openingsrede zal gehon den worden door Mr. Oh. J. M. Ruys d-e Beereubroiuck, voorzitter der Twee de Kamer der tftaten-Generaal. De Staat («begroeting. De ajljaatsbegrooting 1928 heeft het Dep. van iFioantfiën verlaten en is ge zonden naar den Raad van State. Nederlandsche Spoorwegen. Verdere electrificatie. Omtrent de verdjere- electrifioaltie van» de Nederlamdriche Spoorwegen meldt uien aan d'e ,,N. Roti. Grt.", dat hier voor het eerst in aanmerking komt de spoorbaan Amsterdam—Amersfoort, liet is evenwel nog niet zeker, wanneer daarmee! zal worden begonnen. Een beeli-ssing dienaianga-amdel zal op hei vroegst in den loop van September ge. nomen worden. Amhem's begroot in g. Een tekort van j 220.909. Naar a-e N.A.C. verneemt, wordt bi) ue ontiwerp-gemeeuttebegrooHing voor 192c van Arnhem, oio over enkele weike-n zal vtkisdhijnen, rekening ge noudeu met een tekort van t 22Ü.UU0. kit tekort zal gedekt moeten worden uoor bezuinigingsmaatregelen (verla ging der ioenen en salarissen van het gemeennepersodteel 01 verhooging van Ue inkomstenbelasting. Daar een sala- rislierz.-ening, zooals B. en W. onlangs hebben medegedeeld, al titans niet meer bi) den thans zitting hebbanden ge- meetplehaad aanhangig zal worden ge maakt, zal hej, tekort op de begroo-ing administratie! moeten worden gedekt door de verhoog tug van post 128, be lasting naar heit inkomen, welke wordt opgevoerd tot het bedirag, dat zal wor den verkregen, indient het vermemg- vuttdigingscijfe»'' vopr het dienstjaar 1928-1929 zal worden verhoogd van 4, op 5. Uit dien aard zullen ook de 100 op centen op de Rijksinkomstenbelasting moeten worden gehandhaafd-. De nieuwe Commissariti van Politie te 's-Hertogenboach. Op voordracht van den burgemeester van Rotterdam' is benoemd tot com ntissaris van po|litie te s-Hertogen- bosch de heer J. H. A. Staal, thans inspecteur van politie le klasse te Rotterdam. Wettelijke regeling van den arbeidsduur in den land- en tuinbouw. De R. K. Nederlandsche Boeren- en 1 uiadierebond he/eft een brie! gezonden aan den Minister van Bimnenlalndsche Zaken en Landbouw, in antwoord op diens mededeelingeii betreffende wet telijke bescherming van landarbeiders. In dkt antwoord' zegt de Bond- diat hd zich niet kan vereenigen met het J'voorstel der R. K. en Prot("fyr. Lau l- he uw arbeidersbondendoch bereidi is miet die orgahisatties der laniid>- en tutn- boinv-airbeiders constructieve politie!* te voeren door het instituut der C.A,0 tot verderen 'bloed en hoog ere ontwik keling te brengen, m-ede door, zoodra die wjertleli jke regeling te- dien opzichte zal zijn tot stand) gekjoimen, de verbiti- diend-verklaring der C.A.O. te bevc-- estafette boekte de Quick-ploeg de snelste tijd, .zoodat Haarlem en A. V. 1923 geducht op de rood-zwarten moeten passen. In Delft en Haarlem werd by het vér- springen de 7 M. weer dicht benaderd. In Limburg en in het Noorden van het land, waar de athletiek nog in de kinderschoenen staat, zyn de resultaten met vérapringen nog niet bijzonder fraai. Verrassend is de fraaie sprong van 1.75 van de Zwollenaar W. Peters, die wel blijk geeft 'n all-round athleet te zyn. De Utrechtsche Provinciale Athletiekbond boekte het mooiste succes by het hoogspringen. Hier sprongen zoowel Britstra als Karon 1.41 M. Blankers, de ernstige concurrent van Wim Peters op de hink-stap-sprong, deed in Amsterdam de ge weldige sprong van 14.03% M. Zondag in Haarlem 'n recordverbetering? Onze kam pioen polshoog- en polsvérspringen Runia van Zeemacht Helder, werd op beide num mers geducht belaagd. In Delft sprong La moree vér over zyn record, in Nymegen was het onze internationaal Ppsma, die eveneens 3.40 M. hoog haalde. Dat zal er Zondag spannen! Op de werpnummers bleek de Amster damsche Athletiek Bond de grootste kracht patsers te bezitten: het kogelstooten en het discuswerpen waren voor Selman van A. V. 1923, terwijl de politieman Knol van A. P. G. S. een klasse beter was dan de verte deren diaar waar zulks in het belang van het lanxk- en tuin(boi(wbedrijf noo- dïg of gewenscht zal wdriïen geacht. GEMENGDE BERIC HTEN. De 1-ratellini's in Amsterdam. 1 e drie gebroeders Fraitelliai, de ver maarde i'arijsohe clowns, zijn gister, nuduag te ha-li één met den treon uit die i' ramsohe hootdsladi aam hel ten. üraal Station tfe Anjgteiraaim gearriveerd) En 't mag dadelijk gezegd woyden He lachende trio kan over het ,,wej- hlout door onze liooldstaid alleszins te vreden zijn. Wamt niet zoodra waren lktui, Eramcois en Aifcjert Eraitejliui uit nub coupé gestapt, of he* vrij talrijke publiek op hel perron legde de liol. landsche nuchterheid af en verdrong fcich cwim het drije.al, dtot, reeds dadelijki zijn mooiste gezichten trok en liet De- wijs leverde, dat de niimisdhe kunst in Frankrijk een zeer hoog peil bereist heelt. Vodral de uitbeelding van Na poleon door Paul. den oudste, was uit- stekend. Ija-ul, Francois an Albert wareai eoi kwartier lang de gewillige slachtoffer* voor toto- en cinemapers. d-ie hen in allerlei lachwekkende poses vereeu wigde Het was in de eerste klasse wacht kamer, waa-r o'.ndiel-j'k het trio met zijn gévolg, bestaande uit een kleine dor. tig ar listen eui arliestjes, voor hei ?i ee remdeel familie der broers een toe- vlucht gevonden hadden, dat de heer K. d-e llairtog het woord nam. Namen-j het comité van ontvangst heette hij |Paul, Praiioois en Albert harteJijk wel, kom- e)ti hij sprak did hoop uit, dat hun optreden te Amsterdam alleszins een succes moge worden. De oudste der Fratellini's dankte mede nant-ens zijn broers voor de meer da-u hartelijke ontvangst, hun be reid, en hij verklaarde diat zij immer gereed zouden staan om, hoe n\oe zij ook mochten zijn, voor elk1 philant/o- -pisch doel. n'inriporte van welken aard op te Ireden Terwijl er ververschiu- gen werden romdgedliend, richtte Paul Hrateflli-ni, die verreweg de spraak zaamste van hel drietal was en ze lis een-ige woorden Nederlanidkch kan sta melen, zich tot enkele der aanwezige journalisten, wjem hii o.mi. vertelde, dat hij 10 jaar geledien hij was toen nog maar klein al eens in Amsterdam' is geweest, wa-ar des'ijds zijn vader in Carré" optrad m-et don vroegaren vennaard'en down Schuit voerder, Hij zeide voorts een zwak voor Holland te hebben en er dan ook iwet z'n ge/zelschap drie maanden te /uilen blijven, één te AmieterdBlm1. twee) voor een toer ha de provincie. Dan gaat het naar Brussel, Berli:u, Ro ue en vervolgens weer terug naar Par-js. Peul bracht tenslotte een .,hoog" uit op Nederland, Italié, het geboorteland der broers, Frankrijlf en Beigië, SPORT EN WEDSTRIJDEN. ZWEMMEN. De Ned. Kampioenschappen. 22 records verbeterd. Successen voor den Utrechtenaar de Man en voor Mej. Braun. De zwem-vereriniging „Het IJ" liet gisterenavond hel eerste gedeelte van de zwenikampioetiscihaippeii van Neder land ver zwemmen in hei voormalig ..Obe-lt". Aangezien liet aantal kampi- oensdiaippen zoo buiitengewooïi groot is, werd bij reglement bepaaild dat deze over drie dagen verdeeld zouden wor den. Den eerpten dlag betrof liet in- hooltl- zaak kaïmpioenschappen over den tan gen afstand, o.q. 1500 mieter vrije Dag voor dameo en heeren, terwijl het vér dere prograanun-a over baaien van 100 meter liep. De resultaten van deken eersten dag waren dte- volgend!© 1500 nieter vrije slag voor herren t. Th. J. de Maai (U.Z.C.') in 23 mi» 24 4/5 Isec. (record') 2. F. Kuiper (De Dolfijn) in 24 min. 21 sec. 3. A. J, Braam (H.P.C-.) i n-24 m-. 401/5 sec 1500 meter vrije slag voor dames 1. mej. M. Braun (O.D.Z.) in 25 min. sec. Orecord) 2. mey. G. H. Klap- genwoordigers van de andere bonden. De Zuid-Hollandsche dames hebben op alle nummers de beste kansen. De aandacht van Athletiek-Nederland i» dus Zaterdag en Zondag geheel gevestigd op Haarlem. Daar toch zullen, op het schit terend „Haarlem"-terrein de Nederlandsche Kampioenschappen verwerkt worden. De ervaring heeft ons geleerd, dat de or ganisatie in Haarlem boven allen lof .verhe ven is, zoodfR alles keurig verzorgd zal zijn. De meeste bekende officials zullen de jury vormen, terwyl tenslotte het aantal deelne mers zéér groot is en de beste cracks hebben ingeschreven. Vooral de 100, 400 Meter en de verschillende estafettes beloven zeer spannend te worden, terwy l te verwachten is dat Peters het record hink*stap-sprong zal verbeteren. Onder de meest bekende ath leten behooren Broos, v. d. Berghe, Paulen, Britstra, Gebrs. Zeegers, Peters, Bolten, Weber, Wolf enz. enz. Te Grouw heeft de Friesche Athletiek Bond voor a.s. Zondag wedstrijden uitgeschreven. De Noordelijke athleten vestigen meer en meer de aandacht op zich, zoocfat deze wedstrijden zeer be- langryk ^beloven te worden. De TecHin{»he Commissie van de Konin klijke Nederlandsche Athletiek Unie zal na de wedstrijden te Haarlem de ploeg samen stellen welke op 14 Augustus tegen Duitsch- land in het veld zal komen. wijk (R.D.Z.) in 27 min. 8 sec. 3. m€(j. E. Smite (A.D.Z.) in 27 minuten 54 1/5 see. 400 meter schoolslag heeren 1. L Korperslvo-ek (R.Z.C.) in 6 min-. 29 3/5 sec (record') 2. J. J. Köbl-er (Het IJl in 6 nun. 59 4/5 sec. 3. J. P. Peijn- d'ers (Hef IJ) in 7 nvin. 7 2/5 sec. 400 meter schoolslag voor dames: 1. »nej. )M. Baron (O.D.Z.) in 7 min. 7 2y5 9ec. 2. mej. M. Ma/rtene (Het IJ) in 7 min. 26 3^5 sec. 3. miej. C. Huij- bers (Het IJ) in 7 min. 36 2/5 sec. 400 meter rugs-lag voor heeren 1 Liezenberg (De Waterratten) in 6 min. 38 2/5 sec. 2. J. H. de Haas (Z.I.A.N.) in 6 min. 88 4/5 sec. 3- d-r. P- F. v. Sein-us (Maas) in 6 a-in 53 1/5 sec. 400 meter rugslag votfr dames 1 mej. W. den Turk (R.D.Z) in 6 min. 55 2/5 sec. 2. mej. T. Baym-eister (O. D.Z in 7 min. 81/5 sec. 4 X 200 mieter vrije slag estafette i Het IJ in II miin. 6 4/5 sec. 2. De Utrecihtecthe Zwemcl-ub in 12 min. 6 sec. 3. De Dolfijn in 12 min-. 16 2/5 sec, De winnend© ploeg btealond uit J. F. Köhler, B. P. v Es. 'H. van Essen en J. B. van SSPhout. Hedenmiddag om half drie wor len de wedstrijden voortgezet. RECHTZAKEN. Het drama tie! Overschie. Behandeling voor dein Hoogen- Raad. De Hooge Raiad' heeft gisteren be handeld een cassatieberoep van J V.. 19 jaar, wonende» te Stohiedom, die d'oor de rechtbank te Rotterdam ver oordeeld- werdl tot 12 jaren gevange- nisstraf wegens diefstal, poging tot diefstal en doodslag op één dter ge broeders 11 oogerbrugge in den nacht van 16 op 17 Med te Oversdiie. Het Gerechtshof te 's-Gralvenhage had deze straf verzwaard' tol 15 jare.i gevang enisstral. Mr. Taverne rapporteerdie. Naimens requinant lichtte Mr! S. va-n Oven eenige cahsafiemiidideleni tpe. De conclusie van he|t O. M. we'd bepaald ap 12 Augustite. MARKTBERICHTEN. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche Veiling". Rozen, le kwaliteit: Ophelia 20; Golden Ophelia 27; Marcel Rouyer 30; Hadley 50— 58; Claudius Pernet 68; Columbia 38; Butr terfly 27; Mme Jules Bouché 26; Polyan- tharazen 2232. Diversen: Dah'ia's, grootbloemig 20—30; Idem, kleinbloemig 912; Gladiolen 10 22; Anjers 26—30; Lelie's 34—36; Mont- bretia 24. Zondag 7 Augustus. GOUDA. Remonstr. Kerk. Geen dienst. St. Janskerk, 10 u. v.m. Ds. P v. d. Linden te Nieuwerkerk (Zeeland). 6 u. n.m. Ds. A de Kat Angelino te Go- rinchem, voor Ds. Borger. Kleine Kerk, 6 u. n.m. Ds. J. J. H. Klomp te Aarlanderveen. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Dè heer J. L. D. v. d. Roest, zendeling te Utrecht. Geref. Kerk, 10 u. v.m. Preekten. 5 u. n.m. Ds. Houtzagers van Reeuwyk. Ver. „Calvyn", Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142 10 u. v.m. en 5Ya u. n.m. Ds. K. J. v. d. Berg te Amersfoort. Woensdag 10 Aug. De heer v. Leeuwen van Schoonerwoerd. Chr. Geref. Gemeente Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. Kok. AjMMERiSTOL. Ned. Herv. Kerk, 6% u. n.m. Ds. Landstra van Haastrecht. BERKEN WOUiDE. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. L. R. v. d. Broek. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Dekking. Doopfen. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u v.m. Ds. D. Haars van Nieuweniedorp. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Mej. A. E. v. d. Vring. Jeugdkerk. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. F. Anker van 's-Gravenmoer. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De heer Mul ler van Bodegraven. 2% u. n.m. Ds. v. d. Plassche van Krim pen a. d. Lek. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. Landstra. Geref. Kerk 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. L. E. Smilde. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. Doopen. OUDEWATER. Ned .Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 2% u. n.m. De heer Dekker uit Bleiswyk. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. J. Ka nis. Doopen. Evangelisatiegebouw, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. De heer K. Maatjes, godsd. onderw. WADDINXVEEN. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Mej. A. G. Gun- ther, Rem. pred. te Doesburg. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. E. v. Montfrans te Barneveld. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. De heer I. C. Baas, Gódsd. onderw. te Hil- legom. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 2% u. n.m. Ds. Severijn teWaarder. Doopen. STADSNIEUWS. GOUDA, 6 Augustus 1927. Comité Stormramp 1927. Stand der giften op 5 Augustus 1927. Totaal vorige opgaaf 5556,63 Ontvangen 20. Totaal 5576,63 Koninginnefeest. De Commissie voor Openbare Feesten zal wederom op 31 Augustus a.s. den verjaar dag van H. M. de Koningin, een openbare feestviering organiseeren, indien daartoe uit de burgery voldoende medewerking wordt geboden. De Commissie heeft reeds plannen ont worpen en zy vertrouwt dat deze zeker groote instemming zullen hebben. Het ligt in het -voornemen na de traditlo- neele carillon-bespeling, welke den feestdag met vroolyke klanken zal inleiden, in de morgenuren een optocht te organiseeren van gecostumeerde kinderen, waarby de bedoe ling voorzit dat deze groepen zullen vormen b.v. tafereeltjes udt de sprookjeswereld: of van anderen aard, waarvoor de Commissie gaarne bereid is hulp en inlichtingen te ver schaffen. In den namiddag zal een andere optocht worden gehouden van versierde rij wielen en auto's, waarin ook de gecostu meerde kindergroepen zullen meegaan. Voorts zullen er zwemwedstrijden worden gehouden, ditmaal in de Zweminrichting, daar het zwemmen in den Bleekerssingel thans niet geoorloofd is; voorts zullen in den Bleekerssingel roeiwedstryden plaats hebben, terwyl het mede in het voornemen ligt in den namiddag ook Athletiek-wed- strijderi".^ geven, waarvoor reeds medewer king is toegezegd. In de avonduren zal in de St. Janskerk wederom een orgelconcert worden gegeven, waarna op de Markt concert van het Stede lijk Muziekkorps zal plaats hebben, Ook wordt overwogen des avonds een Gondelvaart te doen houden in de grachten. Het feest zal worden "besloten met een grootscli vuurwerk. De steun der burgery wordt ingeroepen om het feest goed te doen slagen. Ieder kent het adres van den penningmeester, den heer J. Reneman, Kattensingel 33,, giro nummer 119531. Geen spreekuur. Wethouder Bokhoven is a.s. Maandag verhinderd spreekuur te houden. De spreekbeurt van Ds. Borger in de St. Janskerk. Men deelt ons mede dat morgen in de le vacantiebeurt van Dr. Borger alhier hoopt voor te gaan, te 6 uur in de St. Janskerk, Ds. A. de Kat Angelino van Gotinchem, be kend door zyn radiopreeken, met het on derwerp: „Terugkeeren op zyn weg". Examen hoofdakte. Te Breda slaagde voor het examen hoofd akte de Eerw. Zuster Eugenia, in de wereld mej. Chr. Quant, onze oud-stadgenoote. Examen Engelsche Handelscorrespondentie. Voor het examen Engelsche Handelscor respondentie, afgenomen door de Federatie van Handels- en "Kantoorbedienden ,JWer- curius te Rotterdam, slaagde onze stadge- noote, Mej. H. Hooftman. Scheepvaart door de IJsselhavensluis. Gedurende de maand Juli kwamen door de IJsselhavensluis 599 schepen met een laad vermogen van 26596 M3., voorts 23 koppels hout, groot 94 lagen. Thalia-Theater. iHet journaal vangt aan met de Jeanne d'Arcfeesten te Parijs, voetbalmatch om de coup de France, te waterlating van een pantserkruiser in de haven te Brest, een fakir tydena Indische feesten wandelende met een van scherpe punten voorzien voor werp op het lichaam, een overzicht van de overstroomingen der Mississippi. 'De hierop volgende klucht is een amu sante twee-acter getiteld „Russisch ballet". 'De aankondiging van het hoofdnummer, dat iblykt te zyn een Metro-Goldewynfilm, zegt reeds genoeg, men heeft dan reeds da delijk de wetenschap iets goeds te zien te krygen. „De Zeecadet" is een spannende film in 8 acten met Ramon Novarro in de hoofdrol. -Dick Randell is de zoon van een overle den zee-officier wiens laatste wensch was dat ziin zoon zou worden een goed officier, een gentleman en een held en in Jeze film toont Dick, die drie eigenschappen in vol doende mate te bezitten. Op een cadettenbal geraakt hy verliefd op Patricia, zuster van den cadet Lawrence. Een jachteigenaar, die Patricia even-zeer begeert, tracht Dick in den val te lokken door hem in strijd met een dienstorder te laten handelen, maar de toeleg mislukt evenals de ontvoering van Patricia, dank zy de aanhouding van het jacht door een oot- logschip, tot welke aanhouding Dick door zijn kordaat optreden onofficieel volmacht kreeg van den admiraal. Het slot van dit prachtig filmwerk is al leszins bevredigend want Dick en Patricia worden voor goed met elkander vereenigd. Ter afwisseling geeft het gezelschap van Beem ^en aardig militair blijspel met zang op het tooneel, getiteld „O... wat een suf- fert". Het wordt vlot en goed gespeeld en bezorgt het publek veel vermaak. Het „Thalia-trio" zorgt voor een passen de muzikale begeleiding van dit mooie pro gramma. Een kleine drenkeling. Gistermorgen omstreeks 9 uur geraakte de zesjarige P. S., spelenderwijze in het wa ter van de Raam. Het kind was reeds naar het midden gedreven, toen het werd opge merkt door D. B., wonende J. Philipsweg alhier, die gekleed te water sprong en ge lukkig het kind behouden op het droge kon brengen. Een minderjarige aangehouden. Door de politie is in een café alhier aan gehouden de minderjarige W. van Eek, uit Waddinxveen. De jongen was met geld van zijn ouders naar Gouda vertrokken om hier kermis te vieren. Onder politiehoede is h\j huistoe gebracht. Aangehouden. Door de politie werden "twee mannen aan gehouden, die gesignaleerd stonden in het Alg. Politieblad. Beiden betaalden de boete. Het gevolg van onvoorzichtigheid. Aan het bureau van politie is door een kermisganger aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel dat hy onbeheerd op het kermisterrein had laten staan. De Schouwburg-bioscoop. In de Schouwburg-biosooop gaat vanaf morgenavond het sensationeel drama in 6 acten „De ongeschreven wet" met Elaine Hammerstein en Forrest Stanley in de hoofdrollen. Dit sensationeel drama is de geschiedenis van Helen Watterson Merrit de dochter van Kolonel Watterson die door ongelukkige speculaties zijn fortuin verloren heeft. Door dit ongeluk is het meisje verplicht in haar onderhoud te voorzien en zy wordt secretaresse bij John Rartdall, de president van een myn-exploitatie-maatschappij. Ran dall is op zyn secretaresse verliefd, die op haar beurt echter Jack Wayne, een der em ploye's van de maatschappij, boven den president verkiest. Randall zendt Jack op een inspectie-reis naar Mexico teneinde Helen het Hof te kun nen maken. Alle brieven van Jack aan Helen worden door Randall achtergehouden en op zekeren dag laat hy haar het doodsbericht van den jongen man lezen. Het onverwachtsche be richt schokt Helen's zenuwgesteld en Ran dall biedt haar zijn buitenverblijf aan om dit met haar vader te betrekken en gene zing te zoeken. Het gelukt Randall door financieele transact it. U- u's vader in zijn macht te krygen en hem te dwingen pressie op Helen uit te oefenen om met hem te trouwen. Wanneer de datum om te trouwen wordt vastgesteld mengt de huishoudster van Randall zich in de zaak. Zy dreigt hem te zullen dooden indien dit huwelijk wordt doorgezet, daar hy de vader is van haar kind en haar vroeger beloofd heeft met haar te zullen trouwen. Toch wordt het hu welijk gesloten. De huishoudster vertelt dan haar geschiedenis aan Helen en haar vader en beiden bedreigen Randall even eens met den dood. Randall bedrinkt zich dien avond hevig en mishandelt in zyn dronkenschap nog een zijner bedienden. Later op den avond weer klinkt in de kamer van Randall een revol verschot, terwijl de heele villa in duisternis wordt gehuld. Op dit geluid snelley Helen en ook Jack, die inmiddels is teruggekeerd, van verschil lende zijden de kamer Knnen en wanneer het licht weder functioneert zijn zy de eeni ge personen in de kap»«^ "feft beide» denken van elkaar dat de ander de moord heeft ge pleegd. Tenslotte komt de poldtie-rechter tot de ontdekking dat het de huishoudster was die het doodelijk schot loste. Het programma bevat voorts o.a. een dolle klucht in 2 acten en voorts een viool solo van den heer S. de Leeuw solo-violist van het Residentie-orkest te Den Haag. Uitspraken Kantongerecht. In de zitting van 3 Augustus werden ver oordeeld: jegens fietsen zonder licht: N. P. B. te Gouda, schuldig zonder toep. van straf, A. H. te Waddinxveen, J. M. W. te Bergschen Hoek, J. D. den H. te 'Boskoop, Jt. van den W. te Zevenhuizen, L. F., L. van K. te Ze venbergen, H. van dev V. te Rotterdam, al len f 3 subs. 1 d. Wegens overtr. leerpl. wet: K. W., J» A. K., beiden te Gouda, resp. 5 subs. 2 d. en 4 subs. 2 d. Wegens dronkenschap: A. M. W., H. P. L., P. L., allen te Gouda, 10 subs. 4 d. en G. A., z. b. w., P. A. H. J. te Venlo, G. H., H. K., te Gouda, allen 8 subs. 4 d. Wegens op hooiland geloopen: J. V., K. M. te Gouda, beiden 2 subs. 1 d. Wegens overtr. motorwet: M. de B., Oestgeest, A. van S., M. van den B. te Kat wijk, 6 sUbs. 3 d. Wegens overtr. visscherywet: D. van den H. te Zevenhuizen, 3 sübs. 2 d., hengel v. v. Burgerlijke Stand. Geboren. 2 Aug.: Cörnelis, zn. van J. Vet en W. Vink, Spieringetr. 11; 3 Aug.: Johanna, dr. van C. de Jong en F. Schoon- derwoerd, St. Josephstraat 67; 4 Aug.: Jo hannes, zn. van J. Harskamp en E. van Beek, Boomg. str. 80; Leonora Levina Cor nelia, dr. van H. van Os en C. van Gilst, R. van Catsweg 214; Jan, zn. van J. Hage- man en B. J. de Groot, N. Haven 207. Ondertrouwd. 4 Aug.: C. J. Blaa- zer en C. Kooij; A. C. Reuringa en P. van den Berg; A. Hendriks ,n Th. H. Vergoed. Overleden. 8 Aug.: Hendrik van Eyck, 68 j. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Aanbiedingen van werkzoekenden. 1 garneerder, 6 aardewerkers, 8 pijpma- kers; 2 machinezetters; 3 drukkers; 5 tim merlieden; 9 letterzetters; 4 helers; 2 wit ters; 1 loodgieter; 3 metselaars; 9 grondwerkers; 1 electriciën; 11 opperlieden; 1 houtdraaier; 3 kistenmakers; 1 Stoffeer der; 2 beissers; 1 mach. houtbewerker; 3 schoenmakers (1 leerling-1 scheepstuiger; 1 hleekersknecht; 3 scheepsklinkers en yzerwerkers, 1 machinist; 1 smid; 2 blik slagers; 2 stokers; 4 bankwerkers (1 half was); 1 soldeerder; 1 kopergieter; 3 textielarbeiders; 3 suikerwerkers; 2 brood- en banketbakkers; 1 slagersknecht; 19 pakhuis-, 2 expeditiebedienden2 tuinders- knechts; 17 sigarenmakers; 6 schippers knechts; 1 sorteerder (sigaren); 1 plakker; 3 reizigers; 2 kantoorbedienden; 1 kellner; 6 koetsiers; 1 winkelbediende; 3 boekhou ders; 69 transport- en fabrieksarbeiders; 6 chauffeurs; 1 aankomend loodgieter; i werkster. Agenda. 6 Augustus, 7% uur. Nieuwe Schouwburg^ Revue Henri ter Hall. 6 Aug., 2 uur. Nieuwe Schouwburg. Kinder revue Henri ter Hall. 10 Aug. 7% u. St. Janskerk Orgelbespeling. De apotheek van den heev A. H. Teepe, Gouwe, ig tot en met 1$ Aug. benevens den daarop volgenden nacht geopend na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). ~UIT den qmtrkk. BOSKOOP. Op de gehouden schietwedstrijden van de Burgerwachten Alphen ^Bodegraven en Boskoop, won Boskoop de medaille en be ker met 480 punten, terwijl aan T. A. de Jong als hoogste korps schutter een servies werd uitgereikt. Verder werden door de Boskoopsche Bur gerwacht van de 18 prijzen er 8 bemach tigd. HAASTRECHT. Donderdagavond omstreeks half acht heeft alhier een aanrijding plaats gehad tusschen een motorrijder en een wielryd- ster. Het meisje bekwam gelukkig geen let sel, doch haar rywiel werd geheel in elkaar gereden. Van de winkel van Mfej. v. Z. werd door een met zakken geladen vrachtauto der Fa. de J. te Gouda een zonnescherm afgereden. STOLWIJK. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Adrianus, z. v. A. de Lely en C. Dekker. Hendrika Margaretha, d; v. H. Boom en W, van den Bor.Grietje, d. v. W. de Vries en N. Teeuwen. Marti-» nus, z. v. J. Zijderlaan en A. A. de Bruijn, Aletta, d. v. N. van Middelkoop en P. Stuurman. GBHiUWD: G. J. Baksteen en M. de Stig- ter. OVERLEDEN: Geen. RADIO-NIEUWS. Programma voor lieden. Hilversum (i960 M.). 2.35 Trio uit het restaurant „De Rozen- boom" te Bussum. 3.Muziek uit de Cinema Royal te Am sterdam. 4.Dansmuziek uit het Kurhaus te Sche- veningen, „The Russian North Star Or chestra". 6.A. N. R. O. orkest 0.1. v. Nico Treep, Soliste Dina Diependaal (mezzo-sopraan). 7.45 Politiebericht. 8.10 V. A. R. A. Volksliederen-concert door de zangvereeniging „Typographia" te Frankfort. 10.80 Persberichten. Daventry (1600 M.). 3.20 Verslag van den wedstrijd om het County-kampioeuschap tusschen Surrey en Middlesex. 5.36 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.35 Piano-sonate van Beethoven. 7.60 „The Serenades" in Vical Harmony. 8.05 Ada Reeve. 8.20 Een Ketelbey-programma. Orkest en solist. 9-65 „Entre Nous", Het B. B. C. concert gezelschap in een radio-revue. 10.50 Dansmuziek. Radio Parijs (1750 M.). 10.50 Concert door het Locatelli-orkest. 5.05 Concert door de Radio Jazz Sympho nic. 8.50 Galaconcert. Konigswusterhausen (1250 11.). 8.35 Cabaret. 9.95 Tuinconcert. 10.50 Dansmuziek. Zondag 7 Augustus. Hilversum, 1050 M. KATH. R. O. 8.309.30 Morgenwijding met medèwer- king van mej. C. E. M. Boonstra, sopraan; de heer J. Laghowitz, viool; de heer Con stant Loggér, piano. Spreker: de WelEd. heer Edm. itlinkum te Amstelveen. 9.60 Dienst in de Geref. Keizersgracht- kerk te Amsterdam. Voorganger: Ds. W. G. Harrenstein, Geref. Predikant aldaar. 12.30—1.30 N. O. V.-uitzending. Concert door het Palace-ensemble van het Palace- Hotel te Seheveningen. 1.302.00 N. O. V.-uitzending. Causerie over: Verkeer en Verkeersveiligheid, door den heer C. Snethlage, Chef v. h. Verkeers wezen te 's-Gravenhage. NED. SEINTOESTELLENFABRIEK. 2.30 Uitzending van openbare lezingen te houden tijdens het Internationaal Kampcon gras te Ommen. Lezingen door Dr. Annie Besant en den heer J. Krishnamurri (beide in de Engelsche taal). 4.50 Dienst in de Nieuwe Kerk a. d. Laar- derweg (Herv.) in Hilversum. Voorganger: Ds. J. H. F. Remme, Ned. Herv. Predikarit Amsterdam. A. N. R. O. 8.00 Nieuws. -Persberichten van Vaz Dias, 8.16 Kurhaus-concert. Aansluiting van het Kurhaus te Seheveningen. Het Residentie orkest o. 1. v. Prof. Georg Schnéevoigt. So list: Leff Pouishoff, piano. Londen, 2 L O, 361,4 M. en Daventry 1600 M. 3.60 Het radio-orkest o. 1. v. John Ansell. 4.20 I. I'Anson: On wings of song, Men delssohn. To a nightingale, Brahms. 4.28 Orkest: Three Bavarian Dances, Al- gar. Twee gedeelten van het concert in E-moll, Mendelssohn. (W. Wolfinsohn, so list). 4.55 I. I'Anson: Gradle song, Grieg. A. Swan, Grieg. Mary of Allendale, Trad. arr. L. Wilson. 5.05 Orkest: Drie dansen van Henry VIII, German. 5.35 R. Cloudesley Savage, voorlezing van gedichten van W. Barnes, Fr. Thompson ett Alfr. Noyes. 5.50-6.05 De Rev. V. A. Barradale: Mis sionary Talk- Twen thy Thousand miles through the Southern seaa. 8.20 Orgelconcert door H. E. Darke in de St. Michael's, Cornhill. DKAADLOOZE DIENST. Het vonnis tegen Sacco en Vanzetti. HOME, 6 Aug. Naar gemeld wordt kun die Ual.iaaiiwcilie regeering in geen enkel opricht mvloed uitoefenen op de mok. Sacco en, Vanaetti, aangezien rij deze kwestie alp een zuiver interne Itflliaiamsch© aangelegenheid beschouwt waarin Italië xich niet kan mengen. PA HIJS; 6 Aug. Ue Hutmiainité wek te de Parijsctie arbeiders op tot eea groote denionetratie ap morgen, en tot een algemeen©. «Mftng op Maandag a. 8. ais protest togen liet vonnis van Zacco eu Vanzetti. Een demonstratie ten gunste van Sacco an Vanzetti. PAKIJS, 6 Aug. Voor het Ameri- kaansdio consulaat te Rijspel werd gis terenavond' door 1 communisten gede- n/3iri/reerd item gunste Wtpi do bege nadiging van Sacco en Vanzetti. Toen d© politie ingreep kwam het tqt een botsing, waarbij eert politiebeambte gewond werd. l)e burgemeester van RLjsswl beeu den gezant van de Ver. Staiten een telegram gezonden, waarin hij' hel An erikaamsche volk bezweert medejij. dien te beurachten met beid# ltailiaaei. RADIO-TELEGRAFISCH WEEKBERICHT 6 Aug. Hoogste fttand 769.1 te Vardo, Laagste stand' 758,8 to Valencia. Verwachting Zwakke tot matig* wind. Aanvankelijk uit oostelijke rich tingen. Meest zwaar bewolkt tot be trokken. Waarschijnlijk eenige* xegeai of onweer. Iets koeler. ADV ERTBNTIBN HEER, z. b. b. h. h., zoekt zoo spoe dig mogelijk ruime gemeubileerde of gestoffeerde met ontbot, en koffietafel. Brieven onder No. 25, V. BURK's Advertentiebureau. 2156 10 N V. ELECTROLUX vraagt voor Uouda en Omstréken Na gebleken gq^chiktheid 100 ~- per maand en hooge provisie. In den proeftijd vaat 'salaris en provisie. Zij, aie bewijzen van uitste kenden verkoopkracht kunnen over leggen, gelieven te reflecteeren. Brieven onder letter D, Pateia»tia*t 2, den Haag, Afd. Verkoop. 25 1920 Kruidenierszaak TER OVERNAME AANGEBODEN t« 's-Gravenhage van betrouwbare menschwi, wegens zwakte der vrouw, met verk. van vleeschw. en fruit. Verdiensten f 225. h f 250.p. m. Huur 50.p. m. 2500. contant, goederen fact, prijs. Br. No. A 19069, Bur. HAAGSCHE CRT., den Haag. 2165 9 Brood- en Beschuit bakkerij H. BROUWER DE KONING Spieringstraat 158 Gouda. Ons brood werd bekroond: Arnhem 1923, 's-Bosch 1921, R'dam 19Hk Dordrecht 1927. ZUIVERE HONINGKOEK yanaf 45 cent per stuk. PRIMA SUCADEKOEK vanaf 60 cent per stuk. HEERLIJKE GEMBERKOEK vanaf 60 cent per stuk. bewaart uw bon. GO* ZWABTENDia ROTTERDAM.

Goudsche Courant | 1927 | | pagina 2