ALBERT HEIJN e. i. b. rei iiiToiii Gebr. Spaas, 'Snirtxsal] C. F. BUSCH DAMESMANTELS KINDERMANTELS PELTERIJEN 1 Als Gij Lid zijt van „Ons Voordeel", Goudsche Coöperatie „Ons Voordeel" U.A. GRATIS Voor de Fijnproevers Spanera HET STOFFENHUIS DEZE WEEK extra voirdeeiige aanbiedingen Markt 16 Gouda ftaadapls wnr dp Jeugd NOVEMBER AANBIEDING IN ZIE ETALAGE Die voor werken, alleen in Uw belang Nu is het de beste tijd om U aan te sluiten Geeft U op als lid van de J. HULLEMAN Kleiweg 20 - Tel. 350 Souda. HONDERD EN MEER BRIEVEN IEDER POND GELDERSCHE WORST EEN POND GELEZEN PUIKKOKENDE GROENE ERWTEN Notaris 6. W. Nagtglas Boot PUBLIEK VERK00PEN: 1. Winkelhuis mei erf 2. Een hnis met erf 3. Een hnis met erf Goodwill sigaren D. G. van Vreumingen Wijdstr. 20 Tel. 198 BABY- EN KINDERARTIKELEN BOOGAERDT's t Siroopwafolen l Zoute Krakelingen Roomborstplaatjes H. P. HerfstJr. Lange Tiendeweg 43 nevel sloot als 'n gorden den hemql van ons af. We hebben nog wel een uurtje geduldig gewacht en ondertusscüen alle andere in strumenten bekeken, maar sterren door den grooten kyker zien dat <was niet voor ons weggelegd. Bandoeng wordt door talryke toeristen bezocht, die van hier uit de Preanger vul kanen bezoeken. Een plaatselijke vereeni ging, Bandoeng Vooruit, met als voorzitter een enthousiaste natuurliefhebber als de heer Hoogland, heeft door het aanleggen van wegen, het bewaren van stukken na tuurschoon ,en niet het minst door het orga- niseeren van mooie tochten, reeds tal van vreemdelingen aan zich verplicht. Onder leiding van den heer Hoogland nu, maakten we een groote tocht naar de Tangkoeban Prahoe en omliggende kraters. Via nieuwen autoweg kwamen we tot dicht by deA rand der krater. Nog een kleine wan deling, waarbij de prikkelende zwaveldamp ons de nabijheid der solfatoren verraadt er. we kijken over den rand in de huivering- wekkènde diepte. Van den bodem der kra ter stijgen onder gesis en gefluit witte rookfonteinen op. Zoowel de buitenrand als de kraterkom hebben 't karakter van groote steenwoestijn. Nergens een S] van dierlijk, of plantaardig leven. Over een smal bergppad trekken we om den krater heen. Eigenlijk zijn het twee kraters, die door de bevolking Tangkoeban Prahoe of omgekeerde prauw genoemd worden. Na ifecl sty'gen en dalen, waarbij je bloed in een geweldig tempo door je aderen vloeit, komen wie by het gebouwtje van den vul- kanologische dienst. Alle werkzame vulka nen worden ml. geregeld gecontroleerd op temperatuur, verhoogde werkzaamheid etc. Zonder gevaar zyn de kraters niet want op verschillende plaatsen stijgen stikgassen op. Onze gids toont ons de plaats waar #kort geleden nog drie jongens zyn omgeko men. Het verraderlijke van deze stikgassen is, dat men absoluut niets ruikt of ziet. Bij inademing treedt een algeheele verlamming op. Van den vulkanologische dienst gaan 'een Inlandsch mantri en een opzichter mee, en bovendien eenige hondjes. Deze dieren offeren zich eigenlijk op voor nun baas, want zy gaan altijd voorop en bij aanwe zigheid van stikgassen sterven zy en red den daardoor hun meester van den dood, Langs allerlei steile paadjes dalen we nu langs de binnenzijde der grooten krater -af. Op handen en voeten moeten we meermalen afglijden. Ons doel is, om zoo dicht moge- lyk bij de solfatoren te komen. Dank zy de hulp van onze geleiders, die klauteren als steenbokken, bereiken we eindelijk den kra terbodem. Hier en daar liggen grijze meer tjes. Op verschillende plaatsen stijgt rook op. De bodem is zoo heet, dat men de warm te door zyn schoenen en kousen hoen voelt. Prachtige stukken zwavel in mooie kristal len vormen helder gele plekken te midden van 't grijze vulkanische gesteente. Na den eersten krater volgt de tweede. Afdalen aan de eene zijde, dfwars over den bodem ei> opstijgen aan den anderen kant. Met elkaar een wandeling van ruim vier uur. Op zoo'n tocht heeft niemand gere kend. Het laatste restentje brood is op. Door onze sigaretten en sigaren zijn we zoo goed als geheel heen en onze leider troost ons, dat we nog maar één kleine krater be hoeven door te trekken, die hoogstens an derhalf uur zal vergen en dat we dan ovei een uurtje in Bandoeng wel heerlijk zullen eten. Een schrale troost! Verschillende ma gen zyn een revolutia nabij. De derde krater wordt „genomen" en tot onze groote verrassing hooren we daar menschelyke stemmen. Nog grooter wordt onze verrassing als we midden in den kra ter een tafel zien met zeven stoelen en daarbij een Inlandsche kok met zijn hel pers. Boven een houtskoolvuurtje is deze artist bezig nasi goren-g te bereiden. In een ommezientje staan borden vol met -deze heerlyke ryst voor ons. Als er ooit n ver rassing naar waarde geapprecieerd is, dan is het wel deze. Na een korte rast aan vaardden we den terugtocht. Een nieuw pad dwars door het oerwoud brengt ons op den hoofdweg, waar de auto's wachten en ons naar het hotel brengen. De lunch smaakte niet, maar het middagslaapje be kwam ons des te beter. Tosari, 1 Oct. '29. P. E. v. B. BUIEVEN UIT DE HOFSTAD. OMXCV. In één week tijd vielen niet minder dan drie slachtoffers van het verkeer. Twee ervan door autobotsingen waarbij waar schijnlijk de oorzaak weer hierin lag dat. degene die den voorrang had bij het zwen ken, niet door den ander daartoe in de ge legenheid werd gesteld. Dat is nu juist wat de straat het meest onveilig maakt n.l. dat men nooit weet of een auto zich houdt aan de regelen van den weg en de voorschrif ten. Als ge een straat zult oversteken en er komt een auto aan, dan concludeert ge uit het sein dat de chauffeur geeft welken kant hy zal uitgaan. Geeft hy geen sein dan be- teekewt dit dat hy niet van richting zal ver anderen. Ge kunt er echter niet op vertrou wen, omdat de chauffeurs verwachten dat ge in ieder geval wel even blijft staan. Soms ook gebeurt het dat zij in de auto, achter de ruit, waar het dikwijls vrij don ker is, even hun hand in een richting steken, een paar seconden maar en ze meenen dat zij dan voldoende aan de voorschriften heb ben voldaan. Het is jammer, dat in de Motor- en Rij- wielwet niet verplichtend is voorgeschreven dat men een duidelijk zichtbare aanwijzing aan de atuo's moet hebben. Dat lijkt ons een eerste eisch en zoolang daaraan niet is vol daan, blijft altyd voor deh voetganger zoo wel als voor den wielrijder als voor iederen auto het gevaar bestaan dat onduidelijke seinen worden gegeven. Men .kan dat dage lijks zoovele malen constateeren als men wil. Vtrksop uitsluitend i contant STADSNIEUWS. GOUDA. 9 Nov. Gevestigd en en vertr In den Haag is men thans bezig met kracht op te treden en wel door agenten in burger te laten surveilleeren, zoodat de auto's niet op grooten afstand reeds den Hermandad in de gaten kunnen hebben. Het aantal processen-verbaal neemt dan ook toe en misschien brengt dit er den schrik eens wat onder. Het toestelletje deor den inspec teur Waltman geconstrueerd, waarmede het mogelijk is de snelheid van een naderenden* auto te meten, doet daarby goede diensten. Dit is een zeer vernuftig instrumentje dat heel nauwkeurig werkt en bovendien zeer eenvoudig is. Wanneer dit toestel als een deugdelijk middel door de rechters zal wor den erkend, zal heel wat gekibbel over de snelheid waarmede de politie meende dat gereden werd en waarmede de chauffeur be weerde gereden te hebben, verminderen. Steeds gaat men voort allerlei verbeterin gen aan te brengen in de ry wegen om het vorkeer te leiden. Het aantal vluchtheuvels neemt toe en daardoor wordt de veiligheid voor de voetgangers iets beter, maar heel safe voel je je op die halve meter strook te midden van het snelverkeer ook niet. Ook liier heeft men geen zekerheid dat de auto's de regelen eerbiedigen en de voorschriften volgen. De schriftelijke discussie over de gemeen te-begrooting voor 1930 is afgeloopen. Er is niet veel belangrijks in te vinden. Het verheugde ons te vernemen dat de burge meester toch ook van meening is dat het aantal straatcollecten de spuigaten uitloopt. We zullen de crisis van dit systeem dus wel al gehad hebben en wy hopen dat het aan tal nu zal verminderen. Omtrent de financiën der gemeente zyn we niet veel wyzer geworden, omdat men wil wachten op de invoering der nieuwe ver houding van Ryk en gemeenten op finan cieel gebied. Niemand weet preqjes te zeg gen wat daarvan de gevolgen zullen zyn voor onze gemeente en dus is er de eerste jaren geen verandering in het belastingstel sel te wachten. Nog steeds bemoeit de overheid zich met de openbare dansgelegenheden. Het aantal verguimingen daarvoor blijft vrijwel sta- tionnair en het aantal dat ingetrokken is, is gering. Men is daarmede tevreden en ziet het verkeerde en het belachelijke van deze overheidsbemoeiing niet in. Reeds eerder hebben wy aangewezen dat men hier altyd den verkeerden weg bewandelt en dat op den duur wel zal blijken dat al dit gepeuter van de overheid niets baat. Tal van klachten zyn in het begrootings- erslag geuit, waarvan een goed deel niet veel te beduiden heeft. Het zou niet moei lijk vallen er nog eenige dozijnen aan toe te voegen, maar de raadsleden kunnen ook niet alles Even maken wij melding van de opening van den derden arm van onze Passage. In derdaad is dit een aardig geheel geworden en midden in de stad is nu een nog grooter onderdak als... het regent. Het denkbeeld van overdekte passages is in ons regen land eigenlijk zeer geschikt, en het verwon dert ons dat het niet meer is toegepast. Over het algemeen zyn de passages geen succes, althans niet in het buitenland. Hier in Holland gaat het wel; de Rotterdamsche jubileerde onlangs, de Haagsche werd ver groot. Ook hier evetnals in Rotterdam valt het op dat er weinig; wisseling van winke liers is, zoodat mer mag aannemen dat het niet kwaad zaken-doen is in deze passage. Ze hebben altijd vootr dat men er geen last van de weersgesteldheid heeft, geen last van het ryverkeer, geen last van drukke passage op een smal trottoir zooals in de groote winkelstraten het geval pleegt te zyn. Tegen hebben ze dat het er wel eens min der frisch is, maar in de Haagsche passage loopt dat wel los. Het is ons niet bekepd of daar nog eenige ventilatie in zit. Ov< gens lijkt het ons dat voor iedere stad z< overdekte winkelgalerij iets aardigs hee: Misschien ware hert mogelijk smalle straten af te dekken met een glazen dak, waardoor al veel gewonnen was, mits er dan ook geen verder verkeer zou zyn. De derde arm wan onze passage komt op den drukken nieuwen verkeersweg uit en is daardoor zelf een aardige aanwinst voor het verkeer geworden op een punt in onze stad waajj, ieder aanwinstje dankbaar moet worden aanvaard. Ten slotte constateeren wij met genoegen, dat de Passage er altijd keurig-net uitziet en goed onderhouden wordt. Dat is natuurlijk een eerste vereisch- te, want als dat niet gebeurt wordt de wan deling er in gauw vermeden. Wij hebben dus een verbetering in onze middenstad te boeken en dat achten wij al tijd een felicitatie voor de stad waard. HAGENAAR. Gevestigd: J. Stam, dienstbode van Boskoop, Kerkstraat 1 naar v. B. Ijzen- doornpark 8; D. Hoogendoorn, Lw. van 't-Gravenhage, Oolieberg 2 naar Boelekade 72; M. A. Slaman geb. van Hoorn van Gou derak B 142 naar Boomgaardstraat 1; M. Kruit, l.w. van Gouderak B 141 naar Boom gaardstraat 1; C. J. de Jeu, chauffeur van Leiden, Hoogewoerd 69 naar C. Ketelstraat 61: W. Twigt, pakhuisknecht van Stolwijk A 2 naar 3e Kade 45; C. Otten, timmerman van Waddinxveen L 67 naar Gr. van Blois- straat 79; H. A. J. Tigger, filiaalhouder van Amsterdam, Orteliusstr. 94 hs. n Kleiweg 63; J. Swets, sigarenmaker van Hardinxveld N 361 naar Zoutmanstraat 4; G. Verstoep van IJsselmonde C 1 naar Boe lekade 114; A. Verwaal, kleermaker van Boskoop, Dorpstraat W.Z.J. naar Boi gaardstraat 61; I. J. Faber, dienstbode van Waddinxveen F 94a naar Burg. Martens- singal 107a; P. van Houwelingen, schilder van Boskoop, Ham 12 naar Erasmusstraat 1; S. A. Faber van Waddinxveen F 94a naar Gr. van Bloisstraat 14; J. H. Heusink- veld, veppl. van Harderwijk H 34 naar Kru gerlaan 130; A. ten Hove van Smilde B 120 naar Lethmaetstraat 73; den Adel, verpl. van Schiedam, Nassaulaan 75 naar West haven 25; J. W. Roelofs van Utrecht, L. van Minsweerd 12bis naar Turfmarkt 22; M. Elskamp van Woerden, Steenkuilon 26 naar Groenendaal 77; J. I. de Leeuw van Alphen a. d. Ryn, Zeilmakersslr. 6 n Spieringstraat 63; >R. v. d. Wulp geh. m. A. Tuk van Moordrecht H 20 naar Komyn- steeg 14; A. Snoek, l.w. van Waddinxveen F 364 naar Hoefsteeg 18; B. van Zutphen, sigarenmaker van Wageningen, Dijkgraaf 1D naar Vondelstraat 41; D. W. v. d. Zeeuw, lodgieter van Maassluis, Keuc niusstr. 48 naar Gouwe 197; R. H. van der Ryst, brievenbesteller van Vlaardingen, Binnensingel 204 naar Da Costakade 12; P. C. J. van Velzen, bank.b. van Weesp, Slijk straat 41 naar Gouwe 54; H. Stravers van Ede (Bennekom), Bakkerstraat 5 n, Nieuwehaven 29; A. Boer wed. F. van der Toren van 's-Gravenhage, Vlierboomstraat 3S0 naar Nieuwehaven 270; A. dé Joc fabr.arb. van Moordrecht D 4 naar Vorst- manstr. 17; D. Stoizeniberg, l.l.verpl. van 's-Gravenhage, Haagweg 397 naar Kruger- laan 13U; A. C. Koole, verpl. van 's-Gra venhage, Middelb-straat 12 naar Zoutman straat 7; J. H. Toen, dienstbode van Wad dinxveen J 9 naar Westhaven 19; Th. W. J. A. Roest, étaleur >an Eindhoven, Sta ringstraat 4 naar Gr. Florisweg 26; M. L. Wassenaar, kapelaan van Kerkrade, Bleyer- heidestr. 137 naar Gouwe 39; B. v. d. Wiüik, koopman van Zevenhuizen, Dorpstraat 163 naar J. Kottensteeg 2; W. Smit, meubelma ker van Waddinxveen O 59 naar Baanstraat 36; P. Ouweneel, motorsch. van Ammerstol No. 142a naar Vondelstr. 61; A. Busscher, schipper van L. R, Weide 136 naar a.b.; A. Burggraaf wed. J. dé Boode van Gouderak B 50 naar Gr. van Bloisstr. 85; C. Teekens, Julianastraat 66 Kisman, matton- wever van Moordrech E 10 naar Helmer straat 7. Vertrokken: C. van der Kind wed. M. Hoogenstegen van J. v. d. Heydenstraat 20 naar Cafltricum, A 241; J. Staartjes van IJssellaan 36 naar Zuilen, Bessemerlaan 95; G Coljé van Raam 141 naar Streefkerk, Nieuweveen; H. T. van Heuveln van Markt 34 naar Amsterdam, 2e Weteringsdwars- siraat 431; T. A. M. Kaak van Markt. 34 naar Doetinchem, Grutstraat A 300; A. Spijkerman van Kamemelksloot 101 naar Schiedam, Mariastraat 67; W. A. van Trigt van L. Willemst. 4 naar Wageningen, Ka pelstraat 9; M. L. Brenk van Graaf van Bloisstraat 4 naar Utrecht, Sanoystraat 70; A. M. en E. Deur van Westhaven 51 naar L'ci echt, Catherijnesingel 102; C. J. P. Bouwman van Lange Tiendeweg 73 naar Apeldoorn, Mar. Kazerne; L. Heyerkerk van Corn. Ketelstraat 83 naar Moordrecht, Stëvenstraat 37; W. M. van Tol van R. v. Catsweg 234 naar Reeuw ijk, Randenburg C. van Heiningen van Steynkade 8 na.ir 's-Gruv.nhage, Drebbeijtr iat 286; J. van der Myl var. Eras r.»n ast rant 1 naar Dor drecht, Vest 106; A. M. E. Vos van v. Bel gen IJzendoornpark 10 naar Lisse, Gracht- weg 1; W. Agten van P. C. Bothstraat 31 naar Eindhoven, Laurierstraat 49; J. V/. C. van Eyck wed. A. de Jong van Lange Dwarsstraat 29 naar Willeakop, Prov. weg; M. J. C. Nieuwenhuyzen van I,. Dwars straat 29 naar Willeskop, Prov. weg; J. de Jong van Kruidenierstraat 9 naar Utrecht, Oranjestraat 33; P. M. Borst van Heeren straat 68 naar Boskoop, Reierskoop 25; G. deFroe wed. H. v. d. Starre van Gr. van Bloisstraat 85 naar Reeuwjjk, Breevaart 705d; D. Schouten van Gr. v. Bloisstraat 76 naar 's-Gravenhage, P. Krugerlaan 117; W. J. van Nifterik van Mr. D. J. van Heus- destraat 31 naar 's-Gravenhage, Vaillant- laan 5011; J. Graafland van IJssellaan 229 naar Stolwyk H 18; H. Dullemont van K. F. Rolwagenst. 3 naar Haastrecht, Gouwe- weg; H. J. E. Th. van Houweningen van Krugerlaan 65 naar Parys; S. W. Kraan van Willens 59 naar Eindhoven, Bezem straat 30; S. J. Hageman van Heerenstraat 32 naar den Helder, Wilhelminastraat 67; J. C. Warger van Markt 34 naar Deventer, B. van Suchtelenstraat 20; A. F. C. Nolte van Houtm-plantsoen 2a naar Rotterdam, Taanderstraat 89a; F. T. Slobbe van 4e Kade 41 naar Castricum, Prov. Ziekenhuis; J. Fritschy van Gouwe 214 naar Utrecht, Vpsstraat 10; T. Vermeü van Oosthaven 35 raar Antwerpen, Lambrechtstraat 8; W. Blom van R. v. Catsweg 86 naar Utrecht, Roerstraat 28; E. A. Stigjer van Westhaven 19 naar Ammerstol, Grootestraat 60; G. J. Bol van Raam 296 naar Hoorn, Foreesten- steèg 6; A. Hogerdyk van Gr. Florisweg 66 naar Rotterdam, Heemraadstraat 66; N. W. Speld wed. J. Grendel van F. W. Reitz- naar Gr. van Bloisstr, en tax. vah|Soest, J Westhaven 61; W. J. Httcr wreekt zien de zorgeloosheid, f welke velen bij de eerste rheumatische pijnen aan den dag leggen. Zeker, de pijnen gaan in hel [jegin vanzelf weer 1 over, om echter la ter des te heviger weer terug te komen Hei beate is nog altijd direct inwrijven met aireci mwnjTB» mmm oplossing d j__ BIJ «pathtkert en drogüten rtiLr-jgWr. BAYER 20 straat 19 naar Rotterdam, Groene Helledijk 260; H. Jongejans van Kuiperstraat 34 paar Utrecht, Varkensmarkt 4; A. F. P. van Ham van Walvisstraat 10 naar Utrecht, Spuistraat Ibis; M. C. Jasperse van Spie- ringstraat 89 naar Utrecht Oudwyker- dwarsstraat 30bis; P. A. J. Duynstee van Markt 49 naar Wassenaar, Langstraat 11; J. B. van Apeidorn van Burg. Martens3in- gel Zó naar Olst; J. W. Cabout van Park straat 21 naar 's-Gravenhage, Brederpde- straat 129; W. Groenesteyn geh. m. J. Tol boom van Lemdulsteeg 14 naar 's-Graven hage, Beierstraat 81; H. J. Bouwmeester van Krugerlaan 130 naar Arnhem, Velper-, v/eg 127. (Zie verdei' 2e blad) SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Programma voor Zondag 10 November. N. V. B. Aid. I 3e klasse D. Utrecht; Holland—Zeist. Aid. 11 1ste klasse. Rotterdam; Feijenoord—II -D.V.S. 2e klasse B Koterdam: Steeds flooger- U .V.V 4e klasse A. Bodegraven; Bodegraven-P.C.L. Den Haag: D.V.V.—de Ooievaars. Noordwijk: Norvicua— D.V.S 4e klasee B Delft: Delf ia—Schiedam. Schiedam: S.F.C.-S.O.A. 4e klasse D DordrechtFluks—S.M Lekkerkerk: Lekkerkerk—S 1.0 D. Res. 2e klasje A Gouda: Olympia 2-Feijenoord 3. Schiedam: H.-D.V.S. 2-V U.C- 2. Res. 3e klasse B. Delft Concordia 2— Bodegraven 2. Rea. 3e klasse C. RotterdamExcelsior 3—Ffïjenoord 4. Rotterdam: D.C.L. 2-Overmaas 2. Afd. III 1ste klase. Deventer: Go Ahead—A.G.O.V.V. Wageningen WageninganP.E.C. ApeldoornRob. et Vel—Vitesse. Afd. IV 1ste klasse. TilburgWillem II-P.8.V. Maastricht: M.V.V.LO.N.G.A. Eindhoven: Eindhoven-Roermond, 's-Bosch: B.V.V.—Wilhelmina. Afd. V 1ste klasse. Winschoten: W.V.V.—Frisia. AssenAchilles—Velocitas. Leeuwarden: Friesland—Veendom. Jubileumwedstrijden, lste ronde Groep 7. HilversumHilversum- Alcides. Groep 16 Maassluis: V.D.L.—Overmaas. Groep 47. Alphen: de Musschen— Alphen. Groep 56 beverwija: Beverwijk—Laren. Tweede ronde. Groep 1. Zaandam. Z.F.C.—Excelsior Groep 2. Velsen: V.8.V.-N.A.C. Groep 8. Zwolle; Z A.C'.-Bparta. Groep 9. Den Haag; H.V.V.-Haarlem. Groep 16. P.oterdamNeptunus— Fortuna. Groep 26. GoudaGouda—D/H.C. Groep 86. Gorinoliem; D.O.8.B.—Olympia. Groep 39. Gouda: O.N.A.—A.8.C. 'Groep 40. Rotterdam: The Rising Hope—Alphia. Groep 43. Utrecht: D.O.S.-G.S.V. G. V. B. Gouda 3—O.N.A. 3, 11 uur Gouderak 1-Waddinxveen 1 Olympia 3—Haastrecht 1, 11 uur. 2e klasse. Zevenhuizen 1—Waddinxveen 2. O.N.A. 4—Gouda 4. 11 uur. Schoonhoven 2-G.S.V. 3. 3e klasse A. Waddinxveen 3—Olympia 4 3e klasse B. Moordrecht 3—Zevenhuizen 2. G.S.V. 5—Schoonhoven 3 Nieuwerkerk 1—Gouderik 2 Gouda 5Lekkerkerk 2, ll uur. 3e klasee CJ. Gouderak 3— Moercapelle i, 12 uur. Groeneweg 1-O.N.A. 6. Overzicht. Jubileum-voetbal. Er is morgen voor de competitie voor al in 't Goudsche district heel weinig be langstelling. De vierde klassers Bodegra ven en Lekkerkerk spelen een thuiswed strijd en mede door de uitstekende presta ties, die beide clubs vorige week behaalden, lijkt ons wederom succes niet uitgesloten. De meeste reserve-ploegen hebben wederom vacantie, alleen Bodegraven 2 en Olympia 2 komen in actie. De Bodegraven-reserves gaan er weer op uit en hoewel Concordia 2 ook tot de zwakste behoort, nemen we niet aan, dat nu de eerste zege zal behaald wor den. Misschien deelen zy de puntjes wel. Olympia 2 speelt wederom thuis en behoef de tot dusverre nog geen enkele maal naar buiten de stad. In Feijenoord 3 mogen de Gouwenaars een ernstige concurrent zien. De winnaar zal hier met Gouda 2 dan den boventoon voeren. Als de Olympianen nu eens met enthousiasme den vollen speeltijd uitspelen, dan geven we hun wel een kansje. Meer belangstelling gaat er uit naar de tweede en laatste ronde der Jubileurawed- stryden. 't Pleit voor de Goudsche clubs en die uit de omgeving, dat zij morgen hier voor in actie komen en dus op den tweeden prijs in haar groep al aanspraak maken. Voor de eerste ronde worden nog eenige wedstrijden gespeeld, o.a. de Musschen- Alphen te Alphen en ook hier zullen de Al- phenaars wel tot de prijswinnaars gaan be- hooren. 't Valt moeilijk, te zeggen, welke clubs het mooiste metaal zullen behalen. Gouda, Olympia en O. N. A. geven we wel een kansje, vooral de thuisspelenden, die met extra enthousiasme hun niet te onderschat ten tegenparty' den voet dwars zullen zetten. Olympia heeft nog het voordeel, dat ten gelyk spel ten slotte ook de „victorie" brengt. By sterke tegenstanders gaan G. S. V. en Alphia op bezoek. Als oefenwed strijd kunnen zij in deze ontmoeting zeker voordeel behalen, terwijl de thuisclubs zich wel het sterkst zullen toonen. In Groep 56 wordt oen wedstrijd gespeeld waarvan de winnaar tegen Bodegraven moet spelen. G. V. B. Schoonhoven 2 gedegradeerd. Gaan de leidende clubs punten ver spelen?. Blijkens het programma van deze week, is voor Schoonhoven 2 een wedstrijd vast gesteld in de tweede klasse, zoodat defini tief is beslist, dat de Schoonhovenaren de- gradeeren. De beslissing valt zeer laat. Jam mer is bovendien, dat het G. V. B. bestuur niets in het Off. orgaan vermeldt, waaruit zyn houding zou kunnen billijken om de genomen beslissing negen competitieweken op te houden. Inderdaad valt er veel voor te zeggen om de Schoonhoven-reserves in de eerste klasse te handhaven, maar zy wis ten echter vooruit, dat nummer laatst zou degradeeren. De instelling van degradatie wedstrijden, evengoed als er promotiewed strijden gespeeld worden, is echter zeer wenschelyk. Een punt van bespreking voor de komende halfjaarlyksche algemeene ver- gaderingl Het programma bevat wedstrijden, waar in de leidënde clubs 't niet gemakkelijk krij gen. Haastrecht zal op 't sportterrein nog genoeg voetangels en klemmen vinden. Te Gouderak zal Waddinxveen hetzelfde on dervinden, terwijl Gouda 3 op moet passen de kans iets in te loopen niet verloren te doen gaan. In de tweede klasse speelt Schoonhoven 2 zyn eersten wedstrijd, tegen G. S. V. 3, die zyn tienden speelt. De beslissing zal hier zeer zeker onregelmatig vallen. De Lekkerkerk-reserves zullen op het Gouda-terrein wel eens een veer moeten laten, terwijl het leidende Moercapelle ech ter wel weer het grootste woord zal hebben. Voor de tweede klasse was nog vastge steld Haastrecht 2—Moordrecht 2, welke wedstryd reeds een maand geleden heeft plaats gehad. KERKNIEUWS. Dr. L. J. van Hoik in Indtë. Lezing en Freek. Dr. L. J. van Holk, Remonstr. pred. te Utrecht, die een tournée door Indië maakt, geeft verslag van zijn ervaringen in het „Vrijzinnig Protestantenblad". Aan het jongste nummer ontlcenen wij: Men werkt in Indic in een flink tempo, dat moet gezegd! Om 9 uur aangekomen, ben ik om half tien al op stap, ten einde eenige officieele bezoeken te brengen: bg den burgemeester, die my een even leer zaam als boeiend onderhoud schonk; by den gouverneur van Sumatra's Westkust, die ondanks zijn zeer druk bezetten tyd nog ge legenheid vond mij te ontvangen; by den gewesteiijken secretaris en den resident en assistent. Dan is het etenstijd; daarna rust tijd of te wel siesta; en. daa komt de pers op intervieuw, om mij een uurtje uit te pompen over de geestelijke stroomingen van dezen tijd- Woensdagavond nog de eerste lezing, voor de leden van de Loge van Vrijmetsela ren Donderdagavond een lezing voor bree- deren kring over: „De litteraire neerslag van het moderne huwelijksprobleem". Beide avonden was er discussie. Wat een zondOT- linge gewaarwording, een zuiver Europeescn publiek (n' en déplaisent de witte pakken van de heeren) in een zoo Indische stad als Medan is. Een oogenblik flitst het door je heenben ik daarvoor een paar duizend mij-, leu ver gevaren? Het kon een lezing zijn voor de volksuniversiteit in Eindhoven, of zoo... Nu was het Zondagmorgen, 15 September. Om negen uur zou de dienst aanvangen', maar de kerk liep erg vol. zoodat er zelf» stoelen uit de pastorie moesten worden aan gedragen. Het is geen Kleinigheid, in Indié toga aan te hebben. Gelukkig mag je er i wit pak onder aan hebben. Nou, kom ir in Holland eene omÉénmaal heb ik .....lands woede opgewekt, doordat ik slob kousen droeg op Zondagmorgen, of een Pa#rB fluweelen jasje op weg naar een kampreuuie op Zondagmiddag. Sindsdien draag ik altya stemmig hooge zwarte laarzen, jacquet «O hooge zijde. Hier is de tropenhelm ook op Zondagmorgen geoorloofd. Een goed land, Indië, yoor onconventioneele lieden I Maar eindelijk was het dan toch zoo ver: ik kon den kansel bestijgen. En gelukkig voelde ik contact met mijn toehoorder». Ruimte was het onderwerp; en de ruimte van geestelijke gemeenschap mochten wij RUILBUREAU voor bons en plaatjes Mogen we het verzamelend publiek even attent maken, dat niet by den heer Fickwei- ler het ruilbureau zetelt, maar alleen bur. Goudsche Courant, Markt 31. Daar alleen kunt U, datgene brengen, wat U wilt ruilen. Sluit het in een envelloppe, doet de bons en plaatjes vergezeld gaan van een briefje, waarop duidelyk Uw wensch en naam en adres staat geschreven. Mede insluiten 10 cent postzegel. De redactie zorgt dan wel voor de rest. Adresseer de enveloppe „Ruilbureau Goudsche Courant,-Markt 31, of postbus 11 Gouda." Toezending van het verlangde geschiedt zooveel mogelyk per post. Zyn de gewilde bons of plaatjes niet in voorraad,-dan worden ze genoteerd en naar volgorde van binnenkomen Verzonden. Zij die reeds één of meermalen ruilden, maken gebruik van ons ruilformulier, by elke zending aan de ruilers ingesloten. Dus val den heer F. niet meer lastig met pakketten, bons en plaatjes om te ruilen, hij is alleen zoo goed om ter wille Van onze rubriek en van het verzamelend publiek af en toe één zyner etalages beschikbaar te stellen. Hy etaleert dan artikelen van een firma, die een soort bons of plaatjes uitgeeft bij haar waar, plaatst daarby albums, enz. om een ieder te doen zien hoe mooi het verza melen is en op welke manier men een album vol kan krijgen. Zoo ook de a.s. week. Dan is de beurt aan de album van de fa. Wed. J. Leupen Zn. te Haarlem, getiteld: „Onze Nederlahdsche jeugd in nationale dracht", door D. J. v. d. Ven. Een ieder wil wel eens meer weten van de nationale kleederdrachten in ons land. Over visschen, bloemen en vogels is al zooveel ge schreven. Aan J. v. d. H. te Gouda 100 Kamerplan ten verzonden. Voor Mej. v. B. te Gouda 36 linnenkast- bons genoteerd. Voor mevr. N. D. K. te Rotterdam 115 jVDonszelmann's bons geboekt. w Aan F. J. B. te Gouda een compleet „myn aquarium" verzonden. Voor E. v. S. te Gouda 54 Drost'e „Indië" plaatjes genoteerd. Hebt U veel geduld J-. Z. te Gouda: 78 linnenkastbons geno teerd. We vonden 24 in plaats van 34 Van Nelle's achter etiketten. Lever's bons geen 30 maar 13 punten. Mej. J. K. V. te Gouda. Weet de post de letters van Uw naam. Meldt ons nog even Uw volledig adres. Zoo komt het niet terecht. Noteerden voor U 57 linnenkast- bons. Mej. A. V. te Gouda zonden we een com pleet stel „Kamerplanten". G. G. te Gouda ontving 44 „Paddenstoe- v len." A. M. te Gouda 26 „Kamerplanten." A. B. te Gouda vergat 10 cent in te stai- ten. Na inzending volgt toezending van 35 „Paddenstoelen". A. W. te Gouda is het blijkbaar niet eens met de puntenbepaling van Rademakeris bons. U weet wel dat er ongeveqr 50 diverse bons van deze fa. in omloop zyn. Voor de eenvoud bepaalden we alle bons op 3 punten dus de één is te duur en de ander te goed koop, door elkaar klopt het. Dubbele Vim bons hebben dubbele waarde, dus 26 punten. Inderdaad. We zonden U 65 „Kamerplanten". Ruilingen gaarne vóór Woensdag in ons bezit, dan kunnen we alles des Zaterdags afhandelen in de rubriek. Vergeet niet de 10 cents postzegel, dit geeft oponthoud, teleurstelling en onnoodig geschryf. Bezorgt alles voor het ruilbureau bestemd Markt 31. HET RUILBUREAU. Oplossingen van de raadsels van vorige week. 1. Een kachel. 2. Een kam. 3. IJs. 4. Geen een. 5. Water. 6. Bergemotten. De pry's viel by loting ten deel aan JANNY SLOP, Zoutmanstraat 33. De pryswinster kan haar prys Maandag aan ons bureau afhalen. Nieuwe raadsels. 1. 'k Ben een rood-bruin diertje Met een mooien staart. 'k Ben in 't bosch te vinden, Klim soms met een vaart, Want 'k ben schuw voor menschen, En ontvlucht hun snel. Als je even nadenkt, Ken je my toch wei 2. Zeg weet ge 't al, of weet ge 't niet, Wat doet ge aan 't siot van ieder lied? 3. Hoe trekt men 5 van 5 af en houdt toch 5 over? 4. Welk dorp is van voren naar achteren eender. 5 Met p groei ik, met b brom ik, met n ben ik nat, met ban ik licht. 6. Welke voet heeft geen teenen. Oplossingen inzenden aan de Redactie de Goudsche Courant, Markt 31, Gouda. Meisjes en jongens moeten opgeven hoe oud zy zijn. Prijsvraag No. 22 Een verlengstuk van zyn neus, zoo waar Werd onzen vriend zyn lekkere sigaar, Maar, nooit verlegen in gevaar Trekt aanstonds nut hy van 't 1 Gevolg: hy ziet nu stellig en j Wel verder dan zyn n i gewis Aan de inzendster van dit onderschrift, Mevr. TOiRENSMA, Turf singel 23, hebben wy den prys toegekend. Mevr. T. kan haar prys, een bon ter waarde van 2.50, te besteden by een in dit blad adverteerende firma, Maandag aan ons Bureau, Markt 31, alhalen. Prijsvraag No. 23 '7ÏÜ? Voo» het geestigste onderschrift onder teekerang, wordt een bon uitgeloofd waaide van 2.50, welk bedrag moet weiden besteed in een der winkels, welke te de Goadsthe Courant ad verteer en, in de periode van 14 dagen na heden. Op de enveloppe op den buitenkant ver melden: „Prysvraag". Alleen abonné's op de Geudsehe Cearant kunnen aan deze prijsvraag meedeen. NIARKT 12 MARKT 12 ZIE ETALAGE Dan maakt Ge als Verl>PUlk*P, deel uit van een Internationale Organisatie. Die strijdt voor Vrede, Welvaart en Gemeen schapszin. Dan profiteert Uw gezin van de reeds bestaande Coöpe ratieve bedrijven. Dan spaart U bedragen van 18% op brood en 10 op winkelwaren. Die steeds opvraagbaar zijn. Dan betaalt gij geen cent teveel voor Uw Aardappelen, Uw Dekens, Uw Brandstoffen. Die besparingen krijgt Ge alléén ais georganiseerd Verbruiker Luxe- en Vrachtautomobielen in diverse modellen uit voorraad leverbaar. - Vraagt demonstratie en proefrit. komen in op de advertentien in dit blad. Is dit even 'n succes Plaats hier Uw advertentie! WAT HEEFT ALBERT HEIJN VOOR OE A.S. WEEK????? EEN POND IE KWALITEIT GELEZEN GROENE ERWTEN •SB CADEAU SS— Wan Zaterdag 9 t/m Vrijdag 15 November V bij aankoop van 72 cent per pond s Het adres voor alleen Prima Kwaliteit GOUDA MARKT BI te GOUDA, zal op MAANDAG 11 November 1929 des avonds om half acht in Hotel „de Zalm" aan de Markt, aldaar, op den hoek van de Prins Hendrik straat en de Erasmusstraat 19, te Gouda, groot 64 c.A. Ontruimd te aanvaarden. aan de Scheltemastraat no. 1, te Gouda, groot 91 c.A. Verhuurd voor 4.per we?k. aan de Erasmusstraat no. 17, te Gou da, trroot 64 c.A. Verhuurd voor 6.per week. Bezichtiging volgens pfaatelijk ge bruik. Betaling der kooppenningen 9 De cember 1929. De "ftu WWttLD IN LW HUIS Bijna zestig jaren leveren wij muzlek-lnstrumenten en waar Uw radiotoestel ook inderdaad 'n muziek Instrument behoort te zijn, moet U beslist eens bij ons komen kijken. Ruime keuze, gem. betaling! PIANO'S m ORGELS ROTTERDAM Old«nbarnev«|t*lraat 112 an AMSTERDAM - GOES HAARLEM - HILVERSUM en bij Gouda. 20 Markt 18-19 GROOTE KEUZE Zia da etalage. v.h. L. Boogaerdt. 7 7 7

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 2