AAK 1931 Hl 1 Markt 31 I aar I NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, NIEUWER- KERK a. d. OUDERKERK a. d. U„ OUDEWATER, REEUWDE, SCHOONHOVEN, 8T0LWUK. WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, ena No. 17167 Vrijdag 8 September 1929 B8e Jaarsapg illijk jren 1 PERSE. VERKOCHT. FEUILLETON, DE WENTELTRAP. sn van de mende ge- int Rijks- (diensten) Bijzondere Hingen en enigingen ngewacht bij Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon-en Feestdagen I; 36 (Wordt vervolgd.) Een goed verstand is véél waard: een goed hart nog meer. De ontruiming van Koblenz. De Engelschen hebben te Koblenz, de voor bereiding der ontruiming ter hand genomen. De .’erewacht van het Engelsche oppercom mando heeft de stad reeds verlaten. Voorts houden ook de Fransohe autoriteiten zich reeds met de voorbereidende maatregelen 1. n Uit het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. (Nadruk verboden). 30 Novem- ling wordt ge- iche troepen Wiesbaden- ring in Gertrude’s houding? 13. Was Jack Bailey een medeplichtige of een slachtoffer met betrekking tot de de ver duisteringen aan de Handelsbank. 14. Welke machtige redenen hadden Louise doen besluiten om blijkbaar in strijd met haar gevoel met dokter Walker te trouwen? De deskundigen van den officier van jus titie onderzochten nog steeds de boeken van de Handelsbank en het zou waarschijnlijk nog verscheidene weken duren voor alles op- gehelderd was. De accountantsfirma, die de boeken een paar maanden voordat de frau de aan het licht kwam, had onderzocht, ver klaarde dat ieder aandeel, iedere obligatie die aan de Bank was toevertrouwd, toenter tijd aanwezig was geweest. Kort daarna was de hoofddirecteur, die zich ziek voelde naar California gegaan John Bailey lag nog ziek op zijn kamers en ten opzichte van hem, zooals in vele an dere dingen, was Gertrude’s gedrag mij een raadsel. Zij scheen onverschillig en was een voudig niet te bewegen om over het gebeurde bij de bank te spreken en ze had hem, voor zoover ik wist, geen enkele maal geschreven of opgezocht. Ik begon te evenals de rest Briand begon met er op te wijzen dat de Volkenbond thans 10 jaar bestaat, welke tijd zeker niet verloren is gegaan. De Vol kenbond heeft het scepticisme, dat ten op zichte van den bond bestond overwonnen en bezit thans het vertrouwen der volken. Wat zal de bond met dit vertrouwen beginnen Alles wat de Volkenbond de laatste jaren i gelooven dat mijn nichtje, jt van de wereld den onder directeur voor schuldig hield, maar door een plotselinge gebeurtenis ontdekte ik dat onder het masker van Gertrude’s uiterlijke kalmte van hevige emoties woedde. Dinsdagmorgen stelde de detective een zorgvuldig onderzoek rondom het huis in. in verband met den dood van Thomas, maar hij vond niets. In den namiddag verdween BUITENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. De ontruiming! begint 14 dezer. De laatste Britsche troepen zullen 13 December vertrokken zijn. Van officieele zijde te Wiesbaden wordt, medegedeeld, da^ de ontruiming van het be zette gebied door de Britsche troepen als volgt zal geschieden: Op 14 September a.s. begint de aJgemeene ontruiming, op 16 September wordt met het vertrekken uit Konigstein en op 17 Septem ber melj het verlaten van Bad Schwalbach begonnen. Deze beide badplaatsefl zullen op 28 September geheel door de bezetting ont ruimd zijn. De te Wiesbaden-Biebrich en te Wiesbaden-Schierstein ondergebrachte afdee- lingen artillerie en huzaren beginnen op 29 September a.s. hun kwartieren te ontruimen. Met de terugtrekking van het tweede batal jon uit Wiesbaden zal op 9 October en met de terugtrekking van het derde bataljon op 14 November een aanvang worden gemaakt. Eveneens op 14 November zal het vertrek van het bataljon uit Bingen met dat der ordonnanstroepen een aanvang nemen, ter wijl te Wiesbaden-Dotzheim op ber een aanvang met de ontruimii maakt. Wat er van de Engelse nog te Bingen, Wiesbaden en Schierstein overblijft, zal te beginnen met 7 en 9 December vertrekken, zoodat op 13 December de ontruiming van het Rijnland door de Britsche bezettingstroepen een feit zal zijn. GOUDSCHE COURANT. verzocht hun regeeringen den diepgevoel- den dank over te brengen voor de ontvangst van het luchtschip in Japan en de Vereenig- de Staten. Voorts bracht hij dank aan de regeeringen van de overige landen, over welker grondgebied de Graf Zeppelin is ge vlogen. Daarna hield de Amerikaansche ge zant Schürman een toespraak, waarin hy de wereldvlucht een goed voorbeeld voor an dere naties noemde. Hij verwacht, dat bin nen enkele jaren alle werelddeelen door ge regelde luchtvaartdiensten verbonden zullen zjjn. Ook wees hij er op, dat door de Zep- pelinvluchten Duitschland de laatste jaren steeds nadér tot de Vereenigde Staten is gekomen. De burgemeester van Friedrichs hafen was de laatste spreker. Deze wees op het aandeel dat de Maybach-motorenfabrie- ken in het succes van het luchtschip hebben gehad. In verband hiermede deelde hij me de, dat het gemeentebestuur van Friedrichs hafen besloten heeft den leider der May- bach-motorenfabrieken tot eere-burger van Friedrichtshafen te benoemen. Aanslag op Woldemaras? Uit Stallupoenen in Oost-Pruisen wordt gemeld, dat daar zes verdachte personen op een veld door landarbeiders zyn aangehou den, die later door gendarmes zyn gearres teerd. Naar verluidt heeft de politie bij het verhoor vastgesteld, dat men te doen heeft met den Litauschen emigrantenleider Plotschkaitis en vjjf zijner aanhangers. Op de gearresteerden werden revolvers, muni tie, handgranaten, bommen en een flesch met gevaarlijk zuur gevonden. Men ver moedt, dat zij van plan waren een aanslag te plegen op den trein, waarmee de Litau- sche minister-president Woldemaras uit Genève zou terugkeeren. Bankiers gearresteerd. Op bevel van het parket zyn te Berlijn gearresteerd de beide firmanten van de bank von Sack und Sohn. De gearresteerden zijn de 55-jarige Walter von Sack, oud- kapitein ter zee en diens 25-jarigh aange nomen zoon, Hans Dietrich von Sack. Bei den worden beschuldigd van verduistering en zouden aan hun cliënten een schade van 305.000 mark hebben berokkend. Reeds eeni- gen tijd geleden werd gemeld dat de bank zich in financieele moeilijkheden bevond. Zy was in 1926 opgericht door von Sack Sr. De firma mocht geen handel in effecten drijven en was niet toegelaten tot de Ber- lijnsche beurs en had ook geen deposito- recht enz. Kapiteih von Sack is de vroegere com mandant van de Hohenzollem, het jacht van den gewezen keizer. Hij heeft Willem II op al diens reizen vergezeld. In den oorlog commandeerde hy een duikboot. Zyn aangenomen zoon komt uit een be kende Hamburgsche familie. Hij had enkele jaren gelegen v2n zyn vader 350.000 mark 'geërfd. Met dit bedrag werd de bank von Sack opgericht. Verschillende goed gesitu eerde families hebben hun gelden aan von Sack toevertrouwd en nu ernstige verliezen gelegen. hij en pas laat dien avond kwam hij weer boven water. Hij zei dat hij mischien den volgenden dag naar de stad moest en regel de voor alle zekerheid vast de bewaking van het huis met Halsey en Alex. Liddy kwam Woensdagmorgen bij mij met haar zwart zijden schort in haar hand die zij als een tasch omhoog hield. Het was de dag dat Thomas in het dorp begraven zou worden en Alex en ik waren in de broeikas bezig om bloemen te plukken voor zijn graf. Ik heb al vaak genoeg gezegd dat zich vlak onder onzen neus een heeleboel afspeelt waar wij niets van weten, zei ze met een poort tragischen triomf. Ik kan niet met mijn neus zien, ant woordde hij droog,, maar wat is er nu weer? Liddy schoof een half dozijn graniuma opzij en op de plaats waar die gestaan had den deponeende ze den inhoud van haar schort een handvol snippers papier. Alex was een paar stappen achteruit gegaan, maar ik zag dat hij nieuwsgierig toekeek. Ik zie het al, Liddy, jij hebt de papier mand uit de bibliotheek weer nagesnuffeld. Liddy legde de stukjes papier aan elkaar met de routine. die alleen een lange praktijk geeft en negeerde mijn opmerking volkomen. Heb je er wel eens over nagedacht, ging ik voort, terwijl ik mijn hand over de snip pers legde, dat als menschen hun correspon dentie verscheuren, ze dat doen met de be doeling dat die niet door anderen zal wor den gelezen? Als zij er zich niet voor schaamden, zouden zij zich niet zooveel moeite geven om die onleesbaar te maken, wae het rake Ik liet dan dominéé met de auto naar huis brengen en gaf hem een bos kasrozen mee voor zyn vrouw en hij was stom van ver bazing over de goedheid das harten vim de tijdelijke bewoonster van Paul Armstrong's zomerpaleis. Ik had in die dagen eenheeleboel om over na te denken. Ik maakte een lijst vaa vra gen en antwoorden, maar het scheen ma toe dat ik steeds maar in een vicieusen cirkel ronddraaide: ik eindigde altijd waar ik be gon. De lijst zag er ongeveer als volgt uit: voor het gemak heb ik haar genummerd Wie was het huis binnengekomen, in dén nacht'voor den moord? Thomas beweerde dat het John Bailey was geweest, dien hij op het voetpad gezien had en van wien de paarlen manchetknoop Jjoor- pe. 2. Waarom kwam Arnold Armstrong terug, nadat hij in den nacht dat hij vermoord werd, het huis had verlaten? Ging hij de ons bekende opdracht van Louise uitvoeren? 3. Wie liet hem binnen? Gertrude zei dat ze den oostelijken ingang gesloten had. Er emde CRlNOFl omgeving. .stkruisk.de.Rotte^' srika. Sedert 25 i ABOMNBMKNTSPRUBi per Miwleel /UB, per week 17 eert, net Zondagsblad per kwartaal U0, per week tl eert, overal waar 4e bezorging per looper goaehiedA Frsnes per poel per kwartaal /BJB. reet Zondagsblad 8^0. Abtmnamentaa worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 8L GOUDA. M| saao agentes ea loopers den boekhandel sa do postkantoren. Duo bureau >Q> dageltfk» geopend ren B~ks.| Administratie Tel irt tt Zooals wy gisteren in ’t kort reeds heb- "ben gemeld heeft Minister Briand in Ge nève een groote rede gehouden, waarin hij de mogelijkheid van het bijeenroepen van een wereldontwapeningsconferentie be sprak. Alvorens Minister Briand aan het woord kwam ift de Vergadering van den Volken bond, heeft Paul Hymans, de Belgische mi nister van Buitenlandsche Zaken, nog een rede gehouden. Hy»sloot zich aan by den aandrang van MacDonald,, Stauning en den gedelegeerde van Peru om het Volkenbonds- verdrag in overeenstemming te brengen met het verdrag van Kellogg en de internatio nale regeling inzake een oorlogsverklaring uit het Volken bonds verdrag te schrappen. Onder het applaus van de vergadering her innerde hy aan het feit, dat België reeds tot de algemeene acte tot vreedzame beslech ting van alle geschillen is toegetreden. Spreker hoopte, dat meer Staten het voor beeld van België, Zweden en Noorwegen zul len volgen. Hierna gaf Hymans de verzeke ring, dat de Belgische delegatie in deze Volkenbondsvergadering het bekende Fün- sche plan zal steunen van financieeden bij stand aan een Staat, die het slachtoffer is of dreigt te worden van een aanvalsoorlog waarvoor een ontwerp-conventie gereed ligt. Ook zal België toetreden tot het verleden jaar op voorstel van Duitschland aangeno men verdrag, waarbij den raad van den Vol kenbond ruimere bevoegdheden voor de handhaving van den vrede toegekend zyn. Hymans drong aan op"een snellere ratifi catie van de conventie-Colyn en stelde een Belgisch voorstel in uitzicht tot het sluiten van een conventie, waarbij de Staten zullen overeen komen gedurende althans de eer ste vijf jaren hun invoerrechten piet te ver- hoogen. Later kan dan een conventie tot een algemeene tariefsverlaging gesloten worden. Over de verdere plannen tot oeco- nomische aansluiting tusschen de Staten van Europa zag Hymans (zooals ongetwij feld ieder lid van de Volkenbondsvergade- ring) met ongeduld de rede van Briand tegemoet. Met een herinnering aan tien jaar geleden constateerde de voorzitter van de eerste Volkenbondsvergadering, den grooten vooruitgang van den Volkenbond in die jaren, waarop de heele vergadering een algemeen, hartelyk en lang aanhoudend ap plaus bracht aan den man, die de eerste Volkenbondsvergadering met zoo’n groot talent door de moeilijkheden van de eerste weken heeft heengeleid. ringen te verzoeken het te bestudeeren en er bij de volgende Bondsvergadering mis schien» nog eens op terug te komen. 'Misschien is het, zoo zei hy, avontuurlijk voor een staatsman, om zich op dit gebied te begeven, doch de toekomst van den vrede hangt hiermede ten nauwste te samen. der ontruiming bezig. Het 151e infanterie- regimen^ heeft gisteren bevel gekregen, zich vóór 18 September marschvaardig te maken, teneinde als nieuw garnizoen Metz binnen te trekken. Twaalf kazernes te koop. Wolff ontleent aan de Germania 't volgen de bericht: Het zal wel bijna nooit zijn vóórgekomen, dat ‘waalf kazernes tegelijk, bijna alle nieuw gebouwd, ten verkoop worden aangeboden. Dit geschied^ thans door het rijksgoederen- beheer te Wiesbaden, datde volgende het rijk toebehoorende gebouwen wenaeht te verkop pen een kazerne in elk der plaatsen König stein, Idstein, Schwajbach, Bingen, Schier stein en Dotzheim, twee kazernes te Bie brich en vier kazernes, een voormalig hos pitaal en een officierarest&urant te Wiesba den. Al deze gebouwen waren tot nu toe bij de Engelsche troepen in gebruik. Een bomaanslag te Lunenburg. In den afgeloopen nacht tegen 1 uur ont plofte met een geweldigen knal een boom naast den hoofdingang van Het regeerings- gebouw te Lunenburg. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Maar de materieele schade is aanzien lek. Een pijler van ’t kelderraam, waar tegen de bom was neergelegd, werd uitge rukt en de stukken ervaiï vlogenn tegen den muur van ’t op 25 M. afstand gelegen raadhuis met zulk een kracht dat de muur er de duidelijke sporen van vertoont. Bijna alle ruiten van ’t Regeeringsgebouw, het Raadhuis en van tallooze huizen in de om geving werden ingedrukt, ’t Keldergewelf werd beschadigd en in ’t daarboven gelegen bureau verzonk half in het gat dat in 't groote verwoestingen aangericht, ’t Reis bureau van de districtscommissie werden plafond van de kelderverdieping werd ge slagen en een metershooge stapel pakken met gerangschikte acten werd geheel door elkaar geworpen. De regeeringsambtenaar Dr. Herbst, die zyn slaap- en woonvertrek ken heeft in een gedeelte van ’t gebouw, dat groot gevaar had kunnen loopen, bleef ongedeerd. Zooals by bijna alle bomaanslagen die den laatsten tyd te Lunenburg en in Slees- wjjk plaats vonden, ontbreekt ook hier elk spoor. Zeppelinvlucht voorbeeld voor andere naties. Optimistische redevoeringen. Gistermiddag is aan de passagiers en de bemanning van de Graf Zeppelin, benevens aan een groot aantal genoodigden, een lunch aangeboden door de Würtembergsche staatsregeering en het gemeentebestuur van Friedrichshafen. Dr. Bolz, de staats president van Würtemberg, begroette de aanwezigen, in de eerste plaats de leden der bemanning, vervolgens graaf Ferdinand van Brandenstein-Zeppelin en degenen, die aan den bouw van het luchtschip hebben deelgenomen. Ryksverkeersminister Steger- wald voerde vervolgens het woord en dank te o.a. de gezanten van Japan en de Ver eenigde Staten voor hun aanwezigheid. Hy voor HERSTEL doch alle voorkomen PEN antwoord, en bovendien nu er lederen dag zooveel raadselachtigs gebeurt, beschouw ik het als mijn plicht om alles zorgvuldig te onderzoeken. Als u het niet lezen wilt zal ik ze aan „dien Jamieson” geven, zoo duidden ze de detective altijd geringschattend aan, en ik wil wedden 'dat hij -dan vandaag nieet naar de stad gaat. Voor deze bedreiging zwichte ik en ik liet Liddy voortgaan met haar snippees aan elkaar te leggen zooals kinderen de stukken van een legkaart sorteeren. Toen ze klaar was ging ze aan den kant, zoodat ik lezen kon wat ze ontdekt had. „Woensdagavond om negen uur. Brug”, las ik htirdop. Toen zag ik Alex’s blik en wat ik daarin zag, stemde me verre van gerust. Ik schoof haastig de snippers bij elkaar en ging de kas uit. En nu, zei ik tegen Liddy, toen we bui ten waren, moet je me eens vertellen waarom Alex hiervan op de hoogte moest worden ge bracht. Je hebt het natuurlijk ook in de keu ken laten zien en in plaate dat jij mij gele genheid geeft om vanavond ongemerkt naar de brug te gaan en te zien wat daar gebeurt, zal ik de heele huishouding in processie ach ter mij aan hebben. Niemand weet er van, antwoordde Liddy nederig. Ik vond het in de papiermand in de kleedkamer van juffrouw Gertrude. Kijkt u maar aan den achterkant. De Voikanbondsvergadering. Minister Hymans aan het woord. Briands antwoord aan MacDonald. Een pleidooi voor een Europeesche federatie. tot stand heeft gebracht, was slechts door dit Vertrouwen mogeltfk. Ook voorliet Lo- camopact (geldt dit. Er blijven echter voor den vrede nog groote leemten over, waarin vroeg of laat moet worden voorzien. Wy hebben zoo zeide Briand den oorlog tot een misdaad gestempeld. Wie kan echter zeg gen of het werk van den Volkenbond daar door voltooid is. Men moet alles voorberei den om den oorlog te vermijden. Wat zal de volkenbond doen, indien een oorlog uit breekt. Enkele jaren geleden is men een maand bezig geweest om sancties voor den verstoorder van dety^rede te vinden. Van straf kunnen wy niet af zien, indien men de bestaande leemten wil aanvullen. Wij moe ten bezield zyn van den wil tot slagen, dan zullen geleidelijk alle moeilijkheden worden overwonnen, die het werk van den vrede thans nog in den weg staan. Na de con ferentie te ’s Gravenhage zullen de laatste moeilijkheden verdwijnen, die tusschen Frankrijk en Duitschland nog bestonden, wat zonder den Volkenbond ook niet moge- lyk zou zyn geweest. Vervolgens besprak Briand het vraagstuk der ontwapening, wat een heilige plicht voor de onderteekenaars van het Kellogg- pact is. Ook hier bestaan moeilijkheden? In de eerste plaats doet zich het vraagstuk der veiligheid voor, dat echter eveneéns door samenwerking onopgelost zal kunnen wor den. Briand geloofde, dat dit vraagstuk door de bemoeiingen van de voorbereidende ontwapeningscommissie ver gevorderd is. Indièn de samenwerking tot stand komt, zal de voorbereidende ontwapeningscommissie de conferentie kunnen bijeenroepen, waar-, door artikel 8, het ontwapemngsartikeJ van het statuut van den Volkenbond in de prak tijk verwezenlijkt zal kunnen worden. De particuliere besprekingen over dit vraag stuk, die op het ©ogenblik aan den gang zijn, zullen zeker goede resultaten opleve ren. Overigens zullen technische middelen alleen niet voldoende zijn. Met verwijzing naar hetgeen Hijmans over de economische ontwapening had ge zegd, bracht hy tenslotte met angstvallige voorzichtigheid, die bijna op beschroomd heid leek, zijn plan ter sprake van een Europeesche federatie. Volgens hem moet de economische ontwapening van een poli tiek standpunt worden aangepakt, dat wil zeggen door conventies met bindende kracht. En voortbouwende op de aanbevelin gen van den Volkenbond, die steeds voor regionale overeenkomsten is geweest, komt hy dan tot zyn Europeesche federatie, al geert hy toe, dat er in groote denkbeelden steeds „quelque grain de folie ou de témé- rité” schuilt. Voorioopig ziet hij een zoo danige federatie als een solidariteitsorgani- satie van Europa in hoofdzaak op econo- tniseh gebied. En hy durft nog niet verder gaan dan dit denkbeeld eenvoudig aan de orde te stellen en den Europeeschen regee- werd geen sleutel op den doode gevonden en in de deur stak er evenmin een. Maar iemand moest hem binnengelaten hebben 4. Wie was in de waschkoker gesloten? Waarschijnlijk iemand die niet bekend was met de situatie van het huis. Er werden toen twee menschen ..uit het huis vermist, Rosie en Gertrude. Rosie was naar de tuin manswoning gegaan, was het Gertrude, die daarna mank liep? Of zou het weer die ge heimzinnige insluiper geweest zijn? 6. Wie had Rosie in de oprijlaan aange sproken? Misschien wel onze geregelde nach telijke bezoek^? Of misschien iemand die onraad in de tuinmanswoning vermoedde. Werden Louise’s gangen nagegaan? 6. Wie was op de weriteltrap langs Louisa heengeglipt? Kon het Thomas geweest zijn. Door het feit dat hij een sleutel van den oostelijken ingang had, was dat niet buiten gesloten. Maar wat deed hij daar, als hij het werkelijk geweest was? 7. Wie had het gat in den muur van de kofferkamer gemaakt? Als ik geweten tiad hoe ik die gapende opening moest verklaren, zou mij heel wat angst en zorg gespaard zijn gebleven I 8. Waarom was Louise haar familie ont- löopen ?Van het antwoord op deze vraag had ik niet het flauwste idee, evenmin als van dat op de volgende vragen: 9. Waarom hadden Louise zoowel als ■'dok ter Walker mij gewaarschuwd de villa te een_storm verlaten. r* Dinadar 10. Wie had Thomas in de duisternis ge zien voor hij gestorven was? 12. Wat was de oorzaak van de verande- In een dramatische slotparagraaf en met diep bewogen stem en die trillende gebaren, waarin hij een meester zonder weerga is, richtte Briand zich eindelijk tot de vrouwen met een bede om haar kinderen op te voe den in den geest van den vrede. Het had zoo schrijft de corr. van het Hbld. een voor woord kunnen zijn voor „Inj Westen nichts Neues” en een ovatie van het licht-ontvan- kelyke publiek en de meeste delegaties be loonde hem voor zyn pleidooi. By de En gelschen, die het gisteren niet tot zulke gloeiende reacties wisten te brengen, viel een zekere gereserveerdheid op te merken want in constructieve voorstellen hebben Franschen en Belgen MacDonald eigenlijk den loef afgestoken. Vandaag is het woord aan Dr. Strese- mann. ADVKRTENTIEPRUBi Uit Gouda «B amrtrekm (Bahoomda tot daa biM|taw)i 1—4 regab L80, elka regel meer OJ28r Van bulten Gouda doe baaecgkringi 1—4 regels LBfi, elke regel meer 0.3a Advertentiëa te hot SaterdagMEEMr BB bijslag op dco prij». IJefdadigheids-adTeitentlën de helft van dea pr()». INGEZONDEN MEDEDEEIJNGENi 1—4 tegeto /LOB, elke regel WMOT Og de voorpagina 50 booger. Gewone advprtentlën en Ingezonden mededMltngen bfl ooctnct tot neer gmÉMM*» den prfja Groote lettere en randen worden bèrekend naar plaataraimta. Advertentiën kunnen worden Ingezonden door tusochenkomat van eoliada boeldMEk delaren, Advertentiebureau en onze Agenten en moeten daags vóór de fiMdrigf aan bet Bureau rijn Ingekomen, teneinde van opname vanafcerd tn bQb 276

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 1