A 1G 5! mui NIEUWS. EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN 17039 ■■nd»B 3 Mpril 1929 NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWUK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, en* Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen Sm mpapier tn. ank- ihoud I 50 nheid :n FEUILLETON. HET PROCRUSTES-BED. BERGAMBACHT, BBRKBNWOUDB, BODBGRAVBN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLB, naai Uw 9 :nt i *T ’,i een 40 DEREN moeite zyn En (Wordt vervolgd.) 'lage het Philip sloeg zijn kraag op en stapte vlug door over het moeraaland, peinzend over alles wat er dien vorigen avond gebeurd op maakten en dat z(J GRAAFF Tel. 763 1. n SPRITS. 30 3 ISO )ENEN EEN Uit het Engelsch van ALICE en CLAUDE ASKEW. (Nadruk verboden.) E KONING Gouda, tkroond: 24, R’dam 1926, kt 1927. jalf jaar geleden het voorzit- De strijd in Mexico. Successen van de federale troepen. Eén overwinning van de Centrale Chineesche regeering. als in andere landen onweer en dergelijke natuurverschijnselen. HOOFDSTUK XV. week 17 cent, met Zondagblad [ing per looper geschiedt. ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda 1—5 regels 1.30, elke regel meer 1—5 regels 1.55, elke regel meer bijslag op den prijs. Liefdadighe INGEZONDEN MEDEDEEL!] de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen by contract tot zeer gereduceerde® prjjs. Groote lettere en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tuaschenkomst van «oliede Boekhande laren, Advertentiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te rijn. 13 Van alle vreemde dingen die wij van daag hebben beleefd, is dit wed het vreemd ste, zei Harry, toen hij zich in een gemak- kelyken stoel had laten vaflflen. Hij gaapte. Enfin, we kunnen het gesprek beter staken en nog wat gaan «lapen, want de oplossing van het raadsel' vinden we toch niet. Wat t'°« je? vroeg hij Gaperig toen 'hy zag dat Hip bezig was zijn overjas aan te trek ken, die hij uit de slaapkamer had meege nomen. - Ik lean niet slapen, als ik hier bleef zou ik je toch maar storen. Ik ga nog een uurtje wandelen. Hy nam zijn hoed en liep naar het leek als ui' steen gehouwen. Een ©ogen blik dacht 1’ lip dat het een doode wa<, toen begreep .dj dat de man die hier op de steenen uitgestrekt lag, met de armen langs zijn lichaam, sliep. De man die tiaar lag, slapend en van zyn aanwezigheid onbewust, die man was Spencer Tarrant, de vriend van zijn vader, de ontsnapte gevangene uit Princetown, Spencer Tarrant, van wiens tra gische dood op het Torren Mire, de kranten spoedig zouden melden. HOOFDSTUK XVI. Philip’s twijfel te» opzichte van wat zijn plicht was tegenover Spencer Tarrant, wa- ten einde. Hij klom over de steenen muur die den ingang van het hotel blokkeerde en be reikte zoo den slapende. Hij tikte den ma', licht op zijn schouders. Hij merkte op dat deze een pak arbeiderskleeren aanhad. Luister eens, begon hy, maar meer kon* hü niet zeggen, want het effect van zijn aan raking was, dat, -Ie man zijn oogen opsloeg en opsprong, terwijl hij zijn vuist** opstak tot zelfverdediging. en omstreken (behoorende tot den bezorgkring) 0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 leids-advertentiën de helft van den prijs. INGEN: 1—4 regels 2.25, elke regel meer 0.50. Op IEEREN 40 meisje wei zijn kon en hoe kwam dat zij zoo hevig ontdaan leek. Haar voorkomen was niet van een landloopster haar handen waren fijn en slank en droegen niet de -spo ren van ruwen arbeid. Haar kleeding leek meer op die van een non dan van een bede lares, maar met zulke kleeren aan kon ze toch niet over den weg gaan zonder de aan dacht te trekken! Alles was even vreemd en geheimzinnig en de oplossing van het mysterie kon alleen van haar zelf komen. Maar ze was ziek en wie weet of ze niet sliep om nimmer meer te ontwaken Hü had den heuvel van Thor beklommen en stond op het punt om naar de herberg terug te keeren ,toen hij werd opgeschrikt door een geluid, dat uit een soort hol kwam, gevormd door een paar rotsblokken, die tegen den heuvel lagen. Hij liep er heen en keek naar binnen. Uit het hol staarde hem een bleek gelaat, omtiyst door een stoppelbaard aan. Philip stond stil en wachtte even tot zijn oogen ge wend) waren aan de duisternis, die in het hol heerschte. Geen spier op het witte gezicht vertrok, UREAU N INGFN b - Tel. 11748. Interieur, Hin- lles tot het vak ENGELAND. Een patiënt per tliegtuif van Zwitserland naar Londen vervoerd. Een Handley Page Rdtls Royse toestel heeft dezer dagen in dienst van de Impe rial Airways een dame, die in Zwitserland bij een ongeval gewond wórd, binnen zeven uren naar Londen overge^racht. Hierbij is nog begrepen een oponthoud van een uur, dat te Parijs plaats had. De publicatie van de Utrechtsche documenten. Een brief van Dr. Ritter aan den Minister van Finyciën. Dr. Ritter, de hoofdredacteur van het Utrechtsch Dagblad, heeft zich met brief gewend tot den voorzitter van den Ministerraad, naar aanleiding van de ver klaring van den Minister, dat door de Re de zyde van Dr. deze aangelegenheid sprekende, medege deeld te spreken uit naam van de Regee ring. Het feit nu, dat ondergeteekende, ge bruik makend van de hem door de Regee ring per communiqué verleende vrijheid, vóór alles onder de aandacht van U.Ed. wenscht te brengen, is dat de vertrouwens man der* Nederlandsche Regeering en deze Regeering zelve in deze aangelegenheid resp. aan de Pers en aan de Volksvertegen woordiging de volgende „misleidende mede- deelingen” hebben gedaan. 1. de verklaring van den heer van Bcu- ningen (N R. Crt. 4 Maart j.l): „Ik-kan (i ten stelligste verklaren, dat ik nóch direct, nóch indirect iets te maken heb gehad met de publicatie in het Utrechtsch Dagblad „Ik heb er part noch deel aan.” En op de vraag: hoe verklaart U de publicatie? „Daar heb ik geen verklaring a oor.” 2. De verklaring (Hand. pag. 477, 1): „De rol van den heer van Beuningen was hiermede” (met den aankoop) „afgeloopen. De heer van Beuningen heeft in deze zaak, naar vaste overtuiging van de Regeering, niet anders gehandeld dan hij als goed Staatsburger meende te moeten handelen en heeft metde latere publicatie niets te maken gehad. Aan anderen dan aan de Re geering heeft hij van die stukken geen in zage verleend...” Beide vetgedrukte verklaringen zijn per tinente onwaarheden. Dr. Ritter gelooft niet, dat de Regee ring, bij nadere overweging, de juistheid van hare verklaring zal willen volhouden. geering op discretie van de zy'de van Dr. Ritter geen prys meer wordt gesteld. Blykens de verklaring van den Minister van Buitenlandsche Zaken in de Eerste Ka mer, aldus dit schrijven van Dr. Ritter, stelde deze bewindsman „er prys op”, te verklaren, „dat de heer van Beuningen tot den aankoop van dat stuk” het door Dr. Ritter gepubliceerde document „waarbij ook nog twee andere stukken, niet is overgegaan, dan nadat hij zich had over tuigd, dat de inhoud van het stuk zooals zjj hem beschreven werden by de aanbie ding de Regeering interesseerde” (Hand. P- 477, 1). Dr. Ritter gaat verder voort: De Heer van B., die geen collectioneur is van staats stukken, heeft dus dit stuk slechts gekocht ten behoeve van de Nederlandsche Regee ring. Of, eenvoudiger geformuleerd, de Ne derlandsche Regeering liet dit stuk door den heer van B. koopen. Deze verhouding tusschen de Regeering en den heer van B. blijkt ook uit de volgende mededeeling van den heer v. B.: „...er zou mijnerzijds geen enkel bezwaar gemaakt worden tegen welk onpartijdig onderzoek ook. Ik zou daarover wel overleg moeten plegen met de Regee ring”. Immers wie op eigen gezag en ten eigen behoeve een document koopt, behoeft, voor een onderzoek naar de echtheid, geen overleg met derden te plegen. De heer van Beuningen, eenerzijds, heeft dus in deze aan gelegenheid gehandeld als vertrouwensman, als agent, of, zooals hy het tegen derdern heeft uitgedrukt, als orgaan der Regeering. De Minister van Buitenlandsche Zaken, anderzijds, heeft in de Eerste Kamer over MHIMIIE (IHIIAM. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal 2.25, per v per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorgi Franco per post per kwartaal 3.15, met Zondagsblad 3 80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bij onze agenten en loopeis, den boekharidel en de postkantoren. Onze bureaux zyn dagelijks geopend van 96 uur. Administratie Telef. Interc. 82: Redactie Telef. 83. Postrekening 48400. Ook in China ziet het er thans voor de centrale regeering weer veel beter uit. Al dadelyk was het een voordeel voor de te Nanking gevestigde regeering, dat de „Christen”-generaal Feng Yoe Hsiang, waar van men aanvankelijk niet wist welke hou ding hij aan zou nemen, de zyrte van Tsjang Kai Tsjek koos in den strijd tegen de troe pen van het verzet plegende Woehan. Laatstgenoemde paste bovendien een van vele zyden geroemde oorlogstactiek toe, waaraan het voor een niet gering deel is te danken, dat hij het met de Woehantroepen zoo spoedig klaar speelde. De opmarsch van Tsjang Kai Tsjek’s troepen vond vooral zyn bekroning in de verovering van Hankau. Aanvankelijk vreesde men, dat het daar tot ernstige ordeverstoringen zou komen en uit beduchtheid voor deze eventualiteiten heb ben de buitenlandsche mogendheden naar deze plaats inderhaast talrijke oorlogssche pen gedirigeerd, doch buitensporigheden rijn tot nog toe niet gemeld. De tegenslag der troepen van Woehan is ondertusschen mede te wijten aan het feit, dat een deel daarvan niet verkoos te vechten, terwijl ver der een geheele divisie gemeene zaak maak te met de nationalisten, die nu van zins zyn dat deel der verzetplegende legers* het welk wist te ontkomen, krachtig te achter volgen. Men neemt dan ook van sommige «ijden aart, (fflt drf jóngste stryd in China, die opnieuw de eenwording van China zeer i problematiek dreigde te maken, slechts een korte episode is, die geen al te ^torenden invloed zal uitoefenen. Doch Chirift is ee» groot land en verscheidene ambities van eerzuchtige generaals vragen voortdurend om bevrediging. De kiemen van opstanden zijn dus permanent aanwezig. tot het toedienen., van zweepslagen het eer ste is sedert vele jaren. De rechter Solo man, die den moord als afgrijselijk ken schetste, zeide bij het uitspreken van het vonnis: „Het is slechts behoorlijk, dat ge op uw eigen lichaam den slag voelt van de zweep, welke gij zoo meedoogenloos hebt ge legd op het lijf van den inlander, dien gij hebt gedood.” By de behandeling der zaak heeft een ge tuige verklaard, dat de moordenaar, ge naamd Nack Nafte, den verslagene, Six pence geheeten, mede naar de keuken van zyn huis had genomen en daar een afram meling toediende, omdat hij een blanke vrouw zou hebben bedreigd. Sixpence liep de keuken uit en viel, waarop Nafte hem met den voet bewerkte en een zwaren steen naar hem wierp, die op Sixpence’s borst terecht kwam en hem de ribben brak. Nafte bond Sixpence vervolgens vast aan een boom met de voeten naar boven en de schou ders rustende op den grond, en ranselde hem vervolgens opnieuw af. VER. STATEN. Nieuw incident bij de Amerikiansch» kust. Uit Baltimore wordt gemeld dat door de Amerikaansche kustwacht schoten zyn ge lost op het Noorsche stoomschip „Juan”. De loods van dit schip verklaarde later, dat het kustwachtvaartuig eerst een uur lang de „Juan” volgde en daarna drie scheten was. Waarom werd hij zoo zonderling aan getrokkén en ontroerd door dat onbekende meisje, dat zoo geheimzinnig en spookachtig op ziijn weg was verschenen? Waarom kon hij het beeld niet uit zijn gedachten bannen van dat kind met haar blank en doorschij nend bleek gezicht, de gevoelige aandoén lijke fijne lijn van haar lippen die deed den ken aan een kind dat pijn leed, de verwarde massa goudblond haar en de lange wimpers, die oogen bedekten die niet anders dan blauw konden zyn, naar hij meende. Maar hbe was ze de deur binnengekomen, die toch door Harry goed gesloten was? Er was 'geen tweede sleutel, zooals Mr. Marden had verklaard. Misschien was ze wel vroe ger binnengekomen, misschien was ze al dien tijd al in de kamer geweest. Niet op liet bed, maar er was een groote kast, mis schien had ze hun de trap wel hooren opko men en zich daarin verborgen. Philip herin nerde zich dat hy bij hun eerste bezoek aan de kamer, reeds een vreemd geluid gehoord had, een soort bons en daarop iets dat op een zucht leek. Philip verdiepte zich in de vraag wie het van de Regeering de deur. Harry, zei hy ten slotte, zyn vinger op den knop. Ja? Harry opende met oogen. iHet spyt me als ik je stoor, maar luister eens, geloof jij dat het arme kind ernstig ziek is Dat zullen we wel hooren als de dok ter er is, zei Harry, terwyl zyn oogen a weer dicht vielen. Ja natuurlijk. Philip treuzelde besluite loos bij de deur. Toen mompelde hy: vindt je haar niet verbazend knap Harry gaf geen antwoord meer, zijn ademhaling was diep en regelmatig. Philip knoopte zyn jaa dicht en bleef n<^ een oogenblik naar Harry kyken. Toen haal de hij zyn schouders op en deed de deur ach ter zich dicht. loste, waaraan echter geeft aandacht werd besteed, omdat er vaakschietoefeningen worden gehouden. Het viëide schot evenwel kwam in het water links van de „Juan” te recht, het vjjfde vlak ac^er het schip en het zesde ging rakelings MBt de voorplecht. Daarna kwamen de kustwachters aan boord van de „Juan”, vroegen de papieren en ver klaarden, dat zy de lading bananen als ca mouflage beschouwden, om drank te smok kelen. By onderzoek bleek echter, dat er geen drank aan boord wa#>. Tegen deze beschieting is door de kapi tein van het schip ernstig* geprotesteerd. Per duikboot naar de Noordpool. Uit New-York wordt gemeld dat Sir Hu bert Wilkins heeft medegedeeld, dat hij zyn voorgestelde reis per duikboot onder het ys van de Noordpool van Spitsbergen naar Alaska heeft uitgesteld tot den zomer van 1930. Hij acht, zoo verneeftit de Telegraaf, den tyd van voorbereiding "dit jaar niet vol doende. BINNENLAND. Liberale Staatsparty De Vrijheidsbond. De vergadering te Arnhem. In de huishoudelijke vergadering van de Liberale Staatsparty de Vrijheidsbond, Za terdag te Arnhem gehouden, zyn na lang durige discussie de volgende candidatenlijs- ten vastgesteld: Arnhem-Nymegen: 1. mr. Aa G A. Rid der van Rappard, 2. jhr. ir. R. R. L. de Muralt/3. ir. C. Wolterbeek, 4. mevrouw H. A. van Riel-Smeenge, 5. mr. J. Huges, 6. W. J. Klein Lankhorst, 7. Ed. Schürmann, 8. Joh. A. R. Bosma, 9. G. A. de Meester. Dordrecht-Middelburg; 1. mr. G. A. Boon, 2. jhr. R. R. L. de Muralt, 3. C. G. Roos, 4, mr. J. Erasmus, 5. M. van den Hout, 6. C. G. Hage, 7. mevrouw van Riel-Smeenge, 8. mevrouw Kooyman-Tissing, 9. F. den Hartog, 10. Ph. van Dixhoom. ’s-Gravenhage: 1. Prof. ir. C. L. van der Bilt, 2. W. J. C. Schuurman, 3. jhr. mr. dr. E. A. van Beresteyn, 4. mevrouw E. W. Wynaendts-Francken, 5. jhr. mr. dr. W. D.> de Jonge, 6. D. Hans, 7. prof. dr. B. D. Eerdmans, 8. mevrouw A. van Braam Houckgeest-Schroot, 9. mej. mr. E. C. van Dorp, mej. Joh. Westerman. Amsterdam-Haariem-den Helder-Leiden- Zwolle: 1. dr. I. H. J. Vos, 2 C. J. van Kem pen, 3. mej. Joh. Westerman, 4. prof. dr. B. D. Eerdmans, 5. F. M. Teenstra, 6. C. G. Roos, 7. mr. J. Rutgers, 8. Ed. Schürmann, 9. A. F. Stroink, 10. mevrouw M. Boisse- vain-Pijnappel, 11. P. Stapel, 12 mej. Louise van Eeghen. Leeuw arden-Groningen-Assen: 1. dr. S. E. B. Bierema, 2. prof. dr. B. D. Eerdmans, 3. mr. R. H. baron de Vos van Steenwij k, 4. mevrouw H. A. van Riel-Smeenge, 5. H. A. De opstand in Mexico, die de federale ‘‘regeering heel wat hoofdbrekens heeft ge kost, en waarvan zy den omvang in den beginnen blijkbaar heeft onderschat, be hoort nog wel niet geheel tot het verleden, maar de bondsregeering kan toch den toe stand thans wat optimistischer tegemoet zien. De troepen der rebellen toch, waarvan getuigd moet worden, dat zij een taai ver zet boden, verkeerden in een minder be voorrechte positie dan de legers der offi- cieele regeering, die door Amerika zoowel moreel als materieel werden gesteund en bovendien beschikten over een numerieke meerderheid. Meermalen heeft het erwoor Calles’ troe pen minder prettig uitgezien en deze heb ben heel wat veeren moeten taten, maar, nadat de opstandelingen zich genoodzaakt zagen Jiminez over te geven, is hun voor naamste tegenstand, naar het schynt, ge broken. Er staan nog wel enkele duizenden rebellen in het veld en ook is het prettig yoor dezen, dat inmiddels in den staat Ja- lico, naar verluidt, een Katholieke" opstand is uitgebroken, die voor de regeering van Fortes Gill nieuwe moeilijkheden doet rij zen, doch, wanneer niet alle teekenen be driegen, zal binnen afzienbaren tyd de ver volging van de restéerende insurgenten uit- loopen op hun volkomen nederlaag. By de gevechten, die ongemeen hevig waren, is ontstellend veel bloed gevloeid; bij hondeftóen liggen hier en daar de lyken opgestapelii en bovendien zullen de rebel- löerende^aflGeisrenr die in tanden der re- geeringgtroepen vallen, ongetwijfeld terecht worden gesteld. De kalmte zal dus waar schijnlijk eerlang in Mexico terugkeeren, maar men kan tévens aannemen, dat te eeniger tijd een aantal generaals, belust op macht, het opnieuw in het hoofd zullen krij gen tegen het officieele gezag op te staan. Opstanden toch zyn in Mexico even gewoon BUITENLANDSCH NIEUWS. ROF.MENIë. Het spoorwegongeluk bij Boboc. Het geheele stationspersoneel ver antwoordelijk gesteld. Volgens den minister van verkeer van Roemenië is bij een te Boboc gehouden on derzoek gebleken, dat het geheele personeel van het station, met inbegrip van den chef wegens niet inachtneming der voorschrif ten voor het spoorwegongeluk verantwoor delijk jnoet worden gesteld. Volgens de jongste opgaaf bedraagt het aantal dooden- 12, dat der gekwetsten 58. POLEN. Het incident te Baranowicze. Atanasowitsj plotseling overleden. Uit Baranowicze wordt gemeld dat de ambtenaar van de Russische handelsdele- gatie, Atanasowitsj, die op weg naar Mos kou te Baranowicze (Polen) was uitgestapt, daar bij een woordenwisseling met Poolsche beambten op dezen had geschoten, wat een hunner het leven kostte, plotseling is over leden. Hij was door een ernstige zenuwaan doening aangetast en stierf, toen de aanval zich herhaalde, aan een beroerte. ZUID-AFRIKA. Een zw^ar vonnis. De leer der vergelding toegepast. Uit een telegram uit Kaapstad aan de .Evening Standard” blykt, dat het vonnis Leven is leeren. Sommige menschen gaan het leven door met gesloten oogen en beklagen zich dan en pruttelen, dat er niets in te zien valt. r f Ienz. Eisma, 6. F. H. Ebels, 7. mr. J. Hughes, 8. dr. N. Vromen, 9. Nico de Jager, lü. L. S. Hilarius. Rotterdam-l'trecht-Tilburg-’a-Hertogen- bouch-Maastrichtt 1. mr. H. J. Knottenbelt, *2. Ed. G. Schürmann, 3. mevrouw Wy- naendts Francken-Dyserinck, 4. prof. B. D. Eerdmans, 5. mej. mr. E. C. van Dorp, 6. jhr. ir. van Lith de Jeude, 7. C. G. Roos, 8. mevrouw Breedveldtde Waal, 9. W. G. de Waard, 10. A. R. Veenstra, 11. dr. I. H. J. Vos, 12. Joh. Westerman. Na afloop van de huishoudelijke verga dering had een gezamenlijke maaltyd plaats in de groote zaal van Musis Sacrum, waar aan 300 a 400 personen deedlnamen. lo dens den maaltyd heeft de voorzitter mr. Fock het woord gevoerd, die er op wees, dat toen hij twee en een haL' uit Indië terugkwam en wm terschap van de partij werd aangeboden, vrienden hem er opmerkzaam dat de liberale partij was niet konden begrijpen dat hy daarvan nog als voorzitter wenschte op te treden. Zij die d« vergadering hebben bygewoond aldus spreker, zullen wel gemerkt hebben dat er geen sprake van is dat de party dood is, maar dat zy blijk geeft van een krach tig leven, krachtiger dan in menige andere partij waar te nemen valt. Bij deze bespre kingen bleek een flinke oppositie te bestaan die de besprekingen op aangename wijzw voerde. Een dergelyke oppositie is noodig voor het leven van de party. Vooral ook toe te juichen is, dat deze oppositie zich ten slotte neerlegt by de besluiten die de meer derheid neemt. Ook aan dezen maaltyd, zegt spreker, heerscht een vroolyke stemming en spreker hoopte, dat, wanneer straks de stembus- strVd achter den rug is, er aanleiding zal zynvoor eenzelfde vroolyk samenzijn. Spr. bracht tenslotte een dronk uit op mr. Hu ges, den voorzitter van de afdeeling Arn hem, die dezen feestavond heeft georgani seerd. Na afloop van den maaltyd had in de concertzaal een feestelijke bijeenkomst plaats, aangeboden door de afdeeling Arn hem, waartoe de vereeniging Eurasia, uit Den Haag, met Indische muziek, maar me dewerking verleende. ere$niging van leden van gemeente besturen in den Vrijheidsbond. Algemeene vergadering. In Musis Sacrum te Arnhem werd Zater dag de algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging van leden van Gemeen tebesturen in den Vrijheidsbond, onder voor zitterschap van dr. van der Meulen, wet houder van ’s-Gravenhage. Het eerste gedeelte der vergadering droeg een huishoudelijk karakter. Als bestuursleden werden herkozen: me vrouw H. A. van Riel-Smeenge en de hee- ren J. A. de Boer, jhr. D. R. Gevers Dey- noot, mr. G. J. H. Wagener, dr. J. E. van Welderen baron Rengers. In de vacature ontstaan door het bedan ken van de heeren mr. P. Drooglever For- tuyn en mr. P. S. Noyon werden gekozen de heeren mr. M. H. de Boer, te Utrecht, ing. I. R. C. Houtman, te Schiedam en N. de Jager te Groningen. Na afdoening van enkele huishoudelijk* zaken, hield de heer mr. M. H. de Boer, wet houder der gemeente Utrecht, in een open bare vergadering een inleiding over „Het Wetsontwerp tot wijziging der Gemeente wet.”

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 1