eekbank IOO|21. 9812 ’I. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN bergambacht, berkenwoude, bodegraven, boskoop, gouderak, haastrecht, moordrecht, moercapelle, VIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWLJK, SCHOONHOVEN, 8T0LWUK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, ena Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- middelen aard f 100. HIU LEUN fi rferk, merk. FEUILLETON. DE WENTELTRAP. Bk es Feestdagen Het geschil tussohen China en Rusland, drie belangrijke punten. Dinsdag 6 Augustus 1829 68«|Jaargang te lanf 9 nu zijn stuk (Wordt vervolgd.) Hij ging om kwart I 1' rmlmw kwaliteit n elk ver- sning met >ruik, dat enscht te rleg met 124 180 rolg konden zijn. Als i dat Gertrude den dat deze voor liet nieuwe ver- eil of Li» amer van 5 YELLA- patroon, ij het in* Blok kenen tie: R. HOORWEG. en toen. oostel ijken ingang, Iemand was bezig van de kleine achte HAPPEN, HT. •ERZEJL- EN Uit het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. (Nadruk verboden). rklaard zijn.. Wat het kloj nag zijn en de neger zegt ■»egon toen de familie drie maanden gele den naar het westen vertrok, het zal wel ophouden. van nodi verklaard, noch ge- leel met den moord op scheen het of hij met zijn werk begon. fling van ■ft groote uitgaven last in de ingen, Asthma, ndere Ziekten aag ngkade 22a 'an Staatsspoor met oor met lijn 11, uit- 34 deze beteekenis het gevo JamiQson kon bewijzen vermoorde niet had kunnen uitstaan om dat Arold Armstrong haar lastig gpvallen wfis met zijn ongewenschte attenties, terwijl ze zelf erkende dat ze aanwezig was geweest in de biljartkamer op het moment dat de mis daad gepleegd was, dan kon het arme kind in een moeilijk parket komen! Jamieson deed zijn notitieboek met een klap dicht en dankte ons voor onze inlich tingen. - Ik heb zoo’n idee, zei hij r- ieder geval de manifestaties van spook ver! geweest m hegc nog, dat in in het h nis oppen ook gt dat het ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoo rende tot den bezorgkring)i 1—6 regels 1.30, edke regel meer 0.25. Van bulten Gouda en den bezorgkring: 15 regels 1.55, elke regel meer 0.80. Advertenti&i in het Zaterdagnummer 20 bijslag op den prijs. Liefdadigheids-advertentién de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDE DEE LINGEN: 1—4 regels 2.25, elke regel meer 0.50. Op de voorpagina 50 booger. Gewone advertentien en ingezonden mededeelingen bij contract tot zeer gereduceerden prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boekhande laren, Advertentiebureau* en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te rijn. h«*n scheidt, dichter bij elkaar. In den beginne leek het, dat China stevig op zijn stuk zou blijven staan en allb Rus sische eischen verwerpen, maar China heeft o toch geleidelijkweg water in den wijn ge daan. Deze houding zal vermoedelijk wel renigszins zijn beinvloed door het standpunt der groote mogendheden. Deze sympathi- seeren wel niet met de Moskousche leerstel lingen, doch vonden ondertusschen, dat de inbeslagneming van den spoorweg een on- - -wettige-daad was. Het gevoel-voor recht «al hierbij wel niet in de allereerste plaats een rol hebben gespeeld, maar wellicht de egoïstische overweging, dat, wanneer Chi na’s gebaar tegenover Rusland werd goed gekeurd, men van zijn kant er ook niets tegen in zou kunnen brengen, wanneer China tegenover andere landen een soort gelijke hóuding als tegenover Rusland aan nam. Vooral Japan, dat in Mandsjocrye groote spoorwegbelangen heeft, paste er vel voor op, China’s gedrag te loven. ïm- ftiers dit zou voor Nanking een aanmoedi ging hebben beteekend Tokio dezelfde kool als Moskou te stoven. v Hoe dit ook zij, Rusland en China hebben, zonder dat zij tot wapengeweld hUn toe vlucht hebben genqmen en zonder dus het door beide staten ondergeteekende verdrag van Kellogg te schenden, weer voeling met elkaar' gezocht, nadat zij elke gul aange boden bemiddeling (o.a. door Amerika vla Frankrijk) van de hand hadden gewezen. Er hebben r^eds verschillende onderhandelin- gen plaats gehad, waarbij men het op de volgende punten eens is geworden: le. Terugtrekken der troepen tot op een bepaalden afstand van de grens. 2e. Opening der cfficieele conferentie binnen de eerstkomende vier weken.. 3e. Hervatting van het trans-Siberische verkeer nog voor de opening der conferen tie. China heeft dus goed gevonden dat de Chineesche Oosterspoorweg ook in de toe komst gemeenschappelijk beheerd zal wor den, en zich bij neergelegd dat het trans- Siberisch conferentie zal worden hersteld. Er zyn verder nog al eenige kwesties te regelen, doch zij, die de wereld niet van den donkersten kant bekijken, zijn van oor deel, dat door een verder geven en nemen tenslotte de standpunten wel tot elkaar zul len kunnen worden gebracht. Maar dit was een boute bewering van den heer Jamieson, want de verschijningen den geest warep eindigd. integendt nold Armstrong nieuwde kracht De detective vertrok en toen Gertrude on middellijk daarna naar boven was gegaan, bleef ik zitten nadenken over wat ik ge hoord had. De bekentenis van haar verlo ving die onder normale omstandigheden een geweldige gebeurtenis voor mij sou zijn ge weest, werd nu geheel op den achtergrond gedrongen door pijnigende vragen. Als Hal sey en Bailey weggegaan waren voor de mis daad hoe kwam Halsey’s revolver dan in het tulpenbed? Wat was de oorzaak van hun plotseling vertrek dat veel van een vlucht had? Wat had Gertrude in de biljartkamer laten liggen? Wat had de manchetknoop te beteekenen en waar, was die gebleven? Gaat u zitten, zei de detective een stoel naar voren schuivend er zijn enkele dingen die ik u wil vertellen, maar dan moet u mij van uw kant ook alles vertellen wat u weet. Geloof mij gerust, alles komt uit. In de eerste plaats is er van boven at op meneer Armstrong geschoten. De kogel werd van dichtbij afgevuurd, kwam onder den schouder het lichaam binnen en na croor het hart gegaan te zijn er van achteren weer uit. Met andere woorden, ik geloof dat de moordenaar op de trap stond en naar bene den schoot. In de tweede plaats vond ik in den hoek van de biljartkamer een stuk sigaar dat heelemaal opgebrand was en een sigaret die tot aan het kurken mondstuk had doorgesmeuld. Beiden waren niet ver opgerookt, toen neergelegd en vergeten. Hebt u een verklaring voor het teit dat uw neef en meneer Bailey hun sigaren en spel in den steek lieten, in de auto weggingen zon der de chauffeur mee te nemen en dit alle maal om laat eens zien in ieder geval voor drie uur in den morgen. Ik weet het niet, zei ik. Maar weest u» er zeker van, meneer Jamieson, dat Halsey erug zal komen óm alles uit te leggen. Dat hoop ik van harte, was het ant woord. Juffrouw Innes, hebt u aan de mo gelijkheid gedacht dat meneer. Bailey iets ®eer van de zaak kan afweten? Overeenstemming omtrent Midden Juli luidden de berichten, die zich bezig hielden met de Chineesch-Rus- sische betrekkingen, bizonder ongunstig. De pessimisten achtten een oorlog tusschen de beide mogendheden onvermijdelijk maar nu, na een week of drie, zijn de vooruitzichten veel guntiger geworden. Men weet, wdaruit de inderdaad dreigen de toestand, voortvloeide: de Chineezen zulks in strijd met een in 1924 gesloten ver- (hag, namen er geen genoegen meer mee, dat d* Oosterspoorweg onder het gemeen* rfehappelük beheer van Chineezen en Rus sen stond, doch wilden in den vervolge alleen de lakens uitdeelen. Zij namen dan ook gewoonweg de spoor- ’ijn in beslag en weerden alles wat Rus sisch was. Als motief werd opgegeven, dat de Russen zich te buiten gingen aan com munistische propaganda en de grondvesten van 't Chineesche rijk wilden ondermijnen. Er is toen een tijd gekomen van notawis- selingen en de Russen stuurden zelfs, een boos ultimatum doch inmiddels bedaarden de gemoederen en kwamen de beide par tijen, al is er nog wel het een en ander, dat bezetting den. Ook Engelsche troepen worden ontruimd. VER. STATEN. Het gevangenisoproer te Leavenworth. Twee-en-twintighonderd opstande lingen. In de Vereenigde Staten zijn de gevange- nisöproereri thans aan de orde van den dag. In veertien dogen tijds hebben er drie plaats gehad. In don Staat New York hadden er twee plaats, te Dannemora en Auburn; de derde brak enkele dagen geleden uit te Lea venworth in Kansas. De oorzaak van laatst genoemden opstand staat niet vast, doch ver moed wordt dat de gevangenen niet tevre den warenover het voedsel. In ieder geval begon de opstand 's middags bij een hitte van ICO graden Fahrenheit in de eetzaal, waar 2200 der 3758 gevangenen van Leaven worth met het voedsel begonnen te gooien en de borden te breken. Zij wapenden zich vervolgens met tafelbenoodigdheden en knup pels, die zij zich verschaften door de stoelen stuk te slaan, en renden naar de binnen* plaats, waar zij echter stieten op gewapende cipiers, die een salvo losten toen de gevan genen weigerden naar hun cellen terug te keeren. De oproerlingen trokkep daarop te rug, doch toen zij zich eenmaal in hun cel len bevonden, tachtten zij de sloten te ver nielen, braken celdeuren en sloegen de ra men kapot. Het oprper duurde d,en geheelen middag voort, het deelde zich nu eens aan het eene, dan weer aan het andere deel der gevangenis mede, doch het feit dat de ge vangenen geheel ongewapend waren maakte hun onderwerping vrij gemakkelijk. wij het huis huurden, noemde hij dat ’’"jjang en hij had den sleutel ervan' bij zich. De deur ging open en ik 'i of hij wat vergeten had, toen tering van vuur zag en er een Iets zwaars viel neer en half ig, juffrouw Innes. Ik zat te schreien als u het weten wilt. Toen de klok in de zitkamer drie uur sloeg, stond ik op en toen... hoorde ik een voet stap bij den oostelijken ingang, jwist bij de speelkamer. Iemand was bezig een sleutel in het slot van de kleine achterdeur te .ste ken en ik dacht dat het Halsey misschien was. Toen n direct zijn irtfei ervan' bij zich, wilde vragen ik een flikkering van vuur zag en schot klonk. Tets zwaars viel neer versuft van angst en schrik rende ik den salon door naar boven ik kan mij ternau wernood herinneren hoe ik daar belandde. Zij viel in een stoel neer en ik dacht dat Jamieson voldaan was. Maar daarin ver giste ik mij want hij ging voort: U weet uw broer en meneer Bailey heel aardig schoon te praten, maar uw getuigenis heeft niet bijster vee! waarde, vooral omdat uw broer en meneer Armstrong een poos geleden ernstige oneenigheden met elkaar hebben gehad. Nonsens! mengde ik mij in het gesprek van vragen en antwoorden, de dingen zijn al erg genoeg meneer Jamieson, zonder er overbodige fraaiigheden bij te maken. Ger trude, ik geloof niet dat Halsey den. de vermoorde kende, wel? Maar Jamieson liet zich niet van brengen. De oneenigheid ontstond, geloof ik, naar aanleiding van meneer Armstrong’s houding tegenover u, juffrouw Gcrtrudd. Hij maakte het u lastig. En ik had dien man nooit gezien flitste mij plotseling door den geest. Toen Gertrude „ja” knikte op de opmer king van den detective, besefte ik onmid dellijk de geweldige mogelijkheden die van tïve dit zei kwam Ger- :amer binnen. Ik zag dat ze plot- bleef staan alsof ze een klap in hét t had gekregen. x t niets van, zei ze met een het Engelsche garnizoen in Egypte, zal waar schijnlijk op deze wijze worden verkregen, dat de Engelsche garnizoenen van Cairo en Alexandria overgebracht worden naar nabu rige plaatsen, waardoor aan de aanwezig heid van Engelsche troepen in de twee be langrijkste steden van Egypte, wat den Egyptenaren steeds een doorn in het oog was, een einde zal worden gemaakt en de als het ware onzichtbaar zal wor de citadel van Cairo zal door de BUITENLANDSCH NIEUWS. BELGIE. Aartshertog Otto naar Leuven? De Rtfksbond der Oostenrijkers, een legi- timitische organisatie,- deelt door ztfn cor- rospondentiebureau mee vernomen te heb ben, dat aartshertog Otto, de oudste zoon van wijlen keizer Karei, van het komende najaar af aan de universiteit te Leuven (België) zal gaan studeeren. DUIT8CHLAND. Geheimraad dr. E. Simon, f Men meldt uit Berlijn aan de N. RjCt.: Heel veel opschudding ‘heeft te Berlin de dood verwekt van geheimraad dr. E. Si mon, die Zaterdag een einde aan zijn léven' had gemaakt. Dr. Simon was de leider der firma Gebrüder Simon, Vereinigte Textiel- - werker A.G. en stond als een der bekwaam ste persoonlijkheden van het Duitsche be drijfsleven bekend. Twee jaar geleden kon zijn firma, die reeds voor den oorlog over de heele wereld bekend was, haar 75sten verjaardag vieren. Door de uitbreiding die tijdens de inflatie nam en ook door onge lukkige speculaties had de firma in de laat ste jaren zware verliezen geleden, die Ge- heimrat Simon dekte, maar die hem tevens dwongen zijn prachtige verzameling kunst werken te verkoopen. In den aanstaanden herfst zou deze verzameling bij Cassirer onder den hamer zjjn gekomen. Dr. Simon bezat voornamelijk schilderijen en beeld houwwerken uit den tijd der Italiaansche renaissance. Hij had zijn verzameling in samenwerking met Wilhelm von Bode aan gelegd. Tot de meest beroemde werken, die zich in de* verzameling bevonden, behoorden beelden van Dellarobbia.en schilderijen van Botticelli. Het is vermoedelijk de aanstaan- Rustige kalmte is een zegenrijk geheim Juist toeij de detectr voor huisvrouwen en huismoeders. De klok in de hall staat atty, juffrouw Innes, constateerde Jamieson. Niets scheen hem te ontgaan. Meneer Bailey keek op zijn horloge, toen hij de deur uitging, antwoordde Ger trude: Ik zag dat de detective mót zijn oogen knipte als iemand die plotseling, een ontdekking doet en wat mijzelf betreft, ik was door den wending die het gesprek nam, meer dan verbaasd. Ik hoop dat u het mij niet kwalijk zult nenjen als ik u een eenigszins delicate vraag doe, zei Jamieson een beetje aarzelend. - In welke betrekking staat u tot meneer Bailey? Gertrude op haar beurt aarzelde ook. Toen kwam zij naar mij toe en legde haar hand Jiefkoozend in de mijne. - Ik ben met hem verloofd, zei ze een voudig. Ik was er de laatste dagen zoo aan ge wend geraakt om van de eene emotie in de landere te vervallea, dat deze verrassende mededeeling niet meer in staat was om mij uit mijn evenwicht te brengen. Maar wat Gertrude betreft, de hand die in de mijne lag, brandde als vuur. Endaarna? ging ‘Jamieson oitfver- stoorbaar voort. Ging u toen dadelijk naar bed? Gertrude aarzelde weer Neen, zei ze ten slotte, ik... ik ben niet angstig aangelegd en nadat ik meneer Bailey uitgelaten had, herinnerde ik mij dat ik iets had achtergelaten in de biljartkamer en ik liep er in de duisternis naar toe. Ik had mijn kaars al fn de hall uitgeblazen. Kunt u me misschien ook vertellen wat u vergeten had? Neen, dat kan ik u niet vertellen, zei ze langzaam, en. en ik ging niet dadelijk de biljartkamer weer uit... Waarom niet? De detective sprak nu op heel ernstigen toon, dit is van groot be de scheiding van zijn» verzameling die Ge- heimrat Simon er toej heeft gedreven zelf moord te plegen. Geljeimrat Simon is 64 jaar oud gewrden. Hij had zich ook op we tenschappelijk gebiedteer verdienstelijk ge maakt en belangrijke bedragen voor genees kundige studies geofferd, In 1910 had de Uniyesiteit van Breslau hem daarom tot doctor honoris causa benoemd. ENGELAND. De uitsluiting in de katoenindustrie. Door de verwerping van het voorstel om voort te gaan met de onderhandel in^en met do werkgevers door de organisaties van tex tielarbeiders in Lancashire is de toestand in het gebied van de uitsluiting aanzienlijk verscherpt. Men hoopt thans dat Lord Dre- by die in deze streek groote invloed heeft, deze invlo,ed zal gebruiken voor het aanbie den van bemiddeling tusschen heide par tijen. Gisteren zijn wederom 80 bedrijven gesloten, waarin in totaal werkzaam waren 1300 arbeiders. De vlucht naar Jndië en terug in zeven dagen. De hertogin van Bedford heeft onder de bekwame leiding van kapitein Barnard met haar vliegtuig Spider nog een redelijke kans om haar doel te bereiken, want gisteravond 7 uur is het vliegtuig te Karatsji geland, xanwaar het vanmorgen den terugweg naar .Londen zal aanvaarden. De Spider vertrok Vrijdagmorgen 5 uur uit Lympne, landde 's avonds te Sofia, vertrok vandaar Zater dagmorgen naar Aleppo, dat Zondagmorgen vroeg bereikt werd en na een oponthoud van slecht» 3 uur heeft de Spider den af stand AleppoKarachi in één ruk afgelegd. Ais de terugtocht even voorspoedig gaat, kaulwbvliegtwi^iWrij^gmorgen tusschen 2 en 3 uur te Lympne terug zijn. Engeland komt Egypte tegemoet. Vergelijk in zicht. Henderson heeft Zaterdag met den Egyp- tischen minister-president die Maandag uit Londen vertrekt een laatste onderhoud ge had, waarin hij dezen meedeelde, dat de cpminissie uit het kabinet het onderzoek van de voorstellen tot regeling van het En- gelsch-Egyptische vraagstuk op een duurzib- men en eervollen grondslag ten einde heeft gebracht. De tekst van het voorgestelde ver drag zal binnen enkele dagen worden gepu bliceerd. Hoewel met nadruk wordt ver klaard, dat het ontwerp-verdrag niet is gepa rafeerd, doch slechts niet bindend onderhan deld is over.de voorstellen, wordt toch offi cieus de hoop uitgesproken, stellen den grondslag voor h drag zullen vormen. Het wordt verder als vrij zeker beschouwd dat de Engelsche regeering de door Egypte gedane voorstellen in hoofdzaak zal aanvaar den. De oplossing van een der moeilijkste vraagstukken, n.l. dat van het verblijf van waren op het perron om hun landgenoten te begroeten. De delegatie bestaat uit de. Rijksministers Hilferding, Curtiust. Stresemann, Whth en staatssecretaris von Schubert. De leden van de delegatie, die vergezeld zijn van den perschef Zechlin, logeeren in het Oranjehotel. Met den trein van 11.34 is een gedeelte der Italiaansche delegatie ter herstelconfe- rentie gisterochtend aan het Holl. Spoorstaf tion gearriveerd, n.l. de minister van finan ciën Mosconi met zijn echtgenoote, de kabi netschef Rossini en zijn secretaris Vittorelli» Ter begroeting waren namens de Ned. re geering aanwezig de minister van buiten- landsche zaken, jhr. mr. Beelaerts.vajj I land en zijn secretaris, jhr. mr. van Ree en van de Italiaansche legatie de gezant, de heer Marchi met mevr. March! en verschil lende leden der legatie. Mevr. Marchi bood aan mevr. Mosconi bloemen aan. De Italianen hebben hun intrek genomen in het Kurhaus. Verder zijn, met den boottrein van 7.40 aan het Holl. Spoorstation weer deelnemers en andere betrokkenen bij de Haagsche con ferentie aangekomen, n.l. de Grieksche mi nister Venizelos, die ontvangen werd door den zaakgelastigde van Griekenland, den heer Coutzalexis, en experts en personeel van de Engelsche delegatie, te wier onb vangst de secretaris der Britsche legatie,, de heer Stevenson, aanwezig was. De minister van buitenlandscjie zaken, jhr. mr. Beelaerts van Blokland, en zijn secretaris, de heer van Reenen. waren we der aanwezig ter begroeting der aangekome- nen naipens de regeering. De heer Venizelos logeert in hotel De Twee Steden, de Engelschen hébben hun intrek genomen in hotel Central. Evenals do aankomst van de Duitsche delogatie had ook de aankomst van de Fransche delegatie veel belangstelling. Van de Fransche delegatie die toch in zijn ’geheel in Des Indes logeert, arriveerden o.a'. de ministers Briand, Cheron en Loucheur, ge gouverneur van de Banque de France, Moreau,, en de perschef Baton. In Hotel des Indes heeft de heer Réy per soonlijk de Fransche ministers ontvangen. De heer Briand verklaarde zich verheugd over de ontvangst hier. Hij ging terstond naar zijn kamers en nauwelijks was de Fransche delegatie binnen of de groote hall van Hotel des Indes vertoonde dadelijk het beeld van alle groote internationale confe renties. Op stoelen en tafeltjes en op de trappen zaten de kopstukken van de inter nationale pers, die alle Europeesche confe renties van na den oorlog hebben gevolgd en zich dus meerendeels dus, ook den Haag herinneren van 1922. De eerste samenkomst der vertegenwoordigers van de uitnoodigen- de mogendheden werd iets vroeger gehouden IHIkSIHE COURANT. oev trude de kar seling I gezicht had gekregen. —Hij weet er niets van, zei ze met een stem die heel anders-klonk dan gewoonlijk. Meneer Bailey en mijn broer weten er niets van. De moord is om drie uur gepleegd en zij zijn om kwart voor drie weggegaan. Hoe weet u dat? vroeg Jamieson merk baar verbaasd. Weet u ihoe laat ze zijn weg gegaan - Ja, antwoordde Gertrpde met vaste stem, om kwart voor drie, zijn mijn broer en meneer Bailey het huis uitgegaan, door de voorjdeur, Ik... was... daar ook. Gertrude! viel ik haar opgewonden in de rede, je droomt! Om kwart voor drie... Luister, vervolgde ze, om half drie ging de telefoon. Ik kon niet in slaap komen en daardoor hoorde ik het. Daarop hoorde ik Halsey door de telefoon spreken en een paar minuten later kwam hij boven en klopte aan mijn deur. Wij praatten een minuut, toen trok ik gauw mijn kimono aan en mijn pantoffels en ging met hem naar beneden. Meneer Bailey was in de biljartkamer, we hebben ongeveer tien minuten met elkaar gepraat. Toen was besloten dat., dat ze allebei weg zouden gaan. Kunt u niet duidelijker zijn? drong Jamieson aan. Waarom zijn ze weggegaan? Ik vertel u alleen wat er gebeurd is, niet waarom het gebeurd is,, antwoordde Gertrude effen. Mijn broer ging de auto halen, maar hij wilde niet voor het huis rijden zoodat iedereen wakker zou zijn ge worden. Hij ging door de achterdeur naar de stallen. Meneer Bailey zou hem bij het grasveld ontmoetten. Meneer Bailey ging - Uit welke zijde van het huis? vroeg Jamieson scherp. - Uit de voordeur. Hij ging om kwart voor drie heen, dat weet ik zeker. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal 2.25, per week 17 cent, met Zondagblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal 8.15, met Zondagsblad 8 80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 81, GOUDA, bü onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zjjn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie Telef. Interc. 82: Redactie Telef. 83. Postrekening 4000. BINNENLAND. De Haagsche Conferentie. Den Haag internationaal centrum. De internationale Bank. Aanne ming van het Youngplan afhanke lijk van de ontruiming van het Rijnland. Met een extra-trein is te 11.20 gisteren in den Haag de Duitsche delegatie aan het Stuatsspoorstation aangekomen, verwelkomd door den minister van buiten!aildsche zaken jhr. mr. Beelaerts van Blokland, de echtge noote van' den Duitschen gezant (de gezant zelf was de delegatie tot Utrecht tegemoet gereisd) en de leden van het Duitsche ge zantschap de heeren Roediger, gezantsebaps- raad en Gregor, gezantschapsattaché. Ook vele leden van de Duitsehe kolonie 80

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 1