SLrrs-kort ™r uid - - klPtide Dog LAATSTE BERICHTEN. Beurs van Amsterdam. deed een charge om het plein schoon te vegen en de betoogers te verspreiden, die de politie met steenen wierpen. Pe betoogingen duurden tot laat in den avond voort. De troepen moesten herhaal delijk chargeeren. De hoofdcommissaris van politie liep een ernstige verwonding aan het rechteroog op. Veertien man der republikeinache garde moesten in het hospitaal opgenomen wor den. Zes burgers en politieagenten werden eveneens geiwond. Een vrouw zou er' ern- stig aan toe zjjn. BINNENLAND. De huldiging van H. M. de Koningin-Moeder in Amsterdam. Zaterdagmiddag is k. M. de Koningin- Moeder plechtig ontvangen door de ge meente Amsterdam en is zij in de room kleurige calèche, dezelfde waarin ook Wil lem 111 zijn intocht in Amsterdam heeft ge daan. naar ifet Paleis op den Dam gere den, vergezeld van H. Al. de Koningin, 1'rinses Juiaua en Prins Hendrik. Te huif drie kwam de Koningin-Moedei aan het Centraal Station aan waar zij op liet perron door de verschillende autoritei ten werd ontvangen. Het gezelschap ging daarna naar ue wachtkamer, waar o.a. de heereu Vissering. Vattier Kraane en de overige comitéleden do iiooge Vouwa eerbiedig hunne opwach- ung maakten en mejuffrouw Wilhelmina leiders haar bloemen offreerde, wat de Ko ningin-Moeder een bijzonder aardige atten- Niet lang werd in de wachtkamer getoefd, ai gauw werd afgedaald naai- het stations plein, langs de rechtertrap. Ook daar werd kouingiu Emma nog een aangename verras sing bereid, langs de treden stonden zestien weesmeisjes, twee van elk der aciit gezind ten te Amsterdam; zij strooiden bloemen voor de vereerde, bedaagde Koninginne, die moederlijk neeg voor deze allerhartelijkste vriendelijkheid!... Toen m de rijtuigen naar den Dam. Docii niet dan na een niet minder treffende huldiging op het Stationsplein van de Spes Patriae, waarvan Ifft gejuich liet gausche plein vulde. Stapvoets zette de stoet zich in beweging. Donderend was het gejuich, dat opklinkt "uit de dichte menigte, welke, ondanks den regen, het Stationsplein en Damrak vult.' Voor het stationnetje van de Noord-Hol- landsche tram stond de Senaat van het Auisterdamsche Studentencorps met den pedel, die het corpsvaandel droeg, geflan keerd door twee secondanten. Vertegenwoor digers van zestien dispuutgezelschappen stonden er neven geschaard. De Academische jeugd was iiet, welke den eersten groet bracht aan de Koningin-Moe der in de-fcoofdatad. Het was wel een heel mooi schouwspel, die roomkleurige calèche met twee konin ginnen, de Prinses en den Prins, de calèche met de z«s paardeu a la Daumont gereden, met den voor- en achterrijdet, baron Ben- tinck, den opperstalmeester te paard, met de trappelende huzarenpaarden, die het lee- lijk te verantwoorden hadlen op het natte Op het Damrak Stonden op tien meter afstands van elkaar, de vaandels geschaard van de 200 vereenigingen, die de Koningin- Moeder den vaandelgroet brachten. Vaandels waren er van vereenigingen van allerlei aard, van de padvinders, van de jonge liberalen, van oud-strijders, van Rid ders Miiitaire Willemsorde, werklieden, or ganisaties, van muziek- en zangverenigin gen. Langzaam ging de stoet voort, onder den neerzijgenden regen, de herauten van de huzaren openden hem. En hij groeide voort durend, want achter het laatste halve eska dron huzaren hadden zich eerst aangesloten de studenten en daarna, geleidelijk, alle vertegenwoordigers van vereenigingen, die met de vaandels op het Damrak waren op gesteld. Op den Dam aangekomen werd de Ko ninklijke familie toegezongen het lied van Marnix van St. Aldegond: Myn schilt en mijn betrouwen Syt glïy, o Godt, myn Heer... Vijf liederen schalden daarna op en in den tijd van een kwartier was de hulde der zangers geëindigd, een korte, krachtige en jubelende inzet voor het vierdaagsch ver blijf vax» de hooge gasten. De reis van de Kon. familie naar Da Kon. familie zal inplaats van Vrijdag vroeg Donderdag in den laten namiddag uit Amsterdam vertrekken in verband met de" onmiddellijk op het verblijf te Amsterdam volgende reis naar Arolsen. De Gedachtenisviering in de Nieuwe Kerk. De plechtige gedachtenisviering in de Nieuwe Kerk welke hedenmorgen om half twaalf plaats had is door vele tienduizen den kunnen worden gevolgd op het Dam plein, in het Vondelpark, het Oosterpark, het J. D. Meijerplein en het Meeuwenplein, waar 600-Watt versterkers de Stem van den Reus! waren opgesteld. Voorts werd de gedachtenisviering door Philips Radio nog naar een zevental ker ken uitgezonden, te weten de Koepelkerk, do Muiderkerk, de Oranjekerk, de Remon- strantsche kerk, de Evangelisch-Lutersche Kerk, de Kerk op de Keizersgracht en de Kerk der Vrije Gemeente. Tenslotte zorgde de PHOHI-zender voor uitzending naar Ned. Indiê. Het gala-concert Dinsdagavond om 8 uur in het concertgebouw, onder leiding van dr. Willem Mengelberg, wordt uitgezon den naar het Vondelpark, Oosterpark, IJs- cuibterrein, Meeuwenplein en J. Meijer plein zoodat ook het groote publiek hiervan genieten kan. De aubade op den Dam, Woensdagmorgen om half twaalf, wordt versterkt weergege ven in het Vondelpark, Oosterpark, op het Meeuwenplein en het J. D. Meijerplein. -De Koninklijke familie. Op bezoek naar Arolsen. De Koningin-Moeder zal 17 dezer, verge zeld van de Koningin en prinses Juliana, voor eenige dagen naar Arolsen gaan om een bezoek te brengen aan den vorst en de vorstin van Waldeck. Mr. van Best neemt zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer niet aan. Bij het Centraal Stembureau voor de kiezing van de leden van de Eerste Kamer is uit België telegrafisch bericht ingekomen van mr. J. van BeBt, dat hij zijn'benoeming tot lid der Eerste Kamer niet aanneemt. De (Joüp. Groot-Handelsvereeniging de Handelskamer. In de dezer dagen te Nijmegen gehouden jaarlijkeche gewone algemeene vergadering van de Coöperatieve Groothaadelsvereeni- ging de Handelskamer te Rotterdam, was aan de orde gesteld het voorstei van de di rectie en den raad van commissarissen A. tot verplaatsing van het hoofdbedrijf der Handelskaraer naai1 aan groot vaarwa ter gelegen terrein, B. tot aauvaading in erfpacht voor een tijdvak van 75 jaar een terrein, groot onge veer 3000 M2, aan <je Lekhaven te Rotter dam; C. tot den bouw vau een pand op dat ter rein, waarin het hoofdbedrijf met kantoor etc. van de Haudefskamer wordt onderge bracht; D. tot verkoop van het pand en terreinen der Handelskamer gelegen aan den West zeedijk 173, 176, 199 en 261 te Rotterdam. E. tot het eventueel aangaan van een hy pothecaire leening tot een maximum bedrag van f 600.000 ter financiering van bedoel den bouw. Na langdurige discussie is hèt voorstel met bijna algemeene stemmen aangenomen. STADSNIEUWS. GEMENGDE BERICHTEN. De moord te Breda. De zwager van den vermoorde gearresteerd. In Breda is Vrijdagavond een moord ge pleegd op mej. v. d. Enden, wonende in de Nieuwe Bosqhstiaat. Als verdacht is gearresteerd de 25-jarige J. v. d. Enden. Van af Jiet eerste oogeublik heeft de politie den indruk gehad dat bij den, moord geen vreemde betrokken was, Ook uit het feit, dat geen sporen van een worsteling aanwezig waren, werd reeds van het begin af afgeleid, dat geen vreemde in hel spel was. In deze richting ia- dan ook het onderzoek geleid en is men op onder zoek uitgegaan bij de familie en hier kwam der politie ter oöre, dat de spijkertrekker, waarmede vermoedelijk de moord is ge schied, bij den verdachte J. v. d. E. venniet werd. Successievelijk heeft de politie toen verschillende personen gevonden en gespro ken, die den verdachte op het uur van den moord in de buurt gezien hebben. De justi tie heeft gisteravond de instructie tegen J. v. d. D. geopend. Meisje uit een raam gesprongen en dood opgenomen. Twist met haar dronken stiefvader. De man gearresteerd. Zaterdagmiddag heeft zich te Kerkrade een drama afgespeeld. J. A. W. leefde het Zijn 31-jarige stief dochter te zamen. Verschillende keeren was er hevige ruzie, vooral wanneer W. dronken thuis kwam. Zaterdagmiddag kwam de man weer in beschonken toestand thuis. Er ontstond een hevige twist en de stiefdochter vluchtte op het plaatsje achter het huis. Zij werd van daar door den geweldehaar naar boven te ruggedreven. Daar duurde de twist voort de buren hebben het meisje herhaaldelijk hooren gil len tot het meisje uit het 8 meter hooge raam naai- beneden stortte. Zij viel met haar hoofd op de punt van een hek en was op slag dood. Het lijk werd in beslag genomen, terwijl J. A. W. werd gearresteerd. De „Statendam" komt met vertraging binnen. Ernstige machine-schade. Het nieuwe schip van de Holland-Ameri- ka Lijn de „Statendam" is Zondag met aan zienlijke vertraging van de tweede reis naar Amerika teruggekeerd, tengevolge van nia- chiueschade. Het schip, dat tusschen 7 en uur gistermorgen had moeten terugkeeren arriveerde te Rotterdam eerst omstreeks 4 u. Loszittende gevels. Gevolg van de vorst. Gisterenmorgen zou men aan perceel Overtoom 350 te Amsterdam een piano op- hijschen. Toen dit zware meubelstuk eenige meters van den grond was, vielen een paar steenen uit den gevel. Men heeft toen de piano weer laten zakken en de brandweer gewaarschuwd. Deze constateerde, dat de topgevel los -zat, -vermoedelijk -tengevolge van de strenge vorst van den afgeloopen winter. De brandweer heeft een gedeelte van den gevel afgebroken. Ook de naast liggen de geveltoppen bleken los te zitten. Daar voor is de bouwpolitie gewaarchuwd. RADIO-NIEUWS. Programma voor heden. Hilversum 5 u. Kinderuurtje. 6.01 Dinermuziek. 8.01 Concertgebouw-strijkkwartet. 9.15 Voordracht. 9.45 Vaudeville-programma. 11.30—12 u. Gramofoonplaten. Huizen 5 u. Gramofoonplaten. 7.30 Declamatie. 8 u. Zendingsavond. Daventry 7.05 Beethoven's piano-sonaten. 8.05 Vaudeville-programma. 9.55 Kamermuziek. 10.05 Kwartet. 11.35—12.20 Dansmuziek. GOUDA, 10 Juni 1929. De Schoolsportdag. Een uitstekend geslaagde dag. De eerste Schoolsportdag, uie Zateruag op de Gemeentel yke Sportterreinen aan den Graaf Florisweg werd gehouden, is dank zy een voortreflelyke regedmg, uit stekend geslaagd, 's Morgens om hall negen melden zich de eerste groepen en prompt op tijd kwamen ook de andere, zoodat de cmonologische volgorde by het starten op de minuut af kon worden nagekomen. On- opnoudelyk klonken de startschoten en na het ioopea, dat met vyven gebeurde, wer- de werkgelegenheid gedirigeerd,, vanwaar zy het laatste nummer yan den driekamp, het ver- of hoogspringen gingen afwerken. Steeds schoof alles op, zoodat er een en ai bedrijvigheid op de terreinen heerschte. Door op meerdere plaatsen zeilen met zand aan te brengen kon zonder eenig oponthoud geregeld door verschillende groepen wor den vergesprongen. Ook bij 't bal werpen waren steeds meerdere ploegen aan den gang, zoodat goed geteld op zestien plaatsen tegetyk werd „gewerkt". Bijna een uur eerder dan men verwacht had, was om kwart voor twaalf de drie kamp geëindigd en spoedde men zich huis waarts om om 2 uur aan het tweede gedeel te te beginnen. Wérkte 's morgens het ween op schitte rende wijze mede den dag in alle opzichten te doen slagen, in de pauze was het gaan regenen en had de afwerking van het mid dagprogramma bijna onder voortdurende regen plaats. Men stoorde hier zich weinig aan en met veerkrachtigen tred kwam de stoet van de ongeveer 450 leerlingen, voorafgegaan doo korps „Wilhelmina" van de Plateelbakkerij „Zuid-Holland" in vol ornaat, na zich op het Olympia-terrein te hebben geformeei het terrein opgemarcheerd. Voor de tribu ne weid door allen den Romeinschen groet gebracht, hetgeen door het talrijke publiek met applaus werd beloond. De regen straalde meedoogenloos en de jongens hun vrye oefeningen uit voerde. Onder de krachtige leiding van den heer van Duuren, die ook de oefeningen samengesteld, welke door de onderscheidene vakLeeraren waren ingestudeerd, ging alles van een leien dakje en het langdurig applaus den leider en deel bracht bewees dat het moedig volhouden zeer werd gerespecteerd. Hierna werden de estafettes, steeds drie tegelijk, gploopen en evenals ontbrak 't ttiet aan aanmoedigingen twee partyen elkaar tot op 't laat; overwinnig betwistten. Er viel inderdaad veel te^ genieten en het enthousiasme zoowel door de deelnemenden als door vele leiders betoond mogen zeker van een uitstekend geslaagden dag getui gen, een dag welke voortaan elk jaar aan de schooljeugd oey van heerlijke genoegens De prijzen werden na afloop door den cr.-penn. van de Koninklijke NeÓ. Athle- tiek Unie, de heer Hardeman, onder toepas selijke woorden aan de hoofden of vertegen woordigers der winnende scholen uitge reikt*, nadat burgemeester Gaariamlt, die met zijn echtgenoote een groot gedeelte dag van dichtbij hebben medege maakt, woorden van lof namens het ge- ibestuur had toegesproken tot allen, die dezen voortreff el ijken dag hadden ge organiseerd, waarmede het publiek spon- De burgemeester zeide ver der dat 't velen met hem speet dat niet alle van scholen hebben, medege- dat er één ontbrak, 't Volgend jaar rekende spr. op deelname van alle scholen zonder uitzondering aan den school sportdag, dien allen niet gaarne meer zul- De heer van 't Clooster, voor zitter van den G.A.K. heeft namens dezen en de commissie, die dezen dag heeft ge organiseerd, in 't bijzonder dank gebracht ïntébestuur en den directeur van Gemeentewerken voor de spontane en itbeerlijke medewerking. Verder aan heer de Blouw, inspecteur van 't L. O., die reeds dadelijk alle medewerking aan de egde), waarvoor spr. hem als vertegenwoordiger dier onderwijsinrichtin gen bijzondere hulde bracht. Ten slotte de prijsschenkers, de afd. Gouda van de EH. B.O., de ifluziek en vele anderen. De gedetailleerde uitslagen volgen liier- ider: Groep A jongens van 11 en 12 jaar. Wisselprys: Openbare Lagere School C, hoofd mej. P. A. Snoep, 13046.2 punt. Tweede prijs: Openbare Lagere School no. 8, hoofd de heer H. v. d. Jagt, 12018.4 int. Derde prijs: Openbare Lagere School no. 6, hoofd de heer P. de Vos, 11301.3 punt. Verder was de volgorde: 4. Openbare Lagere School no. 1, hoofd de heer A. van Kersen, 11035.3 punt; 6. Openbare Lagere School B, hoofd de heer O. van Dijk, 11008.1 punt; 6. Openbare La gere School no. 2; 7. Centrale Kopschool; 8. Prinses Julianaschool; 9. Bijzondere Neu trale School; 10. Openbare Lagere School 4; 11. Openbare Lagere School 7. 12. Gerefor meerde School. Groep B jongens van 13 en 14 jaar. Wisselprys: Openbare U.L.O. School, hoofd de heer W. den Hoed, 11101 punten. Tweede prijs: Openbare Lagere School C, hoofd mej. P. A. Snoep, 10457.7 punt. Derde pry's: Ryks Hoogere Burgerschool, directeur de héér Dr. S. S. Hoogstra, 9773.5 uit Verder was de volgorde: 4. Ambachtsschool, directeur de heer P. N. Jelsma, 9703.1 punt; 5. Gymnasium; 6. Prinses Julianaschool; 7. Openbare Lagere School B; 8. Centrale Kopschool; 9. Open bare Lagere School no. 7; 10. Openbare La gere School no. 6. Groep C jongens van 15 en 16 jaar. Wisselprys: Openbare U.L.O. School, hoofd de heer W. den Hoed, 12712.4 punt. Verder was de volgorde: 2. Ambachtsschool 11260.8 punt; 3. R-H. B.S.; 4. Gymnasium. Groep D jongens van 17 jaar en ouder. Wisselprys: Gymnasium, rector de heèr Dr. H. A. Mulder, 13480.9 punt. De R.HJLS. behaalde 12888.4 punt. Groep E meisjes van 12, 13, 14 en 15 jaar. Wisselprys: Openbare U.L.O. School, hoofd de heer W. den Hoed, 12214.3 punt. Tweede prijs: Prinses Julianaschool, hoofd de heer D. Bylsma, 12146.5 punt. Derde prijs: Centrale Kopschool, hoofd de heer J. J. Hogendoorn, 11235.8 punt. Verder luidde de uitslag: 4. Openbare Lagere School B, 10655.! punt; 5. Byz. Neutr. School voor U.L.O. en L.D., 10540 punten; 6. Gymnasium; Openbare Lagere School no 7; 8. Openbare Lagere School no. 2; 9. RH.B.S.; 10 Open bare Lagere School no. 1; 11. Openbare La gere School C; 12. Openbare Lagere School no. 8; 13. Openbare Lagere School no. 4? 14. Openbare Lagere School no. 6; 15. Ger. Groep F meisjes van 16 jaar en ouder. Wisselprys: Gymnasium, rector de heer Dr. H. A. Mulder, 6268.3 punt. De R.H.RS. behaalde 6047.8 punt. On der de vele belangstellenden waren verschillende leden van het college van B. en W. en den Raad, de inspecteur van het L. O., de heer de Blouw, de directeur en hoofden van lal van onderwijsinrichtingen, de heer Deenen, secretaris van de Centrale Commissie vóór Schoolathletiek en voorzit ter van den Zuid-Holl. Athletiek Bond, en de heer Hardeman, secr. penn. van de K.N.A.U. Men deelt ons mede, dat verschillende ge vonden voorwerpen in de consumptietent op het Gemeentelijk Sportterrein door de eige naar zyn terug te bekomen. Ger. School voor L. en U.L.O. Keizerstraat 69. Wegens uitbreiding is aan de u.l.o. afdoe- ling dezer school benoemd tot onderwijzer met wiskunde, de heer D. Verweij, onder wijzer aan de Chr. p.l.o. Boliool te Coevor- den. Rijks H. B. S. Voör den nieuwen Cursus dezer inrich ting zijn de vorige week ingeschreven 2S leerlingen voor de le klasse en 4 voor de hoogere afdeeiingen. Volks- en Schoolbad. In de week van 3 tot en met 8 Juni wer den in het Volks- en Schoolbad verbruikt 152 kuipbaden, 196 sproeibaden en 770 school baden, totaal 1118 baden. Geringe belangstelling voor de lezing ran den heer Ter Hall. Voor d£ -- aangekondigde lezing van den heer Henri ter Hall, Zaterdagavond in de zaai Kunstmin van „Ons Genoegen", was de belangstelling ,zoo gering, er waren slechts vier belangstellenden, dat de bijeen komst te half negen werd opgeheven. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand Mei werd aan het postkantoor Gouda op spaarbankboekjes ingelegd 38.758.06 en terugbetaald 38.162.68. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 595.38. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 20. Door tusBCh.enkom.st van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal 1850.en afgeschre ven nominaal 6000.Derhalve minder in- dan afgeschreven 4150.Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes be droeg 1. Tot aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inleggers werden uitgevoerd 1 order, tot een nominaal bedrag van 1000. Afvoeren van den legger der wegen en voetpaden. Burgemeester en Wethouders van Gouda brengen ter algemeene kennis dat van 7 Juni 1929 gedurende een maand ter inzage ligt (gemeentesecretarie afdeeling Alge- meeiie en Sociale Zaken) hun besluit van 4 Juni 1929 tot het afvoeren van den leg ger der wegen en voetpaden van de „Boe zemkade" en „de Lange Korte Akkeren". Gedurende dien tyd kunnen bezwaren tegen dit besluit schriftelyk by den Ge meenteraad worden ingébracht. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Het Bestuur van de Openbare Leeszaal schryft ons: Het bestuur werd een dezer dagen ver rast met de mededeeling, dat iemand, die onbekend wenscht te blyven, voor deze in richting de belangryke gift van 3000. ter beschikking stelde onder de volgende voorwaarden: lo. dat deze som besteed zou worden aan de op- en inrichting van een jeugd bibliotheek als onderieel der bestaande leeszaal; 2o. dat deze bibliotheek, zoc| mogelijk, begin October dezes jaars geopend zou wor den. Dat het Bestuur met groote dankbaar heid en ingenomenheid deze gift met de daaraan verbonden voorwaarden aanvaard heeft;, spreekt wel vanzelf.- Onder jeugd bibliotheek moet hier verstaan worden een uitleenbibliotheek, d.w.z. een ge legenheid, waar kinderen en jongelui van b.v. 816 jaar elke week een boek ter lezing kunnen krijgen. Het woord jeugd bibliotheek sluit eigenlyk meer in dan een uitleenbibliotheek; het omvat ook een jeugdleeszaal, maar daarvoor ontbreekt in de leeszaal voorloopig de ruim te. Het Bestuur is al heel bly, dat het na zoo'n kort bestaan der leeszaal een uit- 1 eenbibliotheek er by gekregen hebben. Er moet wat te wenschen overblijven. De koekoek in den tuin van het Van Iterson Ziekenhuis. Naar aanleiding van ons berichtje om trent den koekoek bij het ziekenhuis meldt vc ueuuen gedacht ■Mn wat een inwoner van Moordrecht W onlangs vertelde. Daar heeft, gedurende o» geveer een maand, een koekoek verlede, jaar aijn standplaats gehad in een boom in een tuin op eenige meters afstand van en huis, zoodat de menschsn er door geroep leeljjk uit den slaap werden gehou. den. Dit ia misschien van eenig belang i, verband met de rust der patiënten. Het dier had tevoren een ei gedeponeerd in een nest van een karkiet in denzeifden tuin. Waarschuwing. Zekere Joh a ones de Bruijn, geboren te Bodegraven 2 April 1878, voorgevende han delaar in pilleu te zijn en te wonen in Vijg. singen, maakt over het geheele Land er z1)n werk van hoeveelheden pillen (ook genaamd „Urbauuspillen" te plaatsen bij kleine win- keliérs, vooral ten plattelande, onder voor- waarde, dat, wanneer de pillen niet voldoen of onverkoopbaar blijken, wederterugzending aan zijn adres te Vlissingen kan plaats vin- den en teruggave an het bestede bedrag dan zal volgen Daar intuaschen de Bruijn se dert jaren niet meer te Vlissingen woon achtig is en zijn tegenwoordig adres niet bekend is - hij werd destijds aldaar ambts halve in de bevolkingsregisters afgeschre- ven en zwerft vermoedelijk van de eene plaats naar de andere - blijven reclames of verzoeken om restitutie van geld, steeds onbeantwoord, zoodat tey slotte de afne mers blijven zitten met een hoeveelheid on- verkoopbare pillen. De Commissaris van Politie te VJissin- gen vestigt er de aandacht van belangheb benden op, dat om vermelde redenen het doen van zaken met betrokkene dan ook moet worden ontraden. Vereeniging „De Cronjéstraat." Naar men o;ib mededeelt, is in de Cron- jéstraat een vereeniging opgericht, welke ten doel heeft deze straat op 31 Augustus te verlichten. Tevens zal er op dien dag voor de kinderen dezer straat een klein feestje geoiganiaeerd worden, Voorzitter is den lieer J. P. Oskam en het secretariaat is gevestigd Cronjéstraat no. 16. Ondanks de korte tijd, welke er overblijft tot 31 Augustus, zal men toch trachten één en ander, zij het don ook op bescheiden vo,et. te doen slagen. Openbare verg. Chr. Hist. Kiesvereeniging „Gezag en Vrijheid". De Chr. Hist. Kiesverëeniging „Gezag en Vrijheid" houdt een openbare vergadering in de bovenzaal van het Blauwe Kruis op Dinsdag 11 Juni des avonds te 81/* uur. Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Aanbiedingen van werkzoekenden. Lyst van 5 Juni 1929. 1 aardewerker, 2 pypmakers, 2 drukkers, 2 letterzetters, 1 timmerman, 1 grondwer ker, 2 opperlieden, 1 houtdraaier, 1 schoen maker, 2 bleekersknechts, 1 slagersknecht, 1 scheepsklinker, 1 boekbinder, 2 stokers, 1 1 kopergieter, 1 textielarbeider, 2 tuinders, 3 brood- en banketbakkers, 1 touwslager, 12 pakhuisknechts, 3 suikerwerkers, 8 sigaren makers, 2 sorteerders (1 ged.), 3 schippers knechts, 2 reizigers, 4 kantoorbedienden, 2 kotesiers, 1 winkelbediende, 3 boekhou ders, 66 transport- en fabrieksarbeiders, 1 chauffeur, le verkoopster (manufacturen- handel), l vrouwel. kantoorbediende, 1 werkster. 2e jollenwedstryd van de Roei- en Zeilvereeniging „Gouda." De fiksche regenbuien van Zaterdag voorspelden den zeilers niet veel goeds, maar gelukkig komen niet alle voorspellin gen uit ea> was het Zondag fraai zeilweer. De wind kwam in voldoende mate door, was alleen 's morgens wat wispelturig met schommelingen van ongeveer 10 kompas streken wat richting betreft, zoodat de volgorde van de vaartuigen nog al eens wisselde, al naarmate de stuurman een min of meer goede kyk op de komende windrichting had gehad en het aan hem toevertrouwde jolletje dóórheen had weten te sturem waar van de meeste vlagen te profiteeren viel. De volgende resultaten werden bereikt: Groep 1. Volgorde van aankomst; S. M. Mynlieff, H. Hupkes, J. Verschoor, T. Verjaal. Groep 2: A. Weyer, J. L. A. Cuperua, S. J. IJssel-v stein, N. Meyer, H. Gaarlandt. Groep 3: R. Nort, P. Pannevis, W. Sips. Het fraaie weer had talryke menschen naar de plas gelokt teneinde aan, op of in het water te kunnen genieten van de mooie watersport. Op Zondag 16 Juni om 14 uur zal een onderlinge wedstrijd in 12 voets jollen plaats vinden, waaraan zal meedoen onze nationale kampioen in deze vaartuigen n.l. de Vries Lentsch. Voor liefhebbers van zeilen zal er dan wat te genieten zyn. Agenda. 1022 Juni. Openbare Leeszaal. Tentoon stelling'van werk van den heer H. v. d. Jagt. 11 Juni. Gebouw Blauwe Kruis. Openb. Vergadering Christ. Hist. Kiesv. „Gezag en Vrijheid". 19 Juni, 8 uur. Gebouw Daniël. Cursus E. H. B. O. onder leiding van Dr. Evers. 13 Juni, 8% u. Sociëteitsgebouw Kattensin- gel. Ledenvergadering Soc. „Vredebest". Apothekersdienst. De apotheek van den heer A. H. Teepe, Gouwe, zal tot en met Vrijdag 14 Juni, benevens den daarop volgenden nacht ge- opend zijn na 8 uur des avonds des nachts echter alleen voor recepten. UIT DEN OMTREK. ALPHEN a. «L RIJN. B. en W. der gemeente Rotterdam hebben onderstaande werken opgedragen aan de firma Gesman Zoètemeyer, aannemers al hier: het bouwen van een school voor voor bereidend onderwijs met bibliotheek aan de Kuiperstraat en Blokmakerstraat, voor een som van 127.990% het bouwen van Wee scholen voqr O. L. O. aan de Cool- havenstraat voor een som va» 182.870. BOSKOOP. Het 10-jarig zoontje van den heer A. F, v. Nes% geraakte op den hoek van de Ko ninginneweg—Dorpstraat onder een auto niet het gevolg dat het kind met een gebro ken been werd opgenomen. De kleine werd na verbonden te zyn, overgebracht naar het ziekenhuis te Leiden. Donderdagnacht is alhier op drie plaat sen ingebroken, n.l. ten huize van de heei J. Ebbinge, P. J. C. Oosthoek en PI. Wou denberg, allen wonende in Reierskoop. By de eerste werd een ruit ingedrukt, hier zijn de dieven blijkbaar gestoord, en werd mets vermist, bij de tweede werd 20.— ont vreemd, bij de derde werd het kasregister geforceerd, de inhoud bedragende 10. aan klein geld werd buitgemaakt. Toen de laatste op het gerucht wakker geworden, zich liet hooren namen de dieven ijlings vlucht. De afd. Den Haag van de N. R. V. orga niseert een excursie naar Boskoop op Dins dag 25 Juni. Leider is de heer W. H. Meijer Den Haag. Het gezelschap brengt op de terugreis een bezoek aan het Musea te Gouda. REEUWIJK. Aan den heer C. Bontenbal alhier voor 47.988 opgedragen *t bouwen van een boerenwoning met landbouwschuur te Hi zerswoude voor rekening van den heer G. W. v. d. Boor. STOLWIJK. De ijk en herijk van maten en gewichten zal plaats hebben op 20 en 21 Juni a.s. van 9—12 en van 13 uur in een der lokalen der le O. L. S. WADDINXVEEN. Door een stier aangevalen. Toen de landbouwer P., den stier uit d< stal wilde halen werd hy onverhoeds door liet beest aangevallen en zoodanig verwond, dat hy over het geheele lichaam bloedde. Inmiddels waren een paar landbouwers ko men toeloopen, die het woeste dier wisten te grypen. P., die bewusteloos was is in huis gedragen en onmiddellijk was de dok ter aanwezig. Eerst laat Jn den avond is het bewustzijn teruggekeerd. Hoewel de toestand zich ernstig liet aan zien is P. thans naar omstandigheden vrij wel goed. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Internationaal. Stockholm: ZwedenNederland 62 Uitslagen van Zondag 9 Juni 1929, N. V. B. Kampioenschap van Nederland. Rotterdam: Sparta—P.S.V2—3 Deventer: Go Ahead—(Feyenoord2—1 Afd. I. l'romotiedimpetitie 3e klasse. Amsterdam: V.V.A.De Kennemers 20 Afd. H. Promotiecompetitie 2e klasse. Rotterdam: Steeds HoogerFort una 34 Promotiecompetitie 3e klasse. Maassluis: V.D.L.A.S.C8—0 Culeraborg: VriendenschaarQlympia 32 4e klasse C. Rotterdam: E.D.S.S.I.OjD61 Promotiecompetitie res. 2e klasse. Gouda: Gouda 2iH. v. Holanld 2 42 Afd. III. Promotiecompetitie 2e klasse. Nymegen: N.E.C.Ensch. Boys 13 Afd. IV. Promotiecompetitie 2e klasse. Vlissingen: VlissingenWilhelmina 34 De stand luidt thans: Kampioenschap van Nederland. P.S.V. 7 5 0 2 10 22—10 Go Ahead 7 4 0 3 8 17—10 Feijenoord 8 4 0 4 8 14—11 Sparta 6 2 1 3 5 5—7 Velocitae 6 1 1 4 3 3—23 Promotie-competitie Afd. II 8e klasse. Hercules 3 2 1 0 5 10—3 Vriendenschaar 3 2 1 0 5 6—4 Olympia 4 0 0 4 0 5—14 Promotie-competitie Afd. II Res. 3e klasse. Gouda II 3 2 0 1 4 7—4 R. F. C. II 3 1 2 0 4 5—4 H. v. Holland II 4 0 2 2 2 5 -9 G. V. B. 3e klasse A. ONA 6—Alphen 4 0—9 3e klasse B Gouda 6-GBV 4 4-2 ONA S—Haastrecht 2 1-3 WATERPOLO. Uitklagen van Zondag 9 Juni. le klasse. Gouda: G.Z.C.— A.Z0-1 Res. le klasse. Utrecht: U.ZX3. II—G.Z.C. II 10—0 Buiten de competitie. Gouda: G.Z.C. III—de ZJl II 3—0 Allereerst valt te memoreeren liet eerste treffen van het toerende Nederlandache elf- lal in Scandinavië, dat zijn eersten wed- strijd tegen Zweden met 6—2 verloor. De verwachtingen waren niet hoog gespannen, niaar dat zulke cijfers zouden worden ver. kregen, is wel niet vermoed. De hoop is nu gevestigd op Woensdagavond als te Oslo tegen Noorwegen wordt geepeeld. Het kampioenschap van Nederland zal wel te Eindhoven belanden, immers P.S.V. behaalde op Spangen een uit het vuur ge keepte overwinning, terwijl Feijenoord in eventer de derde nederlaag in successie reeg te slikken. Het falen der Rotterdam- m»rs, wien aanvankelijk de beste kansen waren toebedeeld, is wel zeer onverwacht. oor de resultaten van gisteren is de span ning meteen geweken, want een gelijk spel r(*eds brengt P.S.V. den hoogsten eere-titefT o Enschedesche Boys hebben gisteren eerste klasserschap met hand en tand verdedigd, met het gevolg dat de resp. aan- v.v.A. als overwinnaar, waardoor Havo a™ slerdanmche Cub in Olympia besloot de promotiecompetitie in do andere afdeeling niet een nedprlan» tegen Vriendenschaar, welke club met Hen cules evenveel punten heeft veroanrH vn"nige Invallers o.a. ïoor Kwinkelenberg, Bisschop en Pier-na en in de tweede helft voor do Jong geen gewillige tegenpartij voor Vriendenschaar Vlot maakte in de eerste helft twee doel punten en de Gouwenaars waren over 't al- deTerv.!ie™ d" thui80lub «Wassen. No de hervatting waren de Oulemborgers steeds in het offensief, maar door 't zenuwachtige spel gingen vele kansen teloor. Vlot. die op de plaats van den uitgevallen do Jong speelde, en Oskam verdedigden langen tijd met succes, maar nadat de gastheeren eerst den achterstand hadden verkleind en door een strafsohop den gelijkmaker hadden ge scoord, moest Mallen, die het Goudsehe Gouda 2 is ten slotte alleen nog overge- bleven van de kampioenselftallen, dat nog kan promoveeren. Door de overwinning op Hoek van Holland 2 bezitten de rood-witten evenveel punten als R.F.C. 2, die dós op iet Gouda-terrern haar plaats in de reserve tweede klase krijgt te verdedigen. Gouda 2—Hoek van Holland 2 4—2. Dank zy een vooral in de tweede helft goed gespeelden wedstryd hebben de Gouda- sereves op eigen terrein de overwinning oö de Hoeksche reserves bevestigd en daar mede een goede gooi gedaan naar een plaats m de reserve tweede klasse. Als laatste wedstryd is ovèrgebleven Gouda 2—R. F. C. 2, weike ook de beslissing moet brengen. By den uitwedstryd verloren de Gouwe naars weliswaar, maar in eigen kring be staat de hoop op revanche en zullen de rood- witten de mooie kans op promotie niet gauw laten glippen. Een groot 'aantal belangstellenden woon de bovenvermelde ontmoeting bjj en heeft van een aardig partijtje kunnen genieten. Voor de rust hadden IJsselstein en Appel voor twee fraaie Goudsehe doelpunten ge zorgd, maas- eer werd gedraaid hadden de blauw-witten den stand gelijk gemaakt, waarvan het tweede doelpunt uit een straf Na de thee was Gouda overwegend ster ker en de productieve IJsselstein nam nog twee doelpunten voor zijn rekening, waar door de verdiende overwinning werd n! Volgende week zal 't heviger spa De oranjeploeg in Zweden. Een groote nederlaag. Het te Stockholm verkregen resultaat door de in zoo hoopvolle stemming op tournee getrokken Oranje-ploeg kan niet bepaald schitterend genoemd worden. Met 62 hebben de Zweden in een wed stryd, die over het algemeen niet zeer span nend en op een hoogstaand peil geweest is, gezegevierd over een niet-honrogeen spelen de Hollandsche ploeg. Hoewel de uitslag voor de gastheeren wel wat geflatteerd genoemd moet worden 42 zou de verhouding iets juister weer gegeven hebben bly'kt daaruit voldoende, dat de Zweedsche ploeg verreweg de meer dere was van haar tegenstanders. Vooral in snelheid moesten de mannen van v. Kol 't afleggen by de ook technisch beter spelen de Scandinaviëra. De middenlinie was de groote zwakke plek van 't Nederlandsche elftal, 't Ram melde daar geweldig. Zóó erg, dat de Ha genaar Smeets zich er niet meer op z(jn plaats voelde en na half-time in de voor hoede ging spelen. Daar heeft hy aardige dingen gedaan. In de eerste plaats redde hy de eer door twee tegenpunten te scoren en verder heeft hy menig gevaarlijk oogen- blik voor "het Zweedsche doel geschapen. De doelverdedigers beider ploegen stel den eenigêrmate teleur. Van der Meulen was niet zoo zeker van zyn zaak en minst genomen twee doelpunten waren te voorko men. Bovendien heeft de Hollandsche doel man twee geweldige blunders gemaakt. Eén keer werkte hy zoo slecht weg, dat het leder vlak voortde voeten van een Zwjtser- sehe vleugelspeler terecht kwam en de tweede fout was het ver uitloopen, terwyl daarvoor geen motjef aanwezig was en het doel noodeloos in gevaar gebracht werd. Als geheel is een matige wedstryd ge speeld. Jaar lij ksche Algemeene Vergadering G. V. B. Deze is vastgesteld op Zondag 28 Juli a.s., des voormiddags 10 uur, in de boven zaal van Café-Restaurant „Het Schaak bord" te Gouda. Verboden wedstrijden. Het Bestuur van den G. V. B. maakt be kend, dat het aan Bondsleden verboden js aan Voetbalwedstrijden deel te nemen, wel ke niet zyn uitgeschreven door of onder goedkeuring van den G. V. B. By overtreding zal schorsing moeten vol gen. De speciale aandacht wordt er op geves tigd, dat de z.g. competitie, die wordt ge speeld op de terreinen aan de Krugerlaan en bij den Rotterdamschen dijk niet is goed gekeurd. Door Bondsleden mag dus onder geen enkel beding aan deze wedstrijden worden medegewerkt. WATERPOLO. In de Stedelijke Zweminrichting alhier, had gisteren de eerste ontmoeting plaats voor de Waterpolo-competitie in afd. B, waarin zyn ingedeeld in de eerste klasse, G.Z.C., A.Z., Dolfijn en Maas. Alvorens deze aan te vangen werd vriendschappelijk gespeeld G.Z.C. IJl en De Zyl II (Leiden), waarvan de uitslag was 3—4) in het voordeel der G.Z.C.-reserves. Over het geheel een aardig partytje, het welk met ruststand 10 stond, waarna in het tweede gedeelte de Gouwenaars nog tweemaal het net der tegenpartij wisten te vinden. By de thuisclub onderscheiden zich enkele jonge spelers, Üie voor de toekomst zeker wat beloven. Na een kwartiertje wachtens begaven zich de zeventallen der Goudsehe en Am- sterdamsche Zwemclubs te Water. Beide partyen hadden twee invallers. No den eer sten inworp waren de bezoekers het eerst by den bal en nadat even het spel van doel tot doel ging, moest de keeper der G.Z.C. al direct zwichten voor een schot van Schol ten (A.Z.) hetwelk buiten zyn bereik werd ingeschoten. 01. Ook de tweede inworp bemachtigde A.Z. en het bleek al spoedig dat de Amsterdam mers een tikje sneller waren dan de Gou wenaars Toch wist Slop elke worp on schadelijk te maken en de enkele malen dat de Boer en Bokhoven aan de overzijde het probeerden, leverde ook al geen resultaat op, zoodat met ongewijlzigden stand de rust inging. Het tweede gedeelte waren de Gouwe naars het eerst by den bal, maar direct verhuisde het leder naar de andere zijde, waar Slop tot tweemaal toe den bal retour neerde en zijn voorhoede aan het werk zet te. Niets mocht echter baten. Bokhoven en de Boer werden geen oogenblik vry gelaten, zoodat hunne schoten geen doel konden treffen. Ruiters achterliggende hield de voorman van A.Z. keurig in bedwang en voorzoover er toch op het doel van G.Z.C. werd geschoten, ranselde Slop alles weder het veld in. Het einde kwam alzoo met onveranderde stand, waarmede G.Z.O. haar eerste neder laag in dit seizoen te pakken had. Er zal door de G.Z.C.-ers in den ver volge beter moeten worden gespeeld, willen ze niet op de onderste plaats eindigen. Het aantal overtredingen in deze ontmoeting ■begaan was legio, zoodat een behoorlijk spel zich niet kon ontplooien, bovendien wa ren verschillende uitspraken van den arbiter van dien aard, dat velen zich daarover ver wonderden. MARKTBERICHTEN. Rotterdamsche Veemarkt. 10 Juni. Aan' 315 vette en graskalveren, 720 varkens, 324 schapen en lammeren. Prijzen: Koeien le kw. 52456» 2e kw. 374-50, 3e kw. 35-40. Ossen le kw. 50-52* kw. 46—49, 3e kw. 43. Kalveren le kw. 75-80, 2e kw. 66-70, 3e kw. 60- 55. Scha pen le kw. 34—40, Lamineren le kw. 20—26, Varkens le kw. 43, 2© kw. 42, 3e kw. 41. Stieren le kw. 47—49, 2e kw. 42—44* 3e kw. 39-40. Koeien en ossen tameiijken handel, hoo gere prijzen. Vette kalveren stille handel, prijzen iets minder, redelijke handel, hoogere prijzen. Varkens tamelijke handel, pryzen van vorige week. Stieren willige handel, prijzen vaster. Kaasmarkt Groot-Anuners. Juni. Aan de Markt alhier waren aangevoerd: 81 partyen met te zamen stuks kazen, wegende 181.20 K.G. Prijs met Ryksmerk le soort 44—48, 2e soort met r.m. 36—43; Ongestempelde 37—40. Handel matig. Kaasmarkt Oudewater. 10 Juni. Aanvoer 155 partyen, totaal 6975 stuks, wegende 348.75 K.G. Pryzen: le kwal. met r.m. 44—47; 2e soort met r.m. 40—43; zware met r.m. 49. Handel matig. RECHTZAKEN. Het strafproces tegen Salomon Uebermann. De derde dag. De derde dag van het strafproces tegen Salomon Lieberman, dienende voor de 4de kamer der Rechtbank te Amsterdam vangt aan met een voortzetting van het verhoor van get. Mr. Kortenoever, oud-president commissaris der Discontobank voor Crediet instellingen en der Veendammer Hypo theekbank. De president gaat met getuige de ver vroegde aflossingen van de hypotheken na en gaat verder de getuigenverhooren over verschillende contracten. Evenals Vry dag .1. het geval was, blijft de belangstelling in de zaak heel gering. De publieke tribune is slechts matig be zet. Om half twaalf wordt getuige Span- jaardsberg, leeraar in het boekhouden te Zeist, gehoord. Getuige doet verschillende mededeelingen over de vergadering van 25 Juni, waar hy de notulen heeft opgemaakt. Nieuwe bijzonderheden komen echter niet aan het licht. De volgende getuige is Baron van Boe- cop, die op verzoek van Lieberman commis saris van den Veendammer was geworden. Getuige zegt niet goed begrepen, te heb ben wat op de vergadering van 25 Juni 1927 precies is geschied,, aangezien hy ietwet hardhoorend is. Hierna wordt gehoord de heer Withof Keus te Alphen a. d. Ryn, die commissaris van de Discontobank is geweest. Als daarna de officier vraagt waarom Lieberman voor zyn privé-belastingen de Discontobank en de Gooreche Hypotheek bank verbonden had, maakt verdachte zich ernstig boos. Mr. de President, roept hy uit, nu gaat de zaak den verkeerden kant uit. Als al die zaken er nu bijgehaald worden, wil ik ook de geheele ry getuigen laten hooren, die daarvan afweten. Te kwart voor één schorst de president de zitting tot kwart voor twee. DRAADLOOZE DIENST. Een bende roovers heeft Willemstad op Curasao bezet. De Gouverneur en de Comman dant van het garnizoen wegge voerd. H.M. „Kortenaer" zal met spoed naar West-lndië vertrek ken. Uit New Yqrk komt het bericht dat een bende uit Venezuela Willemstad heelt bezet Zij namen allereerst een Amerikaansch schip, de „Marabo" en bezetten daarna de Gouvernements gebouwen. De Gouverneur en de Commandant van het garmzoeu Curacao werden ais gijzelaars aan boord van het Amerikaansche a.s. ge bracht en weggevoerd. De bende Venezue- iaansche roovers staat onder leiding vau Generaal Urbina. Het verluidt verder dat het garnizoen nog getracht heeft de roovers terug te slaan en dut politieofficieren en manschappen wei den gewond of gedood. in Amerikaansche officieele kringen is men van meening dat de bende die Willem stad heeft bezet bestaat uit revolutieonairen die den aanval hebben gedaan om in het be zit van wapens en munitie te komen voor gebruik bij de binuenlandsche onlusten in Venezuela. Nog geen officieel bericht ontvangen. Hedenmorgen vernemen Wij dat hier te lande nog geen offioieel bericht was ontvan gen welke de berichten omtrent het gebeur de te Willemstad bevestigen. Ook bij eenigo handelsinstellingen die relatieB met Cura- cau onderhouden waren nog geen directe be richten uit Willemstad ontvangen. H.M. „Kortenaer" naar West-lndië- Den Helder 10 Juni. In verband met de gebeurtenissen in Willemstad vertrekt Maandagavond te 10 uur H.M. „Kortenaer' niet spoed naar Willemstad Dinsdagoch tend wordt Hoek van Holland aangeioopeu alwaar een detachement mariniers aan boord genomen wordt. De gebeurtenissen te Willemstad. Naar wij vernemen heeft de Directie vau de Kon. Weat-Indisclie maildienst een tweetal telegrammen ontvangen omtrent de gebeurtenissen te Willemstad Volgens deze telegrammen kwamen Za terdagavond omstreeks 10 uur 200 man uit Venezuela om wapenen te halen op Cu racao. Deze Venezuelanen dwongen des nachts om 4 uur het s.s. Maracaibo van de Red. D. Line naar Köro te vertrekken, welke plaats in Venezuela ligt. Zij namen den Gouverneur en den commandant van de mi litaire politie en 15 soldaten mede. Na het vertrek der Venezuelanen had de militaire politie de situatie weer in handen. Volgens een tweede telegram>is het s.s..Ma racaibo Zondagochtend te 7uur met den Gouverneur en de anderen teruggekeerd. Aan boord was alles wel De Venezuelanen waren te Körq aan wal en hebben daarna het s.s. teruggen- De militaire politie heeft den toestand in l)e overval op Curacao heeft twee slachtoffers geëischt. Alles is thans rustig. Van officieele zyde wordt ons gemeld dat het Departement in den Haag uit Willem stad op Curasao bericht heeft ontvangen dat in den loop van den nacht van Zaterdag op Zondag 9 Juni een bende van 500 Venezuelanen welke zich blykbaar keeren tegen de Venezuelaansche Regeering de .mi litaire politie te Willemstad heeft overval len. By dezen onverwachten aanval slaagde de bende er in de militaire politie te overmannen. Daarby werden de sergeant- maJOOr-instructeur V. gedood, de brigadier V zwaar gewond. De brigadier is intus- schen aan zyn verwondingen bezweken. De benden hebben zich van de kazerne ze geheel geplunderd wapens en munitie meege voerd. Zij slaagden er in den Gouverneur en politie op te lichten en gevangen te nemen. De gezagvoerder van een in de haven lig gend Bchip werd gedwongen allen aan boord te nemen en naar Venezuela te ate ve in. Het schip is na zyn tocht naar Venezuela met den gouverneur en den politiecomman- dant en anderen te WillemstadL terug gekeerd. Het Departement van Marine is den ge- heelen -nacht in ongestoorde draadlooze verbinding met Willemstad geweest. Alles daar rustig. Op de terreinen der Petro- leum-My. is niets gebeurd, alles werkt daar normaal door. H.M.'s Kortenaer, die pas van een reis naar Curasao is teruggekeerd vertrekt heden met spoed met een landingsdivisie naar West-lndië. HTM.'s Hertog Hendrik wordt mede voor vertrek naar De West in gereedheid ge bracht. De Gouverneur is de heer P. F. Fruytier, oud-lid van de Tweede Kamer die nog maar kort geleden den gouverneurspost heeft aan vaard en naar Weet-Indië vertrokken. De 2e Oeeaanvlncht. Een noodlanding van het Zweed sche Oceaan-vliegtuig op IJsland. KOPENHAGEN, 10 Juni. Uit Reykjavik wordt gemeld dat het Zweedsche Oceaan vliegtuig, dat gistermiddag uit Bergen in Noorwegen is vertrokken voor het volbren gen van de tweede etappe van zijn Oceaan- vlucht, tegen middernacht ten gevolge van een breuk van de benzineleiding op onge- 200 KM. ten oosten van Reykjavik nabij Skaptaros aan de zuidkust van IJb- land een noodlanding moest maken. Uit Reykjavik is een hulpexpeditie ter assistentie uitgezonden. Brand s.s. Merope. AMSTERDAM. 10 Juni. Volgens bij de directie bij de Kon. Ned. Stoomboot Mij. ontvangen telegram is aan boord van heta s.s. Merope van deze Mij., liggende te Ma laga, brand uitgebroken. Het schip zit met den achtersteven op de kade. Ruim 3 staat I geheel onder water. De lading wordt gelost. Volgens laatste bench tea is men het vuur zoo goed als meeBter. Het Ned. Elftal voor Üsk>. STOCKHOLM, 10 Juni. Het Ned. elftal dat Woensdagavond te Oslo tegen Noor wegen zal uitkomen, is als volgt samen gesteld: Doel: Van der Meulen; achter: van der' Zalm en van Kol; midden: de Leeuw, Grob- be en van der Wilt. Voor de voorhoede zyn zes spelers aangewezen, waarvan op den avond van den wedstryd 5 zullen worden aangewezen. Deze zyn: Landaal, Kools, Smeets, Tap, van der Griendt en Homburg. Daar Kools Zondag eenigszins gebles seerd is, is het waarschynlyk dat hy niet zal meespelen. De gedachtenisviering te Amsterdam. AMSTERDAM, 10 Juni. Heden had de gedachtenisviering ter eere van de Koniii- giu-Moeder in de Nieuwe Kerk plaats. Het Concertgebouworkest en het Toonkunstkool' verzorgden het instrumentale en vocale ge deelte. Oud-Minister de Visser zette na afloop van de uitvoering een leve de Koningin- Moeder in, vervolgens op de Kouingiu en de Prinses en de Prins. Te half ééu verliet de Koninklijke familie en het gevolg de kerk. Na afloop van de gedachtenisviering ver liet het Koninklijk gezin het kerkgebouw te voet naar het Paleis. H. M. de Koningin inspecteerde de eere- wacht, der mariniers, die inmiddels op wacht gekomen was. De baicondeuren gin gen daarna Open en de geheele Koninklijke familie verscheen op het baicon. Uit de menigte steeg spontaan het Wilhelmus op. Na een minzaam gewuif van Koningin Emma verlieten de Kouinklyke personen het baicon. Twist tusschen vader en zoon. TILBURG, 10 Juni. Giteren had een zekere Rambouts te Tilburg zyn zoon Adri- aan in een cafe tydena een twist een niet ernstige steek in de borst toegebracht. in den nam uitlag begaf de vader zich na dat hy eenige caié's had bezocht zich naar de woning vun zyn beide zoons Jan en Adriaan, waar hy de deur intrapte. De zoons kwamen naar buiten en mishandelden hun vader op vreeseiyke wyae door hem op het hoofd te slaan en te trappen. De vader werd naar het politiebureau gebracht om verbonden te worden, doch hy moest in den avond naar het gasthuis wor den vervoerd, waar hy ter verpleging werd opgenomen. Zyn toestand is levensgevaar- lykf De politie heeft de zaak in onderzoek. De moordzaak te Giessen-Nieuvrkerk. Uitspraak van den Hoogen Raad. De Hooge Raad heeft heden by vervroeg de uitspraak in de moordzaak te Giessen- Nieuwkerk, waarvoor Mr. Roobol revisie heeft bepleit van het vonnis ten behoeve van de bekende Teunissen en Klunder, de schor sing bevolen van de tenuitvoerlegging van het veroordeelend vonnis en de zaak voor nieuwe behandeling verwezen naar het Ge rechtshof van Amsterdam, onder gevangen houding der veroordeelden, conform den elsch van den procureur-generaal. DRAADLOOZE DIENST. 10 Juni. Officieel. Londen 12.08 12.08 Berlyn 59.41 59.41 Parys 0.74)4 9.74 Brussel 34.61 34.59)4 Zwitserland 47.96 47.95 Weenen 35.01 35.00 Kopenhagen 66.35 66.65 Stockholm 66.62)4 66.60 Oslo 66.37)4 66.37)4 New York 2.49'/.. 2.49)4 Praag 7.38 7.38 Madrid 85.20 35.45 Milaan 13.04 18.04 Prolongatie 5% Beursoverxicht. Enkele Industrieele aandeelen gaven een flinken handel te aanschouwen. Ook was dit het geval met Margarine-Unie on Calvé- Delft, die echter in doorsnee weinig veran dering ondergingen. De kunstzyde-aandeelen waren goed ge disponeerd, waarvan in het by zonder Enka's profiteerden, die tot 400 toe verhandeld werden. Fordaandeelen openden boven 300 noch liepen vervolgens een 10-tal procenten te rug. Voor Philipsaandeelen bleef goede vraag bestaan en de nieuwe aandeelen bereikten zelfs den koers van 850 In Boetons ging tameiyk veel om, op ver hoogd niveau. Alg. Exploratie prijshoudend. Oliewaarden hadden een stille markt, doch Koninkiyke konden iets avanceeren. Ook suikerfondsen trokken weinig belang stelling. H.V.A. verloren verscheidene pro centen. Verschillende minder courante soor ten moesten zich eveneens verliezen getroos ten. Tabakken waren onregelmatig en niet veel veranderd. Op de scheepvaartmarkt hadden aandee len en Claims Java-China-Japanl lyn van aanbod te ïyden. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 10 Juni. Hoogste stand 768.2 te Scilly. Laagste stand 755.8 te Vestmanoer. Verwachting: Zwakke tot matige veran derlijke wind. Meest licht tot half bewolkt. Droog. Overdag iets warmer.

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 2