hl ton paaji MEISJES gevraagd Net Dagmeisje actieve Juffrouw een Leeraar EEN COMPAGNON Goedewaagen's Koninklijke Fabrieken Dagmeisje De Haagsche Conferentie 1929 T. GOEDEWAAOEN ZONEN KOMT U ZATERDAGAVOND GEMEENTE SPAARBANK arbeMer- t zoikt pliitsini ip kutiir Plateelbakkerij „IVORA" Jongens en Meisjes Kuiper Nette Huishoudster LEERAAR 2 Fauteuils 4 stoelen t«r opleiding. Snowden wil de Duitschers financieel steunen. Nieuwe Het Ned. Corr.-buttau meldt'. Naar wij vernemen zou het voornemen bestaan, om de slotzitting der Conferentie, indien deze zou plaats hebben, te houden op Maandag a.s., hetgeen het verzoek der Engelsehen zou zijn. Gisteren is |^nens minister Biiand aan den hoofdcommissaris van politie van den Haag uitgereikt de onderscheiding van offi cier (bevordering van ridder tot officier) in het Legioen van Eer en aan den com missaris Besseling die van commandeur i:i de orde van Nichan Iltikar. Londen verwacht een verdaging. In officieele kringen te Londen heer.-.oht een pessimistische stemming. Men verwacht dat de conferentie tot de aanstaunde herfst zal worden verdaagd. Naar verluidt heeft Frankrijk te kennen gegeven, dat de ontruiming van de derde zone eerst in September van het volgend jaar kan voltooid zijn, tegen welke opvat ting Dr. Stresemann zal protesteeren. Het Britsche hoofdkwartier te "Wiesbaden heeft, naar de bladen vernemen, nog geen bevel tot ontruiming gegeven'. Financieele steun aan Duitschland bij een mislukking der conferentie. De Daily Herald maakt melding van een uitlating van Snowden in de vergaderirg van gisteren, dié van veel belang zou kun nen blijken bö een ^ventueele mislukking of verdaging der Conferentie. De kanselier van de Schatkist sprak n.l. over eventuee'e financieele steun aan Du i tsc h- land voor het geval het ste'sel van Dawes tijdelijk moest gehaiuihaafd blijven. De be treffende zin luidt: „Hoewel de Kanselier aan de mogcridhe den te kennen gaf, dat er intei nationaal cvdiet beschikbaar zou zijn om Duitsch'and te helpen in het geval van financieele moei lijkheden, volgende op een tijdelyken lerug- keer tot het stelsel-Dawes. kon hij het geen practische oplossing vinden, dat de annuï- te:tenj.\mn het plan van Young reeds var. 1 Septeiöber af zouden gaai' loopen zonder es. ,t zou zyn bereikt over de verdeeling." Gisterenavond na afloop van het diner ten Hove zijn de voornaamste gedelegeerden nog in de vergaderzaal bijeen geweest om te bespreken een voorstel van Jaspar, dat inhield aan de eischen van Snowden tege moet te komen. Medegedeeld werd na deze cdfïferentie dat het aanbod, na nauwkeurig onderzoek en .bespreking dienaangaande tus- schen Snowden, Henderson en Graham wel voor bespreking in aanmerking kwam. Met veel goeden wil is hierin al een ver betering te vinden, daar het vorige aanbod door Snowden geheel werd afgewezen. Vol gens de Engelsche berekening zou ook dit laatste aanbod nog maar 55 uitmaken van het gevorderde. De Franschen verzekerden dat zij geen verdere concessies meer doen kunnen; dat Briand er wel nog voor te vinden was Maan dag nog hier te blijven, maar dat hij zeker Dinsdag weg wil. Zonder te kunnen zeggen waarop hun op timisme over de mogelijkheid van een ac toord op het laatste nippertje gebaseerd is, blijven de menschen in en om de Fransche delegatie verzekeren, dat ze er nog steeds op vertrouwen. De Duitschers verklaren officieel, dat met hen nog over geen financieele regelingèn ten gunste van Engeland gesproken zou zijn; ze rekenen echter blijkbaar op een „Kuhhandel" met als inzet de ontruiming van de derde zone vóór Januari. Ze geloo- ven ook nog stellig in een accoord, dat vol gens hen echter niet bereikt zal kunnen wor den voor Donderdag van de volgende week. De Italianen verzekeren geen verdere con cessies te kunnen doen. Ze mogen en willen niet gevolg geven aan Snowden's wensch^ en genoegen nemen met de te Spa overeen gekomen 10 c/c der Duitsohe herstelbetalin gen, thans ook toegepast op de gereduceer de annuiteiten van het plan-Young. Ze ver dedigen de hun te Parijs toegewezen 2 meer met de grootste hardnekkigheid. butEenlanpscb nieuws. ENGELAND. De moeilijkheden in de katoenindustrie. Naar Reuter meldt, heeft de uitspraak van de commissie van arbitrage in het schil in de katoennijverheid te Manchester al dadelijk een verbetering in den toestand gebracht, doordat de koopers van katoenen goederen in Manchester gebruik maken van de verlaging, die voor den rijs van het pro duct uit de loonsverlaging voortvloeit, om orders te plaatsen. Men schat de verlichting, die de industrie door de loonsverlaging ondergaat op 2% millioen pond sterling. Een groote firma be spaart er alleen reeds 75.000 pond door. BINNENLAND. Maaltijd ten Hove. Aan den diseb vin d% Koningin en den Prins der Nederlanden ten palei^e Noord einde, zaten gisteravond aan de gedelegeeden ter conferentie ep hun dame3, alsmede de minister van buitenlandsche zaken en me vrouw Beelaerts van Blokland. Radiotelefoondienst Nederland—Ned.-Jndië. Wijziging aanvraagtijd voor de Met ingang van 26 Augustus a.s. wordteen nieuwe regeling ingevoerd voor het aanvra gen van telefoongesprekken met Neder- landsch-Indië. Deze luidt als volgt: 1. Gesprekken kunnen ten hoogste 6 da gen voor den gewenachten spreekdag wor de aangevraagd. 2. Aanvragen voor gewone regeerings-, gewone en dringende gesprekken kunnen tot i'iterlijk 12 uur op den werkdag, voorafgaan de aan don gewenschten speekdag, worden ingediend. 3. NR "12 uur tot uiterlijk 18 uur op den werkdag, 9tooraf"aande aan den gewensch ten spre^^dag, kunnen nog aanvragen wor den opgegeven, voor'gesprekken tegen drin gend tarief, doch zonder voorrang. 4 Aanvagen voor dringende regeerings of ijlgesprekken moeten worden aangenomen tot het einde van den dienst op den spreek- dag. 5. Kan de opgeroepene in verband met de ligging van zijn woonplaats niet tijdig gewaarschuwd worden. (Jan kan, indien de aanvrager dit wenseht, de aanvrage op den op den volgenden spreekdag worden overge bracht. De spreektijd blijft voorloopig als volgt vatsgesteld Op Maandag en Dinsdag van 14 uur tot 17.30 uur. Op de overige werkdagen van 11 uur tot 14.30 uur. Nederl. Landhuishoudkunde Congres. Het pr granima van het 31ste Nederl. Landhuishoudkundig congres, dat op 2, 3 en 4 September te Meppel gehouden wordt, vermeldt de volgende adviezen: Van mr. H. van Hhastert te 's-Graven- hagc: Is het gewenscht,. in een wettelijke regeling van het pachtwezen het recht van continuatie op te nemen P Van den heer Schutte va er, rijkstuin- bouwconsulejit te Zutphen: Zijn er nadee- len verbonden aan de toenemende mate van de omzettjng van het landbouwbedrijf in tuinbouwbedrijf. Van den heer F. V. Valstar, te Naald wijk Waarom wordt het veilen van pro ducten. hetwelk in den tuinbouw reeds vrij wel algemeene toepassing heeft gévonden, voor den afzet van de producten van het landbouwbedrijf nog zoo weinig toegepast Is het wenschelijk ,dat de landbouw in dit opzicht den tuinbouw volgt, en zoo ja hoe daartoe te geraken? Van Mevrouw A. C. Wiersma—Risselada, landhuishoudkundige te Leeuwarden Het congres van plattelandsvrouwen te Londen en het belang van een boerinnenorganisatie voor ons land. Van den heer J. Smid te Voorburg:, Het probleem der slechte belooning van den landbouwarbeid zijn oorzaak en de wegen ter oplossing. Van dr. ir. W. J Droesen te Roermond: Op welke wijze kan de selectie van zaai- en poot gord worden bevorderd? Van ir J. G. Tukker te Beekbergen: De beteekenis en ontwikkeling van de pluim veehouderij Unklark «n Aaauranllabuorgap*. Verhuur wan Safe-loketten Traveller ohequee Inbraakverzekering STADSNIEUWS. RADIO NIEUWS. Zaterdag 24 Aug. Hilversum t 4.Thé dansant Kurhaus te Scheve- ningen. 5.30 Gramofoonplaten. 6.01 Vooravond-concert. 8.Orgelconcert. 8.15 Feestavond Mijnwerkersbond. 9.30 Concert en declamatie. 10.— Orkest. 11.15 Levensliedjes. 11.45 Gramofoonplaten. Huizen: 5.— Gramofoonplaten. 6.45 Journ. weekoverzicht. 7.— Gramofoonplaten. 7.30 Spreekbeurt. 8.Concert. 11>12 Gramofoonplaten. Zondag 25 Augustus. Hilversum: 9.00 V.A.R.A. Mededeelingen voor Post- duivenliefhebbers. 9.02 V.A.R.A. Gramofoonmuziek. 9.10 V.A.R.A. Mededeelingen in 't Espe ranto. 9.25 V.A.R.A. Concert V.A.R.A.-orgel en viool. Hagepreekjes. 10.30 V.P.R.O. Uitzending van den och tenddienst van de Vereen, v, Vryz. Her vormden te Amsterdam, vanuit Bellevue, 'Amsterdam. 12.00 Tjjdsein A.V.R.O.-fclok. 12.0012.30 Lezing door Jhr. Dr. C. de Marees van Swinderen, 12.30—2.00 Lunchmuziek door het A.V.R. O.-Kwintet. 2.00—3.00 Piano-sonaten van Beethoven. 3.00—8.30 Gramofoonmuziek. 3.30—5.00 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep, Soliste: Sonja Kovalefska, alt. 5.00 V.A.R.A. Kleuteruurtje. 5.40 V.A.R.A. Wekelyksch nieuws. 6.00 V.A.R.A. Orkestconcert. 7.30—8.00 Gramofoonmuziek. 8.00 Tüdsein A.V.R.O.-Klok. Pers- en Sportnieuws Vaz Dias. 8.16 Kurhaus Scheveningen. Solisten-Con- cert. .jjV 12.00 Sluiting. Zondag 25 Augustus. Huizen: 8.&—9.20 N.C.R.V. Morgenwijding. 10.00—12.00 K.R.O. (golflengte 1071 m.) Uitzending van de Hoogmis, uit de Kerk van de H. Anfridus te Amersfoort. 12.30—1.30 K.R.O. Concert door het K R. O.-Trio. 1.30—2.00 K.R.O..Lezing* over: Het Ka tholieke Program inzake film. 2.00—2.30 Literair halfuurtje K.R.O. 2.303.30 K.R.O.'Gramofoonmuziek. 3.30-4.15 K.R.O. Lezing over: „Het lief dewerk der drankbestrijding. 4.155.00 Ziekenuurtje. 5.00 N.C.R.V. Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk te Laren. 7.308.00 K.R.O. Lezing over: „Japan, zooals ik het gezien heb". 8.01—8.10 Praatje door den K.R.O.-Voor- zitter. 8.10—10.45 K.R.O. Concert. Orkest en vo- vale solist. 10.4511.00 Epiloog door het Klein Koor der K.R.O. tusschen 6% en 7l/£ uur OOK een Spaarboekje halen? Ruim 80 gingen U -deze maaml reeds voor. GOUWE 2. 8.6 °/c dagrente 3.6 dagrente 3.6 - 10 u Geref. I'RKDIKBEURTKN Zondag 25 Augustus. GOUD Ai. Remonstr. Kerk, 10V6 u. 'v.m. Ds, II. Cra mer. St. Janskerk, 6 u. n.m. |Ds. R. C. W. J. Hoek van den Helder. Kleine Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. Nieuwburg van Moordrecht voor d^ Ver. van Vryz. Hervormden. Luthersche Kerk, 10 u. v.ni. Ds. J. J. Simon. Gerf. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. J. P. C. ten 'Brink. Ver. Calvyn, Nieuwe Zaalj Turfmarkt 142, 10 u. v.m. Ds. Rynsburger. Gem. Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m, Ds. R. Kok. Chr. öeref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Us. J. B. G. Crpes. Gebouw JerudL 10 u. v.m. Éeiligingssamen- komst. Spr. V Joh. de Qru(jl. 4% u. n.m. Openluchtmeeiing. Spr. Br. K. R. Ellerbroek. 7 u. n.m. Openbare Samenkomst. Spr. Br. K. R. Ellerbroek. BERKENWOUjE. Ned. Herv. Kerk, 10% u. in.m. l)s. v. d. Broek. BOSKOOP. I Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m.| Dr. P, Glas. feemonstr. Kerk. Geen dienst. Evangelisatie, 9% u. v.m. eiji 6 u. n.m. Ds. A. C. Enkelaar. Geref. Evangelisatie, 9% u| v.m. en 6 u. n.m. Ds. B. Tuinstra. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m, Ds. v. Wijngaarden van Vejenendaal. HAASTRECHT: Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. W. Kore- vaar van Purmer. Geref. Kerk, 10% u. v.m. ek Cand. v. Houte van Zwolle MOORDRECHT. Geen opgave ontvangen. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v Kanis. Evangelisatiegebouw, 10% u. |v.m. De heer G. de Vries, n.m. 7% u n.m. m. Ds. B. J. es, g.o. alhier. WADDINXVEENi. Kerk, 10 u. v,m. en 6% u. n.m. Ned. Herv. Kerk, Ds. de Bruin van Rotterdai Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds.| L. B. Hout- gast van Alkmaar. REËUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De heer van Zyl Lenghout. j Geref. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. De heer L. Zwaan, cand. te den Heldejr. SLUIPWIJK, j Ned. Herv. Kerk 10 u. v.m. en u. n.m. Ds. Wesseldijk, i l UIT DEN ÓMTBEk. ALPHEN a. <i. RIJN. By Kon. besluit ztfn benoemd jtot kanton rechter, plaatsvervanger in kanton: de heeren P. A. Coltfn, Burgermeester van Boskoop en G. F. Crane, inspecteur directe belastingen, invoerrechten e^ accynzert te Alphen a. d. Rjjn. WOERDEN. By Kon. besluit zyn benoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger de heeren L. Ocmens, ontvanger ragistratie er) domeinen te Woerden en F. J. WethmarJ adjunct- inspecteur directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen te Woerden. SCHOONHOVEN. J De commissaris der Koningin in Zuid- Holland heeft benoemd tot lid van de ge zondheidscommissie te Schoonhoven den - heer M. W. van der Loo, waterbouwkundige" i en architect te Kinderdijk ((gemeente Nieuw-Lekkerland) REEUWIJK. I Mej. T. Hoeksel alhier heeft 'aan hengel een edelkarper gevangen we- ruim vyf pond. den ende vrouwtje, en vol levenslust. Ik gruwde. Nu was de lafaard ontsluierd! nu zou hy zijn gerechte straf met qntgaan! En met opgeheven hoofd stapte ik weg. Twee avonden daarna stond ik weer in de buiten wijk. En toen h(j binnen was, bij de jonge weduwe, ging ik ijlings naar de Vosmaer- straat 6. Juist toen ik op de stoep stond, stolde mij het bloed in de aderen: rr.ijT buurman, de detective, kwam aan. Zou zy het misverstand ontdekt hehben en hem toch nog in de armen hebbengenomen 7 Maar hy zag me niet en ging rustig voorbij Toen ik binnenkwam, bemerkte ze dade lyk dat ik het geheim kwam onthullen. Ze beefde. Voorzichtig heb ik het haar verteld. Van mijn gangen' door de drukke stad. Van zijn ontsnappen telkens; hij had zeker in de ga- ter dat hff gevolgd werd. Van zyn slimme trucs om af en toe een auto te nemen. Maar van myn overwinning: hoe ik hem eindelijk ontmaskerd had. Ik vertelde haar zachtjes van het stemmige bovenhuis in de buiten wijk, en van de jonge, levenslustige wedu we. Ze kroop ineen, en schreide. Dan zei ze zacht: „Ga mu. mynheer. Ik ben u innig dankbaar. Maar thans heb ik uw hulp niet meer noodig. Ik zal weten wat mij te doen staat. Morgen ben ik bij mijn advocaat. Uw groot talent zal ik niet licht vergeten." Zy ging naar een sierlijk bureautje, haal de er een chejue-boekje uit, scheurde een cheque los, en gaf my die. Stuur u mij die maar ingevuld toe, mijnheer. Dan zal ik haar teekenen eri te rugsturen. Ik boog. Toen ik de kamer uitging hoorde ik haar snikken. Ik was den koning te rijk met myn che que. Wat zou ik invullen? Een flink be drag natuurlijk. En als ik geld had, zou ik naar Elly gaan, en alles vertellen, en, dan kïft^g ze toat moois, de schat! III. Den volgenden avond zat ik alleen in m'n kamer, en dreigde tot een besluit te ko men, welk bedrag ik moest invul !en op de cheque, toen er gebeld werd. En even later- kwam net als weken geleden de meid binnen en presenteerde een kaartje: .Me vrouw Verborch Van Versande." Verrast stond ik ip en eenige seconden later zag ik haar naar binnen zweven. Ze schreide weer. Maar er trof me toch iets meer bijzon ders in haar blik. Meneer, zei ze, „het is een schande, meer dan een schande." Troost u mevrouw, zei ik deelnemend ,u hebt toch geen schuld." Ik niet, maar u! Ze zei het plotseling met vlammende stem. Haar oogen waren vonken. U meneer! U hebt my wys gemaakt my een zwakke, weerlooze vrouw, dat myn man mij ontrouw isl Maar mevr..,. U mynheer, u. Ik heb vertrouwd op uw beroemdheid, uw talent, uw scherpzin nigheid. Maar vandaag heb ik gemerkt, dat mijn man les neemt in schilderen. In dat bovenhuis in de buitenwijk mynheer. En niet by dje jonge Weduwe, mynheer, maar by een leeraar, een schilder. En toen ging me een licht op. Mijn man heeft altijd veel van schilderen gehouden, ik heb hem dik wijls gezegd dat hy moest studeeren, en nu denk ik dat hy het stilletjes deed, om te verrassen, om myn portret te schilderen misschien. Driemaal per week krijgt hy les 's avonds. Ik heb het gelezen. Ik zocht van morgen naar brieven van die jonge weduwe, in zijn bureau, en toen vond ik een brief van dien leeraar. Én ik, die dacht dat myn lieve man my bedroog...! Ze snikte hevig. Ên u mijnheer, die mij hebt wijs ge maakt, dat het wadr was! Ik zat verpletterd. Plotseling vloog de deur open, en op den drempel stonden Elly, met m'n buurman de J detective. Zie je wel, zie je wel! gilde ze „Daar zit ze. Daar zit ze. Dat is ze." Driemaal in de week ging je er des avonds van door, snikte m'n vrouw, „en telkens ging je naar haar. Ik heb je laten nagaan doar mynheer van hiernaast, den detective. En die heeft je er telkens zien binnengaan! Myn buurman knikte streng. „Den--. de...tec...ri. .ve...!" stamelde me vrouw Verborch, en keek ieder onzer stom verbaasd aan. Maar m'n vrouw beet haar toe: „Slang. Leelyk nest. Om mij m'n man af te troggelen." Mevrouw! Het kwam er majesteitelijk uit. Maar nog majestertelijker was ae ontzaglijke) klank, waarmee de bel overging. En e\|en latei stormde een heer binnen, mijnheer yerboieh van Versande, dien ik weken langi gevolgd had. Dacht ik het niet! bulderde hy'tot zijn vrouw, dacht ik het niet? Ze hadlden my al gewaarschuwd. Qie kerei daar I heb jij telkens in huis ontvangen. Driemaal per week, als ik uit was. In myn huis. In' oi. s huis. Maar ik liet je nagaan ien van avond is j,e spoor gevolgd. Toen ben ik op gebeld en nou zie je me hier. En u mijnheer, u bent een lafaard, en u zult met my duol- leeren! Ik dreigde te bezwijken. Totdat het meisje weer klopte en (binnen kwam, en zei: „Daar is mevrouw vdn hier naast." Snikkend, ook gen, kwam de vrouw nen vallen. Mijnheer, huilde ze tegen me, „ik kom u waarschuwen. U-w vrouw bedriegt u. Met mijn man. De schurk. Telkens als u uit was 's avonds kwam ze by hem, of ving hij naar haar. Wel drie maal in de week. En tóen hy vanavond weer ging, de schobbejak, besloot ik er een eind aan te maken." Daarop keerde ze zich tot myn vrouw en zei. „Valsehe slang!" Alles snikte. Toen ben ik, verslagen, het raadsel gaan al sninkenö, hevigt-feewo- rouw van den detective ain- ïe, „ik koi iegt ii. Mi s u uit W£ GOUtDA, 24 Aug. 1929. Het Koningiimefeest 1929. De Commissie voor Openbare Frest™ welke in hare jongste vergadering door ver' trek en bedanken van enkele harer leden ii aangevuld met de heeren J. A. M dn Decker, L. C. M. Enneking, Mr. J. L. J. A v Mechelen en L. van der Pol, is thans met het programma der feestviering voor Za terdag 31 Augustus gereed gekomen Kon de feestviering vorige jaren steed, aanvangen met een bespeling van het caril- Ion, thans moet, in verband met de herstel ling, die het carillon ondergaat, dit nummer vervallen. Het glanspunt der feestviering zal zijn de Feestelyke Ommegang van den optocht van kinderen, die in fraai gecostumeerde groepen de vier jaargetyden zullen uitbeel den. Aan dezen optocht wordt ook deelge nomen door talryke leden van sportvereeni- gingen, terwyl meerdere praalwagens ja zelfs jachtstoeten te paard, aan het geheel kleur en leven zullen geven. De optdcht, welke in de morgenuren door de buitenwyken van de stad zal trekken en in den namiddag door de binnenstad zal gaan, wordt door een tweetal muziekkorp sen opgeluisterd. Terwyl de optocht in den namiddag de binnenstad doortrekt, worden er in de Ste delijke Zweminrichting zwemwedstrijden1 gespeeld onder leiding van de Goudsche Zwemclub. Het .programma van deze wed strijden is berekend op een groote deel name, het zyn populaire nummers, waar voor een groote belangstelling kan worden vemvafht. De Goudsche Reddingsbrigade zal aan 't eind der wedstrijden demonstratie» geven in het popduiken, terwyl het pro gramma besloten wordt met een polo-match tusschen G. Z. C. en Z.I.A.N den Haag. In den namiddag zijn ook nog feestelijk heden op de Markt. By voldoende deelne ming zullen er behendigheidswedstrijden worden gehouden met automobielen, perso nenauto's en ook vrachtauto's, als er ook hiervoor voldoende inschrijvingen inkomen. Dat is een geheel nieuw nummer op het pro gramma, dat van beteekenis is nu het auto rijden zoo algemeen is geworden. Dat kan een aardige en tevens een heel nuttige de monstratie worden. Bedrevenheid in het rij den is voor een autobestuurder van zeer groot belang, In de St. Janskerk zal wederom het ge bruikelijke orgelconcert plaats hebben. De organist, de heer fr. J.^C. de Man is er in geslaagd voor dit concert de medewerking te verkrijgen van den helden-tenor Jan van Rijsselberg uit den Haag en den eersten violist van het Residentie-orkest Jos. Dek ker, twee solisten van beteekenis. Het avondfeest zal zich weder op de Markt concentreeren. Het Stedelijk Muziek korps zal onder leiding van zijn directeur, den heer Joh. Fabriaan, een mooi concert geven op de Markt, dat, gegeven de zeer groote belangstelling die dit korps geniet, zeker duizenden menschen zal trekken. Tot besluit der feestelijkheden zal op de Markt een grootsch vuurwerk worden ont stoken, waarvan het slotnummer een hulde zal zyn voor H. M. de Koningin. De Goudsche Christelijke Oranje-Vereeni- ging organiseert aan den vooravond van den verjaardag van H. M. de Koningin een wij dingsavond in de St. Janskerk, waarbij als sprekers optreden de predikanten Ds. J. J. Simon, Ds. H. Knoop en Ds. H. van Dijken. Door Mej. Jeanne van der Held (zang), Mej. Coba Stortenbeker (viool) en den heer H. J. C. de Man (orgel) wordt welwillend me dewerking daarby verleend. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, Dankbetuiging van Deensche gasten. Naar aanleiding van het bezoek da* ecu gezelschap jongelui uit Denemarken onder lening van den heer Sigurd Jacobseu uit Kopenhagen op 15 Juli aan Gouda hpeft gebracht, mocht de Vereeniging vort Vreemdelingenverkeer alhier een schrijven ontvangen, waarin dank wordt gebracht vcor de zeer geroeniae ontvangst van dit gezelschap hier ter plaatse op zyn reis deor België en Nederland. De* leis, z->o schrijft Dr. Jacobsen, heeft in elk opzicht een schitterend verloop gehad, zoodat wij met een schat van goede indrukken uit Holland in Denemarken zijn teruggekeerd. Centr. Cursus Machiineschrijven. In het gebouw van de Handelsavondschool aan het Paradijs zal op Dinsdag 27 'Aug. a.s. 's avonds van 79% uur gelégenheid zyn tot aangifte voor de Centrale cursu» voor machineschryven. Handelsavondschool. De aangifte voor nieuwe leerlingen voor de Handelsavondschool zal plaats hebben op Dinsdag 3 Sept. 's avonds van 79% in het schoolgebouw aan het Paradys. Herbenoeming. De Minister van Onderwijs, Kunsten W Wetenschappen heeft de heer L. E. Bick- r.ese, tandarts alhier voor het tijdvak van 16 Augustus 1929 tot en met 15 Augustus 1930 wederom benoemd tot assistent bij de tandheelkunde aan de Rijksuniversiteit ta Utrecht. Kioleering achter de Com. Ketelstraat tn langs de Chr. de Wetstraat. Burgemeester en Wethouders zullen °P Dinsdag 5 Sept. aanbesteden ten stadhuis® het maken van een rioleering achter Corn KeteLstraat en langs de Chr de Wet- straat. Belanghebbenden verwijzen wy naar betreffende advertentie. Ver. van. Vrijzinnig Hervormden. In de vacaturedienst van de Ver. v. Vryz. Hervormden zal morgenochtend v.m. 10 uur in de Kleine Kerk (Peperstraat) voorgaan Ds. Nieuwburg van Moordrecht (gewon» dienst). Muziekconcours. Jlet Gemengd Koor „Advendo" van «oor- i(recht, dirigent Gustuaf de Vries van Rot terdam, behaalde op de wedstrijd te Mon- gter in de hoogste cere-afdeeling den eer sten prtfa- Het Gemengd Koor „Nieuw Leven van Nieuwerkerk a. d. IJssel, eveneens onder leiding van den heer Gustaaf de Vries, be haalde op dezelfde wedstrijd in de 2d* &f- dwling. met 292 punten een 2en prijs. Vcroachtiivg van het parkeerterrein bij de Gemeentelijke voetbalvelden. Burgemeester en Wethouders hebben net voornemen op Woensdag 28 Augustus in h t openbaar te verpachten het parkeerter rein bij de Gemeentelijke voetbalvelden. Belanghebbenden verwijzen wy naar dc betreffende advertentie in dit nummer. De Goudsche Vereeniging voor Gezondheidskoloniee. In de jongste Bestuursvergadering der Goudsche Vereeniging v. Gezondheidskolo- n,e8 werd bij monde "an den Voorzitter, don heer J. P- Anemaet, hartelijk dank gezegd voor zij" jarenlange belangelooze steun qn toewijding èn als Penningmeester der Ver eeniging èn als Bestuurslid. Volkomen kun nende billijken dat de heer Anemaet om ge- xondheidsredenen uittreedt, sprak het Be stuur zijn leedwezen uit over zijn heengaan als zoodanig. Het Bestuur mocht echter de toezegging ontvangen dat de heer Anemaet bereid is als adviseerend lid te blijven toe gevoegd aan het Bestuur. Moge het den heer Anemaet gegeven zijn nog jaren lang zijn goede krachten te blijven geven in zyn werkkring te dezer piaatse en niet minder ten behoeve der Goudsche Vereeniging var Gezondheidskolonies. De heer G. Scharloo, die mede ter verga dering tegenwoordig was, wtrd weikon. ge- hteten als Bestuurslid en bevestigd als Pen ningmeester der Vereeniging, waarbij hem de belangen der Vereeniging bijzonder wer den aanbevolen. Op den 21en Augustus 's morgens te 7.12 is de „Kolonie" weer naar Epe vertrokken. 2H kinderen onder hoofdgeleide van Mejuf frouw H. Jorink en de medegeleidsters de dnmes M. Schippers, C. Soeters, M. de Jong er. D. Knol. Het is hier wel op zijn plaats, zoo schrijft de voorzitter van de vereeniging ons, even in herinnering te brengen dat Mejuffrouw M Smit zeer tot haar leedwezen en niet minder van het Best'iur der Vereeniging door ernstige ongesteldheid verhindferd is de kolonie te geleiden. Moge Mejuffrouw Smit in afzienbaren tjjd geheel herstellen, dit is zeker de harte ljjke wensch van allen die haar kennen en weten te wflardeeren. Met opgewektheid gingen de kinderen naar het sinds 1928 in gebruik gestelde Koloniehuis Biesterbusch, vergezeld van de goede wenschen van de ouders en de fami lieleden en niet het minst van hut Bestuur der Goudsche Vereeniging v. Gezondheids- koloniën dat mede tegenwoordig was om de kolonie aan het Station uitgeleide te doer. Evenals vorige jaren zullen de kinderen een piettige tyd tegemoet gaan in de zoo mooie omgeving die Epe biedt èn om haar natuur schoon en de zuivere :ucht, zoo uitnemend geschikt voor het goede doel waarvoor zij worden uitgezonden. Wacht de dames-geleidsters aldaar een met altyd gemakkelijke taak, die zij geheel belangeloos- en vol toewijding op zich ne men, de financieele zijde van het vraagstuk vereischt ook veel zorg en de uitgaven stij gen hoe zuinig ook a'les wordt beheerd Het Bestuur der Goudsche Vereeniging voor Gezondheidskoloniën dat alle goede middelen aanwendt om de geldmiddelen te versterken, wil trachten de kas aan te vullen door op Zate^Jag den 31en Augustus 1929 ook "weer door groote beieid- willigheid van vele dames, eene Collecte langs de huizen en door de stad te houden, met verkoop van bloemetjes. Een Iéder wordt beleefd doch dringend verzocht een gave te willen offeren." Een opwekking om te geven zal wel over bodig zyn. Een ieder die het Koloniewerk van naby kent, die „eens een kolonie heeft zien vertrekken", en ook de kinderen her ft zien terugkeeren in de gezinnen, is zeker overtuigd van het goede werk en wordt be reid gevonden, iets in g e 1 d bij te dragen, waar zooveel anderen steeds zichzelf gaven om de kolonie-arbeid te steunen, in het be lang van de „Gezondheid van het Goudsche Kind". HoUaindsche Maatschappij van Landbouw De afdeeling Gouda der Hollandsche Maatschappij van Landbouw kwam gister- a"ond 8 uur in Café „iHet Schaakbord" in openbare vergadering byeen. De heer G. den Hoed opent met een woord van hartelijk welkom. Inzonderheid worden welkom geheeten den heer Both, eerelid en den heer Huisman, secretaris van het hoofd bestuur. Jammer is liet, dat er voor zulk een belangrijke vergadering zoo weinig leden opgekomen zijn. De notulen der vorige vergadering van 6 Maart worden zonder op- of aanmerkingen, onder dankzegging aan den secretaris goed gekeurd. Aan de orde is punt 3 deï agenda: Mede deelingen. In de afdeeling is gesticht een pluirnvee- •ommissie betaande uit de heeren d. Bas, Bergambacht; Romjjn, Stolwijk; Hupkes, Gouda en H. M, Teunissen. Het doel dezer commissie is het geven van inlichtingen op pluimveegebied, het aankoopen van voer en gezamélijk fokmate- Haal en ook zal deze comm'ssie zich bezig houden met den afzet der producten. Besloten is om dit jaar geen afzonderlijke verloting te houden, maar .evenals vorig jaar aan de gemeentelijke verloting mede werking te verleenen. Er zullen dit jaar twee landbouwcursus- 8®houden worden. Een in Gouda roet inede- '""erking der L. T. B. en een in het Beijer- ■che. De heer Siewertaen deelt alsnog mede, dat vermoedelijk in vrij horten tyd ee-i sa- I menwerking met de R.KD.T B. mogelijk zal zyn, tot het verkrijgen van een lagere 'and- bouwschool. Aan de orde iB: Benoeming afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Bodegra ven. Benoemd worden oe heeren Bongeis en den Hoed en als plaatsvervangend afge vaardigde de heer Stuurtnan. Aan de orde is: a. Werkloosheidsverzekering en het platteland. b. De pluimveecommissie. Beide punten worden ingeleid door den heer Huisman, secretaris van het Hoofdbe stuur. Vele boeren, aldus de heer Hulsman, zeg gen ten onrechte dat er bij hen geen werk loosheid is. Het voor en tegen eener ver plichte werkloosheidsverzekering is nauw keurig nagegaan. In Duitschiand bestaat dit reeds. Zoo'n verplichte verzekering, waarbij de vaste arbeider evenveel premie betaalt als de losse, stimuleert ten zeerste de trek naar de steden en naar de industrie. Bil lijker is het indien de losse arbeider een hoogere premie betaalt. Uitkeering wordt betaald bij onvrijwillige werkloosheid. In den landbouw is het echter nooit vast te stellen of een arbeider al of niet onvrijwil lig werkloos is. In het buitenland heeft men gezegd, dat een arbeider eerst dan on vrijwillig werkloos is, wanneer hij in een jaar minder inkomsten heeft dan een vaste Vrijwillige verzekering heeft dit voordeel, dat de arbeiders naar bepaalde kiassen groepeerd zyn. Hoe moet de landbouw staan tegenover een verplichte werkloosheidsverzekering? In het algemeen kan men zeggen, dat de landbouw dan zijn eigen premies zal moe ten betalen. Immers de producten van den landbouw zyn blootgesteld aan de concur rentie van het buitenland. En dus kan de premie niet verhaald worden op den prijs dei producten. Of een verplichte verzeke ring lang of kort wegblijven zal, is niet bekend. Het is een arbeider niet kwalijk te nomen dat hy gaat naar een ander bedrijf waar hy hooger loon en -betere waarborg heeft. Op den duur zal dit echter niet in zyn belang zyn, waar dit toch demoraliseereud werkt. Voorzeker is het ook niet in liet belang van het algemeen. Het geluk van den mensch hangt niet af van de grootte van zijn loon. Een werkloosheidsverzekering brengt persé misbruiken met zich mede. Onderlinge arbeiderscontröle kunnen deze voorkomen. De premie's kunnen betaald worden door arbeider en werkgever geza- melyk. Onderlinge vrijwillige verzekering •oorkomen het meeste kwaad. Verkeerd is hierbij momenteel de rijkssubsidie. De Centrale commissie voor pluimveeteelt bestaat uit de heeren v. d. Ban, Roest en de Lijster. Kippen houdt iedereen. Vele categorieën van menschen zijn hierbij geïnteresseerd. Het pluimveebelang is voor de boeren yan klein belang. Kan ondergebracht wordtn by algemeene bêlkngen. De afdeelingen kun nen deze zakèn voorzeker nader onder de oogen zien. En hoe meer vereeniginger, hoe minder belang men kan stellen in elk af zonderlijk. Het hoofdbestuur is vftn meening dat de boeren, als het maar even kan, ver- eenigd moeten worden. Dus dat zy zoo veel mogelijk den coöperatieven weg moeten be wandelen. Dat geldt voorzeker ook voor het kleine onderdeel, de pluimveeteelt. Centralisatie der pioducten voor den ver koop is van het allergrootste belang en wer kelijk hoognoodig. Om dat zoo economisch mogelijk te doen moeten de pioducenten echter volle medezeggingschap hebben. Moeten de leiding zelfs in handen höuden. De Voorzittet zegt den heer Huisman hartelijk dank voor zyn heldere uiteenzet ting namens alle aanwezigen, en hoopt de zen spreker in den loop der winter nog meerdere malen hier te zien. Na rondvraag sluit de voorzitter de ver gadering. Thalia-Bioscoop. Twee groote nummers bevat het program ma: „De liefde van een Bajadère" en „Het meisje uit de Waschlijnateeg". Het eerste speelt „ergens" in Indië. Door een wreede, fanatieke groep inboorlingen, de Thugs, wordt een aanslag beraamd op een blanke jongeling, die als lid van een jachtgezel schap daar vertoeft. De bajadère is het meisje dat op het toekomstige offer aan de goden van de Thugs wordt afgestuurd, maar de Thugs hebben buiten den waard ge rekende in casu buiten de ontvlambaarheid van het vrouwelyk gemoed der bajadère. En de liefde op het eerste gezicht doet hier van beide kanten wonderen. Zy bevrijdt hem uit de handen der wreedaards, maar een andere jonge dame komt in het spel, een blanke en met haar verschynen op het tooneel worden de kansen der bajadère gering. Het stuk besluit met de zelfopoffering der bajadère. Het tweede stuk, hier en daar van gees- tigen inhoud, heeft als hoofdpersonen een jong meisje, dat de groote wereld in wil, maar tenslotte na velerlei desillusies haar geluk vindt in de liefde van een kampioen bokser. Een dramatische comedie, waarby men zich wel vermaken zal. Etalagewedstrijd „De Korte Akkeren". Gelijk eenigen tyd geleden is medege deeld zal de winkeliersvereeniging ,IDe Korte Akkeren" een 4-daagsche etalage wedstrijd houden op 2, 3, 4 en 5 October a.s. en wel op Woensdag 2 Oct. n.m. 8 uur officieele opening; Donderdag 3 Oct. n.m. van 8 tot 19 uur muzikale rondgang; Yrydag 4 Oct. n.m. van 8 tot 11 uur attracties; Zaterdag 5 Oct. n.m. van 8 tot 10 uur muzikale rondgang. Bij genoegzame deelneming za! des Za terdagsmiddags bovendien een reclanie-op- tocht plaats Nadere bijzonderheden betreffende den I winnaar. Het ligt in de bedoeling om thans etalagewedstrijd en de verschillende arirac- I een .estafettecourant te verspreiden, die di- ties worden binnenkort gepubliceerd. verse bijzonderheden over den «loop en de Schouwburg-bioscoop. looperB zal bevatten en welke courant per Vier dagetn uit het leven, van een onfatsoenlijk meisje. Na 't Hollandsch Nieuws zien we deze week een jteer interessant Ufa-journaal, waarin o.a. een serie fraaie opnamen van het bezoek van Koning Foead van Egypte aan Berlyn. ,jDe Gelukster" Js een kwak- zalver-klucht, met niet onvermakelijke si tuaties en gebeurtenissen. 't Hoofdnummer oorspronkelijk geheeten ,The Garden of E-ien" is ten bewerking van 't bekende tooneelstuk „Vier dagen uit het leven van een onfatsoenlijk meisje" en draagt ook thans dezelfde titel, 't Tooneel stuk, dat vorig jaar ook in den Schouwburg is opgevoerd, mocht toen evenals elders veel hebbei). De geschiedenis mag wel als bekend verondersteld worden; een aardig meisje met efen goed stemmetje wil opera zangeres worfien. Zy bespeurt al spoedig, dat de paden, die naar roem voeren, niet al te gemakkelijk te begaan zijn. De hulp va» een andere vrouw, die zich als een geheel ander persoon ontpopt als zy zich voor deed, is haar een voortdurende steun en dank zy deze komt ook 't eind van deze film, zooals elke bioscoopbezoeker dat wenscht en verwacht. Zooals we dat van de „United Artists" gewend zyn, is ook deze film cinematografisch uitstekend verzorgd. Corine Griffith was eèh werkelijk charmant onfatsoenlijk meisje! Besmettelijke ziekte. Ten' stadhuize is in de afgeloopen week aangifte gedaan van een geval van besmet telijke ziekte, I typhus. speciale auto vóór het tijdstip van de start groote oplage langs het traject aan het publiek zal worden uitgereikt. De voorbereiding is in vollen gang, opdat een goed verloop zal zyn gewaarborbd. Verschillende prijzen zijn reeds toegezegd, zoodat bok de strijd, behoudens om den be ker, voor alle plaatsen interessant belooft worden. De deelname is opengeflteld zoowel voor A. K. als niet G. A. K. clubs, tertfyl <#ke ploeg uit 8 personen moet bestaan, die resy. loopen 800, 400, 200, 100, 800, 400, 200, 100 Meter. De start is op den Kattensingel, terwijl de route verder gaat via Gouwe, Haven, Veer- stal, Fluweeleniringe 1naar den Bleekerssin- gel, waar ook de finish is. WATERPOLO. Onder de twintig spelers, die door de waterpolo-commissie van den Nederl. Zwem- bond z\jn aangtewezen om in training te gaan voor den komenden wedstrjjd België Nederland, bevinden zich de heeren Ruyters en Slop, beiden van de G. Z. C. By Koninklijk besiuit is met ingang van 1 Aug. benoemd tot opzichter R.VV.S. Zui derzeewerken, ,onze oud-stadgenoot, de heei J. W. de Konipg. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 21 Aug. Eva Rozma, d. v. J. J. Mul en A. van Vliet, R. van Catsueg 7. Cornelia, d. v. G. Zanen en C. van den Heuvel, B. Martens.singel 68, Hermanns Franciscus Maria, z. v. J. C. A. Busch en A M. van Spanje, Markt 12. 22 Aug.. Aarj; Johannes, z. v. G. de Knik ker en G. Tuilpo, Nobelstr. 83. -• Johanna Sophia, d. v. P. E. van der Laan-en C. Nieu- wenhuisen, Tuibstr. 50. ONDERTROUWD: 22 Aug.: Th. van der Kaa en M. van Dam. J. Broer en A. van Unen. M. W. de Giuil en E. var. Dam. W. P. van Hoorh en J. Brenkman. W. M. J. Brenkman eri J. Borst. G. D. van den Berg en M. J. Meyer. J. van der Speld en S. Kempers. W. Lafeber cn H. van Leeuwen. OVERLEDEN: geene. Agenda. Apothekersdienst. De apotheek van den heer E. Grendel, L. Tiendeweg, zal tot en met 30 Aug., bene vens den daarop volgenden nacht geopend zyn na 8 üur deé avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Medische dienst. Vanaf hedenmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege, men zich bij afwe zigheid van den huisarts bij de doktoren Dr. de Raadt, Crabethstraat en Dr. Rups, Tiendeweg. SPORT BN WEDSTRIJDEN. DA.MRUBRIEK Onder redactie van de Damclub. „Gouda Secretaris de la Reijlaan 14, lokaal der club Markt 49. Wedstrijd Pobleem 1L £2^ MM awa GEVRAAGD of hulp in de ochtend uren. Hoog loon. Café DE BEURS, Markt. GEVRAAGD. G. VLAG, Tailleur, Kuiperstraat 4143. Zwart 10 schijven op 4, 5, 7, 8 10, 13/15, 20, 36. Wit 10 schijven op 21, 23, 24, 29, 30, 34, 35, 42, 47, 48. Wedstrijd probleem 12: JONGEMAN, 18 jaar, met 3 j. H. B.S. opleiding en 1 jaar H.H.S., Br. Boekhandel fa. E. A. RAI IMS te Oudewater onder letter X. Kuiperstraat 26 VRAAGT voor licht magazünwerlL BEKWAAM gevraagd. Aanmelden: N.V. DE GOUDSCHE GLUCOSEFABRIEK, Rotteidamsche Veer 9. VOETBAL. LeidenGouda. Het Leidsch elftal. Voor den eersten wedstrijd om den L. V. B. wisselbeker, welke morgen tusschen het Leidsch N. V. B.-elftal en het Goudsch elf tal te Leiden zal plaats vinden, laten we hieronder de opatelling van beide eiftallen volgen: Leiden Doel: H. Duffels (L.F.C.); Achter: W. Ondergem (U.V.S.), N. de Bruin (U.V.S.); Midden: S. Monteba (L.F.C.), W. M. van Well (Lugd.), J. Segaar («L.F.C.); Voor: J. v. d. Laan (Lugd.), A. van Leeu wen (L.F.C.), C. de Roo (Lugd.), R. Raar (Lugd.), H. Peter (U.V.S.). O Voor: C. Jansen (G.S.V.), E. Krom (01.), H. Spee (Gouda), D. Walbhie (Gouda), H. Krom (01.) Midden: G. Maarschalkerweerd (01.), J. v. d. Laan (Goudft), J. Revet (G.S.V.); Achter: C. de Jóng (Gouda), G. de Jong (Olympia); Doel: C. Spee (IGouda). De wedstrijd vangt om half vyf aan, waartoe de Goudsche spelers om half drie gezamenlijk per autobus uit Gouda zullen vertrekken. Het Leidsche elftal, dat evenals dat van Gouda uit een combinatie van drie clubs be staat, zal er wel alles opzetten om als thuis club zich de sterkste te toonen. De Gouwenaars, die elkaar na den oefen wedstrijd wel beter zullen verstaan, achten, we geenszins zwakker dan de combinatie der Leidsche derde klassers, maar samenspel kan alleen de overwinning brengen. Om den zilveren Olympia-beker. Op 1 of op Zondag 8 September a.s. zul len op het Sportterrein wedstrijden om den zilveren Olympia-beker worden gehouden. Sinds 1918 worden deze wedstrijden bijna onafgebroken jaarlijks gehouden. Winnaar van T vorig jaar was Steeds Hooger (Rot terdam), die Olympia in den eindstrijd met 3—2 versloeg. Waarschijnlijk zal dit jaar Velox o.m. van de party zyn. athletiek. Singelloop-estafette om den A.L.R.O.- Ww< Op Zaterdag 7 September n.m. 5 uur zal voor de derde maal de singel-estafette om den A.L.R.O.-wisselbeker worden gehouden. In 1927 en 1928 was T.H.O.R., Gouderak, Zwart 10 schijven op 13, 14, 17/19. 22, 24, 27, 31, 35. Wit 10 schijven op 28, 33, 34, 88, 39, 42, 44, 47, 48, 50. Oplossingen: Probleem 7, Wit 37—32; 39—34; 38—33; 40—34; 29—24; 36—31; 41 1. Zwart 28 48 30:39; 39 28 48 30; 19; 26i87. Probleem 8, Wit 22—17; 42-38; 35-30; 4if,43; 45 3; 3 16. Zwart 11:31; 31:33; 16:38; 38:40; 25 34. Goede oplossingen ontvangen van: The- sing, v. d. Veer aspirant, de Jong, Jupyn, v. d. Sandèn, Meerburg, Scholten en v. d. Meer. Oplossingen jji te zenden bij Piet Schou ten, L. Tiendeweg 6. Terstond gevraagd le Alphen a,d. Rijn in gezin van vader en zoon. Zich per soonlijk aanmelden bij den heer J. DE VOOGD, oud-hoold eener school Raadhuisstraat 81, Alphenwa'.d. Rijn Jfliul In een Handelszaak jcpn voor Kantoorwerkzaamheden tegen begin October geplaatst worden een met eenige Kantoorervaring. Brieven onder No. 2531, bureau Goudsche Courant Markt 31. Xan de HANDELSAVONDSCHOOL met 5-j. cursus te Gouda worden GEVRAAGD: in het boekhouden, handelsrekenen en han delsrecht voor 10 12 urén per week. Akte M.O. vereischt. (Reeds iii^Jftonden sollicita ties blijven geldig) en een in de Engelsche taal voor verm. 4 uren per week. Akte M. O. vereischt. Aon den Raad gerichte söllicitatiestukkeii worden btf den Burgemeester verwacht voor 1 September a.a. ADVERTENTIEN. Qaart da Vrlas en Naatje Johanna Jacoba Bodegraven hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 5 September a.s, Ter Aar 22 Augustus 1929 Nieuwkoop Thuis: Nieuwkoop A 305) Zondag 25 Augustus. om des Zondags fotografische opnamen op 9traat te maken. Opleiding ge schiedt te Gouda. Brieven onder letter N. C. Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 SPOEDIG GEVRAAGD, beschikkende 3 over f1500. Vakkennis onnoodlg."' Brieven onder No 2618 Bur. Goud sche Courant, Markt 31. TE KOOP eikenhout met prima moquette ge stoffeerd (nieuw) voor slechts SU gin. Adres: F. W. REITZSTRAAT 21, Gouda. Reeds velen vonden het adres: B. Martenssingel 1-2-3 of met elkaar 6, 't Is om den hoek Verl. IJssellaan Eens geprobeerd, blijft voldaan. Werkplaatsen hebben wy er twee Want Spoorstraat 21 telt ook wel mee, Daar worden ook stukken leer verkocht Voor prijzen waarnaar wordt gezocht. Onze reparatie is laag in prijs De concurrenten zeggen: w\j zyn met wijs. Heeren zolen en hakken voor 2 en 1 kwart Worden netjes afgewerkt, 't zij brum of zwart. Voor 1.75 het Dameswerk, Zoowel net als sterk. nivT De naam v. d. HEUVEL met de voornaam PIET» Staat als schoenmaker bekend, kent U hem nog niet

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 5