Tiineniiaiisjonp GOODSCHE EOllHT hTm AW lor bV* nette Slagersjongen net Dagmeisje Jongste Bediende Bekwame Schilders Pension Villa Nelly IEDEREEN P. DEKKER Saucijzen en Versche worst KliiniAorbrcbs 8 riiels fl-. Q. QABRY pkjsdikbëurten. Gsrrllje Manna van der Groei een jongste Bediende (m) Bekwame Schilders Huisje mst grond flink Burger Woonhuis Beneden-Zitkamer Geld beschikbaar „HET GROENE KRUIS" Buitenlandsche Vogels. VELDKAMP, Groenendaal 9. Telefoon 680 fen, een te rijkelijke voedselopname, etc,, etc. kunnen, evenals bij de maag, ook hier oorzaak zijn van een darmkatarrh, een ont- 6 te king van het slijmvlies, dat zich aan de binnenzijde van den darmwand bevindt. Het meest op den voorgrond tredend verschijn sel is nu bij deze aandoening naast de di- arrhee de buikpijn. Deze laatste wordt ver oorzaakt door abnormale prikkelingstoestan- den, welke weer op hun beurt teweeg ge bracht worden door het ontstekingsproces, waarin het slijmvlies van den darm ver keert. Sterk» peristaltische bewegingen wor den in 't leven geroepen en de dunne vloei bare darminhoud WQrdt hierdoor in een vrij snelle beweging, in ieder geval veel snel ler dan normaal, voortbewogen en naar bui ten gebracht. Hierdoor is het niet mogelijk, dat deze waterhoudende materie wordt in gedikt h Aldus moet de diarrhee verklaard wor den. Gevoelen wij onder normale omstandig heden de peristaltiek van het -darmstelsel niet, zoo uiten zich deze darm bewegingen, wanneer zij boven de normale grens uit gaan, in pijngevoel. Tenslotte wil ik niet eindigen, zonder u er op te wijzen, dat wy de zaak niet mogen omkeeren en denken dat iedere diarrhee berust op een ontstekingstoestand van het slijmvlies van den dikken darm, Ook zonder katarrh daar ten plaatse kan dunne faecaal- massa te voorschijn treden. BINNENLAND. Motie van vertrouwen in Gouv. Fruytrer. Door den Raad van Bestuur van Curasao aangenomen. Reuter seint uit Willemstad dat de gou verneur den Raad van Bestuur er van in kennis heeft gesteld, dat hy aan de Neder- landsche regeering heeft medegedeeld, be reid tot aftreden te zijn, indien men van oor deel is, dat hem in verband met de raid eenige blaam treft. De Raad van Bestuur nam een motie van vertrouwen in den gou verneur aan. Voorts werd een telegram aan den Nederlandschen minister van Koloniën gezonden, waarin wordt verzocht een onder zoek in te stellen naar de kwe3tie der ver antwoordelijkheid in verband met de hou ding der politie-autoriteiten op Curasao, terwijl ten slotte maatregelen worden ver langd, ten einde volledige bescherming van het grondgebied van West-Indië in de toe komst te waarborgen. De overval van Willemstad. Het te St. Domingo verschijnende blad Listin. Diario van 17 Juni publiceert een interview met den schipper van den schoe ner Maria Consuelo, die Zondag 9 Juni in de haven van Curasao aangekomen en en kele dagen daarna naar St. Domingo terug gekeerd was. Aan dit onderhoud wordt het volgende ontleend: Men zegt, dat een aantal burgers van de Dominicaansche republiek aan don overval hebben deelgenomen. Deze zyn zonder twij fel met de Venezolanen aan boord van het stoomschip Maracaibo naar La Vela de Coro vertrokken. De Dominicanen, die niet be- trokken waren bü de beweging. bleven thuis en velen hunner zyn met de Maria Con suelo naar St. Domingo teruggekeerd. De schipper twijfelt er niet aan, of zy zyn van Curasao vertrokken uit vrees voor een ver volging, daar er reeds eens op Curasao een werkstaking is voorgekomen onder leiding van Venezolanen en Dominicanen. Deze stonden slecht aangeschreven bij de politie en na de laatste gebeurtenis lag het voor de hand dat de achterdocht zou toenemen. In het bovenstaande dagblad komt ook een verhaal voor van een uit Curasao te St. Domingo City aangekomen reiziger, vol gens wien het voorgevallene op verschillen de wyzen wordt voorgesteld. Hij beweert echter, dat, naar de meest verbreide lezing, generaal Urbina met iemand anders naast zich en op omstreeks veertig meter gevolgd door ongeveer vijftig man, den schildwacht van het fort te lijf ging, waarop deze met zyn bajonet uitviel. Urbina ontweek hem, maar diens begeleider werd getroffen; Ur bina bracht den schildwacht een sabelhouw op het hoofd toe, tengevolge waarvan deze gesneuveld is. Aardewerk en Porcelein. Nieuwe export-belemmering? Het Tweede Kamerlid de heer Hermans heeft den minister van Buitenl. Zaken de volgende vragen gesteld: Was den minister bekend het voornemen van de Vereen. Staten van Amerika, om de reeds hooge invoerrechten op aardewerk en porselein nogmaals te verhoogen, zelfs tot 100 pet. van de waarde Werd dan door den minister een poging beproefd, om voor Ne derland gunstige uitzonderingsbepalingen te verkrygen? Zoo ja, kan de minister dan reeds mededeelen,., welk resultaat deze po ging heeft gehad of vermoedelijk hebben zal? •Snelle evolutie. Op 3 Mei van dit jaar was de heer Floris Vos nog lid van den Vrijheidsbond, 13 Mei was hij vice-voorzitter van de Middenpartij voor stad en land, 3 Juli werd hij gekozen 4 tot Kamerlid, 4 Juli deelt hij mede aan de V. D. te zijn verwant. GEMENGDE BERICHTEN. Weer drie geheimzinnige branden in Rotterdam. De burgerij maakt zich ongerust. Het aantal geheimzinnige branden in Rot terdam blijft aunhouden. Gisteren halfvijf weid brand ontdekt bij een kapper. P., in de v. Oldebarnevldstraat. Even later ont stond brand in een pand aan het Slagveld, bij de Algem. Handel Mij. in Indische pro ducten. Terwijl men druk bezig was hier het vuur te bestrijden, werd ontdekt, dat het aan de overzijde van bet Hofplein gelegen per ceel 3b Haagscbeveer, waar de drukkerij van de firma Elze en Lazarus gevestigd is, in lichte laaie stond. De bovenverdieping brandde geheel uit, en hoewel het materiaal onmiddllijk bij den brand was (de vorige De totale uitslag van de Kamerverkiezing. De laatste cüfers. De gisteren gepubliceerde cyfers van de stembusuitslagen waren nog niet volledig. Uit de nagekomen telegrammen kunne-: thans de volgende officieuse-uitslagen wor den vastgesteld van het geheele land en van den Kieskring Leiden. In volgorde van grootte zyn op de politie ke partyen de volgende steonmencyfers uit- RK. Staatsparty S. D. A. P A. R. Party Christ. Hist. Unie Vrya. Dem. Party Staatk. Ger. Party Comm. Party-de Visser Comm. Party-Wynkoop, herv. Ger. Staatsparty Platteiandersb.-Braat Nat. Boeren- en Tlim it. K. Volksparty Groep-Ter Hall Rev. Spc. Party .7 Midd.p. v. Stad en I.nnd Aig. Bond v. Middenst. Christ. Dem. Unie Verb. v. Nationalisten S.-D. Volksp. v. d. Fioeg in 192j 1.001.57-1 391.474 305.587 226.409 249.102 187.185 37.622 36.7,0 1 i 12.655 In 1925 lyst-J)e Boer. Kieskring Leiden. In den Rykskieskring Leiden zyn volgens de niet-officieele telling uitge bracht 178.079 geldige stemmen tegen 149241 in 1925, als volgt over de partijen verdeeld: 1929 1925 Rev. Soc. Party 525 472 Comm. Party Wijnkoop241 Staatk. Geref. Party 7990 6297 Anti-Rev. Party 24971 24981 Soc. Econ. Volkspartij 206 Christ. Hist. Unie 30594 25S48 R. K. Staatsparty 46Ö84 41049 Middenpartij voor Stad en Land (Fl. Vos) 1269 Plattelandersbond Braat 1390 2332 Kleine Winkeliers 101 Comm. Party De Visser 713 663 Chr. Dem. Unie 676 S85 Vrijz. Dem. Bond 7229 5213 Nat. Boeren- en Tuinders- bond 63 465 Herv. Geref. Staatsparty 2853 2456 Verbond van Nationalisten 142 S. D. A. P26269 21020 Dem. Party 290 1126 Vrijheidsbond 14059 12186 Pederat. Verband (Ter Hall) 751 1794 H. K. Volkspartij (Arts) 373 691 brand had op 200 M. afstand gewoed), duur de het tot kwart over zeven, eer het vuur bedwongen was. 'De groei der Hevea-fabrieken. Dat één" dezer dagen by de Hevea fabrie ken te Heveadorp (Gld.) de duizendste ar beider zyn intrede heeft gedaan, geeft ons aanleiding te meenen, dat net onzen lezers wel zou interesseeren het een en ander uit de geschiedenis en de organisatie dezer fa brieken te vernemen. In het jaar 1909 werd de oorspronkelijke Hevea-fabriek te Hoogezand (Prov. Gron.) opgericht, in welke fabriek op bescheiden schaal met de fabricage van rijwielbanden werd begonnen. Al spoedig verwierf zich het Hevea-fabrikaat, zoowel in het binnen- als in het buitenland, een buitengewoon gunstige reputatie en het bedrijf nam dan ook voortdurend in omvang toe. Reeds na enkele jaren bleek het, clat de fabriek te Hoogezand niet beschikte over voldoende capaciteit om aan de steeds toenemende vraag naar de Hevea-artikelen te kunnen voldoen, waarom dan ook naar grooter fa brieksterrein werd uitgezien. Dit terrein vond men in de omgeving van Arnhem, op een uitgestrekt gebied van de vroegere gemeente Doorwerth, zeer gunstig gelegen aan de Rijn. Daar werd in 1916 ge vestigd de N.V. Vereenigde Nederlandsche Rubberfabrieken, in handel en wandel mer bekend als de Hevea-fabrieken. De fabriek bij Arnhem breidde zich voortdurend uit en staat tevens daar aan den Rijn een geheel modern georganiseerde rubberfabriek annex schoenfabriek, waar men nooit denkt aan- rusten op zijn lauwe ren, maar waar men voortdurend bezig is te zoeken naar meerdere verbeteringen en vervolmaking van het product. De omvang van het bedrijf kan men zich eenigszins voorstellen, wanneer men bedenkt, dat de officieele aardrijkskundige naam van het terrein thans Heveadorp is, dat bestaat, be halve uit de vele fabrieksgebouwen, uit 175 woningen, uitsluitend bestemd voor de be ambten en arbeiders der Hevea-fabrieken. Naast de Hevea-rijwielbanden, behooren de Gres lederschoenen met rubber-onder werk en de Rublin linnen schoenen met rubber-onderwerk wel tot de voornaamste producten der Hevea-fabrieken. Teneinde de producten zoo goed mogelijk te vervaar digen en om tevens onafhankelijk te zijn van anderen, beschikken deze fabrieken over vele grootere en kleinere nevenbedrij ven. Zoo vindt men te Heveadorp een eigen twijnery, weverij en ververij, gieterij en machinefabriek. Al deze afdeelingen werken geheel zelfstandig en leveren de grondstof fen en halffabrikaten, welke voor de eigen lijke fabricage-afdeelingen noodig zyn. Het buitengewoon groote belang van eigen neven-bedryven is duidelijk; immers men kan nu tijdens het heele fabricageproces, dus vanaf de ruwe grondstof tot het ge reed product, een voortdurende nauwkeu rige controle uitoefenen, de beste waarborg voor een in alle opzichten onberispelijk fa brikaat. Het spreekt vanzelf, dat het goed- werken van' deze controle alleen kan ge schieden, doordat de fabriek beschikt over een staf van bekwame technici en chemici, welke deskundigen bovendien voortdurend in een eigen laboratorium naar nieuwe ver beteringen van het product zoeken. De productie der Hevea-Fabrieken be draagt thans ruim tienduizend rijwielban den per dag en ruim tweeduizend paar schoenen per dag, cijfers, die buitengewoon hoog zyn voor Nederland. STADSNIEUWS. s 1 III TAPIS BELGE Hl KARPETTEN FIRMA B. DE O SG MEUBILEER1NC - GOUDA RADIONIEUWS. Programma voor heden. Hilversum 6.01 Vooravondconcert V.A.R.A. 8.00 Concert. 10.45 Levenliedjes. 11.15 Gramofoonplaten. Huizen: - 5.00 Gramofoonplaten. 5.45 Journ. overzicht. 7.10 Concertavond. 10.45 Gramofoonplaten. Daventry: 7.05 Confiert. 9.50 Studenten-liederen. 10.40 Dansmuziek. Zondag 7 Juli. Hilversum, 1072 M. 9.00 V.A.R.A. Mededeeiingen van den Alg. Ned. Bond v. Postduiven Liefhebbers 9.02 V.A.R.A. Gramofooniiraziek. 9.10 V.A.R.A. Mededeeiingen in Esperanto. 9.40 V.A.R.A. Lezing over: Twee jaren Arbeiderssport, 10.00 V.A.R.A. Orgelconcert. 10.30 V.A.R.A. Leziug over Gustav Mahler. 10.45 V-A-R-A.' Orkestconqert ra. m. v. soliste. 12.00—12.30 Lezing door J. Bruna over Su riname. 12.30- 2.00 Luuchmuziek door het A.V.R. O.-Kwintet. 2.00—2.30 A.V.R.O. Tooneelhalfuurtje. Ja mes Yoland interviewt Fritz Hirscli. 230— 3.30 Concert met, medewerking van het Mandoline-orkest „Con Amore". 3.30—5.00 Middagconcert door hetOmroep- orkest o.l.v. Nico Treep. 5.00-6.00 Kleuteruürtje. 6.30 V.P.R.O. Wijdingsuur uit de Studio. 8.00 Tijdsein A.V.R.O.-Klok. Pers- en Sportberichten van Vaz Dias 8.15 Kurhaus te Schevëningen. Uitzending van het Solisten-Concert uit te voeren door liet Residentie-orkest. Na afloop van het Concert: Gramofoomnuziek. sjluizen, 298 M. (Na 6 uur 1875 M.) 8.30-9.30 Morgenwijding (K.R.O.) 9.50 N.C.R.V. Kerkdienst in de Evang. Luth. Kerk (Nieuwstadt) te Weesp. 12.30-1.30 K.R.O. Concert door K.R.O.- Trio. I.30—2.00 Lezing overDe Ned. R.K. kerk- muziek-school. 2 00-2.30 KRO. Lezing over; I)e figuur van Sigrid Unsett. 2.45—5.00 K.R.O. Uitzending van de plech tigheid te St. Willebrord ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes voor de zieken. Harmo nie en koor. 5.50 N.C.R.V. Kerkdienst in de Oosterkerk te Utrecht. 7.30—8.00 K.R.O. Lezing over: Het Boek Job. 8.01—8.10 K.R.O. Praatje door den voor-, zitter der K.R.O. 8.10—8 20 K.R.O. Intenties van het Apos tolaat des Gebeds. 8.20—10.45 K.R.O. Orkest-concert m. m. v. solisten. 10.45 K.R.O. Epioloog. Daventry 1554.4 M. en Londen, L O, 356.3 M. 10.50 (all-JLav.) Tijdsein en weerbericht. II.20—11.60 Speciale pankdienat voor het herstel van den Engelschen Koning. 3.50 Militair concert door het Radio Mili tair Orkest o.l.v. Walton O.Donnell. 5.35 Miseie-eauserie door dr. Edith Brown, M. A., M. D. L. R. 0:7P. Onderwerp: Ma king Doctors of India's Daughters. 5.50 Engelsche welsprekendheid. Preek, gehouden door John Henry in St. Mary's Oscott, 13 Juli 1852. 6.05-6.35 Baeh-Kerkcantate No, 9. ,.Es ist das Heil und kommen her". 8.20 Drumhead Service. Uitzending uit Castle Park. 9.05 Liefd. omroep ten bate van „Cancer Hospital" door Lork Moynihan, K. C. M. G., President van „Royal College of Surge ons". 9.10 Weerbericht en nieuwsberichten. Plaatselijk nieuws (alleen) Dav.) Scheeps berichten. r 9.25 Licht Symphonie concert door het Ra dio Symphonie Orkest o.l.v.Godfrey Erown. 9.55 Cornelia Bronsgeest. 10.50 Epiloog. Hebt U PERSONEEL noodig? Zoekt U PLAATSING? Plaats dan Zaterdags Uw AANVRAGE in de leder leest ze dan I Inzending tot Zaterdagmorgen 9 uur aan het Bureau MARKT 31 GOUDA, C Juli 1929. Geslaagd. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen vee artsenijkunde le gedeelte de heer J. P. W. Anemaet alhier. In de Commissie, welke in 1929 belast is met het afnemen van het examen ter ver krijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs in de begin selen der landbouwkunde en in de beginse len der tuinbouwkunde, is benoemd de heer Ir. W. J. Huisman, Rykszuivelconsulent alhier. Theor. Tandheelkundig examen. Aan de Universiteit te Utrecht is ge klaagd voor het Theor, Tandh. examen eer ste gedeelte de heer G. J. Baerents alhier, le Ged. Cand. examen veeartsenijkunde. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht id ge slaagd voor het eerste gedeelte candidaats- erramen veeartsenijkunde de heer W. H. van Hulzen, alhier. H. B. S.-kamp. Het jaarlyksche H. B. S.-kamp, onder lei ding van Dr. W. Zuydam, zal dit jaar vóór 't eerst in 't buitenland worden gehouden en wel in Vresse sur Semois in de Ardennen, dicht by de Fransche grens. Het kamp duurt 11 dagen, van 17—27 Juli. Er zyn ditmaal 69 Goudsch Chr. Jeugdcentraie. Zaterdag 13 Juli a s. zal er op het terrein van de ijsbaan te Stolwykersluis nam. 4 uur een landdag feliouden worden door de Goudsche Chr. Jeugdcentraie. Als sprekers zullen optreden: Dr S. Berkelbach v. d. Sprenkel en Ds. lierman Knoop van Rot terdam; Ds. H. Dijken Gzn. en Ds. J. J. Si mon te Gouda. Medewerking verleenen de Chr. Muziekver. Eén schoolreisje. Dinsdag werd er door de Muloklassen dei- Pr. Julianaschool een welgeslaagd reisje naar de Rotterdamsehe havens en het vlieg veld Waalhaven gemaakt. Een der onder wijzers kon de verleiding niet weerstaan om even een luchtreisje te Vereeniging voor Huisvrouwen. De afd. Gouda van de Ned. Vereeniging voor Huisvrouwen heeft in navolging van andere afdeelingen een eigen orgaan in het leven geroepen, dat vanaf heden als Maand blad verschijnt onder redactie van Mevr. D. A. Cramer—iSchaap, Mevr. A. Vroman Vromen, Mevr. G. J. Pannevis—van Hullen en Mevr. J. E. Tieter—Brinkman. In het eerste nummer wordt in een voor woord het doel der uitgave uiteengezet: een band te vormen, die de leden nauwer aan elkander bindt. Het orgaan wil zyn een goede raadgever in alles wat het huishouden aangaat. De af- deelingsberichten worden er in opgenomen en verslagen vën excursies en voorts aller lei wetenswaardigheden enz. Het eerste nummer bevat o.a. een geïllu streerd artikel over De Plassen, met het qpg op een boottocht, welke de leden op 15 Juli op de Plassen zullen maken. Het is een aardig ergaan, dat zeker be langstelling verdient. „Permanent Waving". Dé heer Key, dames- en heerenkapper, Dubbele buurt alhier heeft aangekocht een toestel voor blijvende haargolving de z.g. „Permanent Waving". Dit is iets bizonders voor Gouda, want tot nóg toe moesten de dames die haar kapse' op deze wijze behan deld wilden hebben, elders aankloppen. Voor bijzonderheden deze bijzondere haar- behandeling betreffende, raadplege men de advertentie in dit nummer, en men verzuime niet een kijkje te n^men ln de etalage van Nden heer Key. Afscheid Dr. 9- S. Hoogstra. De huldiging van Dl. S. S. Hoogstra, die, na meer dan 26 jaren het directoraat van de Rijks Hoogere Burgerschool allyer te hebben waargenomen, met September a.s. het middelbaar onderwijs gaat verlaten, door leeraren, leerlingen. oud-!eeraren en oud-leerlingen, zal plaats hebben op 13 Juli, namiddags om half drie in de zaal Kunst min van de Soc. „Otric Genoegen". Als blijvend aandei.ken aan Dr. Hoogstra zal in de hal van de school een bronzen pla quette worden aangebracht met zijn beel tenis. Voorzitter van het huldigingscomité is Dr. W. Zuijdam, Secretaris de heer C. J. J. Bosch. Verder maken van het uitvoerend comité deel uit de Neren K. Spoelstra en Ir A. M. Kuysten en Mevr. J. Slop—IJssel- styn. Jollenwedstrijd. Op de Reeuwyksche plassen organiseert de Roei- en' Zeilvereeniging „Gouda" Zon dag 7 Juli haar derde Jollenwedstryd. Dc aanvang is bepaald op 10% uur. Waarschuwing. De Hoofdcommissaris van Politie te Gro ningen maakt bekend dat onbevoegden gel den inzamelen voor de Groningache Blrn denvereeniging. Tegen betaling van een kwartje ontvangt men een bonnetje waarop staat: „Groningscl.e Blindenvereenrgrng. Ontvangen de somma van 25 cent als bij drage voor de werkverschaffing aan de Gro- ningsche blinden. Aangezien genoemde ver eeniging op deze wijze geen gelden verza melt, staat vast, dat de door het publiek gegeven kwartjes niet voor het genoemde doel wordt benut. Kerkconcert van. de afd. Gouda van Mij. tot Bev. dor Toonkunst. Het gemengd koor van Toonkunst aal Dinsdagavond a.s. 9 Juli in de St. Jauakerk gehoore brengen de „Johannea-Paeeion" van Johan Bach. Voor het eerat zal to Gouda de Iijdenage- schiedenia van Jezna, Sn dit door den com- poniat zoo uiterst fijn muzikaal doorvoeld tk, worden uitgevoerd. Het bestuur heeft even geaarzeld dit werk in studie tenemen, gezien de vele kosten hieraan verbonden, maar het twijfelt er niet aan of de muziekliefhebbers zullen het op prijs stellen dit mooie concert te hooren en in grooten getale naar de St. JanBkerk komen. Parkeeren op Kleiweg en Hoogstraat. Naar wy vernomen zal voortaan gelegen heid worden gegeven voor auto's en andere Jij- en voertuigen om opden Kleiweg en de Hoogstraat te parkeeren. Het ligt in de be doeling die parkeergelegenheid te bieden aan de Oostzijde van die straten op den tweeden, vierden en zesden dag der week en aan de Westzijde op den eersten, derden, vyfden en zevenden dag. Herdenking van hel 300-jarig bestaan van de Reomnstrantsche Kerk. Op Zondag 15 September zal het 300- jarig bestaan van de Remonstrantsche Kerk feestelijk worden herdacht. Schoolreisje. De hoogste klassen van School no. 7, hoofd de heer C. 3. de Ruwe, maakten g'steren een welge3iotgd schoolreisje naar IJmuiden, heen over den Haag, Leiden en Haarlem en terug via Amsterdam. Thalis-bioscoop. Carnavals Prins. Het programma opent deze week in het Thalia-theater weer met marsch en jour naal. Daarna draait als eerste hoofdfilm „De Carnavalsprins". Herr Baron, -de carnavalsprins, ontvangt van zijn oom een gewichtige opdracht. Maar daarvoor moet hij zijn leven als bon-vivant vaarwel zeggen. Een afscheidsfeestje aan een zestal hartsvriendinnen zal het slot zijn. Door toeVallige omstandigheden gaat dit niet door. Maar wel wordt de jongen heer in plaats daarvan doodelijk verliefd op een schattig wirikeldainetje. Door deze ver geet hij de gewichtige opdracht van oomlief om een meerderjarig geworden Barones van het pepsionnaat af te halen, teneinde haar te bewegen, haar zeer groot vermogen op hun bank te laten staan En als mijnheer de Baron den anderen morgen vaif een nachtfuiven thuis komt, wordt zijn nieuwe vlam aangezien voor de Steeds vermakelijker wordt de situatie, vooral ook als tenslotte nog de heusche barones verschijnt. Harry Liedtke en Hans Junkermann we ten. met verschillende anderen, dit zeer geestige verhaal tot een succesvolle operet tefilm te maken. Het tweede hoofdnummer is getiteld „Ge heime Recherche" en is een boeiende sen satie uit het politieleven. De welbekende Richard Talmadge laat hierin weer genie ten van zijn bravoure stukjes. Alles bij el kaar, een rijk programma. Spaar- en Hulpbank Gouda. Gedurende de maand Juni 1929 zijn inge legd en terugbetaald de navolgende bedra gen: Inleg in 3532 posten f 78.251.87 Bijgeschreven rente f .63.95 f 78.315.82 Terugbétaling in 485 posten f 55.513.05 f 22.802.77 Aan het einde der maand Mei was ten name der inleggers ingeschr. f 1.440.403 92J zoodat huil tegoed uit. Juni bedroeg f 1.4.63.206 67jv. In den loop der maand Juni zijn 99 nieu we boekjes afgegeven, 6 oude boekjes op nieuw in gebruik gesteld en 27 boekjes ge heel afbetaald, zoodat aan het einde der maand Juni 6488 boekjes in omloop waren. Een Propagsndamiddag. Door de Goudsdhe Bond van Diletanten- vereenigingen van Goud* en Omstreken zal op Zaterdag 20 Juli een Propaganda-middag gehouden worden. Op het programma staan nummers, zang- muziek en gymnastiek. Schouwburg-bioscoop. Na een kort voorprogramma houden twee groote hoofdnummers de aandacht van de bezoekers gedurende vele uren gespannen. Allereerst draait de film „De onbekende passagier", een Ufa-product vervaardigd onder regie van Jacques de Beroncelli. De onbekende passagier is een arts, die in een vlaag van verbijstering een ploartig ban kier, die hem had geruïneerd, vermoordde. Ontsnapt op een vak-che pas, bevindt _h(j zich aan boord van eeu vrachtbont, die hem naar Zuid-Amerika voert. Hij fracht daar zorgvuldig z'n incognito te bewaren totdat hij op een oogenblik voor de keus geplaatst wordt: z'n veiligheid te verliezen of eer. r.iedemensch te laten sterven. Dan kiest hij 't eerste. Een film met sensationeele e.i spannende momenten, die men met veel ge noegen ziet! 't Tweede hoofdnummer „Bij opbod ver kocht" is eveneens een sterk dramatisch ge tint filmwerk spelend in den tijd. dat do slavenhandel nog niét geheel was verboden. De schoone filmactrice Billie Dove vervult er op sympathieke wijze de hoofdrol in en vindt in Gilbert Roland een voortreffelijke tegenspeler. Een prachtig hoofdnummer, goed gespeeld en prachtig opgenomen. Wederom een aanbevelenswaardig pro gramma. Gevonden voorwerpen. Op eiken werkdag des voormiddags tus- schen 10 en 12 uur en des namiddags van 35 uur zijn aan het Bureau van Politie alhier inlichtingen te hekomen omtrent de navolgende aldaar gedeponeerde gevonden voorwerpen: 1 autocontactsleutel, diverse huissleutels, 1 heerenrijwiel en 1 damesrywiel. Voorts zijn te bevragen: 1 portemonnaie met inhoud, Frederikze, Steijnkade 15; 1 portemonnaie met inhoud, P. Meijer, L. Dwarsstraat 11; 1 gewicht, P. A. Boegheim, Boelekade 26; 1 kinderporte- monnaie met inh., De Groot, Krugerlaan 161; 1 actentasch, C. Zevenhoven, J. v. d. Heydenstraat 29; 1 kerkboekje, B. Roos, Oosthaven 49; 1 actentasch, P. Verkerk, Karnemelksloot 49; 1 sierspeldje, S. Bloms- ÏJssellaan S6; 1 tasch met inh., Iff. H. Worst, P. C. Bothstraat 11; dameehand- acboen, A. Woerlee, Kleiweg 22; 1 paar kousen, V. de Sprong, Karnemelksloot; 1 kinderpantalon, J. Slinger, Zwarteweg 9; 1 pet, A. de Korte, Turfmarkt 119; 1 vaar boom, A. de Korte, Turfmarkt 119; 1 porte monnaie met inh., Van Maaren, Middelland straat 10; 1 autostep, L. van Monnikendam, A. de Viachmarkt 72; 1 tabaksdoos, M. C. de Heer, Steynkade 17; 1 stempel, J. Ruf- fels, Gouwe 46; 1 geldstuk, W. Heuvelen, Markt 33; 1 gewicht, D. Starreveld, Vest 50; 1 gewicht, T. v. d. Heuvel, Vrouweveste- steeg 16; 1 damesmantel, E. J. den Ouden, Goudsche weg 23, R'dam; 1 kindertaschje, W. Reeds, Zoutmansplein 16; 1 dameshor loge, E. C. v. d. Kley, Vierde Kade 80; 1 broche J. van Holst, Karnemelksloot 137; 1 kraan, J.-van Duuren, Varkenmarkt 16; 1 sleutel, G. Karrebyn, IJssellaan 2; 1 ro zenkrans, P. den Hollander, P. C. Bothstr. G2; 1 moersleutel, W .v. d. Wouden, Nieu we Haven 64; 1 portemonnaie met inhoud, Hoebeek, Molenwerf 18; 1 kindertaschje m. inhoud, K. J. de Beun,. Martenosingel 9; 1 manchetknoop, K. J. de Beun, Martenssin- gel 9; 1 achoolétui, G. van Nieuwpoort, R. van Catsweg 59a; 1 rozenkrans, W. Berken kamp, Pretoriaplein 27; 1 taschje met boek jes, de Koning, Wydstraat 27; 1 bankbiljet, P. Woudenberg, R. van Catsweg 200; 1 bontje, M. Mallón, Regentesseplantsoen 22; 1 dameshandschoen, J. van Groningen, Vier de Kade 19; 1 pakje manufacturen, M. v. d. Kroef, Gouwe 196; 1 kruiwagen, Kamphui zen, Gouwe 19; 1 mandje met aardbeien, H. Benschop, Keizerstraat 56; 1 broche, M. de Hey, Karnemelksloot 54; 1 manchetknoop, M. de Hey, Karnemelksloot *54; 1 kinder taschje met inh., A. Binee, Kuiperstraat 23; 1 badpak en handdoek, M. de V room, Karne melksloot 162; 1 padvinderskoppel, J. v. d. Meer, Kleiweg 76; 5 loterijbriefjes, J. Ver steeg, Noothoven v. Goorstraat 6; 1 paar heêrenhandschoenen, A. van Rhenen, Oost haven 10; 1 haarspeld, P. Schouten, Kleiweg 61; 1 pakje goed, O. Rijnbergen, P. C. Both straat 38; 1 slinger van een auto, Kaaspro- ducent, Wachelstraat; 1 matrozenpet én springtouw, M. v. d. Bosch, Zoutmansplein 10; 1 zakje met kruidenierswaren, J. Revet, VeerstaUBO; 1 rywielpomp, L. Vos, Fluwee lensingel 104; 1 portemonnaie met inh., W. Verkerk, Karnemelksloot 49; 1 gewicht, J. Doggenaar, Nobelstraat 12; 1 porteniomiaie met inh., J. van Eyk, IJssellaan 146; 1 vul penhouder, H. Oostermeijer, F. W. Reifcz- straat 9; 1 jongensjasje, J. de Vries, Zwate- weg 696; 1 schooltasch met inh., J. van Rossum, Spoorwegstraat 19; 1 rozenkrans in étui, A- Bakker, de La Reylaan 9; 1 tee- kening t.n.v. Gebr. K., H. Hamerslag, Turf markt 53; 1 reticule, W. Woerlee, Spiering straat 2; 1 gewicht, R. Polman, Kanaalstr. 16; 1 kinderportemonnaie met inh. A. Land- zaad, Oosthaven 10; 1 damestaschje met inh., A. Blok, Boomgaardstraat 62; 1 blauw werkpak, Van Kooy, Heerenstraat 88; 1 handtaschje met inh., L. D. Brandse, Vondel straat 42; 1 kam in étui, J. van Roon, Zout mansplein 13; 1 pakje met inh., N. v. d. Wolf, IJssellaan 218. Als verioreri werd aangegeven: 1 gouden ring gemerkt M. de Langen 1- 4-29; 1 damestaschje met ruim 12.1 gouden kettinkje met diamanten hanger, 1 gouden broche met wit steentje; 3 bankbil jetten van 10.1 gouden dameshorloge met zwart lederen armband, 1 portemonnaie met 17,60,1 damesbeursjo met een rijwiel- belastingmerk 1928. Omtrent eenige gevortden rywielbelasting plaatjes zyn aan het bureau van politie alhier inlichtingen te Burgerlijke Stand. GEBOREN: 1 Juli: Anton Kornèlis, z. v. P. C. Robbe en J. Straub, Du Toitstr. 7. 2 Juli: Jacobus Anthonius, z. v. J. J. van der Vlist en W. M. Jansen, Westhaven 38. 3 Juli: Andries Hendrik, x. v. J. A. Schoonderwoerd en J. van Ry, Westerkade 2?. Maria Pietrdhella, d. v. J. A. van Vuuren en G. Woordmeyer, N. Haven 84. 4 Juli: Maria Catharinai, d. v. B. van Hofwegen en M. J. Spooren, Naaierstr. 10. Antonie Arnohlus Oornelis, z. v. L. A. Rijnhout en A. A. van Asch, Kleiwegstr. 5. Adrianus Jacobüs, z. v. A. Hofland en M. Th. Cartier, Keizerstr. 72. Abra ham, z. v. A. J. Snyt en J. O. van der Bdon, Gouwe 25. GETROUWD: 3 Juli: W. Groependyk en M. Starreveld. W. Stolk en N. van Dam. J. Nieuwveld en C J. van der Laan. J. Mastenbroek en P. M. van Zutphen. A. Bloot en H. A. Stolk. ONDERTROUWD: 4 Juli: P. M. de Jong en J. Boxhborn. C. K. van leeuwen en M. CvRadder. W. Lugthart en M. Klaver. - J. Olckerse en E. van den Hondel. OVERLEDEN: 29 Juni: Marrigje Kore- vaar, wed. A. WynKff, 84 j., van Stryen- straat 6. Juni: Mattheus Vermey, 78 j., A. de Vischm. 54. Annigje de Bruyn, wed. S. van den Berg, 68 j., N. Markt 13. 1 Juli: Leendert van Gelder, 55 j., H. S. Zeedijk 19. 2 Juli: Huibert de Jongy74 j., Pr. Hen- drikstr. 70. Gerardus Schoonderwoerd, j., N. Haven 184. Lazarus Sanders, M j. Oosthaven 31. 3 Juli: Johanna Jacoba v^n Os, 41 j., Spieringstraat 41. Agenda. 7 Juli Reeuwyksche plassen Roei- en Zeil vereeniging „Gouda" 3e Jollénwedstryd. Aanvang 10% uur. 9 Juli, 7% uur, St. Janskerk „Johannes Passion" uitgevoerd door Toonkunst, afd. Gouda. 13 Juli, 2% uur. Soc. „Ons Genoegen" Hul diging van Dr. Hoogstra. Apothekersdlenst. De apotheek van den heer A. H. Teepe, Gouwe, zal tot en met Vrijdag 12 Juli benevens den daarop volgenden nacht ge opend zijn na uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Medische dienst. Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en met' Zondagavond 12 uur kan men zich voor Me dische hulp wenden tot de doctoren Dr. Hoffman, Bleekerssingel en Dr. Mee ter, L'luw. singel. LIli DLN OMTKLK. BODEGRAVEN. Kind overreden. In de Kerkbuurt is het vijf-jarig meisje D. door een vrachtauto overreden. Een pas- seerende autobestuurder vond het ernstig gtwonde kind, dat onmiddellijk naar Leiden werd gebracht. STOLWIJK. Bij het bestuur der Bijz. .School te Stol wijk is bericht ingekomen ,dat de Kroon, bet hooger beroep van den gemeenteraad alhier ongegrond heeft verklaard en de ge meenteraad mede we: king zal moeten ver leenen tot het stichten Yan een Byz. School in het Beierache. Maandag is het schilderwerk aanbesteed voor de dokterswoning, het gemeentehuis cn 10 huizen op Bilv.ijk. Inschrijvers waren de heeren J. W. v. d. Vlist 1150 en Firma J. v. d. Vlist-en Zonen 990. Den laatste is het werk gegund. De plannen bestaan op 28 Augustus a.s. een feest te organiseeren. De voorioopige plannen,zyn reeds door het bestuur bespro ken terwijl eerstdaags een algemeene leden vergadering wordt gehouden. KUNST. Richard Tauber ais Goethe. Jn Friederike. Het in kunstkringen zoo lang verbeide, Taubergastapel zal van 16 Juli t ui. 31 Juli in Den Haag in bet Gebouw voor K. en W. plaats vinden. De beroemde tenor zal in zijn glansrol Goethe ju Lelrar's Friederike zijn de buut in ons' land maken en ongetwijfeld, die ontvangst ontmoeten, welke een kunste naar van zijn faam mag verwachten. Het spreekt vanzelf, dat de Fritz Hirsch Operette, in wier midden Tauber optreedt, voor eeu waardige en alleszins kunstzinnige' bezetting der overige rollen heeft zorg ge dragen. Tegenover een artist, die f 2000 per avond gage ontvangt, is zulks niet minder dan noodzakelijk. Zoo zal de Friederike-rol woi^ den vervuld door de zoo geliefde Friedl Dotza. En het spreekt eveneens vanzelf, dat aan de aankleeding kosten nog moeiten gespaard zijn. Aan décors, in eigen ateliers vervaar digd, naar ontwerpen van den kunstschil der Gerard Vroom^ en costuuuis betrokken van de firma Leopold Verch te Berlijn (wel ke de oostuums voor de eerste opvoering te >rlijn leverde) is niet minder dan f 25.000 De directie van de Fritz Hirsch Operette kan er dan ook met trotsch op -wijzen, dat nog nooit in ons land op zulk een royaie wijze een operette gemonteerd werd. De directie heeft voorts de noodzakelijk heid begrepen, het orkest zoodanig uit te breiden, dat de schitterende muziek van Franz Lehar, in de groote ruimte vAn het Gebouw, op haar best uitkomt. Daarvoor ia het orkest gebracht op 40 musici, die onder leiding zullen staan van Eugen Donath, die overal waar Tauber 'gastvoowtellingen gaf, als orkestleider optrad. Wanneer wij tenslotte vermelden, dat Le- har's Friederike in Berlijn 300 en te Weenen reeds 200 opvoeringen beleefd heeft, dan zijn wij overtuigd, dat zeer velen zich geroepen zullen voelen de voorstellingen te 's-Gra- venhage in het Gebouw bij te wonen. De opvoering van het zangspel „Friederike" be- foofd dan ook een der belangrijkste muzi kale gebeurtenissen in dit seizoen te zullen worden. Bernard Diamant. Bernard Diamant, die, zooals men weet, o.a. directeur is van het jubileerende Rotte's Mannenkoor, is, naar w(j vernemen, be noemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. SPORT EN WEDSTRIJDEN. WATERPOLO. Nederlandsche Zwembond. Het programma voor morgen luidt: leklasse (heereu): Utrecht: U.Z.C. I - D.J.K. I; Gouda: G.7.G I—Maas I. Reserve le klasse: Utrecht: U.Z.C. II D.JjK. II; Zaandam: Nept. (Z.) II—L. Z.C. II. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting: Matige tot krachtige zuid westelijke tot westelijke, in het noorden mogelijk noord-westelijke wind, meest zwaar bewolkt met regenbuien en tijdelijke opkla ringen. Mogelijk- nog onweer. Weinig ver andering in temperatuur. Iets koeter in het noorden. WEBTHAVEN 44 2563 30 GOUDA MAGAZIJN VAN PIANO'S EN ORGELS. VERHUREN HUURKOOP INRUILEN. ALLE SOORTEN SNAREN, PIANOSTOELTJES, BANKEN, ENZ. ENZ. WERKPLAATS ftor REPARATIEN VAN ALLE INSTRUMENTEN. GEBRUIKTE PIANO'S VOORRADIG. STEMMING PER KEER EN BIJ ABONNEMENT. c CONCERT-VLEUGEL „GROTIAN-STEINWEG" TE HUUR. INGEZONDEN. (Builen verantwoordelijkheid dor Redactie). Een ongeval. M. de Redacteur, Beleefd verzoeken wy U opname van het volgende waarvoor by voorbaat onzen dank: Dinsdagmiddag heeft op ons bedryf een ingeval plaats gehad, waarby een onzer leerling-drukkers de tweede vinger van zyn linkerhand deerlijk werd veniiintct. Hoewel ter drukkerij voorroopig een snel- verband werd gelegd, telefoneerden wy on middellijk eenige doctoren, waarvan er be grijpelijkerwijze zeer weinig op dit uur thuis waren. Echter by dr. de Raadt dachten wy veld te winnen. Ons patientje, dat reeds een twintigtal minuten zat te bloeden, jou wel dra dpor een arts geholpen zyn. Hoe groot was onze teleurstelling, toen deze arts ons mededeelde, „dat wy maar lie ver den huisdokter van den jongen moesten roepen." Ook op ons herhaald en dringend verzoek heeft deze arts hieraan geen gevolg willen geven. Dr. Montagne, die zich juist thuis bevond is toen op onze telefonische vraag, onmid dellijk gekomen en is eindelijk de jongen geholpen. Wij vragen ons af, of in eeiï industrie stad aig Gouda met groote bedrijven, zulk een antwoord toelaatbaar is, over mensch- liovendheid dan nog niet gesproken. Kent Dr. de Raadt art. XVIII van het in- legblad der Rijksverzekeringsbank, dat iedere geneeskundige bij een ongeval kan worden geroepen en dan aanspraak maakt op vergoeding van de zijde van deze bank? Het leek ons een antwoord dat wy voor welk bedrijf ook, niet toelaatbaar achten. Het fcwam ons juist voor, aan deze zaak eonige bekendheid te geven. Hoogachtend, N.V. Drukkerij v.n. KOOH KNUTTEL. Naar ons wordt medegedeeld heeft het hierboven genoemde geval zich anders toe gedragen dan hier is medegedeeld. RED. Comité tot Lonigin«, van Stille Armoede te Gouda. Geachte Stadgenooten Bovenvermeld Comité zi$t zich genood zaakt in dezen zomertijd alreeds een reservefonds te gaan stichten, teneinde daaruit de stille armoede in den komenden Winter krachtdadig te kunnen bestrijden. Het Comité is voornemens daartoe op Maandag en Dinsdag der volgende week 'zyn jaarlyksche Zomercollecte te doen hou den, welke collecte coot ons met den mees ten aandrang hartelijk in Uw belangstel ling wordt aanbevolen. Hieraan behoeft niets te worden toege voegd, daar wy weten, dat het bestaan en de arbeid van het Comité bij onze stadge nooten zeer op prijs wordt gesteld. Inwoners van Gouda, offert met blijd schap Uw gaven a.s. Maandag en Dinsdag; zij dienen tot leniging van in 't verborgen geleden gebrek van stadgenooten, onver schillig van welke gezindte deze zyn. M. d. R. beleefd apnk voor Uw herhaalde vriendelijkheid, waarmede U ons werk zoo uitnemend steunt! Met hartelijke aanbeveling, GOUDSCHE COMITÉ TOT LENIGING VAN STILLE ARMOEDE TE GOUDA. DAMRUBR1EK Onder redactie van de Damclub „Gouda Secretaris de la Reijlaan 14, lokaal der club Markt 49. Wedstrydprobleem No. 3. Auteur Piet Schouten. Zwart 9 schijven op 2, 4, 7/9,19, 24, 26, 29. Wit 9 schijven op 22, 25, 28, 32, 87, 39, 41, 43, 48. i Wedstrydprobleem No. 4. Auteur Piet Schouten. Zwart 10 schijven op 8/10, 15, 17, 18, 20, 25, 26, 30. Wit 10 schijven op 28, 29, 32, 34, 37, 39, 41, 44, 46, 49. Oplossing van Probleem No. 649. Wit 83—29, 32—28, 26:17, 49—44, 38-32, 46:1. Zwart 34 23, 23 21, 18 27, 12-#1, 27 40 (verl.) Oplossing van probleem No. 650. Wit 28—22, 29—24, 16—11, 11 :2, 2:39. Zwart 27:18, 20:40, 18:88, 25:34 (verl.) Zondag 7 Juli. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. H. Cra mer. Kleine Kerk ,10 u. v.m. Ds. W. Wesseldijk. Luthersche Kerk ,10 u. v.m. De heer W .H. van Loon uit den Haag. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. J. de Vries van Trlourg. Ver. Calvijn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, u. n.m. Ds. J. G. DekKing van Berg ambacht. Woensdag 10 Juli, 7% uur. De heer W. v. Leeuwen, g.o. te Schoonrewoerd. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. R. Kok. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 p. v.m. en 5 u. n.m. Ds. J. B. Croes. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u ,vm. Ds. L. R.. v. d. Broek. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De. Dekking. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Remonstr. Kerk ,10 u. v.m. Ds. W. N. vaa Nooten. -1 Evangelisatie, 9%',.jl ,Y.m. en 6 u. n.m. De heer P. Lyklema. Geref. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 u, n.m. Ds. W. M. A. Kalkman. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. Leenmans. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Da. Landstra. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en V u. run. Preek- lezen. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk ,10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. Boujé hoorn, em. pred. te Zeist, doopen. Evangelisatiegebouw, 7% u. n.m. Ds. Bout hoorn van Zeist. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Leesóienst. 6% u .n.m. Ds. Dippel van Nreuwerkerk a .d. IJssel. ADVERTENTIÉN. Heden, overleed tot onze diepe droefheid in de Wijkverpleging zacht en kalm onze geliefde Vrouw en zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder geli. Leis in den ouderdom van 70 jaar. GOUDA, 5 Juli 1929. IJssellaan 48. Gouda, C. v. d. GROEF. C. M. PUIJK. G. M. BINNENDIJK— v. d. GROEF. M. BINNENDIJK. K. v. GENT-v. d. GROEF. T. v. GENT. W. v. d. GROEF. A. v. d. GROEF-BOER. Rotterdam. C. G. v. d. GROEF. J.v.d. GROEF-JORDAAN W. J. v. d. HORST- v. d. GROEF. J. v. d. HORST en Kleinkinderen. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dinsdag n.m. 2 uur vanaf IJssellaan. 45 GEVRAAGD. Adres: FLUWEELENSINGEL 94. SS» GEVRAAGD of HALFWAS bii C. TEEKENS 03., L. Tiendeweg 49. GEVRAAGD Mevr. VAN WIJK, Burgem. Mar- tenssingel 107a vraagt een niet beneden 16 jaar. Handelskantoor hier ter stede vraagt Eigenhandig geschreven brieven onder Nr. 2080, Bureau Goudsche Courant, I Markt 31. 10 Op een fabriekskantoor (afd. Ex peditie) wordt voor administratieve werkzaamheden GEVRAAGD leeftijd ongeveer 14 jaar. Brieven onder no. 2110 bureau Goudsche Courant, Markt 31. en HALFWAS gevraagd. Aan te melden Nieuwbouw R.K. Ziekenhuis, Gouda. gevraagd bouwwerk R. K. ZIEKEN HUIS, Gouda. Zich aan te melden op het werk. 8 Goed kunnende politoeren. Hoog loon. Vast werk. In een Carosseriefabriek in Zuid- Holland. Aanbiedingen met opgave van refe rentiën en verlangd salaris onder No. 2109 bureau Goudsche Courant, Markt 31, Gouda. 17 TE HUUR: 2112 8 in de Boelekade, 2.75 per weèk, ingang door poort, geen groot gezin! Adres: GOUWE 112. Aan het zelfde adres een JONGEN gevraagd. TE KSORj met mooie tuin, op een der mooiste Singels. Brieven onder no. 2114 bureau Goudsche Courant, Markt 31. heeft nog eenige vrije ZIT- en SLAAPKAMERS beschikbaar. GRAAF tLORISWEG 26. GEVRAAGD voor één dag per week (zonzijde) met wachtkamer. Brieven onder No. 2089 bureau Goudiche Crt. Markt 31- 8 voor Credieten en Hypotheken, tegen zeer billijke condities. Brieven onder no. 2131 bureau Goudsche Courant, Markt 31. Dp. tan Cal* Speoiilakrts voor Spijsverterings-, Rheumatische en Zenuwziekten, is vanll tot 30 Juli Alwaxlg Eendrachtsweg 65, ROTTERDAM. ZOETE en ZOUTE KRAKELINGEN 22 en 25 cent per ons. BOTERKOEKJES 20 cent per ons. BANKETSOORTEN 22 cent per ons. Prima HONINGKOEK 40 cent per stuk. SIROOPWAFELS 6 cent per stuk. Gabr. Kamphulzen Voor da Inmaakt Inmaak krui den, Flesschenlak, Kurken, Inmaakazijn, enz., in DROGISTERIJ KLEIWEG 91 TEL. 317 GOUDA Kan thuis zonder moeite van ééne foto, zonder een toestel zooveel foto's maken ais men verkiest. Zeer nieuw. Zonder eenige kennis, zelfs een kind kan dat. Een uitgebreide ge bruiksaanwijzing ontvangt U, wanneer U foto ter inzage zendt met 30 cent postzegels. PAARLSTRAAT 22B ROTTERDAM 25 Thans voorradig een prachtsorteering zooals Napoleonnetjes, Oranjekaak jes, Vuurvlnkjes, Goudbuikjes, Ek- stertjes, Roodstaartjes. Blauwfazan- Ijes, Roodkuifkardinalen enz. Voor alle soorten vogels een uitge breide collectie KOOIEN voorradig. P, 8. Yerwicbt em groote partij SCMLDPilÉI HMrll|k gakruM ==s SO c*r»l p*p pond S» Rund- en Varkensgehakt door elkaar 50 cents per pond.

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 4