EEN RADIOTOESTEL VICKS Volgende week verschijnt GOUDSCHE VRAAGBAAK Meirn EnM- ie Kat ttheümatisi BONBON ROMAIN, ZAAL'S Banketbakkerij Uitgave A. BRINKMAN ZOON Gouda GEBR. GRAVESTEIJN Hat selectiefste toast.ei Gouwe 191 Telaf. 451 PREDIKBEURTEN. Sluipwijk en de droogmaking LAATSTE BERICHTEN. Bngistirij „Het Groene Kruit" B hfet voor iederen Gouwenaar B ONMISBARE JAARBOEKJE voor 1929 Allerlei gegevens en inlichtingen van officeelen en niet-officieelen aard, die ieder inwoner van Gouda weten- moet Prijs 25 cent door inwrijven Pijnlijke plekke oplossing Bi/qpQlfWer* *n degelijk sprake van oprichten vap gebou wen. Mocht door den Raad een ander stand punt worden ingenomen, dan zal geen bouw vergunning kunnen worden verleend. Im mers dan is geen vergunning noodig en zou de Raad bij het verieenen daarvan zyn be voegdheid overschrijden. Adressant heeft zelf in eerste instantie vermoedelijk ook aan genomen, dat <wat hij wilde oprichten, een gebouiw was. Nu hy tot ander inzycht is ge komen, komt hy ih het beroepschrift met zyn eigen opvattingen in strijd niet alleen, doch verlangt tevens van den Raad een be schikking, welke, zoo zy op de door adres sant aangevoerde gronden zou worden ge nomen, een tegenstrijdigheid zoude inhou den, welke stryd met de Wet onmiddellijk zou doen voelen. B. en W. zetten in den breede uiteen op welken grond zy zich houden aan het eerder genomen besluit en geven den Raad in over weging af wijsend op het beroepschrift te beschikken. Reorganisatie van het Gemeentelijk Financieel Beheer. Het voorstel betreffende do reorganisatie van het financieel beheer, benevens de vast stelling van een centrale incasso en van een centrale administratie zal Maandag a.s. in in een besloten zitting van den Raad door den adviseur der gemeente, den heer Keeg- stra, directeur van het Gemeentelijk Giro kantoor te Amsterdam, worden toegelicht. De openbare behandeling, welke zou plaats hebben op Maandag jus is thans uit gesteld tot Maandag 5 Nov. a.s. Aankoop van gTond van de heeren Begeer. De heeren M. G. Begeer en P. C. W. Begeer, respectievelijk wonende te Gouda en te 's-Graverihage, hebben de Gemeente voor een som van 11.1)00 te koop aangeboden de aan de Gouwe gelegen perceelen weiland kadastraal bekend gemeente Gouda in sectic G nos. 992 en 1166, gezamen'yk groot 2.22.90 H.A. Deze perceelen zyn tot 1 No vember 1929 verhuurd aan den heer C. Blommestein te Gouda, voor een som van 420 per jaar, welke huursom vanaf den dag van overdracht ten bate der gemeente zal komen. Onder mededeeling, dat de koopsom e:i-de op den koop vallende kosten uit geldleening zullen moeten worden gekweten, stellen B en W. den Raad voor tot aankoop van de ge noemde eigendommen over te gaan. Kasgeldleeninf 200.000. B. en W. deelen den Raad mede dat hen door de heeren Staal en Co. q.q., bankiers te 's-Gravenhage, een aanbieding is gedaan voor kasgeldleëning ad 200.000.voor 'den tijd van zes maanden tegen een rente van 4% per jaar en een courtage van per duizend van het nominaal bedrag der leening. De beschikbaarstelling vati het leenings- bedrag zal per 15 November a.a. kunnen plaats vinden. De gemeente betaalt in rekening-courant voor opgenomen gelden één procent boven het ptomesse-disconto der Nederlandsche Bank, dus momenteel 6 Waar het te voorzien is, flat binnen be trekkelijk korten t\jd de rekening-courant der gemeente een vry belangrijk debet saldo zal aanwijzen, meenen B. en W. goed te doen gelet op het te lwsparen bedrag aan rente bovengenoemde aanhieding te accepteeren en stellen mitsdien den Raad voor, met de heeren Staal en Co. q.q., ban kiers te 's-Gravenhage, een tydelyke kas- geldleening op de hiervoren genoemde voor waarden aan te gaan. Een radio-installatie voor de Wijkverpleging. Op Initiatief van eenige Goudsche inge zetenen, die veel respect hebben voor het goede en menschlievende werk doo» de Wijkverpleging in den loop der jaren hier ter stede verricht, is een comité opgericht dat zich ten doel stelt de Wijkverpleging, het door velen zoo gewaardeerde Zieken huis aan de Wasthaven, een radio-installatie aan te bieden. In dit comité waarvan voorzitten is Ds. Voorsteegh, hebben mede zitting genomen Mevr. A. E. RieszNoothoven van Goor en Mevr.. J. E. TieterBrinkmfih en de hee ren J. K. Begeer, A. Bertheux, A. C. van Berkel, P. ,S. (Dauviilier, J. Dercksen H. Mzn., L. «M. Enneking, W. A. Hoyng, W. M. van Hu/lzen, G. C. Kamphuyzen, L. J. J|0pers, J. H. Mekkink, I. Mogemlorff, A. R. van de Putte, J. Reneman en C. J. Revet. In een dezer dagtn gehouden vergade ring werd uit dit comité een bestuur geko zen,, bestaande uit dq heeren Ds. Voor steegh, voorzitter, W. A. Hoyng, vice-voor- zitter, A. R. v. d. Putte, ie secretaris, G. C. Kamphuyzen, 2e secretaris, J. Reneman le penningmeesetr, J. H. Mekkink 2e pen ningmeester en de heeren I. Mogendorff en P. S. Dauviilier. Het Comité zal zich binnen korten tijd tot de ingezetenen wenden om bijdragen voor dit doel, waarmede ongetwyfeld velen zullen sympathiseeren.Wy hopen spoedig in staat .te zyn meerdere bijzonder heden te publiceeren. Gaarne stellen wy ons beschikbaar om reeds, thans bijdragen voor dit sympathieke doel in ontvangst te nemen, waarvan dan verantwoording in ons blad zal geschieden. Schouwburg-bioscoop. Na een fraaie natuuropname van Frank- Voor het door den brand getroffen gezin in de Prins -Hendrikstraat. Wie doet er mee? Wie wil meedoen het door den brand Zaterdagnacht in de Prins HenJrikstraat zwaar getroffen arm gezin te helpen uan wat geld tot herstel van het door brand geteisterd huis en de inrichting daarvan, opdat de man weer in staat zal zyn door arbeid in zyn onderhoud te voorzien? Hier is hulp dringend noodig. Nag kwam in: van v. d. K. 1.A. Z. 2.50. Totaal thans 47.-r-. furt am Main zagen wy in de Schouwburg- bioscoop gisteravond allereerst een werke lijk aliervermakelijkste film „De Korfbal- held", io 't programma aangekondigd als een komische sportgeschiedenis van ouder- trots en jeugdige verliefdheid. Er is écht gezond gelachen gisteravond om den goesti- gen inhoud van deze rolprent. De ftihoud van de film komt kort en goed hier op neer, dat twee jongelui, vrijwel van hun geboorte af door him beide vaders die eerstyds dikke vrienden waren een onveraoen!Ijken haat tegen elkander wordt ingeprent, waarvan de oorzaak was een ruzie, die hun beide sprui ten in de kinderwagen hadden. De veeto ge reikt haar hoogtepunt als 'beiden verliefd geraken op hetzelfde meisje, dat hen om de beurt haar gunsten schenkt. Hoe door een byna verloren korfbalwedstryd de vriend schap hersteld wordt en ook de juistheid tvan het spreekwoord van de honden, die om een been vechten wordt in het verdere ver loop der film vertoond. Een goede film, goed spel en soms opnamen van een werke lijk verrassende artisticiteit. Het tweede hoofdnummer wai getiteld „Het model" een verhaal uit het bonte schit- dersbohème van New-York, mef in de titel rol de bevallige Fox-star Olive Borden, 't Is de geschiedenis van een jong meisje, dat> om voor haar familie geld te verdienen' zich in New-York als schildersmodel ver huurt. Door een lage streek van dén schil der, waarvoor ze poseert, komt ze tegenover haar ouders in een onaangename positie, waaruit zq door een jonge kunstkooper, die al spoedig (bemerkt had dat dit jonge meisje in *t milieu, waarin ze verkeerde niet thuis hqorde, wordt gered, met de gebruikelijke 'daaraan verbonden gevolgen. Een goed gespeelde film. Geen spreekuur. De Wethouder van Sociale Aangelegenhe den, A. Heerkens, zal in plaats van Dins dag a.s., Woensdag 31 dezer des voormid dag» van Ml12 uur spreekuur hoeden. Besmettelijke ziekte. Ten stadhuize werd in de afgeloopen week aangifte gedaan van een geval van roodvonk. Verder 13 door twee landbouwers aangif te gedaan van het voorkomen van mond- en klauwzeer onder hun vee. Een heugelijk feit. Ter gelegenheid van ,de ingebruikneming van het nieuwe ovengebouw van Goedewaa- fgens Koninklijke Pijpen- en Plateel fabrie ken vend Vrijdagmiddag in het schaftlokaal der fabriek een bijeenkomst plaats, welke een eenigszins feestelijk karakter droeg. Namens het nog werkende personeel, be staande uit ongeveer 50 van het personeel in normalen tyd, werd bij monde van éér. der chefs de Directie in verband met het heugelijk feit toegesproken, waarbij een bloemenhulde werd aangeboden. Verder werd1 de tyd aangenaam gesleten onder gezelligen kout, waarbij van de zijde der Directie sigaren en versnaperingen werden rondgediend. Mede in verbdnd met den feestdag woei van het dak vanj het nieuwe gebouw de va- derlandsche driekleur De Goudsche Melkinrichting Turfsingel. Levert (J studs voortref felijke melk van gacontrolaard vaa. I IMRIIIII Thalia-Theater. De Smarten van Satan. „lel. bin der Geist der stefcs vemeint, deun alles was entsteht ist wert dass es zu Grur de geht". De edelste gevoelens van de men- schen te vernietigen, de felle begeerten naar het kwade te doen ontbranden is de natuur van het pvezen belichaamd In de elegante en schatrijke prins 1 ucio Runini. Dat wezen nooit met harde dwang nopend tot wan daden doch door zyn geraffineerde aanwe zigheid steeds prikkelend tot nieuwe on deugd. Voortdurend onder inwendige smar ten om het immer v.eer moeten verleiden. Want slechts dezulken die aan de machtige verlokkingen kunnen weerstaan, is het ge geven den grooten verleider een oogeriblik van zyn pijnen te verlossen en een korten tijd weder te stellen op de hoogten waarvan de zonde van hoogmoéd hem had doen neer ploffen. Zou er één filmartist aan te wyzen zyn wiens uitbeeldingskracht en voorkomen zich by de vertolking van een zoodanige fi guur in zoo sterke mate aansluiten als wel van Adolphe Menjou. Wat deze speler in de rolprent „de Smarten van Satan" heëft weten te bereiken is meer dan duivclsch het is satanisch. Van een ontstellende in tensheid zyn dok de uitingen van Lia de Putti, wier schoone slanke'lichaam een ge makkelijk werktuig der herleiding is. Een werktuig echter dat aan hek werk ten gron de gaat. Zoo is deze gansche film van een hevige bewogenheid, ^ie haar hoogtepunt bereikt ais den Satan; zyn innerlijk zelf openbaart en door zijnVeigen afschrikwek kendheid zyn slachtoffer doet -vluchten aan de borbt van «et meisje dat ondanks alle vernedering den jongen schrijver was blij ven beminnen met een liefde, waarvoor reeds eenmaal de duivelskunsten het onder spit hadden moeten delven. Deze reine blykt sterker dan de macht van den bocxe. Behalve deze zeer belangrijke film die be werkt naar het zoo bekend geworden boek van de Engel sche schrijfster Marie Correlli „The Sar rows of Satan", wordt nog een leuke Christie-Comedie vertoond en verder een zeer uitgebreid journaal. In het Hollands Nieuws komt daarby onder meer voor de in- dienststelling van de nieuwe pont te Schoon hoven. Op welk trilbeeld we verschillen Je bekende Gouwenaars konden ontdekk.-n. Het Thaiia-strykje illustreerde de ver- tooning op passende wijtze. Tuinbouw-export naar Ierland. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken, geeft aan expor teurs van tuinbouwproducten in haar dis trict in overweging, voor het geval zy han del dryven of wenschen te drijven op Ier land ten kqntore der Kamer, Oosthaven 38, inlichtingen te winnen. Agenda. 27 Oct. 8 uur „Concordia" Feestavond G.S.V. 29 Oct. 8 uur Raadzaal stadhuis Gemecnte- faad. 3lOct. 3% uur Cafe Central ingang Zeug straat ledenverg. afd. Gouda N. O. G. 2 Nov. 2% uur Hotel „de Zalm" Filmver- tooning en demonstratie Liebig Comp. 5 Nov. 8 uur Remonstrantsche kerk, Propa- ganda-kunstavond ten bate van den Ne- deriandschen Blindenbond. Elke Dinsdagavond 8 uur Clubavond Dam club „Gouda" Bovenzaal Café Duinstee. Apotheken. De apotheek van de Firma Weyor, Gouwe, is tot en met Vrijdag 2 November, benevens den daarop volgenden nacht ge opend na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Medische dienst. Vanaf hedenmiddag tot en met Zondag avond 12 uur kan iaën zich voor medische hulp wenden tot de doctoren Dr. Hoffman, Bleekerssingel en Dr. Meeter, Kluw.singel. UIT DfiN OMTREK. BERKENWOUDE. Donderdagavond: had alhier in het café \ai. den heer P. Berkouwer de jaarlijk- sche vergadering plaats van de leien der ijsjCtlul» Berkenfwoude. l it de rekqniiig van den peniii'ngme-eter bleek dat de ontvang sten hadden badraigen met het saldo j^an het vorig'jaar f (307.56 en de uilgaven 1 164.70, baiig saldo f 142.83. Bij acola- imvtie werd t>t bestuurslid herkozen, de heir J. de Groot Jacz. en in de plaats van den heer O,M de Jong, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de hoer D. van der Wouden. Tevens werd! besloten om voor dit Jaar geen rentelooze aandeelein uit te laten. Na dat een verloting vam sigaren hal pliats gehad werd do veygadering, die slechts door 31 leden weid' bij gewoond, door den voorzitter gesloten. haastrecht. Een jeugdige schildersleerling geraakte Vrijdagmiddag omélreeks 2 uur in de diepe Vlist en ging kopje-onder. Door spoedig toegeschoten hulp werd hy gered, waarna hij met een passeerende vracht-auto weer huiswaarts kon keeren. In het café van den heer Donk vergader de Donderdagavond de afd. Haastrecht der Z. H. Vereeniging het Groene Kruis onder voorzitterschap van den heer D. Reneman, die de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep en de flinke opkomst toeschree. aan de belangrijkheid der -jgenda. Spreker bracht in zyn openingswoord hartelyk dank aan het Bestuur der Stichting Bisdom van Vliet en in het bijzonder aan den Re gent, den heer A. Muurling, voor het be schikbaar stellen van het terrein aan den Lizeweg voor de stichting van het Wijk- gebouw. Vervolgens werden door den Secretaris de heer P. C. Hooft, de notulen der vorige vergadering gelezen, welke onder dankzeg ging werden goedgekeurd. De agenda voor de Algemeene Vergade ring te Rotterdam gaf geen aanleiding tot het houden van besprekingen. Tot afge vaardigden werden aangewezen Mej. Wout- man en de heer P. C. Hooft, en tot hunne plaatsvervangers de H.H. Reneman en van Geelen. Ten aanzien van punt 3 der agenda,, het voorstel tot stichting van een nieuw Wyk- gebouw, hield Dr. Hakkenberg, een uitvoe rige inleiding. Spreker schetste hoe het bestuur zich de indeeling daarvan had ge dacht, n.l. een ruime bergplaats voor het materiaal, een zusterwoning, conciërgewo ning, badkamer, waarschijnlijk een stuurskamer, een consultatiekamer, beneX vens een paar afzonderlijke gebouwtjes voor het ontvangen van materiaal dat in bruikleen is geweest. Voor het bijeenbrengen van het stich tingskapitaal, dat uit den aard der zaak vry aanzienlijk moet zyn, bleek het bestuur zeer optimistisch gestemd. Dr. Hakkenberg zette uiteen hoe men zich had voorgesteld dit kapitaal te verkrijgen, waarna de ver gadering het- bestuur machtigde alle ver dere stappen te doen welke tot Btichting van het wykgebouw zullen leiden. In de plaats van Ds. Smilde, die wegens vertrek bedankt had als bestuurslid der T. B. C.-commissie, werd gekozen de heer Tj. Ypma, waarna de vergadering <iverd ge sloten. RADIO-NIEUWS. Programma van heden. Hilversum 1071 M. 3.30-4 00 Wenken voor stokers, door G, de Clercq. 4.00-4.30 Italiaanacho les voor beginners 4.30-5.00 Italiiansche las voor gevor derden. - 6.00-5.25 Fransohe les, beginners. 5.25-5.50 Freneche les, gevorderden. 5.50-6.50 C'oncmt door het Omroepor kest. 6.5Ó-7.15 Duttsche les, beginners. 7.15-7.40 Duitsehe les, gevorderden. 8.05 V. A.R.A. Uitzending ter gelegen heid vau het 3-jarig bestaan van die V.A. K.A. in d»n Dierentuin, Den Haag. 10.30-11.45 V.A.R.A. Aansluiting van de Cinema Ito/al te Amsterdam. Orkest on der leiding van H de Groot. Huizen 340.9 M. (na 0 uur 1870 M (Uitsluitend K.R.O. uitzendingen) 5.30-7.00 Gramofoonmuziek. 7.00-7.30 N.D.O. Uitagnding Inst tuut „Schooiers' Tweede leeïü^ijsch, begin ners, leeraax J. F. v. d. Stoot/** 7.30-800 Knipcursus. 8.00-8.30 Spreker Prof. Dr. H. A. Kaag. Economie. 8.20 Oonoert De Aaneterdamsfche Orkeet- vereeuiging onder leiding vaai F. v. Die penbeek; Chr Gen», koor „Eltheto" en M. Beu8ker, zanger. Zondag 28 October. Hilversum, 1060 M. 9.30 V.A.R.A.-cursu8: Weivaartspolitiek (4), door Meyer de Vries, Ryksinsp. v. d. Werkverschaffing. 10.10 Doe het veilig!, voordracht door lr. R. A. Gorter, 2. Ir. H. O. W. Bat» 10.30 iHerfst-impressies, voordfll|ht van herfstverzen door M. Beversluis, afgewis seld door gramofoonmuziek. 1,002.30 Lunchmuziek door het Trio Rent meester. 2.30—4.30 Concert door het Omroepor kest o. 1. v. Nico Treep. 4.30—5.00 Een wonderlyke nacht! Kla- fviervertelling. (Vry naar Andersen) door Catharina van Rennes. Opus 71. (Opgedra gen aan Prinses Juliana). 5.006.00 Kinderuurtjes o. 1. v. W. van Cappellen. Bezoek van de Familie Mulder i. d. V.A.R.A.-uitzendkamer. 6.30 Dienst i. d. Ned. Herv. Kerk te Zaandam. Voorganger: Ds. H. G. v. Wijn gaarden. 8.00 Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. Pers en Sportberichten van Vaz Dias. 8.15 Concertgebouwconcert. Huizen, 340.9 M. (na 6 uur 1870 M.). 8.309.30 N.C.R.V. Morgenwijding o. 1. L. Boerlyst. Chr. Radio-Koor o. 1. v. J/'H. Smit Duyzentkust. 10.30—12.00 K.R.O. Hoogmis i. d. Kerk v. d. H. Gerardus Majella te A'dam. 12.30—1.30 Lunchmuziek door het K. R* 0.-trio K. R. O. 1.30—2.15 K. R. O. Spr. B. J. Koldewey: Een bezoek a. d. Kathedraal van Chartres. 2.804.30 K. R. O. Concert in Disterwijk (N.-B.). Harmonie, dir. A. A. Grojt. 4.305.00 K. RR. O. Ziekenhalfuurtje o. 1. v. Pastoor P. Willenborg. 5.00 N. C. R. V. Dienst in de Geref. Kerk te RR'dam (Katendrecht). Voorganger: Ds. C. B. Schoemakers. 7.308.00 K.R.O. Apologie door Pater W. Arts, v. h. Missiehuis te Arnhem. 8.00 K. R. O. Concert. De Amsterdam- sche Orkestver. o. 1. v. F. v. Diepenbeek. Henri 't Sas, declamaties. 10.45 K. R. O. Epiloog. Koor o. 1. v. Jos. H. Pickkers. SPORT EN WEDSTRIJDEN. s VOETBAL. Programma voor Zondag 28 October. N. li. Afd. 1 1ste klasse. Haarkam: HCH—Ilermes LVö. Den i&ag: ALXO-HFC. H.lvereum: Hilversum-VUC. I JmuidenStormvogels- UW. 3e klasse A. AlphenAlphia-EHS. Hiilegpm; Ilillinen-LFC. Scholen: Sohatefl-UVS. Honirlem: THB-Alphen. Afd. I 1 1ste klasse. AmsterdamBlauw-Wit-HVV Botterdam: FeijeuoprO-'t Gooi. Dordrecht: DFC-Excelsdor. Den Hang: HBS-ZFC. Haarlem: EDO-VSV. 2e klasue B. Gorinchem: SVW-BFC. Gouda: Gouda-St. Hooger. Vlaardingen: Fhrtuna-üVV. Schiedam: SVV-Merwede. ty Utrecht: Horculee-Neptunus. 3o klasse B. R o IterdamLeonidfais— V FC Rotterdam: Coal-ONA. SchiedamDHS-'IVausvalla. Rotterdam't Noorden-Bodiegraven. f 3e klasse C. •URifcch/ Holland—Utrecht. Uiïêcjh: Kampong—Ul/inpia. N^^fborg: Culecnborg|-GSV. Leerdam: LSV-Voorwaarts fLe klasse C. Siiedlecht; Sliedrecht-ÖSS. Rotterdam: DJS— Fluks. Rotterdam: EDE—Moordrecht Schiedam); Sohiedam—DOSB. Rotterdam: S IOD-The Rising Hepe. Re». 2e klasse B. Rotterdam: Excelsior 2-Fdjenoohl 3. Rotterdam: St. Hooger 2-Sparta 3. Den Maag: ,HYV 2-ODS 2. j Itos. 3e klaes# A. Alphen: Alphen 2-ADO 3. Le.den: UVS 2-ASlC 2. "Den Haag: V iOS 2-JGouda 2. Res. 3e klisse C. Goudfc: ONA 2-Lfeonidqp 2. Schiedam: SVV 3-Overmaas 2. RotterdamNeptunua 2-SIOD 2. Afd. III late klasse. Arnhem: Viteeee—Rob. et Vel. Enschedé: Ensuh. Boys—Heracles. Wagendngen: Wbgieningen-Tubantia. Zwolle: ZAG-Enschedé. Apeldoorn; AGOVV-Go Ahead. AM. IV lste klasse. Roermond: Roerrooiut-PSV. 's-Bosch: BWh-NOAD. VAN is STUKKEN BETER dan de meeste andere, wat te koop is. Er bestaat geen tweede waarmede U zóó gemakkelijk en volkomen de ver schillende zenders, ZONDEK EENIOE onderlinge storing kunt ontvangen. Bovendien zéér eenvoudig te bedienen geen spoelen of dergelijke te verwis selen. Slechts één schakelaar voor korte of lange golf-ontvangst. Met of ZONDER accu, naar verkiezing. Tilburg: Longja-Willen» II. E.udhovea: Eindhoven-Witheknlna Maastnioht: AJVV-NAC. Afd. V la«e klasse, wroningen: GVAVi-GiV'V. Leeuwarden: Leeuwarden—Veloö^tas. Veen lam: Veendam-WWt Assen: Achilles-Aloides. G. V. B. lste klasse. Schoonhoven 2-Alphja 2. Haastrecht 1-ONA 3. 0 Oilympia 3—Le.rkerkerk 1. Wiaddinxveen 1-GouxlU 3. 2e kkasae. Moordrecht 2-WUdd4iucveen '2. Olympia 4-GouIa 4, halt twaalf. Gouderak 1-ONA 4. Be klasse C. Bodegraven 3-Alphei» 4 Lekkerkerk 2-Alphia 4. 3e klasse B. ONA 5—Schoonhoven 3, 12 uur. Lekkerkerk J-Goudlera'c 2, 12 uur. Tot de compidit e van dou G. V'. B. 13 in de 3e klasse B alsnog toegelaten da vereeniging Zevenhuizen te Zevenhuizen. De voreenigliiiig Alphen heeft haar ge- lioele derde elftal wegens waug]edrag voor den duuir van deze competitie gaschorwt. De spelers moeten zich dus wel aan erger lijke misdragingen schuldig gemaakt heb ben en dun is da opgelegde straf de juiste De \oe;balvereeniging Bodegraven orga niseert heden- en Maandagavond in het beursgebouw te Bodegraven een bazar, waarvan do baten worden aangewend om do reiskosten voor uitwedstrijden te be strijden. KORFBAL. Rotterdamsche Korfbalbond. Ter Gouw ISperwers I. Bovensttande óntmoeting welke j.il Zon dag bitgeateld werd, heeft nu a.s. Zondag doorgang op M Sportterrein. Aanvang 11 uur. Goudsche Korfbal-competitie. Voor Zondag staat op 't programma Moordrecht 2—Ter Gouw 2. Krachtsport -2-Moordrecht 1. Zondag 28 October. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. N. Blok ker te Vlaardingen. St. Janskerk, 10 u. v.m. Ds. van Eist van Reeuwijk. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. J. C. Houtzagers. Ver. Calvjjn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 5% u. n.m. Ds. van Eist van Reeywyk. Woensdag 31 Oct., 7% u. n.m. Ds. D}fen- mans van Gouderak. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Dif.'R. Kok. Chr. Geref. Gemeente, Nieuwe Kerkgebouw Gouwe, 10 u.v.m. en 5 u. n.m. Ds. J. B. Croes. AMMERSTOL. Ned. Herv. Kerk, 6 u. n.m. Ds. Landstra te Haastrecht. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 y. v.m. Ds. L. R. v. d. Broek. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. Dekking. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. M. Ros bergen te Uitgeest. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. A. P. V. hi. Water te Baarn. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Ds- B. G. C. Steenbeek te Wierden. Geref. Evangelisatie, 9% u. vjn. en\6 u. n.m. Ds. Sundermeyer van TjerkgasU GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. De heer Vroegindewey van Mwidelharnis- 4 HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. A. Land stra. Geref. Kerk, 9» u. v.m. en 6Ï4 u. n.m. Leesdienst. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m.,Ds. B. Nieuw- burg. Onderwerp: Kerkhervorming. l' STOLWIJK. Ned. Herv! Kerk, 9% u. v.m. Ds. B. J. Ka mi». Evangelisatiegebbuw, 9% u. v.m. en 6% u- n.m. Ds. A. Dekker van Bleiswyk. WADDINXVEBN. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. L -esdienst. 6 u n.m. Ds. Voorsteegh. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Henv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m- De. J. Enkelaar. Min of meer als een donderslag by hel deren hemel zal voor menig lezer gisteren de motie der Ingelanden van den Sluipwijk- schen polder in de krant zyn verschenen! Wy wisten al lang dat het gistte. Sedert er een som voor onteigening van drie ton was genoemd, was men aan het narekqnen ge gaan, wat ieder-voor-zich voor water, land, huis enz. daarvan zou kunnen krjjgen. Het koor van droogmakers van diverse pluimage waarin direct belanghebbenden zich bijna nooit deden hooren zong opgewekt dóór van: droogmaken! Totdat dan... plot seling de knuppel in het hoenderhok is ge gooid door een motie, in een drukbezochte vergadering door belanghebbenden met ul- gemeene stemmen aangenomen: Motie. Deze motie luidt aldus: De vergadering \an de Ingelanden van den polder Sluipwijk, op 26 October 1928 by'een, gehoord de discussies naar aanleiding der droogmakings-rapporten is van oordeel; dat de uitgetrokken drie ton voor ont eigening van 92 H. A. land, 738 H.A. water, 8 huizen, voor bedrijfsschade en voor schadeloosstelling van de eigenaren der talryke huizen binnen de omringing, min stens 100 te laag is; dat de waterrente mede dient worden onteigend; dat alle huizen en alle landen binnen de omringing tegen redelijken prys dienen te worden onteigend en aan de vroegere eige naars billijk verhuurd, aangezien niet alle schade terstond is te constateeren en deze in den loop der jaren steeds opnieuw ont staat; dat bovendien een flink fonds dient te worden gesticht voor later door verzakking ontstane schade aan huizen en landen bui ten de omringing; noodigt de Provinciale Staten uit kaart van de droogmaking, aangevende de te onteigenen perceelen tydig voor belang hebbenden ter inzage te leggen, spreekt er haar verontwaardiging over uit, dat de droogmaking tot stand zal wor den gebracht, blijkbaar goeddeels ten koste van de arme eigenaren in den Sluipwyk- schen en omliggende polders, besluit deze motie te sturen aan Provin ciale Staten van Zuid-Holland, de ministers van Landbouw en Financiën, de Tweede Kamer der Staten-Generaal en de gemeente raden van Reeuwyk en Gouda en haar te publiceeren in de bladen, en gaat over tot de orde van den dag. Men ziet, half werk is er niet gedaan Vóór- en tegenstanders, beide op de verga dering vertegenwoordigd (en van de voor standers de felste]) zyn het Uierm broeder lijk eens: niet op de kosten van de arme eigenaren zal de droogmaking geschieden! Drie ton achtte men voor onteigening van 92 H.A. land te gering. Voor onteigening van rozenland zou 1 de roe (1/700 H.A.) worden gegeven! Wy hoorden van 60 roe, waarvan men voor 400 liguster had ver kocht! oCen H.A. land van 4000 iou 700 doen by onteigening. Water zonder de wa terrente zou niemendal opbrengen. Maar geen ingeland bleek bereid zyn bezit, waar van afhing zyn broodwinning... voor nie mendal of voor een krabbel weg te geven! Even hokte de discussie. Uit de vergade ring werd opgemerkt, da't aie 3 ton voor onteigening een verliespost zou zyn; dat daarnaast nóg een bedrag voor dit doel uitgetrokken zou zijn... Maar de begrmoo ting in de rapporten sluit deze mogelijkheid absoluut Uit. Drie ton krygt men voor alles, niets méér! Toen kwamen de gemoederen los! „Dan wordt het hier nog erger dan Rusland!" „Als ze doen rooals nu, dan wordt hèt hier een rapaljanen-zoo.'Wlat sprookjé) van een bedrag buiten die drierton wie strooide dat^praatje rond? had menigeen zoet gehouden! Nu kwam de ont goocheling! Er is op de vergadering klare wy'n ge schonken! Men vond de plannen ingericht op een koopje, op een overschot! Eener- zijds werd de landopbrengst te hoog ge taxeerd, anderzijds werd er niets uitge keerd. De belanghebbenden werden als rechtloozen behandeld. Niemand had hun ooit iets gevraagd. In alle rapporten zat een tendenz, een strekking, om alles zoo goed koop mogelijk te doen ten koste van de eigenaren! De concessie Vijverberg werd voor den dag gehaald, waarvan art. 11 luidde: „Met de uitvoering der werken mag „niet worden aangevangen dan nadat de „concessionarissen ten genoege van Ge deputeerde Staten hebben aangetoond, „dat zy den eigendom hebben verkregen „van alle voor de werken in te nemen of „binnen de beriyging -an de droogma king vallende perceelen, oi wel dat met „de eigenaren daarvan tot overeenstem- „ming is gekomen ten aanzien van de „uitvoering van het werk." In de rapporten géén „ten genoege van Gedeputeerde Staten". Men geeft den con cessionaris vrydom! Ook geen onteigening van alle perceelen binnen de omringing! De huiseigenaar krygt „een billijk aanbod", maar de stok staat achter de deur: gaat men er niet op in, dan wordt men naar r®chter verwezen! De bewijslast wordt kP ,de 8chou<ters van dengene, die Mnade heeft. Men mag gaan procedeeren! Niemand behoeft zich illusies te maken! By den directeur vari het Rijksbureau voor ont-' watering berust een gedetailleerde lijst, met de namen en de bedragen er op van allpn ie iets krygen. Het bedrag van drie ton is P*n raming, het is de uitkeering." Ook het niet-koopen van de waterrente ni? e-e" kant ce hebben. (Voor wet-deskundige lezers diene, dat ven- eners vroeger alleen consent kregen, als ia» 660 ere waarborgsom stortten voor tere droogmaking. Die sommen staan meest op ieder perceel vast, zyn ingeschre ven op het Grootboek der N. W. S. en de rente ervan komt ten goede van den eigenaar lr Pcfceel en heet „waterrente"). De oorzitter liet ntet de minste onzekerheid: waterrente wordt niet (tegen billijke vergoeding) onteigend. En als de Zout- droog is, komt ze ten goede van «e aieuwe droogmakerij. Worderi de waar- borgsommen odit uitgekeerd, dan in ieder geval véél later! Er bleek ter vergadering gioote onzeker heid over het Jot van de eigendommen bui ten de omringing. In ieder geval dienden óók die eigenaren schadeloos gesteld! En hoe zou het gaan met het onderhoud van de yvegen binnen de omringing? B.v. wegen die eigendom zyn? Hoeveel land, damhoek, neemt men van ieder? De geheimzinnigheid met de uaart, hoe n.l. de droogmaking precies zal geschieden, wekte ontstemming. By de behandeling van de concessie-Paul had de kaart „op de bil jart" gelegen en had ieder kunnen zien waar de dyk liep, wat hy had af te staan' Waarom die geheimzinnigheid? Het slot van de vergaderuig was een mo tie. Bovendien werd een commissie benoemd om na te gaan hoe groot de som voor ont eigening en schadevergoeding dient te zyn. En alle andere belanghebbenden zullen meé tot een nieuwe vergadering worden opge roepen, waar ook zy zullen kunnen getui gen! Deze Siuipwykers doen goed werk. Maar het is kort dag! Laten ze hun stem luide verheffen! De plannen zyn in een verge vorderd stadium. Hopen we van niet te ver INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie), Het PamfletVan Staal. Zaterdagavond 13 Oct. vonden wy in onze brievenbus een krantje met het daverende opschrift: „De persoonlijke stryd" enz. Ook Zondagmiddag zagen wij thuisbezorging dezer kranten. Ons raadslid de heer Overhand heeft veel kennis van de Zondagswet en de Ar beidswet. Misschien wil hy eens onderzoe ken, of en in hoeverre deze wetten zijn overtreden. Met belangstelling zien wy daarover eene interpellatie in den Raad te gemoet. - t Zoo is dan wederom het Goudsche publiek vergast op een letterkundig pro duct van onzen geachten Leider der S. D A. P. Wanne#t^wij de vrijheid nemen, om in het geschil tufaschen „de Goudsche Cou rant" en bedoeldan Leider ook onze meening te zeggen, danJ weten wy vooruit bij de Co.'s en de „bende" van den heer Tieter t». worden ingedeeld. Dit is de bekende kwestie van de „gauw gevulde kinderhand", en wanneer de heer van Staal daarin vermaak schept, willen wy die vreugde hem gaarne laten. Wy schrijven niet in de eerste plaats voor den heer van Staal; wel stellen wy prys op eene objectieve voorlichting, vooral van de eenvoudige en goedgeioovige arbeiders, doch natuurlijk in het vertrouwen, dat by mogelyke repliek, de goede toon bewaard blijft. Onze ervaring is, dat een vakman zeer gevoelig is voor een goede behandeling ei in de eerste plaats en zeer terecht - eischt, dat hij in correcte taal wordt toe gesproken. lïen scheldpartij en een vies plaatje wekken zyn ergernis op en is trou wens eene aanfluiting van de inderdaad mooie en leerzame ontwikkelings-cursussen die voor -hen des Zondagsmorgens regel matig worden gehouden. Deze verzuchting meeódea wy te moeten slaken, alvorens; tot de zaak zelve te kun nen komen. Laten wy alfiereerst probeerer. de reden op le zoeken, waarover de heer van Staal, zoo buiten zich zelve, zoo geheel van streek is geraakt. De Goudsclie Courant heeft hem verwe ten, dat hij sprak over het „ethische" in den arbeid van een geneesheer; deze krant meende, dat door de financieel» verhouding van den heer van Staal, tegenover de arX beidersbeweging in casu zyn positie bij het dagblad „Het Volk" hy het reel** miste op deze wyze over eens anders «beid te oordeelen. Dit was voor den heer ffff Staal reden, om den lieer Tieter wedfc keerig gebrek aan ethiek te verwijten; een redeneering, die feitelijk hierop neerkom*, dat als men zelve niet geJieel „brandschoon" is, men over anderep moet zwijgen. Wy wenschen ons allerminst op te wer pen als pleitbezorger voor den heer Tieter; hy kan best zelf zyn peultjes doppen en is onze steun daarby niet noodig. Nu er eenmaal een publiek ondeirwerp van ge maakt is, willen wy er ook iets over zeg gen. In de eerste plaats de geheel overbodige uitbreidHtg, die aan het geval gegeven wordt. Heeft de heer vatf Staal deze uit breiding noodig om politieke winst, en is het geschil hem daarom welkom? Ons ont gaat^ i^aarvan het nut, doch een beroeps- poHtieker weet uit de schijnbaar eenvou digste voorvallen munt te slaan. Wy zouden willen vragen, wat of die zelf-verheerlijking over zyn plichtsvervulling als wethouder te beteekenen heeft, nog wel hoort omstan ders!! van de twee belangrijkste porte feuilles. „Er zit gang in gemeentewerken en het publiek ziet dat thans vooi de dure belastingpenningen waar wordt geleverd", schrijft hy' in zyn vriendelijke bescheiden heid. Van gemeentewerken hebben wy nog maar een werk gezien, nJ. de brug by het postkantoor. Afgezien van het feit, dat dit werk veel te lang heeft geduurd (er gingen dagen voorby, dat er weinig of niet aan gewerkt werd) is de meening over de bruik baarheid onverdeeld ongunstig. Na gebruik van slechts eenige dagen, was verbetering noodzakelijk en thans is het nog niet, wat, in verband met de eischen vu'n heit verkeer, het moest zijn. Latert wij dus liever zwij gen, of eerlijk bekennen, dat de traditio- neele blunder ons ditmaal niet bespaard is gebleven.- Als tweede werk wacht ons de inrichting van .sportterreinen. Over de ligging enz. dezer terreinen zon nog wel iets te zeggen z(jn, doch de inrich ting daarvan in dezen tijd moet wel op teleurstelling en geldverknoeien uitloopt1!'. Een kind van de lagere school weet wel zooveel van natuurlijke historie af. dat in den herfst het met den gtrxi afgeloopen is. In Gouda gaat gemeentewerken „ui hun gang", een grasveld draineeren, egalisee- ren, nieuwe zoden leggen en klaar is het speelterrein. Natuurlijk sterft deze zode en is het grasveld, nadat daarop eeu paar malen is gespeeld, herschapen in een modderpoel. De algemeene verwachting ;n de voetbal wereld is: Bpelen tot over de enkels in het slyk, of terrein afgekeurd. De omstandigheden dwongen in de?e tot het uitstellen van de inrichting van de sportterreinen tot het voorjaar, wanneer de natuur medewerkt. In den loop van den zomer zouden deze nieuwe terreinen bruik baar zyn geweest. Nu is het een geldswij tery anders niets. Op finantieel gebied verkoeren wy nog ,jn blijde verwachting", muur dit is geen bezwaar voor den heer van Staal, om nu reeds een voorschot te nemen op de wach tende roem. Voor het moment latei» wij nu verdere „uitweidingen" rusten en keeren tot het geschil terug. Welk recht had de Goudsclie Courant, om te schrijven, zooals zy doed? Verkeert de heer van Staal in dezelfde positie als de heer Tieter? Stellig niet. In de drukkerswereld heerscht een moor dende concurrentie. Ook de liter Tieter heeft hieraan het hoofd to bicden. Om zich ze li' een bestaan te verzekeren, en ook om zyn werknemers, die hem een reeks van jaren trouw terzijde hebben gestaan, niet broodeloos te maken, neemt hy werk, dat momenteel te krijgen is. Zoo handelt ieder zakenman. En de heer Tieter i s zakenman, niets meer, maar ook niets minder. Hy heeft niet de pretentie van volksverlosse of maatschappelijk hervormer te zyn. Hy heft g^en leuzen aan van „één voor allen' en „allen voor één". Maar, evenals ieder ander zakenman, weet hy wel, dat er koopwaar op de markt wordt gebracht, die eigenlijk betei weg kon blyven. Voor een drankbestrijder is alcohol heb meest ergerlijke handelsartikel. Een letterkundige als de heer van Staal, neemt aanstoot aan geschriften als „De Zwarte Kat". Zoo zyn tal van voorbeelden te noemen, maar ondanks dat blijft het feit, dat alle koopwaar aan de markt wordt ge bracht, zoolang het aftrek vindt. En ge lukkig is ieder vrij, om het te koopen. Wy zouden aan den heer van Staal dit willen zeggen: Gaat gy eens één minuut voor een spiegel staan; zie U zelf strak in de oogen, en vraag U dan af/ of gij wel eens in Uw leven dingen op de markt hebt gebracht, die dt»bbel zoo onzindelijk waren dan Kat- tendrek. Als gy die vraag rustig hebt over wogen, werp dan den eersten steen. Om de positiea van den heer van Staal goed te beoordeejn, bezoeke men een van de vele vergaderingen van Ue S. D. A. P. Ook daar treedt de heer van! Staal dikwijls als woordvoerder-propaganaièt op. Twee onderwerpen staan (jpar steeds in Ifet middelpunt der algemeene belangstel ling. 1. De kapitalistische malttschappygrond tooren uitsluitend 2. Zoolang dit nog niet is bereikt, de theorie van de meerwairde. Wat dit beteekent hééft J. Oudegeest ons eenvoudig en helder uiteengezet. Wat ons steeds zoo aangenaam heeft ge troffen, is de trouwe aanhankelijkheid, die voorgangers genieten van hun gehoor. De arbeider geraakt zoozeer onder bekoring van het begeesterende woord, dat den lei der dikwijls een ovatie wordt gebracht. De arbeider ziet in zijn voorganger een mensch, waarvan niets dan gpeis te ver wachten is. Geen mooiprater, maar een al truïst, die zyn laatste stuk brood gaarne met zyn volgelingen deelt. Met allen eerbied voor andersdenkenden, ziet de arbeider in zyn voorganger een halve heilige. Nu zyn er inderdaad voorgangers, die de onvergankelijke dankbaarheid van het ar beidende volk hebben vefdiend. Elke tegen stander van de leer der S. D. A. P. zal met bewonderende eerbied opzien tegen een fi guur als Mr. P. J. Troelstra. Die voorganger heeft van de arbeiders een standbeeld by zyn 'leven verdiend en het strekt hen tot eer, dat zy hem op waar dige wyze hebben gehuldigd, door de stich ting van het Troelstra-oord. Intusschen is elke S. D. A. P/er gronoig overtuigd, dat de kapitalistische maatschap pij oorzaak van zyn ellendig bestaan is. Onder geen omstandigheid is van een S. D. A. P/er te verwachten, dat hy zich zal interesseéren voor een bedrijf op kapitalis- tischen grondslag. Voor do propaganda van zyn overtuiging, zal hij genoodzaakt zyn, bedrijven op te richten en in stand te hou den. Hy wil daar zelfs gaarne offers voor brengen. Maar deze bedrijven, zijn (natuur lijk) vrijgehouden van het funeste kapita- litisehe doel; winst maken voor eigen gewin. De arbeider beschouwt het als een voor recht hy gevoelt zich een der uitverko renen wanneer hij zyn arbeidskracht mag geven aan de bevordering van zyn ideaal. Het spreekt vanzelf, dat de man dat niet doen kan met een ieege maag. En de overige arbeiders misgunnen hun vak genoot ook niet, dat hy het niet slechter heeft dan zy zelve. Onder deze belichting ziet niet alleen de arbeider, maar ook elke tegensteuder van de S. D. A. P. de positie van de werkers by hun bedryf, in casu het dagblad „Het Vol k". Het is bekend, dat nog niet zoo lang ge leden by „Het Volk" een staking is uit gebroken onder de kranten-bezorgers. Op den buitenstaander maakt dat den indruk, dat men voor vette baantjes dus allerminst bij „Het Vojk" moet zyn. Nu schrijft de heer van Staal wel, dat hy feitelyk niet tot de werkers van „Het Volk" behoort, zoodat hy niet de finaniieele kwestie eigenlijk niets uitstaande heeft, om dat zyn inkomen afhangt van hetgeen hij voor het partyblad verdient. In meer begrijpelijke taal beteekent dit dus, dat de heer van Staal voor „Het Volk" advertentie-reiziger is op provisie basis. Heeft hy een advertentie-contract afge sloten, dan krijgt hy daarvan zyn provisie, maar' heeft hij een „slappe" maand, dan krygt hy niets. Deze bewering is absoluut in stryd met de publicaties. Er in beweerd dat de heer van Steal een salaris geniet, voor vyf jaren van twintig duizend gulden per jaar, en toen hy wethouder van Gouda werd, heeft hy vry willig dit salaris op vijf tien duizend gulden per jaar teruggebracht. Als wy het wel hebben, is deze uiteenzet ting van den heer van Staal zelf, maar hoe komt hy dan nu weer aan dat provisie basis-verhaal? Het zal voor de arbeiders van belang zyn, hierover nu eens juist te worden ingelicht. Is het eerste salaris waar, of wordt er nu met de waarheid gesold? Als het waar is, dat de heer van Staal salaris verdient, dan behooit hy tot de wer kers van „Het Volk" en dan wordt uit den, arbeid van de krantenbezorgers evengoed het salaris van hem gehaald, als wederkee-, rig uit zijn arbeid de krantenbezorgers worden betaald. Dan eten ze allen uit den zelfden pot. Er zal dan wei niemand zijn, die durft beweren, dat het bedryf het dagblad „Het Volk" geen gewoon kapitalistisch bedryf is, waarin de zoo door S. D. A. P/ers ge hate uitwassen over waardeering van den arbeid niet minder dan elders worden aan getroffen. Maar als dat eens goed tot de arbeiders doordrong, zouden zy op hun ver gadering wel iets minder ingenomen zyn met de theorie en de praktijk van de woord voerders. En ais hun woordvoerders dat eens dui delijk aan het gehoor verklaarden, zou men nog wel heel iets anders te zien en te hoo ren krijgen. Verzwijgen van waarheid kan even onop recht zijn, als leugen. Maar aannemende dat de heer van Staal, aan de verdeeling van de winst geen werkzaam aandeel heeft gehad, dan blijft toch nog: 1. dat hy als propagandist met deze winstverdeeling zich beeft kunnen ver- eenigen, althans daarin heeft berust. 2. dat hy een goede gelegenheid om de meerwaarde theorie in een daad om te zet ten, al eenige jaren onbenut heeft gelaten. Vooral dit „2." doet onaangenaam aan. De eene groep werkers, die het als regel toch bitter noodig hebben, in staking voor een menschwaardig bestaan en by dezelfde onderneming een vooraanstaand propagan dist, die prat gaat op zyn lucratieve adver tentie-acquisitieambt. Als de heer van Staal nu eens medewerk te om in eigen kring het „lucratieve" eens te doen beëindigen, en dit eens aanwendde om andere kameraden uit een stakinga- misère te houden, zou liy zeker zoo'n goed werk doen, dan een kostbare perscampagne te voeren, die practisch tot geen alge meen nuttig resultaat zal leiden. Gouda, 18 October 1928. A. DORGELO. De heer Dorgelo heeft bovenstaand arti kel vorige week ter plaatsing aangeboden aan het Goudsche Volksblad, het orgaan van den heer Van Staal. Daar de redactie van dat blad de opname daarvan heeft ge weigerd, meenen wy, hoewel wy zelf er niet aan hebben gedacht of denken op der- geiyk, uit zucht naar sensatie kwaiyk rie kend geschryf in te gaan, den geachten in zender de gelegenheid niet te mogen ont houden het door hem noodig geachte pro test onder de algemeene aandacht te brwii- Ken- RED. Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Aanbiedingen van werkzoekenden. Lyst van 24 October 1928. 1 mach. draaier, l kleibewerker, 1 jif- werker, 5 glazuurders, 3 aardewerkers, 3 pypmakers, 4 drukkers, 4 letterzetters, 7 timmerlieden, 2 witters, 3 schilders, 1 riet dekker, 10 grondwerkers, 5 heiers, 1 boek binder, 3 metselaars, 2 steenbikkovs, 1 stu- cadoor, 12 opperlieden, 1 hulpstraatinaker, 1 klompenmaker, 1 kistenmaker, 1 hout draaier, l machinale houtbewerker, 1 scheepstuiger, 2 kleermakers, 1 schoenma ker, 3 bieekersknechts, 2 slagersknechts, 2 scheepsklinkers, 1 filmaker, 1 machinist, 3 stokers, 1 bankwerker, 1 kopergieter, 4 textielarbeiders (4 ged.), 2 tuinlieden, ,1 monteur, 2 tuinders, 4 brood- en canketbuk- kers, 13 pakhuisknechts, J suikerwerkers, 1 boomkweeker, 17 sigarenmakers, 1 plak ker, 2 sorteerders (ged.), 7 schippers knechts, 2 reizigers, 2 kantoorbedienden, 1 kellner, 5 koetsiers, 1 winkelbe iiende, 5 boekhouders, 100 transport- en fabrieks arbeiders, 5 chauffeurs, 1 werkster. DitAAHLOOZE DIENST. Het vfjfde postvliegtuig te Sengora aangekomen. liet vijfde postvliegtuig voor Ned.- indie do H.-N.A.E.N. is Vrijdagmiddag te 1)7,10 pl. tijd to Seugora aangekomen. Alles is in orde. ADVERTENTIEN. In plaats van kaarten. Verloofd: M. HEIJNEN en P. TH. VAN EIJK. Rotterdam, v. d. Werfstr. 26. Gouda, Kattensingel 54. Geen ontvaftgdag. is tot haar spijt verhinderd deze maand te ontvangen. 10 verdrijft .lie Verkoudheid. ZIE ONZE ETALAGE. Kleiweg 91 - Tel. 317 - Goud. DAGELIJKS VERSGHE SPECULAAS EEN KLEIN, HEERLIJK CRêME GEBAK, NIET DUUR, 5 CT. P. STUK. 30' MARKT 32 (naast „de Zalhi"). SPECiXLITEIT IN ECHTE GOUDSCHE SIROOPWAFELEN EN SPRITS. V Ieder heeft te maken hetzij met het gemeen test uur, gemeen telijke of rijksbureaux, met onderwijsinstellingep, belastingen, de politieverordening, kerkelijke zaken, post- en telegraafkantoor, Raad van Arbeid, enz, enz. enz. ■■■H Bijna 100 pagina's In nlknn boekhandtl ta bastallan. MARKT 31 - TELEFOON 82

Goudsche Courant | 1928 | | pagina 4