LIBE L ST v.ROSSEM'< ZEEPAARD iScr.ffSÏWSS^' LIJI IVOENS Beurs van Amsterdam. van BINNENLAND. doch de stemming 31 met De lijst Staat: Vrljhe door geëischt be- van den m op ver» concerten 12.07% 59.42 9.74% 34.57 47.91 35.00 66.35 66.75 66.37% 2.49% eenigi n.l. RECHTZAKEN. Rechtbank te Rotterdam. Overtreding Motor en Rijwielwet. In een zaak van den 35-jarigen expedi teur H. J.\T„ appellant van een vonnis van- den kantonrechter te Gouda, waarbij hij, wegens overtreding van dè M*>tor- en Rij wiel wret hij had op 16 Februari op den weg van Rotterdam naar Goud at, onder de gemeente Moordrecht, als bestuurder van een auto niet geheel rechts van den weg gereden, toen de besturder var! een achter- oprydenden auto het verlangen te kennen had gegeven om te passeeren was ver oordeeld tot 25 boete subs. 5 dagen hech tenis, heeft het O.M., waargenomen mr. J. G. Hplsteyn, gisteren g vestiging van het vonnis. Het verdrag inzake de samenvoeging van de douanebehandeling in het scheepvaart verkeer op den Rijn heeft reeds in de Twee de Kamer heel wat stof doen opwaaien. Men weet, waarop het neerkomt. Op het oogenblik worden te Lobith naar Duilsch- land varende schepen uitgeklaard en naar Nederland komende schepen ingeklaard. De omgekeerde handeling geschiedt in Emme rik. Het gevolg van deke methode is veel tijdverlies, daar de in- en uitvarende sche pen, waaronder veel sleeptreinen, elkander te Lobith in den weg liggen. Daarom is men overeengeiymu te Lobith de naar» pen door de Duit^he** zullen worden uitgeklaai Praag Madrid Milaan Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New-York DRAADLOOZE DIENST. 18 Juni. 19 Juni. Officieel. 12.07% 59.41 9.74 34.56 47.91 35.00 66.82% 66.75 66.37% 2.497» Niet-officieel. 7.37% 35.50 13.07 GEMENGDE BERICHTEN. Poging tot vergiftiging. Bij het gebruiken van eieren ontdekte het gezin van den slager Van Zuiden, te Hooge- veen, dat aan het zout een bijzondere smaak was. Bij onderzoek bleek dat er een hoe veelheid phosfor in het zout vermengd was. De marechaussee, met het geval in kennis gesteld, heeft in voorloopig arrest genomen dé dienstbode van de familie, een meisje uit Hollandscheveld. Het gezin is in het zie kenhuis opgenomen en in de maag werden de rekten vay de phosfor ontdekt. Na behan- lingen van den minister aan de pers. Wel werd dit overwogen; maar zekerheid werd niet gegeven. En het antwoord op de schrif telijke vragen van den heer Colyn, maakt niet veel wijzer. „Maatregelen van verschil lenden aard zijn reeds in overweging", heette het daar. De interpellatie zal, overeenkomstig het voorstel van dén voorzitter, reeds heden ochtend 11 uur gehouden worden. De heer Mendels (S.D.) deed nog een po ging haar uitgesteld te krygen; hij zag blijkbaar liever niet dat over deze zaak, die de eenzydigé ontwapenings beweging en haar aanhangers geen goed heeft gedaan, vóór de verkiezingen werd geïnterpelleerd. Op grond, dat het antwoord op de vragen van den heer Colijn nog niet ter kennis van de Kamerleden was gebracht, meende hyï dat de interpellatie niet als urgent kon worden beschouwd. Nadat echter de heer De Vos van Steenwyk (C.H.) deze opvat ting had bestreden, aangezien de heer Co- lijn toch zeer wel nieuwe punten te berde kon brengen, die in zijn schriftelijke vragen niet waren aan geroerd en de voorzitter had medegedeeld, dat de leden zoo aanstonds in het bezit van het ministerieel antwöord op de vragen zouden zyn (de heer Colijn kende het blijkbaar reeds), liet de heer Mendels zyn verzet varen en vereenigdé de Kamer zich zonder stemming met het voorstel van den voorzitte». Er zal ook nu morgen wel tneenig hartig woordje vallen! gen waren geblokkeerd. Ik trapte een gat in den wand, zoo goed als het ging heersch ik my naar buiten. Achter my lag een meisje. Ik trok haar door de opening. Een man volgde, en samen haalden wy nog een vrouw door het gat. Wij waren toen met ons zessen: vier passagiers, de piloot en du mécanicien. Toen volgde er niemand meer en gingen wy weer naar binnen om te zien wat wy konden doen. Binnen waren nog zes of zeven passagiers, het water stroomde naar binnen. De zware bagage was op de menschen gevaillen en bedolf hen. Zij Jagen er onder, zóó vastgeklemd, dat wy er niet in konden, slagen hen te bevryden. Zy ver dronken en werden verpletterd voor onze oogen. communiqués als op een over het voorgevallene daan. De heer Colijn vond nu in die mede- deelingen mede in verband met het ant woord op zyn vragen, dat, naar hy ver klaarde, heden was mgekomen de voor zitter bevestigde zulks en voegde er aan toe, dat dit antwoord dezen middags nog zou worden rondgedeeld aan de leden, wat inderdaad geschied is aanleiding, verlof te vragen om de regeering verdere inlich tingen omtrent het voorgevallene te vra gen. Blijkbaar dus vond hij de verstrekte inlichtingen onvoldoende. Dit kunnen wij begrijpen; wat op de hoofdvraag: zal er nu permanent een oorlogsschip in de West- Indische wateren aanwezig zijn was geen pertinent antwoord gegeven in de mededee- Het antwoord op de vragen van den heer Colijn inzake de gebeurtenissen op Curasao. De vragen van het Eerste Kamerlid den heer Colijn, aan den heer Koningsber ger, minister van Koloniën, heeft deze ge seind naar den Gouverneur van Curacao, die telegrafisch daarop het volgende antwoord de: De overval was zeer goed georganiseerd. Hoofdzaak was snelheid van uitvoering. Te gen halftien reden drie groote autobussen \ol personen, ongeveer tachtig wat op Za- trdagavond een gewoon feit h, met verbor gen wapens met groote snelheid op de hoofdwacht, hebben zich in drie partyen gesplitst en in enkele seconden de wacht neergeslagen, het aanwezige piket omsin geld en het arsenaal bezet. De aanwezige .militairen hebben zich van revolvers be diend voor hun verdediging. Van aanvallen was geen sprake meer. De opstandelingen waren gewapend met pistolen, automati sche geweren, karabijnen en klewangs. Van het garnizoen, honderd zesendertig man sterk waren aanwezig zes politiemilitairen in de hoofdwacht en een piket in rust van 24 man. De dienstdoende militaire politie surveilleerde op straat en was over het ge-“ heele stadsdistrict verspreid. Twee ploegen waren buiten dienst en buiten de kazerne. Binnen een kwartuur waren de opstandelin gen meester van het fort, ■•waarin politie- hoofdwacht^kazeme en arsenaal zijn onder gebracht. Er kwamen onmiddellyk daarop van alle kanten opstandelingen aan, die zich van wapenen voorzagen en gedeeltelijk ge wapend waren. Kapitein Borren, gealar meerd, rêed per auto het fort binnen, pas seerde de linie bij de poort, die vuurde, en viel bij de wacht in handen van de bende. Bij de recherche waren geen berichten omtrent dit aanvalsplan binnengekomen en waren geen bijzondere veiligheidsmaatrege len genomen. De militaire bezetting, die in het fort aanwezig was, heeft sterken tegenstand ge boden, maar beschikte niet over geweren, ook niet de dienstdoende politie-militairen buiten. Dezen, gealarmeerd, snelden naar de ■kazerne, maar kwamen te laat; de toegan gen tot het centrum der stad bleken reeds afgezet door handlangers. Het is niet be kend hoeveel gewonden de overvallers aad- den. Van luitenant Berger ontving ik kort«ia den overval telefonisch bericht dat Venczue- lanen de kazerne aangevallen hadden en ik alles moest sluiten. Ik hoorde niets meer en kon geen telefonische verbinding krygen met de, politiewacht. Tegen halfelf kwam kapitein Borren bij mij op het gouverne mentshuis en rapporteerde dat hy gevangen was en de Venezuelanen de macht in han den hadden en aile wapenen genomen. Zij hadden hem medegedeeld niets tegen Cura sao in den zin te hebben en wilden daaren tegen spoedig met het stoomschip Maracai bo vertrekken met medeneming van buit aan wapenen en munitie. Als wy het zouden verhoeden, lieten zij de stad plunderen en C. P. I. M. in brand steken. Advies van de commandant was: zorg dat de bende spoe dig vertrekt; wy zyn machteloos en .weten niet wat ellvjpogenblik gebeuren kan; tegen stand is nutteloos. Kapitein Borren is toen teruggekeerd. Zij hadden stoomschip Mara caibo aangewezen als schip. Ik verzocht toen agent Red D Line het personeel te vhr- zoeken het schip te bedienen en uit te va ren. Hooger personeel aanwezig; de beman ning was gevlucht; agent zou maatregelen nemen. Nadien is hulp C. P. I. M. telefo nisch aangeboden, tien geweren en revolvers als onvoldoende afgewezen en aangeraden voor eigen veiligheid te waken. Bij elf uur luitenant Berger gekomen, had geen ge gevens voor maatregelen; kon niet de ver- EERSTE KAMER. •Het gebeurde op Curasao. De heer Colijn gaat interpeleeien. De Eerste Kamer is gnsteien weer bijeen gekomen ter afdoening van een aantal wetsontwerpen, waaronder sommige van belang,, o.a. de wyziging der Ziektewet. Daartoe is men echter nog niet gekomen. Vrijwel de gansche middag is besteed aan de discussie over één wetsontwerp: goed keuring van een verdrag met Duitschland betreffende samenvoeging van douanebe handeling in het scheepvaartverkeer op den Kyn. Aan de behandeling van dit ontwerp ging een interpellatie-aanvraag van den heer Colyn (AJi.) vooraf. Zooals men weet, had deze de regeering vragen gesteld over het gebeurde te Curagao. Het antwoord op die vragen was nog niet ingekomen maar wèl heeft de minister van Koloniën, zoowel in persconferentie, mededeeling ge niet Duitschland, dat lejfland komende sche- luaneambtenaren door de Ne- derlandsche douaneambtenaren zullen wor den ingeklaard en dat het omgekeerde zal geschieden te Emmerik voor de opvarende schepen. Vanwaar het schérpe verzet van zooveel kanten tegen dezen voor het internationaal Rynverkeer stellig zeer aanbevelenswaar- jigen maatregel De neringdoenden te Lo bith en naaste omgeving vreesden daarvan groote schade. De winkeliers vonden ook in de Eerste Kamer overtuigde pleitbezorgers, en wel in de heeren Hermans (D.S.) en Arnta (R.K.) het wetsontwerp bestreed. Daarentegen werd het wetsontwerp op grond van het 'in ternationaal verkeersbelang, de economi sche beteekenis van tijdsbesparing in het scheepvaartverkeer en de noodztdcelykheid dat wy in onze internationale verkeerspoli- tiek een breed standpunt innemen en die publiek niet laten beheerschen door kleine lokale belangen, even overtuigd verdedigd door de heeren Anema (A.R.), Van den Bergh (lib.) en Wibaut (S.D.) Minister De Geer voegde aan hun verdediging nog toe, dat met de argumenten tegen het ontweip aangevoerd, elke reorganisatie in den Staatsdienst, Ike verbetering en elke voor uitgang bestreden kon worden. Een verplichting van de Overheid om schadeloosstelling te geven aan personen, die benadeeld worden door volkomen recht matige overheidsdaden, kon den Minister niet erkennen. De heer Van den Bergh heeft echter een nog veel! plausibeler, uit weg uit de moeilijkheden aan de hand ge daan. Wanneer de neringdoenden ter plaat se winkeldagen lieten varen, geloofde hij dat de opvarende schippers liever te Lobith hun benoodigdheden zouden inslaan dan in Duitschland waar als gevolg van de protec tie die waren duurder of van minder kwali teit zijn. Wat noodig was ten behoeve van die winkeldagen een aanlegsteiger, een los- en laadinrichting e.d. zou zeker wel door het Ryk worden tot stand gebracht. In een motie had hy dit denkbeeld be lichaamd; daarin werd, uit overweging dat de samenvoeging der douanebehandeling niet onvermijdelijk zou behoeven te leiden tot'het verloren ga«n van de levering aan de schippers te Lobith, de Regeering uitge- noodigd harerzijds de ongestoorde voort zetting van het bedrijf te Lobith ook na in werkingtreding van het Verdrag met de haar ten dienste staande middelerf te be- vordetfii. Deze motie werd aangenomen tegen 8 stemmen. Daarna is het wetsontwerp er door ge gaan met 34 tegen 5 stemmen. De Kamer nam vervolgens nog wetsontwerpen zonder discussie aan, die tot wijziging “Üer Registratiewet, der Armenwet en van eenige bepalingen be treffende den Gedistilleerdaccyns. De wyziging der Ziektewet komt nu aan de orde na de interpellatie-Colyn. Jamaica bananen. Naar aanleiding van een bericht over da Jamaica Producers Association, welk be-' richt wy Zaterdag ontleenden aan het Va derland, heeft de Jamaica Bananen Import Maatchappy, Rotterdam, zich, volgens de N. R. Ct., tot haar kantoor in Londen ge- wend. Daar heeft men, vodgens het blad, V’ de volgende inlichtingen verstrekt: ,>Het bericht, dat in het ochtendblad van de N. R. C. van den 12en dezer verscheen met betrekking tot de Jamaica Producers Association ,is ten eenenmale onjuist en misleidend en een verdraaiing van de fei ten. Het gouvernement van Jamaica verleent nog steeds steun en zal doorgaan met het verleenen van steun aan deze poging der planters om zichzelf te bevryden van mono- polies van andere dan Britsche nationali teit. Het Britsche gouvernement volgt deze zaak met de grootste belangstelling en zal niets onbeproefd laten om het belang der Britsche koloniën te beschermen en te be- I vorderen. I Deze onderneming is een onderdeel van een groot werkplan, waaraan Engeland I sinds den oorlog bezig is, om de belangen van zyn uitgestrekt koloniaal gebied te be vorderen. DeJamaica Producers Association heeft de verzekering van het. Britsch Koloniaal Regeeringsbureau, dat zij op voortdurenden steun van dien kant kan rekenen". deld'te zijn, zijn vader en beide kinderen weer naar huis gegaan. De Hfértstbode bekende aan de mare chaussee de phosfor in het zout te hebben gedaan. Oorzaak ,van deze daad is een wraakne ming tegenover het hoofd van het getin, dat haar een berisping had toegediend. Handel in blanke slavinnen? Arrestaties te Dusseldorf. Door de politie te Dusseldorf is aldaar gearresteerd de natuurgeneeskundige G. H. W., wonende te Roermond. Hij gaf zich uit voor arts en had voor eenigen tijd in een Dusseidorii-ch blad ge adverteerd om jeugdige meisjes te verkrij gen voor zijn practijk en voor zijn huishou ding. Als resultaat hiervan is volgens zijn eigen mededeeling een 20-jarig meisje van Nederlandsche afkomst, laatstelijk wonende te M.-Gladbach, zonder pasvan Duitsch land naar .Nederland gereisd. Op het oogen blik zijner arrestatie wilde hij met een 19- jarig Duitsch méisje naar Nederland reizen, hoewel hij wist, dat déze geen pas had’ ook waren de ouders van het meisje daar van onkundig. De “arrestatie gesohiedde, omdat de Dus- seldorfsche politie W. van handel in blanke 1 slavinnen verdenkt. Schilderingen en het gebouw van het Volk besmeurd. Een onderhoud van de heeren S. R. de Miranda en H. Hartog met den hoofd-commissaris van jrolitie te Amsterdam. Naar anleiding vay het besmeuren van propagandaschilderingen betreffende de aan staande verkiezingen van de S.D.A.P. en het bezoedelen met teer van de gebouwen l van het S.D.-dagblad Het Volk, in den nacht van Zaterdag op Zondag, vermoedelijk ge pleegd door fascisten, hebben de heeren 8. R, de Miranda en H. Hartog zich Maandag- ochtend gewend tot den hoofdeonimissaris van politiet te Amsterdam, den Aer H. Versteeg. Zij hebben hem dringend v^zocht dat de politie zoodapige maatregelen zaltea men, dal een herhaling van hetgeen voorgevallen vrijwel uitgesloten, zal iijn. De hoofdcommissaris heeft toegezegd, dat hij bijzondere maatregelen zal treffen teil- einde zoodanige dingen in den vervolge te voorkomen. 7.38 35.50 13.04 Beursoverzicht. De affaire ter beurze van Amsterdam was wel grooter dan gisteren, doch de stemming was er niet op verbeterd. Het aanbod ha op de meeste afdeelingen de overhand, zoo- dat over het algemeen de koersen op loger niveau kwamen. Tegen het slot trad eenige verbetering in. Een gunstige uitzondering maakten de Stokviswaarden, na het benen dat de 7 pct. obligatieleening Furness Bto vis zal worden omgezet in een 4J pet eI' dan met de rentebetaling een aanvang z worden gemaakt. Hetspreekt vanzelf dat de obligaties het meest van dit bericht pro teerden en zoodoende een flink avans m e wacht konden slepen. Kunstzijdewaarden liepen na prijshouende opening terug. Mar garine Unies en Calvé moesten zich verlie zen getroosten evenals aandeelen Accoustieg Fordaandeelen waren hóoger dan gisteren. Philipsaandeelen konden zich na een gean^ meerd begin iets herstellen. Gas Mij. ver- keerde in herstel. Tabakken hadden een kalme markt, e Batavia liepen na een vaste opening e terug. Senenbahs na flauwe opening u boven. Suikerwaarden waren vast in verband het aantrekken der Cuba noteeringen, Ledei Goudse he Chr. Gisteravond hi eeniging een alge in het gebouw „Tc zingen van Psalm van Psalm 121, o vereeniging, Ds. J telyk woord van ring. Terugdenken van 5 jaar geledei nen tot dankbaarh Ver. in ledenaantt Wij hebben onze i te vieren, maar or God ons land en nabjj is. Het is heden, 18 Juni, een We gaan gede 16 en 18 Juni. 16 Quatre-Bras en Waterloo. De eers door Hollandsche die hen aanvuurd Ook zoo in den i bondgenooten ver! schen 32.000 man. Wel heeft het even tenslotte Napoleor rust wedergekeerd, roerend in den avo: nu allen God. J weer: Had God da men zoo’n grooten daarop is: Warmee oorlog naar God g men die vraagniet Daarom kan me Een grooten strijd voor zich tegen z< En daarin zulten spreide, slecht gewapende militairen verza- melen voor tegenaanval. Een telefoonmede- deeling, dat een mitrailleur en enkele gewe ren in veiligheid waren. Luitenant Berger gaf last deze naar gouvernementshuis te brengen Voor die er waren kwam kapitein Borren terug met aanvoerder en gewapenden zooge naamd voor onderhandelen. Er werd gezegd zorg dat wy vlug wegkomen; wy doen niets verder tegen Curasao; U gaat mede. Ik ben nar loodskantoor gegaan en last gegeven loods spoed betrachten. Met klaarmaken en bemanning schip, inladen wapenen, munitie ging veel tijd Eden. Ik was gevangen en stond onder bewaking buiten op gouverne- mentsplein; van maatregelen, door wie ook genomen, tusschen tien en halftwaalf werd mij niets bericht. Bende is plaatselyk gevormd; ie aanvalt troep, de versterking en afzetting ^benden elk afzonderlijk. De aanvalstroep was mee- rendeels vreemde elementen, eerst den vo- rigen dag per schoener binnengekomen op goede passen; de rest werd aangevuld door hier gevestigde Venezuelanen en verdwenen weer. Er zijn ongeveer twee duizend op Cura^* gao; reeds een tiental zyn gevangen geno men. Aaavoerder was bekend individu, generaal Urbina, vorig jaar November uitgewezen, na veertien dagen in het fort geïnterneerd te zyn geweest na een opstootje in Coro; hoofdleider Nachado was ook in Curasao bekend als sportsman. Volgens een aanvullende telegraiische mededeeling van den Gouverneur moet aan genomen worden, dat door schoeners en langs de talrijke baaien van het eiland Cu rasao wapenen door de bende zyn binnen gesmokkeld. Ten slotte deelt de Minister mede dat ver schillende maatregelen inmiddels reeds in overweging zyn. Boottrein N.V. Stoomvaart-Mij. „Nederland". Het agentschap der N. V. StoomvaarL Maatschappij „Nederland", de firma Kuy- per, van Dam en Smeer te Roterdam, meldt dat de boottrein van het s.s. „Johan de Witl hetwelk 22 dezer te Genua verwacht wordt. Zondagmorgen 23 Juni a.s. om 11.12 uyr aan het Maasstation te Rotterdam zal aankomen. Aankomst te ’s-Gravenhage 11 uur (S.S. station). Luit. Everts’ graf bij Bagdad. Overbrenging van de asch naar Nederland. Naar de Tel. uit Bagdad verneemt ligt het iu de bedoeling, om het stoffelijk over schot van den vliegofficier Everts, bij het ongeluk met een der vhegbooten te Bagdad gedood, met eerder dan het volgend jaar uaar Nederland over te brengerft Het kan zijn, dat de crematie hier plaats vindt en de asch met een vliegmachine naar Neder land wordt overgebracht, maar een defini tieve beslissing is nog niet ontvangen. Het plan, om een gedenksteen .op het graf te plaatsen, is dan ook nog niet uitgevoerd. Inmiddels rust Everts op het Britsche militair© kerkhof te Hinafdi, het vliegkamp van de „Royal Air Force’’, ongeveer acht mijl van Bagdad. Onlangs is het kerkhof ipet groote piëteit ingericht, en het is als een mooie tniin, te midden van de woestijn rondom. Het graf van officier-vlieger Everts is gelegen aan een beschaduwde hoek op eenigen afstand van een lange reeks krui sen, welke de laatste rustplaats aangeven van honderden Engelsche soldaten en vlie- gers. Versche bloemen worden er op gelegd door de Engelsche kameraden. De A. N. V. v, V. in Tilburg. „Vreemdelingenverkeer gaat nieuwe banen tegemoet’’. Een groot banket. In de foyer van den schouwburg 'te Til burg is gisteren de algemeen© vergadering van de -Algemeene Nederlandsche vereeni- voor vreemdelingenverkeer gehouden onder voorziterschap van baron C. R. T. Krayenhoff, den algeureenen voorzitter. Er blekten afgevaardigden van ruim 70 vereenigjngen aanwezig t© zijn. De voorziter opende de bijeenkomst met een kort begroetrngswoord, waarin hij de overleden bestuursleden Eckhardt Bos te Groningen, van Garde te Amersfoort eu jhr. van Panlruys te Noordwijk herdacht. De vergadering hoorde dit laatste staande aan. Op voorstel van het bestuur werd prof, uir. Treub, oud-voorzitter van de A.N.V.V., tot eere-voorzrtter benoemd. Onder de ingekoiuen stukken bleken uit- noodigingen te zijn van de vereenigingen voor vreemdelingenverkeer te Baarn, Zwolle en Assen om de volgende vergadering (1930) in genoemde gemeenten te houden. Het hoofdbestuur zal hieromtrent nader beslis sen. Het financieel© beheer over 1928 werd goedgekeurd. Iu de vacaturen, ontstaan door het aftre den van de heeren H. P. J. Bloemers, te Velp (niet herkiesbaar), A. Robertson W. A.zn., te Rotterdam (herkiesbaar), en jhr. J. C. Molerus te Haarlem (niet herkies baar), en door het overlijden van den heer J. Th. Stom, te Amsterdam werden tot leden van het hoofdbestuur gekozen de heeren A. Robertson W.A.zn., H. Lamsvelt, te Arn hem, G. Houtekamer, te Goes, en mr. II. W. Jordens, te Deeventer. Het jaarverslag over 1928 van den secre- taris-penningnieester, waarvan reeds eerder een uittreksel is gepubliceerd, is zonder dis- ussie goedgekeurd. Vervolgens deed de heer W. P. F. van Deventer, directeur van het bureau der ver- eenigiwg, eenige mededeelingen omtrent het werk van het bureau. Daarna deden afgevaardigden van verschil lende vereenigingen nog mededeeling over het werk van hun organisaties. In dit ver band werd de aandacht gevestigd op het belang van lag© veertarieven in het verkeer met Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit gewestheeft thans veel goedkooper en gemakkelijker ver binding met België dan met het Noorden. De voorzitter bracht dank aan de regee ring voor haar belangstelling en speciaal den heer Heringa voor diens werk in het dagelijksch bestuur. De heer Boreel (Vlissingen) gewaagde van de belemmeringen, weyce de formaliteiten van de wegenbelasting aan het bezoek van buitenlandsche automobilisten in den weg leggen en drong er op aan, dat de betreffen de papieren ten minste ook in vreemde ta- len zullen verkrijgbaai worden gesteld. Het bestuur zou zien wat hieraan te doen is Tot slot sprak de voorzitter, baron Kray enhoff, een persoonlijk woord van dank voor de aangename wijze waarop hij tot nu toe als voorzitter met een ieder heeft mogen samenwerken en hij gaf de verzekering, dat hij zijn taak dientengevolge met de^te meer genoegen zal vervullen. Nadat een xvan de afgevaardigden hem had bedankt voor zijn leiding en de heer Heringa hetzelfde l>ad gedaan voor hetgeen de voorzitter tot Irem had gezegd, waarbij hij tevens de verzekering gaf van de voort durende belangstelling van de regeering^in het werk van de A.N.V.V., werd de veO- dering gesloten. Nadat in den middag vun Dinsdag een excursie in 60 aute's was gemaakt door de bosschen en vennen van Oisterwijk ,een I excursie in esn natuurpracht die alle be- I schrijving werkelijk te boven gaat, nadat in het boschhuis „Groot Speyk” de lunch was gebruikt aan in de open lucht onder breed getakte beuken, gedekte tafels; nadat daar na de thee was geserveerd in Hotel Bosch en Ven, van welks terras men een verrukke lijk vergezocht heeft over den breeden wa terkom, die in de diepte ligt uitgestrekt had gisteravond in de theaterzaal van Scala een officieele feestmaaltijd plaats van Vreemde lingen verkeer waaraan 240 gasten aanzaten. Bij den aanvang van het luisterrijk diner werd onder het zingen van het Wilhelmus een telegram van hulde gezonden aan II.AI. d© Koningin en de overige ieden van ons Vorstenhuis. Tilburg dankte het gemeentebestuur en de Kamer van Koophandel voor de ruime subsidies die de vier dagen feestelijkheden voor Vreemdelingenverkeer hadden moge lijk gemaakt. De burgemeester van Tilburg, mr. Vonk de Bdtli, sprak den wensch uit dat baron Krayenhoff nog vele jaren voor Vreemde lingenverkeer behouden zou blijven en werk zaam zijn voor de zaak van Vreemdelingen verkeer, dat wilde zeggenwerkzaam in het algemeen b©laug. De heer Robertson, uit Rotterdam, wenschte Vreemdelingenverkeer geluk met het herstel van de gezondheid van baron Krayenhoff. Dr. Rademaker, uit den Haag, vertolkte de gevoelens van de Nederlandsche Pers eu dronk de gez...oiNHieid van het hartelijke, zonvolle Brabantsche volk, dat in zijn „don kere zuiden” den menschen boven de Moer dijk nog wel iets leeren kan, jolijt en ge zindheid om vr«Mjjk te zyn met de vroo lijken. De heer Haan, uit Maastricht, bracht, btoedergroeten over van Limburg, spreken de namens alle andere vereenigingen van Vreemdelingenverkeer iu het Zuiden des lands. De directeur van Vreemdelingenverkeer, •de heer Van Deventer, uit ’s-Gravenhage, kreeg ovaties als hulde voor zijn onver- I moeiden arbeid. De heer Krayenhoff zelf heeft in een har telijk woord allen gedankt die tot dusver dit vierdaagsche feest zoo wonderlijk glansvol deden slagen. Vreemdelingenverkeer treedt, kostelijk gemoedigd en krachtig gesterkt na deze Tilburgsche dagen nieuwe banen tege moet. Opgeluisterd door magnifieke tafelinuziek werd dit feestbanket een hoogtepunt in dit Tilburgsche verblijf. Na afloop maaltijd, ■vef- over elven, haddei schillende pleinen in de stad plaats. Heden bezoekt men in Tilburg de laken industrie, de dekenfabrieage en de schoen fabrieken, zoomede de groote constructie- werplaatsen van de Ned. Spoorwegen. KAD1O-N1EUVYS. Programma voor heden. Hilversum: 5.30 vooravondconcert. 7.15 verkiezingspraatje (buiten verant- woording van de A.V.R.O.) spr,: dr. Biere- ma (V. B.) 7.30 en 8.01 gramoloonplaten. 8.15 Kurhaus-concert; na afloop tot 12.00 gramofoonplaten (dansmuziek.) Huizen: 6.00 en 6.30 spreekbeurt. 7.00 uitzending uit Kampen. 8.30 Amstels mannenkoor. STA GOUD G< De Raad dezer vergadering bij dezer, des avond Een antwoorc 1 Wethouders A.-R, De secretaris ging „Vreest Go ving van Burgen volgend schryver Naar aanleidin 17 dezer, hebben len dat wy met door de| afdeelin stryd is gehande! ding vantde in c 1929 aan xde vloeiende afsftrar wyze de aandach den gevestigd,* van gemeentewe aanplakborden. Wy hebben ber dat de op andere bedoeld, aangebn candidaten zyn ook blyven doen aan te brengen wy overigesJ m staande middelen is, ten strengste Dit schrijvén den aan de amder De weg G< Naar de W Z, Juli a.s. te ’af Gr plaats hebben' vai weg GoudaWad zyde van J© Gouv Expositie Onze stadgenc Jagl;, hoofd eenei seert momenteel Openbare Leeszat keurcollectie van De heer van de; wanneer men dez inerking neemt za het tentoongestek genomen, tot de dat de heer van c .heeft geleverd. B nen als een vaard moeilijke techniek der Jagt blijkbaa: zyn werk is verr ragfijne etsjes do van de fraaiste sj: der Jagt’s kunst de ets voorstel eln Broekweg by Gou De teëkeningen meen minder beki een zekere eenhei die niet nalaat z’; drukken.

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 2