IEL »os ekbank t Blad i en )8 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN Dondi dag30 Mei 1829 BODEGRAVEN, Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen G ire. 17082 S OOP, GOUDERAK, HAASTRECHT. MOORDRECHT, MOERCAPELLE, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, ëna FEUILLETON, EEN NOODLOTTIG SCHOT. 88 JnnrgBHj BERGAMBACHT, BERKEN WOUDE, BODEGRAVEN, BOl NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEIJWIJ O HOORWEG. willen HOOFDSTUK II. Een onwelkome gast. de uit had. Maar estaties toe zijn irganen 1934/’35 1866.9; voor 1935/’36 1936/’37 1939.7; voor 1937/’38 J38/’39 19953 en voor 1939/'4O ftNA" S iuuuiuuuuiuiuiu. ijf<s omvatten niet den rentedienst leefcjng-Dawes. ;t «de jaar is dus de tweé-miliiard- reikt. De cijfers stijgen dan nog tiding van deze bereikte over wordt van Duitsche zijde het- tegedeedd: )awes blijft van kracht tot 1 welken datum het plan-Young ren vorm er voor in de plaats ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal 2.26, per week 17 cent, met Zondagblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal 8.15, met Zondagsblad 8 80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bij onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. R^nze. bTdaUX ztinpdagel’]1^ geopend van 9—6 uur. Administratie Telef. Interc. 82; >ian worden voor de eerste tien «gende annuïteiten vastgesteld: eft. 1929 tot 81 Maart 1980 742.8 1 April 1930 tot 31 Maart 1931 m; voor het jaar 1931/*82 1685 n dus ringste haling, loorlijk ck-out. De man die praat als hij. slaapt, is lang 2oo vervelend niet als de man die slaapt als hij praat. Naar het Engelsch van FLORENCE WARDEN. (Nadruk verboden). en zond haar jongsten zoon naar de biblio theek om zijn broer te roepen. Ik weet dat je Morecambe graag zuut ontmoeten ,zei de oudere dame. Hy is nog juist op tyd gekomen om zijn vader levend te zjpn en is nu dag aan dag druk bezig in de bibliotheek; zelf krijgen we hem nauwe* lijks te zien. Zal hy hier nu wel voorgoed blijven T vroeg Pamela zacht Ja, dat kan wel niet anders. Zijn vader was dikwijls verbaasd dat hij het al niet eerder gedaan heeft; maar ik denk dat Mo- recambe misschien toch wel een energie ke persoonlijkheid is en te veei individueel ideeën heeft dan* hy het hier gemakkelijk zou hebben gehad tijdens het leven van zijn vader. Hy zal nieuwe wegen willen inslaan, zal willen hervormen en zijn vader was in hooge mate conservatief. Morecambe ia toch niet iemand met radicale ideeën? vroeg Pamela. O neen, maar we zijn in een impassê geraakt, heel erg zelfs in sommige opzich ten, en het zal Morecambe’s taak zijn om ons daaruit te helpen. We zullen een nieu wen meester moeten leeren gehoorzamen, eindigde Lady Crake met een verdrietig glimlachje. Het duurde lang voor Comstone uit de bibliotheek terugkeerde en toen hij.einde lijk kwam, konden zijn zusters een uitroep van schrik niet onderdrukken bij het zien van zijn bleeke gezicht. Naar aa eenstemmh volgende B Het plar Sept. a.s., in zijn ni® treedt. In dit p jaren de v Van 1 S< millioe^va 1707.9 nalik millioen; v<*r 1932/’3311738.2; voor 1933/’34 1804.3; vod 1892.9; voo 1977; voor 20.42.8 mill Deze cjjfi voor de Jr* Van het grens bei w langzaam en blijven ongeveer op de hoogte van 2.2 tot 2.3 milliard, zoodat de gem. annuïteit (tonder den rentedienst voor de leening-DaWes) 1988.8 millioen bedraagt. O« varkiezingen in Engeland. Heden de groote dag. De Diïitsche schadevergoeding. Overeenstem ming bereikt tusschen de crediteurstaten. regeering het feit den doorslag moeten ge- vei^ dat Lloyd George uit naam zijner par ty heeft verklaard, dat de liberalen tegen standers z(jn eener nieuwe „socialistische” Labourregeering. De liberalen zouden het in stryd met den verkiezingsuitslag beschou wen, wanneer de koning op advies van Bald win onder dergeiijke omstandigheden den leider der arbeiders, Macdonald, op «ou dragen een poging te doen tot vorming eener regeering. Beschikt Baldwin niet over een duidelijke meerderheid en is Macdonald in zekeren zin uitgeschakeld door een con servatief-liberale meerderheid, dan ontstaat de toestand, waarop Lloyd George, specu leert en die met absolute zekerheid eer. feit zou moeten worden, wanneer England de E.V. had ingevoerd of het verkiezingssys teem op een andere wijze verandert, gelijk de liberalen zulks voorstellen. De Londënsche RK.-correspondent van de Fr. Ztg,, die zich met een en ander be zig houdtf, maakt de opmerking, dat het in wezen in Engeland om aeer belangrijke dingen gaat, doch de gemiddelde kiezer ziet ze niet. Hij ziet de verkiezingabiljetten met de koppen der drie leiders, hy| leest de be loften en hij weet, wat er tot dusver in En geland gebeurde. Het plan van Lloyd George ter bestrijding van de werkloosheid, de belastingpolitiek der Labourpartij en in zekeren graad ook de safeguardingpolitiek der conservatieve regeering zyn de be langrijkste strijdpunten. „Can Lloyd Geor ge do it?” Prof. Keynes en Layton van de Economist antwoorden geestdriftig fn "Be vestigenden zin. Ieder belastingbetaler in grooten stijl beantwoordt het fiscale pro gram der Labourpartij met een even be paald neen. Over de safeguarding-kwestie loopen, zooals men weet, in Engeland de meeningen uiteen. Van zuiver politiek standpunt bezien, ontbreekt bij' de verkie zing een bezielende factor, want iedereen weet, dat op ’t oogenblik niet beslist wordt over groote principes. Gisteravond werd te Parijs, naar het N. T. A. meldfy het volgende door de delega ties gemeenschappelijk overeengekomen communiqué verstrekt: De deskundigen der crediteur-mogend- heden en dé Duitsche deskundigen hebben zich reeds sedert eenigen tijd bereid ver klaard het cijfer van 2050 millioen mark voor de annuïteiten, zooals dit door den voorzitter is voorgesteld, te aanvaarden, ofschoon ten aan zien van eenige quaesties van interpretatie nog meeningsverschiMen bestonden. Deze verschillen zijn thans op- gehelderd en er werd een interpretatie ge vonden, die zoowel voor de crediteuren als voor Duitschland aannemelijk is, echter onder voorbehoud van overeenstemming over de voorwaarden waarover nog geen beslissing is genomen. 1S op 21 stemmen gebracht, daar de katholiek- liberale coalitie thans 104 leden zal tellen tegen 83 der oppositie. Ook de resultaten van den Senaat zijn nu officieel bekend. In totaal zijn gekozen 41 katholieken, 36 socialisten, 13 liberalen en 3 Vlaamsche na tionalisten, mr. van Diemen, dr. Gravez en dr. Lindekens, respectievelijk te Mechelen, Aalst en in Limburg, terwijl ip den vorigen Senaat zitting hadden 41 katholieken, 3Q socialisten, 13 liberalen. Door de regeering is Woensdagmiddag be sloten, daar de uitslagen der verkiezingen gunstig zijn, geen ontslag te nemen, althans niet voor de provincieale verkiezingen die 9 Juni plaats hebben. DUITSCHLAND. De Duitsche Kruiser „Emden”. Een officieele ontvangst in Nieuw- Zeeland. De Duitsche kruiser Emden”, genoemd naar den kruiser, die in den grooten oorlog de Engelsche scheepvaart zoo ontzaggelijke schade heeft berokkend, en ten slotte door den Australischen kruiser «Sydney” buiten de andere ais begrafemsbeaiubte verkleed Spoedig verscheen Rimbault zelf, ook aU verpleger vermomd! Hij werd oiftniddellijk gevat en weggeleid. KNGeLAND. De huwelijken van Gretna Green. Een actie van de Schotache Kerk. Gretna Green ia, iooals men weet, het plaatsje in Schotland, aan de Engelsche grens, waarheen alle jeugdige verliefden, die de romantiek overmatig beminnen, of stuiten op ouderiyik verzet, trekken om zien er, boven het aambeeld van den vermaarden smid, door een geestelijke, in den echt te den verbinden. In de Maandag te Edinburgh gehouden vergadering van de Schotache Kerk heeft Gretna Green een onderwerp van bespreking en critiek uitgemaakt. Keverend di-. John White heeft daarbij te Gretna Green gesloten huwelijken betiteld als „ro mantic folly” daar zy niet slechts onregel matig waren, doch ook zelden gevolgd wer den door officieele registratie, waarvan allerlei moeilijkheden het gevolg waren. Niet slechts te Gretna Green, doch in ver scheidene andere plaatsen ip Schotland, zoo als Glasgow, Edinburgh, Dundee en Aber, deen werden hoe langer hoe meer onregel matige huwelijken gesloten. De vergadering hesfloot zich tot den minister van Schotland te wenden om daarop zyn aandacht te vesti gen en te verzoeken de Schotache huwelijks wet te wijzigen. SPANJE. Drie officieren ter doo Vermoedelijk zullen zij gratie krijgen. Het „Journal” meldt uit Madrid, dat de krijgsraad DU e$p beraadslaging van 24 uur in het proces tegen de opstandige artillerie officieren te Ciudad Real 3 officieren ter dood veroordeelde en 8 tot levenslange tucht huisstraf. Alle andere beklaagden werden vrijgesproken. Men vermoedt, dat de regeering den Iro ning zal voorsteden gratie te verleenen, wanneer de hoogste militaire autoriteiten het vonnis handhaven. ZUID-SLAVHL Het proces te Belgrado. Ratsjitsj en Popowitaj trachten hun houding te motiveeren. „Raditsj ageerde tegen den staat**. Gisteren den geheelen dag aldus het Vad. heeft de verdediging van Ratsjitsj en Popo- witsj geduurd. Ratsjitsj bleef bij zijn ver klaring vaan Maandag. Hij gaf een uiteen zetting vara zijn politieke werkzaamheden en van die der Kroatische boerenpartij. Met Raditsj kon hij aanvankelijk goed overweg, tot hij inzag, dat deze samen met een vijand van Zuid-Slavië in het buitenland tegen den staat ageerde. Raditsj bracht eerst Pasjitsj in gevaar en zette daarna zijn campagne tegen ai diens opvolgers voort. De regeering wilde Raditsj winnen en liet hem daarom de vrije hand, zoodat hij zijn destructief .werk ongehinderd kon voortzetten. Hij had het Kroatische volk tenslotte geheel in zijn macht. Toén cenffiaal de schoten in de 00 ADVERTENTIEPRIJS: Uit Goud. «u omstrek» (beboerende tot den boiotxkring) i 1—6 regel, 140, elke regel meur 046. Ven buiten Gouda en den beiorgkring: 1—5 regels f 1.65, elke regel meer j OM. Advertentie in het Zaterdagnummer 20 bhalag op den prije. LieMadigheideudvertenttfn de brilt van den prijs. INGEZONDEN MEDEDBELINGEN1—4 regels 245, elke regel meer f 0.50. Op de voorpagina 50 booger. Gewone adverteutiOn en ingezonden mededeellngen b(j contract tot zeer geredoceerdec prils. Groote letters an randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusachenkonxst van soliede Boekhande laren, Advertentiebureaus en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te rijn. gevecht werd gesteld maakt thpns een reis om de wereld. Het oorlogsschip zal ook een bezoek brengen aan Auckland en Welling ton, in Nieuw-Zeeland. Dit bezoek zal het eerste zyn, dat een Duitsch oorlogsschip se dert den oorlog aan het gemee.nebest Australië brengt. De regeering van Nieuw- Zeeland zag zich dientengevolge voor de vraag gesteld; welke houding zij zou aan nemen tegenover bovengenoemd schip, welks naam zoo gemengde gevoelens moet wakker roepen by de Englschen in Austra lië. Zy neemt, volgens-bericht uit Auckland aan de Engelsche bladen, het van den rui men kant en heeft besloten, dat het schip met de grootste hoffelijkheid zal worden ontvangen. De mayor van Wellington zal den Duitschen officieren een receptie aan bieden waar hun dezelfde beleefdheden zul len worden bewezen als officieren van andere buiten landache mogendheden. Het besluit der regeering vindt in Nieuw- Zeeland echter geen onverdeélden bijval. FRANKRIJK. Een geraffineerd misdadiger. Februari j.l. werd te Parijs een achten twintigjarige chauffeur gearresteerd, André Rimbault, wégens diefstal. Hij had zich ook nog voor een oplichterij te verantwoorden en werd naar het commissariaat van politie geleid. Daar wist hy in een onbewaakt oogenblik een paar spelden in te slikken, zoodat hij naar het hospitaal inoest worden overgebracht, ’s Avonds deed hij het voor komen of hij ontzaglijke buikpijnen leed, en verzocht zich even te mogen verwijderen. Toen hij zich afgezonderd had, klom hij uit een klein raampje, liet zich in den tuin van het hospitaal zakken en verdween. Eenigen tijd higld hij zich schuil bij een vriend in Chalons-sur-Marne, daarna keerde hij naar Parijs terug om werk te zoeken. Hij begon met een vrachtautptje te stelen en het voor 4500 franoe te verkoopen, ten einde eenig „bedrijfskapitaal” te hebben. Toen vond hij het veiliger Parijs spoedig te verlaten. Hij vestigde zich met zijju vriendin te Marson (Marne) en ging er bij twee be jaarde lieden in pension. Toen hij had uit gevonden waar deze hun spaarduitjes be waarden, stal hij voor een waarde van 100.000 francs aan fondsen, o.a. 17.000 francs Bons der Nationale Verdediging. De materieele voorspoed had hem er ech ter niet beter op gemaakt wat zijn gedrag tegenover zijrt minnares betrof. Deze verliet hem dan ook spoedig. Doch Rimbault kon njet zonder haar en liet haar vragen terug 'tejkomen. Toen ze weigerde deed hij haar een aankondiging zenden van zijn dood! Hij zou Dinsdagochtend om. negen uur uit het hospitaal, waar hij was overleden, wor den begraven. Zoo hoopte hij zijn geliefde naar de begraafplaats te lokken, waar hij zefl dan ook zou zijn! De politie vernam dat Rimbault gestorven was, doch werd er in kennis van gesteld dat in het hospitaal niemand van dien naam was verpleegd. Vandaar dat twee recher cheurs zich Maandagochtend ook naar het kerkhof begaven, de een als ziekenverpleger Acht jaar geleden ben ik al getrou ?d, lei hij heesch. Comstone deed van ontzet?* re een «tap «hteruit. Getrouwd! Morecambe! Jij Waarom heb je daar nooit iets van gtregd? Morecombe begon de karner op en neer te loopen, de jongste broer las in lijke grijze oogen van zijn oudsten br er een wereld van ellende, die tot in het diepst ▼an zijn ziel trof. Ik kon het niet vertellen, zei hij, om dat het te afschuwelijk, te misselijk is. Het was het werk van een dolleman, van een jongen heethoofd, die niets van de wereld of van vrouwen wist. Ik wilde zelfs niet dat mijn vader het wist en ik dank God dat hij het niet gewetn heeft Ik wil het ook voof mijn moeder verborgen houden en voor de meisjes. Zelfs jou zou ik het nooit verteld hebben als je me er niet toe gedwongen --d. Maar nu zul je nrijn houding begrij pen. Maar Comstone wilde zich niet zoo voet stoots gewonnen geven. Vertel ar me allee Vandaag vinden in Engeland de verkie zingen plaats: 28 millioen van de ruim 40 millioen Engelsche mannen en vrouiWen zullen heden uitmaken, of de conservatieve premier Baldwin al dan niet zal worden gehandhaafd. Wanneer het een beetje mee loopt, nemen ongeveer 75 pCt. der kiezers aan de stemming deel. Hoe zullen deze 21 millioen stemmen over de partyen worden verdeeld? Tydens de verschillende verkie zingen na den oorlog werden J4 tyt 15 mil lioen stemmen uitgebracht; de conserva tieven beschikten steeds over ongeveer 5.5 millioen stemmen, waarvan zy onder alle omstandigheden zeker konden zyn. De ove rige stemmen kwamen aan de liberalen en de Labour-Party ten goede. By de laatste verkiezing echter vyf jaar geleden kwam er in deze verhouding een wijziging ten gunste der conservatieven, wien toen tertijd als reactie op de arbeidersregeering en als gevolg van Smofjef’s brief ruim twee millioen stemmen meer toevloeiden dan waarop de conservatieven onder normale omstandigheden konden rekenen: dsels stemmen van liberalen, deels van personen, die niet by een bepaalde party waren aan gesloten. Het gaat er nu om, of de conserva tieven den stemmenaanwas, dien zy bij de vorige verkiezing behaalden, kunnen be houden. Over *t algemeen neemt men aan, dat dit maar in geringe mate het geval zal zijn. Eveneens is men bijna eenparig van oordeel, dat de nrillioenen nieuwe kiezeres- sen, die ditmaal voor ’t eerst ter stembus tjjgen, zich v¥ij g^T^kmatig over de "^rie partyen zullen verdeelen, maar een zeker- 1 heid heeft men hieromtrent niet. Een der de vraag is echter het moeilykst te beant woorden: in hoeverre zal de verhouding der stemmen beïnvloed worden door de eigenaardigheid en willekeur der driehoeks- verkiezingen? Lloyd George gelooft, dat de conserva tieven ongeveer 6.5 millioen stemmen zul len behalen, waarin dan om-ende-by 1.5 millioen nieuiwe kiezeressen zyn begrepen. De Labour Party aldus zijn opvatting zal 1.5 millioen en de liberale partij 7 millioen stemmen halen. Dit laatste cijfer lykt echter weil een beetje al te geflatteerd! Te verwachten is echter, dat zelfs onder de gunstigste omstandigheden Baldwin slechts een stemmencyfer op zich kan wereenigen, dat aanmerkelijk beneden de helft van het totale aantal uitgebrachte stemmen blijft. Zoo was het ook tot dusver. Desniettegen staande beschikte Baldwin, zooals men weet, over een geweldig aantal afgevaar digden. De beslissing hangt dus volkomen af van den uitslag der tactische manoeuvres bij de honderden driehoeksverkiezingen. Behaalt Baldwin ondanks zyn minder heid van stemmen toch een, meerderheid van zetels, dan is de zaak beklonken. Behaalt hy _die niet, dan zou voor de vqrming der BurryLANDSCH NIEUWS. f BELGIË. F De verkiezingen. De einduitslagen voor de Kamer. Blijkens fen nieuwe mededéeling van het departement van binnenlandsche zaken is,/ volgens de oorr. van de N. R. Ct., het resul taat der Kamerverkiezingen in de provincie Oostvlaand^fen nogmaals gewijzigd in dien zin, dat het aantal katholieke zetels'in het arrondisseiOnt Sint Nicolaaas onveranderd is gehleveniterwijl gisteren gemeld was, dat de katholiwhff daar eefi zetel hadden ver loren ten bate van de socialisten. De juiste stand is nu voor de Kamer: 76 katholieken, 70 socialisten, 38 liberalen, 12 Vlaamsche nationalisten, 1 communist. De regeeringsmeerderheid is dus van Het bezoek van Pamela Herrick had niets van een officieele visite. In dezen tijd van rouw zouden gewone bezoekers trouwens ook niet toegelaten zijn, maar de groote intimiteit die tusschen haar en de familie bestond, noopte haar onthaar deelneming te komen betuigen, want zij was een groote gunstelinge geweest van Sir Thomas, die haar altijd beschouwd had als I zijn toekomstige schoondochter en die niet had geweten wat hij denken moeet van de gereserveerdheid van zijn oudsten zoon. Pamela, in het zwart gekleed voor deze ge legenheid, zat in den salon met Lady Crake en de twee dochters en haar optreden was een en al lieve en h artel ijke. deelneming. Sir Thoma’s weduwe zag er bepaald mooi uit in haar zwarte japon, die de zachte blankheid van haar huid en de blondheid van haar even-grijzend haar .nog sterker deed vooruitkomen. Ze hield de hand van haar jonge bezoekster een heelen tijd in de hare toen zijhaar bedankte voor haar komst van, als je wilt, zei hij. Goed. Maar er is niet veel te vertel len. Het was kort nadat ik in Oxford geko men was. Zij was een van de knapste meis jes, die ik ooit ontmoet had en nog heel jong. Ik werd dol verliefd op haar; er wa ren nog twee óf drie anderen die net zoo razend op haar waren als ik. Ik weet niet of zij zelf met sluw overleg te werk ging of dat haar familie er achter zat, maar ze 'bepraatte me om met haar te trouwen; ze wist dat ik eens een baronet zou worden. Nu, nadat ik met haar getrouwd was, .kwam de aap uit de mouw, ,ze gedroeg zich als de onbeschaafde helleveeg die ze in werkelijkheid was. Er volgden scènes, driftbuien en misschien heb ik haar op een keer toen ik zoo razend tegen haar te keer ging, wel bang gemaakt, tenminste ze liep weg en ik heb haar nooit meer gezien. Maar haar doel had ze bereikt; ze was en bleef mijn wettige vrouw. Weet je dan zeker of ze nog leeft? O ja. Ik heb een paar maal naar ha^r geïnformeerd en het ergst van alles is, nog erger dan haar stand en persoonlijkheid is, dat ze aan den drank verslaafd is. Ze leefde ergens heel rustig en terugge trokken. Van wat voor familie is ze? Niet veel bijzonders helaas. Vader een schipper of zooiets, moeder een scheldend wijf. Broer een schooier van de bovenste plank. Maar dat kan zij hiet helpen; wat ik haar niet vergeven kan is dat ze me zoo gruwelijk voorgelogen heeft en me alleen verleid heeft tot dat onberaden huwelijk omdat ze een „baronet” in den wacht wilde (dllllSIIIE 1(11 KAM mela zal nog wel niet weggaan en ik moet eerst met hezelf te rade gaan. De jongere broer ging naar de deur, aar zelde even en keerde zich toen om. Hoe is haar naam, die van de andere vrouw, Morecambe? fluisterde hij. Een schittering van grimmige humor kwam in Morecambe’s oogen. Haar naam! antwoordde hij bitter. - Lady Crake, natuurlijk; God betere het! sleepen. Maar als ze werkelijk om me ge geven had.. Comstone was vreeselijk ontdaan. Wat hij hoorde was een onverwachte vernietigende slag, maar hij trachtte zich te beheerschen. Kijk eens hier, Morecambe, ik zal zeg gen ifrat je doen moet, zei hij na een poos van stilte, terwijl hij zijn broer ernstig aan keek. Je moet Pamela gaan begroeten. Neen, neen dat kan ik niet. De jongere broer bleef aandringen. Toch moet je doen wat ik je zeg; je hebt zoo lang je eigen zin gedaan, doe nu eens waj ik je aanraaad. Wat is het nut ervan I Het is toch te pijnlijk. En nu ik je dit opgebiecht heb, weet je meteen waarom ik erop stond om weg te gaan en waarom ik zoo weinig thuis kwamik was bang, dat als ik hier kwam, ik haar zou ontmoeten; het was te vreese lijk om te bedenken hoe hopeloos ik mijn en haar leven bedorven heb. Geef je dan nog om haar? Ja. Na die bittere ontgoocheling is het oude gevoel voor Pamela langzamertiand weer teruggekomen. De andere was immers naar de verdwazing van het oogenblik. Morecambe! Drommels, man, wat vind ik dat verschrikkelijk. Maar doe wat ik ge zegd heb. Je moet haar begroeten en haar de geheele geschiedenis vertllen. Ja, dat is niet meer dan je plicht. Want niemand heeft er eenig vermoeden van en zij hoort het te weten. Als z1| alles begrijpt, zal ze afstand van je doen; het is niet fair om haar in den waan te laten dat ze nog hoop heeft. Laat me nu maar alleen, Commy. Pa- Wordt vervolgd.) ♦1

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 1