JONGENS en MEISJES Uil VANOERUND Pinkster-KaÉ PlateilhakkBiij „ZBID-HOLLANB" Boekhandel VIN BUIK Adverteert in dit Blad 4°|o DORLAS' THEE Aan de Nettenfabriek Geldbelegging of Eigenbewoning WATERGLAS Vossekop-Simplicettes EXTRA AANBIEDING RADIO BRILLEN R. v. d. ENG Adri v. Maaren, ANTON COOPS koopt:, SPAARBANK Pinksteren. kunnen nog enkele Drog. „De Goudsche Gaper" Voor Verf en kleur Bruine Box Heeren-Mollières, wit afgelapt f6.25 Firma P. K. van Maaren WISKUNDE KILO - - - - IET BESTE EB GOEDKOOPSTE I0BES 5.6 0 5.5 0 5.7 5 7.2 5 5.7 5 Scheenhati del TE KOOP AANGEBODENnog 12 van de 42 te bouwen woningen op het zoogenaamde O.N.A. terrein Stadsdeel Korte Ankeren. 7o Jongens en Melsjee* HEDEN ONTVANGEN wear de Nieuwste Qramophoon Platen zooals Wonder boven Wonder enz. Nieuwe Goudsche Muziekhandel Overheerlijke Siroopwafels, Fijne Koekjes, Diverse soor ten Bonbons, Locarno's. H. P. HERFST Jr. v.h. L. Boogaerdt GOUWE 15 Goedkoopst adres voor om eieren in te leggen. iOEKEN BIJ KLEIWEG 39 - TELEF. 287 STROO- en SL APP deling in goede richting zyn gebracht of geheel zyn ter zyde gesteld. Als de Volken bond er in 1923 niet was geweest, zouden Italië en Griekenland dan vrienden zyn ge bleven na de beschieting van Corfu? Als de Volkenbond er niet was geweest, *ou er dan geen oorlog zyn geweest om Mosoel tusschen Engeland en Turkije? Als de Volkenbond niet onmiddellijk had ingegrepen, zou dan het Grieksch-Bu 1 gaarsche grensgeschil van 1925 geen onrust op den steeds onrustigen Balkan hebben teweeg gebracht? En als de Volkenbond er niet was geweest, zouden Po len en Lithauen dan nog steeds elkanders grenzen hebben geëerbiedigd Men kan het antwoord op deze vragen geven, dat men wenscht, maar welk antwoord ook, men kun niet ontkennen, dat er beteekenis is in den arbeid van den Volkenbond. Beteekenis, die ook spreekt uit de bescherming, die hy aan Danzig, de vrye stad, biedt; uit het beheur, dat hy indirect voert over het Saargebied, des aanstoots tusschen Frankrijk en En uit de bemoeienissen mqt den vrede van 1919 leven gelyk zy er waren vóór den oorlog. Bemoeienissen waarvan de betee kenis toeneemt met de veelvuldigheid. Be moeienissen, die niet direct tot succes kun nen leiden, maar die, reeds door het minder hedenvraagstuk in het volle licht te plaat sen, tot die oplossing kunnen medewerken. Secundair is de arbeid van den Volken bond op velerlei gebied. Arbeid, verricht door zijn secretariaat en afzonderlijke orga nisaties, die dit ter zijde staan. Er is een Internationale Arbeidsorganisatie met Arbeidsconferenties eens per jaai teneinde den socialen vrede te behartigen. Er zijn organisaties voor vraagstukken van econo- mischen en financieelen aard, van doorvoer en verkeer, van hygiëne, en daarnaast com- missiën voor intellectueele samenwerking, voor het toezicht over de mam'aatlanden, voor den strijd tegen het opium-misbruik voor den stryd tegen den handel in vrouwen en kinderen en voor wat al niet meer. Veel en velerlei is de arbeid, dien de Volkenbond verricht; uiteenloopend zyn de resultaten, daarmede verkregen. Maar hoe men over deze resultaten moge oordeelen, en hoezeer men naast de geslaagde reconstructie van Oostenrijk moge stellen de Eepnomische Conferentie, die het tot dusver helaas nog bij woorden heeft moeten laten, er is één ding dat vaststaat ten opzichte van deze z.g. secundaire werkzaamheden. Men moet do volkeren leeren internationaal te denken en te handelen. Dat komt niet in eens. Ook vóór den oorlog waren tr confe renties en organisaties voor tal van econo mische, sociale intellectueele, artistieke en andere doeleinden. Maar hoe langzaam werkten zij niet, en hoeveel moeite kostte het niet om tot de samenstelling eener internationale con ferentie te komen. Dat voordeel biedt ons Genève, dat mén van daaruit in zeer korten tyd internationale besprekingen kan orga- niseeren. Daardoor wordt vanzelf de internationali- teit der wereld vergroot; door het wegnemen van hinderpalen op elk gebied, die aan üe samenleving van volken in de weg staan, wordt de internationale sfeer verbeterd. Door dit secundaire werk schept de Volken bond een toestand en een atmosfee-, waarin beter dan het vóór den oorlog mogelijk was, kan worden gearbeid aan de hoogste belan gen, die de menschheid heeft. De arbeid van den Volkenbond staat aan het begin. -Tien jaren betetkenen vopr lichaam als dit weinig of niets, en beteeke- r.en zeer zeker lftets tegenover de gescriede- nis. Onvolmaakt ia de arbeid van den Vol kenbond verwijten Het komt er op aan het goede niet voorbij te zien; het komt er op aan steun te verleenen aan dit goede, opdat dit behouden blyve en groeie. •De „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede", nationaal centrum om belangstel ling te wekken voor den arbeid van den Vol kenbond, vj^gt op den 18 Mei Volken- bendsdag palier belangstelling voor den aibeid te Genéve, waarvan de arbeid van het Hof te 's-Gravenhage zoo belangrijk onderdeel vormt. MODEPRAATJE. Zoniersche bruidjes. „Groen en bloemen" zyn het resultaat van «ïepige dagen allerheerlijkst lenteweder en bij dit resultaat van het „ontwaken der. na tuur", ontwaakt ook bij de jonge menschen het verlangen naar een eigen hóme, dat ze dan nog net, tegen zomertijd betrekken, kunnen. Is er schooner tijd denkbaar voor het beginnen van een nieuw leven? Is er gunstiger gelegenheid voor het dragen van bruidskroon en bruidsbouquet, waarvan sferlijk afhangen de guirlandes van groen? Wèl is -ook de mode het bruidje gunstig gezind in dezen volschoonen tyd van het jaar. Luchtig en zomersch toch, golft de tullen bruidssluier om de schouders, toefjes of slingers oranjebloesem omkransen het vóórhoofd, glanzende zyde omgolft de ge stalte, waarlijk, de zomerbruid is één met de natuur. Nóg luchtiger kleedt zy de statige bruid, die „bijzonder" wil zyrt van hooge, verfijnde schoonheid. Zy hult haar in een princesse- robe van kant, die zy een prachtigen over- slaanden tuniek geeft en in dit wonderfraai gewaad verwezenlijken zich alle droomen van sprookjesachtige weelde en voornaam heid. Zy combineert ook satijn met kant, maakt van het eerste een gecroiseerd lijfje met lang kanten inzetvest, geeft de slanke satijnen mouwen kanten kappen en het ge- trousseerde puntig afhangende rokdeel een kanten volant. Ook het satijnen bruidstoilet met een ruime klokrok, die van voren eene optrek kende beweging maakt en naar achteren uitplooit in een langen, breeden sleep, is mode's favoriet. Het staat bijzonder sierlyk en verlangt een hoofdtooi, welke kort op dén Behouder valt en naar achteren dezelfde zigzag-golven als de rokzoom vertoont. Overslaande princesse-panden met naar één kant korter wordende overslaande stroo- ken, geven een elegant aanzien aan elke bruidsjapon. Dit effect wordt ten volle ge noten, indien de, tullen sluier van een vlakke* draperie uit, geheel naar achteren is ge slagen, zoodat zijne luchtige wolken, het délicate japonsnit in lijst zetten. Een bandje of kransje van oranjeknopjes vormt de af werking en laat de lange oorhangers vry, die er eindpunt en versiering van zyn. Nog altijd doet de robe van Libertysatyn het wondergoed. Zij mag een kort, sluitend lijfje hebben met schulp-croisé en een wijd uitstaanden klokrok, met schulpenzoom, die van voren zeer kort is, en met zware wydte- bundels op zijde, van achteren tot den grond daalt. By dit ruim-hangende bruidscostuum is de tiara-bruidskap op haar plaats. Zy kan in kralenborduurwerk uitgevoerd zyn, of geappliceerd zyn met slingerfiguren van paarlen. De bruidssluier van tulle wordt hieronder dóór geschoven, met plooien van wijdte op deooren, zoodat de vrijkomende tulle-massa over de schouders naar voren valt en aan sluit bij de uitvallende klokruimt van het rokdeel. Zooals Mode het bedoelt, behoort eiken bruidstooi in overeenstemming te wezen met het uiterlijk van het jeugdige bruidje. Voor de schoonheid naar Oosterschen trant heeft zy iets prachtigs bedacht: het geheel strakke satynen princesse-gewaad met een los-kanten sleepje, dat zich in meerdere puntdh uitspreidt bij het voortschrijden. Zij schrijft daarby een hoofdtooi voor van ge vlochten tulle, een soort tulband, waarujer van 't rechter- naar 't linker oor een tulftn rucheloopt, die parmantig opstaat net als de kam 'van een haan (doch in andere rich ting). Van een soort excentrieken durf is het allernieuwste bruidstoilet, dat in middel- •eu^lchen stijl gehouden is en bestaat uit ;en spankeurs met splitten, een rechte open gespleten rok met buideltasch en hier en daaringedofte mouwen. Het wordt gemaakt van styf-uitstaand satijn en ook het tulle van zyn sluier staat uit van de stijfheid. Een middeleeuwsch kapje van ruitvormig aangeregen paarlen, vormt den hoofdtooi en gaat by ooren en nek met een sty've dot van oranjeknoppen in den sluier 'over. GRAGE ALLAN. van, de HANDELS EN LANUB0UWBANK IN( RENTE 3F.LEGD OP: 1 Jan. 1927 f 1.973.859.— 1 1928 f 2.175.411.- 1 1929 t 2.314.114 - Temidden van het mooie voorjaar valt het Pinksterfeest, het derde en het minst populaire der drie Christenfeesten. Het woord zelf is ontleend aan het Grieksche woord pentekoste, hetgeen beteekent „de 50ste dag", de Grieksche naam van het 50 dagen na het Paaschfeest gevierde Jood- sche oogstfeest, later het feest der wetge ving op den Sinaï, by de Christenen het feest der volgens Handelingen der Aposte len II, op het Joodsche Pinksterfeest plaats gehad hebbende uitstorting van den Heili gen Geest en van de stichting der kerk. Na de scheiding van het christelijk Paaschfeest ep het Joodsche 50 dagen na het eerste val lend, werd het eerst gevierd als slot der op standelingsvreugde, sinds de 3de eeuw ech ter ais een afzonderlijke feestdag, na het ontstaan van het Kerstfeest, de derde der hooge christelijke feestdagen. Het is bekend, dat het Pinksterfeest in vele kringen niet die bekendheid en ver eering geniet van het Kerstfeest en het Paaschfeest. Wellicht is de rede hiervan, dat om het Pinksterfeest niet dat waas van poëzie en romantiek ligt, dat we aantref fen by de twee andere feesten. Hier vinden we geen stal van Bethlehem of Engelenzang. Hier geen kruisdood of verrijzenis. By het Pinksterfeest /inden we enkel een kring van eenvoudige mannen vergaderd, die omstraald wordt door het licht van den Heiligen Geest en die in al lerlei talen vol geestdrift spreekt, over dat gene wat brandt in hun harte over den Grooten Meester en Zijn beteekenis voor de Het Pinksterfeest is het feest van den Heiligen Geest. En daarom stelt het Pinksterfeest ons voor een groote consequentie. Het Pinkster evangelie verhaalt ons, hoe op den Pink sterdag de Heilige Geest neerdaalde uit den hemel en vervulde de harten en zielen der apostelen en discipelen. Tot op dien dag waren zy bijeen geweest n die dkaar r heerlyke en en ook heel droevige dingen hadden doorleefd. Die vooral ook den laatsten tyd zeer wonderlijke dingen hadden meegemaakt en die/du overeenkom stig het gebed van hun Meester en uit be hoefte van hun eigen hart byeen waren, wachtend op den Trooster en Plaatsvervan ger hen door den Meester op den dag van Zyn hemelvaart beloofd. 't Was een zeer gemengd gezelschap, niet groot en ook niet machtig, zelfs niet zoo bij uitstek moedig. Doch nauwelijks was de Heilige Geest op hen neergedaald of dat kleine groepje on belangrijke menschen, werd het centrum van het opdien feestdag zoo buitengewoon druk ke en woelige Jeruzalem. Zij waren het naar wie ieder luisterde. Zy, die volgens Joodsche opvattingen en wij zouden niet anders oordeelen behoor den tot de eenvoudigen, tot de ongeleerden, zij waren eensklaps veranderd in onweer staanbare verkondigers van een blijde tij ding. Doch dat was niet het eenige wonder van den Pinksterdag. De Pinksterdag was te vens de geboortedag van de Kerk. Zij, die voorheen waren een groep afzon derlijke menschen, waren door het wonder vanden Pinksterdag geworden een organi satie die gansch de wereld zou omvatten. Het was de Heilige Geest die ordenend en organiseerend werkte, die de veelheid maakte tot een eenheid. BRIEVEN UIT DE HOFSTAD. CMLXXI. Wy moeten weer even de aandacht vesti gen op het jaarverslag van de Kamer van Koophandel in de residentie, een verslag dat 310 pagina's beslaat waarvan er twee zyn gewyd aan de financiën der Kamer. Van die twee geven elf regels de rekening en verantwoording, dat met een illustere? naam van financieel overzicht wordt beti teld. Er is ontvangen ruim 118 duizend gul den. Er is uitgegeven aan onkosten ruim 76 duizend gulden en aan contributies ruim 12 duizend, in totaal dus 88 duizend. Er is dus weer dertig mille „opgelegdMen ziet het deze Kamer zwemt in het geld en nie mand kan uit dit verslag opmaken wai er met dat opgelegde geld wordt gedaan. Ver leden jaar was het 22 mille die opgelegd werden, thans 30 mille. Zoo ia het al vele jaren gegaan. We willen nu eindelijk eens weten wat er met dat geld g-.beurt. Zelfs vindt men het niet noodig mee te deel en, hoeveel rente men er van trekt. Verleden jaar heeft een Kamerlid gezegd dat vele Kamers in het geld zwommen, en de Minis ter draaide er om heen. Het moet nu eens uit zyn met dat gedraai. Wij achten de Kamtr van Koophandel voor den Haag totaal overbodig en nutte loos, en zelfs een sta-in-den-weg. Tal van andere organisaties kunnen het aüviseeiend werk overnemen en misschien veel beter zelfs omdat zy over beter krachten beschik ken dan de meest onbekende grootheden die lid zyn van deze Kamer. Naar aanleiding van de huldiging van Willem Kloos is m het gemeente-archief een kleine tentoonsteling voor letterkunde ge houden. Een paar jaar geleden is de ge meente-archivaris begonnen een verzameling op letterkundig gebied aan te leggen o.a. door de handschriften van bekende werken op litteratair-gebied bijéén te brengen. Daar zit een aardigheid in om die eens te bekaken en het denkbeeld om het geestelijk leven eens wat meer in de archieven vast te leg gen is aanbevelenswaardig. Wij vreezen alleen, dat men te spoedig een te omvang rijke' verzameling zal krijgen, want er zul len er vele zyn die graag hun werk willen zien opgenomen en die daarvoor eigenlek niet in aanmerking komen. Misschien is het de bedoeling straks als de thans levende zyn heengegaan, een uitlezing te doen geschie den en dan alleen datgene te bewaren wat van belang is. Met de reserve dat een zeer scherpe se lectie zal worden toegepast aanvaarden wy het denkbeeld van een letterkundig must um gaarne. Er zijn den laatsten lijd allerlei mu sea gesticht. We herinneren aan het Egypti sche musea, het muziek-musea en in den maak is het postmuseum. Wal dit Matste betreft schijnen de postzegelverzamelaars te meenen dat het hun museum is, wat na tuurlijk een dwaasheid is. De historie van 'het postwezen is heel wat belangtyker dan alleen dat geklungel met de zegeltjes. Trou wens gelukkig de manie van dit soort verzamelen is bezig af te buien. Het is on mogelijk geworden alles te verzamelen; toen zyn de maniakken gaan special isee ren op bizondere landen en nu is do mop er aardig af. We lazenjuistdezer da#en dat dc horloge makers een historische tentoonstelling gaan houden ter gelegenheid van Huygen's drie honderdjarig gedenkfeest. Een uurwerk- museum zou daar uit kunnen groeien, stel lig een interessant onderwerp. Misschien lag het op dón weg der over heid om voor ieder eenigszms belangrijk vak een museum op te richten. Het zou leer zaam zyn en misschien wel zoo aantrekke lijk als de schilderijen-pakhuizen waarin men ook veel te weinig selectie heeft toege past. Wy herinneren even aan het voor enkele jaren gestichte Oranje-Nassau-niuseum, dat zich verdienstelijk weert en al heel wat moois bijéén bracht. Er zit op allerlei gebied nog zoo ontzaggelyk veel goeds en moois onder de menschen; helaas spat het dikwijls weer uit elkaar als e man, die het gedurende vele jaren met zorg en vlyt bijéén bracht komt te overlijden. Dan wordt het voor een appel en een ei aan en een of anderen schar relaar overgedaan, die het weer voor gJbf geld tracht kwyt te raken aan ten nieuwen verzamelaar op atzelfde of een verwant ge bied. En dan is er altijd nog Amerika, die als een waanzinnige alles tracht op te koo- pen en het ginds in musea op te hoopen ten einde zichzelf daarmede een air van ge wicht te geven. Inderdaad, het ministerie van kunsten en wetenschappen moest eens uit zyn slof schieten en nagaan of er op dit gebied niet iets tot stand te brengen is. Het kan toch beginnen met eens na te gaan welke verza melingen er hier en daar zyn; het kan toch oproepingen doen. En het staat wel vast dat velen bereid zouden zyn hetzij aanstonds of na hun dood hun verzamelingen af te staan als ze wisten dar die een goed onderdak zouden krijgen. Wie thans van zyn postzegel-verzameling af wil kan ze aan het postmuseum zenden, die er allicht iets aan heeft, wie op onder wijs- of muziekgebied van het koninklijk huis iets bezit, kan het een goede bestem ming geven. Maar vóór alles passe men selectie toe. De wanhopige fout van verzamelaars is het streven naar volledigheid tot in de onbenul ligheden. Het letterkunde-museum gaat nu al mank aan dit euvel en het begint pas. Als de bibliotheken eens begonnen met te schiften' zou het blijken dat daar ook heel wat weggegooid kon worden. Het denkbeeld van een centrale bibliotheek voor heel ons land waarvan de minder gebruikte boeken één exemplaar werd bewaak, verdient nog altijd aanbeveling. Ons land is zoo klein dat het voor heel veel onderwerpen aan één centraal punt als museum genoeg heeft. We hebben in Nederland onze ruimte voor andere doeleinden te hard noodig. HAGENAAR. SPORT EN WEDSTRIJDEN. CONGESTIES, hartbeklemming, benauwd heid, angstgevoel, prikkelbaarheid der ze nuwen, migraine, zwaarmoedigheid, slape loosheid kunnen door het gebruik van na tuurlijk „iFranz-Josef'-bitterwater spoedig overwonnen worden. Langs wetenschappel ij ken weg is geconstateerd, dat het „Franz. Josef"-water by verstoppingstoestanden van eiken aard met het beste gevolg wordt aan gewend. By Apothekers verkrijgbaar. Afd. II. Promotiecompetitie 2e klasse. Rotterdam: XerxesForiuna. Promotiecompetitie res. 2e klasse. Rotterdam: Excelsior 2A. D. O. 2. Afd. III. Promotiecompetitie 2e klasse. Enschedé: Ensohed. BoysN. E. C. Programma voor Maandag 20 Mei 1929. 2e Pinksterdag. N. V. B. Kampioenschap van Nederland. Groningen: VelocitasGo Ahead. Eindhoven: P. S. V.Feyenoord. Afd. I. Promotiecompetitie 2e klasse. Amsterdam: Zeeburgia—U. V. V. Promotiecompetitie .te klasse. Alphen: Alphende Kennemers. Aid. II. Promotiecompetitie 3e klasse. Rotterdam: LeonidasA. S. C. Gouda: Olympia—Vriendenschaar. 3e klasse C. Culemborg: CulemborgL. S. V. 4e klasse C. Rotterdam: D. J. S.—Schiedam. Rotterdam: S.I.O.D.«E. D. S. Promotiecompetitie res. 2e klasse. Rotterdam: Excelsior 2—A. D. O. 2. Res. 2e klasse B. Rotterdam: Steeds Hooger 2D. F. C. 3. Promotiecompetitie res. 3e klasse. H. v. Holland: H. v. Holl. 2—R. F. C. 2. Rotterdam: H.-D.V.S. 2—<0. D. S. 2. Afd. IV. lste klasse. 2e Beslissingswedstrijd laatste plaats. Den Bosch: B. V. V.Wilhelmina. Afd. V. Promotiecompetitie 2e klasse. Winschoten: B. A. T. O.—G. V. V. G. V. B. Se klasse, Olympia 4Waddinxveen 2. Gouda 4Alphia 3. 3e klasse A. Gouda 5Alphia 4, 12 uur. Se klasse B. Moordrecht 3«Lekkerkerk 3. 2e Pinksterdag. Ie klasse. Gouda 3Schoonhoven 2. 3e klasse B. Gouda 6Schoonhoven 3, 4 uur. Buiten de competitie. Amsterdam: AjaxWest Ham United (Za terdag 18 Mei). Apeldoorn: De ZwaluwenDuaaeldorfsch Elftal (le Pinksterdag). Utrecht: Corinthian-tournooi 2e Pinksterd.) Arnhem: Enschedé"West Ham United. Gouderak: Seriewedstrijden „Union". Overzicht. Belangryke matches voor Olympia en Alphen. De gevolgen van den strengen winter doen zich ondanks de geweldige vaart, waar mede de N. V. B. de competitie weer op gang bracht en hield, thanswel gevoelen. We schryven nu half Mei en de kampioens competitie is nog niet eens op de helft, ter wijl de meeste promotiecompetities pas in gezet zyn. De kans hier en daar op beslis singswedstrijden is zeer groot, zoodat mis schien half Juli eerst van „klaar zijn" ge sproken mag worden. De beide Pinksterdagen worden voor wed strijden om het kampioenschap van Neder land in beslag genomen. Feyenoord en Go Ahead ontmoeten den eersten dag clubs, op welker terreinde Rotterdammers en Deven- tenaren 's'anderendaags de gasten zijn. Na tuurlijk zullen de gevolgen van het spelen van twee wedstrijden binnen een etmaal zich wel aan de spelers openbaren en blijft het een vraag of de winnende ploeg van Zondag in staat zal zyn die prestaties te handhaven. Het belangrijkste treffen is wel tusschen Feyenoord en P. S. V., die immers de fa vorieten zijn voor den hoogsten titel. Mo gelijk zal Go Ahead, door zelf de punten binnen te halen, van de hier te vallen resul taten profijt trekken. Xerxes—-Fortuna is de eerste ontmoeting tusschen beide tweede klasse kampioenen, waarvan alleen de laatste Excelsior wist te overwinnen. De Vlaardingers hebben met een tweede overwinning de beste papieren, maar of zij tot dezeprestatie ,in staat zul len zijn? Op tweeden Pinksterdag kan het lot der U. V. V. beslist worden, immers bij een VOETBAL. Programma voor Zondag 19 Mei 1929. lste Pinksterdag. Kampioenschap van Nederland. Deventer: Go AheadVelocitas. Rotterdam: FeijenoordP. S. V. OEDEN FRARS VAN CAMP nederlaag tegen Zeeburgia thui| bleef het een bril is degradatie een feit. Win nen de Stichtenaren dan kan een beslissings wedstrijd misschien nog redding brengen. In 't Zuiden moeten de Bossche clubs nog maals trachten uit'te maken wie degrada tiewedstrijden moet spelen. Op verzoek de zer ploegen wordt in Den Bosch gespeeld en door loting is het B. V. V. terrein aan gewezen. Wordt het evenals verleden week weer een gelijk Bpel ook in de gewone competitie werd tweemaal gelijk gespeeld dan beslist het doelgemiddelde. En dan weet Wilhelmina al vast vooruit, dat haar het lot treft. In Gouda en Alphen worden twee zeer belangrijke promotiewedstrijden gespeeld. In beide gevallen komen de Kampioenen te gen elkaar. Olympia ontvangt Vrienden schaar uit CuleakKrg, welke club met de volgende cijfers den titel beeft behaald. Ter vergelijking geven we de cijfesr van 01>m- pia hierbij weer. Olympia 16 14 1 1 29 79—25 Vriendenschaar 16 11 4 1 26 69—23 Ontkend kan niet worden, dat de Gouwe naars geen moeilijke competitie achter den rug hebben. De Culemborgers daarentegen hebben verschillende malen gelijkwaardige tegenstanders ontmoet en hebben viermaal een veer moeten laten. De doelcyfers ver schillen niet veel. Beide ploegen hebben er heelwat bij elkaar geschopt en de verdedi gingen zorgden dat de tegenpartij minder kansen kregen. Zóó ontloopen de ploegen elkaar dus wei nig. Maar door Olympia werden in de com petitie de mooiste prestaties niet thuis be haald, daarbij komt de geweldige tegenval ler van verleden week en de vurige hoop op een Goudsche zege wordt aanmerkelijk be koeld. Toch zouden we het als geen verras sing beschouwen als de rood-zwarten van meet af toonen, dat zij met alle energie een eervol resultaat willen bevechten, want zy zullen hun groote aanhang toch zeker de Utrechtsche nederlaag grootendeels uit het geheugen heelemaal gaat niet weg willen vagen. Er zal gesjouwd moeten wor den, en dan alleen zullen voor Olympia de kansen op promotie weer stijgen. Aan de laatste stroomhalm heeft Alphen zich al vast te klampen. Willen de Alphe- naars nog een woordje meespreken in de pxomotie, dan dienen beide punten uit de zen laatsten thuiswedstrijd gehaald te wor den. De Kennemers hebben het kampioen schap niet cadeau gekregen en men kan er van op aan dat er hard om den buit zal gestreden worden. Verliezen de Bynstede- lingen, dan zyn zy als uitgeschakeld te be schouwen. G. V. B. Waarom duurt het aanwijzen van den kampioen zoolang? In den G. V. B. gaat 't er langzaam aan toe. 't Wachten is nog op twee beslissingen, n.l. de kampioen van de derde klasse A en die van de derde klasse B. In 3 A zal 't er wel op uitloopen, dat er 3 elftallen het zelfde aantal punten behalen, n.l. Alphen 4, Lekkerkerk 2 en als Gouda 5 morgen wint, ook dit elftal. Beide laatste ploegen moeten^ nog één wedstrijd spelen tegen Woerden, terwijl Alphen 4 nog by O. N. A. 6 op be zoek moet. Mocht Woerden zich terugtrek ken, dan nog houden die genoemde drie ploegen evenveel winstpunten. In 3 B ligt de beslissing zoo goed als voor het grijpen. Men zie de stand der beide candidaten: Haastrecht 2 13 11 1 1 23 49—16 Zevenhuizen 1 15 11 1 3 22 86—24 Als men Haastrecht 2 één wedstrijd liet spelen, dan kon de beslissing er reeds zijn. geplaatst worden. Aanmelden: LAZARUSKADE 1. om thuis Uw kleeren te verven zonder koken. Par dot|« CO cent Markt 6 Telefoon 762 MARKT naar Schoenhandal Vijvarstraat l«uen aangeboden, op ims billijke voor waarden, voor leerlingen H. B. S. en Gymnasium, voor candidaten BOUWKUN DIG OPZICHTER, enz. door P. S. DAUVILLIER. 761 10 B.MARTENSS1NGEL li Kaasjes volvet m. Rljksmerk thans een gulden per stuk. Kaashandel P. G TEEKENS Gouwe 55 Gouda. BOUWKUNDIG BUREAU J. C. HENRI VAN INGEN Rotterdam - Vlietstraat 8b - Tel. 11748. Verzorging va? Exterieur, Interieur, Hin derwet, Drankwet, enz. Alles tot het vak behoorepd. 2.— per week. GEHEEL COM PLEET GEPLAATST 125.—. HAPPEL, Snoystraat 69, GOUDA. Prijsvraag No. 13 Voor het geestigste onderschrift onder deze teekening, wordt een bon uitgeloofd ter waarde van 2.60, welk bedrag moet worden besteed in een der winkels, welke In de Goudsche Courant adverteeren, in de ^riodTvan" f4 dagen na heden. Op de enveloppe op den buitenkant ver melden: „Prijsvraag". Alleen abonné's op fle Goudsche Courant kunnen aan deze prijsvraag meedoen. A. TEUNISSEN 10 BOELEKADE 228 - QQU0A Damts br.'t bind Damts balga I band Damaa calft I band Haaran br mol. Haaran zw. mol. Ome Snndalata zijn ijzersterk en het laagst in prijs BB» »/s6 3. BB B.OO ««O 3. es «.BS 'Verder lijn wij ruim gesorteerd in Meisjes- en- Kinderwerk. Spieringstraat 49 Gouda l»l» Bevattende begane gixund: 2 kamers m»t suite gwngr mat open trap, W.C. met waterspoeling, en keuken, le verdieping2 slaapkamers met zolder. Alle kamers en gangen voorzien van electrisch licht. Tevens alle huizen gemeenschappelijke poorten. Koopprijs 3900. Benoodigd kapitaal des ge wenscht nader overeen te komen. Nadere inlichtingen bij de bouwers: G. J. VAN WINGERDEN, Ridder v. Catsweg 3, Telefoon 99. G. v. d. HORST, Turfmarkt 42, Telefoon 815. Op het werk: Telefoon 840. In verschillende afdeelingen worden GEVRAAGD ook voop oploldlng sotilldoron Aanmelden bij den portier, Verlorenkost 7. 40 Speciale inrichting voor alle reparatie Langs Tiandswsg II Boutfa Beleefd aanbevelend, O. 8. BOUT EVV. VOOR DE FEESTDAGEN L. Tiendeweg 43 Tel. 777 40 Verkrijgbaar bij Drogist Wijdstraat 31 Tel. 328 40

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 2