I*' I* 't't t «r- *-< *r -*&td J GOUDSCHE COURANT DINSDAG 31 DEC 1929 DERDE BLAD MAART APRIL Da Gemeentebegrooting 1930. GELUKKIG NIEUWJAAR Het Nieuwejaar. Op de Grens. JANUARI wel vol onrust, 15 October. Overal in het land worden maatregelen genomen tegen het alastrim. II ]uni. De overval te Willemstad. Een detachement marnnlers vertrekt naar Curayac ter versterking der bezetting aldaar. die waren als een sprookje. Dan komt Oudejaar. En om goed Oudejaar te kunnen vieren, moeten wy van dat ldnder-vertrouwen ook iets hebben bewaard. En als wy heen zien, dan is de wereld nog strijd en leed, vol woeling en vol maar dan blinken toch daar de sterren, die de wyze leiders der menschheid zullen voe ren naar den internationale vrede. De man, die met onwankelbare energie voor zijn vredes-ideaal gevochten heeft, Wilson, is gestorven, maar zijn ideaal blijft. De spo ren, door hem bezet, zijn niet meer uit te wisschen. Zeker, het is nog geen verwezen lijking van stoute droomen, maar de idee dringt door. De idee van Wilson, de idee van den Volkenbond, de idee van Locarno: dat is de idee van den vrede die veld wint. In dien geest moesten wij Kerstfeest en Oudejaar vieren: met een herinnnering aan het geluk van onze jeugdjaren, met geloof aan de toekomst der menschheid. Zoo willen wij, zachtjes, die liedjes mee zingen, die onze kinderen aanheffen. Zoo willen wy ons even laten drijven op den stroom der herinnering. En zoo willen wij staan met rotsvast geloof in de overwin ning van de vredesidee. Zoo rustten wij dan allen een oogenblik van ons werk en onzen stryd. Ook op Oude jaar. En onze huizen worden vervuld van de oude vreugde, de oude zangen en het oude geloof. Veel geluk in 1980. De begroot in# in de afdeelingen getoetst en de opmerkingen dooi B. en W. beantwoord. Een woordenspel. beschikbaar zyn voor den straatdienst. A.- geheele herziening van de positie, van het poutieperoneel is bepleit. 11. en YV. achten extra belooningen niet gewenscht, daar deze in het saiaris zyn verdisconteert!. De burgemeester over weegt versterking van het politiekorps; de salarisregeling vormt bij den burgemeester een punt van ernstige overweging. Dat bü de nieuwe verhouding tusachen uyn en Ge meente na 1931 de kosten der politie ge- Deel ten laste van net Kyk zullen komen, is onjuist; er wordt slechts, rekening ge houden met de gemiddelde uitgavén over de jaren 1926, 192/ en 1928. Onder den post Kleeding en uitrus ting der politie 84UÜ is uitgetrok ken een bedrag van 400 voor uniform- kleeding voor den inspecteur. Dit is in de afdeelingen niet algemeen gunstig beoor deeld. Gevraagd is ook wat betaald word*, voor nieuwe zolen en Jummihakken voor de schoenen van het personeel, waarom de eenheidsprijzen der klefdingstukken zooveel hoogeriZIJn geraamd dah vorig Jaar. Gelijk matiger verdeeling van de leverantie van het schoeisel is bepleit. B. en W. zyn in meerderheid voor uni- formkleeding van den inspecteur, al zal deze ook in burgerkleeding dienst verrich ten. Voor zolen en hakken wordt thans 3.47 Mi betaald. Dat de pry zen hooger zyn vindt zyn oorzaak in gepte.oe eischen inzake lengte, voering enz. De leverantie van het schoeisel voldoet niet en zal wor den gewijzigd. Opmerkingen over de Wachtgebou- wen en bureaux van politie 3271.40, worden door B. en W. beantwoord met de mededeeling dat getracht zal worden in het komende dienstjaar een betere huis vesting aan de politie te verschaffen Vestiging van een politiepost .n de Korte Akkeren houdt onverbrekelijk verband me' de versterking van het korps. De in de afdeelingen algemeen geuitte klacht over de slechte straatverlichting, by den post Onderhoud van lantaarns enz. en kosten verlichting f 56.640 wordt door B. en W. ontkend. De beslissing over de subsidie van 100 aan de Gewestelijke Land- stormcommissie Gouda wordt door B. en W. aan den Raad gelaten. Omtrent de uitvoering van den ge neeskundigen idienst 10.000 zullen den Raad de noodige voois-tellen be reiken. De kosten van de zweminrich ting 7280.zijn zooveel hooger cioor de kosten van vernieuwing der garderobe, en het verblijf van den zwemmeester en het verven en teren der afscheidingen om het bad 2041.—. Bij den post Onderhoud van Straten en Pleinen, j 73080.6S deelen B .en W. op een desbetreffende vraag mede dat tot ulto Nov. 1929 werd verwerkt voor plm. j 49000. Verschillende werkzaamheden zyn no& niet uitgevoerd. Verbetering van hetpontvecr over de Turfjingel wordt bepleit. B en W schenken daaraan hun volle aandacht. Meer urinoirs worden noodig ge acht en opruiming van oude wordt ge vraagd. B. en W. zullen dit overwegen.Ook van het spoedig opruimen vaïi opschriften daarop zal worden gezorgd- De verlaging van den pont kosten van Havens, vaarten, kaaimu ren etc. van 29926.77 tot 16637.3Ó wordt door enkele leden eenev afdeel in& een schyaiverlossing geacht, wgt door B. en W. wordt betwist. De kapitaaldienst bevat geen uitgaven voor gewoon onderhoud. Er is ook gevraagd naar het Carillon. B. en W. zijn hieromtrent nog in oveirleg met den Ned. Klokken- en Orgeh-aa.l en vertrouwen dat spoedig tot uitvoering kar worden overgegaan. Een serie mgelukken op Nieuwjaarsdag. Wanneer ons in het leven Iets ak'llgs overkomt, Dan is het te begrijpen Dat menigeen dan bromt. Gebeurt het op Nieuwjaarsdag Dan is het dubbel nddr Als iemand je komt wenschen: Gelukkig Nieuwejaar". 2. Mtfnheer komt Oudejaarsnacht Flink aangeschoten thuis. Mevrouw geeft met vier vrienden Een juijje in z\)n huis. Des 's morgens tikt het meisje Bij 't verzoende paar „Mijnheer, mevrouw, ik wensch U Gelukkig Nieuwejaar." 3. Oom Piet springt zenuwachtig Om negen uur uit bed. Had hij dan niet den wekker Op zeven uur gezet? Daar komt zijn dochter binnen; ,JPa, is U nog niet klaar Ik kwam U even wenschen t Gelukkig Nieuwejaar." t 4. Johan staat zich te kleeden Voor een verplicht bezoek; Daar valt zijn boordeknoopje; Natuurlijk is het zoek. En schier wanhopig woelt hij Z'n handen door zijn haar. Daar komt z'n vriend en wensiht hem „Gelukkig Nieuwejaar". 5. Het kittige Catootje Staat wachtend aan de straat Waar blijft toch haar verloofde Hij komt toch nooit zoo laat Maar eindelijk, daar komt hij. O wee, wat ziet zi) daar Aan ied'ren arm een meisje; Gelukkig Nieuwejaar. Schoon Vader 't had verboden Ging jantje op het ijs. En dat 't hem met kon houden, Daarvan kreeg hij 7 bewijs. En toen hij kletsnat thuiskwam, (Zijn moeder schrok zich nddr Bracht juist de post een ansicht; Gelukkig Nieuwejaar. Marie is druk aan 't boenen, Al vriest het dat hetjkraakt. Opdat ze toch haar plichten Als dienstmeid niet verzaakt Daar glijdt een deftig heertje, En languit ligt hij daar. Twee kleine bengels toelen: „Gelukkig Nieuwejaar". 4 8. Nog even vaten wasschen. Dan is het werk gedaan. Kee wil met 't blad met vaatwerk Reeds naar de keuken gaan. Zij struikelt over klompen, Het vaatwerk valt met haar, Daar wenscht de krantenjongen: „Gelukkig Nieuwejaar". 9. "*~im Mevrouwtje ts aan 't bakken, Daar komt haar nichtje Ko En na een halj uur praten Z?gt zij: „Wat brandt hier zoo?" Mevrouw rent naar de keuken, (De tulband was haast klajar) Nu is zij glad bedorven. Gelukkig Nieuwejaar. 10. De vriend des huizes zit zoo Behaaglijk by het vuur. Wat is het hier gezellig In 't radio-luisteruur. Maar eensklaps zakt zijn leunstoel Al krakend in elkaar. Gelijk klinkt door de omroep: r „Gelukkig Nieuwejaar". Nu is het maar te hopen Dat zooiets niet gebeurt. Opdat ge op Nieuwjaarsdag Geen ongeluk betreurt. En g' in een milde stemming, Op d' eersten dag van 't jaar, Uw medemensch kunt wenschen: „Gelukkig Nieuwejaar". BETSY BLOK De verlichting van de wijzer- platen van den St. Jsnstoren is in een afdeeling gevraagd. B. en W. deelen mede dat de genomen proeven niet hebben voldaan. De aandacht blyft erop gevestigd. Er is gevraagd waarom gemeentewerken vergoeding moet hebLen voor verlichting en verwarming en schoonhouden an school gebouwen. B. en W. zullen dit onderzoeken. Ten aanzien van de kosten van het voorbereidend lager onder- w ij s betwijfelt een lid in een afdeeling of de nuttigheid en de noodzakelijkheid van dit onderwijs de gedane uitgaven wel recht vaardigen. B. en W. zijn van andere meening en ver wijzen onder verdere toelichting naar het aapgenomen voorstel tot stichting eener 4e ópenbare bewaarschool. Den bouw dezer school wordt door eerstgenoemde leden een gevaarlijke stap geacht. Tegenover afwijzing van de subsidie van 6000 aan het voorbereidend lager onder wijs door enkelen geuit staat een aanvrage van een ander lid om een hooger siibs-die. B. en W. achten in meerderheid bestendi ging van den huidigen toestand gewenscht Hetzelfde meeningsverschil openbaart zichHn de afdeelingen ten aanzien van het vraagstuk der schoolvoeding en schaol kl eeding. B. en W. zyn voor verstrekking van klee ding, in de eerste plaats, pantoffels, zooals door Mevr. v. DantzigMelles 30 Sept. j.l. is gevraagd Op een gestelde vraag deelen B. en W. mede gaarne een voorstel te zullen steunen om de subsidie der vereenigingen in het behang vanpde voeding en kleedmg van schoolgaande kinderen te brengen op 75 der uitgaven. Naar aanleiding van diverse uitspraken over de „noodig verklaring var. een R.K. Industrie- en huishoudschool zeggen B. en W. dat een voorstel tegemoet kan worden gezien zoodra de betrokken or ganisaties en commissies advies hebben uit gebracht. Ten opzichte van bet beschikbaar stellen van lokalen voor onderwijsdoeleinden ne men 8. en W. steeds een ruim standpunt in. Het geringe bezoek op Zondag aay het Sted. Museum in Arti-Legi heeft aan leiding gegeven tot de vraag de uren vab openstelling op Zondag te doen vervallen. JB. en W. zullen hieromtrent overleg plegen met de Museum-Commissie. De uitgaven voor Volksfeesten worden in een afdeeung zeer hoog geacht. b. en W. achten dezen post zeer goed verdedigbaar. Een nieuwe vloer in de mu ziektent in het Houtmansplantsoen vor derde een bedrag van 360. Over de wenschelykheid van c o 1 He c- t eer en voor het Burg. Armbestuur zul len B. en W. de meening van genoemd be stuur vragen. Ten aanzien van de posten Steun aan werkloozen en werkverschaf fing aan werkloozen wordt het standpunt van B. en W. met betrekking tot de uitgfetrokken werkloozen onjuist geacht. B. en W. deelen mede dat du na e.v reorganisatie" van het Burg. Armbestuur een punt van overweging zal uitmaken. De onder den Kapitaaldienst val- .ende uitgaafsposten betreffende den aan leg en de verbetering van straten, de rio- leeringswerken Kort-Haarlem, het ver- breeden van de Tiendewegabrug, het dempen van de Nieuwe Haven, de verbou wing van het WeeshuiB, gaven aanleiding tot diverse vragen. B. en W .deelen naar aanleiding daarvan mede dat het vraagstuk der bestrating hun bijzondere aandacht heeft, dat de keibes» ra ting van den Kleiweg versleten ie en voor ziening vereischt, dat doortrekking van het trottoir Kattensinge' van Swietenstrae* overwogen word», en dat de trottoir-aar.leg daar wordt onderbroken by inritten met zwaar verkeer. Verbreeding van de be staande Tiendewegbrug wordt met het oog op de aanmerkelijk^ kosten van een nieuwe brug, voldoende geacht. Ten aanzien van de demping van de Nieuwe Haven hebben B. en W. nog geen definitieve meening ge vormd. Raadpleging van dé Comtmssie voor Stedenschoon zal worden overvfogen Dé kosten van verbouwing van hei Weeshuis éO.OOO) achten B. en W. niet misplaatst \oor een verbTyf van de Ouden van Dagen. Met Regenten van het Weeshuis worien hierover nog onderhandelingen gevoerd. Inkomsten,posten Gewone Dices!. Tot de talrijke opmerkingen welke bij diverse inkomsten post en van der. gewonen dienst zyn gemaakt behooren die, betrek- t king hebbend op de ontvangsten uit de Goud- öplicht. De huizen zijn vol bly gerucht, en de lichten worden ontstoken, en men schaart zich om den feestdisch in vriendschap en vrede. Dat is Kerstmis van ouds gaweest. Het feest van de huiselijkheid. En da», is af gezien van alle religieuse beteekenh df heerlijke warmte, die er van uitstraalt. Als het Kerstmis is, dan komen de kinderen voor een wyle terug naar het ouderhuis, naar het oude lieve nest waaraan xy zyn ontvlogen, dan komen de broers en de zus ters by elkaar, dan vinden we allen troost en opbeuring en geluk in de ontmoeting van wie ons dierbaar zyn, blijft de herin nering nog dagen lang naglanzen, rein en za<^lt, als de zon over sneeuw. Voor de kinderen is Kerstfeest het feest van den lichtboom. Hun oogen stralen als de schitter-sterren aan de sparretakken. En als wy, ouderen, dat zien, gaan ook onze gedachten terug naar die onbezorgde jaren van kindervreugd. Dit is tenslotte toch ook de beteekenis van Kerstmis; dat het een glans van blijvende herinneringen werpt over al onze jaren. Wie eenmaal, als kind, het Kerstfeest vierde, thuis of op de Zondagsschool of in de kerk, met zoo'n ver- rukkelyken boom, die als een wonder was van glans en van licht, vergeet het heel zyn leven niet. En waar het leven ons ook heeft neergegooid, als de zee een zwak schip, of we gekomen zyn tot rykdom en tot roem, of worstelen moeten met tegenspoed, eeuwig eeuwig ruischt er »n ons toch iets van die heerlijke, pnvergetelyke, vrome verhalen, Behalve de algemeene beschouwingen, welke in de afdeelingen over de Gemeente begrooting zyn gevoerd, zyn by de uit- gaafs- en inkomstenposten tal van vragen gesteld. De verhooging van den post Jaarwed den van het personeel ;«:r secreta rie en liet ontvangerskantoor met 10.000 (thans 62.831.gaf aanleiding tot de vraag dit bedrag te specificeertn. De spe cificatie door B. en W. verstrekt verklaart dit bedrag aldus lo. aanstelling van tijde lijk secretarie-personeel ook voor 1930 we gens langdurige ziekte van eenigc ambtepa ren; 2o. uitbreiding van het personeel ten kantore van den gemeente-ontvanger vor derend uitgaven van resp. 3000 en 5300. Hiervan wordt op den laatsten post 4100 gerestitueerd door den Stortings- en Op haaldienst. Het nog overblijvende bedrag wordt uitbetaald aan verhoogingen. - -Een Md dat de vmag heeft gesteld of de waarde van den ter secretarie verrichten arbeid in dezelfde mate is gestegen als de salarissen krijgt van B. en W. ten ant woord dat tusschen salaris en arbeids prestatie der ambtenaren geen verband moet en mag worden gelegd vlaai deze praestatie wordt bepaald door de kennis en de plichtbetrachting der ambtenaren en niet door bezoldiging. Over den post druk- en bindwerk welke van j 5000 op j 10.000 is gebracht zijn inlichtingen gevraagd terwijl twijfel is uitgesproken over het voordeel dat de eigen drukkerij zou bieden. Op aflevering van het drukwerk in behoorlijken vorm is aange drongen. De styging van dezen post wordt dooi B. en W. aidus toegelicht dat het aantal drukwerken enorm is toegenomen. Ook zyr. de kosten van het op particuliere drukke rijen gemaakte Gemeenteverslag en de be grooting door toeneming van den omvang gestegen. B. en W. blijven overtuigd dat de eigen drukkerij voordeeliger is. De posten Reis- en Verblyfkos- ten (van 900 op 1200) en Verbete ringen van het Huishoudelijk bestuur (van 1200 op f 1600) en Telefoonkosten (van 1320 op 1770) hebben in twee afdeelingen aanlei ding gegeven tot de klacht dat niet de noo dige zuinigheid wordt betracht. De uitga ven op de beide eerstgenoemde posten zyn nu .sinds 1928 verdubbeld. B. en W. zijn van oordeel dat ic uitgaven ten deze zooveel mogelijk worden beperkt. Dienstreizen en conferenties zijn noodzake lijk om het peil der gemeente omhoog te brengen. Verzekering tegen berooving (kosten 602), waarvan de noodzakelijk heid door een lid wordt betwijfeld, wordt door B. en W. beslist noodig geacht. Bij den post Pensioenen voor de oud-wethouder f 4991 is in de af-, deelingen de vraag gesteld hoe het staat met de voorstellen van B. en W. tot pen- sionneering van weduwen en weezen van wethouders, waarover de Raad zich by de vorige begrooting heeft uitgesproken. B. en W. deelen in antwoord hierop nu de dat dit vraagstuk nog steeds de volle aandacht heeft en hun advies spoedig kan worden tegemoet gezien. Omtrent het dienstgebouw Spie ringstraat 14.30 is gevraagd of de in dit gebouw ondergebrachte diensten niet met andere kunnen worden samengevoegd. B. en W. achten dit niet gewenscht en ook niet mogelijk. By den^iost Politie (beloonng inspec teurs, dienaars en verdere beambten van politie 81.096.20) is extra beiooning be pleit voor bUjonder zware diensten. De vraag is gedaan of het politiekorps niet te klein is, daar 's nachts slechts 5 agenten 21 Juli. De Lord Mayor van Londen brengt een bezoek aan de hoofdstad 5 Augustus. De Herstelconferentie te den Haag 'vordt geopend. De openingszitting in de zaal der Eerste Kamer. 'cccmba. By een ernstige ontploffing te Groningen komen 5 personen om. De mnterterU vhnrle i. November. Het jeugdig paar in de blomtn Inzet links: Jhr. mr. Ch. M. Ruys de Beeren brouck. Kabinetsformateur in 1929 en minister president in het nieuwe Kabinet. Kroonprins llmberto van ttalii en prinses Marie José van Belgil verloven tkh. Rusteloos gaat de tijd. Wéér een jaar. We probeeren, verbaasd, even om te zien. Hoe snelt alles voorbij! En op Oudejaars avond toeven we, met onze gedachten, en er zyn weinig menschen, die niet stil wor den; het hardste cynisme is tegen de aan doening van dat moment gewoonlijk zelfs niet bestand. Maar als we dan de grens over, het oogenblik voorbij zijn, is het of we levénskrachtiger worden. Straks wor stelt het schitter-blauw van de lente zich een opening door de grijze winterwolkcn. Gegroet, nieuw jaar! Breng ons voorspoed en geluk. Halleluja! Prijst den Onbegonnen, Die b(j jaar noch eeuwen telt, I/ie den loop der wentelende zonnen Onverwrikt heeft vastgesteld; Hat, wat immer wiss'len moog of keeren, t Groot heelal blyft door zijn wenk regeren; Geeft' Hem, aller scheps'len Heer, Eeeuwig, eeuvyig, roem en eer! Pas vierden we weeï het feest van den v/éde, van welbehagen en rust. We vierden het met licht, en met vreugde, in de don- here Decemberdagen. Telkenmale. Het jaar is byna ten einde, en duister zyn de dagen. De avonden vallen vroeg, en er han een beklemmende vale schemering han- lén over velden en steden Dan* komt Kerstmis. En het ia of alias 16 Maart. Het s.s. Statendam maakt 3in proefvaart. Een kykje op het oependek van dU machtig zeekasteel by zQn eerste vaart. 2Mei. Een der Dornier-Wal vlieg- booten op weg naar Indii stort te Bagdad^ omlaag. Inzet: luitenant P. SJ 18 April. Het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam wordt door een feilen brand geheel verwoest. nzet links: dr. Stresemann. rechts: Clemenceau. twee groote Staatslieden, in 1929 overleden. Everts, die gedood werd. Oudejaarsavond. Weer staan wy voor die wonderlijke uren de laatsten van het jaar waarin de stem der vergankelijk heid sterker dan ooit tot ons spreekt; waar in het leven ons, meer dan ooit, tot oogen- blikken van stilte noopt. Zeker ,de Oudejaarsavond is ook de avond van vroolykheid en gezelligheid, van warm huiselijk leven maar wie kan zich ont trekken aan den sterken indruk van dit uur, dat ons in ons eigen hart doet keeren, ons eigen leven en stryd leert zien? Op den laatsten avond van het jaar is er meer dan ooit, by alle gerucht en vroolykheid, de stilve van de zelfbeheersching en van den weemoed ;de gedachte der verganke lijkheid grypt ons, en de stem der wereld schijnt een oogenblilg te zwy'gen. Wachter, wat is er van den nacht? En het oog ziet naar de gebeurtenissen in het afgeloopen jaar. Ineconomisch opzicht is er zeker weinig reden voor voldoening; een heftige crisis ging ook over ons land, en zal ons in het nieuwe jaar dwingen tot grootere krachtsinspanning, en tot minder krachtverljes in onderlingen klassenstrijd. Meer dan ooit zullen wy bij onze staats huishouding tot zuinigheid en soberheid zyn genoopt: ook ons Indië zal in de eerste jaren heel wat minder baten afwerpen dan het in vorige jaren deed. Een zuinig, sober beheer zal eveneens voor onze gemeenten geboden zyn, waar ook zy in de inkomsten den terugslag der conjunctuur zullen onder vinden. Maar op den Oudejaarsavond, het groote moment der vergankelijkheid, be seffen wy vooral, dat het nieuwe jaar weer al onze kracht en al onze energie zal vor deren; de stryd om het bestaan eischt zoo ontzaglijk veel van 's menschen vermogen, en wy hebben ons geheele denken en doen noodig om staande te blijven en voor ons en onze kinderen een plaats in het leven te veroveren. Ongelukkig is echter de mensch, die bij de pakken neerzit, wiens geest zich niot vermag te verheffen boven de zorgen van eiken dag, die in de dagelyksche din gen geheel verloren gaat. Hy moet er aan herinnerd worden, dat al het heden toch ver leden wordt, en dat er hoogere dingen zijn, waaraan het méér de moeite loont aandacht te schenken. Zoo dringt de Oudejaarsavond ons er toe, de kleine beuzelingen des levens te laten voorbijgaan, ons er boven te ver heffen, en toch met verantwoordelijkheid tegenover het leven t« staan. Niet alleen de zakenmenschen, die het hoofd vol zorgen hebben, maar ook de ar beiders met hoofd of hand, hebben het noo dig dat hun gedachten eens bij aadetg din- ■""TféfT Worden bepaald. XTls het aan alleen maar op den Oudejaarsavond. In deze laat ste uren moeten wij ona niet bekommeren over al hetgeen ons in den loop van het jaar geplaagd heeft; moeten wy het tijde lijke eens van ons afschudden, om door al het tijdelijke heen te schouwen in den Tijd zelf 4n de eeuwigheid, waarvan wij toch ook een deel zijn. Geen lied, dat beter de aandacht vestigt op het onbestendige in dit aardsche leven dan het lied van stille be rusting, dat reeds in onze jonge jaren zoo'n diepen weemoedigen indruk maakte op ons ontvankelijk kinderlijk gemoed en dat ons nog altyd oukuw zoo verheven an opwek kend in de^Ren klinkt: Uren, dagen, maanden, jaren. Vliegen als een schaduw heen. En wy vinden, waar wy staren, Niets bestendigs hier beneên. Op den weg, dien wü betreden, Staat geen voetstap, die beklijft, Al het heden wordt verleden, Schoon 't ons toegerekend blyft. 12 September. Het eerste postvliegtuig ver trekt naar Ned.-lndiè. waarmede de nieuwe, luchtlijn in het leven geroepen is. 16 januari. Bij een poging tot redding der beman ning van een Letlandsch stoomschip te Hoek van Holland slaat de redding boot ..Prins der Neder landen' om De geheele bemanning komt om l 12 Pcbfuari. Het prachtig stadhuis van Leiden brandt tot den grond toe af. Links inzet: H.M. de Ko ningin-Moeder. wier gou den jubileum met veel luister gevierd is.

Goudsche Courant | 1929 | | pagina 5