2 HeerenhuizeD SPAARBANK PREDIKBEURTEN. LAATSTE BERICHTEN. net Buitenmeisje, Meubelmakers OPENING Consultatiebureau voor Zuigelingen 70 A. J. Opstelten monster Tube Tandpasta CADEAU geven. Drogisterij „HET DtOElE KRUIS" Auto Garage Thalia Stadsritten 75 cents Oraigend* regeeringscrisis in Duitsohland. De verkiezing in Lancaster. Ken nota van Polen aan Litauen. Een Noorsche Regeeringscrisis. het is te voorzien, dat er in deze maanden Het geschil in Duitschland is nog niet tot oplossing ge komen en het Centrum dat al sinds eenigen tijd dreigde het bijltje er bij neer te leggen, is nog even ver. Wel werd het besluit ge nomen om de tot de partij behoorende mi nisters uit de coalitie terug te trekken, maar besluit is nog niet tot uitvoering ge- De reden hiervan is voor een deel te wij- burg aan Dr. Marx, waarin hy er op aan dringt dat de rijksdag niet zal worden ont bonden voor en aleer de begrooting, de wet nopens de liquidatie, de strafrechthervor ming qn de financieele ondersteuningsactie voor den landbouw zijn afgehandeld, welke brief de politieke situatie andermaal vol komen heeft gewijzigd. Onder den indruk van dezen brief heeft de Centrumfractie besloten zich niet, zooals verwacht werd, uit de coalitie terug te trek ken, indien er geen compromis inzake de schoolquaestie tot stand kwam, maar zich bereid verklaard, eerst nog eens af te wach ten, of misschien de bemiddelingsvoorstel len, die de rijksminister van Binnenlandsche Zaken ven Keudell inmiddels heeft inge diend, tot een -positief resultaat zullen lei den wat overigens in politieke kringen over het algemeen ten sterkste getwijfeld wordt. De beslissing over de schoolwet is intusschen tot de volgende week uitgesteld. Waarschijnlijk zal ze eerst Maandag a.s. vallen. Wat er zal gebeuren, indien ook deze overeenstemming niet tot stand komt, is nog niet te voorspellen. Waarschijnlijk is het, dat men gevolg zal geven aan het verzoek ken af zal doen. Intusschen zal het dan ein de Maart geworden zyn en het is zeer goed mogelijk dat men dan voor een ontbinding van den Rijksdag zal terugschrikken, om dat de maanden April en Mei op sociaal- politiek gebied zeer critiek dreigen te wor den. Tegen eind Maart en eind April zullen namelijk een zeer groot aantal collectieve arbeidsovereenkomsten worden opgezegd en tal i gevolgd door stakingen en uitsluitihgen zullen uit breken, wat aanleiding zal kunnen geven tot politieke bewegingen onder de arbeiders. De mogelijkheid is dus niet uitgesloten, dat de regeeringspartyen en daartoe mag men in dit verband ook het Centrum wel rekenen, er de voorkeur aan zullen geven de verkiezingen voor een nieuwen rijksdag tot na den zomer uit te stellen. De Duifcsch-Nationalen zyn al bijzonder in de weer om de regeeringscrisis te voor komen; minister Von Keudell is byzonder actief in dit opzicht en tracht een bemidde lende rol te spelen. Afgewacht moet nu wor den, of men een basis voor vruchtdragende besprekingen kan vinden. Overigens zijn er nog optimisten, die van oordeel zijn, dat het met een kabinetscrisis in Duitschland misschien niet zoo'n vaart zal loopen en dat men wellicht nog een compromis zal kunnen bereiken in den loop van de interfractioneele besprekingen van vandaag. Wij doen thans het best nadere berichten af te wachten. In Engeland hebben bij de tusschentyd- sche verkiezing voor Lancaster de liberalen de overwinning behaald. Lancaster is de achtste zetel, die de regeering verliest. Zes ervan gingen over naar de Arbeiderspartij en twee naar de liberalen, nJ. Bos worth en Naar aan de bladen wordt gemeld, zal heden de Poolsche nota aan Litauen worden gezonden. De nota zal concrete voorstellen over tijd, plaats en onderwerp der onder handelingen bevatten. De nota moet slechts kort zyn. De Noorsche regeering Homsrud heeft haar ontslag ingediend. De leider van de radicalen (democraten; Mowinckel, heeft de opdracht van den ko ning tot vorming van een nieuwe regeering Men verwacht Dinsdag de benoeming van de nieuwe regeering. BUITBNLANDQCH NIEUWS. BELGIë. Het bezoek van den koning van Afghanistan. Hen fgaaiiHohe vorstelijk paar zal Zondagochtend incognito Brussel ver laten en zich, naar Zwitserland bege ven, wqftr een dochtertje van den ko ning en koningin om gezondheidsrede ue vier blijft. FRANKRIJK. Tot twee jaar gëvangjnisltraf veroordeeld. De correctionneele rechtbank heeft André Marty, het communistisch Kamerlid, tot twee jaar onvoorwaardelijke gevangenis straf en 2000 francs boete veroordeeld we gens het ophitsen van matrozén tot onge*" van Jules Verne. i heeft besloten, dat de twee oorlogsschepen in aanbouw „Jules Verne" en „Nautttus" genoemd zul len worden. De haardos eener koningin. De Koningin van Afghanistan. Toen de koningin van Afghanistan te Parijs op bezoek was, deed zy de ontdek king, dat haar kapsel niet voldeed aan de mode. Een kapper werd geroepen om haar haar, dat zeer lang en byzonder mooi is, af te knippen. Deze kwam maar toen hy het prachtige haar zag, spande hij al zyn over redingskracht in om de koningin te bewe gen haar haar te bewaren. Zij stemde hier in toe, mits de kapper er in zou slagen haar een kapsel te maken, dat met de moderne eischen van dezen tyd mee ging. En na een uur was het den kapper inderdaad gelukt om met behoud der lange haren, de koningin aldus te kappen, dat het den indruk maakte alsof zy kort haar droeg. VER. STATEN. „Grootvorstin Anastasia" in New-York. De geheimzinnige dame, die ge ruimen tijd geleden te Berlyn veel belangstelling wekte, daar zy beweerde grootvorstin Anastasia, de eenig overgebleven dochter van tsaar Nikolaas II te zyn, is Dinsdag te New-York aangekomen met de „Berenga- ria"„ Anastasia, die een tyd lang verpleegd te Berlyn, zal een William B. en dochter van grootvorstin Maria Ondersteld wordt,-zoo schryft de „Dail.v Mail", dat mevrouw Leeds haar heeft uit- genoodigd, omdat zy als lid van de tsaris tische familie meent, hiertoe verplicht te zyn. Velen zyn overtuigd, dat het meisje wer kelijk de grootvorstin is, zooals zy beweert, De doctoren, die haar hebben behandeld, zyn overtuigd, dat zy de waarheid spreekt. De vraag is, of zy onder hallucinaties leeft. Haar herinneringsvermogen is -ge schokt. Zij spreekt slecht Duitsoh, verstaat Russisch en verstaat en leest Engelsch. Volgens hertog George van Leuchten- berg, dié eveneens een Rus is, en in Beieren woont, en by wien zy voor haar vertrek naar Amerika woonde, spreidt zy soms een verbijsterende kennis van de tsaristische familie ten toon en spreekt zy over dingen, welke zy niet kan gehoord hebben van an deren. Daartegenove/Bcan zy zich soms dingen, die enkele dagen te voren gebeurd zyn, niet meer herinneren. „Slechts een langdurige en nauwgezette observatie door een lid van de keizerlijk* familie, kan aan het licht brengen wie de invalide dame feitelyk is", schrijft de her tog van Leuchtenberg dn een brief aan de „Rul", een Russisch blad dat te Berlyn ver schijnt. Wanneer het geheimzinnige meisje, dat beweert de grootvorstin Anastasia te zyn, in half bewusteloozen toestand verkeert of onder den invloed is van de geneesmiddelen der doktoren, dan heeft allee wat zy zegt betrekking op de tsarenfamilie en het ver dwenen Russische hof. Zy beweert met de hulp van een Poolsch officier aan het bloedbad op de tsarenfami lie op 16 Juli 1918 te Jekaterinenburg ont snapt te zyn. Door vele Russen te New-York wordt zij beschouwd als de jongste dochter van den tsaar, die tiums 87 jaar zou zyn, en ver wacht wordt dat zy in ruimen kring gefê teerd zal worden.. Zy zal ook speciale ge neeskundige hulp krijgen voor de oude ver wondingen, die zij opdeed by het drama te Jekaterinenburgt BINNENLAND. Veertien dagen geen loon en arbeid. Straf voor de Utrechtsche werkloozen, die te Avereest staakten. Meister Kaji heeit de strai bepaald voorn© Utreetilschq werjtloozen, die op 2 Fety. j.l. te Avereest net werk plotseling hebben neergelegd. Oeau- rende veertien dagen wiordt den arbei ders verboden aan het werk te gaan, wat voor hen be teekent twee wegen verstoken te zijn van loon. De stirai- tijd, welke 2 februari is ingegaan zal dus Donderdag 16 dezer eindigen, zoo- dat de pioeg den loden weer naar Aveteest kan vertrekken, met uitzon. Uering leohter van hen due als opruiers worden beschouwd. Omtrent hun strai staat nog niets vast. Salarisherziening te Arnhem. Geen belastingverhooging. Naar de Tel. verneemt, heelt het college var» B. en W. van Arnhem voorstellen ingediend bij het Georga-' niseerd Overleg tot herziening der ioo- nen en salarissen van het gemeente- personeel. eigens he(t ontwerp, dat dte wet houder van Financiën ten tijde van het bestuur van het vorige college van B. en W. had ingediend', zou de loons- en salarisherziening een ver mindering van uitgaven van f 160.000 voor de gemeente beteekenen. l)e nieuwe vaonsitel.en van B. en W. beteauenen een aanmerkelijk klei nere vermindering dezer uitga/ven. De voorstellen betreffen een tech nische herziening dier loenen en sala rissen en leiden niet tot een algetoee- ne verlaging. De verlaging is hoofdzakelijk ge zoehit in vermindering van het aantal periodieke verhoogingen. GEMENGDE BERICHTEN. Overleden en toch levend. Door de Bredasóhe politie werd al geruimen tijd gezocht, naar een 30- jaiige vrouw, A. K. L. S. geheeten, die verdacht werd van diefstal van een fiets en de dienstbetrekking waar in zij werkzaal» wals geweest, plotse ling had verlaten, met achterlating va haar bezittingen. Omflaiigs vervoegdle zich bij deze po litie een juffrouw, die zeide een zus ter te zijn van juffrouw S. en 'een brief toonde, welke zij van haar broer ontvangen had. In dien brief stond, dat hun beider zuster plotseling was ovenVeden. Nu wilde de familie zoo graag het goed hebben, djat de gestor vene bij haar vertrek had achterge laten, doch de menechen bij wie het lag, wildien het niet afgeven of d sterke arm nu niet een handje kon helpen. Daar het sterfgeval volgens dien brief in Rotterdam had plaats gevonden, waarschuwde men. de Centrale be- oherohe, die op onderzoek uitatng. Het bleek, dat de fvdrledetne, zij het onder een valsdhenfnaam, blijmoedig liet beroep van buffetjuffrouw op den Sctoiedamsche Dijk uitoefende en ka mers bewoonde in de Van Braael- straat Zij hjadl dei moeijte genomen schriftelijk te sterven om haar boeltje uit Breda te kunnen terug krijgen. Het slot was een tegenvaller. De buffetjuffrouw eenmaal levend/ bevon den, werd! gearresteerd en naar Breda overgebracht. Belgische eieren haar Engeland. Overvleugelt den export uit Nederland. Het „Ned'. Weekblad voor Kruide nierswaren" wijdt een bezchouwing aan liet feit, diat sedert kort dte eier- expiort naar iïingellanid! en België zeer is toegenomen, zoo zelfs, dal in e afgeloopen week de Belgische export is gestegen tot een quantum dat dit uit Nederland in het volle seizoen overtreft In die marktberichten (k,r Engelsohe bladen van verleden week worden overal Belgische eieren geno teerd, terwijl in de meeste plaatsen Nedierlandsche eiew» geheel niet ge noemd, worden. 1 De oorzaak dal België onz overvleu gelt is volgens het blad nidt ,er te zoeken. De NederiandSche veilingen drijven die prijzen kunstmatig op en dwingen den handel dien inkoop daar naalr te regeüein. Deze prijsopdrijving zal zich ongetwijfeld1 wreken. Zoogoed als hiet eenige 'jaren cedluurd' heeft alvorens België in Engeland! vasten voet kreeg, evengoed: zal het voor Neder land zeer moeilijk aijnl die verloren po sdie te herwinnen, te mieer daar de Engelsche koopera Zder conservatief zijn en niet van verandieren houden De eenige voorzorgsmaatregel is ee eerlijke concurrentie aonidter kunstma tige prijsopdrijving der veilingen. Goed afgeloopen. Het gevaar van te Vroeg portieren openen. Toen gisteren te 8.32 die trein uit Hilversum het station, Bussuun binnen reed, werd in een der wage 9, nog voor de trein tot stilstand was g©Ko men, een partier .ope/ngesmeten De deur trof een der op het perron, tot instappen gereed' staande passagiers, ©en jonge dfcrae uit Blaricumi. De slag dien zij kteep kwam zoo aan dat men (hen ver over het perron hoorde en de getroffene werd bewusteloos tegen 'het perron geslagp. In haar val maak te Zij een buiteling, en indien zij niet intijds door die om haar heen staande passagiers gegrepen ware, zou zij on der den nog in beweging Zijnde» trein zijn geraakt. De dame werd in bewusteloozen toe stand in de wachtkamer gedragen. Daar bleeik dat het ongeluk beter wa3 afgeloopen dan men aanvankelijk ie dad t 1 ad1. Gelukkig bad het openge slagen portiek niét het hoofd, doch alleen een dier armen geraakt en Icwaim de getroffene er met een 17 e- kneusdien arm en den schrik af. Het gebeurde ii echter epmieulw een waarschuwing voor in de treinen zit tende passagiers zidh te houden aan hel in de wagens voorbeschreven ver bod .,geen portiere» te openen voor 'ie trein tot stilsltatodl is gekomen Dit verbod wordt elke» dag op eiken trein door tal van passagiers overtre den. Uitsluiting kleedingbedrijf. Met ingdng van 18 Februari. De Bond! van KLeedeirtmalkerspa- trooms heeft besloten, de georganiseer de werknemers, in dienst van maal- patraoms, met ingang van 18 Februari den dienst op te zeggen, zulks als ge volg van de mislukking dier gevoerde onderhandelingen inzake de| arbeids voorwaarden. Men herinnert zich, dat de eischen dier werknemers in hoofd zaak neerkwamen op 5 ets. per uur loonsveriiiooging, voorts voor de thuis werkers een vacantieregeling en 10 vergoeding van bun bddrijfsonkosten. KUftST. Willem van Konijnenburg 60 jaar. Huldiging in den Haagschen Kunstkring. Gisterenavond Ihad er im den illaag- schen Kunstkring i» dien Haag een huldiging plaats ter gelegenheid van den a.s. 60en geboortedag van den kunstschilder Willem vaji Konijnen burg. Ini een der zalen va» die» Kring had zich tegen negen uur een groot aanital leden e» vrienden, waatrouder vele bekende kunstenaarz, verzameld om aan deze uldiiging deiel te nemen. Toen de heer en meKr. van Konij nenburg, aan dien ingang ontvangen door het bestuur, de zaal betraden, weerklonk een hartelijk en langdurig applahs. Nadat allen plaate hadden genomen, nam dö heer Willem Cos- saer, voorzitter van de eelrste afdee. ling van den Kunstkring, het woord om dien jarigen en Zijn echtgenoote een welkom toe te roepen. Vervolgens werd een aanvang ge maakt met de afwerking vain het voor dieteen, avond sasneogestefld© program ma. waaraan veie leden van den Krinc medtewerkten De Goudsche Melkinrichting Turf singel. Levert U steeds veortref- felfjke melk ven gecontroleerd vee. ValkamM rata STADSNIEUWS. GOUDA, 11 Febr. 1928. Het Raadsbesluit inzake het ontslag van den Directeur van Gemeentewerken door Ged. Staten goedgekeurd. Gedeputeerde Staten hebben bericht, geen bezwaar te hebben tegen goedkeuring var. het aan den Directeur van Gemeentewerken verleend ontslag. Het spreekuur van Wethouder van Staal. De Wethouder van Openbare Werken en Financiën houdt ook volgende week spreek uur op Dinsdag van 121 uur. Vergadering Chr. Handeldr. en Induatr. Men schryft ons: Maandagavond vergaderde de afd. Gouda van de Vereen, van den Ohr. Handeldr. en Industr. Middenstand in Nederland. De voorzitter, de heer B. C. Stolwijk, opende op de gebruikelijke wijze de vergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris, de heer D. L. Wagenaar, bleek dat het ledental sta tionair bleef. Vruchtbaar werk was verricht in samenwerking met de Middenstandscen trale. De penningmeester, de heer C. Noor- degraaf, vermeldde dat er een batig saldo was ad 93.—, wat in geen jaren was voor gekomen. Aan het Hoofdbestuur was 2.50 en aan de MiddenstandscentraJe 1.— per •lid in 1927 afgedragen. V oor de commissie van décharge werden benoemd de h.h. Ton- gerloo en WqgenWys. De heer Noordegraaf bracht verslag uit over gehouden besprekingen met de Ver. Over de verschillende i aangename discussie. De heer E. A. Polet sprak vervolgens over: Onze vereeniging en het jaar 1928. Mededeelingen werden gedaan betreffen de de voorgenomen reis naar de Brussel- sche jaarbeurs t.c. Reissom 27.50 voor drie dagen, alles inbegrepen. De Onderlinge Glasverz. Mij. werkt tot heden met v oor- ei eelig resultaat. De aftredende heer Wagenaar werd her kozen en gekozen de heer Polet, algemeene stemmen. In het sluitingswoord van den voorzitter werd de vergadering dank gebracht voor het gezellige samenzijn en meerdere belang stelling, terwyl werd onderstreept de door vorige sprekers gememoreer- samenwerking met de leiding en de Jeden er Middenstandscentrale. De heer Alb. van Wyk eindigde met dank- Consultatiebureau voor Zuigelingen. Op Woensdag 16 Februari 1928, 's middags 2% ttre zal in de Sociëteit „De ling Gouda van de Zuid-Hollandsche Ver- eeniging Het Groene Kruis officieel worden geopend het „Consultatiebureau voor Zuige lingen". In navolging van reaux voor Zuigelingen als o.m. te Voor burg-Voorschoten, Hoek van Holland, Vlaardingen, Sliedrecht, Wassenaar, Alphén a/d Rijm, Sassenheim, Iisse e.a. zal ook Gouda zich mogen scharen onder die 'plaat sen waar het bestaan van een zoodanig bu reau als zeer nuttig en noodig wordt ge oordeeld. In het kort zjj hierby aangestipt, dat deze bureaux dienen om uitsluitend go eie zuigelingen door den MediscHen Lei der te laten beoordeelen en aan de Moedei s nuttige wenken te geven. De Medische leader is de heer J. E. Feas- r, Arts te Wassenaar, Geneeskundig In- ecteur voor de Zuigeli.ngenbe8chermr'rig en de Kinderhygiëne, daartoe aangesteld door het Hoofdbestuur der Zuid-Hollandsche VereenigjBg Het Groene Kruis. iDe heer Feisser zal te begihnen met maandagmiddag 20 Februari a.s. van 1%— 2% ure zitting 'houden in het voormalige St. Catharina Gasthuis, Achter de Kerk. waartoe het Gemeentebestuur van Gouda r welwillend een drietal lokaliteiten 6t beschikbaar gesteld. De zittingen zul- voortaan ook op Maandagmiddag elke week op dezelfde uren worden gehouden. De officieele opening zal geschieden door den Voorzitter van de Zuid-Hollandsche Vereeniging Het Groene Kruis, den heer Dr. J. PK Mas; Arte' te Rotterdam, die zich daartoe bereid heeft verklaard. Gelet op het groote belang, uit gezond heid® oogpunt, dat hierby voorzit, mag wel worden verwacht, dat ook de belangstelling uit Gouda in het tot stand komen van dit Consultatiebureau groot zal zyn. Theor. tandh. examen. Aan de Utrechtsche Universiteit is ge slaagd voor het theor. tandheelkundig exa- eerste gedeelte Mejuffrouw A. D. M. Donker, alhier. Schouwburg-bioscoop. Pola Negri in „Carmen". In de Schouwburg-bioscoop draaien deze week eert tweetal mooie films als hoofdnum mer. Allereerst een aardige fülm getiteld „Wedrenkoorts", waarop in beeld wordt ge bracht het Spannende en sensationeele leven in wedrenkringen. Liane Haid en Siegfried Arno vervullen er de hoofdrollen in op voortreffelijke wijze. Het gaat daar by die wedrennen merkwaardig toe, en 't is aardig dat wereldje eens op de film te zien. De grov< die er opgeld doen, zyn voor een buiten staander bijna ongeloof el yt. Graaf Mun- z, een bekwaam heerruiter, met weinig financiën is in 't beait van een jong paard goede stam/boom, maar dat door de slinksche streken van z'n concurrenten nog nooit een prijs won. Vertrouwend op i'n paard heeft hij met een bekend-renstalhou- detr een weddenschap aangegaan, 500 tegen 1, dat z'n! paard de Derby-race zou winner. Alle wedatryden worden verloren, totdat hy op een oogenblik gewaarschuwd- wordt, dat z'n jockey hem bedriegt. Z'n paard koirt wel uit op de Derby-race, maar wordt ge reden door de staljongen. De race wordt ge wonnen en intusschen wint de gelukkige eigenaar van het paard een race, die hem Heel wat meer interesseert... Daarna krij gen we het prachtige hoofdnummer TOrrfaft^ voor de fiLm bewerkt naar het libretto van de geiyknamige opera van Bizet, een be werking, die in alle opzichten subliem ge noemd mag warden. We mochten trouwens niet anders verwachten. Pola Negri vervult die hoofdrol, de charmante en temperament volle filmster, dié als geen ander is aange wezen om de titelrol in iCarmen te vervul len. Zy speelt Ganmen met een vuur en be koring, die niet nalaat een diepen indruk re maken. Zy is het middeflpunt van alle», in elk moment en op elke plaats. 'Haar part ner is Harry iliedtke, diie de rol van den soldaat José speelt, eenvoudig en sober, maar zéér aangrijpend, 't Is overbodig, waar' de inhoud van de opera algemeen bekend' is, nader hierop dn te gaan. De film ia in alié opzichten buitengewoon verzorgd; er zyn tafereelen in vol hevige dramatiek en emo tie. Een film, spelend in het land van de toreadors, 't land van diurf en moed van hartstocht en vurige liefde! Pola Negri in de hoofdroL! Dat zegt alles! Een zéér bij zondere film. De Olympiade-avond. Het N. O. C. afd. Gouda verzoekt ons te melden dat het programma voor den Olym piade-avond op Donderdag 16 Febr. thans definitief is vastgesteld. Gisteren is er druk gerepeteerd, terwyl Dinsdag aa de laatste hand hiferaan wordt gelegd. De benedenzaal is reeds geheel uitverkocht. Nog eenige bal- con- en galerykaarten zyn verkrijgbaar. Woensdagavond 8 uur is er plaatsbespre king in de Sociëteit „Ons Genoegen". Lezing over het Schwarzwald met zyn legenden. Voor de afd. Gouda van de Ned. Reisver- eeniging zal Vrijdag 17 Februari a.s. de •heer S. H. de Leve, uit Amsterdam, lid van het dagelyksch bestuur van de N. R. V., spreken aan de hand van een serie lan taarnplaatjes over het Schwarzwald en zyn Jeugdmorgen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. De komst van het Instituut voor Arbeidereont wikkeling zal aan de belangen der jeugd gewyd zyn. De bekende hoofdbestuurder der A. J. C., de heer Koos Vorrink, zal spreken terwyd de Goudsche afdeeling der A. J. C. voor zang en spel zal zorgen. Rijkspostspaarbank. Aan het Postkantoor Gouda werd in den loop deir maand Januari op spaarbankboek jes ingelegd 63203.97 en terugbetaald 46735.70, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 16468.27. Het aantel nieuw Door tusschenkomst dezer kantoren weid ter Directie op staatsischuldboekjes inge schreven nominaal 800.— en afgeschre ven 1500.—, derhalve minder in- dan af geschreven 700.—. Het aantal nieuw uit gegeven staatsschuidboekjes bedroeg nihil. Tot aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inlegger® werden uitgevoerd 1 order, tot een nominaal bedrag van 100. Thaiia-Theater. De Groote Paradel 't Strekt de directie van het Thalia- Theater tot eer, dat zy wederom de Gouwe naars in de gelegenheid wil stellen te ge- nietenvan „De Groote Parade", het monu mental» filmwerk van de Metro-Gotdwyn, dat vorig jaar hier reedis heeft gedraaid. Overal waar de film werd vertoond is zy geprolongeerd, doordat velen anders hadden moeiten worden teleurgesteld, 't Is in Gouda al niet anders gegaan! Talloozen hebben de film gezien, maar velen moesten ook wor den teleurgesteld. Men zal daarom met ge noegen het bericht hebben vernomen, dat ze deze week weer in „Thahia" loopt. Vorige maal is in ons blad reeds een uit voerige bespreking geleverd van „The big parade" waarin John Gilbert en Renée Adorée de hoofdrollen vervullen. Wy willen daarom deze keer afzien van een bespreking i eenige itttg film mede-1" begrijpelijk zullen maken hoe een film een wereldsucces wordt. Noch de King Vidor, noch de schrijver van scenario Starlings hebben het enorme s vermoed, dat de Groote Parade zou blijken te hebben. iDe Groot» Parade was aanvankelijk al» „gewoon toer weigerde de directie van de Metro- Goldwyn de film tegen de door de bioscopen bepaalde huurprijs te leveren. volg en deze processen zijn het mede 8„ weest, die „The big parade" 'tot een film maakten, die in een oogwenk de heeft veroverd. Zoo ziet men, dat slotte het publiek, dat een definitief over een film velt .De filmtechniek eischt natuurlijk, evc.» - die van het tooneel, bijzondere hulpmidde len. Maar wanneer ooit de techniek op het gebied van de film geheel en aü onderge schikt is gemaakt aan een verheven ge dachte, dat i® het zeker geweest.in Groote Parade". Men zou wenechqn dat deze film, met haar groote cultureele betee- fcenis, elk jaar op den fatalen <f*g 1 Augus tus al» een gruwel yfce, af schrikwekkende >rdeel i!» VAM Dl HANDELS EN LANOBOUWBANK Saldo inleg 1 Juli 1927 f 1.981.153.- Saldo inleg 1 Jan. 1928 I 2.175.925- RENTEVERGOEDING 4 2519 20 kale illustratie, die zéér byzonder moet worden genoemd. Een woord van speciale hulde ia daarvoor wel op z'n plaats. Een be zoek aan „Thaiia" kunnen we warm aanbe velen. - v Faillissement. De Roterdamsche Rechtbank heeft giste ren uitgesproken het faillissement van C. H. Koemans, Markt 7 alhier. Tot curator in dit faillissement is be noemd Mr. C. Jonker alhier. Het Oud-Hollandsch Marktplein geopend. men op het Oud-Hollandsch Marktplein, waarin de zaal „Kunstmin" van Sociëteit „Ons Genoegen" is herschapen, om tegen woordig te zyn by de officieele opening van het 4-daagsch feest dat op dit marktplein zal worden gevierd en waarvan de baten bestemd zyn voor het zoo nuttige doel, de bestryding der T. B. C. Het inleidend woord werd gesproken door Pastoor Roesseling, den voorziter van het Comité, die nog eens uiteenzette het doel van het Comité, n.l. te komen tot vorming van een fonds, uit herstel te Spr. heeft zich gaarne beschikbaar ge steld om als voorziter van het Comité op te treden, omdat ook hy van meening is dat men voor de lijdende menschheid, inzonder heid van hen, die aangetast zyn door de zoo vreeselyke ziekte als tuberculose, nooit ge noeg kan doen. Daarom hoopte spreker ook dat dit werk van barmhartigheid en van naastenliefde door velen daadwerkelijk zal worden ge- i inderdaad een fonds zal en, voor gelegd fonds er eenmaal ia zal het flink groot Spr. méént d Goudsche bevolking een beroep is en hy'i is overtuigd dat ook thans met vreug- zwakken, voor het doel waarvoor wordt ge- die de voorbereiding van het feest op zich namen, aan de schenkers van het gai-antie- fonds, dankte voor alle andere giften, dank te in het byzonder de Goudsche Industrie, wat zy beschikbaar stelden en ten slotte de hun zorgen. Daarna h tot Burgemeester Gaar- landt orn hem te danken voor zyn belang stelling en zyn bereidverklaring om het openingswoord te spreken. Burgemeester Gaarlandt sprak daarop een kort openingswoord, waarin hij naar voren bracht het kostbare bezit, het onschatbare voorrecht dat de mensch heeft die in volle gezondheid zyn werk kan verrichten. Spr. hoopt op een warme belangstelling van de inwoners van Gouda, dat zij niet zullen tal men dit feest te steunen, dat bedoeld is om jonge levens te redden voor de maatschap pij. Spreker bracht dank aan allen, die zich beschikbaar stelden en sprak de hoop uit dat him werk voor de L.I.B.A. veel zal bij dragen tot het De genoodigt over het marktveld, dat met zyn kleurige en fleurige huisjes een alleraardigsten in druk maakt. Er is van alles te koop, hand werken, Goudsch aardewerk en fraai pla- teelwerk, en nog zoo heel veel meer, er is een waarzegger, een aardig huisje voor de muziek, leuke spelletjes, het electrische ta feltje, bekend van de bel voor het rad van avontuur liet zich al spoedig hooren. In een aardig huisje waar de firma M. J. Kamphuizen thee schenkt, kan men rustig zittend alles in oogenschouw nemen en zal men zich zekerniet beklagen verwijld te hebben op dit vroolyke marktveld waar de aardige oud-Hollandsche verkoopsters geest en vroolykheid brengen. Voor de Geref. Zendingsbond. Ten bate van de Geref. Zendingsbond or ganiseert de Zendingskrans „Gouda" een 16 Februari van 3—5 en 7—10 uur in het Gebouw „Tot Heil des Volks". Voor meerdere byzonderheden raadplege men de advertentie in dit nummer. Een Jubileum. De Coöperatieve Producenten Handels vereniging herdenkt op Zaterdag 18 Febr. haar 12% jarig bestaan. Het ligt in de bedoeling dezen dag in al len eenvoud te laten voorbijgaan. Het personeel zal dien Zaterdagmorgen worden vrij (gegeven, terwijl het Bestuur en de Raad Van Toezicht haar gewone ver gadering- hijüden om na afdoening der za ken eenlgén tijd met de verschillende lei- personen uit de Vereeniging bijeen SpreddMurf'Dt B. J. C. Rijndere. Dinsdag 14 Februari te kwart over 8 uur hoopt in de Kleine Kerk aan de Peperstraat voor de vereeniging „Kerkelijk Leven" op te treden Ds. B. J. C. Renders, Zendfings- ddrector te Rotterdam. J Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Aanbiedingen van werkzoekenden. Lyst van 8 Februari 1928. 3 aardewerkera, 6 pypmakers, 3 dlrukkers, 13 timmerlieden, 6 letterszetters, 1 brocheer ster, 2 witters, 15 grondwerkers, 1 heier, 8 schilders, 2 stoffeerders, 20 opperlieden, 3 mach. hotubewerkers, 2 kistenmakers, 2 beiteers, 2 meubelschilders, 3 houtdraaiers, 3 schoenmakers, 2 meubelmakers, 1 scheeps- tuigjer, 6 bleekerskneohts, 4 slagersknechts, 2 machinisten, 4 scheepaklinkers en ijzer werken, 1 aanhouder, 1 draaier (metaal), 7 blikslagers, 4 stokers, 3 bankwerkers, 1 kopergieter, 3 textielarbeiders, 4 suikerwer ker», 1 boerenarbeider, 2 touwslagers, 5 18 pakhuis-. 2 tuinders, 19 sigaren- 1 plaker, 3 sorteerders, 10 schip- 2 reizigers, 3 kantoorbedien den, 2 kellners, 7 koeteiers, 1 winkelbediei- de, 2 boekhouders, 98 transport- en fabrieks arbeiders, 6 chauffeurs, 1 aankomende lood- sr, 1 Burgerlijke Stand. GEBOREN: 8 Febr.: Jacoba Johanna, d. v. C. Oskam en N. M. Pons, Cronjéstr. 12. Withelmina Theresia, d. v. L, D. Broek man en P. C. de Jong, St. Josephstr. 42. 9 Febr.: Johannes Hermanns Gerardu?, z. v. J. W. Geukes en P. D. Smith, Spoov- wegsfcr. 57a. Abraham, z. v. A. N. Snoey en Cr. S. Steenbergen, Haastrecht. Elisa beth, dl v. G. Lokum en E. Boer, L. Nood- godsteeg 37. 10 Febr.: Theodoras Hendrikus, z. v. Th H. Heesen en M. M. Nederhof, Turfmarkt 109. Gert-it, z. v. C..Heeren en E. H. van Eek, Walivisstr. 15. -« Anthonie* d. v. C. A. Brem en H. van der Kleijn, Pretoriaplein 48. Hendrikus Johannes, z. v. H. J. Ag- ten en M. de Jong, N. Markt 13. ONDERTROUWD: 9 Febr.: C. de Grayl en C. Bek. OVERLEDEN: 9 Febr.: Dientje Schoo- ning, 85 j. 1113 Februari, 25 en 810 uur. Zaal Kunstmin Soc. „Ons Genoegèn". Winter feest ten bate van die Ver. tot W§tK~-(ier T. B. C. 13 Febr. 8 uur Gemeenteraad. 15 Februari, 2% uur. Soc. de Réunie. Of ficieele opening Consultatie Bureau voor Zuigelingen van het /Groene Kruis". De apotheek van de firma E. Grendel, Tiendeweg is tot en met Vrydag 17 Febr.' benevens den daarop volgenden nacht, geo pend na 8 uur de® avonds (des nachts ech ter alleen voor recepten. UIT DEN OMTREK. Vorige week Vrydag werd een Ouder avond gehouden v. o. O. L. School te 't Bei- het hoofd der De leiding Uitvoerig werd over de a.s. Invoering van het 7e leerjaar van gedachten gewisseld. Algemeen bleek men tegen die invoering te zyh. Een voorstel, pen. Men zag blijkbaar in, dat het vergeef- sche moeite zou zyn. iDoor het hoofd der school werd een inlei ding gehouden over: De taak der school. •Spreker deed daarbij uitkomen dat de school, behalve het aanbrengen van gepaste kennis, ook wettelijk verplicht is den kin denen Christelijke en Maatschappelijke deugden bij te ibrenge. In verband daarmede betoogde spreker de noodzakelijkheid van ouders en onderwijzers. Van de gelegenheid het werk der kinderen in te zien werd druk gebruik gemaakt. Voor- de waterverfteekeningen trokken Ruim 70 der ouders waren aanwezig. BERKE'NWOUiDE Deze week is alhier een ouderavond ge houden in de school. Ondanks het ongunstige uitnoodiging gehoor gegeven. Door het hoofd der school de heer A. Kool werd een Meiding gehouden over „Waarheidsliefde". Een groepje leerlingen heeft onder lei ding van den onderwijzer dhr. Niekerk zeer verdienstelijk eenige liedjes gezongen, 't hartelijk applaus was dan ook wei verdiend. 'Ook werden eenige versjes opgezegd en vragen beantwoord. Mejuffrouw Piensma las voor „Jip" van Ina Boudier Baikker, wat wat zeer in den smaak viel. 't Gezamenlyk geslaagden avond. Door den heer Comm. der deze Prov. is eervol ontslag verleend met 1 Mei a^. aan D. de Gt Donderdagavond werd in de Openbare Lagere Schooi een ouderavond gehouden, die door velen was bezocht. De leerlingen der hoogere leerjaren waren aanwezig. Hex hoofd der school sprak een welkomstwoord »n waarna de lessen een 'Herhaaldelijk garen de ouders blijk ren instemming. In den loop van den avond werd als lid v(in de ouder commissie gekozen de heer J. de Graaf (va cature M. v. Dorp). Door de ouders werd inzage genomen van het schoolwerk der leerlingen ren alle klassen, 't Spreekt van zelf dat de jeugd getracteerd werd en de iders eveneens. Aan het slot van den ge- Oud-Schoonhoven. St. Bartholomeuskerk ett -toren. Men schrijft uit Schoonhoven aan de N. R. Cit: Hal Fallllttamanl-C. H. Koamani. Nu de Rotterdamsche Rechtbank gisteren op de daartoe gedane aanvrage het failbis- alhier, zal dit faillissement; meer dan eenig ander de algemeene aan dacht trekken. Niet om de financieele ge volgen, zooals in den regel by een faillisse ment het geval ia, wanneer velen in belang rijke mate financieele schade lyden, maar om de beteekenis waar het hier betreft iemand', die het openbaar ambt van wet houder vervult en over wiens benoeming tot die functie in 1923, teen de heer Koe mans eveneens in staat van faillissement verkeerde, heel wat te doen is geweest, niet het minst in de kringen der r.-k. kiesver- èeniging. Dit vorig faillissement, uitgesproken op 1 Nov. 1922 eindigde op 31 Oct. '23, door dat door het op het verzet gewezen vonnis van de Arrondissemente-Rechtbank te Rot terdam de uitdeelingslyst in dat faillisse ment verbindend was geworden. Toen betrof dat faillissement de schoenhandelaar Koe mans. Sindsdien i® de aehoenhandel-Koe- man omgezet in een naamlooze vennoot schap; op 7 Jan. 1924 werd opgericht de N.V. Koemans Co., waarvan als directeur optrad eerst de heer C. H. Koemans Jr. eti na diens overlyden, sinds 1 Sept. 1926 de heer A. J. Koemans. Commissarissen dier vennootschap zijn de heeren G. Th. Steen- land en P. J. KoLyn. Het thans uitgesproken faillissement be treft dus den particulier C. H. Koemans. Nu meenen velen en ook in 1923 was dit het geval dat, wanneer een lid van den Raad in staat van JuUMssement wordt verklaard, hy dan daarmede een der vev- eiachten verliest, welke irf de wet worden genoemd, om lid van den Raad te kunnen zyn. Zulks was vroeger wèl het geval ondo de oude kieswetgeving, Aaar volgens het -huidige art. 19 der Gemeentewet is faillis- voor het raads- Zoo is„ ondanks de groote oppositie ir 1923 o.a. in volle openbaarheid in „De Maas bode" gevoerd;, de heer Koemans toen lid van den Raad en wethouder gebleven. Nu heeft dezer dagien de wethouder Koe mans, hangende de faillissementsaanvrage in de bladen gepubliceerd, dat hy gemeend had reeds voor de uitspraak, aan de Com missie van Advies uit de R.-K. Kiesvereeni- ging, te moeten mededeelën bereid te zijn terstond by zyn faillietverklaring zyn man daat ter beschikking te stellen, waarop deze Commissie als haar meening heeft doen kennen dat zij daarvan niet wilde weten en er h.i. geen enkel argument aanwezig is om/ uit den Raad te treden. Dat uittreden zou als een ramp worden beschouwd. Dat schrijven heeft bij ons en zal zeker ook bij velen groote verbazing hebben ge wekt. Waartoe diende dde pubHcatie, op een moment dat de faillisSements-uitspraak nog niet was geschied? Daarvoor is slechts één reden te bedenken: dd> wethouder Koe-'| mans Üéeft zich willen dJÖten voor het ge val hij een tweede fadiildssfementsverklaring opnieuw oppositie tegen zijn aanblijven zou loskomen. En de samenstelling dier com-( missie kennende, mocht de wethoudèr Koe mans van haar oordeed verzekerd zijn. Dat de heer Koemans dan aan het slot zijner publicatie mededeelt zyn besluit in beraad te wilden houden, is niet anders te beschou wen als comedie, dezelfde comedie, die gespeeld is na zijn verkiezing tot wethou der op 4 Sept. 1923, toen hij in de vacature- Dr. Hoffman werd gekozen met 11 st. ter wijl er 8 op den heer Donker en 2 op Dr. Hoffman waren uitgebracht. Ook toen de heer Koeman» zyn 'benoeming te houden. Dezer dagen nu heeft die Nieuwe Z u i diH o 11 a n d e r het bericht gebracht dat de R.-K. Kiesvereeniging zich niet bui ten deze aangelegenheid zal houden maar haar oordeel over den thans geschapen toer stand en wat daaraan is voorafgegaam,- zal Het is te hopen dat de daar te houden besprekingen in voïle openbaarheid zullen geschieden, opdat ieder daarvan zal kunnen kennis nemen. Het is een zaak van openbaar belang. Nu de restauratiewerken aan het Stad huis goed vorderen, gaat er ook uitzicht op bestaan,, dat er in de restauratieplannen van kerk en toren schot begint te komen. is gemeld, waren er plannen ingediend, waaruit itenzong en de restauratiecommis- sie alhier tot overeenstemming moesten ko men. De keuze uit die plannen was daarom zoo moeilijk, omdat de plaatring van kan sel, oxaal en heerenstoel alsmede de ruim te, die in de kerk moet worden gebruikt, van grooten invloed waren. Thans is echter overeenstemmingbereikt en besiloten, dat een plan van den architect, den heer Krom hout, zal worden uitgevoerd. De opzichter van Rijksmonumentenzorg, de heer Hendriks uit 's-Gitavenhage, is reeds hier aangekomen en zal de leddipg over het werk hébben. Onder zyn leiding is o.m. ook de Wijnhuistoren te Zutphen gerestaureerd. Thans is men bezig met het maken van de begrooting, zoodat binnen enkele maanden de aanbesteding tegemoet kan worden ge- zien. Voor deze zeer belangrijke restauratie werken heeft de gemeente een -tijdelijk restauratiebedrjjf gevormd, waarvoor <le ge meenteraad Woensdagavond de verordening heeft vastgesteld. ItADlO-TEbEGRAFlSCB WEERBERICHT Geseind van de Bilt hedenmorgen om 7.10 aan alle .posten Wordt ver wacht storm- uit het nridt-weeten. Licht op. 11-12 Febr. 5.34 n.ra.—6.55 v.m Voor ktain* tuinen. Ais het weer en de gesteldheid van den bodem het toelaten, maken we in den tuin een aanvang met de grondbewerking. Op te natte gronden wachten we nog even, daar brengen we ty del ijk greppels aan, opdat het water gemakkelijk weg kan en de grond uitzakken. (Vooral klei en andere fijn korrelige grondsoorten, moeten niet be werkt worden, wanneer ze nat zijn, daardoor erven we de structuur). Tegelijkertijd wordt de te gebruiken stalmest ting in plantenvoedsel wordt deze mest op dieper ondergewerkt dan op By uitsluitend gebruik vm geven we 1 M3. per 100 M2. Te genwoordig wordt veel gebruik gemaakt ran kunstmest. Dit is lacht verteeihaar, daar de aanwezige voorraad stalmest lang niet toereikend zou zijn. By uitsluitend ge bruik van kunstmest denken we er wel aan, dat 4 verschillende stoffen in dein bodem moeten worden gébracht, ml. stikstof, fosfor, kali en kalk. Stikstof kunnen we geven in den vorm van chili-salpetor of zwavelzure ammoniak. Eerstgenoemde stof werkt direct en is daarom beter geschikt voor voorzaadsbemestinj» by gewassen, die lang op het veld taan, b.v. winteraardappe len. We gebruiken gemiddeld 10 K.G. chili- salpeter of 8 K.G. zwavelzure ammoniak per are. Fosfor kunnen we geven in den vorm van superfosfaat of als Thomasslak- kenmeel. Eerstgenoemde wordt vrij alge meen -het meest gebruikt, laatstgenoemde verdient op zure gronden de voorkeur. We gebruiken 15 K.G. per are. Kali kunnen we geven als patentkali of als 20 30 of 40 kalizout. Daar dit laatste echter een hoog chloorgehalte bevat, gebruikt men by voorkeur patentkali. Hiervan geven we 10 K.G. per are. Kalk geven we liefst in den vorm van kalkmergel, waarvan we 30 K.G. per are gebruiken. Een dergelijke kalkbe- mesting behoeft men dan slechts om de 2 of 3 jaar te herhalen. Een uitsluitende kumstmestbemesting is voor de meeste gron den niet wenschelijk. In veel gevallen zal men het gebruik van kunst- en stalmest te verkrijgen. Zondag 12 Februari. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. P. D. Tjalama. Onderwerp: Bisschop en Mar kies. St. Janskerk 6 u. n.m. Ds. de Jongh van Amsterdam. Kléine Kerk, 10 u. vjm'Ds. J. Borger. Lutihersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. Herm. Knoop. Ver. „Calvjjn", Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. eu 51% u. rum. Ds. v. d. Wal te Wageningen. Woensdag 15 Febr. 7% iu. ium. Ds. W. Bres- kens, Den Haag. Geref. Gemeente Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. njn. Ds. Kok. Ohr. Geref. Gem., Heil des Volks, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Preeklezen. AMMERSTOL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. E holtz. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. L. R. v. d. Broek. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. Dekking. BOAKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u v.m. Ds. C. de Jongh van Enkhudzen. Remonstr. Kerk 10 u. v.m. Ds. W. N. v. Nooten. Geref. Evangelisatie, 10 u. vjn. Ds. J. D. van Hof va/i Wilnis. OOUMERAJL Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Ds. v. J. Plassche te Krimpen a. <L Lek. 2 u. xum. Ds. Enklaar te Ouderkerk a. d. IJssel. HAAflTRBGHT. Ned. Herv. Kerk 10% u. v.m. Ds. A. Land stra. Geref. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. nj». Ds. L. E. Smilde. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegébauw 9% u. v.m. en 6% u. xum. De heer H. A. v. d. Wolff te Dub beldam. WADOINXVEHN. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. H. A de Geus. Remonstr. Kerk, geen dienst. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Hei-v. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. Enklaar. NIEUWEKKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kexk, 9% u. v.m. Ds. N. Luyem dyfc. 2 u. n.m. De heeir Severijn v. Waarder. REEUW IJK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. De heer Muller van Bodegraven. DRAADLOOZE DIENST. Een hevige storm boven Kerkrade. o Kerkrad© Heeft het noodweer hedennacht iveei schade aangericht. Daken werden weggeefagén en anten nes vernield Omstreed 10 uur Vrij dagavond werdi het eleptnsoh licht ge stoord. De storing (purde ongeveer een uur. Ook luxkuunorgen woedde die storm in volle kraicht boven Zuid-Limburg. Ook boven Aken en omgeving heeft het noodiweer gew^dtó. De Bioscoop-Commissie zal op 18 Februari geïnstalleerd worden. DEN HA AU, 11 Febr. Naar wij ver nemen aal de centrale commissie voor de keuring van Mma, welke krach tens die op 1 Maart a.s. in werking iredende Bioscoopwet is ingesteld, op 24 Februari a.s. door d« Minister van Binneaiiandöohe Zake», de» heer Mr. J. B. Kan, geïnstalleerd worden. >e iiiHtallatiepleclitigheid zal waar schijnlijk plaats hebben in de Rolzaal te s-Gravenhage. ADVERTENTIEN. GEVRAAGD voor den Haag een helder kunnende werken, voor intern. Z. a. t. m. op Zondag, TRïEKVLIETFLEIN 1 by de Gasfabriek a/d. Trekvliet, den Haag, of Brieven aan hetzelfde adres. 10 BEKWAME GEVRAAGD. Electr. Meubelflbr. R. JONKMAN Co., Enkhuizen. VOORLOOPIG KOSTENLOOS. Bij vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Rotterdam, d.d. 10 Februari 1928 is in staat van faillissement verklaard CORNELIS HENDRIKUS KOEMANS, wonende te Gouda, Markt 7, zulks met benoeming van den E.A. Heer Mr. F. G. SCHALKWIJK, lid der gemelde Recht bank, tot Rechter-Commissaris, en van den ondergeteekende tot curator. De Curator, Mr. C. JONKER. GOUDA, 11 February928. Oosthaven 51 17 De leden der afdeeling Gouda van de Zuid-Hollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis", worden uitgenoodigd tot bijwoning van de jq van Ifeet op Woensdag 15 Februari 1928, namiddags 2% uur, in de benedenzaal van de Sociëteit „De Réunie", Oost-Haven, alhier. Toegang i, vrij. Het Besttute der afd. M. J. GONDADERKSEMA, Secretaresse. C. J. M. KROON, Voorzitter. N.V. GOUDSCHE GLUCOSEFABRIEK 272 10 GOUDA. DIVIDENDBEWIJS No. 19 is betaalbaar vanaf 13 Februari 1928 ten kantore der firma Wed. KNOX Jt DORTLAND, Gouda. Teleph. 120. GEBRADEN ROASTBEEF. KALFSGEHAKT. PEKELVLEESCH. CORNEDBEEF. WILDPASTEI. AUes uitgesneden. Zaterdag a.s. zullen wij aan elk kooper een 10 KLEIWEG 91. Telef. 317. GOUDA. SIROOPWAFELS 6 cent. Alle soorten GEBAKJES 8 cent. ZOUTE en ZOETE KRAKELINGEN. Door de lagere honingprijzen hebben wij de HONINGKOEK 5 cent ver laagd. Prijs thans 40 cent per stuk. iS' Gebr. Kamphuizen. rijdt U het goedkoopst Tel. 45 Kleiweg 101 10 274 TE HUUR op 1 Mei a.s. 'Je aan de Krugerlaan No. 1 en 3 alhier. Te bevragen N.V. Nederhorst, Turfmarkt 8,

Goudsche Courant | 1928 | | pagina 2