JN DS M E IN IANDEL t pijn,! naken. 2o I 1.6740 I schjeskerk) TJE fabriek A. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOl. GOUDA EN OMSTREKEN, BERGAMBACHT, BERKENWOUDH, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUOERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE. NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN. STOLWIJK, WADDINXVEEN. ZEVENHUIZEN, en* No. 17051 Maandag 22 April 1829 68" Jaargang I BERGAMBACHT, BERKENWOUDH, BODEGRAVEN NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN. ZEVENHUIZEN, FEUILLETON. iek. I, Tel 833 HET PROCRUSTES-BED. T 1l)v01ïvvr» uv' V' L/lZalvAx*., LLtXAO A AVJCj vzjLI A j IvAvJVrAlAJ AVAJV'JLA A 9 IVAVJAUAW'ZAA L Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- of JOp De taak van Lord Revelstoke op de con- a kwaliteit. 240 bezorgd. TELEF 313 ELS BINNENLAND. 1.— alle tafel- niet betaald, riep Den Haag. iet Vrijdag nkels voor ijfwas sterd tus ikes Reepen emelkzeep nsche Molen ïncream ier Tivce ongelijke schoenen maken geen paar. Drie en twintig delegaties hebben te Ge nève de conventie over de valsche muntery door afgevaardigde te agenten en moeten daaf 3 van opname verzekerd werk- hoog* IOTEN Sleutels) ver is tot REPARATIE Uw schoenen het schoeisel 30 Uit het Engeisch van ALICE en CLAUDE ASKEW. (Nadruk verboden.) 'olger len. vebloem r*i«t oudzeep oeken ('I2 ponds) ‘s len hoofdmaal- rolgen daarvan ragen. Zy ver- zenuwstelsel; aste hand de zenuwen en van de Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde te Rotterdam. Prins Hendrik te Lugano. Men schrijft uit Lugano: Woensdag bezocht de Prins der Neder landen het Hollandsche clubje, op zijn we- kelijksche bijeenkomst in het café Hugue- nin, waarbij Z. K. H. zich met eik der aan r ferentie van deskundigen te Parijs zal naar uit Londen worut gemeld, voorloopig wor den waargenomen door den tot nu tos plaatsvervangenden afgevaardigde Sir Charles Addis. Het staat nog \an Lord Revelsti loot, die op onverklaarbare wijze niet voor zien was van een valscherm, trachtte tijdens het dalen uit de machine te springen, waar toe hij de stuurstoel verliet en op de linker vleugel van het toestel ging staan. Onder het gewicht van zijn lichaam kantelde het vliegtuig en stortte naar beneden. De piloot werd onder het vernielde toestel begraven en was op slag dood. Vele toeschouwers wzeiige iandgenooten eenige oogenbiikken en Feestdagen Bij de opening période hoeft troonrede gehouden, waarin hij herinneren aan de woorden van zijn groot vader, koning Victor Emanuel 11, den 27sten November 1871 uitgesproken bij de opening 25 De binnenkant van de sluiting is mis schien nog mooier dar den buitenkant, ver telde ze. Het is door een bekend kunstenaar gemaakt. Staunton Heath peuterde eerst onhandig aan de sluiting alsof hij deze niet kon ope nen, tenslotte gelukte het hem. Het is schitterend, zei hy, vooral het emaillewerk is Hij hield eensklaps op en staarde met een vreemd licht in zijn oogen in het beursje. Toen klapte hij het haastig dicht en gaf het aan het meisje terug. Zyn oogen waren met een vreemden, v ragenden blik op haar gericht. O, maar ik heb nog niet betaald, riep Dora, die niets van het eigenaardige gedrag van Staunton Heath gemerkt had. Ze open de het beursje om er geld uit te halen. Plotseling bleven haar oogen evenals die van Heath rusten op iets in de beurs en er kwam uitdrukking van schrik en verbijste ring op haar gezicht. Wat is er kind? vroeg Lad- Kenard verschrikt, je kijkt of er iets vreemd ge- onderhield. De verjaardag van Z. K. H. werd aange vangen met een receptie in het Hotel Bris tol, waar zeer velen van de gelegenheid om Z. K. H. te complicenteeren gebruik maak ten. Baronesse van Wassenaer en de Consul der Nederlanden, boden den Prins een noen maal aan in het Hotel Sptendide, waarbij mede aanzaten de zuster van den Prins, de Groot-Hertogin van Ol'denburg en hare dochter de Erfprinses van Waldeck en Pyr- n.ont, H. M. gezant te Bern, meviouw Don- de van Troostwijk en enkele leden van de «Nederlandsche kolonie in Tessino. De kolenafspraak. Mededeelingen van Duitsche zijde. De berichten uit Nederland over het tot stand komen van een overeenkomst tus- schen de vertegenwoordigers der Nederland- sche staats- en particuliere mynen cn de Steenkolen-Handelsvereeniging, als verte genwoordigster van het Rynsch-Westfaal- sche kolensyndicaat, worden thans, naar de Telegraaf verneemt, van Duitsche zijde be- v estigd. De overeenkomst heeft slechts betrekking op de Nederlandsche markt en niet op den afzet der Nederlandsche mynen in 't gebied van den Beneden-Rijn. Verklaard wordt, dal men hier te doen heeft met een overeen komst, zooals deze irv den algameenen han- del wel meer gebruikelijk is. Nadere be richten, of de overeenkomst tevens betrek king heeft op gebiedsverdeeling binnen de Nederlandsche markt, dan wel op een con ti ngenteering van den Duitschen uitvoer naar Nederland, waren voorloopig niet te verkrijgen. Werkgevers in hotel-, restaurant- en cafébedrijff. In beginsel besloten tot het stichten van een vakschool. De Nederlandsche bond van werkgevers in hotel-, restaurant-, café- en aanverwante bedrijven heeft zijn jaarlyksche algemeene vergadering gehouden te Rotterdam. Als bondsvoorzitter werd by acclamatie herkozen de heer J. V. van Hanja, eigenaar van het hotel Zeerust te Scheveningen. De heer A. W. Volmer, directeur van het Ame rican Hotel te Amsterdam, werd als be stuurslid herkozen en de heer O. Bouwman, eigenaar van het café-restaurant De Pool te Groningen, lid van den gemeenteraad al daar, gekozen in de plaats van den heer M. Vermeulen te Leeuwarden. in beginsel werd besloten, over te gaan tot stichting van een vakschool voor het hotel- en café-restaurantbedrijf, waarvoor een eerste som werd gevoteerd. Hofbericht. H. M. de Koningin-Moeder is voornemens om op een van de eerste dagen der tentoon stelling een bezoek te brengen aan de van 2428 April te houden bloemententoonstel ling, uitgaande van de afdeeling Rotterdam niet vast of een opv< loke oenoemd zal wordt. De diplomatieke medewerker van de Mor ning Post meent echter dat het de bedoe ling is dat tot opvolger van Lord Revend 0- ke wordt benoemd Sir Bassil Blackett. den staat en de verdubbeling van rijn De Sovjet-delegatie Mik»™ WxiniMlwyantmg. Dèrfféuwé "wetgevende één memorandum uiteengezet haar ziehs- wy'ize over de verw erping der Russisch? voorstellen. Volgens dit memorandum was er voor de verwerping geen enkel steekhou dend argument. De sovjet-delegt lormeele stemming gedelegeerde of g«. niet heeft plaats gehad. Hoewel der haar er toe zal moeten brengen, verder niet met de commissie mede te werken, blyft de sovjet-delegatie niettemin aan de besprekingen der commissie deelnemen Hierby laat zy zich uitsluitend leiden door de overweging, dat zy niemand aanleiding wil geven, de vruchteloosheid der Volken- bondsbesprekingen tce te schrijven aan de afwezigheid van de sovjet-delegatie. Zij hoopt dat de staten, onder den druk der publieke opinie en van de eischen der ar beidsorganisaties zich genoodzaakt zullen zien, wezenlijke verminderingen der bewa peningen tot stand te brengen, waarbij zij onvermijdelijk weer zullen moeten terugko men op de voorstellen, door de Russen ge daan. loof klonk door het vertrek en Philip, die zich by Harry gevoegd had naast de stoei van zyn ziister, keek rond, en nam geërgerd de afkeuring waai- die zich op de gezichten der omstanders afteekende. Hoe kon iemand toch gelooven dat zijn lieve Dora schuldig zou kunnen zyn aan iets oneerlijks? Dat was eenvoudig te belachelijk! Er moet een ver klaring voor dit alles zyn, en het zou wel opgehelderd worden als Dora van haar schrik bekomen was. Terwijl hy de kamer rondkeek, zag hij opeens de gestalte van Pierce Ruthven leunende tegen de deurpost tusschen de beide kamers. Er was een vreemde, ondoorgrondelijke uitdrukking op zijn gezicht en Philip’s hart kromp ineen bij de gedachte aan Ruthven’s woorlen, die reeds op den avond, waar zij gesproken wa ren, bewaarheid te worden. Ondergang zal volgen, als ge mijn raad niet aanneemt, ondergang voor U en die U dierbaar zyn. Zoo ongeveer had Ruth ven voorspeld en nu, op de meeste onver wachte wyze, was het onweer reeds losge broken. Wat moeten we doen? Marion, fluister de Hugh Kenard zyn vrouw in het oor. Hy zelf scheen in deze situatie geen raad ta weten. Ik zal Dora naar haar kamer brengen, antwoordde Marion eveneens fluisterend. Het arme kind is zoo van streek. Mijn hemel Hugh, ga en laat de menschen weer gauw gaan bridgen en vertel hun dat her een on gelukkig misverstand is en dat het raadsel wel direct opgelost zal zyn. Doe alles om ■gatie constateert, dat een ing, die de meeniugen der der regeering weerspiegelt, een en an- beurd is. Ik begryp het niet, stamelde het meis je; toen liet ze de beurs op het bridgetafei tje vallen, op de dooreengeworpen kaarten, terwijl de inhoud uit het taschje viel. Bovenop, groen en glanzend in zijn gou den montuur, lag de beroemde Bridgetown- diamant van Lady Kenard. HOOFDSTUK XXVII. Dora, dit is mya diamant, waar heb je die gevonden? Lady Kenard nam het klei nood op en staarde er stom-verbaasd naar. Ja, ging ze voort, dit is de diamant, die ik verloren heb en ik had niet meer gedacht hem terug te zien. Ze leunde terug in haar stoel en riep haar man, die aan het naastbijzijnde tafeltje zat. Hugh, de diamant is terecht; Dora heeft hem gevonden. Lord Kenard duwde zyn stoel achteruit en kwam naast zijn vrouw staan. Het incident had algemeene opschudding gewekt cn het spelen werd aan tjes gestaakt. Dora was spierwit geworden; ze bewoog nerveus met de handen langs de rand van het speeltafeltje en zag eruit alsof ze zou flauw vallen. Dora, voel je je niet goed Harry stond van zijn stoel op en ging naar zijn verloof de toe. Wel, lieveling, wat scheelt eraan. Waar heb je den diamant gevonden Een plotselinge schrik greep hem aan. Waarom was er zoo’n doodsangst Dora’s gezicht, waarom was ze zoo spierwit gé worden was c hadden het schouwspel gadegeslagen. Een gerechtelijke en militaire commissie stelt een onderzoek in. SPANJE. Cycloon in Spanje en Portugal. Schepen vermist. Een cycloon heeft in de Zuidelijkste pro vincie van Portugal, Algarve, en in de Spaansche havenplaatsen Cadiz en Gibral tar, groote materieele schade aangericht. Tot nog toe worden meer dan vijftig vis- schersschepen en één stoomschip vermist. Waarschijnlijk zyn er vele dooden en ge wonden te betreuren. van de tweede zitting van de elfde wetge vende vergadering, n.l.: „Na een langdurige beproeving en boetedoening is Italië hen geven aan zichzelf en aan Rome. Na gewezen te he 'ben op het machtig werk, verricht door de vorige wetgevende vergadering zei de Koning: „De natie gaat steeds voorwaarts, eiken dag duiker nieuwe vraagstukken op en een eenmaal volbracht werk moet nog voortdurend verbeterd wor den. In de moderne maatschappij kan de actie van den staat zich niet meer afzijdig houden van het sociale leven, wat twee ge volgen met zich sleept: de versterking van een schandaal te voorkomen. Hugh knikte, hy was het volkomen mei. zijn vrouw eens en ging heen om met groote tact zyn taak te vervullen, terwijl Marion, zich over Dora heenboog en haar allerlei lieve dingen in het oor fluisterde. Kom met me mee, Dora, liefste, zei ze, we zullen er kalm over praten in mijn ka mer en gauw genoeg de oplossing van dit mysterie vinden. Wees maar niet bang, alles komt in orde. Kijk, daar is je broer en Mr. Sherard die zich doodelijk ongerust over je maakte. Ik heb hun gezegd te wachten tot ik hun kan komen zeggen dat je weer heele- maal in orde bent en dat er geen reden meel is voor bezorgdheid. En op deze lieve ma nier werd het verbijsterde meisje uit de kamer gebracht. Toen ze by de tusschen- deur kwamen, moest de kleine processie langs Pierce Ruthven, die opzij ging om he te laten passeeren. Philip’s oogen ontmoet ten die van zyn vijand en door de brillegla- zen heen die erop berekend waren om alle emoties te maskeeren meende hij in dis oogen te lezen: Ik waarschuwde je, maar je sloeg het in de wind. De partij was spoedig afgeloopen. Enkele oogenbiikken later kwam Lord Kenard de kamer in, waar Harry tn Philip zich hadden teruggetrokken. Ik zou wel eens willen weten, zei hij op zijn onbeholpen manier, of jullie tweeën er ook iets tegen hebt om mee naar boven te gaan en eens over de zaak te praten. Ieder een is naar huis we zyn heelemaal onder ons. (Wordt vervolgd.) vergadering zal zich vooral moeten wijden aandeze dubbele taak, in samenwerking met de regeering, die door haar krachtige actii in zake het bestuursbeleid, er reeds in is ge slaagd de orde te herstellen, waar eerst wanorde heerschte, wat mogelijk werd door dat de oorzaken verwijderd waren, die de handelingen van de regeering onzeker maak ten en belemmerden. Dank zij deze actie was het mogelij'k om uit ernstige wanorde een nieuwe grondwettige orde te-fechepptn, de fascistische staat, die in wezen zuiver Italiaansch is, die weliswaar afwijkt van de buitenlandsche staatvormen maar toch geen terugkeer vormt tot politieke vormen, die overleefd zijn en niet meer in overeenstem ming met den noodzaKelijken geest van den modernen tijd”. Zeggend dat kracht en rechtvaardigheid dc grohdslagen van etn vrij bewind zijn, be sprak de koning vervolgens de hervorming \an de wetgeving en voegde er aan toe Ja', de toepassing van het concordaat met den Pauselyken Stoel een nieuwe reeks wet gevende maatregelen zal eischen. De regee ring zal drie nieuwe wetsontwerpen indie nen, en wel een tot wijziging van de huwe lijkswetgeving, in verband met de erken ning van den effectus civilis van het kerke- VER. STATEN. Ernstig bouwongeluk. Zaterdagochtend brak tijdens de zaamheden aan het 24 verdiepingen nieuwe gebouw van de Western Union in bet zuidwesten van New York een kraan, waaraan ijzeren balken werden opgehe schen, ter hoogte van de elfde verdieping. Vier arbeiders werden gedood, vy'f werden onder de brokstukken bedolven en konden nog niet worden bevryd. Verscheidene per sonen werden gewond. lijk huwelijk, een ter erkenning van de k. kelyke instellingen en het beheer der kerke lijke goederen en een op de vry'e uitoefe ning van de toegelaten eere-diensten. Daarna overgaand tot; de economische p<>- plitiek, zei de koning da|; de regeering be stendig elk initiatief zou steunen, dat er op uit is de industrieele en landbouwproductie te verbeteren en uit te breiden. De beide Duitsche deskundigen, de direc teur van de Duitsche Rijksbank dr. Schacht en dr. Vögler, vertoefden gisteren te Bel lijn om de leden van het Rykskabinet in te lichten over den stand der onderhandelin- gen des deskundigen te Parijs. Zy brachten in het bijzonder rapport uit over de beteeke- nis en de behandeling van het Duitsche me morandum en de deskundigen constateer den daarby, dat geen politieke, doch slechts economische punten in het memorandum waren opgenomen. Verder constateerden zij, Gat het gedeelte van het memorandum, dat volgens verklaringen van andere zyde een politiek karakter zou dragen, noch in de tub-commissie noch in de plenaire conferen tie is behandeld en oat het memorandum evenals de overige memorandi als basis voor de besprekingen zou dienen. De ministers namen kennis van het rap port en verklaarden, dat zij den deskundigen ook in de toekomst hun onveranderde vty- heid wenschen te laten. j van de 28e wetgevende heeft de italiaansche Koning een begon te groot- 27st Een geweldige boschbrand. Vier dorpen in de asch gelegd. .Gisteren is op den Monte El Dualle, ten Zuiden van San Sebastian een groote bosch brand uitgebroken, die oversloeg op de aan grenzende heuvels en de dorpen Erastegui, Andoain, Almassa en Villabona. De bewo ners moesten in allerijl hun hoeven verla ten, die vlak daarop in de vlammen opgin gen. Ondanks de inspanning van de brand weer, die door de bevolking en de allerijl ter hulp gesnelde troepen krachtig gesteund wordt, breidde het vuur zich gistermiddag nog steeds uit. Met groote golven rolt het als het ware verderj. De sterke rook ia zoo verstikkend, dat ook verschillende dorpen, die niet door het vuur zyn aangetast, ont ruimd moesten worden. Dé Noörderspoor- weg en ander lynen hebben het verkeer moeten staken, omdat het vuur de baan be reikt heeft. Telegraaf- en telefoonverbin dingen zyn tengevolge van den brand stoord. Van persoonlijke ongelukken dusver nog niets bekend. Andere oogen hadden zich nu op haai ge vestigd, nieuwsgierige, onderzoekende oogen en ze was er zich angstig bewust van. Het scheen haar toe alsof al die oogen haar beschuldigden. Ik weet het niet, stamelde ze, ik... ik heb den diamant niet gevonden. Ik wist niet eens dat hij in mijn beursje zat. Een zacht gemompel steeg op, toen de onduidelijk verstaanbare woorden tot allen dóórgedrongen waren. Zij, dje niet by het kaarttafeltje stonden en dus niet hadden kunnen gelooven wat Dora gezegd had, vroe gen het aan anderen. De een keek over den schouder van den ander om maar iets te zien. De toestand was verbijsterend ge spannen. Dora, lieve, het was Lady Kenard die sprak, zenuwachtig en zonder haar gewone zekerheid, wees niet zoo verschrikt, kind, er is niets bijzonders gebeurd, heusch, kijk toch niet zoo angstig, ik kan me best voor stellen hoe het in elkaar zit. Je raapte er gens de diamant op en dacht hem my van avond terug te geven, als iedereen weg was En nu ben je geschrokken omdat hy uit j<* beursje gevallen is! Zoo is het, nietwaar? Lady Kenard sprak met al de spontane vriendelijkheid van haar hart. Maar Dora was te ontsteld om deze kans die haar werd geboden aan te grijpen. Als ze zichzelf meester was geweest, had ze het gedaan. Ik vond den diamant niet, stolterde ze hy'gend en naar adem snakkend uit. Ik weet niets ervan. Iets als een lach, een gemompel van onge- BU1TENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. Prins Heinrich van. Pruisen overleden. Prins Heinrich var Piuisen is aan een longontsteking op "(jn landgoed Heminel- inark (Eckernförde; in Sleeswyk-Holstei.i uop 67-jarigen leeftijd oyerleden. Prins Heinrich van Pruisen was een broe der van den ex-keizei. Hij werd geborsn te Potsdam op 14 Adg. 1862. Na gestudeeid te hebben op het gymnasium te Kassei trad hij in dienst bij de marine. In 1895 werd nij bevorderd tot schout-bij-nacht. In 1897 ging hij met den kruiser „Deutschland” naar Oost-Azië, waar hij in 1898 belast werd met het bevel over het Lruiiereskader in Oo-t- Azië. In Dec. 1899 werd hij vice-admiraal. Na in 1900 teruggekeerd te zijn werd hij hel volgende jaar tot admiraal bevorderd. In 1906 werd hij chef van het marinastation, in de Oostzee en in 1900 chef van Ie actieve slagvioot. Hij nam in 1909 zijn ontslag en heeft in den oorlog geen commando gehad. Na de revolutie trok hij zich terug op zijn buiten Hemmelniark bij Kiel ENGELAND. Door den trein verpletterd. Drie slachtoffers. Uit Sheffield wordt «emeld, dal aan den onbewaakten overweg Wbtf Wooley Wood een ernstig ongeluk is gebeurd. Drie meis jes, die arm in arm liepen en van een dan cing te Sheffield naar huis terug keerden, passeerden den overweg. De meisjes waren wat luidruchtig en bemerkten daardoor blijkbaar niet, dat een trein naderde. Hel schynt, dat het drietal, toen plotseling de trein op korten afstand zichtbaar werd, van streek geraakt is. Ooggetuigen verklaren tenminste, dat de meisjes stofstyf bleven staan en enkele oogenbiikken later door de locomtief gegrepen en vermorzeld waren. Een spoorwegbeambte, die op verren af stand het ongeluk gezien had, werd daar door zoo aangegrepen, dat hij een zenuw toeval kreeg en naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. De machinist had al het mogelyke ge daan om den trein tot stilstand te brengen, doch dit bleek op een dergelijken korten af stand niet meer mogelijk. TSJECHO-SLOWAKIJE. Een militair vliegtuig verongelukt. Zaterdagmiddag is een militair vliegtuig dat van Neutra in Slowakye naar Presburg vloog, verongelukt. Reeds een kwartier na den start begon het geheel nieuwe vliegtuig te dalen, en verloor zyn evenwicht. De pi- BOBDSdE (III RIVI ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring) 1—5 regels 1.30, elke regel meer 0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 15 regels 1.55, elke regel meer 0.80. Advertentiön in het Zaterdagnummer 20 bjjslag op den prys. LiefdadigheidfWidvertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regels 2.25, elke regel meer 0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen by contract tot zeer gereduceerde*! prys. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boekhande laren, Advertentiebureaus en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zyn. Dr. Schacht en Dr. Vögler te Berlijn. ’Een me ni o ra 11 duin der Sovjet-delegatie. De valsche ’nuntery. De ver kiezingen in Italië en de verzoening met den Paus. geteekend. Onder hen was ook de Sovjet- delegatie. Namens Nederland werd dit ver richt door mr. A. baron van der Feltz. Dit is de eerste maal dat Rusland een te Genève gesloten Volkenbond-.conventie teekent. In zijn sluitingsrede onderstreepte de voorzitter, PospisiJ, de beteekenis van dit nieuw internationaal verdrag en sprak er zijn voldoening over uit dat Sovjet-Rus- land zich onder de ta'rijke staten bevindt, die terstond ue conventie hebben getee kend. De voorzitter zag in de conventie een nieuwe vooruitgang van de intemationa’e solidariteit en de samenwerking tusschen de volken. ABONNEMiENTSPRIJS: per kwartaal 2.25, per week 17 cent, met Zondagblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per Looper geschiedt. Franco per post per kwartaal 3.15, met Zondagsblad 3 80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31. GOUDA, bij onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zyn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie Telef. Interc. 82: Redactie Telef. 83. Postrekening 48400.

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 1