IDT IOC eekbank met pijn, en maken. IOO |2 I. 98 t f100.- en en blaas gulnosej H NiEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN bergambacht, berkenwoude, bodegraven, boskoop, gouderak, haastrecht, moordrecht, moercapelle, WEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWUK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, ena No. 17142 68* Jaargang Donderdag 8 Augustus 1928 Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen iiiiiiiiiiiiiiiuuiuiuwl 2 Tel-6740 FEUILLETON. DE WENTELTRAP. B.— oed. fttyijn; geneest de s’a- de Boschjeskerk) IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIiniii| t (Wordt vervolgd.) )k wel eens iel aan de van zoo- msc'hpar- n verlegen ’t buiten st, waarop naam niet Ie kwaliteit een enkele jkheid op laren, Advertentiebureaus en onze agenten en moeten daaj Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd it er de proef van! 21.-. ■N HAAG l> et. 20 GIHIMHE (III HAM. te Uit het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART (Nadruk verboden). I op. goedvindt, zei I •e wenteltrap inspecteeren. n tii/t de echte che door irteerde het Ge Gij Gij n en i dat rvoor ïarop j onvoor- ïds eischen i naarn op van elk mt. verlidhtten het i punt waar de kruiste, bevond en juist om den hoek ing, was de deur wparover d gehad. Ik kende he( huis Achting verdient ieder, die datgene doet, wat hij vermag. Elk wezen kan slechts op zijne eigene wijze en in zijne mate goed zijn. t i e-4 R. HOORWEG. waarvoor, n op de at. 50 Den Haag. der parlementen verwerft, zullen de voor stellen in een definitief verdrag worden belichaamd. smiddelen u.t planten- organen gij lijdt, man niet om een uitvoerige van, op te zenden aar. or in de medicijnen, bij "ERDAM, die U alle ji behandeling, met de Itaten. Engeland en Egypte. Het voorgestelde verdrag. tenlandsche instructeurs te kiezen. Ook moeten bij voorkeur Engel schen worden be roemd, als de Egyptische regeering- meent h;rt njet te kunnen stellen zonde/ de hulp vu/i buitenlandsche ambtenaren. In de toekomst zal niet langer Engeland, maar Egypte zelf instaan voor de veiligheid van lijf en goed der vreemdelingen. Daar het regime van capitulaties niet meer in overeenstemming is met den geest des tijds en ook niet meer beantwoordt aan den tegenwoordigen status van Egypte, zal En geland er by de andere staten op aandrin- fecn ze af te schaffen. De jurisdictie van de om worden overgedragen aan gemengde rechtbanken. Natuurlijk zal er zorg voor worden gedragen, dat de belangen der vreemdelingen, op wie de Egyptische wet geving voortaan van toepassing zal zijn, niet in ’t gedrang raken. Ondertusschen bliift de status van den Soedan, zooals die is krachtens de conventies van 1899, al is Engeland bereid den terugkeer van het Egyptische bataljon raar den Soedan, tege lijk met het terugtrekken der Engelsche troepen uit Cairo, welwillend te overwegen. Aangeteekend dient \erder nog te worden, dat Egypte van zins is tijdelijk gebruik te blijven maken van de Engelsche financieele en juridische raadgevers, terwijl op zijn minst vijf jaren lang Engelsche officieren het bevel zullen Wijven voeren over de stadspolitie. Aanvullende berichten behelzen, dat Hen derson, de minister van buitenlandsche za ken in het Labour-kabinet, aan de hand heeft gedaan de voorsfcdlen eerst te onder werpen aan de goedkeuring van een nieuw gekozen Egyptisch parlement; daarop zul len zij aan de Engelsche volksvertegen woordiging worden voorgelegd en indien de ontworpen overeenkomst de goedkeuring ten paar de lersche kust en de groote scheepvaartroute te volgen. Indien het mo- geljjk was zou hij met de Zeppelin over Londen willen vliegen. Deze verklaring van Dr. Eckener vindt in Engeland groote be langstelling. Een deel der ochtendbladen licht zijn lezers reeds oq in het oogvallende wijze in omtrent de mogelijkheid dat de Zeppelin boven de Engelsche hoofdstad zal verschijnen. Een verhaal dat niet klopt Kort geleden stond in enkele groote dag bladen een bericht dat de afdeeiing Zaan dam van de S.D.A.P. had vergaderd over de houding die p.g. Ter Laan als burgemeester tijdens de staking had aangenomen. Er zou - volgens deze berichten in socialistische kringen ontstemming over zijn optreden te gen de stakerige arbeiders bestaan en in de afdeeiing Zaandam zou zelfs een motie van afkeuring tegen des heeren ter Laan’s be sluit zijn voorgesteld. Deze motie zou ech ter zijn ingetrokken nadat de heer Oudegeest als partijvoorzitter voor deze vergadering naar Zaandam overgekomen, had meege- dwld, dat de heer ter Laan aan Oudegeest had toegezegd in den vervolge meer in den geest der S.D.A.P. te zullen handelen. Gelijk men ziet openbaarde de groote pers JGU1NOSE bleek voor I arom? De SANGÜI- I ing en herstelt die, I gadering bijeen te roepen of moties van af keuring te behandelen. Uit het verhaal van het Volk” blijkt dan ook, dat de S.D.A.P. over de ganache hou ding van de politie niet te spreken was. Daarover heeft d® heer Oudegeest dan ook met zijn p.g. ter Laan; een onderhoud gehad en „het'Volk” ontkent allerminst dat burge meester ter Laan toezeggingen heeft gedaan om een optreden van de politie, meer in den geest van de stakingsleiding te krijgen. De conclusie van liet stuk uit „het Volk" klopt dan ook niet. baai slaat: „de zaak (is) zoo goed als geheel terug te voeren op de gevolgen van een ziektegeval van een inspecteur van politiW’. Geloove het wie wUl Ons moet men /paar liever voor een ongeloOvige Thomas aanzien. Uit deze geheele geschiedenis blijkt wel hoe bedenkelijk het is actieve politici, vooral wanneer zij tot een partij behooren, die den klassestrijd predikt, tot het burgemeester schap te roepen. Hoe warm het was en hoe ver het al is. Wij knippen onderstaand stukje uit „het Volk". „Toen het onlangs zoo warm was, heeft de minister van Defensie toegestaan al dau niet eigener beweging dat het- personeel vroeger mocht beginnen en eerder ophouden. Naar wij in het johgste maandblad der afdeeiing Den Haag Ambtenaarsbond lezen, stuur dezer afdeeftng t.. De Geer geseind die wijziging der dienst uren ook voor andere rijksinstellingen goed W"keuren. „Jhr. De Geer echter telegrafeerde terug: „Maatregel Defensie ingetrokken. Niet aan de warmte denken is beste middel om zijn arbeidskracht te behouden. Minister-presi dent De Geer". „Het telegram is zeker niet zonder humor. Wij begrijpen echter niet goed, wat voor be zwaar ef tegeu ware geweest, aan het een voudige ambtenaars verzoek te voldoen. Een verstandig beheerder komt aan de wenschen zijner luenschen tegemoet, als het zonder te veel moeilijkheden 'gaat. De heer De Geer schijnt echter het patriarchale standpunt in te nemen, dat hij beter weet wat goed voor de ambtenaren is dan dezen zelf Of had St. Bureaukratius onoverkomelijke bezwaren? Stel u voor, lezer: „Het Volk" eischt hier niet meer of minder dan dat de Centrale Ned. Ambtenaarsbond zal bepalen op welke dagen en uren er op de Rijksbureaux zal worden gewerkt en wanneer niet. Zouden socialistische ministers en wet houders werkelijk laten bepalen, wanneer zij op warme dagen ten kantore zullen ko men? Wij wisten wel, dat de medezeggenschap die de S.D.A.P. voorstaat een niet voor in williging vatbare eisoh was, maar dat zij tot zoo dolle consequenties zou leiden als het socialistische orgaan ons thans laat zien, hadden wij in onze somberste droomen niet gedacht. Enfin, de ambtenaren, die veel vrij af willen hebben .weten nu op welke partij zij in 1933 moeten stemmen. Het nieuwe Engelsch-Egyptische verdrag dal dezer dagen een punt van bespreking uitmaakte tusschen de Engelsche en de Egyptische politici, komt in menig opzicht tegemoet aan de Egyptische verlangens. Imjners van belang is, dat er aan de be zetting van Egypte door Britsche troepen thans een einde zal komen, hetgeen ook meer in overeenstemming is met het feit, dat Egypte een onafhankelijke staat is. In plaats daarvan zulen de beide landen nu een b-mdgenootschap aangaan; aan den an deren kant moet echter tevens vermeld wor den, tiat Engeland zich het recht voorbe houdt het vereiscl.te aantal strijdkrachten te handhaven op' Egyptisch gebied, ten einde de bescherming van het Suezkanaal, dat ten essentieel verkeersmiddel vormt tusschen de verschillende deplen van ’t Brit sche imperium, te garandeeren en te ver- gertrakkelyken. Engeland verbindt zich eveneens het ver zoek van Egypte, om opgenomen te worden in den Volkenbond, krachtig te steunen, terwijl zoovel te Londen als te Cairo gezan ten zullen worden benoemd. Het nauwe samengaan in den vervolge tusschen Enge land en Egypte blijkt ook uit die bepaling an het verdrag dat voor 25 jaar is aan gegaan volgens welke de beide staten elkaar zullen bijspringen, wanneer één van beide in een oorlog mocht worden betrok ken. Ook zullen zij eikaars politiek in den vreemde niet tegenwerken en uit den aard der zaak geen allianties aangaan met an dere staten van zoodanigen aard, dat daar uit nadeel voortvloeit voor één der beide partijen. De Engelsch-Egyplische belangen gemeenschap blijkt ook hieruit, dat in ver band met de wenscheljjkheid van gelijke af richting en methoden by de legers der beide staten de Egyptische koning zich verplicht om uit Britsche onderdanen eventueel bui en veertig uur. Hier zat ik, Rachel Innes, een ongetrouw de dame van onbesproken gedrag, een klein dochter van Albert John Innes., generaal in de dagen van den burgeroorlog, verwik keld in een gruwelijke misdaad, terwijl ik ten overvloede probeerde de mannen van de wet te misleidenNu wel was ik van het rechte pad afgedwaald! Ik werd in mijn overpeinzingen gestoeid doordat Jamieson vlug door de woonkamer ’kwam aanlocjpen. Hij bleef bij de dt’ur staan. Juffrouw Innes, zei hij snel, wilt u met mij méégaan en licht maken in den gang van den oostelijken vleugel. Ik heb iemand in het kleine kamertje opgesloten hoven aan de trap van de speelkamer. Bedoelt u. deu moordenaar? hijgde ik. Misschien, zei hij rustig, terwijl wij haastig naar de trap gingen. Toen ik terug ging, stond er iemand op de trap t eloeren. Ik riep en inplaats van antwoord te krij gen, rende het geheiïnzinnige personage naar boven. Ik ging weer terug, hem achterna, en toen >k boven aan de trap de hoek om ging, vloog een gestalte door dje deur en deed deze dicht. De grendel zat aan mijn kant en ik schoof die ervoor. Ik geloof eigen lijk dat het meer een grooten kast dan een kamertje was. We waren nu boven op de gang gekomen. -jAl» u me nu even wijzen wilt waar-de schakelaar van het electrische licht zit, juf frouw Innes, kunt u beter in uw eigen ka mer blijven wachten.' Ik trilde op mijn boenen, maar waa vast besloten om erbij te blijven als die deur ge- Jamieson luid iemand in den waschkoker opgesloten! Toen ik een weinig voorover leunde, verbeelde ik mij een gekreun te hoo ien. Of was het de wind? HOOFDSTUK VIT. Een verstuikte enkel. Ik was vreeselijk geschrokken. Terwijl ik over de gang rende, was ik ervan overtuigd dat de geheimzinnige insluiper, die waar schijnlijk de moordenaar was, dood of ster vend aan den voet van den: koker moest liggen. Ik snelde de trap af, de keuken door naar het sousterrain. Jamieson was inij al voor geweest en de deur naar bene den was open. Liddy stond in het midden van de keuken en hield een braadpan in de hand, bij wijze van wapen. Ga niet naar beneden, gilde ze toen ze zag dat ik naar de keldertrap liep, doe het niet, juffrouw Rachel. Die Jamieson is er aJ. Er komt niets dan eJlegide van als je geesten nazit, ze. voeren u naar bodemlooie putten en zoo! O juffrouw Rachel ga niet Haar woordenstroom .werd gestuit door de verschijning vaji den detective. Bij twee treden tegelijk liep hij de trap op. zijn gt‘r zicht was vuurrood en had een nijdige, te leurgestelde uitdrukking. Alles is gesloten, zei hij Woedend. Waar is de sleutel van den wasehkelder? Die moet in de keuken zitten, zei Liddy. Ga dan mee naar beneden en doe alle lichten aan. Ze trachtte te protesteeren, maar ik nam hauw bij den arm en ze moest mee, of ze wilde of niet. Ze draaide de lichten op en wees naar een deur. En een voetafdruk in een tulpenbed en ver scheidene andere dingen ook. En het merk waardige is, juffrouw Innee, dat de duim afdruk van u afkomstig is„ de voetdruk is det zeker. Zijn vermetelheid redde mijzijn geamu seerd glimlachje maakte mij moedig en voor ik hem antwoordde wikte en woog ik duch tig wat ik zeggen zou. En waarom stapte ik in het tulpenbed? vroeg ik op belangstellenden toon. U hebt iets opgeraapt, was hel gemoe delijke antwoord en daarover zult u mij nog wel iete anders vertellen. Heusch? vroeg ik spottend. Als u toch zoo alwetend bent, moet u mij eens vertel len waar ik mijn mooie dure j Studebaker terug kan vinden? Dat wilde ik juist doen! Die wordt 30 -mijl hier vandaan, bij Andrews Station in oen garage gerepareerd. Ik legde mijn breiwerk neer en keek hem scherp aan. En Halsey? Dat zal ik u zeggen als u mij vertelt wat u in het tulpenbed hebt opgeraapt. We keken elkaar strak aan: niet onvrien delijk, wij maten eikaars kracht. Toen glim lachte hij vaag en stond op. Als u het goedvindt, zei hij, ga ik de speelkamer en de wenteltrap inspecteeren. U kunt dan in dien tijd over mijn voorstel nadenken. Hij liep door de woonkamer en ik hoorde zijn voetstappen langzaam wegsterven Ik liet mijn breiwerk op den grond vallen, leunde achterover in mijn stoel en dacht na over de gebeurtenissen van de laatste acht ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal 2.25, per week 17 cent, met Zondagblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal J 3.15, jnet Zondagsblad 3 80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, by onze agenten en loopexs, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie Telef. Interc. 82: Redactie Telef. 83. Postrekening 48400; 11 Deze brief hield in: „door de plannen te veranderen voor, kamers, zal het misschien mogelijk zijn. Volgens mij is de beste manier om... het plan voor... in een van de... kamers schoorsteen.” Dat was alles. Wel? zei ik, terwijl ik opkeek. Dat brengt ons niet veel verder, nietwaar? Iemand kan toch wel veranderingen in zijn huis aanbrengen zonder dat het een aanle:- ding tot verdenking hoeft te zijn? Het heeft misschien niet veel te betee- «enen, gnf de detoetive toe, maar aan den anderen kant: waarom zou Arnold Arm strong dit in zijn schrift hebben gehad zon der dat het iets beteekende? Hij heeft nog nooit zelf een huis laten bouwen en als het huis hier ermee bedoeld wordt, kan het van Mies beteekenenvan een geheime kamen- af. Tot een nieuwe badkamer toe, zei ik sarcastisch. Nu komt u zeker ook nog met e^n duimafdruk op de proppen? Zeker, dien heb ik, zei hij glimlachend. hiermede een Bericht van uitermate groote heteekenis. Immers van welken burgemeester kan worden geduld, dat hij door het bestuur van zijn partij wordt geprest om zijn neu trale houding in een arbeidersconflict» te laten varen en volgens het recept door den partijvoorzitter te geven een der strijdende partijen de behulpzame hand te bieden? Maar „het Vcflk", dat wel gevoelt hoe de S.D.A.P. hier op glad ijs is, komt ons in allerijl vertellen, dat het bericht niet juist is. Maar wat zegt liet Socialistische partij- orgaan dan? Wij zullen het u zeggen. Een inspecteur van politie was door de lange staking zenuwachtig geworden en had „de spanning onder de stakers grooter gemaakt”. Daarom had iüj kort geleden ziekteverlof moeten aanvragen. En ,,’t Volk” voegt er aan toe: Zooiets kan onder eiken burgemeester voorkomen. Inderdaad. Maar, voegen wij eraan toe: Zoo iets is voor eeu afdeeiing van een politieke partij geen aanleiding om een speciale ver- BUITENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. Het lijk van rechter Bombe gevonden. Het lijk van rechter Bombe uit Berlijn, dié sedert eenigeu tijd wordt vermist, is vajuniddag in de buurt van Rheinsberg op een afgelegen en verscholen plek gevonden. Het ingestelde onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat men met geen misdaad heeft te doen» doch dat de rechter zelf een einde aan zijn leven iieeft gemaakt. Men vermoedt dat hij dit in een aanval van zwaarmoedigheid heeft gedaan. Handig oplichter gearresteerd. Hij reed per taxi de bureaux af, waar hij als werklooze een uitkee- ring ontving. „Werklooze van zijn beroep". De rechter van instructie te Mohabit onderzoekt op het oogenblik een opzien barend geval van bedrog, bij het verkrijgen van werkloozenuitkeeringen. Dit geval be- ticft een zekeren koopman Holtz, die gedu rende geruimen tyd uitsluitend op kosten van de werkloozenkassen heeft geleefd. Hy had zich bij elf, en soms nog meer bureaux als werklooze aangemeld. Daarbij werkte hij met valsche papieren, zoodat hij overal order een anderen naam te boek stond. Hoewel hy niet gehuwd was, was hy toch ingeschreven als gehuwd en vader van ver scheidene kinderen, zoodat hy in de hoogste klasse viel, en per bureau 32 mark per week beurde. Op deze wyze had hy een belang rijk inkomen. Zyn voornaamste bezigheid was te gaan stempelen en te gaan incassee- sceren. Daar de verschillende bureaux ver uit elkaar lagen, had hy veel moeite om steeds op tyd te zyn, zoodat hy zelfs van een taxi gebruik maakte. Ten siotte werd hij zorgeloos, dat hy in de reeds vervalschte papieren op eigen houtje nog veranderingen aanbracht, wanneer de verschillende data niet precies klopten. Dit werd echter zyn ongeluk. Men bemerkte deze veranderingen en stelde een nader onderzoek in. Bij eeu huiszoeking vond men 25 formulieren om zich aan te melden, die allen op verschil- lende namen luidden. De rechter tracht thans vast te stelle^ of Hotz de verschillen de papieren zelf heeft vervaardigd, of deze van een of ander obscuur bureau heeft ver kregen. Geruchtmakende faillieten in de Berlijnsche kunstwereld. Twee bekende Berlynsche kunsthande laars Jac. Hecht en Leo Grünpeter, bevin den zich in financieele moeilijkheden. Grün- opend werd. Ik wist eigenlijk niet waarvoor ik bang waa, maar er waden (zooveel ver schrikkelijke en onverklaarbare dingen ge beurd, dat ik heelemaal uit mijn evenwicht was geraakt. Ik ben volkomen kalm, zei ik,, en ik ben van plan te blijven. De lichten flitsten aan en dinde Van de gang. Op het hoofd-eorridor den smalleren 1 zich een wenteltrap in de smalle gan, Jamieson liet had nog niet zoo goed en kon mij niet herinne ren die deur eerder gezien te hebben. Mijn hart bonsde wild, ik stond een eindje achter den detective toen Hij den grendel van de deur schoof. Kom eruit, zei hij rustig. Er kwam geen antwoord. Kom eruit! herhaalde hij. Toen ik ge loot dat hij een revolver in zijn hand had «maar ik weet het niet zeker stapte hij opzij en wierp de deun.open. Van de plaats waar ik stond kon ik niet zien wat*er achter de deur was, maar ik zag Jamieson’s gezidit van uitdrukking ver anderen en hoorde hem iete mompelen. Toen sprong hij de trap af bij drie treden tegelijk. Toen mijn beenen een beetje minder tril den, kwam ik langzaam, doodzenuwachtig,' naar voren totdat ik zien kon wat er zich achter de deur bevond. En wat ik zag deed mij met een huivering stilstaan. Waar de vloer had moeten zijn, was een gapende donkere ruimte, waar een vochtige, muffe kelderlucht opsteeg. De Zeppelin-Vaart naar Europa. De terugtocht aanvaard. Onder enorme belangstelling heeft de Zep pelin zijn terugtocht uit de nieuwe wereld naar Europa aanvaard. De terugtocht van Lakehurst naar Fried- r.chshafen zal tevens de eerste etappe zyn van de groote wereldrede, welke de Graf Zeppelin gaat ondernemen. Uit Lakehurst wordt draadloos gemeld dat de start van de Zeppelin een volkomen riot verloop heeft gehad. Te 23.29 u. Ameri- kaansche tijd werden de achterste deuren van de hal geopend. Te middernacht beste gen de passagiers, n.l. William B. Leeds (een Amerikaansche multi-milionair), John Larney, de Poolreiziger Sir Hubert Wilkins, Lady Drummond-Hay, graaf Montgelas, Carl H. von Wiegant, commander Rosen- dahl, Joachim Rickard, vroeger handels- aitaché te Madrid, C. P. Burgess, J. C. Ri chardson, dr. Kiep, directeur van de Hapag, graaf von Soden, 'R. Spiess, vertegenwoor diger van het Duitsche Verkeersministerie, Heinz von Eschwege, N. Wechler, W. Weber en Moris Stumof^ky en een onbekende pas sagier het luchtschip dat ook 1000 K.G. brievenpost aan boord heeft. Een half uur later werd onder het gejuich der reusachtige menigte, die zich ondanks het late uur en ondanks het feit dat het iuchtschip nu toch reeds eenige malen en voor vrij langen tyd te bezichtigen was, rtoch weer naby de luchthaven verzameld bestaande consulaire bM uit de hal naar-buiten getrokken. Toen de landingsmanscfcappen Ameri kaansche marine-troepen de touwen los lieten speelde de stadskapel van Jersey- City het „Deutschland, Deutschland über a'les”. Eenige minuten later vloog het luchtschip boven Lakehurst en verdween toen in de richting van New York. Kort voordat de laatste maatregelen voor Oen start werden genomen werd uit het luchtschip wederom een blinde passagier gehaald. Het was een jonge Duitscher, die verklaarde dat hy naar Duitschland had ge wild om zijn familie te bezoeken. Uit New-York wordt nog gemeld: Nadat de Zeppelin boven New York had gekruist vloog ze te 1 u. 47 min. Amer. tijd éénmaal om het Vrijheidsbeeld voor de ha ven van New-York om officieel afscheid te nemen van Amerika en daarna zette het’ koers in de lichting van den Oceaan. De Zeppelin over Londen? Naar een uit Londen ontvangen telegram bericht is aldaar uit New-York gemeld dat Dr. Eckener in een gesprek uiting gaf aan zyn hoop dat het mogelijk zou zijn om op den terugweg naar Europa den Atlanti- schen Oceaan in 45 a 50 uur over te steken. Hy had het voornemen direct koers te zet- ADVERTENTIEPRUS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring) i L—5 regels 1.80, elke regel meer 0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkringi 1—5 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 bijslag op den prjjs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regels 2.25, elke regel meer 0.50. Op de voorpagina 50 booger. Gewone advertentiën en ingebonden mededelingen b(j contract tot zeer gereduceerden pr|js. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boekhande- - -vóór de plaatsing aan het te rijn. 1 pa vroeger mocht beginnen en eerder opl idbl van de Centr. Nederl. in, heeft toen het be den minister-president wijziging

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 1