JE 5 T I I >T ikbank ara 8 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN No. 17372 Vrijdag 8 88»Jaargang Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen 100. Mei 1830 BOSKOOP, OOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, Da Volkenbond on de ontwapening, BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN. >1 FEUILLETON. In de „Witte Zwaan”. [EUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, binnenland. )ORW,EG. BUITENLANDSCH NIEUWS. Een leege maag heeft doove ooren. en leeftijd (Wordt vervolgd). IAG MMMI tegen Beurskoer. financieele mo- moet I een. in de zoo- ip.r- legen uiten- mrop niet ilitelt nkele 1 op echte door :rde het I Oe Gij Gij OOF- ichen n op elk rvoor, de Rotterdam aan, Breukbanden rljeeourant gratia. 9 Op Dores kun Natuurlijk zal er wel naar getracht wor den te voren een Italiaansch-Fransch ver gelijk naderbij te brengen. Er is spoedig gelegenheid voor een ontmoeting tusschen de staatslieden der beide betrokken staten. Aanstaanden Zondag toch zal Frankrijks myn begrooting in het vorige rykskabinet GOllkMlIIE MRANT L - v w w n er-e v tt-s» r w tv wrVlT**.J CHZ Jhr. Loudon, de voorzitter van de’Ontwa peningscommissie van den Volkenbond, de Nederlandsche gezant te Parijs, heeft thans officieel de commissie bijeengeroepen op 3 Nov. a.s. Het secretariaat publiceert den brief van Jhr. Loudon aan de in de Ontwa peningscommissie vertegenwoordigde re- ge^ringen. Daarinverklaart Jhr. Loudon dat h(j de mededeelingen van de Britsche eerste müftter, MacDonald, over de Londensche Vlootconferentie heeft onderzocht en ken nis heeft genomen van de meeningen der in de Ontwapeningscommissie vertegenwoor digde regeeringen omtrent het tijdstip voor het hervatten der werkzaamheden der com missie. Daardoor was hij tot de meening gekomen dat een bijeenkomst der Ontwa peningscommissie nog in den loop van den zomer op groote moeilijkheden zou stuiten, waardoor het werk der commissie geschaad zou kunnen worden. Uit deze overweging achtte hij*het raad zaam met de meerderheid der commissie het begin van de komende zitting der Ont wapeningscommissie te bepalen op 3 No vember a.s. De bijeenkomst van den Volkenbondsraad. VBB. STATEN. Groote brand te New-Yersey. Vier petroleumschepen in vlammen. In de haven New-Yersey is een groote brand uitgebroken, die nog niet bedwongen is. Vier petroleumschepen geraakten door tot dusver onbekend gebleven oorzaak in brand. De vlammen en rookwolken zijn tot ver in den omtrek zichtbaar. Tijdens den brand vloog een der schepen in de lucht. Het vuur sloeg over op de Pier en op een tankinstallatie aan den wal. Tot dusverre zijn er 33 gewonden. Het blusschingswerk wordt door de zware rook zeer bemoeilijkt. I Groote vorderingen heeft de commissie tot dusver niet gemaakt en vooral den Duitschers is het een doom in het oog, dat de commissie de belangrijke aangelegen heid der ontwapening niet krachtiger en met ftieer voortvarendheid aanpakt. Het Duitsche verlangen is begrijpelijk: het vredesverdrag heeft Duitschland verplacht in zoo’n mate te ontwapenen, dat het nog maar een honderdduizend man op de been mag houden. Hetzelfde vredesverdrag schrijft eveneens voor, dat de andere mo gendheden het Duitsche voorbeeld geleide lijk moeten volgen, maar de verwerkelij king daarvan laat op zich wachten. Te Berlijn wenschte men dat de ontwa peningscommissie vóór de eerstvolgende Volkenbondsvergadering in Sept, bijeen zal komen en spijkers met koppen slaan. Van Fransche zijde echter maakte men daar tegen bezwaar en voerde men aan, dat het verkeerd zou zijn de ontwapeningscommis sie thans bijeen te roepen, omdat er nog allerlei technische moeilijkheden zijn te overtvinnen. Bijeenroeping der commissie op dit oogenblik zou, zoo vreezen de Fran- schen, op een mislukking uitloopen. Zooals men uit de oproep van Jhr. Loudon kan zien, is het verlangen der Duitschers gene geerd en zal de commissie dus pas einde «es jaars, in November, haar slotzitting houden. Uit het Duitedti van RUDOLF HERZOG. Nadruk verboden. Op Dores kun je aan Hij ie al jaren bij ons en weet de dingen net zop goed als meneer Friedrich zelf. En verder dit: Voor de correspondentie zorg -!k zelf; later kun jij me daarbij helpen. Dus 's morgens werk je met Dores in het magazijn en ’s middags heb je je werk in het kantoor en moet je facturen en vrachtbrieven bij de bestellün- g® schrijven. Met de apotheek bemoeien rich alleen meneer Friedridh en meneer Rose, diar hebben wij niets mee te maken. Wacht, daar komt de baas de trap af I De apotheker trad binnen Goeden morgen, heeren. Nu, meneer «arenfeld, hebt u Pfalzdorf al met een en “wier op de hoogte gebracht? Dat is goed'. Direct maar ffink aanpakken. En nog iets bijzonders, nu»eer Baren feM? Er zijn eeA paar belangrijke orders bij Poet. De zaak gaart, steeds vooruit. Zoo, zoo, dot lis prachtig. Als u bij «wen prijzenswaarcfigen ijver, om onze rela- uit te breiden, er maar rekening mee °udt, dat u mfe geen klanten bezorgt, die niet goed voor hun geld zijn, merkte de der en deze beide bengels zijn mijn waarde broers; ik zelf ben de dochter des huizes. IJ is wel vriéndelijk, stotterde Heinrich verlegen en daar hij voor dat oogenblik niets betera wist te doen, keek hij het meisje ais betoovieid aan en hield haar hand stevig vast, totdat zij die langzaam terug trok. Toen gaf hij mevrouw Friedrich een hand en streek hij de beide jongens plichtmatig- liefkozend door het haar, Max en Moritz, die een dergelijke betuiging van sympathie niet gewoonw aren, keken elkaar aan en grinnikten. Hé jullie, riep vader Friedrich tot zijn beide jongste kinderen, jullie moesten maar eens een voorbeeld nemen aan meneer Pfalzr dorf. Die heeft zijn eindexamen al gedaan en hij is pas 19 jaar. Jullie zullen den hemel mogen danken als je ’t ooit in je leven zoo ver brengt l Beste Engelbert, merkte zijn vrouw be deesd op, - de kinderen zijn nog zoo jong. Vergeet niet, dat je zelf ook een keer voor je apothekersexamen gezakt bent. De aan wezigheid van een vreemde scheen haar moed te gevten. Leve Marianne, antwoordde de apothe ker, terwijl hij een heftige onderzoekings- expeditie naar zijn manchetten ondernam. Ik verzoek van dergelijke opmerkingen verschoond to blijven. Je behoeft mijn pres tige niet te ondermijnen. Kom mee, Pfalz- dorf. Het ontging Heinrich niet, dat mevrouw een beetje bleek om den neus werd en dat er een spottend lachje twinkelde in de oogen van Lisa. Met een bons viel de deur achter hem m 't «lot. minister van buitenlandsche za.;en, Briand in gezelschap van zyn kabinetschef Léger zich naar Genève begeven om den dag daar op de 59ste bijeenkomst van den Volken bondsraad bij te wonen. Behalve dr. Cur- tius, Arthur Henderson, Zaleski en Marin- kowitsj, de ministers van buitenlandsche zaken van Duitschland, Engeland, Po len en Zuid-Slavië, zal te Genève ook Briand’s Italiaansche collega Grandi aan wezig zyn. Een contact tusschen beiden zal niet uitblyven en heel de wereld hoopt, dat dit contact eindelek eens zal leiden tot een ontspanning, wat de betrekkingen tusschen Rome en Parijs betreft. Ondertusschen zal Briand in staat zijn reeds voor zijn vertrek van gedachten te wisselen met Henderson, daar deze zijn reis naar Genève te Parijs onderbreekt, waar hij op de Quai d’Orsay zal ontbijten. Beiden zullen ongetwijfeld van gedachten wisselen over het Italiaansche vlootpro- gram en tevens acht men het zeker, dat Briand het uitstel van de. bijeenkomst der voorbereidende ontwapeningscommissie zal verdedigen door erop te wijzen, dat Frankrijk en Italië den nog beschikbaren tijd voor November hoog noodig hebben om tot overeenstemming te geraken. Ook overigens schrijft men aan de Ge- neefsche bijeenkomst ditmaal een meer dan gewone beteekenis toe, niet zoozeer van wege de punten, die op de agenda staan, als wel in verband met de aangelegenheden, die „terloops” door de verschillende minis ters zullen worden besproken. Daartoe be hoort ook het bekende plan vak Briand, dat deze in September reeds te Genève Beeft aahgekondigd en besproken: het betreft zooals men weet, de kwestie van de vor ming eener Europeesche statenfederatie. Te dezer zake verluidt eveneens, dat de Fransche regeering binnen afzienbaren tijd aan alle Europeesche staten in verband met den te scheppen statenbond een gedetail leerde vragenlijst zal toezenden. Gloucester zeide, dat deze gestadige groef een aanwijzing was, dat er nog „grootere tijden” op komst zijn. Ontploffing in een Ijjnkoekenfabriek. Vijftigtal dooden en gewonden. Gisteren omstreeks half twaalf heeft in de Ijjnkoekenfabriek van de Gebroeders Bibbys te Liverpool een ernstige ontplof fing plaats gehad, waarbij volgens de tot nu toe ontvangen berichten vijftig perso nen gedood en gewond werden. De ontplof fing werd veroorzaakt door een brand, die in één der silo’s van een nieuw gedeelte der fabrieken was uitgebroken. Uit alle deelen der stad spoedden de brandweren en de red dingsdienst zich naar de plaats van de ramp. Men vreest, dat het aantal dooden ten gevolge van de ontploffing zeer groot zal zijn. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad ƒ3.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bjj onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zyn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie Telef. Interc. 82; Redactie Telef. 88. Postrekening 48400. j*w^*-*’*~-«Vi/uvivn v Duonuvr, UfVU riM/KO 1 ItJOVKl X g nivVlVl/lVUVl* ij juvumvib* i ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring): 1—5 regels ƒ1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en de bezorgkring: 1—5 regels 1.55, elke regel meer 0.80. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 ct. bijslag op den prijs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regels 2.25, elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bij contract tot zeer gereducesiden prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boek handelaren, Advertentiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. ingenomen”. Groener verklaarde verder, dat hij het vorige jaar afgezien heeft van een post voor den bouw van een nieuw pantserschip op de begrooting, nadat hec kabinet met algemeene stemmen dus ook met de stemmen van de vier sociaal democratische ministers had vastgesteld, dat op de begrooting voor 1931 een vervan- gingsplan, ook voor de vervanging van de linieschepen, zou 'worden opgenomen. „Het is vanzelfsprekend, dat ik zeer sympathiek stond tegenover het voorstel van Oost-Prui- sen in den rijksraad om een kleine post voor den pantserkruiser B. op de begrooting te plaatsen zonder deze te verhoogen. Het rykskabinet wilde echter in deze kwestie, zooals reeds de ryksxninister van finan ciën in de beslissende zitting van den rijks raad heeft verklaard, niet het initiatief nemen of invloed uitoefenen. De ryksregee- ring is evenals het vorige kabinet van mee ning, dat voorzoover de gelijkheid zulks toestaat, gezorgd worden voor vernieuwing van onze vloot. Het gaat slechts om het tijdstip, waarop met den bouw zal worden aangevangen en de regeering verzoekt den rijksdag hierover zelf een beslissing te willen nemen. Ik neem aan, dat de rijksdag een dergelijk besluit inzake een bouwplan over zeer langen ter mijn zal aannemen. De rijksregeering zal harerzijds het besluit van de vroegere rijks regeering handhaven. De Oostenrij ksche wonderdokter contra prof. Lazarus. Te Berlijn is gisteren voor de civiele rechtbank*een proces begonnen tusschen den Oostenrij kschen wondertiokter Zeileis en den Berlijnschen hoogleeraar dr. Lazarus. Dr. Zeileis te Gallspauh Wiet volgens zijn patiënten een wonderdokter zijn, waar dui zenden personen uit binnen- en buitenland jaarlijks heen stroomen om Yich door hem met zijn tooverstaf te laten aanraken en genezing te zoeken. Onder de bezoekers van iZeileis was in dertijd ook de Berlijnsche internist en spe cialist in strane behandeling, prof. Lazarus geweest, die naar Oostenrijk was gegaan om de methode van Zeijeis te bestudeeren. Na zijn terugkeer hield prof. Lazarus in deskundigen kring een voor Zeileis vernieti gende voordracht, waarbij hij de diagnostiek en de geneesmethoden van Zeileis onweten schappelijk noemde en sprak van kwakzal verij en volksbedrog. Zelfs noemde hij ge vallen waarin patiënten van Zeileis de voor geschreven kuur hadden moeten bekoopen met den dood of een langdurige ziekte. Zeileis heeft daarop een vervolging tegen den Berlijnschen hoogleeraar ingesteld en den eisch gesteld, dat dezen verboden zou worden te beweren dat aan de methoden van Zeileis wetenschappelijken grond ont brak; verder, dat patiënten van Zeileis hun lichtvaardigheid met den dood of een ziekte hadden moeten bekoopen; dat door de me thoden geen ernstige organische ziekten ge nezen konden worden enz. Het bezoek van de Groot-Hertogin van Luxemburg. v Nader kan wonden medegedeeld, dat het bezoek aan de Koningin op het Loo, te bren gen door de Groothertogin van Luxem burg en haar gemaal, den Prins van Luxem burg (Prins Felix de Bourbon-Parina) zal plaats hebben op Maandag 2, Dinsdag 3 en Woensdag 4 Juni e.k. Prof. Dr. H. Wagenvoort Benoemd tot opvolger van prof. Damaté. Bij koninklijk besluit as benoemd ‘tot hoog- leeraar in de Latijnsche taal en letterkunde ean de Utrechtsche Hoogeschool dr. H. War genvoort, thans hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Groningen. Deze benoeming betreft de aanvulling van de vacature aan de Utrechtsche Univeraiteit ontstaan door het aftreden van prof. di. Damsté, wegens het bereiken van de wes telijke leeftijdsgrens. Prof. Wagenvoort is in Utrecht geen on bekende; hij is de zoon van wijlen den heer H. Wagenvoort, die jarenlang hoofd van de Diaconieschool, later Hervormde Gemeente school is geweest aan het Kleine Geertekerk- hof. De Geloofsvervolging in Rusland. Interpellatie-De Visser geweigerd. De Tweede Kamer heeft gistermiddag op voorstel den voorzitter helt verzoek van den lieer De Visser, om verlof tot het richten van vragen aan de Regeering naar r.en. De familie zat al aan tafel. De apothe ker bleek reeds met gastronomie iwn ijver bezig geweest te zijn, om zich aan carbonade te goed te doen wan hiervan bevond zich op zijn bord nog maar een beenig restant. Da delijk daarop ging hij naar de apotheek om meneer Rose af te lossen. Sipoedig verscheen deze dan ook, in een wolk van apotheek- geuren gehuld en zette zich op den stoel naast Lisa. Het edele' paar Max en Morita was dezen middag bijzonder rustig. Of ze waren nog onder den indruk van de vader lijke afstraffing van gisteren, of ze voerden wat in hun schild. Kleine Monte liet op een gegeven oogenblik zijn vork vallen en toen hij weer onder de tafel uitkroop met het verloren voorwerp in de hand, was zijn ge zicht donkerrood,.Max keek ham met bij zondere aandacht aan en het broertje knik te veelbetekenend. Daarop bepaalden ze weer hun volle aandacht bij hun maaltijd, terwijl ze de eene hand krampachtig onder de tafel hielden Het eten veriiep voorloopig zonder verdere incidenten. De exotische provisor sloofde zich uit, oni de dochter des huizes attenties te bewijzen, maar ze nam er nauwelijks notitie van. Na een. half uur ongeveer stond het gezelschap op. Tenmin ste dat kon van bijna allen gezegd worden, echter niet van Heinrich, want hoeveel moeite hij ook deed om zijn stoel achteruit te schuiven, deze stond onwrikbaar als een rots. Dr. Lazarus heeft die bezwaren beant woord met een uitvoerig tegenbetoog, waar op Zeileis zijn aanklacht in hoofdzaak heeft teruggenomen. Thans verlangt hij alleen nog dat prof. Lazarus verboden zal worden te beweren, dat hij zich persoonlijk in Gall- spach van de methoden van Zeileis op de hoogte heeft gesteld en dat hy zich in twee instituten van Zeileis te München heeft la ten behandelen, waarbij onjuiste diagnosen werden gesteld. Naar het W.B. meldt, was de toeloop van het publiek by het proces zoo groot, dat de zaal, waar dit gehouden werd, veel te klein bleek. 4 ...j.-si Justizrat dr. Bernstein betoogde voor ge- i daagde, dat de methode-iZeileis een straf bare handeling is, daar Zeileis beloften doet voor genezing, waarvan hy weet, dat hij ze niet kan nakomen. Volgens het Hbld. vertelde Prof. Lazarus van zijn bezoek aan Gallspach en het on derzoek, waaraan hy zich had onderworpen, waarbij ernstige ziekten werden geconsta teerd, ofschoon hy slechts een beetje pyn in den rug had; hy verhaalde hoe in enkele seconden een diagnose werd gesteld en deed de manier na, waarop men daarbij met de „wonderstaf” te werk ging. Get. wond zich by zijn verklaringen steeds meer op en ten slotte riep hij uit: „QB grond van myn ma teriaal beschuldig ik Zeileis van het ver oorzaken van den dood door schuld van hon derden menschenl”, by welke woorden hy den „wonderstaf", een glazen buis, dien hy als stuk van overtuiging had meegebracht, stuksloeg, zoodat de scherven in het rond vlogen. De advocaat dr. Wemer uit Weenen ge raakte eveneens in hevige opwinding en ver- v klaarde, dat hij door Zeileis was genezen. Het duurde geruimen tijd eer de kalmte was teruggekeerd en na een slotwoord van prof. Lazarus werd de zitting gesloten. ENGELAND,, Verspreiding van deal Bijbel. Een Engelschman heeft „onlangs opge merkt, dat de Bybel nog altijd het „best seller” was, het boek dus dat het meeste gaat. Op de 126ste jaarly ksche vergadering van het Britsche en buitenlandsche Bijbel genootschap, die gisteren te Londen is ge houden, deelde de secretaris, ds. Wilkinson, in zijn jaarverslag mede, dat in het afgeloo- pen jaar vanwege ’t genootschap 12.175.292 exemplaren verkocht zijn n.l. 1.096.013 Bijbels, 1.283.301 Testamenten en 9.795.978 gedeelten van de Schrift. Het aantal talen, waarin het genootschap den Bijbel ver spreidt, bedraagt nu 630, d. i. 12 meer dan in het vorige verslagjaar. De hertog van Gloucester zeide, dat de meeste van de 12.175.292 deelen een voor een overhandigd waren met enkele woorden voor dengeen die het ontving. Het genootschap heeft een jaarly ksch in komen van 438.918 en kon er zich op be roemen, dat het in de 126 jaar van zijn be staan nooit schuld had gehad. Het aantal van zyn vrienden neemt nog steeds toe en Bened'm trof hij Dores, die hem meenam naar het magazijn, waar Banenfeld op hem wachtte. Alle soorten specerijen van Oost en Weet waren hier om hem heen gestapeld. Hier geurden de kamille en pepermunt, het fijne aroma van laurierbladen, die tot groote pakken waren samengebondener was de lucht van valeriaan, die meer aantrekkings kracht voor katten dan voor menschen had zoethout en allerlei soorten kruiden lagen in zaklinnen genailid en grillige massa’s opeen gehoopt. Een kleüne deur gaf toegang tot een ander magaaijn. Daar waren de fijnere artikelen, zooals vanille, zoete en bittere amandelen, j geconfijte citroen- en sinaasappelschillen. In i een andere afdeeling honderden chemicaliën en in dte derde de vergiften. Op het einde van de binnenplaats bevond rich een kel der met een zwaar ijzeren toegangsluik. Dat is onze brandvrije afdeeling, ver telde Dores. Daarin liggen de licht ontr brandbare vloeistoffèn, zooals benzine, ether en spiritus. In dien kelder mag nooit vuur komen, want dan zou de heele zaak in de lucht vliegen. Heinrich keek een beetje schuin naar dit gevaarlijk gedeelte van hee, huis! Tot twaalf uur ’s middags werd er hard doorgewerkt: afwegen, inpakken en kurken; kisten moesten dichtgespijkerd worden en vaten weggerold. Heinrich ging heelemaal op in zijn ongewoon, maar daarom dubbel inte ressant werk en Barenfeld had plezier in zijn jongen assistent. Jette riep door het keukenraam,, dat het tijd was om te eten en niet lang daarna trad Heinrich met Barenfeld de huiskamer bin- DUITSCHLAND. De pantserkruiser B. Minister Groen geeft een toelichting. De begrootingscommissie van den rijks dag begon Donderdag met de behandeling van de marinebegrooting. Na de verklaringen van den rapporteur over de vergrooting heeft de rykgweermi- nister Groen, na overleg met den ryks kan selier, een verklaring afgelegd over de kwestie van den pantserkruiser B. Hij ver klaarde, dat de leden van den rijksdag we ten, dat hy volstrekt geen voorstander van een sterke vloot is. „U weet echter ook, dat ik vervanging van de geheel verouderde oorlogsschepen noodzakelyk acht. Dit standpunt heb ik ook bij de behandeling van apotheker stekelig op. De nieuwe connecties zijn prima. Ik ben niet gewoon iets overijlds te doen, was het rustige antwoord. Daar doet u me ook een groot genoegen mee, meneer Barenfeld; voorloopig heb ik er ook nog belang bij. Maar last ik u niet langer storen. Pfalzdorf moet maar even méégaan, dan zal ik hem. aan mijn vrouw en kinderenvoorstellen Heinrich ging, op een uitnoodigend gebaar van zijn patroon, achter dezen de trap op. Zijn hart kloptehet zoet-weeige apothekers- luchtje, dat overal in huis hing, beklemde hem. Toen deed de apotheker een deur open verzocht hem binnen tja ponten. Hij kwam in een groote, somber behangen en gemeubelde kamer. Op de sofa zat een slan ke vrouw van middelbaren leeftijd; de vrouw van den gestrenge^ chef. Ze keek met angst en beven naar haar beide jongète spruiten, die ijverig bezig waren velletjes uit eikaars incülk te vissollen. Vó4r de piano zat Lisa, de aantrekkelijke dochter van den apotheker en haar groote, grijze oogen wa ren met belangstelling op den binnentreden- de gericht. Dat ie Pfalzdorf kondigde meneer Frie dridh, die geen vriend was van overdreven plictitsplegingen, kort aan en hij liet den leerlang, die een diepe buiging voor de dames maakte, verdeï aan zijn lot over. Wat Lisa heft eerst opmerkte was het feit, dat Hednrichl 4j*i knappe jongen was. Zwart haar met doilAvfre oogen, slank en rijzig. Ze ging op hem toe en drukte hem hartelijk de hand. Welkom, meneer Pfalzdorf. Dit is moe- ■‘d '■i

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 1