N1EUV No.I7I4É Dit blad ven BERGAMBA NIEUWERE FEUILL1 DE WENT LAATSTE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN. SB UIT DEN OMTREK. de de in- dan. afgeschreven meer W. prima pro* Lunchmuzziek A.V.R.O.- 14 H. De en De herinneringen machtige ketenen, 't buitengewoon liefelijk men wordt, des te die ons. I Uit het Ameri Mary Robert (Nadruk v< volledige van het GOUDERAK. Ned. Herv, Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. C. J. Leenmans. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. A. Land stra. Geref. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. J. L. v. d. Wolf uit Bussum. H. Avondmaal. MOORDRECHT Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. RADIONIEUWS. Zaterdag 10 Aug. Hilversum. 6.00 Tijdsein A.V.R.O.-Klok. 6.017.45 Concert Haagsche Harmonie orkest o.l.v. Henri Zeldenrust. 7.45 Politieberichten. 8.00 V.A.R.A. Concert. 10.00 Persberichten. 10.45 Liedjes uiLhet leven. 11.15 Grajnfoonmuziek. Huizen. 2.00—3.15 Kinderuurtje. 5.00—6.45 Gramofoonmuziek. 6.45— 7.00 Journalistiek weekoverzicht. 7.00—7-30 Gramofoonmuziek. 7.30—8.00 Lezing over: De techniek van de Rolprent. 8.0010.45 Concert. Klein orkest en nvoca- le solisten. 9.45 Nieuwsberichten. 10.45— 12.00 Rotterdamsche Straatmuzikan ten. Heeft het Kat program, z Het nieuwe ministc brouck is een rechts, tair kabinet. Officiee op de drie rechtsche j heeft zelfs duidelijk dat de anti-revolul geenerlei opzicht teg< binet gebonden acht. Dit alles is duideiy Ook begrijpen wij, standigheden geen v leiders, behalve dan ministerie van den h ting genomen. Maar wat niet opge of het kabinet al di heeft en zoo ja, wel neemt men rtiets. Zei program van den he formateur is nimmer radicale roomsche per den, dat het aardig r heeft dit program oo gen aan de bespreking met zyn extra-parle ten? Wy mogen er m wij het niet. Toch is weten op welk kompa de Beerenbrouck zal 5 gram dan keuren wy Is er een program o van de rechtsche polit de heeren Ministers 5 yreezen spoedig éf ia.) df in de koloniale po wetgeving, Zondagsru te spreken een breuk uiterste noodzaak, wel De laatste moeilijk!: ministers zich vereenij noods lichtelijk gewi van den heer Ruys de in dit geval mag er 1 mentair ministerie ge is er een gewoon recht in alleen de partyleidi een plaats in te neme Waarom zy, in dez verantwoordelijkheid geeringsprogram niet buiten beschouwing b dat wij dan met een g net te doen hebben, ook direct de drie red kan goed zijn, dit vooi Hoe een en ander z de plannen van het kal brouck bitter weinig. de politiek, dat omtr van een program en z( ABONNEMÏEN1 per kwartaal f 2.S Franco per post p Abonnementen by onze agenten Onze bureaux z Hedactie Telef. 88 hij mi v-ik bei "•«uigd. juffrouw in, maar wat Maandag 12 Aug. Hilversum. 10.00 Tijdsein. 10.00—10.15 Morgenwijding. 12.10 Politieberichten. 12.15—2.00 Rembrandt Theater Tuschinsky 5.00—6.00 Kinderuurtje door Celine 8chaa- de—Verkosen. Huizen. 11.00—11.30 Ziekendienst. 12.30—1.45 Orgelconcert. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.00—6.30 Gramofoonmuziek. Over de grens. Door de politie is gisteren een vreemdeling A. B. over de grens gebracht. Verplaatsing Radio-zaak G. de Raadt. Wij maken onze lezers erop attent, dat de fa. G. de Raadt haar radiozaak heden heeft heropend aan de Gouwe No. 17 (hoek Peper straat) alwaar een keur van eerst© klas xadio-ontvangapparaten is, geëtaleerd. Schouwburg-bioscoop. De dansstudent. De bezoekers van den Schouwburg- bioscoop worden dezen week wederom ont* haald op een prima programma. Na een opgewekte openingsinarsch ter in leiding, brengt Holland’s- en Wereldnieuws weer het laatste en belangrijkste gebeuren uit den lande en uit den vreemde. „Liefde’s Zegepraal” is een hougstinteres- rante klucht in twee acten, die voorafgaat aan den hoofdschotel van den avond, het bij zondere Ufa-fiimwerk „De dansstudent.” Willy FritSch en Luay Vernon vervullen de rollen der hoofdpersonen. De eens zeer rijke Hans Amberg, straat arm geworden door den oorlog, voorziet in zyn levensbehoeften door het geven van danslessen. Beroepsdanseur in „Casa d’Oro” Totdat het hem ook daar ónmogelijk ge- ftii’akt wordt. En hij wordt chauffeur op een vrachtwagen. Bij den fabriekseigenaar, met de aanbiddelijke dochter. Enhet slot laat zich raden. Een goed geënsceneerde rolprent van de beste soort. Een varieerend en onderhou dend, vaak spanningsvol verhaal. Een Ufa- product om van. te genieten. Zooals reeds gezegd; een gramma. Agenda. Apothekersdienst. De apotheek van de firma Weyer, Gouwe, zal tot en met 16 Augustus, bene vens den daarop volgenden nacht geopend zyn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Medische dienst. Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en met Zondagavond 12 uur kan men zich voor me dische hulp wenden tot de doctoren Dr. de Boer, Gouwe en Dr. van Elk, Kattensingel. (Dr. van Elk echter pas na zes uur). Aan bovengenoemde den loop der maand, ingelegd 35883,10. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 6568,85. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 35. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal 1550.en afgeschre ven 800.— Derhalve f 750<— INGEZONDEN. Buitoei verantwoordelijkheid der Redactie. Hulpverleening by ongevallen. Mijnheer de Redacteur, Wij komen terug op ons ingezonden stuk in Uw blad van 6 Juli j.l. betreffende de door Dr. de Raadt aangenomen houding, toen wij diens hulp inriepen bij een op onze drukkerij voorgekomen ongeval. Na toelich ting daarvan door Dr. de Raadt zijn wij tot de conclusie gekomen, dat wij uit dien» woorden ten onrechte hebben afgeleid, dat hij weigerde te komen, terwijl zijn bedoeling slechts was om overeenkomstig een afspraak tusschen de Goudsche Doktoren te infonnee- ren, of men eerst pogingen had aangewend Pol en P. Brons; C. J. de Keyaer en J. de Frankryker; H. J. van de Water en M. H. Th. Weck OVERLEDEN, 6 Aug.: Maria Antonia van Vliet, geh. met P. Kusters, 42 j. Klei weg 57. 8 Aug.: Koenraad Schinkel, 83 j. Groene weg 91. DRAADLOOZE DIENST. Jhr. Ruys de Beerenbrouck neemt ontslag als Voorzitter der R.K. Staatspartij. Naar de Maasbode verneemt heeft Jhr. Ruys de Beerenbrouck in verband met zijn optreden als Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw zyn ontslag genomen als voorzitter der RJC. Staatsparty. OUDEWATER. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m Ds. C. W. Keur. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. France uit Jisp. Evangelisatiegebouw, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. De heer P. Maatjes, Hoofd eener B(jz. School te Vassen (Veluwe). WADDINXVBEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. de Geus uit Huizen (Morgendienst: Doopsbediening). Remonstr. Kerk, 7 u. v.m. Ds. W. N- van Nooten. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m- Ds. J. Enklaar. NIEUWERKERK a. d IJSSEL. Ned. Herv. Keric, 10 u. v.m. Ds. J. L. Dippd- Voorben H. Avondmaal- 6% u. n.m. Ds. Dippel. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De heer Zijl Lankhorst, godsd.-onderw. te Gouda. Geref. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. heer Bakker, cand. te Hilversum. Er zijn verschil] trekken in deze zaak, gi Uw nichtje heeft verkl 8an het slot hoorde 11 de deur geopend werd dellijk daarop een acht tat vreemde’-van het g. Meneer Armstrong had ewn sleutel in het slot °P den vloer. Met ar maar een conclusie nn Meneer Armstrong is gelaten - Dat is onmogelyk ’onden in de rede. Me wat de ccnsequentie at u. practisch gespro wvan beschuldigt iema nebben? Pardon, zei hjkat glimlachje, ledaan heeft. Postduiven. De uitslag van de door de postduivenver- eeniging „De Zwaluw" uit Soignies, aft- stand 166 K.M., gehouden wedvlucht is als volgt: G. Schuttelaar 4, 18, 29; A. Eist 5, 23, 27, 30: Chr. Gouka 7, 28; J. J. de Jong 9, 14, 20; A. H. A. v. Tok 10, 21; P. M. Baks 12; J. Q Eilers 13, 19; F. Leys 15, 17, 91; R. den Hertog 16; iD. v. Leeuwen 26. Zondag 28 Juli hield de Po'stduivenver- eeniging „Dé Bonte Duif” een onderling concours uit Vilvoorde. De prijzen werden als volgt behaald: B. Rapis 1, 4, en 6e prijs; T. J. Stoppelen burg 2, en 12de prys; P. Koeman.s 3de prys; J. Wiezer 5e en 11e prijs; T. Sas 7de prijs; K v. d. Voorde 8, 9, en 10de prys. De uitslag van 1.1. Zondag uit Soi^nies was als volgt; B. Rapis 1, 2, 10, 11, 14 en 15e prys; J. Wiezer 3, 6, 7, 8 en 13e prys; P. Koemans 4, en 12e prijs; K. v. d. Voorde 5e prys; T. Sas 9e prijs. Burgerlijke Stand. GEBOREN 7 Aug.. Johannes, z v. N. de Lange en E. Wezeman, Gouwe 32 II; Phi lippas, z.v. Ph. de Weger en A. M. van der Neut, 4e Kade 89. 8 Aug.: Janny, d. v. J. -Dercksen en M. P. A. van Andel, Krugerlaan 85. ONDERTROUWD, 8 Aug.: K. van der Zondag 11 Augustus. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Mej. Ds. J. M. Eekman, Doopsgez. pied. te Makkum. Ste. Janskerk, 10 u. v.m. Ds. P. F. van Noort te Oud Loosdrecht. 6 u. n.m. Ds. J. Hoek em. pred. den Haag. Woensdag 14 Aug. 12 u. Ds. Joh. E. Bijl, Huwelijksinzegening. Kleine Kerk, Geen dienst. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. De heer van Zweden, den Haag. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. Prof. Dr. T. Hoekstra te Kampen. Bevestiging van Ds. J. P. C. ten Brink. 5% u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink, intrede. Ver. Calvyn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. G. van Montfrans te Barneveld. Woensdag 14 Aug. 7% u. n.m. de heer W. van Leeuwen te Schoonrewoerd. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. R. Kok. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. J. B. G. Croes. AMME1RSTOL. Ned. Herv. Kerk, 10% U. v.m. De heer Ten Hove, gods.-onderw. Tilburg. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. van Rossum uit Metslawier. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. M. Schuurman em. pred. den Haag. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10.15 u. v.m. Ds. J. C. Kars te Onderdendam. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. N. van Nooten. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. N. N. van Siddre te Zevenbergen. Geref. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. W. J. van Lokhorst te Hilver sum. worden door de directie der Lichtfabrieken geraamd op totaal 2.200. Op deze wyze is ook naar de meening van B. en W. de grootst mugelyke waarborg K'oor brandveiligheid verkregen, terwyi de economische voordeelen van gebruik van gasverwarming h. i. geen nader betoog be hoeven. B, en W. stellen nu den Raad voor te be sluiten: a. tot het aanbrengen van een installatie voor de verwarming Raadhuis door middel van gas; b. tot aankoop van“6 radiatoren en 3 gashaarden met toebehooren en het leggen der noodige leidingen, enz., te samen een uitgaaf vorderend van 2.200. c. tot betaling dezer kosten uit den ka- pitaaldienst der begrooting voor 1929 en tot dekking dier kosten uit geldleening. Thalia Bioscoop. Het programma in de Thalia Bioscoop be vat twee hoofdnummers een sensatiefilm ,.De Geheimzinnige Huisknecht” en een operette-film: ,yDe Circusprinses”. In beide stukken treden filmacteurs en -actrices van naam op. In het eerste Ri chard Talmadge als millionair-huisknecht, die op ongezochte wijze in kennis komt met e«.n familie Longdon, welke door een avon tuur aan lager wal gebracht wordt, Doch Richard Talmadge als huisknecht Butler redt den heer Longdon uit de vingers van den slechtaard minder om den ouden heer een plezier te doen dan wel om zich zelven de hand van de lieftallige dochter te ver zekeren. Het tweede stuk is een vroolijke militaire geschiedenis, waarin Harry Liedtke de hoofdrol vervult, eerst als ritmeester bij de cavalerie in het oude Gzarenrijk, daarna als circusartist. Als zoodanig trekt hij de aan dacht van een heuschelijke prinses, die echter omdat hy maar circusartist is van liefde voor hem niet mag denken. Hoe hij zich toch weet te don beminnen en hoe een oud vrijgezel zich leelijk vergist in de ma nier waarop hij de prinses meent te kunnen straffen, dit alles gaat de film op heel aan trekkelijke en boeiende wyze zien. Twee films, die wel in den smaak zullen vallen. Rykspostspaarbank. kantoren werd, in op spaarbankboekjes 42451,95 en terugbetaald (thans ge- „de Lange Korte den legger van: wegen en voetpaden, zyn thans gelegen binne de bebouwde kom dezer gemeente en behooren mitsdien van dien legger te wor-> den afgevoerd, ingevolge het bepaalde bij: artikel 1, sub 3e van het Reglement op de wegen en voetpaden dezer provincie. In verband daarmede stellen B. en voor daartoe te besluiten. Verwarming van het Raadhuis door middel van gas. In verband met het groote brandgevaar/ dat bij verwarming van het Raadhuis doon middel van gewone kachels, waarin anthra- ciet of cokes wordt gestookt, aanwezig is; zoomede uit overweging van economische!» aard, hebben B. en W. overwogen, welk sy steem van verwarming voor dat gebouw het meest aanbevelenswaardig is en beter be antwoordt aan de te stellen eischen van nut tige warmtebron gepaard aan de grootst mogelijke veiligheid. De directie der Lichtfabrieken heeft op de mogelijkheid onderzocht van het aan brengen eener complete gasinstallatie ter verwarming van het Raadhuis en is daarby tot de conclusie gekomen, dat gasverwar-i ming op zeer doelmatige wyze in de diverse vertrekken is aan te brengen, door, middel van zware ijzeren gasbuizen en gietyzeren gasradiatoren van het byna geheel gesloten type, zoomede van eenige gashaarden. Ook zal het noodzakelyk en mogelyk zyn de woning van den concierge geheel met gas te verwarmen, terwyi het aanbeveling verdient daarvoor afzonderlyk een kleinen gasmeter op te stellen. Dit heeft het voor deel, dat gedurende den zomer de geheele installatie van het Raadhuis door middel der hoofdkraan buiten werking k.in worden gesteld. Des avonds behooren beide hoofd kranen steeds te worden afgesloten. Voorts zullen beide gasmeters van een ■veiligheidsinrichting worden voorzien, daar in bestaande, dat na het weder openen der hoofdkraan des morgens geen gas wordt dcorgelaten, wanneer een der kachelkranen openstaat, of zich een gering lek in de gas leiding bevindt. Eerst wanneer de geheele leiding gesloten is, is het mogelyk door hqt opendraaien eener kachelkraan gastoevoer te verkrijgen. De kosten dezer installatie Zondag 11 Aug. Hilversum. 9.01 Mededeehngen voor Postduivenlief- heb; g. 9 Gramofoonmu-'ek. 9.2< ’.A.R.A. Concf t, Org- viool. 16.30 Kerkuitzendinj, V.P.R.O. vanuit „De Vrjje Gemeente” te Amsterdam. 12.00 Tydsein. 12.00i12.30 Lezing J. J. Bruna over Su riname. 12.30— 2.00 Kwintet. 2.00—2.30 A.V.R.O.-Tooneel. 2^0—3.00 Zang-voordracht A. Gremmé, tenor. 3.00 Kurhaus Scheveningen-Matinée Rei- sidentie-orkest o.l.v. Ignaz Neumark. Solis ten: Mevr. G. StotynMolenaar, zang, Richard Glass, piano. 4.306.00 Gramofoonmuziek. 5.00 V.A.R.A. Kleuteruurtje. 6.00 V.A.R-Orkest Concert. 7.308.00 Gramofoonmuziek. .00 Tydsein. Pers- en Sportnieuws. 8.15 Kurhaus Scheveningen Solisten-Con- cert. Residentie-ofkest. Solste: Relie Quelnger, viool. Huizen. 8.25—9.20 N.C.R.V. Morgenwijding. 10.00—12.00 K.R.O. Hoogmis kerk Hart Heerlen. 12.301.30 Concert K.R.O.-trio. 2.304.00 Mid^ag-concert uit Arits Fan- fare-kap. 5.50 N.C.R.V. Kerkdienst. 8.1010.45 K.R.O. Concert, Orkest vocale solist. STADSNIEUWS. GOUDA, 10 Augustus 1929. De Gemeente Stortings- en Ophaaldienst. De' Gemeentelijke Stortings- en OphaaL dienst is met 1 Aug. j.l. in werking getre den. Hoewel het de bedoeling is geweest om dezen dienst al veel vroeger open te stellen hebben de voorbereidingen, welke moesten worden getroffen, aleer deze dienst naar den door de gemeente gestelde eischen kon worden ingericht, nog al heel wat tyd gevorderd. De Administrateur van dezen dienst, de heer A. Klomp, heeft ons een beschouwing over dezen dienst toegezonden, waarin uit voerig de voordeelen daarvan worden uit eengezet en het nut dat aan eiken ophaal dienst verbonden is: het den menschen met kleine beurzen vooral gemakkelyk ma ken hunne belasting en ook andere ver schuldigde gelden, in vaste wekelijksche of riaandelijksche bedragen te voldoen, om hen op deze wyze tot sparen te brengen, wat deze gemeentelijke instelling ook be oogt. Om ook deposito’s fot zich te trekken van beter gesitueerde particulieren en van zakenmenschen, is de rente bepaald op 3.6% per dag. Uit de inkomsten daarvan beoogt dan ook de gemeentelijke instelling de kos ten aan den ophaaldienst verbonden te dek ken en zonder nadeelig saldo te sluiten. De Administrateur is van oordeel, dat al mocht deze dienst een nadeelig saldo opleveren, hier tegenover niet onder cyfers te brengen voordeelen staan. De thans in werking getreden gemeente lijken stortings- en ophaaldienst heeft thans dus naast de bestaande zeer gewaardeerde dienst van de Nutsspaarbank haar plaats ingenomen. Het zal nu moeten hlyken of van dezen gemeentelijken dienst door de in gezetenen op zoodanige wyze wordt gebruik gemaakt als de verwachtingen daaromtrent zyn geuit. Blijkt zulks niet het geval te zijn, dan zal het zeker niet gewenscht zyn een zoo danige gemeentelijke instelling kunstmatig in het leven te houden. Hét- Koninginnefeest 1929. Nu kort- geleden de aangifte heeft plaats gehad voor de jeugdige deelnemers(ster3) aan den gecostumeerden kinderoptocht. voor stellende de Jaargetijden, welke ter viering van het Këninginnefeest op 31 Augustus zal worden gehouden, blijkt dat het aantal kin deren, dat zich heeft doen inschrijven, be langrijk grooter is dan in den optocht zul len kunnen worden geplaatst. De commissie voor dezen optocht ziet zich daardoor genoodzaakt om niet alle inge schreven kinderen een plaats in den optocht te kunnen geven en zij verzoekt ons daarom mede te deelen dat die kinderen» welke geen oproeping tot deelname aan den optocht ont vangen, daaraan, hoe het de commissie ook spijt, niet zullen kunnen meedoen. Alwaer hak-Pént je oven de Turfsingeigracht. Het bestuur van den Ned. Chr. Bond van. Personeel in Publieken Dienst-afd. Gouda, welke, bond o.m. ten doel heeft do bevorde ring, van Zondagsrust voor het Overheids personeel heeft ter kennis van den Raad, gebracht, dat nog altyd gemeente-personeel dienst moet doen aan het pontveer over de Turfsingelgracht. Hoewel het bestuur zeer dankbaar is voor de sluiting van de Jam Kattenbrug op Zondag, is het van oordeel. datiDok het Turfsingelpontje op Zondag, moet worden stilgelegd, daar deze dienst door hen niet noodzakelyk wordt geacht. Wijziging van den legger der wegen en voetpaden. De wegende „Boezemkade” naamd Ktugerlaan) en Akkeren” voorkomend op langstelling en waardeering heeft de heer Jac. van Waning, burgemeester van Ouder kerk a. d. IJssel, zyn TOsten verjaardag mogvu gedenken. Reeds in den vroegen morgei was zyn naast het gemeentehuis in ’t dorp gelegen woning een bloemenhof ge lijk en in den loop van den dag kwamen de afgevaardigden van besturen en instel lingen, waaraan de heer Van Waning ver bonden is, hem gelukwenschen aanbieden, in de eerste plaats de wethouders,* die na mens den gemeenteraad een prachtige bloe menhulde schonken, evenals het bestuur van den polder Kunne, Geer en Zijde, en vervol gens de commissie van beheer der water leiding, directeur en personeel van dezelf de instelling en van den vleeschkeurings- dienst, het hoofdbestuur van den-Alg. Ned. Politiebond, de examencommissie voor het politiediploma, de commissie van politie onderwijs, de Broederschap van commissa rissen van politie en de leiders van politie- cursussen, die allen hun woorden van hulde en waardeering vergezeld lieten gaan van mooie bloemstukken en andere geschenken. Namens 22 plaatselyke vereenigingen kwam een afvaardiging een zilveren thee servies aanbieden, met album, bevattend in sierschrift de namen dier vereenigingen, terwyi vel eandere blyken van waardeering den jubilaris geschonken of toegezonden werden, waaronder 60 telegrammen. Zoo een dan mag deze wel 70-jarige, maar nog krachtige jubilaris de overtuiging koes teren, dat zyn zoo werkzaam leven ryke vruchten draagt. Namens gemeenteraad en burgerij het woord voerende sprak de heer C. J. Hoo- gendyk als oudste wethouder dan ook den wensch van de geheele gemeente uit, dat burgemeester Van Waning nog lang voor zijn gemeente en de zynen gespaard mag blyven, terwijl ook de woordvoerders der verschillende politie-instellingen verklaar den, van scheiden niet te willen weten. REEllWUK. Inbraak in de pastorie. Woensdagnacht is er ingebroken in de leegstaande pastorie van de Ned. Herv. kerk te Reeuwijk. De brandkast is doorboord met verschillende gaten, maar men is niet ge slaagd deze te openen. Vandaar is er een bezoek gebracht aan de Consistorie en is drar ontvreemd een kistje inhoudende een paar boekjes. De buit was dus voor den heer' of heeren inbrekers niet groot. De po litie stelt een ijverig onderzoek in. STOLWIJK. In de deze week gehouden vergadering der Wilhelminavereeniging is het voorloo- pig programma der feestelijkheden vastge- steld, v.m. Rondrijden der kinderen met versierde auto’s, Kinderspelen, n.m. Hard rijden met 2 wielige rijtuigjes waarna paardenrennen, demonstratie van de paar- densportvereeniging te Bergambacht, daar na ringryden met fietsen enz. Tot onderwijzeres in de nuttige handwer ken op de Byz. School is benoemd Mej. de Koiiing te Gouda. Door de muziekvereeniging Harmonie al hier zal met medewerking der zusterveree- niging Juliana te Reeuwyk a.s. Zaterdag een concert worden gegeven op het dorps plein. om den huisdokter te waarschuwen. Wij stellen het op prijs het misverstand hiermede uit den weg te ruimen en verklarei gaarne overtuigd te zijn, dat Dr. de Raadt geen enkele blaam treft. Aan den anderen kan moeten wij opmerken, dat Dr. de Raadt in zijn antwoord ten onrechte spreekt van de onbeholpen houding van onze directie, aan gezien onze directeur in verband met diens vertrek naar het buitenland geen persoon lijk aandeel in het geval heeft gehad. Wij betuigen onze spijt over het voorge vallene en teekenen. Hoogachtend N V. DRUKKERIJ v.h. KOCH KNUTTEI.. GOUDERAK. Gemeenteraad. De Raad’ dezer gemeente kwam gisteren avond in openbare vergadering byeen. Tegenwoordig met den voorzitter, Burgemeester Jti. Bergman, alle leden. De Voorzitter opent op gebruikeiyke wyze de vergadering, waarna de notulen worden voorgelezen en na kleine wyziging onveranderd goedgekeurd. De heeren H. de Jong en C. Noorlander werden aangewezen om het nieuw benoemde raadslid, den heer P. H. Hofman binnen te leiden. De heer Hofman legt hierna de eeden in handen van den voorzitter af. De Voorzitter wenscht den heer Hofman geiuk met zijne benoeming en spreekt den wensch uit dat zy beiden kunnen samenwer ken in het belang der gemeente. Aan de orde wordt gesteld de herstem ming over een adres van het bestuur der byzondere school, om gelden voor den bouw van een nieuw locaal, waarover in een vorige vergadering de stemmen hebben ge staakt, De voorzitter stelt de gelegenheid tot dis cussie alsnog open. De heer v. Dam dringt aan op uiwilliging- Het verzoek wordt met 4 tegen 3 stem men afgewezen. Een schrijven van het raadslid den heer P. H. Vleggeert, waarin deze verzoekt te. komen tot aanschaffing van een moter- brandspuit. De brandweerlieden en brand meesters zeggen, in een schrijven dat spuit nog heel goed is. De heer de Bruin zegt dat de spuit abso luut onvoldoende is en dringt aan op ver betering. De heer Vleggeert is verwonderd dat de brandmeesters nog durven beweren dat de brandbluschmiddelen nog voldoende zijn. Wanneer dat door die heeren wordt beweerd zegt spr. volmondig dat die heeren niet be- kwqam zijn voor hun. taak. Niet de brand meesters zijn verantwoording schuldig, doch de Raad is verantwoordelijk. Hierna komt de oppenbrandmeester de heer D. Verstoep ter vergadering. Met algemeene stemmen wordt besloten tot aanschaffing van een motorbrandspuit va'i de Koninklijke Fabriek van Fa. H. T. en A. H. van Bergen Jr. (Ing) Heiligerlee. Het dorp zal voortaan vanaf G Nauwen tot J. Bouter de naam dragen van Dorp straat, vanaf D. v. Yperen Kerkhoflaan, van Smitsstraat tot Dorpstraat, Schoolstraat en verder nog de Veerstraat. Aan den burgemeester is vergunning ver leend tot uitwoning tot 1931. Eervol ontslag is verleend aan Mej. Mole naar, onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier. Een verzoek van het gemeentebestuur van Gouda, verzoekende een bijdrage te verleenen aan de school voor zwakzinnigen, wordt met alg. st. goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten waarin wordt aangedrongen op een wekelyksche rustdag voor Het veerperso- neel. B. en W. adviseeren hierop afwijzend te beschikken. Met algem. st. aldus besloten. Tot lid van de lichtcommissie wordt be» noemd de heer C. Noorlander. Benoeming lid Burg. Armbestuur. Op de aanbeveling staan L. A. Verkerk en P. C. de Jong. Benoemd wordt, de heer L. A. Verkerk. De gemeenterekemng 1928 sluit met een saldo van 6000.. Hierna wordt besloten een geldleening aan te gaan tegen 4% voor aankoop van de brandspuit. De raad gr at daarna over in besloten zitting. Motorapuit aangekocht. Alhier vond gisterenavond een uitnemend geslaagde demonstratie plaats met een uiterst practische motorspuit van de nieuw ste vinding. De typeerende kenmerken van dtze spuit vallen direct op. Dit zyn, de ge ringe afmetingen, het geringe gewicht en de eenvoudige bediening. Eén man kan deze spuit zoo noodig gemakkelijk snel vervoe* ren. Ook voor smalle en drassige wegen is deze spuit zeer practisch. Over de spuitca- paciteit was een ieder uitermate tevreden. iDit kleine spuitje doet niet onder voor een groote autospuit. Zoo noodig kan het spuitje worden vervoerd achter een auto daar de wielen voorzien zyn van gummi banden; het loopt op kogellagers. Na de demonstratie, welke werd bij ge woond door B. en W. en de ledén van den Raad dezer gemeente, de Brandweer en vele belangstellenden, heeft de Raad met alge meene stemmen besloten tot aanschaffing vj-n deze spuit over te gaan. Een mooi suc ces voor de Fa. van Bergen te Heiligerlee en een schitterende aanwinst voor onze brandweer. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Een populaire burgemeester. Huldiging Jac. van Waning. Onder byna overstelpende blyken van be-

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 4