I NIEUWS. EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN bergambacht, berkenwoude, bodegraven, boskoop, gouderak, haastrecht, moordrecht, moercapelle, melwerkerk, ouderkerk, oudewater, reeuwuk, schoonhoven, stolwijk, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, em No. 17143 Maandag 12 Augustus 1829 B8«? Jaargang JEURTEN. FEUILLETON. DE WENTELTRAP.' JERICHTEN. Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen De Haagsche Conferentie 12 Aug. BUITENLANDSCH NIEUWS. 14 o. v.m. Ds. W. N. van (Wordt vervolgd.) De debatten van Septembél mag het kiezers- corps niet wachten. Wij willen thans weten welk vleesch wij in de kuip hebben. dat over een door Briand lienst. jert. tje. imuziek. vun. en 6 u. n.m. Ds. te Zevenbergen. 9’4 u. van. en 6 n. m Lokhorst te Hilver- De heer Zijl ■onderw. te Gouda, v.m. en 7 u. n.m. te Hilversum. [/WIJK. u. v.m. Ds. France >ERAK. u. v.m. en 7 u. n.m. .m. en 7 u. n.m. Ds. J. lussum. H. Avondmaal. DRECHT. 6 u. v.m. Ds. B. Nieuw- WATER. I u. v.m. en 7 u. n.m L a. d. IJSSEL. u. v.m. en 7 u. n.m- |M ftl Augustus. JDA. 4 u. v.m. Mej. Ds. J. gez. pied. te Makkum. v.m. Ds. P. F. van idrecht. ïk em. pred. den Haag. 12 u. Ds. Joh. E. Bijl, g- lienst. u. v.m. De heer van Uit het Amerikaansch van mary roberts rinehart. (Nadruk verboden). DNDEN. •lijkheid der Redactie. bij ongevallen. ten spoedigste klaarheid worde verschaft. De troonrede van den derden Dinsdag van September kan hieromtrent geen voldoende licht verspreiden en tot de begrootings- ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal f 2.25, per per kwartaal f 2.90, per week 22 cent, overal waar de 1 Franco per post per kwartaal 8.15, met Zondagsblad Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons geweest Daarom voor juffrouw tot die vroegere door t en loogachtend 7. DRUKKERIJ v.h. KOCH KNUTTEL. ZE DIENST. ibrouck neemt ontslag r R.K. Staatspartij. j verneemt heeft Jhr. k in verband met zijn r van Binnenlandsche zijn ontslag genomen K. Staatspartij. lasten en ook De herinneringen der kindsheid zijn machtige ketenen, 'f Zijn bloemen van buitengewoon liefelijken geur. Hoe ouder men wordt, des te dierbaarder worden zij ons. ■lam gezien Bende die PRECHT. i u. v.m. Ds. A. Land- vijding. in. dt Theater Tuschinsky tje door Celine Schaa- Heeft het Kabinet-Ruys een program, zoo ia welk? Het nieuwe ministerie-Ruys de Beeren- brouck is een rechts, maar niet-parlemen- tair kabinet. Officieel steunt het dus niet op de drie rechtsche partyen. De Standaard heeft zelfs duidelijk te verstaan gegeven dat de anti-revolutionaire partij zich in geenerlei opzicht tegenover het nieuwe ka binet gebonden acht. Dit alles is duidelijk. Ook begrijpen wij, dat onder deze om standigheden geen vooraanstaande partij leiders, behalve dan Jhr. de Geer in het ministerie van den heer Ruys hebben zit ting genomen. Maar wat niet opgehelderd is, is de vraag of het kabinet al dan niet een program heeft en zoo ja, welk. Hieromtrent ver neemt men diets. Ze.lfs het oorspronkelijke program van den heer Ruys als coalitie- formateur is nimmer gepubliceerd. Uit de radicale roomsche pers valt alleen af te lei den, dat het aardig rood getint was. Maar heeft dit program ook ten grondslag gele gen aan de besprekingen van den heer Ruys met zijn extra-parlementaire ambtgenoo- ten? Wij mogen er naar raden, weten doen wij het niet. Toch is het van belang te weten op welk kompas het ministerie-Ruys de Beerenbrouck zal varen. Is er geen pro gram dan keuren wy dit in hooge mate af. Is er een program op enkele onderdeden van de rechtsche politiek dan wenschen wij de heeren Ministers veel succes toe, maar vreezsn spoedig W in het defenste-vraagstuk óf in de koloniale politiek om van drank wetgeving, Zondagsrust enz. nog niet eens te spreken een breuk. En wat dan?... de uitergte noodzaak, wellicht? De laatste moeilijkheid is, dat de nieuwe ministers zich vereenigd hebben op een des noods lichtelijk gewijzigd coalitie-project van den heer Ruys de Beerenbrouck. Maar in dit geval mag er van geen extra-parle- mentair ministerie gesproken worden. Dan is er een gewoon rechtsch ministerie, waar in alleen de partijleiders geweigerd hebben een plaats in te nemen. Waarom zy, in dezen gedachtengang de verantwoordelijkheid voor een rechtsch re* geeringsprogram niet hebben aanvaard kan buiten beschouwing blijven, hoofdzaak is dat wy dan met een gewoon rechtsch kabi net te doen hebben. Mislukking treft dan ook direct de drie rechtsche partijen en het kan goed zijn, dit vooraf vast te leggen. Hoe een en ander zy, wij weten omtrent de plannen van het kabinet Ruys de Beeren brouck bitter weinig. Het is eisch van goe de politiek, dat omtrent de aanwezigheid van een program en zyn eventueelen inhoud ÜK a. d IJSSEL. u. v.m. Ds. J. L. Dipped >rber. H. Avondmaal, ippel. JWIJK. u. v.m. DUITSCHLAND. Heinrich Zille overleden. Prof. Heinrich Zille, een bekend Duitsch schilder en kunstenaar, die te Berlijn is overleden, zal Dinsdag a.s. op kosten der gemeente Berlijn Dinsdag a.s. worden beT graven. By de teraardebestelling zullen de burge meester Boers en een vertegenwoordiger ven de Academie van Kunsten de nagedach tenis van dezen grooten man eeren. Het Reclame-Congres te Berlijn. Aan het Internationale Reclamecongres, dat van 11 tot 15 Augustus a.s. te Berlijn zal worden gehouden, zullen ten minste 2500 ryclame-deskundigen uit alle deden van de wereld deelnemen. Uit Amerika worden niet ik van u en van haar maar een deel van de. waarheid te hooren krijg. Ik weet dat u iets in het tulpenbed opgeraapt-hebt: u weigert mij te zeggen wat het was. Ik weet dat juf frouw Gertrude naar de biljartkamer terug ging om iets te halenzij weigert te vertel len wat. U houdt er een eigen theorie op na over hetgeen «er met den manchetknoop gebeurde, maar u wilt ze mij niet meedee- len. Van een ding echter ben ik overtuigd en dat is, dat Arnold Armstrong niet de nachtelijke bezoeker is geweest die u zoo heeft laten schrikken door... laten we zeg gen een golfstok van de tiap te laten val len. En ik geloof ook dat, toen hij den «acht van den moord kwam, hij door iemand uit het huis is binnengelaten. Wie weet mis schien is het wel Liddy geweest. Ik roerde boos in mijn kopje thee, maar voor ik antwoord kon geven, werd tms ge sprek gestoord doordat iemand in de deur opening van de kamer verscheen. Het was de negerbutler. De detective scheen op zijn komst voorbe reid, want terwijl ik verbaasd naar den man keek, zei hij: Ben jij daar Thomas? Kom. binnen! Thomas Johnson keek verschrikt en verle gen en opeen» dacht ik weer aan de zonder linge tasch die ik in de portierswoning ge zien had. Thomas stond met gebogen hoofd en keek Jamieson van onder zijn ruige wenkbrau wen aan. Thomas, vervolgde de detective niet on vriendelijk, ik heb je hier laten roepen om voor ons te herhalen wat je aan Sam Bohan non op de club verteld hebt, den dag voordat ik en toen flitste het uit en in het volgende oogenblik was hij verdwenen Ik heb nog zijn wit shirt en das gezien, maar zijn ge zicht zag ik niet. Maar ik weet zeker dat iiet meneer Arnold niet was. Hij was groo- ter dan mepeer Arnold, daarbij was meneer Arnold aan het kaartspelen toen ik uit het Clubhuis kwam en dat heeft hij den beelen dag gedaan. En den volgenden morgen ben je dat zelfde pad teruggeloopen toen je evén naar de Club terug ging? zette Jamieson zijn on dervraging voort. Den volgenden morgen ging ik hetzelfde pad terug en op de plaats waar ik den man den avond tevoren had gezien, raapte ik dit ops De oude man hield een klein voorwerpje in zijn hand en Jamieson nam bet van hem aan. Toen hield hij het op zijn uitgestrekte palm dat ik het zien kon. Het was de andere helft van den Italiaanschen manchetknoop. Maar Jamieson was nog niet klaar met zijn verhoor. En jij hebt en gevraagd of p ons ingezonden stuk uli j.l. betreffende de aangenomen houding, iriepen bij een op onze n ongeval. Na toelich- de Raadt zijn wij tot sn. dat wij uit diens 5 hebben afgeleid, dat i. terwijl zijn bedoeling •nkomstig een afspraak i Doktoren te informee- gingen had aangewend waarschuwen. prijs het misverstand te ruimen en verklarei rijn, dat Dr. de Raadt ft. Aan den anderen kan dat Dr. de Raadt in rechte spreekt van de van onze directie, aan- in verband met diens tenland geen persoon- val heeft gehad. spijt over het voorge- 10 u. v.m. en 7 u. nJn. es, Hoofd eener Bijz. ;Veluwe). 1NXVEEN. u. v.m. en 6% u. n.m. Huizen (Morgendienst: ze meneer Armstrong hier dood gevonden hebben. Laat eens zien, je bent Vsjdagmor- gen hier gekomen om juffrouw Innes te spre ken, nietwaar, en Zaterdagmorgen ben je hier aan het werk gegaan? Om een mij onbekende reden keek Thomas opgelucht Ja meneer, zei hij, ziet u, het was zoo: toen meneer Armstrong en de familie was weggegaan, moesten juffrouw Watson en ik hier blijven tut het huis verhuurd was Juf frouw Watson is hier een heelen tijd en zij is niet bang uitgevallen, heeft ze hier in huis geslapenIk heb teekens gehad ik heb het aan j:’ Innes verteld en zij sliep in de tuinmans woning. Op een keer kwam juffrouw Wat son bij me en zei: Thomas, zei ze, hij moet op het huis gaan slapen. Ik ben te zenuw achtig om er langer, te blijven. Maar ik zei bij mezelf dat als het er te griezelig voor haar was. het er zeker te griezelig voor mij was. We wilden het geen van tweeën en Watson bleef 's nachts in de tuinmanswo ning en ik zocht werk op de club Heeft juffrouw Watson ook gezegd dat er iets gebeurd is dat haar verschrikt heeft? Neen meneer. Ze vond het alleen maar griezelig. Nu, dat is zoover als ik weet alles, tot den avond dat ik bij juffrouw Innes kwam. Ik had overdag op de Club gewerkt en tegen den avond ging ik hier naar toe. Ik kwam door de vallei, langs het pad van het clubhuis. Beneden in hei dal botste ik haast tegen een man aan. Hij stond met zijn rag naar me toe en hij morrelde aan zoo’n electrisch lichtding, dat ze tegenwoordig in hun zak dragen. Hij had er moeite mee, zag Er is ook ontspanning gekomen, nu na de positieve verklaringen yan den Engelschen Minister waarby deze op zyn stuk bleef staan, concessies van beide zyden in uitzicht zijn gesteld als mogelijkheid om tot elkan der te komen. De toenadering betreft vooral de leveringen in natura welke door Duitsch- land geschieden, waartegen Engeland groot bezwaar heeft daar dezg zeer nadee- ligen invloed uitoefenen op den Britschen handel. Het rapport der experts, dat een leve- ringsstaat bevat, geeft ruimte voor spe ciale leveringen binnen de periode van tien jaren en voorziet niet in eenige werkelijke garantie voor den afloop van het systeem na tien jaren. Om al deze en andere redenen verklaarde Graham Zaterdag dat de Britsche regeering gevoelde, dat zy de aanbevelingen van het rapport betreffende de leveringen in natura niet kon aanvaarden. De heer Chéron heeft hierop geconsta teerd dat de Britsche positie, wat het her stel betreft, sinds 1922 altyd gebaseerd is geweest aan den eenen kant op de Balfour- nota en aan den anderen kant op de percen tages van Spa. In een gesprek op 19 Octo ber 1928 tusschen Cfitrtëhi'll en Poincaré is inderdaad de eerbiediging van de percen tages van Spa onder het oog gezien. Ander zijds spreekt een Britsch memorandum van 2 November 1928 van de annuïteiten, be stemd voor het dekken van de schulden en het herstel zonder te spreken van vroegere lasten. De percentages van Spa zyn nauw gezet geëerbiedigd, wat betreft de annuïtei ten, met uitzondering van de vroegere lasten. Offers met betrekking zyn gebracht door Engeland door Frankrijk en de Ver- eenigde Staten. De Engelsche experts hebben afgezien van de achterstallige be- zettingsschulden en een deel van de Belgi sche schuld door toepassing van de Balfour- nota. De schaal der annuïteiten geeft aan En geland gedurende de eerste jaren belang rijke voordeelen. Dat is het resultaat van het beginsel der integrale dekking van schulden en het is in ’t nadeel van Frank rijk. Als compensatie is een deel van de onbeschermde annuïteiten aan Frankrijk toegewezen. Wat de leveringen in natura betreft, ver klaarde de heer Chéron bereid te zyn deze kwestie te regelen, zonderhetYoung- plan aan te tasten op een wyze wélke op de Club aan Sai hij ook iemand zoo’n manchetknoop had en Sam zei wat zei Sam? Wel. Sam meende dat hij zoo’n paar manchetknoopen gezien had in een over hemd van meneer Bailey meneer Jack Bailey. Ik zal dezen manchetknoop voorloopig houden. Thomas, zei de detective. ik wil de alleen maar de geschiedenis van dien knoop weten. Goeden avond. Terwijl Thomas de kamer uitschuifelde keek Jamieson hem scherp aan. irkt, 10 u. v.m. Prof. Kampen. Ds. J. P. C. ten Brink. C. ten Brink, intrede. Zaal, Turfmarkt 142, u. n.m. Ds. G. van eveld. u. n.m. de heer W. hoonrewoerd. rfmarkt, 10 u. v.m. en Kok. Gouwe, 10 u. v.m. en G. Croes. 1RSTOL. u. v.m. De heer Ten i. Tilburg. <JWOUDE. u. v.m. Ds. J. van iwier. MBAOHT. u. v.m. en 7 u. nm. i em. pred. den Haag. KOOP. 0.15 u. v.m. Ds. J. C. lam. u. v.m. Ds. W. N. van Ziet u juffrouw Innes, zei hij, meneer Bailey schijnt er toch iets mee te maken te hebben. Veronderstel dat meneer Bailey dien Vrijdagnacht hier gekomen is in de ver onderstelling Arnold Armstrong te zullen ontmoeten en hem niet aantrof, is het dan niet mogelijk dat hij den volgenden nacht, nadat hij Arnold Armstrong had zien bin nenkomen, hem heeft doodgeschoten, zooals hij van plan was. Maar het motief? vroeg ik in spanning. Dat is niet zoo moeilijk te vinden, ge loof ik. Arnold Armstrong en John Bailey stonden op voet van oorlog met elkaar sinds Bailey a*ls onder-directeur van de Handels bank den jongen Armstrong bijna aan de justitie heeft overgeleverd. Daar komt nog hij dat de heide jongelui allebei veel notitie namen van uw nichtje Gertrude. Neen, ik vind Bailey's plotselinge verdwijning bui tengewoon verdacht. Gelooft u dat Halsey hem heeft helpen vluchten? Zonder twijfel heeft hij dat. Laten we eens nagaan, juffrouw Innes, wat er dien avond gebeurd is Bailey en Armstrong heb ben op de club ruzie gehad. Dat heb ik vandaag gehoord. Uw neef bracht Bailey mee hierheen. Door jaloezie en rndelooze woedle gedreven volgde Arjnstrong, langs het pad. Hij kwam den oostelijken vleugel bij de speelkamer binnen,, klopte misschien en werd door uw neef binnengelaten. Hij was nog geen minuut binnen of hij werd doo< iemand dig op de wenteltrap stond, doodgeschoten. ue Britsche economische belangen be schermt. Minister Chéron uitte de hoop dat Gioot-Brittannië om de verdeeling van enkele millioenen marken uit de vroegere schulden het belangrijke werk van den vrede nit in gevaar zal brengen. De heer Snowden zeide, dat hy Chéron’s rede niet in onderdcelen zou beantwoorden maar hij aanvaardde geen zyner ar gumenten noch zyner cyfers. Het was zeker dat Churchill nooit had toegestemd in het opgeven van de achterstallige schul den onder de Balfour-nota. Snowden hand haafde in ieder opzicht de stelling, die hy had ingenomen en hij drong aan op een zeer spoedige bespreking van de resoluties die hy aan de commissie heeft voorgelegd. Ook in een persconferentie met de En gelsche gedelegeerde Graham is de aange legenheid van de leveringen in natura nog besproken en het groote belang, dat Enge land in deze heeft, uiteengezet. Ter ondersteuning van het beroep op ver zoening te 's-Gravenhage publiceert de Daily News een artikel over het Young- plan door den hoofdredacteur van het weekblad Economist. De schrijver wyst daarin op het belang van het voorkomen eener mislukking, vooral met het oog op de gevolgen, die dit zal hebben op de Ameri- kaansche medewerking in Europeesche kwesties en meent, dat het onredelyk van de andere landen is het Young-plan onver anderbaar te noemen. Hij pleit verder voor een geest van geven en nemen. Snowden’s eischen kunnen bestudeerd worden, maar men zou te ver gaan door te verlangen, dat zy geheel ingewilligd moeten worden, voor dat over andere punten wordt beraadslaagd. De indruk in Amerika. In officieele en diplomatieke kringen te New-York wordt er op gewezen, dat op MacDonald de eenige hoop gevestigd is om het mislukken der Haagsche conferentie te voorkomen. De waarnemende minister van buiten- landsche zaken Cotton, heeft verklaard, dat Amerika’ een definitieve regeling van het herstelvraagstuk wenscht te zien. De Ame- rikaansche regeering steunt echter niet noodzakelijkerwijs het plan-Young en geeft ook niet de voorkeur aan een ander. Cotton voegde er aan toe ,dat de kwestie van mo- reelen steun van Amerika voor de Britsche houding in Den Haag, zooals deze door mi nister Snowden is uiteengezet, niet aan de orde zal komen en er bestaat geen enkele aanwijzing, dat de Amerikaansche regee- rrng in een positie zal worden gebracht om de Amerikaansche afgevaardigden, die heb ben deelgenomen aan de opstelling van het plan-Young, te desavouceeren. Henderson bepleit spoedige ont ruiming van het Rijnland. Naar de Exchange Telegraph uit Den Huag verneemt, heeft minister Henderson de Fransche delegatie er van verwittigd, dat, volgens de meening der Britsche re geering de ontruiming van het Rijnland BOT DSCH E COURANT. onvoorwaardelyk vóór Kerstmis a.s. een voldongen feit moet zyn. Onderhoud Briand-Stresemann. Vorderingen van beteekenis. Het onderhoud Briand-Streseinan, dat Zaterdagochtend in hotel d'Orange te Sche- veningen plaats had, bleek aanzienlijke vorderingen in de politieke kwesties te heb ben opgeleverd. Beide ministers spraken buiten aanwezigheid van eenigen expert of secretaris. De Tel. is in staat aan te geven waarover het gesprek, dat twee uur duurde, heeft geloopen. Stresemann heelt den grootst moge!ijken aandrang op Briand uitgeoefend, opdat deze moge doen wat gedaan kan worden om de mislukking der conferentie te voorkomen. Hij wees zijn Franschen collega op de be zwaren, die voor hem bestaan om officieel te intervenieeren in het financieel» geschil. Hij opperde de wenschelijkheid om eventu eel zekere concessies te doen, ten einde een uitstel der politieke regeling te voorkomen, hetgeen veel schade zou kunnen aanrichten In afwachting van hei verdere verloop werd besloten, dat reeds Maandag a.s. de militaire deskundigen vanwege het Fransche looge commissariaat in het Rijnland zuilep irriveeren, die niet de experts der andere bezettingsmogendheden en vervolgens met Duitsclie hooge ambtenaren van het depar tement van dr. Wirth (dat der bezette ge bieden) over de modaliteiten der ontruiming zullen beraadslagen. Deze deskundigen zijn directe gemachtigden van den hoogen com missaris in het Rijnland, Tiradr. Uiteraard wordt een beslissing te dezer zake eenigszins gerekt, tot er eenige zekerheid is over het verdere verloop der financieels besprekingen. Als blijk van verzoeningsgetindheid en loyaliteit werd door Stresemann aan Briand de verzekering gegeven, dat hij de Saar- kwestie niet anders dan met zijn Fransche wederpartij zal bespreken. Eindelijk kan gezegd worden, commissie naar den trant der beoogde commissie van constateering en ver zoening in beginsel overeenstemming is ver kregen. ofschoon zoowel haar definitief ka rakter als haar bestaansduur nog ongeregeld blijven. Er zijn verschillende merkwaardige trekken in deze zaak, ging de detective voort. Uw nichtje heeft verklaard, dat zij iemand aan het slot hoorde morrelen, dat daarop de deur geopend werd en dat bijna onmid- dellijk daarop een schot viel. En dat is nu het vreemde’wan het geval, juffrouw Innes. Meneer Armstrong had geen sleutel, er stak geen sleutel in het slot en er lag er ook geen °P den vloer. Met andere -woorden er is maar een conclusie mogelijk en die luidt: Meneer Armstrong is door iemand binnen platen ig onmogelyk. viel ik hem opge wonden in de rede. Meneer Jamieson, weet u wat de consequentie is var. wat u zeg-’ at u. practisch gesproken, Gertrude Innes ®rvan beschuldigt iemand binnengelat' o hebben? ...r" Haydon, zei hij met een ^llerbeminne- 8 glimlachje, ik ben er integendeel van vertuigd, juffrouw Inpes, dat zij dat niet (Maan heeft, maar wat kan ik doen zoolang JB: per kwartaal 2.25, per week 17 cent, met Zondagblad r week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt, rartaal 8.15, met Zondagsblad 8 80. -- s -B Bureau: MARKT 81, GOUDA, bij onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend van 9—8 uur. Administratie Telef. Interc. 82: Redactie Telef. 88. Postrekening 48400. Krakeel bij de verdeeling van den buit Toenadering om tot oplossing te geraken Een incident Snowden-Cheron vriend schappelijk opgelost De besprekingen door gedelegeerden der verschillende staten, welke aan de Herstél- conferentie in den Haag deelnemen, komen tel. slotte hierop neer dat by de verdeeling van den buit de eischende partyen het on derling niet eens zyn over de hoe grootheid van hun deel en daarover onderling -krakee- l»n, terwyl de lydende party, in casu Duitschland alles in 't werk stelt om er zoo goed mogelyk af te komen. Er hebben zich by de besprekingen zooals bekend meerdere geschillen \oorgedaan, waarby ’t incident tusschen den Engelschen Mmister Snowden en den Belgischen gede legeerde Zaterdag j.l. aanvankelijk de ge moederen heel erg heeft verontrust. Minis ter Snowden had Zich, ter handhaving en preciseering van zyn gestelde eischen over het betoog van den Belgischen Minister Chéron uitgelaten op een wyze die naar het oordeel van den Belgischen vertegenwoor diger niet door den beugel kon. Het blykt r.u achteraf een misverstand te zyn, het welk veroorzaakt was doordat de Belgische gedelegeerde die de Engelsche taal niet machtig is, een Fransche vertaling van Mi nister Snowden’s woorden te hooren kreeg, die voor den Belgischen minister zeer stooj f tuiid -was, muw die in de Kngeleebe taal be hoorden tot den gewonen sjyeektrant van Minister Snowden in het Lagerh'iis. Toen dit misverstand bleek te bestaan het waren de woorden grotesque en ridicu- loues die wy als „fantastisch en belache lijk vertalen heeft Minister Snowden zich gehaast daaraan direct een einde te maken. Baron Houtart heeft zich tot Snowden ge wend, die onmiddellyk verklaarde, dat niets hem verder lag dan de gedachte, den heer Chéron onaangenaam te zyn. De woorden waarvan hy zich bediende, toen hy sprak over de interpretatie van de Balfour-nota, zijn in het Engelsch in geen enkel opzicht beieedigend of onparlementair. Hij wist ab soluut niet, dat zij in het Fransch een min der hoffelijke beteekenis hebben. Als hij dat had kunnen veronderstellen, zou hy de woorden niet hebben gebezigd. Nu hij erop attent was gemaakt, was hy önmiddellyk bereid de woorden uit het proces-verbaal terug te nemen. In een bijeenkomst, welke gepresideerd werd door den Engelschen Minister Hendel- son is het geschil geheel en al tot oplossing gebracht en is de „entente cordiale”, die een oogenblik dreigde te worden verstnnrd. zoowel door Minister Snowden ais door Mi nister Chéron met alle hoffelijkheid wederom bevestigd. ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (bahoorende tot den beiorgfcring)i 1—5 regels 1.80, edfce regel meer 0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkringi 1—5 regels 1.55, elke regel meer OJJO. Advertentita in het Zaterdagnummer 20 byelag op den prijs. Liefdadigheida-advertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regels 2.25, elke regel meer 0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentito en ingezonden mededeelingen bjj contract tot zeer gereduceerde prjjs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomrt van soliede Boekhande laren, Advertentiebureau! en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan bet Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn.

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 1