AFDOEND RECLAME uw »it ZITElDIG-eOITIt Nette Oagdienstbode Eee Meisje Een Jongen t FMjt ol Pakhuis Indianmotor (Scout) NET DAGMEISJE Een Jongen Kamers (drietal) Heerenhuis rhcumotiek Winkelmeisje M M. K. J. SMITS ZE LOOPEN flinke Dienstbode, Nette Dagdienstbode, en een Jongen Bloempottendraaier. en BOVENWONING SPEC. ARTS VOOR HUID EN GESLACHTSZIEKTEN Voor Haarziekten (3 4 u.) P v. d HEUVEL, B Martenssingel 123, en Spoorstraat 21 Op het oogenblik is het met de „leger- sterkte" der voornaamste landen in Europa die by een nieuwen wereldoorlog waar schijnlijk in de eerste plaats betrokken zul len zijn, als volgt gesteld. Eerst de door den wereldvrede ontwapende landen: Duitschland 100.000 man Rpsweer, met 4000 officieren, geen geoefende reser ves, 288 lichte kanonnen, geen zware ka nonnen, geen vechtwagens en geen vlieg tuigen. O o 81 e n r k 20.000 man, 1475 officie- ren, 00 lichte kanonnen. Hongarije: 36.000 man, 1760 officie ren, 105 lichte kanonnen. Te zamen 1566.000 man, 7225 officieren, 483 lichte kanonnen. Nu de niet ontwapende landen: Frankrijk: Vredessterkte 730.000 man, 32.000 officieren; geoefende reserve zonder landstorm 5 millioen blanken en l millioen kleurlingen. Wapening vredes sterkte, dus zonder de reserve-voorraden: 1350 lichte en 1500 zware kanonnen hier in ip het vestinggeschut niet begrepen en 2550 vechtwagens; buitendien 1500 land en 400 watervliegtuigen, zonder de reserves. B.e 1 g i Vredessterkte 8.9.000 man, 4500 officieren; geoefende reserve 500.000 man; 000 lichte en 270 zware kanonnen; 50 vecht wagens en 250 landvliegtuigen. Polen: Vredesstrekte 320.000 man, 19.500 officieren, waarbij nog komen 600.000 man geofganiseerde en geoefende burger wachten; 21» millioen geoefende reserve; •1(500 lichte kanonnen, 420 zware kanonnen, 220 vechtwagens en 250 landvliegtuigen. T s jve c ho-SIowakye: V redesstrckte 120.000 'man in den zomer, 100.000 in den winter, 11.000 officieren; geoefende reserve 1.300.000 man; 850 lichte kanonnen, 410 zware, 60 vechtwagens, 500 landvliegtuigen. Engeland, zonder Ierland en de dominions; Vredessterkte 674.000 man, 22.000 officieren; geen georganiseerde re serves 1700 lichte kanonnen, 400 zware; 160 vechtwagens, 800 land- en 150 water vliegtuigen. Italië: Vredesstrekte 430.000 man, 16.000 officieren, gendarmerie en douane personeel inbegrepen, daarentegen niet in begrepen de 3 a 400.000 man fascistische militie; geoefende reserve 3V» a 4 millioen man, lichte kanonnen 1200, zware 650; 180 vechtwagens en 1200 land- en watervlieg tuigen, zonder de oefen- en reserve-vlieg tuigen. Rusland: Vredessterkte 1.200.000 man, 40.000 officieren; geoefende reserve 6 mil lioen man; 850 lichte, 255 zware kanonnen, 200 vechtwagens, 1400 landvliegtuigen. Bij dit alles komen dan nog de vloten en ook de bijzondere hulpmiddelen voor den oorlog in de lucht, den z.g. chemischen oor log, waarover met zekerheid niets bekend is, omdat ieder land te dezen opzichte met de grootste geheimzinnigheid te werk gaat. Pour cause! Prof van Embden heeft wèl gelijk: men praat over ontwapening, maar practisch is er geen enkel resultaat, niets hoege naamd bereikt. BINNENLAND. oplossing, The) beste middel tegen dringt fn de spieren en verdrijft lT de pijn no enkele inwrijvingen. Bij •poUickun «o drogixUn twiu-l)gbaa». BUITENLANDSCH NIEUWS. ENGELAND. Mevrouw' Jurgens bestolen. Gisterenavond zyn in het Hyde Park hotel juweelen waarvan de waarde op CO0.OOO gulden geschat wordt, gestolen. De eigenares ervan is mevrouw Anton Jurgens, de vrouw van den margarine-mil- lionair, vroeger wonende te Nijmegen, thans sedert een tiental jaren te Londen woon achtig. VER. STATEN* De zaak van de „Pm Alone" is aan hel oordeel van scheidsrechters onderworpen. Het departement van buitenlandscbe za ken deelt den tekst mede van de met het Canadeesche gezantschap gewisselde nota's over de zaak van de „I'm Alone". Beide re geeringen zijn, aangezien men het niet eens kon worden, overeengekomen de zaak krach tens de Britsch-Amerikaansche conventie inzake het smokkelen van alcohol, voor te leggen aan een commissie van arbitrage. KOKMENIc. Jèen militaire dictatuur op komst? Naar het voorbeeld van ZilidSlavië. Naar uit Boekarest aan de .Pester Lloyd" word» geseind publiceert het blad „Adeve- roel" sensationeeie onthullingen over het voornemen van bepaalde Eoemeenscho mi litaire kringen in Roemenië een staatsgreep uit te voeren en een dictatuur te prócla- meereu overeenkomend met die in Zui+- Salviè. Als reden wordt opgegeven dat die regecring-Manioe te zwak is om de lands belangen te verdedigen en dat ook de re- gentschapsraad niet tegen zpn taak is op gewassen. Daarom moet het beheer over de nalatenschap v3n koning Ferdinand over genomen worden om deze ongerept te kun nen overgeven aan koning Michael b(j diens meerderjarigheid. In regeeringskringen wordt volgens het blad deze beweging met zekere bezorgdheid Hoogheemraadnchap van Rijnland. In de te Leiden gehouden vereenigde ver gadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland werd kennis gegeven het door W. Warnaar te Sasaenheim en C. Nell te Wassenaar genomen ontslag als hoofd-inge- land-plaatnvervanger. Na onderzoek der ge loofsbrieven werden toegelaten J. Verde- gaal, Los als hoofd-ingeland en J. Verkuyl Wzn., J. A. Bos en jhr. G. J. Stoop als hoofdingeland-plaatsvervanger. Dykgraaf en hoogheemraad deden mededeeling van den stand van het onderzoek inzake den aanleg van een centrale verwarming van het gemeenlandshuis te Leiden. Een bij de rondvraag gedaan voorstel om die verwar ming zoo mogelijk nog dezen zomer aan te brengen werd wegens de daaraan verbonden bezwaren van overhaaste uitvoering zonder deugdelijk onderzoek met groote meerder heid verworpen. Verder werd o.m. besloten tot het doen van af- en overschry vingen op de begropting voor 1928 tot het verleenen van machtiging aan het Dagelyksch Bestuur om het visch- en jachtrecht van Rynland onderhands tn verpachten en ten slotte tot het geven van een bijdrage in de kosten van een in December 1928 gemaakte noodwater- keering in de brugopening van den Ziende- weg te Nieuwkoop bjj de instrooming van Amstellandswater in den polder Nieuwkoop en Noorden na het doorbreken van den dyk aan de Kromme Mydrecht. De roman van 'n Chinees soldaat. Voor wien hij vocht wist-ie niet „Aangeworven tegen de buitcnlandsche duivels". Ike strijd oin salaris Men schryft aan „De Tyd' uit l'eking Wij Europeanen kunnen ons zoo moeilijk eon voorstelling vormen van hetgeen er zich afspeelt in het haast onmetelijke Chinee sche ryk, waar honderden millioenen men sehen in een voortdurenden stryd gewik keld zyn, terwyl ze zelf niet weten waar voor ze vechten. In verband hiermede is het onderhoud, dat wij met een der soldaten van het Chinee sche leger dezer dagen mochten hebben, buitengewoon belangryk, omdat het ons eenig inzicht geeft van den verwarden bin- nenlandschen toestand van China... Hoe een gewoon soldaat ten stryde trekt. Op een bank in het Centrale Park te .Peking zat een doodgewoon soldaat van de Chineesche republiek. Met zijn versleten en uitgerafelde tuniek, die hem zoo raar om de schouders hing, geleek hy mëer op een vogelverschrikker dan op een strijdbaar soldaat; zyn broek zou ruim genoeg zyn geweest voor een zouaaf uit den oorlog van 1 >*70, terwyl zyn schoenen een verward klu wen touw schenen. Zyn jas was vol gaten, maar de eigenaar zelf was er in geslaagd om ze met eindjes touw diclit te knoopen. Toen ik hem aansprak keek hy me on verschillig aan., —Tot welk leger behoor je, kameraad Hij liet zyn mouw zien waarop de kleu ren der nationalisten stonden. Ik weet er niet veel van, zoo ging hij verder. De anderen vertelden, dat we tot het derde legerkorps behoorden en dat wij onder generaal Tsjang-Kai-Sjek stonden, inaar feitelijk weet niemand by welken ge neraal hy behoort. De officieren zeggen: ga daar heen en dan ga je... Waar vecht je nu feitelijk voor!... Wel om het land te verdedigen tegen de vreemdelingen... Het spreekwoord zegt, dat een fatsoen- lyk man geen soldaat wordt: ik weet dat wel, maar 't is myn schuld niet... Ben je reeds lang onder dienst.' Hy telde het uit op zyn vingers. Drie jaar. Ik kom uit een dorpje by Hankeon en ben van boerenfamilie. Ik hielp myn vader op zyn rijstveld. Op zeke ren dag kwam de burgemeester by ons om te vertellen, dat er een agent in het dorp was, die recruten kwam werven. Die dui- velache buitenlanders hadden een inval ge daan in China en men had soldaten noodig om het vaderland te verdedigen. Zij, die teekenden, zouden goed betaald worden, volop eten krijgen en als ze uit den oorlog terugkeerden zou bun een flink stuk land in eigendom gegeven worden. Ondanks al die mooie beloften wilde ik toch liever thuis blyven, doch iedere fami lie moest een soldaat leveren of 10 taëls be talen. En dat is een heel hedrag. Wy waren arm en hadden een groot gezin: ik was de jongste, dus ik moest vertrekken... Zoo is het gegaan. Eerst heb ik het „beroerd slecht" gehad! Hoen ik onder dienst kwam kreeg ik een stok inplaats van een geweer; daarmee werd ik geoefend! Men had ons I 8 dollar per maajnd beloofd en we kregen er een op de drie maanden. Dat is een heek- toer om daarvan te eten en zich te kleeden. Ik fag in Hankeon in garnizoen, 't Was daar allemaial even duur... Ik was genoodzaakt om in ni'n vryen tyd koeliewerk te gaan verricfyen om een paar centen te verdienen. De r»»st van den dag moest ik oefenen. Des avonds las een officier ons verhandelingen voofr van dr. Soen Yat Sen. „In het voorjaar van 1926 moesten we in ziens naar 't front vertrekken; ik had mo I ix-klaagd in Hankéon, maar ik wist niet I wat me te wachten stond. Want oorlogvoe ren is een afschuwelyk iets. Dagen aan een stuk marcheeï-en en nog eens marcheeren Dan blyft men ergens liggen, weken. soms maanden achtereen. Dan gaat men weer vooruit of rechtsomkeert. Maar het eind j van het liedje is, dat men weer uitkomt waar men vertrokken is." Van soldaat tot bandiet. We kregen geen soldy; wy aten wat we vonden of konden stelen en we sliepen wanneer we halt hielden. Sp zekeren dag, we hadden al 'k weet niet hoelang gemar cheerd, waren we met 00 man verdwaald en afgesneden van den-troep. We wieten niet i* Uwe ale U in de van de Adverteert Gegarandeerde oplage SSOO exemplaren Vraag de billijke voor waarden aan het Bureau: MARKT 31. STADSNIEUWS. waar we ons ergens bevonden. De rest was spoorloos verdwenen. We hadden ongeveer 20 geweren: we staken onze epauletten in onze zakken en toen hebben we maar geleefd van hetgeen we konden krygen... —Als bandieten? Bandieten... wel neen! Maai we trokken naar het een of ander dorp, dat geen bezet ting had en de boeren waren bang, zoodoen de kregen we vanzelf hetgeen we noodig hadden. En als ze het eens niet gedaan had den? Ze gaven het vanzelf! Dat was een reuzetyd, iederen dag üijna voiop eten, dat heeft zoo nog al lang geduurd; acht of tien maanden, ik weet het niet precies meer. Op zekeren dag zei een van myn ka meraden: 't is toch eigenlyk niet netjes wat we doen. Hij kende een generaal, die ons goed zou betalen en wapens geven. We hadden trouwens geen enkele patroon meer. We luisterden naar onzen kameraad en op zekeren dug kwam er een kerel die geld uitdeelde: we kregen ook nieuwe epau letten, maar heel andere als die ik vroeger gedragen had. Nieuwe epauletten en een dollar per man. - En wie heeft den strijd gewonnen Dat zou ik niet kunnen zeggen: we zyn daar twee dagen gebleven; toen werd er gezegd, dat we niet meer mochten schie ten; we deden het niet meer ook; maar sommigen wel. Na een paar dagen trokken ze er' tusschen uit. Wy kregen weer een I paar heel andere epauletten en een dollar per man. Wat heb je toen gedaan? Met de anderen meegegaan; we waren blij, dat we een dollar hadden; maar toen zijn er weer zes maanden voorbij gegaan, zonder dat we een rooie cent kregen. We konden byna niet meer op onze beenen staan. Als we toevallig voorby een rivier kwamen, gingen we visschen of we plukten de mais af op 't veld als die er stond. Maar je had overal geen rivieren of rype mais! Na een maand of zes stonden we ineens tegenover een heele massa menschen. dat was de vyand! We hebben gekampeerd en gewacht. We hadden nog 50 dollar te goed; we waren woedend. Op zekeren dag werd er gezegd, dat we zouden gaan vechten. Men stopte ons een klein zilverstukje in onze handen. Maar wy zeiden; denken jullie nou dat wy ons eigen voor 20 cent laten doodschie ten? Geen kwestie van!. Toen kwam de generaal. Hy heette... och... enfin, ik ben zijn naam kwijt. Hy vroeg ons, waarom we niet wilden vechten. Hy heeft gesmeekt, hij heeft geschreid -- ja, en dat was een generaal hoor en toen hebben we onze 20 cent voor z'n voeten ge gooid en hebben we op den grond gespuwd. Het schynt toch wel, dat hij aan kolonels geld gegeven had om ons te betalen, maar die schurken hadden het verbrast. Hy liet 20 hoogere officieren doodschieten, maar de verloren dollars kwamen niet terug, en wij vertikten het om te vechten, toen we de kanonnen gehoord hadden. Nogmaals van kleur verwisseld. Toen kregen we weer een ander stel epau letten... Hier was hy uitgepraat. Ennu zyn we hier in Peking; we krij gen bijna iederen dag volop eten en nu en dan nog eens een paar stuivers. Wat de toekomst brengen zal We zullen zien, hè Pou Ya-tsin... die maakt niks klaar... Hy maakte een vingerbeweging, als wil de hij zeggen: die is geen knip voor z'n neus waard. Hij was blij met een cigarette, salueerde en ging heen, fluitend het be kende „Frère Jacques", hetgeen, zooalfa iedereen weet, de melodie is van het natio nalistische Chineesche volkslied. BIJ AAMBEIEN. verstopping darm- scheuren, abcessen, urine-aandrang, stu wingslever, pijn in den onderbuik, benauwde borst, hattkioppingen, aanvallen van duize ligheid, brengt het gebruik van natuurlijk „Franz-Josef'-bitterwater steeds aangena me verlichting, dikwijls zelfs volkomen ge nezing. Specialisten voor interne zielften schrijven in veel gevallen dagelijks 's och tends en 's avonds ongeveer een half glas „Franz-Josef"-water veer. 13 GOUDA, 27 April L929. Gesloten verklaring van wegen in het belang van de instandhouding en bruikbaarheid. Burgemeester en Wethouders: Overwegende/ dat het in het belang van den weg noodzakelijk moet worden geacht de rijwegen in het van Bergen ljzendoom- park gesloten te verklaren voor motorrijtui gen en aanhangwagens, waarvan de groot ste wiel belasting 500 K.G. overschrijdt, om dat die rijwegen zyn aangelegd op zeer .-lap pen bodem en niet zijn berekend op verkeer met zwaardere vrachten; Besluiten: alle wegen, zynde voor het openbaar ver keer openstaande rijwegen, de daarin lig gende bruggen en duikers, alsmede de tot j di: wegen behoorende voetpaden en bermen ol' zijkanten, in het Van Bergen lJzendoorn- park, vallende binnen de bebouwde kom der gemeente, gesloten ti verklaren voor mo torrijtuigen en aanhangwagens, waarvan de grootste wielbelasting 500 K.G. overschrijdt. Voorts gesloten te verklaren voor het be- ryden met alle motorrijtuigen: 1. de Kuiperstraat van de zijde van de Peperstraat; 2. de Lange Wiliemsteeg van de zijde van de Keizerstraat; 3. de Drapiersteeg van de zijde van de Raam; 4. de Komynsteeg van de zyde van de Keizerstraat; 5. de Boeiekade van de zijde van het Bloemendaaische Verlaat; 6. de Bleeker.shingel van de zijde van den lluwcelensingel; T. de Blauwstraat op marktdagen van des voormiddag-s 7 uur tot des namiddags 1 uur van de zyde van de Hoogstraat; 8. de Kurnemelks oot N.Z. van de zyde van de Adriaan Gerridsz. de Vrij est raat; 9. de Nieuwsteeg van de zijde van de Varkenmarkt; 10. de Stoofsteeg van de zyde van de Zeugstraat; 11. de Duelebrug van de zijde van den i- iuweelenhngel; 12. de Doelestraat van de zyde van het li ou lm aiis plantsoen; 13. de WaJesteeg van de zyde van de Tuinstraat en den Üroeneweg; 14. de brug over het water langs de Spieringstraat naar de Lange Noodgod- -teeg, van de zyde van de Spiering-straat; 15. de Lange Noodgodsteeg van de zijde van de Spieringstraal. Verder gesloten te verklaren voor het be rijden in beide richtingen met alle motorrijtuigen en rijwielen de brug over de Gouwe, onmiddellijk ten westen van het ma gazijn „de Zon" bij de Wydstraat. Van deze besluiten staat beroep open voor ieder belanghebbende binnen 30 dagen na heden. Het adres van beroep moet worden gericht tot de Koningin en ingediend bij den Commissaris der Koningin, die een bewijs van ontvang afgeeft. Thalia-bioscoop. in het Thai ia-theater krijgt nien dezen v eek wederom een buitengewoon program ma te genieten. Het eerste hoofdnummer „Die geschiedene Frau", de gescheiden vrouw, is een film naar de zeer bekende operette van dien naam, met Mady Christian in den hoofdrol. Dit is een hoogst intei-essante rolprent, die ons van het begin tot het einde doet meeleven. Meeleven vooreerst omdat het verhaal zoo buitengewoon boeit, maar ten tweede ook vooral omdat deze film hoofd zakelijk opgenomen is in ons land. Al dadelijk in den beginne, zien we Sche- veningen, de boulevards,' het strand, de pier, de zee... Die bekenue omgeving doet ons, meer nog dan anders, mee genieten in de vroolyke en komische voorvallen waaraan deze film zoo ryk is. Van een geheel ander genre, maar daar om niet minder mooi, is het tweede hoofd nummer „Ruwe gerechtigheid", een Alaska Drama naar het boek van James Oliver Curwood. De naam van deze excellente schrijver is voorzeker een waarborg voor een hoogst spannend verhaal, vol boeiende episodes. Opgenomen in het hooge Noorden, i- deze film bijzonder rijk aan prachtige na tuuropnamen. Waar bovendien Renee Ado- rce, Robert Fraser e.a. meespelen, behoeft dit filmwerk geen verdere aanbeveling. Met een goed by programma en prima mu ziek vormen deze beide films een program ma, beter dan ooit. Een beroep van de Vereenig in g van rijzinnig Hervormden op de Kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk. L>e afd. Gouda van de Ver. v. Vrya. Her vormden heeft zich andermaal tot den Ker keraad der Ned. Herv. Kerk gewend met I liet verzoek in de nu bestaande vacature een vrijzinnig predikant te beroepen. Nogmaals wyst de afd. op al den arbeid, van godsdienstonderwijs in de scholen en daarbuiten, en van prediking, welke door Hervormde predikanten in dienst van de Vereeniging te Gouda wordt verricht. Reeds traden in dit voorjaar weder een tiental nieuwe leden tot de gemeente toe. Bij de verkiezing van Notabelen en Leden voor de Commissie van Oppertoezicht heb ben telkens ruim honderd lidmaten hun stem op de vrijzinnige candidaten uitge bracht. Er is een hernieuwde belangstelling, zoo als overal in het Iandhet vrijzinnig-gods dienstig leven in kracht toeneemt. Zoowel in het belang van de kerk als van deze be weging, willen wy, zoo zegt het adres, mede werken dezen stroom te leiden door de Her vormde Kerk. Het adres besluit met het dringend ver zoek de open plaats thans af te staan aan een vrijzinnig predikant. Besmettelijke ziekte. Ten s tad huize werd in de afgeloopen week aangifte gedaan van twee gevallen van roodvonk. Ejectrisch aardappelen schillen worteltjes schrappen. De groentenhaadetaar L. Rietveld, ft,.1 bele buurt 4 alhier, maakt per advertenti. bekend, dat hij een nieuwe electrisch. M chine heeft aangeschaft, welke aardapoeko, en worteltjes schilt en schrapt. Wti verwijten onze lezeressen naar he. doelde advertentie in dit nummer. De Roekennesten aan de Haven. Het bestuur der Goudsche Ornitiiologi. ache Club heeft aan liet dageljikach bestuur dezer gemeente verzocht de Rookrauiesten aan de Westhaven en aan de Vecrstal zoo spoedig mogelijk ie doen verwijderen tan einde te voorkomen, dat tegen de daarvan door omwonenden en voorbijganger» onder vonden hinder maatregelen zullen moeien worden genomen op een tijdstip, dat zich jongen in de nesten bevinden. Op de voordracht. Mej. Hooftman en Mej. D. German ko men voor als no. 1 op de voordracht voor onderwijzeres aan ue Openbare Lagere Scholen A en B te Keeuwijk. Schouwburg-bioscoop. Sjef van Dongen en de Kvasaui. Gisteravond werii voor de bijna geheel geruide Schouwburg-bioscoop de eerste ver- tooning gegeven van de film „De Krassin waaraan door de Schouwburg-bioscoop- directie een bijzondere aantrekkelijkheid wordt gegeven door een lezing van Sjef van Dongen, die in de redding van de Nobüe- espeditie zoo'n werkzaam aandeel had. Sjef van Dongen werd verwelkomd door burgemeester Gaai-landt, die zeide gaarne te hebben voldaan aan het tot hem gericht- te verzoek een enkel woord ter inleiding to willen „preken. In 'n sobere, heldere reds schetste de burgemeester de beteekeni» van het door Sjef van Dongen verrichtte werk en zeide hem, dat Nederland er trotseh op was zulke moedige én ridderltfke zonen te hebben. De burgemeester bood den heer van Dongen ten slotte een product van de Goud- sche industrie aan. Nadat de heer Charles van Lier nog een enkel woord had gesproken namens de di rectie van het theater en aan den spreker bloemen had geoffreerd, ving Sjef van Don gen zyti voordracht aan. Uitvoerig schetste hij de moeilijkheden op de sledetocht onder vonden, de groote ontberingen die moesten worden doorstaan en ten slotte, toen bleek, dat de Nobile-groep niet meer op de oorspronkelijke plaats was en hun reddings tocht in dat opzicht ais mislukt moest wor den beschouwd, de angstige spanning, waar in zy de pogingen om hen te redden volg den. Een warm applaus viel hem ten deel. „De Krassin''-film bleek een rolprent van heel byzondere verdansten te zijn. Aller eerstzij is echt! Geen regisseur Is hierbij aan 't werk geweest. Wel een drietal film operateurs met een artistieken kyk op de dingen, die daardoor ook iets hebben weten U- bereiken, dat z'n weerga nog moet vin den: een film net natuuropnamen zoo mooi, en met levensbeelden zoo echt, dat ze wel nooit zal worden overtroffen. Elke aanbeveling onzerzijds kan wel over bodig geacht worden. Intercommunale Arbeidsbemiddeling Aanbiedingen van werkzoekenden. Lyst van 24 April 1929. 1 aardewerker, 4 pypmakers, 2 drukkers, 3 letterzetters, 6 timmerlieden en 1 leer ling, 1 rietdekker, 3 grondwerkers, 1 stuca- door, 1 metselaar, 1 yzerwerker, 2 helen, 6 opperlieden, 1 hout draaier, 1 machinale houtbewerker, 1 schoenmaker, 2 Weekers- Knechts, 2 slagersknechts, 2 scheepsklinkers, 1 boekbinder, 1 machinist, 4 stokers, 1 ko- pergieter, 2 textielarbeiders (1 ged.j, 3 tuinlieden, 1 tuinder, 5 brood- en banketbak kers, 11 pakhuisknechts, 3 suikerwerkers, 7 sigarenmakers, 2 sorteerders (1 ged.), 1 boerenknecht, 9 schippersknechts, 1 reizi ger, 4 kantoorbedienden, 3 koetsiers, 1 win kelbediende, 2 boekhouders, 83 transport en fabrieksarbeiders, 1 chauffeur, 1« ver koopster (manufacturenhandel), 1 vrouw#!- kantoorbediende. Burgerlijke Stand. GEBOREN, 23 April: Arie Johannes, an. van J. Blanken en 1. A. de Jong, ft. Vis- cherstraat 7. 26 April: Teunis Anton, an. van L. A. Bool en H. E. Adriaan.sz, P C. Hooftstr. 8- 26 April: Myntje, d. v. A. Hoek en A. Broekhuisen, Vlamingstraat 14. ONDERTROUWD, 25 AprU: N. van der Krans en M„ de Jong; K. de Jong en A. C. Duhr; J. R. van Kraanen en J. C. den Bes ten; N. A. Melkert en A. Th. van Putten; C. Jongeneel en C. van der Ham; J. Schouten en W. M. Boom; P. J. Polet en W. Catshoek; H J.de Jong én A. van den Berg. Agenda. 28 April 11 uur Clubgebouw Roei- «n Zeil- vereeniging, Reeuw ijk, Ledenvergadering- 30 April 8 uur Soc. „de Reünie" Verg. Goud sche Ver. voor Genees-, Heel- en Verlos kundige Hulp. Apothekeredienat. De apotheek van den heer F. A. Dee, W- Haven, zal tot en met Vrijdag 3 Me' na 8 uur des avonds geopend zijn (des nachts echter alleen voor recepten). Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en o met Zondagavond Ü2 uur kan mén zich voor me dische hulp wenden tot de doctoren Di, Rups, Tien de weg en Dr. de Boer, Gouwe. UiT DEN OMTREK BOSKOOP. Op de Rotterdam sche Bloemententoo'i stelling werd door de jury nog toeg©ken< een bronzen medaille der gemeente Rotter dam aan een groep azalea mollis, rhododen drons en hortensia's van de firma P. van Noordt en Zoon. GOUDERAK. Als tydelyk onderwijzer is aan (te school bènoemd, de heer A. LangrtMt fW N ieu w-Looodrockt. J.l. Zondagmorgen werd voor de kerk in de Ned. Herv. Kerk een gift van 12.— ge collecteerd. Door het toenemen van het aantal leer lingen der Chr. School is de laagste klasse tljdel(jk ondergebracht in de Consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk. De afdeellng Gouderak van Volksonder wijs hield Donderdagavond haar jaarverga dering. Na opening door den voorzitter, werden door den secretaris de notulen en jaarverslag gelezen en goedgekeurd. Eveti- zoo de rekening van den penningmeester. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren D. Verstoep Dzn. en A. Rykaart, de plaats van den heer F. E. v. d. Vlies werd gekozen den heer P. M. v. Kersbergen. Besloten werd het Kinderkoor weer tt doen herleven. Aan het slot van de verga dering bracht de voorzitter een woord van dank aan den heer v. d. Vlies voor het werk wat hy voor Volksonderwijs heel't gedaan waarna sluiting volgde. HAASTRECHT. Hinderwet. Door Burgemeester en Wethouders is aan H. A. Houdyk te Gouda vergunning ver leend tot het oprichten van een aardewerk fabriek, gedreven door een electromotor van 2 P.K. op het perceel aan den Gouwweg, Stolwijkersluis, Sectie A No. 1924. REEUWIJK. Belangrijke beslissing. Al byna 29 achtereenvolgende jaren was de Nieuwdorperweg, de oud-Reeuwykschen- weg en de Middelburgscheweg gesloten ver klaard voor het autoverkeer en al hadden honderden zich tot Ged. Staten gewend met het verzoek ontheffing van dat verbod te verleenen, ook honderden werden teleurge steld door een afwijzende beschikking op het verzoek. Het was zelf zoo, dat Ged. Ska ten een jaar of drie geleden een besluit nam om voor de genoemde wegen geen onthef fingen meer te verleenen, uit overweging, dat deze wegen ongeschikt moesten worden geacht voor het verkeer met auto's. Thans is in dezen toestand verandering gekomen. Het Bestuur vpn de Boomkwee- kersvereeniging „Kweekersbelang" te Reeu- wyk had zich In December j.l. tot Ged. Sta ten gewend met het verzoek om openstel ling van den Nieuwdorperweg voor het ver keer met vrachtauto's, aanvoerende in hun verzoek, dat hun producten niet per auto konden worden vervoerd van en naar Bos koop, welk verzoek vergezeld ging van een goedgunstig advies van Burgemeester en Wethouders i>an Reeuwyk en van verschil lende adhaesiebetuigingen van instellingen uit Boskoop, Reeuwyk en Gouda. Op dit verzoek hebben Ged. Staten be sloten de genoemde wegen voor het auto verkeer open te stellen. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Behalve de reeds vermelde bekroningen Van de Rotterdanlsche l>loemententoon.-.t«l- ling, heeft de jury een zilveren medaille van de Koningin toegekend aan een decoratieve groep bloeiende en niet bloeiende planten, inzender firma G. J. Bier alhier. VLIST. Voordracht onderwijzeres. De voordracht ter benoeming van een on derwijzeres aan de gemeenschappelijke openbare school te Polsbroek luidt als volgt: 1. Mej. J. H. Schuling, te Gouda, thans as sistente; 2. Mej. A. M. van Klaveren; 3, Mej. S. M. -- Ongeluk. De timmerman J. de Jong alhier had het ongeluk bij het werken met de cirkelzaag dat zijn rechterhand uitschoot, waardoor hem de pink nagenoeg werd afgesneden en van 2 andere vingers de pezen werden door gesneden. Hij stelde zich onmiddellyk onder behandeling van Dr. de Brutfn te Schoon hoven, die de hand heeft verbonden, waar na hjj voor verdere behandeling zich naar Utrecht mo< Gemeenteraad. De Raad dezer Gemeente is byeengeroe- pen tegen Dinsdag, 30 April a.s., v.m. 1! uur. De agenda vermeldt: l. Benoeming on- lerwijzeres aan de gemeenschappelyke openbare school te Polsbroek; 2. Vaststel ling vermenigvuldigingscyfer voor de plaat- faelyke inkomstenbelasting 1929-1930; 3. Voorstel tot het aanbrengen van paalzeke- ringen voor het electrisch net; 4. Af en overschryvingen, dienst 1928. KERKNIEUWS. Vier eeuwen „Protestant". Herdenkingsdag Ie 's-Gravenhage. Onder zeer groote belangstelling is Don derdagavond de door de afdeeling 's-Gra venhage van den Nederlandsche Protestan tenbond belegde herdenkingsbyeenkomst naar aanleiding van het vierde eeuwfeest van den naam „Protestanten" gehouden. Als sprekers traden op dr. J. Th. de Vis ser, oud-minister van Onderwy's en ds. G. Huisman, voorganger der afdeeling. Mej. Victorine van der Werff (zang) en mej. A. G. Dyserinck (orgel) en een dameszangtrio verleenden medewerking. De voorzitter, de heer D. Hans, herdacht wyien prof. mr. Altingh, aan wien de af deeling zeer veel te danken heeft. Als stille hulde aan den overleden oud voorzitter verhieven alle aanwezigen zich een oogenblik van hun zetel. De heer Hans wees vervolgens op de be- leekenis der by eenkomst «n zeide, dat de afdeeling meermalen belangryke gedenk- «tegen voor het protestantisme viert, 'en- ëinde een bewustwording te kweeken van den grooten schat van het vry'zinnig pro testantisme. Dr. J. Th. de Visser sprak vervolgens «ver het Protestantisme in zyn historische v erschyning. Dis. G. Hulsman sprak over bst Prataa- taatiame in a$n Een zeer belangrijke uitspraak. De labrik.int van Eau de Cologne No. 4711, verliest het proces tegen de firma Murtyn van Dam, Siga renfabrikant en groot-winkelier te Amsterdam. De heer J. C. Schoemeijer, redacteur het Tabaksblad, schryft ons: Onderstaande uitspraak heeft ten zeer ste de attentie getrokken van den algemee- uen handel. De firma Moilheu, te Keulen E de fabrr kante van de beroemde eau de cologne No. 4711. Dit merk is wettig ingeschreven vooi liet artikel reukwaren en parfumerie. De firma Martyn v. Dam liet No. 4711 in- -chryven voor tabak, sigaren en sigaretten. Ik, zoo dacht genoemde heer, verkoop fa brikaat van zulk een aangenamen geur, «iat voor de heeren de aroma van myn overhee lijke sigaren, vergeleken kan worden, met de voor dame.» zoo geliefden geur van eau de. cologne No. 4711. De firma Mülhens dacht er niet zoo gun stig over en nam het van Dam zeer kwalijk dat hy No. 4711 voor sigaren merk gebruik te, vandaar dat zy Mr. Proosdy te Amster- uarn opdroeg den heer van Dam in rechten aan te spreken, zooals dit volgens de mei- bank te 's-Gravenhage doorhaling van hei merk te verzoeken. Nu moet zoo'n verzoek by request gemo tiveerd worden en Muihens beriep zich hier op, dat van Dam een interegeerend gedeel te van haar firmanaam n.l. No. 1711 al; merk voor sigaren gebruikte. Ter verduidelyking stippen wy nog even aan, dat de merken wet de inschryving van een merk alleen toelaat voor de bescher ming van een zeker soort waren, uitsluiten»: door hem of haar die de waar fabriceert of hierin handelt. Ook wordt een merk doorge haald indien door gelykenis gevaar voor verwarring in dezelfde soort waren b°slaat. Daar echter met het artikel sigaren en reukwater geen verwarring te duchten was, verviel het motief om op grond 'hiervan doorhaling te verzoeken. Daarom gepro beerd met de bepaling in do merken wet dat een merk geen be'angrijk gedeelte van een anders firmanaam mag bevatten. Ik, Zoo zeide Mülhens, heet ook firma No. 4711. Men schrijft eenvoudig No. 4711, Keu len dn de brief komt terecht. Tien stoere zeelieden zochten in Amerika een vrouw, konden die daar niet vinden, en schreven aan No. 4711, Keulen om een tiental lief tallige meisjes, de brief kwam terecht en of de zending meisjs uit Keulen vertrok, vermeld de geschiedenis niet. Zoo spiak Mr. I'roosdy. Doch Mr. Pastoors uit Eindhoven, die voor Martyn van Dam optrad, vondt dit alles wel heel aardig en sympathiek, doch hij hield zich liever aan het nuchtere han delsregister in Keulen, waar de wereldbe roemde firma ingeschreven stond als „Eau dc Cologne en Parfumeriefabriek von Ferd. Mülhens", Glockengasse No. 4711 gegenii- ber der Pferdepost. Mr. Pastoors constateerde hieruit dat de firma niet firma No. 471-1 heette, en No. 4711, slechts, al zy het dan ook een oud huisnummer was. Ook kan volgens pleiter een nummer geen naam zyn, veronderstel zoo sprak hy', dat de gelukkige vader ge naamd No. 13, en zyn gelukkige echtgenoo- te No. 13, geboren No. 11, kennis geven van de geboorte van hun zoon No. 10 tot 21. Ook firma's kunnen al was het als slechts terwille van het vlotte handelsverkeer geen nummer dragen. Mr. Pastoors wees er nog tevens op, dat Margarine Bleu band en sigaretten van dienzelfden naam bestaan en tal van artike len gelijknamig wettig gedeponeerd zyn. De handelsnaamwet, die er ook al bij gehaald was, sloeg alleen op zaken die in een geiyk- soortig artikel handelde. Mr. I'roosdy wees er nog op dat No. 4711, een schat aan reclame heeft gekost en dat eeuwen noodig waren om dit merk te vestigen, waarop Mr. Pastoors repliceerde, dat in den regel voor sigaren, sigaretten, enz. de meest voor de hand liggende namen van zaken en beroem de personen gebruikt werden .als Amster- damsche Bank, Karei 1, Due George, enz. De Rechtbank te 's-Gravenhage wees dm ook 31 October 1928, het verzoek - van Mülhens tot doorhaling van No. 4711 voor sigaren af. Mülhens ging echter in hooger beroep en 11 Mrt. 1929, behandelde het Hol' Den Haag de zaak opnieuw. De uitspraak die zeer interessant is, stelde de firma Martyn van Dam in het gelyk. Zij mag het merk No. 4711 voor igaren, enz. blyveai gebruiken. Mülhens is met in cassatie gegaan, dus zien wij eerlang naast de beroemde u.u de cologne No. 4711, seriemerk Sigaren die hopen wy er t»»'e bij zullen dragen dat beide zustermerken hun gunstigen roep tot verspreiding van een fyne aroma zuilen handhaven. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelykheid der Redactie.) Bibliotheek Wijkverpleging. Het is aan ons, langs dezen weg onze •rkentelykheid te betuigen voor hetgeen in de afgeloopen weken voor de Wykverple- ging is gebracht geworden. Veel geïllustreer de tijdschriften, vee! boeken, waaronder zelfs zeer kostbare, door slechts een zeer beperkt aantal geefsters en gevers. Hun geldt onzen bizonderen dank. Maar waar blyven de anderen Op advies van een bestuurslid der wykverpleging hebben we gewacht met een oproep te plaatsen tot on geveer Paschen; dan was men in den schoonmaaktyd en kwamen de boeken toch uit de kast. Men is dan gewend om het oude pp te ruimen en het goede te behouden. Als variatie op dit thema zouden we zoo gaarne willen dat ge voor onze Wijkverpleging- bibliotheek eens wat „goeds" weg deed. Geïllustreerde tydschriftén zyn er thans genoeg. Boeken vragen we nu. Schrijvers als v. Lennep, Boeboom—Toussaint, derdes, maar ook vooral uit jongeren tyd zouden we gaarne vertegenwoordigd zien. Boeken van Penning die door oud en jong „verslon den" worden, van Ina BoudierBakker, Tine Bonnema, Augusta de Wit, Top Naeff, v. HoogstratenSchoch, Scharten Antink en van zooveel andere schryvers zoekt men nog tevergeefs. Kom wie helpt? Meen niet dat ge met één boek niet aan kunt komen, doch als elk die dit leest eón boek gééft bereiken we ook een groot aan tal. De eerste boeken zyn gebracht, we wach ten nu op de groote massa. Het zal ons wer kelijk een genoegen doen", wanneer ge allen door Uw gave 't zy in boeken of in geld, on» een massa werk bezorgt. Voor de opname dezer regelen onder Uw kolommen zeggen we U, geachte Redactie, van harte dank. J. G. W. V. BJK, Med. Uand. Spieringstraat 83. G. C. v. BUURT, Ridder van Catsweg 35. Aan beide adressen worden Uw gaven in entvangst genomen, evenals ook aan het ge bouw der Wykverpleging. RADIO-NIEUWS. De Keeuwijksche Plassen. In de algemeene vergadering van de Vei eeniging voor Vreemdelingenverkeer heeft kenwet moet geschieden, door by de Recht^ onze Burgemeester gesproken over „De be- teekenis van het vreemdelingenverkeer in 't algemeen en voor Gouda in het bijzonder Burgemeester Gaarlandt heeft toen o.m de vraag beantwoord; Wat biedt onze stad den vreemdeling? Na een overzicht van het belang wekkend» wat de stad zelf bieden kan, komen vanzelf de omstreken. En dan worden wel niet in ci" eerste plaats, maar toch wel met de meeste geestdrift genoemd de Reeuw ij ksche en Sluipwyksche Plassen. Burgemeester Gaarlandt toont volkomen t«v begrypen, welk een belangrijk gebied daar voor vreemdelingenverkeer open ligt, dat Gouda belang heeft by het behoud van dit stuk natuur, waarvan geen mensch ooit de sohoonheid voldoende roemen kan. Er behoeft niet aan getwijfeld te worden ol hier heeft Burgemeester Gaarlandt ge sproken naar di harten van ons Gouwe naars, die niets onbeproefd zuilen laten om hun Plassen te behouden. Door deze woorden heeft de Burgemees- tei zich tot een echt Gouwenaar gemaakt; want wie z'n Plassen niet lief heeft, hy is geen Gouwenaar; hy hoort bij ons niet thuis En niet lung zal het meer duren, of ook in onze groote steden beseft men, waar m«m z'n weekend heeft door te brengen. Nu reeds komen z", om de Plassen te zien, waarvan ze zooveel reeds hoorden. En wie ze een- gezien heeft, die komt weer en brengt ande ren mee. De tyden dat onze Plassen daar vergeten lagen zyn voorby. En dan ook zal Reeuwyk, het onwillige kind, dat nu maar steeds blijft dwingen om iets anders, omdat het nog niet oud en wys genoeg is, om te beseffen welk een schat haar in de schoot geworpen is, dan ook zal 'Reeuwijk de lof trompet steken, en dankbaar zijn, dat men het verhinderde dit mooi» 4e verruilen voor een aanlokkeiyk, mftar wnlrdeloos bezit. G. A. PREDIKBEURTEN. Zondag 28 April. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10Mi uur v.m. Ds. H. Cra mer. St. Janskerk, 10 u. v.m. Ds. G. C. Severein te Waarder. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v m. en 5H u. n.m. Ds. Akkerman. Ver. Calvyn, Nieuwe Zaai, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. A. Dekker te Bleiswyk. Geref. Gemeente Turfmarkt, 10 u. v.m. en ö'/i u. n.m. Ds. Kok. Chi. Geref. Gemeente, Gouwe 134, 10 v.in en 5 u. n.m. Ds. J. B. C. Croes. Evangelisatie Jeruël, Zeugstraat 38. 10 u. v.m. Heiligingssamenkomst. Spr. Br. Jac. Scheenloop van R'dam. Onderw. „Jona in den Storm." Joh. 1. 7 u. n.m. Openbare Samenkomst. Spr. br. Joh. J. Verroen Jr. van R'dam. Onderw Onmacht, Macht, Almacht. Donderdag 2 Mei, 8 u. n.m. Openbare Bid stond. AMMERSTOL. Ned Herv. Kerk, 10 u. v.m. Db. Hugenholtz, doopen. BERKENWOÜDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. L. R- v. d. Broek. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. P. Glas. Evangelisatie, 9Vfe u. v.m. De heer Lyklemn. 6 u. n.m. Ds. de Bruyn van Bergschen- hoek. v Geref. Evangelisatie, 9*4 u. njn. Ds. J. G L. Brouwer van Alphen. 6 u. n.m. Ds. Joh. Steehouwer v. Alphen. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9te u. v.m. Ds. Leenmans. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. A. Landstra. Geref. Kerk, u. v.m. en u. n.m. Cand. Lindeboom. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned Herv. Kerk, 9H u. v.m. Ds. B. J. Ka nis. Evangelisatie, 9'/4 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. J. H. v. d. Wal van Wageningen. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 9Mi u. vjn. en 6 u. n.m. Ds. Lammerink van Delft. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. N. van Nooten. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m, en 6% u. n.m. Ds. J. Enkelaar. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en fl'A u. n.in. Ds. J. L. Dippel. Prtogramma voor heden. Hilversum, 1071 M. 4.004.30 Italiaansch voor beginners. 4.305.00 italiaansche voor gevorderden. 5.00-6.30 Graraofoonmuziek, 6.01—7.45 Concert door het A.V.R.O. Trio. 10.30 Persberichten. 11.15 V.A.R.A.-varia. 11.25 Gramofoonmuziek. Huizen, 336,3 M. (na 6 uur 18S2 M.) 5.306.30 Gramofoonmuziek. 6.306.40 Causerie over de Beiersche Al- P**n. 6.40—7.30 Gramofoonmuziek. 7.308.00 Causerie over de Berliner Feat- spielrweken. 8.0011.00 Concert. Orkestconcert en Zang. 9.30 Nieuwsberichten. 11.0012.00 Vroolyk programma. ADVERTENTIEN. Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank, voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echt genoot, Vader en Behuwdvadei DIRK SCHOUTEN. Uit aller naam; Wed. D. SCHOUTEN. GOUDA, 27 April 1929. Boelekade 135. VOORLOOPIO KOSTELOOS Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Rotterdam, d.d. 2b April 1928 is LEENDERT |OHANNES OROOTENDORST, Metselaar, wo- nende te Gouda, Bogen No. 53, ver klaard in staat van falllisement zulks met benoeming van den E.A. Heer Mr. A. Dirkzwager, Rechter in gemelde Rechtbank, tot Rechter-Commissaris en van ondergeteekende tot curator De Curator, Mr C JONKER GOUDA. 27 April 1929. Oosthaven 51 20 GEVRAAGD een kunnende koken, loon f35.- p. m en vrij wasch Adres Mevr VERKERK, Crabeth- straat 73. Gouda 10 GEVRAAGD. Zondags vry. Adres: Mevr. DE RAADT, West-Haven 42. Zich aan te melden liefst na 7 uur. 8 In gezin zonder kinderen een GEVRAAGD, Zondags vry. Adres: Fa. K. M. DE BRUIJN Zn, Tailleurs, Zeugestraat 42. GEVRAAGD, voor de ochtenduren Adres: REGENTESSEPLANTSOEN 24. Mevrouw HUPKES, v. Beverninghlaan 37 VRAAGT wegens huwelijk der tegenwoor dige een flink een flink DAGMEISJE als tweede meisje. ÜEVRAAOO Adres MARKT 21. 8 Voor direct gevraagd een net en een LOOPJONGEN, Adres: Firma GEB!! DE BRUIJN. Zeugestraat 76 10 Voor zoo spoedig mogelijke indienst treding gevraagd bekend met boekhouden. Uitvoerige sollicitaties te richten on der No. 1303 aan het Bureau v»n de Goudsche Courant, Markt 31. GEVRAAGD, voor lichte kantoorwerkzaam heden. 1294 15 Eigenhandig geschreven brieven te rich ten aan N.V. Vereenigde Brandatoffenhan- del v.h. S. I). Boon en Firma P. de Vroedt, Turfsingel 5. GEVRAAGD voor de zagerij, [.eeftyd 16 17 jaar, by JAN DE JONG ZOON KATTENSINGEL 13. GEVRAAGD, ongeveer 14 jaar by L. N. POLDERVAART, Turfmarkt 1. 1296 8 GEVRAAGD, leeftyd 14 4 15 jaar. Aanmelden by A. C. SCHRIEK, Graaf v. Bloisstraat 24a, Gouda. 1261 15 Voor direct GEVRAAGD alleszins bekwaam Aanmelding persoonlijk of schriftelijk aan de Dakpannenfabriek De Phoenix, Nude 26, Wageningen. 10 TE HUUR GEVRAAGD tegen December a.s. in het Centrum der stad geschikt voor kantoor. Br. onder No. 12T1, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. Tegen omstreeks Augustus a.s. een TE I1UUR GEVRAAGD. Br. onder No. 1270, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. Te koop aangeboden wegens verhuizing Duitsche kruisen, zwarte Piano, Ameuble ment Louis XV, electrisch staande Lampen. Gravures in gesculp. lijsten, bed, fauteuils, kachel, kolenfornuis, divan, rieten meubels, cocoslooper. LANGE TIENDEWEG 79 van 9—,11 en 2—4 uur. TE HUUR 20.per maand op eerste stand 45.per maand. Blieven onder No. 1260, Bureau Goudsche Courant, Markt 81. 15 TE KOOP een met zyspan (miliford), alles in prima staat. Te bezichtigen by MULLAART, Zeug straat 72. 1276 lö TE KOOP: S.Crap 4 Stoelen, nieuw massief eiken met prima mo quette gestoffeerd, voor slechts 80 gld 2 Grap e Stoelen. Queen Anna, nieuw, ook massiel'eiken, voor slechts 110 gld. 10 F. W. RE1TSTRAAT 21, Gouda Dagelijks extra spreekuur. bestralingen en ontfraring) 12 NIEUWE HAVEN 96, R'DAM. er wel lang: op, die jongens op dat rubber leder! wy hebben het in zwart, bruin en beige. Wat is ons Kuipleder toch prachtig van kwaliteit HEEREN ZOLEN EN HAKKEN DAMES ZOLEN EN HAKKEN 2.25 i 1.75 Dat mag iqder vrij komen controleer en. Is dat waarborg voor U dat wy het beste leveren?

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 4