De nieuwe FORD is heden te bezichtigen bij J. HULLEMAN, Lange- Tiendeweg 5, Gouda een bekwaam Leider Rex-Inlegzolen Mama VERBAND - TROMMELS AUTO GARAGE „GOUDA PREDIKBEURTEN. SPAARBANK VITRAGE Fa. B. de JONG Beurs van Amsterdam. LAATSTE BERICHTEN. Bericht van inzet. Drogisterij „«ET GfOENE KRUIS" abUVanmyfioudt koop my dan een -K— Wed. 1. DITTENB0G111D, Bosteen 3 Drogisterij „De Goudscbe Coper" Bel op Telefoon 400 heftiger en ernstiger te verloopen dan wan neer men het proefdier onder normale om standigheden plaatste. Het is dus geen wonder, dat onze keel, die voortdurend in contact staat met de buiten lucht, niet ontkomt aan deze funeste inwer king. Den volgenden keer zullen we hierop na der met elkander ingaan. O» schoolstrijd in Ouitsohland. Een rumoerige zitting. Ruil van grondgebied. In de onderw ïjscammifcsie van den rijksdag is gisteren in verband met paragraaf 20, de kwestie dep- simul- taansduxlen bebandeüd, en het voorstel van d)e Duitsche volkspartij, volgens hetwelk heit in die landen, waar de simtulcaamechool bestaat, bij den heer- schende© toestand zal blijven, aange nomen met 15 stemmen tegen 13 Tegen stemden de leden vain de D. Nationale pla/röij en Biejiersche volks partij Alle andere vooretellen werden verworpen De regeering had voor de stemming laten verklaren, dat het voorstel een grondwetsherziening beteek eude een meerderheid van twee derden m den voltallige» rijksdag zou eiscben. Na de oekendlmaking van den uitsla* der stemming was in den Rijksaag alle belangstelling voor die begrooting van jtBtitie verdwenen en de gevol gen die uit die stemming kunnen voortvloeien werden levendig door de "afgevaardigden 'besproken. Ofschoon ingewijde kringen reeds een weefc geleden precies den uitslafe van dlefce stemming voorspeld he boen. heeft zij het centrum m hooge mate verbitterd en naar verluidt zullen de leidlers van het centrum den Rijkskan selier vandaag nog verzoeken een dui - delijke verklaring af te leggen of nei nu nog mogelijk blijft voor het Cen trum om deel van de regeerinscoalitie uit te maken. Deze beslissing wordt zoo geformu leerd, dat het partijbestuur aan de Volkspartij drie nauwkeurige vragen zal voorleggen nopens de artikelen 4 (confessioneele school) 9 (beheer van het (gc' ooiwezen) en 20 simultaan ot gemengde school). Waarschijnlijk zal de Volkspartij deze vragen met tegenvragen beant woorden, waarop het Centrum catego risch verklaren zal, dat het eisoht dat zijn beginselen bij de Schoolwet strikt en in vollen omvang toegepast zuilen worden. Aan deze eisch wordt kracht bijgezet door de herhaling der bedrei ging van het terugtrekken dier cen trums-ministers uit die regeering. De leiders van de Volkspartij ver klaren daarentegen even vast, dat de partij niet toegeven zaïl en haar eigen standpunt onder geen beding of be dreiging kan prijs geven. De vooruitzichten voor een op'os- sing van deze tegenstrijdigheden) wer- djen uiterst gering geacht, maar de «wnmiissle heeft na de stemming be sloten in de eerstvolgende 8 tot 4 we ken niet te vergaderen, en beide •par tijbesturen zullen rpecte morgen trach ten de onderhandelingen te herope nen. Dit is dan de laatste kans, zoo wel voor de schoolwel, als voor voortbestaan van de coalitie. In die rijksdagzitting waarin de be schouwingen over die begroeting ven justitie werden voortgezet, ging het ook vrij rumoerig toe. Als eerste spreker had de afge vaardigde dr Haas (democraat) scher pe aanvallen gericht tegen de recht spraak in politieke procesaen, die door den oomniunistischen aigeraardigde M uzenberg, onder aanhaling van vele voorbeelden, nog waren veratenu De afgevaardigde dr. pfleger, (Bei ersche volkspartij) keerde zich in het bijzonder tegen het democratisch voor stel tot het overdragen van de be 'voeigdheden der justitie van de landen aan het rijk. J»n gelijken zin sprak ook de alge vaardigde mt Hannover, Hampê, inza ke dlie overdrajoht van justitie aan het rijk. Daarna kwaim bet bij de rede van den naitionaal-socialistischeiu afgevaar digde. dr. Frick? (Miinchen), die nestiö verlangde v'oar Teohouw, die aan Men moord! op Rathenau heeft deel genomen en voor Sobulz en TUlesen, de moordenaars van Ersberger. Hij wekte bij links en bij de middengri pen een storm van verontwaardiging toen hjj in aansluiting daaraan Erz- berger een misdadiger noetnde. Hier voor werd hij tot de arde geroepen De communist Florin werd de zaal uit gewezen, omdat bij dr. Frick een doortrapte schurk noemde en deze be- leediging niettegenstaande bij tot de oide werd geroepen, driemaal her haalde, liet was daarna bijna tot oen handgemeen gekomen, toen de com munistische afgevaardigde, Bertz, de sprekerstribune besteeg en een drei gende houding tegen de afgevaardig de Frick aannam. Deze scène verliep op vredelieven de, hoewel dan rumoerige wijze, toen Bertz door den ondervoorzitter uit de zaai werd gewezen en dit bevel op volgde De T' uringsche landdag heeft net wetsontwerp der regeering nopens den ruil van grondgebied tussctoen Thurin- gen fin. den vrijstaat Saksen met alge- meene stemmeen aangenomen. 1 >e bij den ruil betrokken gemeen ten hebben in een miotie de noodza kelijkheid van den maatregel erkend. Zij spreken de» verwachting uit, dat daarmee een begin wordt gemaakt met de stief ting van een nieuwen staat Midjden-Duitschlaiid. BUITENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. De Veem moordenaars. Hun begenadiging vrijwel zeker. Gisteren heeft de Pruisische minister van Justitie, Schmidt, in de hoofdcommissie van den Landdag een verklaring afgelegd, dat luit. Schutz en de drie anderen in het veem ter dood veroordeelden bege- RUSLAND. Een schrijven vaw Zinowieff en Kameneff'. ,,De Prawda' publiceert een schrij ven van Zinowieff en Kameneif, waar in dleze oppositieleden verklaren. dat fcij zich van die» Trotzki^groep, in wüle onderwerping aian die» besluiten wan den vijftienden patrtijdag «.scheiden ENGELAND. Een Russisch prinsje geboren. Drinlses Anna lljinski, de echtgenoo te vajn grootvorst Dmitri, die thans titulair-tsaar en hoofd van de keizer lijke Russische familie is, heeft te Londen heit leven geschonken aan een zoon. De prinses fa een Ametrikaan- eche, dochter van den leerkoning John Emery, die een fortuin vain 8 millioen pond sterling moet hebben nagelaten. korte schoorsteen aan deze koilossus een ietwat gedrongen indruk geeft. Het schap meet 15636.64 bruto re- gieter ton en kan 539 eerste «n twee de, 62 derde en 52 vierde klasse pas sagiere vervoeren GEMENGDE BERICHTEN. Het s.8. Christiadn Huygens. Een schip dat een vergelijking met de allerbeste buitenlandsche mailbooten glans rijk kan doorstaan. Ruim 200 personen, vrijwel allen bij de scheepvaart betrokken, zijn Don derdag aan board van het nieuwe mo tor pasaagierschip .Ghristiaab Huy- ghena" de gasten geweest van de L>;- reetie der Stoomvaart Maatschappij Nederland" te Amsterdam. Zeer vele scheepvaairttechnici, maar oo1' tal van andere autoriteiten op scheepvaartgebied!, alsmede enkele outsiders" waren naar IJmuiden ge komen, en juist toen -zij uit den trein stapten keerde de ,,Christiaan Huy- ghenz' na een Lzeedaop van vele. Ivele uren te foeWfcem ondergaan, waar in zij ten volle haar capaciteiten wat snelheid en zeewaardigheid betreft, bad ten toon gespreid, in de haven terug, om kort daarna, met de vele belangstellenden aan board opnieuw een wijle het ru'me sop te kiezen. Toen krachtige sleepbooten het ge weldige zeekasteel deden rondtewaai°n nam het een kort oogeniblik de gehee' le breedte van het vaarwater nabij den Toeristensteiger in beslag en kon men zich een goed denkbeeld vormen van zijn geweldige aftnetingen waar bij tevens duidelijk uitkwam hoe de Zondag 29 Januari. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. P. D. Tjalsma. Viering v. d. Jeug. Zondag Koor zang. Kleine Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. Borger. Lutherache Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. Harm. Knoop. Ver. „Calvyn", Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. De beer Heemskerk G.O. te Numansdorp. Geref. GemeenteJTurfmarkt, 10 u. v.m. en u. n-m! Ds. Kok. Chr. Geref. Gem. Heil des Volks 10 u. v.m. en 5 u. it.m. Ds. Croes. BERKMNWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. L. R. v. d. Broek. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 2% u. n.m. Ds. Dekking. BOBKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Jeugddagviering. Solozang van Mej. Femme, Remonstr. Kegk, 10 u. v.m. Ds. W. JN. v. Nooten.' Evangelisatie 0% u. v.m. Ds. M., J. Punae- lie. 6 u. n.m. Ds. J. M. Mulder te Zoeterwoudp. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Ds. Enklaar te Ouderkerk a. d. IJssel. 2 u. n.m. Ds. de Geus te Waddinxveen. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. A. Landstra. Geref. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. L. E. Smilde. MOORDRECHT Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ne<j. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegeboaw, 9% ft. v.m .en 6% u. n.m. De hee^ M. de Heer Q.O, te Nieuw Lekkerland. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Preeklezen. 6% u. mm. Ds. H. A. de Geus. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. De heer de Re delijkheid. 6% u. n.m. Ds. Enklaar. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. fterv. Keric, 10 u. y.m. en 0% u. iwm. Ds. N. luyendijk. De Goudsche Melkinrichting Turfsingel. Lev#rt U steads voortref felijks molk van gocontrolsord vso. STADSNIEUWS. GOUDA, 28 Januari 1928. De spoorweg Gouda—Boskoop—Alphen. De minister van Waterstaat heeft ten ver volge op de beantwoording van de vragen van het Tweede Kamerlid Lovink in verband met den aanleg van den spoorweg Gouda- BoskoopAlphen aan den Ryn nog het vol gende verklaard: De spoorweg GoudaBoskoopAlphen zal worden voltooid. Met deze voltooiing zal, voor zooveel de door de wetgevende macht toegestane gelden zulks mogelijk maken, zooveel mogelyk spoed worden betracht. Examen boekhandel. Voor het hier ter stede gehouden examen In handelswetenschappen slaagde voor het, praktijk-diploma boekhouden onze stadge noot de heer A. J. v. Vliet, leerling van den heer L. Boer, alhier. Examen boekhouden. Voor het vanwege'de Vereeniging van Leeraren i. d. Hanjfelswetenschappen te de zer stede afgenomen examen in het boekhou den, slaagden o.m. de heeren Joh. Runge te Gouda en C. B. Hoogendoorn te Moordrecht, leerlingen van den heer B. L. van Veen Jr alhier. Aanbesteding. Gisteren is te Roteerden aanbesteed het bouwen van het hoofdrestaurant op de ter reinen tier Neder landsche Ntfverheidsten- toonstelling 1928 aan den Stationssingel. Ingeschreven was o.a. door de N.V. Beton en Woninbouw-My. Gouda voor 57.600 door het Technisch bureau voor Bouwkunde van J. H. de Wilde voor 49.095. Laagste was de N.V. Aann.-My. v.h. H. en P. Voormolen te Rotterdam voor 48.200. Volgens het bestek moet het hoofdrestau- rant op 15 April a.s. kant en klaar worden opgeleverd. Roei- en Zeilvereeniging Gouda. De leden van de Roei- en Zeilvereeniging „Gouda" zijn opgeroepen tot een ledenver gadering op Vrijdag 3 Februari, das avonds 8 uur, in Hotel „de Zalm" aan de Markt alhier. Aan de orde komt o.a. de benoeming van een bestuurslid in de plaats van wijlen den heer J. Olman, en besprekingen voor het a.s.4 seizoen. Nagekomen belastinggelden. De Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ont- .vangen by: den insp. der^dir. bel. te Gouda 42.22 we gens te weinig betaalde Rijksinkomstenbe lasting, Verdedigingsbelasting II en gem. inkomstenbelasting; den insp. der dir. bel., inv. en acc. te Gouda 144.83 wegens fe weinig betftalde Ryks- inkomstenbelasting, Verdedigingsbelasting II en gem. inkomstenbelasting. Uitvoering Gom. Zangvereeniging „Gouda". De Gemengde Zangvereeniging „Gouda" geeft hedenavond een uitvoering in de zaal Concordia aan de Westhaven. Huisvesting deelnemers Ned. R. K. Slagers congres. Het Ned. R. K. Slagerscongres dat op 7 en 8 Februari hier ter stede wordt gehou den, brengt een groot aantal deelnemers uit andere plaatsen naar Gouda, die den nacht van 7 op 8 Febr. a.s. hier huisvesting moe ten hebben. De Vereeniging voor Vreemdelingenver keer, die in deze hare bemiddeling verleent, is na aanvrage bjf de hotels en logementen tot de wetenschap gekomen dat wellicht voor 70 of meer personen logies moet worden verkregen. Daarom plaatst zij thans een op roep in dit blad, om by particulieren deze deelnemers den nacht van 7 op 8 Febr. op behoorlyke wijze tegen vergoeding te kun nen huisvesten. Wanneer het mogelijk blijkt een groot aantal personen in bijzondere gevallen logies te verschaffen, dan is daarmede het grootste bezwaar vervallen dat steeds an het houden van congressen hier ter stede verbonden is. Wie een kamer ter beschikking heeft, wordt verzocht daarvan schriftelijk opgaaf te doen aan het Bureau: Oosthaven, 48. Thalia-Theater. De onberaden wedder. John Gilbert, die door de moderne oor logsfilm zoo groote bekendheid verworven heeft, draait in een geheel gnde^ genre als ,De onberaden wedder", in de film die deze week gebracht wordt door de Directie van het Thalia-Theater. Het gegeven voor deze rolprent is ontleend aan den roman van Ra fael Sabatini „Bardelys, Le Magnifique". Een verademing is het vanuit onzen mo dernen tijd waarin steeds meer tot oplos sing wordt gebracht door berekening en techniek, terug te kunnen leven- in den tijd toen een enkel man door persoonlijke moed en behendigheid in het gebruik van den de gen een andere richting aan de wereldge schiedenis kan geven. Zoo'n figuur is de romantische en dappere Markies'de Barde lys, gunsteling dee Konings en de lieveling der vrouwen. Om zijn onweerstaanbaarheid te bewijzen verwedt hij in een onbedacht zaam oogenblik zijn kasteel en landgoederen, zijn geheele bezit. Deze weddenschap dreigt voor hem te eindigen in den doQd door den strop, als Roxellone de Lavédan, de schoon ste dochter van den weinig keningsgezinden burggraaf, zich door hem, als gevolg yan een persoonsverwisseling, bedrogen waant. De afgunstige Chatellerault weigert hem als schitterende markies te herkennen. Vooral dan ontstaat een scène, die her innert aan het'beste werk van Douglas Fair-, banks. Anders echter dan deze laatste is zjjn V«« DE HANDELS EN LANDBOUWBANK Saldo inleg 1 Juli 1927 1.981.153.—. Saldo inleg 1 Jan. 1928 f 2.175.925 RENTEVERGOEDING 4 2519 20 „Kanstinjv vertolümgr, .hoe paradoxaal het moge klin ken, ook in zijn waterylugge sprongen en bliksemsnelle degenstooten, stroever, mis schien op het eerste oog minder aantrekke- lok, doch veel meer werkelijk dan de schep pingen van Fairbanks. Naast dit bezonken spel geelt deze film nog een typische kijk op de zeden en gewoonten van dezen tijd, vooral de tafelmanieren zullen ons eenigs- zrns vreemd aandoen." Eleanar Boardman, vertolkster van de vrouwelijke hoofdrol is er met m geslaagd om een aannemelijke Boxel- lane te geven. Ook in haar 17de eeuwsche füne kleed is zij een moderne vrouw geble ven, in zeker opzicht is zy een anachronisme. Afgezien van dit onvolmaakte is dit film werk een van de meest brillante die in lan gen tijd vertoond werden. Op het tooneel treedt de Hollandsche hu morist Piet Groenendaal op met verschil lende amusante liedjes. Als extra-nummer staat de zeer genietbare Christie Comedy „Bommen en Granaten" op het programma. Het „Hollandsch Nieuws" vertoont de aan komst van .het a.s. „Alhena" en de grootsche huldiging Van zijn bemanning, de helden van de ramp der „Principessa Mafalda". De muzikale illustratie was uitstekend. Jeugdzondag in de Remonstr. Kerk. Morgen zal in aJle vrijzinnige kerken van ons land opnieuw gelijk reeds enkele ja ren achtereen l— de z.g. Jeugdzondag wor den gevierd. Bedoeling is de heteekenis van de jeugdbeweging onzer dagen uit te spreken en de noodzakelijkheid van het samengaan van ouderen en jongeren, ook in de kerke iyke gemeenten. Ook in de Remonstr. kerk alhier wordt morgen de dienst aan het thema „oud en jong" gewijd. De dienst zal eenigszins een liturgisch karakter dragen, een groot koor van V. C. J. B.'ers zal, leiding van den heer Cuperus, zingen. Na drukkelijk zij nog gezegd dat deze dienst niet voor jongeren alleen is bestemd, maar voor ouderen en jongeren samen. Natuurkundig Genootschap Gouda en Omstreken. Door ongesteldheid de lezing van den heer Ochse, directeur van de „Polygoon Maatschappij" te Haarlem, over „fiimfabrieage", welke gehouden zou worden op Donderdag 2 Februari as., n plaats hebben. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. In de zeventiende bijeenkemst der afd. Gouda van het Instituut voor Arbeiders- .twikeling op morgenochtend zal de heer F. G. Geerling uit „Een uitstapje in de gesprokene wordt met lichtbeelden van den epidiascoop der afdeeling verduidelijkt. Postdienst. Tarief Binnenland, ingaande 1 Febr. 1928, Wij brengen nog even in herinnering dat met ingang- van 1 Februari een nieuwe rege- ling zal gelden voor de tarieven bij de Poste- rijen voor het binnenland. W(j laten deze nieuwe tarieven hier vol gen. Brieven: Voor een gewicht t.m. 20 gram 7% cent; boven 20 gr. t.m. 250 gr. 15 ct. boven 260 gr. t.m. 500 gr. 2'0 et.; boven 500 gr. t.m. 750 gr. 26 ct.; boven 750 gr. t.m. 1000 gr. 30 ct.; boven 1000 gr. t.m. 1500 gr. 35 ct.; boven 1500 gr. t.m. 2000 gr.. 40 ct. Locaal verkeer: voor een gewicht t.m. 20 gr. 5 ct. Briefkaarten: Per kaart 5 ct. Locaal ver keer: per kaart 3 ct. Gedrukte stukken en Nieuwsbladen, niet bü abonnement gefrankeerd, welke boven het adres zijn voorzien van de aanwijzing „Spoed" of een daarmede overeenkomende aanduiding: Voor een gewicht tot en met 500 gr. 2 ct. per 50 gr. of restend gedeelte van 50 gr. Boven 500 gr. tot en met 750 gr. 26 ct.; boven 750 gr. tot en met 1000 gr. 30 ct.; boven 1000 gr. tot en met 1500 gr. 35 ct.; boven 1500 gr. tot en met 2000 gr. 40 ct. Alle overige, niet bij abonnement gefran keerde gedrukte stukken en nieuwsbladen: Voor een gewicht tot en met 500 gr. 1% ct. per 50 gr. of restend gedeelte van 50 gr. Boven 500 gr. tot en met 750 gr. 17% ct; boven 760 gr. tpt en met 1000 gr. 20 ct.; boven 1000 gr. tot en met 1500 gt. 25 ct.; boven 1500 gr. tot en met 2000 gr. 30 ct. Monsters: Voor elk gewicht van 50 gram of restend gedeelte van 50 gram 2 cent met een minimum van 5 cent. Braillestukken: 1 cent per 600 gram of restend gedeelte van 500 gram. Aanteekening: a. Gewone aanteekening: boven het gewone porteen vast recht van 15 cent. b. Aanteekening met aangegeven geldswaarde (alleen toegelaten voor verze gelde, gesloten brieven): boven het gewone briefport een aanteekenrecht van 15 cent, vermeerderd met 2% cent voor elke 100. of restend gedeelte van 100. aangege ven waarde. Expreesebeetelling. (Brievenpost). Boven het gewone port ten minste 10 cent. Utile Duld. De Goudsche Gymnasiasten-'H reenóging „UtiLe Duki" houdt hedenavond haar jaar- lyksohe feestavond in de ^aal der Sociëteit „Ons Genoej Schouwburg-bioscoop. De gouden clown. Het reeds gemimen t(jd aangekondigde filmwerk „De gouden clown" draait dexe week eindelijk in den Schouwburg-bioscoop De roep, die aan deze film is voorafgegaan is [gebleken niet overdreven te zjjn, wtnt De gouden clowin" is inderdaad een zeer bijzondere film, een film met een sterk uit gewerkt dramatisch karakter, dat op som mige momenten tot de hoogste spanning ig opgevoerd. De regisseur A. W. Sandberg heeft met deze rolprent iets zeer bijzonders weten te scheppen. Men heeft 't kunnen lezen, dat Gösta Ekman de hoofdrol in de film vervult. Gosta Ekman is hier welbe kend als de vertolker van den titelrol in dat andere machtige Ufa-werk de Faust-fllm. Was die vertolking niet in alle opzichten geheel geslaagd aan een film van d^e qualiteit mogen zéér hooge eischen gesteld worden het komt ons voor, dat Gösta Ekman in ,J)e gouden clown" z'n beste kunnen heeft gegeven. Zijn spel ia van subtiele schoonheid en van een aangrijpen- de tragiek. De gouden colwn re de steun pilaar van het kleine rondreizende cimuj Bunding, dat een kwijnend bestaan tekk. Als op een avond een gezelschap Parfce". naars, dat autopech had een voorstelling bij woont en daar het lied van den gouden clown h oo ren, gevoelen ze dat hier een groot kunstenaar staat. Eenige dagen later krijigt hy dan ook een aiitnoodiging tot een verbintenis met een groote kunstinstelling rn Parijs. Hij neemt aan, echter op voor waarde, dat Daisy z'n aanstaande vrouw, de dochter van den eigenaar van het circus en haar ouders mee kunnen gaan- De voor- rden worden geaccepteerd en geen maand later of de gouden clown viert z'n triomphen op de planken in Parijs, waar hy spoedig de lieveling van het publiek wordt Zyn vrouw blijktj echter op den duur niet bestand te zy-n tegen de verlokkingen van Parys en op denzelfden avond als hjj de onderscheiding van officier de I'Instruction pulbLique ontvaingt, ziet hy in een spiegel de ontrouw van haar, die hy zoo lief had. Dien avond bereikt hy 't toppunt van tjjn roem. Nooit zong hy beter 't lied van den clown: Is ook je harte tot -stervens gewond Lach dan toch, lach toch met weenen den mond Jy niet meer vrool(jk, dat is toch te bar iBans dan, dans dan, jy arme nar. Volkomen vernietigd geeft hy zich over aan den drank, zakt steeds lager en komt eindelijk weer terecht in een rondreizend circus. Een gelukkig toeval gerft hem heel aan 't einde ten slotte het geloof in het leven terug. 'Een byzonde-re film, die we zeer kunnen aanbevelen temeer waar de bekende zanger Aliberti, die ook op het tooneel veel moois laat hooren, op zeer gevoelige en juiste wyze de film met zang begeleidt. Een nationaal concours van Accordeon- en Mondharmonica-vereenigingen. De Eerste Goudsche Mondharmonica-ver eeniging „Excelsior" heeft naar aanleiding van haar 4-jarig bestaan een groot nationaal concours uitgeschreven voor Accordeon- en Mondharmonica-vereenigingen, te houden op Zondag 26 Februari a.s. in de zaal „Kunst min" van de Soc. „Ons Genoegen", Boele kade. Het concours wordt des voormiddags t« h^lf twaalf door burgemeester E. G. Gaar- landt geopend, waarna te 12 uur wordt aan gevangen met de vierde afdeeling. Van 4.46 tot 5.30 uur wordt gepauzeerd. De volgende vereenigingen nemen aan h«t concours deel: Vierde afdeeling Mondharmonica: Eerste Zierikzeesche Mondh. Gez. „Door Oefening Kunst"; Mondharm. Vereen. „Door Oefening Kunst", Schel tuinen; Mondh. Vereen. „Door Oefening Aangebracht", Amsterdam; Eerste Hilversumsche Mondaccordeon-Gezelschap. Derde afdeeli% Mondharmonica: Mond harm. Vereen. „Wille is kunnen", Rotter dam; Spaarndammer Mohdaccord. Vereen. „Door oefening kunst"; Mondharm. Vereen. „Het Rozenkyrartier", Amsterdam; Monhar- monica-Verden. „Kattfnburg", Amsterdam; Rotterdamsche Mondharm. Club „Hohners Vrienden". Derde afdeeling Accordeon: Accordeon» Vereen. (Excelsior", Amsterdam; 's-Gra- venhaagsche Accoredon Vereen. „Crescen do"; Accordeon Vereen. „Oefening na Ar beid", 's-Gravenhage. Tweede afdeeling Mondharmonica Eerste Gorinchemsehe Mondharm. Vereen. „Gor- cum"; Mondharm. Vereen. ,fKatendrecht Vooruit", Rotterdam. Eerste Afdeeling Mondharmonica: Mond harmonica Vereen. „Crescendo", Gouda; Mondharm. Vereen. „Excelsior", Amers foort; Mondharm. Vereen. „Symphonia", Schiedam; Mondharm. Club „District V", Amsterdam. Eerste afdeeling Accordeon: Accordeon- Vereen. „Kunst na Arbeid", Rotterdam. Afdeeling Uitmuntendheid: Mondharm. Vereen' „Excelsior", Schiedam. Superieure Afdeeling: Schiedamsoh le Mondharm. Corps „Schiedam Vooruit". Superieure Afdeeling Accordeon: Accor deon Vereen. „Excelsior", Rotterdam. Geen cadeaux meer voor^azf rs. Het Bestuur van de Middenstands-Centra le voor Gouda en Omliggende Gemeenten be sloot in haar op 25 Januari j.l. gehouden ver gadering om in den vervolge geen cadeaux meer te verstrekken aan Bazars, Fancy- fairs of dergelyke, waarljy de winkelier, aan wien de vraag wordt gedaan, niet persoon lijk is betrokken. Door een toeval overvallen. Gisterenmorgen is de 28-jarige A. D. wo nende alhier, aan de IJssellaan, tydene rijn werkzaamheden aan de Bleekerssingel btf Kleiwegsbrng door een toeval getroffen en op straat neergevallen. Na ongeveer 10 mi nuten kwam de man weder by kennis en is daarna met de brancard van de E. H. b. O. naar zyn woning gebracht. Een treurig ongeval. Spring niet op een in beweging zqnden trein! De 72-jarige J. M. wonende in de P. C. Bothstraat wilde Donderdagavond op het Maasstation te Rotterdam op een al in bewe ging zynden trein springen. Hy sprong mis en is onder den trein geraakt. Beide fllenen werden hem afgereden. In zorgelyken toe stand is de man naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hy in den loop van den avond aan de .gevolgen is overleden. De nieuwe Ford in Gouda. De vertegenwoordiger van de Ford alhier, de heer J- L. Hulleman, kondigt in dit num mer aan dat thans ook de nieuwe Ford te Gouda in zjjn showroom fa te bezichtigen. By 4e verschyniing van dit nieuwe model heeft de NKord Motor Company een reclame- boekje het\jicht gegeven waarin de ver schillende Ford^(ypen in kleuren zyn afge beeld, waarbij een beschryving van elk dezer is gevoegd. Wij hebben reeds eerder gewezen op de belangrijke wijzigingen, die dit nieuwe model onderscheidt van het vorige, men kan ze alle in dit keurig verzorgde boekje weervinden, dat aan belangstellende door den heer Hulleman gaarne wordt verstrekt. Burgerlyke Stand. GEBOREN: 22 ianuari: Hendricus Hu- bertus, z. v. H. J. Neef en J. H. van Veen, Muilenpoort 3. 24 Januari: Willemina Jo hanna, d. v. P. M. Baks en L. P. <len Held, Waiesteeg 24. Ezechiel, z. v. E. de Jong en S. M. Ravestyn, Derde Kade 56. 25 Januari: Cornelia Johanna Martina, d. v. J. A. C. Aïqpris en M. M. Schoonderwoerd, Karnemelksloot 111. Pieter, z. v. W. de Jong en P. de Vroom, V. Heusdenstraat 26. 26 Januari: Barbera, dr. van J. de Jong en M. C. van der Laak, Lemdulsteeg 39. Ja cobus Johannes, zn. van P. J. van den Heu vel en M. Meylink. Johanna, dr. van T. C. Reparon en J. Jongkoen, Keizerstraat 38, i 27 Januari: Mariims, z. v. A. Schouten en M. de Gruiil, F. W. Reitzstraat 18. ONDERTROUWD, 26 Januari: D. Degen- hardt en J. J. Geerlof. M. Cattel en H. de Jong. A. C. Vergeer en N. Njjhuis. OVERLEDEN25 Januari: Cornelis Loen- dersloot, 32 jaar. Agenda. 28 Jan., 8 uur. Zaal Concordia. Uitvoering iZangvereenigihg „Gouda". De apotheek van de Firma Weyer, Gouwe, is tot en met Vrydag 3 Februari, benevens den daarop volgenden nacht, geopend na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten. UIT D-EN OMTREK. ALPHEN a. d. RUN. Uitgifte van Zuiderzeegronden. By beschikking van den minister van Wa terstaat is aan dr. H. J. Lovink, alhier, op zyn verzoek eervol ontslag-verleend als lid van de commissie inzake de bestudeering van de uitgifte der Zuiderzeegronden. BERKEN W OUDE Gemeenteraad. In de gisteren gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente waren met den Voorzitter aanwezig de heeren G. Oudenes, W. CL van Erk (wethouders), G. Suyiker, G. iD. Rehorst, J. de Groot Jocz., M. de Jong Gz. en W. Ooms. De Voorzitter opende de vergadering waarna de notulen der vorige vergadering werden gelezen en na rondvraag goedge keurd en ge teekend. De Voorzitter hield vervolgens een Nieuwjaarsrede waarin hjji Ojs. zeide dat 1927 een gelukkig jaar is geweest voor de gemeente, Eleotr.voorziening ia tot stand gekomen, en spr. hoopte dat de watervoor ziening ook nog ééns zal komen. Voorts zeide hy te hopen dat de goede geest die in den Raad heerscht zich ook in 1928 zal be stendigen en ieder zyn taak naar behooren zal blyven verviullen. De Voorzitter deelde daarop mede: iDat aan D. de Geus met 1 April as. eer vol ontslag is verleend als gemeentebode. Dat de bus, welke by Hiuiwelyken ten bate der irmen aanwezig is in 1927 heeft opge bracht 0.63 en de bus voor hetzelfde doel by begrafenissen 6.14. Dat een brief van Rouwbeklag is verzonden aan H.Ê. Ged. Staten dezer Prov. by het overlyden van den Commissaris der Koningin, Baron Sweerts de Landas Wyborgh en dat be noemd is tot Commissaris der Koningin Mr. Dr. v. Karnebeek. Voorts dat de Eleotr.voorzienmg over Nov. 1927 heeft opgebracht aan stroom enz. 663.-— en over Dec. 750.u Dat kas en boeken van den gemeente-ontvanger zyn opgenomen en in orde zyn bevonden. Ingekomen waren van den heer D. de Geus een schrijven waarin hjj ontslag vraagd tegéh 30 April a.& als opzichter der begraafplaats en schatter dar Dranklokalen. B. en W. stellen voor dit ontslag eervol te geven. Wordt goedgekeurd. Schrijven van Ged. Staten wyziging Reglement betreffende het by Particulieren inwonen van armlastige verpleegden. Van Ged. Staten bericht dat de vaststel ling der begroeting 1928 is verdaagd. Verder dat de begrooting voot den Keuringsdienst van Waren van het gemeentebestuur te 's- Gravenhage fa ontvangen en ter visie is ge legd. Aan de orde kwam vervolgens een schrij ven van het bestuur der Geref. gemeente alhier met bygevoegde handteekeningen van ouders om te krygen de stichting en bouw eener school op Geref. grondslag in de kom der gemeente B. en W. stellen den Raad voor om hierop afwyzend te beschik ken en wel op 6 verschillende punten, die allen werden voorgelezen. De heer M. de Jong Gz. hierover het woord krijgend, zeide dat men als Raadslid zyn best moet doen om de gemeente te die nen, maar daar slechts 10 ouders uit de ge meente van de 180 ouders hebben geteekend, men das de gemeente niet dient door hierop in te gaan en hy noemt het slechts een gril van enkelen, die eiken dag gelegenheid hebben godsdienstonderwys voor hun kin deren te krygeu. Als de wet toelaat dat er kinderen komen uit buitengemeenten die nu reeds op een Chr. school gaan dan nog vindt spr. dat niet goed. De heer J. de Groot Jacz. 'het woord krij gend zeide, ook het plan te hebben gehad van een zoogenaamde dwang te spreken maar de vorige spreker deed dit reeds, hy zal daarem nu wijzen op het slechte onder wijs dat hierdoor ontstaat. Een onderwyaer voor 6 klassen. Spr. vindt dat een kind van 6 tot 8 jaar en van 8 tot 10 en 10 tot 12 jaar niet zoo goed en gemakkelyk kunnen warden onderwezen door een leerkracht als door meerdere krachten. Men zou daardoor kunnen krygen een wedstrijd om achterlijke kinderen toch te verhoogen ieder jaar, want werd men met verheogd dan gaat men zoo gemakkelyk naar een andere school over. By het openbaar onderwijs zyn hier 4 leer krachten, ook daar zou dan het onderwijs schade leiden:, aangezien zeker een leer kracht weg zou gaan. Spreker wijst er den heer W. Ooms op dat deze als Antirevolu tionair ook moet weten iwat hy doet. By verkiezingen is toch steeds gebleken dat de Staatk. Geref. Party niet hun lysten samen voegen met de Amti-rev. De heer G. D. Rehorst vindt dat het niet gaat om kinderen die 1% uur buiten de ge meente wonen en reeds Chr. onderwy s héb ben hier "bp een school te nemen. Ala men 4 KiM. van de school af woont kan men daartegen bezwaar hebben, ze naair school te zenden. Hier gaat het juist andersom, hy gelooft dan ook niet dat de ingekomen lyst in orde is en zal tegen stemmen. De heer M. de Jong Gz. zou gaarne zien dat op die gronden ook bezwaar zal worden gemaakt by Ged. Staten. De heer W. Ooms merkte op dat het niet verbinden der lysten van AJt. en Geref. een politiek verschil is, maar dat beiden voor Chr. onderwy s zyn, een stryd1 die al een halve eeuw heeft geduurd, thans beslecht ia Al moet spr. erkennen dat het hem wel eenigszins tegenstaat dat bijna de helft der kinderen buiten de gemeente woont. Na breedvoerige discussie wordt ten slotte in stemming gébracht het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op de aanvraag om tot de stichting van een school op Geref. grondslag over te gaan. Dit voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stem den de heeren G. Suyker en W. Ooms. De Vporzitter stelde thang voor om de Manteur-Meteropnemer van het Electr. be- ciraf alhier vanaf 1 Jan 1.1. een verhooging van jaarwedde te geven van 50.Wordt aangenomen met algemeene stemmen. Hierna gaat de Raad in geheime verga dering. Na opening zeide de heer M. de Jong Gz. by de rondvraag dat de Burgemeester in zjjn Nieuwjaarsrede gesproken heeft over het Elector, bedrijf, dat pas in werking is <gesteLd>. Hij wil by deze gelegenheid zeggen dat de gemeente aan den Burgemeester veel dank fa verschuldigd voor zyn vele be moeiingen in deze zaak. Door den heer W. Ooms wordt geïnfor meerd naar het Electr. .bedrijf en of nog verdere uitbreiding plaats heeft Over éen en ander ontstaat een drukke discussie, waarbij verschillende punten 'besproken worden van minder belang. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. BOSKOOP. Huldiging van den heer Teun Ottolander. De heer Teun Ottolander, van wien in het blad van gisteren een korte levensschets werd vermeld,, herdacht gisteren alhier, in zyn geboorteplaats, waar hy sedert eenige maanden woonachtig is, na ruim 50 jaren onafgebrokep in Ned-Indië te hebben ge woond en gewerkt, onder talryke blyken van belangstelling zyn 76sten verjaardag. Een huldigingscomitié had zich hiertoe onder leiding van den heer J. H. van Strfca- ten van Nes gevormd, waartoe ook behoor den de oudste kweekers met wie de heer Ottolander in zyn jeugd alhier had omge gaan. In de morgenuren mocht de jubilaris reeds een stroom van telegrammen in ontvangst nemen. Z. E. de Minister van Koloniën be richtte tot zyn spijt wegens ambtsbezighe den verhinderd te zyn persoonlijk den jubi- larii te kunnen gelukwenschen. Telegrafi sche gelukwenschen waren o.m. Ingekomen van de Nationale Unie, waarbij de heer Otto lander werd dank gebracht voor de wijze waarop hy de Nederlandsche natie in Indië heeft hoog gehouden; verder van den Direc SPECIALE ETALAGE SEIZOEN 1928 "m MEUBILEERING GOUWE 89 TEL. 47 teur-Generaal van de Posteryen en Telegra fie, van den Ondernemersraad voor Ned- Indië, van de Vertegenwoordiging der berg- cultures, van de Koloniale Bank, van den Se naat der Landbouwhoogeschool te Wagenin- gen, van den Wnd. Directeur-Generaal van den Landbouw, van den oud-President van de Javasche Bank, den heer Dr. Sibinga Mul der, van Professoren der Landbouw-Hooge- sohool te Wageningen en van den Burge meester van Wageningen, Van de gelegenheid om den jubilaris ge luk te wenschen, waartoe hy met zyn fami lie van 36 uur in Hotel Klaassen receptie hield, is door velen vanuit, maar ook van buiten deze gemeente een druk gebruik ge maakt. In dezen stroom van belangstelling merk ten wij o.m. op Dr. H. J. Lovink, Burgemees ter van'Alphen a. d Ryn, oud-Directeur- Generaal van den Landbouw, de heeren pro fessoren aan de Landbouw-Hoogeschool te Wageningen, S. P. Ham, J. Roepke en J. Jeswiet, en de heer.C. Ph. Moerlands, Direc teur der Rykstuinbouwschool alhier. Deze personen en nog vele anderen, in to taal ruim 100, vereenigden zich des avonds in Hotel Klaassen aan een diner, waar ver schillende hartelijke toespraken verden ge houden. De muziekvereeniging „Concordia" alhier bracht tydens het diner den jubilaris een se renade. KRIMPEN AAN DE IJSSEL. De burgemeester benoemd tot burgemeester van Vlaardingen. Tot burgemeester van Vlaardingen is be noemd de heer A. van Walsum, burgemees ter van Krimpen a. d. JJsel. De heer van Walsum is op 30 Januari 1890 alhier geboren. Hjj bezocht de handelsschool te 's-Gravenhage en begon zyn loopbaan in de gemeente-administratie als volontair ter gemeente-secretarie te Capelle a. d. IJsel. Later werd hy adjunct-commies te Zand- voort, welke functie hy neerlegde by het overlyden van zyn vader. Als volontair bleef hy echter in de gemeente-administratie werkzaam te Capelle a. d. IJssel. Op 21 Jiuni 1915 werd hij benoemd tot burgemeester van Krimpen a. d. IJsel, voor welke gemeente hy veel gedaan heeft. De heer van Walsum behoort tot de christelijk-historische rich ting. lekkerkerk. Het vischr'echt. Gisteren zyn voor <fa Vierde Kamer van de Rotterdamsche rechtbank de pleidooien gehouden in een zaak,'tousschen den am- bachtheer van de heeriykheid Lekkerkerk en onderscheidene pachters van vischsoor- ten in dezen polder. De ambachtsheer was van oordeel, dat hem het recht toekwam het vischrecht te verpachten, waartegen de tegenwoordige watereigenaars zich verzet ten. Nadat voor den kantonrechter is geble ken dat de zaak strafrechtelijk niet kan worden uitgemaakt, hebben de watereige naars een civiele vordering ingesteld. Mr. N. J. Fonck uit Amsterdam trad op voor den Ambachtsheer, imr. W. de Clercq uit Leiden voor eischende party. Over het Lekkerkerksche vischrecht is een studie verschenen van. prof. mr. A. S. de Blécourt, waarop de ambachtsheer zich be roept. In zyn pleidboi wees mr. De Clercq er op, dat de verschillende voorvallen in den loop der eeuwen erop wijzen, dat er slechts sprake is geweesit van het vischrecht op de Lek ter hoogte van den Miaasboezem. Dit laatste water zou de ambachtsheer zich eigenlijk hebben toegeëigend. O.m. wéés pl- ér op dat in 1902 de ambachtsheer heeft déelgenoanen aan een oommissie van water eigenaars drie <fa watemetten verpachten en daaruit inkomsten trokken. Volgens mr. De Clercq is dit ten eenenmale in strijd met zyn vermeend reoht, dat hy' daarmee eigen lijk ontkent. Mr. Fonck, optredend voor den ambachts heer begon zijn pleidooi met het ontstaan van deze quaestie te vermelden. Iemand die eens een vruchteloos bod op heerlijkheid heeft gedaan, een zekeren Roest als bemid delaar gebruikend, wien hy als gratificatie het vischrecht beloofd^ zet thans de boe ren op. Ook deze pleiter grondde zjjn oordeel op uitvoerige historische gegevens, beginnend met Jan van Polanen, dfa in 1342 de heer lijkheid van den graaf van Holland kocht en eindigend met de rechten van den twin tigsten eeuwschen ambachteheer, waarvoor pl. op kwam. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. In de Woensdag gehouden raadsvergade ring werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten geen gelden beschikbaar te stellen voor emigratie van ingezetenen naar Canada. Mede overeenkomstig het voorstel van B, en W. werd besloten tot verlenging van den termijn tot ontheffing en de verplichting tot het geven van onderwys in lichamelijke oefening ingevolge art. 195 der L.O.-wet 1920. Na breedvoerige discussie werd tenslotte, eveneens overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten hen te machtigen by het rijk een voorschot aan te vragen van 10.000 voor grondaankoop, ter voorziening in de behoefte aan eenvoudige woningen. De voorzitter voerde by de verdediging van dit voorstel aan, dat het waarschynlyk kan worden geacht, dat men te zyner t(jd met een uitbreidingsplan zal komen. WADD1NXVJCRN. Door den Raad dezer gemeente werd be sloten: 1. Het besluit, waarbij aan den heer N? Uitman is toegestaan een gedeelte sloot aan het Dorp te dempen in zooverre te herzien, dat de gemeente deze sloot, voor zoover eigendom an genoemden heer zal overnemen. 2. Aan de Gebrs. Buitelaar toe te staan het leggen van twee wielsporen ten behoeve van den inry van de door hen te bouwen garage. 3. Om de woningen van den Zwarteweg alleen dan aan te sluiten aan het electrische net, wanneer voldoende garantie wordt ver strekt. 4. Aan de woningbouwvereeniging Wad- dinxveen een bouwcrediet te verstrekken voor den bouw van een 20-tal woningen aan het Jaagpad. verzoel Muloschool alhier het bedrag voor reis- en verblijfkosten in verband met sollicitanten- bezoek van de hand te wijzen. Benoemd werden tot leden der schoolcom missie de heer Rooymans en Meyr. Graven- Stek. WISSELKOERSEN. 27 Jan. 28 Jan. Officieel. 12 uur. Londen 12.08 12.08'/* Berlyn 59.05 59.08 Parys 9.74 9.74% Brussel 34.53 34.53 Zwitserland 47.73% 47.74 Ween en 34.94 34.94 StockjioLm 66.50 66.51% Kopenhagen 66.37% 66.37% Oslo 65:95 65.92% New-York 2.47% 2.47"/* Beursoverzicht. Wederom werd de attentie van het publiek v.n.l. in beslag genomen door de Industrie papieren, waarvan vooral de Jurgensaandee- len een drukke affaire te zien gaven, waar- by zy zich nog verder wisten te verheffen. In Philipsaandeelen ging weinig om. De diverse kunstzjjde^waarden gaven een kleine beweging te zien en liepen onder beurstyd langzaam aan naar boven. Een groote hoek vormde zich in Aniems en de claims die vast gestemd waren. Op de petroieumafdueling waren Konin klijke weinig veranderd. Eenig^ belangstel ling werd aan den dag gelegd voor Peuda- wa's, die echter van éeq0 aanbod te lyden hadden. Een kleine affaire ontstond in Fransche banken, die goed prijshoudend waren. Suikerfondsen vertoonden niet veel bij zonders. DKAAULOOZE DIENST. De kust van Bantam verlaten. BATAVIA, 28 Jan. Aneta. De kust van Bantam is verlaten en inaautt den indruk' dat de bevolking is vertrok ken. De kampang zi^n voor tiet groot ste deel leeg. De Chiineeeche tokos zijn nagenoeg alle gesloten. RADIO-TEL-EGRAF1SGH WEERBERICHT Verwachting Aanvankelijk matige, tot kractiitige, later weder ai nemende zuidlelijke tot zuid-westelijke wind. Betrokken tot zwaai- 'bewolkt. Waar schijnlijk eerst regen eo later opkla rend. Des nachts sneeuw. Overdag iels zachter. ADVERTENTIEN. DANKBETUIGING. Ondergeteekende betuigt hiermede zijn hartelyken dank aan de N.V. vh. M. Ra- venswaay Zonen te Gorinchem voor hét FRAAIE HEEREN RIJWIEL, dat als het 194ste EXTRA-CADEAU op RAVE2N- SWAAY's LETTERS ARTIKELEN aan hem is uitgereikt. De LETTERS-TABAK, waarop dit cadeau ig uitgereikt, fa gekocht by Mejuf frouw Wed. J. van Erk fa Berkenwoude. J. SLINGERLAND. Berkenwoude, 18 Jan. 1928. Het op Vrjjdag 27 Jan. 1928 ten verzoeke van J. VERKAIK door Notaris J. VAN DER LEEDEN te Ouderkerk a. d. IJssel geveilde Kof fiehuis met stalling, schuur en erf te Stol wij kersluis, staa»t in perceelen in bod afa volgt: Perceel I 11200— II 4900— III 425.— IV 7200— Samen op 23725. De afslag blijft bepaald op Vrydag 3 Febr. 1928 's morgens te 11 uur* in voormeld Koffiehuis. 183 22 volgens voorschrift der Arb.-inspeetie. in 194 12 KLEIWEG 91. Telef. 317. GOUDA. De Chr. Gymnastiekvereeniglng „Hou-vast" te Woerden «raagt voor direct Br. met opg. verl. salaris a. d. sscr. E. VAN DEN END, Hooge Rijndijk, Barwoutswaarder bij Woerden. 193 13 geven warme voeten. ANTON COOPS DROGIST WIJDSTRAAT 31. »'m toed hor lot* BIJ den 4» JttpilUL Nrfdcr nJkumtm Uitsluitend verkrijgbaar voor Gouda en Omstreken by MARKT 6 TEL. 762. Homoeopatische 10 Geneesmiddelen Dr. WILLMAN SCHWABE. CRABETHSTRAAT LUXE VERHUUR i— Stalling en Reparatiën Ieder uur van den dag geopend. 195 401 w w o O«.vwv vfeievuAvumbig «vw rvviow,

Goudsche Courant | 1928 | | pagina 2