n 99’/. O— I iza en kbank ii blaas NIEUWS. EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, enx Ko, 17058 Dinsdag 30 April 1029 B8« Jaargang BERGAMBACHT, BERKEN WOUDE, BODEGRAVEN, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWUK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen FEUILLETON. 'o Io --- t» uva/uuiui T EIT, OVJoBkvJvJJl xXV/ V JL/lulvAJx, LLAAulIV£jvlllj 1tLV»V7AvA>xVljvvmiIVA xJAoAW'AJr JCx 'OORWEG. 1st. Den Haag. de kem als juist STERDAM, tussehen den ien i sexualiteit. 195 etaalhaar iii ek, getiteld: er met onze in staat zal .elke in dit Prince- haar Een trekt It gezondigd, >egen aan te ijs 3.75. HET PRQCRUSTtSSEU. Uit het Engelsch van ALICE en CLAUDE ASKEW. (Nadruk verboden.) .ctische wen- e voor jonge Er was iets roerends waarmede Paul Morley deed. Zij is mijn dochter, herhaalde hy eenige malen, alsof hy niet in staat was, het zelf te omvatten. Plotseling greep hij Philip by den arm. Denk eens aan wat dat beteekent, zei hy bitter. Ik heb een dochter teruggevon den, die het recht heeft mijn naam te dra gen, en ik kan, ik mag geen aanspraak op haar maken. het a.f- den a'gemeenen dienstplicht. van de vrijhei oogen zien, met de Vei Staten dient een vlootovereenkomst te wor den gesloten. De Arbeiders party was voori beleedigingsproces en verder in per week 17 cent, met Zondagblad de bezorging per looper geschiedt. en direct na den hoofdmaal- •votgen daarvan Iragen. Zij ver te zenuwstelsel; vaste Mind de ce zepuwen 21.—. per kwartaal 2.25, r week 22 cent, overal waar wartaal 3.15, met Zondagsblad 3 80. aangenoipen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, den boekhandel en de postkantoren. -.3 geopend van 96 uur. Administratie Telef. Interc. 82: sning 48400. pro- r ik fi uit planten- gij lijdt, man sen uitvoerige e zenden aar nediciinen, by die U alle leiing, met de i Haar vader-, Spencer Tarrant, is dood, en ik Paul Morley ben niets, en mag ook niets anders voor haar zijn dan een vreemde. Hij snikte zacht. Philip hield zyn oogen op het water ge vestigd; hy durfde Morley niet adnzien. Toen ik U op het moeras ontmoette, sprak U alleen over Uw vrouw, niet over Uw dochter, was tenslotte alles wat hij zeg gen kon. Toen wist ik nog niet dat ik een doch ter had, zei hy, want het kind werd geboren een paar maanden nadat mijn vrouw van me weggetroond was, en er is mij nooit mede gedeeld dat ze een kind had gekregen. Ook ai werk van die twee broers. Miaar hoe ontdekte U dat de andere bewoper van het hol Uw dochter was? Ja, hoe kwam U er achter dat wilde Barbara en Uw vrouw een en dezelfde per soon waren? Ik ben ontzettend benieuwd om dat te hooren, kon Philip niet nalaten te vragen. Luister. Ik heb je verteld, dat ik, toen ik wakker werd, zag dat er twee bedden van stroo en bladeren in het hol waren. Toen vermoedde ik er naturlyk nog niets van dat meisje uit de herberg en evenmin dat wilde Barbara myn vrouw was. De waarheid leerde ik eerst kennen, uit een soort dagboek dat zij in de eerste jaren van haar verblyf uit het moeras had bijgehouden. Het begin was duidelyk en uitvoerig, maar de latere bladzijden toonden reeds haar toenemenden geestelijken achteruitgang. De laatste jaren van haar verblyf op het moeres had zij het niet meer bij gehouden. Het bestond uit een BUITENLANDSCH NIEU WS. DUlTbCHLAfp. De brand in de bciiciUeinstrasse te Berlijn. De fabriek voor radiospoeien van de firma Backer en Co. in de Bchialeinstrasse te Berlijn is, naar men zich zal herinneren, op 18 December 1928 door brand vernield en naai by zyn 33 arbeidsters, idie zich met tij dig hadden kunnen redden, zwaar gewond. Vier zijn later aan hun kwetsuren bezwe ken. De eenige firmant, French -''Wilhelm '1 rotzki, is op 20 Maart 1.1. jb hechtenis ge nomen, omdat het vnderiwk ^ad uitge maakt dat de voorzorgsmaatregelen tegen brand en ongelukken in zyn fabriek hoogst gebrekkig en onvoldoende waren geweest. Trotzki staat thans te Berlijn terecht. Hy blykt reeds eenige malen gestraft te zijn wegens verduistering en oplichting. was Hierna kwam aan de beurt een nieuw amendement van L'twinof om duidelyk in het ontwerp-conventie te doen uitkomen, dat de vredessterkte der legers inderdaad zal moeten worden verminderd, en dat men met zal kunnen volstaan met een handhaving en uitsluitende stabiliseering van de bestaande troepen. De delegatie van Chili heeft dit amendement bestreden, verklarend, dat tal van Zuid-Amerikaansche staten nog een zoo zwakke bewapening hébben, dat deze niet meer zou kunnen worden verminderd. In het belang van deelneming van alle Zuid-Ame rikaansche staten aan het ontwerp-conven- tie drong de delegatie van Chili aan op ver werping van het amendement-Litwinof. De Spaansche gedelegeerde Cobian wees op het belang van <ie verklaring van de dele gatie van Chili; hij meende, dat het er voor alles o0 aan komt, dat de ontwapeningscon ferentie zoo spoedig mogelyk kan bijeen komen, en dat daaraan het grootst mogelyk aantal staten deelneemt. Is de conferentie eenmaal byeen, dan zal de druk der open bare meening wel zorgen, dat indeidaad ver minderingen tot stand zullen komen. De gedelegeerde van België, Rolin-Jacque- niyns en ook Lord Cushendun bestreden het voorstel van Litwinof. Hierop heeft de voor zitter wederom geconstateerd, dat de com missie niet gunstig gezind was voor de aan neming van het amendement-Litwinof. Een uitdrukkelyke stemming heeft wederom overeenkomstig de gewoonte niet.plaats ge vonden. Graaf Bemstorff verklaarde, ten slotte, dat hij riek bij de verwer-ping van het amendement-Litwinof wilde neerleggen; hij wilde er echter nogmaals op wijzen, dat hij nog geen enkel antwoord gekregen heeft van de zijde der landmogendheden op zijn Zaterdag gestelde vraag, tot welke conces sie Frankrijk en de andere landmogendhe den thans bereid zouden zyn, nu de commis sie heeft afgezien van een beperking der ge oefende reservetroepen. Bemstorff eindig de zijn verklaring net den sarcastischen wensch dat de ontwapeningsconferentie niet zou ontaarden in een conferentie tot ge meenschappelijke bescherming tegen ontwa pening. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal 2.90, per Franco per post per kwê Abonnementen worden dagelyks at by onze agenten en loopers, d< Onze bureaux zyn dagelyks Redactie Telef. 83. Postrekei De voorbereidende ontwapeningscommissie. Bemstorff spreekt van „een conferentie tot gemeenschappelijke bescher ming tegen ontwapening”. - Een rede van MacDonald. In de voorbereidende ontwapeningscom- hebben ontvangen, missie heeft gisteren Litwinof scherpe cri- tiek uitgeoefend op het standpunt der Ame- rikaansche delegatie, door haar te verwij len, dat zij alleen in de ontwapening ter zee belang stelde en zich niets gelegen liet lig gen aan de eveneens belangrijke ontwape ning te land. Het prijsgeven van de beper king der geoefende reservisten beschouwde hy als e*n volledig falen der voorbereidende commissie. Volgens Litwinof kan men alleen nog de hoop koesteren, dat de regeeringen onder den druk der openbare meening voor en tydens de ontwapeningsconferentie tot grootere concessies gedwongen zouden wor den. Op het nieuwe voorstel tot beperking der reservisten ging al i een de Engelsche gede legeerde Cushendun met eenige woorden in. Hy viel echter de Amerikaansche delegatie bij en stelde het als de taak der latere ont wapeningsconferentie grootere resultaten te bereiken. Ten volle voldaan over den loop, dien de besprekingen namen, waren ook de verte genwoordigers van Polen en Tsjecho-Slo- wakye; de vertegenwoordiger van eerstge noemd land voerde als argument aan, dat de geoefende reservisten niet in gekrompen konden worden, zoolang andere 'anden ver scheidene militariseerbare organisaties be zitten, die voor overeenkomstige doeleinden gebruikt kunnen worden. Graaf Bemstorff betoogde nog in een korte verklaring, dat de landen, die in be ginsel opkomen voor een beperking der ge- Gefende^reservi&tea, ongeveer de helft -van de ifevolking der wereld uitmaken. Hy sprak als zyn verwachting uit, dat het standpunt het rapport zou il poetsen met ygt U een gebruikmaking stel. Rottende jenemen reuk Berst met een voor dames Heen echt In lont* Overat myn razenden honger en zag onderwijl dat in een hoek van de kamer een hoop vrouwen- kieeren lag, de meeste tot op den draad ver sleten en bedekt met slyk uit het moeras. Ik viel in slaap en ik vermoed dat ik uren achtereen geslapen heb. Toen ik wakker werd nam ik mijn omgeving wat nauwkeu riger op en ontdekte dat ik op een soort bed van stroo lag... en dat aan de andere zyde van het vertrek er net zoo een gespreid was! Philip kan zich haast niet inhouden. Hy popelde. Het was haar bed! riep hy uit, van die sprookjesprinses uit het moeras; het mooie meisje dat we in de herberg vonden! Die huisde dus bij wilde Barbara, tussehen de puinhoopen van een dood verleden! Geen wonder dat ze niets tegen ons kon zeggen, dat ze niet kon vertellen waar ze vandaan kwam! Zij! is het kind van wilde Barbara, zei De moord op Liebknecht en Rosa Luxemburg. De rol van den huldigen rijks advocaat Jörns. opzienbarend te Berlijn-Moabit geheel het land de aandacht. Het geld hier een aanklacht wegens be- leediging, ingediend door den huidigen rijksadvocaat Jörns tegen den redacteur van het tijdschrift „Tagebuch”, Bomstgin. aantal gewone schoolschriften. Uit pure nieuwsgierigheid begon ik erin te lezen. Maar stel je mijn ontzetting voor, toen ik begreep, dat wilde Barbara, de vrouw die my over het moeras geleid had:, niemand anders was, dan mijn eigen vrouw, dat ik zonder dat ik er ooit iets van geweten had, een dochter bezat en dat beiden als wilden geleefd haden, op enkele mijlen afstand van het landgoed dat hun rechtmatig eigendom behoorde te zijn. Denk je een oogenblik in het leven dat mijn viouw moet hebben ge leid! Zij was uit het huis van haar broers ontsnapt, toen de inbreker toevallig de dein van de kamer, waar zy was opgesloten, h; geopend. Zij was naar de schuilplaats ge vlucht waar zy haar verblyf van gemaakt liad. Die schuilplaats had ik indertijd ont dekt, en niemand anders dan zy wist ervan af. Zy wist dat ik gevangen zat in town en begreep, dat ik kwaad van moest denken. Ze verkeerde overigens in de meening dat haar broers mij op den mouw hadden gespeld dat zy kort na mijn gevan genneming gestorven was. Ze had graag willen schrijven maar vond het tenslotte beter, mij in den waan te laten, dat zij dood was, want de wetenschap dat zy leefde zou voor mij een nieuwe marteling geweest rijn. Daarnaast bleef de liefde voor haar kind. Dat was door haar broers, die niet van kin deren hielden, uit huis gedaan, en werd grootgebracht bij een boerenfamilie in de buurt. Men had die boeren verteld dat het een wees was. Zoo werd mijn dochtertje dus grootge- (iOUKSCII E COURANT. xuy w ucu van oaruara, zei Paul Morley met langzamen nadruk. Ze is het kind van mijn vrouw, van Helen. Ze is myn dochter. HOOFDSTUK XXXIV. in den eenvoud, deze bekentenis net uun iiiteiiiniien is gvuuiiviviecru,, de arbeidsinspecteur Caspari ontkende stellig. voorloopig veilig zyn, meende ik. Ik vond lucifers en een paar stukjes kaars. Ook eten, dat ze blijkbaar van boe- r«« uit de omtrek had gekregen. Ik stilde verzoening en geschillen aan- der verschillende delegaties in aan de ontwapeningsconferentie uiteen worden gezet. Gisteren behandelde de commissie voorstel der Chineesche regeering tot schaffing van <y.„ 22 Graaf Bemstorff (Duitschland) sloot zich geheel bij het voorstel aan en betoogde, dat de regeeringen thans onomwonden haar standpunt ten opzichte van den algemee- nen dienstplicht moeten uiteenzetten. Hy heeft er tot nu toe van afgezien dezelfde eischen te stellen om tegenover de meerder heid der commissie-een zekere tegemoet koming te toonen. Duitschland heeft bij zondere reden dit te eischen, daar de af schaffing van den algemeenen dienstplicht het systeem der vredesverdragen vormt. Na langdurige besprekingen werd beslo ten het Chineesche voorstel toe te voegen aan het rapport der commissie aan de con ferentie, waarby de Chineesche gedelegeer de zich echter volkomen vryheid van han delen voorbehield het voorstel opnieuw by de conferentie in te dienen en eerst dan zyn definitief standpunt zal mededeelen, zoodra hy van zyn regeering instructies zal Hoeveel harteleed zouden de menschen zich kunnen besparen, als ze van aard- appelbloemen geen druiven, maar aard appelen verwachtten. 32 Nadat jij van me was weggegaan, j beerde ik Tavistock te bereiken. Maar was doodop en verging bovendien van hon ger, want sedert myn ontvluchting had ik vrywel niets gegeten. Myn voeten waren Pijnlijk en gezwollen en ik klappertande van koorts. Byna werktuigelyk vond ik, wanke lend en strompelend, den weg naar het hol. Daar ontdekte ik, dat de geheime kamer niet langer een geheim was, want ik zag sporen dat er nog niet lang geleden men- schen in waren geweest. Maar ik was zoo volkomen uitgeput, dat ik geen voet meer kon verzetten; ik moest eerst slapen, wat er ook de gevolgen van mochten zyn. •Daarom kroop ik op handen en voeten naar binnen en toen begreep ik dat de ge heime kamer de schuilplaats van die verwil derde vrouw was geweest, van wie je my verteld had en als dit too was, zou ik er ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring): 1—5 regels 1.30, elke regel meer 0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 1—5 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 bijslag op den prijs. Lie fdadigheids-ad verten tien de helft van den prys. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN14 regels 2.25, elke regel meer 0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen by contract tot zeer gereduceerden prjjs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boekhande laren, Adyertentiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te ryn. Deze had n.l. in zyn blad de bewering ge- uit, dat het toenmalige lid van den krijgs raad van de Beuijnsche Gardevca-alerie- divisie, die in het begin der revolutie in 1919 de zyde van de regeering had gexozen, n.l. de huidige rijksadvocaat Jorns (die in verschillende politieke processen tegen hnk- sche beklaagden nogal scherp is opgetre- den), de moordenaars van Karl Liebknecht en Rosa Luxemburg beschermd had en zelfs de vlucht van luit. Vogel (naar Nederland) bad bevorderd. Als verdediger van Bornstein trad op de aoc.-dem. afgevaardigde dr. Paul Levi. Zaterdagmiddag is onder ademlooze span ning van het zeer tairyke pubiie.k het vonnis uitgesproken, n.l. vrijspraak van den jour nalist, wiens bewering in de kem als juist werd gekarakteriseerd. Deze vrijspraak, constateert de „Voss. Z.”, is ontvangen met een gevoel van bevredi ging, dat de rechtbank dit proces hetwelk veel grooter beteekenis had dan een gewoon beleedigingsproces, zich door geen andere overwegingen heeft laten leiden dan die om geheel onpartijdig en objectief het recht te doen zegevieren. De vraag wordtWia deze uitspraak reeds geopperd, of de moieele veroordeeling van den heer Jörns geen gevolgen zal hebben en of de autoriteiten der. rijksadvocaat als zoo- uanig zuilen handhaven. En tevens of de justitie thans niet zal moeten ingrijpen. De rechtbank heeft aangenomen, dat in den loop van dit proces, waarby uiteen is gezet op welke gruwelijke wyae Liebknecht en Rosa Luxemburg indertijd verqioord zijn, gebleken is ho^. Jörns als lid van den krygs- raad de pogingen van de officieren (die ten tijde van, den moord EdenfrHÏti den Kurfürstendamm hun hoofdkwartier hadden ter onderdrukking van de revolutie) cm de daad te verdoezelen en de moorde naars in veiligheid te brengen, door zyn houding, althans door zyn nalatigheid, heeft bevorderd. Niet is vastgesteld, of en in hoeverre Jörns inoertyd bewust en opzet telijk de vervolging heeft vertraagd. Hy zelf verklaarde met nadruk, dat hij machte loos stond om tot het uiterste vol te hou den. Blykbaar is Jörns, zoo schrijft de ,V Z.", niet de man geweest om als rechter van instructie toentertijd met ijzeren hand en .•■talen zenuwen door te tasten. Bij zyn verdediging (want de aanklager werd in den loop van het proces feitelijk tot beklaagde) heeft de heer Jörns erop gewe zen, dat hy bij zijn onderzoek van de moord zaak Liebknecht-Luxemburg- steeds in con tact is gebleven niet zijn chef, generaal Hoffman. Diens meening, dat men de eer van de van moord verdachte officieren zoo lang mogelyk, en langer nog dan die van burgers, moet beschermen, was ook de zijne geweest. Welk standpunt de rijksadvocaat nog steeds inneemt, zoo betoogde hy. Met spanning wordt er naar uitgezien, wat de gevolgen van de vrijspraak in het proces-Jöms zullen zijn. ENGELAND. De juwcelendiefstal. Nog geen spoor van de daders gevonden, ilooge beiooning door de Londen- feche ussurantietirma uitgeloofd. Scotland ïard zet het onderzoek naar de juweelen, welke mevrouw A. Jurgens in het Hyde Park Hotel, Knightsbridge, Londen, zyn ontvreemd, in verschillendj richtingen voort. Men heeft echter nog geen spoor ge vonden, dat tot bepaalde aanwijzingen zou kunnen leiden. Thans is vastgesleld, aldus de „Tel.”, dat de waarde van de ontvreemde sieraden ruim 8000 pond sterling of ongeveer 100.000 be draagt. De Londensche assurantie-maatschappij Tyler en Comp. heeft een beiooning uitge loofd van 700 pond sterling voor dengene, die inlichtingen’geelt, leidende tot de ver- oordeeling van den dief of de dieven. Scot land Yard is er thans van overtuigd, dat de diefstal gepleegd is door iemand, die met het hotelpersoneel goed bekend is en de gangen van den heei en mevrouw Jurgens heeft bestudeerd. De mogelykheid, dat de dief langs de brandtrap naar boven is ge komen, wordt thans geheel uitgeschakeld. De politie houdt natuurlijk toezicht op de verschillende juweHerszaken en banken van leening, ten einde te trachten, de juweelen op te sporen, doch tot dusver heeft zy daur- by nog geen succes gehad. Ontploffing aan boord. Zeventien dooden. Te New-York is een bericht uit Manilla ontvangen, volgens hetwelk aan boord van het stoomschip Viking, dat zich in de Phi- hppijnsche wateren bevond, een gaaantplof- i Wfr gtti ia» een deel der bemanning over boord werd ge worpen. Er ontstond een brand, waardoor het schip tot aan de waterlyn verwoest werd. Tengevolge van atmosferische storin- gen konden de S.O.&.-roepen niet worden gehoord. Het stoom&chip Delhi merkte ech ter de vlammen op en verleende den gehee- len nacht hulp. FRANKRIJK. Enorme hoschhrand. Een vuur!ront van tien kilometer breedte. Ver zichtbare vuurgloed. De Berliner Zeitung am Mittag meldt uil Parijs dat op de Hartmannsweilerkopf in den Elzas een geweldige boschbrand is uit gebroken. Het geheele bergmassief tus- schen het dal van Than en het dal Gebwei- ler staat in vlammen. Door het vuur zyn tal van in den grond stekende niet ontplofte en vergeten handgranaten ontploft. Ondanks hevige inspanning is het tot nu toe niet gelukt het vuur, dat over een front van on geveer 10 K.M. breedte om zich heen grijpt, te bedwingen. Reeds zyn de so’datenkerk- hoven van Molkenrain en Silberloch door de vlammen bereikt. Men vreest, dat ook de dichtbij gelegen dorpen gevaar loopen. In den afgeloopen nacht was de vuurgloed in byna den geheelen Boven-Elzas zichtbaar, brandbluschinrichting in de fabriek volslagen onvoldoende, evenals de ove rige maatregelen tegen brandgevaar. Ver der had Trotzki zijn bedrijf niet bij de ar beidsinspectie aangemeld, ofschoon hy moest weten dat zulks noodig was, omdat er met zeer brandbaar materiaal, celluloid en lak, ^wefd gewerkt. Bekl. bew eerde wel dat hij zijn bedrijf heeft aangeimeld en dat het ook meermalen is gecontroleerd, doch e zulks In een rede bij een groote betooging der arbeiderspartij in de Albert Hall te Londen verklaarde MacDonald^ dat een eventueele arbeidersregeering in de eerste plaats aan de werkloosheid haar aandacht zou wijden. De Labourparty wenschte den buitenland- schen handel te bevorderen. Wij moeten, aldus spr., arbitrage in internationale vaarden. Wy moeten de quaestie der zee onder de nemens meer huizen te doen bouwen tn i bouwen zelf goedkooper te maken, ten einde bet bestaande tekort van ♦en millioen wo ningen te doen verdwynen* „Wij lijd aldus spr., „onder een ecoiimisch parasitis me, dat tot uiting komt in de ontelbare vor men van inkomens, welke geen diensten be wijzen aan en geen baten ooleverou voor de gemeenschap. Een kanseliey van de schat kist die deze inkomens zou belasten, zou he t vertrouwen verdienen van *het land en de Arbeiderspartij zal dit doen. Alles zal wor den gedaan naar gelang ttan de mogelijk heden eii de gelegenhedere van het oogen blik.” MacDonald kondigde tenrslotte aan, ua er, indien zijn partij weertaan het bewi. kwam, een commissie zou ifqrden ingesteld, gepresideerd door den eersten minister, voor het coördineeren van alle officieele organisaties op het gebied van den arbeid en- het industrieele leven des lands, welke com missie zou worden gevormq naar het model van de commissie voor de verdediging des rijks. bracht en het was misschien beter voor haar geweest als haar moeder er nooit in ge slaagd was haar te vinden. Maar dat ge beurde wel. Het kind zal omstreeks twaa I jaar zyn geweest, toen myn vrouw haar vond, en meenam naai' het moeres, waar zij haar gevangen hield in de schuilplaats. Er werd overal naar het vermiste kind gezocht maar natuurlijk werd zij niet gevonden. Kort daarop schijnen haar pleegouders d' streek te hebben verlaten. Langzamerhan verwilderde de kleine Helen net a's haar moeder. Ze verloor haar spraak vrywel ge heel, daar haar moeder, door de lange jaren van absolute eenzaamheid ook het spreken verleerd liad. Het is een wonder dat de kleine Helen in het begin nooit getracht beeft om te ontvluchten, of dat de men schen in de buurt nooit een vermoeden kre gen van haar bestaan. Maar zy was ook pas twaalf jaar, te jong en te zwak om zich tA verzetten. Haar moeder liet haar dikwij.s alleen maar ik ben overtuigd dat zij op de een of andere’wijize het kind gevangen wi te houden. En later verlangde de kleine He len ongetwyTeid niet meer om te ontviuc. - ten. En als de Dueren haar op het moeras zagen in haar vreemdsoortige witte pij. dachten zij, bygeloovig als zij nu eenmaa waren, dat het de een of andere geest wa En nu komen we tot den dood van mijn vrouw; wat ik je nu vertel is natuurlijk alleen maar gissing van myn kant. Toen zij my zag, heeft ze mij natuurlijk herken L maar doordat zy niet meer spreken kon, kon ze zich natuurlijk niet bekend maken. (Wordt vervolgd.)

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 1