MEL i ^■/ïq VOOR GOUDA EN OMSTREKEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLA1 bergambacht, BERKENWOUDH, BODEGRAVEN, BO8KOO1 ENUW- DOENINGEN wen doen zich te gelden als het un verzwakt is. ts een algeheele :rking zal da/i aat hebben I’s Gist-Tatnins Hen zijn in hun rkmg bijzonder tig. daar zij het volkomen zuive *t gehecle zenuw- gezond en krach ïken De vitami- jn bijz heilzaam u. Probeei een doo? Na. 17429 Dinsdag Juli 1929 98* Jaargang Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen NG GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, [OONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, en* s Gij age ontlasting, i. koortsigheid, hoofdpijn, geen slechte spi)»- g enz. neem dan FEUILLETON. EEN NOODLOTTIG SCHOT. nieuwerkerk, ouderkerk, OUDEWATER, reeuwuk, s< WING’S r-TAMINE 1 LETTEN geerenden vorst met de zuster Is de gen- amel rtee- erol- ILVANA" 1AAQ Iedereen heeft zijn leven in eigen hand en hij kan het precies zoo maken, als nij zelf wil met betrekking tot karakter, suc ces, macht, goddelijk zelfbesef en dus invloed. nige irige eerd t en ver- van ulke :he” taat tng- i en ang mot 'ens iche mei tam uur; lapag. en keek uit mijn raam naar beneden. En hoe wist de politie dan dat hij daar was, vroeg Lilith scherp. De waarheid zou toch ABONNEMENTSPRIJS per kwartaal 2.26, per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar Franco per past per kwartaal 8.16, met Zondagsblad 8 80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 81, GOUDA, bjj onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zjjn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie Telef. Intere. 82; Redactie Telef. 88» Postrekening 48400. per week 17 cent, met Zondagblad 1 de bezorging per looper geschiedt. en omstreken (behoorende tot den bezorgkring) t 0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkringi 0A0. Advertentiën In het Zaterdagnummer 2Q >er’i Kruiden elboer’i Pillen Maria Wortel* Oude Pekel* ca ‘oedig weer her «rijgbaar 60 cl kers en Drogisten anders zou beschouwen dan als de chauffeur van haar vader. Morton was geen dwaas en zjjn eerbied en bewondering voor juffrouw Pamela nam eer der toe dan ai. Pamela ging naar haar ouders om te zeg gen dat zij direct naar de Crakes ging. Hoe zij ook met haar praatten en probeerden haar ervan terug te houden zich met hen te bemoeien, het was onbegonnen werk om haar van haar voornemen af te brengen en tien minuten later was zij op weg naar de Hall, juist even voordat de familie naar bed zou gaan. Pamela kwam de kamer binnenstormen waar Comstone, die nu als hoofd van de fa milie optrad, uit den bijbel voorlas. Voordat «ij tijd had iets te vertellen, vroeg Lady Crake met bevende stem: Je hebt nieuws van Morecambe! het goed of slecht nieuws? Goed hoop ik, zei Pamela. Ik heb hem vanavond gesproken en hij is gearres teerd. Gearresteerd De drie dames waren hevig onsteld, maar Comstone sprak met rustige stem: Je hebt gelijk, Pamela, het is zeker goed nieuws! zei hij, want als hij geen van de dingen gedaan heeft waarvan ze hem beschuldigen, zal hij nu in staat zijn om al les op te helderen. t Ze keek hem met ernstige oogen aan. Dat hoop ik nu ook, zei ze. Maar Lady Crake kon de zaak niet zoo luchtig inzien. De opeenhooping van be schuldigingen tegen haar oudste zoon, haar lieveling, had haar bijna verpletterd en de Naar het Engelsch van FLORENCE WARDEN. 46 (Nadruk verboden). Als men de kranten gelooven mag, zou men denken dat Sir Morecambe zich meer bezighield met de dochter van zijn werk gever dan met de dame die zooveel voor hem op het spel heeft gezet. Pamela keerde zich woedend naar hem toe Als ik zeif geen aanleiding heb om daarop aanmerking te maken, ligt dat zeker niet op jouw weg, zei ze uit de hoogte. Dus U wilt mij niet vergeven- sta melde Morton nederig. Ze keek peinzend voor zich uit. Ja, zei ze eindelijk. dat wil ik. Ik vergeef je omdat Sir Morecambe onschuldig 1^, maar ik zou je niet vergeven hebben als hij schuldig was geweest. En mag ik in Uw dienst blijven? Dat zal ik je morgen zeggen, zei ze maar onderwijl kan je de auto voorrijden en me naar Crake Hall brengen. Hij tikte aan zijn pet en ging naar buiten hij was zich bewust geworden dat hij zich ten opzichte van haar vergist had en dat zij, wat er verder ook gebeuren mocht, hem nooit G01D8CHE COURANT twijfel en het verdriet van degene die dage lijks in haar omgeving waren, had er niet weinig toe bijgedragen om haar angsten te doen verminderen. Misschien is het beste dat hij zich nu aangegeven heeft, maar waarom, heeft, hij zich zoo lang verborgen gehouden- vroeg Lady Crake. De tranen kwamen in Pamela’s oogen Ik ben zoo dom geweest om daarop aan te drjngen ,zei ze nederig, maar hij heeft het me vergeven, dus ik hoop dat U dat ook wilt doen. Verwijt het jezelf niet, Pamela, vervol de Comstone, tenslotte is de zaak er wel een beetje op vooruit gegaan in den tijd dat hij zich verborgen heeft gehouden. Noem jij dat maar vooruitgang als hij ook nog van een andere moord beschul digd wordt, meende Olivè, de jongste doch ter. Lady Crake rilde. Die laatste heeft Raggett op zijn gewe ten ,zei Pamela,, - en ik geloof dat het ge makkelijker is om een man te pakken te krijgen die allerlei schurkenstreken opeen stapelt, dan een die bijtijds weet uit te schei den. Lady Crake was zeer onder den indruk dat haar lievelingszoon in de gevangenis was gebracht en zij zat te schreien terwijl de jon gere menschen de zaak verder bespraken. Hoe hebben ze hem gepakt? Hoe komt het dat jij het eerder weet dan wij, vroeg Olive. Hij kwam naar de Grange, vertelde Pamela, Morton onzen chauffeur zag hem in den tuin en ik hoorde ze samen praten ADVERTENTIEPRIJS» Uit Gouda 1—5 regels 1-80, elke regel meer 15 regels L55, elke regel meer U—.----- bijslag op ien pr*«. LI.fd*digheid»-*dvertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regels 2£5, elke regel meer O.W. Op de voorpagina 50 booger. Gewone advertentita en ingezonden mededeelingen bij contract tot zeer gereduceerden prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boekhande laren, Advertentiebureau* en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan bel Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te rijn. dat heer en meester on eigen huis wil zijn en daarom den spoorweg, die tot dusver on der buiten)andscheni i.c. sovjet-Russischen invloed stond, in be^ig nam. Moskou toch is berucht geworden iloro zijn vele confisca ties van buitenlandschen eigendom. Doch dit feit vergeten deimachthebbers in Rus land, die, als het erlp aankomt om hun zeker oogenblik niet hl te beginselvast zijn. Naar het Chine#sche ministerie van Oorlog mededeelt, zijn Zondag zes divisies naar Mandsjoerye voltrokken om den Chi- neeschen Oosterspoorweg tegen een Russi- schtn aanval te beschermen. Bovendien zul len Woensdag twee divisies cavallerie van Peking naar den Oorterspoorweg gezonden worden. Volgens de laat st q berichten bevinden zich op het oogenblik ongeveer 210.000 man soldaten in Noord-Mfcndsjoerye. BUITENLANDSCH NIEUWS. D UITBOT LANS Een vorstelijk huwelijk. Dc vorst van Liechtenstein en. van een bankier. In de kleine .Lainzei Pfarrkirche zur hei ligen Dreifaltigkeit",’in een buitenwijk van Weenen, zal vandaag de eenige nog regee- rende vorst in heel Midden-Europa de uit verkorene zijns harten tot vorstin verheffen. Het is de 76-jarige vorst Franz Paula Maria Karl August Von und zu Liechten stein. Hij is 28 Augüstus 1853 op het kas teel Liechtenstein geboren en heeft een rol in het diplomatieke leven van het Oosten- rijk-Hongaarsche' keizerrijk gespeeld, want hij was langen tijd Oostenrijksch-Hon- gaarsch gezant te 8t Petersburg. Toen in October 1906 graaf Aehrentalil minister van Buitenlandsche Zakeö werd en begon met zijn anhexSttepomWm Bosnië en HèfiSê- gowina, hetgeen kwaad bloed in Rusland zette, trok de vorst zioh uit de diplomatie terug, maar bleef lid van het Herrenhaui. Hij woonde in de laatste jaren met zijn 12 jaar ouderen broer, vorst Johann II, in het groote Liechtensteinsche paleis vlak achter het Burgtheater te Weenen. Deze is 11 Fe bruari j.l. op het kasteel Feldsberg gestor ven en daar hij ongehuwd was, volgde zijn eveneens ongehuwde broeder Frans hem op Enkele jaren geleden had deze ten huize van kennissen de thans 51-jarige Frau Elsa von Erös uit Weenen leeren kennen. Deze dame ie de weduwe van een van de officie ren van keizer Franz Jozef. Zij zelf is een geboren barones Guttmann Deze adel stamt eerst uit de vorige eeuw. De Guttmanns waren een Joodscfae familie uit Bohemen en een paar broeders van me vrouw von Erös hebben een bankiershuis te Weenen. De Liechtensteins behoorden tot de wei nige families, wier leden met Habsburgsche aartshertogen en aartshertoginfnen in het huwelijk konden treden zonder dat sprake was van een mésalliance. Een van de Liech- teosteinsche prinsen, de zestigjarige prins Alois, is in 1903 met aartshertogin Elisabeth, een zuster van Franz Ferdinand, in het hu- welijk getreden Het huwelijk van den re- Painela aarzelde. bekend worden, dus zei ze:' Morton is ze het gaan vertellen. Een koor van verontwaardige stemmen brak los. En wie heeft je dan hier naar toege bracht? vroeg Lady Crake. Hij zei Pamela en ze voegde er ver ontschuldigend aan toeer was niemand anders en ik voelde me te zenuwachtig om zelf te rijden. Maar de familie was niet tevreden met die verklaring en het feit dat zij dien verrader nog in haar dienst had, deed een stemming van onmiskenbare vijandigheid tegen haar ontstaan, t<ien plotseling in de stilte die op haar mededeeling volgde, hard aan de bel getrokken werd. Dat onverwachte geluid, juist op het «ogenblik dat zij allen in een buitengewoon zenuwachtige stemming waren, veroorzaakte een soort paniek onder de dames. Pamela die dien avond al zooveel te verduren had gehad, werd aschgrauw. Lady Crake gaf een gil en de twee meisjes huilden en snikten en klemden zich aan elkaar vast in de over tuiging dat die ruk aan de bel een voorbode was van nieuw onheil. Ook Comstone en Pamela verwachtten slecht nieuws van Mo recambe, en de wanhopige moeder haalde zich allerlei vreeselijke gedachten in het hoofd, dat haar zoon, radeloos van wanhoop, zelfmoord gepleegd had in de gevangeniscel.» Comstone was de eerste die weer, tot zichzelf kwam. Het conflict tusechen Ohina u Sovjet-Rusland. De bemiddelingspogingen. De aanvankelijke berichten, dat Rusland een paar belangrijke grenssteden zou heb ben bezet, zijn naderhand weer tegenge sproken, zoodat er blijkbaar geen groot- echeepsch sovjet-offensdef heeft plaats ge had; de strijd heeft zich vermoedelijk tot enkele schermutselingen beperkt, maar dit wil nog niet zeggen, dat het gevaar is ge weken ondanks de ingeleide beniiddelings- actie. Bovendien heeft China, als voorwaar de voor het aanvaarden der Amerikaansche interventie, nadrukkelijk onder meer bedon gen, dat Rusland de inbeslagneming van den Oosterspoorweg door China goed zal keuren. Te Moskou zal men hiervoor niet zijn te vinden. Integendeel: aan hef bezit dor lijn is Rusland zooveel gelegen, dat het niet uitgesloten wordt geacht, dat Rusland met geweld zal trachten te heroveren het geen het verloor door confiscatie. De Rus sische gezant heeft over de aangelegenheid ook van gedachten gewisseld mest Sjidehara, den Japanschen minister van buitenland sche zaken en deaen meegedeeld, dat Rus land1 Japan’s rechten in Mandsjoerye zal ontzien. Van belang was vooral de vraag van den gezant, hoe Tokio zich zou gedra gen, indien een minnelijke schikking eens niet tot stand mocht komen. Deze vraag wekt het vermoeden, dat Rusland niet van zins is ,.het er bij te laten” en stellig ac tiviteit zal ontplooien, wanneer Japan, bij het geschil voortdurende onzijdigheid zal betrachten. Verschillende berichten stellen het voor, dat Rusland in het ernstigste ge val zijn divisies over de grens zal sturen cm weer beslag te leggen op den geroof- dep qpoorweg^ doch zich vanille verdere acties zal onthouden. Blijkbaar is het Rus land erom te doen bij de besprekingen, die toch eens met China plaats zullen moeten hebben, een belangrijk onderhandeldngs- object in handen te hebben. De Chineezen van hun kant zullen echter evenmin stjl zitten en Rusland beletten zelfs zijn beperk te doeleinden te verwezenlijken. Onder der- geljjke omstandigheden kan nog zeer ge makkelijk een strijd ontbranden, die zich uitbreidt tot een formeelen oorlog met al zijn verwikkelingen. Rusland meent boven dien aan zijn prestige verplicht te zijn China heeft de sovjet-republiek de laatste tijden reeds menige vernedering aangedaan den roof ongedaan te maken. Intusschen heeft China een nieuwe nota aan Rusland gezonden, waarin opnieuw de wensch der Chineesche regeering wordt ge- uit, dat de quaestie van den Oosterspoor- weg op vredelievende wyee zal worden op gelost Het ministerie heeft voorts afzonderlijke nota’s aan de onderteekenaars van het Kelloggpact gezonden, waarin wordt uiteen gezet dat China weliswaar zijn rechten wil verdedigen, doch niet de bedoeling heeft een oorlog met Rusland te beginnen. In het bijzonder wordt er leedwezen over uit- Hij liet hen achter in de eetkamer en sloot de deur. Maar hij was nog maar net in de hall toen de danles verschrikt werden door een luiden kreet. Een oogenblik was er een bijna tergende stilte, niemand van hén durfde de deur te openen. Toen liep Pamela dé kamer door» keerde zich naar Lady Crake en zei Mag ik even gaan zien wat daar is? Lady Crake knikte ep Pamela rende naar de deur. De twee andere meisjes durfden haar niet te volgen, maar bleven dicht naast elkaar zitten wachten. Maar plotseling hoorden ze een luiden schreeuw van vreugde en ze vlogen naar de deur en tot hun onuitsprekelijke blijdschaj) en verbazing zagen zij dat Pamela in de armen van Morecambe lag. Lady Crake kon haar oogen niet gelooven. Morecambq, Morecambe! Ben je het heusch. ben je het werkelijk? riep ze met trillende stem, toen Ppmela lachend en hui lend tegelijk, hem losliet en hem voor liet gaan de kamer in. r- Ja moeder, ik hen het werkelijk, ik ben het heusch. zei hij. Maar ze zeiden, Pajnela zei. en Lady Crake keek haar zoon in de oogen, ze had haar twee handen on zijp schouders gelegd alsof ze niet kon gelooven dat het werkelijk haar zoon was, dat je fluisterde ge arresteerd was! (Wordt vervolgd.) gesproken dat het de Sovjetregeering is, welke het offensief aan de Chineesche grens is begonnen en daardoor den geest van het Kelloggpact heeft geschonden. Het officieuze Tass-agentschap verklaart, dat de Sovjetregeering het bemiddelings- aanbod van Frankrtfk van de hand heeft gewezen wegens de weigering der Chinee sche autoriteiten om den ouden toestand op den Oosterspoorweg te herstellen, gelyk in de Sovjetnota van 13 Juli werd geëischt. Uit Washington wordt gemeld, dat Staatssecretaris Stimson gisterenavond laat bekend maakte dat zoowel van Chineesche als van Russische zyde bepaalde toezeggin gen zjjn gedaan, volgens welke beide lan den zich van elke vijandelijkheid zouden onthouden voorzoover dit niet noodzakelyk zou zijn uit zelfverdediging. Verdere meer definitieve toezeggingen zijn echter niet gedaan. Te Washington zou men echter ook reeds ten zeerste tevreden zijn wanneer Rusland en China tot een vergelijk zouden kunnen komen, zonder omniddelyke hulp van een derde. Een reeks van besprekingen, die Staats secretaris Stimson gisteren met den Fran- schen en den Japanschen ambassadeur, den Chineeschen gezant en vele andere diplo matieke persoonlijkheden heeft gehad wyst er op dat nieuwe belangrijke stappen te verwachten zijn. Een der belangrijkste vraagstukken van het Amerikaansche staatsdepartement is. het herstel van den toestand zooals deze was voor de bezetting van den Chineeschen Oosterspoorweg, wat een voorwaarde ge acht kan worden voor elke poging tot be middeling of arbitrage. Het schijnt wel bijna zeker dat Amerika zonder voorbehoud de Russische eisch van het herstel van den vroegeren toestand in Mandsjoerije als ge rechtvaardigd erkent. De Chineesche gezant te Washington blijft tot nu toe echter op zijn standpunt staan, dat de Oosterspoorweg niet door de Nanking regering wederrechterlijk is he- zet. Te Washington ziet men een voorloo- pige oplossing daarin dat te Moskou in over leg met Nanking getracht zal worden de ontslagen employé’s door andere Russische onderdanen te vervangen. Verondersteld dat Rusland bereid is nieuwe employé’s naar de Oosterspoorweg te zenden, en dat China toestemt in het herstel van den vroegeren toestand. Intusschen bereidt men zich in China op ernstige gebeurtenissen voor. De nieuwe na tionalistische regeering wil noch van den hond, noch van de kat gebeten zyn en komt daarom voor haar souvereane rechten op, hetzy die door de kapitalistische mogendhe den worden verkort, hetzy door een prole tarischer! staat als Rusland. Overigens is het van Rusland niet erg consequent zoo ontstemd te zijn over China, Uw zenuwgestel t op wonderdadige erstelt. betalen wi| jeld terug na ont de» ledige doos, baar in doozen va» 1.50 en 1 2.50 bljd» mste Apotheker* ca Drogisten OEM. HOLLANDSCHB EN INDUSTRIE MIJ cling .Vr*«t Vile"» ien - De. Hu| geeienueii vuibu mot ,,Frau” von Er08 zal waarschijnlijk wel in zekere kringen als een mésalliance worden beschouwd. Warmte en onweer. Te Hamburg heeft de laatste dagen een buitengewone hitte geheersoht. Gisteren ech ter beleefde Hamburg met 32 graden Celsius in de schaduw en 45 graden in de zon den warmsten dag, dien men sedert eenige tien tallen jaren had gekend. Zaterdagavond tegen tien uur brak echter een hevig onweer los. In dien tijd vormde zich boven de Beneden-Elbe een windhoos, die zich landwaarts in Noord-Westelijke ricliting bewoog en die vele verwoestingen veroorzaakte. Op haar weg door de Wilster- rnarsch en over Hohenaspe en Schonefeld werden alle korenvelden en boomgaarden, waar zij over trok, vernield. Het koren werd neergeslagen en de vruchtbcomen knapten af of werden uit den grond gerukt. Te Wil ster werd het dak van een verleden jaar gebouwd kantoor van de plaatselijke ver bruikscoöperatie afgerukt en over een groo- en afstand meegenomen. Een rijtuig met een aantal personen er in werd in een greppel geslingerd, maar de inzittenden kwamen gelukkig met den schrik vrij. De hoos en het onweer gingen gepaard met hevige regens en hagelslag. Ook in Holstein werd schade toegebracht aan de landbouwgewassen. De Bremen verovert den Blauwen Wimpel”. Jn 4 dagen en 18 uren over den Oceaan. Het Duitsche Lloyd-stoomschip ..Bremen” is gistermorgen half acht (Am. tijd) het Nantucket-vuurschip gepasseerd en werd gisteravond half negen (M.E.T.) in het qua- xantaineatatiou te New York verwacht. Hier mede is het schip er zeker van den z.g. „blauwen wimpel”, welke aan het record van den Oceaanovertocht verbonden is, in zijn bezit te krijgen. Het traject, dat in den kortst mogdlijken tijd moet worden afgelegd, onl het betref fende Oceaanschip in het bezit van den blau wen wimpel te stellen, strekt zich uit tus- schen Cherbourg en den Ainbres-vuurtoren, kort voor New York. Vorige recordhouders waren: van 1884 tot 1891 Trave und Saaie met een snelheid van 17 zeemylen per daarna de Furst Bismarck van de Hi met 18 mijlenvan 1893 to 1897 het stoom schip Lucabia van de Cumard-line, welk schip 22 mijl per uur voer. Nadat tot 1909 verschillende Duitsche schepen den blauwen wimpel hebben veroverd, volgde tot heden de Mauretania van de Cuuard-line, met 26,7 mijlen per uur. Een later bericht meldt dat het nieuwe reusachtige Duitsche transatlantische s s. Breinen bij den ingang der haven van New York is aangekomen om 15.02, na den over tocht van den Oceaan volbracht te hebben in 4 dagen en 18 uren, waardoor het alle records geslagen heeft. Streaemann leider der Duitsche delegatie. Tengevolge van zyn ziekte zal rykskan- selier Müller niet kunnen deelnemen aan de aanstaande groote conferentie voor de inwerking stelling van het plan-Young. Derhalve zal de Duitsche delegatie uitslui tend uit de ministers Stresemann, Hilffer- ding, Curtius en Wirth bestaan. Aangezien Stresemann de oudste dezer leden is, zul hy vermoedelyk de plaats van Müller innemen. Een afzonderlijke kabinetstzitting schynt hiervoor niet noodig te zyn. ENGELAND. De liquidatie van den oorlog. De verbintenissen der Britsche arbei- dersregeering. In het Lagerhuis werd aan Henderson gevraagd of de regeering zich gebonden acht door de door de vorige regeering aan gegane verbintenissen inzake de voorgestel de verzoenings- en verificatiecommissie in verhand met de ontiuinüng van het Rijn land. Hy antwoordde dat de Britsche regeering zoowel als de Fransche, Duitsche, Belgi sche, Italiaansche en Japansche regeeringen gebonden zyn door het in September te Ge nève genomen besluit met betrekking tot het beginsel der voorgemelde commissie De samenstelling, werkwijze en duur der commissie zijn echter punten, die nog het onderwerp van onderhandelingen zullen vor men. Ten opzichte van deze punten heeft de regeering geen verbintenis aangegaan en zy is niet voornemens dit te doen voor dat de conferentie byeenkonrt. (De plaats van samenkomst der komende schadevergoedingsconferentie is nog een punt van overleg tusschen de betrokken regeeringen. Henderson hoopt, dat de defi nitieve beslissing thans spoedig zal vallen. Up de vraag of de regeering bereid is de quaestie van de ontruiming van het Ryn- I land onafhankelijk van die der schadever goeding te behandelen, verklaarde Hender son, dat de regeering zich de volledige vrij heid voorbehoudt om de Britsche troepen terug te trekken als en wanneer het haar goeddunkt dit te doen. VER. STATEN. Het rijke Amerika. Volgens een mededeéling van den onder staatssecretaris van het departement van handel, heeft Europa in het laatste halfjaar 181.000.000 van de Ver. Staten ontvan gen, welk bedrag door Amerika in aan- deelen en obligaties is belegd. Verder wordt medegedeeld, dat de uitvoer van Amerikaansche vliegtuigen en onderdee- len van vliegtuigen iq het eerste halfjaar van 1929 verdrievoudigd is. Tot de voor naamste afnemers van Amerikaansche vliegtuigmotoren behoort Duitschland. Een automobiel overreden. Zeven personen gedood. F.en automobiel, waarin zich zeven perso- I nen bevonden, werd door een sneltrein ge- grepen. Alle zeven personen werden op slag gedood. Ook een reden tot echtscheiding. Mrs. Charlotte Samuels te New-York wil van haar man scheiden omdat hij .,haar ze nuwen van streek brengt door te veel te Het is zeker iemand die ons het nieuws komt vertellen, waarvan Pamela ons al op de hoogte gebracht heeft, zei hij terwijl hij naar de deur liep. 1 Hij liet hen achter ■GH f >O

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 1