jongste Bediende. jongste bediende ingtaDtanMifti SCHILDERESSEN Gevraagd KLEIN DUIMPJE KOMT! Mamelljk Joipte Mlndi Dagdienstbode EEN LOODGIETER Een Magazijnjongen Groot Woonhuis f929. WËW flinke hulp in de huishouding diverse Meubilaire ei andere goederen Kleermakers Halfwas Stedelijk Byinasmm te Gouda. Waar kan ik itiauwfftotief Winkelhuis met Woning Edel8Baar Sigaren van Foto „LUX", Kleiweg 80, Gouda Abonneert U op dit Blad Een Loopjongen Frantcha Plano Nette Jongen Twee Jongens H. H. Kappers Leerling Smidsknecht Openbare Verkooping. Dr. H. A. Mulder J. L. A. BRAAK, Notaris J van Kranenburg Onroerende Goederen: P. v. d. HEUVEL. Notaris G. W. Nagtglas Boot Afbraak Postkantoor. Thalia Garage DE COMPONISTEN 6. 8. en 10. cent L. BINNENDIJK Eau de Cologne DE VEN'S VULPEN Boekh. J. DE VEN BEZOEKT da alleen HEERENSALON Californische Asperges GOEDEWAAGEN'S Koninklijke Fabrieken Woanadag IS Mei Kalf drie H. H. ROOKERS Tabak en Sigarenmagazijn „De Herder" Tweedehandszaak Hamburger en Hoogendoorn Koopen en verknopen van alle voorkomende goederen. Voor koop en verkoop bel op no. 708 BINNENLAND. Het 25-jarig bestaan van het Persbureau Vaz Dias. De ontwikkeling van het jubileerend persinstituut. Toen in het begin van 1904 een Gooisch blad zijn lezers zoo uitvoerig mogelyk wenschte in te lichten omtrent een belang rijk debat, dat in den Raad van de gemeente Hilversum zou worden gevoerd, wendde de ïedactie zich tot een jongen man, die in zijn kwaliteit van viot en nauwgezet steno graaf reeds gedurende een viertal jaren werkzaam was geweest voor verschillende gemeentebesturen, voor de Provinciale Sta ten van Noord-Holland en voor particuliere instellingen. Deze jongeman, M. S. Vaz Dias geheeten, aanvaardde met groote ingeno menheid de opdracht van het Gooische or gaan om van het Hilversumsche Raadsbe- bat een zeer uitvoerig verslag samen te stellen, want door de levering van dit ver slag kreeg hij zyn eerste contact met de wereld, waarin hy eerlang een rol en zoo raogelyk een voorname rol wenschie te spelen: n.l. de wereld der dagbladpers! Met kracht en energie ving de heer Vaz Dias na dit debuut den stryd aan voor de verwezenlijking van zijn ideaal; in het ouderlijk huis aan de Raamgracht werd het „Stenografenbureau Vaz Dias" geboren en in den loop van het oprichtingsjaar kwamen reeds tien overeenkomsten met provinciale bladen tot stand. Met de verhuizing van het bureau in Voorburgwal 176, ging een naamsverande ring gepaard. Het „Stenografenbureau Vaz Dias" werd „Centraal Correspondentie bureau voor Dagbladen Vaz Dias". Naast nieuwsberichten leverde het bureau ook ver slagen van belangrijke gebeurtenissen en in 1908 werd door den snellen groei een nieuwe \erhuizing noodzakelijk: onder den opnieuw veranderden naam, thans van „Persbureau Vaz Dias". De buitenlandsche relaties werden gelei delijk uitgebreid, met het gevolg dat de buitenlandsche berichtgeving van het Pers- Dias zich al spoedig b ij het i deel der Nederlandsche dagblad- i groote populairiteit mocht ver- In den loop der jaren moest het perso neel voortdurend worden uitgebreid; ver schillende thans bekende dagbladschrijvers hebben hun opleiding in de journalistiek bij het in opkomst zijnde persbureau in de Torensteeg genoten. In het jaar 1908 deed de heer Julius J. da Silva zyn intrede in de directie. Naast de commercieele leiding, welke hy voor een deel voor zyn rekening nam, legde hy zich ook toe op de reportage in de hoofdstad. De draadloos-telefonische persdienst. De directie nam ook het initiatief tot de oprichting van een draadloos-telefonischen dienst en haar komt de eer toe, de eerste ter wereld te zyn geweest, die de draad- looze telefonie voor de distributie van pers berichten toepaste. Op 20 Februari 1922 had de opening van dezen dienst plaats en tot, op den huldigen dag profiteeren tal van bla den buiten Amsterdam van deze uiterst snelle wyze van berichtgeving. Heden bestaat het Persbureau Vaz Dias een kwarteeuw en ongetwijfeld zullen velen de directie, welke in het Paviljoen Vondel park te Amsterdam zal recipieeren, de hand komen drukken. Zonder grootspraak kan de directie er zich op beroemen, dat hare relaties op persgebied zich tot alle deelen van de aarde uitstrekken! RADIO-NIEUWS. Programma voor heden. Hilversum 4.— en 4.30 Italiaansche les. 5.30 Gramofoonplaten. 6.01 Dinermuziek. 7.15—7.45 Solistenconcert. 8.Uitzendavond uit Utrecht. 11.15 Gramofoonplaten. 2.45 Corpsvergadering lustrum Nijmeeg- sche Studentencorps. 4.30 Kinderuurtje. 6.80 en 6.40 en 7.30 Spreekbeurten. 8.Uitzendavond uit Breda. 1112 Gramofoonplaten. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid dar Redactie) Drankbestrijding. Mijnheer de Redacteur, Wij vragen vriendelijk van U een plaatsje in uw blad, by voorbaat dank. Evenals als vorige jaren zal ook dit jaar weder door de gezamenlijke drankbestrij ding heden u een blauw bloempje wor den aangeboden ten bate van bovengenoem- den strijd. Daar dezen strijd zeker een socialen ar beid is die ten slotte het menschdom ten goede komt, vragen wij u vriendelijk: koopt ons bloempje, zonder onderscheid, om daar door onzen strijd te steunen. Nogmaals dankend voor de plaatsruimte, Het Blauwe Week-Comité. Nat. Chr. Geheelonthouders- Vereeniging. Ned. Vereeniging tot Afsch. v. Alcoholhoudende Dranken. Chr. Jeugd Geheelonthouders ver. „De Schakel". WETENSCHAPPELIJK NIEUWS. De zonsverduistering. Mager resultaat op Sumatra. De berichten omtrent de waarneming der zonsverduistering in Kedah op Malakka lui den ongunstig. Ofschoon de vooruitzichten op een observatie by helderen hemel eerst goed waren, blijkt tijdens de eclips bewol king te zijn ingetreden. Bericht wordt, dat er zwaar weer was by het begin der verduistering en dat later cirruswolken het gezicht belemmerden. STADSNIEUWS. GOUDA, 11 Mei 1929. Verkiezing voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De Burgemeester van Gouda brengt het volgende ter openbare kennis: Op Dinsdag 21 Mei aanstaande, zal plaats hebben de candidaatsteliing voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Op dien dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des namiddags vier uur, by den voorzitter van het hoofdstembureau in den kieskring, ter secretarie der gemeente Leiden, worden ingeleverd Lijsten van Can didates als bedoeld in artikel 35 der Kies wet. Op dezelfde lyst mogen ten hoogste twin tig candidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden onderteekend door ten minste vyf en twintig personen, die volgens de kiezerslijst, geldende op het oogenblik der inlevering, kiezer zyn voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal binnen den kies- krins. Verleening van recht van uitgang en overpad aan C'. Lapóutre. B. en W. stellen den Raad voor aan de heer C. Lapóutre, alhier, op zyn verzoek het recht van uitgang en overpad te verlee- nen op de naast zyn perceel Vrouwesteeg 13, gelegen gerioleerde zyl, sectie B no. 1388. Aankoop eigendommen aan de Komijnsteeg ten. behoeve vergrooting der speelplaats van de school voor b. 1. o. Aan de Komijnsteeg, alhier, grenzende aan de speelplaats van de school voor bui tengewoon lager onderwijs, staan twee on bewoonbaar verklaarde woningen, kada straal bekend in sectie D nos. 1544 en 1545, gezamenlijk groot 69 M2. Het steeds stygende aantal leerlingen van genoemde school, doet behoefte gevoelen aan een grootere speelgelegenheid dan de thans bestaande. In verband hiermede zyn B. en W. met de eigenaars van de genoemde perceelen, Mej. T. Bakker en den heer A. Bakker te Haam- stedei omtrent aankoop daarvan in onder handeling 'getreden. Deze eigenaars hebben zich bereid verklaard de perieelen voor een som van 2000.— te \erkoopen, en B. en W. stellen den Raad thans voor te besluiten tot aankoop van bedoelde perceelen. Een pensioen voor den gewezen badknecht Hammer. B. en VV. stellen den Raad voor aan den i"7-jarigen gewezen badknecht K. P. Ham mer, die gedurende 12 jaren in dienst der gemeente was, maar wiens pensioenregeling niet tot stand kwam een wekelijksche toela ge te geven groot 2.60. Ons drinkwater. Prof. Dr. L. E. Goester komt in zyn rap port van het onderzoek van het water der Goudsche Waterleiding-Mij. tot de conclusie dat het water voldoet, zoowel in chemisch als in bacteriologisch opzicht, in ruime ma te aan de in de concessie gestelde voor waarden. Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Aanbiedingen van werkzoekenden. Lyst van 8 Mei 1929. 2 aardewerkers, 4 pypmakers, 2 drukkers, 3 letterzetters, 1 timmerman, 1 rietdekker, 3 grondwerkers, 1 stucadoor, 1 yzerwerker, 1 neier, 6 opperlieden, 1 houtdraaier, 1 machi nale houtbewerker, 1 schoenmaker, 2 blee- kersknechts, 2 slagersknechts, 1 scheepsklin- ker, 1 boekbinder, 1 machinist, 3 stokers, 1 kopergieter, 1 textielarbeider, 3 tuinlieden, 4 brood- en banketbakkers, 11 pakhuis knechts, 3 suikerwerkers 10 sigarenmakers, 2 sorteerders (1 ged.), 1 boerenknecht, 7 schippersknechts, 2 reizigers, 4 kantoorbe dienden, 4 koetsiers, 1 winkelbediende, 2 boekhouders, 68 transport- en fabrieksarbei ders! 2 chauffeurs, le verkoopster (manu- fucturenhandel), 1 vrouwel. kantoorbedien de. Thalia-bioscoop. Ludwig von Wohl schreef met zyn ,>Har- ry Me. Gills geheime zending" een werkelyk interessant boek. Naar dit buitengewoon amusante verhaal is thans een heel goede avonturenfilm vervaardigd, die dezen week in het Thalia-theater loopt. Vriend Harry komt als verstekeling van boord van een Oceaanstoomer, platzak en levensmoede in Europa weer aan wal. Nog slechts eenmaal wil hy als grand-seigneur leven. En als hem dat, ondanks zyn land- loopersuiterlyk en zyn volkomen gemis aan de noodige contanten, door zijn fegmatisch optreden gelukt is, en hy op zijn hotelka mer in de loop van zijn revolver kykt... dan gaat de telephoon. Vriend Harry komt in dienst van een millionair om te zorgen, dat het lieftalige wezentje, dat deze zich als zijn bruid voorgesteld heeft, er niet met een ander van door gaat. Het behoeft geen betoog dat Harry zelf tot over zijn ooren wordt op haar. En het slot brengt ons, na tal van spannende avon turen en de meest amusante tafereelen, een gelukkig tweetal. Een bijzonder aantrekke lijke film met Harry Liedtke en Maria Plaudner op hun best. „De Dranksmokkelaars", het tweede hoofdnummer, is weer een sensatiefilm waarin William Desmond de hoofdrol ver vuld. Goede muziek en een mooi journaal volmaken wederom een goed programma. Diploma Bouwkundig Opzichter B. N. A. Voor het door de Maatschappij tot Be vordering der Bouwkunst afgenomen defi nitief examen Bouwkundig Opzichter is ge slaagd de heer W. van Hoorn, Opzichter- Teekenaar by Gemeentewerken alhier. Aangifte leerlingen voor het Gymnasium. De aangifte van nieuwe leerlingen voor het Gymnasium kan, blijkens advertentie in «lit nummer geschieden tot en met 28 Juni by voorkeur op de spreekuren van den Rec tor Dr. H. A. Mulder. De spreekuren zyn Dinsdagmiddag 2—3 uur of Donderdagmorgen 1112 uur. Voor meerdere bijzonderheden raadplege men de betreffende advertentie. De Zomerdienst op de Spoorwegen. Blijkens de heden verschenen zomerdienst regeling op de Spoorwegen, welke 15 Mei a.s. ingaat, is aan de diensten van Gouda naar den Haag en omgekeerd eenige uit breiding gegeven. Na 5 uur des avonds is een drietal treinen bijgekomen, terwyl om gekeerd een paar vroege namiddagtreinen zijn ingelascht. Bovendien is de proef met den laten Zaterdagavondtrein uit den Haag vorig jaar gedurende korten tyd genomen, blijkbaar zoo geslaagd beschouwd, dat thans eiken Zaterdagavond een trein le, 2e en 3e klasse den Haag—Gouda is ingelegd, die te half twaa If uit den Haag vertrekt, op verzoek te Zoetermeer en Zevenhuizen stopt en te middernacht te Gouda aankomt. Voor hen, die in den zomer Zaterdags avonds naar Scheveningen willen gaan, is dit een mooie verbinding. De late trein RotterdamGouda, 23.16 van Rotterdam, uitsluitend 3e kl. is geble ven. Eei\ drenkeling. Woensdagmiddag geraakte de 6-jarige S. B. spelenderwijs in het water van den Turfsingel. Nadat hij reeds eenige minuten had rondgesparteld, is hij door G. H. uit den Boschweg, op 't droge gebracht. Minderjarigen aangehouden. Door de pplitie zyn naar R'dam overge bracht de minderjarigen J. L. en H. Q., die per fiets uit Utreiht gekomen waren en van v«^rmoeidheid niet verder konden. Burgerlijke Stand. GETROUWD: 8 Mei: N. van der Krans en M. de Jong. K. de Jong en A. Duhr. J. R. van Kraanen en J. C. den Besten. 1'. J. Polet en W. Catshoek. C. Jongeneel en C. van der Ham. N. A. Melkert enA. Th. van Putten. J. Schouten en W. M. Boom. ONDERTROUWD: 8 Mei: C. J. Verkeijn en M. de Jong. P. J. B. van Hensen van Uningen en C. C. S. Welling. C. Kuys en M. W. Th. van Leeuwen. A. Lejjen en A. M. G. Dernee. D. Hortensius en L. Loeve. L. G. van IJzendoorn en J. F. Steenka mer. W. Blok en A. Grootendorst. H. F. W. van Soest en A. M. Nieuwenhuizen. W. van Benten en J. P. Lakerveld. M. Vermeulen en A. Boer. G. G. van Hoorn en J. Oostrom. A. J. de Gruijl en A. de Keyzer. OVERLEDEN: 7 Mei: Wouter Gerardus de Graaf, 43 j. 8 Mei: Albert den Held, 82 j. Sophia Helena van Loon, 64 j. Hendrika Noor- degraaf, geh. met L. Veerman, 54 j. 9 Mei: Neeltje Noomen, wed. J. Baas, 72 j. Wilhelmus Marius Oudjjk, 60 j. 11 Mei 9 uur Bioscoopvoorstelling in den Kattensingel. 12 Mei Roei- en Zeilver. Gouda, Eerste jol len wedstrijd. 13 Mei, 2 uur en 8 uur. Raadzaal Stadhui?. Gemeenteraad. Apothekersdienst. De apotheek van den heer A. H. Teepe, Gouwe, zal tot en met Vrydag 17 Mei na 8 uur des avfonds geopend zyn (des nachts echter alleen voor recepten). -Medische dienst. Vanaf hedenmiddag tot morgenavond 12 uur kan men zich by afwezigheid van den huisarts wenden tot de doctoren Dr. de Raadt, Crabethstraat en Dr. Rups, Tiende- weg. UIT DEN OM 1 KEK BERKEN WOIJ DE. Een burenoneenigheid die zich neg al eens herhaalde den laataten tijd alhier is de vorige week zoo ernstig geworden uai door de gemeente-veldwachter tegen de vrouw van"P. V. proces-verbaal is opgemaakt.* Mis schien eindigt hiermede den stryd. De vorige week viel den landbouwer J. Slingerland alhier van den zolder. Hoewel pijnlyk verwond liep dit ongeval oogen- schynljjk goed af, thans heeft hy zich ech ter wegens meerdere pijnen onder genees kundige behandeling moeten stellen. GOUDERAK. De muziekvereeniging .Caecilia" behaal de op het Nationaal concours te Monniken dam een eerste prys in de tweede afdeeling met 282 punten. Hemelvaartsdag reed zekere T. uit Gouda met zjjn auto door een in deze gemeente doortrekkende fietsclub uit Rotterdam. Een paar rijwielen werden totaal verbrijzeld, bo vendien kregen nog een paar wielrijders kwetsuren. De politie werd in het geval ge mengd, nam de auto in beslag en maakte van een en ander poces-verbaal op. MARKTBERICHTEN. Coöp. Groentenveiling. 11 Mei. Spinazie 2.205.40; Witlof le soort 24—f 32, 2e soort 9—f 16; Postelein 30 38 per 100 K.G.; Kropsla le soort 5.80 7.80 per 100 krop, 2e soort 3.705.10 per 100 krop: Radijs 46.40 per 100 bos; Peen 19—/ 24 per 100 bos; Rabarber 2— 6 per 100 bos; Eieren 5.506.10 per 100 stuks. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Programma voor Zondag 12 Mei 1929. N. V. B. Kampioenschap van Nederland. Rotterdam: FeyenoordGo Ahead. Eindhoven: P. S. V.Sparta. Afd. I. Promotiecompetitie 2e klasse. Haarlem: HaarlemU. V. V. Beslissingswedstrijd le plaats. Amsterdam: De Kennemers—O. V. V. O. Afd. II. Promotiecompetitie 2e klasse. Rotterdam: ExcelsiorXerxes. Promotiecompetitie 3e klasse. Ijeiden: A. S. C.—V. D. L. Utrecht: HerculesOlympia. Promotie-competitie 3e klasse Afd. I. Amsterdam: V. V. A.Alphen. Beslissingswedstrijd 3e klasse D. Haarlem: de KennemersO. V. V. O. 3e klasse B. Rotterdam: Leonidas't Noorden. Vlaardingen: V. F. C.—Transvalia. 3e klasse C. Utrecht: UtrechtL. S. V. 4e klasse C. Dordrecht: O. S. S.—D. J. S. Schiedam: Schiedam—S. I. O. D. Sliedrecht: SliedrechtE. D. S. Promotiecompetitie Res. 2e klasse. Dordrecht: D. F. C. 2—Excelsior 2. Res. 2e klasse B. Rotterdam: St. Hooger 2-^Sparta 3. Promotie Reserve 3e klasse Afd. II. Rotterdam: R. F. C. II-^Gouda II. Afd. III. 1ste klasse. Almelo: HeraclesZ. A. C. Hengelo: Tubantia—Enschedé. Beslissingswedstrijd laatste plaats. Deventer: Wageningen—Ensch. Boys. Afd. IV. 1ste klasse. Beslissingswedstrijd laatste plaats. Tilburg: WilhelminaB. V. V. Promotiecompetitie 2e klasse. Vlissingen: VlissingenStaatsm. Emma. G. V. B. lste klasse. Gouda 8O. N. A. 3, 3 uur. 3e klasse A. Gouda 5O. N. A. 6, tl uur. 3e klasse B. Gouda 6(Haastrecht 2, 1 uur. Zevenhuizen 1Lekkerkerk 3. Buiten de competitie. Den Haag: V.U.C.—Rampla Juniors (Urugauay). Gouderak: Seriewedstrijden „Union". Overzicht. De beide winnende ploegen van Hemel vaartsdag in de kampioen.scompet.itie spe len morgen voor den eersten keer thuis en overeenkomstig den roep, welke van Feyen oord en P. S. V. uitgaat, zullen deze clubs thans zeker voor een overwinning dienen te zorgen. In dat geval zullen de kansen van Go Ahead en Sparta evenals van Velo- citas op den eeretitel heel miitiem worden. Het treffen van Feyenoord—P. S. V. v.v. zal vooral de aandacht van voetbal lie vend Nederland trekken! De belangrijkste promotiewedstrijden voor de tweede klasse worden ditmaal in het Westen gespeeld. By HaarlemU. V. V. en vooral by Excelsior—Xerxes krijgen de eer ste klassers hun laatste kans te veidedigen en men kan er van op ;ian, dat er moedig zal gestreden worden tot behoud van het dierbaar plekje grond. In onze omgeving worden aller oogen ge richt naar de eigen clubs, welke een poging wagen een klasse hooger te komen. Olym pia treedt morgen aan te Utrecht tegen het oude Hercules. Deze club v erkeert momen teel in dezelfde omstandigheden als Olym pia eenige jaren geleden, n.l. de oude gene ratie heeft zich niet staande meer kunnen houden. Het opnemen van het jonge ele ment gaat met een tydelyke inzinking ge paard en in die periode het tweede klasser- Bchap te verdedigen valt waarlijk niet mee. Olympia heeft zulks aan den lyve onder vonden, maar een ernstig willen heeft deze verjongde ploeg bezield om het oude ter rein weer te heroveren, 't Pleit voor haar, dat na de vruchtelooze pogingen van het vorig jaar met élan de stormloop opnieuw is begonnen en velen zullen morgen getui gen willen zijn of het bouwvallige Hercules de stormende aanvallen kan weerstaan. Het resultaat valt moeilijk vooruit te bepafén, maar we hopen in ieder geval dat de rood zwarten niet met ledige handen thuis zul len komen. De verwachtingen zijn inderdaad hoog ge spannen! Voor de promotie naar de tweede klasse speelt Alphen te Amsterdam tegen V.V.A., terwyl in een beslissingswedstrijd te Haar lem tusschen de Kennemers en O. V. V. O. uitgemaakt zal worden, wie met Alphen en V. V. A. zal kampen voor een plaats in de tweede klasse. Gouda 2 speelt voor de promotiecompe titie res. 3e klasse te Rotterdam tegen R. F. C. 2, de onderste uit de res. 2e klasse. G. V. B. In de derde klassen strijden "e lagere elf tallen nog steeds, wie den eerepalrn zal krijgen. Gouda 5 mag niet meer verliezen en moet evenals Zondag j.l. den returnwed strijd tegen het jongste O. N. A.-elftal win nen. Haastrecht 2 en Zevenhuizen 1 zullen wel niet op elkaar inloopen, maar door oen over winning den juisten afstand behouden. KORFBAL. Het Nederlandsch twaalftal gekozen. Het Nederlandsch Korfbaltwaalftal, dat op 2 Juni a.s. te Antwerpen tegen een Bel gisch twaalftal zal spelen, is als volgt sa mengesteld: Aanval: A. Madsen, J. Madsen (beiden D. T. V.), Mej. M. Klein (Swift),'Mej. T. Hendriksen (Olympia). Middenvak: G. de Mey (Deetos) aanvoer der, B. Dorsman (Het Zuiden), Mej. G. Voordenberg (Deetos), Mevr. M. van DijTf- Vyfwinkel (Velox). Verdediging: C. Bakker (D. D. V.), H. Leur (Olympia), Mej. A. Vaandrager (Het Zuiden), Mej. D. Richel (Het Zuiden). Reserves: Mej. A. Reys (D. 0. S.), Mej. M. 't Hart (Deetos), A. Hendriksen (Olym pia), L. Wedmeyer (Deetos). PREDIKBEURTEN. Zondag 12 Mei. GOUDA. Remonstr. Kerk, iOMi u. v.m. Mej. Ds. E. B. M. Poortman, Voorz. Prot. Bond te Brielle. St. Janskerk, 10 u. v.m. Ds. G. C. Severejjn te Waarder. Kleine Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. Wesseldyk te Sluipwyk. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. Kalkman van Moordrecht. Ver. Oalvyn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. Geen dienst. 6 Mi u. n.m. Ds. A. Dekker van Bleiewijk. Woensdag 15 Mei, 7% u. Ds. W. v. Leeu wen te Schoonrewoerd. Gebouw Jeruël, 10 u. v.m. Heiligingssamen- 7 u. n.m. Volkssamenkomst. Spr. br. de Gruijl. 16 Mei Openb. bidstond. BLRKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. L. R. v <1. Broek. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. C. Met van Zaandam. Remonstr. Kerk. 10 u. v.m. geen dienst. Evangelisatie, 9Va u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. L. G. Bruijn te Bergschenhoek. Geref. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 u n.m. Ds. P. Pras van Katwyk aan Zee. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Ds. Leenmans. 6Ms u. n.m. Preeklezen. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. A. Landstra. Geref. Kerk, 9 Vu u. v.m. en 6u. r.m. Ds. E. Brunsting van Krimpen a. d. Lek. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v m. Ds. B. J. Ka nis. Evangelisatiegebouw, 9% u. v.m. en 6M: u. n.m. Ds. Enkelaar te Hasselt. WADDINXVEEN Ned. Herv. Kerk, 9Va u. v.m. Dj. F. W. G. Verheul. 6 u. n.m. Leeskerk. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. N. van Nooten. OUDERKERK a. d. 1JSSEL. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. J. Enkelaar. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk 10 u. v.m. Ds. Dipped. 6Ms u. n.m. De heer Lyklema, g.,o. te Wad- dinxveen. REEL WIJK. Ned. Herv. Kerk 6'£ u. n.m. Ds. Joh."JByl uit Gouda. advertentien] GIJsbertus Verduijn Hortense Petronella Asselberph Jan Koetsier en Hermljnt]e Verduijn Gljsbert Kranenburg en Gl|sbertha Johanna Verduijn Gerrlt Kranenburg en Dirkje Verduijn hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D. V. zal plaatshebben op Donderdag 16 Mei a.s. NIEUWKOOP. 2 Mei 1929. Huwelijksinzegening in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwkoop, des nam. 3 uur (n. t.) door den Weleerw. Heer Ds. Keiler te Nijkerkerveen. 37 GEVRAAGD een flinke of NOODHULP. 8 AdresHOOGSTRAAT 7. Terstond GEVRAAGD een wegens ziekte van de vrouw des huizes. In klein burgergezin, tegen hoog loon. Brieven onder no. 1410 bur. Goud-* sche Courant, Markt 31. N.V. Scheurleer en Zoonen's Bank VRAAGT een GEVRAAGD, ten kantore der Kaashandel Mij. GOUDA" een Aanrrielding schriftelijk. 10 Een flinke Jongen GEVRAAGD, 14 a 15 jaar, hoog: loon, niet voor draaier. 1463 3 Adres: FIRMA IJSSELSTIJN, Spoorstraat 9. Op een klein Handelskantoor een GEVRAAGD; eenige kennis van boekhouden en bekendheid met ma- chineschrijven strekt tot aanbeveling Eigenhandig geschreven brieven wor den ingewacht onder No. 1414 bureau Goudsche Courant, Markt 31. ER BIEDT ZIOH RAD Speciaal voor Sanitaire Installaties OOK BEKEND MET ELECTRICITEIT Brieven onder No. 1439 aan het Bureau van de Goudsche Courant, Markt 31. GEVRAAGD, boven de 16 jaar. Loon 8.1455 8 Adres: VERHOEFF, Hoogstr. 28. TE KOOPEen goed onderhouden voor billijken prijs. Te bevragen: LANGE TIENDE- WEG 92. 1441 10 KAASPAKHUIS. GEVRAAGD een AanmeldenVEST 62. Ter opleiding in het blikslagersvak GEVRAAGD. 8 Adres: A. LOK, Peperstraat 140. GEVRAAGD. 8 Adres: BOELEKADE 17. GEVRAAGD by ADR. VERWIJ, Stoofsteeg 16. gevraagd, voor vast werk, bekwaam werkman voor Haarden- en Kachelreparatie, Slo- tenreparatie enz. 14 Bekendheid met Gas- en Water leiding strekt tot aanbeveling. Adres P. ROND Pz. Zeugestraat 96 1420 30 Deurwaarders van de WERVE en DE BOER te Gouda zullen op Vrijdag 17 Mei 1929 des voormiddags te 9 uur in de Sociëteit Ons Genoegen aan de Boelekade te Gouda publiek en om contant geld verkoopen w.o. stoelen, tafels, kasten, beddegoed enz. enz. Nette goederen kunnen nog worden ingebracht, waarvoor zich te wenden tot den heer I. VAN DANTZIG, W ca straat, Gouda. Te zien Donderdag 16 Mei a.s. van 26 uur. Een aankomend gavraagd. Kleermakerij LEEFLANG, Groe- nendaal 56a Gouda. 8 TE KOOP: met poort er naast en twee pakhuizen daarachter, pLm. 2 A. 50 c.A. Des- gewenscht imet pakhuis daarnevens. Samen 3 A. 40 c.A. In het centrum der stad, aan vaar water gelegen. Adres: NIEUWEHAVEN 215. Verloren een Marterbontje omtrek Spoorstraat of Spoorlaan omstreeks 8 uur. Tegen belooning terug bezorgen: J KOOL, Zoutmanstraat 56 8 kan geschieden tot en met 28 JUNI a.s., bij voorkeur op de spreekuuren Dinsdagmiddag 2—3 of Donderdagmorgen 11 12, anders na afspraak bij den Rector Westhaven 52, Tel. 534 Huisadres25 Regentesaeplantsoen 32 - Tel. 161 Boekhouden - Handelsrekenen Handelskennis Handelsrecht Opleiding voor practijk en examen Leeraar M. O. Burg. Marlensslngel >4 Notarissen J. DRAPERS, te Capelle a.d. lJsel, en M. J. TELCHUÏS. te Loosduinen, zullen op Woensdagen 15 en 22 Mei 1929, telkens voorin. 11 uur (Zomer tijd), in het Koffiehuis van S. DE vv Tiby het Raadhuis, te Capelle a.d. IJsel, publiek verkoopen: Oe Warmoezierderij aldaar, aan den 's-Gravenweg 27 (grens van Rotterdam), bestaande uit groot modern V^Oonhuis, Schuur, Warenhuis vtin ongeveer 20U0 Ra men, Warenhuis m. Verwarming van ongeveer 1480 Ramen en 2 Trekkas sen, kad. Gem. Capelle a. d. IJsel, Sec tie A, Nos 3368, 1208 en 1692, samen groot 2.59.21 Hectaren. Te veilen in 2 perceelen en combi naties. Het complex is zeer gunstig gele gen aan grooten verkeersweg en breed vaarwater. Aanvaarding deels vry van huur dadelijk na de gunning. Betaling 1 Augustus 1929, met l>ii betaling van 5(4% rente sedert de gunning. Te bezichtigen 13, 14 en 15 Mei van 103 uur. Nadere inlichtingen ten Kantore van genoemde Notarissen. zal op Maandag 27 Mei 1929 des avonds half acht, in hotel „de Zalm' aan de Markt aldaar, publiek verkoo pen de volgende alle te Gouda gele gen 1465 58 EEN WINKEL- EN WOONHUIS met tuin en schuur a.d. Wjjdstraat J3, met uitgang naai* Achter de Visch- markt. Ontruimd te aanvaarden. EEN WINKELHUIS met afzonderlijk Bovenhuis a.d. Gou we 188/190. Verhuurd voor 15. per week tot 14 Maart a.s. EEN WOONHUIS a.a. Lange Dwarsstraat 34. Verhuurd voor 3.50 per w eek. EEN WOONHUIS a.d. Heerenstraat 62. Verhuurd voo:* f 3.50 per week. EEN WOONHUIS met BOVENHUIS a.d. Raam 93. Per week verhuurd, be neden voor 4.75 en boven voor 2.10 EEN PAKHUIS met afzonderlijk Bovenhuis a.d. V Ift- mingstraat 26/2Ga. Ontruimd te aan- v aarden. EEN WOONHUIS a.d. Zoutmansstraat 38. De perc. zyn te aanv. op den be taaldag der kooppeimngen en wel perc. 1 op 15 Juli a.s. en de overige perc. op 26 Juni a.s. Zij zijn te bezich tigen de laatste 3 werkdagen voor en op den verkoopdag van 10 tot 12 en 2 tot 4 uur. Breeder bij notities, welke gratis bij den Notaris verkrijgbaarzijn. een prachtig stuk leder koopen voor weinig geld, SPOORSTRAAT 21 is daarvoor het adres. Ruime sorteering in Leder, Veters, Zooltjes, Gummi enz 2 electrisch ingerichte rcparatie-inrichtliingenB. Martenssingel 123 en Spoorstraat 21. HEERENZOLEN en -HAKKEN2.2B DAMESZOLEN en -HAKKENI.7S Onze kwaliteit het hoogst. De prijs laag. 40 Aanbevelend, zal op Maandag 13 Mei 1929 des avonds half acht in Hotel „de Zalm" te Gouda publiek verkoopen: I. EEN WOONHUIS EN ERF aan de Ble$kers*ngel no. 73 te Gouda II. EEN PERCEEL OPEN GROND aan de Boelekade te Gouda, gelegen achter het vorig perceel, ter diepte vanaf de Boelekade van ongeveer 12% M. en ter breedte van ongeveer 5,90 M. 9451 A0 III. EEN WOONHUIS EN ERF aan de Baanstraat no. 19 te Gouda. Verhuurd voor 2.75 per week. De perceelen I en II zijm ontruimd te aanvaarden en worden gecombi neerd afgeslagen. Het perceel Kamemelksioot 107 is uit de hand verkocht. Betaling der kooppenningen 13 Juni 1929. Deurwaarders van de Werve en den Boer te Gouda zullen op Woens dag 15 Mei 1929, v.m. 10 uur aan de Kamemelksioot te Gouda publiek verkoopen: HOUTWAREN als: Balken, deelen, schotten, ribben, ramen, deuren, planken, schroten enz. Te zien vóór den verkoop. Naar de Bloembellenvelden met Luxe Auto's f 15.— gulden per familie. Kleiweg 101 Telef. 45 Gedekt met Vorstenlanden en Deli Zandblad 10 Kleiweg 87 - Tel. 517 Magazijn van Parfumeriën Toilet en Scheerbenoodigdheden BALT A. OE JONG, GOUDA OOSTHAVEN 29 Telef. 118. nieuwe prijzen Groote flacon 3.40 Middel 2.30 Kleine 1.30 Cocosrozenzeep Dobbelmann 15 cents per doz. 1.75 ZELFVULLER ONBREEKBAAR 10 JAAR GARANTIE 4.50, 5.en 6.50. In drie kleuren. TELEF. 375. WIJDSTRAAT 4. Laat Uw schoenen niet bederven. maar laat IIw schoenen vakkundig her atellen. Aanbevelend, 1464 15 A. PEROIJK. Gediplomeerd Schoenmaker onder Rijkstoezicht. F. W. REITZSTRAAT 22. Werkplaats: AALTJEBAKSTEEG 7. (ggr5 Op verzoek wordt aan huis gevraagd. ERMO LIKDOORNPLEISTER verwijdert onfeilbaar Eksteroogen, Eelt en Wratten. 10 J. C. LANGERAAR, Gediplomeerd Drogist Burg. Martenssingel 109 Tel. 739. van C. GORISSEN, Kapper Gouwe 30 Gouda PRIMA f 1.30 per blik. BLIKVRUCHTEN ZALM en SARDINES J. C. FICKWEILER Lange Tiendeweg 45. NOfiMAlE 5TEDMF. Vele uitstekende hoedanigheden bezat de Rablin-achoea reads: toch bracht model 1929 een verbetering aan den neus, waardoor deze veel sterker werd en onder alle omstandig heden zijn model behoudt. De Rublin heeft een pracht van pasvorm, Is licht, luchtig ea buitengewoon duurzaam. Een ideale wandelschoen door zijn normale hak en stalen voetsteun. Mo«ierne modekleuren, geaiak- kelijk te reinigen. linnen-schoeisel ^metïïubtrer onderwerk 1478 30 TE KOOP een 24 waarin reeds ruim 25 jaar een goedbeklante kruidenierszaak is gevestigd. In het centrum der stad gelegen. Tevens een Bovenhuis met vrije opgang. Brieven onder No. 1472 bureau Goudsche Courant, Markt 31 zzzzzz in den Nieuwen Schouwburg ZZZZZI Dol-komische en prachtige Operette in 5 bedrijven Prijzen f 0.75 (leden f0.60), f0.60, f 0.40 en f0.25. Plaatsbespreking Dinsdag en Woensdag van 11—2 uur. Waarom staat het vast, cfat wij U na proefne ming met onze hoogfijne, tot onze geregelde afnemers kunnen rekenen Omdat deze sigaren door hun superieure kwali teit een onovertrefbaar rookersgenot schenken. Fa. A. H. J. WIJTENBURG Wlfdstraat 43, Hoek Groenendaa'. Molenwerf 30 - Wasthaven 41 - Telafoon 708 Steeds te ontbieden tot het koopen van Inboedels, Winkel voorraden, Zolderopruimingen, Fabrieksopruimingen enz ■BT Th«n« aan ta bieden Eenige keurige Salonameublementen, Partijtje Manufacturen en Gordijnstof. Naaimachines. Keurige nieuwe Rijwielen. Schrijftafels. Huisorgels. Bijou's Pathéfoons. Fornuizen. Bakkerswagen. Maten en Gewichten. Benevens eenige oude voorwerpen zooalsSpinnewiel. Toiletspiegel, Doorgewerkte doeken, Oude Mahoniekast met kerkdeuren, Koperen vijzels, Kannen, Potten enz. AUe goederen welke w(j verkoopen zijn gegarandeerd best en nergens zoo goedkoop te verkrijgen O ZAL U ZEKER BEVREDIGEN

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 4