Mozart Eei Dagmeisje een burgerwoonhuis Dagdienstbode Loopmeisje Nette waschvrouw Jonge Dame pakhuis Wol- en Chemisch-wasscher DAME BIEDT A. QUANT PREDIKBEURTEN. Een flink meisje net Burgermeisje Slagersleerling of Halfwas PENSION ZIT-SL AAPKAMER, Toonkunst-Caecilia Openbare Verkooping. S. S. van Dantzig Overhemden WOONHUIS Een Huis vrij bovenhuis Abonneert U op dit Blad L. BINNENDIJK 15 P. v. d. Heuvel - Maryland 4 D. G. van Vreumingen Broidbikkerij Firn I. SLEGT ROGGEBROOD, Ondertus8chen blijft het een feit, dat sinds de onderhandelingen plaats vonden tussehen Turkije, Perzië en Afghanistan, het plan inzake een Aziatischen Volkenbond telkens weet is opgedoken. Degenen, die daarvoor opkwamen, hebben steeds openlijk te kennen gegeven, dat hun een schépping voor den geest zweefde, die den strijd der Aziatisdhe volkeren tegen de Europeesche koloniale mogendheden diende te organi- seeren. By dezen Aziatischen bond heeft men dus niet te doen met een poging om ge lijk het geval is bij de Geneefsche instel ling den wereldvrede te verzekeren, maar is er alleen sprake van oen strijd middel. BUITENLANDSCH NIEUWS. FRANKRIJK. Het hevig onweer heeft allerwegen groote schade aangericht. Het hevig onweer, dat met zware slag regens gepaard ging, heeft gisteravond boven Parijs en verschillende deelen van Frankrijk gewoed. De riolen konden de watermassa's niet verzwelgen, zoodat in verschillende wijken de straten onder water liepên. De brandweer werd herhaaldelijk te hulp geroepen on^'ondergeloopen kelders leeg te pomp^m'pp verschillende tramlijnen moest het verkeer worden gestaakt. Op de lijn l'arijb Granville liep een tunnel onder water, zoodat ook hier het verkeer moest worden gestaakt. Ook in het Westen des lands heeft noodweer veel schade aange richt. De oogst is op vele plaatsen vernield. Op vele plaatsen is de bliksem ingeslagen. Bij Troyes werd een veldarbeider voor de oogen zijner kinderen door den bliksem ge troffen en gedood. Ook uit Spanje komen berichten over hevig onweer, vooral in het duiden, waar door hevige wolkbreuken •groote overstroomingen werden veroor zaakt. Groote oppervlakten bebouwd land zijn onder water gezet. Op sommige plaat sen is de oogst door hagelslag vernield. De overheid treft maatregelen, om de getrof fen landbevolking te steunen. Mme. Hanau aan den arbeid. Zij liquideert.. Mme Hanau, hersteld van haar homger- kuur en haar bewogen ervaringen van den afgeloopen winter, heeft haar vill® in het Pare des Prinses wederom betrokken. Da gelijks gaat zij naar haar kantoor aan de „Gazette du Franc" om te werken aan de „liquidatie van haar failliet". Zy wordt bij gestaan door haar ex-echtgenoot, Lazare Bloch, eveneens in voorloopige vrijheid ge steld. Mevr. Hanau heeft al een heel gecompli ceerd financieel plan opgesteld om haar schuldeischers Schadeloos te stellen. ENGELAND. Sir Henry Segrave. f Bij een recordpoging verongelukt. Uit Londen komt het bericht dat Sir Henry Segrave, de bekende autorenner en motorbootvaarder, by een poging om het snelheidsrecord op het water te verbeteren, met zyn boot is omgeslagen en verongelukt. ROEMENlë. Koningin Helena. Volgens de bladen is met de onderteeke- ning van het decreet betreffende de benoe ming van de prinses-moeder Helena tot ko ningin van Roemenië ook de echtscheiding tussehen haar en koning Carol nietig ge worden. In het koninklijk besluit wordt ge zegd, dat daar alle acten sinds den 4 Jan. 1926 nietig verklaard zyn, ook de acte be treffende de echtscheiding, welke even eens na dezen datum is opgesteld, verval len is en dat de prinses-moeder Helena ge rechtigd zal zyn om den titel van Hare Majesteit te dragen. De bladen constatee- ren, dat hef bericht over de vernietiging van de echtscheiding niet alleen te Boeka rest, maar in het geheele land een blyde stemming tewee heeft gebracht. BINNENLAND. Vaandclgroet aan de Koningin. Op 16 .September aan het Huis ten Bosch. De besturen van de vereenigingon Bond van Rotte rdamsdhe Oratijeve*venigingen, Voor Oranje en Vaderland te Rotterdam en de Kon Ver. Oranjel>ond in den Haag, heb ben het besluit genomen om H M. ter gele genheid van Haar 50en verjaardag op Dina- Jg 16 September 19.30 na het openen van de Kamers der Rteten-Gemeraal een nationale vnandelgroet te tiengen op het Huis ten Bosrrti te' 's-Gravenhage. Zij roepen d;jpryoor op alle vereeivigingen in Nederland,van liaur aanih ankert ijk - heid aan hf.lVf<ie Koningin wensdien blijk te geven dppr aanlegen va^nddgrjet deel te nemen. Elke deelnemende vereeniging tuil een her- inneringsmedaille worden aangeboden, ter wijl aan elke^ zang- en mttziekvereeniging die deze vaandelgroet met zang en muziek zal opluisteren,, een zilveren lauwertak znl worden .uitgerwkt. f- Het ligt in de bedoeling aan dezen vaan delgroet een eenvoudige bloemenhulde te verbinden, welke zal worden bekostigd uit de vrijwillige bijdragen van de Vereenigin- gen. Bovendien zal een album worden aan geboden, vermeldende de namen van alle vereenigingen. die aan den vaandelgroet deelnemen De ondernemers hopen dat Nederland dn ai zijn geledingen aan deze hulde zal mede werken. De óndernemers vensoeJcen de vereenigin gen, die wenscihen deel te nemen, beleefd doch dringónd, rioh zoo spoedig mogelijk te willen opgeven aan onderstaande adres- A. C. Verbeek, voorzitter Kon Vereen. Oranjebond, Engelenburgatraat 68, den Haag W J. van Dijk, secretaris, Kon Vereeniging Oranjebond, VHegerstraat 109, den Haag, K. Koet, voorzitter vereeniging Voor Oranje •n Vaderland, Oosteretraat 25, Rotterdam BEHANG EN GORDIJN Fa. B. DE JONG MEUBILEERING. Het bedrijfsleven en de vrouw. De inwerking op haar physischen en paychischen toestand. Partieele onderzoekingen. Op de vraag, die door mejuffrouw Meijer nan den minister van arbleid, handed en Nij verheid is gesteld en die als volgt luidde- Is de minister reeds in staat en berad, mede te deelen, tot welk resultaat heeft ge leid de overweging (welke zijne excellentie lieeft toegezegd in de vergadering der Twee de Kamer van 5' December 1929) van de vraag, hoe een onderzoek kan worden inge steld naar den invloed van het bedrijfsleven op den physischen peyohiechen toestand van de vrouw? heeft minister Verschuur tllians het vol gende antwoord gegeven Een volledig onderzoek naar den invloed van den fabrieksarbeid op den physlieken en psydhischien toestand der vrouwen te on zent aoht de ondergeteekende te veelom vattend en met liet oog op de daartoe nood zakelijke vergelijkingen met den toestand, waarin vrouwen verkeeren, die zul ken ar beid niet vérriohten, en niet de toestanden in vroegere tijdperken te ingrijpend, dan dat het mogelijk zou mogen heeten aoodanig onderzoek, waarvan de conclusies aan spraak zouden kunnen maken op juistheid en volledigheid, in te stellen. In het tijdperk van toenem/ing van vrou wenarbeid in fabrieken zijn allerlei invloe den werkzaam geweest, die op de alge- mieenen physieken en peydhischen toestand oen ziribt bare uitwerking hebben gehadda ling van het sterftecijfer, vermindering der kindersterfte, minder drankmisbruik, ver betering der woningtoestanden, eng., naast, de invloeden van bioscoop, danslokaal, oor- logs- en na-oorlogsinvloeden. Bezwaarlijk zal, ook bij een diepgaand onderzoek, zijn uit te maken, welk aandeel ten kwade of ten goede aan elk dier invloe den moet worden toegeschreven. De fabrieksarbeid zelf kan in verschillen de ridhting invloed oefenenmen zou dien kunnen onderscheiden in gunstigen invloed, als: gewennen aan geregelde arbeid, orde en netheid, hoogere welvaart, vermeerde ring van niënsdienkennifl en van kennis der maatschappij, verhoogd gevoel van zelf standigheid en van eigenwaarde, en ongun stiger, alsvermindering van lust en gele genheid om het huishouden te leeren en verzwakking van het gevoel van huiselijk heid. kans op gedwongen samenzijn met verderfelijke elementen, ongezonde of geest- doodende arbeid, te groote onafhankelijk heid van de ouders, neiging tot weelde en verkwisting, enz. Voor de zooeven genoemde gevaren heeft de arbeidsinspectie een open oog, zoodat zij in verschillende richtingen reeds onderzoo, kingen heeft ingesteld. Dit blijkt reeds uit tal van publicaties van dien dienst, in de jaarverslagen of a'to afzonderlijke uitgaaf verschenen, en uit de genomen maatregelen. Het in 1929 ingestelde onderzoek naar den arbeid van vrouwen en meisjes in twee ploegen, waarvan de resultaten zullen wor den medegedeeld in het Centraal Verslag der Arbeidsinspectie over 1929, is daarvan het jongste voorbeeld. In^tal van bedrijven worden de arbeidsters geneeskundig onder zocht de bevindingen leiden dikwijls tot nazorg en verdere iaadgevingen. De ontwik kelingsarbeid vindt bij de aibeddsinapeotie groote belangstelling en steun, gelijk o.m. uit het jaarverslag der inspectie over 1929 zal blijken. De ondergeteekende is voorne mens, meer onderweipen, betrekking heb bende op de fabrieksarbeid van vnouwen en meisjes, voor partieele onderzoekingen in aanmerking te doen koinen. In verband met een en ander overweegt hij dan ook. liet aantal vrouwelijke inspecteerende amb tenaren uit te breiden Lodewijk van Mierop. f Gistermorgen is te Buseum overleden,. 53 jaar oud, de heer Lodewijk van Mierop, lei der van de ,,Rein-Lerven"-beweging in ons land. De overledene, die redicteur was van het maandblad „levenskracht", was ook een be kende figuur in antiéniltaristisdhe en vege tarische kringen. Verschillende publicaties zijn van de hand van den heer Vah Mierop verschenen. GEMENGDE BERICHTEN. Auto van een steile helling gestort. Een doode en drie gewonden. Gisternachl heeft te Arnhem'nabij het via duct aan den Apeldoornschen Weg en Cat- tepoelsohan Weg een ernstig auto-ongeval plaats geil ad. Een auto. waarin twee dames en twee hee- ren zaten, is waarschijnlijk door het tekort nemen van de bocht, van een ongeveer 80 meter hooge steile helling naar beneden ge stort. Een der heeren, die achter in den wagen zat, wist het eer^t uit den auto te komen, pn hoewel hij aan het hoofd was gewond, kon hij nog de politie van den poet aan de Graaf Lodewijkstraat waarschuwen De dienstdoende agent riep de hulp in Van den Geneeek. Dienst en spoedig was een arts met een autobrancard op de plaiats va.n het onheil. De gewonden werden naar het ziekenhuis vervoerd en hier «bleek de autobestuurder. 7-ekere heer Breyink, te zijn overleden ten gevolge van een schedelbreuk Een der da mes had beide ouderbeenen gebroken en «en heli te hoofdwonde bekomen de «nüeredame kreeg een hersenschudding en een groote wonde aan het linkerbeen. Van deri 'gêwon- den heer was het rechter oor afgescheurd, terwijl hij verder een buil op het hoofd had en een paar ribben gekneusd waren De politie atety een onderzoek in. STADSNIEUWS. GOUDA, 14 Juni 1930. Poliomyelitis Anterior Acuta. Weer een geval. Gisteren is weder een nieuw geval van' Poliomyelitis Anterior Acuta ten stadhuize Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week werd ten stad huize aangifte gedaan van negen gevallen van besmettelijke ziekte en wel 2 gevallen van roodvonk, 1 van diphüherhus en 6 van k inderveriamming. De officieele ingebruikstelling van do Brandweerkazerne en de nieuwe brandweer. Zooals wij reeds meldden zal op Donderdag 19 Juni a.s. des n.m. te 2 uur op hot Stiids- erf aan de Turfmarkt de officeele inge bruikstelling van het nieuwe gebouw van gemeentewerken en tie Brand we >r plaats hebben. Na deze officieele ingebruikstelling V rdt het alarm systeem in het Politie bureau bezichtigd en in werking gesteld, ai arna op -ie Markt tege- het stadhuis een demonstratie wordt gegeven door de geheel gereorganiseerde en vernieuwde brandweer. Tenslotte bied het gemeentebestuur den genooiligden op het stadhuis een thee aan. Verhuur woonhuis. De heer J. van der End, alhier, heeft ver zocht het aan de gemeente in eigendom be- hoorende woonhuis, Vierde Kade no. 17, te mogen verhuren. Waar tegen de voldoening aan dit ver zoek geen bezwaren bestaan, stellen B. en W. vcor het genoemde woonhuis, te rekenen met ingang van 2 Juni j.l., voor een tydvak van ten hoogste 5 jaren aan J. van der End te verhuren voor een som van 4.— per week. Byenkomst Vrijz. Hervormden. Morgen half elf v.m. zal in de godsdienst oefening vanwege de Vereen, van Vryz. Herv., te houden in de groote zaal van de Sociëteit „de Réunie", Oosthaven, voorgaan Ds. J. P. de Graaf, Ned. Herv. predikant te Naaldwijk en lid van het Hoofdbestuur der Ned. Vereen, van Vryz.-Herv. Geslaagd. By de te Gouda gehouden examens van wege de Vereeniging van Handelsscholen op 4 Juni j.l. slaagden: Mej. W. v. Leeuwen te Gouda en de heeren P. Westdorp te Reeuwyk en T. Scheer te Bodegraven voor diploma B machineschryven. Deze candidaten genoten hun opleiding aan de Pontschool, Westhaven 45, Gouda. Een AVRO-Actie-Comité opgericht. Het dezer dagen voor Gouda opgerichte A.yR.O. Aotie Comité bestaat uit. (alpti.) P. Alk erna, W. Amesz, A. W. Bellaart, H de HJouw, J. C. den Boer, P. Bokhoven, Mej. A. Breebaart, Ds. H. Cramer, G. J. Goede- waagen, H. de Groot, Mr. K. N. Hengeveld, J. v. d. Heuvel, Q. Hey, J. J. Hogen- dborn. Dr. S. S. Hoogstra, A. C. H. Howler, Mevr. de Klerk, J. J. Marée, Mr. M. de Mol, G. «W. Nagtglas Bo^C Ir. A. J. C. Nugteren, P. Schouten, D. v.1 Straaten, A. C. Struyk, fH. v. Tongerloo, Th. Tukker, Dr. J. Treub, Mevr. Vroman—Vromen, Ir. G. F. v. d. Want, Joh. Wassing, Mevr. de Weger, J. H de Wilde en Mr H. P. C. M. de Witt Wijnen. Hiervan zullen als DageJyksch Be stuur optreden Dr. S. S. Hoogstra,. Ie voorz.G. D. Hey, le seer.A. C. Struyk, 2e aecr.Mr. M. de Mol, penningmeester J. C. den Boer en mevr. Vroman—Vromen, leden. Besloten werd omstreeks half Juli een groote protestvergadering te houden, toegan kelijk voor luistervinken met één dame cp vertoon van het diploma le*halfjaar 1930 Voor deze meeting Zullen 2 bekende sprekers worden uitgenoodigd. Tevens werd onderstaande motie aange nomen Contact is gezocht en verkregen met de pluuselijke comity's te Boskoop en Waddinx- Motie. Het A.V.R.O -Comité te Gouda, op 12 Juni 1930 hijeen om te protesteeren tegen de voor de nationale volkskracht funeste verdeeling van den zendtijd door den Minister van Wa terstaat, verklaart met groote voldoening te hebben kennis genomen van bet besluit van don Raad der Commissarissen der N.V. Philips' Omroep Holland Indië, op 27 Mei 1930, om zich te houden aan den oorspronkelijke» opzet der oprichters, %w de zendinstallatie te bestem men voor de verzorging van uitzendingen nam Nederlnndsdi-Indiê. uitsluitend liggend op het gebied van Kunst, Wetenschap, Ont spanning, Sport- en Nieuwsberichten, terwijl uitzendingen van godsdienst,igen aard niet worden uitgesloten, vertrouwt dat onder geen pressie, van welken aard ook, van dit besluit zal worden afgeweken, opdat de bewbners van onze Overzeesohé gewesten verschoond mogen blijven van de politiek-seotarische propaganda, die het Ne- derlndsthe Volk als groot geheel - dreigt te ondermijnen door het te heiemmeren in zijn volledige ontwikkeling op geestelijk moreej m cultureel gébied, brengt zijn hartelijken dank aan den Raad der Commissarissen van Phobi en voor hun kordate vaderlandslievende besKssing en besluit deze uiiepraak van het Comité Ier kennifi te brengen van de N.V. J'hnhi, de Neder- /andache pers en den Ministerraad. Thalia-Theater. Broadway lief en leed. „Broadway lief en leed" is een aardige filmcomedie in 7 acten met Lew Cödy en de charmante Aaileen Pringle. Een episode uit het leven van een Amerikaansch book maker. Grappige Situaties, vermafcelyk.. lijke Wat met dressuur van andere djeren kan worden bereikt, toonen ook de bijzonder aardige nummers met beren, „Morgan's laatste veldtocht" is een ver- haal uit de Amerikaansche vrijheidsoorlog der vorige eeuw. Ben stukje geschiedenis waarin het er af en toe gespannen aan toe gaat. Tim -Mac Coy vervult weer de rol van reddende gerechtigheid. Ditmaal draait ook een extra-nummer, „Voor de broek" geheeten, een levensschets uit prille jeugd, heel goed verfilmd en amu sant om te zien. Aan dit alles gaat vooraf de Pathé-revue en Hollandsch Nieuws, terwyl het Thalia- strijkje een en ander weer op de bekende uitsteker.de wijze weet te begeleiden. Eindexamen Gymnasium. Alle candidaten geslaagd. De uitslag vaA de eindexamens van het Gymnasiutiiwis als volgt: Geslaagd voor diploma A: de dames M. G. Ussel de Schepper, Gouda en J. A. v. d. Sluis, Boskoop en de heer W. A. Nell, Bo degraven; voor diploma B: de heeren C. G. A. van Beek, Bodegraven en M. G. Esser te Gouda. Alle candidaten zyn geslaagd, er zyn geen herexamens. Geslaagd voor het toelatingsexamen van de Gem. Kweekschool te Rotterdam. Voor het toelatingsexamen aan de Ge meentelijke Kweekschool te Rotterdam, slaagde Annie Rietveld, leerling van de 2e klasse der U..L.O. van de schoolvereni ging voor Bijzonder Neutraal Onderwijs voor Gouda en Omstreken. Afd. Gouda B. V. Landstorm. De afd. Gouda van de B. Y. Landstorm zal in de achterzaal van de Sociëteit „Vrede best" hoek Kattensingel—Spoorstraat de schietoefeningen met 40 patronen houden op de Zaterdagen 14, 21, 28 Juni en 5 Juli 's middags van 35 uur en op de Woens dagen 18 «n 25 Juni, 2 en 9 Juli 's avonds van 89 uur. Overplaatsing. De Chef-Commies aan het station der Staatsspoorwegen alhier de heer Hulse bosch wordt met ingang van 1 Juli over geplaatst naar Den Haag. Een gift van H. K. H. Prinses Juliana voor de bazar. Bij het Comité van de baaar ten bate van de verlichting van de St. Janskerk ie een mooie gift ingekomen van H. K. H. Prineea Juliana. Circus Kapt. Alfred Schneider. Schitterende openingsvoorstelling. Er is in Gouda in langen tijd niet een zoo groots eh opgeizet en een zoo goed' ver zorgd circus geweest als het cirous Kapitein Alfred Scüinaider, dat tllians fttandipduats heeft gekozen aan de Markt. Het is een reus achtige onderneming, die zijn tenten- en wa genpark over de geheele Markt heeft opge slagen. Zoo grootsch de opeet is, zoo kranig zijn ook de praeetaties door de groote artiaten- sehaar onder leiding van een vlotten regis seur, verricht. Het programma waarmede gisteren de voorstellingen zijn geopend was bijzonder verzorgd en gevarieerd. Niet minder dan 66 nummers waren daarop vermeld, het een al interessanter dan het andere.De goede kapel onder leiding van den k apert meester Janch bracht al direct bij de opening de vroolijke en tevens spannende ei reussfeer, toen pein aantal pradht-paarden in de manege ver schenen, mooie edele dieren, die de bewon dering (vpwekten. Wat een staaltjes van rij kunst en dressuur weiden te zien gegeven' Vormen de paarden altijd het meest attrac tieve van een circus, een modern circus zoo als dit beschikt over een menagerie van be- teekenis. Er is hier een reusachtig leeuwen park, het zijn er momenteel geen honderd, zooals de affiches aangaven, maar hun aan tal is toch zoo overweldigend, dat de «eer groote zware ijzeren leeuwenkocd,, die In de manege word' opgesteld tijdens de uitvoering Van het leeuwen-nummer, kwalijk meer die ren kan bevatten. Wat Jen geweldig meester moet directeur Alfred Schneider zijn over zijn gevaarlijke gaden, wanneer hij daar koelbloedig alleen midden in de kooi staat en zijn gevaarlijke vrienden telkens pogen zich aan het oog van hun lieheersdher te onttrekken, waartoe hij hun de kans niet geeft. Geen moment verliest hij hen uit het oog en de kwade elementen, die er onder de leeuwenbevolking zijn. hebben zijn bijzon dere aandacht. De onverschrokken leeuwen temmer weet hun zijn ijzeren wil op te leg gen en hen te dwingen met stem en gebaar de plaats in te nemen die hij hun aanwijst. Wat Alfred Schneider te zien geeft is een meesterstuk van dressuur van deze gevaar- 20 GOUDA Het oircusprogramma wordt op aller into, lessantote wijze gevarieerd door nummer, die het beste epeeialiteitengezelschap eou kunnen brengeneen gezelschap gladiatoren mannen van reusachtige lichaamskracht' lenigheid en vlugheid, voorts equilebristen hoog in de lucht, waar zij zware töerai ver richten, virtuoeen op het rijwiel, een dansen- sernbto van 40 tot 50 sdhoone gratiën in aller" aardigste costuunis en dan de clowns dé grappenmakers die steeds de pauzen weten aan te vullen, zóó dat er geen pauzen tutf a oh en de nummers bestaan Als slotnummer van den avond to gegeven het geweldig suooesnummer: In hetRijfc vaa Neptunus. de zegen van de zee, het strand- badleven, een land- en waterfeest, grootaoh v?n opzet en schitterend van uitvoering, een nummer, zooals hier ter plaatse nog nim mer te zien is gegeven. Het programma ndenit het een triomf van de tedhniek van de 20e eeuw dat binnen korte oogenblikken de gelief le manege herschapen wordt in een vijver,, waarin eerst de «jenden zwemmen en even later een viasehersclub, politie, ja een muziekkapel en schoone baadsters rondsnor telen. Prachtige' lichteffecten geven verras" sende kleuren aan het met geweld bin- nenstroomende, en later hoog uit fonteinen opspuitende water, dat klaterend neervalt op yle vroolijke kwanten, die daar in den vijver randplassen. En wat een finale bracht dit nummer: een feëriek ballet op de brug over den vijver, een waarlijk grandioze ver- tooning Het circus Schiteider heeft gisterenavond met zijn openingsvoorstelling de harten zij- ner bezoekers veroverdHet was een reuzen- succes Met liet oog op de gevallen van ernstige kinderziekte heeft de politie beslist dat ter voorkoming van uitbreiding der ziekte geen kinderen heneden 10 jaar tot het circus mo gen worden toegelaten. De politie verzoek' den ouders*daartoe te willen medewerken. Openbare filmopname bij Circus 1 Zooals wij melden vindt morgi vanaf 11 uur v.m. op de Markt w circus) een openbare filmopname plaata. Zoover de ruimte plaats biedt, kan bet pu bliek de filmopname bijwonen. Ook ama, teur-fotografen kunngh opnamen maken Zondag zullen twee groote vooratollingei plaats hebben's middags 2 uur en 'e avonds 8 uur. Ook in de namiddagvoorstollingen wordt het geheele avondprogramma ver- toond. Kapitein Schneider zal in iedere voor stelling persoonlijk met zijn reuzen leeuwen- groep optreden. Ook het manege^dhouwapel „circus onder water" wordt zoowel 'a avond» als 's middags vertoond. De zeer beziens waardige dieren collectie is vanaf 10 uur ter bezichtiging geopend. Eindexamen kweekschool voor onderwijzers. Te Schoonhoven zijn geslaagd voor het eindexamen van de kweekschool voor onder wijzers de heeren H. J. Boekamp en B. Bohemen, alhier. Door een auto aangereden en gedood. Naar wy vernemen is gisterenmiddag de belastingambtenaar v. d. W. alhier, toen hy huiswaarts keerde, met zijn motorfiets onder de gemeente Waddinxveen geslipt en onder een auto, dienst doende tussehen Bos koop en Rotterdam terechtgekomen en ge dood. D« Maangodin. Een film die zoowel uit teohntech als ar- histiek oogpunt beschouwd is, komt slechts een enkele maal een dergelijke rolprent kan uitslud ren worden in de studio's van de Ufa, wa»r een regisseur als Fritz Lang z'n cinemato grafische talenten naar hartelust kan bot vieren en rolprenten worden geschapen, d» in elk opzicht tot het beste behooren watd« filmkunst ons tot nog toe ilieeft opgelevend. Een van die trilheelden vormt op 't oogen- blik het hoofdnummer van het programm» in de Schouwburg-bioscoop De Maangodin (oorspronkelijke titel „Die Frau im Mond") door Fritz Lang omgewerkt voor de film naar een thema uit een roman van zijn vrouw Thea von Harbow. Deze schitterende, fantastische film, die een reis naar de maan beschrijft, is in elk opzicht voortreffelijk. Er ait een climax, die geweklig is, tal van verrassende momenten houden ons voortdu rend in spanning. Wil'ly Fritsch en Gerda Maurus, Gustav von Wangenheiai en Fritz Rasp spelen met een overgave en een zich inleven, die bewondering afdwingen. Een buitengewone film, die ten volle aller be langstelling verdient! Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Aanbiedingen van werkzoekenden. Lijst van 11 Juni 1930. 3 aardewerkers, 2 pypmakers, 16 plateel schilders, 5 letterzetters, 2 bleekersknechta, 15 grondwerkers, 1 machinezetter, 1 druk ker, 1 stucadoor, 1 beitser, 5 opperlieden, 2 metselaars, 1 granietwerker, 1 heier, 1 kistenmaker, 2 sigarensorteerders (1 ged.b 2 radio-monteurs, 3 electriciëns, 1 scheeps- tuiger, 1 schoenmaker, 2 loodgieters, 1 mn. lasscher, 1 yzerwerker, 1 machinist, 3 sto kers, 2 bankwerkers, 1 tuindersknecht, 1 metaaldraaier, 2 monteurs, 1 ovenist, 2 boe renarbeiders, 2 broodbakkers, 5 chauffeurs, 1 touwslager, 17 pakhuisknechts, 1 suiker werker, 1 textielarbeider, 17 sigarenmakers (5 ged.), 4 schippersknechts, 2 reizigers, kantoorbedienden, 4 koetsiers, 1 winkelbe diende, 4 boekhouders, 72 transport^ en f*' brieks-arbeiders, 1 wisseïlooper, 2 huis knechts, 1 nachtwaker, 1 vakkundig blee- kersknecht, (jonge kracht), 1 stripper, 1 banketbakker (ged.), 1 magazijnbediende (vrouwe!.), 1 molenaarsknecht. Burgerlijke Stand. GEBOREN, 7 Juni: Adriana Maria The- resia, d. v. H. Reiding en A. J. M. van der Wouden, St. Anthoniestraat 8. TJÏM: Hendrik z. v. D. van den Berg m C. Huizer,* Moordr. Tiendeweg 1; Gerar- (tos iHendricus Johannes z. v. G. H. van Uunen en J. M. van Weenen, Groeneweg 35. ONDERTROUWD, 12 Juni: L. W. van Wiik en W. H. van der Meide; A. Knoop en U. A. Schoonderwoerd; J. Schouten en H. 0 Vos; B. Zappey en M. C. Plomp. OVERLEDEN, 11 Juni: Alberdina Zwh- gers, oud 15 jaar; Gerrit Zuydam, oud 19 18 Juni. 7 Va uur. Raadzaal Stadhuis. Ver gadering Kamer v. Koophandel en Fa- 18 Juni 8 uur Gebouw Daniël Cureua E.H. B O. onder leiding van Dr. Evers. 19 Juni, 2 uur. Stadserf. Officieele inge bruikstelling van de Brandweerkazerne. 25 Juni, 8 uur. Gebouw Daniël. Cursus R H. b. 0. Alleen voor dames-leden. tl Juni 8 uur Soc. „Ons Genoegen" Alg. ledenvergadering. Apotheken. De apotheek van de finna Weijer, Gouwe 155, zal tot en met 20 Juni, benevens den daarop volgenden nacht geopend zijn na 8 uur des avonds (das nachts echter alleen voor recepten). Zondagsdienst doktoren. Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en met Zondagavond 12 uur, kan men zich voor medische hulp wenden tot de doktoren Dr. X. C. A. Hoffman, BleekersSiivfel en Di. B. G. J. Evers, Oosthaven. UIT DEN OMTREK. BERK EN WOU DE. By een hevig onweder dat Donderdag avond boven deze gemeente woede, zyn by den landbouwer A. de Jong, in den Achter broek, 2 pinken door het hemelvuur gedood. KRIMPEN a. d. IJSEL. In de Waalstraat alhier is by een byna 7-jarig kind een geval van kinderverlam ming vastgesteld. SCHOONHOVEN. Onze stadgenoot, de heer F. Bik, volon tair ter secretarie te Bergambacht, is be noemd tot ambtenaar ter secretarie te Naaldwijk. Onderwijzers-examen. Aan de Rijkskweekschool slaagden van de 6 geëxamineerde candidaten, welke de eerste groep vormden, de heeren H. J. Boe kamp te Gouda, B. P. Bohemen te Gouda. A. Bos te Stolwijk, A, Brand te Groot- Ammers, J. Endeveld te Lopik. STOLWIJK. De groote koek welke door den winkelier Verdoorn ten bate van het Groene Kruis is verloot, is gevallen op no. 118. De opbrengst welke aan de penning- meester is afgedragen bedraagt 27.50. Het taxeeren van de kaas. In het Londeneche stadsdeel üheapeide, li) de nabijheid van Billingsgate, to een tie in, oude reeiaurant, waarin zidh eiken dag, tijdiens de lunch, een eigenaardige cere monie afspeelt. Precies om één uur in den ntfddag komt hier een statige tafelronde bijeen van oude stamgasten, aanzienlijke kooplieden en geleerden. President to een oud eerwaardig heer, die ale luet ware het „Merry old Engeland" voor stelt. Het menu bestaat sinds jaar en dag uit zes schotels, de laatste steeds uit een reusachtige chesterkaas, die in haar geheel ndt opgedragen en dan eerst door den president aan zijn disehgenootan wordt igeboden. Maar deze chester-kaaa heeft een eigenaardigheid. Ze heeft lederen dag een ander gewicht. Het to de plicht van dte üisohgenooten de kaas, voor ze wordt aan gesneden, op haar hoogte, middedlijk en ge wicht te taxeeren. Tot dit doel krijgt ieder een stuk papier, waarop hij zijn schatting moet noteeren. Heeft iemand, op alle punten goed geschat, dan ia de waard verplicht, alle aanwéaige gasten op champagne en havanna-sigaren te tracteeren. Deze schatting is natuurlijk buitengewoon zwaar en het verwekte daar om, deeer dagen te Londen groote verbazing, dat het een gast, na langen tijd weer was gelukt het gewicht van de kaas nauwkeurig te schatten. Het is voor de dertigste maal - in den loop van 201 jaar want zoo lang bestaat al het gebruik, dat dte taxatie to ge lukt. Het spreekt van zelf dat deee gebeur tenis naar behooren werd gevierd, des te meer daar het, het vorige jaar niet een keer is voorgekomen, dat de kaas juist werd ge schaft, ofschoon men zich daartoe met het oog op het 200-jarig bestaan van het gebruik, veel moeite had gegeven. Het portret van den gelukkigen taxateur «al een plaats vin den aan den muur van het restaurant, naast die van de andere negen-en-twintig succes volle voorgangera. üen hartstochtelijk rooker. Toen in het begin van de vorige eeuw de eerste spoorlijn tussehen Londen on Edin- burg geopend was, was het rooken als een ®eer ordinair genoegen, slechts in de wagens der derde klasse toegestaan, terwijl voor de reizigers der tweede en eerste klasse het too- ken streng was verboden. Nu had Lord Pai- merston, de toenmalige Engelsdhe minister van Buitenlandsche Zaken, het voornemen, den spoortrein te gebruiken voor een reis n«ar Edinburg. Nu was Palmerston ten hartstochtelijk sigarenrooker, die ook gedu rende zijn spoorreis zijn gewoon genot niet «akte missen en bestelde dus bij «ie spoor maatschappij een kaartje derde klasse. De ontsteltenis bij de directie van «le spoorweg maatschappij was daarover zeer groot. Hoe lioog evenwel Vle eer was voor de maatschap pij. dat een man als Lord Paflmerston van knar gebruik maakte, «lat de minister van do derde klasse zou gebruik maken was •venwel geen reclame. Maar het rookverbod voor de twee andere klassen alleen ten ge- noege van lord Palmerston buiten werking te zetten ging ook niet, om geen presedent te scheppen. Zoo piekerde de «lirectie op wel ke wijze zij den minister kon bewegen van zijn voornemen af te zien. En eindelijk, ge^ loofde ze daarop wat te btebben gevotoieiijf Men zou den minister liet gebruik v«Bry<-* derde-klasse-wagen wel afleeren door ham den wagen in gezelschap te brengen met de meest havenlooze en vuilste zwervers, dSe men k«m vinden. Daardoor hoopte de direc tie, zou de minister zich genoodzaakt zien in het eerstvolgende station van klasse te wis selen. En men had het geluk een paar larid- loopers te vinden, die vopr geld en goede woorden bêreid waren een reisje naar E«lin- l.urg te maken Men gaf hun spoorkaartjes, geld en de vermaning zich niet te geneeren in den wagen, Waarin lord Palmerston zich bevond. En ze moesten tabak rooken van de gemeenste soort, altijd maar door daimpen En alles scheen naar wensch te gaan. Toen Palmerston zijn reisgenooten zag schrok hij zichtbaar, maar nam toch dapper plaats. De spoorwegdirecteuren waren zeker van hun succes en wachtten vol vertrouwen op be richten uit Edinburg, dat de Hord een plaats in de eerste klasse had genomen. Maar het kwani anders uit. Den volgenden dag kwam uit Ethnburg de medecieeling, dat lord Pal merston alleen in een derde klassewagen had gezeten en de twee landloopers in een eerste klassewagen de reis hadden gemaakt. Pal merston had voor zijn minder prettige reto- gen«>oten kaarten eerste klasse gekocht om van ze af te komen en om rustig zijn sigaar te kunnen rooken. RECHTZAKEN. De baldadige studenten. Tegen de betide Delftsclto studenten. A A. M. de B. en A. H. B., die, zooals nien weet, op den avond van 11 Mei j.l. na afloop van de Varsity het Koninklijk Paleis te Amster dam zijn binnengedrongen, is door den sub stituut-officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam, mr. Massin'k, een gevange nisstraf van drie weken geëtocht. RADIO-NIEUWS. Programma voor heden. Hilversum 5.00 Gramofoonpiaten. 601 Concert. 6 .45 A coord eon-in uziek V.A R.A. 8 00 Varia. 8 05 Concert. 9 00 „De Eekhoornkooó" hoorspel met mu ziek. 9 45 Concert. 11 00 Wekelijksdh nieuwe. 11'. 15 Gramofoonmuziek. Huizen 5.00 Gramof«>onplaten 6.55 Journalistiek weekoverzkhi. 7.15 Spreker. 8 00 Concert. 1100 Gramofoonpiaten Daventry 5.05 Orgelconcert. 6 20 fyfuzikaal tusschenspel 7.06 Pianoduetten van Mozart 7 50 Kamermuziek. 8 20 le bedrijf van „Hiawatta". 9 05 Pianomuziek 11.05 Daqemuziek. SPORT CN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Programma voor Zondag 15 Juni 1930. Internationaal. Hamburg: Noord-Duitsehland— Noord-Nederland. K. N. V. B. Om den N.V.B.-Beker. Eindstrijd Rotterdem Feijenoord— Excelsior (Spangen) Afdceling IV. Promotiecompetitie 2e klasse. Tilburg: T.AC -Roermond. G.V.B. Jubileumwedstrijden. Gouda: Gouds«h XI-tal- Haagsoh XI-tal Demi-finale afd. A. ALphenAlphen—Gouda 2. Afdeeling C. Goudei alkGouderak—Bodegraven 3. Nederlaagwedstrijden G.S.V. Gouda: G.8.V.—O.N.A. G.S.V. 3-O.N A. G S.V.-veteranenO.N A.-veteranen. Seriewedstrij«len Nieuwerkerk. Nieuwericerk: Gr«>eneweg- G.S.V. 5. NieuwerkerkNieuwerkerk -Waddinxveen. Het Juniores-tournooi van Olympia. A.s. Zondag houdt Olympia alhier 'n juni- orea^tournooi, dat volgens haive competitie- systeem gespeeld wordt. Er zijn twee afdee- lingtenin A komen uit Excelsior (Rotter dam), H B.8. (den Haag), Hercules (Utrecht) en Olympia A, in B: D.U.N.O (Den Haag), Neptunus (Rotterdam), Olympia B en Spar ta (Rotterdam). Het programma luidt als volgt: Compeftatie A: terrein A IJ—11.30 H.B S. Exaedsior, terrein B 11—11.30 Hercules —Olympia 'A terrein A 12—12.30 Hercules -H.B.S.terrein B 12—12.30 Exceilsioir- Olympia A, terrein A 1—1.30 H.B.S.—Olym pia A: terrein B 1 1.30 Hercules- Excelsior. Competitie B: terrein A 11.30—12 Sparta D.U.N.O-terrein B 11.3012 Neptunus Olympia B terrein A 12.30—1 Neptunue Sparta, terrein B 12.30—1 D.C.N.O.—Olym pia, B; terrein A 1.3D--2 NeptunusD.U N O.; terrein B 1.30—2 Sp&rta— Olympia B. Om tien derden en vierden prijs terrein A 2.30—3 no. 2 compeftitie A—no. 2 oompe titie B. Finafle: terrein A 3.15—i.46 no. 1 coanpe title A- no. 1 competitie B. Maarachalkerweerd zal Wemmers vervangen. De G S.V.-apeler A. Wemmers, die gekozi was in het Goixtoch edftaddat morgen het Gou«la-terrein tegen het Haagsche elfti ?ad spelen is dezer «dagen in het ziekenhuis opgenomen otn een operatie te ondergaan Zijn plaats zal waarschijnlijk door Maar- sohalikerweerd worden ingenomen. WATERPOLO. De samenstelling van de drie zeventallen van de G. Z. C. De zeventallen der Goudaohe Zwemdub zyn voor de morgen resp. tegen Dolfijn 1, Dolfijn 2 en Maas 3 te spelen waterpolo- wed8tryden als volgt samengesteld: G. Z. C. I: W. v. d. Heyden, d.; G. Rui ters, J. C. den Boer en J. C. Gravesteyn, a.; C. J. Tybout, W. C. Bokhoven en J. H. van Elk, v. G. Z. C. II: B. van Straaten, d.; L. E. Bicknese, G. H. de Wilde en P. de Jong, a.; W. H. van Hulzen, G. B. Gabry en Th. Ar- don, v. G. Z. C. Ill: P. Broer, d.; H. van Dyk, G. Gravesteyn en J. Teekens, a.; P. Weyer, W. den Boer en N. de Bruyn, v. Zondag 15 Juni. GOUDA Rem. Kerk, 10Va u. v.m. Dr. K. F. Spaarnag te Amsterdam. Ver. Calvyn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5Va u. n.m. Ds. W. L. Mul der te Voorthuyzen. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. H. Gun ning J. H.zn. em. pred. te Bilthoven. Ver. v. Vryz. Hervormden, Soc. de Réunie, 10^s u. v.m. Ds. J. P. de Graaff, Ned. Herv. Pred. te Naaldwijk. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. ija. en 6'a u. n.m. de heer J. Overduin cand. te Zeist. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.ni. en 5 u. n.m. Leeskerk. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 139 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. J. B. G. Croes. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 8 u. n.m. Ds ten Brug- gecate. BübKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Remonstr. Kerk. Geen dienst. Gebouw Salvatori, 9Mi u. van. Ds. J. J. L. Brouwer te Alfen. Geref. Evangelisatie 9Yi u. n.m. Ds. J. Th. Rappard te Direteloord. GOUDERAK Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. Leenmans. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10Va u. v.m. Dr. A. Landstra. Geref. Kerk, 10Mi p. v.m. en 7 uur n.m. Ds. W. J. Smidt v. Waddinxveen. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk 10% u. v.m. Ds. B. J. Kanis. i Evangeltoatiegebouw, 10J u v.m. en 7J u. n.m. Ds. v. Amatel te Putten ber. pred. te Bergambacht. GEVRAAGD een RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 14 Juni. Verwachting Zwakke ,U>t matigen wind, me eet ui* noordelijke richtingen, ineeet hefl- der tot licht bewolkt, droog weer, behoudens kans op onweer, teto warmer. De verdere vooruitzichten zijn warm en droog behoudens onweerskans. ADVERTENTIEN. Heden overleed in den ouderdom van byna 78 jaar onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder PIETERTJE WIT Weduwe van den heer N. GEEVERDING. «Den Haag: M. J. GEEVERDING. D. J. GEEVERDING— DE JONG Gouda: H. M. GEBVËRDING. P. E. DE JONG— GEEVERDING. K. DE JONG. A. C. GEEVERDING— DE WEGER. A. DE WEGER. E. C. GEEVERDING. J. GEEVERDING. E. G. GEEVERDING— SCHREI NHOUT. IJmuiden: N. GEEVERDING. M. B. S. GEEVERDING VAN DORT. Klein- en Achterkleinkinderen. Nieuwiteeg 1. De begrafenis zal plaats vinden Dinsdag 17 Juni, des namiddags 12 uur. 43 Geen bezoek. Eenige algemeene kennisgeving. jaar. BOER, Krugerlaan 43. EEN FUNK GEVRAAGD, niet beneden 14 jaar, 6.per week. Strykinrichting Boelekade 3. 8 De heer en Mevrouw SIXMA— van Ree zullen gaarne BEZOEKEN ONTVANGEN op de Zondagmiddagen 15 en 22 JUNI tussehen 3 en 5 uur. Turfsiogel 28. 10 GEVRAAGD voor halve dagen. Mevr. KLOMP, Burg. Martenssin- gel 21. 8 GEVRAAGD. CRABETHSTRAAT B. 8 Mevr. DEKKER VRAAGT voor 's morgens. MARKT 59. GEVRAAGD. Te vervoegen: TURFMARKT 41 alhier. 8 GEVRAAGD, voor assistentie in den winkel en lichte administratie. Leef tijd ongeveer 17 jaar. Aanmelding: Singer-Maatschappij, Kleiweg 5, Gouda. 12 Voor direct GEVRAAGD: 8 Br. onder No. 2352. Bur. Goud- sche Courant, Markt 31. R.K. HEER zoekt bij beschaafde familie, liefst omgeving station. Brieven met prijsopgaaf onder No. 2344, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 JUFFROUW VRAAGT tegen Sep tember een en gebruik van keuken. Br. met prijsopgaaf onder No. 2351 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. 8 De repetities vangen aan a.s. Maandag 16 Juli, 's avonds 8 uur in Concordia. Dames en Heeren die lid wenschen te worden kunnen zich b« onder staande adreseen en op de repetities opgeven. NAMENS HET BESTUUR. A. P. VERMEU, Krugerlaan 107. G. VAN 't HOEN, Turfsingel 74. E. W. DE VOOGD—EPHRAIM— Krugerlaan 57. P. C. KAASTRA, Rotterd. dijk 5. Deurwaarders VAN DE WERVE en DEN BOER te GOUDA zullen op Vrijdag 20 Juni 1930 v.tn. 10 uur in de Graaf van Bloisstraat te Gouda ten verzoeke van den curator in het faillissement van A. G. SCHRIEK, verkoopen alle voorradige machines en ijzer werken, w.o. 2 stampmachines ex centerpers 50 eh 35 "ion, elec tromotor, pons- eii knip- en boor machines, acetyleertjtoestel met slangen en ntotoK loods (tweedeelig), gereedschappen en diverse ijzerwaren. Te zien: Donderdag 19 Juni n.m. 25 uur. 25 Nieuw* Zending Een flink ruim TE HUUR, in het centrum der stad. Adres: GOUWE 112. 8 TE HUUR. Vierde Kade, nieuw gedeelte. 10 Te bevragen DOORNIK, Nieuwe Haven 195a. TE HUUR OF TE KOOP Groene weg 46 A. 8 Te «bevragenJ. BOOT, Raam 40. TE HUUR: Mooi, flink ruim met groot plat, op mooie stand te Gouda (centrum), voorzien van gas, waterleiding en electriciteit. Liefst klein gpzin. Brieven onder No. 2364, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 12 TE HUUR AANGEBODEN: met tuin en koeienstal of bergplaats. Gelegen aan den Ridder vap Cats- weg. 15 Te bevragen b\j G. J. VAN WIN GERDEN, Ridder van Catsweg 3. GEURIG EN ZACHT 10 cents HAVANA SIGAAR KLEIWEG.87, TEL. 517 Moeten Uw schoenen gerepareerd, Dan aan onderstaande adressen geprobeerd, De prijs ia de kwaliteit is ffoed. Dat is iets wat ieder hebben moet. Heeren Zolen en Hakken2.25 Dames Zolen en Hakken 1.75 Ons leer is het beste wat er bestaat, Waardoor U er langen tijd op gaat. 18 Werkplaatsen: Burg. Martenssingel 123 en Spoorstraat 21 Een pijp Koophandel tabak van onze rijpe 30 cent per Yi ons geeft een groot genoot. Licht rookend en fijn van geur. WUDSTRAAT 20 TEL. 198. (J. A. Goedewagen) Neemt prpef met ons smakelijk gewoon en met rozijnen. 15 Onder voortdurende controle van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen.1 i Adres NIEUWE H^VEN No. 33 Groote Stoomwaascherij in Prov. Utrecht VRAAGT voor •poedige indiensttreding een volkomen ervaren Brieven onder opgave van referenties en verlangd salaris onder No. 2396 bureau Goudsche Courant, Markt 31. 30 36 DOOR BIJZONDERE OMSTANDIGHEDEN Ier overname, fijn Salon-Ameublement, bestaande uit: 2 Clubfauteuils en 4 eiken Stoelen, daarbij eiken Dressoir, zware tafel en Theemeubel, alles tesamen f 1.55 gekost f425.—. Ook gedeeltelijk. Tevens moderne Chesterfield Salon, best. uit: een Bergère en een Chesterfield Fauteuil, 4 Q--A, eiken Stoelen, daarbij Q.-A. Dressoir en Salqntafeltje. alles compleet f195.—. gekost f4.75.—. Salonkarpet f 45.—en f55.- Dressoir met onder- en bovenkasten f70.Zeer fijn Salonstel, best.uit: Bergère, Chesterfield, 4 Q.-A. Stoelen Eiken Salontafeltje Dressoir met onder* en bovenkasten en Theemeubel tezamen f255.—. gekost f 550.—Zijden Htnglamp f 12.50. Theemeu bel met Servies f 27.50 Alles 5 maanden gebruikt Te zien Zaterdagavond van 6 tot 10 uur. Zondag van elf tot 7 uur, Maandag Dinsdag en Woensdag den geheelen dag ook s avonds. LAAN VAN MEERDERVOORT 245, DEN HAAG.

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 4