Vrijwillige Veiltoopieg Bouwmanswoning Geldersche Rookworst AUTO GARAGE „GOUDA J. HULLEMAN PREDIKBEURTEN. "TKrj.TfTrsrwiïr Laatste Berichten. Beurs van Amsterdam. Jongedame, ,2 een Huis Openbare Notaris J. Koeman le Haastrecht Bed 5 Gulden MscbiDist-Baokwerker Stoker Rotterdamse!) Verkoophuis ls- A. J. Opstelten. Drogisterij „Do Goudscho Doper" De Kleermakerij van J. VLAG Thans Is het tl|d FORD OFFICIAL D E A L ER De meest betrouwbare en economische auto STADSNIEUWS. GOUDA, 8 Oct. 1927. Goudsche H. B. S.-Vereeiiiging. Men verzoekt ons mede te deelen dat in de jongste bestuursvergadering van de Goudsche H. B. S.-Vereeniging, de be stuursfuncties ais volgt zijn verdeeld: De heer T. Verjaal, Voorzitter; de heer D. van Duuren, Vice-Voorzitter; Mej. G. Fannevis, le Secretaresse; de heer J. van Sierenberg de Boer, 2e Secretaris; Miej. R. v. d. Hoek, Penningmees te res.se. Aanbesteding turf. Het Burgerlijk Armbestuur zal aanbe steden de levering en bitdeeling van 100.900 stuks goede baggerturf voor den a.s. win ter. Belanghebbenden verwijzen wij naar de betreffende advertentie. Weer een rijwiel verdwenen. G. L. wonende te Waddinxveen heeft bij de politie aangifte gedaan van de vermis sing van zy'n zwart gelakt rijwiel dat hy eenige oogenblikken onbeheerd had laten staan voor het café van den heer V. aan de Bleekerssingel alhier. Schouwburgbioscoop. Een hoofdnummer dat speelt in het land van de Sheiks, van de Arabieren op hun kleine, vurige paarden, het land met de on metelijke zand- en rotswoestijnen, met het prachtige, zonnige klimaat, is altijd opnieuw van een bijzondere aantrekkelijkheid, 't Is eengenre waarvan men niet licht te vee: ziet, evenals we in onze jongensjaren tel kens reikhalzend uitzagen naar een nieuw boek van Kara-Ben-Nemsi en de lotgevallen van den grooten sheik Abd-el-Kader met spanning lazen. In de Schouwburg-bioscoop loopt deze week de film „El Hakim, de meester der woestijn", bewerkt naar een van de vele aardige romans, die Hiull over dergelijke onderwerpen heeft geschreven. De hoofdrollen in dit filmwerk worden ver vuld door Barbara Bredford en Lewis Stone. Barbara Bredford speelt haar rol op zeer gevoelige wijze, en daar ze lang niet leelijk is, is 't genoegen haar op 't witte doek te zien verschijnen. Lewis Stone is een kn^p artist, die over een zeer goed mimisch ta lent beschikt en dat op behoorlijke wijze ge bruikt. 't Is een van die menschen, die ge knipt zijn voor het spelen van „sympathieke rollen", zooals ook in deze film. Men zal be grijpen dat ook in deze film de liefde weer het hoofdmoment uitmaakt. Lord Gervaa Carew (Lewis Stone) weet er echter van mee te praten, dat t lang piet altijd voor den wind gaat: zijn vrouw verlaat hem, als hij uit den oorlog is teruggekeerd, om een ander, Lord Clyde Geraldine, te volgen. Deze verlaat haar echter spoedig om te trouwen met een Iersch meisje, Marny O'Meara. Lord Carew is naar Algiers getrokken, waar hjj zich een grooten naam en aanzienlijken invloed onder de inlapdsche stammen ver werft. Eenige jaren gaan voorbij en dan komt Lord Geraldine in Algiers om op jacht te gaan. Toevalligerwijze komt El-Hakim, Lord Carew, in aanraking met de vrouw van maï*t?*yp verschillende wyze komt ze met elkaar in aanraking en als op zekeren avond Geral dine in een van z'n vele dronkemansbuien, z'n vrouw mishandelt, weet Carew ze uit z' handen te verlossen en neemt haar mee naar de woestijn. Ter vermijding van alle lastige kwesties, die uit deze verhouding zouden kunnen volgen, doet Lord Geraldine hen 't genoegen z'n jachtolifant zoolang te sarren, dat deze hem verpletterd. De film brengt deze boeiende geschiedenis uitste kend in beeld, mooie, artistieke opnamen en goed spel vullen elkaar aan. Van het bij programma vermelden we in het bijzonder de aardige teekenfilm over Felix en de banjo-epidemie en de passende muzikale illustratie. Eerstdaags wordt ver wacht het filmwerk, dat vervaardigd is naar den wereldberoemden roman van den Fran- schen schrijver Victor Hugo „De ellendl- gen". Arbeidsbemiddeling voor handels- en kantoorbedienden g$yraagd. De Nat. Bond van Handels- en Kantoor bedienden „Mercurius" heeft zich met een adres tot den Raad gewend, waarin de aan dacht wordt gevraagd voor arbeidsbemidde ling voor handels- en kantoorbedienden. Scheepvaart door de IJsselhavensluis. 'Gedurende de maand September kwamen door de IJsselhavensluis 905 schepen uitma kende 45887 M3. en 9 houtvlotten uitma kende 122 lagen hout. Thalia-Theater. Een dol amusante film vol koddige mo menten in 7 bedrijven is „Finale Uitver koop" met de bekende komiek Reginald Denny in de hoofdrol. In deze film is hij alb neef Tom de gelukkige erfgenaam va: een door zijn oom nagelaten kapitaaltje van 50.000 dollars, dat hij er echter met zijn vrienden finaa' doorlapt. Het verlies van z|jn geld bekoelt gelijkertijd de sympa thie welke een aardige jonge damfe voor hem koesterde. Een allerliefste typiste wordt belast een deurwaarder te assisteeren om Tom's op crediet gekochte ipboede! weg te voeren. Met zijn vrienden blijft hij in de ledige wo ning achter, maar dan komt de advocaat van zijn overleden oom hem berichten dat de 50.000 dollar slechts een legaat was en dat de werkelijke erfenis verkregen kon worden onder voorwaarde dat het tot de nalatenschap behoorend warenhuis onder Tom's leiding binnen 3 maanden winst zou afwerpen. Hoewel Tom zich moeite geeft om de lei ding naar behooren te voeren, wordt hij door iemand die bij het mislukken van Tom's pogingen belang heeft, gedwarsboomd. Op onverwachte wijze en dank zij de mede werking der typiste kan Tom toch aan de voorwaarde voldoen. Dit filmwerk dat boeit en hoogst aangenaam bezig houdt, wordt uitermate goed gespeeld. „iHet Gevaarlijke Drietal" waarin de we reldberoemde karakterspeler Low Chancy de hoofdrol vervult, is een drama in 7 be drijven. Het drietal bestaat uit een reus, een dwerg en een buikspreker en wordt by bun kermisvertooningen door de mooie Rosie bijgestaan, die zich met zakkenrollen onledig houdt. De buikspreker beraamt grootere plan nen. Welke trucs het gezelschap te baat neemt om de plannen te volvoeren is in hooge mate interessant. Rosie maakt ken nis met een braven winkelbediende. De buikspreker is zoo jaloersch dat hy een zaakje door zijn 2 compagnons laat opknap pen en dat doen zy te radicaal. 'Door de politie achtervolgd moeten allen vluchten, te voren wordt de buit ia de kamer van de winkelbediende verstopt. Hy wordt onder verdenking van roofmoord gearresteerd. Rosy, radeloos dat men hem ter dood zal brengen, biedt den buikspreker aan met hem te trouwen als hy den winkelbediende kan redden. Wat er nu nog verder ge schiedt alvorens het 'bevredigend einde komt, is zóó belangwekkend, spannend eigenaardig dat wy het hier niet willen verklappen, men moet dit bijzondere film werk gaan zien dat evenals het overige programma, bestaande uit het journaal als extra nummer beelden uit het leven van Haydn en Mozart, op voortreffelijke wyze door het Thalia-trio muzikaal wordt ge il lustreerd. Volksuniversiteit Gouda. De Volksuniversiteit heeft gisteravond haar seizoen aangevangen. In de druk bezochte eerste bijeenkomst, welke in de groote zaal der Sociëteit „de Rèunie" werd gehouden, heeft Mevrouw PrinceSchim van der Loeff, de presidente der afdeeling, een welkomstwoord gespro ken. Mevr. Prince vestigde allereerst de aan dacht op hét belangrijke gebeuren dat de Rotterdamsche Volksuniversiteit, waarvan de Goudsche afdeeling de grootste dochter is, dezen winter haar 10-jarig bestaan her denkt, een feit dat ook voor Gouda van be- teekenis is. Want het is de Rotterdamsche Volksuniversiteit die het mogelijk heeft ge maakt eerst in Rotterdam, daarna ook hier een centrum te vormen van cultuur en be schaving. Mevr. Prince huldigde onder ap plaus de bijzondere verdiensten van mejuf frouw van Dugteren, die de band tusschen Rotterdam en Gouda heeft gelegd en onder houden. Dan richtte de presidente zich tot de le den met de vraag: Werkt het bestuur den geest der ledan? Vindt het opgestelde programma instemming by de leden? Spr. stelde deze vragen wyl zy meent dat eeni ge verslapping in de belangstelling is ont staan. De inschrijvingen voor de aange kondigde cursussen over litteratuur en mu ziek hebben niet die deelname opgeleverd, welke daarvan kon en mocht worden ver wacht. Is het niet teekenend dat voor het muziek-abonnement waarvoor de medewer- zich hebben aangemeld? Mevr. Prince wek te ten slotte op om actieve belangstelling te toonen door wenschen der leden aan het bestuur kenbaar te maken. Na een welkomstwoord tot Mevrouw Kohier, die voor den eersten avond hare medewerking had toegezegd, te hebben ge richt, betrad deze het podium. Mevrouw Kohier, de bekende actrice, die op het tooneel reeds zooveel lauweren mocht oogstten, droeg allereerst voor de vertel ling van Joh. de Meester „De klompjes" Mevrouw Kohier had hierin terstond ge legenheid haar groote talent tot uiting te brengen. In dit zoowel als in hot werk van Greshoff, van de Woestyne, Roland Holst e.a. was de eminente vertolkster van dé rol van Sprotje van Scharten Antink duidelijk te herkennen. Machtig wag ook haar zeg gingskracht in Van Oollem's werk „Het slagveld" en ook in het prozawerk van Ro land Holst „Hond en Mensch". Ook van Gor ter droeg Mevr. Kohier eenig werk voor. t het leuke Vlaamsche „Vaerken" van Timmermans had ze een uitbundig succes, 't Was een goede avond tot opening van Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week is ten stadhuize aangifte gedaan van een geval van besmet telijke ziekte, diphteritus. Ds. Kersten voor de Ver. „Prot. Nederland". Woensdag 12 October a.s. des avonds 8 uur spreekt in de Groote of St. Janakerk Ds. G. H. Kersten, het bekende lid van de Een driedaagsche conferentie in het „Heil des Volks". In het gebouw „Tot Heil des Volks" zal ■eer een driedaagsche conferentie gehou den worden en wel Dinsdag, Donderdag en Vrydag a.s. des avonds telkens om 8 uur. Ook op Woensdag en Donderdagmiddag, zullen er samenkomsten zyn. Er zijn goede sprekers uitgenoodigd. Een aanrijding. De heer Ravesteyn, Boeken bergstraat al hier is hedenmorgen in 'Rotterdam met de auto, die -hü bestuurde, aangereden door vrachtrijder. Door den schok sloeg de ieer v. R. achterover en bekwam vrjj ern- itige verwondingen. Hy is naar het Zie kenhuis aan den Bergweg overgebracht, bleek dat hy een rib had gebroken en een bloedende hoofdwond had gekregen. Gemeenteverslag 1926. Geneeskundige dienst bij armen, ver pleegd in hunne woningen en stads apotheek. De geneesheeren dr. E. J. Hamburger en de Boer waren belast met de praktijk bij de armen, die in hunne woningen worden verpleegd. Zy zyn krachtens hunne instruc tie gehouden om ook buiten de hun uit de drie wyken, waarin de gemeente voor den geneeskundigen dienst by de armen is ver deeld, door Burgemeester en Wethouders aangewezen genees- en heelkundige hulp te verleenen aan de niet in het ziekenhuis of in een der gestichten opgenomen arisen, die blijkens een door het burgerlijk armbestuur af te geven consent hun hulp inroepen. Bo vendien zya zy alle werkdagen des morgens te 9 uur in het St. Catharine-gasthuis voor de stadspatiënten, die niet bedlegerig zyn, te spreken en te consulteeren. De verloskundige dienst is aan twee ge meente-vroedvrouwen opgedragen, n.l. me juffrouw E. P. Woerlee en mejuffrouw S. A. Gorter. De geneesmiddelen vor de armen en de gemeentelijke instellingen van weldadig heid worden gratis verstrekt dor de stads apotheek, insgelijks gevestigd in het St. Catharina-gasthuis, alwaar in den lop van het jaar werden j^reed gemaakt 21558 re cepten, w.o. 8479 vor armen, verpleegd in hunne woningen, 11996 voor vérpleegden in het ziekenhuis, 1037 vöor de gestichten der gemeente en 46 voor de politie. In het vorig jaar bedroeg het geheele getal 20456. De kosten dergen eesmiddelen beliepen 3655.49. Toezicht op Levensmiddelen. a. Vee en Vleesch. Door den keuringsdienst voor vee ér vleesch werden in 1926: goedgekeurd: 582 paarden. 1064 runde ren, 174 vette kalveren, 591 nuchtere kal veren, 3262 varkens, 761 schapen, 20 geiten en 52190 K.G. ingevoerd vleesch; afgekeurd: 7 runderen, 9 kalveren, 6 gaarden, 7 varkens on 1 schaap. Onder toezicht werden in t klein in den gemeente-vleeschwinkel verkocht: 1 paard, 7 runderen en 5 varkens. Voor het gebruik van den vleeschwinkel werd ontvangen 142.50. Aan keurloon werd ontvangen 11008.90. b. W a r e n. Aan het verslag over 1926 van den keu ringsdienst van waren voor het gebied 's- Gravenhage, waartoe de gemeente Gouda behoort, ontleenen wij het volgende: In deze gemeente werden gehouden 1060 inspecties in winkels, bergplaatsen, opslag-, plaatsen, enz., 9999 monsters werden ter plaatse en 1613 monsters in het laborato rium gekeurd. Het aantal uitgereikte waar schuwingen bedroeg 95. 101 partyen goede ren moesten buiten consumptie worden ge bracht. Bovendien werden 719 inspecties over visch verricht; 869 partijen visch werden gekeurd, waarvan er 45 werden afgekeurd. Het aantal verzonden waarschuwingen beJ droeg 23; processen-verbaal werden niet op gemaakt. Voorts werden in deze gemeente 508 monsters volle melk genomen; het gemid deld vetgehalte dezer melk was 3.07 (v. j. 3.20). Wegens het verkoopen van waren of melk van ondeugdelijke samenstelling of in on- deugdelyken toestand werden 33 procéssen- met de ovortreeférs oen schikking getrof fen. (art. 7, le Hd wetb. v. strafrecht). Drinkwaterleiding. Omtrent de exploitatie der waterleiding deelt de directie der Goudsche Waterlei dingmaatschappij het volgende mede: Afgeleverd werden in 1926 1104905 M3 drinkwater, waarvan 30778 M3. aan de ge meente Gouderak, 30788 aan de gemeente Haastrecht, 16086 M3. voor openbare ge meente-diensten en straatbesproeiing, 7965 M3. wegens overschrijding van abonnemen ten, kleine winkels enz, en 215242 M3. aan de industrie. Het huiselijk verbruik was 77 L. gemid deld per hoofd en per etmaal tegen 72 L. in 1925, 81 L. in 1924 en 101 L. in 1923. Aan het einde van het jaar waren 7235 perceelen aangesloten tegen 7000 in het voorafgaande jaar. De uitkeering aan de gemeente, ingevol ge artikel 18 der concessie, ad 2% der bruto-ontvangsten bedroeg 3483.65 tegen 3248.54 in 1926. Gezondheidscommissie. Het volgende is ontleend aan het verslag der gezondheidscommissie over 1926. Van de in het vorig verslag vermelde 29 onbewoonbaar verklaarde woningen, als zijnde de slechtste en het eerst voor ont ruiming in aanmerking komende, bleven er ondanks het aandringen der commissie op ontruiming, 11 bewoond. Van de 6 woningen werd na verbetering de onbewoonbaarverklaring opgeheven. De verbeteringen aan woningen, door de commissie voorgedragen of aanbevolen werden meestal aangebracht. De gezondheidstoestand der bevolking was gunstig. Het aantal sterfgevallen was 11 minder dan het vorig jaar. Het sterfte cijfer per 1000 inwoners daalde van 9.91 in 1925 tot 9.40 in 1926; het sterftecijfer voor kinderen van 1—5 jaar in van de geheele sterfte verminderde van 4.39 tot 4.20 de sterfte onder de kinderen beneden eer jaar bedroeg 11.45 Over den toestand van water, bodem en lucht, kwamen diverse klachten by de com missie in. Verschillende slooten, zooalg die langs de westzijde van den Zwarte Weg, die tusschen Spoordijk en Kamemelksloot, die langs de Eerste Kade, die langs den Graaf Florisweg, die langs het Ziekenhuis, die achter en voor de woningen der Vierde Kade, die achter den Boschweg en Heeren straat, die by het Van Bergen IJzendoorn- park, gaven haar aanleiding de hulp van den reinigingsdienst in te roepen of B. en W. te verzoeken de eigenaren tot reiniging te ndodzaken. Een mestvaalt achter de Heerenstraat werd door bemiddeling der commissie opge ruimd. Eveneens een mestvaalt in een tuin aan den Graaf Florisweg. Aanleiding tot klachten over de veront reiniging der lucht gaven voorts een vuil nisbelt in de Achter Willens, de varkens- mesteryen by het Park en in de Voor willens. Deze laatste klachten zyn niet te achterhalen, voordat de grens der bebouwde kom is herzien. De commissie hoopt dat dit spoedig zal gebeuren. Onder het hoofdstuk besmettelijke ziek ten maakt de commissie melding van een bespreking met den inspecteur voor de volksgezondheid over de maatregelen die kunnen worden genomen op grond van de artt. 5 en 8 van het Algemeen Besluit (wa renwet) S. 1925, no. 262 en art. 21 van het melkbesluit, S. 1925, no. 256, ingeval het uitbreken eener typhus-épidemie. Krachtens deze bepalingen kan de keu ringsdienst van waren maatregelen treffen om by typhusgevalen in een melkbedryf, dit bedryf te sluiten, de 'producten uit de consumptie te houden en de personen uit een gezin, waarin typhus voorkomt, van werkzaamheden in een melkbedryf uit te sluiten. Gelukkig verminderde het eerst toe nemend gevaar voor een typhus-epidemie a! spoedig. Geen enkel geval gaf der com missie aanleiding zcli tot den keurings dienst te"'wenden. Het aantal besmettelijke ziekten was ge ring. Typhus kwam 2 maal voor (v. j. 12), para-typhus .2 maal (v. j. 1), roodvonk 13 maal (v. j. 16). Kinkhoest, mazelen en waterpokken kwamen in verspreide gevallen voor, maar niet in erge mate. In 't laatst van 't jaar dreigde de influenza met een epidemie. Ernstige gevallen waren echter zeldzaam. Wat betreft de geneeskundige armenver zorging Jïlijft de commissie van meening, dat deze zeer goed geregeld is. Zy onder steunt voorts den door een raadscommissie geuiten wensch tot weder-instelling van het instituut: schoolarts. Over het drinkwater is de commissie zeer tevreden. Het wateT voldoet aan alle moge lijke eischen, zoowel chemisch als bacte riologisch. De commissie brengt hulde aan den directuer der waterleidingmaatschappij, die zulke schitterende resultaten heeft we ten te bereiken. De commissie hield 12 vergaderingen, bracht 28 adviezen uit en behandelde 44 klachten. Bestrijding der tuberculose. Het verslag der vereeniging tot bestlij ding der tuberculose over 1926, vermeldt allereerst het groote verlies dat de vereeni ging leed door het overlyden van haren voorzitter, den heer N. J. Mpntagne, den onvermoeiden werker voor de t.b-c.-lijders. Van alle kanten is der vereeniging weder steun geboden. Zoo bracht de traditioneele Emma-collecte op 2e Paaschdag een bedrag op van ruim 1300— (v. j. 1200.—); een liefdadigheidsvlucht van postduiven bracht 160.op, terwyl de Coöp. „Ons Voor deel" schonk 32.32 en van de opbrengst der weldadigheidspostzegels kreeg de ver eeniging 24.65. Dit alles kon echter niet voorkomen dat het jaar sloot met een na- deelig saldo van 452.63. ging bestreden met de' voigénd™mbSelen: het instandhouden van een consultatiebu reau, waartoe eiken Zaterdagmiddag geneeskundige zitting houdt, woningverbe tering, sputum-prophylaxe, huisbezoek ontsmetting. 'De volgende cijfers geven eenigszins een beeld van de werkzaamheden der vereeni ging. Het aantal bezoekers van het consultatie bureau bedroeg 714 (125 m., 198 vr., 391 k.) die tezamen 4109 bezoeken brachten, In den loop van het jaar werden inge schreven 170 personen (2^ m., 42 vr., 103 k.); hiervan werden terstond ontslagen 18 personen (3 m., 9 vr., 6 k.), zoodat onder toezicht bleven 152 patiënten (22 m., 33 vr., 97 k.). Van de nieuw ingeschrevenen leden aan tuberculose 57 personen (13 m., 16 vr., 28 k.). Sputumonderzoek werd verricht in het centraal laboratorium te Utrecht en was van 17 patiënten 4 maal positief en 13 maal negatief. 82 personen (8 m., 9 vr., 65 k.) werden met tuberculine behandeld; zy kregen te zamen 1141 injecties. Met de hoogtezon werden behandeld 138 patiënten (12 m., 25 vr., 101 k.); 3641 stralingen werden gegeven. Op 1 Januari waren 221 gezinnen onder toezicht; 25 gezinnen kwamen er in den loop van het jaar by; 12 werden afgevoerd, zoodat het huisbezoek zich op 31 December uitstrekte over 234 gezinnen, te verdeelen als volgt: 31 waarin open tuberculose voorkomt, 170 waarin gesloten tuberculose voorkomt, 27 waarin patiënten overleden zyn, 6 waarin goederen in leen zyn. Het aantal huisbezoeken bedroeg 2395, waaronder 249 vooi- maatschappelijk werk. Miet steun dei; vereeniging, hetzy direct of indirect werdén uitgezonden: 4 patiënten naar een sanatorium, 17 kin deren naar een zeehospitium, 10 naar een kinderkamp en 10 naar een gezin op het platteland (Gelderland). In de lighallen werdén 17 patiënten -rev- pleegd (2 nr., 5 vr„ 10 k.) met in totaal 1921 m. inh., J. F. Stinisse, Raam 14l77~man chetknoop, E. Krom, Wydstraat 29; l bloemen, W. Groeneweg, Vondelstriat 45" 1 paar w. kinderschoentjes, K. v. Eyk w' Tombergstraat 6; 1 grijze ceintuur, v H Eng, Zwarteweg 5; 1 kruiwagen, H. Zwa nenburg, Jozefstraat 1; 1 damesarmband horloge, G. Verboom, St. Jozefstraat 27- 1 konyn, A. Oudenaarden, IJssellaan 44' 1 jongensjasje, A. de Korte, Gouwe 15' 0 autobanden, G. Kraan, Zwarteweg 7, R^u. wijk; 1 geruit schort, Kuilenburg,'KNoorder straat 16; 1 bl. ceintuur, L. Botzen, A. de Vischmarkt 36; 1 damestaschje m. inh., Wed Brenkman, Tuinstraat 6; 1 beursje m. inh P. E. Tuinman, Tuinstraat 34; 1 rozenkrans! in étui, H. Wiezer, Heerenstraat 6; 1 kin- derportemonnaie, A. de Jong, Groenendaaï 87; 1 kindertaschje m. inh., J. G. Bik, F. W Reitzstraat 65; 1 st. gr. tresband, C. Dogge- naar, Nobelstraat 83; 1 heerenrywiel, D Furrer, Groeneweg 69; 1 huissleutel', W. Timmerman, Kruidenierstraat 17; 12 zak doeken, W. de Koning, P. C. Bothstraat 21- 1 gryze kip, B. Rood, Boelekade 231; 1 R.K. kerkboek, A. v. Vliet, Zoutmansplein 12; 1 paar zw. gymnastiekschoenen, S. v. Duuren Kraanstraat 163, Haastrecht; 1 armband, T.' H. Boot, Raam 40; 2 bankbiljetten van f20, N. Poldervaart, Naaierstraat; 1 br. regen! jas, H. M. Visser, Walvischstraat 1; 1 kin dermanteltje, H. J. Hornis, Zoutmanstraat 6; 1 schildersjasje, H. J. Hornes, Zoutman straat fc; 1 gr. dameshandschoen, B. Munt, Paradijs 14; 1 rozenkrans, L. de Balbian,' Crabethstraat 69; 1 broche, T. C. ,van Xan-' ten, Gouwe 162; 1 leesboek, L. Verhoef, L. Tiendeweg 28; 1 ibril, W. Vergeer, Dr. van Heusdenstraat 11; 1 dameshandschoen, D. Fathorst, R. v. Catsweg 57; 1 zwarte jon gensmuts, A. Boer, West Haven 31; 1 broche, D. Brader, Gr. v. Bloistraat 84; 1 trekhond, Gemeente Reinigingsdienst- 1 zweep, A. v. d. Pool, Bogen 18; 1 zw. 'por tefeuille, R. Wiliemse, Jan Philipaweg 3J; 1 schoolétui, W. Knecht, Middellandstraat I kinderportemonnaie m. inh., A. d. Jong, Snoystraat 9; 1 autoband, J. C. v. Winger den, iBleekersingel 13; 1 portemonnaie ni. inh., T. Haverkamp, R. v. Catsweg 38. Omtrent eenige gevonden ry'wielbelas- tingplaatjes zyn aan het Bureau van Poli tie alhier inlichtingen te bekomen. Als verloren werd aangevuld: 1 gouden ring met juweel, 1 handtasch m. inh., 1 gouden oorknop. Burgerlijke Stand. GEBOREiN: 5 Oct.: Willem, z. v. P- L. Hofstede en J. Kejjmel, Boelekade 57. 6 Oct.: Johanna Theresia, d. v. J. de Wit en C. J. van Loon, Peperstr. 3. Cornelia Janna Gysberdina, d. v. A. de Koster en J. M. Boot, J. Philipsweg 73. ONDERTROUWD: 6 Oct.: J. Rderink en N. Lafeber. D. J. van der Kist en H. Happel. J. Schoonderwoerd en H. D. J. de Bruin. M. J. van Dyk en C. M. Post. Agenda. 10 Oct 2% uur Hote' „de Zalm" Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Gouda Ledenverga- dering. II Oct. 8 Uur Boe. „He Réunie" Ledenverga dering Groene Kruis afd. Goufia. 12 Oct. 10 uur Haastrecht Gemeenteraad. 12 October 6 u, n.m. 'Raadzaal Stadhuis Officieele opening Winkelweek. 14 October, 814 uur. Soc. de Réunie. Bo venzaal. Eerste cursusavond van Dr. Proost over Middeleeuwsche literatuur. 18 October, 8 uur. Soc. „Ons Genoegen", Zaal Kunstmin. Herdenking 10-jarig be staan- Natuurk. Genootschap. De apotheek- van de Firma Weyer, Gouwe, is tot en met 10 October, benevens den daarop volgenden nacht geopend na 8 u. des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). UIT DEN OMTREK. ~r GEVONDEN VOORWERPEN. Op eiken werkdag, des voormiddags tus schen 10 en 12 en des namiddags van 35 uur, zyn aan het bureau van politie alhier inlichtingen te bekomen omtrent de navol gende aldaar gedeponeerde gevonden voor werpen: diverse sleutels; 1 lorgnet. Voorts zyn te bevragen: 1 befje v. jon genspakje, W. de Wit, Peperstraat 3; 1 tasch met inh., A. Steen winkel, Nobelstraat 53; 1 armband, M. v. Willigen, Voorwillens 51c; 1 damestaschje m. inh., B. v. Leeuwen, Gouwe 7; 1 portemonnaie, L. v. Wingerden, N. Markt 27; 1 horlogeketting, H. Klein, Willens 29; 1 ceintuur v. regenmantel, M. C. de Heer, Steinkade 17; 1 portemonnaie ALPHEN a. d. RIJN. Van meineed vrijgesproken. Een jeugdig boerenzoon uit Alphen was in een vaderschapsactie als getuige tegen zijn broer opgetreden. Er werd beweerd, dat hy in die civiele procedure een valschen eed had afgelegd en werd deswege vervolgt! en door de Rechtbank te Utrecht ter zake van meineed veroordeeld tot één jaar ge vangenisstraf. Van dit vonnis kwam de verdachte by het Gerechtshof alhier in hooger beroep. Na een schorsing zette het Hof gisteren de behandeling der zaak voort. De advocaat-generaal mr. Bauduin eischte bevestiging van het vonnis. Mr. Th. Muller Massis, de verdediger, pleitte vrijspraak en verzocht vervroeging van 's Hofa uitspraak. Hieraan heeft het Hof heden voldaan. Het achtte het ten laste gelegde niet bewe zen, sprak den verdachte vry en ontsloeg hme uit de preventieve hechtenis, waarin hy negen maanden had doorgebracht. BERKENWOUDE. Vrijdagmiddag passeerde de brievenbe steller M. Schilt te Stolwijk deze gemeente per fiets. Op den Kerkweg kwam hy in bot" sing met eenige kinderen en een kruiwagen en ging de Kerkweg-sloot in. Gelukkig wiet hy zich te redden. Of Me postbestellingen ook hebben geleden door het water is niet bekend. GOUDERAK Tot predikant by de Ned. Herv. Gemeen te alhier is beroepen Ds. O. v. d. Wal te Ry nzaterwoude. HAASTRECHT. Vergadering van den Gemeenteraad van Haastrecht op Woensdag 12 October 1927, voormiddags 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: I; Wijziging Electriciteiteverordening (Tarief B). II. Benoeming Bedryven-Commisaie. Hl. Wijziging omschrijving kom der gemeente. IV. Aanvulling Bouwverordening. (Wel standsbepaling). V. Benoeming tijdelijk Keurmeester voor den Vleeskeuringsdienst. VI. Rekening 1926 en Begrooting 1928 Burgerlijk Armbestuur. VH. Rekening 1926 en Begrooting 1928 Armbestuur van Roozendaal. Villi. Rekening Knegtbosse. IX. Begrooting 1928 Electriciteitsbe- drijf. X. Begrooting 1928 Waterbedrijf. XI. Gemeentebegrooting 1928. Vrijdagmorgen was de landbouwer M. uit Stein aan het pulp lossen* langs het Jaag pad, toen het voor den wagen gespannen paard zich los sloeg, waardoor de wagen omviel. Het paard rende met het lemoen achter zich weg, sprong daarmee over een sloot en rende toen aan op een groepje ja gers, waarvan er een, de heer D. Reneman alhier, zoodanig door het lemoen aan het been werd getroffen dat dit lichaamsdeel moest worden gezwachteld en hij niet verder aan de jacht kon deelnemen. VLIST. De Raad dezer Gemeente is bijeengeroe pen tegen Dinsdag 11 October a.s., voor middags 10uur, ter behandeling van: 1. Rekening 1926 en 'Begrooting 1928 van het Burgerlijk Armbestuur en 2. Gemeente begrooting 1928. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Raadsvergadering De Raad dezer gemeente is tegen Woensdag 12 October a.s. des voorm. 9.30 uren ter openbare vergadering opgeroepqfi. De agenda luidt: le. Mededeelingen van ingekomen stuk ken. 2e. Wijziging Verordening maximum snelheid motor-rijtuigen. 3e. Wyziging begrooting 1927. 4e. Gemeente-begrooting 1928. In deze gemeente doet, zich een geval van roodvonk voor. WADDINXVEEN. Bij de veiling van een woonhuis met erf aan de Zuidkade, F 106 alhier, groot 1.10 are, werd kooper de heer P. C. J. Buys te Gouda, voor 740. Onze plaatsgenoote, mej. D. de Graaff, is benoemd tot leerares aan de huishoud school te Strybeek (L.). De arbeider P., w^kzaam aan de hout zagerij van :1e N.V. Houthandel alhier, had het ongeluk achterover van een wagen, ge laden met hout, te vallen. Inwendig ge kneusd werd hij naai zyn woning vervoerd en was geneeskundige hulp noodzakelijk. In deze gemeente komen onder de var kens weer eenige gevallen van varkenspest voor. Enkele dieven zijn reeds aan die ziek te bezweken. WOERDEN. Een advocaat aangehouden. Verdacht van verduistering van gelden. Op verzoek van den officier van justitie te Utreeht is aangehouden ipr J. B. v. 5d. B., advocaat en procureur alhier, verdacht van verduistering van gelden als curator in een faillii Gistermorgen omstreeks 7 uur heeft de slager D. G. alhier gepoogd zich van het le ven te berooven. Men vond hem badend in zyn bloed in een schuur bij zyn woning. Hij had een groote snywonde aan de hals, die toegebracht was met een slagersmes, welk mes inmiddels door de politie in beslag was genomen. Onmiddellijk werd de geneesheer, ontboden ,die constateerde dat de luchtpijp vrijwel was doorgesneden. Nadat een voor- loopig verband gelegd was, is G. naar het Algemeen Ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is niet direct levensgevaarlijk. Ontslagaanvrage van den Directeur van de Gasfabriek. Mlen schrijft van hier aan Het Volk: Zoo is dan ook hier te Woerden ten aan zien van de leiding van het gasbedrijf de teerling geworpen. De l^er J. Baas, direc teur der gasfabriek alhier, heeft gemeend om gezondheidsredenen 'met 1 Nov. a.s. zyn ontslag aan te vragen. Tot dit verzoek is hij gekomen na een door den heer Zon, wet houder van de bedrijven, gedaan onderzoek naar de wijze waarop diverse leveranties voor de gasfabriek geschiedden. Na voldoen de gegevens hierover verzameld te hebben, heeft de heer Zon deze kwestie by B. e W. van Woerden aanhangig gemaakt, waai na de ontslagaanvrage spoedig volgde. TIJDSCHRIFTEN 4 Het Leven van deze week geeft als voorplaat een scène uit „Boeven en Burgers", het nieuwe met zooveel succes opgevoerde tooneelspel door het Nieuwe Ned. Tooneel. Voorts zyn opge nomen foto's van pieuwbouw in Moskou, van Thérèse Neuman, het wonder van Konners reuth, luitenant Koppen met zyn geleiders Frjjn en EHerman, president von Hinden- burg's 80sten verjaardag, de paters Trap- in Poperinghe, Poldi Reiff en vele MARKTBERICHTEN. Kaasmarkt Breukelen. 7 October. Aan die kaasmarkt wojreit gisteren aangevoerd 160 wagens, met te zamen. 5092 stuks kaaien. Géwicht pl.l 41,944 K.G. Prijs le art. f 50-52, 2e srt. f 45 —49, ges.ten*peüde f 5258 p 50 K.G. Kaasmarkt Utrecht. Op de gisteren gehouden kaasmarkt '•varen aangevoerd' 134 wagens met 42880 K.G. le kw. f 49—51, 2e kw. f 4548, m. r.m. f 50—57, zwaardere f 58. Handel matig. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche \eiling" te Boskoop. Rozen, le kw. Optiqaa 100—180, Go,don, Ophelia 82—bo, Marcel Uoyer 100—105, Hamiey lbl—loü, Clauüiius Fernet 172, Counmb-ia 14bIVO, but ter! 1., 120—115, Mac Keliefr lob—lbO, Wilhi. Korde» bl—88, Mine Jules bou- ohé 91, Rosailipdjia 62, l'olyauiüiairozen 27, buitenrozen 10—12. Diversen Dailtiia's groolUloeniig 15 -24, idl. kiehibtoemig 6—14, Ctorjysau theiniiun grooibi oeundg dü—37, idl. (tros) 48—57, Pyrethirum 7, (ierbera 48, An yers 20, Asparagus 13—15, Montbretia 2.1, Zoete appeieai 8 et. p. kg Zure appelen 10—19 et. p. kg., Stoofperen 8—11 et. p. kg., Meioenen 40 et. p s*. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 7 Oct. De prijK-en be sleed aan die Coöperatieve iuinbouw- limg Rotterdam en Omstreken wa ren ais volgt Eng. kaskomkouunera t 9—31, pi. pl. komkommers 2.10— 18, per 100 komlcomimierstek 1 1.40- 5.80 per kg.; sla f 0.90—4.90 per 1UÜ krop slavelilen f 9 per 100 kg.; spi nazie f 620 per 10U kg. bloemkooi l 3—22, uilsOüOc t 1—3, per 100 st.; prei f 2.10—^5.50, peen 3—7 80, per 100 bos postelein f 2.10—7, snijboo- iren f 17—31, kassnajooonen 1 40—4ö Ci'ito (stek) f 25—34, pronkboomen f 1.50 —10, Duitsdhe prinsesseboonen i 6— 18, siiaui^mnsesseboioinen 5—20, atok- pnnsessebooneai f 9,39, pe|r 100 kg., sej-'erij t 0.50J.20, kroten t 2.80- 5.70, per 100 'bos roodle kool 3.60 —6 kasiprinsesseboonen f 8357, sa- soyekool f 4.104.70, per 100 kg. gre ene savoyekool f 5.70—5 80 per 100 stuk» andijvie f 0.603.20 per 100 sioel «pruiieni 6r—20 et. per k.g. uien f 3.20—5.50 per 100 kg. UIT DE PERS. Rood- en Roomsch-Rood. Fundamenteel verschil. Onder bovenstaand opschrift bespreekt het a.r. weekblad de Goudsche Post, hetgeen het soc.-dem. orgaan het „Goudsch Volksblad" d.d. 28 Sept. jj. over Rood- en Roomsch-rood schreef. Het a.r. weekblad zegt dit aldus: „De bedoeling hiervan is om den Chris tel ijken arbeider in den ruimsten zin des woords het bij te brengen dat de gods dienstige belangen er o zóó veilig zyn in handen van rood, terwyl speciaal geoog- lonkt wordt naar Roomsch-Roode demo craten en hun volgelingen. Bang als Rood is, dat ook de oogen der Iioomsch-Rooden zullen opengaan voor het anti-christelijk karakter der roode beginselen (daar het voorloopig hun hulp niet kan missen) meesmuilt Rood zoo, aandoenlijk vroom: „dat de katholieke democraten het „etiket „rood" op het schuldige voor hoofd geplakt wordt met geen andere „bedoeling dan deze, dat de katholieke „democraten worden-beschuldigd hun „heerlijk Roomsch geloof af te breken „en te vergruizelen". 5 Wij zullen hierop niet verder ingaan. Onze oude coalitiegenooten zullen zelf wel weten, wat zij doen moeten om niet op zoo'n manier met huid en haar aan Rood verkocht te worden, daar wel vast staat, dat de combinatie Rood-Roomsch niets met beginselen heeft uit te staan, doch dat politiek van bedenkelijke kwali teit oorzaak dezer verbroedering is. Wy hopen, dat het de eer der R. K. Staatsparty alsnog te na komt om deze onsmakelijke combinatie, die niet om des beginsels wille is ontstaan nog langer te dulden en dat de wigge, die' Rood in de .plaatselijke Roomsche party heeft gedre ven, waardoor de ongeloofspartij trium- feert, alsnog wordt uitgetrokken. Waar wy echter wel op willen wijzen en dan ook speciaal onze christelijke ar beiders, is, dat de dienst van onzen God naar Zyn Heilig Woord nimmer veilig kan zijn by Rood, omdat de sociaal-de mocratie uitgaat van een beginsel, dat an Gods woord ligt beoordeeld. Wy ver wijzen hiervoor ook naar het hoofdarti kel in De Standaard van 1 Oct. 1.1., waar de Standaard schrijft over ,De groot ste teleurstelling". Na dit citaat met eenig commentaar be sluit de Goudsche Post dan aldus: „De mensch is goed, zoo leeraart de Sociaal-democratie, principieel staat te gen een zondaar,, zegt de Heere God in Zijn Woord en ge gevoelt het: Hier is de botsing; hier... het conflict, dat nimmer bijgelegd kan worden, een afgrond, die nooit kan worden overbrugd. Het is óf het een óf het ander. Maar dan gevoelt ge ook, dat een Christusbelijder nimmer hand aan hand kan samengaan met Rood, omdat de leer der Sociaal Democratie principieel staat tegen over de Christelijke levensbeschou wing. Moge dit steeds helder voor oogen StDan zal by alle verschil van meening, die kan bestaan over de uitwerking on zer levensvragen, van welken aard ook of de practische toepassing onzer begin selen, toch deze eenheid gevonden wor den, dat nimmer bij den vijand heil wordt gezocht öf hulp van Rood verwacht, maar zal het ons uitdrijven om de op/los sing te zoeken bij het licht, dat de Heere God dns in Zyn Woord ontsteekt. Dan is er geen onzeker volgen van het flakkerend, rosse licht der roode flam bouw, maiw is God richtsnoer voor heel ons leven. Zondag 9 October. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10)4 u. v.m. Ds. P. D. Tjalsma, onderwerp: „Levenslijn", St. Janskerk, 10 u. v.m. Ds. Is. Voorstecgk. 0 n. n.m. Ds. F. W. G. Verheul. Kleine Kerk, 10 u. v.m. 'Ds. Bijl. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en SU u. n.m. Ds. Herm. Knoop. 1 Vereeniging Calvijn, Turfmarkt 142, 10 u. te Wageningen. Dinsdag 11 October 7% u. n.m. De heer van Leeuwen, G.O. te Schoonderwoerd. Geref. Gemeente Turfmarkt, 10 u. v.m. en 51,i u. n.m. Ds. R. Kok. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 7% U. n.m. Ds. L R. v. d. Broek. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Ds. Dekking. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Remonstr. Kerk, 10 u. v.nw Ds. L. B. Hout- gast te Alkmaar. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. De heer A. J. Dekker. GOUDERAK Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Ds. J. N. v. d. Heijden te Irekkerkerk. u n.m. Ds. Dekking te Bergambacht. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Landstra. Geref. Kerk, 9 V* u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. L. C. Smilde. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg, doopen. OUDEWATER. Ned, Herv. Kerk, 8V6 u. v.m. en 2% u. n.m. De heer H. J. v. Schuppen. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 9^4 u. v.m* Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw 9% u. v.m. en 6Vi u. n.m. Ds. v. Ameide van Hoogeveen. WADDINXVEEN. Remonstr. Kerk, 7 u. n.m. Ds. I,. B. Hout- gast te Alkmaar. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 9Vz u. v.m. en 6K u. n.m. Ds. J. Enklaar. Wijkgebouw Lageweg 9% u. v.m. en 6»4 u. n.m. De heer A. de Redelijkheid. RFEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. De heer Lykle- ma van Waddinxveen. 2 u. n.m. Ds. Severijn van Waarder. DRAADI.OOZE DIENST. De vlucht naar de Congo opnieuw uitgesteld. Bid 8f>uL, 8 Uöt.' Hel vertrek van de „Kottimgm Elisabeth welke een vluchi maar de Conga zal nuakeu, is wederome uitgeateld) wegens tien hevi- gem mist. De Indische Mail. AMÖl'ERÜAM, 8 Oct. De maal van het s s. Joiltan die Witt word't heden- rit'idldlag ein»,re(eks 1 uur ten bureelc pi'.kik e posl otp het hèaldjposLkai door ver wacht. Vmn een groote papierfabriek een verdieping ingestort. Te Kimbeirley bijApple ton in W is- eonsMi is, naar gemeld wordt, de twee- oe verdieping van een groote papier fabriek ingestort, téngevolgö waarvan 1L0 arbeiders bededen werdén. Tot duiver zijn 25 lijkai geborgen. Ue terugroeping van'. Rakowsky wordt nog heden verwacht. Naar uiit Moskou wordt gemeld1, ia! lieden itn verband' met die Frausohe no lo. waiarin officieel de terugroeping van llaikowsky 'wordt verzocht, een zit ting van den raad v^n volkscommissa rissen worden gehouden, waaraan ook de vertegenwoordiger** dér communis tische) partij zullen deelnemen. Tsjksjieriw en Utwinof zullen rap port uitbrengen over den stand vau zaken met betrekking toi het geschil met frankrijk. Naair officieus te Moskou verluidt zal waarschijnlijk nog hedtem tot de terug roeping van Rakowsky worden besle icii, waarop dan heden of morgen do terugroeping aal plaats hebben en Ra kowsky hedenavond) telegrafisch ver zocht /ai worden, naör Mowkou te ko tr.em, om persoonlij!? inlichtingen ie geven, waarna hij nfet meer naar Pa- rijs zal terug! WÏSSET, KOERSEN. 7 Oct. ,8 Oct. Officieel. 12 uur. Londen 12.13% 12.13% Berlijn 5944 59.47 Parijs 9.78% 9.78% Brussel 34.731% 34.73 Zwitserland 48.09 48.09 Weenen 35.20 35.19 Kopenhagen 66.82% 66.75 Stockholm 67.12 67.13 Oslo 65.72% 65.71% New-York 2.49% 2.49% Praag 7.39% 7.39% Milaan 13.69%" 13.63 Madrid 43.67% 43.47 Prolongatie 3% Op de laatste dag van de week con cent roerde' dé aandacht zich hoofdzake lijk op de Philips' aianleelen, waarbij in het bijzonder de beroepsaandeelen op den Voorgrond traden. Opnieuw werd een koerswinst behaald. Voor de kunstzijdesaandeelen was de aandacht wat bekoeldl. De noteerin- gen die, tot stand kwamen, verschilden weinig met die van gisteren, doch wa ren eerder toch ieits lager. Tabakken haddlen geringe attentie De Sumatrasoorten, werden, op onge veer de koersen van gisteren verhan deld!. In suikerwaarden ging weinig om. H.V.A.'s werden walt lager genoteerd' Van luamdiel in rubbèrwaarden was vrijwel niets te bemerken. De hoek van Amsterdam rubber was bijiwijlen nérgens te vinden De koersen onder gingen geen noemenswaardige veran dering. De petroleunwnarkt was ptil. Konink lijken waren weinig veranderd. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT' 8 Oct. Hoiogste stand 774.6 te Shiels. Laagste stand 757.9 te Isafjord. Verwachting Zwakke) noord-ooste lijke tot oostelijke wind, nevelig tot IJicht of half bewolkt, droog weer. Wea nig verandering in temperatuur. ADVERTENTIEN. GEVRAAGD voor eenvoudig bureau werk enz. een met kennis vdn de moderne talen. Aangename werkkring. Aanbiedingen met brieven onder letter V. G. Bureau Goudsche Cou rant. GEVRAAGD met gelegenheid kippen en varkens te houden. Omgeving van Gouda, lof 15 Nov. Br. onder No. 2668 Goudsche Crt. Markt 31. 2- 68 6 I op DONDERDAG 20 OCTOBER 1927 bij inzet en 27 OCTOBER bij afslag en combinaties, beide dagen des mor gens 11 uren in hotel „CENTRAAL" aan de Markt te Gouda, (ten over staan van van de zich in uitstekenden staalt be vindende geteekend J nommer 22 onmiddellijk nabrj de Waddinxveensche brug te WADDINVEEN, met diverse perceelen uitmuntend WEILAND, gelegen aan het groot vaarwater de Gouwe, in de kom van het dorp. Geschikt voor speculatieve geldbelegging, industrieterreinen, tuinland. Te veilen in 9 perceelen en combi naties. Vrij van huur te aanvaarden, het land bil de betaling der kooppennin gen of zooveel eerder als met den verkooper kan worden overeengeko men, 31 December 1927, de woning, erf, schuren, enz. 1 Mei 1928. Dagelijks te bezichtigen. Notities ten kantore van den No taris. 2 persoons kapokbed 11 guld. Veeren bed 25 gulden, matrassen f2.75. Filiaal Rotterdamsche Beddenfabriek, Peper straat 16 6 2396 Brood- en Beschuitbakkerij H. BROUWER DE KONING Spieringstraat 153 Gouda. Ons brood werd bekroond: Arnhem 1923, VBosch 1924, R'dam 1926, Dordrecht en Utrecht 1927. Maohiniti Abattoir. BURGEMEESTER en WETHOU- DERS deelen mede, dat de termijn voor indiening der sollicitatiestukken voor 10 2670 aan het Openbaar Slachthuis is ver lengd töt 20 October a.s. Statiomweg 41 by de Coolslngel Telef. 13873 Rotterdam Gedurende 14 dagen pracht Inboedelverkoo- ping zonder eenige bijkomende onkosten. O. A.: 1 compl. Jac. Eetkamer 825. 3 Deurs gebeeldh. Boekenk175. 1 Pracht Bureau Ministre 85. 1 Jacobean Salontafel 85. 1 idem Spiegel 82.60 2 Fauteuils, 4 Stoelen, echt leder 185. 1 Mooie Rooktafel 14.60 1 Garderobekast, gesl. spiegel 50. 1 Mass. eiken Linnenkast 50. 2 Waaier Fauteuils, 4 Stoelen Q~A. 195.— 1 Zwaar massief Cyl. Bur86. 1 Strikt moderne Boekenkast 66. Compl. 2-pers. eiken Slaapkamer 195.— en 275— Lederen Huiskamerstoelen 76. 1 Groote Kachel 45. 2 Fauteuils, 4 Stoelen, Dressoir, Tafel, Theekast, Spiegel en Vloerkleed, alles te «amen 175. Eenige prachtige Vloerkleeden. 1 Lederen Heerenfauteuil 65. Verder wat in 'n netten inboedel voorkomt. Alle goederen worden onder garantie verkocht, franco in de stad en bijgelegen plaatsen bezorgd. Gekochte goederen A^otden gratis be waard. Inkoop van heeie en gedeelten van In boedels. - Geopend eiken dag van 99 uur, Zater dags tot 11 uur en Zondags tot 5 uur. 2650 45 Vanaf heden weer verkrijgbaar de bekende fijne Aanbevelend, TELEF. 120 GOUDA -*u MARKT 6 TEL. 762. THIJMSIROOP 10 DRUIVENBORSTHONING tegen hoest en verkoudheid levert solied werk tegen scherp concurree- rende prijzen, zoowel voor'dames als heeren. Legt FLUWEELEN en BONTKRAGEN. LUXE 12616 20 VERHUUR INRICHTING TELEFOON 400 STALLING EN REPARATIES om Uw schoeisel te laten verven. Grijs en Beige schoeisel kan geverfd worden in Blauw, Wijnrood, Groen, Paars, Oranjerood, Bruin, Donkerbruin, Geelbruin en Roodbruin. Werkplaats Aanbevelend, A. PERDIJK, Aaltjebaksteeg F- W. Reitzstraat 22. DIVERSE MODELLEN GOUDA AUTOMOBIELEN w.o. SEDAX, COUPÉ, TOUBING El* RUNA BOUT UIT VOOR RAAD LEVERBAAR THE UNIVERSAL CAR 80 2669 Eenige demonstratie-auto's ZEER BILLIJK aangeboden

Goudsche Courant | 1927 | | pagina 4