florlas' gebrokm Thee 2 flrderboekjes Mm nor do lishondiog Slagersleerling jongste Bedi nette Jongen Tandarts de Decker JONGENS EN MEISJES net Meisje :en I ZAAL's Banketbakkerij - larkt 32 ALLEEN voor GOUDA bij Verloren Uitwisseling. C. van Elk AFWEZIG Wegens Vacantie Gesloten FIRMA B. DE JONG NAAR DE PLASSEN met de Motorboot van V. V. V. T. GOEDEWAAGEN ZONEN PREDIKBEURTEN. Plateelbakkerij „IVORA" MEISJE (14 a 15 jaar) flink Meisje Bankinstelling EEN BEDIENDE, EEN JONGSTE BEDIENDE. VERLOREN esn gouden armbandje mat monogram AFWEZIG Goudsche Radio-Industrie G. de Raadt naar Gouwe 17 Nieuw Bessensap BOERS Co. R'dam Fa P. K. van Maaren Vijverstraat Tweedehandsiaak Hamburger en Hoogendoorn RUI H HOEDEN de beste ter fracties in den Raad, de minderheidsopinie in het college, tot een meerderheidsbes'uit van den Raad te brengen. De consequ.-ntie daarvan is wel zoek. En deze treft te meer, daar deze wethouder over het hoofd var. den gemeente-secretaris tn het college van B. en W. heen, de meeningen gaat lanceren vaj^ambtenaren. wier meeningen en a Ivie- ze toch thuis beh ooren in het college van B. en W. Op deze wyie wordt een r.gee ring geprovoceerd buiten het bestuurscol lege van Burgemeester en Wethouders om! Zulks acht de Wethouder van Staa' geoor loofd, de wethouder, die, men denke nog maar eens aan de muilkorf-cireulaire van vorig jaar, den ambtenaren verbood aan leden van den Raad inlichtingen te ver schaffen, een Verbod, dat met andere groe pen ook de sociaal-democraten in den Raad het striemend betoog van den heer van Dantaig is er als bewijs ontoelaatbaar hebben geacht. Dat is de democratie-Van Staal! Bij de behandeling van dit voorstel zoo vel als bij een ander heeft zioh een merk waardige samenwerking gedemonstreerd tusschen de sociaal-democraten en de drie anti-revolutionairen. Vanwaar die „unio mystica", om deze hier wel passende uit drukking eens vroegeren anti-revolutionai ren leiders te gebruiken? Is deze wonder baarlijke eenheid van opvatting te danken aan de naar buiten kenbaar gemaakte teruggekeerde eenheid in de r.k. fractie, die zich heeft gemanifesteerd in het stelling nemen tegenover de den katholieken te ver gaande politiek-van Staal en de zijnen Is er een frontverandering op til in den Raad, die ook in het college van B. en W. tot uiting moet komen? Dan zouden we inderdaad een „unio mystica" krijgen! t Zal wel blijken! Wethouder van Staal heeft het noodig geacht ook de Goudsche Courant in dt ais cussie te betrekken, wijl deze zich niet heeft laten vinden om in extenso op te ne men Wit deze wethouder meent ter alge- raeene kennisse te moeten brengen. Het heet dan dat wij door het niet-opnemen van de nota-Van Staa) niet-objectief zijn. H^t laat ons vrij koud hoe de Wethouder van' Staal' over de Goudsche Crt. denkt. Wy weten sf<ib langzamerhand wel wat dezt wethouder onder objectieve voorlichting verstaat, daarvan hebben ons zijn 'proeven van bekwaamheid in het Goudsch Volks blad" en „Hët Volk" voldoende overtuigd- Daaronr "Vinden wy het maar beter dat W ij zelf beoordeelen wat objectief is. In het soc.-dem. dagblad was de inhoud van de nota-Van Staal reeds dagen te voren als interview weergegeven! Voor iedere objectieve meening, van welke poli tieke zijde die ook komt, is plaats beschik baar, maar voor een propaganda ad majoram gloriam van Staal, daarvoor pas sen wy! Dat laten wij maar aan andere bladen over! De Kon. Stearine Kaarsenfabriek Gouda «iie op het punt stondruit Gouda te ver dwijnen in verband meit de fusie dezer ven nootschap met de Kaarsenfabriek Apollo" te Schiedam, is voor Gouda benouden. Zoo althans mag worden geconcludeerd uit üe in de openbare zitting van den Raad gedane mededeelingen van 's Raads voorzitter waarbij deze zyn vreugd^ er over uitsprak dat met de Kaarsenfabriek-Directie over eenstemming is bereikt ten opzichte van de voorwaarden, waarop deze fabriek in GouiH zal kunnen blijven niet alleen, maar hier ook worden uitgebreid, teneinde liet in Schiedam aan de Apolio-fabriek verbonden personeel ook grootendeels naar Gouda te kunnen overbrengen. De behandeling van dit voorstel heeft geheel in besloten zitting plaats gehad. Dat wijst er op dat er in het voorstel door B. en W. aan den Raad ingediend, meerdere punten duister zijn, waaromtrent men in besloten zitting nadere inlichtingen wen.--eli te te ontvangen. Zooals uit het gspubliceer- de voorstel is gebleken zyn aan de Kaar senfabriek-directie faciliteiten toegestaan voor de vuil-weghaling door den Gemeente lijken Reinigingsdienst, is de bestaande overeenkomst voor de levering van eleciri- schen stroom aan de fabriek gewyzigd, is men het eens geworden over den verkoop valt grond aan de Kaarsenfabriek, en wel v^fljteiy gedeelte van het schietterrein, als ook een terrein aan den Boschweg, en ten slotte heeft de Gemeente op zich genomen den bouw van ten hoogste 100 arbeiders woningen, waarvan de huurprys niet hooger dan 4.50 mag bcdragwi. Het is duidelijk dat, waar deze aanduid^BflMUe even vaag zijn, er tal van punte^^H^^Btoelichting behoefden. Wy kunnen ^^^^^J^iien dat en tal van details zijn, aiWWn voor een openbare bespreking niet leenen, maar het is toch zeker goed dat openbaar worde, wanneer de transactie tot stand is gekomen, welke fyia^ieele verplichtingen de Ge meente i|i deze op zich heeft genomen. Het lijkt ons dan ook zeer juist gezien van Mr. de Witt0Wynen dat hy verzocht aan den Raad over te leggen de voorwaarden waa'- onder de bouw van 100 huizen van 4.50 huur tot stand moet komen. Het is duidelyk IETS NIEUWS! Oranjemerk. GEURIG SMAKELIJK Prüs 36 cent. dat voor dien prijs wel niet veel woningen zullen zyn te bouwen, waaruit dan zou vol gen dat de gemeente hier zal moeten bij springen. Hoe lang dat zal moeten duren, staat niet in het voorst?! vermeld. Wanneer de Gemeente offers brengt voor het behoud of het verkrijgen van groote industrieën, dan zijn deze zeker gewettigd omdat het voor een gemeente en haar be volking van niet geringe beteeki •nis is dat een zoo groote koopkracht behouden blyft of verkregen wordt. En voorts moet in dit geval zeker ook gelden dat een vertrek van de Kaarsenfabriek uit Gouda *niet alleen direct een belangrijk financieel verlies voor de gemeente beteekent, maar ook fataal is voor de kans om nieuwe industrieën hier gevestigd te krijgen. We weten dat zulks toch al niet makkelijk gaat, maar bij ver trek dezer groot-industrie zou men de kans daarvoor wel voor goed verkeken kunnen achten. We mogen hopen dat het bedrijf der Kaarsenfabriek hier de gelegenheid zal krij gen tot krachtige ontplooiing te komen op dat het zynerzyds ook kan medewerken tot het brengen van meerdere welvaart in^onze gemeente, die daaraan groote behoefte heeft. De suppletoire begrooting door Regenten i an het Van Iterson-Ziekenhuis ingediend om het ziekenhuis eens een flinke beurt te geven heeft heel wat stof opgejaagd. Re genten zijn van oordeel dat het gebouw in- en uitwendig moet worden geverfd, maar dat kan met het oog op de hooge kosten niet in eens gebeuren. Dat achten zy ook trouwens niet noodig. En daarom willen zij de nieuwe aankleeding en herstel over enkele jaren verdeelen, nu direct een flink bedrag van, naar zy meenen 25000.—, volgend jaar 10.000.— en zoo van jaar tot jaar hetgeen noodig blijkt te zyn. De des kundigen in den Raad en hun adviseurs daarbuiten waren het daarmede niet eens. Spraken de heeren Overhand en Fokkers van verwaarloozing van het gebouw, wet houder Van Staal maakte het nog erger door -van verregaande verwaarloozing te spreken, die aan Regenten werd verweten, zy het dan alleen niet aan hen, die het laatst tot dat college zyn toegetreden. Dat was het soc. dem. lid, den heer E. Van Pant- zig toch a! te bar en deze diende daarom zijn partijgenoot-wethouder Van Staal een afstraffing toe, die niet malsch was. Toen wy den heer Van Dantzig hoorden zeggen dat hy oud-regent zynde zich heeft geërgerd toen zyn partygenooten spraken van „ver waarloozing" en de wethouder Van Staal dit „met zyn bekende bescheidenheid heeft opgeschroefd tot verregaande staat van ver waarloozing", toen was het alsof er een zweepslag neerkwam op des wethouders hoofd. Verontwaardiging doortrilde den heer Van Dantzig. Deze sprak ook uit de woorden waarmede mr. De Witt Wijnen, mede regent van het ziekenhuis zyn erger nis tegen den wethouder en zijn medestan ders luchtte. Dit alles nam echter niet weg dat een motie-Overhand c.s. om de begroo ting van Regenten aan te houden voor een nader onderzoek, met de bedoeling deze van de baan te schuiven, nog maar precies op het kantje af werd verworpen. Toen dat niet lukte, werd de begrooting met flinke meerderheid goedgekeurd. Wanneer het juist is, dat het gaat om het verven van een paar deuren meer of min der, dan verbaast men er zich over dat een zoo felle discussie over zoo'n nietige aan gelegenheid kon ontstaan en ook dat men zoo weinig vertrouwen in het college van Regenten heeft gesteld! MEUBELEN TAPIJTEN Gouda heeft weer een stads-autobus. De Bc^koopsche ondernemer J. Jannes is in overleg getreden met B. en W. en daaruit is een overeenkomst ontstaan, die Gouda tegen een subsidie, naar 10.per week berekend weer een stadsautobus geeft. Zoo althans was de bedoeling. En de bus zou onmiddellijk gaan rijden. De Raad heeft er echter nog niet in bewilligd. De heeren Overhand en Verkerk maakten zoodanige bezwaren, d^t het voorstel werd aangehou den. Desniettegenstaande rijdt de stadsbus. Of dat nu voor eigen risico van den onder nemer geschiedt, of dat de overeenkomst al in orde was en de sanctie van den Raad maar een vorm-quaestie was, weten we niet. Dat zal later wel blijken. In elk geval: de bus rydt en is voor de bewoners van het oostelijk stadsdeel een groot gemak. We zyn met de motorboot van „Vreemde lingenverkeer", de V.V.V. de Plassen op ge weest. Enkele dagen achtereen. Met mooi weer, met buiïg weer, met hondenweer. In gezelschap van vreemde gasten journalis ten en autoriteiten. Wat hebben we van deze tochten genoten! F'ke tocht b.racht nieuwe aspecten, gaf ons de nutuur te zien in haar wondervolle schoonheid, wisselend, telkens weder, tel kens weer nieuwe pracht, die diepen indruk maakt. Wat zyn de Plassen toch mooi! We heb ben ze deze dagen gezien in de volle klaarte van helderen zonneschijn, het wyde water als één vlak, zonder eenigen rimpe! een spiegel gelyk, waarop de zonnestralen teiugkaatsen, warmte gevend, koesterend. We zagen ze ook onder bedekten hemel, met wolkenplekken, die het zonlicht temperden waardoor het een matten glans over het water wierp. En ook zagen we ze onder dreigende luchten, waaraan zwarte wolk gevaarten wild joegen zware buien tor- schend, die onder gierenden wind zich ont lastten als een regengordijn op de hoog gaande golven, waarvan het bruisend om hoog spattend schuim door de windstooten werd weggeslingerd, om door nieuwe, wil der golven te worden opgevangen die steeds verder rollend, eindelijk de oevers beukend, uitéén sloegen. En telkens weer ging er nieuwe bekoring van uit! De motorboot, waarmede we nebben ge varen, wordt heden in dienst gesteld om de mooie Plassen onder het bereik van ecu ieder te brengen. We kunnen het met gerustheid zeggen: de boot is goed, ze loopt rustig, het is een genot er mee te varen. Ook kunnen we proefondervindelijk verklaren dat ze voor geen klein geruchtje vervaard is, dat heeft ze getoond. Donderdag j.l. zyn een aantal journalis ten op uitnoodiging van „Vreemdelingen verkeer" ook van elders gekomen om een proefvaart naar de Plassen mede te maken In den morgek was het weer niet bes!. Er vielen geduchte buien. Van hier en daar werd belangstellend geïnformeerd of de voorgenomen tocht zou doorgaan. Het ant woord luidde bevestigend. Te twee uur in den middag voer de pers boot van de Kleine Vest by de Kleiwegbrug af. Het weer leek zich te zullen beteren. Maar jawel, nog voor het vaartuig de Blee- kerssingel had verlaten, kwam Pluvjus ons zegenen en met heel wat meer water dan een doopvont kan bevatten. Snel schoot de boot de eerste de beste vluchthaven in: ze bleef onder de brug, die Bleekerssingel met Karnenielksloot verbindt, rustig 'iggen to' dat de sluizen des hemels weer waren geslo ten. Toen wer4 de tocht voortgezet door Gouda's vermaarde Karnemelksloot, die de eenige doorgang vormt om naar de Bree- vaart te komen. Op het signaal van den ge zagvoerder gingen achtereenvolgens de spoorbrug, de brug bij de Corn. Ketelstraat en die by het Slachthuis omhoog en kon het vaartuig de Breevaart opstévenen. Toen ging het rechtstreeks naar het oord van be stemming. Wel moesten we nog de spoor brug aan de Steijnkacle en de brug, die den Graaf Florisweg met den Zwarten weg ver bindt passeeren, maar dat ging heel vlot. Na een oogenblikje varen kwam de boot ?an het sluisje van het Reeuwyksche Ver laat waar wegens het verschil in water stand moet worden geschut. Het is een heel typische gewaarwording om in zoo'n schut- kolk in enkele minuten tjjds ongeveer 1.20 M. met de boot te zakken om dan, na ope ning der sluis te kunnen uitvaren. Langs de aan beide zijden van de vaar geul met waterlelies begroeide Breevaart bereikte de boot weldra Reeuwyk, waar ze het hooge bruggetje bij de d' Aumerielaan passeerend, de" wijde 's Gravenhoeksche Plas opschoot. De aanblik eerst op de Groe ne Ree en onmiddellijk daarop op den wij den Plas met zijn prachtige vergezichten was betooverend. De verrassing zoo plotse ling te zyn gekomen op het vrije wijde watervlak, waaruit hier en daar liefelijke eilandjes opduiken, was volkomen. Deze persmenschen die veel hebben gezien, ken den op enkele uitzonderingen na, de Plas sen niet. Ze waren in bewondering er voor! Het weer heeft den verderen tocht niet begunstigd. Er stak by wylen een vliegend» storm op, waarbij de regen met siroomen neerviel, waardoor het onmogelijk was alle plassen te bevaren. Op den 's Gravenhoekschen Plas naby het Sluipwyksche torentje heeft de boot zijn „zeewaardigheid" moeten toonen. En dat heeft ze prachtig gedaan. Door een storm vlaag overvallen, die de golven vervaarlijk deed rollen, danste ze als een elegante jonk- vrouwe op de schuimende baren en gaf ze haar gasten een douche, die zy dank zy den striemenden regen, waarlyk niet meer van noode hadden, maar deze werd natuurlyk, zij het al niet in dank, geaccepteerd. Het clubhuis der Roei- en Zeilvereéniging bood den journalisten weldra een veilige goede wykplaats vanwaar zij het schouw spel van de door den hevigen stormwind, opgezweepte witgekopte golven bewonde rend gadesloegen. De tocht op deze wilde wateren zoowel als de aanblik later vanaf het Clubgebouw za! steeds aan deze machtig iniponeerende Plassen doen blyven denken. Bij den terugtocht in den laten middag scheen de zon spottend als lachte zy over bet woeste spel dat de Plassen met V.V.V.'s persboot dien middag hadden gespeeld. En de journalisten waren verheugd dat deze hun onbekende wijde wateren hun zulk een grootsch natuurtafereel te aanschouwen hebben gegeven! Gisteren is de motorboot officieel in ge bruik genomen, op een feestvaart waartoe het bestuur van V.V.V. tal van autoriteiten van gemeenten, rijks- en poldercolleges had genood. Daarbij waren o.m. tegenwoordig Burgemeester Gaarlandt, Wethouder Don ker, de voorzitter van de polders Reeuwyk en Sluipwyk, totaal 16 personen. Na een door een vroolijk zonnetje begun stigde tocht, heeft de Voorzitter van V.V.V. op het Clubgebouw der Roei- en Zeilver- eeniging de totstandkoming van den voor genomen dienst Gouda—Reeuwyk—de Plas sen geschetst en op het doel daarvan gewe zen: belangstelling te wekken voor de mooie Plassen en liefde aan te kweeken voor de schoone natuur, waaraan ieder zyn deel moet kunnen hebben. Dr. Hoogstra uitte de hoop dat Gouda's ingezetenen en vreemde lingen dit streven van V.V.V. op prys zou den stellen? door een druk gebruik te ma ken van deze mooi aargelegenheid. Burgemeester Gaarlandt heeft in een zeer interessante toespraak gewezen op deze daad van Vreemdelingenverkeer, die voor Gouda maar ook voor ons land van beteeke- nis is. Door deze daad 'vordt 'o.ioogd een propaganda voor het behoud van een na- tuurjuweel, dat een kostbaar goed is, dat voor de gemeenschap van groote waarde is. In dezen tyd begint men dat allerwegen in te zien. Deze daad in een stap in een goede richting, die er toe moet leiden, dat ande ren zich aanpassen aan wat de huidige tyd vraagt. Aan deze schoone Plassen behoo- ren eenvoudige gelegenheden te komen, die den bezoeker een aangename en rustige verpoozing bieden kunnen, ook een verblijf van korten tyd. Met grooten dank voor de zeer gewaardeerde samenwerking van V.V. V*. met het gemeentebestuur uitte de burge meester de hoop en verwachting dat deze onderneming slagen zal tot steun van het werk van V.V.V., in 't belang van Gouda en Reeuwyk en van de gemeenschap. Na een oogenblik gezellig aamenzyn, waarby de eerewyn werd rondgediend, werd een prachtige tocht gemaakt over eenige Plassen, waarna de boot het gezelschap naar Gouda terugbracht. Vandaag vaart de V.V.V. motorboot voor het eerst voor het pubbliek. Eiken Woens dag, Zaterdag en Zondag zal zy diensten onderhouden van Gouda op Reeuwijk met een rondvaart op de Plas. Het tarief is zoo laag gesteld dat cüt voor niemand een beletsel zyn kan. De tocht Gouda—Reeuwijk en rondvaart op de Plas met terugkeer naar Gouda zal worden volbracht binnen twee uur. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wy naar de advertentie betreffend? de dienst regeling enz. in dit blad. Op andere dan de genoemde vaartdagen zal de boot voor dag- en middagtochten voor gezelschappen beschikbaar zijn tegen nader overeen te komen voorwaarden. BUITENLANDSCH NIEUWS VER. STATEN. Beperking van de vloten. Borah wil den oorlogsprikkel wegnemen. Volgens een bericht uit Washington heeft senator Borah te kennen gegeven, dat het beste middel, om een pariteit in de vloot- bewapening te bereiken, zou zyn, dat En geland een aantal van zyn kruisers laat zinken evenals de Vereenigde Staten dit na de conferentie van Washington hebben sre- daan. Op deze wijae zullen niet alleen de be lastingbetalers verschoond blyven, doch zal ook de prikkel tot den oorlog verminderen. Een ontzaggelijke bewapening is steeds ten prikkel tot den oorlog. Pariteit of niet- pariteit, aldus zeide Borah dat is de kwes tie. Indien wy echter nieuwe schepen moe ten bouwen om de pariteit te bereiken, zul len de lasten van de i belastingbetaler ont zaggelijk sty gen en ook de prikkel tot den oorlog verhoogd worden. DUJTSCHLAND. De tocht van de Graf Zeppelin naar Amerika. Boven den Oceaan. Volgen een te Hamburg ontvangen draad loos telegram bevond zich de Graf Zeppelin zoo seint, Wolff., gisterochtend oiji 8 uur (M. E T.) op 36 graad N B. en 10 (grand W.L •ten Westen vaiC Gibraltar. Er waait oen vrij sterke Noordenwind. Het ziclit is 20 K.M. Het weer ia nuioi. ENGELAND. Vermindering der vlootbewapening. De Engelsche pers publioépK een formule, waaromtrent MaeDonnld en Dawes het eens zijn gewordpn, tot vermindering der vloot- bpwapening. Banklar* en Assuranllabaxorgers. Brandverzekering Transportverzekering Leveneverzekering BINNENLAND H.M. de Koningin naar de Zuiderzeewerken. De Koningin zal de volgende Week een bezoek brengen aan Enschedé en aan de Zuiderzeewerken. Jhr. Buys' pogingen mislukt. De kabinetscrisis. De gisteravond voortgezette beraadslagin gen van den lieer RtiyB de Beerenbrouck met vertegenwoordigers der drie reehtsche Ka merfracties zijn geëindigd met een voor het tot stand komen van een parlementair kabi net, steunende op de,rechterzijde, ongunstigs wending. De schending van het graf van den Belgischen onbekenden soldaat. Tegen den dader rechtsingang ver leend. De correspondent van de N. R. Ct. te Brussel meldt: Het parket te Brussel heeft thans ingang verleend tegen den Nederlnnder Pie ter P. K., oud 26 jaar, candidant in de me dioljnen, wonende te Wassenaar, tegen wien de politie, na zijn niet te noemen daad op bet graf van den Belgisehen onbekenden soldaat, proeee verhaal had opgemaakt die op vrije voeten werd gelaten en seder) dien wel naar Nederland zal teruggekeeri zijn. Er ia te zijnen laste ook bevel tot aan houding gegeven. Hij wordt beschuldigd van grafschennis, welk misdrijf volgens het gisc-he wetboek van strafrecht met 1 maand tot 1 jaar gevangenisstraf en een geldboete! van 26 tot 200 francs kan worden gestuit. In verband met dit incident wordt hetN» deilandseha geaantseliapsggbouw te sedeit verscheidene dagen door twee politb- agenten dag en nacht- bewaakt, ten ciwle eventueele betoogingen te voorkomen. Diepgaand verschil van meening in het college van B. en W. Het aftreden van wethouder Th Haar verwacht. Naar wi] \?erriemen, is in .het college 13. en W. bit dé besprekingen over do be groot ing voorl 1930 een diepgaand verschil van inoening aan den dag gekomen, het zoo goed als zeker het aftreden van wethouder voor de bedrijven, den lieer J. ter Haar Jr., tengevolge zal hebben Het oivtwerp-begrooting is in het college vastgesteld en hooft de leden der commiss van bijstand reeds bereikt, echter nog ni de begeleidende nota. De kafferpokken. Een geval te Hilligersberg. Te Hillegersberg heeft een. der plaatselijk geneesheerert een geval van kafferpokke.i vastgesteld, welke diagnose door den in specteur van de volksgezondheid is tigd. De inspecteur van de volk: raadt een ieder, die met den besmetting haard in aanraking komt, aan, zich te lat vaccinéeren en her-vaccineeren Inenten of niet inenten. De Alastrim gevallen in Rotterdam. De geneeskundige medewerker van het Vaderland geeft, evenals de geneeskundig* en gezondheidsdienst in Amsterdam, hat advies inenten tegen de epidemie die menteel in Rotterdam heerscht. Hy zegt, de vraag of de mogelijkheid be staat dat de ziekte zich vanuit Rotterdam verder verspreidt, moet zonder twyfel be vestigend beantwoord worden. Of er kans op is Dat is moeilijk te gen, maar de mogelijkheid alleen reeds dwingt tot het nemen van maatregelen. Jh is vooral noodig, omdat herhaaldelijk g ken is, dat dergelijke epidemieën plots nen eindigen om dan ergens anders weer op te duiken. In dat alles ligt echter niet de reden om zich ongerust te maken, we hebben 't in onze eigen handen om w® gevaar uit te sluiten. FRANS VU CAMP STADSNIEUWS. GOUDA, 3 Aug. 1929. Het plantsoen bij de Vorstman-maat. Op Zaterdag 10 Augustus a.B., des namid dags 4 uur, zal het plantsoentje by de Vorstmanstraat officieel namens Burge meester en Wethouders voor het publiek worden opengesteld. Bevestiging en intrede van Ds. J. P. C. ten Brink. Zondag 11 Aug. a.s. zal Ds. J. P. 'J. ton Brink in de Geref. Kerk aan de Turfmarkt alluer zyn intrede doen. Spaar- en Hulpbank Gouda. Gedurende de maand Juli 1929 zyn inge-, legcl en terugbetaald de navolgende bedra gen: inleg in 3274 posten 91.344.6.} bijgeschreven rente 193.96 91.538.91 Terubetaling in 430 posten 58.130.90 Meer ingelegd dan terug betaald 33.408.01 Aan het einde der maand Juli was ten name der inleggers ingeschreven L463.206.67V6 UIT DEN OMTREK zoodat hun tegoed uit. Juli bedroeg 1.496.614.68 Vi In den loop der maand Juli zyn 59 nieuwe boekjes afgegeven, 3 oude boekjes opnieuw in gebruik gesteld en 33 boekjes geheel af betaald, zoodat aan het einde der niaand Juli 6547 boekjes in omloop waren. Kindermatinée in „Concordia". Hedenmiddag wordt in „Concordia''' voor de jeugd ten tooneele vertoond „Pietje Bel".- Deze kindermatinée vangt te 2 uur aan. Zondagmiddag en Zondagavond zijn er voorstellingen van het Variété Bart Elfrink met verschillende buitengewone nummers. Men verzuime niet een van de voorstellin gen bij te wonen. Rechterlijke macht. By Kon. besluit is benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie by de kanton gerechten in het arrondissement Amster dam, ter standplaats Amsterdam, jhr. mr. W. van der Goe3, thans ambtenaar van het openbaar ministerie by de kantongerechten te Rotterdam, Gouda en Schoonhoven, ter standplaats Rotterdam. Thalia-bioscoop. Watt en Half Watt. Het is een echt kermisprogramnta dat er dezen week in het Thalia Theater gaat. Uit bundige vroolijkheid is er den hoofdtoon Allereerst, draait er, na een goed verzorgd, afwisselend Journaal, als eerste hoofdnum mer „Dank voor het leuke ritje", een uit stekende klucht met Laura la l'lnnte en Glen Tryon in de hoofdrollen. Dan komt de clou van den avond „Watt en Half-Watt in hun nieuwste film „De Ko ning der Pelikanen". Het is d« geschiedenis van een soufleur en een opper-schminkmees- ter, die het, na talrijke dolle avonturen, tot koningen van Pelikandria weten te brengen. Al dadelijk bij het begin weet deze rolprent het publiek te boeien door hoogst interes sante opnamen achter de coulissen van een Bchouwbiirgtooneel. En tot het laatste toe slagen de beide Deensche komieken er in de lachsalvo's-te doen weerklinken. De goede opwekkende muziek mnken met de beide hoofdfilms het geheel tot een pro gramma, dat niemand mag nalaten te gaan zien. Scheepvaart door de lJsselhavensluis. Gedurende de maand Juli kwamen door de IJsellmvetisluis 663 schepen, inhoudende 26553 M3, en 4 houtvlotten, uitmakende 33 koppels of 86 lagen hout. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 1 Aug. Wilhelmus en Johan nes Jacobus, z. v. K. van Groningen en D. J. Hofstede, 4e Kade 26. Adrianus, z. v. A. de Kruijf en A. Oostveen, P. C. Both- straat 7. Johanna Hendrika, d. v. M. Cattel en H. de Jong, Boschweg 80. 2 Aug. Willem, z. v. W. Rietveld en A. J. Nyhuis, Kattensingel 64. ONDERTROUWD: 1 Aug. A. Hout man en C. G. Steenbergen. F. L. J. La- feber en E. M. Perdljk. K. Brouwer en M. de Keizer, -v D. van Bodegraven er. W. Kalisvaart. OVERLEDEN: 31 Juli: Wilhelmus Figee, 82 j., R. van Catsweg 234. Agenda. 3 Augustus IV* u. Nieuwe Schouwburg Revue-.,,Wonder Boven Wonder". 3 Aug. 11 uur. Soc. Ons Genoegen" Groot bal voor de leden, hunne huisgenooten en introducée's. 3 Aug. 2 uur, Concordia: Pietje Bel. 4 Aug. 2 uur en 8 uur Concordia Bart El frink. Apothekersdienst. De apotheek van den heer A. II. Teepe, Gouwe, zal tot en met 0 Augustus, bene vens den daarop volgenden nacht geopend zyn na 8 uur avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Medische dienst. Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en met Zondagavond 12uur kan men zich voor me dische hulp wenden tot de doctoren Meeter Fluw. Singel en de Raadt, Crabethstraat. BOSKOOP. Het programma voor den op 7 Septem ber a.s. te houden landdag van Jen By zon deren Vrywilligen Landstorm is thans on geveer gereed. De landdag zal pl.m. 10 uur worden ge opend, terwyl omstreeks 11 uur de offi- cieele ontvangst van de autoriteiten en de Gewestelijke Landstormcommissie ten ge- meentehhize zal plaats hebben. Na de officieele ontvangst zal waarschijn lijk een bezoek worden gebracht'aan de te organiseeren bloemententoonstelling. Omstreeks halféén wordt een officieele lunch gehouden in hotel „Klaassen", waar na, indien eenigszins mogelijk, een défilé voor de autoriteiten zal worden gehouden. fta het défifë gaat men naar het terrein achter de Julianastraat. Hier worden op pl.m. 30 schietbanen schietwedstrijden ge houden, terwyl gelegenheid wordt gegeven te schieten op de vrye baan en op de ge- luksbaan. Naar alle waarschijnlijkheid komen de pijpers van het korps Mariniers reeds op Vrijdag 6 September a.s. (Koninginnefeest) hier; zy zullen dan 's avonds een taptoe ge ven en op den morgen van den landdag de reveille blazen, waarna zij verder aan den landdag medewerken. "•Aan de plaatselijke muziekkorpsen is eveneens verzocht om den dag door muziek op te luisteren. Op het terrein zullen motorwedsfcryden worden gehouden, benevens autowedstrydon met hindernissen, een en ander door het landstormmotorkorps. De verwachting be staat, dat een esquadrille legervliegtuigen de stemming zal komen verhoogen. Een twaalftal wachtmeesters van de Veld- Artillerie zullen op het terrein springoefe ningen te zien geven met paarden. Door de Christelijke gymnastiekvereeni- ging „Hercules" zullen op het terrein gym nastische* oefeningen worden uitgevoerd. Gepoogd wordt nog de medewerking te verkrijgen van de burgerryvereen%ing uit de Haarlemmermeer. Er is in landstormkringen voor dezen landdag zeer veel belangstelling. De afdee- ling Alphen a. d. Ryn zal als gast den land dag meemaken, evenzeer als de Boskoop- sche Burgerwacht. In verband met den te houden landdag is, gelijk reeds werd medgedeeld, een propa- ganda-avond georganiseerd v<por de afdee- ling Boskoop van den Byzonderen Vrijwil lige Landstorm, te houden op den avond van 5 September 1929. Ook voor dezen avond is het programma vrijwel klaar. Deze vergadering zal worden bygewoond door den heer mr. dr. K. J. Frederiks, chef van de afdeeling Binnenlandsch Bestuur, als vertegenwoordiger van Z.E. den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, be nevens door verschillende andere autoritei ten. De heer dr. I. H. J. Vos, lid van de Twee de Kamer der Staten-Generaal, zal daar als spreker optreden. Voorts is de medewerking verkregen van de Chr. Gymnastiekvereeniging „Hercules", Mevr. Koote—Gerretse, declamatrice, van Rotterdam, zal voordrachten houden, terwyl de bekende humorist aan den vleugel, Jac. Dutreau van Rotterdam, den avond zal op luisteren met zyn amusant cabaret-pro- Ruilbureau voor bons en plaatjes Onze oproep, vorige week gedaan, om toch vooral de bons der Lever's Zeep My. aan te bieden heeft wel gehoor gehad, ech ter niet in die mate als we hadden ge- wenscht. We zitten nog steeds met onze premie het Verkade's Album. Daar niemand heeft voldaan aan de ge stelde minimumeisch, n.l. 25 bons^ zullen we de a.s. week ook nog open stelfcn tot het verkrijgen van deze prijs. Dus degene, die in de week van 5 tot en met 10 Augustus a.s. by de aanvraag min stens 25 Lever's bons inzendt, ontvangt buiten hetgeen men toch zou ontvangen, als extra een Verkade'c album „Kamerplan ten", geheel compleet, dus met alle plaatjes en platen. Natuurlyk niet iedere inzender, maar degene, die het hoogst boven de 25 is. De volgende opmerking is niet overbodig. Twee Rinso bons gelden voor één coupon, dus cén Rinso bon geldt voor een coupon is 6% punt ruilwaarde. Sunlight-, Vim- en Lux bons geldien voor één coupon, de groote Vimbon voor twee coupons, dus resp. 13 en 26 punton ruil waarde. Hebben beschikbaar voor de eerste inzen ders en aanvragen vier complete stellen Verkade's Platen, ruilwaarde voor eon oom- pleet stel 162 x 8 1296 pnt. Ook in voorraad één compleet stel Molen platen van 1 tot en met met 25. Ruilwaarde 50 platèn 50 x 16 800 punten. Dus iemand, die gaarne een volledig al bum Verkade of Molenalbum wilt hebben wordt aangeraden er vlug by te zijn en het liefst de bons der Lever's Zeep My. hier voor in ruil te zenden. f Groote vraag hebben we gepasse erde week ook gehad naar linnenkastbons, Kof fie Hagbons en wapenzegels, Pelikanen, Van Leöpen's bons en plaatjes. Kom wie helpt ons deze week aan l&t ge- vraagd^ndlMs voldoende in voorraad, vraag liefst dRtgene, wat er voorhanden is. Vergeet echter vooral niet de bons der Lever's Zeep Mij. Het is vacantie overal, een ieder vraagt, waar hy of zy logeert de voor raad bons en plaatjes na te mogen zien, zeker is er wat bij voor Uw en onze ga ding. Zij die ons met een schenking willen ver- blyden kunnen we niet genoeg waardeeren, degene, die het reeds deden onze hartelyke dank. Het navolgende hebben we mede te dee- len: Bep de M. te Gouda: U 17 Lever's bons gezonden. Yke den U. te Gouda: Onze schuld aan U is vereffend. 36 Droste's bons werden Uw eigendom. Mevr. R. N. te Gouda: Aan U 9 Kamer planten verzonden. J. P. T. te Gouda: 35 Verkade's bons werden U toegezonden. Mevr. A. H. B. te Gouda: We noteerden voor U 137 Koffie Hag wapenzegels, zenden hiervan reeds de voorraad, zynde 126 stuks. Mej. C. B. te Oudewater: We verzonden 36 vogel en 78 bloemenplaatjes van het Kla verblad. De wyziging vhn Uw aanvraag be reikte ons te laat, alles was reeds verzon den. Weet U echter dat bloemen en vogel plaatjes tegen elkaar geruild kunnen wor den by het Klaverblad te Haarlem Hebben dezelfde waarde. Voor de goede orde deelen we nu reeds mede dft in de>courdnf van Zaterdag 17 Augustus geen ruilrubriek zal voorkómen. Ruilingen gaan hun gewone gang. HET RUILBUREAU. Zondag 4 Augustus. GOUDA Remonstr. Kerk, geen dienst. St. Janskerk, 10 u. v.m. Ds. P. v. d. Linden te Nieuwerkerk (Zeeland). 6 u. n.fci. Ds. M. L. Foeken te Mourik. Luthersche Kerk, 10 u v.m. Ds. J. H. Gun ning J.Hzn., envpred. te Bilthoven. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5 Mi u. n.m. Ds. H. v.. d. Zanden van Wapen veld. Ver. Calvyn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5Mi u. n.m. Ds. P. de Looze te Renkum. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. R. Kok. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, «10 u. v.m. en 5 u. n.m. Prof. G. Wisse van Apeldoorn. R ERKEN WOUDF! Ned. Herv. Kerk, 10 u ,vm. Ds. L. R.. v. d. Broek. ADVERTENT1EN. gaande van de Van Swietenstraat naar de Kleiwegstraat: Terug te bezorgen tegen belooning v. Swietenstraat 13. 15 KUIPERSTRAAT 26 VRAAGT Voor licht magazijnwerk. GEVRAAGD voor direct een dat vlug en netjes kan werken. Loon f 40.— p. m. Vrij wasch, 2 X per week hulp van werkster. Mevr. PFEIFFER. L. v. Meerdervoort 229, den Haag. Voor a.s. leerling Tuinbouwschool Boskoop wordt tehuis gezocht bij beschaafde fam. te Gouda of Boskoop, waarvoor gaarne in plaats wqr&t op. genomen bij fam. te Leiden leerling(e) aan een der scholen aldaar of a.s./ student(e). Brieven onder letter Q aan v. ZWICHT'S Boekhandel, Br« straat, Leiden. GEVRAAGD in besch. gezin met 3 schoolg. kinderen wegens zwakte der huisvrouw een niet te jonge nette hulp aanwezig. Brieven mtt nadere inlichtingen onder No. 2394 bureau Goudsche Courant Markt 31 13 TERSTOND GEVRAAGD een bij W. EEGDEMAN te Haastrecht. vraagt en Brieven onder No. 2392 Bureau Goud sche Courant, Markt' 31. 15 GEVRAAGD op fabriekskantoor nabij Gouda Brieven met uitv. inlichtingen om trent schoolopleiding, leeftijd enz. onder No. 2355 aau het Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 14 GEVRAAGD op klein kantoor leeftijd ca. 14 jaar, liefst bekend met schrijfmachine. Eigen gesch. Br. No. 2393 Byr Goudsche Courant, Markt 31, Tegen belooning terug te bezorgen Kattensingel 52. 2396 8 X GEVRAAGD. Zich te vervoegen Maandagmorgen BOELEKADE 17. GEVRAAGD een voor halve dag-en. V' MEER, Kleiweg 76, Gouda. ARTS van Zaterdag 3 Augustus tot Zaterdag 10 Augustus 6 uur n.m. 15 tot 20 AUGUSTUS Spoedgevallen aan huis waarg-eno- me,n van half één tot twee uur. overgeplaatst van Westhaven 42 Geopend van 812</2 en 28 u. n.m. Telefoon 46. Privé-adresPIERSONWEG 4. <XXXXXXXXXXX>OQOQOOGOOOGOOOOO van de firma Wed. "fc. Rok Zn. Alphen fa d.'Rijn. Weder verkrijgbaar bij; «I. C. FIGKWIILKR Lf}pge Tiendeweg: 45. oooooooooooooooooeoooooooooo Stempel- en Naamplaatfabriek KEIZERS! R. 6 HANG 52 TELEF. 57194, (GEEN FILIALEN) GEVRAAGD hij N.V. A. J. J. VOS' Papiei waienfabrieken. Aiimelden: KANTOOR TURFMARKT 124. 20i a.s Maandag Dinsdag en Woensdag 20 I raaj RIJ VERJAARDAG. HUWELIJK OF ANDER .HUISELIJK FEEST, hestellp' men asbak- Gebakjes Koek|ee Bruidsuikers enz. bl| Prima adres. Billijke prijzen. Specialiteit v. d. Echte Goudsche Siroopwafelea en Sprits. Molenwerl 30 - Westhaven «I - Tel. 708 TE KOOP: een zoo goed als nieuwe zelfregistreerende Ndfibtiaal Kas register voor f220.— Prachtig weinig gebruikt „PFAFF" hand- en Trapnamaphine voor fSf.— Keurige „SINGER" en NAUMANN" handnaaimachiifesaf46.50. Goed werkende naaimachines vanaf f 10.—. Nieuw Heerenrijwfel met torpedo naaf en kettingkast 9lechts f39. Degelijke BRANDKASI spottend goed koop f85.—. Alle deze goederen, keurig als nieuw, worden voor de helft van den kostprijs, echter uitsluitend Contant verkocht. Extra aanbieding Meubelkoopjes, zooals: Eenige fraaie Salon Ameublementen, Buffetten, Kasten, Bedden, Pendulestellen, Kamerorgel. Gramofoons, Byoo met nituwe platen, Bad en Geysers enz. tI Kantoorbenoodigdheden: zooals Schrijfmachines merk „Hammond spot- goedkoop slechts f25.— Duplicator, Briefordners. Opb^gcfoozen, Kantoor- 1 stoelen, Pennen. Gomelastiek. Doorslagpapier enz. Gouiïen- en Zilveren voorwerpen Horloges, Polshorloges. Kettingen, Ringen enz. spot spotgoed- (ggr* BEL OP 708: Wij zijn steeds te ontbieden en geven de hoog- koop. %=m* ste waarde voor geheele of gedeeltelijke inboedels, Wi ^Itel- of zolderopruimingen enz. keigoederen, Win- 23«5 56

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 2