aankomend Bediende Kappersbediende Kantoorbediende 4% MEISJE DUITSCH MOZART SPAARBANK WIOlfcfHMBWS I GOUDA 1414 D R0TTWDAJ rmaJ.H.y.SiIAATIN NET MEISJE NET DAGMEISJE, WERKSTER Machinale Houtbewerker Een Kleermakershalfwas en een Leerling EEN HUIS ZIT- en SLAAPKAMER' Luchtdrukketel mit pomp TE KOOP: Uit de hanjd te koop. B0UWGH0N0 WEGENS STERFGEVAL FLINKE WONING tweede Concert L. BINNENDIJK, Notaris J. van Kranenburg Onroerende Goederen: Magazijn met Bovenwoning Woonhuis Woonhuis Woonhuis Winkelhuis Pakhuis met Bovenwoning khuis Pakhuis Bericht van Inzet. BOUWER'S GLASHANDEL TEGEN FABRIEKSPRIJS. Een nieuw huis P. v. d. Heuvel Hedenavond geopend Jeruzalamstraat 2 an 3 Rijwielen Onderdeelen Ijzerwaren Gereedschappen enz. enz. H. SPRUIT, 30 laten en uit ons welvarend en geordend va derland eeti milde gift tal uiteenden voor ben, die ginds in de afgrijselijkste ellende ♦en onder gaan. Ieder bedrag, dat aan het Hoofdbestuur van het Roede Kruis, Prinsessegracht 27, 's-Gravenhegè, wordt, toegezonden, of op girorekeningNo. 22120 overgemaakt,, zal met groote dankbaarheid ten spoedigste voor het goede doel worden aangewend. l)e reis Daar Barcelona met de Ned. Reisvereeniging. Geschil in het hoofdbestuur der Ne$. Reisvereeniging. Uit Reilen en Trekken van 7 Februari blijkt, dat de pogingen van mr. v. d. Flier en een déél van hét Hoofdbestuur, de Nederlandsche Reisvereenjging te zuiveren van de ingeslopen misbruiken, welke het bestaan der vereenigfng zelf ernstig be dreigen en welke op de reis naar Barcelona zoo scherp- aan het lidht zijn getreden, in het hoofdbestuur geen voldoenedn steun vinden, zoodat de voorzitter een beroep op een Algemeene Vergadering zal doen. De drooglegging der Zuiderzee. Het begin van de bemalhtg van de Wieringermeer. Aanst. Maandag 10 dezer, zal, nu de pe riode van proefmafen is afgeloopen, met de definitieve bemaling van den Wieringer- meerpolder worden begonnen. Het ïigt in de bedoeling de definitieve in werking stelling van de gemalen t© Den Oever en te Medemblik niet eenige plech tigheid te doen plaats hebben. Deze zou omstreeks 12 uur aanvangen. De directeur-generaal der Zuiderzeewer ken en de minister van Staat, de heer H. Colijn, voorzitter van den Zuiderzeeraad, zullen het woord voeren, waarna de minis ter van Waterstaat ten slotte de bemaling in gang «al zetten. Daar er geen gelegenheid is om beide gemalen te bezoeken, zal de plechtigheid in liet gemaal t© Medemblik plaats hebben. Verschillende autoriteiten zijn ter bijwo ning uitgenoodigd. Het ontwateringsplan eerste gedeelte van het Reggegetried. De officieele opening. Gisteren is het ontwateringsplan eerste gedeelte van het waterschap de Regge in tegenwoordigheid van tal van genoodigden an belangstellenden officieel geopend door ^ud-minister J. Kan. _i.T' belastingen Door bemiddeling van den belastingadvi seur L. RUTTEN te GOUDA ontving een belastingbetaler hier ter stede een dezer dagen nog teruggaaf van over het belas tingjaar 1027/'28 (inkomen over 1926) niet verschuldigde inkomstenbelasting en over het dienstjaar 1928m dito schoolgeld. (Adv.) utiuicH i kis. Doodelyk ongeluk. De heer Barbanson reed gistermorgen met zijn auto van Den Helder naar Noordwij- kerhout. Onder de gemeente Heemskerk verliet hij even zijn wagen. Hij zag niet dat uit tegenovergestelde richting een groote Hudson wagen aankwam, met het noodlottig gevolg, dat hij werd gegrepen en eenige tientallen meters werd meegesleurd. Vree- aeiijk verminkt werd hij opgenomen. Hij overleed De moord te Hengelo. In aansluiting op het bericht betreffende de moord op mej. N. te Hengelo, vernemen wij dat'de schoonvader bekend heeft de daad te hebben gepleegd. Hij liep reeda enkele dagen met het plan rond, zijn sohoondoch- ter te vermoorden. De dader heeft zich uit eigen beweging aangemeld. Hij zégt dat hij zich thuis den laatsten tijd zeergedupeerd gevoelde. PREDIKBEURTEN. Zondag 9 Februari. GOUDA Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. L. B. Houtgast van Alkmaar. Soc. de Réunie. Ver. van Vryz. Hervormden. 6 u. njn. Ds. H. W. Bloemhof van Hilli- gersberg. Onderwerp: ,,Mijn kleine broe der" naar aanl. van Ex. 2 4. Ver. Calvyn, Gebouw Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Dr. P. 'Zandt te Delft. Woensdag 12 Febr., 7% u. n.m. De heer W. v. Leeuwen, g.o. te Schoonrewoerd. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. vjn. en 5% u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. R. Kok. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe. 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. B. J. C. Croes. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 1% u. n.m. Ds. Leenmans van'Gouderak. v BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. von. Dr. P. Glas. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Db. W. N. van Nootèn. Ned. Hérv. Evang., 9% u. v.m. en 6 u. n.m. De heer A. v. Scherepnzeel van Bunnik. Geb. Salvatori, 9% u. v.m. Ds. A. M. Wodé van Koudèfceric. 6 ft. n.m. De heer Joh. Stehouwer van Alphen. GOUDERAK Ned. Hérv. Kerk, 0% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. C. J. Leenmans. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. A. Landstra Geref. Kerk, 9% u. v.m. en 6 u. n.fh. Preek- lezen. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v^n. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK Ned. Herv. Kerk, 9% u. vjn. Ds. B. J. Kante. Evangelisatiegebóuw, 9% u. vjn. De heer Lyklema, g.o. te Waddinxveen. 's Avonds geen dienst. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. de Looze. V.m. Doopen. Remonstr. Kerk. Geen dienst. OUDERKERK a. d. IJSSEL Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. J. Enkelaar. Wykgebouw Lageweg, 9% u. vjn. en 6% U. n.m. De heer A. de Redelijkheid. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 6% u. rï.m. Ds. Dippel. STADSNIEUWS. GOUDA, 8 Febr. 1930. Vereenigitig „Zorg". Een schenking van duizend gulden van de Nutsspaarbank. De Vereeniging „Zorg voor geesteiyk misdeelden" ontving van de Nutsspaarbank te Gouda voor de op te richten werkinrich ting voor imbecielen de buitengewone schen king van duizend gulden. Deze zéér belangrijke dotatie, waarvan met groote erkentelijkheid wordt melding gemaakt, heeft de verwezenlijking van de plannen van „Zorg" een flinken stap nader- Wj jcbMch» f Ook va*£ particuliere zijde Week deze week wederom de belangstelling voor dit mooie sociale werk. Een gift van 100 werd in dank ontvangen en enkele belangrijke toezeggingen werden gedaan. Prachtig is deze offervaardigheid der Goudsche burgerij Verpachting Café-Restaurant op het nieuwe Veemarktterrein. De pachters van h»t café-restaurant op het nieuwe veemarktterrein, de heeren C- Gu do Graauw, P. Nobel, J. S. Mul en C. Leef lang, hebben verzocht de pacht, welke op 3 Maart as. eindigt, voor een jaar te willen verlengen. Gelét op het betrekkelijk advies van den Directeur van het Marktwezen, stellen B. en W. den Raad voor het café-restaurant niet ingang van 4 Maart a.s. opnieuw voor één jaar aan adressanten te verpachten voor een som van 3120.onder de thans geldende voorwaarden, vermeel derd met de bepaling, dat de pachters er genoegen mee nemen, dat het restaurant, in afwachting van de definitieve onderbrengen in het ka- zernegebouiw, zoo noodig tijdelijk naar een andere lokaliteit wordt verplaatst. Pro en Contra ée Reeuwyksche Plassen. Een debat-avond H. E, Sandifort contra K R. van Staal. Het Comité tot Behoud' van de Reeuwijk- sche Plassen,, dat gedurende de periode dat er plannen aanhangig zijn voor de droog making der Reeuwykscha en Sluipwijksche Piassen, een voortdurende actie heeft ont plooid tot behoud dier Plassen, is op het denkbeeld gekomen, waar hier ter plaatse het Plassenvraagstuk ook een onderwerp van bespreking zal uitmaken in den Goud- schen Raad, teneinde een beslissing te ne men over de vraag of de Gemeente Gouda financieel zal bijdragen in de kosten der eventueele droogmaking, dit vraagstuk van twee zijden te doen belichten. Het Comité heeft daarvoor als sprekers uitgenoodigd de heeren H. E. Sandifort, voorzitter van de afd. Rotterdam IX van de S. D. A. P., die vóór het behoud- der Plassen zal pleiten en K. R. van Staal, lid van de Prov. Staten en Wethouder van Gouda, die het belang der droogmaking zal verdedigen. Deze openbare Debatavond, zal gehouden Worden op Vrijdag 14 Eebruari a.s. in de zaal Kunstmin der Soc. Ons Genoegen. Openbare vergadering Goudsche Chr. Oranjevereeniging. Het 'Bestuur der Goudsche Christelijke Oranjevereeniging houdt op Woensdag 12 Februari a.s. 's avonds 8% uur een open bare vergadering in de Luthersche Kerk, alhier. Na het openingswoord van den Voorzit: ter ds. Simon, zullen ds. VéHieul en ds. van Dijken een onderwerp uit de geschiedenis van ons volk en vorstenhuis behandelen. De sprekers zullen worden afgewisseld door den organist der Luthersche Kerk, en door zang van het bekende dubbelkwartet Ho- sarina. Het Bestuur vestigt er de aandacht op, dat ditmaal geen convocaties aan de leden zullen worden gezonden. Door het groote aantal ledey is dit vrijwel onmogelijk ge worden. Een ieder neme dus goede nota van de advertentie, waarin nadere bijzonder heden worden vermeld. Batig saldo opvoeringen operette „Prins Pauwevéer". Het bestuur van de Goudsche Vereen. voor:Rondheids-kolonies deelt ons het vol gende mede: Héden mochten wy uit handen van den heer G. W. Aberson, Penningmeester van het i Comité tot opvoering van bovenge noemde operette, ontvangen een bedrag van 664,91 zijnde het -batig saldo van de ge geven opvoeringen op 2 en 9 Januari j.l., hetgeen voorwaar een schitterend resul taat kan worden genoemd. Nogmaals hulde en dank aan het Comité voor de gegeven opvoeringen, welke niet alleen by velen het verlangen naar meer dere van dergelijke opvoeringen hebben ge wekt, maar tevens zoo'n prachtig resultaat hebben opgeleverd voor de Goudsche Ver. voor Gezondheidskoloniën. Verkooping Cantmegebouw. Gistermorgen werd door de deurwaarders v. d Werve en Den Boer het houten Can- tinegebouw, groot 24 x 9 Meter, staande op de Veemarkt voor afbraak verkocht. Kooper werd de heer Jac. van Vliet, voor f 600. Het gebouw moet binnen acht dagen van het terrein verwijderd zijn. Spreekbeurt Vryz. Hervormden. Zondag a.s. 's avonds 6 uur zal in de godsdienstoefening vanwege de Vereen, v. Vrijs. Herv. te houden in de groote zaal dep Ml Ok HANDELS EN LANDBOUWBANK INGELEGD OP: RENTE 1 Jan. 1921 f 1.973.859. 1 1928 f 2.175.411.- 1 1929 «314.114- Réunie voorgaan Ds. H. W. Bloemhof van Hillegersberg. Onderwerp: „Mijn kleine Broeder'*, naar aanleiding van Ex. 2 4. Verplaatsing van zaak A wegelns uitbreiding. De heer H. Sprayt, rijwielhandelaar en rijwielreparateur aan' de Spieringstr. alhier, heeft zich genoodzaakt gezien een ruimer pand te betrekkend Zijn zaak is Ctaper dagen verplaatst naar <jj>> Jeruzalemstraat no. 2 en 3, het 2e huis vanaf den Tiendeweg. Win kel- en étalageruimte zijn hier veel ruimer dan in het vroegere paftd,, zoodat niet al leen de rijwielhandel, maar ook de handel in ijzerwaren en gereedschappen beter éta- lageruimte heeft gekregen. Wij wenschen den eigenaar veel succes in zijn nieuwe pand. Thalia-Bioscoop. 't Js een heel ding: vyf en twintig lange jaren onder den pantoffel van een misschien heel brave, maar nogal despotische vrouw te zitten en, in het bezit van twee lieftal lige dochters zynde, den moed te missen voor een der twee de voortdurend door mama verongelijkte, als een flinke vent in de bres te springen. Gelukkig dat Patsy, zoo heet 3e verongelukte, van haar zelf eigenschappen heeft om het leven tus- schen een zeer lastige mama, een zeer on derworpen papa en 'n weinig zusterlijke zus ter met eenige blijmoedigheid te blijven dragen. De liefde die helpt haar, maar he laas, haar liefde is een stille, misschien hopelooze liefde, want hot voorwerp daar van is... de beminde van haar zuster. Op zeer komische wijze weet echter Pat sy haar doel te -bereiken en zich bemind te maken by haar held, die tenslotte zyn hart aftrekt van de zuster om haar, Patsy, lief te hebben. Patsy's overwinning is mede aanleiding dat haar vader zich, voor het eerst in de vyf en twintig jaar van zyn hu welijk, tegen den bedelzucht en het despo tisme van zijn vrouw duWt te verzetten en met succes! Een mopie film! IHet tweede groote nummer heet „Draad- looze telegrafie" eft geeft, in acht acten te zien hoe een jongmensch met eenige ener gie en de noodige brutaliteit den weg kan vinden naar een goede positie en naar het hart en het bezit vah een aardig meisje. Volksuniversiteit. Concert Willem Andriessen. Dinsdag 11 Februari te 8 uur zal het 2e concert plaats hebben in het Muziekabon- nement van de Volksuniversiteit. Dit con cert wordt gegeven door den bekenden pia nist Willem Andriessen, die werken Van Beethoven en Chopin ten gehoore zal bren gen. Wy herinneren er aan dat niet-leden aan de zaal losse kaarteii kunnen bekomen. Voor meerdere by zonderheden raadplege men de betreffende advertentie. Een aardige reclame in Flux's Schoenhandel. De Directie van Flux's Schoenhandel heeft 'n aardige „Spiegel"-reclame bedacht, welke zeker de aandacht van velen zal trekken. In de etalage is aangebracht een verzegelde flesch met knikkers en nu mag ieder koo per van een doosje schoencrême van 17% cent raden naar de hoeveelheid knikkers welke zich in deze flesch bevindt. Degene die het juiste aantaj raadt wordt eigenaar van een mooi schilderstuk. Deze aardige reclame duurt tot 1 Maart, na dien datum wordt de uitslag bekendge- Doctoraal e: Aan de Universiteit te Utrecht is ge slaagd voor het doctoraal examen rechts wetenschap, onze stadgenoote Mej. C. Boot. Buitengewone Tooneelvoorstelling „Blanke Ballast". In den Nieuwen Schouwburg zal op Dins dag 11 Februari ten tooneele worden ge bracht het -bekende tooneelstuk „Blanke Ballast" van Leon Gordon met Henri de Vries als gast. Met Henri de Vfien spelen mede Greetje Schoonenberg, Jan van Dommelen, Willem Faassen, Joh. de Geest en Frans Bouljon. Voor meerdere bijzonderheden verwyzen wy naar de betrefende advertentie in dit „Van ei tot kip." Gisteravond hield in Café „de Harmo nie" de Weled. Heer E. v. d. Ban van Reeu- wyk voor de afdeeling Gouda der Holl. My. v. Landbouw en der V-P.Z.-H. een lezing met lichtbeelden en films met als onderwerp „Van ei tot kip". By afwezigheid van den Voorzitter van de Holl. My. v. L. opende de heer Siewert- sen met een welkomstwoord tot de aanwezi gen, waarin hij zeide, dat, waar meerdere voorlichting voor de pluimveeteelt zoo nut tig en noodig is, de geringe belangstelling zoo teleurstellend is. De heer v. d. Ban is ten dien opzichte optimistischer gestemd. Het betrekkelijk kleine aantal aanwezigen is, meende hy, wellicht te wyten aan het feit,' dat er rondom Gouda nog zoo wei nig aan de kippenhoujdery wordt ge daan. Men is hier nog niet zoo ver, dat men er veel nut van verkrijgt. De laatste tyd rijzen de hoenderparken hls paddestoe len uit den grond in Nederland. Kan daar wat aan verdiend worden? Dat valt veel tegen. In de allereerste plaats is groote vakkennis noodig. Men moet vooral niet gaan denken, dat men door kippen te gaan houden zoo maar in eens ryk wordt. Met de allergunstigste resultaten valt er per kip per jaar 2.50 te verdienen, maar dat halen de -meesten niet. In 19JJ7 zym uit oris land uitgevoerd een milliard eieren. In 1929 nog 100 millioen meer. Daarvan naar Duitsch- land 1/3 em Engeland Is er voor een boer zooveel, aan gelegen, om aan de kippenbeweging wat te doen? Voorzeker. Niemand is zoo goed in de ge legenheid daartoe als een boer. Beginnend by het ei en eindigend bij de kip, dan heb ben we de heele beweging gehad. Een liter melk heeft dezelfde voedingswaarde onge veer als vyf eieren. Spr. Legt hierna uit de samenstelling van het ei en de ontwikkeling in het kippen lichaam. Vervolgens het broeden. Natuurlijk en kunstmatig. De ontwikkeling der kiemcel. De grootte van het ei en ook de bewaar- duur hebben invloed op het broeden. Ge wone middelmatige grootte en niet ouder dan 12 k 13 dagen is het beste. Liefst be waren by 60' Fahrenheit. -By veel koelen verkrijgt men zwaardere kuikens. Verschil lende typen controlenesten, - broedmachines en kunstmoeders worden getoond. De drink en voederbakken moeten zoodanig zyn, dat de dieren er niet kunnen doorloopen. De huisvesting moet zijn: droog, ruim, licht tn goed geventileerd. De kippen moeten be schermd worden tegen de uitersten in het Nederlandsche klimaat. Tegenwoordig worden in verschillende streken van het land de. eieren alleen op coöperatieve veilingen gebracht. Dat is heel prachtig. In Zuid-Holland is het daar mede het slechtst gesteld. Men wü in Gouda ook een centrale eierveiling stichten. Het is wenschely-kdat in het oog te houden. Tot slot worden nog eenige films ge draaid van het fokken der z.g. piepkuikens, de Engelsche fazantenteelt voor de jacht, de veehthanenteelt op Cuba en de struis- vogelteelt in Zuid-Afrika. Met een hartelyk woord van dank tot den spreker voor zyn bijzonder leerzame causerie en een tot weerzien sluit de heer Siewertsen. Schouwburg-Bioscoop. Het historische filmwerk naar den roman van Gusts,ve Flaubert, is deze week het aan trekkelijke hoofdnummer van het program ma. Volkomen juist wordt daarvan het vol gende weergegeven: Tal van tafereelen, die ons door den ro man in .het geheugen zijn gegrift, vinden wij thans zichtbaar geworden terug en me nige bijzonderheid van het boek, welke on zen indruk slechts vluchtig beroerde, komt ons, door de film, veed nader naar voren. Wat, de artistieke Fransohe maatschappij, die zoo pas liet stoute stuk durfde Salambo te verfilmen, vooral voor oogen zweefde, was, paast een nauwgezet volgen op den voet van den inhoud van den roman sseer zinrijk ziet' men hoofdstuk na hoofdstuk dé pagina's van Louis Conare's prachteditie omslaan het oproepen van de antieke pracht, die het boek omzweeft, In gebouwen, in gewaden, in zeden en ge woonten, heeft hien het aloude Carthago van twee en een halve eeuw vóór Christus opgeroepen, zich daarbij getrouwelijk inspi- reerende op wat de tekst van den roman als ten deze eiech stelt. Of men slaagde in wat nien zich daarbij tot taak heeft gesteld, of de veraanschouwing van al die antieke heerlijkheid de door lectuur verkregen illu sie weet te versterken, dat zal het publiek, dat de film ziet, voor zichzelf moeten uitma ken. Zeker is 't, .dat men, het boek her lezend na de film te hebben gezien, met nieuwe geestdrift wordt bezield, omdat heel veel van wat men bij de eerste lezing slechts vaag begreep, door het zien van hef licht beeld met een verhelderend licht wordt hergoten. En dit te kunnen veroorzaken is de glorie van de film „Salambo". Vertooüiing van de Film Olympische Spelen op 12 Fehraari in „Concordia". Sportlievend Gouda staat een groote ver rassing te wachten. De officieele film, welke 'is opgenomen tijdens de Olympische Speleil zal Woensdag 12 Februari a.s., des middags 2 uur (Matinée) en des avonds 8 uur, onder de auspiciën van den Goudschen Athletiek Kring in de zaal „Ooncordia" aan de West haven worden vertoond. De film geeft een volledig beeld van de gehouden Spelen én toont de spannendfete momenten op sport gebied uit die dagen. 3 Deze buitengewone interessante film, een sportmonument van beteekenis, bestaat uit elf acten, zoodat de vertooning daarvan circa 3 uur in beslag neemt. Men ziet o.m. de opepingsplechtigheid, voetbalwedstrijd Uruguay—Argentinië, athletiélb "gymnastiek bezoek van H. M. de KoifcigJ^ marathon loop, roeien zeilen, schermen; boksen enz. Vele Interessante gedeelten zijn met het vertraagd^ apparaat opgenomen, zoodat de bewegingen der athleten zeer goed zijn te volgen. Voor de Velen die de Olympische Spelen hebben medegemaakt, zal het zien van dit filmwerk prettige herinneringen op wekken. Voot hen, die de Olympiade niet hebbed kunnen bijwonen, is het een aange name sensatie dezen sportfilm te zien. Men ver^uime vooral niet, deze film van een bijzonder historisch gebeuren, bij te stuk Gisterenmorgen reed J. R. alhier, met het achteruitrijden met zijn auto de spiegelruit stuk van den kapper V. aan Kleiwegstr. R. zal de schade door bemiddeling van de verzekering' betalen. Een aanrijding. Donderdagmiddag had een aanrijdling plaats op het Bolwerk tusschen een auto en een paard en wagen. Het gevolg hiervan was dat het linkerspatbord van de auto werd beschadigd. De aüto behoorde toe aan N. J. V. te Alphen a.d. Rijn. De voerman D. van der O. uit Stolwijk tal dg i schade vergoeden. Een geval van roodvonk. Ten stadhuize is in de afgeloopen wed aangifte gedaan van een geval van telyke ziekte roodvonk. Het Comité voor de te houden bazar ro« een kroonverlichtilng in de St. Janakerk Door liet verkeerd uithalen van een rectieregel is iA het bericht betreffende <u aamenstelling van het comité voor <L u -houden bazar voor de kroonverlichtiag Tla de St. Janskerk een zinstorende fout g^. men. We laten het daarom thans nog eeoi volgen. Ds. H. van Dijken, voorz.J. Q. ger, B. Martensingel 73, seer.; J. K. Begen B. Martensingel 03, penningmeester j)' Bijlsma, 2e voorz.; J. Bol, 2e secr.; W. v van Elk, 2e penningra.mevr. van L)ijkeo-I de Vroning, mevr. Bijl—Jedeioo, mevr. vw der Endt Delfgaauw, mevr. van Wijk Vron. wenhoven, W. van Vliet J.C.zn., N, H. rie Schelven; 0. van den Oever. Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Aanbiedingen van werkzoekenden. Lyst van 5 Februari 1930. 1 glazmirder, 4 aardewerkers, 3 pijpu*. kers, 3 drukkers, 8 letterzetters, 10 schil, ders, 3 bleekersknechts, 15 grondwerken. I ovenist (aardewerkindustrie), 2 witters 8 metseiaars, 1 steenhouwer, 4 stucadoors' 8 heiyifc I voeger, 1 beitser,, 18 opperlie den, 1 sigarensorteerder, 2 stoffeeiders, 1 electricien, 1 mach. houtbewerker, 1 bouwt teekeftaar (assistent), 1 scheepstuig*, i kleermakers (1 ged.), 1 meubelmaker, 1 zeilmaker, 2 klinkers, 2 schoenmakers, 1# timmerlieden, 1 machinist, 3 stokers, 1 ko pergieter, 3 -bankwerkers, 3 textielarbeidees, 3 tuinders, 2 boerenarbeiders, 2 -boomkwee kers, 2 -broodbakkers, 1 banketbakker, 1 be schuitbakker, 9 chauffeurs, 2 touwslagers, 19 pakhuisknechts, 3 suikerwerkers, 2 siga renmakers (1 ged.), 2 slagersknechts, 10 schippersknechts, 3 reizigers, 3 kantoorbe dienden, 6 koetsires, 2 winkelbedienden, 2 boekhouders, 116 transport- en fabrieksar beiders, 1 nachtwaker, 1 vakkundig b!ee- kersknecht (jonge kracht), 1 verpleegster (liefst voor Utrecht en omgeving), 1 fa brieksarbeidster, 1 winkeljuffrouw, 1 strip per. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 5 Febr.: Petrus Hendrilcus, z. v. P. A. Mounier en J. A. M. Luiten, v. Heusdestraat 44. ONDERTROUWD: 6 Febr. P. Simons t G. Schouten. OVERLEDEN7 Febr. Pieter Visser, 54 j. Agenda. 8 Febr. 8 uur zaal Concordia Uitvoering Gouda's Liedertafel. 10 Febr. 3 uur. Hotel de Zalm. Ledenvsrgik dering Ver. v. Huisvrouwen, afd. Gouda II Februari, 8uur, Réunie. Piano-avond Willem Andriessen. Volksuniversiteit. 11 Febr., 8 uur. Nieuwe Schouwburg. Too neelvoorstelling „Blanke Ballast". 12 Febr., 2 en 8 uur. Zaal Concordia, West- haven. Vertooning Olympiade-film- 14 Febr., 8 uur. Soc. Ons Genoegen, Zaal Kunstmin. Pro en contra de droogmaking der Reeuwijksche Plassen. Sprekers H. E. Sandiford en K. R. van Staal. Medische dienst. Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en mit Zondagavond 12 uur kan men zich voor me dische hulp wenden tot de doctoren Dr. B. J. J. Evers, Oosthaven en Dr. A. A. C Hoffman, Bleekerssingel. Apothekersdienst. De apotheek van den heer E. Grendel, L. Tiendeweg, zal tot en met 14 Febr. benevens den daarop volgenden nacht geopend sfn na 8 uur des avonds (des nachts seht* m). rrr hen omtiikk BOSKOOP. Geneeskundig Schooltoezicht. Op uitnoodiging van Burgemeester es Wethouders onzer gemeente is op 3 Febr- 1.1. een vergadering gehouden in de Raads zaal, waartoe raadeleden, schoolbesturen, hoofdega van scholen, bestuur van „Het Groene Kruis" e.a., waren uitgenoodigd, waar ais spreker optrad Dr. Beekenktmp van Gouderak. Burgemeester P. A. Colijn opende dess vergadering met een woord van welkom tot de velen, di« aan de uitnoodöginf hid den gehoor gegeven en in het bijzonder tot Dr. Beekenkamp, die zoo bereidwillig was om hier door zijn woord, B. en W. en raadsleden nader kennis te doen maken met het instituut schoolarts en wat daar mede in verband staat. Door Dr. Beekenkamp werd uitvoerig uit eengezet het nut en de noodzakelijkheid van het geneeskundig schooltoezicht en ds kosten die hieraan zijn verbonden. Dr. Bée- kenkamp bepleitte met warmte aanaluitiflf aan het district Krimpenerwaard' dat hel geneeskundig schooltoezicht in dezen krinf wil op zich nemen. GOUDERAK. Donderdagavond hield de naaivereeni- ging Altruïste haar 4e jaarvergadering I» de zaal van den heer S. Ooms. De presi dente, mej. de Braijn-Thans, opende de bij eenkomst en verwelkomde het talrijk opge komen publiek. Hierna werden liedjes ge zongen en voordrachten gehouden, .welks zeer in den smaak vielen. Altruïste telt thans 30 leden en 90 dona teurs en heeft in haar 4-jarig bestaan ge toond dat zy in een groote behoefte voorzien. ■AAMTBaCSr. Opdracht van gemeentewerken. Vrydagmorgen heeft ten raadhui» aanbesteding plaats gevonden van de dn jaar uit te voeren werkzaamheden. GefU» werden: schilderwerk in massa aan Broere; smeedwerk in massa aan X Zuilen timmerwerk in massa aan A. G MOET U HET PTOBEEREM DAN WEET U VOOR I DE VOLGENDE WEEK WAAR I UMOETIATEN WAS SCHEN l MODELWASSCHErRIJ GRAAf H.0BISWEG8S GOUDA 657- Naar aanleiding van de verklaring van mr. Duys, dat mr. Boon de aflossing der hypotheken goedkeurde en dat deze abso luut pnpartijdig in deze is. merkt de presi dent op, dat mr. Boon verbonden is aan het Bijkantoor der Bank voer onroerende gaken te 's-Gravenhage en dus zeker geen budsider mag worden genoemd. De president bedoelt in geenendeel^ d© goede trouw van inr. Boou te betwijfelen, Zoo Verklaart mr. Jolles nadrukkelijk. ADVERTENTIEN. Aan allen, die blijken gaven van hun vriendelijke belangstelling bij mijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, alsook bij de herden king van het 40-jarig bestaan van mijn Technisch Bureau voor Bouw kunde, zeg ik, mede namens mijn familie, hartelijk dank. J. H. DE WILDE, Van Beverninghlaan. Gouda, Februari 1930. VOORLOOPIK KOSTELOOS. By beschiking der Arroudissements- Rechtbank te Rotterdam van 5 Februari 1930 is bi stéat van faillissement verklaard A. C. SCHRIEK, koopman, Gtaaf van BloisstraA 24a te Gouda, met benoeming van den E.A. Heer Mr. (i O. U. E. Suringer tot Rechter-<C©mmissaris en van onderge- teekende tot curator. Dr. Mr. J. SMIT, Wydstraat 5 te Gouda. FA ILL. C. JONGENEEL TE GOVDA. Bij beschikking van den E.A. Heer Rech- ter-Commissaris is 'bepaald: lo. dat de indiening van de schuldvor deringen by ondergeteekende moet plaats hebben voor 6 Maart a.s. 2o. dat de verificatievergadering gehou den zal worden op Vrijdag 21 Maart aan, des vjn. te l'/j uur in het Gerechtsgebouw aan den Noordsingel te Rotterdam. De Curator: (Mr. M. DE MOL. GOUDA, 8 Februari 1930. Kleiweg 34. FAXLL. P. KERSSEBOOM, GOUDA. By beschikking van den E.A. Heer Rech tercommissaris is bepaald: lo, dat de indiening van de schuldvorde ringen bij ondergeteekende moet plqpts hebben voor 6 Maart a.s. 2o. dat de verificatievergadering ge houden zal worden op Vrijdag 21 Maart a.s. des v.m. te 1% uur in het Gerechtsgebouw aan den Noordsingel te Rotterdam. De Curator: Mr. A. A. J. RIJKS EN. GOUDA, 8 Februari 1930. Kleiweg 34. GEVRAAGD een voor halve dagen, leeftijd 14 jatr. Adres: WEOTHAVEN 3. GEVRAAGD vanaf 8 tot 3 uur, niet beneden 16 jaar bij H. P. v. WIJNGAARDEN, Kleiweg 77 GEVRAAGD voor de morgenuren. Adres: BURG. MARTENSSIN- GEL 113. GEVRAAGD voor Woensdag- en Vrij- B*. MARTENSSINGEL 53. Op een klein Handelskantoor wordt -en (manlek) GEVRAAGD, niet jonger dan 16 jaar. Brieveh onder No. 425, bureau Goudsche Crt., Markt 31. 12 GEVRAAGD halfwas A. VERBLAAUW Doelenstraat 1 GEVRAAGD leeftijd 15 a 16 jaar. J. DE JONG, Westhaven 15. GEVRAAGD. Kleermakerij LEEFLANG, Groe- nendaal 56a, Gouda. TE HUUR: P. C. BOTHSTRAAT 102 Te bevragen C. PERDIJK F. W. Reitzstraat 6 AANGEBODEN, met ingang van 1 Maart a.s. met volledig pension, op eerste stand. Brieven onder no. 444 bur. Goud sche Crt, Marikt 31. GEVRAAGD een leeftijd 1719 jaar. Brieven onder no, 447 bur. Goud sche Crt., Markt 31. Opleiding voor Mercuiius, Ver eeniging Van Leeraren, M.O. A L.O. enz. Zeer billijke condities. W. J. D. S. VAN EIJK, Leeraar M.O. A en B. Krugèrlaan 31. TE ROOP: in prima staat zijnde voor 3 alm. druk AdresFirma A. E WEGER, Bogen zesdeelige nieuwe leerzame boeken „DE WERELD IN WOORD EN BEELD". Te bevragen: VONDELSTRAAT 11. Een klein modern ingericht en een afzonderlijk stuk Gevelbreedte 36 Meter. Beide gelegen Burgem. Martenstraat Te bevragen: B« M. Straat No 9 en L. Tiendeweg 49. 20 ter overnam^: Ameublement, Boe kenkast, Mangel, Bad en Geyser, Kristal, Fototoestel en verdere In boedel. Te bevragen: REGENTESSE- PLANTSOEN 31. TE HUUR of TE KOOP aangeb. een LETMAETHSTRAAT 62. 2/3 v. d. koopsom als Hypotheek be schikbaar. Schriftelijk te bewr. Kerkweg 147, Waddinxveen. Afdeeling Gouda van de Rotterdameche Volks Universiteit DINSDAG 11 FEBRUARI 8 UUR Réunie Oost Haven Van het Muziekabonnement door WILLEM ANDRIËSSEN Piano Programma o.a. Beethovèn en Chopin. BechiStein Concertvleugel van Rijken en de Lange Rotterdam. Losse kaarten k f 2.50 behalve be lasting 'a avonds aan de zaal. Voor arbeiders en zaj die zich daar mee gelijk stelten kaarten a 0.60 uitsluitend verkrijgbaar bij het Goudsch Volksblad Oost Haven en niet aan de zaal. 25 GEURIG en ZACHT de fijnste 10 cenl sigaar gedekt met Deli Zandblad. Aanbevelend, KLEIWEG 87 TELEF. 517 ts Gouda zal op Maandag 24 Februari 1930 des avonds half acht, in hotel „de Zalm" aan de Markt aldaar, publiek verkoopen de volgen de te Gouda gelegen 70 Westhaven 55. Verhuurd geweest voor 16.p. w. en nu in eigen ge bruik. Kiarnemelksloot 103. Vrouwesteeg 10. Verhuurd geweest voor 5.p. w. en nu vrij van huur. Wachtelstraat 26. Verhuurd voor 3.25 p. w. naast het vorige, 27. Verhuurd voor 3.p. w. naast het vorige, 28. Verhuurd voor ƒ6.p,w. naast het vorige, 29. Verhuurd voor 3.—- p. w. achter het vorige, no. 31. Verhuurd voor 1.50 p. w. (De perc. Wachtelstraat, samen groot 2 Aren 32 centiaren, worden na afzonderlijke veiling en afslag ge combineerd) De perc. zijn te aanv. op den be taaldag der koopsommen, zijnde: voor het perceel Westhaven 1 Mei a.s. en voor de overige perc. 24 Maart a.s. Ze zijn te bezichtigen de laatste 3 werkdagen voor en op den verkoop dag van 10 tot 12 en 2 tot 4 uur. Breeder bij notities welke gratis bij den notaris verkrijgbaar zijn. 28 De notarissen R. GALLAS te Ze venhuizen (Z.-H.) en C. H. W. MEIJER te Lekkerkerk berichten, dat de bouwmanawioning Bertha's Hoeve c.a. en weilanden te Nieuwer- kerk a. d. IJssel, aan den Hoofdweg, in. gebruik hij C. KALISVAART, in bod staan als volgt Perc. 1: De BOUWMANSWONINNG c.a. en WEILAND, gr. 3.92.60 H.A. op 12.600.— Perc. 2: WEILAND gr. 3.92.35 H.A. op f 7800.— Perc. 3: WEILAND gr. 3.90.85 H.A. op 8200.— Samen 28.600.— Afslag: DONDERDAG 13 FEBR. 1930 v-im. 11 uur in Het Schaakbord te Gouda. MARKT 54 -» TELEPHOON 254 MAGAZIJN DE DRIEKLEUR Speciaal adres voor DEURPJLATEN Steeds voorhanden in 150 maten. Specialist in mooi afgeslepen Etalageplaten en Spiegelplateaux. Voor Winkeliers hebben wy extia pryzén. Vraagt gratis prijscourant. BOUWER'S GLASHANDEL Telephoon 254 Magazijn de Driekleur. TE KOOP op een dei- mooiste singels, wprdt nu par week verhuurd. Brieven onder no. 476 bureau Goudsche Courant, Markt 31. In Gouda was een beetje mot, Hiet is over Politieschoenen die zyn wel eens kapot. Do autoriteiten hadden wat schoenmakers gevonden Die wisten raad voor schoenenwonden, Ze snelden wy zetten er zolen en gummi hakken op De pry's dat is 1 kwartje en 3 pop 3.25) Toen «ing het leer in prys wat op Ze vonden nu wordt het voor die prys 6®» strop. Een kleinigheidje moet er iby Wie was het die er toen wat z(j, De autoriteiten in Ter Gourw Die lieten het maar Blauw-iBlauw. Of dachten ze, zoo'n paar centen? Of schoenmakers zyn geen kwade venten. Dat ging een 6-tal jaren voort Toen had' Piet er ook iets van gehoord, Hy schreef aan Gouda's B. en Wee Geef my ook eens dat werk U bent tevree. Wy leveren U gummi en het beste leer En U telt 2 gulden en 25 oenten neer. Er kwam leven in de brouwery Men keek vreemd op en zei, Dat is verschil van 1 gulden 22% cent, Wy gaan ook eens naar die vent. Zoo iets zou men althans verwachten, Maar die zoo dachten, Hebben wel aan die prys in belasting betaald Of wordt het vel niet over je ooren géhaald Het werkte enorm verbazend vlug Piet wacht nog steeds op bericht terug. Maar werkt voor wyze burgers voort, Maakt hun schoenen voor 2.25 zooals 't behoort. De dames zyn voor 7 kwartjes klaar Die zeggen .in massa, wy gaan daar. Dat is je adres iB. Martenssingel en Spoor straat daar moet je zijn Voor alle schoenreparatie, zoowel het ge wone als meer fyn. Verplaatst vanSpieringstraat naar mijn zaak in Beleefd aanbevelend, Reparatiën spoedig en billijk. JERUZALEMSTRAAT 2—3, 2e huis vanaf de Tiendeweg. Kraan; lood- en zinkwerk aan L. Mimpen; electriciteitswerk aan A W. J. A. Ver- kroost; metselwerk spui thuis aan Th. M. F. Hooft ;idem beschoeiingen en brug over de Vüst aan K. Jongeneel; rioleering van het Kerkplein aan Chr. van Delft. Polder Stein. Naar wij vernemen bestakn er plannen in beroep te gaan bij de Gedeputeerde Stap ten tegen de gehouden verkiezing van den secretaris-penningmeester. Reden hiervoor moet zyn dat niet voldaan is aan de eischen, gesteld in het Algemeen Polderreglement, t.w. het regelen van de zekerheid voor den penningmeester vóór de benoeming en het niet-vermelden van de verkiezing van een secretaris op het oproepingsbiljet. REEUWIJK. Op de voordracht voor onderwijzer aan de openbare lagere school B in de afdee ling Sluipwijk, zijn geplaatst de heereh: 1. A. v. d. Vlist te Alphen a. d. Ryn; 2. J. W. Bonte te Dirksland en 3. B. L. Kraai^enbrink te Doetinchem. RADIO-NIEUWS. Programma van Zondag 9 Februari. Hilversum 9.00 V.A.R.A. Orgelooncert. 9.40 V.A.K.A. Lezing. 10.00 V.a:K.A. Lezing. 10.18 V.A.R.A. üramofoonplaten. 10.30 V.P^R.O. Kerkuitz. vanuit het Ge bouw van de Ned. Prot. Bond te Bloemen- daal. 18.00 Tijdsein A.V.R.O.-Klok. 12.0112.46 Lezingreeks over Muzikale raeceterwerken door Casper Howler. „Pe- troesjka" van Strawiifeky. 19.45—2.00 Middagoonoert door het A.V. B.O.-Octet o.Lv. Louis 8chmidt. Solo-viool Boris Lensky. 2.00—2.30 A.V.R.O. Boekenhalfuurtje. Dr. A. M. Binnendijk bespreekt „Nieuw Proza" van Jac. van Looy. 2.30—2.45 Vocaal ooncert. 2.45—3.00 Yehudi Menuhin speelt. 3.15—4.00 A.V.R.O. Radio-Tooneel. Studio opvoering van „Het Succeslied". Een achalksche spotternij van James Yoland. 4.00—5.00 Gramofocnmuziek. In de rust- poozen: Sportuitslagen door Vaz Diaa. 3.00 V.A.R.A. Wekelijksch Nieuws. S.15 V.A.R.A. Kindéruurtje. 6.00 V.A.R.A. Concert. Orkest, orgel en viool. 7.30—8.00 Gramofoonrauziek. 8.00 Tijdsein A.V.R.O.-Klok. Pers-en sport nieuws Vaz Dias. 815—9.00 Concert door het Omroeporkest o.l.v. N'ioo Treep. Soliste: Henrietta Sala, 9.00—9.30 Dr. G. A. Dudok vertelt over rijn persoonlijke kennismaking met George Bernard Shaw. 9.30 Voortzetting concert. 11.00 Gramafqonmuziek. 12.00 Sluiting. Hiuzen: 8.25—9.20 N.C.R.V. Morgenwijding. 10.22 K.K.Ü. Klokkengelui. 10.30 K R,O. Misuitzending. 12.00—12.30 ca.' K.R.Ol Gramofoonmuziek 12.30-1.30 K.R.O. Concert door K.R.O. Trio 1.30-2.00 Lezing over: Het land der eeuwige lente, Dalmatie. 2.00—2.30 K.R.O. Lering over; Het ge denkboek van het Bernulphus^Gide. 2.30-4.30 Orkest-Concert 4.30-5.00 K.R.O. Ziekenlof. 8 00- 5.15 Zakenzender Scheven in gen. 5.20 N.C.R.V. Kerkdienst vanuit de groo te Kerk te Hilversum. 7.30-7.55 K.R.O. Lezing over: De geest©, lijke nood van de ongehuwde moeder. 7.55—8.00 K.R.O. Voetbaluitslagen. 8.01—8.06 K.R.O. Voetbaluitslagen. 8.05-8.20 Praatje door den K.R.O. Voor- ïitetr. 8.20—10.45 ürkestconcert. 10.45—11.00 K.R.O. Epiloog door Klein Koor. RECHTSZAKEN. Gerechtshof te Amsterdam. De zaak-Liebermann. Gister werd de behandeling der zaak-Lie- berman door het hof te Amsterdam voort gezet. Vooraf deelde de Pree. mr. Jolles mee, dat de* heer v. d. Toorn protesteerde tegen de verklaring van mr. Kokowsky, dat hij f 150.000 van Liebermann heeft ontvangen in verband met bemoeingen met de Veen- dammer. Hij heeft nooit een cent van Lie bermann ontvangen. I)an wordt gehoord de acoorontant Dijker, die verklaart nooit het beheer van Lieber mann van de Holland-Amerika Levensverz. My. te hebben geprezen en niet begrijpt dat men dit uit zijn rapport heeft kunnen opmaken. Getuige Dijker verklaart voorts, dat Lis- bermann een buitengewoon moeilijk te be- oordeelen menach was. Hij zat vol fantasti sch© financieele plannen, waarvan getuige nooit wist of Liebermann wel of er niet in geloofde. Wel was Liebermann dankbaar voor een goed advies. Naar aanleiding van een verklaring van get- Dijker afgelegd in verband met de Holland-Amerika Levenverz. Mij. waarvoor Liebermann een transactie overeenkomende met de latere Veendamiper transactie, had willen verrichten, meentrtir. Kokosky, dat, Ms op deze manier getuigen worden ver- noord na de pleidooien schorsing van de behandeling der zaak dient te worden over wogen, want dan dient ook de verdediging nog andere getuigen t© hooren. Vervolgens wordt get. van Dam nog ge- ov" de f69 000 hij ontvangen heeft van de Veendsmér; hierin zijn begre pen f 53.000 zijnde Ij pot., die de Veendam- dammer voor de Astahypothéek moest be- £len. Immers de Asta wilde slechts 5 J pet. ««telen en de Bank voor onroerende zaken neemt 4 pet. rente. Dit geld heeft get. niet aratoren teruggeven wel de winst «r transactie, nml. ruim f 6000

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 4