Krësival ^ür^rcintr^2'^— siroop gemfkkouamodomt de gevolgen daanm err ü)en Omtrek Smtt2iHtotr,'tKM"iikenZMd™rt teL3'2&0pZmraeaBoitel»lt™» taïïd ^dSs.WiMdMta, m<*1 LAATSTE BERICHTEN. Beurs van Amsterdam. gaarsche krijgsgevangenen naar Europa te ïftn verscheept. Szigyi'a vrouw was reeds lang weer getrouwd. BINNENLAND. Jhr. Mr. F. W. van Sty rum f Deken der orde van advocaten, oud-Kamerlid en oud-lid van den Haarl. gemeenteraad. Gisteren ia te Haarlem. 74 ia*r oud, over leden jihr. mr. F. W. van/Styram, deken der orde van Advocaten/te Haarlem. Het leed over dat sterfgeval wordt in den familiekring vergroofnu op den zelfden dag ook mevrouw A-vart Styrum van Heyat over leden is. Met mr van Styrum verliest de Haarlem- aohe balie een van haar beste leden, een man, dae de advooatie ale een roeping voel de en er aaoh metr volkomen toewijding aan gaf. Bijna vijftig jaar lang heeft hij rich in haar dienst gesteld en tot zoolang ale zijn krachten het toelieten, is'hij actief gebleven. A. B. de Zeeuw, Kamerlid. De voorzitter van het Centraal Stembu reau heeft in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. ter Laan tot lid van da Tweede Kamer benoemd verklaard den heer A. B. de Zeeuw te Rotterdam. Hersteld in zijn functie. De gemeenteraad van Medemblik heeft met aigemeena stemmen besloten den heer De Vries op diens verzoek te herstellen in zijn fun able van directeur der gasfabriek en zijn jaarwedde in verband hiermee op het oude peil te brengen. Verboden sluitzegel. Tegen oorlog en militarisme. De heer J. B. Th. Hugenlioltz te Ammer- Btol, directeur der stichting Nationale Vre- desactóe, heeft aan de leden der Tweede Ka mer een afschrift gezonden van een door liem aan den directeur-generaal der poste rijen-, telegrafie en telefonie gericht be zwaarschrift. Daarin schrijft hij. dat hom vanwege de directie van het postkantoor te Schoonhoven werd meegedeeld, dat het bij bij zond er en maatregel van het bestuur der posterijen voortaan verboden is, poetstuk ken te verzenden, voorzien van sluitzegels, die op een of andere wijze tegen oorlog en militarisme getuigenis geven, gelijk de door genoemde stichting uitgegeven aluitzegel, voorstellende: door vrouwenhanden afge weerde bajonetten en voorzien van de woor den Geen man en geen cent voor het mili tarisme en Christ avant tout. De heer Hugenholtz meent, tegen deze handeling ten sterkste te moeten protestee- tweebe kamer» Begrooting van Arbeid. Handel en Nijverheid. Memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. Er wordt gewerkt aan een werktijdenbesluit voor In de memorie vau antwoord op het voor- loopig verslag der tweede Kamtr betref- lende de begrooting van het departement van Arbeid, H.en In; voor 1930 ochrtfft de minister,dat de vraag, hoe de afdeeiing economische zaken moet zyn ingericht er moet functionneeren zyn volle aandacht heeft. In verband met het dezer dagen uit gebrachte rapport in alce den economischen voorlichtingsdienst wordt deze vraag nog meer actueel. Daarbij komt vanzelf aan de orde het denkbeeld van de aanstelling van een directeur-generaal. Arbeidswet. Het ligt in de bedoeling der regeering <le Arbeidswet 1919 stelselmatig en voort varend tot verdere toepassing te brengen. Thans wordt in de eerste plaats gewerkt aan *n werktijdenbesluit voor kantoorperso neel, teneinde de bepalingen omtrent de ar beide- en rustijden in kantoren in de eerste helft van 1931 ook voor mannen en vrou- wen in te voeren. I Daarop aal een regeling voor het hotel- J en koffiehuis-personeel zoo spoedig moge- lijk volgen, terwijl inmiddels een werktij- 1 denbesluit voor apothekersbedienden tot I stand zal komen. Zijn deze regelingen in werking getreden dan blijft nog alleen van de Arbeidswet ter invoering over de arbeid batten labrieken of werkplaatsen, winkels enz. De eerste stap tot invoering daarvan vor men de rustdagbeeluiten voor transport arbeiders te land en voor musici in hioe- copen, welke op 1 Januari as. in werking treden. Het ligt in de bedoeling by de verdere in voering van deze paragraaf allereerst de daaronder vallende jeugdige personen te beschermen tegen langdurigen en te laten arbeid. Zoo zullen maatregelen getroffen worden tegen ventarbeM en bezorgdiensten van jeugdige personen in den laten avond. Hieronder zullen ook vallen de bedoelde jeugdige personen, die langs de trainer venten en op wie het werktijdenbesluit voor Winkels niet van toepassing Is. Het ontwerp Landbouwarbeiderswet, dat in voorbereiding is, beperkt zich tot kinde ren, jeugdige personen en vrouwen. Wanneer de minister het advies van den Hoogen Raad van Arbeid omtrent het vóór- ontwerp eener wettelijke regeling betref fende de huisindustrie zal hebben ontvan gen, zal hij zyn standpunt terzake bepaler.. De minister vertrouwt, dat het wetsont werp tot wyziging van de Stuwdoorswet b nnen enkele maanden zal kunnen worden Collectieve arbeidsovereenkomst. De in de Troonrede aangekondigde pu- bliekrecrtelyke regeling van de collectieve arbeidsovereenkomst beoogst het mogelijk te maken, dat bepa'ingen eener collectieve arbeidsovereenkomst onder bepaalde om standigheden algemeen verbindend worden verklaard. Dit wetsontwerp zal, naar de minister meent te mogen aannemen, in den loop van dit zittingsjaar by de Tweede Kamer wor den aanhangig gemaakt Bedrijfsraden. De in de troonrede aangekondigde be drijfsraden, zullen, volgens het thans in be werking zijnde ontwerp, in de eerste plaats tot taak krijgen het verstrekken van advies in den ruimsten zin over alles wat de ar- beidsaangelegenheden in het betrokken be drijf betreft, zoowel aan de overheid als aan belanghebbenden in het bedrijf. Vacant ie voor arbeiders De minister is bereid, het vrangstuk van een wettelijke regeling der arbeiders-va- cantie in onderzoek te nemen. Hem is nog niet gebleken, dat aan een wettelyke regeling der vakvereenigingen van werkgevers en arbeiders behoefte zou bestaan. Herziening sociale verzekering. De herziening van. de sociale verzekering is er in de eerste plaats op gericht, om verbetering te brengen in de voorzieningen, welke de Invaliditeitswet bevak Daarbij wordt gedacht aan vorhooging van de ren tebedragen, aan gunstiger regeling omtrent het by de renteberekening medetellen, van weken, waarover geen premie is betaald, aan verlaging van den leeftyd, waarop de ndet-in valide weduwe van een overleden verzekerde aanspraak heeft op weduwe- rente, aan gunstiger regeling van de voor waarden, waaraan voor de aanspraak op ouderdomsrente krachtens de Invaliditeits wet moet zyn voldaan. On gevallenvcrze kering. De minister zal het denkbeeld overwegen om den werkgever verplichten, den arbei der, die geen rentekaart blykt te hebben, by den Raad van Arbeid aan te melden. Het ligt in het voornemen van den minis ter om de wettelyke ziekteverzekering met ingang van 1 Maart geheel in werking te laten treden, behoudens de bepalingen van de artikelen der Ziektewet, welke verband houden met de wettelyke regeling van het ziekenfondswezen. Uitstel van de invoe ring acht hy niet .gemotiveerd. Overwegingen. De minister zal het denkbeeld van de stichting van een Rykskinderfonds over wegen. Wettelyke regeling van de werk loosheidsverzekering acht hy gewenscht, de ze zal worden voorbereid. Met het vraagstuk der moeder.-.chapszorg houdt de minister zich bezig. Hy is ver der voornemens hi omrnddelyke aanslui ting aan de invoering der Ziektewet, ter hand te nemen het ontwerp tot regeling der ziekenfondsen. IIy zal dan nagaan, in hoever het gewenscht zal zyn, het ontwerp te wyzigen in verband met de Ziektewet. Vaccinatie. De verlenging van den geldigheidsduur van de tydelyke bepalingen. De vacci natie nog steeds niet gevaarloos. Geen verband met het optreden bij alastrim. Herstel van de oude formatie van het Staatstoezicht 7 Verschenen is de memorie van ahtwdérd inzake het ontwerp tot verlenging van den geldigheidsduur van tijdelijke bepalingen be treffende de vacoinatie. Mocht het encephalitisvraagetuk blijken te zijn opgelost vóór den in het wetsontwerp genoeonden datum, dan zal de minister be vorderen, dat de opschorting van den zijde- lingschen vacednatiedwang vóór dien datum beëindigd wordt. Verlenging van de opschorting is voors hands naar de meening van den minister noodzakelijk, omdat de feiten nog steeds aan- toonen, dat de vaocinatie niet gevaarloos is. Dat het optreden en zich uitbreiden van variola (major of minor) hier te lande ge- woruun aan ae omstandig- haid, dat ia den laateten tijd de inenting op den achtergrond ia geraakt, ia een stelling, die zonder meer niet kan worden aanvaard De regeering staat niet op het standpunt, dat. principieel, de rijdelingsohe dwang voor goed moet worden afgeschaft. Zij ie integen deel van meening dat zoodra de moedlijihe- den overwonnen zijn, de vorige toestand weer moet intreden. Zoolang de vaccinatie in het eerste levensjaar niet met zekerheid ongevaarlijk kan worden geaejht, is er reeds uit dien hooide geen grond, de verplichte inenting van kinderen benedon het jaar te De douanebepalingen vormen geen bejem- mering voor den invoer van buitenlandsehe entstof. Volgens den minister komt voorts aan het Staatstoezicht een woord van lof toe voor de onverdroten inspanning, die het zich in de zorgelijke dagen heeft getroost. Ook het verwijt, dat het Staatstoezicht in zake dn .bereiding van de entstof en de toe- passing daarvan in gebreke' zon zijn goble- ven, is niet gegrond. Waar echter de werkzaamheden van het Staatstoezicht in de laatste jaren zT zijn telgenomen, overweegt de minister de vraag, f2™ <»en,t de oude formatie ,Z bMnlnïtovl a" T™ de nowtealMI«<«' oezuimgcing op 4 werd mgekromoen mo«t worden hereteld. Voorts zegt de minister groote waardeering te hebben voor den ingespannen arbeid van de Enoe^aliüscommissie. De minister wacht het advfes van deze commissie al over de toepassing van de voorschriften voor de vac cinatie, alvorens zijn houding ten deze te De minister acht het ten laatbaar, dat kinderen zondi van de ouders worden gevoo feit rich te Rotterdam heeft hem nie* bekend. Ryksbegrooting 1930 Koloniën niet toe- temming L Of het De minister vernam maf leedwezen, éat verscheidene leden andermaal },un teleurstel ling hadden uitgesproken over zijn wederop- treden ale minister van Koloniën. 1 Met de leden, die met ine temming hadden kennis genomen van de uitdrukkelijke ver klaring in de Troonrede omtrent het hechte gehdel van moederland en ovenoeesche ge westen, erkent de régeëring de noodzakelijk heid;, dat, wil daze hechtheid op den duur gehandhaafd blijven, het moederland zich doordringen toone van den plicht om te zor gen Voor doeltreffende verdedigingsmiddelen ook in de overzeeeche gewesten. Het voordeel gelegen in uitsluitende werk- zaamstelling van hoofdambtenaren, die nog kort geleden in ïndië werkzaam waren, zou niet opwegen tegen bezwaren van de daar voor vereischté voortdurende wisseling van personen. De Minister betwijfelt of een voorziening waardoor leden der Volksvertegenwoordiging niet behulp van een regeeringsopdraoht in staat zouden worden gesteld Indische vraag stukken ter plaatse te bestudeeren .bevre digende resultaten zou opleveren Curasao. De naar aanleiding van de betreuren waar dige gebeurtenissen op 8 en 9 Juni j.l. op Cuttego en van de bij dis gelegenlieid door den gouverneur en andere autoriteiten aan- nomen houding door vale leden gestelde vra. gen en gemaalde aanmerkingen vinden vrij wel volledig beantwoording in het als bijla- ge toegevoegd „Relaas betreffende den overval^ te Willemstad op 8 en 9 Juni 1929" en in ligt met alle bijtugen tergriltie van de Kamer neergelegd eerste deel (liet tweede deel, waarin de commissie voorstallen zal doen nopeus de reorganisatie der militaire en politioneel» machtsmiddelen, in nog niet ontvangen) van het rapport der connnieeie Hoorweg—fiennewttz, soontode in de sedert gevallen beslissing dat de troepenoommsn- dant in Cnrogao en de beide aldaar ge plaatste i luitenants van hun detacheering zullen worden ontheven, terwijl de heer Fruytier bereide K.B. van 9 November j.l. op zijn verzoek eervol ontslag als gouver neur van Curasao ie verleend. De mioiatel deelt o.m. neg het volgende mede als aanvulling: Dat de gouverneur, zooals blijkbaar wordt veronderstelt, kort na zijn aankomst op Curasao aan de regeering in het Moederland zou hebbCn medegedeeld, het niet noodig te achten. '1st II.M.'s Kortenaer daar nog lan ger bleef,.strookt niet met de feiten. Reeds een maand voor aankomst van den gouver neur in Curagao was genoemde oorlogebo den, overeenkomstig de van hier ontvan gen iastruetien, naar Suriname vertrokken om vau daar naar Nederland terug te kee- ren. Zoodra de voorstelten der commissie de regeering hebben bereikt, zal aan de hand daarvan hét vraogstug van de organisatie der machtsmiddelen in Curasao in zijn geheel onder de oogen worden gekten. Hierbij zal ook hét blijvend of tijdelijk ota- tionneeren van een al dan niet met een wa tervliegtuig uitgerust oorlogssohip in de Curasaosche wateren een punt van overwe ging uitmaken, terwijl mede de politie-orga- nisatie op Aruüt'en de verbetering van den recherchedienst tér sprake zullen komen. De handlangers, welke de bende van TJrbl- na Curasao heeft gehad, «roden, voorzoo ver voldoende bewijzen van hun medeplich tigheid kunnen worden verzameld, voor den rechter getrokken, heigeen tot dusver met elf personen het geval is geweest, en zij, tegen wie geen voldoende bewijs voor een ge- rechterlijke vervolging aanwezig ie, wor- De blijkbaar door eenige leden gekoesterde meenig, dat er hoodzakelijk verband zou be- staan tuasrhen het gebeurde op 8 en 9 Juni j.l. en liet bèleid van gouverneur Brantjes, moet de minister voor rekening van die le den laten. Reeds sedert tal van jaren zijn po gingen aangewend om in den onbevredügen- den toestand op politioneel gebied in Cura sao verbetering te brengenzoo o.a. door de burgerpolitie te recruteeren uit de militaire bezetting los te maken en bij de politie ddensi te laten doen. Het. is den minister niet bekend, ol kapt. Borren heelt vejfclaard, dat de volledige reorganisatie der politie vertraagd werd doordkt de werving in Holland niets ople verde, aangezign de Regeermg aan de gega digden geen voldoende bezoldiging wilde geven. De feiten zijn, dat inderdaad door gebrek aan toqloop de beoogde sterkte van de militaire bezetting alsnog niet kon wor den bereikt en dat de verbetering van de sa larissen niet steeds gelijken tred heeft kun nen houden met den in de laatste jaren zeer snel gestegen levensstandaard te Willem- atsd Voor de uitzending van een Regeeringp- De critiek op minister De Graaff. A an de memorie van antwoord op het vdor- loopig verslag over hoofdstuk XI (Koloniën) der Rijksbagrooting 1930 is ontleend: Het bestuur is doordrongen van de nood zakelijkheid dat:op Curagao verbetering ge bracht wordt in1 de toestanden Met betrek king tot kraamverplegiog en verloskundige hulp. Mocht de gouverner met het oog daar op de uitzending van vroedvrouwen ol kraamverzorgsters verlangen, dan zal de minister daartoe: gaarne alle medewerking Om tot een 1 volledige gelijkbekostiging van het bijzonder in casu R.K. miBsie- onderwijs - met het openbaar onderwijs te geraken, moeten nog voorzieningen wor den getroffen nopens uitzending van leer krachten uit Nedertand. btanenlandsehe ver- plaatsingskostenhuur en instandhouding van onder wij slok aliteiten «1 pensioenen V"" ï^ter dat aan de wenken ter zake van een deugdelijk begroo- tingbelaid, welke vervat zijn in zijn in het voorloop* verslag bedoeld schrijven aan den toenmaligen gouverneur van 17 Juni 1925 in hoofdzaak nog geen gevolg is gegeven. De minister zal niet nalaten nopens deze voor- het gewest zoo belangrijke aangelegenheid omstandig in bespreking te treden met den nieuwen landvoogd. De uitgaven voor rechtstreeksche voorzie- nigen ten behoeve van de volksontwikkeling Bil «poUitkan drogUtM ••xkrijgbaar. V vormen tlians reeds ongeveer een derde deel van liet gewone budget, afgezien nog van de personeelsuitgaven uit dezen hoofde voor pensioenen, verloven en dergelijke. Verbete ring van het onderwijs, verkrijgbaarsteüling van ambachteonderwijs, invoering van dan leerplicht en andene maatregelen van dien aard rijn desiderata, die niet uit het oog wor den verloren, maar waarvan de ver wezel ij king afhankelijk is van de basclukbare mate rieel en persoonlijke middelen. Het bestuur blijft niet in gebreke .wanneer het geldt ver betering in de volkshuisvesting te brengen. Het denkbeeld van een lid om de West- Indisohe gewesten te verkoopen meent de minister als in strijd met de waardigheid van den Staat, buiten beschouwing te mogen laten. «EMBNQPE BERICHTEN. Actie van Typografen. Momenteel weigeren 110Q typo grafen premie te storten voor het pensioenfonds. Het Landelijk Comité van Actie, gevormd door die leden van den Alg. Ned. Typogra fenbond, dde zich verzetten tegen de invoe ring van het verplichte Pensioenfonds voor typografen zooals overeen is gekomen in een regeling tusechen de gazellen-organiaa- ties en dé Federatie van Werkgevers in heit Drukkensbedrijf, hield Zondagmorgen in de ..Harmonie" in Amsterdam een drukbezoch te vergadering De Voorzatter van het Lan delijk Comité, de heer Clausing, gaf een overzicht van ae geschiedenis van de tot stand koming van liet Pensioenfonds en van het daarop ontstane conflict. Voorts werd medegedeeld, dat op het oogenblik ongeveer 1100 typografen weigeren premie voor het Pensioenfonds te storten. Van de zijde der voorstanders van het Pensioenfonds aldus werd medegedeeld verwaqht men, dat vier weken na liet in werking treden van de rege ling het aantal zal zijn geslonken, aangezien de meeste weigeraars het bij vier weken sdhuld reglementair volgend royement niet zullen durven trotaeeren, aangezien dit even eens royement uit den vakbond beteekende, en aangezien in het typografisch bedrijf het verplichte lidmaatschap geldt, ontslag uit den dienst bij georganiseerde patroons. Te vens werd erop gevezen, dat uit verschillen de feiten bleek, dat ihet Hoofdbestuur van den A.N.T.B. zelf inzag, dat in geval, het aantal weigeraars zeer groot was, eein mas saal royement moeilijk uit te voeren zou zijn. Het Landelijk Comité van Actie stelde daarom voor, een referendum onder de wei geraars te houden, teneinde een overzicht te krijgen van het aantal typografen, dat be reid is om ook langer dan vier weken in hun weigering té volharden en dus zoo noo dig royement en ontslag te trotaeeren. In dien dit aantal groot genoeg zou zijn en het royement inderdaad zou plaats vinden, zou het Landelijk Comité een civdél-reohter- lijke procedure aanhangig maken en rich zoodanig constitueeren, dat het ook de an dere belangen der geroyeerde leden tijde lijk zou kunnen waarnemen. Tenslotte cir culeerde een voorstel tot het bijeenroepen van een huishoudelijke vergadering van de afdeeling Amsterdam van den A.N.T.B., om daarin te besluiten, dat deze afdeeling zich van den A.N.T.B. zou afscheiden indien het H.B. tot royement zou overgaan. Het voor- I stel verwierf 212 handteelceningen. De voor zitter deelde mede, dat het besluit dos in de afdeeling Amsterdam van den A.N.T.B. in behandeling aal komen, aangezien hot bestuur verplicht m. een vergadering bijeen to roepen, indien meer dan honderd laden zulks wensqhen. Verschillende sprekers be tuigden hun inotemming mat de door het landelijk Comitë gevoerde aotie. Interview met Nico Treep. Een repertoire van ruim .1000 nummer.. Elclt wat wile. In de jongste „Gramophoon-Revue" ont moeten we een interview, dat Gustav Czopp gehad heeft met den populairen dirigent Nico Treep, ledder van het Omroep-oikest. Ziehier een citaat: Voor Nico Troep en de zijnen was het al lerminst een sensatie, tpal tij 't eerst voor de gramophoon speelden. Immers de wijze van opnemen der grampphoonpteten, ver- sdhilt voor den executant weinig of niet van „Maar toen n dan voor 't eerst voor de ra dio speelde „Ja, dat was bepaald onbevredigend, het uitblijven van een directe reactie. Maar 't went gauw en dande stedenavonden I Die hebben allee weer dubbel eo dwars goed ge. maakt; we merkten toen, hoezeer het pu bkek ons waardeerde en dat nam de laatste tegenzin weg bij ons werk voor de radio. Maar het meest bevredigend zijn de tailooze brieven, met dankbetuigingen, die er dage lijks binnenkomen van mensdhen, die van „Non, tailooze niet, maar toch voor mij wei elke week 50 i MO!" En tenslotte kan men, als men 30000 be dankjes per jaar krijgt, het applaus wel maseenl Treep's Loopbaan. „Waar was D vóór de AvroF" „Eerst was ik violist aan het Concertge bouw te Amsterdam; daarna concertmees ter bij Dr. Muck in Hamburg." ..Leermeeeteie?" „Ik had les van Kor Kuiler, den dirigent van het Gronlngeeh Orchest. ik beo n.l. Gr». Dinger van geboorte. Ik leerde bij hem har monie, contrapunt, Oompomtu au directie Daarna 5 jaar' viooUee bijLou^S? man." Treep wikte dirigent worden en ia het K6. worden zoo vlug als hij het waarschijn!» mat gedroomd zou hebben. Daar zit dus wei nig copy in voor den interviewer! -rv Het Repertoire De getallen bij de A.V.R.O. doen ons alle ietwat Amerikaanerti aan, met dit verediil dat ze „nachzuweisen" rijn. Zoo vertelt Treep dan ook, alaof het iels heel gewoons was, dat zijn repertoire meer dan 3000 num mere bevat. n" Dat men indertijd het spelen op verzoek afschafte was dan ook housoh niet omdat men met moeite aan de wensohen van b!t publiek kon voldoen, maar sleohts omdat die wensohen steeds ren hetzelfde punt draaien en men met door ledereen rijn te geven, juist niet elok wat wils zou ritoi Hot publiek höudt over het algemeen van' lichte muziek, van ontspanningsmuziek Het was dan ook te wrwaehten, dat en de gmmofoonplatendie Columbia van hri Avro-OAeet vervaardtgdet enkele van Treep s populairste nummers zouden voorkn. inent het Faust-ballet en de Dngarische Lustepielouvertüre. I„ het voorjaar "an S zullen nieuwe opnamen gemaakt worden. „De amaak van het publiek.» is niet heelemasf de mijne" Zooala van zeil spreekt. Dirigenten voorkeur gaat uit naar do klassieken, de la. tere romantici en enkele neo-modemmr. Maar in een repertoire van over de 3000 nummers hoeft men zijn smaak geen geweld aan te doen, temeer daar Treep van alles spelen moet ren allen tevreden te stellen en daarom toch nog vaak genoeg „zijn" oom. poniRten op het programma nemen kan. f Beter laat dan nooit. De timmerman A. v. G. uit 's-Gravenhage staat sedert 1919 in het Algemeen Politie, blad gesignaleerd tot hot ondergaan van eenige straf. Thans is hij te Rotterdam des wege aangehouden en naar Den Haag on transport gesteld. 452e NEDERL. STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 26 Nov. Ie Klasse. 1000.6421 400.—: 368 9237 200.—: 96B3 14110 100.—: 8644 9412 10020 Pryzen van ƒ20.—-: 101 107 151 300 462 494 550 ~65S 663 666 706 799 822 889 898 927 1049 1052 1077 1099 1103 1121 1124 1137 1236 1233 1323 1330 1347 1373 1380 1428 1492 1563 1646 1675 1704 1749 1779 1809 1867 1874 2001 2019 2024 2028 208Ó 2109 2140 2215 2266 2403 2407 2414 2448 2473 2503 2535 2590 2619 2631 2673 2685 2703 2753 2774 2781 2810 2849 2863 2911 2913 2965 2984 3061 3150 3167 3185 3196 3214 3265 3269 3284 3335 3454 3496 S582 8594 3701 3710 3756 3927 3975 4318 4325 4462 4465 4600 4598 4603 4642 4659 4696 4744 4760 4777 4846 4878 4984 5111 5174 5219 5507 5636 5598 5650 5692 5706 5771 5777 5866 6872 5932 5934 5966 5983 6036 6166 6182 6348 6386 6422 6498 6520 6580 6582 6600 6665 6737 6755 6792 6803 6824 6845 6861 6862 6965 6987 7063 7135 7149 7218 7301 7342 7388 7400 7424 7448 7510 7533 7639 7655 7663 775Ö 7863 7877 7957 8076 8091 8216 8272 8279 8336 8427 8438 8462 8510 8531 8547 8585 8591 8595 8651 8664 8814 8841 8888 8942 8986 9019 9049 9060 9079 9094 9111 9136 9141 9168 9216 9305 9331 9342 9426 9430 9453 9496 9534 9603 9680 9700 9709 9804 9828 988 6 9938 9993 10063 10094 10103 10129 10212 10232 10361 10362 10404 10464 10493 10497 10566 10659 10663 10673 10764 10805 10831 10843 10854 10904 10948 11)003 11072 11097 11101 11118 11122 11144 11174 11208 11256 11296 11306 11356 11370 11402 11449 11463 11510 11524 11684 11607 11622 11648 11665 11668 11729 11890 11925 12015 12016 12024 12052 12054 12077 12163 12228 12286 12320 12332 12406 12431 12503 12515 12562 12641 12661 12683 12708 12825 12856 12857 12897 12938 12952 13073 13117 13127 13233 13282 13330 13343 13620 13576 13612 13686 13734 13837 13997 14064 14065 14205 14220 1*261 14317 14360 14361 14362 14393 14482 14500 14522 14531 14540 14681 14687 14612 14623 14676 14713 14738 14778 14782 14830 14900 14940 14947 14960 14990 14993 15021 16086 15098 15100 15151 16198 16391 15400 15474 15599 15617 15631 15660 15663 15673 16690 15701 15711 15728 15743 15806 15816 15882 15885 16907 15917 15932 16012 16023 16061 16093 16124 1)625110319 16347 16403 16476 16526 16640 16771 16797 16729 16734 16783 16807 16836 16914 16968 16997 17008 17023 17048 17064 17093 17154 17248 17273 17281 17328 17344 17361 17408 17434 17447 17458 17487 17489 17544 17617 17656 17663 17691 17702 17772 17854 17855 17885 17905 17930 17943 17981 18085 18100 18113 18123 18155 18244 18272 18276 18278 18285 18312 18349 18360 18361 18424 8438 18470 18482 18550 18599 18609 18627 18722 18736 18741 18752 18839 18843 18875 19003 19053 19057 19107 19255 19307 19319 19380 19402 19427 19515 19637 19667 19666 19673 19703 19733 19747 19837 19866 19960 19982 20033 20035 20049 $0132 20226 20251 20273 20322 20854 20375 20387 20423 20692 20729 20754 20798 20816 20863 20878 20929 20933 20938 AisflKJfliiU wS. Da. J. Beyerman. Neemt ontslag als predikant. In d'e Zondag gehouden godsdienstoefe ning' in die Remonstramtsche kerk te Mep- pel heeft ds. J. Beyerman medegedeeld, dat hy tegen 23 Februari eervol ontslag als predikant heeft aangevraagd, wegens zijn benoeming tot directeur-generaal van; het Nederl. Groene Kruis. Ds. Beyerman vierde in Juli zyn 25-jarig jubileum als predikant daar ter stede. Volksuniversiteit. C*uaerie Charlotte Kohier. Eindelijk is het dan gelukt de causerie, welke mevrouw Delreaue-Köhter, moer hakend als Charlotte Kahler, voor de Volks- universiteit te doen plaste hebben, nadat wsgens verhindering van de actrioe reeds tweeanaal moest worden uitgesteld Charlotte Köhler heeft voor haar audito rium Dostojewski's werk „De Zaditmoedi- ge voorgedragen. Dit genre is voor deze vooDdracht-kunstenarea wier vertolking van Schorten—Anting'* Sprotje velen nog wel levendig voor den geest zal staan, het aan gewezene Zij doorvoelt het werk van den grooben Russisclien schrijver en weet Het weer te geven in al zijn grootheid van tra giek, in al de stemmingen, die daarin wor den uitgebeeld. Deze artiste heeft dit dra matisch kunstwerk door haar sterke voor dracht doen leven in zijn volle realiteit. Sociëteit „Ons Genoegen''. Algemeens Ledenvergadering. Uitloting obligatiën. In de gisterenavond gehouden ledenverga dering van de Sociëteit „Ons Genoegen" wel ke door den voorzitter, dën heer C. J. M. Kroon en de penningmeester, de heer 0. van Eijk, wegens ziekte niet kon worden bijge woond, werd voor beider herstel goede wen- schen geuit. De rekening over het afgeloo- P«n jaar werd vastgesteld. Tot leden der commissie tot nazien dezer rekening werden wederom benoemd de heeren M. Esser, I van Dantzig en W. Veerman. Van de obligatielening voor de oentx. verwarming Werden uitgeloot de volgende 24 nummers: No. 114 niet f 35.—, no. 124 met f 32.50, no. 134 met f 30.—, en voorts rfiat f 27.50 dé nummers 2, 40, 45, 49, 67, 58, 72, 94, 106 122 129, 141, 170, 163, 177, 179, 201, 209*, 216, 230 on 240. Jaarverslag 19281929 van de V E.H.B.O. af<f. Gouda. Blykems het in druk verschanw 3tag van de Vereeniging E. H. B. O. werd in het afgeloopen jaar hulp verleend b(j 410 ongevallen, en werd 110 maal van dé bran card gebruik gemaakt. Onder ernstige gevallen kwamen voor 88 gevallen van Bewusteloosheid, Schedollrac- tuure 2 (1 doodeljjke afloop, Gaabedwel- ming 2), Brandwonden 7 gevallen, Vinger afgeklemd 8 gov,, Beenbreuken 7 gev., Her senschudding 5 gev., Armontwrichtingen 6 gevallen, Auto-ongevallen 42 gev,, Pols fractuur O gev. Sleutelbeenbreuk 9 gev. Dit jaar kwam het Bestuur 11 maal bij een, de leden vergaderingen werden op de gewone tyden gehouden, welke beter be zocht hadden kunnen zyn. Door drukke werkzaamüeden en veel uitstedigheid, zag den heer Joh. de Jong, zich genoodzaakt zyn functie neder tt leggen, in atse vaca ture werd gekozen uu heer J. J. Maró. De afd. EjHJJ.O. is steeds te bereiken Telephoonnummer 285 of 835. Het Bestuur was uit de onderstaande personen saamgesteld: C. Bakker, Voorzit ter; H. J. Schoonderwoend, Secretaris, H. C.M. Dekker, 2e Secretaris, A. v. d. ByJ, $e Voorzitter, J. Hamerslag, 2e Secretaris, Mevr. Horneman, 2e Penningmeesterrease, J. J. Maré algemeen secundi. Verbandtrommels en draagbaren. Door de afdeeling zyn de onderstaande verbandtrommels gap.'aatst: No. 1. By den heer Van Dam, ^ougestr., 2. Cbefbrugiwachter, Rabatbrug, Chef- siuiswachter, Mallegatsluis, 4. Jansen, Spoorstraat, 5. v. d. oprong, Karnemelk- sioot, 6. Dekker Vest, 7. v. d. Brag, Ka- nrdstraat, 9, Schocnderwejrd, Moordr. Verlaat, 9. Bakker, Bockenbergstraat, 10. Joh. de Jong, Dr. Leydstraat, 11. Terrein Voetbalver. D.O.N.K., 12. Ouwersioot, Brug Goejanverwelledyk, 13. Rietkerk, Markt, 14 A. P. Laurier, Heerenstraat, 15. W. de Bey Boelekade. Draagbaren zyn geplaatst by onder staande adressen: No. 1 Vereenigde Touw- en Garenfabrie ken, Fluw. singel, 2. Daalmans Co., Flu weelensingel, 3. N. V. Goedewaagens Pij- penfabriek, Jaagpad, 4. Voetbalterrein D. O. N. K», 5. Voetbalterrein Gouda, Graaf Florisweg, 6. Voetbalterrein O.NJV., Wal- visstr., 7. Voetbalterrein Olympia, 8. Chef Sluiswachter, Mallegatsluis, 9. P. Rietkerk, Markt. De ontvangsten l>edroegen 1382.78, de uitgaven 710,41, «r is een saldo in kas groot 672.37. Lastige cafébezoekers. Door de politie zijn uit het café van mevr. de wed. V. aan de Markt, eenige personen verwijderd dde het <fe andere bezoekers las tig maakten. 1 Aanbesteding Schoolbouw. Het kerkbestuur van de Parochie van de PL Liduina te Voorburg heeft in hotel Ter minus aanbesteed het bouwen van een by- zondere school' voor L. O. aan de Van Beve renstraat te Voorburg, volgens bestek, aan- wyzing en teekening van architect G. J. M. Simons, aldaar. Het laagst was ingeschreven door den heer J. Amesz voor f 82.489. Een Jubileum. Donderdsg 28 Nov. Bjs. hoopt den heer G. Idenburg, oudste firmant van de firma W. Idenburg en Zn., stuoadoors alhier, den dag te herdenken dat hij voor 25 jaar bij wijlen zijn vader den heer W. Idenburg in dienst trad. Burgértyké Stand. GEBOREN, 22 Nov.: Johanna Maria, d. v. C. D. Meyer en J. Maas, Lethmaetstraat 54; Adrianus, z. v. G. van Vliet, en J. Boer, 0. de Boompjes 5. 23 November: Margaretha Maria Wy- nanda, d..v. A. R. Verhart en M. IL J. Kal- meyer, IJssellaan 88; Engelina Christina Geertrudis, d. v. A. P. Kleiweg en M. J. Steen]and, P. C. Bothstraat 51. OVERLEDEN, 22 Nov.: Ida Spee, goh. met J. H. Heus, 84 jaar, Baanstraat 37. 23 November: Heyman Jacob de Beer, 81 jaar, Oosthaven 31; Anthonius Houdyk, 85 jaar, Kattensingel 16. 24 Nov.: Cornelia van Loon, wed. P. BL Streefland, 88 jaar, Kleiweg 22; Agenda. Hke Vrijdag in Nov. en Dec. 8 uur Soc. ./de Réunie" Indischs lering. 27 Nov. 8 uur. Nieuwe Schouwburg. Vierde abonnementsvoorstelling. 30 Nov., 8 uur. Zaal Concordia". Uitvoering Zangver. „Gouda". lORKOOP. De Gemeenteraad zal op Vrydag 29 Nov. a.s. des n.m. 7 uur eene openbare vergade ring houden. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. Trekking nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen der open bare vergadering vau 6 Nov. 1929. 3. Ingekomen stukken. 4. Aanbieding door B. en W. ter vast stelling van een conceptbesluit, strekken de tot wyziging der gemeente-begrootinv 1929. 5. Aanbieding door B. en W. ter" vast stelling van een concept-wyziging van het Reglement voor het Burgeriyk Arm bestuur. 6. Aanbieding dor B. 'en W. van voor drachten ter benoeming Van twee leden van het Burgeriyk Armbestuur. 7. Aanbieding door B. en W. ter vast stelling van een suppletoir kohier der Hon denbelasting voor het jaar 1929. 8. Aanbieding door B. en W. ter vast stelling van een concept-motor- en rywiel- verordening voor de gemeente Boskoop. 9. Aanbieding door B. en W. ter vast stelling eener concept-aanvulling der Ver ordening betreffende de levering van elec- triciteit door het Eiectriciteitsbedryf der gemeente Boskoop. 10. Voorstel van B. en W. om te beslui ten tot het verleenen van een crediet var 80.— voor het maken van een materiaal- bergplaats op den zolder van het Gemeen tehuis, ten behoeve van de Burgerwacht. 11. Rondvraag. Tot telegrambeareller» alhier zyn be noemd W. Pannebaikker en L. Koster. SPÖHT EN WEDSTRIJDEN? Ned. Lawntennisbond. Veertien kleine districten. De nieu we indeeling. Op de jaarvergadering van den N.L.T.B. ui Maart gehouden, is besloten om het aantal districten van vier op eey grooter aantal te brengen, teneinde 'kleinere districten te verkrijgen, van welke men een grooter reeul- taat verwachtte dan men tot nu bereikt had. Höt dagelijksch bestuur heeft deze op- l dracht uitgevoerd en ons Jtnd in veertien districten ingedeeld, welité ,wij hieronder laten vólgen. Het aant»! clubs in die ver schillende districten is zeer uiteenloopend, enkele zooals Friesland en Zeeland hebben er slechts twee! Wat deze zullen bereiken aal de toekomst moeten leeren. Intusschen blijkt hieruit ook welke gebieden er nog braak liggen! Inderdaad, de propaganda welke de laatste jaren sterk is toegepast. Kan gerust nog wat intensiever gevoerd wor den, want dat er in plaatsen als Den Bosch om een voorbeeld te noemen, slechts één' club is aangesloten, dat er in Vlaardingen en Maassluis geen enkele club is, noqh in zoovele plaateen van Zuid-Holland, is een toestand die stellig verbeteren kan. District Amsterdam omvat alleen d« stad Amsterdamraet de uitbreidingen naar het totall\m 5»™8ten an genomenin totaal 38 vereenigingen. District Noordelijk Holland; Zaandam met lil Aïmaar en Trtaan elk ms* 2 olube, Bakkum Beverwijk, Bergen aan Zee, Enk- huizen, Den Helder, Hoorn. Koog, Zaandijk Krommenie, Formerend, Bohagen, elk met 1 club, m totaal dus 17 clubs District Haarlem: Haarlem met 1 club Leiden met 4, Noordwijk en Bloemendaai District Den Haag: Stad Den Haag met M olnbs. Delft met 2, Waeeenaar met 2 en Voorburg met 1, totaal 35 clubs 24 Stad ^'«rdam met SLSSm 8c^am ®ou^a 3, Dordrecht 2 Gorinchem 2, HUlegerabsrg, Oost™,™ «"cluS16 611 8choanh<m>« elk met 1, totaal Amrtl Midde,h"« - Hulst. District Noord-Brabant: Breda met 9 clubs Emdhoven met 3, Helmond met 2 Den BMch metOostenrijk met I, Tilburg District Limburg: Maastricht met 4 Roer- mond met 2, Kerkrede, Venlo, Sitteid, W beek, Valkenburg, elk met 1, totaal 11 oluba District utrecht: Buemun met 4, Utrecht 3, Amersfoort, Hilversum, Soest en Zeist elk met 2, Breukelen, Géldermalsem. Cu- clubs""8 Leerdam elk met 1, totaal 20 District Gelderland: Nijmrgsn 3 clnbs Arnhem Wageningen elk met 2, Apeldoorn' Doehnchem, Ede, Nijkeit, Oosterbeek en' Winterswijk, elk met I club, totaal 13 dub. District OverijsselEnsdiodé met 9 clubs ZwoBe met 4, Almelo, Deventer, Kampen' en Oidenzaal elk met 1, totaal 17 dubs 2 d»T' «te^ Groningen met 2 dube Hoogezand, Noord Groningschen Sld GTOni"k*<*<-n Tennis Bond Oude Pekela, Stadskanaal, Ter-Apet District Friesland: Leeuwarden en Hee- ren veen elk met 1 club, tot&ai 2 cluba. Rotterdamache Veemarkt. 26 Nov. Aanvoer: 264 paarden, 24 veu- lena, 1508 magere runderen, 820 vette runde ren, 162 vette kalveren, 409 nuchtere kalve- rep, 301 aohapen of lammeren, 121 biggen, 15 bokken en geiten, 305 gr aak al veren, 8 overioopere. Prijzen: Vette koeien, le kw. 64—57*, 2e kw. 47-50. 3e kw. 30-35. Stieren le kw. 46- 47„ 2e kw. 41-43, 3e kw. 34-37. Kalveren le kw. 85-90, 2e kw. 72*-77t,. 3e kw. 62*-ó7|. Melkkoeien 200-420, Kalïkoeien 209-425, Stieren 130—480, Pinken 130—170 Graakal- varën 40-100, Vaarzen 170-210, Werkpaar den 150-300, Slaohtpaarden 126-190, Hitten 90—140, Fokkaiveran 20—27, Biggen 16-28 Veulens 70—90. Koeien en oaeen geen vlotte handel, prij- zen vrij hoog. Stieren iets williger, oude prijzen. Kalveren prijzen en h«ndel als giate- ren. Melk- en kalfkoeien handel iete willi ger, prijzen stationair. Paarden trage handel prijzen stationair. Fokkalveren idem, hooge- re prijzen. Biggen kalme handel, prijzen duurder. Graakalveren luie handel, prijzen duurder, Kaaimarkt Bodegraven. 26 Nov. Aangevoerd 245 pairtijen, w.ö. 237 m. r.m., 9210 stuka, 73680 K.G. Prijzen le kw. 57—59, 2e kw. 53—66, zware tót 59, zonder r.m. 52—58. Coöp. Groetatenveiling voor Gouda «n Omstreken. Veiling van 25 Nov. 1929. Witlof le ert. f 25-28, id. 2e srt. f 16-18 Uien f 1.90—4.10. per 100 K.G. Poen f 2.50—9.80, Prei f 0.60—3.70, Seldl». rie f 1.40—2.20, Peterselie f 1.50—1.60, per 100 bos. Kropela f 4.10-8.30, Andijvie f 1.00-3.60, Roode kool f 2.70-3.00, Groene kool f 2.00- 6.00, Savoye kool f 4.00-4.30, per 100 stuks. Boerenkool f 0.10-0.23, per kist. KADIO-NB^JW& Programma voor heden. Hilversum j 7.15 Cursus Engelsdh. 8.01 Causerie „de postvluchten naar ïn dië". 8.05 Omroeporkest. 9.00 A.V.R.O. Nutslezing (prof. dr. H. T. Colenbrander). 9.45 Omroeporkest; na afloop tot 12 uur gramofoonplaten. Huizen 6.05 Gramofooiiplaten. 6.15 Sportkwartierije. 6.30 Gramofoonplaten. 7.00 Cursus Kerklatijn. 7.30 Liturgie. 8.01 Causerie („Holland-Indië-vlucht"). 8.05 Concert door H.O.V. D aventry 6.50 Concert. 8.05 Omroeporkest. 8.26 Concert. 9.03 Orkest. 10.00 Vaudeville. 11.0512.20 Dansmuziek. den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië, mevr. de Graaff—v. d. Wijck vertrekt we gens gezondheidsredenen op 27 November met het motorechip „OhrteUaan Huygens" naar Europe. Groote brand in Enschedé. ENSCHEDE, 28 Nov. Hedenmorgen heeft een felle brand gewoed In het maga- rijn van den leerhandelaar Floor aan de Deuringerstraat 68. Het vuur vond gretig voedsel in de groote voorraad leerwerk, schoenen en andere fournituren, en breidde zich tot den winkel en het kantoor uit. Het magazijn de winkel en het kantoor brandde uit Een tragisch ongeval. AMSTERDAM, 26 Nov. Dicht bij de hout zagerij „de Atlae" kwam hedenmorgen een c a. 29-jarige havenarbeider op tragische wijze om ^et leven. D# verongelukte trachtte eenige kameraden, <Me in het water waren gevallen, te redden, doch raakte door een miestap zelf te water. Ondanks vele pogin gen, direct in het werk gesteld, kon de man niet gered worden. Hij verdronk. Zijn kame raden konden behouden op-den wal gebracht worden. Mr. Kropman zal wethouder van Amsterdam worden. AMSTERDAM, 26 Nov. De Amaterdamsche r.-k. raadsfractie kwam gisteren in vergade ring bijeen ter bespreking van de door het overlijden van den heer von Fr ij tag Drabbe ontstane wethoudersvacature. In deze verga dering heeft de voorzitter dier fractie Mr. C. B. M. Rorome desgevraagd verklaard riah voor het wethoudereembt niet beschikbaar te zullen stellen. De katholieke fractie be sloot als haar candidaat naar voren te bren gen haar lid Mr. G. O. J. D.Kropman. Het zeede postvliegtuig heden te Medan aangekomen. AMSTERDAM, 26 Nov. By de K. L. M. is bericht ingekomen dat het zesde postvlieg tuig heden te 6.20 uit Bangkok is vertrokken en te 13.66 te Medan is Dordsche Petroleum My. Een dividend van 10 De direotie van de Dordsche Petroieum- Mij. deelt mede, dot zij evenals de Konink lijke met Januari een ant. dividend zal uit keer en groot 10 pet. als vorig jaar, op reke ning van het te verwachten dividend over het boekjaar 1929. De moord in het woonwagenkamp DRAADLOOZE DIENST. Een autobus omgeslagen. Een doode, vele gewonden. MADRID, 26 Nov. Op den weg van aa- villa naar de Druipsteengrotten by Arace- na is een autobus door het breken van de rem, in een bocht omgeslagen. Een dame werd gedood, terwyi acht andere inzitten den ernstig werden gewond. De opmarsch in Mandsjoerye. TOKIO, 26 Nov De Russische opmarsch in Mandejoerije is op bevel van den opper bevelhebber van de Russische troepen ir het Verre Oosten, generaal Bluecher, voor loopig gestaakt. Het steken van den op- marsoh zou in verband staan met het feit dat de Russen nog niet weten welke houding Japan zal aannemen. Het geschil over de Oosterspoorweg. Volgens berichten uit Japansche bron, heeft de Chineesche Minister vax. Buiten landsehe Zaken Dr. Wang, het Volkscom missariaat van Buitenlandsehe Zaken te Moskou telegrafisch doen weten, dat de Chineesche Regeering bereid is, tot nieuwe onderiiandelingen tot bylegging van het ge schil over den Ooster-Chineesche spoorweg. Verder wordt gemeld dat de Chineesche Regeering een beroep heeft gedaan op den Volkenbond en op ie Staten, die het Kel- loggpact hebben geteekend in verband met de aanvallen van de Russische troepen in Mandsjoerye. Kroonprins Umberto Sn zyn zusters zullen Z. H. de Paus bezoeken. ROME, 26 Nov. Volgens de Popoio Di Koma zal Kroonprins Umberto met zyn beidte zusters Chiovuma en Maria op 7 December den Paus een bezoek brengen. Tegelyker tyd spreekt het blad tegen dat Mussolini den Paus in de naaste toekomst zal bezoeken. De hertog en hertogin v. Aostu met hun kinderen zullen op 23 December a.s. en de Hertog en Hertogin van Genua met hun kinderen op 28 December den Paus hunne opwachting maken. Voor elk dezer bezoeken wordt het cere monieel voor bezoeken var. Prinsen van den bloede gehandhaafd, terwyi dat var den troonopvolger neg met de bijzondere daarby passende ceremoniën vergezeld gaat. Miniltar Jasper by den Konin,. BRUSSEL, 26 Nov. Jasper heeft den Ko- nmx het ontslag van het geheele kabinet De Koning heeft het ontslag Zrd- ,Kom°e ontving daarna de p» sideoten van da Kamer en den Senaat. Mevrouw de Gra.ffV. d. Wfjek naar Holland. BATAVIA, 26 Nov. Do editgenoote van Do woonwagenbewoner 1'. K. ver oordeeld tot 2 jaar en i maanden gevangenisstraf. DEN HAAG, 26 Nov. De 34-jarige woon wagenbewoner H. J. B., tegen wien 14 dagen geleden door het O. M. bij de Hoagsche Rechtbank 10 jaar gevangenisstraf weed ge- etaoht wegens doodslag, gepleegd op dan woonwagenbewoner T. K., wien hij in het woonwagenkamp nabij Leiden door een re volverschot doodelijk had verwond, is vsn- Itaag door de Rechtbank, die niat aannam dat verdadita uit noodweer had gehandeld, tersake van nrishandeiing den dood tenge volge hebbende, veroordeeld tot 2 jaar en 6 maandag gevangenisstraf. WISSELKOERSEN. ^6 Nov. 26 Nor. Officieel. Londen .12.08% 12JÜ% Ber|tin 59.31 59.82 ^ariis 9.76 9.76% Brussel 44.60)4 34.66)4 Zwitserland 48.10 48.10 Weenen 34.87% 3A87% Kopenhagen 66.40 66.42% Stockholm 66.55 66.67% O®10 66.40 66.42% New York Z.iT'U 2AT*/m Niot-officioe:. Praa« 7.86 TM Madrid 34.07% 83.82% 12-97% 12.97% Beursorersickt. De beurs maakte heden weer een lusto- looze indruk. De ondernemingslust van het publiek is uitermate beperk^ zoodat het kleine aanbod in sommige fondsen reeds voldoende is om de koersen te doen resgee- ren. Een gunstige uitzondering vormde he den den oüewaarden, onder leiding van Ko ninklijken beliaalden de dlvearse binnen- en buitenlandsehe soorten een koerswinst. De Koninklijken overschreden weer de 400 pet. Industrieele fondsen hadden een kalm ver loop, alleen Margarine Unies gaven nu en dan teek enen van aanwezigheid hetgeen evenwel niet belette dat de noteeringen zich lager stelden. Philipsaandeelen moesten zich eveneens een verlies getroosten en kwamen onder 480 terecht. Aku's vielen tot 1264- Rubberaandeelen bleven op peil zonder meer, doch tabakken waren aan den luien kant. Oostkusten stelden zich onder pari. Suikerwaarden waren gedrukt, de nadeeli- ge verschillen waren echter zeer klein. Mijn waarden op den achtergrond geraakt. Am er ik. fondsen buiten de belangstelling en weinig veranderd. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 26 November. VerwachtingMatig», tijdelijk wellicht nog krachtige, westelijke tot zuidelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waar- achijnlijk enkele regenbuien, weinig verin- deriag in temperatuur. APVHRUWfK. Heden werden wij verblijd met de geboorte ven onzen Zoon LEENDERT. G. VAN NIEUWPOORT H. VAN NIEUWPOORT- H OSMAN. Gouda, 26 November Ridder van Catswef 61.

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 2