Blad ne I K4ZTD >p ulU «Me» NIEUWS. EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN. No. f7052 Dinsdag 23 April 1029 88« Jaargang BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- FEUILLETON. I heeschheld] nchitis HET PROCRUSTES-BED. HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, -1, en* en Feestdagen BOSKOOP. GOUOBRAK, re Mannen J u u, v» vviyxi, i* viy LAIIVZI lullj Dvölïvvrt uv U l'I^rv2V£*.j QAAij 1 Ivl^vlU 1, LTlwVJXVlJ AvlJV'JUX y IvAV/lxl.W'Z&l. X •en laar. H- unvermydelyk BINNENLAND. lid Telefoon 16460, een <le ISO Arkwrig+it’s eigen 26 HOOFDSTUK XXVIII. LHANDEL te 22 April 1929 (Wordt vervo’gd.) ii fl. 21.—. isten. hem een vreug- Groot-Brittan- er jonj fiuld, betaalbaar in bestaande uit niet de vóór zjjn. 24 10 n in 2 pracht- toegezonden. de viel aan, voorkomen, met tge vrouw, deugd en Uit het Engelsch van ALICE en CLAUDE ASKEW. (Nadruk verboden.) Onv olwaardige arbeidskrachten. Installatie van de Staatscommissie. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft gisteren in het gebouw van van zijn Departement de staatscommissie inzake onvolwaardige arbeidskrachten geïn stalleerd. inge wenaeh hel van mijn H. M. de Koningin naar Den Haag. H. M. de Koningin vertrok hedenmorgen te 7 uur per auto van Het Loo naar Den Haag. Prinses Juliana maakte de reis mede tot Leiden. BUITENLANDSCH NIEUWS. DU1TSCHLAN0. De begrafenis van Prins Heinrich van Pruisen. De weduwe van Prins Heinrich van Prui sen heeft ontelbare telegrammen van deel neming bij het overlijden van haar gemaal ontvangen, o.a. een van den Koning van Engeland. Prins Heinrich zal Woensdag middag worden begraven. By de plechtig- ABONNEMENTSPRIJS kwartaal 2.90, per post per kwi enten worden dagelyks loopers, den l r dagelyks geopend van ‘96 uur. At trekening 48400. voor den hoofdmaal- sde gevolgen daarvan n verdragen. Zij ver- zwakke zenuwstelsel; met vaste hand de zwakke zenuwen en dagend. Zij was een van de weinigen die haar wil durfde te plaatsen tegenover haar strengen, barschen schoonvader. Hy wa- haarechter zeer gen°gen en zij was zich er terdege van bewust dat ze .een potje by hem kon breken. Ik ben er zeker van dat Hugh er ook zoo over denkt, ging'ze in een adem verder; en het voornaamste 1 dat d<* steen weer i: ons bezit is gekomen. Het is ook in Miss belang, zei de dat de waarhe;d aan het licht komt, oude man, een schijnbare wreedheid blykt aan het eind dikwijls liefdevoller dan misplaatste zwakheid, vergeet dat niet Ma rion. Dat je een leugen aan de gasten ver teld hebt heeft misschien meer kwaad dan goed gedaan, ik zal je daarin niet volgen. Maar nu, hy trachtte het wreede van zijn vragen zooveel mogelyk te temperen, misschien wilt U mij nu wel myn vragen beantwoorden, Miss Arkwright. Denk er om dat ik niet vijandig tegenover U sta, als U geen weerstand hebt kunnen bieden aan een plotselinge aandrift en den diamant wegge nomen hebt. U hebt hem misschien opge raapt nadat hij reedo verloren wa.-., en kon heid, die aan-de begrafenis zal voorafgaan, wordt het woord gevoerd door prof. Rent- horst, hoogleeraar in de godgeleerdheid aan de universiteit van Kiel. Uit Doom heeft men op het slot Hemmeltnark bericht ont vangen, dat noch de gewezen Keizer noch zijn gemalin bij de begrafenis tegenwoor dig zal zijn. Als vertegenwoordiger van Wilhelm 11 en Prinses rfernune, zal prins Eitel Friedrich een krans op het graf van zijn oom neerlegen. De gewezen kroonprins, die te Rapallo vertoeft, zal ook niet over komen, maar wordt vertegenwoordigd doei zijn oudsten zoon. Voort, verwacht men prins Adalbert, August Wilhelm en Oscar van Pruisen, alsook den gewezen groother tog van Hessen en zyn gemalin. ENGELAND. Een boodschap van den Koning. „Een hart vol dankbaarheid De koning heeft een boqd.-cnap tot de nu lie gelicht, waarin hy zegt: „Mijn hart i- vol dank voor de bekwaamh‘-id van mijn gemesmeren, chirurgen ten verpleegsters. Ook van andere zyde kwam steun, nameiyk ue lietdevoile bezorgdheid, die overal aan den dag trad en die de koningin en my om ringde. Deze uiting behoqrt tot de sail laut ite ervaringen van myn Iteven. Het was een onbeschrijte.yke bemcediiding te gevoelen, dat mijn voortdurende eiwui vertrouwen en de genegjpiheid vo.k te winnen, vervuld v^erd. Aan het slot van zyn Boodschap zegt de koning, dat hij r.og niet in staat is de ver moeienissen van een openbare plechtigheid te doorstaan, maar dat hft hi de is samen met zijn vollffin 1 nië en overzee God te daiften. IRANKUjyh. De „Gazette du Franc". Een proces van Mme Hanau tegen Anquetll c.s. Het proces wegens afpersing van gelden of medeplichtigheid daaraan, door madame Hanau aanhangig gemaakt tegen Anqueii Amar enz. is gistermiddag te Parys begon nen. in offjcieele kringen te Londen evenals in alle andere kringen heeft Gibson's rede een uitstekende indruk gemaakt. De Brit sche Regeering zal het Amerikaansche voorstel oprecht onderzoeken. In verband met de verkiezingen zullen voor Juli geen formtele onderhandelingen worden gevoerd. In dien tijd heeft Generaal Dawes zijn functie van ambassaeur te Lon den aanvaard, zoodat men hoopt dat er da.i ook een gunstige atmosfeer zal zyn, om de onderhandelingen te openen. Dr. Schacht heeft gisteren te Parijs eerst een onderhoud gehad met Owen Young en daarna met den eersten Franschen gedele geerde Moreau. Aan het onderhoud met Owen Young namen achtereenvolgens ook de Engelsche gedelegeerde Sir Josiah Stamp en de tweede Fransche gedelegeerde Ques- ney deel, die eveneens tegenwoordig was by het onderhoud Schasht-Moreau. In Fransche kringen werd het gerucht verspreid, dat de besprekingen van Schacht geen gunstig verloop hadden. Volgens sommige Fransche bladen zal le Plenaire zitting van heden besluiten tot het instellen van een redactie-commissie, die tot taak zal hebben een eindrapport op te stellen. De ontwapeningscommissie kwam in de middaguren in een geheime zitting byeen ‘•n beraadslaagde toen uitsluitend over den oorl°g- Verschillende amende- fifimu,. besproken, die ten doel hadden, den tekst van het protocol van 1925 te ver- Zelfkennis is de school der wijsheid, begin van zelfkennis begin van zelfver betering. UOUDSUHE COURANT. kamer van het huis op Crosvenor Square, een terechtzitting g-presideerd dour Graaf Bridgetown. De arme ongelukkige Dora zat meengedoken irt een leuningstoel als ean misdadigster in de beklaagdebank. Er was iets grotesks in de heele scene, de graaf zat grimmig rechtop, zichzelf zichtbaar inhou- dend om een onpartijdige houding te bewa re». Lord Kentard zenuwachtig en intens om de afscheiding zelf en zyn zich bewust van het voordeel, te behooren tot het Brit- sche gemeentebest. Hun wantrouwen tegen de Britten zou verdwijnen indien zy de zekerheid verkregen dat het Britsche volks deel hun volstrekt en natuurlijk reent op hun eigen taal, tradities en beschaving er kende. Deze worden in gevaar gebracht omdat, ofschoon het Britsche deel in aantal kleiner een reusachtig rijk en een wereld bekende taal en litteratuur achter zich heeft terwyl de Hollanders beseffen, dat, tenzy zij hun moedertaal en tradities beschermen, zij zullen worden verzwolgen. Het wantrou wen der Hollanders zou worden teniet gedaan, indien het Britsche deel der bevol king hen eerlijk zou helpen, hun beschaviifg naast die der Britten in stand te houden. Verder zegt de bisschop dat de Hollan der.- het beginsel van „5050" zouden aan vaarden bij het bezetten van regeerings- posten, en dat, indien men tot een derge- lijke compromis kon komen, de Hollanders zoowel Britsche als andere kolonisten graag zouden zien komen. De schrijver noemt het standpunt der Hollanders rede lijk Hij zegt verder dat geen van beide rassen in het verleden vry is van fouten, doch dat de tyd rijp is voor een. nieuwe geestelijke oriënteering. AUSTRALIë. Op zoek naar de vermiste vliegers. Het lijk van Anderson ontdekt? Volgens berichten uit Melbourne is het militaire vliegtuig, dat op zoek was gegaan naar den vermisten aviateur Anderson bij Tennants Creek neergestort en verpletterd. De inzittenden bekwamen geen letsel. De vliegtuigbestuurder die de machine van Andersoh zegt te hebben gevonden, be richt verder, dat hij een uur lang de plaats van het ongeluk heeft afgezocht, doch be halve het Ijjk van Anderson by het neer gestorte apparaat geen verder bewys gevonden had voor het aanwezig zijn van Anderson's begeleider. delegatie hy de discussie in een haar de besprekingen zeer Litwinow waarschuwt Jhr. Lou- 'pmerkingen, zooals deze ver- ■eft gemaakt, nadat de Russi- woord had gevoerd, en besluiten, zooals Loudon Vrij dag j.l. ten aanzien van Litwinow heeft ge nomen, toen deze het woord vroeg, niet meer zal dulden. De ontwapeningsconferentie. erklaringen van den Amet ikaanselien gedelegeerde Gibson. De Duit- sche schadevergoeding. beteren en uit te breiden. Vermoedelijk zal de commissie zich overeenkomstig een voor stel van de gedelegeerden van Griekenland er. België houden aan den tekst van het pro tocol van 1925 en in de ontwapeningscon- vtntie een bepaling opnemen, die het mo gelyk maakt, dat de ratificatie der conven tie tevens de toetreding tot het protocol van 1925 meebrengt. De heer Rutger- met succes een Roemeensch voorstel dat ten doelhad de hulpverleening met che mische wapenen toelaatbaar te maker, wanneer een staat het slachtoffer wordt van een gasaanval- Dit voorstel liet de commissie vallen, en zij besloot, geen -anctiemaatregelen tegen #en aanvaller, die zich van het chemische wapen bedient, in (ie conventie op te ne men, en deze quae-tic verder aan de confe rentie over te laten. De chef der Russische delegatie Litwinow heeft een protestbrief' aan Loudon gezon- d- n, waarin hij den president der voorberei dende ontwapeningscommissie verwijt, de Russische delc~at :c b" de diee" speciale positie te plaatsen, die deelneming aan itioeilijkt. don, dat hy opi leden week heef sche militaire deskundige het verlangend om alles tot een goed einde te brengen, Marion, meer beheerscht dan haai man en vol duidelijke sympathie voor de „Verdachte." Maar in de houding van Dora zelf was niets grotesks en Philip kreeg een prop in de keel en tranen in de oogen to< n hij naast zijn zuster ging staan, als een be schermer in Jraar nood. Hij was het die het stilzwijgen verbrak. Ik hoop dat U niet hard voor haar ge weest bent, zei hij heesch, zyn oogen op den graaf richtend. De geheele geschiedenis moet een afschuweiijke vergissing zyn en zal wel in een paar woorden kunnen worden lechtgezet. Het hindert my alleen buiten gewoon, dat inrand ook maar een oogenblik kon gelooven dat myn zuster iets verkeerds gedaan zou kunnen hebben. Wij wenschen Uw zuster r.iet licht vaardig te veroordeelen, antwoordde de graaf barsch, en wy zijn juist daarom hier byeen. Maar er is niemand, behalve zijzelf, die kan uitleggen hoe de diamant in haar beursje gekomen is, doet zij dit niet, da’i moet zij verwachten, dat wy verdenking tegen haar koesteren. Dora kwam een beetje overeind in haar In de gisteren gehouden vergadering van de voorbereidende ontwapeningscommissie, heeft de Amerikaansche gedelegeerde Gib son verklaard, dat hoewel de Ver. Staten vasthouden aan de methode der beperking van alle categorieën van schepen, die zy ais de meest practise he en de meest billyke aanpryst, zy genegen is het voorstel, dat de Fransche delegatie* tijdens de derde zit ting der commissie heelt gedaan ais uit gangspunt van nieuwe besprekingen te ne men. Deze methode komt neer op een com binatie van het beginsel van de beperking der vloten op grond van de globale tonnen* maat en die, welke uitgaat van de beper king van de verschillende categoriön sche pen. De verschillende klassen schepen in bet ontwapeningsplan zouden dan behouden blijven, maar de V. S. schijnen nu genegen zekere concessies aan het Fransche stand punt te doen, die het mogelijk zouden ma ken dat een staat meer lonnenmaat van een bepaalde categodie in stand houdt, mits dat een evenredige beperking meebrengt van de overige categorieën. Dit sluit echter in de oogen der Amerikaansche delegatie geen andere methode uit, die het mogelyk zou maken de verschillende standpunten nader tot elkaar te brengen. De Amerikaansche regeering stelt zich op het standpunt, dat geen der mogendheden van Washington iets te vreezen heeft van de staten, die tot het verdrag van Washing ton zyn toegetreden, en dat, sinds het K<?1- logg-Pact de oorlogskansen, aanmerkelijk heeft verminderd, het mogelyk moet zijn <ie relatieve sterkte der zeemogendheden aanmerkelijk te verlagen. Hoofdzaak is voor de V. S., dat geen enkele categorie an schepen onbeperkt blyft. Na de rede van Gibson voerden verschil lende gedelegeerden hét woord, met name Ixird Cushendun, die wees op het gioote belang dezer verklaring en den vriend- schappelyken geest, waarin ze werd afge legd. Cushendun verklaarde zyn regeering thans niet te kunnen binden, doch aan te nemen, dat het voorstel in Engeland een gunstig onthaal zal vinden. Hy wees er andermaal op, dat Engeland voorstander is van een totale afschaffing van de onder- zeebooten. Het technische gedeelte van GiB- sons voorstel moest volgen Cushendun na der door de technische adviseurs der Engel- schen worden bestudeerd. Ook Sato (Japan) en Massigh (Frank rijk) legden den nadruk op het belang van het voorstel en gaven te kennen, dat de denkbeelden van Gibson door hun regeerin- gen met de meeste welwillendheid en tege moetkoming zouden worden onderzocht. Litwinow constateerde met voldoening, dat de rede van Gibson voor een groot deel overeenstemde met het denkbeeld, dat hij de vorige week naar voren had gebracht. Hiermede werden de discussies over het vraagstuk van de ontwapening ter zee af gebroken. Zij zullen waarschijnlijk eerst over eenige dagen worden hervat, wanneer afzonderlijke delegaties het Amerikaan sche voorstel zullen hebben onderzocht. Mr. J. G. Schurmann. Afgetreden als buitengewoon van den Middenstandsraad. Naar wij vernemen, heeft mr. J. G. Sehür- rnann bedankt als buitengewoon lid van den Middenstandsraad, waarin hy voor den Kon. Nederl. Middenstandsbond zitting had. Dit aftreden zou verband houden met zyn be sluit om zich geheel aan actieve werkzaam heden in de middenstandsbeweging te ont trekken. Of en in hoeverre dit bedanken een uitvloeisel is van deaf faire der Veendam- mer Hypotheekbond, zooal» verondersteld zou kunnen worden, is niet met zeker heid kunnen blyken. De voorziening in deze vacature zal wel dra haar beslag krijgen. i’rov. Staten van Zuid-Holland. De heer H. Renger tot lid benoemd. De voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft in de plaats van den heer H. de Wilde tot lid dier Staten benoemd verklaarde den heer H. Renger te den Haag. Wegenwet. Tollen, die nut 1 Mei opgeheven worden. Geen verlenging van de concessie tot tolheffing te liille- gersberg. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het Vuorloopig Verslag der Tweede Kamer aangaande het ontwerp tot vast stelling van voorschriften omtrent open bare w’egen, waaraan het volgende is ont leend: Dat het wetsontwerp van een verouderd standpunt zou uitgaan, omdat het zou zyn gevestigd op een te eenzydig privaatrechte- lijken grondslag, kan de Minister niet toe geven. Dat al te zeer de particuliere belan gen zouden zijn ontzien, kan ook niet wor den erkend. Het wetsontwerp moet juist diep ingrypen in allerlei particuliere be langen, omdat dit unvermydelyk moest worden geacht om het wegenrecht afdoen de lo regelen. Volgens het wetsontwerp wordt het be grip „openbare weg" in betrekkelijk ruimen zin genomen; wordt deze beteekenis van het begrip ook by de toepassing van andere wet ten door de jurisprudentie gevolgd, uan zal althans, wat de ruimheid ven begrip betreft, men er niet op achteruitgaan, terwyl bovendien de rechtszekerheid wordt ver hoogd. Het tegemoet komen aan het bezwaar in het Voorloopig Verslag geuit, zou de rechts zekerheid niet ten goede komen, en boven dien in stryd komen met de verkeersbelan- gen V De regeling van de Staatscommissie komt geenszins neer op afschaffing van tollen, omdat nieuwe kunnen worden opgericht, hetgeende Minister wel wil bevorderen. Het is aangewezen, dat de bestaande tol len worden afgeschaft door vol^dige samen werking van de belanghebbenden, opdat de geldelijke opoffering, welke met opheffing van de tollen gemoeid zal zyn, op billykste wyze tusschen hun kan worden verdeeld. Gemeenten, provincies en het Rijk moeten elkaar in dezen de hand reiken. Met ingang van 1 Mei 1929 zullen W<»iden opgeheven de tollen op den straatweg Die- verBoyl, DieverWittelbrug en Diever- brug—Vledder, terwyl het verder in »re be doeling ligt verlenging van de concessie tot tolheffing op den Blommersdijkschen weg van Rotterdam (Heulbrug) naar Hillegers- berg na 1 Januari 1930 niet te bevorderen. Over opheffing van vele andere tollen zijn onderhandelingen gaande. De Minister vertrouwt, dat op de wyze zooals hij zich die denkt en met hulp der allerwegen tot uiting komende openbare meening en opzichte van de tollen, deze spoedig tot het verleden zullen behooren. N oorkoming van dubbele belasting. Uitbreiding van de bevoegdheid van de Kroon. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp inzake voorkoming van dubbele belasting ingediend. Dit ontwerp geeft door eenige technische wijzigingen in de belastingwetgeving ge legenheid de bevoegdheid der Kroon ter voorkoming van dubbele belasting uit te breiden. de verleiding niet weerstaan om den steen te behouden dan >noet L’ liever de waar heid bekennen. U zoudt ons allen daarine een heele boel zorg en leed kunnen b°spa ren. Als U dit doet, dan weet ik zeker dat mijn zoon en schoondochter U willen ver geven en hun best zu len doen om L' te tie schermen tegen de gevolgen van Uw daad. Zij heeft hem niet gestolen, riep Philip verontwaardigd uit. Ik kan wel voor haar antwoorden en zonder de geringste aan-.- ling, Dora is niet in staat om zoo’n daad te doen. Misschien was het wel beter tls V Uw zuster zelf liet antwoorden! Graal Bridge town keek den jongen man afkeurend aan over zyn pince-nez. Zy heeft my haar eerewoord als ge geven, viel Marion in. en ik ben er zeker van dat Dora geen dief is. Vertel myn schoonvader, Dora, dat je myn diamant ni -t hebt weggenomen. Ik heb het niet gedaan, ik zweer, ik ben onschuldig! Dora'.-, stem klonk b(jna on hoorbaar. voor Uw tijd, sij J Aracht terug krügen niddelen uit plantenextn». schadelijk zijn. re met bewijzen aan den geneesmiddelen zelf, den icijnen G. DAMMAN u. -SNAJSILIé (afd. E 85. Rotterdam. ta duidelijk a«n te |a,H reciale brochure voor OOSTENRIJK. De waarschijnlijke opvolger van Dr. Seipel. Het schynt nu vrij zeker, dat dr. Otto Ender, ue gouverneur van de provincie Vorarlberg, zal worden uitverkoren voor de zeer moeilijke taak de opvolger te worden van een figuur als dr. Seipel, die zich, wal zijn tegenstanders hem ook mogen verwij len, een Europeescho naam heeft verworven door de wyze, waarop hij zyn zwaar be proefd land gedurende al die moeilijke na- óorlogsche jaren heeft weten te leiden. Dr. Ender is geboren in '75, studeerde en werd advocaat. Al spoedig ging hy in de politiek. In de stormachtige dagen van de ineenstorting nam hij de leiding in handen van zijn geboorteland Vorarlberg. Hij heeft zich veel op economisch gebied bewogen. ZUID-AFRIKA. En gelachen en Hollanders. Een Engelsch bisschop breekt lans voor de Hollanders. Dr. Carey, de bisschop van Bloemfontein, publiceert, volgens bericht aan de „Times", vandaag een beroep op de Hollandsch- en Engelsch-sprekende deelen der bevolking van Zuid-Afrika. In dit beroep vraagt de bisschop zijn Britsche landgenooten. een po ging te doen om de Hollandsche geestes gesteldheid te begrypen, waaromtrent hy o.m. het volgende zegt: De Hollanders wenschen geen afscheiding stoel; zy had Philip’s hand gegrepen en vond bemoediging in len druk van de krach tige vingers. Ik kon je toch geen leugen vertel lei. Marion, zei zy zacht. Het zou niet eerlijk zyn geweest, als ik gezegd had dat ik den diamant gevonden had. Ik heb hem niet ge zien sinds dien avond van het bal, toen je hem in je haar droeg, totdat hij uit mijn beursje viel op de bridgetafel. En U ontkent. - ontkent besu-t, dat L hem weggenomen hebt? Lord Bridgetown deed deze vraag op strenge toon, ofschoon hij het meisje er niet bij aankeek, maar langs zyn arristocratische neus heenkeek. Val my niet in de reden, Marion, voeg de hy er snel aan toe, in antwoor I op een beweging van ziüi schoondochter. Wij hebben ons voorgenomen achter de waarheid te komen en kunnen zulke recht- streeksche vragen dus niet vermijden. Het is beter nu en hier dan misschien later er gens anders! Philip trilde van verontwaardiging en hij voelde hoe Dora's hand in de zyne beefde. Wat er ook aan het licht komt, ik zal Dora niet laten Vervolgen, zei Marion uit week 17 cent, met Zoniagblad i-jng per (00per geschiedt. len. Het bevat is er nog nooit ee, men zal het ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring): 1—5 regels 1.30, elke regel meer 0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 15 regels 1.55, elke regel meer 0J0. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 byslag op den prys. Liéfdadigheids-advertentiën de helft van den prys. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN1—4 regels 2.25, elke regel meer 0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen by contract tot zeer ge reduceerden prys. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boekhande laren, Advertentiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te Het was een ^oort informeele rechtzit ting, die plaats vond in de groote ontvang- per kwartaal 2.25, per v r week 22 cent, overal waar de bezorgd rartaal 3.15, met Zondagsblad 3 80. n aangenomen aan ons Bureau; MARKT 31. GOUDA, boekhandel en de postkantoren. Idministratie Telef. Interc. 82: per Franco per i Abonnemei by onze agenten en loop0’ Onze bureaux zyn dagel Redactie Telef. 83. Postrel oper 484( 80

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 1