a c L ier sater l>T 0< ‘ii en blaas NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN Vrijdag 10 Januari I93O*T| 88* Jaargang No. 17272 BOSKOOP, FEUILLETON. De Haagsche oenferenfia. Oe slavin van het zwijgen. BERGAMBACHT, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REÉUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. -- Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen BERKENWOUDE. BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, Ia (lertzog dadelijk na de ba parlementszit- 80 BINNENLAND. HmillllilfnUfflriph— 4 Ze gebeuren. HOOFDSTUK XVI. Dokter Bentwood. HAAG I t Young-plan >mimssie van zijn naar V.1 M1U aan de an no- ithpar- varlega. t bnltu- wurep au niet kwaliteit n enkele teid op soliede Boek je plaatsing aan het Oe Oij Oij Dei sanctievraagsluK. Langdurige besprekingen over de beta‘ingsdatuin en over ue inoratorium-Kwescie. e echte e deor teerde en dat )or op mvoor- eisehen aam op ran elk 'aarvoor, op de Uit het Engelsch van FRED. M. WHITE. (Nadruk verboden. En toch kan ik mijn aandacht wijden aan belangrijker aangelegenheden, dan dat, viel de invalide hem in de reden. Er was een strenge uitdrukking op zijn gezicht geko men en een metalen klank in zijn stem. Je hebt gelijk. En als jullie genoeg gegeten en gedronken hebben, zullen we een zakelijk gesprek hebben. Er ontstond beweging in den kleinen kring in de eetkamer. De Badjah gooide sigaar in den haard en kwam gretig voren. Het was duidelijk dat er iets ging niddelen u.t planten* rganen gü lijdt, man et om een uitvoerige ai, op te zenden aan in de medicijnen, bij ÏRDAM, die U alle behandeling, met de iten. van het concert wer- le leden van het Vor- nair brengt. Bok had, dat komt uit zijn levensbericht eveneens sterk tot uiting, een sterk sociaal besef. Daarvan heeft hij uog op velerlei wijze blijk gegeven. Het verscut ligt wellicht nog ui het geheugen het daar aan herinnerend feit, dat hij in 1923 een prijs ten bedrage van 1Ü0.00Ü dollar uit schreef voor dengeen, die het beste plan voor het Handhaven van den wereldvrede uitdacht. Hij kende dezen prijs toe aan dr. C. A. Sivermoore, een lid van t New York- sche Genootschap voor den Vrede, al moest hij later ook erkennen, dat 't plan niets nieuws bevatte. Bok heeft in Florida, waar hij voor zijn eigen gerief een mooi landgoed bezat, in het gebied van Mountain Lake op een terrein van 50 are, een groot openbaar park laten aanleggen, dat hij tot „het mooiste plekje van de aaide" wensehte te maken, wat hem naar men zegt, gelukt is. Dit park» dat een grooten rijkdom aan vogels herbergt, is m het bijzonder een beschermingsoord gewor den voor den flamingo,die in WesUlndie en Florida met vernietiging werd bedreigd. Midden in het park heeft Bok door 300 zwa re eiken ontgeven een toren doen oprichten die den naam heeft verkregen van „Singing tower" (zingende toren), 65 meter hoog is en een ig*ro vereen komst vertoont met den toren van Mechelen, en een automatische inrichting bevat waardoor een carillon be speeld wordt op dezelfde wijze als een auto matische piano. In den toren hangen niet minder dan 61 klokken, die tezamen 123.000 pond wegende grootste klok weegt elf ton, de kleinste zeven pond. ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring): 15 regels ƒ1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en de bezorgkring: 15 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagmunmer 20 ct. bijslag op den prijs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regels 2.25, elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bij contract tot zeer gereduceerden prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van handelaren, Advertentie bureaux en onze agenten en moeten daags vóór d< het Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. ken der besprekingen, doch is eenvoudig een gevolg van het feit, dat iedere gedele geerde overladen is met adviezen van des kundigen over de verschillende speciale punten. BUITENLANDSCH nieuws. BaMjtk. De terugkeer van de koninklijke familie. Koniing Albert, koningin Elisabeth, de prutsen Leopold én Karei en prinses Astrui zullen Zondagochtend half negen uit Rome per extratrcin te Brussel-Noord arnweren. Deze aankomst zal met geen enkele plech tigheid gepaard gaan. De Koning en de Koningin zullen zich onmiddeiiyk naar het slot te Laken begeven, terwijl prins Leo pold en prinses Astrid vermoede, yk naar Unende doorneizen, waar het prinsesje Josephine Charlotte zich sedert enkele da-' gen bevindt. ITALIl De huwelijksplechtigheden te Rome. In verband met het tjuwwijk van den kroonprins zyn gisteren Recepties gehouden in de drie paleizen van het Capitool, het benatorenpaJeis, het Mtiaeumpaleis en het Conservatorenpaleis, welke voor dit doel nu* elkaar in verbiiidixjg wanen gebracht en feesteiy kversierd. Van den toren van h^t Capitool waaide de Italiaansche vlag, van het óenatorenpalcie-de Belgische vlag en van het Museumpalw en het Conserva torenpaleis de vlaggen van Rome. De bal eens en vensters van de paleizen waren met gobelins getccid en geïllumineerd. Boven dien waren het Forum Retnanum, het plein voor het Capitool met de kerk Santa Maria, de binnenplaatsen van dejjapitools-pai eizen en de Tarpeische rots prachtig verlicht. De stoet met de leden der kotniralyke families van Italië en België defileerde door de zalen van de dne Gapitools-paleizen en werd in de ronde zaal van het Senatoren paleis ontvangen door de leden van de An- nunciata-orde; de presidenten van Senaat en Kamer, het diplomatieke corps, da mi nisters en den secretaris-generaal van de fascistische party. In aansluiting daarmee woonden de deel nemers, die aan de vensters hadden plaats genomen, een schil derachtig schouwspel bij op het Forum Romanum, *t welk een brui loftstoet in het oude Rome voorstelde. Vervolgens vormde zich de stoet opnieuw en defileerde door de zalen der pa’eizen, waarmede de receptie was geëindigd. Na het diner dat gisteravond ter eere van het jonge echtpaar in het Quirinaal werd gegeven, begaven de leden der Ita liaansche en Belgische Koninklijke familie zich naar het balcon, terwyl de gasten zich op de raamterrassen verzamelden, vanwaar zy, het prachtige vuurwerk in oogenschouw namen, dat op 2 K.M. afstand op den Janu- culus-heuvel werd gegeven als einde van de feestel y ikheden De Britsche njksconferentie. Naar verluidt zal de eerste minister Soiree ten Hove. Gisteravond hsbbo»Koningin -en- 4* - Prins der Nederlanden in tegenwoordigheid <>ok van de Koningüi-Moeder en Prinses Ju liana, ten paleize Noordeinde een muzikale soiree aangeboden aan de leden der delega ties ter Haagsche conferentie. Velen waren door hup echtgenooten vergezeld. Ook waren uitgenoodigd enkele Nederlandsche autori teiten en leden van het Hof met hun echt- genooten. Er werd een programma uitgevoerd door dr. Peter van Anrooy, dirigent van het Resi- dentie-orkest, met het Haagsche Strijkkwar tet, (bestaande uit de hc-eren Sam Swaap. A. Poth, J. Devert ep C. van Isterdael) en den zanger Thom Denijs. Voor den aanvang i den de gasten door d« stclijk Huis verwelkomd. RotterdamArnhem via den A (blaster waard. Een vergadering (e Sliedrecht. Gistermiddag is te Sliedrecht op aanstich ting van de gemeentebesturen vap Sliedrecht Papendrecht en Hardinxveld een vergade ring gehouden van 25 besturen van gemeen ten in de Alblasserwaard en vertegenwoor digers van de Kamers van Koophandel van Dordrecht en Rotterdam, ter bespreking van den rijksweg Rotetrdam—Arnhem via de Al blasserwaard. kwam, had hij een glas in de hand en een kop zwarte koffie balanceerde op het plank je voor hem. Bentwood greep het glas gre tig en slokte den inhoud in één teug naar binnen. Direct daarop drukte hij de hand tegen het hart en wankelde achteruit. Hemel, nog aan toe, je hebt me ver-' giftigd, hijgde hij. O, die pijn, die vervloek te pijn. Ik kan niet ademhalen. Dat gaat wel over, kalmeerde Satoris Ik ben wel niet zoo’ri hooggeleerd medicus als jij, maar iets weet ik er ook wel van en dat is hoe men een man in jou conditie be handelen moet. Drink nu die koffie op. Er was zulk een gebiedende klank in Sa toris’ stem, dat Bentwood zich niet dorst verzetten. Zoodra hij een beetje tot zidhzelf gekomen was. dronk hij de koffie op ep de uitwerking daarvan was weldra merkbaar; na enkele minuten was hij weer heelemaal nuchter en kalm. Hij scheen zich nu zelfs min of meer te geneeren. want hij zei op onderworpen toon tegen Sartoris: Het spijt Ho© koel en beheerscht Field altijd ook was, nu was hij toch hoogst geagiteerd. Hij sloop zoo dicht als zijn veiligheid dat toeliet naar de zitkamer en probeerde in de eet kamer te kijken Maar hij trok zich haastig ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal ƒ2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looped geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad ƒ3.80. Abonnementen worden dagelyks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bij onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zyn dagelyks geopend van 96 uur. Administratie Telef. Interc. 82; Redactie Telef. 88. Postrekening 48400. Herstel, die volgens het verdrag van Ver- /auies aiiieen het recht bezat sknctiet w nemen, wait haar betrekkingen tót Duitse» - iand betreft, voorgoed vain net tooneel is verdwenen. Dit is de theoretische toestand. De Fr. Ztg. vraagt zich af, hoe de situatie er practiech uitziet. De Franschenwyzen op ue agitatie der menschen van 't Volksbe- gehren en op de mogelykjheid, dat Hugen- bergs en Hitlers toen nog eensi de macht in handen krygen en aan, in d|e lijn van hun agutalie ,den crediteuren van Duitsch- Jad het plan-ïouhg m stukjes gescheurd voor de voeten zouden kunnen werpen. Voor een dergeiyk gevaj dienden de schuld- eischers toch het recht te hebben straf maatregelen te nemen. De Duitsche regeermg staat echter op het standpunt, dat geheel afgezifm van de uiterst geringe waarschynilykheid der even tualiteit, waarop de Franschen doelen men toch werkelijk niet op het oogenblik, dat men een op vertrouwen gebaseerd ver drag wil sluiten, over de mogelykheid kan spreken, dat één der verdragsluitende par- tyen in stryd met dat vertrouwen zal han delen. Mocht Duitschiand dit toch doen dan zouden de Franschen en dé anderen volledi ge vrijheid van handelen verkrijgende cre diteuren zouden dan' op den Volkenbonds raad, het Haagsche Hof of een andere in stantie, waaraan het internationale recht het aanzijn heeft gegeven, een beroep moe ten doen en op deze wijze machtiging ver krijgen tot het eventueel nemen van straf maatregelen. Trouwens: by alle geschillen, die den wede bedreigen, dient men zien eerst tot den Volkenbond te wenden. Dit alles zijn, zoo oordeelt men in Duitschiand, vanzelfsprekende dingen, ten aanzien waar van geen overeenkomst gesloten behoeft te worden en ten aanzien waarvan een actoord op het oogenblik, dat men een commerc.eele schuldenovereenkomst wil sluiten, ónmoge lijk is. De hoofdzaak vóór de Duitschers is, dat de Franschen afzien van hun drei gementen met sancties: het opnieuw be zetten van het Rijnland. De komende dagen zullen leeren, of zy dit zulllen bereiken. 60UD8CHE (01 HAM. De indruk is, dat men het over den beta ling, sdatuan wel eens zal worden. Wat de moratorium-kwestie betreft, hier bestaat de mogelijkheid, hetzy van één enkel morato rium voor onbepaalden tyd of van een reeks achtereenvolgende moratoria. Men'is het nu blijkbaar hierover eens ge- v'orden, dat, zoolang er geen overeenstem ming is verkregen over de regeling van moratorium, A, er geen moratorium B kan worden toegestaan. De tamelijk lange duur van de bespre-' kmgen over het Duitsche herstel-vraagetuk is niet toe te schrijven aan noodeloos rek- terug, toen de jongeman, die als Regie aan gesproken werd en de Radjah de hall inlie pen en een kamer aan de tegenovergestelde kant van de eetkamer dus aan de zijde van den salon waar de inspecteur en de kolonel zich bevonden, binnengingen. De kreupele kwan in zijn ziekenstoel ook in d« hall en gaf aanwijzingen. Richford, die in de deur van de eetkamer bleef staén, was nog nor- suher dan anders. Hij scheen in een toe stand van hevige prikkelbaarheid te verkee- ren. Wat drommel, heeft die geheimzinnig heid te beteekenen?, vroeg hij grommend. Waarom steek je niet van wal, Satoris? Je doet altijd zoo ellendig gewichtig, alsof jij de eenige van ons bent, die er hersens op na houd. Dat is inderdaad zoo, antwoordde Satoris zonder zijn goed humeur te verlie zen. Je wilt toch zeker niet beweren, dat jij iemand met intellect bent?. Je bent sluw en geslepen, dat is ongetwijfeld zoo, maar je hebt de soort geslepenheid, waarmee je geld kunt maken. Maar intellect, hoogere ver standelijke ontwikkeling, ho maar!, dat is heel wat anders. We zouden er mooi aan toe geweest zijn, als ik jou stommiteit niet tijdig gecorrigeerd had. Welke hersens hebben het plan in elkaar gezet, zxiodat we zeker waren van succes H?t is waar, Reggie en Cora hebben me goed ge holpen Maar zonder mij hadden ze ook niets kunnen uitrichten. Enfin, nu hebben we de zaak weer in onze eigen handen. Richford mompelde een onverstaanbaar antwoord Uit de kamer, die Reggie en de Jladjah waren binnengegaan, kwam een ge- ting vertreken om deel te nemen aan de rijksconferentie te Londen. VER. STATEN, ltd ward W. Hok. t Te Lake \Vaies in Florida is op 64-jarigen icetuja overleden Edward VV. Bok. Edward Hok werd in October 1669 te Den Helder, in ANederland, geboren. Nauwelijks zes jaar oud emigreerde hij met zijn moe der naar Amerika. Edward moest al vroeg in zijn eigen onderhoud voorzien. Toen hij tien ja&r oud was begon hy als glazenwas- sener, werd daarna loopjongen, limonade- venter, om op dertienjangen leeitijd ais te legrambesteller bij den telegr aaiduenst te recht te komen. Edward was zeer leergierig en schafte zich van overgespaarde pennin gen een encyclopedie aan. Deze ensycki- pedie werd de grondslag van zyn ontwikke ling. Later schreef hij brieven aan de voor aanstaande personen, wier levensbeschrij ving hij had gelezen, en had het geluk van enkelen hunnèt, Longfellow, Tennyson, pre sident Garfield, antwoord te krijgen. Hij trad opk in persoonlijk contact met de door hem bewonderde personen en bereikte door zijn verworven betrekkingen het secretari aat van den midllonair Gould. Bok vond op den duur geen voldoening in deze op zichzelf aangename poeitie. Hij hau daarvoor een te expansieven geest, die zich tot de journalistiek aangetrokken voel de. Hij kwam op de oorspronkelijke gedach te de vrouwen door in het bijzonder voor haar geschreven artikelen belangstelling voor de krant in te boezemen. Nadat hij in 1883 eenige bladen had weten te bewegen, een vrouwenblad uit t« geven, verwierf hij met de door hem uitgegeven „Syndicate Press" een Zoo gróót succes, dat Cyrus* Curtiilfi.' met wiens dichter hij later in het huwelijk trad, hem de uitgeverij van zijn tijdschrift .Ladies' Home Journal" aanbood. Dit blad had destijds een aantal abonné’s van 445.000, toen Bok in 1919 stil ging leven, had het er twee millioen. Bok had dit succes te danken aan verscheidene nieuwigheden. Hij loofde prijzen uit voor in de krant gepubli ceerde raadgevingen, stelde een arts aan tot het geven van raad aan jonge moeders en stichtte aldus eigenlijk het eerste zuige lingenbureau, waarvan ongeveer 90.000 kin deren hebben geprofiteerd. Bok heeft doch tevergeefs, een campagne gevoerd tegen de overheersdhing van de Parijsche mode en het dragen van veeren. Bok heeft verder enkele boeken geschre ven, met name ,,The Americanisation of Edward Bok", ,,Why I believe in Poverty", „Success war do”, „The Young Man in Business", „Dollars only”. Eerstgenoemd boek. Boks biografie, verkreeg den z.g. Pu- litzerprijs. Het leven van Edward Bok ia, zooals bo venstaande korte gegevens aanduiden, een volkomen succes geweest. Hij is inderdaad een der velen uit het schier legendarische verhaal omtrent den man, die het, met niets anders begonnen dan een dosis gezond verstand en een sterke energie, tot millio- Ik zou liegen als ik anders -zei, zea Satoris kalm. Het stinkt ihier naar de drank En of. repliceerde de binn^oigekomene onmiddelijk. Maar dat zal wel van jezelf zijn, je laat ïe &&n niets ontbreken, terwijl ik jou vuile werkjes opknap. Geef me eerst maar eens een glas etiampie. Km- derdrankje, op zijn hoogst goed voor vrou wen, maar als er niets anders te krijgen is... De drinkebroer stak een bevende hand uit en Satoris gaf hem een geduchte slag op zijn knokkels. Zijp gezicht was vertrokken van woede en zijn oogen fonkelden. Zwijn, beest, dronken hond, schreeuw de hij. Heb je geen schaamte, of eerge voel? Maar ik zal je een les gevenB die je heugen zal. Na vanavond zul je weten, hoe je tegenover mij je te gedragen hebt. Bent wood, want hij was het, scheen geen lust te hebben zich op dezen manier te laten straffen Je schijnt niet te snapj mig, dat je het zonder mij Het spijt me heuschik geloof wel dat ik daarnet niet bij mijn positieven was en vreeselijk onhebbelijk ben geweest. Maar je moet het me maar niet kwalijk nemen. Denk eens aan alles wat ik gezien héb, aan alles wat ik getracht heb te ontdekken! Dan komt de waanzin over me en moet ik drin ken om vergetelheid te vinden. Ik heh er vandaag tegen gevochten, tot ik geen zenu wen meer had als ik nog langer weerstand had moeten bieden, had ik, geloof ik een ongeluk aan mezelf begaanEn wat zou je dan hebben moeten beginnen? (Wordt vervolgd). luid alsof een zware kist of koffer versdho- venwerd. Spoedig kwamen ze t« voorschijn. Ze schoven inderdaad een koffer over den glanzénden parketvloer van den hall, zoo- dat er diepe krassen 'ontstonden het scheen zwaar werk te zijn om het ding in de eet kamer te krijgen, want de mannen hijgden en transpireerden. Satoris stond er met een eigenaardige uitdrukking in zijn oogen naar te kijken. Zoo is het goed, zei hjj. Nu moet Bentwood nog komen. Hij is laat. Ga jij eens kijken, of je hem ook ergens ziet. Als de kerel het gewaagd heeft vanavond een droppel te drinken,, zal ik hem een lesje geven, dat hem voor de rest van zijn leven heugen zal. De stem van den kleinen man klonk scherp. Hij was ongetwijfeld iemand, die gevaarlijk kon zijn, als men het met hem aan en stok kreeg. Er hing eeri eigenaardige zenuwachtige stilte over de groep. Field kon zijn metgezel hooren ademhalen. Ze waren voor het oogenblik veilig, maar als iempnd toevallig in den salon zou moeten zijn eu ze ontdekt zouden worden, hing hun leven aan een zijden draadje, dat wisten ze. Ze hadden al te veel gezien en gehoord. Met een slag werd opeens de voordeur opengesmeten gn weer dichtgegooid. Een forsche man met een r00^ gezicht en kleine roode oogjls zwaaide de hall binnen en viel als een zoutzak op een bank neer. ’n avond, zei hij met onvaste stem, ’n avond allemaal Je denkt zeker dat ik gedronken heb, niks hoor. Wie dat zegt, liegt, dat zweer ik jullie. Satoris, als jij zegt dat ik dronken ben, beweer ik dat jij een leugenaar bent. Minister Tardieu, de leider van de Fran- sche delegatie in den Haag, heett gisteren aan de Huitsche delegatie ten stux over handigd, waarin het F ranffche verlan gen, om eventuteei jancties tegen Duitsch iand te kunnen nemen, is beücnaamd. Wy mogen eraan herinneren, dat Briand in Septemoer, dus onnuddellyx na de eer ste Haagsche Conferentie, in den minister raad heelt beweerd, dat ook, wanneer het loung-plan van kracht wordt, F'rankryks recht ,om strafmaatregelen toe te passen, biyit bestaan. Zooals men weet, verklaren de Franschen, die zich hierby beroepen op art. 43'J van 't verdrag vajf Versailles, dat zy het lecht hebben het Kyniancl opnieuw te bezetten, wanneer Duitschiand met opzet zyn sehade- vergoedingsverpiichtingen niet nakomt. De Londenache herstelconferentie, die tot aan vaarding van t plan-Dawfes leidde, dreigde in 1924 op zeker oogenblik vruchteloos uit ten te zuilen ghan, omdat de Franschen, bij monde van Herriot, ook destyds dat recht voor zich opeischten. De Amerikaansche bankiers, van wie het afhing, verzetten, met nog anderen, er zich ten heftigste tegen. Na heel veel moeite kwam men ten slotte tot een vergelijk, waarbij door de ge allieerde crediteuren onderling maar met met uitdrukkelijke Duitsche toestemming het sanctierecht in beginsel wel werd gehandhaafd, maar texens ten aanzien van de 'oppassing een aantal bepalingen wer den opgesteld, die het recht practisch vry- v>ei denkbeeldig maakten. De arbitrage idee werd op den voorgronid geplaatst, zoo- dut de Franschen in bepaalde gevallen niet eigenmachtig konden beslissen, of Duitsch iand moedwillig in verzuim was en op wel nu wyze het daarvoor moest worden ge straft. Ook als het plan-Young in werking is ge treden, z»l er een scheidsgerecht bestaa.1. De crediteuren kunnen dus zelf geen rech te rs meer zyn wanneer het erop aankomt eji Duitsche tekortkoming vast te stt-’len; er zal dan een arbitrage-procedure moeten worden gevoerd. Volgens het oordeel der 1 ranschen blyft desniettegenstaande Frank rijks recht op ’t nemen van sancties be staan. Tijdems het Dawes-régime, toen men de politiek van geweld den rug toekeerde er. ryn toevlucht tot redelijker methodes nam, moest Duitschiand zich een dergelijken toe stand nog laten welgevallen, maar nu het plan-Young van kracht is geworden, het plan-Young, dat een commercieele overeen komst is en naar het oordeel der Duitachers alleen op de trouw en het crediet van Duitschiand moet berusten, mag er h.L zelfs geen sprake meer zyn van bedreigin gen met geweld. Trouwens: j|et bepaalt uitdrukkelijk, dat de Loi Ledigheid geeft duizerid kwellingen, waarvan een ijverig kind zich geen denk beeld kan maken, en werk geeft tallooze genoegens, die een 'luiaard zich niet kan voorstellen. Je schijnt niet te snappen, zei hij vinnig, dat je het zonder mij niet afkunt. Als ik mijn hand ophef ben je machteloos. Het heldere oogenblik was alweer voorbij en op dronkemanstoon stotterde hij verder: Maar ik zal je niets'doenhet ligt niet in mijn natuurGeef me maar een glas brandewijn, dan ben ik mezelf weer. Een oogenblik scheen Satornis met een geweldige woede te kampen, maar hij be- heerschte zich tenslotte. Goed dan, zei hij, ik zal je zin doen, wacht even. Het invalide wagentje werd snel door de kamer gereden de hall in, en het koerste verder de lange gang door tot achter in het huis. Toen Satoris langzaam lijdende terug-

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 1