LIBERAAL DAGMEISJE, Dienstbode Gild beschikbaar Een jongste en nnn aankomend bediende HEEFT U ZE GEZIEN Uns laihirta DORLAS' KOFFIE flink meisje MELKHANDEL, KOOP HET NU flinke JONGEN STEMT LIJST 31. PIANO '|2 dozijn JENNY Liberale Kiezers(essen) die inlichtingen behoeven WOENSDAG 3 JULI EURTEN7 Mevrouw Margareliia vao Slapele- Electro-Monteur f2000 ter leen gevraagd ZIT-SLAAPKAMER,. Bloempotten draaier Abonneert U op dit Blad PRIJSVERLAGING Tevens Iste klas RUN0- en V4RKEHSVLEESCH aan normale prijs ROOMIJS Banketbakkerij Firma T. Zaal, Markt 32 pames bruin bandschoen f 6.50 Dames beige modern bandschoentje 6.90 Heeren Zwart mol5.25 ONS KINDERWERK IS AF. Iste kwaliteit tegen billijke prijs P. V. d. HEUVEL Cmsiltitii kort» voirZuigelingen. bpieringstraat 113 POFFUTJiS- li WIFEIIIMM Firn F. UN BEI STEEN DE N.V. EERSTE NEDERLANDSCHE MIJ. VOOR ZIEKLNHUIS- VERPLEPING T. C. REPARON, Kiest J. J. Baggerman PRIMA ANANAS JAM Kaasjes Paarlcolliers, Adrl van Maaran GOUWE 15." Koor reclame 70 cent L. BINNENDIJK Frans Jozef I 3 cant L. BINNENDIJK k I vliegveld Waalhaven teruggebracht. Per soonlijke ongelukken hebben zich niet voor gedaan. Wij mannen dragen te veel. Kijkt naar de vrouwe*, zegt prof. tdr. E. Friedberger. Niet om te zien hoe lief ze zijn, zegt prof. dr. E. Friedberger in Dia Umschau, moeten wij naar de vrouwen kijken, maar om te zien hoe practisch zij gekleed zijn. Er is al veel over dit onderwerp geschre ven. Maar prof. Friedberger heeft het we tenschappelijk aangepakt en dit zijn de resultaten van zijn onderzoek. Waargenomen is een echtpaar op een warmen Juli-dag (23 graden in de scha duw): ouderdom 33 30 lengte in c.M170 165 lichaamsgewicht in K.G. 65 60 gewicht der kleeding in grammen: man vrouw man vrouw Onderbroek 161 kousen 20 hemd 170 combination sokken 30 jarretels 65 sokophouder 20 jurk 118 overhemd 250 «hoenen 350 broek 660 hoed 128 jasje 1060 schoenen 730 741 hoed 110 das 14 boord 14 3221» temperatuur onder de kleeding 31 27 relatfeve vochtigheid onder de kleeding in pet70 35 De kleeding van den man weegt dus 5 pet. van zijn lichaamsgewicht, die van de vrouw slechts 1.23 pet. Het winterhaarkleed vqn een hond weegt 1.4 pet. van zijn lichaamsgewicht. De kleeding van de vrouw komt dus veel dichter bij het hygiënisch- physiologi-sche ideaal. Verder is gebleken, dat het licht door kan dringen tot de huid van de modern ge- kleede vrouw, maar een goed gekleed man is licht-dicht afgesloten. De hoogleeraar keert zich dan vooral jtegen den boord van de mannen. In de eer- rSte plaats verhindert de boord zelf al de ventilatie, maar bovendien omknelt hy rok nog den rand van het overhemd, „en alsof dat alles nog niet genoeg ia, trekt de man ook nog zijn das stevig aan. Prof. Friedberger looft ook de kleeding van de vrouw gedurende den winter. Im mers, zoo betoogt hij, de mantel vormt bij die vrouwen de extra bedekking. Komt de vrouw in een warme kamer, dan legt zij haar mantel af. Maar de man, die 's win ters een jaegertje aantrekt, kan dat extra kleedmgstuk niet uittrekken, als hij in een warme kamer komt. Gevolg: oververhitting, en kou vatten zoodra hij buiten komt. voor de stemming op Woensdag 3 Juli .s. worden verzocht zich te wen den tot de bestuursleden der afd. Gouda van de Liberale Staatsparty ,,De Vrijheidsbond", de heeren A. Dorgelo, Fluw. Singel 52 en Ir. G. F. van der Want, Ki ugerlaan 55 en op den stemmingsdag op het Verkie zingsbureau: Bovenzaal „Het Schaakbord", Kleiweg. STADSNIEUWS. GOUDA, 29 J upi 1929. titoefenihg Kiesrecht. Door personen, die in dienstbetrekking zijn. De Üiiïgemeester van Gouda herinnert personen bij wie, en bestuurders van bijzon dere ondernemingen en instellingen waarby personen die den leeftyd van vyf en twin tig jaren hebben bereikt, in dienstbetrek king zyn: dat zij volgens art. der Jueswet, ver plicht zyh te zorgen, voor zoover niet by algemeenen maatregel van bestuur vrijstel ling is verleend, dat ieder van dezen, die bevoegd ia tot een te houden stemming mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren tusschen acht uren des voormiddags en vyf uren des namid dags, daartoe gelegenheid vinde; dat zy, volgens art. 56 van genoemde wet voor zoover arbeid wordt verricht in fabrie ken of werkplaatsen, verplicht zyn te zor gen dat in het arbeidslokaal en, zoo er meerdere arbeidslokalen zyn, in het groot ste- of wei in meer dan één arbeidslooaal, gedurende twee werkdagen vóór, en op <ten tot stemming bepaalden tyd op een zicht bare wyze is opgehangen een door hen of van hunnentwege onderteekende lyst, de twee achtereenvolgende uren, bovenbedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk; dat volgens art. 151 der Kieswet, over treding van bovenstaande oorschriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoog ste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden. De algemeene maatregel van bestuur, bo vengenoemd, is gegeven by Koninklijk be sluit van 24 Mei 1901 (Staatsblad no. 109) en luidt als volgt Artikel 1. Vrijstelling wordt verleend aan de in artikel 67 (thans 54) der Kiesket bedoelde personen en bestuurders'van by- zondere instellingen en ondernemingen ten aanzien van by hen in dienstbetrekking zijn de personen, welke uit hoofde van die dienstbetrekking op den dag der stemming tusschen de in vermeld artikel genoemde tijdstippen niet gedurende twee achtereen volgende uren vertoeven in de gemeente, op welker kiezerslijst zy voorkomen. Artikel 2. Vrijstelling als omschreven in het voorgaand artikel wordt voorts verleend aan geneeskundigen en apothekers ten aan zien van de by hen in dienstbetrekking zijn de personen, alsmede aan personen en be stuurders van bijzondere instellingen en on dernemingen ten aanzien van by hen in dienstbetrekking zijnde ziekenverplegers. Lysten, op te hangen in faorieken en 'werkplaatsen, als in art. 56 der Kieswet be doeld, zjjn ter gemeente-secretarie verkrijg baar. Nieuwe Danp-ubriek. Met ingang van heden verschijnt onze damrubrüek onder een nieuwe redactie, waarvoor wij naar de betreffende rubriek Voor het oplossen der problemen worden pry'zen uitgeloofd. Aan onzen medewerker, die zoo geruimen tijto deze rubriek verzorgde, onzen dank. Schouwburg-bioscoop. Lichte Cavalerie. „Lichte Cavalerie" is het aantrekkelijke hoofdnummer van deze week in de Schouw burgbioscoop. 't ls een kostelijk verhaal van een charmant Hongaarsch officiertje, dat in een benevelde bui in de handen van een schurk terecht komt. Met het gevolg, dat het onder de garnizoensschoonen zoo getapte Iuitenantjc z n ontslag moet indie- Hy komt dan terecht op een groot land bouwbedrijf als opzichter. Gelukkig blykc het niet zoo erg te zyn met het ontslag, al» zich aanvankelijk liet aandien, want na een, aan den eenen kant, vervelende zes weken gedwongen vacantie, wordt hy teruggeroe pen in zyn regiment. Intusschen heeft hij 'jn zijn „bezinningstijd weer een aardige vriendin opgedaan. Dat meisje blykt de „onbekende schoone" te zyn, waaraan hy voor 't laatst zyn hart verloor in zijn vorige garnizoensplaats. Genezen van zyn licht zinnigheid en weer als luitènant by de hu zaren zien we hom aan het einde terug. Ivor Novello vertolkte in deze film op goe de wijze de rol van den charmeur, terwijl Evelyn Holt zyn aardige tegenspeelster was. De film munt bovendien uit door de goede cinematografische verzorging. Van het byprogramma vermelden wy het aardige journaal, de interesante film van allerlei haver»- en dukwerken en de klucht „Hoogvliegers". Alles te zamen een mooi programma. Goudsche Athletiek Kring. Behoefte aan een wedstrijdterrein. Wegens het niet beschikbaar zyn van het Olympia-terrein kunnen de G.A.K. compe tities, die vastgesteld waren op heden en morgen, wederom niet doorgaan. De G.A.K. treft 't dit jaar met zyn com petitie al byzonder slecht. Een volledige dag is nog geen enkele maal gehouden en 't ziet er naar uit dat er in de maand Juli ook weinig van terecht zal komen. Met het oog op de intern. De lijst der Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" Is wedstrijd te Gouda en de K.N.G.V. kam pioen schapppen, reap, op 7, 14 en 21 Juli a.s, zal een volledige competitiedag wel niet bereikt worden. In Augustus begint de voetbal weer tu rollen en in deze maand is volgens ondervinding voor de athletiekcompetitie weinig animo meer, vooral onder de voet ballers. Het nog niet gereed zyn van alle ge meentelijke sportvelden is mede oorzaak, dat de G. A. K. alleen bij Olyrapia een wed- atrydgelegenheid kan vinden. De G.A.K. mist ten eenemale een eigen wedstrijdterrein en 't zou ten zeerste door honderden beoefenaars en beoefenaarsters •rt by uitnemendheid op pry's worden gesteld als van gemeentewege ook aan den G. A. K. een tydelyke wed- strÜdgelegenheid in afwachting van de sintelbaan werd gegeven. Dan kunnen ook in de week 's avonds wedstrijden wor den georganiseerd. Examen L. O. Aan de Rijkskweekschool te Schoonhoven slaagden gisteren voor bovengenoemd exa men de dames E. (J. A. v. .d. Putte en H. Wiehtjes, alhier. Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Aanbiedingen van werkzoekenden. Lijst van 26 Juni 1929. 1 aardewerker, J pijpmakers, 2 drukkers, 2 letterzetters, 1 gieter, 2 grondwerkers, 1 houtdraaier, 1 schoenmaker, 2 bleekers- knechts, 1 opperman, 1 stucadoor, 1 tim merman, 3 heiers, 1 slagersknecht, 1 boek binder, 3 stokers, 1 kopergieter, 1 textiel arbeider, 3 tuinderv 2 brood- en banketbak kers, 1 touwslager, 9 pakhuisknechts, 3 suikerwerkers, 2 sigarenmakers, 1 sorteer der (ged.), 3 sdhippersknechts, 1 reiziger, 4 kantoorbedienden, 1 winkelbediende, 3 boek houders, 27 transport- en fabrieksarbeiders, le verkoopster (rrianufacturenhandel1 werkster. Chr. Hist. Unie. De Chr. Hist. Kiesvereeniging „Gezag en Vryheid" alhier hield gisteravond een open bare vergadering, waar als spreker optrad de WelEerw. Heer Dr. is. Voorsteegh van s-Gravenhage, lid van het Hoofdbestuur van de Q. H. Unie, met het onderwerp: „Waar om het gaat". in de met geestdrift uitgesproken rede, die met belangstelling werd gevolgd, stond spr. o.m.. stil by de internationale verhou dingen, de belangryke quaesties van de fi nanciën, de vraagstukken op het terrein van het sociale leven, over de defensie, water staat, land- en tuinbouw, enz. bezien van uit het Chr. Hist, beginsel en neergelegd in het verkiezingsmanifest. Het gaat by de C. H. niet om de macht, maar om het begin sel. Ten slotte besprak spr. nog het Staats pensioen en de ontwapening. Het was een leerryke avond, waarvoor de voorzitter Ds. Voorsteegh hartelyk dank bracht. Bij den aanvang der vergadering werd namens het bestuur mededeeling gedaan van onderstaande motie. Aan het slot der vergadering werd over deze aangelegenheid nog eenigen tyd van gedachten gewisseld. Het bestuur van de Christelijk Historische Kiesvereeniging „Gezag en Vrijheid" te Gouda, met leedwezen kennis genomen heb bende van de ook in Gouda gevoerde actie tot aanbeveling van No. 15 der Chr. Hist, lyst, keurt deze actie ten eenenmale af, als ingaande tegen de besluiten in wettige ver gaderingen van onze Unie en tegen de ern stige adviezen van het Hoofdbestuur en wekt met den meesten aandrang op om al leen te stemmen op Mr. J. Schokking, no. 1 van Lijst J. Thalia-bioscoop. Beau Sabreur. In de Sahara. De Fransdhe troepen tegen over de in opstand gekomen Mohammeda nen. De groote bondgenoot in schijn, samen- zwervend met den verrader. De Fvansche officier, strijdend' voor zijn plicht- De Amerikaansche journaliste op jacht naar copy. En de machtige Sheik van de Groote Oase, listig zoekend naar zyn voorde©:. Duelleeren en veldslagen. Liefde en harts tocht. Het is Beau Sabreur, het antwoord op Beau Geste. Een film, geheel van hetzelfde genre, wellicht nog mooier van opzet en spannen der van inhoud. Jonas in de leeuwenkuil" is een allerver- makelijkste klucht in 7 acten, waarby heel wat gelachen wordt. William Fields in den rol van de in opstand komende pantoffelheld. Het type van den verlegen, sullige goedzak met een allerliefste dochter, een Xantippe van een tweede vrouw en een onuitstaan bare stiefzoon. Met het Hollandsch Nieuws en de goede muziek een uitstekend programma. Eindexamen Gymnasium B. Heden slaagden voor het eindexamen aan het Stedelyk Gymnasium voor B. de candi- daten Mej. W. L. C. Hoyng en J. C. Dudok van Heel alhier, E. W. F. Wttewaal van Stoetwegen, G. W. Sannes en W. Rensen, allen uit den Haag. Besmettelijke ziekte. Ten stadhuize werd in de afgeloopen week aangifte gedaan van een geval van besmettelijke ziekte dtiphtheritis. Openbare vergadering van de Anti-rev. kiesvereeniging. Voor de Anti-rev. kiesvereeniging zullen Dinsdag 2 Juiï 8 uur in openbare vergade ring in het gebouw „Tot Heil des Volks als sprekers optreden, de heer M, Amelink, Secr. van het Chr. Nat. Vakverbond en Ds. J. P. C. ten Brink van Westmaas. Burgerlijke Stand. GEBOREN, 26 Juni: Cornelia Aaltje, d. v. A. M. Smit en C. M. Fyn, Zoutmanstraat 34 A. 27 Juni: Johanna Maria, d. v. W. L. van Nederpelt en A. J. van der Waal,-Zoutman- plein 27; Johanna Maria, d. v. B. van der Hey'den en van de javaansche vrouw Sar poeatoen, van Stryenstraat 15; Lambert Dirk, z. v. C. M. Jansen en Z. P. Martens. Kekerstraat 84; Margaretha Maria Geer trui Theresia, d. v. J. H. Overkamp en S. G. L. Bontekoe, (Jroenandaal 14. 28 Juni: Maria Gerarda, d. v. G. Verivey en C. J. Groenendaal, Vondelstraat 39. ONDERTROUWD, 28 Juni: K. J. Lubken en A. C. Walthie; M. van Waas en M. J. van Triet; J. Verboom en C. E. Niepwland; A. M. van der Tooren en J. Vermeulen; G. Rietveld en P. W. Kleyweg. OVERLEDEN, 25 Juni: Jan Timmer, 72 j., wonende te Lekkerkerk. Agenda. 2 Juli 8*4 uur Nieuwe Schouwburg Liberale Staatsparty „de Vrijheidsbond". Spreker Dr. I. H. J. Vos. Apothekersdienst. De apotheek van dein heer E. Grendel, L. Tiendeweg, zal tot en met Vrijdag 5 Juli, benevens den daarop volgenden nacht ge opend zyn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Medische dienst. Vanaf hedenmiddag tot en met Zondag avond kan men zich voor medische hulp wenden tot de doctoren Dr. van Elk, Kat- tensingel en Dr. Evers, Oosthaven. UIT DEN OMTREK OUD$JWATER. Aanbesteding. Gisteren werd aajfceeteed het maken van een beton schoeiing,''groot 155 meter. Ingeschreven werd door de volgende fir ma's. Noordenne, Giesendam A 29316 B f 3910, Massa f 33515 N.V. W Bokhovan,. Gouda A f 28310 B f 3910 i Massa f 31500 N.V. H. J. Nederhorst, Gouda A f 21243 B f 3700 Massa f 30743 Smeet* en Worrel, Sommeldijk A f 26000 Massa f 30700 Balen, Bilthoven A f 26948 Massa f 29948 v d. Velde en de Jong, Oegstgeest A f24890 B f A. Mooten„ Moordrecht Verwater en Co Roovers en Co. Zwolle Dijk, Stadskanaal d. Voort, Aarlanderveen Massa f 29780 A 25777 B f 4500 Massa f 29777 A f 27800 A f25300 Massa f28500 A f29900 A f28960 A f25880 B f 4800 A f 26093 A f25840 A f24196 C. v. Leeuwen, Niejwerk. a.d; IJ. Jansen, Middelburg Parel, Sliedrecht Chr. G. F. de Jong, Gouda Massa f27960 P. Stigter, AmmerBtol A f24100 Massa f27900 Malkhuizen. Driebrug A f 23893 Massa f 27046 W. Ooms, Ammerstol Massa f 27000 GEMENGDE BERICHTEN. Vliegfeesteu te Rotterdam. Het buiten verwachting mooie weer heeft gistermiddag velen naar Waalhaven gelokt, al wist men vooruit, dat de vliegfeesten dezen middag weinig te zien zouden geven. Te 2.40 vertrokken de deelnemers aan de rondvlucht, 34 in totaal, en daarna is het tot by vyven stil gebleven op het vliegveld, uitgezonderd dan de verkeerstoestellen, die neerstreken of voorby vlogen. De deelnemers aan de rondvlucht zyn in Soesterberg ontvangen door den comman dant Van het vliegveld, kolonel Hardenberg. Nadat eenige verfrisschingen waren ge bruikt, is er doorgevlogen naar de hoofd stad over het duider slot, de Zuiderzee en ae Oranjesluizen. Op Schiphol verwelkom de stationschef Thomson zyn gasten. Men heeft den vliegers ververschingen aangebo den, en daarna ging het over Haarlem en verder langs de kust naar Waalhaven terug. Omstreeks zes uur vloog de heer K. A. van Beek met het Pander-toestel P.H.A.D. L. ter hoogte van de Kedlehaven, toen hy een defect kreeg aan den motor, waardoor hy genoodzaakt was, een noodlanding te maken. Hij heeft het toestel op het terrein ten N. van de gasfabriek aan de Keilehaven neergezet, en daar is het door personeel INGEZONDEN. j (Bult«i verantwoordelijkheid dar Redact!»,. i De benoeming vnn den leider der Gemeentel!}ke Ophaal, en Storlingndienjt. Mynheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U opname van het vol gende in Uw blad: Als getrouw lezer der Raadsveralagen dezer gemeente treft het my ,dat wethouder Van Staal over den pasbenoemden heer A, Klomp zich als volgt uitlaat: le. dat dit diploma (van gemeente- financiën) voor deze functie niet van betee- kenis is, daar de benoemde over zoo groote capaciteiten en organisatievermogen be schikt, dat de Raad zich gelukkig mag ach ten dat deze functionai-is benoemd is; 2e. Spreker noemt den benoemde een man van groote capaciteiten met alle diplo- mas boekhouden enz. Ten opzichte van punt 2 is het jammer, dat geen der Raadsleden op de gedachte is' gekomen wethouder Van Staal te vragen, die diploma's te toonen of ten minste ié noemen want dan zou iZ.Ed.Achtb. alleen hebben kunnen nóemen: het praktijk-diplo ma „Mercurius" Wat punt 1 betreft vraag ik my af of de heer Klomp dat organisatievermogen heeft ontplooid te Sliedrecht met 4 man kantoor personeel. Neen Mynheer de Redacteur, de schoen wringt ergens anders. De heer Klomp is een „Keegstra-man" en dat zegt alles! Ik zou ook wel eens willen weten, wat er zit achter de woorden van den Voorzitter: „dat B. en W. aanvankelyk van oordeel „waren, dat de benoemde het vereischte di- „ploma had. Dat bleek later, na de gedane „toezegging, van het maximum salaris niet het geval te zyn.' In een particuliere betrekking wordt zulk een bedriegelyke benoeming direct weer te niet gedaan. Of is hier de benoemde van zekere zyde opgedrongen? Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, EEN LEZER DER RAADSVERSLAGEN. Wegenbelasting. In aansluiting aan zijn bericht over We genbelasting deelt ondergeteekende mee dat weging te Waddinxveen en te Schoonhoven f slechts kan plaats hebben na voorafgaandj schriftelijk verzoek aan den IiiBpecteur, ook wanneer het betreft weging te Waddinxveen 1 op Vrijdag van 2—4 uur en te Schoonhoven op Woensdag van 9—12 uur. De Inspecteur KLINKENBERG. RADIO-NIEUWS. Programma voor heden. Hilversum: 5.30 Vooravondconcert.' 7.Verkiezingsredevoeringen (buiten verantwoording van de A.V.R.O.) comm. C. C. en V. B. 7.30 Concert. V.A.II.A. 8.Ontwapenings-comité-uit- zending. 9.16 Concert. 10.16 Populair concert. 11.Gramofoonplaten. Huizen: 5.Gramofoonplaten. 6.25 Journ. overzicht. 6.40 Spreekbeurt. 7.25 Concert. 11.Gevarieerd programma. Hilversum, 1072 M. 9.00 V.AJt.A. Mededeelingen v. -d. Aig. Ned. Bond v. Postduivenlieflhebbers. 9.012 V.A.R.A. Gramofoomtiuziek. - 9.10 Esperantoberichten. 9.25 Concert (Orgel en viool). 10.30 V.P.R.O. Dienst in de Remonstrant- sche kerk te Amsterdam. 12.0012.30 Episode uit „Merijntje Gij- zen" door Leo Straus. 12.30—2.00 Concert te geven door de Kon. Militaire Kapel (Grenadiers en Jagers, Den Haag). 2.002.30 A.V.R.O. Tooneel half uurtje. James Joland interviewt Fritz Hirsch. 2.303.16 Populaire muziek door het A.V. R.O.-Kwintet. 3.153.45 Vocaal Concert door de Man- nenzangver. „Werkmanslust", Krommenie. 3.455.00 Middag-Concert door het Om roeporkest, o. 1. v. Nico Treep. 5.006.00 V.A.R.A. Kleuteruurtje. 6.00—7.30 VA.R.A, Orkestconcert. 7.308.00 Gramofoonmuziek. 8.00 Tydsein van de A.VJl.O.-Klok. Pers en Sportberichten van Vaz 'Dias. 8.16 Aansluiting van het Kuihaus te Scheveningen. Huizen, 298 M. (Na 6 uur 1875 M.). K. R. O. kerkdienst op 1876 M. 8.259.20 N.C.R.V. Morgenwijding i. d. Evang. Lutheroche Gemeente, Hilversum. Met koorzang. 9.3012.00 K.R.O. Hoogmis in de St. Servaaskerk te Maastricht. Gem. maivnen en knapenkoor. 12.301.30 Concert door het K.R.O.-Trio. 1.302.00, K.R.O. Literaire causerie over een Spaanse he schrijver. 2.002.30 K.R.O. Causerie. 2.304.80 Concert door de R.K. Muziek- vereeniging. 4.305.00 K.R.O. Ziekenhalfuurtje. 5.36 N.C.R.V. Dienst i. d. Ned. Herv. Kerk te Doorwerth-Heelsum. 7.308.00 KJt.O. Causerie over de con gregatie van de Paters v. d. H. Geest in Weert 8.01 K.R.O. Voetbaluitslagen. 8.10 K.R.O. Ooncer. Orkest en vocaal Trio. 10.46 K.R.O. Epiloog. Koorzang. 9.30 Nieuwtber. Zotidag 30 Juni. OU DA. Remonstr. Kerk, 10/ u. v.m., D<*.L. R. v. d. Broek van Berkenwoude. I.utherschs Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. nm. Ds. B. Roorda. Ver. Oalvyn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142. 10 u. vm. en 5% u. n.m. Ds. J. Enkelaar <f| van Ouderkerk a. .d. IJssel. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. 5 Mi u. n.m. Ds. R. Kok. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. m S 5 u. n.m. Ds. J. B. Croes. Soc. de Réunie. Vereen, v. Vryz. Herv. 10% u. v.m. Ds. H. W. Bloemhoff van Hille-'Js gersberg. .AMMERSTOL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Hugenholt*. f Doopen. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Mr. A. A. J. Rijkeen. Remonstr. Kerk. Geen dienst. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. De heer A. v. Barneveld van Delft. Geref. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 n. n.m. De heer W. C. de Jonge. OQIKDBRAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. Leenmans. HAASTRECHT. Ned. Herv.. Kerk, 10 u. v.m. D«. A. LeiuUtr» Geref. Kerk, 10H u v.m. en 714 u. n.m. D» heer den Boer ,cand. te Amstelveen. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. D». B. Nieuw- Inirg STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De. B. J. Kenle. Evangelisatiegebouw, 9'A u. v.m. en 614 u. n.m. Ds. van Montfrana van Barneveld. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. vjn. De. W. Deur. 614 u. n.m. Leeedienst. Remonstr. Kerk, 10 u .v.m. Da. W. J. van Nooten. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. C. Bouthoorn, Em. pred. te Zeist NIEUWERKEKK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en u. n.m. Ds. J. L. Dippel. LAND- EN TUINBOUW. De Leeuwarder veemarkt. Uitbreiding- Gisterenis te Leeuwarden, op den avond van den dag, waarop de uitgebreid veemarkt geheel officieel in gebruik worden genomen, geopend het nieuwe g®" deelte der veemarkt weüflte thans 3 H groot is, plaats biedt voor 7000 stuks vee en kalveren, 3000 varkens en 6000 stuw wolvee. p De burgemeester, jhr. mr. J. M. van »ey ma, g«f een historisch overzicht te* ver- duideiyking van de uitgevoerde werken- Spr. bracht hulde aan den directeur der ge meentewerken en den veemaïktme#«w voor de uitwerking der plannen en gaf te slotte een beeld van den aanvoer op deze markt ~»%i Donna voerden het woord de heeren Hartelust namen? de Friesche Kamer van Koopha»ldel' Blink namens de Friesche Maatschappy van Landibouw, Kooiman, voorzitter van den Bond van Marktmee.-- Wiersma namens den Bond van Ves- handeiaren in Friesland, Turksma, oud- voorzitter van den Nederlandschen Bond van Veehandelaren, Wynalda namens den prieschen Slagershond, en Van der Wal na- jnang de Nieuwe Leeuwarder Slagersver- eeniging- De burgemeester dankte. Daarna werd «en rondgang over hot nieuwe gedeelte ge daan. SPORT BN WEDSTRIJDEN. KORFBAL. Ter Gouw IZuiden comb. j)eze ontmoeting welke vorige maal afge keurd werd, wordt nu morgen om 11 uur op 't sportterrein gespeeld. M.R.C. Juniores—Ter Gouw Juniores. Donderdagavond j.l. speelden de „TJpr Gouw" juniores te Moordrecht tegen de M. K. C. Juniores en wisten een 30 overwin ning te behalen. Tully v. d. Akker doelpuntte 2 maal in D. van Houten bracht de derde door de mand. Een goed begin voor onze jeugdige korf- ballende stadgenooben WATERPOLO. Ned'erlandsche Zweinbond. Het programma voor Zondag luidt: le klasse (heerenAmsterdam: D.J.K. I L.Z.C.I; Rotterdam: Maas IA.Z. I; Gouda: G.Z.O. IDolfijn I. Reerve le klasse: Gouda: G.Z.C. II r D.J.K. II. ADVERTENTIEN. Heden overleed plotseling te Driebergen onze lieve Vrouw, Moeder en Dochter khul in den ouderdom van 50 jaar. C W. VAN STAPEI.E M. G. VAN STAPELE G. W. VAN STAPELE G. W. SCHUT Geen Hezoek. GOUDA, 28 Juni 1929. 24 Door den E.A. Heer Rechter-Corfimissam in het faillissement van J. SANDERS, ijzer handelaar te Gouda, is bepaald: le. dat de indiening der schuldvorde ringen aan den curator moet plaats hebben vóór' 8 Juli 1929 en 2e. dat de verificatie-vergadering zal gehouden worden op Maandag 22 Juli a.s., des voormiddags te 11/ uur, in het Paleis van Justitie aan den Noordsingel te Rot terdam. De curator, Mr. S. H. SMIT. Wyóatraat No. 6 te Gouda. GEVRAAGD een net Te bevragen: GOUWE 15. GEVRAAGD. net Meisje, voor d. en n., zelfstandig kunnende werken. Loon 35.p. hulp van werkster. J. ZIJDERLAAN, VMapark 10, by Ceintuurbaan, Hilletgersberg. 12 Mevrouw Dr. VAN LEEUWEN, Laan v. Meerdervoort 551, den Haag, VRAAGT zoo spoedig mogelijk voor noodhulp of vast een v. g. g. v. P. G. Hoost loon. Meerdere hulp aanweaig. 14 voor Credieten en Hypotheken. Zeer billijke condities. Brieven onder No. 2070, bureau Goudsche Courant, Markt 31. SPOTKOOPJE. Een mooie sterke TE KOOP. Te bevragen: BURG. MARTENS- SINGEL 9. Mevrouw! KUST, voor het vernieuwen van Uw MEUBELEN uit onze stalen en U bent tevreden. Aanbevelend, W. VERMIJ ZOON Lage Gouwe 10, Vrouwensteeg 22 Telefoon 419. GEVRAAGD aan de GEMEENTE LICHT FABRIEKEN te GOUDA, afd. Electriciteit een goed bekend met kabelwerk, hoog- en laag- spanningsinrichting, in tij de lij ken dienst, op proef voor een vaste aanstelling. Loon premievry pensioen. Langdurige praktjjk en diploma van Electromonteur strekt tot aanbeveling. Brieven met omschryving der praktyk, genoten opleiding, afschriften diploma's en getuigschriften in te zenden vóór 8 Juli a.s. aan de Directie. 20 met vele buitenklanten, waaraan nog verbonden den verkoop van Boter, Melk, enz. Overnamesom billijk. Adres onder motto „Melk" aan het Bureau van de Goudsche Courant, tegen hooge rente op goederen met 3 maal overwaarde. Aflossing nader overeen te komen. Brieven onder No. 2012 bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 TER OVERNAME AANGEBODEN: een op volkrijke stand gevestigde Op mooie stand aangeboden, fri9sehe groote met goed pension, voor ééo of 2 Heeren tegen billijken prijs.' Brieven onder No. 2003 bureau Goudsche Courant, Markt 31. N.V. Groothandel en Aardewerk fabriek v.h. CORNs. JONKER ZOON Gouda, VRAAGT GEVRAAGD. Brieven onder letter B aan het bureau van de Nieuwe Zuid-Hollander 20 Prijswinnaar laatstgehouden Goudsche Veetentoonstelling van uitsluitend eerste Klas Blank Vet 1,20 per pond 1.20 1.30 j V- <- I -sr.. K a I f s v I ees c h Fricandeau .1.40 per pond Blinde Vinken r« Oesters en Biefstuk Lappen Gehakt en Polet Rollade Borst en Nierstuk. PRIJSCOURANT OP AANVRAAG. Hoogachtend, O. TEEKENS Ol., Lange Tiendeweg 49. Slagroom mot aardbeien Heerlijk Lekker Beleefd aanbevelend, Oudste adres voor Echte Goudsche Siroopwafelen en Sprits. GEVRAAGD. Serieuze reflect, aanmelden LEWENSTEIN, Kleiweg 88. GEVRAAGD wegens militairen dienst tegen halt Juli een nette liefst met de bakkerij bekend en goed kunnende fietsen. Adres: A. J. SMIT, Gouwe 25, Gouda. GEVRAAGD: twee flinke Adres: Firma A. de WEGER, Machinefabriek, Gouda. Het is ons een voldoening U mede te deelen, dat Maandag 1 Juli de 6de arbeidskracht in onze Schoenmakerijen 6. Martenssingel 123 en Spoorstraat 21 werkzaam wordt. Dankbaar voor het genoten vertrouwen, waardoor dit meffl mogelijk is geworden, hopen wij op onzen weg dat is voort te gaan. 6 PERSONEN en 8 MACHINES staan dan ten dienste, om Uw schoenreparatie zoo spoedig nwgelijk af te leveren. HEEREN ZOLEN EN HAKKEN DAMES ZOLEN EN HAKKEN 2.25. 1.75. Aanbevelend, MAAT- en REPARATIEWEDE. ISgF Op verlangen wordt aan huis gevraagd. I HET BESTUUR van de afd. Gouda van de Zuid-Hoiandsche Vereeniging „HET GROENE KRUIS" bericht, dut vanaf MAANDAG I JULI het Con sultatie-Bureau voor Zuigelingen GE VESTIGD is Het bureau ia van 1 tot 3 uur ge opend. C. J. M. KROON, Voorzitter. M. J. GONDA-DERKSEMA, Secretaresse. De van ouds bekende van is wederom gearriveerd aan de KLEIW EGSBRUG. Hy hoopt het vertrouwen, dat hy gedurende 25 jaren de eer heert ge had te mogen genieten, ook dit jarr zijn deel mag zijn. ZONDAGS GESLOTEN. Bekroond met Zilveren Medaille. POFFERTJES 25 cent. WAFELS 121/2 <«nt. TURFMARKT 120, maakt bekend, dat door haar met ingang van MAAND AO 1 JULI a.s. de gelegenheid wordt opengesteld zich te verzekeren tegen de Ver- pleegkosten en Operatiekosten, ont staan door het verblijf in de TWEEDE KLASSE van een Ziekenhuis. 75.000 CONTRIBUANTEN. Vraagt circulaire. 32 EXTRA AANBIEDING Colb. Cost, naar Maat 40.- in 8 dessins. Kleermakerij KEIZERSTRAAT 38 GgUDA. voor Uw zaak eon VERBANDTROMMEL A of B volgens voorschrift Arbeidsinspectie, vak kundig samengesteld en billijk in prijs. J. O. LAMGERAAR Ged. Drogist. BURG. MARTENSSINGEL 109 - Tel. 739. Voor CACTUSSEN en VETPLANTEN naar een Billijk Adres en dit is Zie de etalage. GROENENDAAL 107 (bij de Gouwe). Mark Betuwe - 80 ot. p. pond» pot LIMONADE SIROPEN 76 oent per fleich J. C. PICKWIILIR L. TIENDEWEG 45. TEL. 549. van 1 Kilo thans I 1 20 per stuk. Kaas- on Boterhandel P. G. TEEKENS GOUWE 53—55 ONTVANGEN: een schitterende collectie LAGE PRIJZEN. Aanbevelend, 10 de nieuwe gezondheidspijp Systeem Big-Ben Kleiweg 87 voor Morgensigaartje Sumatra en Voratenlar den dekblad. - Geurig en Fijn bi] 'lt kist 5korting. Kleiweg 87

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 4