Kit Dagmeisje IINDIUIEI lie bekwaam Draaier joegsti Milde bojii Uj m IMinlirs Schoonnaak-Artikelen MOZART JONGENS EN MEISJES een Dienstbode flinke Dienstbode flinke dagdienstbode f 900 Hypotheek WINKELJUFFROUW De BIJBELLEZING bij te wonen BELIJDENISGESCHENKEN I —u Boekhandel J. VERSCHOOR aankomend Liefdadigheid JUFFROUW een Heerenhuis DE DECKER BmftiOiri Firn I. SLEET C. A. B. Bantzinger - Markt 18 Colporteurs 20 Verzuimt vooral niet Openbare Bijeenkomst BOOCLÉ Fa. B. de Jong, Meubileering De Spoorlijn Gq,uda - Waddinxveen Boskoop - Alphen RUIME KEUZE - - ALLE „IJZEN 1 tÏkSTMm" PREDIKB EURTEN: GEVRAAGD een of Halfwas P. v. d. Heuve marktberichten. HUISHOUDSTER hulp in de huishouding flinke Dienstbode Zit-Slaapkamer gineuliifeirde Zit- u Slaapkamer 0e Notaris Frans L. Hartong Tandarts leeft de practijk hervat „HET GROENS KRULT P. J. REVET ZONEN BUURT 3, - GOUDA Roggebrood J. C. HENRI VAN INGEN, L. BINNENDIJK, GEVRAAGD bij VOS' P.plerw.renl.brl.h.n Da Afdaaling Gouda van „Volksonderwijs' geeft aan ONZE PLICHT TEGEN SCHOOL EN OPVOEDING DAME BIEDT Indische FanrallU Atnri ao'w nc puloer «•er veto ALPHEN MNDEN RUN KOOP WADDlNX rvooAoHlscH* solder VERKLARING GOUDA fabrieken voor een vaste schilder voor de lichtfabrieken in dienst te nemen. Administratiekantoor W. H. de Veen. Wy vestigen gaarne de aandacht op de advertentie van den heer W. H. de Veen, waarin hy beridht dat hy heeft gevestigd op de Tiendeweg 71 een administratie- en accountantskantoor en waarin hy zich aan beveelt voor het byhouden van boeken, ac- eountantswerk en dergelijke. Het magazijn in ijzerwaren van den heer H. J. van der Valk heropend. Ieder zal zich nog wel herinneren de ge weldige brand aan de Zeugstraat, in Sep tember 19G9, toen het magazijn in ijzer waren van den heer H. J. van der Valk en de daarnaast gelegen panden van de firma Kok een prooi der vlammen werden. De heer v. d. Valk heeft eenigen tyd gewacht alvorens hij zijn huis liet opbouwen, maar nu is het toch gereed gekomen en het is waarlijk een aanwinst voor de Zeugstraat geworden. Het nieuwe magazyn ziet er ruim en degelijk uit, het heeft flinke etalage- ruimten, ruime bergplaatsen voor alle voor raden. Achter in den zeer royalen winkel is een kantoor, vanwaar uit men den geheelen winkel kan overmen. Hedenmiddag zal de heer v. d. Valk zijn nieuwe zaak openen. Voor bijzonderheden verwijzen wy gaarne naar de betreffende advertentie in dit blad. Spreekbeurt Vrijz. Hervormden. Zondag a.s., vjn. half elf, zal in de gods dienstoefening tè houden vanwege de Ver- eeniging van Vryz. Hervormden, in de groote zaal der „Réunie" voorgaan Ds. J. Difcboom van Amersfoort. Onderwerp: „Verloochening". De schoenmakerij van de firma Flux Zn. heropend. De winkel in schoenmaikerafournituren van de firma F. Flux Zoon, in de Prins Hendrikstraat No. 110, het huis dat met zulke sprekende kleuren is geschilderd, heeft een geheele verandering ondergaan. De kamers die zich achter den winkel be vonden, zyn daarbij getrokken, waardoor d« winkel veel ruimer is geworden, en de lederwaren /beter kunnen wardeil geët&. leerd en meer tot hun recht komen. Heit is waarlijk een groote verbetering. Emmabloemcollecte 1930. Men sahrijft ons: Op 21 April a.s., tweeden Paaschdag, zal te dezer stede wederom het Emonabloempje het Goudsche publiek worden aangeboden. Het bestuur der Vereenigdng tot bestrijding der tuberculose alhier, hoopt, dat iedereen zich zal tooien met deze lentebloem. HET KARPET VOOR DE HUISKAMER UITERST SOLIDE, MOOI ENNIET DUUR 8 Wie wil helpen bij de collecte, wende zich tot de huisbezoekster der Vereeniging, Mej. A. Peeters, Markt 20, Gouda. Schouwburg-Bioscoop. Twee hoofdnummers. Na het Hollandsche Nieuws komt aller eerst Richard Tabuadge in dfe gedaante von den Gemaskerden Ruiter voor een sensatio neel uurtje zorgen. De strijd gaat tuaschen hem en Ramon Torrero, een gewetenloos iemand, die niets onbeproefd laat om zijn zoon een min of meer gedwongen huwelijk te doen sluiten met een adellijke dame. Daarvoor moesten lang te voren slaven we gen en alles wat een goede overkomst in den weg stond, in orde brengen. Echter de slaven worden door den gemaskerden ruiter bevrijd en steeds duikt „de groote onbe kende op, waar men hem het minst ver wacht. Hij waagt de ongelooflijkste klim partijen en sprongen en ten slotte na heel veel emoties, slaagt hy er in de dame in kwestie te bevrijden uit het kamp waar Tor- reno den scepter zwaaide, t Behoeft niet gezegd dat de man, die de onschuld be schermt en de misdaad ontmaskert, voor belooning zal genieten. Een aardige film. „Papitoe" draagt het volgende hoofdnum mer als titel. De veelbesproken zwarte film- artiste Josephine Baker speelt er een hoofd rol in. De volgende week wordt verwacht: Narcis de Verleidelijke. Schipperavakschool te Gouda. Weer thuis! De Goudsche jongelui, die een oefentocht naar Friesland hebben gemaakt met de Prins Hendrik, het Instructievaartuig van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart, zyn weer thuis. Deze tocht stond onder lei ding van den Directeur der Binnenvaart- school te Amsterdam. Op de heenreis naar Leeuwarden via de Lemmer, had men heerlijk zonnig weer, op de terugreis over Harlingen en Stavoren naar Amsterdam spookte het geducht op de Zuiderzee. En dan zoo bi groote schuit met volle zeilen op het kompas te mogen sturen, zie dat is zelfs voor een achippersjongen een groote sensatie. Geen wonder, dat de twee oudsten, <tte de leiding van het Goudsche troepje hadden, enthousiast van dezen prachtigen leerzamen tocht kwamen ver tellen. Na dit mooie slot is voor de schippers- school de zomerrust weer aangebroken. Met 1 December gaan we met nieuwen moed weer beginnen, in de vaste overtuiging, dat steeds meer schippers hun jongens naar de Büiuienvaartschool zullen zenden. Thalia-Theater. Op weg naar Singapore. Sir Ben Ames Williams schreef indertijd zijn sterk sensationeel boek „All the bro thers were valignt". Naar dit werk ontstond de spannende film „Op weg naar Singa pore". De verfilming van deze groote avon turenroman is uitstekend geslaagd, dank zij ook de medewerking van sterren als Ramon Nowarro, Ernest Torrence en Joan Craw ford. Een hoofdnummer, waar het publiek van begin tot einde vol aandacht span ning naar kijkt. „Meisjesstudente" is een dol komische film met Marion Davies, een verhaal van base-hall-sport en lieflde, waarin een pret tige kyk gegeven wordt op de meert dolste studentengrappen. Een rolprent vol komi sche originaliteiten, en waar men 7 acten lang mede meeleeft. Aan deze beide zeer schitterende hoofd nummers gaat een hoogst interessant J««*< naai en actueel HollandSch Nieuws vooraf. Een millioenenwerk in wording Het gereedkomen In 1933 verwacht Nu vrijwel binnenkort wat zyn twee, drie jaren in dezen snelvlietende» tyd het reusachtige werk van den spooraan- leg van Gouda—'Waddinxveen'Boekoop— Alphen gereed zal «ijn naar wordt ver wacht, en met de gereedkoming daarvan verschillende belangrijke aangelegenheden samenhangen, hebben wy het gewenscht geacht in het stadium waarin deze spoor wegbouw thans verkeert, daarvan een en ander mede te deelen. Korte geschiedenis. Wie zich de geschiedenis van de totatartd- koming dezer spooriyn herinnert, weet dat de groote drang voor den aanleg van dezen spoorweg is uitgegaan Van Boskoop, dat aansluiting aan het groote spoorwegnet een zaak van de grootste beteekenis beschouwt voor de handelsbelangen van dit kweekers centrum. Onder leiding van den toenmali- gen burgemeester Mr. V. H. Rutgers, is toen te Boskoop een commissie gevormd van een 20-tal ingezetenen, die de totstandko ming beoogde van drie voorname zaken, welke zij voor de toekomst der gemeente van de grootste beteekenis beschouwde, n.l.: -- de aansluiting aan het spoorwegnet; de Stichting van een tuinbouwschool; en de veihooging van de spoorbrug over de Gouwe bij Gouda. De tuinbouwschool ds er gekomen en de verhooging van de spoorbrug over de Gouwe, waardoot nét oponthoud van de booten voor deze brug werd weggenomen, is eveneons een feit geworden. Met den verlangden spoorweg is het niet zoo vlot gegaan. Maar met vereende krach ten van de gemeentebesturen van Boskoop, Alphen, Waddinxveen en Gouda en de mede werking van de Kamers van Koophandel voor Rijnland en van Gouda en Omstreken, is men blijven aansturen op de verwezenlij king van dit groote plan. Toen in 1906 door den toenmaligen mi nister van Waterstaat het wetsontwerp werd verdedigd tot aanleg van de Haarlem- mermeerspoorlijnen, waaronder ook begre pen was dé lyn AlphenUithoornAmster dam, werd in de Kamer van meer dan één zijde bij den minister aangedrongen dat in dit plan ook zou worden opgenomen de lyn Gouda-BoskoopAlphen, op grond van het feit dat het Boskoopsch kweekerecentrum dringend behoefte aan een spoorwegaan sluiting had. De minister verklaarde toen, dat hiertegen bezwaren bestonden, eener- zyds doordat daarin het ontwerp nu eenmaal niet voorzag en aanvulling van het plan zeer groote moeilijkheden met zich zou brengen, anderzijds doordat de lijn Gouda-Boskoop- Alphen aansluitende aan twee lijnen welke by de Staatsspoorwegen in exploitatie wa ren, moeilyk kon worden gevoegd by het Haarlemmermeernet, waarvan de exploita tie door de Hollandsche Electrische Spoor weg My., in werkelijkheid de Hoil. IJzeren Spoorweg My., zou worden ter hand /ge nomen. Evenwel verklaarde de minister ziah bereid de totstandkoming van de spoorweg verbinding Alphen-BoskoopGouda te willen bevorderen en het gevolg van de be moeiingen van den minister en diens op volgers is dan ook geweest dat in 1916 een desbetreffend ontwerp door de Sta ten-Ge neraal zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. De lijn aan de Westzijde van de Gouwe. Aanvankelyk bestond er verschil van meefiing over het tracé van dezen spoor weg, of de lyn zou komen te liggen aan de Oost- dan wel aan de Westzijde van de Gouwe, maar vrij spoedig ia men toch in deze tot overeenstemming gekomen en is de baan aan de Westzijde der Gouwe als het meest verkieselijke aangenomen. En zoo wordt de lijn dan thans ook gelegd- Waddinxveen aanvankelijk teleur gesteld. ;r>n i Bij den opzet der plannen was ook aan genomen dat zoowel in Boskoop als in Wad dinxveen een spoorweghaven komen zou, zoodat de goederen te water zouden kunnen worden aangevoerd om direct in den spoor wagen te kunnen "worden overgeladen. By de uitwerking bleken echter aan de spoor weghaven te Waddinxveen zulke hooge kos ten verbonden te zyn dat de totstand koming daarvan financieel onmogelijk werd verklaard. Daarover was men in Waddinx veen allerminst gesticht, en zoo kwam men er toe, onder motiveering ook dat Waddinx veen bij de totstandkoming van dezen spoor weg niet zooveel belang had, een actie te voeren, welke beoogde den reeds aangevan gen bouw stop te zetten en niet meerdere gelden dan de reeds uitgegeven bedragen, daarvoor toe te staan. Dat is geen gelukkig moment geweest in de geschiedenis van dezen spoorweg, want inderdaad is de afbouw stopgezet terwijl de kostbare kunstwerken van bruggenbouw reeds waren voltooid. Gelukkig is, dank zy een tegenactie, zoowel in Boskoop, Gouda, Alphen, als ook ih Waddinxveen zelve, en door de beide tot deze streek behoorende Kamers van Koophandel, een zoodanigen krachtigen invloed geoefend dat ook de Gemeenteraad van Waddinxveen haar eer der genomen besluit tot actievoeren tegen den afbouw herriep. Daarmede was de storm bezworen. Afbouw thans verzekerd. Sindsdien zyn krachtige maatregelen ge nomen om deizen spoorweg met den meest mogelyken spoed te doen gereed komen. Gedurende eenigen tyd zyn de werken nu in vollen omvang tot uitvoering gekomen. Onder hoofdtoeriaht van den ingenieur der Nederlandsche Spoorwegen, den heer Ir. J. L. A. Cupérus, met bijstand van een drie tal opzichters maakt de N.V. Het Spoor wegbedrijf te Utreaht, die in combinatie met Gebrs. de Vries te 's Gravenhage als aannemers is opgetreden, voor de som van 3.535.000, de hier in uitvoering zynde werken, gfereed. Met een 100-tal arbeiders wordt er thans op verschillende gedeelten aan den nieuwen spoorbaan gewerkt. Bovenstaande teekening, welke naar de officiëele gegevens is gereproduceerd, geeft een beeld van het tracé van de nieuwe «spoorlijn. Hieruit iblykt dat de nieuwe lijn als derde spoor het baanvak Gouda-Rotter- dam-den Haag volgt tot even vóór de split sing, txm vandaar met( een grooten boog in noordelijke richting te gaan. De nieuwe lijn loopt dan als enJcel spoor, nagenoeg even wijdig aan de Gouwe, naar Waddinxveen en verder naar Boökoop om vervolgens 700 Mieter vóór het station Alphen de spoor baan LeidenWoerden te bereiken en als derde spoor dat baanvak tot het emplace ment te Alphen re voilgen. 1 De lengte der baan. 1 Het baanvak GoudaAlphen heeft een lengte van ongeveer 1714 K.M.; het traject GoudaWaddinxveen zal 8 K.M., Waddinx veenBoskoop ruim 814 K.M. en Boskoop Alphen 6 K. M. lang zyn. De Kunstwerken. Er zyn voor den aanleg van dezen spoor weg in dit polderland heel wat kunstwer ken noodig: er zyn op deze lyn niet minder dan 26 bruggen, waarvan 23 voor spoorweg en 2 voor gewoon verkeer. Van deze brug gen zyn de onderbouwen nagenoeg alle ge reed. Ze zyn gemaakt door den aannemer de Bruin uit Hoogland, met uitzondering van de reeds bestaande onderbouwen in het gedeelte GoudaMoordrecht-aansluiting, welke reeds by aanleg voor drie sporen zyn ingericht. Ook by den bouw van de draai brug over de Gouwe werd indertijd direct op drie sporen gerekend. De bovenbouwen van de bruggen zyn als regel vaste bruggen, met uitzondering van een brug over de Ringvaart van den Zuidphuspo&der, een brug over de Kerkvaart te Waddinxveen en twee bruggen over de voornaamste vaarten in den polder I jaag-Boskoop. Deze draaibruggen, alsook de grootere vaste brug over den Sniepweg te Waddinx veen zijn reeds vroeger gemaakt door de firma Kloos en Zonen te Kinderdijk. Dfe hiervoren genoemde vaste bruggen worden gemaakt door de firma Smulders en Co. te Utrecht, aan welke firma ook den bouw der twee ophaalbruggen voor het Gouweverkeer is opgedragen. Behalve de hier genoemde bruggen, welke alle op dubbel spoor zyn berekend, hoewel de aarden baan enkel spoor zal dragen, zijn ook nog kunstwerken noodig van meer ondergeschikten aard als schoeiïngen, buis leidingen en lanidbruggen. Emplacement en spoorweghavens. Te Boskoop en Waddinxveen zullen vry groote emplacementen worden aangelegd; 'het emplacement te Bodkoop zal zelfs een gemiddelde breedte krygen van 60 Meter. De ibesjaande emplacementen te Gouda en Alphen zuUen eenige uitbreiding ondergaan, teneinde aan de eisdhen van het nieuwe verkeer te kunnen voldoen. Met het oog op het goederenvervoer kry gen Boskoop en Waddinxveen voor directe overlading in de wagons ook langs de em placementen spoorhavens, welke op pokier- peil komen. Boskoop krygt echter boven dien een spoorhaven op Gouwe-peil aan de Otwegwetering, waarheen een zijspoor wordt gelegd. De spoorhaven op polderpedl te Boskoop, welke 300 M. lang, 21 M. breed en 1.50 M. diep is, zal door slooten langs den Zydeweg en uit de ridhting Laag-Bookoop te berei ken zijn. De Otwegwetering, die als spoorweghaven op Cjouwepeil dienst zal doen, is een breede zijtak van de Gouwe. Was deze oorspronke lijk slechts gedeeltelijk en dan nog alleen ▼oor kleine bootjes bevaarbaar, thane is deze op een diepte van 2.50 M. gebracht, zoodat een 'behoorlijk verkeer te water kan plaats hebben. Langs deze wetering vóór de sporen is reeds gedeeltelijk in aanleg een 5 Meter breede losweg, die met keien be straat wordt. De twee hierachter liggende sporen kamen 70 c.M. beneden het niveau van den weg te liggen, teneinde het lossen gemakkelijker te kunnen doen geschieden. De afbouw van de lijn. Kooails we hiefeboven al hebben medege deeld is het met de beslissing omtrent de totstandkoming van de lijn, en met den af bouw daarvan niet vlot gegaan. In 1925 is men begonnen met den onderbouw der kunstwerken en in 1927 «ijn daarop de bo venbouwen gevolgd. Maar in den zomer van dat jaar werd het werk stopgezet, naar aan leiding van de toenmaals gevoerde actie om de lyn niet verder af te bouwen. Toen de beslissing was gevolgd dat de lyn er wèl moest komen, zijn in het voorjaar van 1929 de werkzaamheden weder aangevangen en sindsdien zyn ze met kracht voortgezet. De thans in uitvoering zijnde grondwer ken bestaan in hoofdzaak uit het graven van een sleuf van een meter diepte en ter breedte van de kruin van het baanlichaam ter plaatse waar de spoorbaan komt. Aan weerszijden van de baan worden parallel- slooten gegraven, welke dienen voor den waterafvoer in de poldervaart. De veenbodem. Uit de geschiedenis van den aanleg van den spoorweg Gouda—Schoonhoven is wel bekend dat de slappe veenbodem hier in deze streek, vooral by den apoor-aanleg een zeer beteekenende rol speelt. De verzakkin gengen op de baan Gouda—'Rotterdam tus- schen Moordrecht en Nieuwerkerk hebben dit in den jongeten tyd nog weer eens dui delijk gedemonstreerd. Voor den aanleg vaa deze nieuwe lyn is het dan ook noodzake lijk den slappen veenbodem door zware zandstortingen weg te persen, alvorens met den eigenlijken apooraanleg kan worden be gonnen. Dat werk is nu -in vollen gang. 1.8 millioen kub. Meter zand noodig. Vanuit Boskoop heeft de zandaanvoer plaats. In de Otwegwetering ligt een groote drijvende elevator, die het zand, dat met zandbakken wordt aangevoerd uit de zan derijen te Katwijk van de Amsterdaanaohe Ballast-Maafcschappy overbrengt in dfe op den wal staande wagens van het zandtrein tje, dat 7 wagens trekt, en dat op deze wyze dagelijks een zandlast van 2000 ku bieke Meter vervoert naar de plaat» van storting, welke op dit oogenblik gelegen is op ongeveer 1 KJM. afstand ten Noorden van de Otwegwetering. Die zandstorting zal later worden opgevoerd tot 3000 M3. daags. De voor de geheele baan benoodigde hoeveelheid zand wordt geschat op onge veer 1.8 millioen kubieke Meter! Geen kl«(- nifljheid dus! In den tijd tusschen het laden van de tandtreinen vervoert de elevator het zand naar een in den polder gelegen zand zuiger, die door een 800 M. lange persleiding het zand voor het emplacement te Boskoop opspuit. In den loop van 1930 hoopt men met het emplacement, met de zandbaan naar Alphen en met de grondwerken tot Waddinxveen gereed te komen. De eigenlijke spoorweg zal dan in den loop van 1933 gereed kun nen zijn. De Stations. Omtrent de verbouwing der stations te Gouda en Alphen en den nieuwbouw der stations te Boskoop en Waddinxveen staat nog niets met zekerheid vast. Wél is bekend dat het station te Boskoop zal komen op 200 M. benoorden den iZydeweg en voor het station te Waddinxveen is als plaats aan gewezen een terrein op 100 Meter ten Zui den van den Kerkweg gelegen. Een grootach werk. Het is een zeer belangrijk werk dat hier tot stand wordt gebracht, waarvoor het Ryk, de Provincie, de bij de lijn betrokken gemeenten Gouda, Waddinxveen, Boskoop en Alphen e.a., zooals wy een ander maal zullen aapjoonen, zich groote financieele of fers moeten getroosten. Daarnaast zyn on getwijfeld de technische moeilijkheden voor den aanleg van deze lijn in deze om zijn slappen bodem bekende streek niet gering. Hopen we, dat deze moeilijke en moeite volle arbeid volkomen naar wenaeh zal slagen. Overzichtskaart naar de officieel® gegevens bewerkt. De schaal van deze afdruk is 1 50.000. (Nadruk verboden.) De Spooriyn Gouda-Waddinx- veen-Boakoop- Aiphen in aanl*?. Binnenkort komt in de Thalia-bioacoop j)e man met de groene monocle". De Bazar voor de verlichting van de St. Jandnrk. Wij lezen in het Predikbeurtenblad dat het Bazar-Comité voor de verlichting van de St. Janskerk van H. M. de Koningin een mooie bijdrage heeft ontvangen. Spaar- en Hulpbank Gouda. Het overzicht over de maand Maart. 7991 boekjes in omloop. Gedurende de maand Maart 1930 zyn in gelegd en terugbetaald dena volgende be drogen: Inleg in 6157 posten 188.678.66 Bijgeschreven rente 29.29 Terugbetaald in 848 posten 138.702.95 68.825.53 Meer ingelegd dan terug betaald 69.877.42 Aan het eind der maand Februari was ten name der inleggere ingeschreven 1760.906,22% toodat hup tegoed uit. Maart bedroeg 1830.783,64% In den loop dér maand Maart zijn 183 nieuwe boekjes afgegeven, 7 oude boekjes opnieuw in gebruik gesteld en 33 boekjes geheel afbetaald, zoodat aan het einde der maand Maart 7991 boekjes in omloop wa ren. PLAATSGEBREK. Door grooten toevloed van advertentiën moeten tot onzen spijt verschillende berich ten tot Maandag overstaan. Agenda. 5 April 8 uur Zaal Kunstmin Soc. „Ons Ge noegen" Uitvoering „Thalia". Apotheken. Dt apotheek van den heer E. Grendel L. Tiendeweg zal tot en met 11 April, benevens den daarop volgenden nacht, geopend zijn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Zondagdienst doctoren. Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en met Zondagavond 12 uur kan men zich voor medische hulp wenden tot de doktoren Dr. Meetel-, Fluweelensingel en Dr. van Elk, Kattensingel. Burgelyke Stand. GEBOREN: 4 April: Gedardus Martinus Josaphus, z. v. M. J. Hersche en M. E. van Pul, Raam 92. ONDERTROUWD: 3 April: J. Scharren- berg en P. Lammers. W. de Groot en G. Fijn. H. Steenbeek en C. de Jong. W. vah Leersum en J. de Jong. B. P. A. de Jong en E. G. van den Hondel. J. J. Gerritsen en J. A. van den Heuvel. P. J. van Buren en J. van den Eind. E. Schouten en J. G. de Jong, H. J. Ooster- wijk en M. J. Brenrmert. J. Hak en P. J. de Rotte. OVERDEDEN: 8 April: Cornelia Vos, 85 j. Adrians Kersbergen, geh. met C. van Zijll, 56 j. Zondag 6 April. GOUDA Remonetr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. H. Cramer Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Dr. J H. Gun ning, Em. pred. te Bilthoven. Var. Calvyn, Gebouw Turfmarkt, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. De heer Bouthuis g.o. te Lunteren. Woensdag 9 April 7% u. n.m. De heer v. Leeuwen g.o. te Schoonrewoerd. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. vjn. en 5% u. n.ra. Da. J. P. C. ten Brink. Geref. Kerk, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Leas- kerk. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe. 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. B. J. C. Croes. ®oc. „de Réunie'' Ver. v. Vryz. Hei vormden 10% u. v.im. Ds. J. Dikboom van Amers foort. Onderwerp: „Verloochening' BERKENWOUDE. Nad. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Da. ten Brug- gencate. BOSKOOP. Nad. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glaa. Doöpen. Remonsr. Kerk, 10 u. v.m. Da. W. N. van Nooten. Geref. Evangehaatie, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. De heer v. Barneveld g.o. te Delft. GOUDERAK Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Da. Leenman». HAASTRECHT. Naë. Herv. lAsrk, 10 u. v.m. Dr. A. Landstra, •waf. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Da. J- F. W. Erdman. STOLWIJK. Nad. Herv. Kerk, 9% u. vjn. Ds. B. J. Kanis. Bvangeliaatiegebouw, 9% u. van. en 6% u n.m. Ds. Bouthoorn, Em. pred. te Zeist. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. van. Da. B. Nieuw burg. Doppen. GEVRAAGD, 'b Zondags rrij of een voor halve dagen, met huiselijk verkeer. 15 Aanmelding: Maandag 2—4 01 7-9 uur, WESTHAVEN 45, Gouda. DUBBELE Mevrouw DE MOL, v. Beverningh- laan 15, VRAAGT, wegens huwelyk der tegenwoordige, tegen 1 Mei u Aanmelding 's avonds tusschen 7 en 9 uur, behalve Maandag a.s. 10 GEVRAAGD tegen 1 Mei Brieven onder No. 1245 bureau Goudache CourantJMarkt 31 GEVRAAGD: Adres: C. P. VAN VLIET, Mooidreoht. der (wgens familieomstandigheden tegenwoordige). Mevrouw ZIMMERMANN, Lange Tiendeweg 79. 10 In onze schoenmakerij, Kwam heden de 9de machine er by, Die wordt Electrisch voortgedreven, Als naam wordt hem Momentatanz gegeven. De zolen en hakken worden nu op maat gesneden, Dit voordeel maakt ons wel tevreden. Het verwerken spaart ons ook veel tyd, Een niet te miskennen belangrijk feit. Onze werkplaatsen nu nog meer rationeel, In den korsten tijd Uw schoenen heel, Voor Gouda nu het meest Economisch bedryf, Als dat maar weer niet geeft gekijf. De inwoners weten het echter te waar deeren, En willen voortdurend wederkeeren. Voor 2.25 gepende heerenzolen en --hakken, Wie zou dat voor die prijs niet pakken. Voor do dames is het 50 cent minder te doen, De kinderen gaat het naar de grootte der schoen. Let op Uw fjjnere randgenaaide schoen, Wy zullen het in dezelfde kleur van steken doen. Voor het thuisbrengen of het halen Behoeft niemand een cent bij te betalen. In werkplaatsen Spoorstraat 21 en Burg. Martenssingel 123, hoek IJssellaan, Zyn de adressen waar U heen moet gaan. 38 Utiip, Groenteveiling Gouda en omstreken. 4 April. Spinazie 4.99 '6 30 per 100 JLG. Kropsla le soort 3.70-5.30, 2e w urt 2-50-3.60 per 100 stuks. Radijs 2 30- 410 per 100 bos. Rabarber J 310 per 100 *>»- Eieren 4.90-5.5Q per 100 stuks. ADVERTENT1EN. fo klein gezin wordt gevraagd een «l/Mindil kunnend* werken en be- «•M met koken. Zonda|. vrij. Brieven onder No. 1217, Bureau "oudjche Courant, Markt 51, 12 Voor de straatcollecte Watersnood Zuid-Frankrijk, te houden op 9 April ejc., wordt vriendelijk hulp inge roepen van ongeveer 40 JONGE DAMES boven de 16 jaar. Samenkomst op DINSDAG 8 APRIL, 8 uur bij de secretaresse van het comité Jkvr. A. H. J. VAN BERESTEIJN, Gymna sium, Westhaven 52. 15 BIEDT ZICH AAN NETTE m. 1., liefst bij heer alleen. Brieven onder No. 1226, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 8 GEVRAAGD Amsterdam voor klein gezin te voor alle voorkomende werkzaam heden, event, met hulp van werkster. Brieven onder No. 1228, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 Voor direct gevraagd bekend met kantoorwerkzaamheden en vlug kunnende typen. Brieven onder no. 1184 bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 10 Firma A. DE WEGER Machinefabriek, Gouda VRAAGT: Op een BANKIERSKANTOOR wordt een gevraagd op een aanvangssalaris van f25.— per maand. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Brieven onder No. 1246 bur. Goudsche Couramt Markt 31 15 Ontvanger der Registratie te Hulat vraagt TE HUUR tegen 1 Mei 1930 te Gouda. Tevens GEVRAAGD een Brieven Registratiekantoor Karne melksloot 20 Gouda Kamer 9. 16 GEMEUBILEERDE MET PENSION GEVRAAGD door rijksambtenaar Brieven onder No. 1183, bureau Goudsche Goutant, Markt 31. Aangeboden op nette stand met of zonder pension. Brieven onder No. 1156, bureau Goudsche Courant, Markt 31. Wegens plaatsgebrek TE KOOP: een Piano merk Joh. Urbas, Dresden. Zoo goed als nieuw. Een massief eiken Bureau-Ministre Te bevragenMARKT 6- TE HUUR GEVRAAGD: dmtrek Burgemeester Martens singel. Huurprijs f 40—f 45 per maand. 15 Brieven onder No, 1243, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. te Rotterdam, zal op VrQdag 11 April 1930 bij opbod en afslag, in eene zitting, des namiddags 2 uur in het Café 't Zwaantje te Ouderkerk a.d. IJssel, verkoopen HEERENHUIS MET TUIN, KOETSHUIS MET WONING EN ERVE, ARBEIDERSWONING MET TUIN, te Gouderak h. Steenplaats vaa Van Houweninge. Dagelijks te bezichtigen (sleutel bij de Graaf, woning achter het koetshuis). Te aanvaarden terstond of bij de betaling op 15 Mei 1930. De drie perceelen zullen ook ge combineerd worden aangeboden. 25 GEVRAAGD op inventaris door persoon met vaste positie, ruime overwaarden. Spoed. Liefkt van parti culier. Goede rente. 10 Br. onder no. 1236, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. IN DROGISTERIJ 10 KLEIWEG 91 TEL. 317 GOUDA Zoete en Zoute krakelingen 22 en 25 cent per ons Boterjanhagel 20 cent per oqs .Witte janhagel I2l/a cent per ons Bruine janhagel 10 cent per ons Alle soorten gebakjes 8 cent per stuk Prima Honingkoek 40 cent per stuk G«bi*. Kamphuizen. SCHILDERS, Oosthaven 65 Tefef280 Gouda. Handel in VERFWAREN, enz. Onze bekende VERF IN BUSSEN is weder gereed. KWASTEN enz. (J. A. Goedewaagen Neemt proef met ons smakdtlk gewoon en met rozijnen. Onder voortdurende controle van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen. Adres: NIEUWE HAVEN No. 33. BOUWKUNDIG BUREAU Rotterdam - Vlietatraat 8b - Tel. I1T48. Veraoaging van Exterieur, Interieur, Hin derwet, Drankwet, enz. Alles tot het vak behoorend. 10 de baat* 10 cent Hevene sigeer Gedekt met Deli Zandblad. Aanbevelend, 20 KLE1WEO 87 TELEF. {17 Gevraagd een nette boven 18 jaar. Bekendheid met het vak 9trekt tot aanbeveling. 30 Aanmelden: KANTOOR'TURFMARKT 124. 20 GEVRAAGD NETTE PERSONEN voor verkoop aan particulieren tegen salaris en hooge provisie. Voor flinke werkers een bestaan verzekerd. Brieven onder No. 1242 Bur. Goudsche Courant Markt 31 die gehouden zal worden ZONDAG 6 APRIL ajk des avonds aar in het gebouw der vergadering Peperstraat 20. Sprekerde bekende Evangelist J. A. VELLEKOOP van Alphen a. d. Rijn. Onderwerp: Praktisch Christendom. Allen wélkom. 30 op MAANDAG 7 APRIL 1980, 8.15 uur non. in de benedenzaal van de Sociëteit „DE REUNlE", Ooethaven 8 Spreker de Heer G. C. ROOS, Burgemeester van Lekkerkurk ONDERWERP: Mevr. N. SOETEBS—VAN BALEN BLANKEN zal den avond (mat declamatie ivulteei. VRIJE TOEGANG. HET BESTUUR. Ko.tbar.n lnbo.d.1 lorjovarnam. waarby uiterst fraai Salon-Ameublement, best. uit: 2 massieve veerende Clubfauteuils en 4 eiken stoelen, zware Tafel eti zyden Hanglamp, tezamen 86.-—. Prachtvolle Salon, best. uit 2 zware Clubfauteuils en 4 Stoelen, daarby eiken Dressoir, zware Tafel, Theemeubel en zyden Hanglamp, alles te zamen 155, gekost J 375. fuschinsky karpet 46.Prachtvolle Ontvamgsalon best. uit 1 Chesterfield en een Bergère fauteuil, 4 Q.A. stoelen, daarby groot Dressoir, Salontafeltje en prachtig Theemeubel, alles te zamen 195.—, gekost 476.—. Theemeub-ïl m. servies 27.50. Twee schilderstukken in breede Rembrandt-iysten 40.Eiken dressoir 46. Pluche Tafelkleed 12.50. Karpet 46.en 65.Noten salonkast 46.Staande Schemerlamp 20.Zeer fyne Chesterfield Salon, bestaande uit: 2 veerènde fauteuils, 4 Q.A. stoelen, daarbij Dressoir met onder- en bovenkasten, Salontafeltje en Thee meubel, alles te zamen 255.—, gekost 560.Zyden Hanglamp 12.50. Compl. 2 per», eiken Slaapkamer 185.—, gekost 426.Eiken spiegel 20.Dressciv met onder- en bovenkasten 70—. Japansche Rooktafel 20.2 Clubfauteuils én 4 Stoelen 80.Salontafeltje met Kleedje 12.60. Pracht staande Schemer! amp gelijk Tafel 40.—, gekost 85—. 2 Schilderstukken 15,7—. Engelsche Eetkamer 425.gekost 950.Tevens Japansche en dxineesche Vazen Indisch Koperwerk en hetgeen verder aanwezig is. Alles vijf maanden gebruikt. Te zien Zaterdagavond van 6—10 uur, Zondag van elf tot 7 uur, Maandag, Dinsdag en Woensdag den geheelen dag, ook 's avonds. 60 LAAN VAN MEERDEKVOORT 245, Heerenhuis, DEN HAAG. 46 tydelyk in den Haag vertoefd hebbende bied inboedel le klas ter overname aan, waar by Salon eiken best. uit 2 clubfauteuils, 4 zware eiken stoelen franco velours bekleed, eiken tafel, massief eiken Dressoir^ Velvet tafelkleed, alles 145.gekost 425.2 Schilderstukken gouden lyst J 26.2 pracht stukken op linnen 46—, gekost 110,Zwaar Salonkarpet f 56.gekost 136. Eiken zware Sal onspiegel 20.v 2 pers. eiken Slaapkamer-ameublement best. uit 8 deurs Spiegelkast, wasch- commode met marmer en spiegelopzet, ovade spiegels, tafel, nachtkastje, 2 stoeien, alles 185.gekost 375.Salon, Q.Anne model zwaar eiken best. uit Dressoir, 1 Bergère, 1 ronde Chesterfield, 4 Q. Anne eiken stoelen bdd. vochtechte rijde velours, plus Salontafeltje, alles 195—, gekost 560—. Salon Haard 35—. 2 Gtubfauteuiln 4 eiken stoelen 80.Chique 'staande schemerlamp met pracht leap 80.—. Salon Hanglamp 20,2 paar Salongordijnen 45.Eiken Dressoir 50.Sa'on Gramophoon 45.gekost 210.Litjemeaux wit laqué Slaapkamer-Ameublement /onder Bedden 165.gekost 475.Verder Loopers, Bad, Indische Vaten en 'f Koperwerk, kussens enz. Uitsluitend bezichtiging Zatei dag 7—10, Zondag 1—7, Maandag, Dinsdag en Woenedag 10—8. .4 37 IEP LAAN 37 (Heerenhuis) bij L. v. M EERDER VOOHT, DEN HAAG.

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 4