ladio Luisteraars MiiTSürrij in iut in 'i u«i Th. BINNENDIJK, Aj ouriurichting (lUE SI - Mini U2 I. Pirdqk, F.*. Riitzstrut22 DE STALEN OPEL RIJWIELEN Rijwielmagazijn J. Hulleman De Duiteoh-Ruesieche moeilijkheden. POTDOfBStTRTBN. Beurs van Amsterdam. LAATSTE BERICHTEN. Bericht van inzet. Vijfde Nutsavond Opera-Concert Stofknoopen Gebuco Teersiroop, T.C. REPARON Keizeutr. 38 FONGERS RIJWIELEN Dan komen de complets, meestal trois- pièces, waarvan de sportieve genres korte, de „gekleede" echter langere mantels dra gen. Allerliefst is het driekleuren complet. B.v. dat in residakleur, waarvan het jasje het donkerste grijsgroen laat zien, terwijl het rokje in zomersch-lichte tint gehouden is en de jersey jumper in eéttihiesèlieMuance uitgevoerd is. Boven het donkere jasje prijkt dan weer een lichte hoed, die op voorbeeldige wijze dit coquette „ensemble" acheveert. Voor het jonge meisje is er bij dit alles, nog meer o.a. het geheel witte sportpakje. Al heet dat „sportief", het mag toch wel van crepe-satin zijn, doch het wordt aan den matten kant genomen en heeft een versie ring van glanzende b je zen (uit den rechten kant). Het rokje is goplisseerd. Het jasje in saccoint heeft een sluiting „tot el kaar" en opent alzoo op een sportblouse, die een losse vestvorm heeft. Vriendelijk kleu rige combinaties vallen des te meer op, na de stemmige elegantie vah dit sm«tteloos wit. Zoo een volmaakt sportpakje met effen fleschgroen rokje, een groenbeige geblokte jumper, onder effen'beige sacco-vest, waar bij efen aardig helmhoedje, dat een beslist maraielijken toets geeft. Voor namiddagpajonnen veel zwart-wit. Witte garneering op het dofzwarte fond van een luchtig, etherisch crêpe georgette, dat in zijn matzwarte weelde gedachten aan deftigen rouw opwekt, en waarbij dan ook de statige trois-quarts mantel en 't nauw sluitende draperiehoedje met wit biesje, het rouwachtdg effect verhoogen. i Veel donkerblauw, ook effen, met kleine witte veeten, wat broderie, keur stukken met goud omzet, afstekende middendeelen; of effen gecombineerd met een klein gepa- troond fantasiezijdje. Gecombineerd, maar met dien verstande, dat een los overkleed van effen blauwe zijde, over een gepatroond onderkleedje gaat, een onderkleedje, dat, op zichzelf met pliaaé voorbaan en klokstrook zoo volmaakt afgewerkt is, dat het als zo merjaponnetje, ook zonder overkleed te dra gen is. Klokstrooken hetzij op of aangezet, treft men ook aan bij de luchtige crêpe- georgette zomerkleedjes met opdruk van bloempatronen, die veelal in porselein- blauwe tint gehouden worden. Strooken van 3 tot 5 op één rokdeel, meest in vorm ge knipt en soms overgaande in tersades, dat is wat vooral bij de echte, vlinderlichte zo merjurkjes te bewonderen valt. Voordat de overgang tot de avondtoilet ten zich kenbaar maakt, is er even een korte aarzeling. Vlugge verkoopsters in even zoo vlugge Hirschkleedij, buigen de keurig ge kapte hoofdjes tot de damescliëntèle over. Zij fluisteren hier een prijs, dan de naam van een model, of laten zich in het carnet het nummer aanwijzen, dat de dame in het voorbijgaan even noteerde. Dan wordt het een gefladder van tulle, van kant, van crêpe georgette, van satin, met aanhangsels van „draperiën, van vleugelvormige schouder slierten, van wazige strooken en puntslip- pen die om de beenen draaien. De rokzoom der avondjapon is absoluut symetrisch. Dan viert een rijke kleurenpracht hoogtij en zet de blanke rugdécolleté's in éen schitterende omlijsting. Dan dalen deze soms zéér laag, laag tot aan het middel, of laten slechts één zijde ontbloot. Dan glinsteren en flonkeren garnituren, schouderbandjes, gespen en agraves van etrass in het verblindende licht. Totdat ry'ke avondcapes van velours chiffon, groot gebloemd goud- en zilverlamé, en van het kostelijkste bont, ook deze pracht weer bedekken ep na ettelijke minuten te toonen van het Wilhelmus aankondigen, dat ook deze „modeshow" weer tot het verleden be hoort. GRACE ALLAN. Critiek van Litwinow. De arrestatie van de Duitsche ingenieurs in Sovjet-Rusland, heeft, we meldden, het reeds, in Duitschland ernstige ontstemming gewekt, en de regeering heeft zich'- dan ook tot de Sovjet-regeering gewend met het ver zoek om een verklaring over dit optreden. Pogingen zijn verder aangewend te Mos kou, om via de ambassade de loslating der Duitsohers te verkrijgen. Gra^f Brockdorf Rantzau heeft de Russische overheden daar toe echter niet kunnen bewegen, zoodat de Duitschers dan ook nog steeds in het huis van bewaring te Rostof aan den Don zitten opgesloten. Gisteren heeft het Duitsche kabinet zich weer met de aangelegenheid bezig gehouden en (besloten er nogmaals by de Russische regeering op aan te dringen de reeds eerder onder woorden gebrachte verlangens van de Duitsche regeering in ÜlfrHUeM- Ook heeft de Duitsche regeering den wensch geformu leerd, dat het den DuitsChen consul-gene- - aal te Charkof zal worden toegestaan zich de aangehouden puitschers in verbin- V stellen. Nauwelijks kan echter wor den aaiigenomen, dat de sovjet-autoriteiten aan dit verzcfek zwollen voldoem -De vooraf gaande vertoogen hebben zjj practisch ge negeerd en er zich toe bepaald mee te dee- len, dat de Duitschers niet zonder recht en reden in verzekerde bewaring zijn gesteld. Blijkbaar willen de Russen niet, dat, voor dat de instructie tegen de beschuldigden haar beslag heeft gekregen, Duitsche auto riteiten in contact komen met de aangehou denen. Nu zal de Duitsche gezant te Moskou opnieuw aan de sovjet-autoriteiten vragen precies te willen mededeelen, wat de Duit- vidueele staten of groepen van staten sche ingenieurs en technici op hun kerfstok* niet de al gemeene veiligheid wordt hebben en welke de bewijzen zijn, waarme/ Jjaogd, en dit ten koste van het onafhanker de beschuldigingen worden gestaafd. Drr lijk bestaan en de territoriale onschendbaar heid van andere landen of groepen van lan den'. Het systeem van de regionale verdra gen kan volgen? Litwinow gemakkelijk ont aarden in de (bondgenootschappen van vóór den oorlog. Dit systeem immers is nog de oorzaak, die vele staten belet om tot ontwa pening over te gaan. De Russische delegatie kan daarom maar slecht tevreden zijn over de resultaten, die de veiligheidscommissie heeft bereikt. Stresemann heeft bovendien den Russiscnen gezant te Berlijn met de beslissing van het Duitsche kabinet in kennis gesteld; dit laat ste heeft bovendien besloten de Duitsch- economische 'onderhandelingen, die op het oogenblik te Berlijn worden gevoerd, op te schorten, daar de politieke sfeer' thans niet van dien aard is, dat op vruchtdragende be sprekingen kan worden gerekend. De lejder der Russische afvaardiging heeft Berlijn dan ook rfljeds verlaten en het is niet uitge sloten dat de andere leden der delegatie zijlij voorbeeld weldra zullen volgen. Men ziet diuis, dat de maatregelen der sov jet-regeering naar aanleiding van het door hen ontdekte contra-revolutionaire complot werkelijk ernstige gevolgen hebben, wat de Duitsch-Russische relaties betreft. Men kan ,nu niet bepaald zeggen, dat de Russische autoriteiten erg toeschietelijk zijn, wat het verschaffen van althans voorloopige inlich tingen betreft. In Duitschland maakt de houding der sovjet-regeering dan ook een zeer ongunstigen indruk en reeds nu wordt verklaard, dat de Duitsche finma's er in den vervolge wel voor zuflfen oppassen om op nieuw ingenieurs en technici naar Rusland te zenden, teneinde bij te dragen tot de eco nomische reconstructie der sovjet-republiek. Maar misschien verkeeren de Russen eenigs- zins in moeilijkheden, daar zij allicht bij voorbaat weten, dat de beschuldigingen, die tegen Duitsche burgers worden uitgebracht, niet steekhoudend zijn. Reeds wordt op gemerkt, «dat het niet uitgesloten is, dat het „complot" meer of minder bedacht is om de aandacht van het economisch wan beheer der Russen zelf af te leiden. In de voorbereidende ontwapeningsconfe rentie heeft de Sovjet-afgevaardigde Litwi-" now het werk van de veiligheidscommissie aan critiek onderworpen. De Russische delegatie is, zoo zei hij, van moeping, dat het vredesvraagstuk niet vkan wowlen opgelost langs dén weg, dien de vei- liameklscommissie heeft aangewezen, omdat lp dfe manier alleen ae veiligheid van indi- BUITENLANDSCH NIEUWS. VER. STATEN. De Oceaanvlucht van Hinchlif/e.. De „Endeavour" hoven Canada gezien? Alle hoop opgegeven. Een Reu ter-bericht uit Ottowa meldt dat de minister van marine een inlichting heeft uit Mdtinale, 20 mijl ten N.Wl Greenville, -volgens welke de burge4 ontvanger der posterijen vanj dit kleine plaatsje een vliegtuig van schity terende kleur gezien hebben, dat laag ih Noord-iVVestelijke richting vloog. FRANKRIJK. De zomertijd zal 14 April ingaan. By internationale overeenkomst is de in- 'gang van den zomertijd dit jaar op 21 April bepaald. Dit is de vooravond van de ver kiezingen. Vandaar dat de minister van bpenbarew werken, bevreesd dat de overgang zal leiden tot verwarring en vergissingen ten aanzien van de sluiting der de Belgióbhe en Nederlandsche regeeringn verzocht heeft er in toe te stemmen, dat de zomertijd 14 April ingaat OOSTENRIJK. Gewaagde toeren in dakgoten. Sinidfe een week angevpertrekken op sensatie beluste Weekers avonds 'naar de wijt van die Ewdbergstrasse. waar zSj Steeds maar naif boven kij kende. heen en weer blijven loopeii, "in die verwachting dat* er iets ..ge&eu ren" zal. Dit gebeuren is het optre den van een geheinrzinrygen inbreker, die reeds geruimen tijd daar die buurt onveilig maakt en op ongewone-wijze /Je huizen pleegt binnen te d)ringen. N.l. steeds door dakvensters. Men heeft hem met de grootste koelbloe digheid over de smalste dSakTaodjes zien wandelen ailsof hij rustig bene den op het aaphall liep. En heit typfsohe van 's mans inbra ken is, dat bij gewoonlijk niet veel van waarde mieeneemt, dikwijls geld en kostbaarheden laat liggen en zich (tevreden stelt met een jas of een wan delstok. Herhaaldelijk hieeft de politie I ip diezen zonderlingen koorddanser" I geschoten, maar telkens tevergeefs. 1 >e geheimzinnige ,hij naar wiens evoluties men 'g avonds als naar een bravourstukje in een oircus gaat kij ken, is volgens" degènen, die bet ge luk" hadden hem te zien, een klein mager mennetje. Tot dusver heeft hij die1 politie, die eiken nacht die buurt met versterkte posten bewaakt, steeds weten te ver schalken, De sensationeel film „de jacht over de diaken1" trekt eiken avond een groot publiek. EGYPTE. Een luxetrcin in brand. De luxetreih is vier uur te laat te Kairo aangekomen dóórdat onderweg twee rijtui gen door brand vernield werden. Gelukkig gingen gefcn menschenlevens verloren. De trein was Wol, er zaten meest Amerikaan- sch| toeristfn in. De passagiers klauterden uit de brandende rijtuigen, die afgehaakt werden. Zjj verloren al hun kleeren en be zittingen. Zoo kwam de Amerikaansche mfl- liormair Eastman alleen dn een pyama ge kleed te Knïro aan. De Goudsche Melkinrichting Turfsingel. Lovort U staadi vsortrsf- falijka malk van gacontralaard vaa. Velkwae* 'fit*'.duurzaam STADSNIEUWS. GOUDA, 17 Maart 1928. De behandeling der Gemeentebegroo^ng 1928 niet vóór pril. Het is reeds denigen tijd geleden dat de Gemeentebegrooting voor 1928 in de aftite lingen van den Raad ia besproken en het rapport daarvan by B. en W. is ingediend. De memorie van antwoord, (Re in vorige jaren zeer kort na de indiening van het rap port gereed kwam, is thans nog niet ver schenen. Nu in de Maandag a.s. te houden raads vergadering ook aan de orde komt de be noeming van een wethouder in de vacature Lafeber, is het wel waariBohfynljjk dat de samenstelling van' de memorie van antwoord eerst zal geschieden wanneer' het college wedér voltallig zal zijn. Met dat al wordt de behandeling der Ge- meentebegrooting, die toch al zoo laat is daardJjr nog latei-, en kan deze nu niet meflgjHaatg hebben vóór 9Kpri-l. De Raadsvacature-Bokhoven. Naar wy vernemen heeft de heer A. Goe de waagen, die als opvolger van den heer P. Bokhoven tot lid van den gemeenteraad is benoemd, na rjjp (beraad besloten deze be noeming niet te aanvaarden. f Als opvolger treedt thans op de heer Mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen, advocaat en procureur alhier. De heer Goedewaagen heeft verzocht zijn naam niet van deNjjrt van den Vrijheids bond af te voeren, maar ze onderaan te plaatóen. Zooals bekend, blijft het aftredende lid in den Raad zitting houden, totdat zijn op volger zijn plaatis in den Raad heeft inge nomen. Wijziging Reglement van het Burgerlijk Armbestuur. Nadere regeling van het toezicht op uitbestede personen. B. en W. stellen den Raad voor ingevolge een 'verzoek van deni Minister egge wijzi ging te brengen in het reglemenPVan, het Burgerlijk Armbestuur, met betrekking tot het toezicht op uitbestede personen in ge zinnen. In hoofdzaak betreffen deze wijzigingen den gezondheidstoestand der gezinsleden in geestelijk opzicht en dje van den bestede ling zelf. Het concept-besluit luidt aldus: Aldnea 2 van art. llbis. „Geen uitbesteding zal mogen plaats vin-, den, indien niet als vaststkarod kan worden' aangenomen, dat voor den bestedeling een behoorlijke slaap plaats in een afzon- derlijk bed beschikbaar is, dat algemee- ne reinheid in het betrokken gezin heerscht, en dat de gezondheidstoestand, zoowel in lichamelijk algjin geestelijk op zicht van geen der leden van het gezin, waaraan de bestedeling zal .worden toever trouwd, noch drie van tien bestedeling zelf, een gevaar oplevert voor hunne of zijn huis- genooten." Alinea 6 van art. llbis. „Geen uitbesteding in of buiten de ge meente kan plaats hebben, voordat omtrent het gezin der pleegouders betrouwbare in lichtingen zijn verkregen, waaruit blijkt, dat een goede verzorging als bovenomschre ven verwacht kan worden, hetgeen ten aan zien van den gezondheidstoestand der ge zinsleden schriftelijk zal moete^i worden verklaard door een der gemeente-artsen of ander geneeskundige, terwijj bovendien, voor zoover bet besteding buiten de ge meente betreft, vast moet staan, dat, indrien zulks noodzakelijk mocht zijn, de gelegen heid bestaat geneeskundige verpleging te verkrijgen. Ten aanzien van den gezond heidstoestand van d^n bestedeling zelf i-c eene schriftelijke geneeskundige verklaring als bovenbedoeld eveneens vereiseht." Verhuur bouwland aan W. van der Weerdt. De heer W. van der Weerdt alhier, ver zoekt van de gemeente te mogen huren het, tot het gemeentelijk woningbedrijf behoo- rend, perceel bouwland, kadastraal bekend gemeente Gouda, sectie A no. 5590 (ged.)> gelegen tusschen den Staatsspoorweg^ en den Graaf Florisweg, zul^-veor ÉenJ&orn van 150.— per jaar. X Deïze grond was tot 16 Februari ver huurd aan den lieer J. v. d. Starre, alhier, voor een som van 208.per jaar, welke huurde^ van het hem verleende recht van outie geen gebruik heeft gemaakt, omdat deze huursom, in verhouding tt de profijten, welek het land oplevert, te hoog is. Gezien het betrekkelijk advies van den Directeur van Gemeentewerken en dat van de (betrokken Commissie van Bijstand, en mede in verband met bovenstaande, achten B. en W. de door adressant geboden huur som billijk, en^rij stellen den Raad voor het bedoelde perceel bouwland', groot pl.m, 18#0O M2., met ingang van een nader door Ben W. te bepalen datum, voor den tijd van één jaar en één jaar in ojRne aan adressant te verhuren voor een som vtrfu 160.per jaar, zulks onder enkele bepalingen. Verbuur weiland aan C. Kaars. De heer C. Kaars, alhier, heeft aan B. en W. verzocht van de gemeente te mogen huren een, aan de BLeekerskade en den Boschweg alhier, gelegen perceel land. Dit land, groot ongeveer 37 Aren, deel uitmakende van het perceel, kadastraal be kend in sectie E no. 2622, was tot 1 Novem ber 1927 aan adressant verhuurd' voor 55 per jaar- De Directeur van Gemeentewerken en de betrokken Commissife van Bijstand advisee- ren het verzoek in te willigen en den huur prijs te bepalen op 25.—. Waar bij de op 6 December jJ. gehouden openbare verhuring voor het onderwerpe- 'Ü'k stukje land geen bod is ingekomen, en mede.in verband met het feit, dat adressant in de vorige huurperiode heeft toegestaan, dat op den grond, ten behoeve van de uit gevoerde nioleeringswerken, materialen enz. werden opgeslagen, zonder dat hem daar voor eenige schadevergoeding werd toege kend, kunnen B. en W. zich met den ge- noemdsn' tTUwpms vereenigen. Zjj stellen den R^ad dan ook voor, den bedoelden grond, met ingang van een nader door B. en W. te bepalên datum, voor den tjjd van één jaar aan den heer C. Kaar® te verhuren voor een som van 25.—, zulks onder de gewone, omtrent huur en verhuur geldende bepalingen. Credirt sollicitanten Directeur >ve van de Commissie van Bijstand in het De Commissie van By'ftand in het beheer der GemeentewerkeiAwelke ingevolge het bepaalde in de instruct voor den Directeur van Gemeentewerken o a. omtrent benoe ming van dezen functionaris moet worden gehoord, acht het voor *«n juiste beoordee ling der sollicitanten van groot belang, dat zjj, altvorens hare meening te doen kennen in de gelegenheid is naar hunne capaciteiten enz. een ernstig en uitgebreid onderzoek in te stellen. H. i. zullen voor het verkrijgen van de benoodigde gegevens aan verschil lende bedrijven en personen, bezoeken moe ten worden gebracht. Waar B. en W. zich met genoemde com missie van de wenschelykheid van eeni zoo danig onderzoek volkomen overtuigd zijn, verzoeken zjj den Raad, ter bestrijding van de te maken reis- en verblijfkosten, een be drag van 260.te willen toestaan, het welk ten laste zal komen van de begrooting van Gemeentewerken, ^dienstjaar 1928. Rekening courant overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. By Koninklijke Besluit van 28 Maart 1925 no. 49, Stbl. no. 126 werd een regeling ge troffen ten aanzien van de betalingen tus schen Rijk en Gemeenten. Daarbij w$rd be paald, dat nader aan te wijzen vorderingen cu schulden tusschen Ryk en Gemeenten zullen wórden vereffend door verrekening. (De Minister van Financiën heeft, in ver band hiermede, bericht, dat voor deze ver rekeningen van de tyssohenkomst der Bank voor Nederlandsche Gemeenten gebruik kan worden gemaakt 1 Aanvankelijk werden slechts weinig be talingen by deze regeling betrokken, doch bij circulaire van 15 Februari 1927, no. 1156 van den Minister van Hhayenlandsche Zaken en Landbouw, afd. 'jBk B. werd' mede gedeeld, dat met ingang van 1 April 1927 de betalingsregeling bedoeld bij bovenge- "noemd Koninklijk Besluit van toepassing werd verklaard voor alle rechtstreeksche betalingen tusschen Rijk en Gemeente, die niet op privaatrechtelijken grondslag steu nen. Met ingang van 1 April j.l. zyn dus onge veer alle rechtstreeksche betalingen door tusschenkomst van de Bank voor Neder landsche Gemeenten verrekend. - In verband hjermede is het wenschelyk dat deze gemeente naast de "thans reeds loo- pende overeenkomst met de Nationale Bankve reenigmg alhier, eeni rekendng- counant-overeenkomst sluit met eerstge noemde Bank. vB. en W. stellen daarom den Raad voor hen te machtigen met lie N. V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, gevestigd te 's-Gravenhage, een rekendng-courant-over- eenkomst aan te gaan. Schouwburg-Bioscoop. In onze vorige recensie schreven we: Een enkele maal krijgen we nog eens ter afwis seling een cowboy-film. En zie, daar prijkt al op het programma een echt sensatie-num mer, een Wild-West-ftlm, waarin Buck Jo nes, de sterke man, de hoofdrol vervult. De titel „De donderslag" doet al veel vermoe den dat we een spannende rolprent zullen te zien krijgen. We worden verplaatst in de wereld van cowboy's en paardendieven, waarin op merkwaardige wyze een char mant meisje is verzeild geraakt, dat zoowel in het eene als in het andere kamp aanbid ders telt, die haar tusschen de bedrijven door het hof maken. Vechtpartijen, achter volgingen, woeste jachten achter wilde mus tangs wisselen elkaar in dwarrelende volg orde af. Ook voor de note gaie wordt zorg gedragen.* 't Behoeft wel geen betoog, dat Buck Jones ten slotte Jeans ziet het onder- maansche van de paardendieven te bevrij den en ook op het terrein van de liefde de overwinning behaalt. Na deze 6 acten lange sensatie-film, die als zoodanig lang niet kwaad is, krygfn we een prachtig hoofd- nuipmer door de Warner Mothers bewerkt naar een tooneelstuk van Oscar Wilde „De vrouw met een verleden", hier omgedoopt in „Lady Windermere's Waaier". Deze rol prent heeft vele zeer bijzondere qualiteiten. Allereerst is zjj vervaardigd onder regie van ISmst Lubitsch, die als green ander de ver fijnde aristocratische sfeer wist te schep pen, waarin deze film speelt. Dat hij daar toe de medewerking kreeg van Irene Rich, May Mac Avoy, Ronald Colmam eh Bert Lytell is een tweede byzondere verdienste van de fiïm. Irene Rich heeft „de vrouw met een verleden" op prachtige wijze weerge geven. May Mac Avoy wist het bekoprlyke jonge vrouwtje, dat zich door haar echtge noot bedrogen waande, uitstekend uit te beelden. Van de mannelijke sipeiers beviel ons Bert Lytfell het best, de rol die Ronald Colman speelde was te weinig van beteeke- nis om ztfn groot talent voldoende te doen uitkomen. De inhoud van het stuk, dat draait om de vrouw met het verleden, die ten slotte haar eigen geluk offert om dat van een ander te behoeden, mag wel be kend worden verondersteld, 't Is een knap gespeeld, boeiend filmwerk, dat niet nalaat een diepen indruk op den toeschouwer te maken. De muzikale illustratie was goed verzorgd. gen van H. v. d. Jagt. de heer H. v. d. Jagt, Hendnk- aal zijn. van zijn hand geëxposeerd in verschillende magazijnen hier ter stede. Dezer dagen is er een expositie van: zyn werk in den Kunst handel van J. H. de Boia in de Kruisstraat te Haarlem. Het Haarlemsch Dagblad meldt omtrent die expostie het volgende: De kijkjes uit ei#en woonplaats, uit de Piipenstad en omgeving doen sympathiek aan. Eenige etsen en teekeningen, eenvou dig neergezet, verladen veel technische ken nis. De bewerking is buitengewoon ver fijnd en uitvoerig, zooals bijv. van de St. Janskerk en een panorama van Gouda. Heei fijn Zijn de huisjes bij Tie] en het oude grachtje in Gouda. Veel lioht zit in .het boerderijtje met omgeving aan den Broek- weg te Gouda. Veel stemming m „Buüge dag". Het is allesrins waard, er zit ook nog wel belofte in voor de toekomst. Tariefswijziging voor aan pjeuwsbladen toegevoegde drukwerken. Voortaan zal voor de toevóegóng van een gedrukt stuk aan by abonnement gefran keerde nieuwsbladen mits deze bijvoe ging geschiedt by alle exemplaren van de uitgave geen hooger bedrag verschuldigd zyn dan by afzonderlijke ongeadrseseerde verzending van het betreffende drukwerk zou moeten wowjen voldaan. Tentoonstelling en Bazar van „Herwonnen Levenskracht". iDoor B. en W. dezer gemeente is aan het plaatselijk comité van „Herwonnen Levens kracht" vergunning verleend tot het houden eener tentoonstelling over Volksgezondheid en tuberculose-bestrijding, waaraan verbon den een bazar en loterij, waarvan het batig saldo moet dienen tot bestrijding der Tuber culose en de uitzending van patiënten. Burgemeester Gaarlandt Eere-voorzitter van E. H. B. O. Naar wy vernemen heeft op verzoek van de afdeel ing Gouda van de Vereeniging Eerste hulp by ongevallen Burgemeester Gaarlandt het eere-voorzitterschap van deze afdeeling aanvaard. Schaakclub „Messemaker". Men verzoekt ons, er de aandacht op te willen vestigen, dat de clubavonden van de schaakclub „Messemaker" niet meer -op Woensdag doch op Dinsdagavond worden gèlhouden in Sociëteit „Vredebest". Er is over het algemeen veel te weinig 'belangstelling voor het mooie schaakspel hier in Gouda, ene het Bestuur van „Messe maker zou zoo gaarne zien, dat het ledental wat grooter werd. Er zijn ongetwijfeld nog een groot aantal schakers in Gouda, die nog geen lid van „Messemaker" zyn. De club speelt volgende week Woensdag een wedstrijd in Boskop; schakers die mee willen spelen zijn welkom. Ned. Reisvereeniging. Lezing over Oostenrijk. Voor de afdeelitng Gouda van de Neder landsche Reisvereeniging hield' gisteravond de lieer Tulp uit Hilversum, generaal-ver- tegenwoordiger van de Oostenryksche Spoorwegen in Nederland een lezing met lichtbeelden. Ingeleid dóór den Voorzitter der afda ling Gouda, de heer N. H. Meuïman, vertel de spreker, dat Oostenrijk, dat voor- den oorlog betrekkelijk sleéhts weinig door vreemdelingen werd bedbcht, tegenwoordig met tourist erflanden als Zwitserland kan rVedijveren. Goede spoorwegen, in aanslui ting waarop door den Staat geëxploiteerde postauto's in den geest van de békende „touring-car's" loopen, vergemakkelijken het maken van schitterende uitstapjes. In het begin van den avondi werden ons schitterende gekleurde lantaarnplaatjes vertoond, die een uitstekend beeld geven van de schoonheid van Oostenrijk. Na de pauze gingen een drietal films, die verschii- Tende reisjes met de postauto's vanuit Wee- nen gemaakt, in beeld brachten. Spreker vertelde nog, dat in Juni en Augustus goedkoope treinen vanuit Utrecht en Arnhem naar Weenen gaan. Reizigers met deze treinen hebben (bovendien 50 reductie op de spoorprijzen, wat het maken van uitstapjes al heel goedkoop maakt. Het was een zeer interessante avond, spreker door den heer Meulman roracjiu De Zondagmorgenbijwnkomat van het Inst. voor Arb.ontwikkelmg. Jac. v. d. Elsacker. vDe 1 meermalen optrad voor de Volksuniveratwt, Gymnasiasten en H.B.S.-ers, en de afd. Gouda van het Instituut voor Arbeidersont wikkeling, zal morgen in de 24ste Zondag- morgeiiuueeiunMiiai. ging o.a. voordragen gedichten van Gum Ctaelle (in het Vlaamsch), „Moderne Pro metheus" en „Dor Vrouwen Moed" nit „Or ■waartsohe Wegen/ ran Mevr. Roland Holst 'en „Oom AngfoeP uit Pamït Ietrati" van d«n door Remain Rolland „ontdekten' be gaafden Griekschen echrtjrar, eerst jaren lang een rwerver als Maedm Gorki en Jar- London. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door Mej. Joha. Ouweneel (piano)óe ren Kees Panman (viool) en K. Petlt (cello). Keurmeester J. Ingelse. Naar wy vernemen gaat de heer J. ïn- gelse, keurmeester van vee en vleeech, den dienst der gemeente Gouda met ingang van 1 April verlaten. De heer Ingelse heeft reeds den leeftijd van 67 jaar bereikt, en had dus reeds twee jaar geleden in het genot van pensioen kun nen worden gesteld. Thalia Theater. Vader. De geweldige vertolker van onverzette lijke figuren als Peter de Groote en Danton, van Hendrik VIII en Keizer Nero is afge daald tot de weergave van de geschopten en beknelden. Eens de uitbeelder van de ty- rannieke heerschers, die met vaste hand hun wil wet deden zyn, is Emil Jannings in zyn werk geworden de nederige heen en weer geschud door de vlagen van het leven. Het breed gebaar heeft hy afgelegd, maar daarvoor is in de plaats gekomen een spel techniek van een hevigheid en met een re- lief waarmede zyn vroegere genre zelfs niet meer vergeleken kan worden. Deze richting heeft Jannings ingeslagen als de hotelpor tier in „Der letzte Mann", heeft hy voort gezet in „Variété" en thans tot een hoogte punt gebracht in de eerste film die hij aan de overzijde van de Oceaan gemaakt heeft „Vader", „The Way of all Flesh, welke deze week in het Thalia Theater vertoond wordt. Hoogstwaarschijnlijk is de vervaardiging van dit trilbeeld het belangrijkste evene ment in de hedendaagsche geschiedenis van de filmkunst. Met zyn schijnbaar onbeperkt talent heeft Jannings hier kans gezien in één persoon drie geheel afzonderlijke typen te creëeren, drie ieder voor zich geheel af zyn. Daar is de kassier van de Germania Bank, opgeklommen door nauwgezetheid en stipte plichtsbetrachting van eenvoudig klerkje tot een belangrijke vertrouwenspositie. Oer- germaan is deze, van een rondborstige zelf genoegzaamheid. Een man, van rechtscha-/ pen levenswandel, die Vreugide vindt in zyn echtgenoot- en vader-zifn. Een die een rots vast vertrouwen stelt in eigen zekeren le vensgang. Dan wordt hy de onzekere, de verleiding kruipt in zijn lichaam, voor de man die nooit beproefd werd kan de tweestrijd niet lang zyn. Een coquet lachje, een slank vrouwen been in wat blank ge schemer van kant \or- men een bekoring, die hem zich geheel doet overgeven aan de leiding van de avonturier ster. Die innerlijke ommekeer komt tot in elk detail van Jannings wezen en handelen tot uiting. Zyn stramme houdjng vervloeit in de nonchalante gang van den zoeker naar genieting, zyn rustige blik wordt een bolle oogenpuiling en hy werpt zich in de kolk van het vermaak. Beroofd van de hem toe vertrouwde waarden ontwaakt hij uit een zwaren roes. Wanhopig dreigt hij aan zyn zwakheid ten gronde te gaan, doch een toe val weerhoudt den ongelukkige van een daad, waardoor hy een einde aan zyn be staan wilde maken. Schilling verneemt dat men hem dood waant, hy zal de zijnen niet onteeren-en blyft onbekend voortleven. Jannings komt nu toe tot zyn meester lijke schepping van de zielige zwerver met zijn grauwe haarflarden, steeds terend op de beelden van het verleden. Later hunke rend naar een blik van zyn zoon, die een groot violist werd. In een donkeren hoek loert hy"' op'slinksche wy ze de Kerstvreugde af van het gezin dat eens het zijne was. Van de diepste verlorenheid is tenslotte zyn af wijzen van de redding, liever wil hy onbe kend blijven dan wreed ingrijpen in de schoone nagedachtenis van zijn dierbaren. De moede Zwerver strompelt verder door de witte straten, donze vlokken wolken om de donkere 'gestalte. Deze ellendige oude man is geeh voorkomen 4^t Jannings zich als een kleed aantrekt en daarna weer afwerpt, dit wezen is uit rijn binnenste gegroeid, op dit peil 'is nog geen enkele andere acteur gekomen. Van de artisten die om hem heen geplaatst zijn, geeft Phyllis Haver een fyne teeke- ning van het meisje van lichte zeden. Wie eenigszins op de Hoogte wenscht te iblyven van het belangrijk gebeuren dat zich op cinematografisch gebied voltrokken heeft, moet deze week naar het Thalia- vTheatjer gaan. Verder draaien nog een klucht, een Para mount-Journaal en het Hollands Nieuwl^ Ook ditmaal levert het Thalia Orkest een goede bijdrage tot de vertooning. Ge^f programma's met advertentiën meer. Naar aanleiding van het feit dat steeds meerdere vereeniging en en knstel'linïgen po gen biji het uitgeven van programma'® deze aan te vullen met advertentiën waarvoor dan een drukker opdracht krijgt öndeir be ding dat daarmede de kosten dezer program ma's nriet alleen moeten worden gedekt, maar veelal een of ander bedrag moet worden toe- betaald, hebben de Goudsche drukkerijen in hun dezer dagen gehouden vérgader ing gemeenschappelijk besloten aan dezen mis stand een eind te^maken en 'dergelijke op drachten niet meer te aanvaarden. Dit -besluit zal zeker ook met' instemming door de winkeliers worden vernomen, van wien telkenmale voor allerlei nietswaardige reclame advertenties werden gewaagd. Spreekbeurt van Da Lingbdek voor Protestantsch verweer. De derde byeenkoftst van Plrotestantsoh verweer wordt gehouden op Donderdag 22 Maart in de Kleine Keik. Als spreker zal optreden Ds. C. A. Lingbeejf, lid van de Tweede Kamer. Het zevende leerjaar. De Inspecteur van het lager onderwijs te Gouda zond de volgende criroulaflire aan de Hoofden der Scholen. Nu van 1 September 1927 af alle scholen "met uitzondering slechts van zeer wei nige, die by Koninklijk Besluit daarvan ont heffing hebben gekregen minstens zeven leerjaren tellen, geldt voor de toepassing van de Leerplichtbepolingenwat ik in mijn circulaire van 21 Maart 1927, no. 1376 daar omtrent heb gezegd en wat ik hier herhaal 1. De Leerplicht eindigt, als het kind zes leerjaren doorloopen heeft en vóór den aan vang van den nieuwen cursus den twaalfja rigen leeftijd heeft bereikt. (De Leerplicht eindigt dus niet, als het kind, hoewel zes klassen doorloopep heb bende, by den aanvang van den nieuwen cursus nog niet den leeftijd van twaalf ja ren heeft bereikt. In dit geval moet het nog een vol jaar de school 'blijven bezoeken). 2. De Leerplicht eindigt, zoodra het kind de klasse heeft doorloopen, waarin het by het bereiken van den dertien jarigen- leeftijd geplaatst was. Opdracht van werk. Door de directie van de Kon. My. „de Schelde" is by ondevhandsche aanbesteding opgedragen aan de N.V. tot aanpeming van werken vh. H. J. Nederhorst, alhier het maken van het graaf-, hei- ein betonweik voor een fundeering voor uitbreiding der machinefabrieken te Vlissingen. Ook is aan de N.V. Nederhorst, alhier door de fa. Smulders van de werf „Gusto" te Schiedam opgedragen het maken van een versterking van de helling no. 4 en van. een ducdalf. Vertegenwoordiging van Morris Bakens aankondiging in dit blad heeft de firma Bloemen, Kleiweg alhier, thans ook de vertegenwoordiging gekregen van de Morris automobielen van de Morris Com mercial Cars Ltd. te Birmingham, die in haar depot aan de Gedempte Botersloot te Rotterdam een keur van alle- modellen van hare personen- en vrachtwagens! in voorraad uit door de agenten in hun i en daarbuiten elke gewensejite kan plaats 'heb- Men verzoekt ons mede te deelen dat de vergadering van den Vrijheidsbond, welke op Woensdag 21 dezer was bepaald, in ver band met het samenvallen met den Opera avond van Het Nut, is uitgesteld tot Vrydag 23 Maart a.s. Een geval van roodvonk. Ten stadhuize is in tie afgeloopen week aangifte gedaan van een geval van besmet telijke riekte roodvonk. Post- en Telegraafkantoor te Gouda. Lyist van onbestelbare brieven en brief kaarten van welke de afzenders onbekend zyn. Terugontvangen in <le le helft der maand Maart 1928. Brieven Binnenland. Tee maal Raad van Arbeid Utrecht. G. Tardoel, 's H< Briefkaarten Bii Kreeft, Amsterdam. Walter, Leipzig. Burgerlijke Stand. GEBOREN, 14 Maart: Lintje, d. v. J. van Willigen en G. van Eek, Pr. Hendrikstraat No. 15. 16 Maart: Johanna Frederika, d. v. A. P. tien Ouden en E. W. Verheul, Boelekade 116 Maria, d. v. H. W. B. Michgelsen en M. Muis, Groenendaal 105. ONDERTROUWD, 15 Maart: C. C. Al- blas en M. Baas. I). J. van Hoff en A. Prins. G. Kraan en J. van Maurik. OVERLEDEN, 13 Maart: Anthonia IJs- selstjjn, wed. P. Koppendraaier, 84 j. 15 Maart: Cornel is Johannes de Ruwe, 17 jaar. 16 Maart: Jacob BroekhuizeiJ 74 jaar. 19 Maart 8 uur Soc. <le Réumia. openbare ver- gadering van de afd. GotWVan het Ned. Gen. tot Zedelijke Verbetering van üe- 19 Maart 8 uur Raadzaal Stadhuis Gemem- 20 Maart 8 uur Soc. de Réumie Ver. van Vryz. Hervormden in ZuidHolland afd. Gouda Voordrachtavond. 21 Maart, 8% uur. Nieuwe Schouwburg. Vyfde Nutsavond. Opera-Concert. 21 Maart 7% u. Raadzaal Stadhui» Verg. Kamer van Koophandel en Fabrieken. 21 Maart uur Gebouw Daniël E.HJB.O. onder leiding van Dr. De apotheek van den heer A. H. Teepe, Gouwe, is tot en met Vrydag 23 Maart, benevens den daarop volgenden nacht ge opend na 8 uur des avonds (des nachts ech ter alleen voor recepten). UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. Mej. Scheepmaker heeft in Boskoop een succesvolle uitvoering gegeven met hare leerlingen. Aan een verslag in het Bosk. Adv.-blad ontleenen wij hierover het vol gende: De uitvoering van het kinderkoor en het Damesensemble onder leiding van Gusta Scheepsmaker mocht zich in een groote be langstelling verheugen en mag alleszins ge slaagd heeten. By elk nummer steeg de stemming der aanwezigen en der uitvoerenden. Eenige nummer van het damesnsemble ter inleiding, waarna drie liedjes door het kinderkoor. Hoe fyn weid het „Een vouw- ken gezwind te spinnen zat", gezongen er. een en ander volgzaam begeleid door den heer J. Spek. Een fijn nummer was de avondcantate van Cath. v. Rennes, behoudens eenige aar zeling van de dame, die nog niet geheel op dreef waren, heel correct voorgedragen. De sympathieke stem van den Heer J- Montagne deed zich hooren in het „Lied an den Abenstern" van R. Wagner. Het glanspunt van den avond was wel de cantate „Ben Bruiloft in den Riddertijd", door M. Vletter. Na een keurige toelichting door Mej. Scheepmaker werd dit alleraar digste nummer vlot uitgevoerd. De muziek klonk frisoh en opgewekt en ging in vroojjjk tempo. De pianobegeleiding was in handen van Mevr. ScheepmakerKohier. Burgerlijke Stand van 10 tot 16 Maart 1928. GEBOREN: Adrianus, v. P. D. Noest en S. v. d'. Broek. Gerrit, z. v. J. G. poer ert J. Kranenburg. OVERLEDEN: Johannes Jacobus Grbo- tendorst, 43 j. Jan Blonk, 83 j. Jan netje v. d. Willik, wede. van A. Bakhuizen, 80 j. Jannigje Boele, wede. van fc, van Duuren, 78 j. Elizabeth Hoogendoorn, 2 j. Aart Cornells van Klaveren, 40 j. HAASTRECHT. Vergadering van de Vereeniging tojt Stichting en Exploitatie eener Bad- én Zweminrichting te Haastrecht, op Donder dag 15'Maart 1928, in het Sportgebouw De Voorzitter Dr. Hakkenberg, opent te ruim 8 uur deze dooj- een 20-tal leden be zochte vergadering en geeft een uiteenzet ting van hetgeen door het bestuur is ver richt. Er is een conferentie met het Gemeen tebestuur geweest, waarna het bestuur zich tot den Raad heeft gewend met het verzoek om financieeien steun, waarop de Raad in principe heeft besloten steun te verleenen wanneer belangstellenden genoegzaam by dragen, zoodat de Vereeniging allereerst zal moeten trachten zelf kapitaal bijeen te bren gen. Vervolgens bespreekt Dr. Hakkenberg nog een andere gelegenheid- voor den bouw van het bad, rul. in de Vlist, achter de hof stede „de Hofkampen", wolk plan waar- sohynlyk echter niet goedkooper zal uitko men. Er is een monster water uit de Vlist en den LJssel opgezonden naar het Centraal Laboratorium te Utrecht, waarop bericht is ontvangen dat de betrokken Inspecteur voor ae Volksgezondheid Dr. Baert zich nader met de Vereeniging in verbinding zal stel len. Bij de hierna volgende besprekingen wordt nog door den heer van Vliet op een mogèlykheid gewezen om het bad bij de Ijs baan te maken en het daar staande gebouw als kleedgelegemheid te gebruiken, welk plan echter ook weer op bezwaren blykt te stuiten. Over het algemeen acht men de eerstg> kozen plaats aan den IJssel bij de z.g. Groe ne Villa het meert geschikt. In ieder geval moeit de uitslag van het door genoemden In- speAeur in te stellen' onderzoek worden af- gewjpht alvorens voor de plaatsbepaling nadt&e stappen kunnen worden gedaan. Verschillende leden betwijfelden of er dit jaar nog iets van het plan terecht zou ko men, terwijl anderen van meening zijn dat met een beetje goeden wil en voldoende financieel e medewerking van de belangstel lenden en niVt het minst van. den Raad zeer in dezen temer gereed zaf het bestuur capitaal bijeen te brengen door van rentelooze aandeel en, •stdaags reeds een aanvang uitslag hiervan hangt deel het welslagen van het geheele lan af. MOORDRECHT. Maandag 12 Maart is de bekende heer W. v. Capellen voor het Dep. Van 't Nut alhier opgetreden. Jammer dat door'ziekte en anderszins de opkomst niet grooter was. Het tot weerzien® van den Voorzitter was het woord van ieder die tegenwoordig was. Dinsdag 13 Maart is voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling de film „Po- Nadat eerst het Troel- het doek ver- o berucht gé worden ,JPotemkin"-film. De zaal was ge heel met toeschouwers gevuld. Van 12 tot 26 Maart is er gelegenheid ter Gemeente-Secretarie aangifte te doen voor nieuwe leerlingen voor de Openbare School. Den 27en Maart zal by wijze van proef een openbare les worden gehouden in de openbare school, 's middags om 2 uur. Alleen ouders van schoolgaande kinderen worden verwacht. Zondag 18 Maart. GOUDA. Itemonstr. Kerk, 19% u. v.m. De heer A. Noorman, Herv. Proponent te Utrecht. St. Janskerk, 6 u. n.m. Ds. J. Börgeor. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% tl. n.m. Ds. Herman Knoop. Ver. „Calvyn", Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142 10 u. v.m. Preeklezen. 5% u. n.m. De heer Hagen, g.o. te Kam pen. Woensdag 21 Maart, 7% u. n.m. Ds. van Schuppen te Oudewater. Geref. Gemeente Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. D®. R. Kok. Chr. Geref. Gemeente, Heil des Volks, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. J. B. G. Croes. BEBXENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Hugenholtz. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. L. R. v. d. Broek. v BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Ds. Dekking. BOSKOOP. a Ned. Herv. Kerk, 10 ,u. v.m. Dr. P. Glas. Remonstr. Kerk, 10% p. v.m. Mej. Gooszen, Jeugdkerk. Evangelisatie, 9% u. v.m. De heet Lyklema. GQUDERAX. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. De heer Heemskerk, g.o. te Numansdorp. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. A. Landstra. Geref. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. L. E. Smilde. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. OUDEWATER. Ned. Herv. Kerk, 8% u. v.m. en 1% u. n.m. Ds. H. J. v. Schuppen. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. De. B. J. Kanis. EvangMisatiegebouw, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. Bouthoorn, em. pred. te Zeist. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6 u. njn. Ds. H. A. de Geus. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Ds. N. Luyen- dijk. REEUW IJK. Ned. Herv. 'Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. De heer Hage, g.o. te Kampen. WISSELKOERSEN. 16 Maart 17 Maart. Officieel. Londen 12.12*/,. 12.12% Beriyn 59.43 59.43 Parys 9.78 9.78 Brussel 34.64 34.64 Zwitserland 47.85 47.84% Weenen 35.02% 35.00 Kopenhagen 66.60 66.57 Stockholm 66.70 66.68 Oslo 66.22% 66.30 New-York 2.48*/,2.487., Praag 7.30% 7.36% Madrid 41.97% 41.90 Miilaan 13.13 13.13 Beursoverzicht. De affaire op de Amsterdamsche effec tenbeurs was vandaag vrij belangrijk. In- dustrieelen hadden groote belangstelling. Wederom werden groote koersavances aan getoond en vooral was dit het geval met Macubees en Enka's. Voor tabakken was de tendenz aanmer kelijk verbeterd. Sumatrasoorten stelden zich op een verhoogd koerspeil. De affaire in deze fondsen was echter niet zoo om vangrijk. De rubberaandeelen daarentegen gaven vry groote beweging te aanschouwen en lie ten zich daarbij van een sterken kant ken nen. Amsterdamrubber evenals verschillen de minder courante soorten, wisten zich krachtig te herstellen. Scheepvaartpapieren waren thans ook wat beter van toon. Wel resulteerde dit niet in grootere omzetten, doch de noteeringen gol den hier en daar wat hooger. De petroleummarkt was stil. Suikerwaarden trokken weinig belangstel ling. DRAADLOOZE DIENST. Ëen ongeluk by den on oe waak ten overweg. Een man doodgereden. WlJiiE, 1/ Maart. Oisteravondt is op üen onbewaanten overweg nabij Vvijh© zekere Th. BainniiiK uit Gist door den sneltrein die te Wijbe ie hak negen passeert, overreden. De landbouwer B. die dien overweg ie ongeveer 10 uur passeerde vond syn lijK dia ar liggen, liet lidraaln van den verongelukte is in bet lijkenhuisjo te Wijhie vootrloopig geborgen. Een hooge onderscheiding. AMSTERDAM, 17 Maart. Aan mevr. S. Levisojtt— Aseüher alhier is namens ue Fransdie Regeiering die versierse len van de Reconnaisance Francaise uitgereikt. Deae hooge onderscheiding ivordit slechts zeiden verleend. Voortvluchtig. BOXTEL, 17 Maart. Sinds een^e dagen is een der ambtenaren ter &e- orotarie voortvluchtig. Gebleken is dtat er een tekort is in kae, vermoedelijk tot een bedrag vaji ongeveer f 600. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 17 Maart. Verwachting Matige zuid- oostelijke tot zuidelijke windl Helder tot licht bewodkt. Droog weer. Lichte vorst des nachts. Overdag weinig verandering in temperatuur^ ADVERTENTIëN. De Bouwmanswoning B 24a met Wei- en Hcwiland onder Moordrecht, in den Zuiaplaapolder, groot 5.48.10 hectaren, op den 15 Maait 1928 door notaris J. van dei- Leeden geveild, is in bod gebracht: Perc. 1 op 3800. Perc. 3 op 3200. Perc. 2 op 2900. Perc. 4 op 3500. Afsilag Donderdag 22 Maant 1928 des morgetns ten 11 ure, in het hotel de Zalm te Gouda. 17 De Heer en Mevrouw H. HOYNG - WEILAND ontvangen Zondag 18 Maart a.s. va n 3'/i tot 5 uur. VAN SWIETENSTRAAT 4 8 Door de Rechter-Commissaris in het faillissement van Glu. jROOJL kruide nier te Zevenhuizen, ia bepaald 1. dat de indiening der schuldvorde ringen moet geschieden voor 15 April 1928. 2. dat de verificatievergadering zal gehouden worden op Zaterdag, 5 Mei 1928 des voormiddags te 1U1/* uur, inhet Paleis van Justitie aan den Noordsingel te Rotterdam. Wijdstraat 5. te GOUDA Mr. S. H. SMIT, 20 curator. Departement GOUDA. te seven door; GUSTA SCHEEPMAKER, Alt, Den Haas JULES MOES, Tenor, Amsterdam EDUAKD v. d. PLOEG, Bariton, Amsterdam Aan den vleugel: NELLY VAN TRIET, Gouda op WOENSDAG 21 MAART 1928, dea avonds 8.15 precies, in den NIEUWEN SCHOUWBURG. De vleugel is uit het magazyn van de firma GABRY, alhier. Voor leden van 't Nut en de by hen in wonende familie (contributie 4.50 pei jaar) alsmede voor alleenwonende leden (contributie 2.50 pet jaar) zyn de plaatsen in de Loges en Stalles benevens de eerste 7 ryen van bet B&lcon beschikbaar. Toegang alleen op vertoon van Diploma 1927—'28. Toegang tot de overige plaatsen van het B&lcon en de Galery verkrijgbaar in de Sociëteit „Ons Genoegen" op Woensdag 21 Maart van 10 tot 2 uur. Balcon 1. (Leerlingen Gymnasium en H. B. S. 0.50). Galery 0.26 alles plus Sted. Belasting. Dlmlturvan ëa Pratut. Ba|rat»laaan ov»r d« Centrale. 10 tevens mach. vervaardttfen vsn Ja. E. VAN DONGEN BOLDING Burg. Martenssingel 154. H. BROUWER DE KONING Spieringstraat 153 Gouda. Ons brood werd bekroond: Arnhem 1923, 's-Bosch 1924, R'dam 1926, Dordrecht en Utrecht 1927. Op Maandag 5 Maart i-1. heeft U gehoord, door middel van de Radio, dat Uw Schoenreparaties vakkundig moeten worden uitgevoerd De eischen gesteld door den spreker mag U bij mjj stellen en worden door mij uitjgevoerd. 20 Beleefd aanbevelend, Werkplaats: Aaltjebaksteeg. helpt U van uw hoest af Per flaoon f 0.90 en f f.80 DROG. „HET BLAUWE KRUIS" J. C. LANGERAAR 10 Burg.m.til.r MarOniIngil 101 Til. 730 voor VOORJAARSCOSTUMES hebben wij ontvangen ZIE ONZE ETALAGE 10 Het beste rijwiel in Nederland vervaardigd vanaf 68 Gulden Een prima r ij wiel vanaf 60 Gulden Lange Tiendeweg 16 ua Gouda

Goudsche Courant | 1928 | | pagina 2