AFDOEND RECLAME Er EtnMeisja of jwige Werkster Dienstbode Dienstbode eon Werkster DIENSTBODE EEN MEISJE Een Jongen Betere weergave Graotere geluidssterke. RADIO GRAVESTEIJN Nationale Bankvereeniging - SPAARBANK - Van lang vervlogen dagen. PREDIKBEURTEN. LAATSTE BERICHTEN. advertenoten. KLUKEK-WERKMEISJE JUFFROUW NETTE JONGEN Chauffeur IPRUIMING DEKENS Firma 6. DE RAADT WEST HAVEN 42. Eenvoudige bediening en grootere selectiviteit vindt U in onze toestellen ver- eenigd. Toch is de prijs niet hooger dan van vele minderwaar- dige aanbiedingen. GOUWE 191. TEL. 451. S93 30 exportfoncis voor den uitvoer naar Nederland. FRANKRIJK, liet Kellogg-pact aangenomen. De Fransche Kamer heeft gisteren met 270 Htemmen voor en 12 stemmen tegen het KeJJotgg-pact geratificeerd. Het aanbod %an Dr. Schacht. De basis van het Duitsche voorstel. Volgens de „Timei" komt het Duitsche aanbod, dat dr. Schacht, thans op de heratel- conferentie te Parijs zaïl indienen, op hel volgende l)e doo^fjuitsohland jaarlijks te betalen som, jaar tot jaar kan verande ren, zal uit drie deelen bestaan. Het eerste deel zal een vaste som zijn, welke zonder rekening te houden met den economise hen toestand van Duitschland, in goud zal moeten worden betaald. Voor deze som kan een tweejarig moratorium worden geëischt, evenals de crediteuren van Duitschland bjj hun scliukienovereenkomit met de Vereenigde Starten Jiebben overeen gekomen. Het tweede deel zal aan een soort trans fercontrole Wijven ondierworpen, »ai des wege elastisch zijn en van de welvaart van DuitsdhiLand afhangen. Het derde deel zal uit leveringen in na ture bestaan. Deze schuld zal door uitgifte van obliga ties gecommercialiseerd worden. Een inter nationaal lichaam zal het recht hébben Duitschland tot de uitgifte van deze obliga ties «uit te noodigen. De voorgenomen con trole van deze obligaties is nog niet mede gedeeld, "doch het is waarschijnlijk, dat de centrale banken van Europa daarmede in nauwe verbinding zullen staan. Het denkbeeld om een „Olearing-House" voor de Duitsche betalingen te stichten, welk denkbeeld het eerst door een Ameri- kaansch blad is geuit, wordt in Fransche kringen met instemming begroet. Volgens de „New-York Herald" zal het denkbee.d waarschijnlijk door de conferentie van des kundigen worden onderzocht. Dit Clearing- House zou de obligaties voor de Duitsche schadevergoeding in administratie nemen en volgeits een nader vastgesteld plan, onder de verschalende schuLdeischersstaten ver doelen. RUSLAND. Boecharin uit zijn ambt. Als hoofdredacteur van de „Prawda" ontslagen, als voorzitter der Komin tern afgetreden. Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft het Polit. bureau Boechrin, die met Tomski en Rykow de z.g. rechtsche oppositie tegen Stalin in scène gezet heeft, van zijn functie als hoofdredacteur van de officieele „Praw da" ontheven. BBoecharin heefft thans aan de execu tieve der Communistische Internationale medegedeeld, dat hij ook als voorzitter der Komintern zal aftreden. Het schijnt duB, dat Stalin andermaal de •varwinning heeft behaald. ZUID-AMERIKA. Het in de lucht gevlogen schip. Het Britsche schip „Tritoni»'' twee dooden. Het schip waarop de ontploffing in de haven van Buenaventura (Columbia) ge schiedde, is het Britsche schip „Tritoni* Het is geheel verloren. Het grootste deel der bemanning was aan wal gegaan. De „Tritonia" had 200 kisten dynamiet aan boord en was met het oog op den ge vaarlijken aard der lading buiten de haven voor anker gegMn. De ontploffing heeft aan twee mannen het leven gekost. Verscheidene gebouwen in de stad werden beschadigd door stukken van het schip, die over een grooten afstand werden weggeslingerd. De ingang van de haven is versperd waardoor het scheep vaartverkeer is stopgezet. VER. STATEN. Mevr. Coolidge. Een geschenk voor de gastvrouw. De vrouw van den President heeft als1 „eerste dame van het land" en gastvrouw van het Witte Huis velen aan zich verplicht door vlotte en hoofsehe gastvrijheid. Thans hebben velen van hen, die gedurende het verblijf van mevr. Coolidge op het Witte Huis daar werden ontvangen, hun erkente lijkheid getoond door aan de gastvrouw een geschenk adn te bieden. Het is een diaman den broche, die niét minder dan 200 steenen telt. De broche is gezet op platina en hangt aan een platina ketting die met 170 stee- nen gesierd is. De namen der gevers het zijn er ve len zijn niet bekend gemaakt, behalve aan mevr. Coolidge zelf en aan het depar tement vaa Staat. Het geschenk was ver gezeld van een album, waarin de namen der schenkers en schenksters waren opge- teekend. Een duplicaat van de lijst dier per sonen is aan het dept. van Stfrat gegeVen ter opneming in het geheimeyftrchief. Enkel persoonlijke vrienden en vriendinnen van mevr. Coolidge hebben aanzet cadeau mee gedaan. BINNENLA Nieuwe hoofdredacteur van ,4e Avondpost" „De Avondpost" van heden bevat de mededeeling, dat aan den heer R. J. van Paaschen op zijn verzoek door de algemeene vergadering van aandeelhouders met in gang van heden eervol ontslag is verleend als hoofdredacteur. In zijn plaats werd be noemd de heer G. van Dijk. Gascorruptie in Doetinchem. De langdurige en sensatie-verwekken de behandeling «van de zaak tegen den van corruptieve handelingen beschuldigden gua- directeur Pieterson te Doetinchem is vol doende bekend. In deze zaak is oy schrijven van Ged. Staten van Gelderland, aan den gemeenteraad, op verzoek van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken en L., in overweging gegeven de raadsbesluiten tot oneervol ontslag van dezen gasdirecteur hangende de beslissing van de Kroon weer in te trekken. Drie raadsleden van Doetinchem, de hee- ren S. Cohen, D. L. Massink en H. D. Mul ler, hebben zich per open brief tot minister Kan gewend, waarin zij zeggen dat het al gemeen en bovenal het plaatselijk belang zeerg eschaad is door de vernietiging van bovenbedoelde raadsbesluiten; ook de auto nomie der gemeenten en het prestige van den raad hebben door deze vernietiging groote schade geleden, zeggen de raads leden. Zij gronden hun bezwaren op het feit, dat de Minister in zyn verzoek aan Gedep. Staten de schuldvraag betreffende ge noemden gasdirecteur heeft vastgekoppeld aan de tot negenmaal toe herhaalde dienst weigering van dezen ambtenaar, om welke reden hij werd ontslagen. Men weet echter, dat de weigering van den gasdirdfcteur om voor de commissie van onderzoek te ver schijnen of aan haar inzage van de boeken te verschaffen gegrond was op het feit, dat die commissie zich als deskundigen had toegevoegd den heer Van der Stel en diens advocaat mr. Nöthorn, voor welke heeren de heer Pierterson niet wenschte te ver schijnen. Amsterdam—Bovenrijn. Het Vallei-plan gekozen. De minister van Waterstaat heeft aan het dagelijksch bestuur van Amsterdam medegedeeld, dat hy nu definitief heeft be sloten het Geldersche-valleiplan voor de verbinding van Amsterdam met den Bo- ven-Ryn de voorkeur te geven. Voorstel tot afschaffing van Zomertijd verworpen. De heer Braat stemde voor. Het wetsvoorstel-Braat tot afschaffing van den zomertijd met ingang van het vol gend jaar is door de Tweede Kamer zonder dat er een woord over gewisseld is ver worpen met 63 stemmen tegen één, die van den heer Braat. GEMENGDE BERICHTEN. Een bijzondere huwelijksvoltrekking, in den Haag. Trouwstoet, bestaande uit moto ren met en zonder zijspan. De aankondiging, dat er een bijzondere trouwstoet te zien zou zijn het huwelijk van Jan Rijk, een bekend motorrijder, had een groote menigte op de been gebracht in den omtrek van de Groenmarkt. Uit alle oorden van het land waren de vrienden en kennissen op „Ariël"-motorfietsen, met en zonder zijspan tezamen gekomen om in den trouwstoet mee te rijden. De verkeers politie, onder leiding van hoofdinspecteur Snethlage, zorgde er voor, dat het verkeer zooveel mogelijk voortgang kon vinden. Aan de kerkzijde van het stadhuis waren tijdens de huwelijksvoltrekking een 50-tal motoren geparkeerd. De bruigom hielp zijn vrouwtje in het zijspan welke met nsreissen en groen ver sierd was en zelf bestuurde hij den motor, n'n déplaise den hoogen hoed. Een symbool voor hun verder leven! Lis op de rivieren. De Maaq is bij een ongekend Jagen stand van 0.05 M. of 42.05 boven N. A. P. over een tiende der breedte met licht drijf ijs be dekt Zware vrachtauto's weer over het ijs. Gistermiddag passeerden te Eek en-Wiel ruim veertig auto's over het ijs en heden morgen maken ook zware vrachtauto's zon der bezwaar van het veerpad gebruik. Het ijs wordt gevaarlijk. Het v^er is volgens waarneming op de peilschaa^n de vluchthaven te Tiel in het jongste etmaal 8 c.M. gewassen en geste gen tot 652 M. boven N.A.P.; de was wordt veroorzaakt door den geringen afvoer bij Hardinxveld. Door dezen was zijn de kan ten van het ijs aan de Waaloevers opge licht. Daar niettegenstaande het scheuren van het ijs toch van het veerpad voor de stad door voetgangers gebruik wordt ge maakt, heeft het gemeentebestuur uit het oogpunt van veiligheid bruggen aan de kanten laten aanbrengen en het toezicht op den overtocht van 7 uur des morgens tèt 5 uur des avonds wetter ingesteld. Ook wordt weer veergeld geheven. Goederen wor den per slede overgebracht. Van overtocht van voertuigen is geen sprake. Telkens hoort men de ijsvlakte scheuren. RADIO-NIEUWS- Programma vaor heden. Hilversum: 5.80 Fransche les. 5.05 Dinermuziék. 6.45 en 7J5 Duitsche les. V.A.R.A. 8.Uitzendavond Huizen: 6.30 Spreekbeurt. 6 AO Gramofoonplaten. Oosthaven 2 met 3V, Rentevergoeding. STADSNIEUWS. 7.— Cursus Emgelsch. 7.30 Knipcursus. 8.Spreekbeurt. 8.20 Concert-avond. Daventry: 7.20 Rugöy-verslag. 7.50 Zang. 8.20 Muziekfeest. f.55 Omroeporkest 10.50 Dansmuziek. Langenberg: 5.05 Gramofoonplaten. 7.45 Vroolyke avond. 10.45 Dansmuziek. Motala: 7.05 Mozart's viool-sonate'a. 7.20 Militair concert. 9.Dansmuziek. Parijs: 7.05 Gramofoonplaten. 7.50 Piano-recital 8.35 Concert 9.20 Dansmuziek. Zondag 3 Maart. Hilversum, 1071 M. 9.16 Bespeling van het groote VARA-or- gel in de studio Hilversum door Joh. Jong. 9.4010.00 Lezing door G. W. J. Sieren- berg de Boer: Veiligheid bij het gebruik van acetyleen (8). 10.00 Off. ontvangst van de VJLR.A. door de Hilversumsche arbeidersbeweging. 12.302.00 Middag-concert door de or- kestkiasse (Strijkorkest) o. 1. v. D. H. Pb. Kiekens. 2.002.30 A- V. R. O.-Tooneelhalfuurtje. Bespreking van eenige te verwachten toon- neelwerken door James Yoland. 2.30 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Uitzending van Matinée uit te voeren door het concertgebouw-orkest, o. 1. v. Dr. Willem Mengelberg. Soliste: Mia Peltenburg, so gr aan. 4.00—6.00 Populair Muziek-programma doorhet A.V.R.O.-trio. 5.00 Kinderuurtje o. 1. v. W. v. Oapellen, met med. van J. Bacilek. 5.45 Vf. v. CapeMen. Een woord aan alle kindervrienden. - 6.00—7.80 Populair concert door een klein orkest o. L v. H. de Groot. 7.30 Repetitie van „De ^stolen vliegma chine, of „Het Ghd? der Zwarte Hand", hoorspel. Avonddienst van oen Ned. Pret. Bond en de Ver. v. Vrijz. Herv. Utrecht (In het N. P.B.-gebouw). Spr. Ds. D. Bakker. 8.00 Tijdsein van de A.V.R-p.-Klok. Pers en sportberichten van Yaz Dias. 8.15 A.VJLQ. Operette-uitvoering, Herfst- manoeuvres. Operette in 3 bedrijven. 8.30 VA.R.A. Concert Utrechtsch Stede lijk orkest o. 1. v. Evcrt Cornedis. \)k v. Ca- pellen en Di Moortag, sopraan. lbsen-Grieg- programma. 10.30 Epiloog. Gem Arb. Zangv. „De Stem des Volk", o. 1. v. II. Aütink. 1L30 Sluiting. Huizen, 336.3 M. (na 6 uur 1852 M.) 8.25—#.20 NjC.R.V. Morgenwijding o. 1. v. Ds. J. C. V. Meischke. Dameskoor. 9.30 K.R.O. Hoogmis in de kapel der R.K. Kerkmruziekschool te Utrecht o. 1. v. Pater Dr. Cacc. Huigens O.K.M. Xa de H. Mb pre dikatie door J. C. W. v. d. Wiel. 12.151.16 Concert door het K.R.Ö.-Trio. 1.15—3.00 Gramofoonmuziek. (K.R.O.). 2.00—8.00 KJLO. Krakeel: Fascisme en democratie, tusschen W. Lutkie en M. v. Poll. 3.00—6.00 K.R.O. 'Jonoert in Hilvaren- beek. Harmonie „SL Leonardus". 'Mej. R. Drohm, piano. H. H. V. en W. v. Steen, cla rinet. H. Hufke, es-clarinet. J. H. Drohm, viool, 5.00 N.C.R.V. Dienst in de Geref. Kerk te Hillegom. Voorganger: Ds. J. v. Herksen. J- C. de Koning, organist. 7.308.10 K.R.O. Spr. Dr. A. Mulders v. Hoeven: Onze verlossing (2). (1 Tim. 2, 5). 8.10—8.15 Intenties van het Apostolaat des Gebeda. 8.15 Conoert. Mevr. B. Franken-Man- naerts, sopraan. F. Bolsius, bariton. J. Heer- kens,piano. Amsterdamse he Orkestver. o. 1. v. F. v. Diepenbeek. 9.30 Nieuwsiber. 10.45 K.R.O. Epiloog. Klein Koor o. 1. v. Jos. H. Pickkers. Daventry 15626 M. en Londen, 2 L O, 358 M. 10.50 (alleen Dav.) Tijdsein en weerbe richt. 8.50 Militair concert door het Radio Mili tair Oricest o. I. v. B. Walton ODonnell. 4.46 Orkest: 1. Ballet Ruase, Luigini (Czardas; Valse Lente; Scène., Muzurka; Marohe Rusae). 6.056.35 Bach's Kerkcantate. 9.05 Liefd. oproep door Prof. F. T. G. Hobday, C. M. G., F. R. C. V. S., F. R. S. E., ten bate van „Poor Out-Patients' Departe ment of the Royal Veterinary College". 9.25 Concert door het Radio Strijkorkest o. L v. John Ansell. John Thome, bariton. Radio-Parijs, 1750 M. 1.06 Concert door het Albert LocatelH Orkest. g 3.50 Gramofoonplaten. 6.20 Vastapreek uitgezonden uit Notre Dame. 6.50 Landb. berichten. 7.60 Gramofoonplaten. 8.05 Guignol Radio Paris. 8.50 Dansmuziek o. 1. v. Maurice Andre, m. m. v. Mme. Lina Tyber, Marie Ketty en den haar Langlois. Daarna*. Nteuwsberieh- Melaatschheid. Het woord is niemand onlbekend, ieder heeft wel eens over deze verschrikkelijke ziekte hooren spreken, en de bijbel gewaagt op verschillende plaatsen er van, maar de ziekte zeii is, gelukkig, voor de ai-lermees- ten onzer iets onbekends. We hebben wel een vage voorstelling van booze zweren en etterbuilen, maar het juiste weten we er niet van Gelukkig maar. Vroe ger algemeen verspreid, korat de ziekte van deze naam in Europa nog maar sporadisch voor, in Rusland en Oost-Pruissen misschien nog het meest, al zijn ook in de Zuidelijke Staten van Europa nog well lijders aan deze afgrijselijke kwiaal te vinden. Beterschap schijnt er voor hen niet te bestaan, de ge middelde duur van het ziekteproces is van 10 tot 18 jaren, en onverbiddelijk breidt in die jaren het melaatschheid zich steeds ver der uit tot de dood aan het bestaan van den lijder een einde maakt. De lepra-baccil, door Hansen en Meisser eerst in 1880 ontdekt, komt in vorm en eigenschappen met den tubercelibaccil vrijwel overeen, maar a! moge men den verwekker ook al gevonden hebben, een middel tot beterschap is tot op den huidigen dag nog niet gevonden. Alleen vermindering der pijn, en beperking tot be paalde gedeelte van het aangetaste lichaam kunnen de medici bewerkstelligen. Maar we wüHen het niet hebben over de lepra in onzen tijd, we wenschen U iets te schrijven over den toestand in de middeleeuwen den tijd toen ook in ons vaderland, de ziekte groote vorderingen maakte vooral onder het volks deel, dat in armoede en diensvolgens in vui- hekl voort leefde. De gevreesde ziekte breidde zich in de 14e eeuw diermate uit, dat in Amsterdam, Haarlem, Leiden, Delft, Gouda, Middelburg tn andere groote steden buiten de walen bijzondere huizen werden gesticht leprozenhuizen, of lazarijen ge noemd de ziekte zelf droeg toenmaals naar den armen lijder uit het Nieuwe Testament ook well den naam van lazarusziekte) waar in de stakkerds, die met deze kwaal waren besmet, werden opgenomen. Wie tiaar ver blijf hielden, waren dood' voor die wet. Hun goederen werden, evenals die der overledene, onder hün nabestaanden verdeeld of aan kloosters geschonken. Zoo algemeen wan men overtuigd van de ongeneeslijkheid der kwaal dat men naar niet eens beproefde de lijders door geneeskundige behandeling ten minste eenige verzachting te geven. Dan ware wellicht ook gebleken, dat veel wat melaatschheid werd genoemd, eigenlijk fa vus of andere huiduitslagen, ook soms syphi lis was. Op de meeste plaatsen was het de „belazerden", zoo werden ze ook wed ge noemd, vergund op bepaalde dagen in do week een ommegang door de stad te houden ten einde bij de medelijdende burgerij aal moezen op te halen. De lugubere stoet van menscheLyke wrakken, in die voorgeschreven kleedlij gestoken, eax voorafgegaan door een leprozenflydier, die de 'lazarusklep onver moeid laat werkeu, om eénerzajds de aan dacht dier medeburgers to wekken, ander zijds hen te waarschuwen voor besmetting, trekt door de straten der stad en keert na dien volbrachten ommegpng weer huis waarts, met de onderwijl vergaarde nood druft Het medelijden, dat deze ongeluikk.- gien opwekken heeft meermalen 't is bijna ongelooflijk, maar toch waar luiaards be wogen, zich voor besmette personen uit te geven. Om aan dit euvel den kop in te druk ken, moesten de Hollanders en Zeeuwen naar Haarlem, naar het tegenwoordige Bui tenhuis, toen leprozerie geheeten en werden daar door bepaaldelijk daartoe aangewezen personen gekeurd. Werden ze besniet gevon den, dan kregen de siekie bedelaars ten zoo- genaamden lazarusbrief van ongeveer den volgenden inhoud: „Kennelijk zij allen, hoe dat wij, gezwo- renek van Sint Jakopskapelle buiten Haar lem beproeft met aüe naerstigiheid hebbel, bezien de persoon van (dan volgt de naam van den houder van tien brief). Welken wy nu uitgeven melaatsch, besmet met lazarije, vraarom dat hij zal gaan met een klep op de borat en een witten band om 't hoofd. Jn kennisse der waarheid, zoo hebben wij ge zworenen dezen brief bezegeld met ons ge meen zegel In 't jaar onzes Heeren MOCCXfcvi, dien zesden dag van Januari." Zoo iemand kon toegang erlangen in een melaatschenhuis, mits hij voorzien was van een bed, een drinknap, een schotel om uit te eten en een voorgeschreven mantel en hoed, waaromheen de bovengenoemde band was bevestigd. Van dfien tijd af aan was de man oi de vrouw levend dood en ging het ziekte proces onafgebroken zijn gang tot aan het einde toe. Met kalen schedel, zwartachtige en bleekgele vlekken 'bezaaid, een schilfe rende schubbige huid, met gezwellen aan voorhoofd en kin, een heesche stem, zoo brachten ze de eerste jaren van hun ziekte door. En dan te denken, dat wanneer de ziek te in haar beginstadium was ze zoo lichtelijk overgebracht werd op kinderen en kleinkin deren, vooral daar een lijder er al jaren lang mee besmet kon zijn, voor het ziekteproces dusdanige vorderingen had gemaakt, dat anderen het speurden! Na de 15è eeuw is-de ziekte minder geworden, en heeft men in Delft, Middelburg en elders de leprozenhui- GOUDA, 2 Maart 1929. Raadsvergadering. Wegens verhindering van den Burge meester is de Raadszitting, die bepaald wa op Maandag 4 Maart, uitgesteld tot Dins dag 5 Maart, eveneens te 8 uur. Benoeming gecommitteerde uif den Gemeenteraad hij de N.V. Goudsch- Waterleiding-Maatschappij. Bij besluit van den Gemeenteraad dxL 23 Januari 1928, werd de heer K. R. van Staal, krachtens het bepaalde in artikel IC, 2e lid der concessievoorwaarden, benoemd tot ge- committeerde van den Raad by de N.V. Goudsohe Waterleiding-Maatschappij, voor het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 De- Aangezien het derhalve noodzakelijk is, opnieuw tot de benoeming van een gecom mitteerde over te gaan, stellen B. en W. de* Raad voor de benoeming van den heer K. R. van Staal te continueren tot en mc-t 31 De- De dienst van de Vrijz. Hervormden. Men meldt ons. Wegens ongesteldheid van Ds. de Graaft zal a.s. Zondag v.m. 10 Mi uur in „de Iléunie" voorgaan de heer J. Rossom, C'and. H. D. iDe heer van Rosaum zal dan zyn af scheidsrede uitspreken, voor zyn a.s. ver trek naar Metslawier, welke dienst aanvan kelijk vastgesteld was op 10 Maart a.s. De heer van Rossom heeft gedurende 6 maanden de leiding gehad in 't Afd. werk der Vrijz. Herv. beweging en veel vrucht dragend werk gedurende dien tijd verricht. Zondag 10 Maart zullen te Berkenwoude 10 zyner catechisanten worden bevestigd dOor Ds. v. d. Broek. h«i van den straatweg Gouda—Bodegraven. De uitslag van de genouden aanbesteding voor de uit te voeren werken aan en het onderhoud van den straatweg Gouda—Bode graven is als volgt: J. dé Bruin, Bodegraven 6823; A. Bun- tenbal, Reeuiwyk 8415; E- Sanders en Ce. alhier, 6327; G. Macdiniël, Reeuw ijk, 6218; Gebrs. van Bodegraven, Reeuwijk, 6205; P. de Pater, Waddingsveen, 6200; Gebr. Overkamip, alhier f 6200; F. van Win gerden, Reeuwijk, 6004; N.V. Nederhorst, Gouda, 5997; J. kuilenburg, Reeuwijk, 5988; A. P. dé klerck Reeuwijk 6887; Gebr. Middelkoop alhier 5800; N.V. Bok hoven, alhier 5758N.V. Zanen en Ver stoep, alhier, 5690. De gunning wordt later bekend gemaakt Diploma Stenografie. Gisteren slaagde voor htt diploma steno grafie (Syst. Ponten), Mej. N. Aberson, leerling van Mevr. BootRietvékL De Wethouder van Onderwija. De heer W. Sanders, Wethouder van On derwijs zal inplaats van Dinsdag, a.s. Woensdag spreekuur houden van 12 uur. Wel heb ik weinig tyd, maar toch wil ik dezen week nog weèr een avond naar Thali*. Aldus de meening van een TÉuüia-bio»- coopbezoeker, dien we passeerden, toen we ons, na afloop der voorstelling, gisteravond huiswaarts spoedden. En inderdaad, het is de waarheid. Wie dit programma éénmaal gezien heeft, komt onherroepelijk in de verleiding, het nogmaals te gaan genieten. Want wie zou er niet houden van een prettigen avond in dezen gezelligen bios coop, met een tweetal hoofdnummers, een goed bjjprogramma en een opwekkend, uit stekend illustreerend strykje? Het Hollandsch-Nieuws brengt o.a. in beeld: De brand van het Leidsche stadhuis igi het Amsterdamsche IGora-Theater, hard rijden op de schaats om het kampioenschap van Zeeland, deElfstedentocht in Friesland enz. „Der Bette 11-student" is een bijzonder vroolyke operettefilm in 6 acten. Harry Liedtke vervult er de hoofdrol in. En weer op de hem geestige wijze. Een echte amu sante operettefilm met veel gezonden hu mor van begin tot einde. De welbekende Italiaansche acrobaat-ac teur Luciano Albertino treedt op in het als: Spaventa, de sensationeel soort. En ook in dit meestelijk gespeelde, boeiende filmwerk ontbreekt vaak de komische noot niet. We willen het nog niet verklappen, hoe „men" in het eerste hoofdnummer op drie dubbele wyze gelukkig wordt. Es ist die alte Gesohdchite; bleibt aber immeg wieder neu. Evenmin zeggen we nu alreeds, hoe Spar venta, na tal van avonturen, zich eindelijk bij zyn wachtende bruid op het stadhuis kan gaan voegen, om het welbekende lot te ondergaan. Alleen geven we deze ver zekering: Wie dezen week de Thalia-bios- coop bezoekt, geniet twee volle uwn vsi^ blijmoedige onbezorgdheid. Inschrijving Ambachtsschool Het Bestuur van de Ambachtschool doelt per ^dvertentie iiT dit bind medie, dat gel«" genheid bestaat tot het inschrijven van leer linigen voor de vakken timmeren, smeden, bankweric, schilderen, meubelmaken en schoenmaken. Aangifte kan eiken dag geschieden bij den Directeur dér school, Piaradys no. 5. Belangstellende verwijzen wij voor me»- dere bijzonderheden naar de betreffende advertentie. De Uitleenbibliotheek der Openbare Leeszaal geopend. Meldden wy eenige dagen geleden dat de uitleenbiblotheek der Openbare Leeszaal aan de Oosthaven op Zaterdag 2 Maart worden geopend, thans kunnen wij daaraai toevoegen dat deze opening vandaal plaats heeft en de bibliotheek vanaf bed* eiken dag van 6—5 en van 7—8 geopend Er is een keurcollectie boeken bijeenge bracht, die ongetwijfeld veler belangstel ling hebben zal. Aangezien deze bibliotheek nog niet een catalogus heeft uitgegeven en net voor het gebruikmaken van deze instelling zeker wenschelyk is dat men we te welke boeken hier zijn opgenomen, laten wij hier een lijst der beschikbare werken volgen: Abbing: Het verspeelde leven. Ammers—Küller: Het doornige pad; Frans van Altena's vuurproef; Het huis der vreugden; Jenny Heysten; -Maskerade; De opstandigen; Tantalus. Baart de la Faille: De jongen, v. Balen: Het eiland der vergetelheid. Bonnema: De gouden draad; Over de grenzen. v. Boo ven: De fraaie comedie. Borel: De stille stad. BosboomToussaintDe hertog van Al- ba; Het huis Honselaarsdijk; Het huis Lauernesse; Een kroon voor Karei den Stou ten; Het laatste bedrijf van een stormach tig leven; Lang een omweg; Een Leidsch student in 1593; Majoor Frans. BoudierBakker: Aan den overkant; Ar moede; Kinderen; Het spiegeltje; De straat; Twee voeten; Wat komen zal. v. Bruggen: Avontuurtjes; Eva; Het huis je aan de sloot; De verlatene. C. J. A v. Bruggen: Het verstoorde mie- renest, Brusse: Boefje. Claes: De witte. Gooien: Hun grond verwaait. Couperus: Babel; Eline Vere; Extase; God en goden; Hooge troeven; Lang lijnen van geleidelijkheid; M^pteit; Noodlot; De stille kracht; Wereldvrede. Cramer—Schaap: Op vasten grond. Dekking: Winterkoninkje. Draayer de Haas: De vlucht. Dijk—Has: Levensspanning. Eigenhuis: Groei; De jonge dominé. Falkland: Gevleugelde daden; Schetsen, v. d. Feen: Herfstleugen; Idealist. Feith: Op vleugels naar Indië. Forest: Yuki San. v. Genderen Stort: Kleine Inez. Goedhart—-Becker: Martje Vroom, v. GoghKauibach: Getijden; Jet-Lie; Het licht van binnen; Moeder; Rika; Het rijke leven. Haspels: De stad aan het veer; Vreugden van Holland. Haverschmidt: Familie en kennissen. Heyermans: Droomkoninkje; Vuurvlin dertje; Duczlka. Hildebrand: Camera obscura. v. HilleGaerthé: De heg; Stille wegen, v. HoogstratenSchoch: Gouden vleu gels; De slotvrouwe van Westwoude. v. Hulzen: Aan 't lichtende strand; Annie Revers' uitvaart; Getrouwd; Een liedestra- gedie; Liefde's tusschenspelDe witte val lei. Huygens: Barthold Meryan. Jaarsma: Thiss. De Jong Merijntje Gijzen's Jeugd. Koenen: De moeder. De Koning: Jan Waanders. Kieming: Het verloren land. Kooyvan Zeggelen: Koloniaaltje. Labberton: Kinderstemmen, v. d. Leeuw: Ik en de speelman. Schouw bu rgbioscoop. Ook deze week draait in die Schouwburg- bioscoop weer een aanbevelenswaardig pro gramma. Na 't bij programma, draait aller eerst het hoofdnummer „Do schrik van het dorp". Onze goede vriend Buck Jones ver vult daarin de hoofdrol en Barbara Bennett assisteert hem op uitstekende wyze. Zooals afrtyd geeft Buck weer spel te zien, dat de moeite waard is, hy rydt en vecht, dat 'n een lieve lust is en altijd opnieuw weet hy aan z'n belagers te ontsnappen, 't Verhaal van een in dirieën gebroken munt, waarop de vindplaats van goud is aangeduid, is een be Langrij'k moment in deze film. 'De drie stuk ken zyn in handen van drie verschillende personen n.h van den, uit al dergelijke fi'ms bekende, „gewetenloozen schurk", van een aardig meisje en van Buck. Dat Buck aüe drie stukken in handen krijgt, de liefde van het meisje wint en haar belager verslaat, wel, dat 'behoeft geer. verder betoog. Een vlotgespeelde, pretentielooze film, die wy met veel genoegen hebben gezien! Daarna draait een tweede hoofdnummer, dat eveneens zeer de moeite waard is. De titel hiervan is „Gevraagd 2 meisjes" en Janet Gaynor, die we uit verschillende goe de films reeds kennen, vervult de voornaam ste rof. ^t Is een geschiedenis, zooals zich tegenwoordig maar al te veel afspelen, 't gaat n.L over de pogingen van een steno typiste om een goede betrekking te krijgen. Tegenwoordig lukt dat nSg wel eens een dood enkele keer, maar zoo goed als* de heldin van deze film 't er af bracht doen het maar weinigen. Dat ze ten slotte geluk kig trouwt met een jongen en ondernemen- den handelsman is maar dé laatste episode van een tyd vol avonturen, vol tegenslag en teleurstéling op alleriei gebied, die eraan voorafgaat. Tragisclie en geestige situaties wisselen elkaar op goedgeslaagde wijze in deze mooie gespeelde film af. De muziek van bet orchestje was zooals gewoonlijk goed verzorgd en vormde een goede illustratie van wat op het witte doek werd vertoond. Liederen- en Piano-avond in „de Réunie" Woensdagavond 6 Maart 8 uur. Men schrijft ons: In verband met hot concert, te geven door onze vroegere stadgonoote Mej. Mien Pot- harst, pianiste, met medewerking van tie bekende Haagsche zangeres, Mevr. Sietske Botten, geven wij den Goudschen muziek liefhebbers in overweging, dezen avond vooral niet te verzuimen. De buitengewoon fraaie Mezzo-Sopraan stem van Sietske Bol- ten Ja een waarborg, voor een genotvollen avond voor de fijnproevers van goede mu ziek. Wij laten hier nog enkele persbeoordfee- is Uwe alt U in de van de adverteert. Gegarandeerde oplage •SOO exemplaren. Vraag de billijke voor waarden aanhetBureau: MARKT 31. „Maasbode": .Zy bezit een prachtige, zonnige stem. „Handelblad" De zangeres Sietske Bol- ben heeft in aile opzichten een mooie stern, groot van omvang en volume. Haar fortis simo i« glanzend en imposant... „Goudsche Courant": Wat de zangeres vóór allee siert is haar muzikaliteit. „Haarlemsohe Courant": De zangeres Sietske Bolten imponeerde met een fre klankvolume en sterke uitdrukking in de voordracht- Vereen, van Vryz.Hervormden in Z.-H. Afdeeling Gouda. Op Vrydag 8 Maart houdt de Ver. van Vrjjz. Hervormden in Znid-Holland, afdee ling Gouda, een ledenvergadering in de Sociëteit „de Réunie". De agenda vermeldt o.m.: Bespreking tot het oprichten van een pro- paganda-commissie; Bespreking reglements wijziging; Verkiezing van 2 bestuursleden; Inleiding van den heer J. van Itosaum met het onderwerp: „De positie der Vrijzinni gen in de Herv. Kerk." Vereeniging van contractanten van de Gemeentelijke Lichtfabrieken. Gisteravond had in hotel „De Zalm" een vergadering plaats van contractanten voor de levering van electrische energie bij de gemeentelijke lichtfabrieken. Deze vergadering was uitgeschreven door een coorloopig comité onder voorzitteraohap van den heer Vingerling. Aan de gezonden uitnoodiging was door een 20-tal belang hebbenden gevolg gegeven. Na ampele bespreking werd besloten een vereeniging op te richten, Welke zich ten doel stelt de belangen te behartigen van meergenoemde contractanten. Een bestuur werd gekozen bestaande uit de h.h. Vingerling, de Jong, Goedewaagen, Mulder, Hupkes en Dorgclo. Aan dit bestuur werd opgedragen een eenvoudig huishoudelijk reglement te ont werpen en verder naar verschillende grie ven der leden een onderzoek in te stellen en daarover besprekingen te voeren met den directeur en stadsbestuur. Onder de aanwezigen bevond zich de heer J. A. Donker, wethouder van de bedrijven; Z.E.A. betuigde zyn instemming met de strekking dezer vereeniging en zegde gaar ne zijn steun toe. De Zondagschool van de RemoAstrantsche Kerk. Met ingang van morgen Zondag 3 Maart zal volgens ft0n9 Orgaan" aan de Zondag school van de Remonstrantsche Kerk een af zonderlijke W|st-Hill-ddenst voor de klein tjes (6—8 jaar) worden begonnen, onder leiding van Mevrouw Cramer—Schaap. Het bestuur stond welwillend het Remonstran- tenhuis af, en vele catechisanten en V.C.J. B.-ers hebben met enthousAme ziéh bereid verklaard bij dezen veeieaschenden, doch dankbaren tak van dienst mede te werken. De jongste klassen uit de kerk zullen daar nu heen worden overgebracht. Goed afgeloopen. Gistermorgen is de slager B. v. d. S. van de Karnemelksloot op den hoek Nieuiws>teeg- Kliedweg aangereden door den chauffeur E. v. d. V. dde met zijn vrachtauto vanaf de Kleiweg de bocht naar de Nieuwsteeg te klein nam. V. d. S. kon nog bijtijds van zyn rijwiel op het trottoir springen, alleen zijn rijwiel bekwam nogal wat schade. Het zevende leerjaar. Hedenmiddag 1 uur wordt op initiatief van Inspecteur H. de BLouw in de Zaal Réu nie der Sociëteit op de Oosthaven een ver gadering gehouden van hoofden en onder wijzers van aüe scholen der inspectie Gouda ter bespreking van het zevende leerjaar: Burgerlijke Stand. GEBOREN, 27 Febr.: Huibert, z. v. P.A. Broekhuizen en Z. C. Burke, F. W. Reitz straat 88. ONDERTROUWD, 28 Febr.: E. Hukscher en H. W. Kuypens. OVERLEDEN, 28 Febr.: Abraham van Wijnbergen, 81 j., Bleekerssingel 73; Wijn tje aWkkier, geh. met W. Castelein, 64 j. Dssellaan 11; Pieter Johannes van oer Paauw, 75 j., L. Willemeteeg 18. Agenda 2 Maart, 8uor. Concordia.' Feestavond „Ex- 5 Maart 8 uur Raadzaal Stadhuis, Gemeen- - teraad. 6 Maart 8 uur Soc. „de Réunie" Concert Mien Potharet en Sietske Bolten. 6 Maart 7 uur, Stolwijk, Café Noom en Le denver g. Gouda Holl. My. v. Landbouw. Miaart 10 uur 's morgens Hotel „de Zalm Ned. Vereen, vah Huisvrouwen Tentoon stelling van Raffia handwerken en lampe- kappen van de nazorg-patiënten v. h. Sa natorium Maria-O o ld te Gennep. 6 Maart 8 uur Gebouw Daniël, Cursus E.H. B.O. onder leiding van Dr. Montagne. On derwerp: Beenbreuken met toelichting door Röntgenfoto's. Miaart 814 uur Zaal 2 Soc. ,4e Réunie", Ledenvergadering Add Gouda van de Ver. van Vrijz. Hervormden in Zuid-Holland. 14 Maart, 8 uur. „De Réunie". Natuurkun dig Genootschap. Lezing van A. R. van Dynse, over: Walvischachtige dieren. 20 Maart Gebouw Dapiël m uur E.HJB.O. Onderlinge wedstrijden. Apothekers. De apotheek van den heer F. A Dee, W. haven is tot en met 8 Maart, benevens den daarop volgenden nacht, geopend na 8 uur des avonds (des nachte echter alleen voor recepten). Medische dienst. Van hedenmiddag 3 uur tot en met mor genavond 12 uur kan men zich by afwezig heid van den huisarts wenden tot de docto ren de Boer, Gouwe en Evers, Oosthaven. MOORDRECHT. Ned Herv. Kerk, 10 u. v.m. PreeMeaen. j STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 9V4 u. vm. D». B. J. Ka- nia. Evangelisatie, 9V4 u. vm. en 6V4 u. mn. De heer v. Amstel, g.o. te Putten. WADD1NXVEEN. Ned .Heirv. Kerk, 9)4 u. vm- Da. H. J. v. Schuppen van Oudewater. 6 u. n.m, Ds. W. Wesseldyk van Sluis- wyk. Ruraonstr. Kerk. Geen dienst. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Harv. Kerk, 9)4 u, v.m. Caad. van Gin- ksl van Zeist. 6% u. n.m. Ds. J. Enkelaar. Wijkgebouw, 9)4 u. v.m. en 6)4 u. n.m. De heer de Redelijkheid. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6)4 u. n.m. Ds. Dippel. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 9)4 u. v.m. en 6)4 u. iun. Ds. H. v. Eist. In de ochtenddienst bev. van nieuwe leden. UIT DJKN OMTREK. BERKENWOUDE. Door het Departement Berkenwoude van de „Miaatschappy tot Nut van 't Algemeen is een propaganda-avohd gegeven in de zaai van den heer D. de Bruyn ailhier. Deze avond werd gegeven met eigen krachten. Verschil lende stukjes werden er gegevèsn en tevens eenige voordrachten. Zoowel het een als het ander viel zeer in de smaak van het talrijk opgekomen publiek. NLEUWEKJüjRK a. d. IJSSEL. Vanwege het bestuur dei- plaatselijke af deeling van de Zuid-jiollandpche vereeni ging Het Groene Kruis, is in deze gemeente een consultatie-bureau Voor zuigelingen op gericht, hetwelk gistermiddag na een woord van den voorzitter vap het bestuur door den burgemeester Ls geopend. De geneeskundige inspecteur, dr. Feisser, gaf vervolgens een uiteenzetting over de werking van het con sultatie-bureau, waaraf de heer Uilkene als lid van het hoofdbestuur der ZuidnHolland- feche vereeniging Het Groene Kruis nog een slotwoord sprak. REEUWIJK. De heeren J. Hofland en A- Verboom, al hier zyn benoemd tot leden van den Raad vaï» Toezicht in de Goudsche Coöperatieve Tuindersvereeniging. De uitslag van een ringryderij voor paren in de afd. „Middelhui#" is als volgt: Dames: le pr. Gr. de Jong; 2e Adr. Ver- wey; 3e M. Kraan; 4e M. Je Jong. Heeren: le pr. P. Khyf; 2e G. Kraan; 3e F. Ros; 4e W. Groehefeyk; 5e M. de Jong. Er waren 26 paren. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. In de afd. „Middelburg" is een wedstrijd gehouden op een prikslede. uitslag is: Jongens beneden 13 jaar: le pr. H. Ver- wey; 2e C. Smit; 8e P, v. Es; 4e pr. G. Ver meulen. Mjeisjes beneden 13 jaar: le pr. liena Tol 2e pr. Johanna v. Roonr; 6e pr. Jaantje Ter meer; 4e pr. Bertha Vergeer. Dames boven 13 jaar. le pr. Mej. A. Pol derman; 2e pr. Mej. Jph. Heinsdyk; 8e pr Mej. Adr. Nobel. Heeren: le pr. G. Kraan; 2e pr. II. Groe nendijk; 3e pr. B. v. Harskamp; 4e pr. W. Verkley. STOLWIJK. Door de le Ned. Maatschappij voor Zie kenhuisverpLeging afd. Stofltwyk ia voor ver- pleegkosten en operatiekosten over 1928 uit gekeerd 1271 aan de verschillende Zieken huizen. WADDINXVEEN. Ds- W. Veder heeft het beroep naar de Geref. Kerk te Utrecht (vac. J. L. Rullman aangenomen. Zondag 3 Maart. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10)4 u. vjn. Ds. H. Cra mer. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 n. v.m. en 5 Mi u. n.m. Ds. E. Brunsting uit Krimpen a. d. Lek. Ver. Calvijn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 148, geen opgaaf ontvangen. Geref. Gemeente Turfmarkt, 10 u. vm. en 5)4 u. nm. Ds. Kok. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 184, 10 u v.m. en 5 u. n.m. Ds. J. B. C. Croes. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. L. R. v. d. Broek. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 9)4 u. v.m. en 6)4 u. nm. Ds. Dekking. Doopen. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. vm. Ds. Y. B. Kal- ma van Beesterszwaag. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. N van Nooten. Evangelisatie, 9)4 u. van. en 6 u. n.m. Ds. J. H. v. d. Wal van Wageningen. Geref. Evangelisatie, 9)4 u. v.m. Ds. J. Ste- houwer van Alphen. 6 u. n.m. Ds. J. Rodenburg, hulppred. te Katwijk. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9)4 u. vjn. en 0)4 u. ara. Preeklezea HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 a vjn. Landstra. Geref. Kerk, 9)4 a vjn. en 6V4 uur nm. De heer J. C. ven Loon «e Ach tienhoven. Bij beschikking van den Heer Recbter-Commiasaria in het faillisse ment van ARib PbTfcRS, graanhan delaar te Waddinxveen, ia bepaald lo. dat de indiening van achuldvorde- ringen bij den curator moet ge schieden vóór 9 Maart 1929, 2o. dat de verificatie vergadering zal worden gehouden op Woensdag 27 Maart 1929 des namiddags 1'/* uur in het Paleis van Justitie aan den Noordsingel te Rotterdam. De Curator, Mr. H. P. C. M. DE WITT WIJNEN. Gouda. 25 Februari 1929. Oosthaven 51. 23 MUZIEK. Albert van Raalte uit de Co-opera-tie. De heer Albert van Raalte, die vele jaren optrad alft een der directeuren van de Co- opera-tie, is uit de directie getreden. DRAADLOOZE DIENST. Een waarschuwing tot Koning Alfonso. MADRID, 2 Maart. Volgens een bericht van de Excelsior van de Spaanache grens hebben de beide vroegere Spaansche Minis terpresidenten Graaf Romanones en Don Sanchez 'De Tosca den koning om een on derhoud verzocht, teneinde hem te waar schuwen voor de gevaren der dictatuur, wanneer deze nog langer blijft voortduren. De koning heeft geweigerd dit onderhoud toe te ataan. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT V e r wa c h t i n g In het Noorden swak- ke veranderlijke, in het Zuiden zwakke wind uit Oostelijke richtingen, helder tot licht bewolkt, droog weer, des morgens ma tige tot lichte vorst, overdagJichte tot ma tige dooi. Verdere vooruitzichten: Langzaam afne mende vorst, des middags iets meer dooi. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Oproep tot steun. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik U, in Uw veel gelezen blad wel eenige ruimte te willen afstaan boor het navolgende: Nu het sedert 16 Februari j.l. zich alhier gevormd Comité door en uit particulieren ter verstrekking van steun aan behoeftige ingezetenen van Gouda gedurende 2 weken werkzaam is, om zooveel in zijn vermogen was den nood te lenigen, wil ik in de eerste plaats namens dat Comité een algemeen woord van hartelijken dank uiten voor de zoo in ruime mate van de mede-ingezetenen ondervonden steun en medewerking in aller lei vorm. Niet het minst geldt hierbij de moreele steun en werkzaamheden die tal van dames en heeren verleenden, om ook de goede verdeeling van de verrassingen in de diverse gezinnen mogelijk te maken «n vlot te doen verloopen. Met dezen arbeid is een goed en nuttig en ook zeer noodig werk verricht en het door Mevrouw Gaar landtde Kat genomen initiatief bewijst wel dat de steun van par ticulieren wordt op prijs gesteld. Tot heden is nu in totaal ingekomen 4529 10, voorwaar een mooi bedrag, doch als men de dames en heeren, die overal en elders op huisbezoek gaan, eens afvraagt of zij meenen dat met «lit bedrag aan alle directe nooden zyn tegemoet gekomen, dan ben ik overtuigd, dat zy o zoo gaarne nog meer zouden willen doen en bereiken. De koude houdt steeds aan en de behoeften zijn zoovele. Komen er nog dagelijks giften in die als nagekomen bijdragen bijzonder gewaardeerd worden, meer nog mag ik dankbaar mel ding maken van een „tweede storting" door N. N., die spontaan opnieuw een belangrijk bedrag gaf, zeker overtuigd dat het meer dan noodig is, dat de bijdragen „blijven vloeien". Hoogst erkentelijk als ik ben, voor dit bewijs van meeleven en meedenken in het veelomvattende werk van het Comité, wensch ik nog eens met alle vrijmoedigheid een beroep te doen op allen, die ook spon taan voor een tweede keer uit eigen be weging tot het Comité zouden willen en kunnen komen met hunne zoo onmisbare gaven in allerlei vorm. Ik weet wel dat vragen in het algemeen velen moeilijk afgaat, doch in deze is het niet een vragen voor mezelf, doch voor zoo- velen wier levensomstandigheden wel steun in allerlei vorm behoeven. Moge het meegenoemd Comité in staat gesteld blijven nog aan verschillende „stille wenschen" te kunnen tegemoet komen. Voor zooveel noodig, herinner ik dat mün Postrekening fs No. 90446, terwijl het vker green betoog behoeft, dat iedereen die tot het Comité behoort, gaarne bereid is even- tueele gif tea aan te nemen. Hoogachtend, C. J. M. KIIOON, Penningmeester. Bnrg. M'arten8singel SI. 1 Maart 1929. Plateelbakkerij „ZENITH" vraagt Zich un te melden PRINS HENDRIKSTRAAT 99-101. 8 GfeVRAAGD Voor halve oagen. Vrijdags den geheelen dag. Adres: A V. D. WANT, Prins Hendrikstraat 101. 12 Mevr. JONKER Muu.br, Crabeth- straat 3, VRAAGT voor too spoedig mogelijk een flinke GEVRAAGD. Adres: J. J. TEEUWEN, Gouwe 169, Gouda. S88 8 GEVRAAGD, voor de ochtenduren. Adres; 480 8 REGENTESSEPLANTSOEN '25. Gevraagd flinke Loon f 30.— met verhoog'ng en wa9chgeld. Adres: Oosteinde 26, Voorburg. Gevraagd: goed kunnende werken en koken, v g.g v., Duitsche of Hollandsche. Hoog loon. Aanmelden: Mevr. WEFERS, Schie- kade 110, Rotterdam. GEVRAAGD en een bij 3 groote kinderen, goed kunnende naaien en 9toppen, genegen huisl. be zigheden le verrichten. Mevrouw MEYER, Vondelstr. 94, Tel. 81736, Amsterdam. GEVRAAGD. Leeftijd 18-20 jaar. Accuraat kunnende werken. Brieven niet opgave van verlangd salaris onder No. 574 bureau Goudsche Courant, Markt 31. 15 gevraagd, leeftijd pl.m. 14-jaar, voor loop* en winkel werk, welke lust hepft in het vak opgeleid te worden. Aanmelden Maandagavond 7-8 uur, in „DE NIEUW E IJ Z E U- WINKEL" Westhaven. GEVRAAGD Schriftelijke aanbiedingen met op gaaf van LEEFTIJD onder No. 599 Bureau Goudsche Courant, Markt 31. GEVRAAGD, 8 bij G. TH. STEENLANIO, Kleiweg 81 Alle dekens worden beneden fabrieksprijs uitverkocht. - Afd. Meubileering der 596 20

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 4