Para NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD) VOOR GOUDA EN OMSTREKEN 08*| Jaargang Januari 1030 9 II I Woensdag Mo. 17888 Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon-en Feestdagen aard 3 s JEILS EUM 1APPEN, UT. i sterk, merk. BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, Da Londanaoha vlootoonfarantia. Wat zal ze brengen? FEUILLETON. B nd zeer vermoeid v*a v I^IEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. Den Haag. zelf hangr ai - BUITENLANDSCH NIEUWS. I s (Wordt vervolgd). ichzelf! ling van Ft groote uitgaven ast in de Wonderlik is het bericht dat de Daily Express heden brengt en wel dat besloten is de journalisten niet toe te laten by de besprekingen in het St. James Paleis. Als reden wordt opgegeven dat in de zittingszaal niet voldoende ruimte ia. Voor- al by de Amerikaansche journalisten die in groeten getale naar Londen zyn gekomen, heeft dit besluit groote verbazing gewekt. Men rekent erop dat zy tegen dit optreden tegen de pers zullen protesteeren. Rotterdam nmlkauain, Braukbaata •Til prljaoourant fr.tll UtWL. KN is alles herstel ler de en met slijk als GOLIHHE COURANT. zestig personen de poort werd hiAde en werd gewezen de de genomen maafc|ègel verliepen eerst heel resultaten die saam De journalisten niet toegelaten in het St. James paleis. wilde opspringen en naar den schakelaar snellen, maar iemand greep hem bij de han den hij was machteloos en hoorde het draai en en «ohuiven van een of andere geheim eden sterk is als die van Frankrijk. Een en ander stippen wy slechts aan om te laten uitkomen, voor welke moeilijkheden de con ferentie zich ziet geplaatst. Wy noemden ze lang niet alle: de pariteit tusschen Enge land en Amerika vormt eveneens een nete lig probleem, terwijl Japan bij de bepaling der scheepstypen en het aantal van elk daarvan ook niet in een ongunstige posatie wenscht te geraken. Dan wil Frankryk, dat de veiligheidsidee steeds op den voorgrond plaatst verband zien gelegd tusschen bewapening ter zee, te land en in de lucht. Een ander probleem is, dat der vrye zee, waaraan opnieuw ongelooflijk veel doornigs en neteligs'vast zit. Volledigs- halve dienen wy er ook nog aan te her inneren, dat van de Franschen het denk beeld is uitgegaan van een maritiem Lo carno, hetwelk voor de Middel landsche zee zou gelden en waarvoor Engeland dat er tot dusver weinig voor voelt o.a. ook als garant zou moeten optreden. Deze en veel meer vraagstukken zijn het, die van heden af zullen worden „aangesneden”, zoodat ieder zal beseffen, dat ’t uiterst moeilijk zaï zyn om, gezien de ingewikkelde materie, te geraken tot redelijke compromissen, die geen caricaturen van ontwapening zyn. VEK. STATEN. De Internationale Bank. Mac Garrah president? In goed ingelichte en bevoegde kringen wordt onder de Amerikaansche burgers, die in aanmerking komen om te worden uitge- noodigd deel uit te maken van den Bestuurs raad der Int. Bank voor Herstelbetalingen, de naam genoemd van mr. Mac Garrah, chairman van de Federal Reserve Bank of New-York. Mr. Mac Garah heeft, zoo verneemt het Hbld., actief deelgenomen aaa de toepas sing van het plan Dawes. Hij is een van de buitenlandsche leden van den Raad van Be stuur van de Duitsche Rijksbank en lid van den Beheersraad van de Bank voor In- dustrieele Obligaties. Indien hy de uitnoodiging zou aanvaar den om tot de Internationale Bank toe te treden, zou de heer Mac Garrah ongetwij feld de president ervan worden. ZUID-AMERIKA. De Prins van Wales.- Te Kaapstad aangekomen. De „Kenilworth Castle” met den prins van Wales aan boord is te Kaapstad aange komen. Het schip stond onder hevigenwind, die het zeer duidelijk waarneembaar aan stuurboord deed overhellen. Alle schepen in de havens waren gepavoiseerd ter eere van de aankomst van den prins. In weerwil van het particuliere karakter van het bezoek werd de pvine geestdriftig ontvangen door groote menschen menigten, die hem op weg naar het regeeringspa.le.is toejuichten. rich «m ijk «r- in 10 en kan kwaliteit i elk ver mint ruik, Jat «nacht te •leg met eil of U- uner van YELLA- patroon, ij hot in- n den rug of de lenden akte, en by uwe +ep roef met de Sangw, log niemand te leur std L—12 ft. 21.—. De slavin van het zwijgen. Uit het Engelsch van FRED. M. WHITE. (Nadruk verboden. (Wordt vervolgd). Sartoris grinnikte kwaadaardig. Hij komt cup een eigenaardige maniet, ’potte hij. Ik twijfel niet aan kolonel Ber- rington’s vriendschappelijke gevoelens voor jou, maar daar zullen we het nu niet over hebben. Heb jij hem het huis binnengelaten? Een cndeelbaar oogenblik lag een verme tele leugen op Mary’s lippen. Maar ze kon niet. Zo sloeg verward haar oogen neer en haar mond trilde. Goed kind, hoonde Sartoris. Spreek al tijd de waarheid. Dat is zooals het hoort en de belooning blijft niet uit. Maar het is wel eens lastig, zooahs nu bijvoorbeeld. Hoe is kolonel Berrington in huis gekomen? Ik zal uw zuster de moeite snaren om te antwoorden, riep Berrington. Ik ben hier gekomen om mijzelf inlichtingen te verschaf fen in verband met de verdwijning van het lichaam van Sir diaries Darryll. En ik ge loof niet dat mijri pogingen vergeefs zijn geweest. Het was een gedurfde zet» maar hij bleef met zonder effect. De vrouw, die Cora ge- heeft op „hen die niet op eerlijke en ern stige wyze .werk zoeken”, uit de wet te lichten. Ook dit amendement werd met bijna dezelfde stemverhoudingen aangeno men. Slechts twee liberale pairs waren hier tegen. Naar men weet, heeft het pact-Kellogg den oorlog als instrument der nationale po litiek in den ban gedaan en belichaamt het dus zeer positief de vredesgedachte. Een ontwapening van beteekenis, waarmee de Volkenbond zich al jaren bezig houdt, zon der intusschen buitengewoon veel te zijn op geschoten, zou feitelyk de consequentie zijn van de edele denkbeelden, die aan het ver drag, dat den oorlog veroordeelt, ten grond slag liggen. Er is nu een kans, dat inder daad de ideeën, die men zegt te omhelzen, in werkelijkheid worden omgezet; immers aan het Britsch-Amerikaansch, dus Angel saksisch, initiatief is het ie danken, dat te Londen de vlootconferentie is aangevangen, waarvan sommigen belangrijke anderen geen enkele uitkomst, mag hebben, verwachten. Voor de Engeische regeering ook veel af van het succes der conferentie, waaraan Groot-Brittannië, Amerika, Frank ryk, Italië en Japan deelnemen; het kan toch niet worden ontkend, dat haar gezag aanmerkelijk zou wonden versterkt, wan neer haar voortvarendheid ertoe leidde, dat de ontwapening, welke één harer belang rijkste programpunten vormde, in niet on aanzienlijke mate weird gerealiseerd. De op rechtheid der Britsche bedoelingen op het stuk der ontwapening mogen niet worden betwijfeld, maar liet is de vraag, of weder- zydsch wantrouwen op de conferentie het welslagen niet in den weg zal staan. De be langen der verschillende staten loopen zeer uiteen en het komt er nu op aan verhou dingen der vlootsterkten te zoeken, die elk taxmen-tewWH gen. Hrt zal eên heele toer worden om het juiste evenwicht te vinden. Zoowel Engeland als Amerika zijn bereid hun positie te vemvakken, wat het bezit aan slagschepen betreft: hetzij doof hun aantal in te krimpen, ze volledig af te schaf fen of den levensduur ervan te verlengen. Ook zouden beide landen in beginsel wei genegen zyn van één der onmenschelykste wapens, dat tot dusver ter zee werd ge bruikt, de duikboot, als oorlogswapen voor goed af te zien. Juist dit laatste wapen, dat gaarne in bescherming wordt genomen' door staten, die zich geen groote uitgaven kunnen veroorloven, omdat het goedkoop is ïn verhouding tot de andere oorlogsschepen en de uitwerking ervan zeer bel angry k is, zou Frankrijk gaarne gehandhaafd zien ter bescherming van zijn kusten en handelswe- gen, die over ’t water naar de koloniën lea den. Wanneer afschaffing der ouderzeeërs wordt voorgesteld, zal Frankryk zich daar ongetwijfeld met hand en tand tegen verzet ten. Bovendien bestaan er ernstige tegenstel lingen tusschen Frankryk en Italië, omdat laatstgenoemd land het als ’n conditio sine qua non beschouwt, dat zijn vloot minstens Daar zijn gezichten, waaraan verkleu mende harten zich warmen, en gezichten, waarvan men zegt, gelijk men van de zon zegt: dat zij in de kamer schijnen! ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring): 1—5 regels ƒ1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en de bezorgkring: 1—5 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 ct. bijslag op den prijs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regels ƒ2.25, elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bij contract tot zeer gereduceeiden prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boek handelaren, Advertentiebureau* en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan hét Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. hall Berrington trachtte zich los te rukken maar de invalide raadde zijn gedachten. Bliksemsnel reed hij ztjn wagentje tegen Berrington aan, zoodat deze op den grond smakte; teen was er een klinkend geluid en ov„ de kamer wae opeens stikdonker. Berrington aarde, dan waar gij in uw filosofie van droomd hebt, Horatio, citeerde Sartoris. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal ƒ2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad ƒ3.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, by onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend van 96 uur. Administratie Telef. Interc. 82; Redactie Telef. 88. Postrekening 48400. ieder geval blijf je hier niet in de kamer. Vooruit Het meisje scheen te versuft en te beang stigd om haar eigen wil door te zetten. Met onzekere stappen wankelde ze naar d© deur. Terwijl ze zich omkeerde wierp ze een blik vol droefenis en genegenheid op Berrington. Als je me alleen belooft dat ie geen ge weld gebruikt, zei ze, dan zal ik Dat beloof ik, zei Bentwood. Hij was rusteloos en niet op zijn gemak. Zoolang ik hier beu, zal er geen geweld gebruikt wor den. Waarom zou dat ook? De man stelde deze laatste vraag niet een knipoogje naar Berrington. Om de een of andere reden scheen liij verlangend te zijn om den officier van dienst te zijn zonder zijn bondgenooten in den steefc te laten. Sartoris lachte. Voorzichtig man, zei hij. Altijd voor zichtig! Brand je handjes niet! Di« ver vloekte meid, dit in de richting van Mary moet di<j hier den heelen nacht blijven. Vooruit, verdwijn en neem dat akelige witte gezicht van je mee. Vooruit'. De deur sloot zich achter Mary Sartoris; v er klonk iets dat op een snik leek uit de schikking had den strijd aan tg binden. Hij ’--'1 Berrington trachtte zich los te rukken keek naar den vloer alsof hij daar iets ver- bewoog zich in de richting van de tafel, wachtte té zien maar het patroon van het Ar rin invalidA rsnHrio din o-ArinnhUn 1 Turksche tapijt was ongeschonden,, de groote koperen pennen in de hoeken en langs den haard zaten op hun plaats. Er zyn meer dingen in de hemel en de van ge- en de verzekering dat het kind van de aan geschrevenen gezond was. De meeste ouders ontvingen hun brief kaart Zondagmorgen vroeg. Maar, niettemin meldden zich Zondagmiddag toch ongeveer 1 het gesticht aan. Aan |de toestand uiteengezet de noodzakelijkheid van genomen maakjbgelen. De besprekingen 'liepen Mei rustig, totdat eenige vrouwen grof en onhebbelijk werden, terwijl enkele mannen ovec het hek klommen, in een tuin drongen steenen door de ruiten wierpen. Een stokör, die tusschenbeide wil de komen, werd ükishandeld. De. woedende vrouwen verschaffen zich toegang tot het gesticht, en zelfs #érd een kind met geweld door de ouders meegenomen. Een dokter beproefde nog de .menschen te kalmeeren, door hun de kinderen voor een venster te vertoonen. Maar ook dit vermocht niet de opgewonden ouder^tot bedaren te brengen. Tenslotte moestee politie worden ontbo den om de razende, moeders met gewe'a uit het gesticht te verstijven. Het Camaval begint. Optochten in Keulen en Dusseldorp. In het Rijnland en m Zuid-Duitsch'anid heeft Prins Carnaval zyn intocht gehouden. Hier en daar vondpn reeds feestelijkheden plaats. Zij zullen echter hun hoogtepunt eerst bereiken einde Januari en in den loop van Februari, om niet Rozen-Maandag (3 Maart) te worden ïresloten, In het pas ont ruimde gedeelte van het RynJand, waar ja ren lang geen feest werd gevierd, zal do feestvreugde natuurlijk buitengewoon zijn. Op Rozen-Maandfljf, /.uilen optochten door de meeste steden gm het gebied trekken. Keulen kondigt een’optocht „De Wereld in het jaar 2000” Hier vindt overigens haast eiken dag eWf'feesteHjko bijeenkomst plaats. Te Dusseldorp wordt een „Sprodk- jes-optocht” gehouden. Bovendien vindt al- daai op 22 Februari voor de eerste maal sinds het einde van den oorlog de re doute van de vermaarde kunstenaarsver eniging „Der Malkasten” plaats. Te Mainz is het Carnaval reeds, getrouw aan een oud gebruik, op Nieuwjaarsdag begonnen met een .concert. Ook hier worden tal van feestelykheden an optochten voorbereid. Van de kleinere steden van het Rijnland kondigt ook Godesberg een optocht aan. ENGELAND. Nederlaag der regeering in het Hoogerhuis. Bij de behandeling van de wet op de werkeloosheidsverzekering. Bij de behandeling in het Hoogerhuis van de wet op de werkeloosheidsverzekering is een conservatief amendement om den duui van de wet voorloopig op niet langer dan één jaar na haar invoering te bepalen, met 107 tegen 18 stemmen aangenomen, on danks de bestrijding van Lord Parmoor. De liberale lords stemden voor zoover aanwe zig, met de conservatieven mee. Aangemoedigd door hun succes dienden de conservatieven daarna nog een amende ment in om het artikel, dat betrekking heim zou geopenbaard zijn. Maar Sartoris reed zijn stoel vooruit en greep Berrington bij den arm. Jullie lafaards, gilde hij. Als ik die ver vloekte lamme beenen niet had, zou ik dien vent allang het hart uit het ‘lijf gerukt heb ben. Blijf dan toch niet als mummies staan. Trek hem weg, zeg ik jullie, trek hem weg. De metalen klank in rijn stem scheen de anderen tot bezinning te brengen. Met een vloek sprongen Reggie en Bentwood naar voren en wierpen zich op Bferrington. De dappere kolonel verweerde zich als een ra- zende. maar hij moest het tegen de over macht afleggen en eindelijk viel hij tegen de grond. Met een bons kwam zijn hoofd op den vloer en een oogenblik was hij versuft door den slag. Maak er een eind aan, riep Sartoris. Hij is te gevaarlijk voor ons. Dooden spre ken niet. Neen, neen, riep Mary met een stem die de anderen door merg en been ging. Dat zal niet gebeuren. Ga de politie dan maar halen, zei Sar toris met een wreed lachje. Ga ze dan halen. Laat ze maar komen, dan kun jij later tegen je eigen broer getuigen. Kind, je kunt gaan als je wilt. Ga gerust maar. Mary Sartoris aarzelde. Ze trilde over haar heele lichaam. Sartoris reed zijn stoel snel naar haar toe en hief dreigend zijn vuist op. Even scheen het alsof hij zijn zuster een slag wilde ge ven. Ga dan, herhaalde hij. Vooruit, mijn huis uit; ik wil je nooit meer zien, jou blee- ke, jankende kat. Bah, je durft ook niete. In DUITSCHLAND. Dwaze moeders. Bestorming >an een gesticht voor kinderen. Het Berlynsche kindergesticht, dat is op gericht op het vroegere militaire oefenter rein Zossen, is Zondag het tooneel geweest van een groot tumult. Zaterdagavond had een In het gesticht verpleegd patiëntje roodvonk gekregen, ter- wyl zich by een ander kind verschijnselen voordeden, die in eenzelfde richting wezen Ten einde besmetting te voorkomen, liet de verantwoordelijke dokter volgens de ,D. AHg. Zt.”, beide kinderen dadelijk overbren- gen naar een kinderkliniek, terwijl hij be zoek aan het „Kinderheim” verbood. Nog dienzelfden Zaterdagavond werden brief kaarten aan de ouders van de kinderen ge zonden, met mededeeling van den toestand noemd werd, werd bleek en het gezicht van den man naast haar vertrok zenuwachtig. Bentwood was de eenige, die geneigd scheen de zaak min of meer gemoedelijk te behan delen. Om 's hemelswil, laten we geen geweld gebruiken, zei hij heesch. Daarvan hebben we al genoeg gehad. Ik bedoelhet is hee- lemaal niet noodig. Als de kolonel iets van ons afweet...... Iets? Ik weet alles, antwoordde Ber rington. Het leek hem toe dat een goede (Josis brutaliteit in de gegeven omstandig heden het beste wapen was. Ik ben onder- anderen aardig goed op de hoogte van het allesbehalve gunstig verleden van dokter Bentwood en van dat van den bandiet, die zich Carl Sartoris noemt. Van Mary Sartoris zal ik niets kwaads zeggen. Er zijn hHer anderen, wier verleden geen geheim voor me is: Generaal Gastang en gravin de la Moray bijvoorbeeld. En als ik uit dit huis ben Sartoris duwde zijn stoel tot vlakbij den spreker, het gezicht van den invalide was vaal van woede. U bent hier in dit huis gekomen, siste hij, en u komt er voorloopig niet meer uit. U weet veel te veel. En we houden er zoo onze eigen manieren op na, om met men schen om te gaan, die te veel weten. Berrington glimlacht^ minachtend. Ik weet precies wat u bedoelt, zei hij ik weet veel meer dan u vermoedt. En ik zal mijn vermoeden waar maken. Hij liep snel naar de tafel en legde een hand op het laken dat de stille gedaante bedekte. Nog één oogenblik en het heele ge- ZWITSERLAND. Rotary. Conferentie te Bern. Op 29 en 30 Aug. a.s. zal te Bern de eer ste Europeesch-Noord-Afrikaansche confe rentie van Rotary-clubs worden gehouden. Het doel is een bespreking omtrent de poT sitie der Rotarybeweging in Europa en Noord-Afrika en de verhouding tot de gees telijke en economische stroomingen van den tyd, Men verwacht een druk bezoek uit alle Europeesche staten. ITALIë. Twee nieuwe wereldrecords in de lucht? De Italiaansche vlieger Donati beweert gisteren twee nieuwe wereldrecords gemaakt te hebben boven het vliegveld van den Mon te Coelis. Hij is 29 uren in de lucht geble ven en heeff 2800 K.M. afgelegd zonder bij vulling. Zoowel de afstand als de duur zou den nieuwe wereldrecords zijn voor lichte vliegtuigen. De commissie tot controle zal van de week nog rapport over de vlucht uit brengen BINNENLAND. De Haagsche Conferentie. Een telegram van H. M. de Koningin aam Jaspan H.M. de Koningin heeft het volgende tele gram gezonden aan den heer Jaspar. presi dent van de Internationale Conferentie van 's-Gravenhage: „Z.Exc. den heer Jaspar, president van de Internationale Conferentie te ’s-Graven hage. Uwo Excellentiio dank zeggende voor de uitdrukking der gevoelens, welke Gij Mij hebt willen medodeelen uit naam van do ge delegeerden, ter Conferentie bijeen, verzoek Ik U, Mijne oprechte, gelukwenschen te aan vaarden op het'oogenblik, waarop de werk zaamheden van de Conferentie tot zoo ge lukkig resultaat hebben geleid”. De drooglegging van de Wie^ngermeer. De laatste baggermolens hebben de W-meer verlaten. kHet Hld. meldt ^at het proelmalea der twee pompinstallaties te Den Oever en bij Medemblik, een goed verloop heeft gehad en dat binnen twee weken begonnen zal worden met de eigenlijke bemaling. Zater dag j.l. hebben de laatste baggermolens, die dienst hebben gedaan bij het wegbaggeren der omringdijken van de gemalen, de Wie- ringevmeer verlaten via het tot dusver open- gohouden gat in de kade van het afwate ringskanaal langs de Noord-HollandBche kust. De dichting van dit gat is reeds ge- reed gekomen, zoodat hierdoor niet langer gespuid kan worden. Dank zij het spuien is reeds een flinke I laag water uit de afgesloten Wieringermeer I geloosd; men heelt zelfs al een waterstand gehad yan 45 c.M. N.A.P. Ten Zuiden van Wierlngen liggen dan ook reeds eenige complexen grond droog. J Op groiKtl van de ervaringen, opgedaan bij I het proefiWfUen, heeft men thans de zeker- heid, dat buitengewone omstandigheden daargelaten de vroeger geraamde termijn van negen maanden, noodig voor het leeg- malen, niet overschreden zal worden. Er be staat zelfs een redelijke kans dat men nog éérder met dit werk gereed zal komen. Het leegmalen zal geschieden door een dieselgemaal te Den Oever, bestaande uit twee centnfugaalpompen, elk van 250.000 liter per minuut, gedreven door twee motoren eik van 600 E.P.K. benevens door een elek trisch gemaal nabij Medemblik, dat liet mo- demete ter wereld is. Dit laatste beschikt over drie pompen, elk van 390.000 liter per minuut, aflngedreven door even zoovele elec- tro-motoren van 900 E.P.K. elk De totale capaciteit der twee gemalen bedraagt dus 2J millioen kubieke meter per etmaal. Wanneer de polder tegen het einde van dit jaar droog zal zijn, blijven de gemalen be staan om hem verder droog te houden. De pompen krijgen dan echter andere waaiers. i Goudexport per K.L.M. Gisteren vervoerde het dienatvliegtuig van de K.L.M. een partij van ongeveer 1000 kilo gram goud van Ameterdam naar Parijs voor zinnige machinerie; iemand lachte alsof hij buitengewoon veel schik had en toen was het weer licht. Kwaadaardig keek Berrington om zich heenallQ leden van de bende waren ver dwenen alleen Sartoris zat met een duivel- echen glimlach op het gezicht in zijn zie kenstoel een sigaret te rooken. De souper- tafel in den hoek was verdwenen... en ook het lichaam op de middentafel. Die was nu bedekt met een rood tafelkleed en er stond een groote vaas met bloemen op. De wonderen zijn de wereld nog niet uit hè? spotte hij. Ik druk op een knopje en het is gebeurd. U hebt hier in de kamer menschen gezien en een voorwerp op tafel; daar kunt u toch een eed op doen, hé? Natuurlijk kan ik dat, verklaarde Ber rington grimmig. Waar zijn ze dan? Wie is hier behalve mijn nederig persoontje, die altijd verheugd is als hij zijn geachte vriend, kolonel Ber ington ont^noet. Berrington gaf geen antwoord. Het scheen hopeloos om met dien kleinen schurk» die alle mogelijke helsche middelen tot zijn be keek naar den vloer alsof hij daar iete

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 1