NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, NIEUWERKERK,OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWUK, SCHOONHOVEN, BTOLWUK, WADDLNXVEEN, ZEVENHUIZEN, enn HO. 17201 woensdag 18 Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen I I •I 1D IE feuilleton. DE GESTOLEN DIADEEM. GOllkSIll E COURANT 40 Den Hur, de It- an i ar et »r- in ar. ■ru, hiervan Daar of d- van het diagelyksch bestuur was, de raadsleden niet vooraf geraad- i werd, aan ging 1 politie. ur vóór den hoqfd- goede gevolgen 10 Dat was haar raadselachtij ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstrek* (tehoorende tot den beeorgfcrinc)i 1—6 regels 1AÖ, elke regel meer 025. Van Vutten Gouda en den beaorgkring i 1—-5 regels f L55, elke regel meer IJM. Advertentifa in het Zaterdagnummer 21 tt beslag op den prijs. Uefdadigheida^dvertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regel» 225, elke regel meer O.M. Op de voorpagina 60 booger. Gewone advertentitn en ingebonden mededeelingen b# contract tot zeer gereduceerden prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentito kunnen worden ingezonden door tusschenkomet van «oliede Boekhande laren, Advertentiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan bet Bureau zQn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. gestfeüen verdragen, tor uw zwakke ze in neemt met vaste i met zwakke zenu- llipa Hoe weet U dat ze naar Wollacombe gaat? Dat heeft ze me zelf verteld, dat zei ik je toch al. Ze gaat logeeren ii^ die lunch room in Highstreet. Ze luistert natuurlijk de gesprekken van de bezoekers af en komt op die manier van een en ander over grendels en sloten te weten Als we in Wollacombe zijn gaan we dadelijk naar de politie. Mevrouw Hemmings opgesehrikte fantasie werkte thans koorsachtig. Neen, neen, riep George verschrikt. Ik heb tenslotte geen voldoende grondboor mijn beschuldiging. Hoe meer ik erover na denk, hoe meer ik overtuigd ben, dat ik mij waarschijnlijk vergis. Zij heeft eerlijke oogen beroepsmisdadigsters hebben meestal geen kuiltjes in de wangen. En hebt U dien glans gezien die over haar haar ligt? Neen, antwoordde zijn moeder streng. Maar dat kan ze wel met een of andere chemische stof doen. Het doet mij leed, dat je zooveel aandacht hebt geschonken aah haar uiterlijk. Ik kan er gewoon om huilen. George trachtte zijn moeder luchtigjes weg te troosten. Hij was een knappe jongeman met een prettig jongensachtig gezicht. Hij was buiten opgevoed, onder het onafgebroken toezicht van zijn bedilzieke moeder en bezat nog niets van de wereldwijsheid die de mees te menschen pas door pijnlijke ondervinding verkrijgen. De eenige belangrijke gebeurtenis in zijn jonge leven was de nacht, dien hij in de gevangenis had doorgebracht, verdacht van inbraak en het was niet verwonderlijk, dat de onverwachte wederverschijning van het jonge meisje, dact de oorzaak was ge weest van zijn gevangenneming, hem met ENGELAND. Gerechtelijke dwaling? Inzake een moord, elf jaar geleden gepleegd. In Februari 1918 werd een 17-jarig meis je te Eltham bij Londen vermoord gevon den. Een 21-jarig oud-soldaat, David Green wood, werd in April van hetzelfde jaar we gens dezen moord ter dood veroordeeld, doch de straf werd in verband met zijn gedrag tijdens den orlog in levenslange ge vangenisstraf veranderd. Thans is een beweging gaande om zijn vrijlating te verkrijgen daar gebleken zou zijn dat Greenwood onschuldig was. Een Londensche vrouwelijke dokter, dr. Marga ret Tyler, heeft zich er voorgespannen. Eenige jaren geleden was haar belangstel ling voor de zaak gaande gemaakt doordat de zuster* van Greenwood zich tot haar wendde als patiënt. Deze zuster bleek ze nuwziek te zijn omdat haar broer onschul- Ean nieuw* strijd in China, De Kegeering van Nanking in een moeilijke positie. Een tijdlang ging het in China goed en men kreeg den indruk, dat de centrale re- gcering te Nanking stevig in het zadel zat. Stabieler toestanden begonnen, naar 't scheen, zich af te teakenen, doch d'e berich ten der laatste dagen maken aan al het optimisme weer plotseling een einde. Het gezag van Tsjang Kai Tsjek, die te Nan king feitelijk in de eerste plaats de la kens uitdeelt, is op het oogenblik ten zeer ste geschokt. In Kwangsi begon dezer dagen Tsjang Fat Kwei zich geducht te roeren; openlijk stond hij tegen Nanking op en met zijn links zich oriëpteerende aanhan gers ageerde hij van Kiwangsi uit tegen de centrale regeering. Met de nationalisten hebben enkele botsingen plaats gehad, docli het leek, dat de regeering’ van Tsjang Kai Tsjek deze rebelle den kop wist in te drukken. Laatstgenoemde ziet zich echter voor nog oneindig veel meer moeilijkheden geplaatst, omdat ook de communisten van Kanton en Kwangtoeng de partij der malcontenten hebben gekozen. De ergste teleurstelling voor Tsjang Kai Tsjek zal ondertusschen zjjn, dat generaal Feng, die steeds een raadselachtige nguur is geweest en die aanvankelijk zich ïneutraal scheen te hou den en zelf bererdUeek te zijn met Tsjang Kai Tsjek samen le werken, zich tegen dezen heeft gekeerd. Feng beschikt over veel gezag, veel taient en veel aan hang, vooral in den vorm van soldaten, zoodat diens optreden Nanking nog heel wat zor gen kan baren. Feng’s nog vrij recente troifwbetuigingen tegenover Nanking dien den dan ook metreen korreltje zout te wor den opgevat. De toestand heeft zich zelfs reeds derwijze ontwikkeld, dat Feng een nieuwe regeering te Peking heeft gevormd en brutaalweg verklaart, dat de regeering te Nanking opgehouden heeft te bestaan. Zoo ziet men, dat de positie van Tsjang Kai Tsjek zeer hachelijk is geworden, te meer daar het niet uitgesloten is, dat de gouverneur van Sjdrud een willig werktuig zal blijken te zijn in handen van generaal Feng. Wanneer men Iper nog aan toevoegt, dat het ook in Sjantoeng gist, is het duide lijk, dat de regeering van Nanking vrijwel 'in alle kanten in het nauw wordt gedre ven. Men mag benieuwd zijn, hoe zij zich door deze nieuwe beproevingen zal weten heen te slaan. Voorloopig krijgt men den indruk, dat de toestand in China opnieuw critiek wordt, dank zij het stoken en woelen der generaals in het reu zenrijk, die allen belust zijn op eer, macht er. aanzien. Maar, het moge herhaald wor den, wel de gevaarlijkste tegenstander is Feng, die het niet kon gedoogen, dat zijn troepen zooals men te Nanking verlang de zouden worden ontwapend. Uitgeslo ten is het niet, dat de derde Intematio- i nale - hetgeen practisch beteekent: Rus- I land bij al deze woelingen eveneens de hand in het spel heeft. De overvloed is een vloed waarin reeds' menigeen is verdronken. Het is altijd moeilijk uit te visschen, hoe de machtverhoudingen in China zijn de ambitieuze generaals loopen dikwijls van de eene partij naar de andere over, wanneer hun dit profijtelijker toelykt doch eén onloochenbaar feit is, dat over China weel een golf van verwarring slaat, die de een wording van het rijk wederom op zoo be- treurenswaardige wijze tegenhoudt. Wel heeft een Chineesche financier van aanzien te Hongkong een beroep gedaan op de verschillende leiders, die bij de jong ste conflicten zyu, betrokken, teneinde te bewerkstelligen, dat de binnenlandsche On lusten niet op nieuw oplaaien in al haar felheid, maar het is zeer de vraag, of er naar dit beroep zal worden geluisterd. Ver wacht mag worden, dat de voormannen der opstandige beweging ongestoord hun gang zullen gaan en frisch en vroolijk een nieu wen burgeroorlog zullen ontketenen, hoe rampspoedig de gevolgen voor China ook mogen zijn. in Woollacombe uit den trein stapten, greep de oudere dame vol schrik George's arm. Kijk George, riep ze uit, buiten zich zelf van opwinding, terwijl ze naar een bul letin van een yr.n de plaatselijke bladen wees. George las het vetgedrukte opschrift met gefronste wenkbrauwen: ..Inbraak op kasteel Harlsmore. De diadeem van de gravin gestolen.” Arme lady Harslmore! zuchtte mevrouw Hemmings. Ze was doodsbleek geworden. - Het is wel heel toevallig! mompelde George. Zou ze hierheen zijn gekomen om haar medeplichtigen te ontmoeten? Mijn instinct zegt me wat ik van deze diefstal moet denken, zei zijn moeder. O, George in wat voor poel van misdaad en ge meenheid zijn we te land gekomenWe moe ten zorgen, dat haar bagage onderzocht wordt! - Stil toch, moeder. Kijk, daar is ze! Ze staat bij mijn zwar ten koffer. O, George red dien tenminste! Maty daa,r haar zoon geen aanstalten laaakto om te doen wat ze hem zoo opge wonden verzocht, snelde mevrouw Hem mings in hoogst eigen persoon naar de groep reizigers, die bij den bagagewagen op hun koffers stonden te wachten en met beide handen omklemde ze haar dierbaar bezit, terwijl ze Lilian tartend aankeek. Wat is ze toch bezorgd voor die koffer, dacht Lilian, die zich glimlachend een eindje van de groep verwijderde, om een witkiel order te geven om haar bagage in ontvang»! te nemen. Zrij keek onzeker om zich heen of haar tante er ook was -, een welgedane dame met een blozend, vriendelijk gezicht kreeg haar in het oog en kwam op haar toe. Ik geloof, dat ik weef wie je bent, Lilian Turner natuurlijk, zei ze opgewekt, je lijkt sprekend op je lieve moeder. Dus, u bent tante Martha? vroeg Lilian. Juist, lieve kind, geef me maar gauw een zoen. Wat vriendelijk van u om zelf te ko- j men, zei Lilian na een sievige omhelzing. 4*? Wat moet ik met mijn bagage doen? Daar zal John wel voor zorgen. Zij wees naar een jongen in een met meel bestoven costuum. die verlegen aan zijn pet tikte. Mijn karretje staat buiten, daar kan hij ze opladen, ik woon niet ver van het station -, we hoeven alleen Highstreet maar af te wan delen. Maar lieve kind, wat vind ik het toch heerlijk om de dochter van mijn zuster te zien en te merken dat zij zich niet te deftig voelt om bij mij te komen logeeren. Het ontging Lilian niet, dat de jong£ Hemmings naar hun gesprek stond te luis teren. —Ik vind het heerlijk dat u mij hebben wilt, antwoordde het meisje hartelijk. Ik ben zoo blij dat ik uit Londen weg ben. Als v eens wist hoe ik naar het rustige buiten leven verlangd heb. Je hebt zeker een erg drukken tijd ge- had, maar dat moet je me later maar eens verteilen. Lilian keek tersluiks naar George en vroeg zich af waarom mannen zoo zelden kunnen luisteren zonder dat het in de gaten loopt, een kunst, die vrouwen zoo uitstekend ver» rtaan t (Wordt vervolgd). BUITENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. De Balkanvlucht van de Graf Zeppelin. Hedenochtend om 10 voor 8 verscheen het luchtschip Graf Zeppelin boven Belgrado Het luchtschip vloog over de oude vesting en over het centrum van de stad. Later nam het koers naar de Sawè en het Koninklijk slot, keerde daarna naar Belgra do terug en verdween na het Duitsche hei denkerkhof en het vliegveld in de richting Nlsj. Het luchtschip vloog op een hoogte van 400 meter. De inboedel van mevrouw Zoebkof onder den hamer. De inboedel van mevrouw Zoebkof is gisteren onder den hamer gekomen. Noch de gewezen keizerlijke familie, noch het Engelsche hof waren op de veiling ve'rte- genwoordigd. Een groote ovalo barokterrine met het opschrift Londen 1770 en een gewicht aan zilver van 3500 gram werd door de deur waarders op 20.000 mark geschat, maar biacht slechts 6000 mark op. Een tweede terrine van denzedfden aard vond een koo- per voor 3200 mark, hoewel het het kost baarste zilveren voorwerp van de verzame ling betrof. Het model van het standbeeld van keizer Friedrich in zilver, dat een ge wicht van 1750 gram had, moest tot drie maal toe worden aangeboden, voor het voor den belachelyken .prijs van 110 mark werd gekocht. Een Japansch zilveren servies, dat keizer Wilhelm I bij haar zilveren bruiloft aan zijn schoondochter had geschonken en dat 44 pond woog, werd door een particu lier uit Keulen verworven voor den prijs van 7000 mark. Het is op het oogenblik nog niet bekend, hoeveel de veiling heeft opgebracht. Het is echter zeker, dat uit de opbrengst slechts een zeer klein gedeelte van de schulden van mevrouw Zoebkof, die ongeveer 750.000 mark zouden bedragen, gullen kunnen wor den betaald. De zaak-Sklarek. Nieuwe knoeierijen komen aan het licht. De Berlynsche autoriteiten zijn nieuwe knoeierijen van de gebroeders Sklarek op het spoor gekomen. In hln boeken is name lijk aangeteekend, dat ie tusschen 2 en 19 September j.l. .aan de schoenfabriek E. Reichle, te Tuttlingen, bij Stuttgart, voor geleverde schoenen e^n bedrag van niet minder dan 1% mïllioen mark zouden heb ben betaald. In werkelijkheid is door deze firma echter geen mjlllioen mark ont vangen en ook niet voor een dergelijk be drag aan schoenen aan de gebroeders Skla rek geleverd. In het geheel kochten de ge broeders Sklarek van de firma Reichle voor ongeveer 250.000 mark schoenen per jaar. Dergelijke knoeierijen schijnen ook overi gens met andere leveranciers te zjjn ge pleegd. Meer en meer vermoedt men thans, dat door de Sklarek* belangrijke bedragen in veiligheid zjjn gebracht en dat de door hen geboekte 1% millioen hiertoe werden benut. De gemeenteraad heeft zich ook met de Amerikaansche reis vaai den eersten burge meester Böss en de zaak Sklarek bezig ge houden. De Duitsch-nationalen dienden een irterpellatie in, waarin de vraag werd op geworpen of de reis van Boss, die zulko groote kosten meebrengt, noodzakeljjk was. Ook van communistische zijde hield men zich, onder uitvallen van den grofsten aard, met de Amerikaansche reis bezig. Burgemeester Scholta wees er op, dat de burgemeester van New-York, Walker, te Berlijn door het departement van buiten- landsche zaken en den Amerikaanschen ge zant geïntroduceerd was. Het tegen-bezoek kon dus niet als een particuliere aangele genheid beschouwd worden, e reis zal 75 &0.000 mark kosten. Daar zij een aangele genheid werden pleegd. zjjn meening over de nutteloosheid van den oorlog tot aftreden werd gedwongen. De overledene laat behalve een bejaarde moe der, ook nog zes dochters en zes zonen na. FRANKRIJK. De éénjarige militaire dienst. Een rede van Painlevé. Het woord voerend bij een plechtigheid van de Unie van Vereenigingen voor licha melijke opvoeding, bij gelegenheid van het vertrek der eerste jongelieden, die slechts voor één jaar onder de wapens gaan, heeft Painlevé gezegd, dat de éénjarige dienst een eclatante bevestiging is van het Pact, waardoor Frankrijk ten Aanzien van de wereld bekend maakt, dat het nooit het initiatief zal nemen om tot oorlog over te gaan. De éénjarige dienst Is een vredes- dienst. Sprekend over de veiligheid van de gren zen, zedde Painlevé, dat van het oogenblik af, dat de volkeren naar vrede verlangen en dat de oorlog plechtig veroordeeld is, velen er tegen opzien om zich bezig te houden met de veronderstelling van aanvallen en moordpartijen. Painlevé is een overtuigd voorstander van de Fransch-Duitsche toenadering. Hij meent echter, dat een ontwapend Frankrijk een verleiding zou zijn voor d'e b»oze mach ten. Daaróm heeft de minister zjjn plicht gedaan, door de mate van veiligheid te schatten, die de nieuwe legerorganisatie aan Frankrijk waarborgt. Painlevé besloot zijn rede met een lange technische uiteenzetting omtrent het stejsel der nationale verdediging. OOSTENRIJK. Tegen of met de Soc.-Democaten. Ernstige meeningsverschillen in de gelederen der Christelijk-sorialen. De strijd in de christelijk-sociale partij over de Heimwehrbeweging is nu tot volle uitbarsting gekomen. In oen op Maandag te Weenen gehouden vergadering spraken zoo wel de vice-kanselier en minister van oorlog Vaugoin, de leider van den rechtervleugel der christelijk-socialen, als die^van den lin kervleugel, afgevaardigde Kunschak, hoofd bestuurder van het christelijk vakverbond. Vaugoin legde er den nadruk op, dat de bondskanselier Schober en hij het geheel met elkaar eens zij De sociaal-democraten zijn er boos over, dat hij iedere samenwer king met hen heeft afgeslagen. Hij kon even wel slechts herhalen, dat onder samenwer king slecht een eendrachtig samengaan kan worden verstaan, hetgeen met de internatio nale sociaal-democratie, welke den klassen strijd predikt, niet mogelijk is. Om zijn plaats in de wereld in te nemen, heeft Oostenrijk ».on duidelijke verklaring nc.odig ten aanzien van zijn religie en traditie. Hij verheugt zich erover, dat dé Heimwehren. hetzelfde doel nastreven en reikt huif derhalve de hand to» met den eisch: Heimwehren, staat krachtig en trouw achter de regeering-Schober. Op ten strijde. Op ter overwinning. Daarna nam de afgevaardigde Kunschak het woord en verklaarde, dat het marxisme als wereldbeschouwende idee slecht» over- Uit het Engelach van ARCHIBALD EYRE. (Nadruk verboden). de eenige verklaring, die hij voor siachtige handelwijze had kunnen vin en. Ze had midden in den nacht ergens op een stoep gezeten, had hem op een slink se manier er toe gekregen om de toegang t een huis te forceeren en toen ze had ge- nerkt, dat hij gesnapt was, was ze met haar ‘etgezel verdwenen. Het was natuurlijk “ar b?d<*ling geweest om piet zijn hulp i huis binnen te komen. Zoo stelde hij zich in zijn argloósheid de zaak voor. Daarom stelde ze zooveel belang in ijn zwarte kofferriep mevrouw Hemmings onthutst. n~ N“„ begrii!> ik haar gedienstigheid, Oeorge D» kotter zie ik terug MiSbS,ll'a vergis ik me wel, zei Ge- 8ui dat zi]n verdenking er zoo “«teeflapt. - Ik weet het zeg’e°ntte niet zeker “aar “eer kan ik U niet öe!a wonder .dat ze zoo rijk gekleed ...IT Hemmings hardop. Ze M da senaaUoneele veronderstelling veel 0D1 daarïan weer goedschiks al- d”n; - O. George wat moeten zij Vanavond met om zilver doen? ABONNEMENTSPRIJS i per kwartaal 2^5, per week 17 cent, met Zondagblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt Franco per pest per kwartaal 8.15, met Zondagsblad 8.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 81, GOUDA. bU onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie Telef. Interc. 82: Redactie Tftet 8& Postrekening 48408. dit hetzelfde insigse was dat hij voor 1 shilling en 3 pence in een tram dicht bij de plaats waar het Ijjk gevonden iemand had verkocht. Hij gir mededeeling doen aan merkte men op dat liy geen knoopen aan zijn jas had er was by het lyk een van een overjas afgerukte knoop gevonden en had men hem gehouden. Sedert is hy nooit meer thuis geweest. Het Leger des Heils. Csmmistioner Lucy Booth. Commissioner Lucy Booth van het Leger de? Heils, de 62-jarige zuster van Bramwell Booth, die onlangs uit Noorwegen terug is geroepen, heeft nu order gekregen zich naar Zuid-Amerika in te schepen, en de lei ding van het Leger in het Oostelyk terri toir daar op zich te nemen: Argentinië en Urug^iay. Ook West-Chili en Peru zyn on der haar toezicht gesteld. BELGIE. Léon Delacroix, f Een bekend Belgisch financieel deskundige overleden. Uit Baden-Baden komt het bericht dat Léon Delacroix, een der Belgische gedele geerden, die aldaar deel nam aan de werk zaamheden van de commissie tot organisa tie van de bank vopr de internationale be talingen, plotseling aan een beroerte is overleden. Delacroix is slechts vier-en-zestig jaar oud geworden en uit zyn politieke loopbaan, die vooral in de jaren na den wapenstil stand ligt, stippen wtf aan, dat hy in No vember 1918 president werd van een coali- tie-kabinet, van katholieken, litjeralen en socialisten waarin hem tevens de porte feuille van financiën was toebedeeld. Delacroix behoorde tot de katholieke staats party. Als financieel deskundige heeft Delacroix in de moeilijke jaren na den oor log, waarin het geteisterde België met zoo bewonderenswaardige geestkracht aan zijn herstel werkte, door zyn commcrcieele en financieele politiek groote diensten bewe zen. Na de al gemeen e verkiezing in No vember 1919 werd Delacroix opnieuw mi nister-president en minister van financiën in een coalitie-kabinet. By de onderhande- lingen in het voorjaar van 1920 tusschen Nederland en - België gevoerd, vertegen woordigde Delacroix zyn vaderland. Als advocaat werd de overledene beroemd door zyn pleidooien in het beruchte proces der Luiksche forten en het erfenisproces van Leopold II, waarin hij de belang ver dedigde van prinses Stephanie. Iw 1917 werd hij tot stalhouder der balie van het hof van cassatie gekozen als opvolger van Edmond Picard, die wegens het uiten van dig gevangen zat. Ook de moeder bleek van de onschuld van haar zoon overtuigd. Men had haar niet in de gelegenheid ge steld voor d? rechtbank te verklaren dat haar zoon een ^ilibi had; den nacht van den moord was hy n.l. te Woolwich. Toen hy een foto zag van een militair insigne dat bij het lyk gevonden was, meende hy dat ontsteltenis vervulde, welke ontsteltenis ech ter langzamerhand plaats maakte voor een vaag gevoel van welbehagen Een jongeman immers, die eenvoudig en .ver van het gewoel der wereld opgevoed is en die het leven nooit anders dan uit het gezichtspunt van zijn moeder bekeken heeft, ia nu eenmaal ontvankelijker voor vrouwe’.ijke bekoorlijk heden dan minder streng opgevoede jon gelui. Neen moeder, zei hij, op beslisten toon, na een langé pauze, die alleen maar onder broken was door het snikken van mevrouw Hemmings. U zult niets van dien aaxd doen. Ik zal zelf alle noodige maatregelen nemen, als dat noodig blijkt te zijn Ik kan niet toelaten, klaagde mevrouw Hemmings door haar tranen heen, dat de heele streek bestolen wordt, zonder dat er tegen wordt gewaarschuwd. Maakt u zich niet bezorgd, antwoordde George. Ik zal den loop van de gebeurtenis sen afwachten en als het oogenblik komt, zal ik heusch niet aarzelen om toe te slaan. Mevrouw Hemmings was onder den in druk door de ongewone beslistheid van haar altijd zoo volgzamen zoon •- Maar je mag je eigen, veiligheid toch niet in de waagschaal stellen om^de schul dige te ontmaskeren. Wij betalen zooveel belasting, dat dé beambten, die daarvoor salaris ontvangen, dergelijke gevaarlijke werkjes kunnen opknappen. Dat zullen ze ook heusch wel doen„ zei George op geruststellenden toon. Maar laten we nu niet verder over dit pijnlijke onderwerp praten. Toen mevrouw Hemmings en haar zoon 10 ui si- le il»

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 1