Jl. J. DPSTELTEN fyuW*-' LAATSTE BERICHTEN. Beurs van Amsterdam. TEUNA Mainzar Zuurkool Frankforter Worstjes Prima Rookworst NA REGEN KOMT REGEN sprak n als haar oordeel uitsprak dat Oli ver vermoord was door een onbekende of onbekende daders. Drew, die gedurende den geheelen loop van het verhoor tal van bl\jken van sym pathie van de zijde van het publiek had ontvangen, werd stormachtig toegejuicht, en toen de voorzitter hem vroeg of hU de zaal door een zgdeur wildte verlaten, ant woordde hy: „Dank u wel. Ik heb niet» misdaan en dus mag iedereen my zien. Ik vertrek door de groote deur als u het goed vnidt". De vakvereeniging van tooneelspe- tets heeft Drew een telegram van geluk- wensch gezonden. Hy vertrekt vandaag naar Nottingham om zich weer by zijn troep te voegen. BINNENLAND Vrijstelling van Wegenbelasling. Ten behoeve van de huurders van tractors met dorschmachines. hostelooze belaatinvkaarten verkrijgbaar. Op ile vragen van den heer van den Heu vel betreffende het ter algemeene kennis oregen van dfc vrijstelling van wegenbelas ring ten behoeve van huurders van tractors mét dorschthachtes, heeft de heer de Geer, ministe van Financiën het volgende geant woord Bij circulaire van 6 September 1929, no. 110, is bepaald, dat houders, van landbouw bedrijven die een tractor met dorschmachine van een verhuurder van doechwerktuigen hebben gebuurd, als houders van een en ander kunnen worden aangemerkt, en dat aangemerkt, en dat aan ieder hunner voor die tractor met aanhangwagen een kosteloo- ze belastingkaart kan worden afgegeven, waarmede met dit motorrijtuig met aanhang wagens kan worden gereden naar de plaats waar hij de dorschwerktuigen zaj bezigen, en van daar naar een anderen huurder of naar den verhuurder terug. De bedoelde circulaire is ter kennis ge- bacht van de ambtenaren, wien zulks aan gaat; bovendien kunnen, doordat zij in de Staatscourant worden geplaatst, alle belang hebbenden daarvan kennis nemen. De weg de Meerit—-Oudewater. Verbeterig voorgesteld van het 1 K.M. lange stuk tusschen Oudewa ter en de provinciale grenzen. Ged. Staten van Utrecht deel en o.m. mede: Het bij de Provincie in onderhoud zijnde omstreeks 1 K.M. lange gedeelte van den weg van de Meerri naar Oudewater, gelegen tusschen laatstgenoemde gemeente en de grens injït de provincie Zuid-Holland, ver keert in slechten staat." Verbetering volgens het. wegenplan is voor dit weggedeelte nog niet mogelijk, omdat hiermede gewacht moet worden, totdat de provincie Zuid-Holland het definitief plan voor de verbetering van den weg van Gouda naar Oudewater, waar van, hét Utrechtsche gedeelte te beschouwen is als het laatste stuk, heeft vastgesteld. In middels is döor de provincie Zuid-Holland aanbesteed en aan de maatschappij Wegen bouw te Utrecht "gegund het aanbrengen van eene tijdelijke verharding van goudalite op den weg van. Gouda tot de provinciale giens. Wij hebben hierin aanleiding gevon den dit wëfk voor de Provincie te Ik ten voortzetten tot Oudewater. De kosten hier van zullen vermoedelijk omstreeks f 12.Ö0p bedragen en moeten geacht worden te zijn gewone uitgaven. Uiteraard is bij den op de begrooting 1929 voorkomenden onder- houdspost voor de provinciale wegen, welke op het wegenplan staan, op dit werk niet gerekend. Wij stellen U daarom vopr dien post met rond f 10.000 te verljoogen. Vakonderwijs voor schipper®. Evenals vorige jaren bestaat er ook dit jaar voor de binnenschippers en schippers zoons gedurende de wintermaanden gelegen heid vakonderwijs te ontvangen op de Bin- nenvaartscholen van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. Ruim 1600 schippers hebben het vorige jaar dit vakonderwijs ge TOlgd. Naar men oi» weidt, zijn thans de Bin- nenvaartscholen te Amsterdam, Rotterdam en Groningen geopend De belangstelling voor het vakonderwijs neemt elk jatr toe en ook dit jaar blijkt het aantal reedsSnge- schreven leerlingen groote*- te zijn dan het vorige jaar. Op de scholen worden schippers toegelaten uit alle plaateéi» van ons land. De inschrijving van nieuwe leerlingen kan eiken ovond op de scholen geschieden. Prof. Dr. J. W v. d. Valk. f Te Groningen ia hedennacht op 52-jarigen l»eftijd overleden, prof. dr. J. W. van dei- Valk, hoogleeraar in de huid- en geslachts ziekte. aan de Rijks Universiteit te Gronin gen. Een kanaal door Twenthe. Onteigeningsontwerp ingediend. Ingediend is een ontwerp tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van perceèlen, erfdienstbaarheden en andere za kelijke rechten, in de gemeenten» Markelo, Dicpenheim, Goor, Ambt-Delden, Stad-Del- óen, Hengelo (O.) en Lonüeker, noodig.voor aa,nleg van het gedeelte Oveiijsselsche grens - Enschedé van de scheepvaartkanalen naqr Twentile ingevolge de wet van 4 Nov. 1919 In de Memorie van Toelichting wordt o.a medegedeeld, dat het nader wenschelijk wordt geoordeeld, om de sluizen van de Twentsche kanalen iriet, zooals aanvanke lijk in de bedoeling lag, eep wijdte van 10 M. doch een wijdte van 12 M. te geven. Het ligt voorts in de bedoeling de vier sluizen In het kanaal Zutphen Enschedé r> nuttige schutkolklengte van 140 M. te geven. iv i ,m: berichten. De moord in den Het onderzoek in de zaak betreffende den moord op de 10-jarige M. v. O', hit de Coolschestraat in Rotterdam, gepleegd in den Blijdorppolder aldaar, is gisteren den geheelen dag met kracht voortgezet. Naar aanleiding van de publicaties in de dagbla den zyn velen op hot bureau aan de Groote Paauwensteeg gekomen om inlichtingen te geven. Zooals het in dergelijke gevallen meestal gaat, zyn hier vele inlichtingen bij, welke voor het onderzoek voorloopig van minder bellang lijken. Vele van deze verkla ringen hebben betrekking op voorvallen, waarbij den laatste» tijd mannen jonge kin deren hebben meegelokt. Nagegaan moet worden, of bij een van deze vele gevallen ook eon dader is betrokken, die eenigszins beantwoordt aan het signalement, dat men van den dader van den afschuwelijken moord in den Blijdorppolder heefi. Den ge heelen dag heeft de wachtkamer van het politiebureau vol .gezeten met allerhande menschen, die het een of ander konden ir.ee- deelen. Tal van bewoners uit de Cfoolsche- straat en yooral vele kinderen, die 6m- streeks zeven uur Woensdagavond in die straat buiten hebben gespeeld, zijn gehoord. Daar uit den aard van de zaak de verkla ringen op sommige punten nog al eens van elkaar afwijken, moet alles zorgvuldig wor den gezift en gecombineerd, wat op zich zelf ook al weer veel arbeid vraagt. Het ly-kje en de kleeren van het «lacht- offer zijn in beslag genomen. Vandaag zou in het ziekenhuis aan den Coolsingel wor den geschouwd. Bij het onderzoek is weer eens aan het licht gekomen, welk een poel van zedeloos heid die Blijdorppolder in de buurt van de Melkmarkt bij duisternis is. Waarschijnlijk zullen ingrijpende maatregelen worden voorgesteld om hieraan paal en perk te stellen, Uit hef- onderzoek is nog gebeken, dat. voordat de dader de buiten spelende meis jes heeft aangesproken, hy een paar maal de straat is heen en weer gefietst, als wilde hy eerst poolshoogte nemen. Sleepboot op de Maas omgeslagen. De kapitein verdronken. Gisteravond te zes uur is de sleepboot „Leuvenhaven" van de firma P. Smit en Co. te Rotterdam, die het Rijnschip „Onderne ming II" van de Maashaven naar de Per soon shaven sleepte, ter hoogte van boei 10 op de Maas omvergetrokken, doordat dc „Onderneming II" door den golfslag dwars in den stroom kwam te liggen en men aan boord van de sleepboot den tros niet meer kon kappen. Binnen enkele minuten was de sleepboot gezonken. De kapitein, de 22-jarige D. van Dijk, uit de Thorbeckestraat, sprong met den 21- jarigen machinist v. d. Pool van en Mathe- nesaerdijk over boord; v. d. Pool is gered door den kapitein van het sleepschip „On derneming". Van Dijk werd 5 minuten la ter door de voorbijvarende sleepboot „Al ma II" drijvend op een ladder gevonden. Hij is bewusteloos naar het bureau van den Havendienst gebracht, waar hy is overle den. Een automobilist te Delft gearresteerd. De aanrijding van den agent J. Bakker te Naaldwijk. Naar de Telegraaf verneemt is in een ga rage te Delft, door de De'ftsche recherche aangehouden de graanhandelaar L. v. d. E. als verdacht de aanrijding veroorzaakt te hebben, waarhij de agent van politie J. Bak ker bij Naaldwijk gedood werd. De aanhou ding ging als volgt in haar werk. Gistermiddag bevond zich in de bewuste garage te Delft een auto. wfcarvan de kop peling en de voorruit gebroken waren, ter wij! aan den wagen bloed kleefde. De mon teur. dje den wagen zou herstellen, waar schuwde, door dewi draadloozen omroep van het Persbureau Vaz Dias van het uiterlijk van den auto op de hoogte gebracht, de po litie te Delft. Deze waarschuwde qp haar keurt den burgemeester, die zich met de po litie van Naaldwijk in verbinding stelde Spoedig was ean beambteuit deze plaats met stukjes van het glas, dat op den weg gevon den was, aanwezig. Men vergeleek dit met de ruiten van den wagen en kwam tot de con clusie, dat déze wagen de aanrijding veroor zaakt had. Toen v. d. E. om 5 uur in de ga- lage terugkwam om zijn auto te halen, werd hij aangehouden. Hij legde een volledige be kentenis af. Het drama in het Prov. Ziekenhuis te Santpoort. In antwoord up de vragen van de leden der Prov. Staten vau Noord-Holland L. H. van Rooyen en ar. M. de Hartogh over het feit. dat op 25 Augustus jl. een vrouwelijke patiënt in het Prov. Ziekenhuis te Santpoort in het meertje op het gestichtsterrein is ge sprongen en verdronken, doelen Ged. Staten m. mede, dat blijkenB het rapport van de totamyssie van Bestuur de betrokken patiën- e biet andere patiënten in den tuin was vaan wandelen, en zich toen door overklim- ming van het hek, dat den tuin van het park ifsiuiL heeft verwijden.. Terstond daarna vijn eenige verpleegsters naar haar gé an zoeken en ongeveer drie wartier later werd riet lijk van de patiënte door eene verpleeg- r!er ontdekt in een min of meer verborgen celegen deel van het meertje Op deg vraag, of maatregelen genomen kunnen worden, waardoor voorkomen wordt, dat een patiënt aan het toezicht kan ont- tappen, kan het antwoord in het algemeen «vestigend luiden. In het. onderhavige geval betVof het ee,ne prtiënte. verpleegd in de «anotoriuniafdee- 'ing. Deze afdeeling is. naar de wet, niet als •••n krankzinnigengesticht te beschouwen u« daarin verpleegden kunnen dan ook niet St*dwopgen worden in de inrichting te blij ver». Dit sluit in. dat hun zekere vrijheid ran beweging gelaten wordt. Tndien deze vrijheid in een enkel geval voor de patiën ten noodlottig is. Volgt daaruit niet, dat het hwricht onvoldoende was. Van een verzuim e? oiivoorzichtighfeid van het verplegend per soneel is geen sprake geweest, evenmin van n fout in de regeliyg van het toezicht. Het door Gedeputeerde Staten zeer betreur de ongeval is te wijten aan het feit, dat, «aar de medische indicatie van den behan- delënden geneeskundige van het Ziekenhuis, «rustige neiging tot zelfmoord bij de onder havige pdtiënte geacht werd niet aanwezig te zijn, terwijl deze .neiging later bleek wel te hebben bestaan. Was het vermoeden daar van van den aanvang af gerezen, dan zou uit den aard der zaak aan deze patiënte min der vrijheid van beweging zijn gegund. Voor het nemen van eenigen maatregel, uar aanleiding van het gebeurde, bestaat uaer het oordeel van G< De schoenindustrie te Waalwijk. STADSNIEUWS. Het Hbld verneemt dat te Waalwijk een belangrijke uitbreiding in de schoenindustrie verwacht kan worden door de oprichting der N V. Ino van Hareu's Schoénfabrieken. Deze onderneming, een uitbreiding van de bestaande firma te Haren, zal eigen win kels exploiteeren in de groote steden van ons land en tot dat doel de tegenwoordige fabriek met een weekproductie van 1500 paar vergrooten en een nieuwe fabriek bouwen, die 18 October wordt aanbesteed. Ook de fabriek van den heer Oomens zal io> de N.V. worden opgenomen, zoodat een totaal-pro ductie van 6000 paar per week kaai worden bereikt. In het hol ran den leeuw. Een insluiping ten huize van M. Jolles te Amsterdam. De dader* gearresteerd. Tusschen Zaterdag en Zondag j.l. heeft ten huize van mr. Jolles, den Vice-president van het Amsterdanische Gesechtshof, in de Ban straat in Amsterdam een insluiping plaats gehad, waarbij een aantal sieradeh zijn ge stolen van vrij aanzienlijke waarde, maar waarvan het verdwijnen voor den benadeel de vooral van beteekenis was, aangezien daarbij voorwerpen waren, welke tot de z.g. familiestukken belmoren De politie van het. bureau Overtoom kreeg deze zaak in onderzoek en heeft zich daar bij van de hulp der speciale brigade der cen trale recherche verzekerd. Wij hébben ons. aldus Het Volk. ten einde het politie-ondezoek niet te bemoeilijken, er tot dusverre van onthouden, van deze inslui ping melding te maken. Thans echter kunnen wij medeelen, dat de „speciale brigade", in deze samenwer kende met.een rechercheur van het bureau 'Overtoom,- er in geslaagd is de daders van dezen diefstal, alsmede het grootste deel van het gestolene op te sporen. Het eerst werd een jongeman gearresteerd due de verloofde bleek te zijn van een vroe gere dienstbode der fémilie Jolles en gister nacht vond de arrestatie plaats vam zijn vriend, eveneens een- jongeman. Na aanvan kelijke ontkenning, bekenden beiden zich aan de insluiping te hebben schuldig ge maakt. De gestolen sieraden haddgn zij groo- tendeels verkocht of beleend, zoodat zij door de recherche konden worden achterhaald. Het tweetal wordt morgen ter beschikking van de justitie gesteld. De Alastrim. Te Arnhem en te Schiedam. Na geneeskundig ondeiz'oek is geble ken, dat het ziektegeval, dat als alastrim werd beschouwd, vrij zeker geen alastrim is. De patiënt blijft echter nog enkele da gen in observatie. Te Schiedam is gifteren het zesde geval van alastrim vastgesteld bij een kindje van ongeveer 7 maanden uit de Rieaumurstraat, dat naar de alastrim-barak is vervoerd. De familie was niet ingeënt. Er bevinden zich thans nog vyf patiënten in de barak; de eerste is genezen. Gistermiddag hebben de hoofdinspecteur er. de inspecteur van de Volksgezondheid, dr Terburg en dr. Hulshof Pol, een bezoek aan de barak gebracht. Zij werden rondge leid door dr. A. H. dé Bruyn, directeur van het gemeenteziekenhuis. Zy gaven hun te vredenheid te kennen over de inrichting en vooral over het feit, dat deze barak voor een groqt aantal patiënten, zoo noodjg plm. 75, is ingericht. LUCHTVAART. De Zeppelintocht vastgesteld op Zondag. De vertegenwoordiger van „Het Leven'' deelt ons mede, dat thans besloten is*om de Zeppelintocht op Zondag te houden, in dien de weerberichten niet ongunstiger worden. Men verwacht n.l. gezien de weer berichten in Engeland, tegen Zondag beter weer. De route blyft vastgesteld via Gro ningen, zoodat het luchtschip tegen 12 uur boven de hoofdstad verwacht wordt en om streeks 2 uur k half drie by Venlo ons land verlaat Als passagiers voor de vlucht boven Ne derland hebben zich nog aangemeld de heer J. Everwijn Lange, Haarlem; dr. Hubert Lampe, Osnabrück en Rudolf I.ampe, Dort mund. RADIO-NIEUWS. Vrijdag 11 October. Hilversum: 5.30. Dinermuziek. 6.45^ Cursus Spaansch. 7.15 Onderwijsfonds voor dë Binnenvaart. 8.01 Muziekspel „De lachende Cavalier"; in de pauze declamatie van Kommer Kley'n; naafloop tot 12.dansmuziek uit A'dam. Hulzen: 5.Concert. 6.45 K.R.O. Spreekbeurt. 7.Cursus „schriftverbetering". 7.^010.30 V.P.R.0 spreker en concert. Zaterdag 12 October. Hilversum: 10.00 Tijdsein A.V.R.O.-klok. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.00 Politieberichten* 12.152.00 Lunchmuziek door het A.V. R.O.-Kwariet. 2.002.30 Filmpraatje door Max Tak. 2.304.00 Tuschinslti-Theater te Amster dam Illustratieve Filmmuziek. Huizen: 11.3012.00 K.R.O. Godsdienstig half uurtje. 12.151.15 Concert dor het K.R.O.-Trio. 1.162.00 Gramofoonmuziek. 2.003.15 Kinderuurtje. 3.30—4.00 Cursus Esperanto. 4.00—4.30 Katholiek Nijverheids-Onder wijs. 4.305.00 Cursus Engelsch. 5.00—5.45 Gramofoonmuziek. GOUDA, 11 Oct. 1929. Rotte's Mannenkoor. Nieuwe Schouwburg. Het streven van het Societeitsbestuur, om het seizoen met 'n mooien avond in te luiden en daar de leoen te inviteeren, \er- «Lent waardeering, on het is jammer, dat dit in de opkomst op het concert van giste renavond niet voldoende tot uiting kwam. Evenals vorig jaar, had het bestuur het bekende Rotte'-. Mannenkoor, dat onder. d« beproefde leiding staat van Bernyrd Diamant uitgenoodigd, een concert te geven en dit feit alleen al had de zaal toch moe ten doen vol stroomen. Dat dit niet voldoen de het geval ia geweest, ligt zeker niet aan het ijverige bestuur, maar we hopen dat uit zich hierdoor niet zal laten afhouden op den goeden weg voort te gaan. Wat nu het concert zelf aangaat, zoo stond dit by lange na niet op hel peil van vorig jaar. Een zangvereeniging als Rotte's Mamenkoor, die toch behoort tot de meest bekende mannen-zangvereenigingen van ons land, moet beoordeeld worden volgens dtn toets, Uien men een eerste klas koor moet aanleggen en naar onze meening lieten de prestat.es ditmaal over het geheel veel te v tnschen. We kregen werkelijk den indruk, alsof de Rotterdammi rs dit concert in Gou da nu niet zoo ernstig hadden vocibereid. Behoudens bij de als steeds populaire liede ren, zooals het kranig gezongen soldaten- koor uit de Faifat, „Jagers' Lust" van Astholz en „Wat ik heb" van A. Zander, wrik laatste zeer in den smaak viel en zelfs gebisseerd moest worden, ontbrak ^le Schwung en werd er vry mat gezongen. Het tweede bassen- materiaal, inderdaad de roem der vereeniging, is schitteren!, en ook de baritons vormen een mooie afdee- lirg, maar de tenoren lieten inderdaad qua klankgehalte, alles te wenschen. Er vrerd ruw, geforceerd gezongen en als de Ver- eeniging hier niet grondig ingrijpt, gaat naar onze meening haar peil terug naar dat van een tweede rangs liedertafel. Men zie in deze opmerkingen vooral geen afbrekende kritiek, maar bij 'n verslag over een eerste rangs koor past geen ge forceerd welwillende beschouwing, waarvan schrijver dezes overigens niets moet heb ben. Dat er ook stof toj pry zen is geweest, moge trouwens reeds blykenover vi£at we hierboven schreven over de zangen, wier vertolking te roemen viel. Ook het stem mingslied „Sonntag auf dem Meere" van Heinze werd keurig ten gehoore gebracht, vooral dank zy de artistieke leiding van Bernard Diamant, die met sobere aandui dingen zijn schare aanvoert en de nuancee- ringen meesterlijk naar voren brengt. Van de hand van den Dirigent hoorden we 't fyn gecomponeerde ried, op woorden van Hélène Swarth „Lentekus", en 't bekende Kerstlied „Ons ghenaket die avondster". De a.s. K.I.G.-dagen. Groote deelneming. Men schrijft ons: De gelegenheid om zidh als deelnemer aan de K.I.G.-d&gen .aan te melden is ge sloten. Het Comité kan over de inschrijvin gen tevreden zyn, te meer als men weet, dat slechts georganiseerde winkeliers aan deze winkeldagen kunnen deelnemen en velen zyn afgewezen moeten worden. In totaal zyn 145 etalages op de lyst ge plaatst, een getal dus, er van getuigend, dat er nog ondernemingsgeest genoeg bij de Goudsehe Middenstanders te vinden is. Het Comité, dat met de voorbereidingen nu een goed eind op streek is legt de laat ste hand aan het, tijdens de komende dagen af te werken programma en het laat zich aanzien, dat, mits het weer een handje helpt, er heel wat volk op de been zal svor- den gebracht, veel vreemdelingen naar hier komen zullen en dus vanzelf kijkers en koo- pers. Voor de Ringrydery op Donderaagmiddag is de belangstelling groot, zoodat op een aardigen wedstrijd kan gerekend worden. De Donderdagavond is verrijkt met een, by de dagen passende, attractie. Door be middeling van de Kamer van Koophandel heeft het Comité de beschikking gekregen over enkele interessante films der Vereeni- ging „Nederlandsch Fabrikaat", welke om S uur op de Markt zullen worden vertoond. Voorts heeft de directie van het Markt wezen haar medewerking toegezegd, zoodat wellicht van dien kant ook nog een verras sing te verwachten-is. Het Stedelyk Orkest geeft onder leiding van den heer Fabriaan Vrijdagavond een concert, dat uitmunten zal door populaire nummers. En last but not least de reclame-optocht op Zaterdagmiddag. Deze kan mooi en in teressant worden, mits op voldoende deel neming mag worden gerekend. Reeds gaven zich meerdere firma's op, doch het wachten ik op een grooter aantal „gegadigden". Hoe nieer zielen hoe meer vreugde en... wat meer waard is: hoe meer succes... In den loop der volgende week zal het KJXj.-boekje met allerlei wetenswaardig nieuws, zoowel binnen als buiten de stad, word» Zorg vóór en Onderwijs aan Achterlijke Kinderen. Openbare vergadering te Lekkerkerk. Op initiatief van den heer Burgemeester van Lekkerkerk werd Dinsdag 8 October te Lekkerkerk een openbare vergadering gehouden over bovengenoemd onderwerp. De vergadering was zeer druk bezocht. In zijn openingswoord heette de burge meester de vele belangstellenden waar onder verscheidene uit andere plaatsen, van harte welkom, in het bijzonder den burgemeester van Krimpen a. d. Lek en het Hoofd der school B. L. O. te Gouda. Na een kort inleidend woord, waarin de Voorzitter er op wees, dat deze uiterst be- steeds Wybert-tabletten meenemen, zoo gauw hebt U kou gevat, lastig zijn de gevolgen. 15 meisjes. En de kinderen, langrijke zaak sedert het Congres voor On volwaardige Arbeidskrachten ook maat schappelijk ïn het brandpunt der publieke belangstelling staat, gaf hy het woord aan den heer Frantzen, Hoofd der School voor B. L. O. te Vlaardingen. Deze stille werker, die, als het voor zy'r kinderen noodig is ook de groote trom kan roeren, heeft daarop de aanwezigen op eenvoudige, klare wijze verteld ^an de his torie, de wordingsgeschiedenis van het onderwijs aan achterlijke kinderen, de zoo genaamde debielen, en de zorg voor de im becielen. Vooral aan dit laatste heeft de heer Frantzen zijn hart verpand. Het is dan ook ongeloofelyk wat vooral met de meisjes in Vlaardingen wordt bereikt; schitterende weefsels worden daar door de oudere,imbeciele meisjes vervaardigd. De school te Vlaardingen is een stuk ziorg voor dén geestelijk misdeelde, dat af is. Ten eerste 6 afdeelingen voor de debie. len. Daarnaast 2 groepen voor imbecillen wen daarboven de werkinrichting voor jon gens en de jten slotte: de nazorg, voor de die de school Ziedaar een scho< maatschappelijk werk, van de heeren Roos, oud-wethouder van Vlaardingen en Frantzen onafscheidelijk verbonden zijn. De inleider heeft de vergadering in deze maatschappij in het klein ingevoerd, gehol pen door een groot aantal lantaarnplaatjes. Hij heeft de aanwezigen qen kijkje gege ven op de vele moeilijkheden, die aan dit werk zyn verbondeit en gewezen op de ge biedende noodzakelijkheid dat dit werit wordt verricht, zoowel uit moreele als maatschappelijke overwegingen en herin nerd aan de woorden van een minister van één der Noofsche landen die heeft eens gezegd: Myn land is te arm, dan dat wy zouden kunnen toestaan, dat de geeste lijk minderwaardigen hun tijd in ledigheid zouden doorbrengen. Veel werk is er in de Maatschappij, dat beter door minderwaardigen kan worden verricht dan door volwaardigen, niet om dat het beter wordt gedaan, maar omdat het den één bevrediging schenkt, den ander onbevredigd laat en ontevreden maakt. De taak van School voor B. L. O. is dan ook op te voeden tot een maatschappelijk bruikbaar mensch, als het kén voor 10Ü In Amsterdam waren 40 oud-leerlin gen van de Buiteng. School volledig in staat om zich in de Maatschappij te handhaven, 35»a 40 c/r kon zich met wat hulp en voor lichting van de zijde van den ambtenaar van de naaorg staande houden; de overigen leverden blijvend moeilijkheden ©p. De rede van den heer Frantzen werd met veel belangstelling aangehoord. Na de pauze werden er nog eenige lan taarnplaatjes vertoond, waarbij de noodige inlichtingen werden gegeven. Daarna gaf de Voorzitter het woord aan den heer de Bode, om eenige inlichtingen te geven over de organisatie der school voor Buitengewoon L. O. te Gouda. Uit den aard der zaak legde de heer de Bode meer den nadruk op het onderwijs aan debielen, de zoogenaamde gewone ach- terfijke kinderen, daar aan de Goudsehe school nog geen imbecielenklasse is verbon den. De ontwikkelingsmogelijkheid der school te Gouda, is echter van dien aard, dat een volledige inrichting als in Vlaar dingen mogelijk is. De geheele Krimpener- waard is in directe busverbinding met Gouda, Schoonhoven en Bergambacht per lokaalspoorweg: alleen Krimpen a. d. Lek maakt hierop een uitzondering, maar ook hiervoor wist de voorzitter een uitstekende oplossing. oi er de bijdragen van de reisgeld regeling enz. Na deze uiteenzetting dankte de Voorzit ter de heer Frantzen voor zyn leerzame rede, den heer de Bode voor zyn betoog en alle aanwezigen voor dë betoonde belang stelling. De hoop uitsprekend, dat de school voor B. L. O. te Gouda, de oplossing moge bren gen voor dit moeilijke vraagstuk, sloot de Voorzitter deze welgeslaagde vergadering. Een auto van den dijk. Gisterenmiddag omstreeks 12 uur raakte bij het passeeren van een wagen, die van de markt terugkeerde, een nieuwe bestel auto van de firma van den Brink te Hilver sum van den Haastreehtschen dijk. In zyn val brak hy een paal van het licht- net middendoor en eindigde zijn val in een dtepe sloot. Nadat de tapijten waren gelost is de auto des middags door den kraanwagen van den heer J. L. Hulleman weer op den dijk ge bracht. De inzittende vertegenwoordiger Nder fir ma werd bloedend aan het hoofd verwond en heeft zich in de Wijkverpleging laten verbindlen. De chauffeur kwam er zonder letsel af. De auto werd tamelyk beschadigd. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Gouda werd in de maand Sept. op spaarbankboekjes inge legd 42.986.68 en terugbetaald 44.122.99. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 1136.31. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 30. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie pp staatsschuüdboekjes inge- ^hwvan nominaal 2060.— en afgeschre- ven 2400.—. Derhalve minder in- dan af geschreven i 360. Een bezoek aan de wasschery van de firma Daalmans Co. Een groep van ongeveer dertig dames leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afdeeling Gouda, maakte gistermiddag een excursie naar de wasscheryen van de fir ma Daalmans, Fluweelensingel, Gouda. Op zeer vriendelyke wijze werden zij door de firmanten ontvangen en ook door hen persoonlijk in de fabrieken rondgeleid.' De huisvrouwen hebben ai meer fabrieken, op verschillend gebied bezocht, maar deze fpbriek der firma Daalmans interesseerde hen wel het meest. Interessant was ailes wat zy zagen. Het zou te veel zyn om alles te beschryven van de zeer veel moderne machines, waarvan deze firma gebruik maakt, om de wasch zoo in alle deelen goed verzorgd te kry gen. Jn de eerste plaats de hygiënische manier waarop de geheele wasch behandeld wordt, het glanzen en stryken van boorden en overhemden, het mangelen van fyn tafel goed, de practisöhe manier van kousen drógen, orde en netheid dlie in alle afdee lingen hoogty viert, het is alles een bezoek overwaard. En wanneer de huisvrouw eens zoo gron dig de geheele wasch in een wasschery helft zien behandelen, dan zal zy ook gaan begrijpen dat er van slijtage, door de wasch buitenshuis behandeld, geem sprake meer is. l)e dames hadden een interessante, leer zame middag in de modelinrichting der firma Daalmans, die besloten werd met een gezellige thee. Het Goudsehe Rijpad met zyn tollen. D. „Rijnsti eek" meldt: De beide tollen, welke op het Goudsehe Rypad het verkeer belemmeren, zijn een sta-in-den-weg in den tegenwoordigen tijd. Tollen zijn obstakels, die in dezen tijd niet meer thuis hoorên. Het Goudsehe Rijpad dat eigendom is van de gemeente Gouda eA een verbinding vormt tusschen de gemeenten Boskoop en Alphen, is sinds langen tyd een onderwerp van be spreking tusschen de gemeenten Gouda, Boskoop en Alphen. De gemeente Gouda gevoelt voor de ern stige bezwaren, die deze te smalle weg voor het verkeer oplever)., waarover zeer te- - rech|t herhaaldelijk is geklaagd, het gevoelt ook voor het euvel dat de tollen op dezen weg beteekenen. Maar het onderhoud moet uit de tolverpachting worden betaald. De onderhandelingen om tot een accoord te komen tusschen de drie gemeenten om tot een goeden toestand ter plaatse te ge- raketi, hebben geruimen tijd niet het ge- wenschte resultaat opgeleverd. De zaak is blijven hangen, tot groot ongerief van hen, die van dien weg gebruik maken. Thans bestaat er naar wy vernemen ge- reede aanleiding om te mogen verwachten dat de onderhandelingen met succes zullen worden bekroond. iDe gemeente Alphen a.d. Rijn zal in dezen nu den doorslag moeten geven; en het is niet aan te nemen dat zoodanige finan- cieele bezwaren zullen gelden dat Gouda genoodzaakt zal zyn tot verpachting der tollen tegen 1 Jan a.s. opnieuw te moeten overgaan. Naar de N. Z. H. meldt hebben B. en W. van Gouda besloten in afwachting van de definitieve beslissingen der gemeenten Bos koop en Alphen a. d. Rijn, de tollen op het Goudsehe Rypad alsnog te verpachten. Een spoedige beslissing tot regeling der zaak kan alleen de tollen met Januari a.s. doen verdwijnen. Waarschuwing. De politie te Aken waarschuwt tegen de firma Salverda Co. te Heerlen, die ook onder de firma Rovelty Comp. te Valken burg Werkt, onder welke firmanaam adver tenties worden geplaatst in Duitsche en andere buitenlandsche bladien waarin voor Arocalijn, renol en andëre soortgelijke arti kelen, alleenvertegenwoordagers of filiaal houders of -houdsters worden gevraagd, vermoedelijk met het doel, de menschen te bedriegen. De meeste personen die 40.Mark of soms nog meer voor liet preparaat zonden, hoorden) meestal niets meer, slechts in en kele gevallen kondien zij met groote moeite hun geld terugkrijgen. Aanrijdingen. Gisterenmiddag kwam E. de J. alhiei bij het achteruit rijden op de hoek Wijdstraat- 'Dubbele buurt i* aanraking met den wiel rijder A. D. doordat dé J. geen signalen had gegevén. Het rijwiel van D. werd eenigszins be schadigd; persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Gisteravond reed Mej. A. alhier per ry- Wiel links op de Stationsweg, waardoor zij in botsing kwam met L. S. alhier. Het rij wiel van S. werd licht beschadigd. Vertrokkenen en gevestigden. Vertrokken: C. Broekhuisen van Keizerstraat 70 naar "sGravenhage, Kegge- straat 6?; H. A. Hupkes van Gouwe 21 naar Utijecht, Nobe1 straat labis; G. de Bfuijn vdn N'uuwehaven 54 naar Oudewa- ter Lange Burchwtu E 457; H. D. Zeeman van Nieuwehaven 116 naar 's-Gravenhag«, N*iwo Schoolstraat Ua; W. A M. Ver- oi«"Lien Van lange Tiende76 naar G.avenhage, Corn. Houtmanstraat 86; C. oen van Langa T'enu'.weg 7Sbis naar Ry's- W']k. Jaagoad n2; W. de Keyzer van Vier- P J0*0®..!2 naar Oudewater No. ?4; J. M. Verzijl van Korte Tie;id«\veg 1 naa: uudenbosch Pensioimaat „St. Anna"; J. eye, Westhaven 11 naar Bussum, Midden- Jean 3; B. van Eijk van Burg. Martenssin- j 117 Kaar Nijmegen, Patersgas 2; I. t-enos van Raam 105 naar Rhenen, Eist D J A. de Weger van Bogen 25 naar Am- «erdam, Wingerdweg 59boven; H. N. Meul luu V°? ^attensingel 62 naar Rotterdam, aeilevotfstraat 26; P. B. F. de Jong van i - Achter de Vischmarkt 86 naar Katwjjk, Mischsooilege St. Wiilebrord; W. Bokhoven van Kattcnsingel 46 naar Boisward, Jongc- maatr. t; M. W. Oosierwyk van Gocjan- verw.dyk 14 naar Oudewater, ljsseneer 45; L. Scharioo van Bockenbergstraat i naar Rotterdam, Pr. iiendrikJaan t8A; G. Tukker van Hoeisteeg 12 naar Ryswyk, lep laan 36; N. Leefsma van Krugenaan 4 naar Enschedé, Willemstraat la; P. J. M. Hemmelder van Karnemelksloot 189 naar Schui op Geul, Inst. „St. Joseph"; J. J. Schuring, van Nieuvyenaven 23 naar Rotter dam, öchoonderloosraat 1; J. E. Pleyswi van Bleekerssingel 71 naar Utrecht, Pot terstraat 24; F. X. A. Werkhooven van Keizerstraat 73 naar Katwijk, Semenarie „St. Wiitebrord"; E. W. F. Wittewaal van Stoetwegen, van Crabethstraat 7 naar Utrecht, Oude Gracht 60bis; G. J. van den Berg van Burg. Martenssingel 95 naar 's- Gravenhage, b harenheitstraat 683; E. Lit- tooij van Burg. Martenssingel 108 naar Waddinxveen, Nooidkade 84S; J. T. A. Ver- bij van Achter de Vischmarkt 10 naar Sit- tard, Oude Markt 1; N. Priem van Wea- terkade lg naar Waddinxveen, Zuidkade 3; H. M. Metzger van Turfmarkt 111 naar Zutphen, Hagenpoortplein 4; J. Terlouw, van Raam 166 naar Moordrecht, Westeinde Wed. K. de Jong geb. H. üpschoor van Gr. Fiorisweg 52 naar Keeuwyk, Zwarteweg Ü72S; Wed. J. J. van der Berg geb. D. La- borius van Oosthaven 52 naar Driebergen, Oianjelaan 20; H. J. Oosterom van St. Jo- ■wphstraat 22 naar Katwijk, Missiecollege „St. Willebroixi"; P. Weyer van Gouwe 131 naar Rotterdam, Rozenburglaan 92b; A. P. Reted van W. Tumbargstraat 10 naar Dord- lecht, Singel 33; I. D. German van Gouwe 48 naar Hengelo, Schouwii&sweg 23; C. de Moree van Lamge Tiendeweg 72 naar Rotterdam, Boezemsingel 182c; A. Leef- .ang van BaansAraat 26 naar Hilversum, Wandelpad 20a; A. Riem van Bleekerssin- gel 76 naar Bioemendaal Huize ,,'t Kopje"; L. den Brader van Zeugstraat 78 naar Rot terdam, Frederikstraat 50; H. C. Hey van Tuinstraat 31 naar Bussum, Boerhaveiaan 17; W. R. Reuzen brink van Tuinstraat 7 naar Rotterdam, Oleanderstraat 62a; H. W. Engelsman van Boelekade 195 naar Am sterdam, Stroomarkt 13; J. G. L. Papen- dorp van Hoogstraat 4 naar Utrecht, Wil lem van Noortstraat 10 bis; W. Bekker wed. G. H. de Peer van Nieuwehaven 288 naar Utrecht, Agnietenstraat 2; J. J. L. san Ooyen van Snoijstra^t 56 naar Naald wijk, Pr. Julianaatraat 24| J. M. P. den Hertog van Turfmarkt 57 naar 's Graven- hage, Laakkade 80; G. F. IJsseltyn van L. WiHertisteeg 5 naar Haastrecht, Gouwe- weg 94; P. J. van der Kreke van van Per- seynstraat 3 naar Rotterdam, 2e Reserve boezemstraat 4a; H. A. Brandsma van Gouwe 39 naar Delft, Burgwal 20; A. de Wit van Boomgaardstraat 100 naar Eind hoven, Baarsstraat 23; W. M. Karstan van Willem Tombergstraat 43 naar Eindhoven, Baarsstraat 23; P. R. Schell van Kruger- laan 29 naar Delfzijl, Abel Tasmanschool li. P. Rietveld van Vossiusstraat 2 naar Réeuwijk, Zwarteweg 672W; G. B. J. Val* kenter van Turfmarkt 111 naar Goes, Ra velijn 10; A. G. Groeneveld van Nieuwe haven 14 naar Arnhem, P. J. Troelstrastr. 13; Ch. R. M. Kuipers von Lande van Kru- gerlaan 37 naar Tegelen, Peneionnaat „St. Antonius"; M. L. Moons van Graaf Fioris weg 75 naar Reeuwijk, Achter Willens 708; H. P. Gravesteyn Wed. S. Oosterling van Lethmastraat 50 naar Amsterdam van Oosfcadestraat lOOhs; M. Scheer van West haven 11 naar Stolwijk, Benedenheul; A. L. Bloem van Gr. Fiorisweg 26 naar Amers foort, Puutenburgerlaan 53. G e v e s t i g d: L. H. van Dijken, modiste, van Appingedam, D 38, naar Wydstr. 12; C. de Jong, kapper, van 's-Gravenftage, Schenkweg 42 naar Groeneweg 13; L. Ver woerd, dienstbode van Moordrecht D 10 naar Westhaven 7; G. Versluis, chaufeur, van Bodegraven, Meye 47 naar Raam 16; E. J. Bronneberg van Jabeek A 56 naar J. de Haenstraat 2; W. F. ten Bosch, bakker van Amsterdam, Solostraat 21 naar Oost haven 36; H. Wiezer geb. Bykhoff van Zeist naar L. Willemsteeg 3; G. Vink geh. m. D. Spreksnijder van Reeuwijk, Platte- weg 600 naar Keizerstraat 106; A. W. Wa- gemans, bloemiat van Zalt-dominel. Rijks straatweg 122 naar Vierde kade 116; M. IJsselstijn mach.zetter van Rotterdam, Gr. Visscherijstraat 110b naar Jan Philipsweg 27; M. H. Scharloo van 's-Gravenhage, Stadhouderslaan 3 naar Kattensingel 85; A. J. M. Oosterbeek van 's-Gravenhage, Kempstraat 127 naar Turfmarkt 72; S. Sjouke geh. m. W. Kuijs van 's-Graven hage, Winburgstraat 42 naar Kuiperstraat 11; G. Dekker van St. Maarten Eenigen- burg A 50: naar Markt 59; J. P. C. ten Brink, predikant van Westmaas, Nieuw st raat 96 naar Turfmarkt 58; A. de Graaf, ai beider van Almkerk, Nieuwendyk A 197 naar Westerkade 31; C. Vos van de Werken c.s. 461 naar Westerkade 31; C. Vermeulen, smid van Reeuwijk, Zwarteweg 672W naar St. Josephstraat 5; J. G. de Vetten van Wateringen A 425 naar Westfoaven 38; M. K. van der Wal van Haastrecht C 76 naar Spierimgstraat 36; J. de Ruijter, olieventer van Reeuwijk, Zwarteweg 672 naar A. de Vischmarkt 52; M. K. van der Weyde, dienstbode van Voorburg, Laan van Steven- stav 3 n^ar Pr. Hendrikstraat 16; J. A. Berkouwer, l.w. van Capelle a. d. IJssel, IJsselmondschelaan 33 naar Lazaruskade 8; S. Gompers van Amsterdam, 5^ariotte- plein 14 naar Bleekerssingel 29; J. Bossers, off. L. d. H. van Deventer, Noordenberg straat 136 naar Turfmarkt UI; J. Fritschy, kellner van Utrecht, Vosstraat 10 naar Gouw© 214; F. A. de Weger van Drieber gen, Boachstraat 76 naar Walens BIG; C. Laan, schilder van Reeuwyk, Stein 725} naar L. Tiemdeweg 71; G. T. Timmermans, kapper van 's-Gravenhage, Langnekstraat 27 naar Turfmarkt 123; S. Dyk, winkelbe diende van Groningen, van Sijsenstr. 86a naar J. Philipsweg 83; M. B. Langerak van Stolwijk A 38 naar J. van der Heydestraat 9; J. C. W. van der Lelie, huishoudster van Alphen a. d. Rijn, Zaalfcwgstr. 27 naar Willens 517; E. van den Bovenkamp, ma- nufacturier van Moordrecht H 60 naar Const. Huygenskade 101; J. Klomp, archi tect van Delft, A. Pauwstraat 11 naar Lijsterbesstraat 28; A. Palagraaf, dienst bode van Vlaardingen, Hooplaan 12 naar v. Beverninghlaan 17; J. Maartjes, timmer man van Zuilen, Bessemerlaan 95 naar IJsseliaan 36; H. W. Vesseur, dienstbode van Haariemmerliede, Dr. Schaepman- straat 9 naar Kleiweg 24; J. Rodenburg van Overschie, R'damsche Rijweg 92 naar Willens 18; N. van der Wel van Bergschen- hoek, Bergweg 10 naar Willens 18; L. Ste- geman, kraandrijver van Schoterland, Hee- reaween 615 naar Turfsingel 48; M. Gröte- meyei-, dienstbode van Rotterdam, Essche- weg 19 naar v. Swietenstraat 26; A. M. Eernste van Tiel, Binrienhoek H 223 naar Keizerstraat 25; C. A. de Wit, dienstbode van Roomsdyk >B 44 naar Lange Tiendeweg 79; D. de Bruyn van Waalwijk, Groote- straat 225 naar IJsseliaan 69; H. Hulzebos, comm. N. S. van Rotterdam, Klein Cool- straat 21b naar Fluweekaisingel 65; K. Poot, fabr.arbeide* van Maassluis, Lyn- straat 86 naar Vondelstraat 31; I. de Leeuwe van Rotterdam, Lange Torenstraat 52a naar Oosthaven 81; E. Osseman wed. Biutendyk van Goes H. H. straat 22 naar Bleekerssingel 81; E. J. Gelmer van Hille- gersberg, Berglustlaan 62b naar Oosthaven 54; W. Sterk, dienstbode van Eindhoven, Reiger slaan 4 naar Achter de Vischmarkt 60; A. Evengroen, l.w. van Gouderak A 165 naar Lijsterbesstraat 22; T. B. van Noort, l.w. van Waddinxveen O 71 naai- Bilderdyk- straat 14; J. J. Vërburg van Waddinxveen H 104 naar Lijsterbesstraat 18; J. M. Tiele, l.w. van Hazerswoude E 50 naar Nieuwe haven 56; E. de Bruyn geh. m. J. M. Tiele van Leiden aan boord, naar Nieuwehaven 56. Agenda. 11 Oct., 8 uur. Soc. „de Réunie". Openings avond Volksuniversiteit. Voordrachtavond door den heer Henri Dekking. 15 October 3 uur Soc. Ons Genoegen, zaal Kunstmin: Thé Dansant. 14 Oct., 8% uur. Café „Central". Ledenver gadering Ned. Reisvereen. afd, Gouda. 16 Oct. Gebouw Daniël. Cursus E. H. B. O., onder leiding van Dr. Evers. 1 UIT UfciN OMTREK LEKKERKERK. De gemeëutebegrooting dienst 1930 ia als volgt samengesteld: gewone dienst: ontvang sten en uitgaven f 170.815. Kapitaaldienst ontvangsten en uitgavén f 19.611, nadeelig slot f 16.086. Door den heer A. Riedemans, alhier, is aan Burg. en Weth. dezer gemeente vergun ning gevraagd tot den bouw van een nieuwe meubelfabriek, welke zal verrijzen aan de Jan Dorrekenskade in deze gemeente. Naar wij vernemen zal het een gebouw met twee verdiepingen worden* waar' van het onderste als machine-afdeeling en het bovenste als meubelmakerswerkplaats zal worden inge richt. Onze gemeente is weer een nieuwe indus trie rijker geworden. De heer H. Dekker al hier zal n.l. ean fabriek oprichten tot het vervaardigen van gebogen randen voor tafels en dergelijke meubelen. Deze randen die in deze gemeente veel worden gebruikt, moes ten tot heden toe steeds van buiten af wor den ingevoerd, doch thans zal onze eigen industrie ip die behoefte voorzien. 451e NEDERL. STAATSLOTERIJ. 5e klasse. Trekking van Vrijdag 11 Oct. Premie van 3000.7476. 4(00.—: 18747 j 100.—: 12109 20567 Prijzen van 70.—: 898 1546 2044 6802 7021 7022 7163 7180 8179 8586 9079 9510 12721 13111 13181 14078 15809 16100 16188 17077 18992 19033 20581 20651 144 210 236 409 581 635 059 1243 1307 1396 1748 1775 1909 2018 2230 2274 3047 3388 3513 4046 4472 4042 6142 5764 5895 5913 6488 6750 7038 7226 7246 8024 8053 8127 9336 9449 10122 10340 10461 11227 11524 11977 12277 12300 12310 12569 13191 13260 13677 13777 13918 14808 15229 15007 16660 15781 15971 16062 16460 16484 16776 17103 17296 17311 17561 17807 18531 19208 19575 19639 19682 20566 RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting: Meest matige noord-weste lijke tot westelijke wind. Half tot zwaar bewolkt tot betrokken. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. DRAADLOOZE DIENST. Het derde postvliegtuig te Akyab. Bij de K. L. M. is bericht ontvangen dat het derde postvliegtuig van Calcutta ver trokken is en 11.55 te Akyab gearriveerd. Alles is wel aan boord. De moordzaak Waller. De vier hoofdbeklaagden ter dood veroordeeld. v BATAVIA, 11 Oct. De Rechtbank te Langkat veroordeelde de vier hoofdbeklaag den in de moordzaak Waller ter dood. Dc tocht van de Zeppelin over Nederland. Eerst Zaterdag de beslissing. FRIEDRICHSHAVEN, 11 Oct. Daar dé verbetering in de weersomstandigheden in het westen slechts langzaam in haar werk gaat, werd de start van dc Graf Zeppelin voor de vlucht naar Nederland, die heden avond zou plaats hebben, opnieuw voorloo pig voor 24 uur uitgesteld. De beslissing of Zaterdagavond de start zal plaats hebben zal op grond van de weerkaarten van Zaterdag ochtend 11 uur worden genomen. if i De moord op het lé-jarig meisje in Rotterdam. ROTTERDAM, 11 Oct. Tot diep in dien nacht is het politie-onderzoek in de moord zaak van Rotterdam voortgezet. Uit het groote dossier van getuigenver klaringen, waarover de politie op het oogen- biik beschikt, heeft zy een signalement van den dader kunnen opmaken dat watrschyn- Hjk met zy*» uiterlyk vry goed overeen komt. Dit signalement dat op het oogenblik verspreid wordt in Rotterdam luidt: Leeftijd 25 k 30 jaar, volgens anderen 40 jaar, lengte 1.68 k 1.76, postuur middelma tig tot flink, gezicht vermoedelijk bol, rond, donkerbruin tot zwart haar, achter over gekamd, volgens een getuige gekruld, geen baard of knevel, spraak diep dof, kleediing bruin manchester korte jas, lange broek, zwarte schoenen, geen hoofdcjekael. Verdachte rydt soms op een zwart rijwiel niet bagagedrager en carbBdlantaarn. Door particulieren te Rotterdam is 359.— Uit geloofd voor die aanwijzingen die tot aan houding van den dader leiden. Om elf uur vanmorgen zijn twee inspec teurs per auto de stad ingegaan om ver schillende menschen die op grond van aan wijzingen voor verdenking in aanmerking komen, te verhooren. De arrestatie van den dader spoedig verwacht. ROTTERDAM, 11 Oct. Het politie-onder zoek naar den moordenaar van het 10-jarig meisje Marie van 0„ dat zich gisteren be paald heeft tot het verzamelen van getuigen verklaringen, is er heden toe overgegaan ver schillende menschen te arresteeren. Zoo is door de politie van het bureau Meerman straat een verdachte aangehouden, die echter na kort verhoor is vrijgelaten. Voorts hebben agenten van den post Schieweg gedurende een gedeelte van den dag een man gevolgd van wien bekend was dat hij herhaaldelijk in den polder Blijdorp rondliep, en die nu nok weer in die buurt werd gesignaleerd. Men heeft den man gevolgd tot in de Olaes de Vriezelaan, waaT hij is aangehouden. Hij kon echter een alibi opgeven, terwijl ook zijn kleeding niet klopte. Verdacht wordt echter gevonden dat dfe man onmiddellijk na zijn arrestatie zeide: „Je moet mij toch niet voor den moord heb ben". Verder heeft een chauffeur van Weat-E*! press Bus Woensdag iemand gezien, die een meisje achter op de fiets had, om twee minu ten voor zeven in deii tunnel aan de Beu- kelsdijk. Dit is waarschijnlijk de dader ge weest Volgens den chauffeur is de man rechtuit gereden langs de Nenyto naar het zandpad in den polder. Op het oogenblik doem wilde geruchten in Rotterdam de ronde» zóodat de arrestatie van den man op de Kruiskade, die in 't geheel niets met den moord te make» had, een groote volksoploop veroorzaakte. Het politie-onderzoek maakt den indruk alsof de arrestatie van den. werkelijken moor denaar binnenkort kan worden verwacht. WI3SELKOER8EN. 10 Oct. 11 Oct Officieel. Londen 12.097» 124)9*7» Berlijn 69.29% 59.81% Pary'8 9.70 9.76% Brussel 34.68% 34.70 Zwitserland 48.05 48.06 Weenen 84.96 34.97% Kopenhagen 66.42% 66.45 Stockholm 66.70 66.70 Oslo 66.42% 66.45 New-York 2.49% 2.49*7» Niet-officioel. Praag 7.87 7.87%- Madrid 36.94 36.93 Milaan 13.03 13.02% 3 N. W.S. 75*. Prolongatie 4% Beursoverzicht. De Amsterdamsche effectenbeurs heeft zich van de voste stemming in Wallstreet niet ver 1 aangetrokken. Weliswaar kwamen de koersen hier en daar op hooger niveau doch het avans kon niet altijd behouden blijven Van de Induatriee'.en vielen Margarine Unies sterk tegen. Aanvankelijk konden de koer sen boven 520 avanceeren, doch de koers- wist ging weer verloren. De Philipsaandeeleo en de Claims overschreden bij de opening net hoogste peil van gisteren, doch konden zich evenmin handhaven, daarentegen lagen van Berkels vast in de markt, eveals de Forda&doelen en de Kuchenmeiaters. De kunstzijde-aandeelen hadden van ver- koopen te lijden, en verloren een flink stuk van hun koers. Aniems en de Claims liepen na hooger oopening terug. Koninklijken ga ven flinke omzetten te zien en monteerden enkele punten. Cultuurfondsen trokken uiterst geringe belangstelling. ADVERTENTIEN. Geboren: dochter van M. VAN VLIET M. VAN VLIET-de Vrie. GOUDA, 11 October 1929 Nieuwe Markt. 10 TELEPH. 120 vanaf heden weer verkrijgbaar DE FIJNE 25 en_de bekende iri dit jaargetijde althans. 'n Regenbui 'n vervelend iets voor wie er niet op gekleed is - maar 't raakt U niet wanneer U zoo'n regenmantel draagt als VOSS deze week etaleert - vlotte jassen, die altijd hun model blijven houden, uitstekend afgewerkt, niet ver kleurend, perfect waterproofen billijk. Daar is bii VOS5 altijd zeker van. ROTTERDAM DEN HAAG ARNHEM LEEUWARDEN te AMSTERDAM „DE DUIF" KALVERSTRAAT 65

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 2