WASCHBEN2INE CLOWN LEERLING-SCHILDERESSEN, Jongste Bediende gevraagd. NUTSSPAARBANK NUTSSPAARBANK o o 4% J ik itiprM Uiig Gebr. DE JONG - Peperstraat 36 BAZAAR ZAAL's Banketbakkerij - larkt 32 Radio seisóen 1929-1930 GEBR. GRAVESTEIJN TERUG VAN VACANTIE? G. TH. STEENLAND 2e Meisje JONGENS Gevraagd H co O O S3 m 2 DAMES KAPSALON DORLAS' DIVIDEND-KOFFIE predikbeurten. ïggr T. GOEDEWAAGEN A ZONEN Nieuwe Abonné's KOMT U ZATERDAGAVOND Gemunte Spaarbank en Stort, en Ophaaldienst JAAP DE MOL, Kleermaker H ERFSTJASS EN SPAARBANK KUNSTAARDEWERKFABRIEK „REGINA" Gevraagd eenige JONGENS en MEISJES Dagdienstbode flink dagmeisje flink dagmeisje Buffetjuffrouw NET MEISJE Wivin di nii of vicaitii?? Drog. „Het Blauwe Kruis" Blnnendl|k's baai Maryland' cent p- Boif pond drogisterij »HET GROENE KRUIS" DAGMEISJE, nette slagersjongen Een flinke jongen of 3de Bediende. Ie lüas HANDORAAIER Naai. of Verstelwerk ongemenbileerdc kamers Te koop of te huur nette burgerwoning ONTEIGENINGSWET pathéfoon Renonifrinticli- Uniformeerde nieuwe catechisanten Vrijzinnig- Protestantsche Zondagschool Maatknippen en Naaien „De Goudsche Gaper" 0. G. van Vreumingen Chineesche Stemgember f 1.— per 5 ons. J. C. FIQKWEILER LANGE TIENDEWEG 45 DE ECHTE OVALINE D. BOUWER en eenige JONGENS, Zich aan te melden t ten kantore van de Kaashandel- Maatschappij „Gouda'', van Beverninghlaan. Cl C/3 H kj BEZOEKT DE voor de verdere restauratie van het Kerkgebouw van de Ev.-Luth. Gemeente vaploting van de 50 prijzen Entree alken dag lo eenta. Modern Dansonderwijs M. VAN TIJN, Dansleeraar GOUDA «OUWE 191. TEL. 451, GOUDA Kleiweg 81. neer we een nieuw stadhuis en een nieuw museum gaan bouwen zou het niet billijk zijn dat het thans levend geslacht dit alles betaalde, terwijl nog vele geslachten na dit er hun plezier van zullen hebben. Het gewone systeem is dan ook voor der gelijke nieuwe dingen het geld te letnen en jaarlijks daarvan een deeltje af te losBen. De gemeente koopt duk op huurkoop, maar evenalB dit systeem voor een particulier moeilijkheden kan opleveren, kan dit ook voor de overheid. Op den duur toch kan het gebeuren dat men zooveel zaken op dezen huurkoop heeft opgericht dat rente en aflos sing der schulden een groot deel van ons jaarlijksch inkomen opslokken. De laat wordt dan ondragelijk en het gevaar blijft bestaan dat bij een eventueele achteruitgang deze last niet meer te tor ten is. Onze gemeente heeft jaar-in jaar-uit nieu we lasten van het huurkoop-stelsel op zich genomen en onze schuld iB nu gestegen tot 187J millioen gulden, een bedrag om van te rillen. Aan rente en aflossing zitten wij voor een jaarlijksch bedrag van 15J millioen gul den. Aan rente zit in dit bedrag ruim acht millioen, aan afossing ruim zes millioen. Het totaal bedrag dat de gemeentelijke in komstenbelasting opbrengt is veertien mil- Uoen gulden, zoodat dit gansche bedrag plus nog 14 millioen gulden alleen noodig is om deze post te dekken Wanneer wij nu aan het eind onzer schuldenlast waren zou het nog te doen zijn, maar voor 1930 staat alweer een leening van tien millioen gulden op het- program, zoodat wij aan het eind van het volgend jaar nog een kleine vier millioen gul den meer schuld zullen hebben dan thans het geval is. We kunnen dit systeem niet toejuichen. Het totale bedrag onzer jaarlijksche uitga ven is nu gestegen tot 63 millioen gulden en het is stellig te veel dat een vierde deel daarvan wordt besteed aan rente en aflos sing. Hier moet een grens gesteld worden, waar boven niet uit gegaan mag worden want een onbeperkt voortgaan op dezen weg moet noodlottig zijn. In geen geval zal het bedrag dat er bij komt grooter mogen zijn dan het af te lossen bedrag. Voor 1930 staan het stadhuis, het museum en nog tal van andere plannen op bet reper toire m#r het lijkt ons dat men moet wachten tot onze schuldenlast aanzienlijk is verminderd. Men moet goed in het oog hou den dat ook een gemeentebestuur de tering naar de nering moet zetten. Dat kan het niet wanneer men vastzit aan zulke enorme bedragen voor rente en aflossing waarin geen verandering gebaecht kan worden hoe slecht de nering ook zou gaan. Geeft méér dan 10°/o. Zondag 8 September. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. H. Cra mer. St. Janskerk,' 10 u. v.m. Ds. W. Wesseldyk. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. De heer B. v. Zweden te Den Haag. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Ver. „Calvijn", Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. geen dienst. 5% u. n.m. Ds. Dekking te Bergambacht. Woensdag 11 Sept., 7% u. n.m. De heer van Leeuwen, g.o. te Schoonrewoerd. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en •5% u. n.m. Ds. R. Kok. Ctor. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.rn. Ds. J. B. G. Croes. Soc. „de Réunie", Groote Zaal, 10% u. v.m. Vrijz. Herv. Ds. Hugenholtz van Ammer- stol. Onderwerp: ,,Ons Geloof". BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10% u. n.m. Ds. v. d. Broek. BOSKOOP. Ned..Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. J. v. Amstel uit Putten. Geref. Evangelisatie, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. De heer W. C. de Jonge. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. Leenmans. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. A. Landstra. Geref. Kerk, 10% v.m. en 7% u. n.m. De heer W. J. van Enk van Kampen. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatie, 10% u. v.m. en 7% u'. n.m. De heer Breedveld, g.o. te Leerdam, Ned. Herv. KjÉrk, 10 u. v.m. Ds.Tkyjng van Benthuizen; 6% u. n.m. bs. Wesseldyk van Sluipwijk. Remonstr. Keri\ 10 u. v.m. Ds. W. N. Nooten. CKMKNGriV BERICHTEN. De moord opjhet Bezuidenhout in den Haag. Ds verdachte blüfrt pertinent ontken: hij weigert inlichtingen aan politie en ju stitie over alles wk^met het misdrijf kan verband houden. De man wordt echterI positief herkend door de huishoudster eil door de trambe ambten die hem uit het \uis hebben zien komen en die hem daarna\ hebben achter volgd en aangehouden. t J Er moet zijn komen vastAe staan, dat de verdachte oud-stationchef te Hoogeveen met de familierelatie van de vermoorde dame, een vermdjPnde vrouw, op de hoi was. D« Fransoh- Italiaansch» betrekkingen. Al verscheidene maanden lang doet men te Parijs al zyn best om aan de betrekkin gen tusschen Frankrijk en Italië een pret tiger karakter te geven. Zal men tot een vergelykkomen Op de Haagche confe- rentie^had het er een öogenblik den schijn van, of de beide nuties elkaar gevonden hadden. Zij vormden in onze residentie een gemeenschappelijk front, maar deze samen werking was misschien slechts van heel toe- valligen aard. Hoe dit ook zij de incidenten te Nice, waai* drie Italiaansche frontstrijders het slachtoffer werden van een bomaanslag, hebben er waarschijnlijk niet toe bijgedra gen de betrekkingen tusschen de beide buurstaten te veraangenamen. De fascistische pers heeft zich gretig op het gebeurde geworpen. De toon is wel niet zoo hatelijk en fel als bij verscheiden^ vroe gere gelegenheden van soortgelijken* aard. maar evenmin worden de beschouwingen gekenmerkt door een groote mate van wel willendheid en begrip van Frankrijks posi tie. In laatstgenoemd land heeft het noga) kwaad bloed gezet, dat ook ditmaal weer van Italiaansche zijde een poging wordt ge daan Frankrijk in moreelopzicht verant woordelijk te stellen voor de daad van een misdadiger, die zelfs Italiaansche staats burger is en wiens beweegredenen ongetwij feld verband houden met de staatkundige toestanden, die in zijn eigen vaderland heer- schen. Volgens den UOlstein-Nachrfchtendienst heeft men te Parijs den indruk, dat Italië de gelegenheid zou willen aangrijpen on. de Fransche regeering ertoe te brengen de talrijke tegenstanders van het fascisme, die zich op Fransch grondgebied bevinden en daar een toevlucht hebben gevonden, d'- grens over te zetten. Een nieuw initiatief van dezen aard zou echter evenzeer tot mislukkig zijn gedoemd als al de andere pp. gingen vroeger. Er mogen in de Fransche regeeringskringen en misschien zelfs onder de leden van 't kabinet zelf politici var ge zag zijn, die in het diepste van hun wezen misschien gaarne bereid zouden zijn de Italiaansche vriendschap te beta'en met de hoofden der naar Parijs gevluchte Italiaan sche democraten en socialisten, maar d* openbare meening zou niet gedongen, dat het politieke asylrecht op een derge'ijk.' wijze zou worden geschonden. Zij heeft er tiouwens al meermalen op scherpe wyz? verzet tegen aangeteekend, wanneer in de laatste jaren de Fransche politie een te wel- willende ""houding aannam tegen de macht hebbers te Rome. Bankiara en Assurantiebezorgers. Brandverzekering Transportverzekering Levensverzekering Het drama te Rucphen. De verdachte van het drama te Rucphen, waarbij, zooals bekend is, drie kinderen zijn verbrand, Heeren, werd Donderdagavond j.l. op vrije voeten gesteld, (joch dienzelfden avond op last van den officier van justitie wederom gearresteerd en te Breda opgeslo ten. De moeder van de drie kinderen is Dins dagmorgen naar Breda overgebracht. Haar aanhouding is eveneens verlengd, daar er zich nieuwe, tegen haar pleitende omstan digheden hebben voorgedaan. Zij, die zich met ingang van 1 Oct. voor ten minste 3 maanden op de Goudsche Courant abonneeren, ont vangen de tot dien datum verschij nende nummers gratis. STADSNIEUWS. GOUDA, 7 September 1929. De Luthersche Kerk. Er is een tijd geweest, dat de Luth. Kerk op de Gouwe prijkte met zeer fraaie ge brandschilderde ramen, vervaardigd door Willem Tomberg. Om tot nog toe onbekende redenen zyn deze glazen, die (zegt de kro niekschrijver) wel niet wedijveren konden met die van de St. Janskerk; maar er toch wel wezen mochten, verdwenen en vervan gen door gewone glasramen. Toen nu in het begin van dit jaar liet alarmeerend be richt kwam, dat deze ramen bouwvallig be ginnen te worden, besloot egn comité' van :den te trachten eeïiigszins te herstellen, wat geweest was en gelden bij een te brengen voor de aanschaffing van eenvoudige glas-in-lood-ramen. Een bazaar, waarvoor maanden lang gewerkt is (ge tuige o.a. het fraaie gróote poppenhuis) zal daartoe het hulpmiddel zijn. Wij hopen van ganscher harte, dat het comité in zijn voornemen slagen zal en de bazaar (zie de advertentie-pagina) zóóveel zal opleveren, dat het kerkgebouw ook van buiten een goede beurt kan krijgen. Spreekbeurt Vrijz. Hervormden. Morgen v.m. 10% uur zal in de Gods dienstoefening te houden vanwege de Ver- eeniging van Vrijz. Herv. In de groote zaal der Sociëteit de Réunie voorgaan Ds. ,T. B. Th. Hugenholtz van Ammerstol, met ihet onderwerp „Ons Genoof". De toegang is voor een ieder vry. De verkoop van alcoholhoudende dranken op de Sportterreinen. De heeren Bern. Scholten en K. Brouwer, resp. voorzitter en secretaris van het Drankweer-Comité te Gouda, hetwelk is samengesteld uit vertegenwoordigers der afdeelingen van de Nederlandsche Vereeni- ging tot Afschaffihg van 'Alcoholhoudende Dranken, de Nationale Christen Geheel onthouders Vereeniging, Het Kruisverbond afd. Sobrietas, de Jongelieden Christen Ge- heelonthouders-Vereeniging „De Schakel" en de Jongelieden Geheelonthouders Bond, hebben aan den Raad, dezer gemeente een adres gericht waarin zij hun groote Instem ming betuigen met het besluit om goede terreinen voor sportdoeleinden beschikbaar te stellen; dat niet onwaarschijnlijk verlof gevraagd •rden tot den verkoop van alcoholhou dende dranken op die terreinen; dat hierbij echter slechts winstbejag de drijfveer kan zijn en niet het belang van goede sport, omdat ervaring en wetenschap reeds lang aangetoond hebben, dat alcohol houdende dranken een schadelijken invloed hebben op de resultaten der verschillende takken van sport; dat bovendien de openbare orde en vei ligheid in gevaar gebracht kunnen worden door het scheppen van de gelegenheid, om op deze drukbezochte plaatsen alcoholhou dende dranken te verkoopen. Redenen, waarom, zij den Raad dringend verzoeken, te bepalen dat op de sportterrei nen geen alcoholhoudende dranken verkocht zullen mogen worden. Diploma voor geoefend zwemmer of zwemster. Woensdag j.l. werd in de stedelijke zwem inrichting de proef vooi geoefend zwemmen afgenomen. Aan de volgertde personen kon een di ploma worden toegekend, n.l. de dames: M. Jongeneel, C. Jongeneel, J. Roza, Mc. Duim- Hoogenboom, N. A. v 't Hoen, W. Bellaart, A. J. Both, C. H. Boswinkel, M. Zwankhui- zen, Spaas-Jaspers, H. G. Sips, W. Franken, J. C. Brtüters-Jaspers, H. Eksteen, M. v. d. Weyden, A. S. de Kok, C. P. Hagedorn- Beijderweilen, L. Hilgers, T. Engelhart, D. J. v. Rosjjum, C. J. v. Rossum, M. de Jong, M. de Jong, J. de Jong, M. Termaten, M. van Vliet, 1. van Zutphen, N. Bellaart, A. de Jong, F. Schuttelaar, M. van Vliet, F. Bouters, N. van Eijk, A. Aberson, M. v. d. Kroef, L. Becking, C. Hulleman, N. Futse laar, G. Zanen, Yke den Uyl, M. lioelofs, F. Meulman, J. Duchateau, J. van Straa- ten, H. Hupkes, J. Gravesteyn, N. Both, M. Klomp, M. Futselaar, M. den Uyl, C. Slin ger, C. den Haag, A. Verbiest, H. Lok, H. van Endenburg, W. Six, M. Kieliger, en de heeren: G. van Dijk, J. Vroom, M. Bak ker, H. den Adel, G. de Jong, J. de Jong, E. Schouten, van Buuren, P. Hulleman, J. C. de Gruil, C. van Wingerden, W. van Wingerden, A. Schot, J. van Buren, H. van Norden, A. v. d. Kroef) S. Weurman, R. den Hertog, C. Eegdeman, P. Nobel, J. Korten- oever, C. Kruysheer, H. Lapidoth, E. van Hoorn, J. Slop, C. Tiyigt, B. v. d. Sprong, G. v. d. Sprong, N. v.' d. Sprong, W. Stra- ver, D. Mulder, A. de Jong, H. J. Korf, G. Straver, J. Fortuin, B. Meijer, P. F. van Loon, A. J. Verbeek, L. Hofstede, F. Krui- mink, K. Kruimink, A- de Weger, J. v. d. Brug, H. Houtman, H. F. Lafeber, J. Heems kerk, J. Sanders en A. van Dantzig. In totaal waren er 59 dames en 48 heeren. Onder hen, die het/diploma verwierven zijn verschillende jongens en meisjes van 8, 9 en 10 jaar. De eischen die gesteld worden zijn 20 Meter gekleed zwemmen, 40 „M. borst- en 40 M. rugzwemmen. Vooral onder de dames, waaronder er zijn die pas op lateren leeftijd leerden zwem men, werden uitstekende zwemsters opge merkt. Tuinarbeid na schooltijd. Op initiatief van den Wethouder van On derwijs, den heer W. Sanders, is te dezer stede, met medewerking van alie gezindten, opgericht een vereeniging welke zich tot doel stelt, kinderen uit het 5e, 6e en leer- jaar der Openbare en Bijzondere lagere scholen, na schooltijd met tuinarbeid bezig te houden. Binnen zeer korten tijd zullen in de plaat selijke bladen omtrent doel en werkwijze uitvoeriger mededeelingen verschijnen. Wie reeds thans zijn sympathie met het streven der jonge vereeniging wil kenbaar maken, wordt verzocht zich als lid op te geven by een der onderstaande bestuurs leden. Een kaartje in de bus met naam en adres is voldoende. Lidmaatschap 1.per jaar. J. Bijkerk, Du Toitstraat 7, Voorzitter; D. Dullemond, Krugerlaan 165, Secretaris; P. Rozendaal, Pr. Hendrikstraat 103, Pen ningmeeéter; C. J. de Ruwe, Turfmarkt 69; Mej. P. A. Snoep, Krugerlaan 89; P. van Eijk, Nieuwe Markt 26; J. G. van Asten, Zwarteweg 672 G; H. Teunissen, De Ua Reylaan 21; H. Roobeek, Johan de Haan straat 1. tusschen 61/2 en uur OOK een spaarboekje halen? VELEN gingen U reeds voor. 3,6 dagrente 3,6 dagiente 3,6 HOOGSTRAAT 4 - T E L E F.O O NJ 860 IN VERSCHILLENDE KLEUREN f. 58.- Scheepvaart door de IJaaelhavenalula. Gedurende de maand Augustus kwamen door de IJsselhavensluis 708 schepen met een inhoud van 36608 M3. Verder 3 vlotten hout, uitmakende 8 koppels of 27 lagen hout. Avondzwemwedstrijd Donderdag a.s. De electrische verlichting van de Stede lijke Bad- en Zweminrichting aan de Hout mansgracht zal in het begin „der volgende k gereed komen en het bestuur der Goudsche Zwemclub heeft deze gelegenheid aangegrepen om door het houden van avond zwemwedstrijden het nut hiervan te de- monsteeren. In samenwerking met de Commissie van Toezicht worden Volks-zwemwedstrijden ge houden, gevolgd door enkele nummers voor G. Z. C.-leden, een demonstratie schoon- springen, terwijl als extranummer een ge- costumeerd blaasgevecht zal plaats hebben. Tot' slot spelen G. Z. C. Ill en W. Z. C. I (Woerden) een polowedstrijd. De wedstrijden worden gehouden op* Doirf- derdag 12 September a.s. en vangen half acht aan. Een geval van typhus. Ten Stadhuize werd in de afgeioopen week aangifte gedaan van een geval van typhus, dat echter reeds in de laatste week van Augustus was geconstateerd. m Een propaganda-avond van de Y.»C. J. B. De V. C. J. B. houdt een propaganda- avond in de Sociëteit „de Reünie" op 19 Sept. a.s., des avonds te 8% uur. Als spreker zal optreden Ds. C. B. Bur ger, alg. secr. te Bilthoven. Thalia-Theater. Twee éclatante hoofdnummers. Na openingsmarsch en journaal volgt een hoogst interessante operettefilm getiteld „Liefde onder vriespunt". We zien in deze rolprent Maria Pandler als een schalksche echtgenoote, die het huwelijksleven van den luchthartigsten kant bekijkt. Haar man dreigt grijze haren te krijgen van jaloezie Edoch, een listiglijk verzonnen plan van schoonpapa, waarbij de huisvriend als pi-oef konijn dient, brengt als' slot twee in-, nig-gelukkige menschenkinderen. Een bij zonder humoristisch liefdesverhaal. „Pantserkruiser Emden" of de Vliegende Hollander van den Indischen Oceaan, is een filmwerk, dat zonder twijfel volle zalen trekken zal. Beroemd uit den wereldoorlog, -siruH aSiyeHPI^H do tochten. Het leven aan boord, het torpedee- der verschillende schepen, groote daden van heldenmoed. En tenslotte haar onder-, g in den strijd met den grootere en sterkere Engelsche oorlogsbodem „Sidney". ten filmwerk tot stand gekomen met de daadwerkelijke medewerking van de „Em den", officieren en manschappen in dezelf de functies. Iets geheel nieuws voor Gouda, iets bui tengewoons, iets aparts. -Muzikale illustra tie hiermede geheel in dezelfde lijn. Aan beveling overbodig. Modern dansonderwijs. De heer M. van,Tyn, de bekende Goud sche dansleeraar bericht dat hy Maandag Dinsdag a.s. van 8% tot 10 uur des avonds in Soc. de Réunie inschrijving zal houden voor eerstbeginnenden en meerge vorderde leerlingen en tot het samenstellen van besloten clubs. Voojl meerdere bijzonderheden verwijzen wij naar de betreffende advertentie. Schouwbui g bioscoop. Buster Keaton, de bekende filmacteur van de United Artist speelt deze week de hoofdrol in het komische l.Mjs-pel „De schout oij rucht" i t Het bij programma bevat m de eerste plaats de voor Gouda belangwekkende op- namens van de optocht van Koninginnedag j.l. waarop men tal van goede bekenden ont moet uit onze pijpen stad. Ons dunkt, dat menigeen van de gelegenheid fcebruik zal willen maken om familieleden en goede vrienden op het witte doek te zien, voorbij trekken. Andere mooie opnamen uit het Journaal zijn die, waarop men Scheveningen in vo gelvlucht krijgt te zijn. foto's genomen van uit K.L.M.-vliegtuigen. Verder een mooie film met natuuropnamen van den laatsten allervinnigsten winter, kijkjes in Dditsch- land en langs den romantischen Rijn. Een voortreffelijk programma! Burgerlijke Stgnd. GEBOREN: 1 Sept.: Maria Gerarda The- reaia, d. v. A. Blonk en E. Borst, Boelekade 141. 2 Sept.: Klazina Johanna, cl. v. K. van Wijk en J. van der Vaart, Martenssin- gel 10. Wilhelmina Adriana, d. v. H. M. Barendse en E. Planden, v. Strycnstraat 44. Maarten, z. v. W. M. Broere en W. Mo lenaar, N. Haven 126. Pieter Johannes Bertus, z. v. P. J. B. van Hensen van Unin- gen en C. C. S. Welling, Turfsingel 19. 3 Sept.: Huibert Jacobus, z. v. H. P. Kore- vaar en J. J. Lammers, Cronjéstraat 5. Adriana Johanna, d. v. J. Hageman en W. C. Steenwinkel, F. W. Reitzstraat 46. Wennelina Johanna, d. v. H. J. Bulder en D. J. Veldkamp, Fluw. Singel 88. Ju. ditje, d. v. L. van Bovene en G. Grootveld IJssellaan 49. 4 Sept. Comclis Petrus' Joseph, z. v. J. C. van Vliet en G. van Re den, Keizerstraat. - 5 Sept.: Maria Jacobs, d. v. P. M. van Schenderen en S. P. Stroeve' Marterfssingel 107b. Jan, z. v. T. J. Lugt- hart en C. J. Vonk, Raam 212. GETROUWD: 4 Sept.: Th. van der Kas en- M. van Dam. J. Broer en A. van Unen. J. van der Speld en S. tempers. G. D. van den Berg en M. J. Meijer. W. P. van Hoorn en J. Brenkman. M. W. de Gruil en E. van Dam. ONDERTROUWD: 5 Sept.: J. van den Berg en M. J. van der Winden. G. J. Goossens en F. Plomp. J. Fokker en n! A. H. van Veen. A. de Jong en M. a! Danens. N. van Eijk en J. J. Verburg. -J M. de Bruyn en J. E. 'leeuwen. OVERLEDEN: 3 Sept.: Maria Herstel, geh. met C. van Heyningen, 69 j. 6 Sept. Marrigje van Ee, wed. D. de Rotte, 79 j. aeend* 15 Sept. Feestelijke herdenking van het 300- jarig bestaan van de Remonstrantsche kerk. Apothekersdienst. De apotheek van de firma Weyer, Gouwe 135, zal tot en met 13 September, benevens den daarop volgenden nacht geopend zyn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Medische dienst. Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en met Zondagavond 12 uur kan men zich voor medische hulp wenden tot de doctoren B. G. J. Evers, Oosthaven 11 en A. C. A. Hoff man, Bleekerssingel 55. I !T k)EN OMTREK. HAASTRECHT. 1 Verbetering Zuider-IJsscldijk. De werkzaamheden tot het aanbrengen van een nieuw wegdek op den ZulJer-IJsSel- dyk liggen thans reeds sedert een^paar we ken stil. Als reden hiervoor vernamen wy dat er niet voldoende materiaal aanwezig is om door te werken. Aanrijding. f Donderdagmorgen omstreeks half negen had in Beneden-Haastrecht -even buiten het dorp een aanrijding tusschen een paar auto's plaats, doordat een der bestuurders in groote vaart twee elkaar voorby-rydende auto's nog wilde passeeren. De beide aan: rijdende auto's werden beschadigd; persoon.', lijke ongelukken hadden niet plaats. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. VAN DE HANDELS EN LANDBOU -VBANK IN( RENTE JELEGD OP: 1 Jan. 1927 f 1.973.859.— 1 1928 f 2.175.41Ï.— 1 1929 f 2.314.114 ■- VOETBAL. N. V. B. Deventer: Keurwedstrijden proefelftallen. RotterdamSparta—Excelsior. Gouda: Goudei—- B.M.T. G. V. B. lste klasse, i Alphia 2—Gouda 3. Haastrecht 1—Olympia 3. O.N.A. 3— Goudepak 1. 2e klasse. G.S.V. 3— Moordrecht 2. Goudft 4—O.N.A. 4. Zevenhuizen XSohoonh#*veX 2. 3e klas/e A. Lekkerkerk 3Bodegraven 3. Gouda 6Alphia 4, 12 uur. O.N.A. 5—G.S.V. 4, 12 uur, 3e klasse B. Góhderak 2—Schoonhoven 3. 3e Singelloop-estafette otn den A.L.R.O.-wiBselbeker. Strijd tusschen 10 plot'**"- De start het startschot zal ditmaal trt- geus afwezigheid van den burgemeester nie door hem worden gelost vindt precies a zes op den Kattensingel nabij de Kleiweg* brug plaats.' De rodte gaat via de Hooge Gob we, Weet Haven over de brug tegenover de Minderbroedersteeg naar den Goejanver* welledijk. Hier wordt, de kortste weg onmiddellijk linksom -— naar den Fluweei singel genomen en vervolgens yoortgw^ naar den Bleekerssingel, waar de fiw»» 30 IN VERSCHILLENDE AFDEELINGEN. Aanmelding OOSTHAVEN 37 ongeveer tegenover de kleine Vest bevindt De deelnemers komen tijdig op het Vee- marktterrein bijeen om per auto, behalve de start en het laatste wissel- punt, die te voet gaan - naar de diverse wisselpunten. gebracht en na de aflossing weer terug naar honk gebracht te worden. De Goudsche firma's van den Berg, Schra- vq, H. Jaspers, gebr. de Jong en Th. JasperB zegden weer met haar vervoermiddelen haar gewaardeerde medewerking toe. Gemeentewerken zorgt voor een afdoende afzetting bij begin- en eindpunt, terwijl de politie de baan voor de loopers geheel vrij zal houden. Ais de estafettelbop aangevangen is zal een motorrijder vóór rijden om de wisselpunten - waar ook de jury zich opgesteld heeft - - tijdig van de naderende loopers op de hoogte te stellen. De afd. Gouda van de E.H.B.O. zal, waar noodig, direct hulp verleenen. Van de uitgave van een estafettecourant is wegens den korten tijd van voorbereiding dit jaar afgezien. Hieronder volgt de volgorde der deelns mende ploegen, zooals de» loting heeft aan- 1. G.S.V., 2. Vires et Celeritas III, 3. Vi res et Celeritas I, 4. Olympia, 5. Vires et Celeritas II. 6. D.O.N.K., 7. T.H.O.R. I, 8. Vires et Celeritas IV, 9. T.H.O.R. H, 10. Ex celsior. De prijsuitreiking heeft onmiddelijk na afloop plaatB. De eerste elftallen der Goudsche voetbal vereniging zijn voor de a.s. competitie van den N.V.B. als volgt samengesteld: Gouda: C. Spee, M. Woerlees, C. de Jong, J. v. d. Laan, D.^ Groenewoud, I\ C. Schou ten, I'. de Vos, D. Walthie, I. IJsselstijn. H. Spee, A. van Maaren. G. S. V.: J. den Rjiet, C. Slaman, J. Ernst. J. den Edel, H. Antonissen, A. Wemmen, J. Spee, T. Tolboom, J. Revet, B. de Grauw, 0. Jansen. Olympia: A. Kwinkelenberg„ C. de Jong, W. Oskam, G. Maarschalkerweerd, A. Piers- ma. J. Bisschop. H. Krom, G. Vlot, N. Bree- dijk, E. Krom, L. Iforneman. O.N.A.: H. Roodbol, P. Verzijden, W. Kersbergen, J. Kersbergen,, J. Bezem, C. Post, L. Sterk, C. v. d. Speld,'J. J. v. ,d. Speld, J. Luitjes, W. de Hoop. ADVERTENTIEN. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons lief Dochtertje en Zu3je TINIE oud ruim vyf weken. C. NOORDEGRAAF. J. NOORDEGRAAF— ZANDVOORT. GOUDA 6 Sept. 1929. Wydstraat 22. 15 Mevrouw VOS, Van Bergen IJzen- doornpark 10, VRAAGT een net aankomend Mevr. PATEER-BOUTERS, Oost haven 53, VRAAGT tegen October een Wegens huwelijk der tegenwoor dige GEVRAAGD een tegen hoog loon, niet beneden de 18 j. Adres: DE WILDE, Kattensin gel 86. Wegens huwelijk GEVRAAGD voor heele of halve dagen, in klein Bezin (2 pers.). Zondags vry. Adres: „DE KLEINE WINST", Korte Tiendeweg 22. 8 GEVRAAGD een voor buffet, vakkennis geen ver- eischte, loon 30.-»- p. maand, intern. AanmeldenWachtkamer 2de Klas, Station. J0 Nu uw platen of films ontwikkelen en afdrukken om uw aangename 'reisherinne- "igen te vereeuwigen. Koopt daarvoor uw POTOBENOODIGDHEDEN in 10 burg. MARTENSSINGEL 109 - TEL. 739. Fi-obaart mm Prima kwaliteit Rooktabak Aanbevelend. KLEIWEG 87 4 25 cent per lecon leta fijns voor de warme .dagen, in Melweg 91 Tel. 317 Oouda GEVRAAGD: voor den geheelen dag. Zondags vrij. Leeftijd 15 jaar. Adres: P. FIJN, Wijdstraat 21. GEVRAAGDeen nette 15 k 16 jaar, uit Gouda of omstreken bij G. J. BAKSTEEN, Pr. Hendrik- straat 141, Gouda. 8 De fa. P. DE GRUYTER ZOON vraagt leeftijd 16 jaar, voor het bezorgen van boodschappen uit de auto. Persoonlijke aanmelding a.s. Dins dagavond va 671/2 in onzem winkel, MARKT, Gouda. Banketbakkerij VAN BEEKUM, Oosthaven 6, Gouda, vraagt een ZOEKT WERK in Kunstaardewerk fabriek.- Brieven H. van der Voet, Kalwijk a d. Zee 2719 6 AAN huis gevraagd. Adres: BLEEKERSSINGEL 11. DAME VRAAGT zonder pension: Brieven met opgave van prijs onder letter B aan F. BIJLSMA's Boek handel, Tiendeweg. 10 Te koop of te huur GEVRAAGD omtrek Fluweelensingel of Martens- singel. Brieven onder No. 2726, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 I De BURGEMEESTER der Gemeente J GOUDA ma&kt bekend, dat ter voldoening a»n artikel 7 der Onteigeningswet de stuk ken bedoeld in artikel 6 dier wet, betreffen de de uitbreiding van het veemarkt-terrein in Gouda, ter secretarie der gemeente, af- deeling Aigemeene en Sociale Zaken, ter inzage van een ieder zullen worden gelegd van 10 tot en met 30 SEPTEMER 1929. Belanghebbenden kunnen gedurende dien termyn, alsmede acht dagen na verloop daarvan bezwaren tegen de voorgenomen onteigening en het plan van het werk schrif telijk inbrengen b(j den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw. Zij, die dit by hun bezwaarschrift verlangen, zullen in de gelegenheid worden gesteld hunne be zwaren mondeling toe te lichten. De bezwaarschriften zijn vrij v»n zegel recht. GOUDA, den 5 September 1929. De Burgemeester voornoemd, i 32 GAARLANDT. Afsluiting Benedenbergschen Huisweg BURGEMEESTER en WETHOUDERS van BERGAMBACHT brengen ter open bare kennis dat bovengenoemde weg vim 9 SEPTEMBER tot en met 5 OCTOBER a.s. voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn AFGESLOTEN „*J Bergambacht, 5 September 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. A. UILKENS. De Secretaris, W. SCHIPPERS. TE KOOP: een met 50 nummers 25.-en tevens een dramofoon met 50 nummers 17.60. L. M. MOERINGS, Pr. Hendrik straat 32, Gouda. 8 GEMEENTE IS INSCHRIJVING van (niet jonger dan 12 jaar) op Maandag 9 September a.s. van 12 tot 2 uur in de Consistorie (Ingang Raam 83) Ds. H. CRAMER, Pred. TE GOUDA. 27 De Zondag-sschooldiensten zullen hei-vat worden op: 8 September 12 uur, in de Uijz. Neu trale School, Groenweg:, voor de kin deren van 6—9 !jjaar (West-Hill- af deeling.) 22 September 12 uur, in de Remon- strantsche kerk, voor de kinderen van 912 jaar. NIEUWE LEERLINGEN kunnen worden aangegeven op de bovenge noemde uren, zoowel aan de Neiitr. School als aan de Kerk en tevens op Maandag 9 Sept. a.s. van 122 uur in de Consistoriekamer der Remon- strantsche Kerk (Raam 83). HET BESTUUR. GRONDIG ONDERRICHT in h(jt van onder- en bovenkleeding. Club- en Privaatlessen. Middag- en avondlessen. AdreS: DE LA REYLAAN 19. DROGISTERIJ Markt 6,- Tel. 762 geïmporteerde Amerikaansche Sigaret GENRE CAMEL 20 30 cent. Vertegenwoordiger voor Gouda e.o. WIJDSTRAAT 20 GOUDA TELEFOON 198. Prima NT LEES DIT Diap Zwart Blijft ailmman Alleen verkrijgbaar a 10 cent per doos bij Magazijn „Da Drlaklaur" Wederverkoopers FLINK Rabat. PLATEELBAKKERIJ „ZENITH" VRAAGT leeftijd 14-18 jaar. Zich aan le melden: PRINS HENDRIKSTRAAT 101 V0OP Magazijn an BakkarIJwark fH w K Ean stuiver mlndar varteran Dan man door arbeid daag'lljka wint, Doet kopergeld In goud verkeeren. i—i Het aangewezen adres voor KNIPPEN, WASSCHEN EN ONDULEEREN Vakkundige bediening. Beleefd aanbevelend, MELKERT RAAM 169 GOUI)A in de „REÜNIE" op Dinsdag 10 September, 'g avonds 8 uur Woensdag 11 Sept. van 3-6 u. (KINDERBIOSCOOP) en avonds 7 uur- Donderdag 12 September 7 u. (Verloting van het groote Poppenhuis). Fraaie Handwerkerken, Kunstvoorwerpen, Plateel, Koek, Biscuit, Chocolade, enz. enz. bericht, dat hij Maandag 9 September en Dinsdag 10 September a.s. van half nelgen tot 10 uur n.m. in de Sociëteit „De Réunie" Oost Haven inschruving zal houden voor Eerstbeginnenden en Meergevorderde leerlingen en het samenstellen van Wsloten clubs, ook voor gehuwden en kinderen. Tevens dagdüks gelegenheid tot inschrijven en het nemen van PRIVAATLESSEN aan zijn adres: GROENEWEG 43. BIJ VERJAARDAG, HUWELIJK OF ANDER HUISELIJK FEEST, bestelle men Oabak- Q*bak|«a Koakjas Bruldaulkars anz, bl| 20 Prima adres. Billijke prijzen. Specialiteit v. d. Echte Goudsche Siroopwafelen en Sprits. Nieuwe typen Radiolampen openden nieuwe mogelijkheden. In onze toestellen komen de gunstige eigenschappen der nieuwste lampen volkomen tot hun recht. Wij fabriceeren en leveren uit voorraad 4-LAMPS TOESTELLEN voor gebruik met accu. 4-LAMPS TOESTELLEN zonder accu( voeding met gelijkge richte wisselstroom. 4-LAMPS TOESTELLEN voor algeheele wisselstroomvoeding absoluut bromvrijj. UITERST SELECTIEF - UITMUNTENDE WEERGAVE, BILLIJKE PRIJZEN. Vergeet niet even 402 op te bellen of een boodschap te zenden naar onze winkel. Wij zorgen dat ons Heerll|k Melk en Bpuln Brood ook fijne Luxe Brood jes op tijd aan huis worden bezorgd.

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 2