Engelsche PETTEN Gediplm. Boekhouder eeo Vakonduwijzeres Melkhandel "UT SPUITWATER, BIER enz. Ltirllig-lirpliiigslm TRANSVALIA Gascomfoor MULDER OOMS Aankomend Typiste SCHOOLBOEKEN B. C. de Raadt Flinke Dienstbode Stolwijk. fSn Boekh. J. de Ven PRMD1KBËURTËN. ISÖI Afwezig NET MEISJE DAGDIEN STBODL, HUISHOUDSTER. Hnishoudster P.6. Administratieve bezigheden een bekwaam Administratief Persoon. een Winkeljuffrouw Winkeljuffrouw flinke Juffronw MANUFACTUREN. Nette Meisjes. Jongste Bediende een jongste Bediende "jongste bediende, INMAAK BRANDEWIJN Kwaliteits merken. L. BINNENDIJK Flinke Pakhuisruimte U moet eens opletten P. V. d. HEUVEL i ingezet en de grensplaatsen Pogra- nitsnaja en Mantsjoeli hebben bezet. Het Hbld. verneemt nog dat de Chinee- zen de spoorwegtunnel van den Chineeschen Oosterapoorweg vernield hebben en op het bericht, dat er Russische oorlogsschepen in aantocht waren, tot de zeegeul by San Fen Ho mynen, hebben gelegd. BINNENLAND. BUITENLANDSCH NIEUWS. DUiTSCHLANÏi Een vorstelijk huwelijk. Dinsdag a-s., op 23 Juli, zal de 76-jarige regcerende vorst Frans van Liechtenstein, die op 11 Februari zijn op 89-jarigen leeftijd gestorven broer Johanu II als vorst van het dwergstaatje tusschen Oostenrijk en Zwitser land opvolgde, in het huwelijk treden met frau Elsa vou Eroes, geboren barones Gutt- niann. Vorst Franz von Liechtenstein was in het oude Oostenrijk een bekende figuur in de diplomatieke wereld. Vele jaren lang was hij Oosteurijksch gezant aan het hof van den tsaar. Frau von Eroes, de toekom stige vorstin, stamt uit het huis van de Freiherren von Guttmann. Haar broers zijn «ie eigenaars van het bekende Weensche bankiershuis Guttmann. ENGELAND. De vergiftigingszaak-Duif. Het verhoor voor den lijkschouwer. De drie personen, wier lijken in verband met bovengenoemde vergiftigingszaak zijn opgegraven zijn de 59-jarige Edmund Creigh- ton Duff. rara. Viole Sidney, zijn schoon moeder, en miss Vera Sidney, zijn schoon zuster. Deze drie personen zouden alle zijn overhalen tengevolge van vergiftiging niet arsenicum. Alias. Vera Sidney overleed Men 14den Februari, mrs. Sidney oVerleed den 5den Maart, Edmund Duff een der laatste dagen van April van het voiig jaar. Eeni- gen tijd geleden reeds werden de lijken van de twee eerstgeuoemdeu opgegraven en ge schouwd en het medisch onderzoek duurt nog ajtijd voort. Gisteren had te Croydon hij de lijkschouwing van Edmund Duff voor den coroner een uitvoerig verhoor plaats zoowel van de 42-jarige mrs. Grace Duff, de weduwe van den overledene, als van dr. J. A. Binning, die de drie overledenen had be handeld. Mrs. Duf was zeventien jaar met Duff gehuwd geweest en volgenB haai: ver klaring was hun huwelijksleven gelukkig geweest. Tot 1919 hadden zij in Nigeria ge woond en sedert in Engeland Duff was na een hengelpartijtje in Hampshire ziek thuis gekomen en stierf daarop. Een lijkschouwing had toen niet plaats. Dr. Binning werd ge vraagd, of hij den dag na den dood van Miss Vera Sidney hod gezegd dat, indien hij de familie Duff niet had gekend, hij zou hebben gedacht aan arsenicumvergiftiging. Dr. Binning beantwoordde deze vraag met de verklaring,, dat hij er zeker van was dat hij iets dergelijks had gezegd na den dood van mrs. Sidney. Bij den dood van miss Sidney had hij niet aan arsenicumvergifti ging gedacht. Een flesch met medicijnen, na den dood van mrs. Sidney op het buffet ge vonden, bleek aisenicum te bevatten. Wat Edmund Duff betreft, kreeg dr. Bining aan vankelijk niet den indruk van acute arseni cumvergiftiging, doch de later waargenomen verschijnselen wezen duidelijk op arseni cumvergiftiging. De ziekteverschijnselen van Duff geleken veel op die van mrs. Sidney. Dr. Binning was er thans van overtuigd, dat ook miss Sidney destijds het slachtoffer was van acute arsenicumvergiftiging. Hij verklaarde verdèr dat mrs. Duff haar echtge noot geduende zijn ziekte goed lmd verzorgd en dat zij sterk onder dep indruk van zijn overlijden was geweest. Naar aanleiding van dr. Binning's verkla ring worden thans ook dc lijken van twee kinderen van de familip Duff opgegraven. Het conflict in de katoen-industrie. Mislukte onderhandelingen. De dreigende uitsluiting. Het conflict in de katoenindustrie van Lancashire was op het doode punt gekomen tengevolge van het besluit der werkgevers om de loonen te verlagen. In de gistermiddag te Manqhster gehou den gemengde conferentie eischten de verte genwoordigers der werknemers, dat de aan kondiging nopens de loonsverlaging zou worden ingetrokken alvofens de onderhan delingen zouden beginnen. De patroons weigerden, aan dezen eisch gevolg te geven en dientengevolge werden de besprekingen afgebroken. De toestand is thans zóó, dat indien de arbeiders, of de regeering geen nieuwen stap doen, teneinde alsnog het conflict te bezwe ren, alle arbeiders bij de katoenindustrie, d.w.z. meer dan een half millioen personen, «ip 27 Juli zullen worden uitgesloten. De hitte. Het watergebrek te Londen. De hittegolf in Groot-Bijittannaë houdt aan. De tempertuur was gisteren 6 gr. F. hooger dan eergisteren. Het gemeentebestuur van Londen heeft een beperking van het watergebruik in de .stad gelast en tevens een beroep gedaan op dc inwoners om zoo zuinig mogelijk «#net wa ter om te gaan. ITALIË. Perzische uitnoodiging aan A man Oellnh. Fit Teheran wordt gemeld, dat de Perzi sche regeering ex-koning Aman Oellah heeft uitgenoodigd, zich in Perzië te vestigen, om dat hij van danr uit de ontwikkeling van Af- ter kan volgen. Bezoek van den Lord-Mayoi van Londen aan Amsterdam. De Lord-Mayor van Lomdon brengt een driedaagsch bezoek aan Amsterdam. Vanmorgen is de hooge gast, Sir L. E. Kynaston Studd, vergezeld van Lady Studd in onze hoofdstad aangekomen. In het ge zelschap van den Lord-Mayor bevinden zich de Alderman en Sheriff Sir William Water-* low en Lady Waterlow, de Sheriff W. G. Coxen en Mrs. Coxen en verder major A. E. Wood, Swordbearer, W. T. Boston, mace- bearer en captain D. F. Massy, citymars- hall. Met een Pullmann-salonwagen zyn de gasten vanuit Hoek van Holland om 8.40 uur aan het Centraal-Station aangekomen, waar zy door het Amsterdamsche coll< van Burgemeester en Wethouders werden verwelkomd. In de Koninklyke Wachtkamer waren voorts ter verwelkoming aanwezig de doch ter van Burgemeester De Vlugt, mevrouw Hymans-de Vlugt, die by afwezigheid van Mevrouw de Vlugt-Flentrop, die in het bui tenland vertoeft de honneurs waarneemt, en verder de consul-generaal van Groot- Brittannie en Ierland, den heer T. B. Wild man. De consul van dat Ryk, de heer C. J. Laming, was den Londenschen Burgemees ter tot Hoek van Holland tegemoet gereisd. Na de verwelkoming begaf het gezelschap zich naar de op het Stationsplein gereed staande auto's, die den officielen stoet voor den intocht vormde. De stoet werd geopend door een auto waarin de hoofdcommissaris van Politie, de heer Versteeg en de hoofdinspecteur voor het verkeer de heer Bakker plaats hadden genomen, evenals bjj een intoent van Koninklyke Familie. Daarop volgde de auto, waarin de Londen- sche en de Amsterdamsche Burgemeesters zaten. Het overige deel van het gezelschap volg de in de andere auto's, waarop naast de chauffeurs palfreniers van de Londensche Magistraat zaten. De stoet trok veel bekyks van het publiek dat langs' den intochtsweg op de trottoirs was geschaard. Om half tien kwam de stoet aan het Am stel-Hotel aan, waar Sir Kynaston StudT met zyn gevolg logeert. Na een wijle de gelegenheid te hebben ge had zich in het Hotel te verfrisschen verlie ten de Lord-Mayor en de beide Sheriffs om half elf het Amstel-Hotel, vanwaar naar het Stadhuis gereden werd. Daar maakten zy hunne opwachting by het college van B. en W. in de burgemeesterskamer. By deze ontvangst waren geen dames aanwezig. De Londensche Magistraten verschenen in ambtsgewaad, terwyl de consul-generaal Wildman en bonsul Laming, die ook by de ontvangst tegenwoordig waren uniformen STADSNIEUWS. GOUDA, 20 Juli 1929. Verkoop van grond aan de provincie Na de officieele ontvangst vereenigden alle gasten zich aan een noenmaal, hetwelk Burgemeester de Vlugt te zynen huize had aangeboden. Omstreeks drie uur werd een rijtoer door de stad gemaakt. Eerst werd gereden naar het Begijnen hof, waar rev. dr. W. Thomson aan het ge zelschap de tot zyn bediening behoorende Schotsche kerk toonde. Na afloop van dit korte bezoek vplgde een rijtoer door de nieuwe stadsgedeelten West en Zuid, om den Engelschcn magi straten een idee te geven van hetgeen in Amsterdam in de laatste jaren gebouwd is. GEMENGDE BERICHTEN. Een somber begin, en een vrooüjk slot. Een administrateur van de politie te Bus- sum moest wegens bijzondere omstandighe den straatdienst verrichten. Juist op het oogenblik, dat de man per rijwiel den hoek van de Btinklaan naaf de Kerkstraat ging, kwam een lijkwagen van het kerkhof terug gereden. De administrateur kon niet gauw genoeg uitwijken en-kwam onder den lijk wagen. Kennend van pijn zonk hij ineen. Eenige collega's schoten ijlings toe en ver mochten uit zijn mond nog op te vangen: "Vaarwel vriendenmijn polis ligt in het brandkastje." Hierop stiet het slachtoffer een zucht uit en zijn vriendén dachten niet anders of de ongelukkige was als slachtoffer van zijn plicht gevallen. Men bracht, liet ontzielde lichaam naar het hoofdbureau van politie, baarde het op in de wachtkamer en juist wilde dc inspecteur ten teeken van rouw de gordijnen laten zakken, toen er iets onver wachts gebeurde. Tot ontzetting van allen had de doode zich opgericht, zijn mond opende zich en hij vroeg hoorbaar een glaasje water, Terwijl hij dronk kwam de kleur op zijn gelaat terug hij riehtte zich verder op, keek den kring eens rond en zeide toen plichtmatig: ,,Waar is het rapportenboek?" De jongste reikte hem het boek aan. Ziezoo", zei het levende ljjk, „nu moet ik eerst mijn eigen ongelukje maar es no- teeren, Hedenmorgen te negen uur Toen kon de agent-schrijver-titulair zich niet meer bedwingen en barstte los. "Je was bijna een dubbele dooje diender geweest." Waarop van alle kanten gelach klonk, niet het minst van het herleefde slachtoffer zelf! (Tel.) Zware brand te Utrecht. Gistermiddag c.a. 4 uur is te Utrecht brand uitgebroken in de metaalwaren fabriek Merwede van de fa. Ost on Co., gelegen op den hoek der Merwedekade achter de Rijks munt. De brand breidde zich snel uit, zoo dat. toen de brandweer arriveerde, de vlam men boven het dak uitsloegen. De vuur haard werd met 6 slangen aangetast, doch dit belette niet, dat een groot deel van het fabriekspand door het vuur werd verwoest. De Gedeputeerde Staten dezer provincie hebben aan B. en W. medegedeeld, dat zy ten behoeve van den aan te leggen ver- halve over dè by raadsbesluit van 13 Mei j.!. reeds verkochte perceelsgedeeiten, nog de beschikking behoeven over een gedeelti van het perceel sectie G no. 1166. B. én W. stellen den Raad daarom voor aan de provincie Zuid-Holland voor een som van 0.44 per M2. te verkoopen een ge deelte groot 84 c.A. van genoemd perceel, of zooveel meer of minder als na opmeting door den landmeter van het kadaster worden bepaald. Verhuur woonhuis Vierde Kade 46 aan C. Vermeer. In de Raadsvergadering van 22 April j.l bes.oot de Raad tot aankoop van het woon huis en erf, plaatselijk bekend Vierde Kade do. 46. Als resultaatvan ter zake met bela»; hebbende gevoerde onderhandelingen, stel len B. en W. den Raad voor genofmd woon huis met ingang if ar. een nader te bepalen datum voor een tydvak van ten hoogste vy: jaren aan den vorigen eigenaar, C. Ver meer, opperman alhier, te verhuren voor een huursom berekend naar 2.50 per week, alzoo 130.*per jaar, by vooruitbetaling in drie maandelyksche termynen te voldoen ten kantore van den gemeente-ontvanger, zulks ohder de gewone, omtrent huu; verhuur van huizen geldende bepalingen en onder uitdrukkelijk beding, dat heide par tyen de huur, met inachtneming van een opzeggingstermijn van ten minste één maand, zullen kunnen doen eindigen. Verhuur van gerioleerden grond aan G. de Jong. By raadsbesluit van 23 Mei 1913 werd verhuurd aan de Firma Gebr. Hamerslag, een gedeelte van cje achter den Gioenewej gelegen gerioleerde zyl, sectie C no. 2421 De Firma Hamerslag maakt thans van (tezen grond geen gebruik meer. By schryven van 13 Mei j.l. heeft de heer G. de Jong, alhier verzocht den bedoe.den grond te mogen huren. B. en W. stellen \oor deze grond ook aan oen heer de Jong te verhuren. Benoeming onderwijzeres scholen 1 en 7. Ter voorziening in de vacatures, ontstaan resp. door het oYerlyden van mejuffrouw A. H. I. Niermans en het eervol ontslag var. mejuffrouw P. G. L. Valstar aan de o. 1. scholen nos. 1 en 7, bieden B. en W. den Raad de volgende voordrachten aar: I. vacature school 1: 1. Mej. W. G. Eerland, onderwijzeres, Ca- pelle a. d. JJssel; 2. Mej. J. M. M. Spek', onderwijzeres, St. Phi lips land; 3. Mej. J. M. Guldemond, onderwijzeres, Reeuwyk, 11. vacature schoei 7: 1. Mej. A. C. W. Heij, onderwyzeras, Go- r ine hem; 2. Mej. W. G. Eerland, onderwijzeres, Ca- pelle a. d. IJssely 3. Mej. J. M. M. Spek, oif erwyzeres, St. Philipsland. Overplaatsing M. A. Hansen van school 4 naar Centrale Kopschool. By Raadsbesluit van 14 December 1928, werd, ter voorziening in de vacature T. G. Zylstra, de onderwijzer M. A. Hansen ty- ilelyk overgeplaatst van de o. 1. school no. 4 naar de CentraJe Kopschool. Nadat ontheffing was verkregen van de verplichting om in die vacature te voorzien de benoeming van een op wachtgeld gesteld onderwijzer,-hebben B. en W. solli citanten opgeroepen, met het resultaat, dat V.ich slechts twee onderwijzers voor die be trekking aanmeldden. Dit, en de intusschen opgedane ervaring, waren voor het hoofd der Centrale Kopschool aanleiding tot hèt indienen van een voorstel om in de boven genoemde vacature te voorzien door den heer Hansen definitief over te plaatsen. B. en W. kunnen zich daarmede zeer wel vereenigen ,en aangezien ook de inspecteur van het lager onderwijs daartegen, blijkens zijp. advies van 3 Juli jJ., no. 3891, geen bezwaar heeft, stellen zij voor tot die over plaatsing te besluiten, met ingang van 27 Augustus 1929. Verhooging subsidie Speeltuinvereeniging „Zomerlust". Het bestuur van de Speeltuinvereeniging Zomerlust" heeft verzocht het haar toe gekende subsidievoor het jaar 1929 met 180.te willen verhoogen. Het speelterrein, dat dagelijks door 250 h 300 kinderen wordt bezocht, biedt n.l. voor een zoodanig bezoek te weinig attracties rom genoemd bestuur voornemens is één of meer glijbanen te doen maken. Reeds eerder gaven B. en W» als hunne .Lening te kennen, dat het streven van dergelijke vereenigingen, gezien het goede werk. dat door hen in het belang der jeugd wordt verricht, waar mogelijk, dient te wor den gesteund. In verb*and hiermede stellen zij den Raad oor op genoemd verzoek gunstig te be schikken. Voorschot op vergoeding, art. 100 L. O.-wet 1920. Bij hun adressen van 19 December 1927 en 20 Februari 1928 richtten de besturen •an de Vereeniging voor Christelijk Natio naal Onderwijs en van de Vereeniging tot stichting en instandhouding van vrye scholen op gereformeerden grondslag tot den Raad het verzoek, om een voorschot te willen toekennen op de ingevolge artikel 100 der Lager Onderwys-wet 1920 even toe te kennen vergoeding voor z.g. bo- entallig personeel. In de Raadsvergadering van 27 Februari 1928 werden de Iwtrt iccuriat en vlu| WIJristr. 4 - Telef. 375 in handen van B. en W. gesteld ten fine van advies. Het is niet zonder reden geweest, dat B, en VV. deze aangelegenheid tot nu toe heb ben laten rusten. Het was n.l. bekerttl, dat de Gedeputeerde Staten van 'Zuid-Holland afwijzend stonden tegenover een dergelijk voorschot en daarom hun goedkeuring wei- geiden te verleenen aan den daarvoor nood- zakelyken begrootingspost. Het had dus geen zin op deze zdbk terug te komen, voor dat een beslissing in hoogste instantie was gevallen. I-.erst kort geleden heeft de Kroon haar eerste beslissing op dit punt genomen, zoo dat thans tot afdoening der bovengenoemde verzoeken kan worden overgegaan. Blijkens het aan den Raad overgelegd <o- n!nk«yk besluit van 30 Mei 1929,' no. 45, beslist, dat, nu bij geen enkel wettelijk voorschrift de moge'ykheid worat geopend om --«en voorschot op de vergoeding, bedoeld in artikel 100, toe te Rennen, de Rgad daar toe ndet bevoegd is. Op grond van deze uitspraak stellen B. en W. den Raad voor op de in aanhef ge noemde verzoekschriften afwyzer.il te be schikken. Bekroningen. Op de tentoonstelling Nos Jungunt Rosae in den dierentuin te 's Gravenhage behaalde de heer G. Moleman alhier de zilveren eere medaille van H.M. de Koningin-Moeder, met een sortiment' buitenrozen en verder 2 groote gouden medailles vöor een sortiment afgesneden buitenrozen. Bijz. Vrijw. Landstorm. Dezer dagen vond de jaarlyksche wed strijd plaats van de afd. Gouda van den Byzonderen Vrywilligen Landstorm. Na af loop van. den wedstrijd had de prijsuitrei king plaats in de bovenzaal van „de Har monie", door den Secretaris der Geweste lijke Landstorm Commissie Mr. J. L. J. A. van Mechelen. De deelnemers waren in drie klassen inge deeld, t. w.: Klasse A: Zy die by de plaatselijke oefe ningen 340 of meer punten hebben gescho ten. Klasse B: Zij die by de plaatselijke oefe ningen minder dan 340 punten hebben ge schoten. Klasse C: Zy die de 4 oefeningen niet heb ben afgeschoten en in 't geheel niet hebben geschoten. De uitslag is: Klasse A: le prys en wisselbeker A. Ruygrok, 97 punten; 2e pr. M. Binnendijk, 96 p.; 8e pr. L. A. Rijnhout 96 p.; 4e pr. A. v. d. Berge 96 p.; 5e pr» W. Klein 95 p.; 6e pr. M. Both 95 p.; 7e pr. C. Nederhof 94 p. Klasse B: le prijs J. den Hertog, 95 p. 2e pr. L. A. Boot 94 p.; 3e pr. R. Akkerman 87 p.; 4e pr. H. C. v. d. Eng, 87 p. Klasse C: le prijs P. den Hertog 94 p.; 2e pr. J. Snelleman, 91 p.; 3e pr. A. G. Steenwinkel, 91 p.; 4e pr. A. Nieuwenhuizen 90 p.; 5e pr. A. Quant 89 p.; 6e pr. C. Boer 86 p.; 7e pr. T. Reebeen 84 p.; 8e pr. H, v. d. Horst 81 p. De jury bestond uit de heeren M. Bin nendijk, Voorz.; Th. H. de Jong, W. Klein, R. L. Koelman en T. Radix. Als extra prys werd door de jury een zilveren wisaelbeker beschikbaar gesteld voor den schutter die op de jaarlyksche 'edstrijden het hoogste aantal punten ver krijgt, ongeacht de klasse-indeeling. Mercuriusdiplonia Boekhouden. Voor het Mercuriusdiploma Boekhouden slaagde o.a. de heer W. Looyaard, leerling varr den heer J. Sluiter alhier. Een jubileum. Donderdag 18 Juli was het 25 jaar ge leden dat de heer L. Verjaal, hoofd eener O. L. School alhier, als onderwijzer in deze gemeente in dienst trad. De heer Verjaal was eerst onderwijzer aan de o. 1. school in de Prins Hendrix- straat en vervolgens aan de m.u.l.o school (hoofd de heer den Hoed). De leerlingen verzamelden zich met het onderwijzend personeel op de speelplaat", waar de heer Verjaal werd toegesproken door den wethouder voor .onderwijs, den heer W. Sanders, 's Middags hadden de leerlin gen vrij. Uitstapje Buitengewone School. Onder begunstiging van heerlijk zomer weer, gelukkig was het niet dl te warm, maakten de 30 oudste leerlingen der Bui tengewone school een welgeslaagd school reisje naar Rotterdam. De trein van 9 uur bracht de reizigers ty'dig aan het bekende bootje van Fop Smit voor een vaart naar 't vliegveld Waalhaven. Voor een boottocht was het weer werkelijk ideaal. Alles liep mee; juist' passeerde een trein toen we onder de brug waren, de Sta tendam lag nog voor den wal en meer der gelijke meevallertjes. Het is niet mogelijk te zeggen hoeveel vliegtuigen we zagen dalen en opstijgen. Vooral de jongens waren telkens weer vol belangstelling. Daarna weer een boottochtje er. eindelijk het hoofddoel van de reis de diergaarde. Op enkele uitzonderingen na was dit voor de leerlingen het eerste diergaardebezoek. Men kan zich hun enthousiasme voorstellen! Ze waren opgetogen. Op het vliegterrein en in de diergaarde werd honger en dorst gestild. Vooral dorst, daarop was echter extra gerekend. Tot slot een tramrit naar 't Maasstation S^^SSfkS?^^tenS^Sdërèn gend, niet bijzonder vermoeid, hun wack tende oudera tegemoet. Geen enkel h2". dent heeft de prettige stemming verstoort. Een mooie dagl Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week werd ten stad- huize aangifte gedaan van een geval van oiphtheritis. Schouwburg-bioscoop. Hoogverraad. Deze week draait als hoofdnummer in de Schouwburg-bioscoop „Hoogver raad", een film waarin Iwan Mosjou- kine, bijgestaan door Carmen Boni de hoofdrol vervult. Deze film is gegrepen uit het Ru8sisclie leven van voor den wereld- oorlog. Zooals het meestal- is met Russische films men denke aan de Wolga-bootman bestaat het geraamte uit de tegenatel- ling: communisme en aristocratie. Dat U ook hier het geval. Door een anti-Czarirti- sche party wordt een spionne uitgestuurd om van een aristocraat, die in nauwe betrat king staat met den troon, het vertrouwen te winnen om zoodoende den Czaar te kunnen vermoorden. De spionne blijkt echter be- halve dat ook» vrouw te zyn. Er volgt dan een moeilijke taak voor den aristocraat, een prins van den bloede, na melijk om de spionne, die zijn vrouw is ge worden uit de handen der pblitie te houden. Dit lukt echter niet zonder zelf zjjn positie te vergooien. De film eindigt tragisch, want de geliefden wordéai gescheiden... een hap py end wordt in <te toekomst beloofd, Over de film, het spel der hoofdpersonen zoowel als de opnamen, kan maar één oor deel gelden: Voortreffelijk! Een bezoek aan den Schouwburg-bioscoop kurmen we warm aanbevelen! Dit is een film, waar men zelfs wat zomeravondwarmte voor- moet over hebben. Er is een alleraardigst bij,program ma! Ons drinkwater. Blijkens het rapport van het onderzoek van het water der Goudsche Waterleiding My., monstername d.d. 26 Juni, kon aan hetwater geen afwijkende smaak worden waargenomen. Het eenige, wat valt op te merken is, dat de coliproef van Eykman b|j gebruik van 100 cc bij 46 gr. oen zeer zwak ke gisting vertoonde. Hoogstwaarschijnlijk staat dit in verband met de reiniging der filters. In ieder geval zal hierop bij het vol gend onderzoek in het bijzonder gelet moe ten worden. V AG A NT T E LAAT NU UW MATRASSEN REPAREEREN I'a. B. DE JONG GOUWE 89 - TEL. 47 Thalia-bioscoop. Twee hoofdnummers. In het Thalia-theater,, waar men zelfs mei het warme weer der laatste dagen de temperatuur heerlijk koel weet te houden, gaat deze week een aanbevelenswaardig programma. Als eerste hoofdfilm ziet men „De Wre ker", een goedgeslaagde Paramount-film onder regie van Lloyd Ingrahanm, met Fred Thomson en andere bekende sterren. Het verhaal speelt in het midden der vo rige eeuw, tijdens en na afloop van den A merikaanschen Burgeroorlog tusschen de Noordelijken en de Zuidelijken. Een sensa- tioneele Wild-West-film, waarin elke mi nuut nieuwe spanning brengt en boeiend tot het allerlaatste toe. „Pierewaaier Pilledraaier" wordt ge noemd het epos der Amerikaanschen, dro gist W. C. Fields, de ook in Gouda welbe kende komiek, verschijnt als Alloysius Ap pelsnoet en weet op hoogst komische wijze, met zyn bjiitengewoon geestige manieren, steedsdoor de lachspieren in werking te houden. Zyn spel is werkelijk af en, tot in de kleinste onderdeel en verzorgd, een ge not om te zien. Een dolgezellige film. Extra vermelding verdient ook ditmaal v/eer de bijzonder goede muziek door het Thalia-trio ten gehoore gebracht, hetgeen er ook niet weinig toe bijdraagt om het ge heel tot een volmaakt genotvollen avond te maken. Diploma Mercurius. Voor het examen ter verkrijging van het diploma boekhouden, ingesteld door de Ver eeniging ..Mereurius" is geslaagd de heer H. van Straateh alhier. Officieele opening van het G.S.V.-terrehi. Morgenmiddag te 2 uur zal het Sportter ein van de Goudsche Sportvereeniging offi cieel geopend worden, waarna een wedstrijd G.S.V, I— O.N.A, I plaats vindt. Groot Opera-cóncert. Dinsdagavond 23 Juli zal in de Nieuwe Schouwburg een groot Opera Concert gege ven worden door solisten van de Italiaan- sche Opera. Bizonder wordt de aandacht ge- estigd op een der solisten, n.l. op den heer Franco Perulli, een jonge, zeer goede tenor met zachte en warm klinkende stem. De „Tribune" van .8 Januari '29 schrijft over dezelfde opvoering o.a.De tenor Fran co Perulli is gisteravond voor de moeilijk te bevredigen toehoorders van heit Verdi- Theater een echte openbaring geweest. Met zijn zeer weeke (dolcissima) voor tref felijk gevormde stem van warm timbre, heeft hij het auditorium werkelijk verrukt,, dat hem bij open doek applaudisseerde en onweer staanbaar dwong de romance „Una furtiva lacrima" te bisseeren, welke teere melodie hij op wondervolle wijze vertolkte. „II Littoriale" van 2 October '28 schrijft over een opvoering van Elesir d' amo'e te Bologna in 'het Theater del Corso o.m.De tenor Perulli een zeer jonge speciaal, heeft een zeer goeden indruk gemaakt en heeft het grootste deel van het applaus iugfr oogst. Bewondering en enthousiasme opweki ro de moest hij de aria „Una furtiva laorim*" bisBeeren. Voor meerdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 13 Juli: Ermenilda Maria, d. v. A. van den Hondel en H. de Bruin. 16 Juli: Adriaantje Cornelia, <L v. A. van Zeim en J. E. Wesling. 17 Juli: Adrians Nannie, d. v. E. Oosterwijk en A. N. Sirre. 18 Juli: Adrianus, z. v. A. C. Vermeij en W. Kapteyn. GETROUWD: K. J. Lubken en A. C. Wal- thie. P- M. de Jong en J. Boxhoorn. C. K. van Leeuwen en M. C. Radeter. OVERLEDEN: 16 Juli: M. F. Brunt, 67 j., echtgen. van W. van der Giesen. M. W. de Vlieger, 74 j., wed. A. Eindhoven. R, Verburg, 9 j. 18 Juli: M. van Dam, 1 j. E. H. Bruins, wed. P. Deurink, 82 j., wonende te den Haag. N. Burger, echtg. van G. de Jong, 72 j. Agenda. 21 Juli 8 uur Tuin Soc. „Ons Genoegd." Concert Stedelijk Orkest. 28 Juli, 10 uur, „Het Schaakbord". Jaarl. Alg. Vergadering van de G. V. B. Medische dienst. By afwezigheid van den huisarts kan men zich vanaf hedenmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur wenden tot de doctoren Dr. van Elk» Kattensingel en Dr. de Boer, Gouwe. Ai>othekersdienst. De apotheek van den heer F. A. Dee, W. Haven za) tot en met Vrydag 26 Juli, bene vens den daarop volgenden nacht geopend zyn na 8 uur dés avonds (des nachts echter %lleen voor recepten). UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. Voor,het examen Mulo zyn te 's Graven hage geslaagd A. Harkes, J. T. Taak en A. Paling, allen alhier. Op de tentoonstelling van Nos Jungunt Rosae in den Dierentuin werden o.a. de vol gende bekroningen toegekend. Zilveren eere-medaille van Z, H. den Prins: D. Ravensberg, met groep kasrozen. Fa. Kluis en Koning zilv. med. zaailing no. 19 en idem zaailing no. 26. Kleurrozentakken: fa. Ravensberg en Boer te Boskoop, zilv. med. Afgesneden kasrozen, persoonlijke inzen ding firma D. Ravensberg, gr. gouden-, en gouden med.; J. Boer Gzn., verg. zilv. en zilveren med.; A. Kluis, getuigschrift van verdienste. Buiten programma: fa. Ravensberg en Boer te Boskoop gr. verg. zilv. med. REEUWIJK. Het zoontje van den heer G. van Spengen, Keesje, viel van de draai in het water. De heer P. Slappendel die daar dichtbij werk zaam was, sprong gekleed te water en hafl het genoegen hem te redden. De heer D. Kraan Pz., boterhandelaar al hier stond Donderdag j.l. op de botermark te Gouda te markten en verkocht aan een vrouw drie pond boter. De vrouw wilde be talen met een bankbiljet van 25.—. Het zoontje van den heer K. telde geld terug, maar van de gelegenheid die zich bood door de komst van andere klanten, maakte de vrouw gebruik om met alles het briefje en het geld er van door te gaan. Ondanks di recte nasporingen van de politie is zy nog niet gevonden. MOORD JUK31T. Diploma Waterbouwkunde. Aan de Middelbaar Technische school te Utrecht is geslaagd voor het einddiploma Waterbouwkunde, de heer D. L. Exalto, alhier. RADIO-NIÉUWS. Zaterdag 20 Juli. Hilversum 1071 M. 6.00 Tijdsein A.V.R.O.-Klok. 3. In den loop |dei tijden, Chronologisch potpourri van |Haydn tot Brahms. 6.45—7.15 Piano-rec.vdl door prof, Henry Wlihelmus uit Budapest. 7.15 Voortzetting Concert. 7-45 Politieberichten. 8 00 V.A.R.A, Concert. V.A.R A.-orkst, voordrachten. 10.45 V.A.R.A. Liedjes 'uit het leven. 10.00 Persberichten. 11.15 V.A.R.A Gramofoonplatenconcert. Huizen 1875 M. 6.007.30 K R.O. Concert in de Chicago- bioscoop Eindhoven. 5.45—6.00 K.R.O. Journalistiek weekover zicht. 7.30-8.00 K.R.O. Causerie over: Wat is een film. 8.00—11.00 K.R.O Concert en declamatie Strijk-ensemble en solisten. 9.30 K.R.O. Nieuwsberichten. 11.00—12.00 K.R.O. Concert. Karakterduet- „tisten. Zondag 21 Juli. Hilversum 298 M-, na 6 uur 1071 M. 9 00 V.A.R.A. Postduivcnberiohten 9.02 V.A.R.A. Gramofoonmuziek 9.10 V.A.R.A. Esperantoberichten. 9 30 V.A.R.A. Lezing over: Mandolinemu- ziek. 9 65 V.A.R.A. Orgelconcert (Cinema-orgel). 10.05 V.A.R.A. Voordracht uit werken van Vondel. 10.30 V^A.R.A. Zondag-ochtendconcert Or kest en m. m. van een solist (piano). 12.00 Tijdsein V.A.R.A.-Klok. 12.00-12.30 Lezing door J. L. A. Kremer. -2.30—2.00 Middag-Concert door het Om roeporkest o.l.v. Nico Treep. Soliste Julie 2.00—2.30 A.V.R.O. Tooneelhalfuurtje. Ja mes Yoland interviewt Piet Kramer over de Schouwburgkwestie. 2.30-3.00 Piano-Sonaten van Beethoven. 3.00—4.30 Kurhaus Bóheveningen. Matinée Het Residentie-orkest o.l.v. Ignaz Neumark. Soliste: Hélène Ludolph-Geysen, ssng. 4.305,00 Gramofoonmuziek. 3.00 V.A.R A Kleuteruurtje. Sprookjes-op- voering, 5.40—6.00 V.A.R.A. Bij de pomp. 6 16 V.P.R.O. Wijdingsuur in de ötudio. 8.00 Tijdsein A.V.R.O.-Klok. Pers- en sport nieuws Vaz Dias. 8.15 Kurhaus Sclieveningen. Solisten-Con- eert. 12.00 Sluiting. Huizen 1875 M. 8.30-9.30 K.R.O. Morgenwijding. Causerie. 9.50 N.C.F.V. Dienst in de Bethelkerk (Ge- ref. kerk) te Scheveningen. 12.30-1.30 K.R.O. Concert door het K.R.O. Trio. I.30-2.00 Causerie. 2.00-2.30 K.R.O. Literaire causerie. 2.30-4.30 K.R.O. Concert met medew. van vocale en instrument, solisten. 4.30-5.00 K.RX). Ziekenhalluurtje. 5.50 N.C.R.V. Dienst in de Ned. Hervorm de Kerk, Loosduinen. 7.30-8.00 K.R.O. Causerie over: De Kath School en de Volkenbondsidee. 8.01-8.10 K.R.O. Praatje door den K.R.O.- voorzitter. 8.10—10.46 K.R.O. Concert. Orkest, met medew. van solisten. 10.45-11.00 K.R.O. Epiloog. Klein Koor. 9.30 Nieuwsber. Maandag 22 Juli. Hilversum 298 M na 6 uur 1071 M. 10.00 Tijdsein A.V.R.O.-Klok 10.00-10.15 Morgenwijding. 12.00 Politieberiqhten. 12.15—2.00 Lunchmuziek door het A.V.R. O.-Kwintet. 2.00-2.30 Gramofoonmuziek. 2.30—4.30 Rembrandt-Theater te A'dam. 4.30—5.00 Rustpoos voor de N.S.F. voor verzorging van den zender 5.00—6.00 Kinderuurtje door mevr. Antoi nette v. Dijk. Huizen 1876 M II.00—11.30 N O.R.V. Korte Ziekendienst. 12.30—1.45 Orgelconcert. 4.00—5.00 Ziekenuurtje. Vocale en instru ment. solisten. 5.00—6 00 Gramofonmuziek. Zondag 21 Juli 1929. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. H. Cra mer. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Üeref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. J. Kollewyn van Berkel. Ver. Calvyn, Nieuwe Ziaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. K. J. van den Berg van Amersfoort. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. R. Kok. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. J. B. Croes. Evangelisatie Jeruël, Zeugstraat 38. 10 u. vjn. Heiligingasamenkomst. Aanneming van nieuwe leden. Spr. Br. Joh. de Gruyl. 4.30 u.m. Openluchtmeeting. 7 u. n.m. Openbare Samenkomst. Spr. br. Joh. de Gruyl. Donderdagavond 8 uur. Bijbellezing en Bidstond. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u .vm. Ds. L. R.. v. d. Broek. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. D. Haars .van Nieuwe Niedorp. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. C. J. Blee- ker van Apeldoorn. Evangelisatie, 9% u. vjn. en 6 u. n.m. Ds. W. Bieehaar van Den Haag. Geref. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. N. Bydemast van Rotterdam. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. Leenmans. HAASTRECHT. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Cand. Jonker van Werkendam. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK, Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. v. d. Wal van Wageningen. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Leesdienst. 6% u. n.m. Ds. WeBseldyk van Sluypwyk. OUDERKERK a. d. IJSSÉL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. Enkelaar. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. vun. en 6 u. n.m. Ds. Kalkman van Katwijk aan Zee. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 2% u. n.m. Ds. WesBeldjjk van Sluipwijk. SLUIPWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. Wessel- djjk. DAMRUBRIEK ONZE KOLONIËN. De moord op mevrouw Landzaat. Behandeling van de zaak door den Landraad. De Landraad heeft, onder leiding van mr. H. de Boer, een aanvang gemaakt met de behandeling van den moord op mevrouw Landzaat. Er was geringe belangstelling. Gebleken is .dat de moordenaar de zoon is van een Mohammedaansch priester en afkomstig uit een desa bij Menes in Bantam. Hij was in October 1926 in dienst gekomen De ten lastelegging van beklaagde houdt in moord op mevrouw Landzaat, eventueel po ging tot moord. Beklaagde bekent en legt tallooze tegen strijdige verklaringen af, waaruit intusschen na scherpé ondervraging blijkt, dat zijn vrouw, van wie hij gescheiden was, overge plaatst was naar een andere afdeeling. Op zekeren dag wilde beklaagde zijn vrouw te rug hebben, hetgeen bezwaarlijk ging, daar zij inmiddels zwanger waa geworden van een anderen man, met wien zij leefde. Toen de vrouw wegbleef, wilde beklaagde niet werken. Hij verzocht telkens om zijn vrouw terug te mogen hebben en toen de vrouw op 5 Juli nog niet teruggekeerd wa», voelde beklaagde lust om met iemand herrie to maken. Ook wat hij boos op den heer Land- Onder redactie van de Damclub „Gouda", Secretaris de la Retflaan 14, lokaal der club Markt 49. Wedstrijd-Probleem No. 7. Auteur Piet Schouten. Zwart 9 schijven op: 2, 7/9, 18, 25, I 8, 30. Wit 9 schijven op: 29, 36/42, 46. Wedstrijd-Probleem No. 8. Zwart 11 schyven op: 4, 5, 7, 9, 11/13, IC, 19, 25, 29. Wit 11 schyven op: 21, 22, 26, 27, 32, 35, 37, 42, 44, 45, 49. Oplossingen. No. 1. Wit 22—17, 34—29, 16—11, 11—4 4 26. Zwart 11:42, 13:22, 46:49 26:34 (verl.) No. 2. Wit 30—24, 37—31, 34—30, 41—37, 37: 28, 43 5. Zwart 27: 36, 36: 27, 25: 32, 20: 38, 22: 33 (verl.). No. 3. Wit 87—31, 32—27, 22—18, 27—21, 48-42 39—34, 25 1. Zwart 26: 46, 46: 23, 23:12, 12: 26, 26: 48, 48 30 (verl.). V No. 4. Wit 29—23, 44 24, 37—31, 39—33, 41 5. Zwart 18:40, 20 29, 26: 37, 29: 27 (verl.). Goede oplossingen ontvangen van Aspi rant, Thesingh, v. d. Veer, de Jong en L. Jupy'n. zaat, omdat zijn vrouw weg was en voorts zou, volgens beweringen van den beklaagde, de heer Landzaat hem hebben uitgescholden Beklaagde leende een pisoblati van een vriend en toog naar de woning van den heer Landzaat, waarvan de situatie hem. bekend was. Hij wist, dat de^slaapkamer van de familie Landzaat achter in het huis gelegen was en dat op dat oogenblik baboe en kokkoi ziefi in de bijgebouwen bevonden. Beklaagde is het huis binnengedrongen, nadat hij een stoot tegen de deur in de achtergalerij had gegeven. Deze is opengegaan, nadat hij slecht» een keer had geduwd. Hij is toen met hat mes in den gordel in de slaapka mer van mevrouw gedrongen. Mevrouw was wakker. Zij heeft nog getracht langs beklaagde heen te vluchten, wat deze echter verhin derde. Hij gaf haar twee steken, een rechts en een links. Mevrouw Landzaat ia verder gestrompeld en ia buiten, terwijl zijn om hulp riep, neergevallen. Een inval in Suriname7 Onder dit opschrift bevat De West het navolgend bericht: Krijgen wij na den inval op Curasao, ook een inval in Suriname? Men zou dit aflei den uit het volgend bericht dat wij uit Al bina ontvangen gedateerd 26 Juni: Onze districtscommissaris gaat overmor gen naar de Tapanahony. Volgens anderen houdt deze reis verband met berichten, dat een veertigtal Braailianen over de grens ge komen zouden zijn en zich gevestigd heb ben aan de Boven Tapanahony. De commis saris zou nu een onderhoud hebben met deze heeien, die iutellectueelen worden ge noemd. De geneesheer, dr. Faverey, gaat mede. Zijn vervanger, dr. Hiemcke, is reeds hier aangekomen. iten. De Een georganiseerde communiatiache actie onder de koeliea niet ontdekt. Aneta verneemt, in tegenstelling met de onderstelling van velschillende bladen in Indië alsof het positie! bewijs geleverd was, dat de georganiseerde communistische actie en invloeden van Moakou de ooraaken non- den zijn van de tragische aanslagen ter Oost- kast - dat dit bepaald onjuiat genoemd moet worden. Het hoofdparket,waaraan d« algemeene recherche-dienst verbonden is, bezit thans niet het materiaal voor zulk een bewijs. Ware dit wel het geval ,dan zou de rogeering reeds lang tegen de personen, die bij de destructieve actie betrokken waren, o! die onder den invloed van die actie stom den, onverbiddelijk zijn opgetreden. Het eenige wat men thans weet is, dat van onderling verbond tnsachen de inciden ten met een extremistisch karakter die ter Oostkust zijn voorgekomen, niets 4uideli]k gebleken is en nog veel minder van een haard waaruit deze incidenten aangestoken zouden zijn. Zoolang geen andere feiten worden ontdekt, ligt dn» het vermoeden voor de hand, dat kwaadwillige elementen zich op Java lieten aanwerven en in Dell, ieder >n eigen kring, ongeorganiseerd onte vredenheid hebben gewekt. Tegen deze nctie zijn reeds sedert de ontdekking verschillen- de maatregelen genomen en jrorden thonB nog ARTS van Zaterdag 20 Juli tot Zaterdag 3 Aug. 3 u. n.ftl. GEVRAAGD, voor de morgenuren. Vrijdag den ge- heelen dag, leeftijd 13 jaar. Adres: Korte Groenendaal 19. Mevrouw DORGËLO, Fluweelen singel 52, vraagt een alleen voor den dag. Mevr. FABRIAAN, Oosthaven 5, VRAAGT een flinke tegen 19 Aug.. a.a. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. 10 GEVRAAGD een flinke bij eenigsins hulpbehoevend heer. Brieven onder No. 2271 bureau Goudsche Courant Markt 31. heeft nog enkele dagen per week vrij, voor het behouden en verrichten van alle voorkomende eventueel ook voor de avonduren. Brieven onder No. 2262, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 12 In het KRANKZINNIGEN-GE STICHT te DELFT kunnen geplaatst worden. Leeftijd niet beneden 18 j. Aanvangssalaris f 400.—per jaar, benevens kost, inwoning, bewassching enz. De opleiding voor het diploma B geschiedt kosteloos. Schriftelijke aanmelding bij den 20 Geneesheer-Directeur. Terstond gevraagd Brieven met uitvoerige inlichtingen en verlangd salaris onder No. 2280 Bureau Goudsche Courant, Markt 31. Aan de Bijz. School wordt ge vraagd tegen 1 Sept. in de Nutt, Handw. Per week 3^2 uur les. Salaris f175.per jaar. Akte K. vereischt. Liefst Herv. Ger. Brieven aan dep Voorz. C. GRAVELAND, te Stolwijk. as GEVRAAGD: bü Fa. T. VERMEIJ, Oosthaven 35. TE HUUR:: TE HUUR AANGEBODEN: Gem. Zit- en Slaapkamer. met pension. Brieven onder No. 2269, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. '8 In manufacturenzaak wordt ge vraagd een 1 Bekendheid met het manufacturen- vak strekt tot aanbeveling, doch is niet beslist noodsakelijk. Aanvangssalaris 15 gld. per week. Brieven onder No. 2245, Bureau GoudstJhe Courant, Markt 31. 15 Le«rllng«n GEVRAAGD ter opleiding in het manufac- turenvak. Leeftijd 14 jaar 3 gld. per week en leeftijd 17 jaar 5 gld. per week. Zich persoonlyk aan te melden by Fa. J. VAN DANTZIG, Markt 14. Op fabriekskantoor wordt gevraagd leeftijd 14 9 15 jaar. Eigenhandig geschreven brieven onder No. 2259, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 _GEVRAAGD een ten kantore van de N.V. EERSTE NEDERJL. MAATSCHAPPIJ VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING, Turf markt 120. Aanmelding schriftelijk. (vier pitter), te koop aangeboden. J. DUIJM, L. Gouwe 208. waaraan nog verbonden is, een win kelnering van Boter en aanverwan te artikelen met veel buitenklanten, tegen billijken prijs ter overname ■anfl«bod«n. Brieven onder No. 2278, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 15 per fl. f 1.20 per fl. f0.65 per liter f 2.80 per fl. f 2.25 Richard Wagner 6 cent Beethoven 8 cent Mozart .10 cent Gedekt met Vorstenlanden en Deli Zandblad Aanbevelend, in het centrum der stad. Te bevragen bü A. DEN HELD, Walesteeg 13, Gouda. Op een kantoor wordt een GEVRAAGD op een aanvangsalaris van f40.— per maand. Brieven onder vermelding van leeftijd, schoolopleiding en van evept- tegenwoordigen werkkring onder No. 2272, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. hoe lang U op het bü ons gerepareerd schoeisel loopt! Wü gebruikeai alleen prima blank leder. Vrije controle. HEEREN ZOLEN EN HAKKEN DAMES ZOLEN EN HAKKEN 2.25. f t-75- Werkplaatsen: B. MARTENSSINGEL 123 en SPOORSTRAAT 21. MAAT- EN REPARATIEWERK.

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 2