Jongste Bediende een Huis Firma G. J. BIK Tweede Meisje DIENSTBODE Flink Dagmeisje Net Dienstmeisje Buffetjuffrouw. Transportrijwiel Voor Slappe Hoeden en Petten Lange Tiendeweg 52 Les gevraagd HUIS HUIS Uw goede schoen eischt goede reparatie. PREDIKBEURTEN. Dankbetuiging Burgermeisje flinke Dienstbode flink Burgermeisje nette Dienstbode WERKSTER, nette jonge werkster NETTE JONGEN aankomend Bediende een Jongste Bediende Gem. Zit- en Slaapkamer, Het land aan de Winterdijk P. V. d. HEUVEL. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De rioleering Kort-Haarlem Een waarschuwend woord. Gouda, 10 Mei 1930. G^adhter Radactie. - Ileletifd verzoek ik U opname vair liet vol gende waarvoor hij voorbaat mijn dank. ..Rioleering Kort-Haarlem". De aanbesteding van bovengenoemd wdTk had Dinsdag 22 Aprtl j.l. plaats. Van een twaalftal inschrijvers was het laagst inge schreven uoor den heer W. Bakker, alhier, voor f 151.000 leder aannemer die zich de moeite en koeten heeft getroost om dit werk serieus te berekenen was van nwening o ar het laagst*, insdirijvingnhedrag zeer eoncurrearend geacht kon, worden, velen noem len het zelfs zeer laag. Men verwacht/te dan ook dat opdracht aan den aannemer Bakker, spoedig zou volgen. Bij Gemeentewerken dacht men ex echter anders over. Bij degen dien at was dit werk beiekend op pl.ni. f 125.000.—. Dit bedrag was volgens de heeren van dezen dienst goed en de inschrijving van de aannemers waren veel te hoog. Om dit aan te toonen giug men spoedig het werk in verschillende onderdeden split sen en werd van deze onderdeeleu bij diverse underaannemers en leveranciers prijs ge vraagd. Intusschen hield men aannemer Bakker- aan zijn inschrijving gebonden. Dat dit in strijd was met eLk redelijk begrip van zaken doen, drong tot deze gemeente-ambte naren niet door. Aan het Gemeentebestuur zou met cijfer materiaal eens aangetoond worden dat de berekening -van Gemeentewerken juist was. De aannemers hadden immers door oudere lmge afspraken liet inschrijvingsbedrag met f 20.000.— en meer nog opgedreven. Dergelijke onzinnige en onware bewerin gen durfde zelfs het hoofd van Gemeente werken in liet openbaar te uiten. Deze heer gaf er zich geen rekenschap van dat l#j met deze onzanhige onjuistheden een tiental seri- euse aannemersfirma's belasterde. J)e bere kening van Gemeentewerken moest gered worden en daarvoor kon blijkbaar geen mid del worden ontzien. Ik verneem thans dat de heeren Gemeente ambtenaren bij hot Gemeentebestuur sucoeB ge!iad hebben, op hun advies is door B. en W besloten het werk in eigenbeheer uit te Als aannemer kan ik in dit geval deze beslissing iwet and era dan toejuichen. Im- nieis,_ wat zal er nu gaan gebeuren? Als de uitkomsten zijn zooals de Directie van Ge meentewerken Voorspelt, en dit werk is voor 125.000.— te maken, dan kunnen wij dezen zomer van Gemeentewerken een gratis lesje krijgen hoe of een werk voordeelig uitge voerd moet worden. Indien de uitkometen falen en blijkt dat de zienswijze der aanne mers juist ie geweest, dan is jnet deze proef het eigen helleer voofloopag weer van de liaan en hoeft de Directie van Gemeentewer ken tevens eiyi lesje gekregen in het begroo- ten. Dat dit lesje langzamerhand niet overbo dig en zelfs dringend noodzakelijk woxdt is o.m. reeds bewezen hij de aanbesteding van de brandweerkazerne, en waarschijnlijk ook wel hij de Dinsdag gehohden aanbesteding van de Kademuren langs de Haven. Voor dit gebrekkig omschreven werk zijn •van aannemers hier ter stede geen aanbie dingen ingekomen. Als belasting betalend inwoner betreur ik liet eviemvel dat dergelijk lesje» meestal voor de Gemeente vele kosten met zich meebren gen. Ik vPflag mij daarom af. was er voor het Gemeentebestuur geen andere oplossing te vinden gerwipe«t don als niet deskundigen LI indeling» de advieeen van deze ambtena ren (e volgetn en op hun berekening te ver trouwen? Heeft mer. zach er geen reken schap van gegeven dat deze^aanbtenaxen op die geiiied ook niet ervaren zijn en de risico voor de Gemeente nu veel grooter is? Bij de uitvoering van de brandweerkazerne en db Nieuwe School blijkt toch reeds duidelijk dat deze ambtenaren wel kunnen falen en lUinnompre van zulke omvangrijke werken dikwijl»* dé dupe worden Van de verkeerd en te ver doorgevoerde ambtenarij. B. en W. zijn als met-deskundigen ge zwicht voor het cijfermateriaal, hun door de ambtenaren voorgelegd. Dalt voor het nneest riskante onderdeel geen prijsopgaaf is verkregen en de omvang dyervau dooi Gemeentewerken verre onder schat wordt, is waarschijnlijk aan het Col lege niiet bekend. De beslissüng is nu genomen. De Raad heeft hierover blijkbaar niet te oordeelen en de tijd zal uitwijzen wat de gevolgen zul len zijn. Het ambten are neorps bij Gemeentewerken zal wel weer uitgebreid moeten wordenvoor loopt met tijdelijke krachten, die later wel weer in vasten dienet kunnen komen, al» ze de kunst maar verstaan om te zwijgen en li iet te veel te doen en vooral niet nieM weten dan hun superieuren. Bekwame, ac tieve ambtenaren bij deze-i dienst, met een goede staat van dienst in andere plaatsen worden voor ontslag voorgedragen omdat ze te veel weten en daarom wtü eens lastig zijn. anderen met tegenovergestelde eigen- schnpjxm mrken kans om aangesteld of be vorderd te worden of zijn dït reeds. Ren groot gedeelte van den Gemeenteraad blijft van dit alles blijkbaar onkundig Wat bij het voritro college, met veel oppo sitie uit den Raad. aan den Raad werd voorgesteld. wordt nu door die zelfde oppo santen buiten den Raad om. beslist. (On- drnhandsche aanbesteding Zwembad). Het kan m. i. z-'er zeker in het belang der Gemeente eefteht worden, de leden van den Rand te adviseeren vooral de aandacht eens aan den dienst van Gemeentewerken te sdhenken en aidi van alle zaken eens yp dè Iroogtb te stellen of te laten stellen Laat ze niet blindelings alle adviezen en voorstellen volgen, doch zelfstandig de zaken onderzoe ken. daardoor zal mogelijk vele onnoodige uitgaven bespaard worden en willekeurige STADSNIEUWS. IS BU onbillijkheden en bevoorrecht ingen worden voorkomen. Eon waarschuwing in deze richting is na mij® im-enmg naet overbodig. Met nogmaals beleefden dank voor plaatsing. H. ZANEN Czn SPURT BN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Gouda 2U.V.V. 2. Een van de beide thuiswedstrijden, welke de Goudu-reeerve» voor de hoogste reserve aideeling ha een onzekere gang van zaken definitief voor zich hebben upgeëisoht, wordt morgen op het Venei® aan de Gra.*! Flovis- weg gespeeld. De Verrichtingen tegen D.F. C. 2 doen een eveneens goed debuut thuis te verwachten. Hoewel de U-V.V.'ers hun laatste kans zoo maar niet zullen laten ont- .nemai, achten we hen toch niet in staat om Gouda 2 schaakmat te zet'en. Bedde ploogen kunnen er tevens voor zorgen dat de ontmoeting met het staartje tusschen de eerste elftallen een kwestie was van span ning van het oogenblik, hetgeen de onge twijfeld talrijke bezoekers morgen uit een pittig en sportief partijtje voetbat mogen op maken. Nederlaag-wedstrijden Naaldwijk. Morgen komt G.S.V. I uit to Naaldwijk tegen de club van dien naam voor de door 'ieze vereeniging uitgeschre'ien nederiaag- vredetrijden. Voorts woidt nog gespeeld Naaldwijk 2— G.S.V. 3. Nederlaag-wedstrijden G.S.V. Van 1 n»t en met 29 Juni a.s. orgauieeert G.S.V. op haar tenem nederlaagwedstrij- dey» waarvoor deelname is opengesteld al b-en voor derde kla&sere van den K.N.V.B. Kampioenswedstrijden. Oi> 2den i'inktserdag zal G.8.V. indaen de I et rok ken clubs daartoe medewerken, voor de derde klasse kampioenen van den G.V.B- n.l. MoercapeUe. Lekkerkerk 2 en G.S.V. 4, benevens de onderste club der tweede klasse. Haastrecht 2, één-daagsdie sar ie wedstrijden organiseer en. Een aardig idee, dat tot wei- Magen kan leiden. Feestavond „Excelsior". Do dames- en heereai gymnastiek vereen i- ging ..Excelsior' organiseert heden iü ..Kilnstduin" n-efl clubavond, waarvan de baten ten goede komen aan het i>iaiio-fonds «ter vereeniging. Een door B. en W. goedge keurde verloting za! een, belangrijk steentje Hiertoe bijdragen G. V. B. l'rogranima Jubileumwedstrijden 11 Mei. 3e ronde. Afd. C. Lekkerkerk 2Haastrecht L Afd. D. Gouderak 3G.S.V. 5, 12 uur. Programma Zondag 18 Mei 1930. 2e klas. Gouda 4Schoonhoven 2. RAADSELS VOOR DE JEUGD. Oplossingen van de Raadsels van vorige week. 1. Een tafel. 2. Muis, gruis, buis, huis, kluis. 3. Helmond, Londen, meel, hond, hoed. 4. Koe, Vorden; Koevorden. 5. Speer, spj-ee. 6. Papaver. De prijs viel bij loting ten deel aan JO VAN DER KLEY. De pryswinster kan haar prijs Maandag aan ons bureau in ontvangst komen nemen. Nieuwe Raadsels. 1. Ik roep steeds mijn eigen naam, Maar blyf zelf verborgen. And'ren laat ik 't is bekend! Voor mijn ei'ren zorgen. Als de lente komt in 't land, Keer ook ik terug. 'k Denk, je weet nu wel, wie 'k ben; Noem mijn naam dus vlug! 2. Mijn eerste vindt je aan elk gebouw, myn tweede is een deel van een plant •en mijn geheel noemt een bloem, die in het voorjaar bloeit. 3. Met g ben ik kleverig, met b gevaarlijk, met d niet knap en met T een jongens- 4. 'k Draag een grasgroen rokje, Zwem en spring in 't rond. Ik geloof, dat niemand M' ooit een schoonheid vond! En 't geluid, dat 'k maak Wel, dat is steeds 5. Mijn geheel is een plaats in Zeeland, welke met 10 letters geschreven wordt. Een 1, 10, 7, 6 is een ander woord voor teeken. Een 4, 5, 9, 2 is een kleedingstuk. Een 2, 3, 6, 2, 5 is een vrouwelijk fami lielid. 4, 3, 8, 2 is het tegenovergestelde van los. 2, 7, 5, 6 is een getal. 6. Zoek een rijmwoord op elk der onder staande woorden, maar doe dit zóó, dat de nieuwe woorden een bekend spreek woord vormen. Been zotte aardappel vin je te hand, raakt bed brave stooft de land. Oplossingen inzenden aan de redactie van de Goudsche Courant, Markt 31, Gouda. GOUDA, 10 Mei 1930. De Algemeene Vergadering van het Ned. Roode Kruis. Zooals gemeld, zal het Ned. Roode Kruis Woensdag a.s. zijn algemeene vergadering houden hier ter stede in de Sociëteit „Ons Aan den vooravond van deze vergadering ontvangt het bestuur der afd. Gouda van het Ned. Roode Kruis zijn gasten in de Sociëteit „de Réunie" waar de afdeelings- voorzitter hen zal begroeten. Daarna zal door Dr. P. J. Ph. Dietz, arts te Scheve- ningen, de beteekenis van het Roode Kruis in vredestijd worden uiteengezet. Het verdere gedeelte van den avond zal in gezellig samenzijn worden doorgebracht. Omtrent den dag van Woensdag kunnen wy mededeelen dat de vergadering zal wor den gepresideerd door Z.K.II. Prins Hendrik, voorzitter van het Ned. Roode Kruis. De Prins zal daartoe te 10 uur Woensdagmor gen uit den Haag per auto hier arriveeren, waarna Z. K. H. zich direct naar de Socië teit „Ons Genoegen" zal begeven. Na de algemeene vergadering, welke te 12 uur geëindigd zal zyn, zullen alle deel nemers zich naar het Stadhuis begeven-, waar het Gemeentebestuur het gezelschap zal ontvangen. Nadat in Hotel „De Zalm" het noenmaal zal zijn gebruikt, zullen de deelnemers zich naar de St. Janskerk begeven ter bezich tiging van de kerkglazen. Tijdens dat be zoek zal de organist, de heer H. J. de Man het fraaie orgel bespelen. In den namiddag zal vervolgens een be zoek worden gebracht aan Goedewaagen's Koninklijke Fabrieken en aan de Plateel bakkerij Zuid-Holland, die zich bereid ver klaard hebben hét gezelschap te ontvangen. Na bezichtiging dezer fabrieken ontvangt Mevrouw Gaarlandt het gezelschap ten ha ren huize, waar de thee zal worden gebruikt. Tot besluit van den dag vereenigen alle deelnemers zich des avonds half zeven aan een geméenschappelyken maaltijd in Hotel „De Zalrh". Groot sportfestijn voor het verspelen van het K.N.G.V. kampioenschap Handbal, Slingerbal en Gr ens bal te Gouda? Reeds (•••nigen tijd voert de dames en hee- iengj mnastiekverèeiMgin^. ..Excelsior" Gou da onderhandelingen om t«f Gouda heLK.N. G.V. tevens Nedërl. kampioenschap slinger- hal te verspelen? Dit kampioenschap staat n.l. sinde 1919 op'naam van deze Goudsche vereeniging. die, met het oog op de viering van haar vierde lustrum binnen afzienbaren tijd. wil pogen wederom het jaarlijksch tohrnooi in eer« ie herstellen. l)e mogelijkheid bestaat dat deze wedstrij den dit jaar in September a.s. zullen worden ge-peeld. terwijl tegelijkertijd het kampioen schap handbal en grensbal wordt ingesteld. Voor de voor-wedstrijden is ons land in vier dietri.-ten verdeeld, waaruit een der turnkringen wordt aangewezen voor de orga nised. Deze districten zijn: 1 Noord-Holland; 2. Zuid-Holland en'Utrecht. 3. Gelderland, Limburg, Brabant en Zeeland4. Het ge- bede Noorden. De orgaiusaitue voor Noord-HoLland is reeds aangevraagd door Lijnden. Als Excelsior ér werkelijk i® slaagt dit rootsdh tournooi te dezer stede vastgesteld e krijgen, dan vt-rplicht zij vele sportlief- lebbers(sters) aan zich. Grens- en handbal worden in dezen om trek bijna of geheel niet beoefend en daar om zal <le propagandistische waarde even- ma zeer groot zijn! Verleening recht van uitgang en overpad aan J. A. Kuster. De heer J. A. Kuster, alhier, heeft ver zocht hem, ten behoeve van zyn woonhuis, IJssellaan 69, het recht van uitgang en overpad te willen verleenen op de daar achter gelegen poort. Gelet op het bëtrekkelyk advies van den directeur van Gemeentewerken, stellen B. en'. W. voor adre&sant met ingang van een nader te bepalen datum het gevraagde recht tót wederopzeggens ""te verleenen tegen *tatoaiing van een jaarlyksche recog nitie, groot 5. De Uitbreiding van de nieuwe Veemarkt. De Burgemeester brengt ter algemeene kennis, dat het proces-verbaal van de ge ilen zitting der Commissie bedoeld in artikel 10 der onteigeningswet, inzake de onteigening ten behoeve van de uitbreiding van het Veemarktterrein te Gouda voor ieder, die dit verlangt, op de Gemeente- secrearie, afdeeling Algemeene en Sociale Zaken, ter lezing ligt. Ieder kan er te zyn n koste een afschrift van nemen. De benoeming van een hoofd voor school A. Een adres van den Bond van Onderwijzers. De afd. Gouda van den Bond van Onder wijzers heeft zich met een 'adres tot den Raad gericht waarin zy zeggen met teleur stelling te hebben kennis genomen van de wyze van voorziening in de vacature van Hoofd aan School A en van de voordracht, die B. en W. aan den Raad hebben inge- id, ter benoeming van een hoofd aan dc O. L. Schooi no. 6. Met teleurstelling, omdat het eerste ge val de indruk wekt, dat er in Gouda slechts één persoon de kwaliteiten zou bezitten, om in deze vacature te worden benoemd en lat zvf weer moeten constateeren, dat in beide gevallen geen der andere solliciteo- renden uit Gouda in aanmerking komt. Zy achten dit voor de betrokkenen en voor het Goudsche onderwyzerskorps in z'n geheel een blamage, te meer, daar het inwinnen van adviezen over hen zeer eenzijdig schyr.t te hebben plaats gehad, zooal niet geheel overbodig is geacht Verder heeft de voorgekomen overplaat sing van het schoolhoofd, de heer P. de Vos, vooral hierom zooveel verwondering gewekt omdat: lo. het al de andere sollicitanten uit sluit; 2o. men aan een nieuwe inrichting bij voorkeur niet iemand aanstelt, die langza merhand de pensioengerechtigde leeftyd 3o. de Raad voor een voldongen feit wordt gesteld. Adressanten vragen den Raad, op grond van deze redenen, B. en W. te verzoeken: lo. de voorziening in de vacature van hoofd aan School A uit een voordracht van 3 personen te doen plaats hebben en 2o. de voordracht ter benoeming van een hoofd aan de O. L. School no. 6 terug- te nemen. Ter nadere motiveering is aan het adres een memorie van toelichting toegevoegd van den volgenden inhoud. Memorie van Toelichting. Binnen een jaar nu, zyn in onze ge meente te vervullen geweest drie openge- valen plaatsen' voor hoofd eener O. JL School. Telkens waren er genoeg bevoegde sollicitanten uit Gouda. En toch ia geen enkele hunner 90Ü benoemd, noch zelfs maar op een voordracht geplaatst. Telken.; waren het gegadigden van buiten de stad, hetzij van verre of naby, die in de oogen der autoriteiten ver uitblonken, boven zelfs de beste Gouasche collega's. Dit zich telkens herhalpnd? feit, dames en heeren, moet by U en by het publiek wel geen beste indruk wekken t.o.v. de Goud sche onderwyzers. Dit is een odium op hen drukken, dat zy kunnen nooh willen aan vaarden. Met de kracht der waarheid in zich, betuigen zy met klem, namens hun geheeie organisatie, dat het Goudsche on- derwyzerscorps er zyn mag en dat, wat be treft de Goudsche sollicitanten voor hoofa eener school, deze, zonder uitzondering, de capaciteiten daarvoor ten volle bezitten. Waar de zaken zoo staan, willen zij het volgende onder Uw aandacht brengen: le. dat zy' constateeren, dat in de ver schillende takken van dienst hier ter stede, by ontstane vacatures, zooveel mogelijk het opschuivingssysteem wordt toegepast. Heel sterk kwam dit uit in de Raadszitting van eenige weken terug, toen een heele reeks van bevorderingen onder de hamer dooi ging. Dit systeem bevat, volgens onderge- tèekenden, heel veel goeds. Over wie - toch kan men beter oordeelen, 4dan over hen, die in onmiddellijke nabijheid, van hun kunnen en willen hebben blijk gegeven. Bovendien zal het de arbeidslust en arbeidsvreugde gunstig beïnvloeden. Ook getuigt het van waardeering jegens hen, die de gemeentu reeds Jaren hebben gediend, en wel op zulk een wijze, dat over hen, bij solliciatie naar elders, uitnemende inlichtingen worden ver strekt. 2e. Maar het voornaamste achten zij dit, dat de Wethouder, die he-, onderwijs behar tigt, heeft verzuimd, daar adviezen in te winnen, waar hjj de grootste zekerheid van betrouwbaar weten aanwezig moest achten, nJ. bij de onmiddellijke chefs der solliciteo- rende onderwijzers uit Gouda, in casu, de hoofden van scholen. Adressanten zien hier in de gedragingen van de wethouder een zeldzame tegenstrijdigheid. Eerstens heeft hy stad en land afgereisd om het „beste" hoofd te vinden. En als het er dan eenmaal is, wordt het niet eens waardig gekeurd om van advies te dienen. Of zou dit advies wel eens „lastig"' kunnen worden, by het door drijven van persoonlijke willekeur? Dit feit. is vroeger en ook nu geschied. Maar nu gaat de nonchalance zoover, dat heelemaa! geen notitie van de Gouwenaars is geno men. Dit vindt het kfrps der Goudsche onder wijzers grievend en het vertrouwt ie. dat de Raad voor hen dezelfde prin cipes zal huldigen, als by de andere takken van dienst, n.l. zooveel mogelijk -bevorde ring uit eigen ryen; 2e. dat de Raad hen vo'ledig zal rehabi liteer en door B. en W. te verzoeken: a. de overplaatsing van een hoofd naar school A, en b. de voordracht voor hoofd aan school 6 terug te nemen, ten einde ook de Gouwe naars in aanmerking te laten komen. Thalia-Theater. Een sportfilm en een Wild-West drama. iRomantisch en boeiend is voorzeker de Wild-West film „De Woudloopers". JColo- nél Tim Mac Coy en William Fairbank ver vullen de hoofdrollen. Het is een verhaal uit den tyd der Indianen en eerste kolonis ten, toen het opgraven der strydby'l nog aan de orde van den dag scheen. „Cadettenliefde" geeft William Haines in een sportfilm van den allereersten rang. Een spannende rugby-match tusschen Army en Navy, leger en vloot, is het slot van een alleraardigst verhaal met dolkomische mo menten en vol afwisseling. Een film opge nomen met medewerkingder Amerikaan- sche regeering en het geheeie corps van de cadettenschool van West-Point. Als steeds valt ook thans weer de muziek hierby ten gehoore gebracht, ten zeerste te roemen. Het programma geeft in zyn ge heel een avond eensdeels vol spanning en sensatie, anderdeels amusant en vermake lijk. Kortom: elck wat wils. De Directie vhn „Ons Voordeel". De bedrijfsleider der coöperatie „Ons Voordeel", de heer H. J. Jansen, is in gelyke betrekking benoemd by de zusterorganisatie „Ons Belang" te Deventer. In de vacature is voorzien door de benoeming van den heer W. den Hollander, thans in functie by de coöperatie „De Dageraad" te Assen. De legger der wegen en voetpaden. B. en W. stellen den Raad voor den leg ger der wegen en voetpaden te wyzlgen door achter den weg-Zwartedyk als eigena resse en onderhoudsplichtige te vermelden „de gemeente Gouda". I 1NPANTHREN - EN ANDERE KLEURECHTE GORDIJNSTOFFEN fa. fl. DE JONG MEUBILEERING Gemeente Spaarbank en Stortingsdienst. Vanwege den Gemeentelijken Ophaal- on Stortingsdienst annex Spaarbank, worden van tijd tot tyd, niet elke maand, itv enkeie bladen hier gegevens gepubliceerd over den stand van zaken, waarvan men het blijk baar niet gewenscht acht dat ze onder do algemeene aandacht worden gebracht. Al thans de toezending daarvan aan ons, jnoi verzoek om publicatie, bly'ft sinds maanden achterwege. Wy onderstellen dat het hier niet een vergissing is, aangezien deze dan al be-- haalde malen zou zyn begaan, maar dat de directie van dezen dienst op deze wljz» „wraak neemt" omdat wy -- den aard der publicaties ling zelve hebben veroorloofd. Nu, als dat de reden is, dan willen we wel verklaren dat er voor ons zeker nog* wel meermalen aanleiding zal bestaan omk over deze instelling, die met zooveel „hum- bug" is ingeluid en die per saldo voor do gemeente eep zorgenkind is, dat leelijk aar. het tobben is, nog wel eens een en ande,- lat w|j ons critiak ave: 1 en ^er de instel- Werd niet in 1928, toen dit wicht nog niet geboren was, door den vader de dood klok over het stiefkind, de Nutsspaarbank, geluid Maar dat moet een vergissing zijn geweest Want dat stiefkind verkeert im mers nu in blakenden welstaJid, terwijl hrt eigen wicht het hard te verantwoorder -heeft. Wy pübliceeren thans de volgende ge gevens, ontleend aan het Dagblad van Gouda: Gemeente Spaarbank en Stortingsdiensl over April 1930. Inleg Spaarbank 15633.JÖ Inleg Stortingsdienst 67188.1.5 Terugbetaald: Spaarbank 8202.26 Stortingsdienst 55973.40 April omzet Meer ingel. dan terugbet. f 82771.41 64175.65 Uit. April: Spaarboekjes in omloop Rekeninghouders Uit. Maart: Spaarboekjes in omloop Rekeninghouders 1200 1105 179' Schouwhurgbioscoop. De Roode Cirkel, Ditmaal draait in den SchouwburgbioB- coop een film van een genre dat ongetwij feld een groot aantal 'bezoekers zal trekken, 't Is een spannende detectivefilm, een Sherlock Holmes-historie van de bovenste plank. De titel „De roode cirkel" belooft al veel en als men weet dat Lya Maft, de charmante Ufa-ster de hoofdrol vervult weet men dat den bezpekeis van de Schouw burgbioscoop een avond vol genot wacht. Spannend en mysterieus zoo moet deze film genoemd worden. In by na alle groote Euro- peesche steden worden op raadselachtige wijze invloedrijke personen vermoord, zon der dat de politie op eenigerlei wyze n staat is een tipje van de sluier, die het geheel omhult op te lichten. Haar bekwaamste speurders worden aan 't werk gesteld, even wel zonder resultaat. Onder de oogen der detectiven verricht de Rood Cirkel haar ge heimzinnig werk. 't Wordt een ware plaag... totdat het raadsel eindelyk wordt opgelost. Op buitengewoon aantrekkelijke wyze is in deze film een interessant scenario uit gewerkt, dat op uitstekende manier door be kwame Ufa-acteurs wordt vertolkt. Een aanbevelenswaardig hoofdnummer. Aan dit hoofdnummer gaat vooraf het be kende Hollandsch nieuws en een malle klucht „Mogen slaapwandelaars trouwen?" Bevorderd tot arts. Aan de Rijksuniversiteit te Utfecht is gistermiddag bevorderd tot arts onze stad- genoote itiej. C. G. Spit. Een Hengelwedstryd. De Goudsche Hengelaars Vereeniging De Bliek houdt op Zaterdag 7 Juni een Hengel wedstryd voor jongens van 6 tot 12 jaar in de wateren van de Raam ter gelegenheid der opening van het vischseizoen 1980. Drankwetvergunningen. Het wettelijk maximum aantal Drankwet vergunningen bedraagt voor deze gemeente 55. Verleend is één verlof, ingetrokken zijn er twee. Aanvulling en wijziging van besluiten tot aankoop van diverse eigendommen. By raadsbesluit van 18 Februari 1930, een viertal besluiten van 17 Maart j.l,» een viertal besluiten van 24 Maart j-L respectievelijk goedgekeurd door de Gede puteerde Staten dezer provincie op 1 April 1980, no. 16, 31 Maart 1930, no. 218, 18 April 1930, no. 112, zyn aangekocht van: a. de provincie Zuid-Holland haar tus schen de IJssel en de Moordrechtsche Tien deweg en tusschen dien weg en de Gouwe gelegen eigendommen, gezamenlijk groot ongeveer 9.18.40 H.A.; b. de dames J. en A. Breebaart de aan de Derde en Vierde Kade gelegen eigen dommen, kadastraal bekend in sectie A nos. 1348, 1349, 3790, 5819, 5820, 6821, 1868, 3137, 3136, 3135, 3138, 4552, 5516; c. J. Houöijk Gzn. het perceel weiland» sectie A no. 1468; d. J. Houdyk c.s. de perceel en land, sec tie F nos. 732 tot en met 737; G. Bulk c.s. de eigendommen, ka- Jlraal Bekend seetie F nos. 1357, 1865, fffq 1356 771, 1457, 1459 en 1467; -w A. E. GysbertiHodenpijl weiland, sectie F nos. 700, 701, w, «1 707; J M. Smits, de aan de Boomgaard- straat gelegen perceelen, sectie A nos. 8184 en 3180; h A de Wit, het aan de Boomgaard- rtraat gelegen perceel, sectie A no. 3234; j. A. van der Klein, het pand Boom- «ardstraat 98. Waar vaststaat, dat de bedoelde eigen dommen zullen worden gebruikt voor bouw terrein en straataanleg en deze aankoopen dus moeten worden geacht in het belang der Volkshuisvesting te zyn geschied, stel len B. en W. den Raad voor, zulks in ver band met een mogelijke vrijstelling van het voor deze eigendomsoverdrachten te heffen registratierecht, bovengenoemde besluiten zoodanig aan te vullen en te wijzigen, dat het doel van deze aankoopen, het belang der Volkshuisvestnig, daarin tot uitdruk king komt. Vóór het Behoud der Plassen. De Goudsche Wateraportvereeniging „Elf hoeven" heeft zich met »"n adres gewend tot Provincial-' Staten van Zuid-Holland, waar in op behoud der Reeuwijksche- en Sluip- wijksohe Plassen wordt aangedrongen. Naast de overwegingen dat deze Plassen in de toekomst zullen worden een watersport park en recreatie-oord van beteekenis voor Gouda, Rotterdam en den Haag. wordt aan gevoerd dat deze Plassen door hun typische «oetwaterflora en fauma en hun schoonheid een natuurmonument vormen van groote vaarde. Naar wy vernemen is de afdeeling Haar lem van de Nederlandsche Natuurhistori sche Vereeniging voornemens op 15 Juni a.s. een excursie te maken naar de Reeu- wijksche en Sluipwyksche Plassen. Magazijn F. M. Huurman geopend. Wij vestigen er de aandacht op, in liet bijzonder van de talrijke beoefenaren van de hengelsport, die dit zeker zal interessee ren dat de heer F M. Huurman in de Vla mingstraat no. lü. heden een magazijn opent tan ijzerwaïen, en allerlei artikelen op het gebied van de hengelsport en wat daaraan verwant is.- Geref. Kerk Voor den verbouw der Geref. kerk aan de Turfmarkt is in zeer korten tijd de respec tabele som 'van f 23000 aan giften bijeenge bracht. Op het drietal. Prop. B. E. J. Bik, die vorige week na af gelegd examen toegelaten is tot de Evange liebediening in de Hersteld Lutheraehe kerk staal ..p het drietal voor te beroepen predi kant bij dfe Luth. gemeente ie Enkhuizen. il Een jubileumL l)e lieer W G. F reder iekse, onderwijzer aan «Ie *11r sdhool i® de Groanendaail, hoofd «ie lieer Both, herdenkt Maandag den dag waarop hy voor 26 jaar in daenSt trad van her bijzonder onderwijs. Eerste Orgelconcert in de St. Janskerk. Naar ons wordt medgedeeld zal het eerste der orgelconcerten, door den organist, den heer Henri C. J. de Man dezen zomer in de St. Janskerk te geven, plaats hebben op Woensdag 28 Mei a.s. en te half acht uan- vangen. Voor dit concert wordt welwillend mede werking verleend door Mevr. de Jong van Dijk (zang en den heer J. J. Jager (viool). De lage toegangsprijs van vorig jaar wordt ook thans gehandhaafd. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor Gouda over de maand April 1930. Aan het kantoor Gouda werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes inge legd 24.762.66 en terugbetaald -46.838.80 Derhalve minder ingelejH dan terugbetaald i21.676 14 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 19. Door tusschenkomst dezer kan toren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschre ven nominaal 1200. en afgeschreven nominaal 3060.— Derhalve minder in- dan afge schreven I860.— Het aantal nieuw uitgegeven staats- schuidboekjes bedroeg 1. lot aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inleggers werden uitgevoerd 2 orders, tot een nominaal bedrag van 1000. De uitslag van de Bananenwedstryd. Naar wy vernemen zullen hedenmiddag de trekkingslysten van de uitslag van den wedstryd, uitgeschreven door d'e West- Indische Bananen Import, vertegenwoor digd door den heer W. Slont, aan alle prijs winnaars worden toegezonden. Wy vermelden hier enkele hooge pryzen en de namen van hen, die ze hebben gewon- Zes zilveren lepeltjes zijn toegewezen wi A. van den Hondel, Joh. Kooy, beiden alhier en Is. de Graaf te Waddinrveen. Tien bussen „Hero Conserven" bekwamen S- de Jong, P. Nobel, J. W. Rietveld, I. G. Schoonderwoerd, D. van Veen, C. Voorsp«uy, W. v. Zonnovelt, T. Wortman, M. L. v. d. Berg en B. Bakker. De mooie poppenwagen bekwam M. Baas Ir. Een pop S. Verwaal tè Boskoop en plateel rookstel P. Kuilenburg, alhier. Wydingsdansen 'n de Réunie op Donderdag 22 Mei, door den Haagschen V. C. J. B. Het Bestuur van de Afd. Gouda van den C. J. B. meldt ons dat het dit jaar zeer gelukkig is geweest in het voorbereiden van een zqogenaamden „Donateursavond". Het vond de dansgroep van de Afdeeling den Haag bereid, met enkele van de Wydings dansen, die overal waar ze uitgevoerd zyn, ontroering hebben gewekt, naar hier te ko men, om ook Gouda te laten kennismaken met deze nieuwe uitingsmogelykheid van religieuse gevoelens. Al is het voornamelyk voor de donateurs bestemd, toch laat de plaatsruimte toe, dat ook nog andere belangstellenden éezen avond bywonen. Aan den avond werken behalve de gasten uit den Haag ook leden en vrienden der afdeeling Gouda mede, zoodat het een echte V. C. J. B.-avond belooft te worden. Diploma Ziekenverpleging. Ten overstaan van de gedelegeerden Dr. Hulshoff Pol en Dr. Timmermans zyn ge slaagd voor het diploma A voor zieken- verplegingi, de zusters R. Bergsma, A. W. Dogterom, D. van Seters en J. M. van der Pyl, opgeleid en werkzaam in het Zieken huis van de Stichting tot bevordering van den Diaconessenarbeid der Ned. Herv. Ge meente te Gouda. Agenda. 12 Mei 8 uur Raadzaal Stadhuis Gemeente raad. 19 Mei; 8 uur. Gebouw Daniël. Vergaik-ring E. M. B. O. 21 Mei, 8 uur. Gebouw Daniël Cursus E. H. B. O. onder leiding Dr. Apotheken. De apotheek van den heer A. H. Teepe, Gouwe, zal tot en met 16 Mei, benevens den daarop volgenden nacht, geopend zijn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Zondagsdienst doktoren. Vanaf hedenmiddag 8 uur tot en met Zondagavond 12 uur, kan men zich voor medische hulp wenden tot de doktoren Dr. B. G. J. Evers, Oosthaven en Dr. A. C. A. Hoffman, Bleekerssingel. UIT DEN OMTREK. BODEGRAVEN. De ordeverstoring in de Raadszitting. Voor het Gerechtshof te Amsterdam is gis teren in hooger beroep de zaak behandeld tegen hot s.-d.-raadslid van Rodegraven. P. H O-, die op 24 December 1929 door de Utrechtedhe Rechtbank werd veroordeeld tot f 40 boete subs. 20 dagen hechtenis wegens verstoring van de orde in de raadsvergade ring van Bodtgravem op 29 Juli 1.1. Op dien dag ontdtond er een meemings ver schil tusschen den burgemeester itóe een voorstel van B. en W. in stemming wildé brengen vóór het amendement, op dit voor stel betrekking hebbend, van verdachte. Verdachte maakte de stemming over het, oorstel von B. en W. onmogelijk door ge roep en door slaan op tafel. De burgemees ter deed hierop het voorstel verd. krachtens het reglement van. ordle uit de .zaal te doen verwijderen. Dit voorstel werd met 8 togen 1 stem aangenomen. Verd. had; zich door de politie uit de zaal laten zetten. De procureur-generaal mr. Bauduin woes er op, dat vexd. het recht had in de raad zaal aanweaig te zijn. Hij vroeg vernietiging va® een gedeelte van libt Utrechtsohe vonme. en opnieuw veroordeeling van verd. tot een geldboete van f 40 subs 20 dagen hechtenis. De verdediger, mr. J. E' Duys, wees er op, dat van ordevenstoring van de zijde van ver dachte geen sprake was. Het is verdachte sleohts om een principieele uitspraak te doen. Ook Ged. Staten zijn van oordeel, dat hét amendfement eerst had moeten worden behandeld. Ergerlijk noemde pl. het dat aan den Officier van Justitie te Utreoht een ge heel verschillend uittreksel van de notulen va® de raadsvergadering was gezonden don aan verdachte. In het eerste geval werd de geheeie voor geschiedenis betreffende het amendement weggelaten. De kwestie is, dat verdachte als s.-d. raadslid niet in de smaak valt van zijn mederaadisieden. Daar die verwijdering van verdachte steunde op het reglement van orde, dat door den Bodegraveoschen Raad een oogenblik tevoren was genegeerd, con cludeerde pl. tot ontslag van rechtsvervol ging subs, een zeer lage geldboete. Uitspraak 22 Me». Ongeluk in een kaaspakhuis. Woensdagmiddag had in het kaaspakhuis van den heer J. v. d. Boon een tragisch on geluk plaats. De 6d-jarige pakhuisknecht P. Zaal, was bezig met het schoonmaken der kaasstellin gen, toen waarschijnlijk de trap uitgleed, hy zijn evenwicht verloor en met een smak op den grond kwam. De boekhouder, die boven op het kantoor zat, hoorde de klap en holde direct naar beneden, waarhij den man uit een hoofdwonde bloedende, bewusteloos vond liggen. De ongelukkige werd naar zyn woning vervoerd en is, zonder by kennis te komen, Donderdagmorgen overleden. HAASTRECHT. Onder het vee E. in den landbouwer P. v. ht doet zich de be- mond- en klauwzeer voor. Uitslag van de alhier in café .jHuis den Hoek" ten overstaan van den notaris A. T. van der Leeden gehouden verkooping. De perceelen D 43 en D 44 werden ieder in bod gebracht voor 1800.en tei zamen afge mijnd door K. Anker alhier voor 3950.—. STOLWIJK. Uitsl Uitslag van huis voor den heer C. Graveland, aanbe steed door den architect Jan Baas, IJssel laan 8 te Gouda is als volgt: J. P. den Hertog, Gouda 9070 A. Hermenet, Gouda7996 C. Vonk, Stolwijk 7670 K- Klein, Bergambacht 7649 J. v. d. Heuvel, Stolwijk f 7617 A. Borsje, Lekkerkerk 7098 L. Koot, Stolwijk 7048 De raming bedroeg ƒ7000. WADDINXV1MN. Te waterlating van een motorjacht. Niet alleen op het gebied van meubel-, speelgoed- en papier-induatrie, staat deze ge meente good aangeschreven. Ooofc wat ande re industrieën betreft mag Wadd in x veen genoemd worden! Naast de bekende carosaerie-fabriek Ver heul, waa.- nu reeds een 80 man volop werk heeft, begint ook de scheejpebouw ziich van lieverlede meer to ontwikkelen. Wij hdbben het oog op de bekende scheeps werf A. Vis. Onder leidïng van «len heer A. Vis Jr., die het diploma scheepsbouwer onlangs nie«t groot succes wist te behalen, zijn gedurende de laatste maanden reeds een 6-tal fraaie luxe motor-jachten gebouwd. Zoowel in- als uitwendig zien deze fraaie witte jachten met hunne elegante lijnen en sierlijke sa lone er allerkeurigst uit en het ie geen wonder, dat de liefhebbers van wa tersport vragen naar dit vluge type motor jacht. Re-ds een 20-tal personen vinden op deze scheepswerf, die zoo gunstig is gelegen aan het groot vaarwater „de Gouwe", werk en brood. i Laatstleden Donderdagmorgen liep weer een motorjacht van stapelhet was de „Ma ria", bestemd voor den heer Radernaker te Amsterdam. Op verzoek van de heeren Vis, geschiedde dit met eenige plechtigheid door den Burgemeester, die dit deed in tegen woordigheid van het personeel en eenige ge- noodigden. De Burgemeester sprak bij deze gelegenheid een passend woord en uitte een gelukwer.sch aan de heeren Vis, tevens de hoop uitsprekende, dat ook deze tak van nijverheid steeds meer zou mogen bijdragon tot den bloei van Waddinxvéen. Een en ander werd op de gevoelige plaat gebracht. Zondag 11 Mei 1930. GOUDA Remonstr. Kerk, 10V& u. v.m. Mej. Da. E. B. A. Poortman uit Doesburg. Ver. Calvijn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5V6 u. n.m. Ds. v. Padden- borgh te Elspeet. Woensdag 14 Mei, 714 u. n.nt De heer W. van Leeuwen, g.o. te Schoonhoven. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5V4 u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Kerk, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Lees- kerk. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe. 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. J. B. G. Croes. BERKENWfcUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. ten Brug- gecate. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Remonstr. Kerk, geen dienst. Herv. Geref. Evang., 9V4 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. J. F. Lysse® te Woubrugge. Geb. Salvatori, 93a u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. J. D. van Hof van Oud-Beyerland. GOUDERAK Ned. Herv. Kerk, 914 u. v.m. en 6V4 u. n.m. Ds. Leenmans. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. A. Landstra. Geref. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Db. J. F. W. Eröman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 9% u. v.ra. en 614 u. n.m. De heer A. Metenkamp. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 914 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. P. de Looze. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. N. van Nooten. N1EUWKRKERK a d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 614 u. n.m. Ds. J. L. Dippel. ADVERTENTIEN. Heden overleed plotseling onze lieve zorgzame Man. Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer Leendert van Beekum. Wed. CHR. VAN BEEKUM- NIEUWENHUIZEN. A. VAN BEEKUM. M. J. VAN BEEKUM- ROND. LEENDERT. Gouda. 10 Mei 1930. Fluw. singel 71. De begravenis zal plaats heb ben a.s. Dinsdag ten 2 ure vanaf het sterfhuis. 28 Allen die ons ter gelegenheid met ons 40-jarig huwelijksjubileum op 7 Mei, zoo veel blijken van belang stelling hebben betoond, betuigen wij onzen harteljjken dank. F. W VAN DER STEEN. T VAN DER STEEN— mastf.Makf.r GOUDA. Turfmarkt 27. 15 Mevr. v. d. KLOOSTENBURG le Alphen aan den Rijn VRAAGT met Juni a.s. een net niet beneden 18 jaar. 10 Door het verbindend worden der eenige uitdeelinglyst in het faillissement van E. ALTER, brood- en banketbakker te Gouda, is dit faillissement geëindigd. De curator: Mr. S. H. SMIT. Wij<|8traat 5 te Gouda. GEVRAAGD. Mevr. VISSER, Kattensingel 14. of WERKVROUW gevraagd, helder kunnende werken. Hoog loon. 8 Café DE BEURS. Markt. GEVRAAQD voor direct, een net voor alle werkzaamh., burgerpot kunn. koken, met huiselijk verkeer. Salaris f35.— per maand. Adres: Mevrouw FRANKENMOLEN. Theresiastraat 48, Den Haag Mevr KNOOP PATHUIS, Duin- voetlaan 6. Park de Kievit, Wasse naar VRAAGT per 1 Juni, wegens huwelijk van de tegenwoordige, een voor alle huiselijke werkzaamheden, hulp werkvrouw. GEVRAAGD een voor dag en nacht, met huiselijk verkeer. Adres Mej. EMEIS. Bleekerssingel 71 Gouda. 10 GEVRAAGD bij Mevr. JELSMA, Burg. Martens- singel 53, Gouda. 8 "GEVRAAGD voor Den Haag een voor dag en nacht. Boven 23 jaar. Inlichtingen b\j B. SMITS, Handel in Wild en Gevogelte, Spieringstraat No. 5. 10 GEVRAAGD een NET MEISJE voor buffet, vakkennis geen ver- eischte. Loon 7.— per week. Aanmelding: Wachtkamer 2e klasse, Station Gouda. 10 Flinke jonge WERKSTER gevraagd voor tijdelijk of vast. Hotel „STATION", Crabethstraat. GEVRAAGD: Dinsdags, Donderdags en Vrijdags, v. SCHAIK, Hoogstraat 3. GEVRAAGD een voor Loop- en Winkel werk bij J. C. FICKWE1LER Lange Tiendeweg 45 10 in BESCHRIJVENDE MEETKUN DE en PERSPECTIEF Brieven met opgaaf condities onder No. 1827 Bureau Goudsche Courant Markt 31. Voor direct GEVRAAGD op fabrieks- kantoor en v (m. of vr.) Brieven onder No. 1816 bureau Goudsche Courant Markt 31. 15 Fabriekskantoor alhier VRAAGT Br. onder No. 1789, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. 10 GEVRAAGD. Adres: TURFMARKT 42, G. v. d. HORST, en op het werk Ona-terrein, Korte Akkeren. 10 Op goeden stand AANGEBODEN met voll. pension. Br. onder No. 1810, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. 8 TE HUUR: groot 1.45.30 H.A. vroeger in huur bij P. van Vegten. Bevragen bij H. ADAMA, Noorder- stationstraat 47, Groningen. 10 Droog Pakhuis TE HUUR, voorzien van waterleiding, electrici- teit en gas, gelegen aan de Vlaming straat. 8 Te bevragenFLUW. SINGEL 62. Een mooi ©n droog TE HUÜR, staande Graaf v. Bioia- straat 91, voorzien van gas en water leiding «en electriciteit. Te bevragenG. v. HOFWEGEN, P. C. Hooftstraat No. 9, Telef. 766. TE KOOP, wegens vertrek. 8 PRINS HENDRIKSTRAAT 69, Gouda. Arbaldarahula TE HUUR voor kl. geain2 kamers, loods, zolder, 2 schuren, moestuintje, vele vruchtb. Bij Gouda, aan weg en Br. onder No. 1795, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. 10 TE KOOP of TE HUUR gevraagd: op dc Kattensingel of omgeving. Br. onder No. 1800, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. 12 TER OVERNAME AANGEBODEN een zoo goed als nieuwe Kinderwagen tegen elk aannemelijk bod. 8 Adres: KRUGERLAAN 93. TE KOOP een weinig gebruikt, voor billijken prijs. Te bevragen: WESTHAVEN 21. VOOR „KORT-HAARLEM" ie „Klaver 4" het adres voor Manufacturen. WANT daar koopt U HALVE KOUSJES ™n*f 23 ewt' VOOR 95 cent een prima zyden NONLADDER KOUS met punthiel. DAAR kont die mooie onopgemaakte WITTE KATOEN 15 DAT is voor menschen uit de stad zelf» de moeite waard er even heen te loopen. Mej. d. HEUVEL, B. M«rten»sin<el 123. 28 cent per El. Voor de fijnere schoenreparatie hebben wjj deze week op de Haagsche vaktentoon stelling als proef gekocht HET FIJNSTE FKANSCHE ZOOLLF.DER. PROBEERT V DATOOK EENS, DAT IS IETS BIZONDERS. HEEREN ZOLEN EN RAKKEN U-I j met het ouderwetsche DAMES 1.75 1 kuipgelooide leder. Genaaide lolen met witte, bruine of zwarte steek 25 cent hooger. WERKPLAATSEN: BURG. MARTENSSINGEL 123 EN SPOORSTRAAT 21.

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 4