Sigarettenkokers I J. L. HULLEMAN - Gouda nette Juffrouw flinke nette jongen N.V. Schuler's Goederenhandel Ford-Automobielen Dienstboden MEISJE Dienstbode Huishoudster, Nette Jongens Steno-Typen NENYTO LOTERIJ Alleen Lage Gouwe 34 SPAARBANK PREDIKBEURTEN. VELE DUIZENDEN LEZES G0UD3GHE COURANT Uit den Goudschen Raad. Middenstands-Woning L BINNENDIJK, Kliiwei 87. LAATSTE WEEK Nog slechts enkele dagen KLEIWEG 20 - TELEF. S30 president der Var. Stoten kunnen beklee- den Commissieloon. Twee New-Yorksche ambtenaren veroordeeld. To New-York zijn Maurice Connolly, die achttien jaar lang president is geweest van de „Queen's Borough" van New-York, en Frederick Seeley, gemeente-ingenieur, ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf en 1200 gulden boete wegens samenzwering tot berooving van de belastingbetalers. Do - oordeeling van de twee maonm mankt een eind aan een der ergste sohandalen in do geschiedenis der stad. Het proces bracht aan het licht dat zij onwettig een bedrag van 8.400 000 gulden, belastinggeld hadden uitgegeven vootr rioolbuizen Alle contras ten spreifioeertton jarenlang het gebruik van een bepaald soort buis, waarvan een zekere Jbhn Philips 't monopolie had en waarvoor hij exorbitante prijzen vroeg Het uitgesproken vonnis beteek out dat de jury van meondng was dat de borough-presi dent en Seeftey Philips hielpen om andere buizenfabrikanten uit de markt te houden. Philips overleed plotseling vóór het pro- oee. DU1TSCHLAND. Belangrijke aanhouding. Een juweelendief in de val gelqo- pen. Op zoek naar een mede plichtige. Uit Bcreelau wordt gemeld, dat daar Woensdagavond in een hote' een zi,ah Hans vo« Ummelmann noemend persoon is ge ar ree boord, in wiens bezit een masker en een aantal sieraden, die waarschijnlijk van inbraken bij juweliers afkomstig zijn, wer den gevonden. D© man wist zich los te rukken en naan de vlucht, doch werd door een agent, die bij den ingang van hot ho tel was geposteerd, weer gegrepen. De door hem opgegeven naam bleek valsoh te zijn, terwijl in zijn bezit nog andere op verschillende namen luidende identiteitspa pieren wenlon gevonden. FRANKRIJK. De ramp te Vincennes. Reeds negen dooden. Nog men- schen onder de puinhoopen. Weinig hoop op redding. Er zijn thans negetn dooilon en vier ge wonden uiit de puinhoopen te voorschijn gehaald. Er zouden er zich nog 12 tot 15 slachtoffers onder bevinden. Van de zeven verdiepingen van het ge bouw resten nog slechts puinhoopen van een meter hoogte. Het reddingswerk bepaalt zich op hev oogenblik tot do reddiing van den arbeider Nioolli, dia levend is bqiolvea en wiens hoofd en arm men door een gat van tach tig centimeter klam waarnemen. Om half 9 werd het gekreun, dat uit de diepte kwam, steeds zwakker. Do hoop de bedolven ar beider te redden vermindert elk uur. BINNENLAND. De technische salarisherziening der Rijksambtenaren. Een eenparig advies uitgebracht. In hare slotvergadering bracht de sub commissie voor de techniscflke salarisher ziening dor burgerlijke rijksambtenaren, samengesteld uit vertegpnwoionligers van alle in do Centrale Commissie voor Getor- ganiteaard Overleg zitting hebben organisa ties en een lid! ad hoc als1 vertegenwoor diger der gezamenlijke onderwijzers-organl- satües, een eenparig: advies te dezer zake uit aan den voorzitter der Centrale Com missie. D« wenach werd daarbij uitgesproken, dat in de binnenkort te houden vergade ring van de Centrale Commissie dit advies zal worden behandeld. Mr. Dr. Geertsema. t Oud-Commissaris der Koningin in Groningen. Te Wiesbaden, waar hij tot herstel van gezondheid vertoefde, is op ruim 85-jarigen leeftijd overleden mr. dr. Carel Coenraad Geertsema, oud-commissaris dor Koningin in de provihcfie, pneeddent-ourator der Gro- ning8che universiteit. De sociaal-democratische pers. De s.-d. vakbeweging mede-eigenaar en krijgt voor de helft zeggenschap. De Strijd, het orgaan van het s.d. Ned. VJerb. v. jVakvereenigingon, deelt mede, dot de s.d. vakbeweging dloor de deelne ming voor f 1 miLlioen in hert kapitaal der te vormen naamloozö vennootschap lot exploitatie van sociaal -democratische bla den, ten gevolge van oen gelijkmatige ver- dceding van de aandeelen en een pariteti- sch© samenstelling van den raad van com missarissen voor de helft zeggenschap krijgt in het ndeuwé bedrijf en mede-eige naar ia geworden van de reeds1 bestaande ondernemingen Het Volk. de Voorwaarts en de Drukkerij Vooruitgang. Het doel is echter, naar bekend, daarnaast in verschil lende doelen van het land nog afzonderlij-' ke bladen uit te goven. Wegenverbetering. Een rijkscommissie voor overleg ingesteld. De minister van, waterstaat hoeft een commissie ingesteld voor overleg inzake de wegen verbetering. Deze commissie zal met den minister hebben te over Loggen over ontwerpen van wijzigingen in bert Rijka- Wiefêfenplan, verleggingen vam tnaoé's, dwars profielen van nieuwe en bestaande wegen, plaats en afmetingen van rivierovergangen, begroetingen van het Wegenfonds, werk plannen, wegenverbetering enz. De commissie zal bestaan uit tien perso nen, uit vereenigington en andere, zich root het wegenvorkeer benig houdende lichamen, en die hel toerisme bevorderen. Ook zal gelet worden op het ln de oommissie be noemen van personen, die de aesthetische zijde van het vraagstuk in het lloftit kun nen stellen en die ook andere gezichtspun ten dan uitsluitend die van de verkeera- p'schei) kunnen beoordeelen. VA. DE HANDELS EN LANDBOUWBANK Saldo inleg 1 Juli 1927 1.981.153.- Saldo inleg 1 Jan. 1928 2.175.925- RENTEVERGOEDINQ 4 2519 20 GEMENGDE BERICHTEN. Auto-dienst Den HaagHotterdam, Een onderneming op Amerikaan- sche basis. De „Beurijfsauto"' publiceert do plannen van oen nieuwe llaagsoho auto-onderne ming, waarvan de neer L. F blooe, tuaos Uirec.eur vun do Z H.A.M., directeur zal worden. Deze maatschappij zal hel passa giers- en goederen ver. oer tusscnen Den ilaag on Rotterdam ler haul nemen' en 1 Januari 1920 beginnen. Het dojil doe ondoruemdi.gj, welke opge richt i» mot eea kapitaal van f 1.UU0 uüJ, waarvan f 250.000 is goplaaist eii waarin do Z.II. A.M. is ingkibraout, is, do exp.oi- tatie van (reimport nu Jdetkui in den ruirn- steu zin, zoowel voor personen - ais voor goederenvervoer, zoowel locaal als iuterlo- oaal, al smette bet deoluenieu in andere trvuisporioudernomiiigieu. Zij zal zich iu ruimen zin tootejgien op bet porsouenvor- voor over langerou a .stand, belangrijk vlugiger en goedsoopor, duu uni do be staande mtddoleu mogelijk is. Be^onnou zal worden met eon 200-tal auto s eik van persouen, voor het vervoer tussoheu Duu Haag on Rotterdam. Naar gelang van de vraag wordt hot vervoergebied uitgebre.d tot Lolden, Haarlem, Amsterdam, Ulrec.it Dordrecht en zoo uooui^f verder Per rit in een auto voor 0 personen, zal hot tarief in balde richtingen zijn f 1.—. Voor do exploitatie zal in Rotterdam en Den Ilaag en zoonoodig in do tueschouge- legeu en andere stedou een groot aantal afritpunten worden aangewezen, over do geikeelo stad verdeeld, welke in telefonische verbinding staan met een hoofdpunt aan de grens der gemeente. Aldaar wordt steeds onmiddellijk opgegeven, wanneer en met hoeveel personen afrit heeft plaats gehad. Romen nu aan dit grenapumt twee of meer wagens ongeveer tegelijkertijd aan met te zamen G personen, dan nemen deze 6 per sonen in óén wagen plaats en gaan teza men naar bestemming buiten de stad van afrit. Het ia tevens de bedoeling, indien moge lijk. siamen te werken met bestaande bedrij ven, b.v, met hotel- en restaurantbedrijven met eigen garogo of eigen torreen, welke bereid zijn, om standplaats aan de wagens te verleen*» Ook het personeel zal aandeelhouder wor den. Bij indiensttreding zullen zij een aan deel van f 50 pari moeten nemen, ter wijl 5 pCt. van hun sadaris zal worden ingehouden voor belegging in aandeel*» In Rotterdam en Den Haag zullen twee groote stations worden gebouwd. Behalve een zeer groote garage, zal het station nog bevatten een restauratie voor de chauffeurs en in een der vleugel» een aantal kamers voor de vrij geaellen-chauf- feurs, zoodat zij steeds bij de hand zijn Voor de gehuwde chauffeurs worden bo vendien afzonderlijke woningen, in de on middellijke nabijheid van het hoofdgebouw gebouwd, een soort tuindorp dus. RADIO-NIEUWS. Programma voor heden. Hilversum: 2.Bioscoopmuziek. 3.30 Wenken voor stokers. 4.Italiaansche les. 5.Fransche les. 5.50 Vooravond-concert. 6.15 Duitsche les. 8.(V. A. R. A.) Concert door Philips Harmonie en het koor der Groote Synagoge te Amsterdam. 10.30 (V. A. R. A.) Bioscoopmuziek. Huizen: K. R. O. 3.Kinderuurtje. K. R. O. 5.30 Gramofoonplaten. K. R. O. 7.Engelsche les. K. R. O. 180 Knipcursus. K. R. O. 6.— Spreekbeurt; onderwerp: Economie". K. R. O. 8.20 Uitzending uit Kaatsheuvel. Zondag 21 October. Hilversum, 1060 M. 9.30 V.A.R.A.-cursus: Welvaartspolitiek (3), door Meyer de Vries, Rijksinsp. v. d. Werkverschaffing. 10.10 Doe het veilig. Serie voordrachten door Ir. R. A. Gorter, Dir. v. d. Veiligheids museum. 10.30 V.P.R.O. Dienst in de Doopsgez. Kerk te Utrecht. Voorganger: Ds. Glas. 1.002.30 Lunchmuziek door het Trio Rentmeester. 2.303.30 Gramofoonplaten-Recital. 3 30—5.00 Concert door het Omroepor kest o. I. v. Nico Treep. Soliste: Elize de Haas, sopraan. 5.006.00 Kinderuurtje o. 1. v. W. van Cappellen, met medew. van J. Bacillek. Ben uurtje bij de fam. Muler. Lenie's verjaar dag. g.OO7.30 Concert door het Royal-orkest o. 1. v. H. de Groot. 8.00 Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 8.15 Eerste A.V.R.O. Opera-uitzending (uitgevoerd door de Co-Opera-tie). „Car men", Opera in vier bedrijven van H. Meil- hac en L. Halevy. Muziek van Georges Bi- zet. Carmen, Greta Santhagens-Manders. Micaëla, L>a Fuldauer. Don José, Gerrit Visser, Escamillo, Paul Pul (gast). Zuniga, Ed. v. d. Ploeg. Morales, Jan v. d. Meulen, Frasquita, Corry Couvreur. Mercedes, Gus- ta Scheepmaker. Le Remetuiado, J. R. Schulze. Le Dancaire, Charles Oehler. Pl.m. 11.00 Sluiting. Huizen, 340.9 M. (na 6 uur 1870 M.). 8.309.30 K.R.O. Morgenwijding door P. de Waart: Dne Levensvragen. 9.50 N.C.R.V. Dienst in de Geref. Kerk te Baarn. Voorganger Ds. G. Vermaat. 12.301.30 K. R. O. Lunchmuziek. 1.302.00 K. R. O. Godsdienstonderricht voor ouderen door D. Bont. 2.00 2.30 K. R. O. Spr: J. Engelman: De Poëzie van Henriëtte Roland Holst-v. d. Schalk. 2.30—4.30 Concert. K. R. O. De Patro- naats Harmonie St. Catharina in Den Bosch 4.30 5.00 K. R. O. Ziekenhui f uurtje door Mevr. E. Russe. 5.50 N.C.R.V. Dienst In de Ned. Herv. Kerk te Delft. Voorg.: Ds. H. P. Brand. 7.80 K. R. O. Uitzending uit Emmerik. Concert. Het St.. Aldegundis kerkkoor Em merik o. 1. v. Joh. Heister. 10.00 Persberichten. 10.45 K. R. O. Epiloog door het Klein- koor o. 1. v. Jos. Hi Pick kers. 8.15 K. R. O. Intenties van het Aposto laat des Gebeds. Daventry 1600 M. en Londen, 2 L O, 361.4 M. 10.50 (alleen Dav.) Tijdsein en weerber. з.50 Militair Concert door het Radio Mi litair Orkest o. 1. v. B. Walton O'Donnell Linda Sexmour, alt. Maurice Cole, piano. Orkest: Ouverture „Preciosa". Weber. 5.20 Kerkdienst voor Kinderen, o. h v. Rev. Canon C. S. Woodward. 5.50 Voorlezing uit „The Pelgrim's Pro gress" van Bunyan lik The Valley of Hu miliation. 6.05 Bach Kerk Cantate No. 180. 8.20 Kerkdienst. 8.30 Zang. 9.05 Liefd. oproep ten bate van „Pres Memorial Church" door Veldmaarschalk Lord Plumer. 9.25 Orkestconcert door het Radio-Orkest o. 1. v. John Ansell. May Huxley, sopraan. Rex Palmer, bariton. Orkest: Ouverture „Rienzi", Wagner. 10.50 Epiloog. Radio-Parijs, 1750 M. 1.05 Concqrt door het Albert Locatelli Orkest. 4.50 Odeon gramofoonplaten, persberich ten. 7.20 Landbouw- en persberichten. 8.05 Circus Radio-Paria. 8.50 Music-Hallconcert. Symphonische werken o. 1. v. Maurice André, m. m. v. de dames iDamia, Valroger, Satne, Armine, Meduria (alten) en de Heer Marjal. Tijdens de pauzes: Persberichten en mededeelingen. Zondag 21 October. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Dr. K. F. Proost, Herv. Pred. te Zwolle. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Ver. Calvijn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. De heer J. Dek ker, g. o. te Bleiwijk. Collecte Chr. ver zorgers in Nederland. Woensdag, 24 Oct., 7% u. n.m. Ds. W. Bieshaar, den Haag. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. Herm. Knoop van Delfs- haven. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% n.m. Ds. R. Kok. Chr. Geref. Gemeente, Nieuwe Kerkgebouw Gouwe, 10 u.v.m. en 6 u. n.m. Ds. J. B. Croes. AMMERSTOL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Hugen- holtz. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. L. R. v. d. Broek. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Geen dienst. 6% u. n.m. Ds. Dekking. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 19 u. v.m. Dr. P. Glas. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Jeugdkerk. Spreker Ds. F. Oort te Gorinchem. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Do heer P. Lyklema. Geref. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 u. njn. Ds. Joh. Vermeulen van Groningen, 's Avonds Jeugdkerk van 'le Chr. Jonge lingsver. „Samuel". GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% U. n.m. Ds. Leenmans. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. A. Land stra. Geref. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. De heer Kuyper, cand. te Den Haag. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 9% u. v.m. Ds. Gun ning van Schoonhoven. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Ds. v. Schup- pen. 6 u. n.m. Ds. de Bruin. OUDERKERK a. <L IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. J. Enkelaar. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Keric, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. J. L. Dtppel. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. van Eist. De Goudsche Melkinrichting Turfsingal. Levari U «tMd» voortref felijk* malk van gecontroleerd vee. VattMMi rtl» STADSNIEUW». GOUDA, 20 Oct. 1928. De Politiemaatregelen in verband roet de staking. Wethouder van Staal c.s. maken den Commissaris der Koningin opmerk zaam dat er wel eens ordeverstoringen hebben plaats gehad. De heer K R. van Staal, verzoekt ons on- deretaand uitgezonden aanvullend schrij ven aan Zijne Excellentie den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland te publiceeren Excellentie, Mijn adres mede namens twee andere wethouders en een aantal Raadsleden verdient een kleine aanvulling. Ik schreef U dat er nooit maar dan ook nooit orde verstoringen hebben plaats gehad. Dit laat ste is niet geheel juist. Jaren terug voor ik hier woonde heeft zooals in de raadszitting van gisteren werd bevestigd ordéverstoring plaats gehad bij een staking van Transport arbeiders, maar uitgelokt door den Werkge ver die met het instellen van een zooge naamde knokploeg daartoe provoceerde. Vijf jaren terug by de Wasschery staking was er eveneens sprake van ordeverstoring, maar juist om het feit dat men ook toen met groot politievertoon verstoring van de orde uitlokte. Voordien was er geen sprake van en zoodra was niet het groot politievertoon ingetrokken of volmaakte rust keerde weer terug. Waar in het eerste geval de werkgevers thans geen suoces meer zouden hebben en het tweede geval juist een bewijs is hoe fout het is onnoodig met groot politiever toon te provoceeren meen ik met deze aan vulling opnieuw ons verzoek warm by U te mogen aanbevelen. Het doet wat vreemd aan dat de wethou der Van Staal, Heeikens en Sanders, om van de leden van den Raad, namens wie dit adres mede is uitgegaan, niet te spre ken, by de verzending van hun schrijven gisteren aan den Commissaris der Konin gin volstrekt niet hebben gedacht aan sta kingen die hier in den loop der jaren heb ben plaats gehad. Het lijstje hierboven ge geven is niet compleet, wy missen daarbij de staking in de sigarenindustrie en in de bouwvakken. Het is jammer, maar het schijnt by sta kingen te behooren dat degenen, die werken willen, worden bemoeilijkt, zy het by het gaan van en naar hun werk of na beëindi ging van hun dagtaak. Daarin zit juist de oorzaak, dat ongeregeldheden kunnen ont staan, terwijl de personen in juaestie ieder voor zich de mees* rustige elementen zijn. Waar thans op alle fabrieken nog wordt gewerkt en bij eenige zelfs nog door een belangrijk aantal menschen, daar is de kans aanwpzig dat moeilijkheden ontstaan. Liet men den werkwilligen kalm hun gang gaan, liepen de menschen niet hier en daar te hoop, ook in de avonduren, de sta king zou het meest histige verloop hebben en door kalm overleg zeker wel zonder den Rijks bemiddel aar kunnen worden beëindigd. Wat èn voor de werknemers èn voor de werkgevers, het beste is. By eenigen langen duur der staking kunnen onmogelijk even tueel de door de werknemers behaalde voor- deelen tegen de directe nadeelen, die zij week aan week ondervinden, opwegen. Geslaagd voor gehouden examens aan de Pontschool. Bij de op 6 October 1.1. gehouden examens aan de Pontschool, Westhaven 45, Gouda, vanwege de Vereen, van Handelsscholen in Nederland slaagden voor Diploma A Machi- nesohryven: Mej. M. Koetsier te Boskoop, Mej. A. Hey en den lieer W. H. Kwinkelen- berg beiden te Gouda en voor Steno-Typiste Mej. Houdyck te Gouda. Zie de advertentie in dit nummer. Een driedaagsehe etalagewedstrijd. De Winkeliersvereeniging „De Korte Akkeren" organiseert een driedaagsehe etar lagewedstrijd op Donderdag 25, Vrydag 26 en Zaterdag 27 October a.s. De officieele opening van deze etalage wedstrijd zal geschieden door Burgemeester Gaarlandt op Woensdag 24 October des avonds 8 uur in het Vereenigingisgebouw, Heerenstraat 5. Alg. Vergadering Bond v. Kaasproducenten. De Bond van Kaasproducenten houdt een algemeene vergadering op Donderdag 25 October 1928, 's morgens 10% uur in de Sociëteit „Concordia", Westhaven, Gouda. De agenda vermeldt o,m,j Bespreking ontwerp^pachtiwet. Nieuwe methode kaasmaken, het vóór en tegen belicht door den heer Huisman, zui- velconsulent en door den voorzitter. Taak der jongeren in de organisatie. Thalia-Theater. Opstanding. Wanneer men de twee meest uiteenloo- pende stroomingen in de moderne filmkunst zou willen aanwijzen dan zouden dit moe ten zijn de Russische film en de Amerikaan- scbe. En daaraan moet worden toegevoegd dat men in Amerika reeds eenige malen ge poogd heeft Russische films te maken, men denke bijvoorbeeld aan de Wolga-bootman. Trilbeelden die hoe verdienstelijk overigens alleen Russische van aankleeding waren maar in wezen volslagen Amerikaansch. Ge heel anders is echter de verfilmingyran Leo Tolstoi's meesterwerk „Opstanding", die deze week in het Thalia-Theater gaal. Deze rolprent is in menige scène voorzoovgr dat te beoordeelen is zuiver Russisch van \om- positie en sentiment en wat ongetwijfeld als een belangrijke verdienste voor een Russisch filmwerk mag worden aangemerkt zonder de hinderlijke en vaak onnoozele duimdik opgelegde revolutionnaire tenden tie. De opname van deze film heeft trou wens sterk onder Russisohen invloed ge staan. Niehiand minder dan de zoon van den grooten Russischen filosoof en vele andere Russen hebben er aan medegewerkt. Dien tengevolge is deze uitbeelding doordrongen van den nobelen geest van hem die verkon digde dat de sterke liefde in staat is ook de diepstverworpenen en laagstgezonken op te richten tot een nieuw schuldeloos leven. Als geheel is deze film van een ontroerende schoonheid, de schildering van Katoosjn'a gevangenschap is van een gruwelijke eer lijkheid, de tocht door de sneeuw en ijsvel den de Russische prins als een vrijwillig lastdier trekkende de slede met het zieke meisje als maar achter de Siberische ban nelingen en dwangarbeiders aan is een beeld van epische kracht. Als een bijzondere aantrekkelijkheid voor een bezoek aan het Thailia-Theater dezer dagen is wel het feil dat de bekende ont werper van de onkantelbare en onzinkbare reddingsboot J. P. Schuttevaer een en ander komt vertellen over de geweldige storm die hy met zijn gelijknamige reddingsboot In het Engelsche Kanaal heeft doorstaan Op alle rangen werd gaarne een luttel bedrag geofferd om dezen sympathieken ouden zee rob enkele stappen nader te brengen tot de verwezenlijking van zijn ideaal, waarmede hy de menschheid hoopt te dienen. Ook verder was het programma als steeds zeer te waardeeren, terwijl het Thalia-strykje op passende wyze voor de begeleiding zorgde. Alg. Vergadering Vrijzinnig Hervormden. De afd. Gouda van de Vereeniging voor Vrijz. Hervormden in Zuid-Holland houdt Vrijdag 26 October te 8% uur een leden vergadering in de Soc. „de Riéunie". De agenda vermeldt o.m.: Verkiezing van 3 bestuursleden in de plaats van den heer F. Tuinatra, die aan de beurt van aftreding is en wegens bedanken van de heeren Ds. J. Borger en A. de Weger Jr. Verkiezing van 2 afgevaardigden naar de Alg. Vergadering op 14 Nov. a.s. te Delft. Bespreking huishoudelijk reglement. Bespreking werkzaamheden voor hec loo- pende jaar. Geslaagd. Voor akte B Fröbelonderwijs slaagden de dames A. Mul, W. Schot en W. van l,eeu wen. Anti-Rev. Kiesvereniging „Vreest God, eert den Koning" te Gouda. Maandag 22 October 1928 des nam. 8 uur houdt de A.R. Kiesvereeniging „Vreest God, eert den Koning" in een der zalen van hel gebouw „Het Blauwe Kruis" aan de West Haven een ledenvergadering. De agenda luidt als volgt: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Mededeelingen van den Voorzitter; 4. Bestuursvoorstel tot, contributieverhooging; 5, Bestuursvoorstel (overgenomen van het vorig bestuur) tot aanvulling vam art. 4 van het reglement; 6. Verkiezing van 2 bestuursleden. (Afgetre den zijn wegens vertrek naar elders de hee ren W. J. Dercksen H.M.zn. en P. A. Vin gerling. Het bestuur stelt voor de heeren W. P. Frederikze en J. J. Veiweij7. Rond vraag; 8. Sluiting.» De wedstrijd OlyinpiaHolland. Onze sportredacteur bericht ons dat do wedstrijd Olympia -Holland op het laatste oogenblik is omgezet, Olympia dus in Utrecht gaat 3pelem. De taak der rood zwarten wordt er niet gemaikkel ijker op, maar we rekenen op een goede jft-estatle. Een inbraak. In den nacht van 2 op 3 Oct. j.l. is in deze gemeente diefstal door insluiping ge pleegd in de R.H.B.S. Het onderzoek dat de politie instelde, bracht aan het licht, dat de dader dezelfde was, die in den Haag en Utrecht soortgelijke diefstallen had ge pleegd. Het bleek te zyn A. J. N. v. R. uit den Haag, die zich hier alleen had meester kunnen maken van een scheerapparaat en een rywielplaatje. Verder had de man wel rondgesnuffeld, doch niets van z'n gade kunnen vinden. Spiegelfabriek en Glasslijperij. In het advertentiegedeelte van dit num mer kan men een advertentie lezen van de hier ter stede gevestigde spiegelfabriek en glasslijperij, een bedrijf zooals men in onzo gemeente nog niet aantrof. In deze fabriek wordt het spiegelglas verwerkt voor alle doeleinden, als salonspiegels in alle stijlen, theebladglazen met ringen voor het vrij waren van beschadiging, badkamerspiegels met nikkelen schroeven, spiegelplateaux, damestoiletspiegeltjes, presse-papiers, eta lageplaten, autoruiten, partyspoortglazen, blank geslepen glas voor serredeuren en nog vele andere artikelen. Voor de vele meubelfabrieken en bouw ondernemers zal dit bedrijf hier zeker een uitkomst zijn, nu men zoo spoedig alle ar tikelen kan bekomen. Wy wenschen deze nieuwe inderneming veel succes toe. Schouwburg-bioscoop. Het idee van de operette-film is een vruchtbaar idee geweest. Duitschland en la ter ook Amerika heeft ons al menig film product gebracht, waarvan het scenario het operette-libretto tot basis heeft gehad. De ijverige directie van den Schouwburg-bios coop heeft als al vele malen oen operette film gebracht, wel wetende, dat het een genre is dat momenteel populair is. De ra dio, die wel haast eiken dag walsmuziek van Strauss doet hooren, heeft ongetwijfeld een zeer belangrijk aandeel in het succes dat deze films hebben gehad. Al is deze film getiteld „Zijn laatste wals" (naar „Der letzte Walzer" van Oskar Strauss), de laat ste operettefilm zal 't wel niet ïtin. Een drietal van de keurbende van de V»-artiS" ten hebben de hoofdrollen in dew 'iolprent vervuld. Allereerst moeten we als loodanig Wij maken onse en lezereseen opmerkzaam dat er geen beter publiciteitamiddel in Gouda en omgaving is den de ZATERDAG-EDITIE van de roor het plaatsen van aanvra gen en aanbiedingen van DIENSTPERSONEEL en eveneens voor het annon ceeren van aanvragen en aan biedingen van KOOP en VERKOOP alsook van HUUR en VERHUUR Wij hebben voor deze soort advertentiën een speciaal tarief vastgesteld: n.l. van 18 ge wone regels MN QULDKN elke regel meer 0.12%, mits contant aan ons Bureau: MARKT Mt Uiterste termijn voor ZATER DAGMORGEN 9 uur. Zend vooral vroeg in. BEaARANDEERDE 0PLAQE MINSTENS 6150 EX. noemen Liane Haid, die een voorbeeldige creatie geeft Van het prinsesje, dat aan een haar onbekenden man werd uitgehuwelijkt, Suzy Vernon, die voor hofdame speelde en dan de opvolprezen charmeur Willy Fritsch, die zooals wij dat van hem gewoon zijn een kranige adjudant was. Wegens een ernstige beleediging van zyn meester, grootvorst Alexis (goed gespeeld door H. A. von Schlettow) is onze adjudant ter dood ver oordeeld. Eén gunst wordt hem voor de executie toegestaan: hy kiest 'n laatste wals met het lieftallige hofdametje. Wij behoe ven er wel nauwelijks aan toe te voegen, dat dit het begin is van... -liet het einde, maar een gelukkig leven aan de zijde van z'n uitverkorere. Naast dit pittig gespeelde hoofdnummer, waarbij het strijkje aardige muziek doet hooren, wordt een vroolyk num mertje: „Zyn huwelijksdag" vertoond en een fraaie film over het Reuzengebergte met imposante opnamen. Morgenavond zal de oude iieer Schutte vaer de Bioscoop bezoeken en het publiek vertellen van zyn tocht tijdens een hevige westerstorm in het Engelsche Kanaal. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 17 Oct.: Hendrikus Francis- cus, z. v. H. F. Vroeswyk en C. S. van der Graaf, J. v. d. Heydenstr. 24. Cornelia Adriana, d. v. A. Tuynenlbur'g en J. B. van Wyk, P. C. Bothstraat 84. Johannes, z. v. J. Scharleman en E. Dijkman, Lemdu!- steeg 26. Teunis, z. v. T. Blok en A. C. van Wijngaarden, Gr. van Bloisstr. 60. 1)8 Oct.: Cornelia, d. v. P. van Leeuwen en G. Ernst, Groeneweg 47. Johanna Wilhelmina, d. v. A. W. Bunnik en W. M. Wassing, Vest 29. ONDERTROUWD: 18 Oct.: M. A. J. Evers en H. C. Groer.endaal. A. van Tok en P. J. Kastelein. J. M. 'Mimpen en M. H. A. Houtman. OVERUjEDEN: 17 Oct.: Juditje Groot- veld, 15 j. Agenda. 22 Oct. 8% uur. Café „Harmonie" Markt. Goudsche Winkeliersvereeniging. Leden vergadering. Zondagsdienst doktoren. Vanaf hedenmiddag 3 uur tot Zondag nacht 12 uur kan men zich voor medische hulp wenden tot de doktoren De Boer, Gouwe en Evers, Oosthaven. Apotheken. De apotheek van den heer E. Grendel, Tiendeweg, is tot en met Vrydag 26 Oct. benevens den daarop volgenden nacht ge opend na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). UIT ÖEN OMTREK. GOUDERAK. De afttee&big Goudarak der Zuid-Hol land- tehe yorem. ,,He4 Groene Kruis", houdt een ledenvergadering op Dinsdag 23 Ooto- ber a's., 'ai avond» hajf acht, in de zaal van den haar S Ooms. De agemia vermeld 1. Opening). 2. No tulen 8. Aanbieding begrooling 1929. 4. Verkiezing bedtuureledon, aftr. de hoeren BAftnalból on II. Bergman. 5. Punten van bedrijving! voor de al gem oen o vergade ring op 31 October a.s. 6. Rapport com- mime-W ij kVerpleging7. Rondvraag. 8. Sluiten. HAiAETRBGHT. De Raad dezer gemeente is bijeengeroe pen tegen Woensdag 24 October a.s. voor- widdags 10 uur. De agenda vermeldt; 1. Benoeming leden Bedrijven-Commissie. Rekening 1927 en Begrooting 1929 Bur- Se'Hjk Armbestuur. 3. Verbouw voormalige Hoofdonderwyzerswoning. 4. Vaststelling Pensioensgrondslagen Th. Jansen. 5. Af- en overwirrijvingen, dienst 1928. 6. Begroo- T REEUWIJK Geweigerd tolgeld te betalen. I Don*terdagnud«iag werd door den automo/ biliet E. A. L. uit Rotterdam aan ilou Goudsohen Tol en ook aan den Reeuwijk sclien Tol op den straatweg Gouda-BoJo- gruven opzottojijk gewegerd toigoid te oe- teten. Toen de lx*.ongenoemde automobilist voor het tolhek kwaan stond dit ojftn eu reed hij door. De tolg-arder gooide onder hot doorrijden, het tolhek dicht, waardoor do auto werd ba-whadl^I. Aan den Rexi- wijkschen Tol giilu..tte hot hem eveneens do tolhekken zonder te betalen te paeseeren, juist op t oogetibiik, dat van tegenover gestelde riohting een auto doorreed, waar voor do tolhekken waren geopend. L. heeft zioh tot de politie gewend, voor zooveel betreft de besohadSgingi van den <&u tb* Ver';oora-drtfliim'.ngieri haddon niet plaats. VL1ST. De Raad dezer gemeente is bijeengeroe pen tegen Dinsdag 23 October a.s. voor middags 10% uur. De agenda vermeldt: 1. Begrooting 1929. 2. Rekening 1927 en Begrooting 1920 Burgerlijk Armbestuur. 3. Af- en overschrijvingen, dienst 1928. Een zitting tot in den nacht. In ver hitte atmosfeer. Stenogram niet onaantastbaar. Van Staai's com pliment. Het huis van den stor- tingsdienst. Naklanken van de A. J. C.-ontvangstDe bijzondere politiemaatregelen in verband met de staking. Onbehoorlijke critiek. De nasleep. Wat een zitting Woensdagavond! Van half acht tot nagenoeg half twee in den nacht, zes uren achtereen! Er is daar mede weet een eind gemaakt aan de kort geleden ingestelde gewoonte om de zitting te elf uur in den avond te beëindigen, ten einde tenminste de Stenografen en mis schien ook de pers in staat te doen blijven hun moeizaam werk te verrichten. Het schijnt dat als de Kaad politiek spel te spe len heeft, aan geen tijd meer wordt ge- dacht. Reeds in het begin van de zitüng kwam er al direct een verhitte atmosfeer, die voor het verder verloop gedurende den avond deed vreezen. By de vaststelling der notulen maakte Mr. Dq Witt Wynen de op merking niet geheel accoord te kunnen gaan met het stenografisch verslag van de jong ste raadszitting waarin het door den wet houder Van Staal gesprokene betreffende het voorstel-Koemans c.s. inzake het zie kenhuis niet geheel juist is weergegeven Daarin staat niet de door den heer de Witt Wynen en ook anderen gehoorde uitlating van wethouder Van Staal: „stelsellooze poli tiek der liberalen" en ook niet door anderen gedane interrupties, die by het debat over deze zaak zyn gehoord. Hoewel Mr. de Witt Wynen daarmede volstrekt geen blaam wil de werpen op de stenografen, die zeer moei lijk werk hebben te verrichten in de vaak roerige raadzaal, achtte wethouder Van Staal het toch noodig deze opmerking een grove beschuldiging tegen de stenografen te noemen, waarby Zyn Edelachtbare het oirbaar achtte den heer de Witt Wynen als leugenaar en onbetrouwbaar te qualificee- ren en deze als zoodanig met zijn lotge- noote Mevr. Riesz aan den „schandpaal" t<^ nagelen", al was het dan maar alleen in figuurlijken zin. Heel vriendelijk was dat niet en de Voorzitter van den Raad ver zocht dan ook dezen wethouder deze quali- ficaties terug te nemen, wyl ze den wet houder zoowel als de vergadering ontsier den. Wat niet gelukte. Wethouder Van Staal kon zich daartoe niet opwerken. Woedend over dit correcte verzoek van 's Raads voorzitter handhaafde hy zyn belee diging. Die beleediging gold ook ons, wijl wy in ons verslag en overzicht van de vo rige raadszitting de bedoelde uitlatingen hebben neergeschreven, omdat ook wy ze hebben gehoord. De wethouder Van Staal grondt zyn grove bejegening op den tekst van het ste nogram, waarin de bewuste woorden niet voorkomen. Hy vindt daarin het onomstoo- telyk bewijs dat die woorden door hem niet zyn gebezigd. Maar weet dan de wethouder Van Staal niet en is het ook thans niet even onomstootelyk bewezen dat een steno gram van den besten stenograaf niet on aantastbaar is, dat deze zeker bekwame menschen ook wel eens iets ontgaat, dat interrupties vaker niet worden opgenomen, wyl ze tijdens de discussies heen en weer vliegen en wanneer ze in drift dus snel worden uitgesproken, door stenografen ook wel eens niet k u n n en worden opge nomen? Er ontbreken toch meerdere uit drukkingen in het stenogram? Geen goed stenograaf zal dat ontkennen. Alleen de wethouder Van Staal acht zulks niet be staanbaar! Maar dat zegt ons niets. De Gemeentelijke Stortings- en Ophaal dienst, waarover in den Raad zoo heftig is gedebatteerd, komt binnenkort tot stand. Althans de Raad heeft al voor huisvesting daarvan gezorgd door den aankoop van het pand waarin voorheen Slavenburg Co.'s Bank was gevestigd. Heel vlot is die aan koop niet tot stand gekomen, al verluidde reeds geruimen tijd dat de gemeente op dat perceel voor het genoemde doel beslag had gelegd. Gold eensdeels de tegenstand tegen dezen aankoop het ontbreken van gegevens wat de gemeente precies met dit pand wil, anderdeels meende men dat het gebouw van Gemeentewerken r.art de Turf markt, waarvan een gedeelte voor Bouw- en Woningtoezicht zal worden in beslag geno men, waardoor het als woonhuis zeker niet meer geschikt zal zyn voor den pas be noemden ingenieur, wellicht tot huisvesting van den Stortingsdienst zou kunnen worden ingericht. In dat geval zou de gemeente een uitgaaf besparen van 16.600.-, omdat de aankoop van het perceel aan de Lage Gouwe achterwege zou kunnen blyven, daar de ingenieur dan een huis naar eigen keuze zou kunnen nemen. De van /erechillende zijden aangevoerde bezwaren werden door wethouder Van Staal niet gedeeld, slechts werd gezegd dat het nieuwe pand pro ductief zal worden gemaakt. En daarmede werd de koop gesloten. Een beslissing of de benoemde ingenieur in het huig van Ge meentewerken zal komen, Werd niet geno men, aangezien de Raad niet te hooren kreeg welke ruimte er, na de inrichting der kantoren nog zal overblijven. Wethouder Van Staal achtte'het noodig aan de door Mevr. Riesz geopperde beswa ren dezen uitleg te geven, dat de bedoeling daarvan was den Stortingsdienst zoover mogelijk naar achteren te dringen. Een al lesbehalve loyale onderstelling, waartegen Mevr. Riesz dan ook met kracht opponeerde. Met twee interpellaties, die byna den meesten tyd van den avond hebben gevor derd, werd de agenda besloten. De eerste gold de ontvangst van de A. J. 0. ten stad- huize en de daaraan verbonden kosten, de tweede betrof de aanvrage /an rykspolitie door den burgemeester met het oog op de ■staking. Resultaat hebben beide interpellaties niet opgeleverd. Dr. Hoffman en de heer Ver kerk hadden vragen gesteld welke beoogden te doen uitkomen, dat zy de ontvangst der A. J. C. officieel ten stadhuize afkeurden, en niet verdedigbaar achten soowel uit een principeel als uit een financieel oogpunt. Zy beschouwen de Arbeiders Jeugd-Cen- trale als een organisatie, welker doel strij dig is met de gezagspositie, die de verte genwoordiger van de Kroon inneemt. Uit de hierover gevoerde Desprekingen, waaraan van de zyde der S. D. A. P. door de heeren Fokkers en Van Staal is deelge nomen, beschouwingen gevolgd, waar in ook het godsdienstig element werd be trokken, hetgeen zoowel voor Mr. de Witt Wynen als voor den heer Van Wijnen aan leiding was daarover hun leedwezen uit te spreken. Zy gaven daarby te kennen dat deze aangelegënheid, die men verschillend kan beoordeelen, toch niet van zooveel ge wicht moet worden geacht om daarover op dusdanige wijze te gaan debatteeren. in een sober betoog heeft de Voorzitter zyn standpunt uiteengezet. Blijkens zyn bij de ontvangst gesproken welkomstwoord ook heeft burgemeester Gaarlandt deze organisatie beschouwd als een jeugd groep, waarin een paedagogisch element zit, dat van maatschappelijk belang moet worden geacht. De andere interpellatie betrof eveneens de gezagsquaestie, maar op geheel ander terrein, n.l. de gezagspositie van den bur gemeester als hoofd van de politie. In die qualiteit heeft burgemeester Gaarlandt er in toegestemd, vragen van deii heer Fokkers te beantwoorden naar aanleiding" van 's bur gemeesters besluit tot het inroepen van bij zondere politiehulp, met het oog op de sta king in de Goudsche Aardewerkindustrie. Het besluit van burgemeester Gaarlandt om, nu de staking een belangrijke uitbrei ding heeft verkregen, extra politiehulp in te roepen ter verzekering van rust en orde in de gemeente, is door meerdere S.D.A.P.- sche en R.K.-leden scherp veroordeeld en ge noemd het provoceeren van ongeregeldhe den. Zelfs ging de wethouder van Staal, daarbij gesteund door wethouder Heerkens zoover de bijzondere politiemaatregelen ge heel overbodig te achten, terwyl de eerst genoemde wethouder deae maatregelen zelfs waanzinnig durfde noemen. Burgemeester Gaarlandt heeft kort en goed gezegd dat de extra politiehulp door hem noodig is geoordeeld om werkwilligen die bescherming te verleenen, waarop zy als burgers recht hebben, en dat de getroffen maatregelen eerst dan zullen worden inge trokken wanneer het moment daarvoor naar zyn oordeel zal zyn aangebroken. De burge meester, zoo heeft de raadsvoorzitter het gezegd, moet in dat opzicht zyn taak ver staan. Het is onjuist dat den burgemeester ver weten is dat deze de zyde der werkgevers heeft gekozen. Immers, de burgemeester heeft tot taak aan ieder zyner burgers be scherming te verleenen, wanneer deze noo dig is. Wie staken wil, staakt, maar wie werken wil, die behoort bescherming te wor den verleend om zulks te kunnen doen. En nu weet men toch uit de practyk wel, on danks alle betuigingen die er in den Raad zijn gedaan dat de rust en orde zyn ver zekerd en dat de mentaliteit der bevolking daarvoor borg staat, dat werkwilligen in een stakingsperiode door de stakers en hun leiders gaarne worden begeleid en in op tocht thuis gebracht. En de risico, die daar uit voortvloeit, dat door een of ander woord of eenige daad heel gemakkelyk een ern stig gespannen verhouding met de daaraan verbonden .gevolgen kan ontstaan, heeft burgemeester Gaarlandt niet op zich geno men maar maatregelen getroffenopdat de rust en de orde in de gemeente vèrzekerd zou zyn. Uit 's burgemeester woorden is het duide lijk gebleken dat van provocatie in deze ab soluut geen sprake is en dat het algemeen belang der gemeentenaren hem tot politie- versterking heeft genoopt. Voorzorg voorkomt zorg, dat is gebleken de gedachtengang te zyn des Burgemees ters. Langs dezen weg zal beter de rust en orde worden bewaard, dan wanneer, zooals ttl den Raad, den burgemeester is toege voegd dat hy het vertrouwen der arbeiders klasse heeft verloren. En evenmin is voor de rust en de orde bevorderlijk dat den burge meester is gezegd dat hy overstuur is, en op een gegeven oogenblik zijn verstand min of meer kwijt was, zooals de wethouder Van Staal dat heeft verklaard. Burgemeester Gaarlandt heeft er eens om gelachen, maar heeft voet bij stuk gehouden. Hij ia verantwoordelijk, niet een of meer wethouders of de Raad'en daarom dient in den burgemeester het volle vertrouwen te worden gesteld. De discussie over de politie heeft nog een nasleep gehad. De wethouder Van Staal heeft noodig geacht met medewerking van zyn «politieke vrienden een poging tfc wagen oin, den burgemeester, die ten aan zien der politiemaatregelen zyn eigen weg wilde gaan, van dien weg af te duwen door aan den Procureur-Generaal en den Com- miasaris der Koningin te verzoeken hunne medewerking tot terugroeping der politie te verleenen. Wat het resultaat dezer inmenging in de bevoegdheid des burgemeesters is, weten we niet. Dahrin zullen we ook heden niet tre den, maar wel willen we even de aandacht er op vestigen dat de methode van wethou der Van Staal en do zynen toch allerminst strookt met den in zijn betoog in den Raad uitgesproken wensch tot de arbeiders om rust en orde te handhaven. Wethouder van Staal en de zynen onder werpen zich door hun inmenging in politie zaken niet aan de leiding van den verant woordelijken burgemeester. Wanneer zij zeli' voorgaan de verant woordelijke leiding niet te gehoorzamen, dan heeft hun verzekering voor de arbeiders niet de minste waarde. Dezer dagen is van de hand van K. R. van Staal een schotschrift verschenen, dat zyn oorsprong dankt aan de discussies in den Raad en hetgeen wy daarover hebben geschreven. 'De titel zoowel als de inhoud wyst er op dat de schrijver een persoon lijken stryd heeft aangebonden tegenover ons en anderen, die gemeend hebben, tel kenmale wanneer dit noodig was, zijn woor den en daden als off:cieel persoon aan cri tiek, moest het zyn aan zeer scherpe cri tiek, te onderwerpen. Wy zullen daarmede voortgaan wanneer tn op de zakelijke wijze, die ons goeddunkt, zonder ons, we hebben het reeds eenmaal gezegd, te laten intimideeren door welke publicaties ook. Het hierboven genoemde pamflet-Van Staal is in de vuilnisbak gedeponeerd. Het is de beste plaats. LUCHTVAART. Nog steeds geen tijding van MacDonald. Tot dusver is oradunks een nauwkeurig onderzoek, dat langs do Wcetkust van Ier land is ingesteld, nog niets nadlerS omtrent bet lot van tien Britsohen aviatewr Mac- Üy>na8d liekendJ. ADVERTENTIEN. Voorloopig kosteloos. Bij vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Rotterdam d. d. 19 October 1928 is L. BRANDSE, meu belmaker en winkelier, Lange Groe- nendaal te Gouda verklaard in staat van faillissementzulks met benoeming van den E. A. Heer Mr. B.I. ZIJLSTRA tot rechter-commissaris en van onder- geteekende tot curator. Mr. M. DE MOL. GOUDA. 20 October 1928. Markt 46. In klein gezin GEVRAAGD een genegen alle voorkomende huiselijke bezigheden te verrichten. Adres Mej. EMEIS, Bleekersingel 71. PROVINCIAAL ZIEKENHUIS nabij Santpoort. (voor geesteszieken) Aan bovengenoemd Ziekenhuis kun nen voor spoedige indiensttreding eenige inwonende worden geplaatst. Leeftijdsgrenzen 19—34 jaar. Het aanvangssalaris bedraagt voor hen die den 21 jarigen leeftijd be reikt hebben f 12.per week met kost en inwoning en geneeskundige hulp. Alleen schriftelijke sollicitatie in te zenden aan den Eersten-Geneesheer- Directeur. 2087 25 GEVRAAGD voor den Haag een flink voor direct. Loon f 35 per maand, werkvrouw voor het ruwe werk aan wezig. Br. aan Mevr. E. PFEIFFER, Laan van Meerdervoort 229, Den Haag. GEVRAAGD: Een nette niet beneden de 18 jaar, door Mevr. E. A. TOL—de Jong te Lisae. TERSTOND GEVRAAGD, wegens sterfgeval een 40 A 50 j., P.G. Bij Weduwe J. DE JONG, Lageweg, Oudekerk a. d. IJssel. GEVRAAGD, leeftyd 14—15 jaar. Aanmelden: GOUWE 38, iederen werk dag, behalve Zaterdag. 2078 8 GEVRAAGD (pijn. 14 j.) voor weg-brengwerk en bakkerij bdj FIRMA T. ZAAL, Banketbakkerij, Markt 32. BOEKHOUDEN, TALEN, enz. Opleiding voor Kantooi" en Praiktijk. Aangifte dagelijks. Zie emmen-ui/tsLagen' in dit nummer. WESTHAVEN 45 GOUDA. TE KOOP wegens vertrek uit de gemeente een in 1928 nieuw gebouwde Zoutmnnstraat 54, met mooi uitzicht op de Bur. Martenssingel. Te bevragen bij den bewoner L. DE VRIES Jz. PRACHTSORTEERINO TEL. 517. 10 FRANSCHE SARDINES - Merk AmieuxFrèree 1/4 bl. 1.101/8 bl.65ct. „Billet" 1/4 bl. 90 ct. 1/8 bl. 55 ct. J. C. FICKWEILER Lang* Tiendeweg Na. 46, Talafoon 549 HOOFDTREKKING OER m ONHERROEPELIJK 31 OCTOBER A l. LOTEN ALOM VERKRIJGBAAR WOLLEN- en GESTIKTE DEKENS HEEREN-KLEEDING - MEUBELEN I alles op gemakkelijke betalingsvoorwaarden I Goad ingericht* Autoherstelplaats Ford-batterij passend voor bijna alle auto's f34. Laadstation voor accumulatoren Groote voor Autobanden

Goudsche Courant | 1928 | | pagina 4