ra An 'NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN 68« Jaargang Maandag 8 September 1929 Wo. 17169 MEUWERKERK. OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWUK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, en» Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen FEUILLETON. 1 DE WENTELTRAP. "i'ii B ft 1 ft ■r a ft B ft I ft ft ft ft I ft ft 7 j nj BERGAMBACHT, HERSENWOEDE, BODEGRAVEN. BOSKOOP, GOUDBRAK. HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAEELLE, j ri.<Jf AlTJLDZW. KJ» A 9 MJJLU1VJULM1U.1 TT UV/JL/A^VTAVA. Xd’! jDVJOAAAJVJK} UVvl/lXlUlXlf AAX3LCA» A A*A>4 VU A JM.VV*w 27/30, 34, 36/38, 31/34, 37/40, 42, 20 29, 30 37, verdronken aan Piet Schouten, Op 38 HOOFDSTUK XXII. HOOFDSTUK XXIII. „De stallen staan in brand!” (Wordt vervolgd.) voet ing werd gedaan in ‘lymouth onder het ;n qurator, nar. A. der moeite stukjes sieraden, die op de o verborgen waren, rapporten dienen. ’71 te groot die nog deern 9. 5, 6 49. 49 19. jleein 10. 38, 23 34, 47— Uit het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART (Nadruk verboden). J n hun werk in den hazelaarstak. Doelt 'ten, vindt goud en aehulp van een ge- dok. ker” zijn schoenen is hij niet in staat snoemde dingen te zoo men wil, het hter; in staat om aar metaal verbor- bronnen te vinden SIEK Jamclub „Gouda -, 4, lokaal der club met hem genomen 1 patroon, bij wien •feur* verschillende mi horloge, ringen, eren lepels te ver- üge 6 voet diep la- ■en wist de chauf- ide plaatsen aan te pen waren wegge- angen van: Aspirant, Jupijn, Meer, v. d. Sanden DUITSCHLAND. De zetel der Rynland-Commissie. Wordt naar Wiesbaden overgebracht. Het „Berliner Tageblatt” meldt uit Wies baden, dat van betrouwbare zijde bevestigd wordt, dat de Rynland-Commissie besloten heeft haar zetel naar Wiesbaden te ver plaatsen. De sterkte van het personeel wordt op ongeveer vijftig personen geschat. Bovendien wordt een Fransch wachtcom- ma'ndo naar Wiesbaden overgeplaatst. De gearresteerde bankiers. Eén hunner onschuldig. falter von Sack, de Donderdag gearres teerde bankier, is gisteren weer in vrijheid 'gesteld, nadat was gebleken, dat hij sedert April '28 niet meer deel uitmaakt van de firma, die zijn naam droeg. De onregelma tigheden, waaraan zijn zoon zich zou heb ben schuldig gemaakt, werden pas later ge pleegd. De jonge van Back heeft ongeveer 100.000 Mark verduisterd. Hij blijft in hech tenis. ITALIË. Huis ingestort te Napels. 6 dooden, 20 gewonden, verschillen, de vermisten. Het reddingswerk. Gisteren is te Napels een huis ingestort, tengevolge waarvan zes personen werden ge dood en 20 min of meer ernstig gewond. Het ongeluk geschiedde met een twee ver diepingen hoog huis in een der dichtst be volkte wijken van Napels. Omdat het huis als bouwvallig bekend stond, was de tweede verdieping gelukkig onbewoond. Ondanks de herhaalde klachten der bewo ners, het de eigenaar zich aan den toestand van het perceel weinig gelegen liggen Gisterenavond bezweken de oude muren eh het dak kwam naar beneden, waardoor ook de zoldering en eerste verdieping instort te. In het gebouw waren ook werkplaatsen gevestigd. Alle aanwezige arbeiders en ar beidsters werden onder de puinhoopen be dolven. Militairen en brandweer begonnen onmid dellijk het reddingswerk. Eerst tegen 11 Uur 's avonds werd onder het licht der schijn werpers het eerste lijk van onder de puih- hoopen te voorschijn gehaaid. Van de gewonden verkeeren eenigen in levensgevaar, terwijl bovendien nog eenige menselien worden vermist. DENEMARKEN. Het stoomschip „Dan" verloren. Vermoedelijk 20 man omgekomen. Het Deensche stoomschip „Dan”, dat in de Dantziger Bocht gisteren in nood geraak- Tegen negen uur dien avond kwam Liddy de woonkamer binnen en deelde mee dat een van de dienstboden twee mannen om den hoek vah den stal had zien verdwijnen. Dat kunnen Warner en Alex toah wel geweest'zijn? zei Gertrude geprikkeld. Warner is in de keuken, juffrouw, zei Liddy snibbig en vol waardigheid wandelde ze de kamér uit. Toen ze weg was. dacht ik over haar me- dedeelingen na en ik werd hoe langer hoe ongeruster. Halsey was in zijn eentje aan het (biljarten en ik riep hem eem 14. 5, 8, 10, 11/15, Toqn Alex het hoorde was hij buiten zich zelf van ergernis en toch meende ik in zijn wo^de iéts van voldoening te bespeuren. Nu, achtehif beschouwd, is mij dit, evenals zooveel dingen, dien mij toen duister waren, duidelijk. Tot laat in den avond werkten Halsey en Alex in den waschkoker en ze kregen de ladder die als vastgemetseld stond, er ein delijk uit. De opeenvolgende dramatische gebeurtenis sen maakten mij hoe langer hoe zenuwach tiger. Liddy had haar vertoon van moed la ten varen en sliep in mijn kleedkamer op den divan met een gebedenboek en een mes uit de keuken onder haar hoofdkussen. Een ladder die niet op haar plaats stond. Aan het eten stelde Jamieson voor dat er een paar dagen iemand in zijn plaats zou komen, maar Halsey was overtuigd dat er niets bijzonders meer zou gebeuren en dat hij en Alex voldoende bescherming vorm den. De detective ging vroeg in den avond naar de stad terug en tegen negen uur was Halsey diep in slaap hij had een groot deel van den dag golf gespeeld op de groote .leeren canapé in de woonkamer. Ik zat te breien en toen Gertrude opstond en naar buiten ging, deed ik alsof ik er niets van merkte. Toen ik dacht dat zij wel ver genoeg zou zijn, ging ik haar voorzichtig Achterna. Het was niet mijn plan om voor luistervink te spelen, maar ik wilde zeker zijn of het Jack Bailey was die zij ging ont moeten. Ik liep langzaam het grasveld over, de haag voorbij tot bij de portierswoning en kwam zoo op den grooten weg. Een honderd naar links liep het pad door de vallei 1; in de loterij, gulden per lot. 1 Polen is er maar ijjn veel te weinig genover elke drie echts één, schrijft e vrouwen dus een man te komen!” mannen ongehuwd van dit alles statistieken is, jn steeds kleiner iskundigen hebben jjke vraagstuk be is er een inwoner dalbert Golka-Gol- schitterend denk- an Qolumbus! Hij jel voorstel tot het indsche zaken te moest een nieuw leven roepen waar aren man bestaat, irijswinster in het ongehuwde vrou- iterjj kunnen deel- eten dap ook erg kt, zoodat ook de ren wagen. Voor »ry moeten dertig idel worden v®T- lot zou twee gul- •ertigduizend maal igduizend pop. De krijgt behalve een bedrag aan geld, zeggen een bruid* ;uwe paar behoeft moeilijkheden loeg om een f. houden. ski is zelf nog °n' 1 zelf ter beschik- bij zulk een loterij n stelt nu een on- ;ronden van dezen veten, of hij mis- dit vreemde om zelf een rijke kunnen slaan. Da bijeenkomsten van de Commissie van Herstel. De Vereenipde Staten van Europa. Briand wil een onderzoek naar de mogelijkheid. Naar de Matin uit Genève meldt, zullen de te 's Gravenhage ingestelde commissies op 15 September hare werkzaamheden aan vangen. De commissie voor de Internationale bank zal haar le zitting teBrussel houden en dan een beslissing nemen over de plaats waar de besprekingen zullen worden voort gezet. De drie sub-commissies die tot taak hebben de regelen voor het nieuwe regime vast te stellen, zullen te Berlijn bijeenko men. De andere commissies o.a. die voor de leveranties in Natura. zullen te Parijs bij eenkomen. Men verwacht dat de tarijke deskundigen na ongeveer een maand hunne bij de Regeeringen kunnen in- ABONNEMENTSPRIJSi per kwartaal 2.25, per week 17 cent, met Zondagblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal 8.15, met Zondagsblad 8 80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, b‘j onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend van 96 uur. Administratie Telef. Interc. 82: Redactie Telef. 88. Postrekening 48400. zich geplaatst zouden kunnen zien, de baas te worden. Dezen band te scheppen, ziedaar iets, waartoe Briand wilde medewerken. Hij achtte het echter vanzelfsprekend, dat dit samengaan in de eerste plaats tot uiting moet komen op economisch gebied, omdat op dit terrein het samengaan het noodzakelijkst is. Het stond bij Briand ech te* niet alleen vast, dat te dezer zake veel bereikt zou kunnen Worden, maar evenzeer was hij overtuigd, dat ook de politiek en sociaal gebied een dergelijke gemeenschap pelijke band, waardoor de soevereiniteit der afzonderlijke naties niet in ’t gedrang zou behoeven te rakes, zeer weldadig zou kun nen werken. Tenslotte stelde Briand aan ztfn collega’s die te Genêve aanwezig waren als vertegen woordigers van Europeesche staten, voor tijdens den duur der Volkenbondsvergade ring de zaak te onderzoeken, opdat nader hand de mogelijkheden, wat de verwerkelij king der plannen betreft, zouden kunnen worden behandeld. Zelfs hebben wij reeds een beficht ge bracht, dat de Fransche minister-president de leiders der Europeesche Volkenbonds- delegaties heeft verzocht bijeen te komen, opdat de vorming van een Europeeschen Statenbond een punt van discussie uit kan maken. Natuurlijk zal vooreerst slechts vóórbereidend werk kunnen worden ver richt, maar wellicht kunnen reeds het vol gende jaar te Genève practische voorstel len worden ingediend. Spottend is Briand reeds de Wandelende Jood, op zoek naar ’t Pan-Europa, genoemd, maar deze idei- neering van zijn streven zal hem er niet van weerhouden te pogen zijn practisch ide alisme te verwezelijken. BÜITÈNLANDSCH NIEUWS. eem 13. I, 6, 8/10, 12, 14, naar de golfclub en niet ver daar vandaan lag de brug over het riviertje van Casanova. Juist toen ik het pad wilde inslaan, hoor de ik voetstappen acht» me aankomen en ik verborg me in de struiken. Het was Gertru de 'die kalm naar huis terugwandelde. Ik was stom verbaasd, maar bleef in mijn schuilplaats tot zij volgens mijn schatting de villa weer bereikt moest hebben. De re den waarom het afspraakje niet doorgegaan was, was duidelijk genoeg. Toen ik langs de brdg liep stond daar Alex, de tuinman, kalm een pijp te rooken. Die was ook eens op on derzoek uitgegaan. Ik had Liddy voor haar onvoorzichtigheid kunnen worgen. Evenals Alex voor zijn brutaliteit. Wij hadden als gewoonte aangenomen om 's avonds vensters en deuren extra te gren delen. Maar, zooals Jamieson had voorge steld. lieten wij den oostelijken ingang zoo als die was, alleen gesloten met een yale- sleutel. Zoo had een insluiper mits hij een sleutel had alleen kans om door dien in gang binnen te komen. Om beurten hielden de mannen de wacht beneden aan de wen teltrap. Nu de detective afwezig was spraken Hal sey en Alex af dat Halsey van tien tot twee zou waken en Alex van twee tot zes. Zij wa ren allebei gewapend en als extra voorzorgs maatregel, sliep degeen die niet op wacht was in den kamer bovenaan de trap. Dien Woensdagnacht merkten de wakers, noch iemand van de huisgenooten iets bij zonders. Arnold Armstrong en zijn vader rustten naast elkaar op het kerkhof in Casanova en ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en ometretam (beboerende tot den beKorgfcring)i 1—5 regels 130, elke regel meer 035. Ven buiten Gouda en den bexorgkringi 15 regels f 1.55, elke regel meer 030. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 bijslag op den prijs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGENi 1—4 regels 235, elke regel meer 0.50. Op de voorpagina 50 booger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeel ingen bfj contract tot «eet gereduceerde» prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van «oliede Boekhande laren, Advertentiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te rijn. te moet thans als verloren worden beschouwd Het schip, metende 1500 ton verliet giste- len Dantzig met een voor Helsingfors be stemde lading kolen. In de Dantziger Bocht geraakte het schip echter in een «waren stórm en gaf S.O.S.-signalen, zonder echter zijn positie op te geven. Na zeer korten tijd hield ook het 8.0.8. op. Een te Pilau gereed liggende torpedoboot en een watervliegtuig uit Travemünde zochten de geheele Dantzi ger Bocht a£, zonder echter een spoor van het Deensche schip te vinden. Ten slotte slaagde het linieschip „Essen” er in, in den nacht van Zaterdag op Zondag een boot van het schip op te pikken, waarin zich één mau van de Deensche bemanning bevond, die. zich echter in zulk een toestand bevond, dat hij nog niet verhoord kon worden. Het schip, dat een bemanning van 21 koppen had, wordt als verloren beschouwd. Het linie schip „Essen” en de torpedoboot „Seedier” hebben hun onderzoek naar de „Dan’* voort gezet. liOlIkSCHE (01 HAM. Het pleidooi van Minister Briana voor de Vereenigde Staten van Europa, is geen nieuw denkbeeld, geen vondst van den Franschen premier zelf. In zijn betoog heeft hy zelf toegegeven, dat deze idee reeds jaren geleden is opgedoken en de fan tasie van filosofen en dichters heeft bezig gehouden, hetgeen haar een zeker succès destime heeft bezorgd. Ondertusschen is de beteekenis van het denkbeeld voortdurend grooter geworden door zijn eigen waarde. Thans, aldus Briand’s oordeel, is de idee ge woonweg een noodzaak geworden. Propa gandisten hebben zich vereenigd om er voor op te komen en den geest der volkeren er hoe langer hoe meer van te doordringen. „Ik erken-”, aldus riep Briand uit, ,dat ik deel uitmaak van deze propagandisten”. Briand >on, ijjatUoochenen, dat er moei- lijkWèn aan de verwerkelijking van 't denkbeeld in den weg staan en dat men er toe zou kunnen komen dengene, die voor de Vereenigde Staten van Europa opkomt, van avontuurlijkheid te verdenken. Maar z. i- school er in de belangrijkste handelingen der menschen steeds een kern van verme telheid. Nochtans zou hij voorzichtig te werk gaan. Hij zag, naar hij getuigde, heel goed in, dat een improvisatie van deze idee zeer gevaarlijk ka» zijn en dat het vraag stuk ’n beetje buiten het program van den Volkenbond ligt Niettemin gaat de zaak ook den Volkenbond aan, omdat deze nooit heeft opgehouden de toenadering der volke ren in de hand te werken en een pleidooi te houden voor regionale aaneensluitingen zelf de grootste. Briand meende, dat onder de volkeren, die geografisch zoo dicht bij elkaar gegroe peerd zijn als de volkeren van Euopa, een soort gemeenschappeiyken band moet bestaan. Deze volkeren moeten te allen tijde in staat zijn met elkaar in con tact te treden om hun belangen te bespre ken, de noodzakelijke gemeenschappelijke besluiten te nemen en onderling banden van solidariteit aan te knoopen, waardoor zij in staat zjjn yioeiljjke situaties, waarvoor zij Slechts wat gij zijt bepaalt uw waarde, niet wat gij hebt. rijksdeparteinent van verdediging" deelt mede, dat Walter vortóSack niet, zoo als gemeld, commandant vah de Hohenzol- iern is geweest, maar in de4 oorlog aan het hoofd van een duikbootflotilifetJieeft gestaan. FRANKRIJK. De moord te Parijs. Het lijk van nir. Wigget gevonden. In het Bois de Bologne te Parijs is het lijk gevonden van den heer Bdgar Wigget, die, naai wij vertelden, op zijn huwelijksreis zijn jeugdige echtgenoote in ‘het hotel heeft doodgeschoten. Naar het heette omdat zij hem had bekend, nog in relatie tot een an deren man te staan. Air. Wigget blijkt zelf moord te hebben gepleegd. Intuschen was aan het lidht gekomen, dat hij reeds getrouwd was. Zijn echtgenoote, van wie hy gescheiden leefde, woont in de buurt van Londen. Hij had haar sedert 7 jaar niet meer gezien. FINLAND. Stoomboot gezonken. Een groot aan tal slachtoffers. 150 passagiers zouqen zijn. Vit het merengebied van Ttnnmerfors wordt melding gemaakt van een ernstige scheepsramp. Een stoomboqt met 100 passa giers aan boord is nabij deze plaats tijdens een storm omgeslagen en binnen een minuut gezonken. Men vreest dat tenminste 80 per- nen den dood in de golven gevonden hebben, anderen spreken van 150 passagiers die ver dronken zouden zijn. Nader wordt gemeld. De ramp, die gisteren op het Netisar- meer heeft plaats gevondeïf, is de ernstig ste van dien aard, die ooft in Finland is voorgekomen. Juist toen de „Kuru" gister middag om half vier oWrtchkoinstig de dienstregeling de haven van Mustalati ver liet, had de storm die reeds den geheelen dag woedde, ztfn hoogte punt bereikt. Nau welijks was het schip buiten de haven ge komen, of de kapitein zag zich door den ge weldigen golfslag genoodzaakt, de snelheid tot de helft te verminderen. Toen t^Ziïjter bleek dat het niet mogelyk zou zijn door te varen, wendde hij den steven en stuurde op den vuurtoren van Silinkari aan, die zich op 2 K.M. ten Zuiden van Tammerfors be vindt. Eensklaps echter sloeg een zware stortzee over het schip, die de „Kuru”over- stag deed gaan. Het schip kon zich niet meer uit de golven verheffen, doch kap seisde aan bakboordszijde. Onder de talrijke passagiers, meest schoolkinderen en kleine boeren uit den omtrek, ontstond een ontzettende paniek. Wegens het ruwe weer bevonden de mees ten hunner zich in de kajuit waarzulk een gedrang naar den uitgang ontstond, dat het niet mogelijk was de deur open te krijgen. Vrijwel allen, die zich benedendeks bevon den, zyn dan ook in de golven omgekomen. Het meer is op de plaats des onheils 18 M. diep. Aan den oever speelden zich ontzettende tooneelen af. Van alle kanten kwamen ou- op den heuvel bij de Afrikaansche Zion^ kerk, had de arme Thomas zijn laatste rust plaats gevonden. Louise was bij haar moe der in de stad en op een vrij kleurloos be dankbriefje na, hoorden wij niets van haar. Dokter Walker had zijn practijk hervat en Zoo nu en dan zagen wij hem in vliegende vaart in zijn Buick voorbij komen. De dader van den moord op Arnold Armstrong was nog niet ontdekt,en ik was nog altijd vast besloten om op Sunnyside te blijven tot het raadsel opgelost was. En toch, niettegenstaande de schijnbare rust, werd dien Woensdagnacht een aller- brutaalste poging gedaan om het huis bin nen te komen. Donderdagmorgen kreeg ik een boodschap dat de waschvrouw mij wilde spreken en ik stond haar in mijn privé-zitkamer te woord, oen kleine kamer tegenover mijn kleedkamer. Mary Anne was verlegen. Zij had voor de audiëntie haar mouwen omlaag gedaan ?n een witte boezelaar voor. Wel Mary, zei ik aanmoedigend, wat is er gebeurd? Kom je me misschien vertel en dat de zeep op is? Neen juffrouw. Ik wilde u vragen of de ladder bij den waschkoker moet blijven staan. Bij de wat? gilde ik bijna en het vol gende oogenblik had ik er spijt van, dat ik mijn emotie zoo duidelijk had laten blijken- Mary Anne zag haar vermoedens bewaar heid en ze werd doodsbleek. Er staat een ladder tegen de waschko ker aan, juffrouw Innes, vertelde ze, hij staat zoo stevig dat ik haar niet verwikken kan en ik wilde niet om hulp vragen voor ik er met u over gesproken had. tt Het was nutteloos om te huichelenM*ary Anne wist even goed als ik dat die ladder daar niet hoorde te staan. Ik deed echter mijn best om de zaak een onschuldige glimp te geven. Heb je den waschkelder gisteren dan niet gesloten? Ik heb hem goed op slot gedaan en den sleutel aan den spijker in de keukep gehan gen. Dan heb je de ramen vergeten. Mary Anne aarzelde. -r Ja juffrouw, zei ze indelijk, ik dacht dat ik ze allemaal gesloten had, maar van morgen stond er een open. Een groöte fout van Jamieson, om de zorg voor deuren en ramen in het sousterrain aan de bedienden over te laten. Ik ging op onderzoek uit. gevolgd door Mary Anne. De deur naar den waschkelder was stevig gesloten en toeft ik die opende zag ik dat het verhaal van de vrouw waar was. Een ladder ,die tegen de stal gelegen hac|. stond nu overeind in den waschkoker, het boveneind ervan kwam uit tegen den muur tusschen het parterre en de eerste ver dieping. Ik wendde me naar Mary Anne. Dat komt nu van je onachtzaamheid, zei ik. als wij allemaal in onze bedden ver moord waren zou het jou schuld zijn ge weest. De goede ziel rilde. Spreek er absoluut met niemand over en vraag of Alex bij me komt. ders en andere bloedvermwanten der opva renden aansnellen, die radeloos hen en weer liepen zonder iets te kunnen uitrichten. Voortdurend spoelden lijken aan, veelal zoodanig waren verminkt, dat zij niet geïdentificeerd kondenworden. ZWITSERLAND. Plechtigheid te Genève. De eerste steen gelegd van het nieuwe V olkenbondspaleis. Zaterdagmiddag te vier uur heeft te Genève de plechtige eerstesteenlegging voor het nieuwe Volkenbondspaleis plaats gehad. Het woord is hierbij gevoerd door Sir. Eric Drummond, de voorzitter van den Bondsraan en door den voorzitter der As- sembleé Guerrero. Onder levendig applaus der aanwezigen legde daarop de voorzitter der Volkeh- bondsvergadering, Guerrero, den eersten steen. Ten slotte werd nog een rede gehouden door den bondspresident van Zwitserland Haab, die den dag van Zaterdag een groote gebeurtenis voor Zwitserland noemde, aan gezien het steeds zich tot een eer zal re kenen, dat de Volkenbondsorganisatie op zijn grondgebied is gehuisvest. Na afloop der plechtigheid werd het ter rein ,waarop het gebouw zal verrijzen, door de gedelegeerden en de in grooten getale verschenen vertegenwoordigers der Zwit- sersche regeering en der stad Genève be zichtigd. JAPAN. Zware typhoon boven Sachalin. Vele schepen in gevaar. Sedert 24 uur woedt boven het Zuidelijke Japansche deel vau het eiland Sachalin een hevige typhoon. Het radio-station te Hako date zendt voortdurend S.O.S.-signalen uit. De Japansche oorlogsschepen in de haven van Hakodate hebben bevel gekregen uit te loepen en den in nood verkeerenden schepen hulp te verleenen. O-a. bestaat groot gevaar voor een schip met 600 Chineesche arbei ders aan boord, die zijn aangeworven voor de Japansche visscherijconcessies op Sacha lin, welk schip onderweg is van Hakodate naar Sacjialin. ENÜELANp. De betrekkingen met Rusland. Litwinow over Hendersons verkla ring. een vraag naar aanleiding van Hen dersons verklaring aangaande de hervatting der Britsch-Russische betrekkingen heeft Litwinow, de plaatsverv. volkscommissaris voor buitenlandsche zaken, gezegd dat het standpunt der Sovjet-regeering ten opzichte van de quaestie van de hervatting der nor male betrekkingen bekend is. Indien de ver klaring van den Britschen minister van bui tenlandsche zaken aldus moet worden opge vat dat hij de vertegenwoordigers der Sovjet- regeering wenscht te ontmoeten, dan zullen er geen bezwaren door de Sovjet-regeering worden gemaakt. Ze is bereid de noodige stappen te doen zoodra de Britsche regee- ring de plaats den tijd en de procedure der jriderhandeliügen kenbaar maakt. VER. STATEN. Watervliegtuig te midden van Badgasten. 2 dooden, 5 gewonden. Een watervliegtuig dat wégens benzinege- brek een noodlanding wilde doen op de pier van Coney-eiland, werd door den golfslag de baai ingedreven waar duizenden verfris- sclring hadden gezocht wegens de groote hitte. Twee personen werden gedood en vijf andere waaronder ‘de piloot werden gewond.

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 1