Blad I T NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN jlz, -gouderak, haastrecht, moordrecht, moercapelle, No. 17220 68* Jaargang Donderdag 7 November 1829 bergambacht, berkenwoude, bodegraven, boskoop, 1 I E FEUILLETON. DE GESTüLEN DIADEEM. NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen I 08 tekst der Fransohe Regearingsverklaring. ïiiykhc- I op regelmatige 12 fl. 21.—. Den Haag. 1 t (Wcrdt vervolgd). ieders le ij volwasse- Wormolie o Drogisten krijgen zelfs loffie Heg net als len zich er ultste* e melk, die hun uw tegenstond, elnen thans veel n klein scheutje an toegevoegd k tandvleesch. loeidheid. baar. ijkt uw bloed, ver- enreene levensopge- zich. publi- burge- I langd, wanneer ten en dan was moeilijk hun te rotn hebben wij egeheele familie off ie Hag te ge* heb ik van een I pleizier en nut offie Hag is jui chte koffie, zeer sak en van een aroma, zonder lijke uitwerking. ordïCoffelnevrij. et verschil spoe- en uwen kunnen ben thans veel mijn werk en fgar. en ik gesproken, dat de bank geen hooge credie- ten aan particulieren zou verleenen. 6o. Ik veroordeel het ten sterkste, dat tusschen de gebr. Sklarek en de stad Ber lijn een geheim moncpoliecontract is geslo- tery Ik heb van dit contract eerst in Ame rika gehoord. Alle beweringen, die met bovenstaande verklaringen niet overeenstemmen, alsmede alle .andere omtrent my geurte bewerirtgen, welke hierop neerkomen, dat ik ongeoor loofde voordeelen van welken aard ook zou hebben gehad, zijn onwaar en zullen voor ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad ƒ3.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bij onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zyn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie Telef. Interc. 82: Redactie Telef. 88. Postrekening 48400. ENGELAND. Het vliegtuigongeluk in Kent. De toestand van den prins van Schaumburg-Lippe is bedenkelijk. Uit het onderzoek en net verhoor van den prins van Schaumburg-Lippe, die als tweede bestuurder van de D. 903 het verongelukte verkeersvliegtuig Londen—-Berlijn fungeerde, is gebleken, dat het vliegtuig kort na de op stijging in een zoo dichten mist verzeild raakte, dat de bestuurder besloot tot terug keer naar Croydon. Hiierbij is hij verdwaald geraakt en om den weg terug te vinden be sloot hij voorzichtig een eindje te dalen om te trachten, of hij hier of daar de aarde kon zien. Plotseling doemden vlak vooruit de boomen van het bosch van Caterham op, waaruit bleek dat de bestuurder te laag was gegaan, want het vliegtuig bevond zich op gelijke hoogte met de toppen der boomen. Een botsing was toen onvermijdelijk en het Wanneer iemand succes heeft, over schat het publiek hem en onderschatten hem zijn vrienden. In den salon vond hij zijn moeder. Zij zat kaarsrecht overeind inetover elkaar gekruis te armende strijdlust fonkelde in haar oogen. Moeder, riep hij. Ik ben bestolen! Er zijn dieven in huis geweest. Hij hield plotseling op, er was iets in haar houding en in de uitdrukking van haar ge zicht, dat hem deed zwijgen Ja, er zijn dieven in huis, mijn zoon helaas I Hij staarde wezenloos naar haar. Er is iets uit mijn kamer weggenomen, zei hij’ langzaam, weet u daar iete van? Zij keek hem minachtend aan. BÉdoel je lady Harlsmore’s diadeem? Ja, daar weet ik van. J- Hebt u hem? Hij slaakte een zucht van verlichting. Bent u in mijn kamer geweest en hebt u hem weggenomen? Ik had hem weggeslo ten in mijn la. Ik heb extra sleutels op alle sloten in het huis. Je zult niet kunnen ontkennen dat dat nu blijkt een noodzak?lijke voorzorgs maatregel te zijn. Het is niet behoorlijk dat u een gesloten la opent. Jij bent de laatste om te zeggen wat be hoorlijk is en niet. Laten we geen ruzie maken, stelde de zoon voor. Vertelt u mij liever of u den diadeem hebt. Dan moet u mij die onmiddellijk teruggeven. Mevrouw Hemmings lachte schamper. Aan jou teruggegeven? Geen sprake van. Waar hebt u hem gelaten? -George stond op en ging naar zijn moeder toe. Moeder, zei hij ernstig, als ik smeek om uw voornemen niet uit te voeren, dan zult u mij dat toch niet weigeren. Als u alles wist zou u zeker alles vergeven. Als zij heeft gezondigd, dan is het toch zeker nobeler werk om haar weer op den been te helpen dan om haar verder in de modder te trappen. Ik weet dat u niet meent wat u zegt, u hebt gedacht... Ik heb heel goed nagedacht zooals ik gewoonlijk doe, antwoordde zijn moeder scherp, en ik heb een besluit genomen dat vast staat. Ieder woord wat je zegt sterkt mij m mijn voornemen. Jij houdt van haar! Jij vertelt mij dat brutaalweg en vraagt mij tegelijkertijd om haar te sparen. Voor wat moet ik haar sparen als ik vragen mag? Moet -zij vrij rond loopen om jou tot haar eigen peil omlaag te halen. Zij lachte zenuw achtig. Noem mij maar wreed als je wilt. Ik ben inderdaad wreed genoeg om mijn eigen zoon te willen redden! Jij houdt van haar van deze schandelijke, gemeene avonturierster? Van haar houdenMevrouw Hemmings schreeuwde de woorden haast uit. Als zij uit de gevangenis komt ga dan naar haar toe en vertel dat je van haar Uit het Engelsch van ARCHIBALD EYRE. 29 (Nadruk verboden). Een ding schonk hem groote voldoening, Lilian kon hem niet langer met minachting behandelen, zij was nu immers in zijn macht. Natuurlijkzou hij die macht niet in haar nadeel gebruiken maar langzaam en zeker 2011 hij haar levensschip in kalme wateren sturen en haar helpen om een ander mensch w worden. Met een schok werd hij wakker uit zijn r°omen. Hij keek naar de klok, het was even over negenen. Hij besloot naar het kas- e te wandelen en den diadeem aan de» Kiavin te overhandigen, hij was niet gesust Vo°r hij dit gedaan zou hebben. nijging naar bovennaar zijn kamer en zijn groote ontsteltenis zag hij bij den eersten oogopslag dat de bewuste la open ,.a8 611 een haastige inspectie toonde dat de 8 eem was verdwenen. Een wee gevoel wam over hem, de kamer scheen om hem en te draaien en hij moest op zijn bed hran ~^ten’ tot d® wereld weer stilstond. !e kon hem Wgenomen hebben? Hij dS? u T,eind en lieP’ zo° 8nel g hoofd het toeliep de trappen af. toch het liefste wat ik op d'J werld heb zal je redden van den ondergang. George ging zitten, zijn moeder meende wat ze zei; dat was duidelijk. Hoe kon hij haar in 's hemelsnaam van haar idee af brengen? Lilian in de gevangenis- Hij zag haar albleek en bevend) weggevoerd door een paar ruwe politieagenten. Ten koste van alles moest hij haar probetren te redden. Moeder, u moet het niet doen. Ze mag gezondigd hebben, maar ze heeft berouw, ik weet dat ze berouw heeft’ U kunt niet den moed hebben op die manier een jong leven te vernietigen. Als je daarmee bedoelt dat ik haar aan de politie overlever, zal ik dien moed zeker wel hebben. Moeder, moeder, :k houd van haar Wilt u mijn hart breken? Mevrouw Hemmings boog zich naar hem toe, haar gezicht was vertrokken van ont steltenis en opwinding. Houd je van haar? Durf je tegen mij, je moeder, te zeggen dat je van dat opge- dirkte schepsel houdt? Ik dank den hemel, dat die vrouw in politiebanden is gevallen. Hebt u dan geen medelijden? Als u wist aan wat voor verleiding zij heeft bloot gestaan. Dat is toch zeker wel een excuus vo >r iemand die in een omgeving van mis daad geboren is. Ze zal je dat wel allemaal voorgekauwd hebben. BallIk laat me niet zoo gauw be ïnvloeden. Brutale oogen en vleiende manie ren hebben geen vat op mij. Ik had direct in de gaten waj voor soort vrouw zij was. Over een half jaar zal je me dankbaar zijn. Voortzetting der vredes- en toenaderingspolitiek. De derde zone niet ontruimd. ik er kennis* van kreeg en mij er tegen kon verweren, tegen my zijn gedaan, hebben mij diep geschokt. Te ernstiger heb ik dit ge voeld, daar ik my ook na mjjn terugkeer daarover niet terstönd openlijk kon uitlaten, daar ik verplicht was het verhoor naar aan leiding van het door my Voorgestelde disci plinaire onderzoek af tfe wachten. Nu dit gistermiddag heeft plaats gehad, leg ik de volgende verklaring af: lo. De door de gebr. Sklarek aan mijn vrouw geleverde bontmantel is haar als een bijzonder voordeelig koopje opgedrongen. Na de levering heb ik toezending der reke ning gevraagd. Daar het 'bedrag mij te laag voorkwam, en ik mij anderzijds met de gebr. Sklarek niet met onderhandelingen over den prijs wenschte in te laten, heb ik mjj willen onttrekken aan de voor mij pijn lijke bespreking, door een bedrag te be steden aan het lenigen van nood en de gebr. Sklarek hiervan mededeeling gedaan Ik erken natuurlijk thans, vooral na de in lichtingen omtrent de persoonlijkheid der verkoopers en de waarde van den bont mantel, dat het onvoorzichtig is geweest den koop toe te laten en in strijd met mijn aanvankelijk voornemen den man tel niet terug te geven. In juridisch en mo reel opzichf ben ik my van geen schuld bewust. De mantel is enkele uren na mijn terugkeer ter beschikking gesteld van den curator in het faillissement der fa. Skla rek. Andere bontwaren hebben ik en mijn gezin van de gebr. Sklarek niet betrokken. 2o. Het is onjuist, dat een rnyneY kin deren by de fa. Sklarek een speciale reke ning „Böss junior” heeft gehad. Ik en mijn gezin hebben voor eenige jaren nu en dan kleedingstukken van de firma Sklarek be trokken en na de levering, op regelmatige wijze betaald. Dat ik in het algemeen goe deren van de fa. Sklarek heb genomen, is te verklaren uit de overneming der stede- lyke K .V. G. door de gebr. Sklarek. 3o. Tusschen de gebr. Sklarek en my of mijn gezin hebben nimmer persoonlijke of maatschappelijke betrekkingen, van welken aard ook, bestaan. Ik en myn gezin zyn nimmer by hen te gast geweest, evenmin als zij bij ons. 4o. Begunstiging der gebr. Sklarek door my heeft nimmer plaats gehad en er is ook nooit sprake van geweest. Ik heb nimmer op hun leveranties of credietzaken invloed geoefend of getracht dit te doen, met de transacties tusschen hen en de stad heb ik nimmer iets te maken gehad. 5o. Het is my nimmer medegedeeld, dat de gebr. Sklarek voor millioenen aan cre dit van de Stadsbank hebben gekregen. Ik heb van millioenencredieten der gebr. Skla rek eerst gedurende de tweede helft mijner reis naar Amerika gehoord. Ik ben in be ginsel steeds tegen het verleenen van hooge credieten door de Stadsbank aan particu liere ondernemingen geweest. Ik heb reeds in 1925 met den toenmaligen gemeente ontvanger dr. Harding en den directeur Schmidt van de Stadsbank uitdrukkelijk af zal ik me met hun in verbinding stellen. De onverwachte houding van zijn moeder bracht George geheel van zijn stuk en het kostte hem moeite om woorden te vinden. U weet niet wat u zegt, stamelde hij tenslotte. O, ja, dat weet ik best. Jij bent in de macht geraakt van die slechte vrouw. Het net werd steeds dichter om haar en haar medeplichtigen toegehaald en uit zelfbehoud heeft zij geprobeerd jou ook in dat net te verstrikken, in de hoop dat jou invloedrijke familieleven haar dan zou redden. Maar zij heeft buiten mij om gerekend. Wat voor bewijzen hebt u? Bewijzen? Heb ik jou niet in haar ge zelschap gezien? Heb ik jou niet gevonden met den gestolen diadeem in je handen? Jij mag den hemel danken, dat jij een moeder hebt die minder cnnoozel is dan jij en meer wereldwijsheid bezit. Morgen zullen zij en haar bende in de gevangenis zitten. Jij berit mijn eenig kind; met al je fouten ben je scheidsrechter op te treden, doch door zich van uur tot uur van den gang van het raderwerk op de hoogte te houden. Tardieu achtte het zijn eerste plicht om leiding te geven. Hij twijfelde niet of hy zal heden in de Kamer een meerderheid vinden. De derde zone niet ontruimd. Naar de sociaal-democratische persdienst mededeelt, is het bevel tot terugtrekking van het te Kreuznach liggende Fransche regiment, welk bevel reeds sedert weken gereed lag, plotseling ingetrokken. Kreuz- nach blyft voorloopig bezet. Een Fransche compagnie, die op het station te Mainz ge reed stond om weg te gaan, ontving bevel zich naar de oude kwartieren terug te be geven. Mainz blyft voorloopig eveneens be zet. Mainz en Kreuznach behooren tot de 3e zone, met welke ontruiming eerst na de ratificatie van het Yovngplan begonnen be hoeft te worden. De Fransche regeering Hadr echter in de verwachting, dat Duitschlancr de getroffen afspraken zou nakomen, eenige weken geleden ook de ontruiming van een deel der 3de zone aar.gekond'igd. Dit plotse ling tegenbevel houdt klaarblijkelijk ver band met de kabinetswisseling' in Frank rijk en de benoeming van Maginot tot mi nister van oorlog. Maginot en zijn vrienden hadden reeds in het oude kabinet de op vatting. verkondigd, dat de ontruiming van de derde zone eerst na het van kracht wor den van het Youngplan moest beginnen. Het succes van Hugenberg’s Volksbegehren is, naar de Vorwarts opmerkt, .het dry ven van Maginot zeer ten, goede gekomen en de officieele rechtsche pers in Frankrijk heeft terstond verklaard, dat in verband met het a.s. referendum in Duitschland geen maat regelen voor de ontruiming van de 3de zone getroffen mogen worden. BUITENLANDSCH NIEUWS. ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring): 15 regels 1.30, elke regel meer 0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 15 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zacerdagnummer 20 ct. byslag op den prys. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prys. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regels 225, elke regel meer 0.50. Op de voorpagine 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen by contract tot zeer gereduceerden prjjs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boekhande laren, Advertentiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. Wegens het groote aantal leden, dat het kabinet Tardieu telt, doen zich moei’ den voor» waar niinisters. zullen ritten, aangezien de ministerabank geen voldoende ruimte biedt. Het bureau van de Kamer heeft thans besloten, dat, voor zoover op de ministersbank geen plaats is, de over blijvende leden van het kabinet plaats zul len nemen op de banken der afgevaardig den. Tot de verschillende Kamergroepen zal het verzoek worden gericht om den zetel- loozen ministers de gastvrijheid op hun banken niet te weageren. Dit verzoek was noodig, aangezien ook de plaatsruimte voor de afgevaardigden beperkt is. Het kabinet Tardieu telt een zoo groot aantal leden, als sedert 60 jaren niet het geval by eenig ka binet is geweest. Het kabinet hield gisteren een zitting, welke heden door een nieuwen kabinets raad zal worden gevolgd, waarin de tekst van de regeeringsverklaring zal worden vastgelegd en beraadslaagd zal worden over de houding, welke de regeering des namid dags in de Kamer zal aannemen. Tardieu is vast voornemens om onafhankelijk van het aantal ingediende interpellaties van daag nog het debat over zyn verklaring te doen plaats hebben en dit ten einde te brengen. In de wandelgangen van de Ka mer duurt intusschen de strijd van de par tijen voor en tegen de regeering voort. De partij der sociaal-radicalen, die 121 stem men lelit, heeft besloten tegen het kabinet te stemmen en voor deze stemming de partijdiscipline van kracht te laten zyn. Het kabinet zal de vuurproef hoofdzakelyk op het gebied van de buitenlandsche poli tiek hebben te doorstaan, waarbij het vooral de vraag is, of Frankrijk zich te 's-Graven- bage tot ontruiming van de derde zone on afhankelijk van de mobilisatie van de Dui't- sche schuld en de ratificatie van het Youngplan heeft verplicht. De inhoud der regeeringsverklaring. Omtrent den inhoud van de Fransche re- geeringsverklaring meldt de Echo de Paris dat Tardieu daarin zal laten uitkomen, dat hij de door Brian d gevolgde vredes- en toe naderingspolitiek wil voortzetten, doch op voorwaarde dat de veiligheid van Frank rijk ten volle wordt gewaarborgd zoowel ten opzichte van de ontruiming van het Rijn land als van de ontwapening ter zee. In een onderhoud met een journalist verk'aar- de Tardieu, dat hy in de eerste plaats wil werken. Hy heeft zijn collega’s verzocht af te zien van de Zondagsredevoeringen, welke den opbouw van het land geen dienst be wijzen, doch dikwyls benadeelen. Men ver wacht van de ministers daden en geen redevoeringen. Tardieu wil werkelijk een leider zijn, niet door in het kabinet vraag stukken aan de orde te stellen en dan als naar haar toe houdt George had zich van zijn moeder afge wend en stond met zijn elleboog op de schoorsteenmantel geleund. Hij was tot een besluit gekomener was maar één manier waarop hij de vrouw van Wie hij hield kon redden. vliegtuig plofte met een slag, die in Cater ham gehoord was, omlaag en stond de vol gende seconde in lichtelaaie Kapitein Glen Kidstoae, de vermaarde autorenner en jager op gro( wild, wist ten koste van een paar builen i|it het vliegtuig te kruipen en ziende, dat hij door de hitte niets voor zijn mede-inziteUden kon doen, rende hij naar een boerenhoeve waar hij de brandweer van Marsden er» Caterham en het vliegveld van Croydon om hulp opbelde. De prins von Lippe bleek later door het zelfde gat gekropen te zijn als kapitein Kid- stone, maar natuurlijk had hij al ernstiger brandwonden opgeloopen en toen de red- dmgscolonne hem verbonden had, verloor hij het bewustzijn. Later op den middag is hij echter weer bijgekomer^ Kapitein Kidstone, die verleden jaar dicht bij Nairobi in Afrika met het vliegtuig ver ongelukt is, waaruit wijlen de Belgische fi rm acier Loewenstein in de Noordzee geval len was. bij welke gelegenheid het geheele jachtgezelschap er echter goed is afgekomen, ofschoon het vliegtuig -vernield is, heeft reeds grstermiddag, volgens de Engllsche beetuur- der^raditie een korte vlucht‘van een kwar tier boven Croydon en Sydenham gemaakt om zijn zenuwen te toetsen. Hij stuurde zelf met een collega naast zich die echter niet behoefde te helpen en toen het toestel geland was, verklaarde de kapitein dat zijn zenuwen nu weer tegen een schokje bestand waren Capt. Lieut. Glen Kidstone, een autocou reur en vlieger en teven millionair, is al verscheidene malen in zijn leven aan den dood ontsnapt. Hij was adelborst op de Hogue”, die in de Noorzdee in 1914 door °en duikboot werd getorpedeerd. Hij werd gered,na een uur in her water to hebben gelegen. In 1927 brak de motorboot, waarin hij met een snelheid va«r voer, in tweeën, in de Solent. Hij en de andere inzit tende lagen een half uur in het water vóór zij gered werden. In 1928 moest het vlieg tuig, waarin hij naar Kmya vloog, in den Witen Nijl een noodlanding maken, doch hij wer^ daarbij niet gekwetst In Augustus van dit jaar sloeg een auto, waarin hij te Belfast in een wedstrijd meereed, over den kop. Hij was weer ongedeerd. Prins Eugène von èchaumburg-Lippe is de eenige van de bemanning (hij deed dienst als tweede bestuurder), die in leven bleef, zij het dan ook deerlijk gewond. Hij is een neef van den laatsten koning van Wwrtem- berg. Rodschinka, de piloot, die omkwam, had 10 jaar lang gevlogen, vooral op het traject Berlijn- München en Weenen en had meer dan 430.000 luchtmijlen afgelegd zonder ern stige ongelukken. DUITSCHLAND. De corruptiezaak-Sklarek. Burgemeester Boss rechtvaardigt Het persbureau der stad Berlijn ceert de volgende verklaring van meester Böss: De monsterachtige, zeer kwetsende aan vallen, die in myn afwezigheid, zonder dat Dat wil ik je wel vertellen, veilig op geborgen in mijn zwarten koffer. Geef u mij dan de sleutel van den kof fer Ik denk er niet aan. Dan zal ik hem openbieken. Mëvrouw Hemmings stond meteen ener gieke beweging op en liep naar de bel. Ik ben hier de baas in huis en het per soneel zal mij gehoorzamen. Geef mij den diadeem, dan zal ik voor goed weggaan. Mijn koffer wordt niet geopend, behalve in tegen woordigheid van de politie. Morgen BUD8CHE COURANT. my aanleiding zyn tot het doen instellen eener gerechtelijke vervolging. Voor 30.000 Mark per jaar omgekocht. Twee oud-cominunistische ruads- t leden te Berlijn gearresteerd. Gisteravond zyn de twee, vroeger tot da communistische party behoorende gemeen teraadsleden, Otto Giibel en Gustav Wege ner na afloop van het verhoor door aen officier van justitie gearresteerd en naar het huis van bewaring overgebracht. Bij het onderzoek is gebleken, dat Gabel her* haaldelyk huurauto’s door de Sklareks ter. beschikking zijn gesteld en dat de Sklareks voor de Zondaguitstupjes van het gemeente raadslid telkens bedragen van 100 Mk. en meer hebben betaald. Voorts heeft Gabel, evenals Wegener zijn garderobe Ly de Skla- reks laten maken, zonder dat op de reke ningen betalingen zyn geboekt. De ontdek king der geheime rekeningen was voor beide gemeenteraadsleden vernietigend. Uit de rekeningen tblykt, dat Gabel op vry onbeschaamde wijze omkoopingsgelden tot een bedrag van Mk. 30.000 per jaar jn ont vangst heeft genomen. Ook op de rekening van Wegeyer zijn dergelyke bedragen ge boekt, hoewel hier uit de wyae van I king blykt, dat deze operaties op meer ele- gante wijze hebben plaatsgehad. Gabel wordt ook ten laste gelegd, dat hij zyn in vloed heeft laten gelden om te beletten* dat in de communistische bladen aanval len op de Sklareks verschenen hoewel uit de kringen van de personen, die door de bureaux voor maatschappelijk hulpbetoon geholpen werden, ernstige klachten tegen de Kleiderverwertungsgesellschaft ontvan gen werden. Het onderzoek naar de per sonen, die op de geheime rekeningen voor komen, wordt voortgezet en het is niet uit gesloten, dat in de volgende dagen nog meer personen zullen worden verhoord om zich van de verdenking te zuiveren, dat zij» van de Sklareks omkoopingsgelden heb ben aangenomen. Nederland op de „IPA". Nederland, dat ongeveer 60 pet. zijner bontwaren uit Duitschland betrekt, heeft zijn deelneming nan de „I.P.A.” de Inter nationale Bont-TentoonsteP.ing welke het vol gend jaar te Leipzig zal worden gehouden, toegezegd. Een speciaal voor dit doel ge vormd comité van Nederlendsche bont-des- kundigen zal de noodige voorbereidingen voor de Nederlandsche deelneming treffen. 3( '-~l

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 1