ƒ!.- J. F. W. TURION Licht- en Krachtinstallaties -.iiMrcrirx43j Advertentie - Reiziger SCHOOLBOEKEN Toleftmken Radio Toestellen predikbeurten; Eenvoudig Meisje of Juffrouw Meisje Een Jongste Bediende Jongen Prima Limonade Essence Drogistirjj Jet Grone Kruis" Atelier „MODERN" Markt 33 - Goud# Boekhandel J. DE VEN WU^ PRIJSCOURANT Vlieghaven te Eel de* Belangrijk besluit voor de provincie Groningen. la de gisteren gehouden raadsver gadering der gemeente Eelde (Gr.) werd aangenomen een voorstel van B. en W. oan aldaar een vliegveld aan te leggen. GEMENGDE BERICHTEN. De ziektegevallen aan boord van de Insulinde. Op hei oogeuolitv worat een vitfu- wenjKe passagier uie aan Dourti van ue iiisuiniue sjiea is gt(tvorueu, v»i- pi'óc.gu. in net AnaounessenUuis te treehi.. Het litrechtscb ïmgDlad heelt gisieirinidwag een oiKletrliouu gehad-niet naaif echtgenoot, die stieh eveneens «au Boord van de lnsuimue bevonu. Daaraan ontleenen wii het volgende i, Vv ij kwamen, uit1b\varoe bij .vialang op Java en reisden aan oooru van ae lusuliiide, tweede klaB. 'lot Sabaug ging alles góea, maar vooruij babaug kwam de misere nevage Keeloniste- .11,5 en liooge koortsen. Nu wil men beweren aa| de oorzaak1 der ziektever- sdiijnsoleui moet worden gezocht in het baden dat sommige passagiers te babang nebben gedaan, maar noch nujn vrouvr, noch ik hebben aan dat baden meegedaan en toch kregen wij alle twee een ontstoken keel en tem- peratuumtijging. Bij mijn eohtgenoote openbaarde zicti wei-ara een keelge zwel, dat door den dokter aan boord in verband werd. gebracht met de ont- s.ening van de keel en door hem met werd aangezien alls een Omstandigheid voor bijzondere zorg. Na onze aan komst ih Utrecht moest mij-n v-rou juwt voor dat keelgezwel direct wor d-eu opgenomen in een ziekenhuis, reeds dadelijk na het eers.e medische ouder4Qek. iVu wil ik gaarne erken nen dat (ie dokter aan boord hard heeft gewerkt en mèt hem- de militaire deskundige ui-e zich opder de paos a giers der Insulinde bevond, maar men neoït het buitengewoon groot© verzuim begaan, alles te laten,' wat voor orn amenting en hygiëne noodzakelijk was te achten. In onze hut, waar mijn vrouw aanvankelijk ziek lat», lag op den grond een tapijt uit den aard der zaak werd herhaaldelijk op den grond) gemorst, als gebruik moest wor den gemaakt van spu w-kom e.d. Als een patient in deze beperkte ruimte ligt en men moet haar in die ruimte verplegen en behandelen, dan is liet duidelijk voor iedereen dttt motsen in aoo'n hut met den besten wil niet ver meden kgn worden. Er möest in bed worden gegorgeld, er moest op Bed warden gewasechen... Maiar in onze hut bleef het tapijt van pluche rustia op den grand liggen, ondanks alle ge varen voor besmetting die daaruit dreigden. Ten slotte werd deze non chalance den passagiers te bar en zelf hebben zij toen diei tapijten in hun hutten weggenomen en dien vloer zooveel mogelijk gereinigd. Voor de patiënten die bedlegerig waren, was in de afdeeling tweede klasse één bed-omdersteek beschik baar. Als een hunner die steek in gebruik had en zij was noodig voor een patient die erger was. dan ver huisd© do steek naaT die andere hut en moest paitietnt nummer één maar na-ar de toilet aan boord- gaan, door tochtige gangen naar de tochtige- W. C., hoewel dé paitiient een niet onbe langrijke temiperatutttsverhooging ver toonde. Mijnongeluk in de mijn Maurits. In de ondergTondsohe werken van staatsmijn Maurits is gistermorgen een ernstig ongeluk geschiedt, waarbij de 34-jarige Joegoslavüir F. Krevsel uit Fk*oo, gehuwd en vader van 4 kinde ren om hiet leven kwaiiu, tertwijl de mijnwerker J- Moreta uit Geleens een ond-örbeenfractuur opliep, en naar het hasp taal te Heerlen moest worden overgebracht. Vierdaagsche afstandsmarschcn. Een succes voor den N. B. L. O. Bijzondere onderscheiding voor Jhr. Mr. J. W. Schorer. Gister middag wafe het de laatste dag van de vierdaagsdhe alstandsmarsch Ook nu waren d-e Noren weer zeer vroeg binnen, ouanlddeil'ijk gevolgd door die Koloniale Reserve en de l>uit- schers. Al deze ploegen waren bij hun aankomst zeer frijsoh, doch over het alge-meen kan dit gezegd worden van alle korpsen en burgervereen-igmgen, zoowel als van hen, die individueel aan de marschen deelnamen. Tot drie uur duurde de intocht der deelnemers •voort.'5 Vele groepen en personen werden onderweg door de burgerij en andtere belangstellenden met kransen en bloemen gehuldigd. Tegen drie uur waren alle deelne mers binnen, waarbij bleek, dat er op dezen vierden dag slechts eed uitval ler was geweest en wel een burgeT. Het eindresultaat is derhalve, dat in totaal gedurende vier dagen van e 1150 deelnemers, die aan de-nvarscnen hegonhen waren, er 88 uitgeivllen zijn 1062 hebben dus den prestatie tocht volbracht, wat een zeeT gunstig retsul aiat is. Geen enkele buitenlander is u-tgfwallein, evenmin ais een der 8 dames. De leider van deze afstandsmar- scben. Jta. Mr. J. W Schorer, werd als erkenning van fflin groote verdien sten door de liegeea-ing benoemd tot Da Goudsche Melkinrichting Turf singel. Lavart U ataada vaortraf- falljka malk van gacantrolaard vaa. STADSNIEUWS. GOUiDA, 2l Juli 1928. De vragen van Mr. de Witt Wijnen over de rechtsvordering van de firma F. Bond Pzn. Naar aanleiding van door Mh\ H. P. C. de Witt Wijnen, in den Raad aan B. en W. ge stelde vragen over een door de firma P. Rond Pzn. ingestelde rechtsvordering, dee- len B. en W. mede, dat inderdaad den Bur gemeester op 28 Juni moest verschijnen voor den Kantonrechter terzake van het niet betalen van een vermeende vordering van P. Rond Pzn. alhier, wegens een aan don heer Rond gecedeerde vordering van een aannemer groot 47.46. B. en W. wonnen hierover rechtskundig ad-vies in en deze rechtskundige gaf in over weging ten spoedigste maatregelen-te tref- ién om deze zaak te doen afvoeren. Betaling is toen geschied. B. en W. erkennen daft -het juist is dat de Raad in deze een beslissing had' moeten nemen, maar zij vonden de kwestie van zoo weinig beteekenis, dat zij veronderstelden dat de Raad zou goedkeuren dat zij op deze wijze een en ander geregeld hebben. Verlenging termijn van ontruiming van onbewoonbaar verklaarde woningen. Bij Raadsbesluit van 13 Februari 1928, werd de termijn van ontruiming voor 29 wo ningen, onbewoonbaar verklaard by raads besluit van 31 Juli 1923, verlengd tot 10 September 1928, welk -besludt door Gedepu teerde Staten werd goedgekeurd 27 Maart De inspecteur van het Bouw- en Woning toezicht adviseert den ontruimingstermijn voor de thans nog bewoonde 21 perceeüen opnieuw met 6 maanden te verlengen op de reeds vroeger te dezer zake ontwikkelde gronden. Uit dit schrijven blijkt, dat Wtnuddels we derom 8 perceelen vrijwillig rijn ontruimd, nj. de woningen Vrouwe Vestesteeg -l Ko- mijnsteeg 16 en 17, Raam 114, Wechtelstr. 89 en Boelekade 33e 35 en 37. Zoolang de plannen tot bouw van 10 con- trolewoningen nog niet zijn uitgevoerd, meenen B. en W. te mogen adlviseeren tot verlenging van den termijn van ontruiming iler bovenbedoelde 21 woningen. De daad werkelijke ontruiming ingevolge artikel 23 der Woningwet zou B. en W. andere voor onoverkomelijke moeilijkheden plaatsen. Met het oog evenwel op het gereedkomen der controle-woningen achten zij het ge- wenacht den tertnijn van verlenging niet op 6 maanden te stellen, dooh voor dezen keer de verlenging tot 1 December 1928 uit te strekken. Werkverschaffing in Drenthe. Uitzending van werkloozen uit Gouda. Ter gelegenheid van de behandelingen over de jongste periodieke verlenging van hot rijkssubsidie in de kosten der gemeentelijke werkverschaffing is mede aandacht gewijd aan de eventueele mogelijkheid van ultzen- ding van wentoloazen naar de ontginnings werken in één tier Noordelijke Provincies. Nadere besprekingen, gevoerd op het De partement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en met de vertegenwoordigers van het Ryk en der ontginningsmaatschap pij, hebben de mogelijkheid van deze uit zending naar Drenthe wel aangetoond, ter wijl B. en W. verwachten, dat de Minister xan Binnenlandsche Zaken en Landbouw zijne onmislbare medewerking wel zal xvi-llen Het doel van deze werkverschaffing is om van woeste heidegronden bouwland te malken, waarvan de exploitatie mogelijk is. B. en W. hebben gezien op welke wijze dit geschiedt door de maatschappij, welke in Drenthe, in het Witteveen, gelegen ten Noord-Oosten van Hoogeveen, ruim liOOO H.A. heidegrond voor dat doel heeft aange kocht. Met behulp vqn werkloozen uit Drenthe, Steenwyk enDuitschland (onder steunde'Nederlanders) zijn die in de eerste plaats noodige wegen en kanalen aangelegd, terwijl reeds een 150 H. A. bouwland in ex ploitatie is genomen. E enige boeren en ar beiders wonen er reeds in hunne nieuwe boerderijen en woningen, en het gexvas staat thans zeer mooi. De Dordtsche en eventueel de Goudsche werklieden zullen belast worden met het gelijkmaken en omwerken van de. heide gronden ,een arbeid, welke -bij vergelijking met den xvegen- en kanalenaanleg onder de mindpr 7ware werkzaamheden kan worden gerangschikt. Voor die «erken heeft de ont ginningsmaatschappij nog heel veel gebrek aan arbeidskrachten en haar wensch, om in de behoefte daaraan te voorzien, valt samen met diien van den Minister van Binnenland sche Zaken en Landbouw om aan het demo- raliseerend steuntrekken in de gemeenten, welke nog altijd met groote werkloosheid te kampen hebben, een eind te maken door werkverschaffing. Een regeling tussohen het Riik en de ontgmningsmaatschappü is daarvan het gevoig geweest en het Rijk heeft zich bereid verklaard de krachtens die regeling voor zijne rekening komende belangrijke kosten te dragen, omdat naar de meening van den betrokken Minister en Zijne, adviseurs, de moreele gevolgen van de uitzending van werktooeen naar deze ont ginningswerken daartegen zeker zouden op wegen. Bovendien zag men er een uitnemend toetsingsmiddel in voor werkschuwheid. B. en W. is medegedeeld, dat de gezinnen der tewerkgestelden regelmatiger weiden, nu de kostwinners uit de steunregeling ver dwenen waren en zjj geregeld het zelfver diende geld thuisbrachten, zulks ondanks de omstandigheid, dat zij telkens voor 14 da gen hunne gezinshoofden moesten missen. Zooals reeds is gezegd, zouden de Goud sche werklieden belast worden met gelijk maken en omwerken van de heidegronden. Daarmede kunnen de arbeiders bij een 65- urige werkweek (100 uur per 14 dagen, door verlet bij venlof) een weekloon verdienen van ongeveer f 1».—, er zijn ploegen, die het veel verder brengen, daarentegen is In den aanvang wel eens een trainingstoeslag noodig gebleken, hetgeen kan wonden voor komen; door eenigszins geoel'enden uit te zenden. Deze too non worden door het Rijk betaald, evenals de daarboven verschuldig de kosten van inkwartiering (maximum 6.— per week) en die van het vervoer reisgeld maximum f 6.— per week), waar door de. totaaikosten per arbeider stijgen tot ciroa I 30.— per week. De ontgmningsmaat- schappii draagt in deze kosten niet bij. De gemeenten, welke van de gelegenheid tot uitzending van werkloozen naar de ont ginningswerken gebruik maken; moeten van de bovenbectjfeide algemeene onkosten ad 30.— per anbaider per week, een ge deelte .betalen; dat door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw wordt benaald en dat, naar B. en W. is medege deeld, voor Gouda op 40 of lik-f per man en per week moet worden geraamd. B. en W. hebben ziöh tot den M!i nister gewend met het verzoek te willen mededeelen of deze gemeente in de gelegenheid kan wor den gesteld aan deze uitzending deel te ne men en zoo ja, onder welke voorwaarden. Daarbij hebben zy met het oog op de ge rilde financieele draagkracht dezer ge meente, welke verzwaring van lasten niet toelaat, gevraagd om de. ibydrage der ge meente op 25 te bepalen. Op de eerste vraag ontvingen zy een gun stig antwoord, doch het verzoek om verhoo ging van het rijksaandeel is afgewezen en dientengevolge nemen zy by de becijfering van de uit deze uitzending voor de gemeen te voortvloeiende kosten aan, dat het ry'Jf slechts 60 '/o der algemeene onkosten voor zyne. rekening neemt. De gemeente zou dari moeten betalen ongeveer 12.— per man per week. De sbeunuitkeeringen .bedragen voor die werkloozen, dlie naar onze meening voor deze uitzending in aanmerking komen, gemiddeld 9.— per week. Een verzwaring der uitgaven met 3.— zou in het ongun stigste geval het gevolg zyn, of per ploeg van 12 man rond 1800.— per jaar. Hier bij komt voor eenmaal de aanschaffing van schoppen, wat ongeveer 4— per persoon kost De werkloozen zouden van deze uitzen ding in belangrijke mate profiteered Im mers wordt hun gezinsinkomen met gemid deld 1)0.per week verhoogd, of voor zoo ver ze by de gemeentelijke werkverschaf fing (welke blyft bestaan naast deze uit zending) zyn tewerkgesteld) met 1.50 per week, waarbij komt het voordeel, dat zy niet thuis in de kost zyn, hebgeen geschat wordt óp 1.50 per week, zoodat -de ge roemde voordieelen worden respectievelijk 11.50 en 3.—. I B. en W. zyn in principe bereid om met deze uitzending aanvankelijk van één, daar na van twee ploegen van 12 personen, een proef te nemen. Alvorens zij echter verdere stappen by den Minister ondernemen, willen zij met het standpunt bekend worden, dat de Raad te dien opaichte inneemt. Voor het beginsel van werkverschaffing aan werkloo zen heeft zy zich reeds herhaaldelijk uitge sproken; waar het hier echter een bijzondere soort werkverschaffing betreft, achten zy een nieuwe uitspraak -van den Raad ge- wensoht. Tegemoetkoming kosten vervoer school- B. en W. stellen den Raad voor afwijzend te beschikken op een verzoek van den heer H. J. Schmohl, wonende Kanaaldyk no 1 te Gouda, om hem een tegemoetkoming te ver- leenen in de kosten, verbonden aan het be zoeken door zyn kind van de school der Ver eeniging tot stichting en instandhouding van vrye scholen op Gereformeerden grondslag, aan de Keizerstraat alhier, aangezien de afstand van de woning tot de school niet meer dan 3750 M. i? 3.75 K.M. bedraagt Lichtklok-reclamezuilen. De N.V. Algemeene Lichtklok Maatschap pij te Amsterdam wensoht in deze gemeente, evenals in verschillende andere gemeenten in Nederland, eenige sierlijke iichtblok- reciamezuilen te plaatsen en vraagt daar voor gebruik van gemeentegrond en het uit sluitend recht tot het plaatsen van ten hoog ste drie dier zuilen voor 15 jaren. Zy wil met één dier zuilen voorloopig een proef nemen op de Markt en is bereid voor de vereischte vergunning per zuil een be drag van 200. per jaar te betalen. By Raadsbesluit van 24 Mei j.l., goedge keurd door de Gedeputeerde Staten den 18 Juni j.l. werd aan de N.V. Handelmaatschap pij „Mercator" te 's-Gravenhage voor een soortgelijk doel gemeentegrond in gebruik gegeven, doch voor het plaatsen en geheel in bruikbaren staat houden van „Eerste hulp reddingszuilen". De N.V. Algemeene Lichtklok Maatschap pij wil zich verbinden op de reclamezuilen aan vier zijden accuraat loopende en op grooten afstand zichtbare klokken, ter grootte van ten minste 60 c.M. middellijn aan te brengen. Die klokken zullen gedu rende den tyd dat de straatverlichting brandt, met de zuilen verlicht zyn. B. en W. zyn met adressante van mee ning, dat de ingezetenen van zoodanige be trouwbare tijdsaanwijzing zullen kunnen profiteeren en achten dé aangeboden ver goeding voor gebruik van gemeentegrond en voor het uitsluitend recht van gedurende 15 jaren 3 van zoodanige reclamezuilen te plaatsen, billijk. De gemeente heeft boven dien voordeel door de levering van de voor de verlichting benoodigden stroom. Aangezien voorts geen stadsontsiering BRONCHITIS - Hitst - Asthma Snelle verlichting en genezing door nieu we geneesmiddelen uit plantenextracten, blijkend uit volgend attest: „lk ben met Uw behandeling sedert 6 dagen begonnen, ik hoest itinder, haal vryer adem en voel my krachtiger. Toch ben ik zeer ernstig aangetast, want ik heb myn beroep op last van 3 genees- heeren moeten opgeven. De minste bewe ging was my veiboden, doöh in die vyf dagen ben ik een geheel ander mensch geworden. ,A- te Seraing (België)". Vraagt circulaire met bewyzen aan den uitvinder dezer geneesmiddelen „^lf, den dokter in de medicynen G. DAMMAN, aan de firma J. H. I. SNAiBiLLIé (afd. P 85) Groote Markt 7, Rotterdam. VERZOEKE DE ZIEKTE DUIDELIJK AAN TE GEVEN, want er is een speciale brochure voor elke ziekte. door deze zuilen behoeft te worden gevreesd, stellen B. en W. voor aan het verzoek der N.V. te voldoen. Subsidie aan de Ver. tot stichting en instandhouding van een Openbare Leeszaal. B. en W. stelden den Raad voor aanvan gende met het jaar 1929 een jaarlyksche subsidie van 4300.te willen verleenen aan de Ver. tot stichting en instandhouding van een openbare leeszaal op voorwaarde dat: le. in de statuten van de vereeniging de bepaling wordt opgenomen dat in haar be stuur zitting zullen hebben vyf door den ge meenteraad te benoemen leden-gedelegeer den van den Raad. Deze leden-gedelegeerden zullen gekozen kunnen worden uit de leden van heit College en/of uit de ingezetenen-niet raadsleden dezer gemeente. By B. en W. zit de gedachte voor dat by de benoeming van deze gedëlegeerden zooveel mogelyk even redige vertegenwoordiging zal worden na gestreefd. 2e. jaarlijks aan den Raad zal worden overgeJegd: a. vóór 1 April de begrooting voor het volgend dienstjaar, en b. vóór 15 April de rekening en verant woording over het afgeloopen jaar. Herstel brug bij het Postkantoor. B. en W. deel en dien Raad mede dat zij spoedshalve opdracht hebben gegeven tot het doen van belangry-ke dringend noo dig gebleken herstellingen aan de brug over de Haven bij het Postkantoor. De kos ten der henstellingen bedragen 2800.—, exclusief vernieuwing van het houten dek en de noodige timmer-, metsel-, en^ breek werken. Zy hebben gemeend, onjverwyHd) tot 't uit voeren van detze herstellingen te moeten overgaan en hebben diit bereids opgedragen aan de N.V. Goudsche Machinefabriek al* hier» die een «solide, nauwkeurige en meest spoedige uitvoering garandeert. De Directeur van Gemeentewerken acht geen andere fabrikant te dezer stede in staat dit herstellingswerk op voortvarende wijze ter hand te nemen, «ï.wjt. binnen den tyd van ééne maand te verrichten. Schouwburg-Bioscoop. In de donkere sloppen van Algiers. Een film van een gehalte zooals we in geen tijd hier hebben te zien gekregen, in alle opzichten een voorname en uitstekend verzorgde rolprent! Aan „In de donkere sloppen van Algiers" is een zekere reclame vooruitgegaan, die deze film in 't geheel niet verdient. ZooaLs bekend mag worden verondersteld is deze rolprent o.a. in Rot terdam verboden en een verbod werkt nu eenmaal op het publiek als een roode lap op een stier. Voor de film die wy gister avond in de Schouwburg-bioscoop zagen, kunnen wy ons dit verbod niet begrypen. 't Is een voortreffelijke film, met een goede tendenz, die ook geen enkele keer maar een schyn van aanstootelyks geeft te zien. 't Leven is niet altijd mooi en liefelijk en het echte leven, met z'n rauwe tragiek zien we in deze film uitgebeeld. We dwalen door de donkere sloppen van Algiers en volgen de handelaars in meisjes op hun „jacht" als wij dit woord hiervoor mogen gebruiken. Dr. Wolgang Hoffmann-Harnisoh, de bekwame Ufa-regisseur heeft een film weten te ge ven vol van handeling, vól prachtig en gaaf spel en geëntoureerd door een serie weer galoos mooie natuurtafereelen. Maria Jaco- bine speelt de rol van Mevrouw Brisson, die als Musa Samara eigenares is van een be rucht huis en handlangster van een hande laar n meisjes. Op aangrijpende wyze heeft ze een uitbeelding van deze vrouw gegeven, die uit wanhoop, vervuld door het verlan gen haar dochter een goede en degelijke op voeding te geven, haar dubbel leven in Al giers moest leiden. Als haar dochter Ca milla Horn, de lieftallige artiste gaf een mooie fijn-doorvoelde vertolking van deze rol thuiskomt van de kostschool, probeert de moeder haar dubbelleven vaarwel te zeg gen. Haar worsteling om te ontglippen aan den greep van den misdadiger, die haar in z'n macht heeft; de verschrikkelijke ang sten die zij uitstaat, ails haar dochter een oogenblik in handen geraakt van dit sujet is vol innige doorleving door Maria Jacoihine gespeeld. Dat het goede einde niet ontbreekt is mede een punt in 't voordeel van deze zoo prachtige film, die wij zonder aarzelen zeer gaarne aanbevelen. Een mooie film is ook biji mooi weer uitstekend te genieten! Einddiploma Middelbaar Technische School. Aan de Middelbaar Technische school voor de bouwkunde te Utrecht is geslaagd voor het einddiploma, afdeelipg Water bouwkunde, de heer A. C. Rraneveld alhier. Adolf van Dantzig. t Te Moulinis in Frankrijk is plotseling overleden in den ouderdom van 56 jaren, onze oud-stadgenoot; de heer Adolf van Dantzig, dn leven gedurende een reeks van jaren verbonden aan de Kon. Stearine Kaar senfabriek Gouda. De heer van Dantzig was opzichter van de Goudsche afdeeling van den Bond van Handels- en Kantoor bedienden. Thalia-Theater. Sohoone droomen van golvende ha.men en gouden aren koestert die. saaier, a(s hy -net vasten tred over den maker gaai.de het zaad in bretxre zwaaien uitwerpt. Langen t(ju heeft hy den bodem omgewroet en bewerkt misschien voor z\jn laatste gold1 de gereed schappen en andere benoodiigdheden gekocht, maar geen zoig als de oogst er is dan zal hy de rylke. vrachten plukken van zijn noesten arbeid. En een onweentJbui komt, de storm wind loeit en in enkele oogenblukken ligt het geheele gewas neergeslaigen en vermeld. Met één slag stortten al-le reeds gekoester de plannen in duigen... Zoo gaat het ook in ,yDe Canadees" den pionier diie door een enkéle winterstorm zyn gansche oogst ziel vernielen dooh anders dan degenen die daarby verliezen is hy die man d,ie ryker wordt. Getrouwd als ihiy is met een meisje dat zich geen uitweg meer wetend aan hem had vastgeklampt, een statische juf, die niets van het boerenleven begreep. In hel armelijke huisje leefden daa»- twee menschel, man en vrouw, als vreemden naast elkaar. Doch na den slag die -hen treft voelen beide dlat ze tesamen hooren en deze geheel zoo rusbig gespeeltle film eindigt met e,en pak kend slot. Vervolgens wordt men weer eenigszinu opgekikkerd door Reginald Denny die in Marion Nixon een waardige partnerir» vindt in de frissohe comedie getiteld Dokter tegen wil en dank. Op een allergeestigste wyze toont dleee rolprent hoe Denny ge noodzaakt wordt tie rol van den dronken scheepsdokter over te nemen tengevolge waarvan alleriei voor hem min of meer pijn lijke maan- ook vaak zeer aangename situa ties ontstaan. Dat hiji tenslotte rustig in het bezit van de lieve revuester Dolly O'May geraakt behoeft natuurlijk geen vermelding Op verdienstelijke, wijze werden verder zoowel het uitgebreide journaal als tie an dere trJlbeelden door het Thalia-atrykje ge ïllustreerd. Beroep Geref. Gemeente. Ds. R. Kok, predikant der Geref. Ge meente alhier staat met Da A. Verhagen te Middelburg op het tweetal voor een beroep bij <ie Geref. Gemeente te Axel. Levering van glas in lood. Naar de G. P. verneemt, ia aan onze stad genoot, den heer D. Roosenburg, atelier van glas in lood, Nieuwe Markt 37, opge dragen de .leverantie van glas in lood voor de Ohr. Geref. Kerk a. d- Gou-we ahhier. Besmettelijke ziekte roodvonk. Ten stadhuiize alhier werd in- de afgeloo pen week aangifte gedaan van een geval Magazijn van Gas- en Electriciteitsartikelen van G. A. Bel on je. We leven in een ty-d van electriciteit, die onbegrensde mogelijkheden heeft gescha pen. Niet alleen voor industrie en weten schap, maar ook op het terrein van ons dagelyksoh leven. In de huishouding is de electriciteit naast het gas een factor van groote beteekenis geworden, als licht- en warmtebron, en ook als bron van kracht voor allerlei huishoudelijke gereedschappen en materialen. Waar dit het geval is spreekt het van zelf dat techniek en handel zyn samenge gaan en steeds meer verkoopplaatsen komen waar het publiek bij' het koopen der moderne materialen ook goede technische voorlichting krijgt. Een nieuwe winkel op dit .gebied wordt heden aan de Lange Tiendeyveg tegenover de Rijkskleischool geopend. De heer G. A. Be- lonje ,die sinds jaren als electrotechnicus gevestigd was aan den Fluweelen Singel, heeft aan den Lange Tiendeweg 96 een keu- rig winkelhuis ingericht, waar hy in een flinke ruimte aille mogelijke artikelen op gas- en electriciteitsgebied ten veikoop in voorraad heeft en deze voor belangstellen den demonstreert Het is een zeer aantrekkelijke show van allerlei mooie en practische dingen, die de aandacht verdienen. Vanavond wordt dit nieuwe magazijn ge opend. Het spreekt vanzelf dat het in het volle licht zal stralen! Burgerlijke Stand. GEBOREN: 18 Juli: Gysbertus, z. v. G. Palsgraaf en N. Kwakernaak, Markt 8. 19 Juli: Marie Cornelia, z. v. J. Z. Hordijk en S. M. van der Ham, Houtmansplantsoen 5 ONDERTROUWD: 19 Juli: P. N. Scherer en I. A. Bomhof. B. Cusvel-ler en W. van Dam. S. C. van Bueren en J. H. M. Werk- hooven. J. A. van der Weyden en M. E. Noel. J. Meyer en C. van der Laak. M. Lakerveld en M. de Jong. J. P. Zorg en T M. van Groningen. A. H. Vermeulen en K. van den Heuvel. J. C. Janssen en H. A. Bloot. J. C. van Hease en J. Wouden berg. K. Baas en G. den Os. OVERLEDEN: 18 Juli: Jannigje van den Heuvel, geh. met J. Blok, 56 j. Agenda. 23 Juli 2 uur Gemeenteraad. Apotheken. De apotheek van den heer F. A. Dee, West Haven, is tot en met Vryidag 27 Juli b®" neven» den daarop volgenden nacht geopend na 8 uur dies avonds (des avonds echter alleen voor recepten. Medische hulp. Vanaf hedenmiddag te 3 uur tot Zondag" avond 12 uur kan men ziöh voor medische hulp wenden tot de doctoren Dr. Meeter en Dr. de Raadt. UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. Nieuwe rozen. Volgens aankondiging in verschillende vakbladen schyint de zeer bekende en ge wilde roode kasroos Hadley eenige mede dingers te krijgen die zeer goede eigen schappen mpeten bezitten boven de Hai" Ten eerste is daar de Mrs. F. R. Pierson die in vorm, kleur en geur en houdbaarheid de Hadley verbetert. Ten bweede vinden we aangekondigd Mrs. Henry Winnet, die eveneens wordt aangebo den als een groote verbetering van Hadley dqor haar stevige stee] en prachtig roqden kleur die niet heeft den zwarten teint van Hadley. In hoeverre beide rozen het zullen wii van de Hadley is nog niet met zekerheid te zeggen. Echter waar men begint aan de verbetering van een bestaande roos. volgt gewis, hetzij vroeg of laat een aanwinst d>ie boven het oude uitsteekt. De belangrijkste maand van het geheele jaar. De laatste week van Juli is in zicht en daa mede ook het einde van een maand die w aAs de belangrijkste van het geheele jaar kan gelden. Deze maand Immers sluit financieele periode af voor Boskoop die het als 't ware nieuw bloed geeft voor een vo' jaar. En al z:yn het feitelijk slecht» de drie eerste dagen van deze maand waarop het geld bif-duizenden en tienduizenden worut verhandeld, betaald voor productie van geheel jaar, de geheele Julimaand blijft staan in het teeken van de uitbetaling, het aloude gebruik van dezen plaats. Wederom zyn de betalingen vlot "erloo- pen, hetgeen er op wijst dat de economische toestand als zeer gunstig mag worden schouwd. Zoowel handelaar a's kweeker hebben in het afgeloopen jaar goede zaken gemaakt, hetgeen zyn stempel terdege °P de inwoners heeft gedrukt. Toenemende particuliere huizenbouw, het aanschaffen van auto's en verxlere luxe is een doorslaand bewijs dat Boskoop de cri sisjaren ten vólle te boven is. Vergissen wjj ons niet, dan zijn reeds de vooruitzichten voor het komen.le s-izoen zeer goed te noemen. De meeste handelaren zijn reeds enkele weken thuis en hebl over 't algemeen goed verkocht in het bui tenland. Ten wienis gunste de balans dit najaar zal overslaan óf tot handelaar óf tot kweeker, is thans nog niet te zeggen. Pryaen worden tot nogtoe slechts onder voorbehoud gemaakt van veie artikelen die niet al te ruim zijn, terwijl zich <n tie cou rante artikelen nog geen levendigen vraag openbaarde. De pryzen beginnen door den f linken aankweek van <le laatste jaren weer normaal te wonden. Bedriegen \v(j ons niet il van de groo- 1e jaar er 128 tot leeraar i •p de heer dan staan de zaken, i tere productie, voor het goed voor. Voor het tydvak van, 1 I September 1929 is de Rykstuinbouwischool te A. Frank alhier. Enkele ingezeten hebben ter meubileering van het in aanbouw zynde Raadhuis aan gemeente een voorzittersstoe] en -hamer, benevens een schilderij aangeboden. I-n de afgeloopen week werden aan tie Rad- en Zweminrichting alhier tie volgende baden genomen: Heerenbadem 817, Dames- baden 910, Volksboden 311. KRIMPEN AAN DE IJSSEL. Een knaapje te Wassenaar door een auto overreden. Gistermiddag is te Wassenaar een elfjarig knaapje Snyders genaamd, behoorende tot de leerlingen van een school alhier, die onder leiding van eenige onderwijzers een uitstapje hadden gemaakt naar Wassenaar, door een auto overreden. Het knaapje kreeg een zware hersenschudding en is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Gisteravond was hy nog niet tot bewust zijn gekomen. Zijn toestand is zorgwekkend. SCHOONHOVEN. De gemeenteraad heeft gisteravond be noemd tot havenmeesfcer-veercommissaris den heer E. E. ter Haar, stuurman tér koop vaardij te Rotterdam, en tot directeur der gasfabriek den heer O. J. Geerling, direc teur der gasfabriek te Krahbertdïjke. Het bedanken van Mr. Mackenbach als Raadslid. In de gisteren gehouden Raadsvergade ring werd een schrijven voorgelezen van den heer Mackenbach, waarin deze mededeelt, dat hem gebleken is, dat de combinatie van zijn maatschappelyken arbeid met het Raadslidmaatschap, in de practyk te groote bezwaren meebrengt, reden, waarop hy ont slag neemt als lid van den Raad. Opvolger van Mr. Mackenbach is de heer J. de Wilde. De rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. De toelatingsexamens voor de Rijks kweekschool alhier, zijn begonnen met 18 candidaten, te weten 12 voor de le klasse, 2 voor de 2e klasse en 4 voor de 3e klasse. RADIO-NIEUWS. Programma voor heden. Hilversum: 3 u. 30. Kuirhaus-muziek. 6 u. Omroeporkest. 1 u. 45. V. A. R. A. M) u. 30. Bioscoopmuziek. Huizen: 5,u. 30. Gramofoqn. 7 u. 45. Liedieren. 8 u. 16. Rottewlamsche concertavond. 10 u. Persberichten, Daventry: 6 u. 20. Dansoifowt. 7 u. en 8 u. 5. Vaudeville. 9 u. 55. Omroeporkest, 10 u. 36. Dansmuziek. Zondag 22 Juli. Hilversum, 1060 M. 10.30 V.AJR.A. Zondagochtendprogramma. Hugo de Groot, viool. Joh. Jong, orgel: Spr. Mr. Dr. G. v. d Bergh, lid van de Tweede 1D0—2.30 Lunchmuziek door het Trio- Verhef. 3.001 Aansluiting van het Kurhaus te Sche- teningen. 5.00—6.45 Vooravond-Concert door het Omroep-orkest o. 1. v. Nico Treep. Soliste: Sophie Haase-Pieneman (Sorpaan). 1 6.30 V.P.RX). Dienst in het gebouw v. d. Ned. Prot. Bond te Hilversum. Voorganger Prof. Dr. B. D. Eerdmans. 8.00 Tijdsein van de A.V.RD.-klok. Pers en Sportberichten van Vaz Dia». 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Sche- venmgen. Uitzending van het Solisten-con cert te 'geven door het Residentie-orkest o. I. v. Prof. Geo lig Schnéevoigt. Soliste: Ro sette Anday (zang). Huum, 340.9 M. (na 6 uur 1870 M.). 8.30 9.30 N.C.E.V. Morgenwijding. 10.000 K.R.O. Dienst in de kerk van O. L. Vrouwe ter Hemelopneming te Zwolle, ul2,f°71'30 Tsinchmuziek door het Trio ..Winkels", 1.30-2.00 K. R. O. Lit. halfuurtje door Herman de Man: Pieter Brueghel, zoo heb ik uit Uw werken gesproken, door Felix I immermans. 2.00—1.00 Concert. Mevr. Th. Stokvis, mezzo-sopraan. K. Jeurgen, Clarinet, Mej. Baerken, piano. 4.00—5.00 Ziekenuurtje K. R. O. Atb. v. d. Hoogte, declamatie. Pater Kuipers, C. S. B., missionaris uit Suriname. 5.20 N.C.R.V. Dienst in de Geref. Kerk. (H. V.) Utrecht (Geb. „Irene"). Voorgan ger: D». S. P. Vermeer. 7.45—8.15 K. R. O. Spr.: Dr. A. Smeyers, te St. Miciels-GestelHet Gouden Jubilé der Ned. St. Gregorius Vereeniging. 8.15 K. R. O. Concert. Jan Nelissen, bari 'on. Mej. Chr. Aland, sopraan. K. R. O.-or- est o. I. v. M. v d Ende. 10.00 Persberichten. 10.45 K. R. O. Epiloog door het klein ko, 1. v. Jos. H. Picckers. Daventry 1600 M. en Londen, 2 L 361.4 M. з.50 Kamermuziek door het Intern. Strijk kwartet; André Mangeot en Boris Pecker, viool, Frank Howard, viola, Herbert Withers violoncel. Herbert Heyner, bariton. Kwartet: Kwartet in C-moll, Op. 51 No. 1, Brahms. 6.05 Bach-cantate, gerelayeerd van St. Ann Kerk. „Was wil 1st du dich betriiben Lily Allen, sopraan, Arthur Wilkens, tenor, Reginald Whitehead, bas. Het Radio Koor en het St. Apj Kerkkoor. Het versterkt Ra dio Orkest o. I. v. T. H. Morrison. 8.15 Klokgelui, daarna: Kerkdienst, gere layeerd van Parish Church of St. Martin': Dienst. 925 Concert. De Radio Zangers en het Radio Militair Oikest o. 1. v. Hoist. 10.35 Orkest o. 1. v. B. Walton OlDonneth Twee Humoresques, Vvorak „Suraum Col- ia", („lift up ypur heart"), Blgar. Radio-Par(js, 1750 M. 1.05 Concert door het Orkest Albert Loca- telli. 4.50 Dansmuziek door de jazzband van „Grand Vatel". 8.05 Kinder-halfuurtje. 8.50 Concert. Zondag 22 Juli. Gouda. Ilemonstr. Kerk, 10u. v.m. Ds. J. man te Mep,pel. Kleine Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. Borger. Luthersche Kerk, 10 u. vom. Ds. J. J. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. n.m. Ds. W. H. v. d. Vegt van 1 Ver. Calvyn, Nieuwe Zs 10 u. yjn. en 5% u. i te Ernst. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5 Vb u. n.m. Ds. R. Kok. Chr. Geref. Gemeente, Heil des Volks, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. J. B. G. Croes. AMMERSTOL. Ned. Herv. Kerk, 6 u. n.m. Ds. Hugenholtz. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. L. R. v. d. M. Ros- BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Dekking. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. bergen van Uitgeest, emonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. W. F. Warners te Haarlem. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. De heer A. Dekker te Bleiswy-k. Geref. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. H. Ysebrand van Ter Heyde. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m! Ds. C J. Leen- HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 7 u. n.m. Db. J. N. v. d. Heijden te Lekkerkerk. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. OUDEWATER. Ned. Herv. Keric, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Da H. J. van Schuppen. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk 10% u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Elvangelisatiegebouw, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. De heer H. v. d. Kolf te Dubbeldam. WADXHNXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Severyn uit Waarder. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. vjn. en 7 u. n.m. i. Enklaar. NLEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Keric, 10 u. v.m. De heer Lykle- ma, g.o. te Wadidnxveen. 2% u. n.m. Ds. W. Weraeldyk te Sluip wijk RBEUWIJK Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. v. d. Eist. RECHTZAKEN. Een afgekeurde lever. 200 boeten voor de velkooper. Een slager te Balkbrug, die een afgekeur- •de varkenslever, welke door den keur meester begraven was, weer opgroef en ver kocht werd door de Zwdlsche rechtbank ver oordeeld tot 200 boete, subs 100 dagen hechtenis. Hazardspel. De arr. rechtbank te Zwolle deed uitspraak in de zaak tegen een caféhouder te Dalfsen, waarby in booger beroep uitgemaakt moest worden of de zg. Bajaaso-aiutomaat al of tiiet gerekend moet worden tof de hazard spelen en derhailve in vergiunnirgslokalitei- ten aanwezig mag zyn. Conform den ei ach sprak zy verdachte vry en gelaste <le terug gave van de in beslaggenomen automaat. KERKNIEUWS. De nieuwe Bisschop van Haarlem. De plechtigheid der Bisschopswij ding. Thans reeds meer dan 1200 ge- noodigden. Op Woensdag 25 Juli zal de nieuwbenoem de R.K. bisschop van Haarlem de bisschops wijding ontvangen. Deze groote plechtigheid zal plaats vinden in de kathedrale kerk „St. Bavw" aan de Leidschevaart te Haarlem. In R.-K. kringen bestaat voor deze conse cratie zeer veel belangstelling, en het aantal officieel genoodigden bedraagt thans reeds meer dan 1200 personen. De geheele kathedraal wordt ryk versierd, het bissohoppelyk hoogkoor tot en met de ruimte van het parochie-altaar is gereser veerd voor geestelijken, de leeken nemen hierachter plaat». Om tien uur 's morgens beginnen de plechtigheden. De consecratie zal worden verricht <loor mgr. L. Schioppa, puusely-k nuntius in Den Haag,met assisten tie van mgr. L. J. A. H. Schrynen, bisschop van Roermond, en mgr. P. Hopmans, bis schop van Breda. Allen verzamelen zich te voren in het bisschoppelijk paleis aan de Nieuwe Gracht en zullen vandaar naar de „St. Bavo" worden vervoerd. De Schold Can torum van Ivert groot Seminarie Warmond zal de Liturgische gezangen uitvoeren. Som mige autoriteiten worden reeds Dinsdag te Haarlem verwacht. Woensdagmiddag zal van half twee tot half drie in het bisschop pelijk paleis een receptie voor gestelyken worden gehouden. De plechtigheden zullen omstreeks txvaalf uur geëindigd zyn. - SFÜKT EN WEDSTRIJDEN. KORFBAL. onderdagavoiui j.l. vondi te Nieu- werkerk a.d. IJaael een. korfbai-propa- gramma de retuniwedatriijd Ter Gouw gadu-wedstrijcl iplaafs tusachieau U.D.I. 1 (N.k. a.d iJssed) en Ter Gauw II. De wedstrijd; eindigde in eau, gelijk spel (2-2). „Rood Wit" I-Ter Gouw I. Ter Gouw 1 ondeniejemt a.s. Zon dag die reis naar den Haag voor een vriendschappelijke wedztrijd tegen le Klasse il.lv.B. ,,iKaod Wit', waar op ze kort geleden op eigen terrein e-eai mooie overwinning bdhaalden (5—B). De trein vertrekt 11.19. N oor a.s. Dinndiag sliaat op het pro- 11— U.D.l. 1 op bet Sportterrein. Aanvang half aoht. LAATSTE BERICHTEN. IMtAADLOOZE DIENST. Een spoorwegongeluk op de lyn DusseldorlfNeuss. Dl StSFLDORFF, 21 Juli. Op de lij» DusseldorlfNeus» nabij hel blokhuis Liieinbruckep heelt hedenmorgen om streeks 3 uuir tien ernstig spporwegon geluk pilkats gehau. Een uit Crefedd komenden) goederen trein! reed op een uit de richting Neuss kouneinide goederentrein in. De i)iaioh(inist wen' op slag gedood, terwijl eem comdueteur ernstig gewond werd De botsing was aoo hevig dat 10 goe derenwagens ontspoorden. De schade aeeir groot. Een tram in botsing met een vrachtauto. BERLIJN 21 J^uli. Vrijdagavond heelt In Beu-lijm een ernstig tralmongeluk plaiate gehad. In dei Lutterstrasse kwam een tram in volle vaart i-u botsing met eetn vrachtauto. Bedde wageup werden ernstig besoliailigd'. Zeven, personen werden gewond en werden naar het 'ziekenhui)» veirvoonl. Zen van hejnikaii- diem, na verbonden te «ija, naar huis teri De dood van dön bankier Loewenatein. PARIJS, 21 Juill. De awager van den Overleden bankier Lo«wemste<iii, Mr. Concert, heeft verklaard dat hij van hot EngeHsofoe ministerie voor de Luchtvaart een 'brief heeft ontvangen waarin wordit iinediegedleield dat een ongeval onjmogelijk is, daar een per soon niet in staat is, de deur van een vliegtuig .te» opeaien. Er bestaat ook een vermoeden van zelfmoord doch deze gedachte wordt door tien, die Loe wenatein goed kenden, niet aanvaard. Wij zijn vaat meaning verklaarde Mr. Convert, dat een misdkiaü njet onmo gelijk is. Wij' verdenken niemand maar wij willen niet later, al» het stoffelijk overschot begraven zal zijn, het een of andere blad zal publiceer en dlat Loe wenatein vergiftigd is en daarna uit het vliegtuig geworpen is. ADVERTENTIEN. Heden ontvingen wij het treu rig bericht, uit Moulins(Frankrijk) van het overlijden van onzen besten Zoon^Btoeder en Behuwd- broeder Adolf van Oontzli in den ouderdom van 56 jaar Uit aller naam André van Dantzig. Van Speykstraat 28, Den Haag. 1386 19 Met diep leedwezen geven wy U kennis van het overiyden, na een smartelijke ziekte, van onze lieve Vrouw, Dochter, Zuster en Schoon zuster JOHANNA HARMINA MUDDE in den ouderdom van 32 jaar. Uit aller naam, C. C. KOETS. GOUDA, 21 Juli 1928., Burg. Martenssingeil 48. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 24 Juli, ten 12 uur vanaf het sterfhuis. Geen rouwbezoek. GEVRAAGD voor tijdelijke-hulp in de huishouding. Brieven onder nummer 1833 bureau Goudsche Courant, Markt 31. I II Ia klein gezin per 1 Auguilue gevraagd, R.K. Hollandach of Duitach voor dag en nacht. Goed kunnende koken en werken. Loon 140.— per maand. Brieven aan Mevr. C. Jamin Mecklen- burglaan 59, Rotterdam 10 Wegens huwelijk der tegehwoordig« gevraagd, nette i Dienstbod* P.G. huiselijk verkeer. Goed kunnende werken i Loon f6 a f7 per week. J. P. v.d.BERG, Kralingscheweg 388, Rotterdam. 10 Voor gezelschap en hulp in de huishouding wordt gevraagd bij dame alleen een NET MEISJE, Brieven onder No- 1^34 bureau Goud sche Courant Marlet 31. 10 en een GEVRAAGD 10 Adres; BOELEKADE 17. Portefeuille beschlkbeer Bekende Verzekerings-My. (Ongevallen-, Ziekte-, w,a. Autoverzekeringen etc.) VRAAGT ACJJBF AGENT voor Gouda en omabreken. - 1335 8 Brieven aan: A. KNOOP, Gevers Deynoot- weg 23, Scheveningen. in vele emaken, met gebruikaanwN* zing A 25 cent per flacon. Kleiweg 91 Tel. 317 Gouda GOED INGEVOERD GEVRAAGD. Bij gebleken geschiktheid vaste positie. Schriftelijke aanbiedingen met opgaaf van referentiën onder No. 132?, Bureau Goudsche Courant, Markt 31 naast „de Zalm", boven de Fa. T. Zaal. ««turende de maanden JULI, AUGUSTUS en SEPTEMBER Speciale aanbieding 6 bruine Briefkaart-foto's met salon-foto f 2.50 111 groepen en busten iets hooger. A teller dagelijks geopend. Eet s.v.p. op het juiste nummer. BESTELT TIJDIG UW BIJ Wijd straat 4 Telefoon 375 Gouda m" Eleclroleohnisch Buret Lange Tiendeweg 22-24 Aanleg van vanaf f135.— fa hel de besle Uw brandstoffen voor den winter od te slaan VOOR LEVERING IN DE Maand JULI Wij qarandeeren qoed qemfde en steen vrije, prima kwaliteiten voor laaqsten prijs Domandale-amthraciet 20/30 2.50 per H.L. Speciaal bevelen wij aan onze DOMINALE IANTHRACIET 'i BRAN OSTOFFEN HANDEL J°Ü.DE5£!NGi" OOSTHAVEN 24 Aiïöiracdet 20/30 30/50 Eierkölen Kachetkolen Anthraciet 10/20 Geklopte Cokes Grove Cokesf 1. Parelcokes -ƒ1. FRANCO HUIS ALHIER. 30/50/2.70 50/80 2.50 ƒ2.30 ƒ2.50 1.50 1.75 ƒ1.60 w

Goudsche Courant | 1928 | | pagina 4